Új privát üzeneted érkezett!

Ági, tök csinik a rucik :) nekem az urolsó tetszik a legjobban! :)

KÉpzeljétek, végre mi is átléptük az 5 kg-t!!! 5110 volt a mai mérlegelés, végre egy 200 g-os heti hízás, helyreállt a lelkivilágom... :lol: :lol: :lol:

Szilvi, nekem nem epidurál volt, hanem spinál a csaszi miatt, de nem fáj a hátam. Ill fáj, de nem attól....

vett ma apa ilyen dentinoxos masszázskrémet, amit még asszem Tünde javasolt, reméljük, használ. Maga a masszírozgatás legalábbis tetszett...

no megyek, késő van..

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Tinu, a babakocsi nem válik be Neked altatáshoz? mostanában én sem tudok nappal kiságyban altatni, de a babakocsi eddig mindig bevált, kis sírás után...
Fogás: nekünk is alakul. Maga mellől a pelus végeit folyamatosan megfogja, és viszi a feje elé, szájához. Meg ha még ilyen pici puhát a kezébe adok, azt is megfogja, tök édi :)

Snoopy, én is gondolok rád, jó felújítást.... csak ott maradtam le, hogy most vettetek egy új lakást, és azt újítjátok fel? vagy a régit eladás előtt?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sárának nagyon cuki rucijai lesznek nyárra :):):) Kép
kisfiam állandóan mosolyog :):):):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Nahát :lol: :lol: Nagyon megnyerő ez a sármos mosoly :D Igazi pasi!
cicmerák
 
 


Sziasztok!
Hát érzéstelenítés terén passz, én nélküle szültem:)

Nika: Hapikád igazi zsivány kisfiú:)

roni nagyi:
Na igen.. én is pedagógus vagyok, ülni sosem tudtam a teremben sem.:)

Ti ilyen időben hogy álltok a sapka témában? Én a kutacs miatt félek sapka nélkül kivinni, de a védőnő azt mondta, hogy ha nem éri nap a fejét, akkor nem kell sapka.. Ezt valahogy nehezen tudom elhinni, mégis csak lágy rész van a feje tetején. Vagy nem fázhat meg sapi nélkül?

Képzeljétek! Megint vihetjük a babakocsit a szervízbe! :twisted:
Szombaton voltunk vele, akkor a krerekeit cserélték, mert folyton kiestek, mindig másik, amelyiknek éppen kedve tartotta. Kicserélték, azóta nem volt vele gond. Tegnap viszont tolom a babakocsit, és egy huppanóhoz értem. Megdöntöttem a kocsit, hogy a kerékkel át tudjunk billenni a huppanón, erre eltört a tolókarnak az a része, ahol a magasságot lehet állítani! A gyereken kívül semmi sem volt a kocsiban, tehát nem mondhatják azt sem, hogy túlpakoltam, és nem bírta a kar!
Így viszont előre félek, mert tuti, hogy ott kell hagyni a babakocsit, de szerintem nem adnak cserekocsit. Mi viszont séta nélkül meg vagyunk huzatva! :cry: Hát nem tudom hogy vészeljük át... Ráadásul szervízbe Lengyelországba viszik..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Jövök lelki vigaszért! :? A kisfiamnak megint csökkent a súlya! :cry:
Ti, hogy csináljátok cic, Szilvi, hogy ilyen jó kis husis babátok van? :lol: Vagy én rontom el valahol? :oops: Nagyon odavagyok! Most én is leírom fiam súlyának alakulását.
Született 3250g
Hazahoztuk 3050g
1 hónap 3990g
2 hónap 4650g
3 hónap 5570g
4 hónap 5780g :evil:
És ma 5880g. :cry: :cry: Jövő héten 26-án lesz 5 hónapos! Félek, hogy a jövő heti oltásig nem produkálunk valami extra súlynövekedést nem ússzuk meg a tápszert! :shock: Nem tudom hogyan tudnám kicsit nagyobbra "pumpálni" a gyerkőcöt. Pedig már mindent megteszek, úgy érzem. Valami mégse stimmel! Segítség!
Sziasztok!
Andi
ihianya
 
 


ihianya:
én ugyan nem vagyok szakértő, snoopy ebben biztosan jobban tud segíteni, de szerintem, ha a babád kiegyensúlyozott, és nyugodt, akkor nem lehet gond. Hosszra nem nőtt jobban mostanában? Lehet, hogy most inkább oda nő...
Nagyobb súlyú, mint az én leányzóm! :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Régen irtam, de folyt. olvaslak benneteket.
Ihianya, ne aggódj, mi szinte dekára úgy haladunk, ahogy ti, sőt kicsit még alattatok is vagyunk!
Nem kell "pumpálni" a gyerkőcöt, tudja ő jól, mennyi esik jól neki.
Miért, a felfújt Michelin-babák szerinted jobban érzik magukat? Mert az alapban hurkagyurkák oké, úgy látom, azért sokaknál jó erősek a babócák, mi meg ne pánikoljunk. Ha jól érzi magát, nem éhezik! Pusztán azért megnöveszteni, mert másoknak nagyobb, butuska dolognak tartanám. Én úgy csinálok, hogy mikor beszéélgetek kismamákkal és már szinte egymást túllicitálva mondják a súlyokat, egyik fülemen be, a másikon ki.
Meg ha ti sem vagytok szülőként gombóckák, mit vársz a picurtól?
Később úgysem lehet észrevenni majd, hogy ki mennyi volt x hónapos korában. Egészséges és kiegyensúlyozott legyen az a fő!
A többi csak pusztán számadat....

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Sziasztok Csajok!

Ma csak beugrok, túl vagyok a közigazgatási szakvizsga I. részén! Holnap bővebben jövök!

Orrmandula gyulladást játszunk, takony, köhögés, orrszívó, nyűgösség, hiszti.....

Majd mesélek!!!

Millió puszi Mindenkinek!!!


:)

Kép
mot
 
 


Ja, és most mi hosszra gyúrunk éppen, meg nátháska is volt, úgyhogy most sem lesz meg a "kívánatos" súlygyarapodás. Most őrjítsem magam a számok miatt? :oops:
Puszta infóként, ha megnyugtat, mi 3200 gr-al születtünk, most 4 hónaposan 5430 gr (kaja előtt, kaki után), sztem 5 hónaposan éppen ütjük majd a kilót.

Kép
Kép
marslakocska
 
 


ihianya: Snoopy a múltkor pont azt mondta egy aggodó anyukának,hogy ha nö a gyerek és kiegyensúlyozott és van elég pisi kaki akkor ne aggódjunk mert semmi gond a baba tudja mi kell neki :)

nika70
Salgótarján
 
 


Ihianya!

Nyugi már!!! Mi kedden voltunk a 2. oltáson 5300 gr! Tökéletes azt mondták! Hétfön volt 14 hetes!!! ESzik, alszik, kakil, nevet!
Ez a lényeg!

No para! :)
mot
 
 


Pár új kép:

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1177061992.36.jpg[/img] 2007-es nyári sapidivat :)

[/img] Kép Súlyzózunk

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1177062046.41.jpg[/img] Van egy fejem ébredéskor..:)

[/img] Kép Fej2.:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,


Ma egész délelőtt ügyintéztünk, tömegközlekedtünk, voltunk 4hós kontrollon, szóval délután1-ig annyi mindent csináltunk, hogy magamban nem szoktam ennyit csinálni.:) ÉS Dani tökéletesen viselte, 10-kor hazajöttüjnk enni és mentünk tovább, ő aludt, most meg játszik.:)

Nika Gergő nagyon aranyos!!!!Jóképű kiskrapek:)

MÁgnes, ha lányom lenne, akkor mi is ezt a sapidivatot követnénk:))))

Egyébként ne aggódjatok, Ihianya, Andi, most láttam egy kislányt aki már ült a babakocsiba, de állítom, hogy Dani nagyobb súlyosabb baba volt mint az a kislány.:) A feje is kisebb votl mint Danié ls nagyon szép kislány volt:)))

csernusn
 
 


Sziasztok!

Szerintem abszolut ne aggódjatok a súly miatt. Tényleg úgy van, ahogy a többiek is írták, hogyha jól érzi magát, eszik-kakál-alszik no meg pisil, semmi gond. Egyébként nem tudom az én gyerekeim miért híznak ennyire. Lehetséges, hogy nekem tényleg "zsírosabb" a tejem az átlagnál, mivel tíz percnél többet nincs cicin. Gergő is ilyen nagyon hízott az elején, de ez később leállt, és most kétévesen volt cirka 13-14 kg. én soha nem mértem őket, csak havonta a dokinál. Persze van másik véglet is, én pl olyanokat kaptam, hogy biztos titokban tápszert adok nekik :shock: :shock: :shock: !!!!!

Egyébként szerintem ez a "kövérbaba az egészséges baba" sablont a médiából sugallják belénk. De komolyan. A legtöbb reklámban csak husibabák vannak, és sokan picibabát csak ott látnak, hiszen nincs mindenki környezetében pici baba. Így ahoz hasonlítják. És ez szerintem rossz. (Most kb olyan ez, mint ahogy vékony csinos lányok reklámozzák a testápolókat --- a fogyasztó meg azt hiszi, hogy ő is ilyen lesz, ha ezt használja)

Na mentem, mert Léna mindig belecsápol, és többet javítok, mint írok.
cic
cicmerák
 
 


Aki mostanában keresztelteti a lányát. Lenne egy ünneplős rucink, csak egyszer volt Lénán. Naci + tunika vagy mi, a felsőt külön is lehet hordani.
Kép

Kép

Kép

Kép
cicmerák
 
 


fogacska. remélem most látszik

Kép
cicmerák
 
 


Sziasztok!
Mágnes, Marslakócska, Mot, Niki, Cic! Köszi a bíztatást! :D Nika! Azt írtad a múltkor Snoopy nyugtatott valakit! Az is én voltam! :( Már akkor is stresszelt a védőnő! :evil: Hát akkor azt kell mondanom, hogy megpróbálok nyugodt maradni. Cic! Az első 3 hónapban nekem is azt mondták, hogy nagyon hízik. :lol: Most meg, hogy keveset hízogat. :cry: Ki érti ezt? Pedig mindig ugyanúgy csinálok mindent, szerintem. :roll: Vagy nem? Na, nem agyalok, mert kezdek "grammfüggő" lenni.
Sziasztok!
Andi
ihianya
 
 


Ihianya!

Tündériek az Anyukák, hogy bíztatnak, hogy ne aggodalmaskodj!
Igazuk van, mert el kell fogadni a fejlődés fokozatait. Van amikor erősödik, hízik a baba, van amikor nyúlik. A fiúkra inkább a növekedés intezitása jellemző időnként, szokták is viccesen mondani "mint akit nyújtanak úgy nő". Amint írják is, ha nem beteg, eleven, éjjel jól alszik és a többi....., kár aggódni.
Az én unokám 1 hónapos korára nyerte vissza születési súllyát, most 4300 gr és nem aggódunk, mert a tipegő már 62-es méret, csak szopik. Szóval manöken baba.

Cic: gyönyörű a ruhácska, biztosan sikerül átadnod valakinek.
A fogacskához gratulálok.

Kérdezem Tőletek, Nektek a védőnő nem vetette fel a járóka témát? Már 2 hónapos kórtól jó, ha a baba abban van napközbe, sőt ha abban is alszik nappal. A szoba padlózatán un.játszó szőnyeget a poratkák veszélye miatt nem tanácsolta a lányomnak. Ti mit szóltok ehhez?
roni nagyi
 
 


Szerintem a topic órája már 2 órát késik :!: :!: :!: :!:
roni nagyi
 
 


csajok gege új tudománya hogy félig ülö helyzetbe húzza fel magát a kocsiban:) persze van egy kis segítsége mert nem totál vizszintes a kocsi de nem is ülö helyzetben van na ebböl tornázza magát egy félig ülö helyzetbe én mondom ebböl egy hónapon belül ücsörgés lesz :):):):) dokinö nem fogja elhinni jövö héten hogy mennyit fejlödik ez a gyerek.Tényleg rohanhatok utána majd ha igy halad:):):):)

Cic nagyon ügyesen kint van a kis fogacskája Lénának :):) gratula hozzá


Kép

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nika, Mági: egyszerűen gyönyörűek a gyerekeitek! Komolyan!

Cic: na most már látom azt a fogat :lol: Nagyon csini. Remélem, azért Tündének nem jönnek ilyen hamar.

Ihianya: most nem tudom eldönteni, hogy panaszkodsz, vagy dicsekedsz. :wink: Az én gyerekeim adatai:
születéskor: 3250 g
kórházból haza: 3100 g (de tápszert kapott, mert még nem volt tejem, de itthon már kizárólag anyatejet és azóta is)
1 hónap: 3620 g
2 hónap: 4490 g
3 hónap: 5110 g
Szóval ahogy látod, simán alattatok vagyunk. És? Nekem egyszer sem pedzegette a védőnő, hogy tápszer kellene, vagy hogy nem hízik eléggé. Szerintem Tünde nagyon is formás baba és egyáltalán nem sovány. Még csak nem is pici. Ha ti az elején sokat híztatok, akkor miért baj az, hogy most kevesebbet? Egyszerűen nem értem. Másrészt szerintem súlyingadozás simán lehet, ha egyszer-egyszer esik a súlya, azt behozza a következő nap vagy héten. Ne parázz! :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Szia Tinu!
Hát, panaszkodtam volna, de ezek szerint nem egyedi esetről van szó, így befogom a szám! :oops: Ti legalább egyenletesen nőttök, de Norbi az elején nagyon, most meg nagyon nem! :cry: Bár én ezt sose érzem akkora gondnak, mit amekkora jelentőséget tulajdonít neki a védőnő és az orvos. :roll: Hát centire viszont most biztos nőtt, mert a 68-as rugikat végigéri!

Nika! Nagyon ügyi babád van! Az enyém ma fordult először a hátáról a hasára segítség nélkül! :lol: :lol: Nyugodt éjszakát a gyerekeknek és akkor nekünk is az lesz! :D
Sziasztok!
Andi
ihianya
 
 


Tinu! Micsoda elszólás, észrevetted? :wink: :wink: :wink: :wink:
cicmerák
 
 


Ihianya: NO PARA, a lényeg, amit már mindenki leírt, de azért én is ismétlem, hogy bíztassalak: nem üvölt egész nap, van kaki-pisi, mosolyog, akkor minden rendben!!!!!! Hát én sem tudom, Ákos miért nő ennyire, a dokinéni azt mondta nekünk, hogy ő majd később fog visszaállni a fejlődésben és gyarapodásban, amikor a többi baba belehúz! Léyneg, hogy ne aggódj, minden ok, neki ennyire van szüksége! Ne stresszeld magad, mert az a tejcsi rovására megy! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Na, majd jövő héten én is írok súlyalakulást, de mi sem növünk ezerrel. Nálunk az első hónap ovlt kritikus, születési súlyhoz képest 220, hazasúlyhoz képest 440 g-mot hízott a kicsilány.
Ihianya, snoopy mondta még régebben, hogy amikor nő, ill látványosan tanul valami újat a baba, akkor nem kell hozni a kötelező hízást. Meg még azt is olvastam, hogy 4-6. hónapban kevesebb lehet a növekedés, mint az első 3 hóban... de persze én is aggódó anyuka vagyok, úgyhogy megértelek, de ha amúgy minden ok, akkor nyugi, bizti nincs baj, hallgass az okosakra, és tapasztalt anyukákra, engem is mindig megnyugtatnak ;)

Tök édik a képek, igen, Cic, már a "hendikepesek" is látják a fogacskát :)
Ági, Annának is azért kevesebb már a haja, nem? de még így is maradt bőven :) ilyen kómás képünk nekünk is van, ill mi videóra vettünk fel egy ilyet :)

Cic, engem lehet, hogy érdekel a ruci, még nem tudom, mindenesetre 6-án lesz a keresztelő, az tuti. Mekkora ruci? és milyen anyag, plüss? még nem döntöttem el, hogy szoknyás rucit szeretnék-e, ha nem, akkor fog érdekelni, igyekszem eldönteni :)

Niki, ti hogy tömegközlekedtek? Súlyzózól a babakocsival, vagy kendő, kenguru?

Egy kérdés, mondjuk elsősorban esetleg cumisüvegezőkhöz, bár cicin is releávns lehet, szóval nálatok nincsen olyan, hogy a baba kaja közben "köpköd"? a cumi mellett jön ki a tejcsi... elég bosszantó, hogy dolgozok a fincsi tejcsiért, ő meg köpi ki... :? :wink: és nem tuodm, mennyi jöhet ki ilyenkor.... a másik meg, amit csinál mostanában, hogy tök sokszor kiköpi a cumit, van, hogy kortyonként, majd rögtön utána kéri vissza, különben üvöltés van... szóval érdekes a kajálás mostanában... meg olyan is van, hogy azt hiszem, hogy tök éhes az eltelt idő és az előtte elfogasztott mennyiség alapján, aztán akkor is csak "nyammog", és eszik 100-at. máskor meg benyeli a 140-150-et... érdekes...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, de nem tudtam jönni egy ideig. Megpróbáltam visszakeresni hogy ki mit írt tali időpontra, remélem mindent megtaláltam.
Íme a tábla:

Kép

Időpontilag temészetesen lehet mást is kitalálni, csak ezek voltak az első ötletek.
Ha valakit kihagytam, akkor bocsánat!
A hiányzóktól pedig várom hogy ki mikor ér rá.

Utólag is boldog szülinapot a szülinaposoknak!

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Sziasztok!

Roni nagyi!

Nekünk nincs járókánk (a védőnő sem foglalkozik vele), nem is volt. Lillát is a földön "tároltam" forgós kora óta, és Csengét is ott tárolom. 8) Szerintem a poratka bárhol megtalálja a gyereket, vagy fordítva. Még az ágyon is. A műanyag borítású (vagy viaszosvászon...vagy mi. :) ) járókán meg főleg megáll a por észrevétlenül. Szóval tökmindegy. TErítek a gyerek alá lepedőt, takarót..stb. és kész. Jól érzi magát. (Ja, azért minden nap kiporszizok, ha már mászik a drágám.)

Kép Csingikém

Sziasztok!

(egyébként olvasok én, csak kissé el vagyok havazva...apa estig dolgozik, szóval most egy kicsit kivagyok)

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Annyira sajnálom, hogy ilyen messze vagyunk egy talihoz. Sajnos nem tudunk menni. :?

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Cic: mi szóltam el? :shock: Annyira elszóltam, hogy még mindig nem veszem észre? :D

Timi: jaj, de jó, hogy bejelentkeztél és raktál képet is! Csingi olyan szépséges!

Winnie: tegnap (ill. ma) éjjel a gyerekem konkrétan szemen köpött egy kis tejcivel. :lol: Szóval szerintem ez a köpködés, folyatás normális. Tegnap cumisüvegezett is Tünde, mert suliban voltam. Olyankor is kicsit folyat mellé, mert ugyebár a cumisüveg nem olyan, mint a cici, és azon nem lehet úgy nyammogni, mert mindig folyik.

Kép
Kép
tinu
 
 


Roni nagyi: hát szerintem is atkák mindenhol vannak, igen még a tuti matracon-, ban is! Én havonta ki szoktam porszívózni az új, biomatracunkat, és a porszívó külön gyűjti az ilyen szutykot, hát inkább ne tudd meg, mit szívok ki!!!!! A szőnyegen ugyen ez a helyzet. Szerintem jó dolog a járóka, mi fogunk venni, és most is van játszószőnyeg. Annyi, hogy én is terítek alá egy pokrócot. Szerintem ha normálisan takarít az ember, akkor nem kell miért aggódni, nem lehet steril környezetben tartani a gyereket! Ami gáz lehet szerintem, ha padlófűtés van, és a gyermek a nap nagy részét a földön tölti, na azt én sem tenném, de különben szerintem nem kell aggódni. Szerintem! :wink:
Mizújs Laurával?????? Annyit gondolok ám rá, pláne, hogy csak pár nap van közte, meg Ákos között! :)
Vendég
 


"Anyukám mindig is fodrész szeretett volna lenni. Most rajtam élvezkedik, én viszont nagyon élvezem. Íme az eredmény: a kép címe: Séró-Báró, avagy 4 variáció egy fejre!"

Kép

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Szilvi:
a 4. sérós kép a díjazott nálam:)
Winnie:
igen, kevesebb már a haja Annának, kezd kopni, de a feje tetején nem akar alakulni, ott egyre csak nő az a pár tincs, egyre mókásabb:)
Nálunk is van köpdösés, azt szeretem, mikor csorog neki a szája mellett, és csöpög a könyökömön le.. A végén már tiszta ragacs vagyok:)
A cumisüveget nem azért köpdösi ki, mert nagy a luk?Ilyenkor túl gyorsan jön a tej. De lehet azért is ,mert esetleg eltömődöttvagy pedig mohó, és szintén túl gyorsan szívja. Nálunk olyankor is elő szokott fordulni, ha szopi után pótláskor néha nem jön rá, hogy ez már nem cici, hanem üveg, és máshogy kell szívni. Ilyenkor idő kell, mire rájön, hogy mi a helyzet.

Hogy zajlik egy keresztelő intézés?????

Voltunk babakocsiszervízben. Nem kellett otthagyni az anyameghajtású járgányt, kaptunk új kart, meg szegecseket, és Apa meg tudja csinálni itthon (legalábbis azt mondta :lol: ), így nem esik ki egy nap sem séta ügyileg.Juhhé!
Na megyek is, sétálunk még egy nagyot!
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Timi!

Csingid milyen élvezettek eszik, csupa derű, látszik rajta. :)

Köszi a véleményed. A védőnő általi felvetést helyesnek gondolom, mert van ideje átgongolni a Szülőnek, mit és hogyan szeretne.
Kicsit korainak tartom a 2 hónapos kórt a járóka vonatkozásában, mert amíg aktívan nem forog a baba talán könnyebben meg is fázik , mert még elég hűvös is van.
Beszélgettük mi is, hogy, ha venni akarnak a lányomék talán a fa, összecsukható járóka célszerűbb lenne, mert ha hozzánk jönnek szállítható. A műanyagot mi sem pártoljuk, de nálunk az udvaron tényleg kell.
roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Szilvi!

Milyen fotogén Ákoska. Minden frizura külön jól áll a vagánytól a komoly fiúsig. Milyen szép erős baba. :)

Igazad van az atkákkal kapcsolatban, sajnos mi is tapasztaljuk, mert van szűrőnk és csak magasnyomású levegővel lehet úgy igazán kifújni a tartalmát. No, ezzel igazándiból nem is akarok foglalkozni. :roll:

Laura is szinte mindig kint van a kiságyából és olyan erős, hogy már irányt változtat. Jár keze-lába, szinte repdes, ha játékait tartják elé. Jó alaposan megmarkolja, mindenbe kapaszkodik.
Nagyon ügyesen alszik éjjel 5-6 órát egyhuzamba, sőt tegnap már 7 órára sikerűlt, ami ahhoz viszonyítva, hogy 1 hete szinte 2 óránként ébresztőzött. Sokat mosolyog. :) :) :)

Csütörtökön vettek vért, az eredményét nem tudjuk. A doktornő szerint a szemefehérje szép tiszta már, a bőre színe is sokat változott, hiszen amikor csak süt a nap badyba napozik.
Várjuk az eredményt, mert az oltás is nagyon kitolódik.
Mégegyszer köszi, nagyon aranyos vagy!

Mindenkinek jó hétvégét!
roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


roni nagyi:
ezek nagyon jó hírek! Ahogy jön a tavasz, kisüt a nap, ti is egyre jobban vagytok:)
A járóka szerintem is korai, én úgy gondoltam, azt akkor használjuk, amikor már aktívan is játszik a játékaival. Kicsit aggódom is, tudom, minden gyerek máshogy fejlődik, de Anna maga elé nem nyúl a játéka után, ha elé tartom. Nézi, repdes, vigyorog neki, de nyúlni csak oldalra nyúl. Akkor ügyesen meg is fogja, és emeli. Nem kéne neki a szeme előtt lévőt is megfognia? Azért már nem is sopánkodok, hogy nem akar hason lenni...De utánozza, amit mondunk:)

Ma vettünk a pelenkázóra puhább alátétet, annyira püföli a lábacskáit, hogy a sarkát mindig beütötte. Nem sírt eddig, de féltem, nehogy egyszer baj legyen..:) Annyira tetszik neki a szivacs, hogy azóta meg sem mozdul, csak nagy kéjencként fekszik:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szilvi!!

Haláli :-) A férjemnek is megmutattam, azt mondta, hogy az utolsó a legjobb :-)) Hát igen, nem hiába, Apa (mármint a tied) fotós :-))

Dorka

én az hittem, hogy május 30 az utolsó opció. Most látom a táblázatban, hogy az május 20 :-( Nekem az nem jó!!! Elutazunk Ausztriába :-) Ja, és Liget 8) jobban lehet parkolni és közelebb is van....

Mági

most nézem, mennyit nőt a lányod :o

na megyek, mert pakolnom kell

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, vettünk kengurut - a kendő valahogy nem jött be nekem - ma érkezett meg, ma debütált is, rögtön élesben, ezzel mentünk a Corában, és tök jó volt! úgy élveztem a kezeim szabadságát, meg a szuszogó kisbabát a hasamon :) na meg persze a sok gyönyörködő tekintetet :lol: :lol: :lol: valahogy most érzem, hogy kinyílt a világ, és mostmár megyek bárhova :)

Köszi a megnyugtató válaszokat kköpködés ügyben, akkor nem aggódom, mert engem eddig eléggé frusztrált, hogy köpköd kaja közben. Mondjuk nemrég tanult meg köpködni, lehet, ezt is gyakorolja.... meg bizti túl mohó... reméljük, azért lesz jobb :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie: fotózd le már lécci azt a kengurut! Kivi vagyok, hogy milyen is jó már ilyen piciknek. A kendővel nekem is meggyűlik a bajom, az erszény meg egyre kevésbé lesz menő a gyerkőcnek, ahogy nő.

Kép
Kép
tinu
 
 


Winnie

ha majd 8,5 kiló lesz Réka, akkor már kevésbé élvezed... múltkor kengurúval mentünk sétálni, majd le szakadt a válam... Amúgy tényleg nagyon jó, mert ahogy írod a gyerek teljesen más szemszögből látja a világot :-)

Tinu

nekünk ilyen van:

http://www.bebeconfort.com/UK/prom_p_bebe_isys.htm

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Tinu, nekünk meg ugyanazon az oldalon, nem az Isys, hanem a Squaw II, szép pirosban :)

nem volt ma valami bő termés! :)

ma megint megviselt egy etetés, ez a köpködés, cumikiköpés, vissza, rágcsálás, elég, nem elég-e a kaja.... de volt hízás, asszem tényleg nem kéne paráznom...

bunny, gondolom, hogy 8,5 kilósan kevésbé lesz vicces, de most az 5 kg-val egész jól végigsétáltam a Cora-t. de kül tényleg lehet kifelé is benne a gyerek? nem azt ajánlják a dokik, hogy inkább ne?
és merre utaztok különben?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


akkor még néhány kép:

Kép kedvencfániscsörgőm

Kép végreegymosolygóskép

Kép huncutnézés

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Bunny, nekünk is Isys kengurunk van bordó színben. :-) Csak az a baj, hogy 10 kilóig jó.
Én nagyon élvezem mikor Lidit benne viszem hiába 7 kiló már nagyon jól esik a hátamnak a súly, meg a kezeimnek, hogy szabadok.

Dorka, nálam a hétvégék kilőve mert én azt apával szeretném tölteni, mivel nagyon keveset találkozunk hétközben.

Nagyon jó az összes kép a babócákról :-).

Mági, ne aggódj, hogy nem érdekli a felette lévő tárgyak a kiscsajt, én is ezen rágódtam, hogy miért van az, hgoy a játszószőnyegén nem érdeklik a tárgyak, de ha föléhajolunk akkor megfogja a hajunkat stb-t. Aztán péntek óta ennyire nyúl értük.
Kép Tudok én nyúlkálni Kép Kép Kép Hoppá lebuktam :-)

Bocsi, hogy ilyen sok képet raktam fel.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Mági, nagyon jók a rucik amiket vettél. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Winnie

lehet őket kifelé fordítva vinni, ha már szépen tartják magukat... Amúgy Ausztriába megyünk egy hétre, Grundlsee és környéke :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


antekirt:
hát megnyugtattál, tegnap én is Panna fölé hajoltam szagmintát venni kuglófügyileg, és úgy belemarkolt a hajamba, hogy legszívesebben kiabáltam volna, csak nem akartam megijeszteni.:)
A játszószőnyegre Ti mennyire közel akasztjátok a játékokat? Én mindig attól félek, hogy bebandzsít.Ugyanakkor, ha messzebb rakom, akkor nem éri el, vagy nincs is a látóterében.

Nekünk Cam kengurnk van. 8 kg-ig jó. Mi beletettük Pannát jó egy hónapja, de olyan idétlenül volt benne, hogy nem is erőltettem. Nem volt tartása a gyereknek. Lehet, hogy korán próbálkoztunk vele? Én már arra gondoltam, hogy eladom, de lehet, hogy még egy próbát megérne...

Változott az alvási szokásunk... Mostanában éjjel két etetés között is felébred, kis nyafi, én belököm a cumit, és alszik tovább..Lehet,hogy létszámellenőrzést tart? Nem igazán örülök neki, így tiszta kóma vagyok reggel.

bunny:
Tök, jó, hogy ki tudtok kapcsolódni kicsit! Gondolom már rátok fér:) És Mátéval hol tudtok megszállni? Van valami bababarát szálló? Én is várom már, hogy tudjuk vinni nyaralni, de szerintem az még odébb lesz kicsit.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági, hát nem közel vannak odaakasztva de annyira, hogy elérje azért őket. Viszont ha a képet nézed Lidi keresztben van a szőnyegen de én hosszába raktam le. Tehát ha el akarja érni úgyis odakúszik (méhecskéhez) amit kiszemelt magának. Bár ezt már ezer éve kinézte magának mert szinte mindig azt nézte :-). Ami keresztben van kiaggatva az babakocsicsörgő ami lejjebb van, de már nehezítettem a pályát, mert feljebb tettem. De így is mostmár nyúl utána, tehát csak az első lépést kell megtennie, hogy nyúlkáljon utána már bármiért nyúl még ha messzebb is van.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Winnie: Réka még mindig nagyon szép lányka! És még mindig nagyon hasonlít rád! :D
Ante: kafa ez a játszószőnyeg. Hol vettétek? Én is lassan szeretnék egyet Tündének, de még nem találtam rá a megfelelőre.
Winnie, Bunny: és ti hol vettétek a kengurut? Egyébként szerintetek érdemes megvenni?

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, a kenguruban vettük a játszószőnyeget :-). Én nagoyn szeretem a kengurut amit vettünk és Lidi is elvan benne. De szerintem a boltban ahol veszel próbáld ki egy kicsit, hogy beleteszed Tündit, hogy szereti-e. Mi a Brendonban vettük a kengurut viszont de nekünk hagyták is sőt javasolták, hogy egy kicsit nézelődjünk a kenguruba, hogy egyáltalán tetszik-e Lidinek. De kb 10 percet volt a kenguruban Lidi és elaludt benne. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Ihianya!
A tápszeres babákhoz szokott egészségügyi dolgozók szándéktalan szopileszoktató gyakorlata:
Első 3 hónap: anyuka! túl gyorsan hízik ez a baba. ne adjon neki csak 3-4 óránként enni! Cumi, sírás, tea.
3-6 hónap: milyen keveset hízik ez a baba, nézze meg az elmúlt héten is csak ennyit hízott! Tápszert adjon kiegészítésnek, vagy adjon reszelt almát (egyébként kevés kalória és meg sem tudja a gyerek emészteni, a többi tanács előnytelen hatásait már soxor leírtam)
6 hónap felett: nem akarja elfogadni a kiegészítő táplálást szopi után? Adja előtte, tele hassal persze, hogy nem eszik már mást! (nem muszáj a gyereknek elfogadni a kiegészítést és ha a tejből hiányzik neki valami és a felajánlott kieg-ben van belőle, akkor jóllakottan is fogja kérni.), súlyosbítva: cukrozza meg, akkor biztosan megeszi.
Józan ésszel észrevehetőek a buktatók, legyünk anyatigrisek és ne hagyjuk magunkat érzelmileg befolyásolni.

Védőnő méreckedés után, amikor cirka 3 hét alatt napi 1 dkg jött ki hangánál: "nem hízott valami sokat...." Hanga még csupasz, én"azért ugye nem látszik soványnak???" "Nem, annak nem..." Ennyiben maradtunk. Több mint 4 hónaposan 5880g. Kezdet: 2910

Felújítás: újabb csapat asztalos érkezett, és állítólag holnapra készen lesznek. Festő folyton javítgat a többiek után, a villanyszerelőt lehet, hogy kirúgjuk.
Nem tudom mikor költözünk.... :?
Segítség. sokan ígérték, leginkább Hangára kellene vigyázni ezen kívül, meg valakinek segíteni nekem takarítani, hogy az új helyre tisztán kerüljenek a cuccok. Egyelőre csendes borzadállyal tölt el a gondolat is....Csak azért is mert a legtöbb dolgot csak mi tudjuk kiszelektálni..... :?
A régit nem újítjuk, hanem az újat. De nagyon jó lesz, ha egyszer készen lesz....

Tali: minden helyszín jó, csak parkolási lehetőséggel, vagy legfeljebb egy átszállással. Ha hétvége, akkor ez 3db gyermeket jelent, akkor nemigen tudok beszélgetni...

Pussz!
Snoopy

KépKép
snoopy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?