Új privát üzeneted érkezett!

Úgy legyen! :wink:

Kép
bettó
 
 


http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... ?id=080829

olvastások ezt a cikket? Én nagyon elgondolkodtam, hogy honnan tudom, hogy elég mennyiséget szopizik? Hiszen az a jobb esetben 3 alkalom nem sok ezek szerint, főleg, hogy egy cicizünk :roll:

Kép
bettó
 
 


Csajok most biztos hülyének fogtok nézni! :oops:
Adri által linkelt kajcsis táblázatot átnéztem.
Elvileg 1 éves korig nuku tejtermék. Ugye? Akkor miért lehet 8 hónapos korától natúr joghurtot, túrót adni neki?
Ja és pl hagymát kóstoltatta már valaki? Hogy készítettétek el?
Próbálnék változatos és hamit adni neki, mert nehogy olyan válogatós legyen, mint én. No meg helyesen is, de úg ylátszik ez sem olyan könnyű :roll:

Kép
bettó
 
 

 
 

Bettó!

Nem könnyű, ez tény! Nem tudom, én sem, kezdő vagyok!!! :)
Joghurtot azért adhatsz neki, mert elméletileg ahogy apuval mondjuk "ki van küszöbölve", magyarul úgy fel van dolgozva, hogy így már jó a gyomrának. Van kimondott babajoghurt, szerintem azt nyugodtan lehet adni. Barátnőm 10 hónapos fia már kapja, de nem csak a babajoghurtot, hanem a simát is.
Milcsi is "beszél", kajánál mondja hogy NEM, ha már nem kér. Persze nem direkt, csak ugye nem nyitja ki a száját, közben dumál, és Nem-nem hangzik. Meg napközben egyre többször mondja hogy annnya, meg ha már nagyon éhes, akkor beszívja az alsó ajkát, cuppog, és azt mondja, hammmm....lehet, hogy csak én hallom így, mert így akarom hallani, de édes nagyon!!

Zsuzsi!

2-3 hetente járunk még tornára, Dévényesre. Azt mondták már szinte csak kontroll, mert gyönyörűen fejlődik, sőőőt!

Krisztina!

Ma felhívtam a védőnőt, mert aggódtam, hogy Milcsi nem akar szopizni, és kitértünk az éjszakákra is, és azt mondta, hogy ha felkel, és nem tudom visszaaltatni, akkor szopiztassak, ne teáztassak, vagy vizezzek!!! Na, ahány védőnő, annyi vélemény.

Driennke!

Én is azon gondolkodom, hogy beviszem a kiságyat a hálóba, és akkor lehet, hogy ha érzi, hogy ott vagyok, jobban alszik. Tetszik, hogy ha megfogja a kezed, akkor nyugodtabb. Én is az ágy mellé tenném, hogy be tudjak nyúlni hozzá. :)

Adrienn!

Kép Annának!!!

jutiboszi
 
 


Képzeljétek, Milcsi nem hajlandó szopizni! Reggel ébredés után még elfogadja, de onnantól semmi! Hiába próbálom, elfordítja a fejét. De ha lefejem, úgy elfogadja. Felhívtam a védőnőt, azt mondta, hogy lehetséges, hogy most akarja leválasztani magát, vagy az is lehet, hogy most fog megjönni, és ezt érzi, de mindig meg kell próbálni szopiztatni, és ha nem akar, akkor le kell fejni, és úgy megissza. Lehet, hogy később újra fog szopizni, ha megjött. Áááááá, nem tudom, remélem azért nem adja fel ilyen hamar. De végül is lassan 6,5 hónapos, már nem aggódom, ha nem akar szopizni, hát akkor nem fog. Annak azért örülök, hogy ha tényleg ő gondolja így, hogy most "leválasztódik", mert gondolom a leválasztás nehezebb. Bár ez a leválasztódás meg engem frusztrál, de én már felnőtt vagyok, kibírom!!! :) Ennek a 6,5 hónapnak is nagyon örülök!!!!!!! Fejni meg tudok, és szeretek is, szóval amennyi anyatejre még szüksége van, azt így is-úgy is megkapja!

jutiboszi
 
 


Juti!


Írtam neked privit!
zsuzsi80
 
 


Bettó,
Nekünk pl a dokinéni azt mondta, hogy tejterméket ne adjak neki 1 éves kora előtt, igaz mi különleges esetek vagyunk, mert a bőre tiszta ekcéma mindnetől ugye, és hát ezért várjunk a tejtermékkel, meg a gabonafélékkel, mert azok azért tudnak allergizálni rendesen. De ugyanakkor azt is mondta, hogy a babajoghurtot majd ehet, azzal nem kll várnunk 1 éves koráig, csak a "felnőtt" joghurttal. Hát minket annyi kajától tiltanak, hogy totál ráparáztam már erre az ételallergia dolgra, sok gyerek szenved tőle..

Na ezt a banán turmixot kipróbálom majd, mert nálunk is van kaki napi 2-3x is, de van hogy többször..

Juti,
Hát igen, védőnők között is nagy az összhang.:))))) Nálnuk már nincs igénx az éjszakai kajára, szombaton és ma is volt egy átaludt éjjelünk, hátha jó irányban haladunk.:))

Kép
k.krisztina78
 
 


Nekünk a dokinénink a tejtermékekre úgy mondta hogy, 8 de inkább 10 hós kor után.

Zalán már halad 4kézláb előre, bár még csak pár mozdulatot de már ennek is örükünk, meg ülésből nagyon ügyesen 4kézlábra megy és nem sok kell hogy vissza is tudjon ülni :lol: .

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Ez a védőnő és kaja dolog nálunk is fura. Kettő védőnő van a faluban. A mienk szerint 6 hónapos kora után kaphat túrót, kefirt, natur joghurtot, sőt ha egy kis tejet teszek a főzijébe az sem baj, a másik szerint ugyanez 9 hó után.

Nem tudom velünk mi lesz, most altattam vissza negyedszer a Nikit, egy óán belül. Most bekentem az ínyét dentinoxal, de úgy vettem észre amint elkezdtem masszírozni az ínyét, már nem is sírt, kiváncsi vagyok, hogy tényleg a fogunk-e az, majd csütörtökön kiderül.
Sajnos a szeme kezd csúnyább lenni, bár már holnap lenne csütörtök.

Mi nagyon ügyesen visszafordulunk hasról hátra, de hasra fordulni, nem nagyon akarunk, mert nem szeretünk hason lenni, ezért max fél perc hason, aztán spuri vissza, ha nem ér le egy játékot, akkor nem érdekli tovább. De majd később.

Juti!
Nálunk is volt egy ilyen nap, hogy nem akart cicizni, akkor éreztem úgy én is, hogy megjön, de csak barnázgattam 2 napig (tényleg, szerintetek ez normális?), de azóta még jobban kell Neki, hál isten.

Bettó!
Nálunk Niki már evett pörköltet is :oops: , persze csak nagyon keveset a krumplijára, de úgy nagyon-nagyon szerette. Sajnos nálunk nagyon úgy nézki, hogy hamarosan át kell térnünk arra a kajára, amit mi eszünk. Van itt Kutason egy kismama, ő is úgy járt, hogy a 8 hónapos fiának azt kell leturmixolni, amit ők esznek, mert mást nem eszik meg, és nincs semmi baja, havonta majdnem egy kilót hízik.

Na azthiszem elteszem magam holnapra.
Jó éjszakát mindenkinek, a piciknek pedig nyugodt álmokat.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Juti! Egy részről tényleg jó, hogyha Milcsi le akar választódni. Én már előre félek az elválasztástól. Bár próbálom magam felkészíteni, hogy nem lsz vészes, menni fog és így hátha könnyebb lesz Kincsőnek is, mert nem fogja érezni rajtam a parát :roll: Nálunk hajnalban is csak az jó még minidg.

Kriszta! Irígy-irígy az éjszaka miatt! Ügyesek vagytok! Ma Kincső 2-szer annyit evett este, mint szokott. Összekészítettem neki az ebédet holnapra, és azt is megette. Kiváncsi leszek a mai éjszakára :roll:

Adri! Nagyon ügyi Zalán is. Kincső is űlő helyzetből egyszer megcsinálta, de szerintem ez még amolyan véletlen dolog volt. Viszont űlni nagyon stabilan űl és Félig döntött helyzetből magától felül.

Driennke! Jobbulást Nikinek! Én is kóstolttam már vele sok dolgot, de szépen fokozatosan szeretném vele megismertetni az ízeket. :wink:

Viviennel mi lehet? Remélem minden rendben van!

Kép
bettó
 
 


Driennke!

Köszi szépen a megnyugtatást, én is abban reménykedem, hogy ez átmeneti, és később visszatér a szopihoz, de olyan egyértelműen elutasítja, hogy ha felveszem szopis pózba, már akkor kicsavarja magát a kezemből, és nyafog, ha hozzá akarom érinteni a szájához a cicimet. Néha nagy ritkán van, hogy kinyitja a száját, és beleszív, de 1 korty után azonnal fordul el. Nagyon érdekes, a barátnőm fia ugyanezt csinálta 6,5 hónapos korában. Összebeszéltek ezek a gyerekek???? A mensim még nem jött meg, ez lesz a 4. és eddig 24-25 napra jött meg. Ma volt a 25. nap, úgyhogy lehet, hogy kicsit tolódik, de néha fáj is, úgy, mintha meg akarna jönni, aztán elmúlik. Úgy látszik, még nem állt helyre ez a mensis dolog nálam. Én arra gyanakszom, hogy ezt érzi a Milán, hogy készül megjönni. A védőnő is azt mondta, hogy lehet, hogy le akar választódni, de az is lehet, hogy érzi, hogy meg fog jönni. Majd pár nap múlva kiderül. Mindenesetre nem aggódok, mert cumiból elfogadja, így még tudom őt táplálni anyatejjel. Már csak napi 3x kell neki a tejcsi, és annyit meg bőven tudok fejni. Most is megyek, fejek, aztán alszom!

Ja, nem kell a borostyánnyaklánc???? Én ma vettem Milcsinek, eddig semmi különöset nem vettem észre rajta! Kíváncsi vagyok az éjszakára. Bár ma sokat evett, 1,5 dl tejpép, és 80 ml tejci. Ő nem nagy étkű, délután is csak 80 ml-t ivott, aztán csak játszott a cumival, úgyhogy elég volt neki!

Bettó!

Ne félj a leválasztástól. A 6 hónap gyönyörűen eltelt, innentől kezdve minden szopis nap ajándék!!! :) És ha megfelelően adsz neki más kajcsit, akkor Te sem fogod úgy érezni, hogy rosszat tennél azzal, ha már nem szopiztatnád. Szerintem!

Na, alszom!!!

Zsuzsi!

Köszi, hogy szóltál a privi miatt, megint nem jelezte ki, hogy új privim van, pedig mindig ezzel kezdem, hogy megnézem, de mindig azt írja, hogy nincs privim! :evil:

Na pusssz

jutiboszi
 
 


Juti!
Én nem is attól félek, hogy rosszat tennék, vagy ilyesmi, 1 éves koráig (hogyha nem kap rá a rágózásra :D) szeretném mindenképpen szoktatni. Attól kezdve szép fokozatosan elválasztani. Én inkább attól félek, hogy mint már most is nagyon megszokta, és ő nehezebben enged majd el. Tegnap este 2-szer annyi főzit evett, mint szokott, majd fürcsi után szopi. Így is felébredt, és csak cicin tudom megnyugtatni. Sőt most
3-szor. Kicsit mintha folyna az orra, lehet az a baj. De előző este pl egyszer ébredtünk. Nem tudom. :roll: Tény, hogy hiába van totál tele a pocija, ő akkor is felébred. Lehet el kellene azt kezdenem, amit Krisztáék? Sajna nem vagyok elég erős hozzá. Pedig az esti alvást meg tudtam csinálni :roll:

Kép
bettó
 
 


Bettó,
Erősnek kell lenni, de mi is annyit értünk el az éjjeli "kiképzéssel", hogy nem eszik éjjel, de felébredni felébred, pedig 2 hete játszuk ezt. Igaz azóta többször van, hogy átalussza az éjszakát, (nem tudok rájönni, hogy mitől van, hogy egyik nap felébred a másikon meg nem) de pl.ma ébredt hajnal 1,3, 1/4 6, ilyet igaz régen nem csinált már, de kaja nélkül kihúzza, valamikor a víz sem kell neki, cumival is sikeres tudok lenni, és a simogatás is egyre kevesebb már. De hogy hosszú távon mennyire lesz sikeres ez a módszer nem tudom. Viszont igy hogy éjjel sem cicizik, napal szinte képtelenség rávenni már. És nappal a tápszert sem hajlandó megenni ám, ma ugyanis itthon hagytam anyósra, mert ruhák akartam neki turizni, és kevés főzit főztem neki, mondtam adjon neki tápot, de nem ette meg, forgatta a fejét, és köpködi kifelé. Nekem sem sikerült megetetni vele mikor hazajöttem, ez van, ragaszkodik már a szilárd kajához.

Kép
k.krisztina78
 
 


Akkor inkább marad az éjszakai szopizás. Olvastam a babanet főoldalán, hogy ekkora gyerkőcöknek még napi 5-8 deci anyatejre, vagy tápra van szükségük. Egyből kérdeztem is a védőnőt, hogy annyit eszik-e így Kincső és mondta, hogy ennyi elég neki, de lehet növelni a tej bevitelét, hogyha több tejpépet kap.

Kép
bettó
 
 


Juti!
Köszi szépen egyenlőre nem kell, de ha mégis, akkor még szólhatok?
Kíváncsi leszek a véleményedre.

Bettó!
Én ugyanígy vagyok Nikivel, délután csak cicin tudom elaltatni, vagy hordozóban. Ha nagyon álmos még mindig a cici a favorit. Valószínűleg éjjel is cicizne, ha hagynám. Én úgy csinálom, hogy hajnali 1-kor és 5-kor vagy 5-kor van cici, ha közben ébred, akkor cucu vissza dúdolás, és matrac ütögetés (nálunk ez a ringatás), ha viszont már nagyon kivagyok, mint tegnap éjjel, akkor hordozóba be és abban ringatom, úgy alszik kb. 2 órát egyhuzamban, akkor én is tudok pihenni. Tudom, hogy nem helyes, de néha nekem is kell aludnom valamit.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Na nálunk egy a "gond" nem kell neki a cumi! UTÁLJA szó szerint. Így nálunk a cickó marad. Bár mostanság, hogyha éberebb vagyok, adok neki vizet is, így kevesebb tejcsit eszik, de ugyanúgy ébredünk. Nem is bánnám, hogyha csak egyszer lenne. De mjad kinövi ezt is :)

Kép
bettó
 
 


Ezen az 5-8 dl tejen elgondolkoztam, de lévén nálunk azér még 4x van szopi + táp és 1x tejpép, szerintem megissza a fél litert, bár nem tudom mennyit szopizhat, mert tápból 60-90-nél többet nem eszik meg alkalmanként. De azért az durva, hogy mennyire nincsenek még mindig tisztába az anyukák a cikk szerint azzal ,hogy tehéntejet nem adunk 1 éves korig..

Kép
k.krisztina78
 
 


Sziasztok!

Na, nekünk most 2 napja elég durva éjszakáink vannak, Milcsi nem akar nagyon aludni!!!!! Tegnapelőtt 2-5ig alig aludt valamit éjjel, én meg semmit, mert kb. fél óránként úgy sírt, hogy csak sétával tudtam megnyugtatni. Már az se volt jó, ha mellettem feküdt. Ma is sokszor felébredt. Este viszont szopizott!!!! Hurrá, kiszívta mindkét cicit, de ma már éjjel sem volt hajlandó szopizni, meg reggel sem. Nem tudom, ez mitől függ nála. Még mindig nem jött meg a mensim, de már fájogat kicsit, a fejem is fáj, gondolom a kevés alvás miatt. Tegnap este 1 órát nyűglődött, mire elaludt, és tettem egy kis Dentinoxot az ínyére, azután azonnal elaludt. Valószínű fogzás. Ha kézben van, úgy nincs sírás, de ha leteszem, már nyafizik.
Nehéz most vele....de türelem....délelőtt a szopis párnát betettem a játszószőnyeg alá, ott ült benne, mindenféle játékok lógtak körülötte, azt se tudta, mihez nyúljon, de legalább lekötötte magát, Addig sem volt nyafi, pedig egyedül hagytam, én mosogattam.

Egyébként piros az arca, és kaki is van bőven, lehet, hogy ez is a fogzás jele!

Bettó!

Az orrfolyást is mondta a barátnőm fogzáskor!

jutiboszi
 
 


Juti! Sajnálom az éjszakáitokat. Remélem hamar ki fog törni az első fog. Ez a cici nem cici tényleg elég fura.
Ma este csak tejpépet adtam neki, annyit amennyit régen is kapott ilyenkor esténként. Hátha jobban fog aludni, mint mostanság. Mostmár kezdem úgy érezni magam, mint mikor 2-3 óránkén kért cicit hajnalban is. Majdnem űlve elalszok néha :lol:
A több kakai mindenképpen a fog jele. Kincsőnek akkor piros a pofija, hogyha melege van. Igen, én is hallottam az orrfolyás és a fog kapcsolatát. Most Kincsőnek is extra sok kaki volt ma, de felül még csak nagyon duzzadtnak sem látom. Lehet, hogy mostanság fog neki bedurrani, hogyha jól amlékszem az alsóval is így voltunk. Majd kicsi szélcsend és láss csodát, kint volt a fog :D
Juti! Fényképezd már le légyszi a szopispárnát a játszószőnyeg alatt. Vagy nektek nem olyan merevítős játszószőnyegetek van? Kincső mostanság 5 percre sem szeret egyedül lenni :(

Kép
bettó
 
 


Ma megint alig aludtunk! Ő elaludt este 8kor, 10kor kicsit cicizett, meg 11kor is, de éjféltől megint kezdődött a nyafogás, kb. 3kor sikerült teljesen elaludnunk, 7ig. Úgyhogy ma is 4 órát sikerült aludnom! Hurrá. Minden végtagom fáj már a fáradtságtól. Na, nem panaszkodom, csak most annyi sz@r összejött, a mensim se jött még meg, csak fájogat, a fejem is fáj, szopizni sem akar, ........... most inkább elmennék egy lakatlan szigetre-egyedül, de csak annyi ideig, hogy jól kialudjam magam.......na, álom,...bilibe lóg a kezem.

jutiboszi
 
 


http://www.babazo.hu/bebi/20080408-szil ... eptek.html

Sorrend

A zöldségféléket meghatározott sorrendben javasolják bevezetni a baba étrendjébe, attól függően, hogy milyen könnyen emészthetők, mennyi tápanyagot tartalmaznak, illetve milyen gyakorisággal okoznak allergiát. Az alábbiakban közölt sorrend természetesen csak egy a javaslatok közül, amely a családok étkezési szokásaitól és a baba ízlésétől függően szabadon alakítható.

A hatodik-hetedik hónaptól ajánlott a sárgarépa, krumpli, cékla és a sütőtök (szezontól függően).
A nyolcadik hónaptól a brokkoli, fehérrépa, tök, uborka, spárga, cukkini, saláta, paradicsom, zeller.
A kilencedik - tizedik hónaptól a cukorborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, főtt hagyma.
A tizenegyedik hónaptól a zöldbab, spenót, sóska, padlizsán.
Egyéves kortól a lencse, sárgaborsó, csicseriborsó, paprika, káposzta.

jutiboszi
 
 


Az amerikai gyerekorvosok a következöket ajánlják:

Nem a baba korától függ, hogy mikor áll készen egy baba a hozzátáplálás megkezdésére. A következö testi és fejlödési jelektöl függ, hogy a baba készen áll-e arra, hogy szilárd táplálékot kapjon. Valószinüleg el lehet kezdeni a hozzátáplálást, ha:
- a baba képes segitséggel ülni és a fejét stabilan tartja
- ha megduplázta a születési súlyát és legalább 6.5 kg súlyú
- éhes marad napi 8-10 szopás vagy 960 ml tápszer elfogyasztása után
Ezek alapján a hozzátáplálás kb. 4-6 hónapos korra esik.

jutiboszi
 
 



Ti nem örültök meg tőle, hogy minden cikk másképpen vezetné be az ételket, amit a múltkor az Adri belinkelt az már pl sokkal hamarabb írta a brokklit vagy a paradicsomot, ez meg most tök későre teszi. És akkor kinek higyjen az ember? :))

Juti,
Ebből tuti fog lesz, az éjszakai "tünetek" nagyon arra utalnak, mi szerencsére ezt megúsztuk, de a barátnőm kisfia ugyanigy járt. És azt mondják, hogy a fog akkor fáj nekik a legjobban mikor fekszenek, dehát ülve csak nem aludhatnak szegények..

Nálunk elöjött a kaki probléma. :( Minden evésnél szinte kakil, de nagyon erősen nyom, vörösödik meg lilul a feje, szenved is vele 2-3 percet és a végeredmény egy tök kicsi kaki. Én aózta vettem ezt észre nála, mióta húst eszik, ti nem tapasztaltatok ilyet?

Egyébként tök jó éjszakáni vannak, az elmúlt 2 éjszaka csend volt, (a héten 3 átaludt éjszakánk volt) tegnap 1/2 7-ig, ma meg ugyan 1/4 5-ig aludt csak, de 5-ig eljátszott magába, aztán kezdett sírdogálni, adtam neki vizet,és vissza is aludt 1/2 8-ig. Nem akarok semmit elkiabálni.:))))

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

Látom jó úton haladtok az éjjeli alvás felé, majd dióhéjban leírod, hogy végülis szerinted mi az ami segített Kristófnak, hogy aludjon?

Egyre biztosabb vagyok, hogy elkezdődött a fogzás, az éjszakák miatt is, meg a szopi miatt.....ma egyáltalán nem akart szopizni, se éjjel, se reggel, se napközben. Ma már el is pityeredtem miközben tartottam a kezemben, múlt héten még olyan cicimoly volt, most meg mintha idegen lennék, oda se fordul, ha próbálnám ciciztetni. Rettentő egy érzés. De az vigasztal, hogy üvegből még elfogadja.

jutiboszi
 
 




Sziasztok!

Kicsit megint lemaradtam :oops: :cry:

Elmentünk Tunéziába nyaralni :wink:
Kifogtunk egy szuper last minute utat :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon jó volt, Ádám nagyon jól viselte :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Juti! Na ez pompás, ahogy itt bevezetnék a hamit. Énis kezdek morcos lenni miatta, hogy mindenki mást mond :twisted: Pl. láttam olyat is, ahol a céklát már 4. hónaptól lehet adni. Na mindegy, ez már így marad. :roll:
Szerintem is fogacska. Nem szoktál ilyenkor hajnalban adni neki az ínyére valamit, vagy fájdalomcsillapítót? Ilyenkor sír is folyamatosan? Szegényke. A nappalok is nyűgösebbek?
A cicis dolog miatt hát, Kincső majdnem harapott, pont kicsúszott a szájából. Szóval, lehet, hogy még jobban is jársz :wink:
Na ezt a párnás dolgot én is ki fogom próbálni!

Nekünk is jó éjszakánk volt és bizony a sok-sok hami volt az oka :twisted: A minimális tejpép után hajnal 5-ig aludtunk este fél 9-től, majd hajnal 5-től 3/4 8-ig.

Laura! Irígy-irígy az utazás miatt. Mi is tudunk pár napot téka nélkül lenni, helyette tatarozás lesz :lol:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!
Mai napon hivatalosan megerősítve: Nikinek jön a foga.

Voltunk a doktornőnél, ő mondta, meg az is mondta, hogy ha nagyon nyűgös, adjak neki 3 ml Nurofent, hát délelőtt adtam Neki, utánna nyugi volt, meg most este is, kíváncsi vagyok meddig alszik ma.

Juti!
Szerintem is fog, szinte ugyanazok a tüneteitek a cicizésen kívül, mert nálunk pont ellenkezőleg, most nagyon kell a cici.

Képzeljétek mondtam a doktornőnek, hogy már nem eszik ciciből, mert hogy csak ivásra és nyugtatásra használja, és írt fel a Nikinek egyfajta pépet, amivel a főziejeit kell habarnom. Majd kpróbálom és megmondom milyen. Most nem tudom a nevét és lusta vagyok kimenni a konyhába :oops: , de az tuti, hogy Nestlé termék és rizs és szentjánoskenyér magból van.

Ezzel a kaja dologgal én nagyon meg vagyok lőve, ezért inkább hallgatok a józan eszemre meg valahogy inkább a szüleimre. Úgyhogy ne haragudjatok, ha én teljesen más elvet vallok, ebben a kaja bevezetés ügyben, éppen ezért bocs, de az ilyeneket el sem olvasom.
Remélem nem haragszotok.
Viszont ami biztos, hogy holnap karfiolt kapunk.

Ja, képzeljétek vettünk egy fürdetőkarikát a Nikinek. Ugye nálunk nincs kád, csak zuhanykabin és a kiskád már kicsi, de sajna nem fér bele a fürdetőkarika, viszont beraktam az utazóágyba beleraktam a Nikit, és nagyon jól elvolt benne, és ma majdnem fél percet ült egyedül.

Na eldugulok és megyek megpróbálok aludni.

De még eszembe jutott valami. Juti, szeretitek még a süti? Meg persze a többieknek is ajánlom. Fél óra alatt megvan nem kell sütni, mintha direkt kismamáknak találták volna ki.
Sport szelet a neve. Ha érdekel benneteket holnap leírom.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!

Bettó!!!

Akkor tul.képpen jó éjjeletek volt, ha csak egyszer ébredt, nem??? De örülnék, ha Milcsi is csak egyszer kelne éjjel!!!! Bár Te már gondolom arra vársz, hogy mikor alussza át az egész éjszakát, nem???

Hát igen, ez a kaja dolog!!!! Mindenki mást mond, mindenhol mást írnak, de szerintem erre nincs szabály, minden babánál ki kell próbálni amit gondolunk, és ha nincs baj, akkor adhatunk azt, amit a szívünk, eszünk diktál.

Egyébként este ha nem tud elaludni, akkor be szoktam kenni az ínyét Dentinoxal, az valamennyire segít, de fél óra után így is felébred éjjel. Nappal csak akkor nyűgös, ha unatkozik, úgyhogy igyekszem jól lekötni, ma is egész nap játszottunk, hagytam egyedül is játszani, meg együtt is, jókat bírkóztunk, meg mászott rengeteget. Azért is aludt el ma olyan könnyen!

ÉÉÉÉÉÉSsssssss, már totál ügyesen mászik, felül mászásból, és ülésből elkezd mászni! ÉÉÉééééésss, felhúzza magát az ágy szélén, és kapaszkodva térdel, és ha ott egy párna, vagy takaró, és sikerül, akkor fel is áll. Ezt mindet 3 nap alatt sajátította el. Nagyon ügyes lett hirtelen. Ha odafekszem mellé, akkor rámmászik, és úgy addig ügyeskedik, míg feláll. Ha meg orra bukik, egyre kevesebbet sír, eddig nagy üvöltések voltak, de már rájött, hogy felesleges. Meg egyre ügyesebben esik.

Driennke!

Nem baj, ha nem olvasod el, csak érdekességképpen írtam be ezeket, de én is már frászt kapok, hogy mindenhol mást írnak!

Akkor jön a fogacska nálatok is! Nekem a Panadol szirupot ajánlották, ha már nagyon nyűgös és sír, de igazából nem sír, csak nyöszörög, és ha felveszem meg is nyugszik, úgyhogy én még nem adok neki gyógyszert. Odakészítem a homeopátiás bogyókat éjjelre, ha megint ilyen nyűgi lesz, akkor azt adok neki inkább, mint gyógyszert. Tegnap is kapott este elalvás előtt 1 órával, és nem kellett altatnom, mert már a tejpép evés közben majdnem elaludt. Utána csak letettem, elfordult, és már aludt is!

Mjad ha nem leszel lusta, megírod a tejpép nevét, meg hogy mennyire vált be? Köszi előre is!

A láncot bármikor kérheted, sokat szoktunk sétálni, meg tudom venni bármikor!

Csajok! Ha bárki szeretne borostyánláncot, szívesen megveszem, elküldöm, csak szóljatok!!!

KÉPZELJÉTEK!!! Ma este is és tegnap este is cicizett!!! Ma úgy aludt el, hogy a szájában volt a cici. És még örülök, hogy nem bújt ki a fogacska, mert úgy összeszorítja az ínyével, hogy már fáj. De nem baj, legalább cicizett!!!!! Úgy örülök!!

Lau!

Nagyon jók a képek, irigy-irigy én is!!! Repülővel utaztatok? Ha igen, hogy tetszett Ádámnak?

Utóirat:

Nem felejtettem el a babákat, csak most annyi minden összejött Milcsivel, hogy nem volt időm varrni! NE HARAGUDJATOK!!!!!!!!!!!!!! Amíg otthon voltam anyuéknál, tudtam sokat varrni, de most megint nincs időm!!! Ha valakinek sürgős lenne, szóljon, annak befejezem hamar, oksi??? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

jutiboszi
 
 


Driennke! Ha esetleg le tudnád fényképezni a fürdetőkarikát, annak nagyon örülnék, mert írtó kíváncsi vagyok, hogy milyen!

Esetleg ilyesmi??:

Kép

jutiboszi
 
 



Bettó,
Tulajdonképpen Kristóf is kb igy alszik, csak ő 1 órával eltol mindent, mert ő csak 1/2 10 felé alszik el, hiába van ágyban már 9 felé. Deazon gondokodom, hogy a 8 órás fürdéstelőrébb kellene hozznuk kicsivel, mert estére olyan fáradt, hogy sokszor belealszik a kajába, aztán ikor beteszem az ágyb felébred és vagy fél órát szórakoztatja magát. Tegnap is olyan fáradt volt, hogy 1/2 8-kor elaludta kezemben, ilyet kb 6-8 hetes korában csinált. :) Lehet a sok mozgás kifárasztja.

Juti,
Látod Bettó semmit nem tett érte, hogy Kincső igy alszik, mi ugyan megdzenvedtettük szegény Kristófot, de ki tudja lehet egyszer leállt volna magától is az ébredésekkel. Mindenesetre kitartónak és következetesnek kell lenni. Az első 2-3 éjszaka nagyon szívszorító volt, pedig szerencsénkre nem is órákig ordított, de aztán mikor láttuk a javulást, már sokkal jobban bírtuk és ő is nyugisabb lett. volt hogy már mentem, hogy én csinálok neki kaját, de a férjem mindig megerősített benne, hogy nem fog éhen halni, és ha 2 kajamentes éjszaka után adok neki enni, ő fog a legjobban összezavarodni, amit megérettem én, csak szar volt hallgatni a szenvedését. Persze nem mondom, hogy most ez örökre igy fog maradni, sőőőőt, de legalább most nyugisabbak az éjszakák, remélem.:))
De ha neked Milán egyébként is ájulósan sírós, akkor lehet nem kellene éjjel hergelni szegényt, nem?

Kép
k.krisztina78
 
 


Juti,

Nem próbáltad Dentinox helyett a dologélt? Az is arra való, és azt mondják tovább tart a hatása. Aki pedig hisz a homeopátiában, az szerintem panadol meg nurophen helyett Viburcol kúpot adjon a babáknak, mi próbáltuk és bejött nagyon. 1-2 húzosabb éjszakán én bizony benyomtam neki, és utána jót aludt nagyon.:)
Amit a Driennke írt, az a Nestlé Sinlac pépje, mi ettük azt is, én túl sok változást nem láttam tőle, igaz Kristóf cumisüvegből kapta anno esténként, hátha majd attól jobban alszik, de ilyesmi nem történt, egyet tudok róla még, hogy baromira hizlal.:))
Gratula Milának, ez nagy fejlődés 3 nap alatt, Kristóf még mindig forog körbe mint egy aligátor és úszik a hasán.:) De ezt nagyon vágja már.:) Náha tolat egyet-kettőt, meg próbálja emelgetni a seggét, dehát túl nehéz az neki.:)

Na jó éjt mindenkinek!!

Kép
k.krisztina78
 
 


Juti
Nem volt semmi gond a repülésnél. Debrecenből indultunk és kb. 2 óra volt az út. Ádám ismerkedett addig mindenkivel :wink:

Evés
Én egyszerűen megveszem a 4-6 hónapos kortól javasolt bébiételeket :oops:
A sok-sok különféle táblázat közül én kiválasztottam egyet, védőnővel megbeszéltük és aszerint etetem Ádámot

Fog... még sehol. Mondom, hogy lassan protkót kell csináltatnunk :cry:
Kúszás szuperül megy előre-hátra, több sebességfokozattal (apa szerint látszik, hogy katona-gyerek :lol: ). Szépen tud ülni is.
Vendég
 


Juti!
Nagyon ügyi Milcsi! Fantasztikus, hogy ilyen rövid időn belül ennyi mindent megtanult! Kincső most inkább dumcsis korszakában van. Ma már magától ( nem sírás közben) montda, hogy mama és a bababababababa folyamatosan megy :lol: Amikor az ágyon felhúztam a térdem, azon ő is felkapaszkodik. De mászás..... az micsoda :)
Tegnap már csak 1/4 6-kor ébredtünk reggel :) Alakul. Ma viszont borul az egész. Kidőlt este 7-kor, és még mindig szunya van.

Kriszta! Nálunk is nagyon fáradt már este 7-8 között. Régen megpróbáltam, azt, amit most ő magátol megcsinált, ilyenkor alukál egy kicsit, majd megvárjuk apát a fürdéssel és alszunk sokáig. Egy gond volt. Sokszor aludt este 10-ig is, és akkor már fürdetés, meg minden sokkal macerásabb volt. Most kiváncsi leszek mikor ébred:)

Kép
bettó
 
 


sziasztok!


Régen nem írtam,sőt még olvasni is ritkán jövök :roll: :oops:
Van 1 másik topik ahová(pcos anyukák) írok és 1 topikra van még időm,de 2-re nem igazán. :roll:

Szóval:

Juti gratulálok a mozgásfejlődésetekhez!
Laura szép helyen jártatok,mi csak jövőre vállaljuk be a nyaralást 2 gyerkőccel.

Látom nagyon téma:-alvás
- fogzás
-hozzátáplálás
mit a babás szülőknél :lol:

Én 2 féle táplázatot nézek esetleg,de inkább valahogy ösztönösen etetem Tomi.
1:
http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm
Szerintem nem rossz oldal
2: ami a kiskönyvükben van táblázat

És rólunk 1 kicsit.
Forgolódik hasról -hátra,hátról -hasra,ülni még magától nem tud,de ha felültetjük hosszú percekig megy neki,sőt a babakocsiban csak ülni lehet.Néha már csak 1 kézzel támaszkodik a másikat játszani használja.Fogacska még nincs,de szenved tőle.Alvás "kriminális" nálunk is.Apját kiturta az ágyából,mellettem alszik,de így legalább alszunk(mielőtt elítélnétek tudom vannak fentartások Anyukákban az 1 ágyban alvással kapcsolatban,de hidjétek el nem lesz mindig erre szüksége,és az éjszakai nyugalmakért megéri nekünk.Levi olyan 3-4 hónapot aludt mellettem,utána szépen az övében és 19 hónapos korában meg külön szobában már.)Így 1szer-2szer kelünk éjszaka enni,a nappalok jók.Már csak 2-szer alszik naponta.Délelőtt 1-szer és délben(12-1-2 körül) 2-3 órát még.De max 3-ig ,mert utána indulunk Leviért az oviba.Igen hétfőtől Levi ovis lett!!! :D Tetszik neki nagyon,remélem így is marad!
Manka szoktál még írni,olvasni?Nálad a leányzó ment oviba,hogy tetszik neki?

Múlthéten gyarapodott a család 1 csajszival,megszült a sógornőm! Kép
Anyósom boldog mint a fene,3 fiú gyermeke van,4 fiú unokája és végre született 1 lányka is,Viktória :D

Na ennyi elég is belőlünk!
Jó éjt mindenkinek!
Sziasztok

Kép

Kép
lecso
 
 


Ja és képek
Kép Kép Kép

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekem is csak ritkán jut időm írásra, de azért próbálom követni a topikéletet!
Ez a hét különösen sűrű volt, mert Szonját szoktattam az oviba, és szerencsére anyósom is elkezdett segíteni mostanában, szóval tudtam csinálni a dolgaimat egy kicsit gyerekek nélkül.

Lecsó! Szonjának is nagyon tetszett az ovi, és nekem is nagyon tetszik az intézmény, jó helye lesz a lányomnak ott. Csak a hét vége felé sírt egy kicsit, amikor elmentem. Csak délelőttre viszem, du. itthon fog aludni. Amikor bölcsis volt, sohasem tudta kialudni magát a bölcsiben délutánonként, emiatt nyűgösen kelt mindig. Ezért úgy döntöttem, hogy itthon alszik, most megteheti, míg itthon vagyok. Így legalább Ábrissal is többet tudnak együtt lenni. Merthogy nagyon jóban vannak. :) Szonja anyáskodik, Ábris meg nagyon odavan a nővéréért, minden mozdulatát követi.
Tomi nagyon szép kisbaba!

És a többi topikbaba is gyönyörű, olyan jó képeket tesztek fel!

Azért is jöttem, mert ma fél éves Ábris! Döbbenet, még gyorsabban eltelt ez az idő vele, mint Szonjánál. Négykézlábon hintázik, és már előre is halad, kúszás formájában.

Juti! Szerintem ez csak időleges dolog Milánnál, de semmiképpen ne rágódj rajta! Ha ő most akarja magát leválasztani, akkor itt volt az ideje.

Most megyek láncot rendelni, mert még mindig nem rendeltem, és az a fránya fogacska sem törte át az ínyét, pedig már régóta lehet érezni, hogy jön. Az éjszakáink nagyon változóak, van tűrhető és szörnyűséges is.

Puszi mindenkinek

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Panka!

Hát igen, lehet, hogy leválsztja magát. vagy tényleg csak a foga miatt, mert azért időnként elfogadja a cicit. Ma este is kicsit szivogatott belőle, de igazi nagy kaja már régen volt. Csak azért bánom, mert félek, hogy így sokkal kevesebb lesz a tejci, és ha nem is szoptatni, de legalább anyatejet szeretnék még adni neki sokáig. Így most naponta 4x fejek, kb. 6 óránként mindekettőből, és kb. 1 dl jön ki alkalmanként. Szóval napi 4dl anyatejet kap még, az nem rossz? ugye?!

Ma egyedül elaludt a kiságyában, egy hang nélkül. Igaz, nagyon fáradt volt, letettem aludni, kicsit forgolódott, aztán cumi nélkül elaludt!!!
Már nagyon régen tettem kiságyba altatni, de már napok óta úgy aludt el, hogy elfordult tőlem, már nem volt szüksége rám az alváshoz, pedig egy hete még csak úgy tudott elaludni, ha hozzámbújt. Úgy látszik, most ennyire leválasztotta magát, vagy nem tudom! Önállósodik??? Vagy ez megint egy korszak? Nem tudok kiigazodni rajta. Na, megyek!!

Ja, a tegnap éjszakánk szupi volt, csak 2x kelt, először elég volt a cumit visszatenni, másodszor meg kapott vizecskét, és úgy aludt el. Szuper!!!!

Na, szép és alvással teli éjszakát kívánok!

jutiboszi
 
 


Kriszta!

Nálunk is van kaki probléma.
Ha húst adok neki, akkor megy az erőlködés rendesen , de tegnap adtam neki először rizst, és arra is így reagált...Azt vezsem észre az új kajákat mindig szokni kell.És mindig éjszaka bántja a kis gyomrát.
Képzelhetitek!!
zsuzsi80
 
 


Csajok!!!

9ig aludtunk!!!!!! Persze nem egyfolytában, mert 3kor, f7kor, és f8kor bementem hozzá, és kapott vizecskét, és pár korty után vissza is aludt. És nem volt sírás, meg semmi nyűgi az éjjel, pedig nem kapott semmit, se homeóst, se mást! Úgy látszik, ma nem jön a fogacska.

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, olvastam valahol, hogy a babák 6 hónapos koruk körül nagyot változnak, sok-sok új tulajdonságot tudnak elsajátítani, és amolyan növekedési ugrás is ez, mint a 6 hetes meg a 3 hónapos. Szóval az alvásra állítólag kifejezetten hatással van ez az időszak. Tehát van remény.:))
MI egymás után 4 éjszakát aludtunk át, mennyei volt.:))) Ma ugyan kelt 1/2 5-kor, és csak 1/4 6-kor aludt vissza, de addig sem sírt, elszórakoztatta magát, mikor hallottam, hogy kezd nyűglődni, akkor bementem és cumival vissza is aludt.

Most épp kaja gondunk van. Csak hogy mindig legyen valami. A 3 órás evésről simán leszoktatta magát, de tízóraizni, meg uzsonnázni nem igazán hajlandó, bármivel is próbálkozom. Max 2-3 kanállal eszik belőle, aztán elkezdi fújni. És a vacsorával is szórakozik, mert betermeli a cicit, és a táppal megint elkezd játszani, ha meg beteszem az ágyba, hogy aludjon, még fél óra múlva is nyűglődik, ha akkor adok neki enni, akkor meg simán lenyom 150-180 tápot. Miért nem lehet, hogy egyszer minden klaffoljon? :( Valakinek valami ötlet, hogy a kajafújásról hogy lehet leszoktatni? Ha kicsit erősebben rászólok, kinevet.:)

Kép
k.krisztina78
 
 


Kriszta!

Milcsi is fújta a kaját egy időben, de úgy csináltam, mintha nem vettem volna észre, és a szája elé tettem a kanalat, és elkezdtem kanalazni befelé, amit kifújt. De nem reagáltam rá sehogy, és aztán nem is csinálta többet. Szerencsém van vele.

jutiboszi
 
 


Juti,

Kipróbáltam a módszered az ebédnél és az uzsonnánál és egyenlőre működik.:) Belefúj persze igy is, de nem szólok rá, néz is rám, hogy mi van, miért nem szólok és eszik tovább.:))

Kép
k.krisztina78
 
 


Régen tettem már fel képet, remélem nem bánjátok.:)

Kép fürcsi Kép jólakottan Kép na ki a főnők??

Kép
k.krisztina78
 
 


Krisztina!

Kép Hurrá!! Örülök, hogy segíthettem! Remélem tartós lesz. Én azért gondoltam, hogy nem reagálok rá semmit, mert ezzel nem hívom fel rá a figyelmét.

jutiboszi
 
 


Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: