Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gratulációkat köszönjük Kép.
Tesót mi már akartunk, úgyhogy megtöröm a szokást és a miénk nem véletlenke.
Igazából még nagyon-nagyon az elején vagyunk - kedden teszteltem két nap késés után. Úgyhogy majd igazán a dokibácsis megerősítés után fogunk örülni. (Ákos előtt már egy pocibaba meggondolta magát, de most ilyenekre nem is gondolok.) Csak hát nem bírtam ki, hogy ne mondjam el Kép.

Zsizs,
megérzés ;-).

További jó karácsonyozást mindenkinek.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Most vettem csak észre Zsizsa, hogy lemaradt a neved végéről az a betű.
Bocsánat.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Marcsi:
Üdv köztünk Kép!!! Gratulálunk!
klarissza
 
 

 
 

Marcsi

Én is gratulálok a babóhoz!
Olyan jó érzés azzal a tudattal karácsonyozni, hogy ott van egy kis élet a pocakban.
Hmmmm, teljesen nosztalgiám lett.....

minden jót!

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


hi

tul vagyunk kari elsö két napján-remélem mindenkinek jol teltek a napjai.
nálunk még jo sok mászka van hátra, ami jo, mert nem kell föznöm Kép

cory:
mély együttérzésem, az én gyerköceim általában ünnepekre tartogatják a betegséget.
zsoma meguszta vagy kijött rajta?
pár héttel ezelött mikor jöttünk ki kedden a tornárol, volt az uszoda (foka) bejárata elött pár szülö a csemetéivel. egy autobol kiszállt egy apuka és a kisfia. a járdán állo kisfiuk elkiabálták magukat, hogy "szia balu!!" megütötte a fülemet, hátra néztem, de 6 kor márelég sötét volt, igy nem igazán ismertem volna fel a te baludat. ezek ti voltatok vagy vki másnak is van baluja?

klarissza:
laca rendbe lett?
nálunk bene agusztusban született és szeptemberben ment oviba a lány, egy kicsit féltem, pont emiatt amit irsz, hogy nehogy azt érezze ö már nem kell és nem szeretjük csak a picit, elég megrázkodtatás volt számára a kicsi hazajövetele. pedig ö akart kistesot, na meg az apja.......(ha rajtam mult volna egyke maradt volna)
nálunk a fordok vannak tulnyomo többségben (össz:4)
benével juli23 ra voltam s aug 1 lett.


barbi::
pannával végig rosszul voltam. éjjel nappal hányinger. husfalo vagyok, de már a látványátol is fordult a gyomrom, a folyamatos ájulásrol nem is beszélve. mig benével semmi rosszul lét, se hányinger, se ájulás.
pannával maternát szedtem. benével elevitet, lehet, hogy ez segitett rajtam?
hogy van iker teso?
panna-bene: 3év, 3honap és pont 3hét a korkülönbség

tv: panna 4honaposan tv matyi lett, trükkösen nézte ám, csak akkor fordult oda, ha ugy látta, hogy mi nem látjuk, de láttuk és jot mosolyogtunk rajta.
benét max. az állatok kötik le az animal planet-en, más nem igazán, de a reggeli tejcihez kell a tv, de olyankor magyar ado magy (rtl klub)-ezt én nézem Kép

ann:
görcsös akarás
amikor tinédzser az ember és nagyon tetszik neki egy srác, jo lenne, de már annyira begörcsölsz, hogy tuti nem jön össze a randi és egyéb, a fogamzással is igy van a szervezett, egy pár embernél még az áll terhesség is elöfordul ilyenkor.
ha nem gondolsz rá sokkal lazább vagy, jobb a hangulatod és gondolom más hormonok termelödnek/ vannak többségben ilyenkor, mint görcsös akarás esetén.

panu:
nagylány jan.3án megy ujra oviba. addig még megyünk még nagynénihez (26) ,törökbálintra (26), pomázra (?), mogyorodra(30), esztergomba(31) és moziba, mert drága jo apája átvágott minket és nem jött haza..... no comment
a lány még az anyuval is megy az egyik barátnöjéhez (?)
ja és még leltározni is kéne

dorki:
nálunk a lánynak a lába, a popsija és a kéz feje szárad ki, én bene popsi kenöcsével és bübchen-nek van egy wind and wetter (remélem jol emlékszem a nevére) nevü krémje azt használjuk. egyébként nekem is borzasztoan száraz a böröm+ az ekcéma+ hideg allergia
alsol is jo, bár az inkább horzsolásra használják a fertötlenitö/hámosito hatása miatt (csecsemö korom ota használom, jo krém)

teljesen egyetértek a karácsony napi gondolataiddal.
nálunk 24-én átvisszük a gyerköcöket anyámékhoz mig mi feldiszitjük a fát, ott ebédelünk s ugy jövünk haza. vmelyikünk elöre szalad és bekapcsolja a fényeket.
azokért a szemekért és mosolyért éri meg a fáradság amit egy pafonig érö fa diszitése jelent.
(nálunk az angyalka hozza a fát és az ajándékot) a második/harmadik nap az anyosoméké/ mi teljes családunké (5 idösebb, mármint én szüleim és testvérei, mi szülök és nem szülök 7en és 3 gyerköc+ 1pocibaba)
fog emlékezni 20év mulva, én is emlékszem az otthoni gyerekkorombeli karácsonyozásokra és a szokásokra még akkor is, ha ez idövel változott.

persze, hogy él a 20%, bár januárban megkapjuk az olaszoktol az uj árakat, de ami a raktáron van még azt garantált idei áron megy. + lesz egy pár ujdonság is.

marcsi:
ez szuper, akkor már érdemes lenne cimet is cserélnünk
" 2003 nyár végi babák és 2005 nyári tesoi+brigi téli babája" Kép

panu, zsizsa és brigi:
köszi a telcsiszámot

anita:
irtam /irok most ez után választ a mailre.

na jo8 mindenkinek
holnap hosszu napunk lesz.
hajnalban még mogyi tortát is kell sütnön, de délbe el kell menni vendégségbe majd 3-4 között a következöbe. remek lesz.
orsolya11
 
 


és egy kép a fárol
sajna idén nem kaptunk számunkra megfelelöt-elég hiányosak az ágak.

benedek rögtön leszedte a diszeket és labdázott vele...


nem tudok képet felrakni, nem nyilik a feltöltés ikon/ablak
majd reggel proba 200
orsolya11
 
 


Sziasztok

<font color="119911">Klarissza, Marcsi
Nagyon sok gratula a babákhoz!!!</font>
Kép

Nagyon boldog, békés Karácsonyt kívánunk mindenkinek!
Kép

Mi egy hónapja betegek vagyunk, meg ezer a dolog is. Ezért nincs időm sem olvasni, sem írni, ez egy darabig még így lesz, bocsi előre is. Majd ritkán megpróbálok benézni. Ati másodikán hajnalban végre hazajön két hétre, most ezt várom nagyon. Szóval ennyi dióhéjban.

zit
zit
 
 


Marcsi!
Gratulalok ez nagyon jo hir!Kép
Mar vagytok egy paran itt a topicban Kép.
Apa nekunk is azt mondta hogy hamarsan nekunk is kell probalkozni.En ugy felek egy ujabb terhessegtol Kép


MIndnekinek Boldog Karacsonyi Unnepeket is utolag!
Nekunk nem volt tul jo karacsonyunk,itthon voltunk 3-an egesz nap foztem este 8-ra lettem kesz szoval semmi karacsonyi hangulatom nem volt sajnos,sem rokonok sem senki itt a kozelben igy nem ereztem jol magam.
Na es a tegnap a noverem elmeselte hogy a legjobb baratnoje 3 napja szult a Margitban es tegnap hajnalra meghalt a baba ,teljesen ki van a noverem es en is olyan szomoru lettem.En nagyon a szivemre tudom venni az ilyen dolgokat pedig nem is ismerem a lanyt csak tudom hogy a noverem mindent kolcson adott a babajanak(agyat,babakocsit,ruhakat stb)es borzasztoan szereti ezt a lanyt.TEgnap egesz nap sirt a noverem is es ez annyira faj nekem.Allitolag bolcso halal de nem hinnem hogy ennek pont egy korhazban kellett volna megtortennie ahol vannak a csecsemos noverek ,az lenne a dolguk hogy figyeljek oket vagy nem?Kép
En rettegek egy ujabb terhessegtol meg az elso honapoktol mert emlekszem hogy feltettem a DAvidot mivel en eleg sok ilyen rosszat hallottam.Amugy is egy parazos fajta vagyok,en meg a mai napig is ejjel figyelem hogy DAvid lelegzik e.
Egyebkent DAvid nem igazabol foglalkozott az ajandekaval ,szegenykem rajzolni akart a ceruzaval pedig nem arra valo ,hanem hogy a konyvben mutogass vele es olyankor beszel a konyv,meg jatekok vannak benne(tanito jellegu).Hat lehet hogy jobban jartunk volna ha vettunk volna neki egy nagy tablat es kretakat Kép.ami kesik nem mulik.
DAvidnak szerintem kijott a lenti ket szemfoga es egy ragofoga,fent csak 4 foga van lent igy 7 lesz ha kino Kép
DAvid ugyesen mondja hogy eszik,iszik ,alszik.Mindig amit csinal azt mondja.Mostmar tok jo hogy amikor etetem mondja hogy viz vagy azt hogy iszik es mutat a pohara igy tudom hogy szomjas,ha eleg volt akkor mondja hogy eszik es keri a kanalatKép EZt vartam mar csajok hogy elmondja hogy mit akar,na jo eddig is sejtettem de igy nagyon jo.Ha kerek tole valamit mindig mondja tessek,es neha hogy koszi.DE azt hogy anya meg mindig nem Kép szamomra ez a vicces,pedig olyan anyas a dragam ha felkel akkor nem is latja az apjat csak engemet.
Ja es mar nem szopizunk 10 napja mivel antibogyot szedtem ,de nem is hianyzik neki szerintem.Annal inkabb anyanak Kép.Szokta mondani hogy cici es tejcsi ha oltozom es latja a cicit ,vagy puszit ad ra de semmi tobb rohan tovabb.ez van .
DAvid eleg jol elvan a karacsonyfaval neha o is leszedi a diszeket es focizik vele Kép,pedig tudja hogy nem szabad.
Mi evesnel azt szoktuk jatszani (amikor nem akar enni semmit) hogy mindig kerdezem tole hogy HOL van a ...?disz,lampa,ego stb stb es olyankor elterelem a figyelmet es jatszik mutogatja hogy mi hol van es igy eszik,ezt nagyon elvezi,vagy ami meg bejon azt jatszuk hogy anya mond szavakat es o utanam mondja(pl:mondjad hogy dedi,apa,ego,tv stb stb )es imadja mondja meg az uj szavakat amit eddig nem tudott mondja persze van ugy hogy a csoki az kocsi Kép,vagy a ho az hou .vagy magyarazom neki a meset ami a tv-ben van hogy ki mit csinal hova megy stb stb es imadja.
Na most mennem kell mert megyunk egy magyar baratunkhoz bogracs gulyast fozni.

majd meg kesobb benezek!JO hetveget mindenkinek.

Lanyok mi van VERaval nem tudjatok?Mar olyan regen feltunt hogy nem ir de nem volt idom irni az utobbi napokban mert elegge betegek voltunk mi is.
gabi75david
 
 


Sziasztok!

pár szót...

Gabi75, tényleg rossz érzés hallani ilyen és hasonló történeteket Kép Dávid pedig nagyon ügyes, már én is várom, hogy ismételgesse Lizi a szavakat, és hogy szóljon mi kell neki. valóban könnyebb lehet, nálunk "csak" a saját nyelvén mondja Lizi ezeket, de sokkal könnyebb így is, mint korábban. a játékok miatt pedig ne keseregj. általános igazság, hogy a legegyszerűbb játékok az izgalmasak a gyerekeknek, de előbb-utóbb élvezni fogja azt is, amit kapott. mutasd neki türelemmel.

Orsi, nálunk még kitart a vendégség az utazásig. még 2 nap anyós-após, aztán jön az anyám segíteni az utazási előkészületekben. és csütörtökön már repülünk is, január 6-án jövünk vissza. ha gondolod, bedobom a lemezt a postaládába valamelyik nap a héten, úgyis megyünk még "magyaros" dolgokat venni a kinti rokonoknak (ld. kolbász, bor, könyvek) Kép

Zit, nátha? vírusos fertőzés? mi volt/van veletek? nagyon édes Beni a sapkájában Kép huncutak a szemei Kép

magunkról csak annyit. egyelőre jól viseli Lizi az izgalmakat Kép mindennapra jutott ajándék és újabb arcok. holnap talán már nyugalmasabb lesz. ma összepakoltam a régi játékokat és az újakat a polcán hagytam. így is van mit pakolni mindennap Kép részletek majd később.

mindenkinek jó éjt, és további jó karácsonyozást, és újévi készülődést.

panu
panu
 
 


csajok!

Csak egy gyors kep,ma ilyen ido volt nalunk.A hatterben egy ho darabot fogok de nem igazan latszik a kezemben ,kozben meg volt vagy 25 fok.
Kép
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kukkra jöttem.

Orsi:
nagyon jók a játékok, bár az eredeti micimacis sablonokat nem mertem használni, mert a színek nem igazán passzoltak Kép (Laca már körberágcsálta a puzzle-t Kép)

amerikai Gabi:
Dávid olyan jó husiban van Kép Biztos jó az étvágya, emiatt nem kell aggódnod. Bezzeg Laca...Kép
Karácsony Kép Én, hogy ne kelljen egész nap a konyhában állnom a netről kerestem gyors, de finom kajcsirecepteket. Mondjuk hátránya, hogy nem éppen tradícionális kajákat csináltam. (Füstöltsajt krémleves, tűzdelt nyúlcomb, krumplipürével, francia csokoládékrém)

Zit:
Elég ijesztően hangzik ez az "egy hónapja betegek vagyunk".... Kép

Panu:
Lizi és repülős utazás-ról várjuk a beszámolót Kép Jó utat!!

Mi mégis hamarabb bejelentettük a nagy hírt otthon, azaz Karácsonykor. Mindenki nagyon örült! (Még anyám is, aki szerint lehetetlen még egy gyerekkel lépcsőzni a 4.ről. Mondjuk még nem tudom, hogy hogyan oldjuk meg. Babakocsistól kell valahogy felvánszorogni, legalább hamar visszafogyok, vagy így meg sem hízom??? Kép)

Olyan fura nem is érzem maga terhesnek Kép, pedig napi kétszer-háromszor negyedórákra kiüt a hányinger és az émelygés Kép Holnap megyünk először dokihoz.
Na, pusz mindnekinek!
klarissza
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat mégegyszer.

Klarissza,
én sem megyek 10 hétnél korábban dokihoz. Már csak azért sem, mert a 6 hetes viziten még csak a terhesség tényét állapítja meg.
Peszte Ákossal már 6 hetesen ott toporogtam a dokinál, és csuda klaszz volt látni a szívhangját, de most inkább megtartom magamnak az első vizitdíjat, úgysem tud akkor még sokat mondani a doki.
Ja, és a férjednek üzenem, hogy nekem is 5-600 méterre van egy kórház (a Bajcsy, ahol Brigi fog szülni), mégis én is az Istvánban szültem Ákost és most sem fogok dokit váltani, hacsak okot nem ad rá.
Mi sem akartuk elárulni, hogy kétcsíkoztam egy tesztet (hiszen az enyém még frissebb hír), de ez a karácsony annyira adta magát a titokmegszegéshez.

Kellene mennem postára és esik az eső Kép.
Bár amint látom, Ákos épp bealudni készül a szoba közepén a földön Kép.
Követem majd a példáját, mert éjszaka kivételesen rosszul aludt. És mindezt köztünk. Fogalmam sincs, hogy fogom leszoktatni a hozzánk jövésről.
Hiába pattanok fel és rohanok hozzá a kiságyhoz, kijön és mászik fel az ágyunkra és ott már durmol is.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Marcsi:gratulálunk a pinduri pocibabáhozKépJó egészséget és nyugodt terhességet kívánunk.

Zit: jobbulást Nektek és csuda édes BenimikulásKép.Azért jó hír, hogy Ati hazajön Kép.

Gabi: érdekes lehet polóban havat fogniKép.Nővéred barátnőjét nagyon sajnálomKép.

Klarissza: csak semmi pánik, menni fog két babával is.Persze nem lesz annyira egyszerű húzni vonni őket, de biztosan megoldjátok valahogy. Addigra már Laca is nagyobb lesz és lehet élvezni fogja az egyedüli lépcsőzést is.A pici meg nyári baba lesz, még őt sem kell annyira beöltöztetni.Örülök, hogy örömmel fogadta a család is a nagy hírtKép.

Panu: ismerős a játékpakolás, már azon gondolkodtam, hogy egy részét elrakom és pár hét-hónap múlva visszakapja, mert így igazándiból nem us köti le semmi a figyelmét. Nálunk is volt nyüzsi bőven.

Orsi: jó zsúfolt napjaitok vannak.Apa merre van?

Brigi: kitartás, már nagyon a végét húzod. Minden nap gondolok rátokKép.

Dandy: jobbulást Nektek. Nátha talán?

Nálunk is nyüzsiben talt a karácsony. Robó jól el is rontódott, enni alig akart, pörgött ezerrel.Szerencsére mára már kicsit visszafogodtabb lett, hogy hármasban vagyunk itthon. Nagyon tetszett neki a karácsony, mint ünnep. Rengeteg érdekességgel találkozott. A karácsonyfát lerövidítette és azt mondja neki, ka-faKép.

Mindenkinek további jó pihenést kívánunk:Anita
anita77
 
 


Kép


na végre, ugy a 20.probálkozásra sikerült!
hát igen, elég hiányosak az ágai, na de jövöre megint olyan lesz, mint tavaly Kép
orsolya11
 
 


Sziasztok!

Na! most van egy kis időm, hogy be kukkantsak ide. Ma volt az első nap, hogy itthon voltunk, igaz ma meg nálunk voltak. És még mindíg nincs vége.

Mi a karit megúsztuk egy kis náthával. Bár paráztam, mert 23.-án este volt egy kis láza a fiamnak, de nem ltt komoly a dolog. Akkor este, meg másnap délelőtt elég levert volt, így a fa sem hatotta meg különösebben. Viszont este mikor anyuékhoz értünk már nagyon jó hangulata volt, és mindent élvezett és tetszett neki.
Jól bírta az estét is és a köv. napok vendég áradatát is.

Panu
jó utat Nektek!

Utazás! egyik rokonunk holnap utazott volna az egyik szigetre, ahol a földrengés pusztított.
Félelmetes lehetett.

Beteg gyerekek! megnyógyultatok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Én is egy gyors bekukk, nálunk ezerrel apa-napok vannak, már erre az öt nap pihenö-együtt-re vártunk egy hónapjaKép
Karácsony jól telt, volt hüledezés a csillagszórók láttán,és azóta is néha repetázunk,mert nagyon tetszik ÁDámnak. Ajándék mind telitalálat, nem kapott sokat, de az mind jó lett.
Egyébként már minden játék 50%-kal le van értékelve, szóval szerintem lesz itt még pót-karácsonyKép Ruhából már kapott egy halommal, mert azokat is értékelik le,és nem tudjuk otthagyniKép
Végre a rosszul létem kezd elmúlni, igy finiket eszünk, karácsnykor már illendö is...
Hó van rengeteg, és hideg is, de azért kimegyünk kicsit levegözni, Ádámnak van saját baba-méretü hólapátja,már csak ezért is ki kell menni a levegöre.Kép
Apa ma moziban van (mióta házasok vagyunk nem volt egyedülKép), de karácsonyra kaptt DVD-n egy ajándék mozijegy volt, ezért ment el most egyedül,hogy beváltsa. Meet the Fockers...Ismeritek az elsö részét???Haláli egy film szerintemKép

Orsi, tök jó,hogy tudtál irni, a fátok azért szép, nekem legalább is, de majd jól megnézem jövöre is!!!Kép

Panu, lehet figyelmetelen voltam, de hová utaztok???Remélem valami meleg helyre, én legalább is innen a hóbuckák közül oda mennékKép


Zit, végre egy kis életjel magatokról, hiányultunk ám!!! Beni aranyos, és gondolom dumagép még mindig!!!Kép

Gabi75, két dolog tünt fel a képen, 1, milyen jó idö van nálatok, és 2, milyen jó husiban van Dávid...De az a hó darab honnan van,ha 25 fok van??Talán csak nem a hütöbölKép???

Lányok,merre jártok, rokonoztok még???Nem elfelejtetni ám a topicot, ide is beszámolókat várunk!!!KépKép

Na,megyek, de még egy Ádám kép, csak hogy teljes legyen a mikulásos sapka kollekció a topicnál...
Kép

Sziasztok
Barbi, aki már nem émelygösKép

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Elöször is kellemes ünnepeket kivánunk mindenkinek, ahogy olvasom viszonylag jól telt mindenkinél a Karácsony, bár Gabi75 beszámolója nem volt szivederitö. Bár lehet, hogy megint csak feketén látod a dolgokat. Amit a növéred barátnöjéröl irtál a rettenetes. Ez már az a kategória, hogy nem is merek belegondolni.

Marcsi, gratula pocibabához, vigyázz magatokra! (Istenem, emlékszem, majd a falra másztam, amikor a terheség alatt mindenki azzal jött, hogy vigyáznom kell magamra stb., de azért te csak vigyázz Kép Kép) Nem csodálom a karácsonyi titokmegszegési hullámot. Egyébként ha belegondoltok nagyon gyakori a 2-3 év körüli korkülönbség, talán nem véletlenül jelentkezik be most ilyen sok babóca.

Nálunk a Karácsony mozgalmasan de jól telt, bár amikor 25-en voltunk egy kb. 30 nm-es nappaliban, akkor kissé tömegiszonyom volt. Botka viszont remekül birta. Viszont tegnap reggel nem tudta kinyitni egyik szemét sem olyan kötöhártya gyulladása lett. Szegény nagyon nyüszi is, emlékszem, a kötöhártya gyulladás fáj is...szóval sajnálom szegényt nagyon, a rossz idö miatt meg be is vagyunk zárva. Szóval volt már jobb napunk, mint a tegnapi. ÉS a mai sem várható fényesnek. Ráadásul én sem birok meggyógyulni. Tiszta röhej.

Panu, jó utat nektek! Amilyen táraság és változás kedvelö Lizi nem hinném, hogy betenne neki az ut. Nálunk nagyon bejött, hogy vittük a saját utazóágyunkat (fel lehetett adni a repcsire), amit indulás elött néhány napig kinyitva tartottunk otthon. A szállásunkon ugyanis volt babaágy, de két éjszakai nem alvás után felállitottuk a sajátukat és onnantól minden rendben volt.

Anita, minden szépet nektek is! Robó nagyon szépen beszél már akkor! Veráról nem tudsz valamit, ti szoktatok levlezni is, nem? Mondd meg neki, hogy Batka is irt, erre vissza szokott jönni Kép Kép Kép

Zit, annyira jó, hogy irtál, nagyon hiányoltunk! Beni nagyon édes a sapiban. Ha mégis ráérsz egy kicsit mesélj róla már, ö annyira gyorsan fejlödött és tanult eddig is, hogy biztos rengeteg minden újdonság van, mióta nem irtál. Még mindig ölelgeti pl apa képét?
Belegondolva nagyon nagy vagy, hogy igy megoldod a dolgokat egyedül is! Remélem jól sikerül majd Ati 2 hetes itthonléte!

Ann, és hogy tetszett mindenkinek a kretivkodásotok? Én is kb veled egyszerre lettem kész, de csak mérsékelt sikert arattam. Ez van.

Viszont nézzétek milyen édesen fújja el a gyertyát! Meg tudnám zabálni! Ez most a kedvenc játéka egyébként.
Kép
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


hi

anita:
átment a válasz mail-em???
mert ez a kis dög azt üzeni, hogy nem, de általában csak viccelödik és elmegy a cimre.

nálunk most rendrakás és ajándékok elpakolása lesz.

barbi:
panuék svédországba-stockholmba mennek, ha az emlékeim nem csalnak.

panu:
ha be tudod dobni azt megköszönném.
kint gondolj rám.

orsolya11
 
 


Sziasztok

Nagyon kedvesek vagytok, hogy hiányoltatok, jól esik, tényleg. Kép Kép

Most megint van kis időm, mert itt vannak tesómék. Tehát párak kérésére írok kicsit.

Beni irtó huncut lett, pedig eddig sem volt egy kisangyal. Kép Most pl a kedvenc elfoglaltsága a karácsonyfa szétszedése. Az égősort már lebontotta, az csak úgy vissza van hajítva a fára (nem volt kedvem már visszavarázsolni) és ha csönd van, akkor tuti szaloncukrot eszeget, de nem veszi le, hanem állva a fa mellett. KépKép Tehát kezd elég viseltes lenni a fánk, remélem még vasárnapig kibírja, hogy Ati láthassa, aztán lebontjuk.
A betegségünk amúgy "csak" nátha és nem értem, hogy a gyógyszerek ellenére miért nem lábalunk már ki belőle. Már csak arra tudok gondolni, hogy annyira megerősödött ez a hülye vírus mostanában, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Azért javulgatunk. Főleg, hogy Beni most már ha kell, ha nem, fújja az orrát. Kéri a zsepit és belefújja. Kép
Azt nem tudom már mennyit beszél, mert sokat, elmutogatja mi hol fáj, szerencsére. A múltkor is nagyon sírt és kérdeztem tőle, hogy mi fáj és mutatott a szájába. Kérdeztem, hogy megmasszírozza anya az ínyed? És hagyta, hogy ecsetelővel bekenjem és masszírozgassam az ínyét, tiszta aranyos volt. Kép Na mindegy, szóval megvagyunk, csak néha fáradtan. A mikulás sapkás képet azért raktam be, mert nagyon tetszik rajta és csináltattam a rokonoknak naptárt és ez van a december hónapnál. Kép

Ma vettem egy nagyon csinos pirosasbordós kosztümöt egy szexis felsővel, ebben akarok majd kimenni Ati elé a reptérre. Nagy készülődésben vagyok. KépKép Még csütörtökön megyek kozmetikushoz, pénteken fodrászhoz (utána vasárnapig nem alszok), aztán remélem már nem lesz semmi gond és baj vasárnap hajnalig.

ÓÓÓ, bocs, hogy ennyit írtam, de kihasználtam, hogy két órája alszik Beni. Nem tudom mikor, de majd benézek még valamikor.

Brigi
Ha még nem volt semmi akkor gyors és könnyű szülést kívánok neked és sok tejcsit, ha meg esetleg túl vagy már rajta, akkor nagyon-nagyon sok boldogságot!!!

Jó pocakosodást minden friss kismaminknak addig is amíg jövök.

Puszi
zit
zit
 
 


Hahó!

Csak egy gyors életjel: élünk!Kép

Nem voltunk itthon az elmúlt pár napban, és holnap sem leszünk, ma meg rengeteg dolgom van, hogy a lakást normális állapotba hozzam, szóval majd csak később írok.

Az ünnepek jól teltek, mindenki imádta Gabit, aki rengeteg játékot kapott. Érdekes módon nem piszkálja a karácsonyfát, bár ehhez rengetegszer rá kellett szólni 24-én, mert akkor még le akarta tépni a díszeket.

Most megyek, hátha tudok aludni is egy kicsit, amíg Gabi alszik.

Minden jót, majd jövök, olvasok, és írok is!

Zsizsa

Egy-két kép azért még belefér:

Karácsonykor is segítek anyunak a takarításban
Kép

Az új babakocsival
Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Bocsi, de teszek fel pár képet Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

zit
zit
 
 


Zit!
Ez a BEni tenyleg nagyon huncut olyan edi Kép.Nagyon ugyi ha fujja az orrat mi meg ott nem tartunk sajna.O meg elfut ha mondom hogy fujjuk ki az orrod Kép.A mikulas sapkas kepen nagyon helyes srac nalunk is volt ilyen kep es mindenki el volt ajulva tole Kép

BArbi!
ADam is nagyon aranyos abban a sapiban.Ho nalunk volt mivel 2napig fagy volt masnap delre mar 25 fok lett ez sajnos itt igy megy egyik nap borzaszto hideg masnap rovid ujjus ido van.AZert vagyok en is folyamatosan beteg.

Edit!
Boti nagyon elegans a kepeken es nagyon jokepu Kép.Lehet hogy feketen latom neha a dolgokat de sajnos nagyon de nagyon honvagyam van neha.Neha tok jol elvagyok,de van amikor nagyon kijon rajtam.

Zsizsa!
GAbi nagyon szep kislany es nagyon rendes hogy mar segit anyanak.nekem is szokot david segiteni rendetlenseget rakni Kép

Anita!
TEnyleg azt hiszem hogy te kerdezted hogy tud valaki keksztekercs receptet ami toltve van.En talaltam a szakacskonyvemben es nagyon fincsi.

Orsi !
A fatok gyonyoru !

Ja csak egy gyorsat mert apa itt toporzekol mennunk kell,szoval DAvid mostmar mindig szol ha kakil.bilibe meg nem kakilt de pisilni mar eleg gyakran ha raultetem.
ja es ma olyan ari volt reggel felkelt es mondta ego ez(hogy anya kapcsolja be),erre o igy igy es meg hozza tette hogy tetszik.Mostmar nagyon utanoz hogy en miket mondok.en szoktam tole kerdezni amikor bekapcsolom hogy igy?TEtszik?
majd meg jovok
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk anyóslátogatásból Kép Zsoma úgy tűnik, megúszta a skarlátot Kép

Orsi: Kedd este elég valószínűtlen,hogy az én Balum lett volna Kép Mi hétfőn délelőttönként járunk arra.

Gabi: miért félsz? Ha félsz, addig ne menj bele egy új terhességbe!
Lélegzés: nem gondoltál arra, hogy beszerezz egy légzésfigyelőt? Bár Dávid nagy már hozzá, de a következő babához.

Zit: nem semmi Beni Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Orsi: nem jött mailKép.Nagyon szép fátok van ámKép.

Mucuc:szerencse, hogy gyors lefolyású náthátok volt.

Barbi: nagyon jó, hogy elmúlt már a rosszulléteid, gomdolom kezdesz már láthatóan pocakosodniKépAri Ádi sapiban is.

Edit:nagyon ügyes Boti, mint gyertyafújóKép. Javulgat már a szeme?Cseppet használtok rá, vagy mi a gyógyír?Igen, Robó elég sok mindent mondogat már és utánozza amit hall.Veráék ha jól tudom még nem értek haza, szüleinél voltak az ünnepek alatt.

Zit:jó, hogy írtál kicsit bővebben.Gyera azért ha tudsz sűrűbben. Bár gondolom ha Ati hazajön nemigen lesz még ennyi időd sem írni. NAgyon értelmes, okos fiacskád van.Nem semmi, hogy már kifújja az orrátKép.Emlékszem arra a fotóra, ahol az orrszívást is egyedül elvégezte Kép.Kis ügyes.Tényleg, ha jól emlékszem Te is homeóztál, ugye?Ennek ellenére sikerült ezt a fránya náthát összeszedni? Ugyanis mi is most kezdük az erősítést...Tényleg fránya vírusok vannak a levegőben.Biztosan csini leszel az új ruciban és nagy lesz a meglepi Atinak isKép.Nagyon jól sikerült képek Beniről.A huncut és a komoly képe egyaránt aranyos. Jól látom játék porszívóval játszik?Nálunk mindig minket utánozna és ha porszívózok besegít, de gondolom ha Te porszívózol akkor Beni sem éri be az ő játékávalKép

Gabi75: jöhet igen a keksztekerszKép.De ügyi Dávid, hogy jelzi már a pisit és kezdi a bilit használniKép.Gyere mégKép.

Zsizsa: de édi Gabóca, olyan csini abban az ünneplő ruhában. Olyan furi, hogy nálatok játékbabakocsi kellKép.Játszik vele, vagy a babákkal(a maga módján)?Édes, ahogy besegít a taarításbanKép.

Cory: jó hír, hogy megúszta Zsoma a skarlátot. Balunál milyen tünetekkel járt?

Brigi:ma is voltatok ám az eszemben.

Nálunk még mindig élmény a karácsonyfa. A szaloncukrot már nem eszegeti, inkább a gömbökkel ismerkedett ma, azok közül is már ügyesen kiválogatta melyik a kicsi és melyik a nagyKép. Érdekes, hogy sok mindent mond már, de az anya szó még mindig nem jön a szájára. Apát persze cifrázza, apu, apuciKép.Szerencsére mára a lakást is rendbe tettem, nagy volt a kupi.Sajna a fa is kezd hullani, pedig kicsit még jó lenne gyönyörködni benne.



Jó éjt mindenkinek:Anita
anita77
 
 


Cory!
Legzesfigyelo ide vagy oda en igy szulettem aggodo anyuka vagyok es tudom hogy tulzasba viszem ,de engemet igazabol az nyugtat meg ha ott alszik velem es figyelni tudom.Egyebkent a masodikkal biztosan venni fogok de akkor is velem fog aludni.Aggodo vagyok de ne ugy kepzeld el hogy alladoan fogom hogy el ne essen vagy meg ne usse magat,az ilyen aprosagoktol nem feltem.Szerintem ez tipus kerdese vannak lazabb emberek es vannak aggodobbak(lasd engemet es Vera is hasonlo szerintem ).A terhessegtol meg rettegek nekem nem volt egy nyugodt pillanatom nem tudtam elvezni a terhesseget mert alladoan feltem ha valamit ereztem(pl fajt a hasam,vagy tobbszor ossze huzodott a mehem,vagy vizeletcsorgas volt Kép azt hittem hogy magzatviz),szoval tiszta dili voltam es tudom a masodikkal sem lesz konnyebb sokkal.Az elejen attol rettegtem hogy elvetelek mivel mar volt egy vetelesem es annyira akartam mar egy gyereket.SZerencsere 1 honap alatt jott ossze DAvid ezen nem izgultam hogy teherbe tudok esni,viszont az elejen a vetelestol feltem aztan volt egy kis nyugi a masodik harmadban de olyan 22 heten egy par ejszaka mestrualis gorcseim voltak akkor attol feltem nehogy valami baj legyen,aztan minel jobba kozeledtem a szuleshez annal jobb volt de mindig volt valami amiert izgultam.(sok mehosszehuzodas 4-szer voltam surgossegin egyszer 3 perces mehosszehuzodasaim voltak 3 oran keresztul akkor adtak valami injekciot hogy leallitsak pedig a mehszajam teljesen zarva volt)szoval nem volt egy alom az tuti.Ejjelente nem tudtam aludni mert mindig azt figyeltem hogy mozog -e DAvid ha nem ereztem akkor kepes voltam fent lenni egesz ejjel a vege fele.Na mindegy nem reszletezem.EGyebkent ez mind azert van mert minden nap olvastam a Babanetet es annyi szornyuseget olvastam en meg hajlamos vagyok ra hogy meg jobban beparazzak.A ferjem mondta is nekem hogy ne olvassam mert rossz hatassal van ram es igaza volt.

Anita!
Recept:30 dkg haztartasi keksz,2kanal kakao,2dl tej,1-2 kanal rum vagy rumaroma,10 dkg vaj,25 dkg porcukor,10 dkg reszelt kokusz.
A kekszet ledralni/ossze tornik ossze keverjuk 2 kanal kakaoval,10 dkg porcukorral,rummal es annyi tejjel hogy jol formalhato masszank legyen(nekem valamivel kevesebb tej kellett hozza mint 2 dl),a vajat kikeverjuk a maradek cukorral es a fele kokuszreszelekkel.A gyurodeszket meghintjuk a megmaradt kokuszreszelekkel,kinyujtjuk rajta a kakaos masszat,rakenjuk a kokuszos vajat es tekercsszeruen felsodorjuk.Hidegre tesszuk amig megdermed.vekony szeletekre vagjuk.
fincsi volt es konnyu Kép
Latod Anita az en kope fiam sem mondja hogy anya ,apjat o is szereti mondogatni Kép,pedig o is aztan mar szinte megszamlalhatatlan szot mond mostmar olyan 90-100 szo kozott van amit hasznal es 1-2 szo kivetelevel tokeletesen erthetoen ejti.En fel is irogatom mikor milyen uj szot mond mar lassan nem tudom es nincs is ertelme irni.Ami uj hogy a multkor mar ossze tett ket szot is pl:apa nincs,buta bacsi Kép


Egy kep a DAvidrol hogy milyen jol turi hogy apja vagja a hajat.Az elsonel nem gyoztul lefogni meg ugy sirt .Fejlodunk Kép
Kép
gabi75david
 
 


SZiasztok

Írigykedve olvasom, hogy vkinek már mennyi mindent mond a gyerkője. Egyenlőre én nem tudok az állathangokon kívül új szavakkal dicsekedni.
És úgy látom, hogy kisemberem nem a napokban fogja gazdagítani szókincsét, mert semmi látszatja nincs, hogy próbálkozna.

Karácsonyfa: nálunk már úgy megszokta, mintha mindíg ott lett volna. Szaloncukor nincs rajta, azt nem tudja megdézsmálni. Néha odalép és megfog egy gömböt, de nem bántja, nem akarja leszedni. Vagy örvendezve megmutogatja a télapót, angyalkát.

Gabi
ez a hajvágós kép nagyon tuti! Bebi is így hagyja magát, igaz Ő már ez elsőtől sem félt, ami kilenc hónapos korában volt. Neki egy kicsit lekell kötni a figyelmét, mert mindíg elakarja venni a gépet. Oda szoktam neki adni az elektromos fogkefémet, azzal nagyon jól elszórakozik közben.
Különben én is hasonlóan aggódós vagyok, csak talán egy kicsit lazábban. A terhesség alatt is féltem sok mindentől, de azért nem virrasztottam éjszaka, hogy mikor mozdul meg. De maximálisan megértelek!

megyek, mert elég fáradt vagyok
mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Gabi: én a másodikkal végigparáztam a terhességem, pedig Baluval semmin sem paráztam. Zsomával meg rengeteg mindent begyűjtöttem nyűgnek. Végül koraszülés volt, aminek semmi jele sem volt előtte! Ettől függetlenül nagyon-nagyon vágyom egy újabb babára, akit tudom, hogy túl fogok hordani!
Pszichológuson nem gondolkoztál?
Egyébként én is parázós vagyok. Balunak az első 3 hónapban minden nap 3-4-szer megmértem a lázát, mert attól féltem, hogy nem veszem észre, ha beteg. Aztán Zsomához egyszer kihívtam a dokit (ilyet soha sem szoktam cisnálni) 37,1-re.
Szerintem mindenkiben van jó nagy adag félsz. Bennem Zsomával kapcsolatban extra adag. Remélem, idővel elmúlik.

Anita: láz, piros pöttyös bőr. Ennyi.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Végre felélénkült a forgalom Kép

Csak gyorsan, mert megyünk csavarogni, most éppen nem esik az eső.

Mucus:
van előnye is, hoyg szegények vagyunk, ha nem azok lennénk, lehet, hogy mi is a Maldív szigeteken szilvesztereztünk volna Kép Kép

Cory:
Tegnap a dokim nem igazán örült, hogy még szoptatok, pedig most már csak este és reggel szokott nyüszögni érte. Azt mondta, hogy méhösszehúzódásokat okoz. Te folyamatosan szoptattad Balut, míg Zsoma a pocidban volt?

(A 4. emeletes cipelést már meg sem mertem kérdezni, de míg nem érzem, hogy gond lenne, addig bátran rohangálok Lacával.)

amerikai Gabi:
én meg a másik véglet vagyok, abszolút nem parázom, persze ez sem túl jó. A terhesség végén hegyet másztam, nagy táskákkal rohangáltam a Nyugati páylaudvaronm, hogy elérjek egy vonatot, ilyen idétlen dolgokat műveltem. Én nagyon élveztem mikor rugdosott Laca, fel is vettük néhányszor videóra Kép
Most is meggyőződésem, hogy egy egészséges kislány van a pocimban Kép

Karácsonyfa:
mi az utolsó percben vettük, 24-én 16 órakor Kép Úgy állítottuk fel, hogy Laca ne érje el, mert tuti széjjelszedte volna.

Na befejezem, mert itt ólálkodik, és lesi, mikor kapcsolja ki a gépem. Mindig kilopja a DVD lejátszóból a dvd-ket és itt rohangál vele Kép Kép Ügyesedik a gyerek...
klarissza
 
 


Klarissza,
én is számítok a dokim ezen kijelentésére, úgyhogy én készülten fogok menni.
http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=12447
Elvégre Sződy Judit is az István kórházban dolgozik, majd megkérdezem, hogy akkor hogy lehet, hogy ennyire más nézeteket vallanak.
Bejelentkeztem én is már a dokihoz, január 18-án megyek, és arra vagyok a legkíváncsibb, hogy mit mond majd a szopira.
Persze aztán az is lehet, hogy majd kellemesen csalódok, mert azt mondja, nyugodtan szoptassak, csak figyeljem a szervezetem reakcióit.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Klarissza,
Ezt még akartam írni.
Tegnap este Ikeában voltunk Ákosnak ágyat nézni és közben sasoltalak az étteremben, hátha salátát falsz éppen Kép.
Ki is választottuk az ágyat, csak nem volt raktáron, úgyhogy megyünk még a héten és akkor majd megint sasollak. (Azt nem mondom, hogy előre szólok, mert mindig indulás előtt derül ki, hogy mikor tudunk menni, meg most ugye az is kell, hogy legyen raktáron az ágyból.)

Mindenki,
Tegnap beszélten Brigivel, még egyben voltak.
De már izzítottam a fényképezőgépemet és ha jön a hír, hogy kettéváltak, akkor bemegyek hozzájuk (itt fog szülni a szomszédban) és jóóóól lefényképezem nektek az első topik kistesót.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Klarissza: igen, Balu végig szopizott a terhesség alatt. Az elején még napi 6-7-szer legalább, és éjszaka is, a végén már csak napi 1-2-szer.
Méhösszehúzódások: az orgazmus is méhösszehúzódást válthat ki, mégsem tiltják el előre az embert tőle, csak akkor, ha valami arra utal, hogy nem okés. Ez igaz a szopira is. Az én dokim annyit mondott, hogy egészségére.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Marcsi:
ma sétáltatás közben majdnem az Ikea felé vettem az irányt, annyira kívántam a salátát, de a végén vettem alapanyagokat a zöldségesnél.
Ami késik nem múlik... Kép
Kösz a linket.
Nálunk is aktuális lesz majd az ágy csere, melyiket választottátok?
klarissza
 
 


Cory:
Köszi a bátorítást Kép Végülis az én dokim sem tiltott el, csak egyáltalán nem örült.
klarissza
 
 


Sziasztok!

megvagyok és ahogy a Marcsi is írta még egybenKép
Ma voltam megint NST-n, minden rendben volt, viszont a szülésznőm barihimlős lettKép A doki már ajánlott valaki mást, viszont vele csak hétfő este tudok találkozni. Remélem addig nem szülök. Hogy nekem mért van mindennel ilyen balszerencsém?
Klarissza, Marcsi: szerintem nyugodtan szoptassatok tovább, a szervezetettek úgyis jelez, ha valami gonnd van. Nekem a 16-ik hét környékén szinte az egyik napról a másikra elapadt a tejemKép Remélem veletek ez nem történik meg.

Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok

Vacsi előtt bekukkantottam. Kép Mivel mostanában beálltunk a 11 körüli elalvásra, van egy kis időm. Kiglancoltam a gyerek szobáját tetőtől-talpig, csilli-villi lett. Holnap egy másik kis rész jön, aztán pénteken a harmadik és kész a lakás teljesen.
Minket meg felhívtak a héten Beni kis barátnőjének a szülei (ők most a szülőknél telelnek), hogy Dia bárányhimlős, tehát figyeljem a gyereket. Tök jó, mert ha elkapta, akkor pont Ati érkezése után két nappal várható a kitörés. Remek. Kép

Gabi
Nagyon jó ez a hajvágós kép Dávidról, már én is gondolkodtam rajta, hogy le kéne tolni Beni haját, de egyedül ugye nem megy, meg tuti üvöltés lesz belőle. Kép
Anita
Tök jó, hogy Robó is ennyit beszél már Kép Amúgy Beni már október óta tud orrot fújni, csak most nagyon belelendült, állandóan csórja a zsepiket és mindegyikbe fúj egy kicsit. Kép Ma meg olyan aranyos volt, porszívóztam a szobájában és hozta ő is a sajátját és porszívózott mellettem. Nagyon jó, mert elemmel megy, van hangja és tényleg szív is, tehát az élmény megvan. Kép Ja, homeóztunk, igen és ezért fura, hogy így elhúzódik a dolog. Most aloe verával próbálkozok közben.

Sajnos nálunk a fa nagyon gázos, egyszerűen ahányszor elmegy mellette annyiszor tépi meg, már szétszedett két gömböt, leszedte az égősort és alul körbe leszedte a szaloncukrokat. Kép Tiszta gáz, hogy nem érdekli ha rászólok, egyszerűen süketnek tetteti magát. Túlságosan önálló akar lenni már most és nem nagyon akarja, hogy terelgessem. Kiköpött oroszlán a lelkem. Pár napja két szavas "mondatokat" is mond: ülj le, húzd ki (dugót a kádból), csukd be.

Brigi
Fel a fejjel, most már biztos jobb dolgok fognak történni, lényeg, hogy minden ok veletek. Mikorra is vagy kiírva? Mikor szeretnél találkozni a picivel? Kép Tényleg, mi lett a névválasztással?

Bocsi, de találtam egy füzetet pakoláskor és benne régebbi verseimet, ha nem baj, kettőt leírnék, tehát akit nem érdekel bátran ugorjon át. Kép

Otthonom

Te vagy az otthonom.
Karjaidban, mint kandalló
előtt - felmelegszem,
az erőt adó fény
átjárja a testem.
Te vagy az otthonom.
S amikor lehunyom szemem
és megsimítod arcom,
eltűnik az ostoba külvilág,
lehull a függöny az ablakon.
Te vagy az otthonom.
Szavaidba mártózom, mintha
forró vízbe engedném tagjaim.
Te vagy az otthonom.
Engedj be mindig, s ne
hagyd elveszni kulcsaim. (2002.06.21.)


A szerelem?

Te vagy nekem!
S amit én látok
benned kedvesem. (2002.06.21.)

Ennyi, bocsi mégegyszer. Kép Ja és egy kép (ha már lúd legyen kövér, ugye). Kép Ígérem, többet idén már nem teszek fel. Kép

Kép

zit
zit
 
 


Szisztok

Klarissza
valóban, ebből a szempontból tényleg jó, hogy szegények vagyunk. Nincs miből a Maldív sztk-re utazni.
Ezek a rokonaink is Phuket szigetre mentek volna, és az utazási iroda nem fizeti vissza a pénzt. Felajánlották, hogy menjenek Bankogba.
De hát már ott is voltak szegények.
Hiába...., kicsi a világ.
Délután nézelődtem itt egy kicsit, és megnéztem Laca albumát is.
Írtó szép kis hapsi. Mikor folytatod? Mert hogy csak aug.-ig vannak feltéve képek.

Szilveszterről jut eszembe.
Van már valakinek konkrét programja? Vagy legtöbben babázni fogunk?

Brigi
Ez tényleg balszerencse! Vagyis remélhetőleg jól fog alakulni a dolog ami az új szülésznőt illeti.
Hol fogsz szülni?

Zit
Beni, a kis tolvaj!

Marcsi, Klarissza
Az Ikeáról írtok. Valamelyikőtök a környéken lakik? Vagy valamelyik közeli kerületben esetleg?
Bocs a tolakodásért. Mi egyébként kb.15 percre onnan (kocsival).

mucus

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!!!

Én sem tartozom a parázós anyukák közé, de én mindig is optimista életfelfogással éltem mielött gyerekem lett volna is. Valahogy nem tudom elképzelni,hogy rossz érzések vagy gondolatok beárnyékolják az életemet,ennek nem sok értelmét látom.
Azért tudom és megértem aki ezzel ellenkezöleg mindenen aggódik, bár nem tartom egészséges dolognak,attól még létezik.

Zit, jó ez a kép (mikor volt rossz kép Beniröl egyáltalánKépKép), nálunk azt hiszem pontosan ez történne a fával, ha elérnéKép Csakhogy egy asztal-ágy kombinációval elbarikádoztuk, igy a csodálat meg van, de kárt nem tud benne tenni. Azért biztonságból alól nincs rajta disz,mert azért igy a tutti...
Jó lesz neked Atival, már bizosan nagyon várod a találkozást!!Akkor két hét igazolt távollét befigyel majd, jó?Kép

Brigi, szegénykém ezzel a barihimlös szülésznövel...Azért nyugi,a baba biztosan nem marad bennt, akárki is lesz a szülésznöd, tuttira kibújik egyszerKép Most már olyan izgis a vége,lessük a hireket a topic-kistesóról!!!KépKép


Anita,Gabi75,nálunk meg pont forditva van,engem már hónapok óta Mamáz Ádám( pedig soha nem igy hivtam "magam", anya vagyok és mégis mama lettem...), viszont apát sehogy sem akarja mondani. Pontosan tudja ki az,de akkor is nagy ritkán egy pa, és ennyi...

Tegnap voltunk egy beltéri játszótéren, óriási csarnok méretü terem, tele mászó-kúszó és csúszdázó hellyel, külön kicsiknek való is, meg voltak még termek festésnek, homokozásnak,és játékgépeknek is, de mind-mind kicsi gyerekeknek való. Ádámot le sem lehetett löni, 2 órán át megállás nélkül ment,mászott, kúszott, felfedezett...Nagyon aranyos volt, sikongatott meg magyarázott a többi babának,kötve hiszem,hogy megértették...
Két nap múlva jön a nagyon hideg tél, minusz 28 fok este, nappali CSÚCShöméréklet minusz 20 lesz...Ehhez még hozzájön a szél által okozott extra hideg,simán a minusz 30-as kategóriában leszünk, sok-sok hóval..Brr, már elöre vacogok, pedig ezt még csak a tv-ben mondják...

Azért remélem a számitógéphez idejutok, mást úgy sem lehet csinálni ilyen idöben..

sziasztok,
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Üdv Midenkinek!

Zit, ez az "Otthonom" nagyon szép! Élvezet olvasni. GOndolom nem vigasztal, de Botka is állandóan megtrimmeli a karácsonyfánka és bevezette, hogy teljesen mindegy mit mondok neki, ö csinálja, amit akar...pont ahogy irtad, mintha süket lenne. De bezzeg az apájára hallgat! Persze öt nagyon ritkán látja (még ha nem is annyira, mint Beni), de lehet, hogy ezért nagyobb élmény neki "szótfogadni". Mondta is valamelyik nap az apja, hogy miért veszekszem annyit a gyerekkel, amikor elsö szóra megcsinál mindent Kép Kép na persze, neki. Amugy mi már kétszer nagyon vártuk a bárányhimlöt és egyszer sem jött. A szüleim meg mondták, hogy ilyen kicsiknél akár láz nélkül, egy-két akár észre sem vett pöttyel is lejátszódhat. Persze lehet normál lefutása is...

Kötöhártyagyulladásra egyszerü kamillateás borogatást csináltam. Mindig tartok itthon kamillateát ilyen esetekre (mindenféle gyulladásra jó) Jó erös fözetbe (amikor már langyos volt) mártogatott vattával óvatosan letörölgettem a szemeit. Fontos, hogy csak egyik irányba törölj, hogy ne vidd vissz a kórokozókat és hogy egy vatta - egy törlés. Másnapra már sokkal jobb volt, de még mindig piros egy kicsit a szeme. De már nem piszkálja.

Barbi, hát nem irigyellek ezért a hidegért. A belsö játszótérért már annál inkább! Tuti jó lehetett! Mi csak az IKEÁba szoktunk menni, ha már unjuk a bentlétet. Itthon nincs nagyon hideg, de annyira szeles az idö, hogy egyszerüen nem élvezetes kint lenni. Szegény kutyok, még öket sem szoktuk mostanában elvinni sehova Kép

Brigi, drukk, drukk! Könnyü és gyors szülésed lesz, igy nem nagyon számit az a szülésznö! Én nem választottam anno elöre, de teljesen jó volt. Sokkal inkább izgulok, hogy Bömbi mit fog szólni a új jövevényhez. Anya pocakjával foglalkozik? Mesélsz neki a "kistesóról"? Vagy inkább kivársz? Tényleg, eleinte lesz valami segitséged? Egy kalappal!

Marcsi, téged olvasva - hallgatva mindig rádöbbenek, hogy hiányzik belölem valami. Irogatok ide már évek óta, de talán 3 embernek van meg a száma, és velük sem szoktam beszélni...te meg ritkán jössz, viszont a kapcsolataid a többiekkel sokkal élöbbek. Irigykedem? Hm, lehet...

Parázás - nem parázás tekintetében én sokat változtam, szerintem ez nem genetikus, hanem sok felvett dolog is van benne. Nekem fél év Finnország és egy ott megismert nagyon jó, pozitiv gondolkodású barát kellett ahhoz, hogy kirántson az állandó gödörböl, amiröl persze nem is tudtam, hogy benne vagyok. Azóta igyekszem elkerülni, többé-kevésbé sikerrel.

Megyek, mert Botka felébredt és ki szeretne szállni az ágyból. Miért kell új ágyat vennetek (Marcsi, Klarissza? Nekünk még böven elegendö a régi...

Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Edit,
nekünk is elég lenne, de tudod, nyáron tesó költözik bele, és nem akarom, hogy azt gondolja Ákos, hogy elfoglalták az ágyát, hanem azt, hogy az amúgy is már üresen állóba rakjuk bele az új gyereket.

Klarissza,
A Vikare nevűt néztük ki. Ez olyan, hogy a két végét fel lehet hajtani, és akkor 1,5 méter hosszú, különben meg max. 2 méteresre növelhető.
Tök érdekes, rá akaratam keresni a magyar oldalakon az ágyra, erre a google csak egy linket adott. Az pedig nem volt más, mint egy cikk, amit a főnököm csinált a tervezővel. De abben meg nincs kép.
Itt viszont van kép:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&sto reId=12&productId=11210&langId=-1&parentCats=10106*10196
Mi nem a fehéret, hanem a natúr színűt vesszük majd meg. Valamint veszünk oldalra szerelhető korlátot, vagy mittomén, mi annak a neve.

Mucus,
mi Kőbányán lakunk és nekünk is max. 15 perc kocsival az IKEA. (Busszal se több 20 percnél az Örs vezér tere.)
Te merre laksz?
Nekünk a konkrét szilveszteri programunk az, hogy itthon maradunk.
Ákosra csak az én szüleim tudnak vigyázni, akik viszont 120 km-re laknak. Jönnek bármikor, mikor hívom őket, de azért csak 70 évesek már, és januárra amúgy is sok olyan programom van már, ahová Ákost nem túl előnyös vinni (vizsgák, dokihoz menés).

Zit,
ez a Beni nagy csibész. Bár nem mintha eddig nem tudtam volna.
Szaloncukorevős kép nagyon jó, majd este meg is mutatom Tamásnak.

Ja, Ákos még mindig nem beszél.
Vagyis beszél, csak nem számunkra érthetően.
És mikor múltkor Zittel beszéltem és elvette tőlem Ákos a telefont akkor is csak bólogatott. Mondtam is Zitnek, hogy bólogat, erre Ő: az nem jó, mert épp azt kérdezte tőle, hogy tényleg megvárja-e a kétévességet a megszólaláshoz ...

Üdv.
Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Szilveszter:
Apa munkahelyről bizti megint nagyon boldogan (értsd: ittasan) érkezik haza Kép Éjfélkor már hangosan horkolni fog. Tavaly próbáltam felébreszteni a koccintásra, de morogva a másik oldalára fordult. Még jó, hogy megértő feleség vagyok Kép

Brigi:
Az elején is egyedül leszel a két picivel otthon?
Kép Az elég húzós.

Barbi:
Te egyedül leszel velük, ha megszületik a pici? Nem gondolkodtál azon, hogy félnapos bölcsibe viszed Ádit? Vagy nem lehet?

Zit:
Szép verseket találtál nekünk. Jó Apázást két hétig!! Látom Beni se veti meg a csokoládé nyújtotta örömöket Kép

Edit:
Te meddig vezettél Botival a pocidban?
Én is ismerek egy "süket" gyereket Kép Már néha arra gondolok, hogy valami gond van vele, annnyira nem hallgat ránk. Vagy csak ránk ütött és megy a saját feje után Kép

Marcsi:
megnéztem az ágyat, nagyon menő, és praktikus, bár elég soká lesz Ákos 2 méteres Kép (Be is lelkesültem, nálunk át kell rendezni a hálószobánkat gyerekszobává, nem lesz kis feladat.)

Mucus:
Én zuglói vagyok, kocsival nekünk is 15 perc, gyalog 45 perc az IKEA. Laca imád rohangálni a bemutatótéren, a játszósarkokat is nagyon szereti, főleg a többi gyerek miatt.
Semmi kedvem tanulni, pedig 3-án lesz valamilyen vizsgám, na majd holnaptól...

Most már kezdem magam beleélni a kismama szerepkörbe, ezt segítette a ma reggeli vérvétel és társai, a kiskönyv átvétele a védőnőtől...
klarissza
 
 


Hahó!

Megint csak két sor, jól vagyunk, az élet szép, bár fáradt vagyok a kevés alvástól. Holnap mi anyuéknál szilveszterezünk, ami nálunk játszáshegyeket jelent, szóval biztosan jó lesz. Csak az a kár, hogy az öcsém haverokkal bulizik, így ő kimarad a játékból.

Ja, Gabi sem beszél még, a két következetesen használt szava a hnnnta és a vava.Kép

Mindjárt összeesem, annyira fáradt vagyok, bocsi, de be is fejezem.

Még egy kérdés a végére, Gabinak iszonyúan kicsípte ma a fenekét a kaki (nem volt benne sokáig, csak valami spéci összetétele lehetett), most Neogranormont vettem rá, van még valami ötletetek, ha esetleg nem válna be? Ronda kis hólyagos sebek vannak a fenekén meg egyebütt is, nem is tudtam rendesen letörölni, vízzel lemosni is nagyon nehezen, mert üvöltött és befeszített. Estére kicsit jobb lett, szóval azért remélem, hamar elmúlik, de azért szívesen fogadok bármilyen ötletet.

Mindenkinek jó szilveszterezést!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


<font color="0000ff">Halihó Lányok!

Itthon vagyunk, tegnap érkeztünk Kép Nagyon jól éreztük magunkat Szentesen, igazi nagy pihenés volt ez nekünk, főleg a férjemnek, hogy nem kell végre dolgoznia, de nekem is jólesett, hogy a nagyszülők eljátszogattak Zsoltikával, így én is lazíthattam Kép

A Szenteste nagyon szép volt, még idehaza voltunk. Anyukám elvitte sétálni Zsoltikát, mi addig összeraktuk a fát és fel is díszítettük. Zsoltika pedig egy hatalmasat szundizott a babakocsiban (amúgy nem szokott séta közben aludni), szóval volt időnk bőven. Mi a számítógép mellé az asztalra tettük fel a fát, így Zsoltika nem tudja leszedni a díszeket és megdézsmálni a szaloncukrot Kép De azért ő is nagyon lelkes volt, szenteste végig a fára mutogatott, és persze jól megszorongatta amikor közelebbről is megmutattuk. Még jó, hogy műfenyő, nem szúr Kép De amúgy is nagyon elégedettek vagyunk vele, mert tényleg szép és nem hullajt.

Annyira jó volt ez a szenteste, megható volt látni Zsoltika örömét a fa láttán Kép 2 ajándékot kapott tőlunk: egy kis garázst, amiben autók vannak, kulccsal lehet nyitni a garázsakapukat, meg egy olyan kormányos-nyomógombos-telefonos-zenélős csodakonzolt. Mindkettővel nagyon sokáig játszott, valahogy látszott hogy ő érti, ezek most az ő ajándékai, új játékok és azóta is sokat játszik velük Kép

Néhány dologra reagálok most, mert jó késő van, és úúúúúgy vonz az ágy Kép :</font>

Zit,
nagyon örülök, hogy írtál, jó volt látni Benit a fotókon. Nagyot nőtt ám ő is, jó kis husi! Viszont nem jó, hogy beteg, remélem hamarosan kigyógyultok a bajból! Piros kosztüm szép lehet Kép Meddig marad Ati? Egyáltalán visszamegy?

Zsizsa,
néhány hónapja Edit kűzdött hasonló problémával, vagyis inkább Boti Kép Szóval neki is piros volt a popsija, én akkor javasoltam, hogy ne krémezze, hanem kamillás hintőporral szórja be. Ezt egy kétgyermekes anyuka ismerősöm ajánlotta, de mi még sosem próbáltuk, tehát személyes tapasztalatom nincs a módszer sikeréről. Viszont úgy emlékszem, Editéknél bevált! Próbáld ki, remélem segít!

Klarissza, Barbi, Marcsi, Brigi:
kellemes további pocakosodást (Briginek pedig gyors és könnyű szülést) kívánok Kép

A képeken a gyerkőcök csuda édesek, Boti egy angyal, de a legjobb a babakocsis Gabóca, látszik hogy mennyire örül az ajándéknak KépKépKép

<font color="0000ff">Ja, még a beszédről akartam írni: Zsoltika se nagyon beszél, vagyis babanyelven dumál ő is sokat, csak magyar szavakat nem használ. Viszont nagyon lelkesen és ügyesen ismétel, már rengeteg szót, de legalábbis a szavak első szótagját Kép Az állathangok továbbra is menők, írtó jól brekeg Zsoltika Kép És anyut is mond, meg persze aput is.

Viszont alvásilag változunk: néhány napja már úgy alszik el Zsoltika, hogy bemászik a kiságyába, és ott elszunnyad. Eddig ugye zenére altattam, de már alig bírom el, és sokszor nem is alszik el így, ha pedig félálomban teszem le, nyomban feláll, bármilyen álmos, és sírva követeli, hogy vegyem ki a kiságyból Kép Erre Szentesen spontán aludt el a kiságyban, de mellette álltam Kép Azóta is így van, igaz mellette ülök, amíg el nem alszik, de már ez is haladás! Nagyon örülök, mert az ilyen elalvás után az éjszaka is jobb szokott lenni, vagyis később ébred szopizni Zsoltika.

De most már lépek, mert leesek a székről. Holnap már nem jövök, úgyhogy most kívánok mindenkinek</font>

NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!!!

Sok puszi:
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok, itt vagyok én is!!

Gabi,biztosan jó lehetett ez a pihenés, én pont most filozofáltam magamban, hogy én ebböl az itthon-létböl hova mehetnék szabadságra??Mert a férjem, az haza jön, és akkor ö itthon pihen, de én???Na,mindegy, csak leirtam
Biztosan aranyos lehetett Zsoltika rácsodálkozása a fára, ezt a korosztályt még nagyon el lehet büvölni pár szines égövelKép

Klarissza, nagyon nagy a valószinüsége, hogy egyedül leszek a két gyerekkel, a párom esetleg egy hétig itthon lesz velünk, nem tovább. Bölcsi,mint olyan itt nincs, max valakihez házhoz vihetném megörzésre, de ebben nem bizom (boldog-boldogtalan daycare-t nyitKép), másrészt tutti a világ másik végén lenne ami jó, harmadrészt iszonyat!!! drága.
Gratu a kismamakönyvhöz,nekem sose voltKép


Marcsi,mi is nagyon vacillálunk a kiságy maradjon, vagy se témán. De nálunk annyira jól elvan benne,nem is próbál kimászni, nem is tud, szóval olyan igazi vésztartlék-tárolóhelyKép, hogy azt hiszem inkább veszünk egy másik kiságyat a picinek. Na, meg a másik indok, hogy a rácsos ágy egyik oldala teljesen kiszedhetö, direkt igy van tervezve az ágy, és akkor majdnem heveröszerü, szóval vagy eladjuk, vagy igy használja majd tovább, de azt hiszem mi ennél maradunk.
Ádám se beszél, illetve annak amit mond, nem sok érteleme van, max 10 szó van, amit úgy ahogy meg lehet érteni..

Zsizsa, sajna popsiügyben nem tudok segiteni, nálunk ha kicsit piros a popsi (nem hólyagos, olyan még sose volt), az otthoni gyógyszertári kenöcsöt teszem rá, és helyrehozza. De nálatok nem tudom mi segitene.
És ezt a képet neked dedikálom:
Kép
(nem volt már elég fény,de azért remélem tetszik..)

Edit, hát ezt a hideget én sem irigyelném senkitöl, nem fehér embernek való...Az arcunkon megfagy a bör minusz 30 körül, szóval úgy fel kell öltözni, mint egy Michelin baba. A kutyánknak van kiskabátja, tegnap már ebben vittük sétálni, ö még közelebb van a földhöz,jobban fázhat. Pisilést is elintézi 2 perc alatt, utána rohan be, máskor meg félórára is kinnt felejti magát az udvaronKép


Lányok, nem tudom lehet "idén" már nem jövök többet, holnap dokibácsilátogatás, aztán készülödünk estére vendégek jönnek, plusz ma van anyukám 60-ik szülinapja, szóval öket is szeretném elérni telefonon.

Igy aztán most kivánok mindenkinek nagyon boldog, békés, sikerekben, örömökben gazdag, új esztendöt, és sok-sok-sok beirást a topicba jövöre is!!!

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak egy gyorsbekukkra jöttem. Karácsony óta rohanás az életünk, még tegnap is 2 helyen voltunk+vendégek jöttek este...akik fél1-ig maradtak...kezdünk fáradni Kép

Ezt muszáj megmutatnom, majd még jövök ám képekkel, amint lesz időm...Kép

Kép

Mindenkinek Nagyon Boldog Újévet kívánunk!!!! Kép
Dbarbi
 


Dbarbi:
Helyes kis csaj ez a Pöttyös Fanni Kép

Zsizsa:
Popsi Kép Mi még eddig megúsztuk az ilyet. Még mindig gyakran szopizik éjszaka Gabi? Nekünk lassan, de véglegesen sikerült leszoktatni Lacát az 1 óránkénti éjszakai zaklatásról.

Barbi:
Hmm elég guszta ez a torta, ügyi vagy. (Én vagy 10 éve nem sütöttem tortát, inkább megkímélem a családot Kép)

Gabi:
Laca is esténként majdnem mindig így alszik el. Csak így tovább Zsoltika!!! Kép

Sikerekben Gazdag Boldog Újévet Kívánunk!

Klarissza és Laca
klarissza
 
 


Zsizsa,
nekem rögtön az jutott eszembe, hogy jót tenne a popsinak, ha minél többet lenne szabadon.
Gondolom a hintőport is azért ajánlották, hogy ne legyen nedves.
Talán én még azt csinálnám, hogy sűrűbben cserélném a pelenkát, hogy tényleg százaz legyen. Vagy ha nem is cserélném sűrűbben a pelenkát, akkor is két pelenkacsere között is beszórnék egy kis kamillás hintőport.
De ez csak egy elképzelés, még nem voltunk ilyen szituban.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Na még egyszer az Óévben!

Marcsi
Mi a 16-ban laktunk, de másfél éve kijjebb költöztünk. (A gödöllői hév vonalán, az Auchan után nem sokkal).
Az Ikeás játszó sarok nekünk is bejött.

Zsizsa
Én is most kezeltem le egy ilyen csúnya popsi kiütést. Elég sokáig tartott, mert amikor fogzik heteken keresztül ilyen csípős a kakija. Amennyit éjszaka javulna, másnap a többszöri kaki kezdi újra kicsípni. Különben én a Sudocrem-et szoktam használni.

Még csak 1 óra, de én már most hulla fáradt vagyok. Éjszaka megint volt egy két órás virrasztásunk. Igaz most már annyival jobb a helyzet, hogy ha hallom, hogy fennt van Bebi, akkor nem megyek be csak ha sír, és így szépen elszórakoztatja magát az ágyában. Miközben fülelek, hogy mi a helyzet 5-10 percekre el tudok szunnyadni.

Minden babának és anyukájának kívánok Nagyon Boldog Új Évet!

mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Minden kedves topikunkban élő anyukánakKép és szeretteiknek, sok szerencsében, jó egészségben és rengeteg vidámságban gazdag új évet kívánunk:


Kép


Robó és Anita
anita77
 
 


Zsizsa: én bepanthen kenőcsöt használok ilyen esetre, és nekünk eddig még bevált. Pillanatok alatt elmúlt a pirosság.

Valószínű már én sem jövök idén, ezért: Mindenkinek Nagyon Boldog Új Esztendőt Kívánunk!!!

Brigi+Bömbi
bombomanyu
 
 


Sziasztok

Zsizsa: én is a Bepanthen-t akartam ajánlani, és a levegőztetést!

Minden topik tagnak és olvasónak Boldog Új évet kívánunk!

Dandy, Martin, Dorka
dandy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: