Új privát üzeneted érkezett!

Hahó!

Már megint én, nagyon jól el tudok ám beszélgetni magamban.Kép

Csináltam albumot az eddig készített munkáimról, sajnos két dolog nincsen benne, mert odaajándékoztam őket anélkül, hogy lefényképeztem volna. A cím: http://babanet.hu/album/main.php?album=4220&page=1 .

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


SOS!!!

Edit,
ugye jól emlékszem (ha nem, remélem, nincsen harag), hogy tőled kaptunk irtó fincsi bejgli recepteket tavaly, aminek a töltelékébe alma is kell? Ha igen, akkor segíts légyszi: a tésztába tényleg négy MERŐkanál cukor kell??? És mekkora merőkanál? Szombaton szeretném megcsinálni, szóval gyors segítség kéne! Köszi!

Most már irgumburgum emberek, tessék írni!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa
itt vagyok én is, ne csak magaddal beszélgess!
Megnéztem az alkotásaidat, a tulipános ládikó tetszett a legjobban, de mindegyik nagyon szép.
Hogy kell csinálni a repesztést?
A dobozt is te gyártottad, vagy az már kész alapanyag volt?
A képeket mivel festetted? (festék)

Én az utóbbi napokban kicsit hanyagoltam a
kratív dolgaimat, pedig a keresztszemesem még csak félig van kész. Lassan halad, mert elég nagy (18*24 cm) a kép. AZt hiszem, már csak a két ünnep közt fogok hozzá megint, akkor már kicsit nyugisabb lesz minden.
A só és cukor elhagyását csak akkor szoktam betartani, amikor külön Bebinek főzök. Egyébként amikor azt eszi amit mi, abban természetesen van só vagy cukor. De a mi kajánkba leginkább csak belekóstol pár falat ereéig, úgyhogy abból nem eszik meg egy teljes étkezésre valót.
Meg ami nem neki való (pl.töltött káposzta, pörkölt nokkedlival) abból nem is adok.


Mindenki
Karácsonyi menű, süti? Kinél mi lesz?
Nálunk a Szenteste a hagyományé, ami a vacsit illeti. Minden évben rántott hal, és 2-3 féle saláta. A halászlé ebédre van mákos gubával.
Másnap lesz a nagy rokoni összejövés, akkor valszeg húsleves, tésztában sült pulyka, tejszínes csirke ragu. Egyenlőre ennyi.
A többi még kitalálás alatt.

Ki hogy és hol tölti az ünnepeket? Szülők, anyósék, egyéb rokonság??
Ja! és a szilveszter?

Mennem kell, mert úgy hallom hogy a gyerkőm megunta a fürdést.

mucusKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 

 
 

Sziasztok!

Megint kevesen vagyunk, de nem kezdek hegyibeszédbe,ne féljetekKép

Én most csak azért jöttem,hogy irjak pár sort, a gépem vacakol, igy pillanatokon belül nekiállok újratelepteni.
Ha nem sikerül, akkor nem jövökKép
Drukkoljatok, ne bénázzam el...


Zsizsa,nekem nagyon húzósnak tünik a merökanál cukor, pont azért,mert ez nem egy meghatározható mennyiség. Én inkább evökanálra szavazok, azért az csak egy általánosabb mennyiségi meghatározás,nem???

Na sziasztok, ha tudok, és a gépem is akarja,akkor jövök mégKép

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Hahó!

Mucus,
a repesztést repesztőlakkal kell csinálni, szerintem kicsit drága ahhoz képest, hogy mennyi kell belőle. Felkened azt a színt, amit a repedésekben látni akarsz, száradás után a lakkot, pár óra múlva meg a fedőszínt, de azt nagyon trükkösen kell, és utána a lakk dolgozik, és a felső festékréteg megrepedezik. A dobozokat készen vettem. A képek is szalvétából vannak.Kép

Én ezer hónapja kezdtem el egy keresztszemest, aztán feladtam, mert nagyon lassan haladtam vele. A szalvétázás jóval gyorsabb.Kép

Gabucim sosem szerette a pempőket, amiket neki készítettem, bezzeg a mi kajáinkat falja.Kép Ma pl. pizzáztunk, mert nem volt még kedvem főzni, ugyanis nem voltam még túl jól (legalábbis ezt mondtam).Kép

Mi karácsonykor mindig valami újat és finomat csinálunk, most speciel kacsacombot akarunk. A sütik viszont mindig ugyanazok: bejgli, vaníliáskifli és pogácsa. A férjem utálja a halat.Kép

Mi 24-én itthon leszünk, 25-én anyuéknál, 26-án anyóséknál, 27-én megint anyuéknál, de akkor csak pár órát, anyu tesójának kedvéért. Szilvesztert még nem tudom.

Barbi,
nekem is furának tűnik a merőkanál, azért kérdeztem. Te nem emlékszel, hogy Edittől kaptuk-e a receptet?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
csak hogy ne érezzeték magatokat egyedül... Kép

Zsizsa, szerintem is EVŐkanál lesz az, mert durvának tűnik a MERŐkanál. ráadásul a hangzása is hasonló, simán eltéveszthető.

Mucus, hal, sütik, bejgli nem. majd az anyám segít ebben. szenteste magunkban, aztán a szűkebb rokonság.

sűrű napom volt, és végig nagyon hiányzott Lizi, mert csak kutyafuttátban láttam. apa rengeteg dologgal ellátott, mert holnap utazik, persze sok a munka, tehát a rohangálás maradt, mint autómosás-takarítás, rádiószereltetés, anyósszórakoztatás, hétvégi bevásár. mindezt a város különböző pontjain, és mindig kis szünettel, mert alkalmazkodtam Lizihez is, ld. ebéd, altatás, ébredés, fürdés.... ő is nagyon bújt hozzám most este felé, biztos neki is hiányoztam Kép

megyek is vízszintesbe, mert 5 előtt kelek megint.

panu
panu
 
 


Ja, rájöttem, hogy ha elüldözöm az embereket azzal, hogy írok, akkor inkább nem írok, csak olvasok, jó?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa, nem jó.

az időjárás katasztrófa. nem tudtunk de. sétálni Kép de végre csend van, elmentek a vendégek Kép

Mucus, én nem főzök külön Lizinek, csak egy kicsit igazítom a mi kajánkat őhozzá. azt viszont nem értem, hogy ha eszik normál sózott, fűszerezett kaját a fiad, akkor miért főzöl neki külön, fűszer nélkülit??

panu
panu
 
 


EDIT!!!!!!!!
Hol vagy???? Megnéztem, és tőled való a recept, segíts légyszi!!!!!

Panu,
köszi, akkor maradok!Kép Elhiszem, hogy hiányzott Lizi, én is mindig rohanok Gabihoz, ha pár órája nem láttam.Kép

Valaki nem tudja Edit telefonszámát? Annyira meg akarom sütni azt a bejglit, szerintem irtó finom lehet, tavaly csak a tölteléket csináltam aszerint, és már úgy is jó volt, de most tésztástul akarom. HELP!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa, Te! Annyira jó, h ilyen hosszút írtál, öröm volt olvasni tegnap reggel + azóta is. KépKépKép
Csahogy úgy jártam, hogy az előző (szerda-csüt) éjszakát kreatívkodással töltöttem, mert karácsony előtt utoljára találkoztam azzal, akinek szántam az naaaagy ajándékot és meg kellett kapnia. Ne tudjátok meg, hajnali fél 5re már lett belőle valami, aztán aludtam egy picit, reggelre meg kész is lett és átadtam - hatást majd karácsonykor tudok mondani KépKépKép Szal ezért nem volt erőm írni.

Barbi, drukkolunk, h ne bénázd el!!! Kép

Mucus, ünnepek, mint Zsizsáéknál: 24 itthon, 25 anyukám és húga és nyagyszüleim, 26 anyósék. Így még sose volt, így szokatlansága miatt morgolódott a család, főleg a nagymamámék, de megértették ők is. Régebben 24-én találkoztunk velük is, de én azt gondolom, hogy inkább több időt nyugiban együtt, mint azt, hogy gyorsan adjuk át az ajándékokat és túrjuk be a kaját, mert még ide meg oda kell menni.
Karácsonyi menü... hmmmmm nem vagyok egy nagy konyhatündér, ezért örömmel veszek 5leteket. Süti az tuti, h muffin lesz, bejglit süt a nagymamám KépKépKép

Zsizsaaaa, aszontad, h nem is repesztesz közbe meg mégis?? Nagyon szép lett az összes. A kedvencem a fekete tulipános. Annak a belseje festve van, vagy szalvéta az is? Amúgy mivel repsztettél - konkrétam milyen repesztőlakk, illetve festékek? Tessék beszámolni!!!
Gabi szókincse nagyon édi, főleg a Taaa, minden más. Amúgy Haminál is Ta volt a minden más, meg az egyik uncsitesómnál is. Ez genetikailag van így? KépKépKép

Orsi, várjuk ám a képeket!

Edit, aranyos a festényed - és a többi? Te is készíthetz albumot KépKépKép

Dorki, nagyon ügyik vagytok az alvás terén!!! A babával alelvás külön édes Kép

Tündér, Ilang bébi cuki, mint mindig! Kép

Gabi, jó lenne, ha már nálatok is rendeződne az alvás!! Nálunk meg az volt párszor, h elaludt ő rendesen, de kb 2 óra alvás után felébredt, hogy most reggel van... Meg nagyon nyugtalanul aludt. Pedig nem a foga sztem, mert a szájban turkálást már abbahagyta. Tegnap séta közben akkor meg azt csinálta, h elaludt, 5 perc után felsírt fájdalmasan, visszaráztam, 5 perc, megint felsírt. stb stb az 5. ilyenre fel is ébredt Kép Nem tudom, mi ez, jó lenne, ha a foga lenne.

Hanzika, jó, h itt vagy megint! Vizsgák és munka miatt nem irigyellek Kép Remélem, a bölcsi ügy hamar rendezősik, ha már muszáj. Gyógypuszik mennek!

Na megyek, mert a sürgős kreatívkodás miatt merő kosz a lakás, de még kreatívkodnom is kell, holnaptól meg főzni is, mert az oviban téli szünet lesz és nem tudjuk hozni a kaját.... soroljam még???

Teszek fel egy repedős képet + 1 Hami alkotást:
Cupp
Ann

Kép
Kép
annann
 
 


Sziasztok!

Zsizsa,
tavaly én megcsináltam az Edit-féle bejglit Kép Utánanéztem az én receptemben, és ott is merőkanál van, de nem emlékszem, hogy tavaly hogyan készítettem a tésztát Kép Idén is fogok, nekem van egy kisebb merőkanalam, azzal fogom kimérni a cukrot, szerintem az úgy reális lesz. Ez a kisebb merőkanál kb. akkora, mint egy leveses merőkanál fele Kép Hát tudom, hogy ez így nem nagy segítség, de komolyan én sem tudom hogy is csináltam tavaly Kép Most olvasom a többieket: sztem az evőkanál kevés lenne, nem? Viszont az is igaz, hogy a túl sok cukor nem jó a tésztában... Mármint finom Kép Csak megreped. Nekem is megrepedt tavaly.

Kekszgombóc recept pedig a következő: hozzávalók: 25 dkg darált háztartási keksz, 15 dkg porcukor, 10 dkg vaj, 2 evőkanál kakaó, kb. 1 dl tej, kókuszreszelék. A kekszet, cukrot, vajat és kakaót összekeverjük, hozzáöntünk annyi tejet, amennyit felvesz, majd pihentetjük 30 percig. Ezután nedves kézzel dió nagyságú gombócokat formálunk belőle. A végén megforgatjuk kókuszreszelékben.

Javaslom, hogy már eleve mindenből a dupláját vedd, mert nagyon finom, és pikk-pakk elfogy Kép Ja, és én még szoktam bele rumot (mostanában rumaromát) tenni, úgy még finomabb!

Nagyon szép dolgokat készítettél, nekem is a tulipános a kedvencem Kép Tényleg, hogyan készül ez a repesztés?

Ann,
lakás állapota nálunk is hasonló Kép Remélem karácsonyra készen leszek mindennel, olyan rossz hogy most a szombat is munkanap Kép Látom, Hami is imád rajzolni, Zsoltika is folyton a rajztáblájával van elfoglalva (majdnem ugyanilyen a miénk is) Kép

Edit,
nagyon szép a műved, gratulálok Kép

Hanzika,
jobbulást mindkettőtöknek!!!

Mucus,
a karácsonyi menüt még nem tudom Kép Meg kell kérdeznem a férjem, hogy mit szeretne, valószínűleg valamilyen pulykaétel lesz az asztalon. Szüleim hagyományosan halászlét készítenek és rántott halat, amit én imádok Kép Süti: mézes süteményt jövő héten sütök, bejglit nem tudom hogy mikor, de azt is szeretnék. Túl sok kaját nem érdemes készítenem, mert ugyan a Szentestét itthon töltjük, de aztán utazunk Szentesre pár napra anyósékhoz Kép
Szilveszter: a barátnőmékkel tervezzük, vagy nálunk leszünk, vagy náluk, ők is babásak, én már nagyon várom Kép

<font color="0000ff">Még pár sort magunkról: minden perc szabadidőmben festek, ugyanis egy nagyon szép kompozíciót készítek a konyhaablakra Kép Gyertyák, harangok, zöld levelek és fagyöngyök lesznek, már úgy félig készen vagyok, de ez tényleg elég nagy munka Kép Viszont szerintem gyönyörű lesz! Majd megmutatom, én is albumot csinálok szerintem, mint Zsizsa Kép

Alvás: hát lányok, az egy borzalom! Tegnap Zsoltika napközben elég keveset aludt, így reméltem, hogy este hamar kidől, jól lefárasztottam, délután babakocsi nélkül mentünk sétálni, korán fürdettünk... Negyed 12-kor aludt el, nagggggyon nehezen. Viszont az biztos, hogy fogbaj van nálunk, Zsoltika keze csuklóig a szájában van mindig, jönnek a rágófogak! Nem engedi, hogy megtapogassan, belenézni sem tudok a szájába, de ezer százalék, hogy ez a baj. És bár későn alszik el, korán ébred, legalábbis ahhoz képest, ma reggel is 8-kor már fent voltunk. Igaz, ma már kelteni akartam Zsoltikát, hátha úgy hamarabb alszik nappal és így este is, de hát magától felkelt Kép

Remélem, előbb-utóbb megoldódik ez is, bár ha így haladunk, szilveszterkor simán koccint velünk Zsoltika Kép No persze nem pezsgővel KépKépKép

Most megyek, hátha be tudom fejezni a festést, akkor holnap már fel is ragaszthatom a művet Kép

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Gabi, Zsizsa leírta:
Elküldve 2004 December 16 csütörtök - 23h 08
hozzászólásában, hogy hogy készül a repesztés.
De én a részletekre nagyon kivi vagyok, h konkrétan milyen festékeket, repeszt&#337;lakkot és trükköket használt!!!! KépKépKép
Átmegyünk kreatív topicba, most nagyon izgatott vagyok Kép
Üvegfestek, cupp
A
annann
 
 


Ann, többiek,
kicsit még várnotok kell a repesztés mélyebb relytelmeire, mert most jön a húgom bármelyik percben, és csináljuk a kariajándékokat, szóval valószínűleg csak holnap tudom leírni.

Most nem is tudok senkinek írni, rohanok szalvétát válogatni. Gabi szerencsére beájult az etetőszékben, így van lehetőségem dolgozni.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Bölcsibe már több, mint fél éve bejelentkeztünk, most már csak az kell, hogy hely is legyen Kép

Ti aztán kreatívkodtok itt Kép Mi kreatívkodás gyanánt a nagyszülőknek Marci-naptárt gyártottunk. A sablont Marcus képeivel Publisher programban legyártottam, aztán bent a cégnél kinyomtattam, meg lelamináltuk, bespiráloztunk. Nagynéniknek Marcus uncsitesójával közös ajándék lesz, egy kép, rajta a gyerkőcök montázsai és körben meg ujjfestékkel az ujjak szegélynek. Plusz még lesz a nagyinak sóliszgyurmás kézlenyomat.

Karácsonyi menü: Borleves vagy francia hagymaleves, mézes-tejes csirke vagy csirkemell kalappal (paradicsom+sajt kell hozzá), mákos guba, vaniliás-mogyorós hab
és


csokigolyó (o,
oly,
an
mit
n a kekszgolyó)

24-e itthon, 25 anyósék+színház, 26 anyuék. Szilvesztert még nem tudom, vszleg itthon
,
.


,Me
gy
ek mert Marcus belekontárkodik az írásba Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Szaisztok

Hát ez a mai idő elég rosszra sikeredett. Még kora délelőtt kitudtunk menni, de már vissza felé egyre jobban esett. Jobb lenne ha a hó esne, de gondolom ezzel nem csak én vagyok így.
Szánkónk már van, remélhetőleg a gyerkők is élvezik(nék).

Amikor a fiam elaludt, eltudtam menni még az utolsó vásárlásokat elintézni.
Nagyon jól jártam!
A La halle-ban vettem egy pizsamát és a kasszánál szólt az eladó, hogy egy bizonyos sorból válszthatok valamit és az olcsóbbat ingyen kapom. Így sikerült Bebinek egy plüss szabadidő ruhát találnom,, ami egyébként 4400.- lett volna, de nem kellett kifizetnem.

Panu
Nem tudom másnál hogy van, de nálunk egy héten egyszer van főzelék, és azt gondolom, hogy egy ekkora gyereknek ez kevés, mert a szükséges vitaminokat nem a töltött kápiból fogja megkapni (bármilyen finom is). Ezért hetente, plussz két-három alkalommal neki külön készítek főzit, amit igyekszem minél kevesebb fűszerrel, hogy legalább ez legyen egy kicsit "light"-osabb.
Meg egyébként sem vagyok annak a híve, hogy van már foga, akkor mindent megehet amit mi eszünk.
Lesz még rá alkalma bőven, és egyébként is mindennek megvan a saját ideje.

Gondolom sokat csodálkozhatnak ezen, de általában úgy vagyok, hogy egy gyerek úgyis megérik bizonyos dolgokhoz. A járni tanuláskor is azt mondtam, hogy majd ha Ő akar és tud akkor egyedül is megcsinálja. Soha nem vonszoltam kézenfogva, hogy csak botladozik, vagy a lábát húzza a földön. Ő tanult meg egyedül fellálni, és járni is. Még nem volt 11 hónapos, amikor ez sikerült (járás).

Hanzika
A fényképes ajándék nagyon szép lehet. Személyes és egyedi is. Főleg ha ilyen közeli rokon kapja, mint a nagyszülők.
Gratulálok hozzá!

Most szárad egy üvegfestéses angyalkám!

Jó éjt mindenkienk
mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Az igényelt kép, hogy én se maradjak leKép

Marcus Mikulást les Kép
Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntünk mi is, de ezt rá lehet fogni a karácsonyi készülődésre, vagy éppen aktív Robóra.Olvasni olvastalak benneteket, de írni már nem volt időm.Na majd most!Kép


Edit: milyen jellegű függönyeid vannak? Biztosan sokat dob a lakás hangulatán .Köszi, közben Robó meggyógyult és én is jobban vagyok. Boti jár most is bölcsibe még? Szép képet készítettél, Kép ez is üvegfestés?


Brigi: remélem jól vagytok és egyben még lehet, hogy karácsonyra már babáztok?Kép Mikorra is vagy pontosan kiírva?

Ann: még mindig fúrja az oldalam a kíváncsiság az új kreatív dolgaid nem látta miatt. Remélem mielőbb megkuksizhatjuk őket. Hami új műve nagyon tetszik, ügyesen kezd már karikákat is rajzolni.Kép

Mucus: Jó nektek, hogy van pici a közelben, így nem vagytok sokat egyedül..Jól jártál a délutáni vásárlással. Talán akció volt?

Orsi: Írok majd, köszi! Gratula az új fogacskához és látom Beni is képes akrobata mutatványokra. Ari nagyon.Kép.Nem unatkozol te sem. Pannáról is várom a képeket.Kép

Cory: nagyon szépeket készítesz Te is. A papírzsepi tartót is szalvétából készítetted?Hogyan volt hozzá türelmed? A csillag az goblen munka?

Panu: látom ti sem unatkoztok karácsonyig. Fogkrémet mi még nem használunk, addig nem is akarok, még ki nem tudja öblíteni a száját , de ezek a gyerekfogkrémek amúgy nagyon jók és nem gond ha le is nyel belőle egy picit. Édes lehetett Lizi, ahogy hiányoztál neki.Annyira tudnak hiányozni nekünk is.

Barbi: Örülök, hogy pocibabáról is írogatsz néha. Tessék továbbra is fellendíteni a topikot.Jobban vagy már?LAssan letelik a három hónap, utánna jobbnak kéne lenni.

Gabi75: nagyon ügyes Dávid, szókincs is bővül folyamatosan.nem semmi, hogy lassan jelzi ha kaki-pisi van.KépÉrdekes, hogy kint már feldíszítik a fát .Dávid hogyan fogadta? Akkor már ajándékoztatok is?

Gabi. Zsoltika is rá fog jönni , hogyan lehet anyáékat aludni hagyni. Nálunk is ugyanez megy, sőt van mikor még mindig sűrűn is ébred, de reménykedem&#8230;Pont a héten volt nálunk is egy majdnem éjfél körüli elalvás, de már hulla fáradt voltam és még mindig nem akart elaludni. Azért szerencse ez nem sűrűn fordul elő.Klassz kabátot vehettetek. Örülök, hogy örülsz neki, Kép engem is mindig feldob egy ruha, igaz mostanában alig vettem magamnak vmit. Jó, hogy írad a kekszgolyót, bár ezt már egyszer elmentettem szerintem.Képeket várjuk ám a munkáidról.

Hagnosz: gartulálok a vizsgádhoz! KépBele fogsz jönni, főleg ha sűrűn vezetsz!.ilyen autót vettetek? Nálunk is szájzár van, ha fogakat akarom megtekinteni Robó szájában.

Tündér:. nagyon édi Ilang , főleg a macis fotó tetszik.Kép Múltkorában írtál vmi fincsi salátáról, megírnád hogyan készítetted el?

Dorki: drukk, hogy Niki továbbra is jó kislány legyen éjszaka is!Majd számolj be a további estékről. Ügyi vagy te is, hogy kreatívozol!Kép

Zsizsa: nagyon szép képeket készítettél .KépNekem is kedvencem a tulipános és az elefántos doboz .Nálunk is megy a segítkezés, kukába szemét kidobás, söprögetés, törölgetés, szerintem mosogatni is szívesen segítene Robó. Tta tetszett nagyon. Sok mindent mondogat már Gabóca is.Örülök, hogy jobban vagytok. Engem is érdekelne a repesztés .Hogyan csinálod?Ha elkészült a bejglid írd meg légyszi a receptjét.

Hanzika: remélem már jobban vagytok. Buli hogy sikerült ? Jó sok dolgod van Marcus mellett, mindig is csodáltam azokat, akik gyermek mellett tudnak tanulni. Te hogyan csinálod? Látom aktív Marcus, már írni sem engedi anyát. Hogyan csinálod a vaníliás ,mogyorós habot? Valami csodás ezen a fotón Marcus.Nagyon szép kisfiú!!!Kép

Annyian készítetek üvegfestékkel képeket, hogy igazán elárulhatnátok hogyan kell és főképpen az apró trükkök érdekelnek! Ja és nekem szájbarágósan kell ám, kezdve onna, hogy mit kell hozzá venni.

Nagy munkákba idén nem fogtam, tavaly adventi koszorút készítettem, amin idén gyertyát cseréltem. Most nem szórtam tele a lakást kis díszekkel, mert Robó így is ami magasan van, azt is lenyúlja(székre áll, stb..)Égősorral díszitettem, itt ott. Viszont csináltunk Robó segítségével só-lisztgyurmából kis fenyőfákat, amit ma kifestettünk. Ezt gondoltam kis meglepiként átadni karácsonykor Robó nevében. Majd teszek fel képet én is a nagy alkotásról. Annyira élvezte Robó!Ja és újabban mondja ha vmi nem sikerül neki, hogy "nemme" azaz nem megy. Minap altattam volna el, mire mondogatom neki, hogy este van, aludni kell, aludjunk stb..mire megjegyzi "nemme".KépAzaz részéről az elalvás...Azt hittem ott helyben megzabálom.

Azt hiszem írtam ezen az oldalon mindenkinek. Jó sokan írtatok, viszont még mindig vannak olyan anyukák, akik mostanában nem írtak! Vera, Batka, Marcsi , Zit, a sűrűn azaz sűrűbben írók közül, nameg a többiek!Szisz is megígérte, hogy írni fog. Klarissza is nagyon eltűnt és sorolhatnám még!

Hú, na végre a végére értem.remélem meg vagytok elégedve velemKép.

Látom sokan konyhatündérkednek.Engem apró süti receptek érdekelnének, amit gyorsan el lehet készíteni és fincsi is. Vszínű még feketeerdő tortát fogok sütni, abból viszont három adaggal, mert anyuéknak és anyóséknak is ebből vinnék.

Tényleg búcsúzom, jó éjt mindenkinek és holnapra kevés csúszkálást, balesetmentes közlekedést és jóóóó hétvégét!Kép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

SIKERÜLT, mindent visszatelepitettem,és még az a fránya Office program is müködik...Csak tudnám a múltkor miért sztájkolt...

Aranyos ez a Marci kép, az a csupa-csupa figyelem az arcán olyan édes!!Kép

Zsizsa, én is végignéztem a munkáidat,tényleg nagyon szépek, és mennyi türelmed van ezekhez!!!
Továbbra is tartom az evökanál mennyiséget, most ahogy belegondolok, tésztákba nem is kell sokszor még ennyi se,mert tényleg csak reped, a töltelék adja az igazi édességét...Javitsatok ki,ha hülyeséget irok...

Ann, nagyon ügyi Hami,és nekem a képen az a belógó kis hajtincsecske tetszik,tisztára mint egy cicafarok!KépKép Pont ilyen rajzolót vettünk ÁDámnak karácsonyra,már másoknál ö is javában nyüzte,remélem az övével is majd szeret játszani.
Egyébként köszi a belém vetett bizalmadat, látod nem bénáztam elKép

Gabi, sajnálom ezt az alvási mizériát, pedig a múltkor már irtad milyen jó nagyot aludtatok...Akkor ez még alakulhat, hátha tényleg a fogacska a ludas, és utána jobb lesz.Nálunk mindig ez van, 1 esetleg 2 hétre elromlik a helyzet, de utána szépen visszaáll minden az eredeti kerékvágásba.

Mucus, valahol osztom az egyhéten többször fözelék nézetedet, csak már annyira nehéz rávenni magam a külön kotyvasztásra,mikor mindent megeszik a mi kajánkból is, azt hiszem ez lustaság. De nálunk mindenki szereti a föziket, szóval van tényleg rendszeresen.

Lányok, én nem tudom mi van velem, úgy ennék otthoni menza tömegétkeztetési kaját...Ilyen hülyeségre rákattani is csak én tudok..Ma csináltam piritott májat, az már majdnem olyan izü lett,mint amit otthon kaptunk a menzánKép És még csak a 16-ik hetet kezdem,hol van még a vége...


Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Debrecenből. 39,5 a láza Lacának, valahogy sosem ússzuk meg a látogatást betegség nélkül Kép

Orsi:
Akkor továbbra is egyeztetünk majd, hogy mikor szaladjunk el a játékokért.

Egyébként nagy újság van, véeletlenül már megint babát várunk Kép Augusztus elején érkezik, ha minden rendbe lesz. Most csak ennyit Kép
klarissza
 
 


Atyaég! micsoda hírek ezen a kies szombaton Kép
Klarissza! nagyon örülök, és gratulálok Kép Kép

Mucus, a főzelék többször nem gond nálunk, mert heti min. 2x főzi van, ugyanis apa nem mindig eszik itthon ebédet, ezért kettőnknek tényleg úgy alakítom, ahogy tetszik, és különben mindketten a light-os kajákat szeretjük. Lizi viszont nyár végétől nem ette a só és fűszer nélküli kajákat, pedig zöldfűszereket (frissen) addig is tettem az ételeibe. sőt, ha nincs étvágya betegség, vagy fognövesztés miatt, akkor csak a paprikás krumplit, füstlivel eszi, minden más meleg kaját elutasít. szóval 2-3 napnyi próbálkozás után kénytelen vagyok paprikás krumplit főzni Kép

Orsi, dumáljunk: kedden mikor jó nektek, sajna, szerdán ismét meló van, aztán meg készülődés, úgyhogy kedden mindenképpen össze kellene hozni a minitalit Kép

az üvegfestésre én is irigykedem most már. Zsizsa is olyan csodás dolgokat készít, hogy csak na. tényleg jó nézegetni az albumot Kép

Ilangot meg sem dicsértem, nekem a cumis-bájos kép jön be Kép gondolom, most úszkálnak a bébifoglalkozáson. Tündér, mi sajnos nem megyünk, mert csak du. leszek otthon, és apa lenyúlta az autót teljes hétvégére, az uszodába pedig nem akarok buszozni, illetve inkább hazafelé nem akarnék a nagy vizezés után.azt már mondtam, hogy csak januárban megyünk legközelebb.

Hanzika, fiad gyönyörű Kép a naptár pedig nagggyon jó ötlet Kép éppen a napokban kaptam apóstól karácsonyi üdvözlőlapokat, amelyen egy gyönyörű havas kép alján vigyorog Lizi, após most tanulja a photoshop-ot (amatőr fotós, elég szép sikerekkel) Kép

Gabi, remélem, hamar rendbejön Zsoltika alvása, és hány fogacska jön most? vagy lehetetlen a tüzetes szájvizsgálat?? nálunk elég nehéz, rendszerint akkor kukkolok, ha éppen hisztiből ordít, mert akkor kérés nélkül is jó nagyra tátja a száját Kép Kép én meg úgyis gyakran nevetek rajta, amikor hisztizik...

Ann, csatlakozom Barbihoz, a rakoncátlan tincs nagyon aranyos Kép és a mű is tetszik Kép nálunk is a fa alatt lesz egy ilyesmi, úgy tudom.

képzeljétek, kaptunk az USA-ból csomagot karácsonyra. nagynéni részletesen ráírta a dobozra a kísérőlevélre, hogy mi van benne, mégis feltépték az összes gyönyörűen becsomagolt ajándékot, és tényleg nem volt benne más, mint néhány darab ajándék. úgy sajnáltam Kép kapott Lizi többek között egy műirha kabátot Kép jópofa.

befejezem a dumát, a melóhelyen vagyok és nálnk hétvégi menetrend van, ezért kicsit lazábban nyomjuk. jó hétvégét mindenkinek!

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Jelentem én is élek, de csak azért, mert meghalni sincs időm.
(Amúgy az időhiányt leszámítva jól vagyunk.)

Klarissza,
ezt aztán a nagy hír. Gratulálok Kép.

Mucus,
Szedit július 23-ai hozzászólásában egészem biztosan van egy táblázat, amiben vannak adatok az anyukákról és babákról. (Azért emlékszem erre, mert pont aznap volt Ákosom szülinapja és megjegyeztem, hogy milyen jól néz ki, hogy 1 éves és 0 napos).

Puszi mindenkinek.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!
Jelentem megvagyok, és még egybenKép
Anita: január 11-18 között vagyok kiírva, az UH-ok szerint, mivel ugye mensim nem volt igy másból nem tudunk számolni. Viszont a doki azt mondta, hogy valószínü nem huzom addig, mivel már most 3kg körüli a kis elefántbébiKép. Én már úgy szeretnék szülni!!!!!
Klarissza! Gratula neked isKép Te is megirigyelted a pocimatKép Nagyon vigyázz magatokra. Lacának jobbulást.
Bömbi is beteg, legalább is reggel 39.1volt a lázaKép Bocsi, de mennem kell mert megint nyüszizik. Kérlek ne haragudjatok, hogy nem reagálok mindenkire, ha több időm lesz igérem pótolom, bár az nem tudom mikor leszKép

Millió puszi mindenkinek
Brigi
bombomanyu
 
 


Klarisza: micsoda hírek.Gratulálunk!!!!KépAzért gondolom még ha be is sikeredett pocakbébi, azért nagy az öröm.Lacának jobbulást kívánunk.Náthás is?Akkor már pár hetesek vagytok. Micsoda babahullámKép.

Barbi: látod, mennyire el vagyok maradva.Már régen túllépted a három hónapot, ráadásul lehet,hogy a rosszulléteid is elmúltak azóta.MenzakajaKép.

Panu: jó munkát neked.CsomagfelbontásKép.

Marcsi:jó, hogy jelentkeztél, még ha röviden is. Azért jó, hogy ebben a fránya időben jól vagytok.

Brigi: jó nagy bébitek lesz. Gondolom a harmadik babát már nagyon gyorsan és könnyen megszülöd.Drukkolunk. Látom Bömbi is beteg lett. Vírus lehet?Jobbulást szegénykémnek.

Olyan rossz olvasni, mikor betegek a babák. remélem gyorsan elmúlik a láz és nem kiséri már tünet ,szegénykék!

Mindenkinek jó egészséget és jó hétvégét.Lassan beindulhat a 2005 nyárvégi babák topikKép.

Anita
anita77
 
 


Helló

Hanzika
a fiad egyszerűen gyönyörű

Tudom, hogy én még lógok nektek képekkel, de a kicsinyítéshez nincs képnéző programom. Nem lehet véletlenül letölteni innen a net-ről?
Tudna valaki segíteni.
Csak itt a babaneten vagyok gázban, mert máshol fel tudtam rakni.(nlc)

Anita
Igen tényleg jó, hogy Bebi nincs egyedül, és az uncsitesója sem sokkal idősebb. Mindketten szeretnénk még egy babát és jó lenne, ha köztük sem lenne túl nagy a korkülönbség.
Igen, a La halle-ban akció volt. Jó, hogy már nem csak januárban kezdődnek ezek az akciók, hanem már így kari előtt is hozzá lehet jutni olcsóbban dolgokhoz.

Az üvegfestés nem bonyolult dolog ám. Én olyan festéket szoktam venni, ami lehúzható. Ezt inkább üveg matricának hívják. Ehhez semmi más nem kell, mint egy kontúrozó, ez általában fekete, de van többféle színben is(én most aranyat vettem). Valamint olyan színekre lesz szükséged, amilyenre a képet akarod szinezni.
A neten van egy pár oldal ahonnan lehet sablonokat letölteni, ezeket körbehúzod a kontúrozóval, ha megszáradt, akkor a megfelelő színnel kitöltöd. Én egy üveglapra szoktam megcsinálni és ha egész száraz, akkor lehúzom és bármilyen üvegfelületre felsímítom.
uvegfestes.lap.hu
vagy a kreativ.lap.hu oldalakon találsz képeket.
Játékboltokban, kratív hobbi boltokban vagy hiper marketekben összeállított készletet is lehet kapni.

Klarissza
gartalulálok az újabb babához!!!!Kép
Lacának pedig jobbulást.

Panu
nálunk is vannak olyen esetek amikor Bebi válogat, de mivel Ő imád enni, általában ezen hamar túl vagyunk. A paprikás krumpli neki is jöhet. De inkább a kenyér miatt!!
Húú, a csomag feltépkedés elég szemét dolog volt. Akkor miért kell ráírni a tartalmat!?
Bocs, de nem nagyon olvastam vissza a régi írásaitokba, és nem vagyok tisztába dolgokkal.
Te dolgozol?

Marcsi
köszi a táblázatot, megnézem!

Brigi
Bömbinek is jobbulást.
Remélhetőleg kariig meggyógyulnak a beteg babák.

na, sziasztok
mucus
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus,
én meg mostanában nem olvasok alaposan, úgyhogy bocsánat, ha már említetted vagy már kérdezték, de mi is Bebi név hivatalos megfelelője?
Vagy ez csak olyan, mint Brigi Bömbije?

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Zsiza, bocsi, hogy nem irtam korábban, nem voltam netközelben. Tényleg merökanálnyi kell, egy merökanál 1 dl. Nem a cukortól reped meg, hamnem sok tölteléktöl (egy kicit tul van méretezve a recept, de igy finom).Kicsit kevesebbet raksz bele (föleg a diósból, mondjuk 15 %-kal kevesebbet, akkor szép is lesz nem csak jó). Meg fontos a sütés ideje és höfoka, ha olyan a sütötök, mint a mienk, akkor az ami a receptben van az pont jó. Ha nem akkor sajna kisérletezni kell.
Remélem még nem késö.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Most tettem le Zsoltikát aludni... Épp fél 5 van, és reggel 8-kor ismét teljesen magától ébredt, tegnap 11-kor dőlt ki. Most már nem is altatunk, mert minek Kép Így aztán mindenféle játékkal múlattuk az időt, Zsoltika pedig szopiba aludt bele - ilyen is rég volt. De azért ez fárasztó, mert pl. ma is ugyan mi lesz este? Még későbbi elalvás... Kép No de evezzünk vidámabb témára Kép</font>

Klarissza,
nagy-nagy gratula!!! Hanyadik hétben jársz most? Voltatok már dokinál? Hogy érzed magad? Mesélj, mert nagyon kiváncsi vagyok Kép Kisfiút vagy kislányt szeretnétek inkább? Tudom, erre én is azt mondanám, hogy mindegy, csak egészséges legyen Kép De azért én nagyon szeretnék egyszer majd egy kislányt KépKépKép

Anita,
akkor Ti is sorstársak vagytok Kép De azért remélem, mindkét fiúnál javulni fog az alvás Kép Nálunk az a jó, hogy ha egyszer elaludt Zsoltika, utána már csak hajnalban kel (ma fél 6-kor ébredt csak), akkor szopizik, utána már csak reggel, de akkor már teljesen felébred. Ez így még talán nem is olyan rossz Kép
Örülök, hogy tudtál írni Kép
Üvegfestés: Mucus nagyon jól leírta a lényeget. Nekem egy füzetkém van, újságárusnál vette anyukám néhány hónapja, abban vannak minták. A mintát fólia mögé rakom, kontúrozóval megrajzolom, ezután 6-8 órát hagyni kell száradni. Én általában másnap festem ki a mintát, azt még tovább hagyni kell száradni, úgy 12-14 órát Kép Utána le lehet húzni a kész képet. Ja, még az jutott eszembe, hogy figyelni kell, hogy a festék mindenhol érje a kontúrt, mert különben lehúzáskor elszakadhat a kép. Ha nagyon keskeny helyre kell festéket juttatni, akkor oda már nem nyomok a tubusból, mert az sok lenne, hanem fogpiszkálóval viszem oda a festéket.
Ehhez nem kell ecset, egyenesen a tubusból kell nyomni a kontúrt és a festéket is. A fogpiszkáló még arra is jó, hogy ha buborék keletkezik a képen, azt rögtön kiszúrd vele.
Tehát amit venned kell: kontúrfesték, üvegmatrica festék (amilyen színeket szeretnél), fólia. Ennyi Kép

Barbi,
menzakaja Kép Hát azt nehéz utánozni Kép Én is nagyon remélem, hogy a fogacska a ludas!

Panu,
sajna nem tudom megnézni a fogakat, főleg a rágókig egyszerűen nem látok be. De nagyon rágja a kezét Zsoltika, sebes is egy kicsit, vagyis inkább kipirosodott, ebből gondolom, hogy viszket vagy fáj neki. Ja, és kenyérhéjat is nagyon szívesen rágcsál. A rágóka nem kell neki Kép
Sajnálom, hogy felbontották a csomagot Kép

Ann,
igen, megtaláltam Zsizsa hozzászólását, valahogy átugrottam...Köszi! Kép

<font color="0000ff">Lányok, most szaladok, megpróbálok tornázni egy kicsit Kép Hú, még azt akartam írni, hogy a karácsonyi üvegmatricákat ugye időhiányban ma még nem tudtam felragasztani Kép De elkezdtem. Képzeljétek, a zöld festéket alig bírom lehúzni. Inkább lekaparni lehet... El is szakadt néhány helyen 2 levélkém, jó mérges lettem Kép De azért remélem, nem fog látszódni a baki Kép

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok Lányok!

Visszaolvasni sajna nincs idöm, de bejelentkezem, hogy megvagyunk. Azért is néztem be, hogy mi a helyzet a Brigivel, de látom még egyben vannakKépKép

Klarissza, neked külön gratulálokKép

Bocsánat, de most többre nem futjaKép

Minden betegeskedönek gyors gyógyulást és jó ünnepi készülödést Mindenkinek!

Puszi,

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Klarissza
Nagyon gratulálok, és vigyázz magadra!

Egy kicsit irigykedem minden pocakosra, mert szerintem Ákinak sajna nem lesz tesója Kép , hiszen Ő is egy csoda baba. Több csoda szerintem nem jut egy főre Kép - de azért egy kicsit bizakodok.

Minden beteg babának jobbulást.

Ja, a múltkori képen a bútorápoló popsikenőcs volt.

Eszti, Ákos
beszti71
 
 


Eszti,
fiam druszája miért csodababa?

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Klarissza, én is gratulálok, akkor ez is egy Lenke baba...(véletLenke), ez a topic csupa ilyet tudKépKép

Kitartás, remélem te nem leszel olyan sokáig olyan sz@rul,mint én...

Most megyek, ma szemvizsgálaton voltam (minden jó, alig kell korigálni a szemüvegemen.),most a fözés és egy pogácsa sütés vár rám, szóval el vagyok halmozva.

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!
Teszek fel képet az épitkezö Botiról meg egy pár üvegfestményröl. Nem tudom megoldani rendesen a fényképezésüket, mert vaku nélkül nem látszik, vakuval meg ilyen...
Kép
KépKép
Az üvegfestés nagyon egyszerü, a trükkje szerintem ,hgoy jó sablonok kellenek, olyanok, amiket ehhez képzeltek el. No meg persze hozzávaló lehetöleg jó minöségü festék, de az minden hobbiboltban kapható. Én ilyen "müanyag bugyira" szoktam csinálni öket, amibe papirokat teszek normálisan, mert annak az érdes felületésröl szépen lejön.
Mucus, itt egy tábla, már ezer éve igérem. Bocsi.
<pre>
<font size="-1">Anyuka Baba Baba szülinapja Baba kora Baba névnapja Testvérek
DBarbi (XI. ker.) Fanni Auróra 2003.06.17 1 év + 6 hó + 1 nap első baba
Zsófi (Szeged) Bence 2003.06.27 1 év + 5 hó + 21 nap augusztus 23. első baba
Anita (Jászberény) Róbert 2003.07.15 1 év + 5 hó + 3 nap június 2. első baba
Marcsi (Bpest) Ákos 2003.07.23 1 év + 4 hó + 25 nap első baba
Barbi (Kanada) Ádám Csaba 2003.08.01 1 év + 4 hó + 17 nap december 24. első baba
Orsi (XI. ker.) Benedek 2003.08.01 1 év + 4 hó + 17 nap április 16. Anna Rebeka nn: julius 26.
Brigi (XIV. ker) Marcell György 2003.08.02 1 év + 4 hó + 16 nap augusztus 14. Dániel
Hagnosz (X. ker.) Barnabás 2003.08.06 1 év + 4 hó + 12 nap június 11. első baba
Zit (Szentendre) Benjámin 2003.08.09 1 év + 4 hó + 9 nap első baba
Gabi75 (USA) Dávid András 2003.08.14 1 év + 4 hó + 4 nap első baba
Eszti (Pécs) Ákos 2003.08.15 1 év + 4 hó + 3 nap első baba
Tündér Ilang Anna 2003.08.20 1 év + 3 hó + 28 nap első baba
Dea Ábel 2003.08.22 1 év + 3 hó + 26 nap első baba
Szisz Boróka Anna 2003.08.26 1 év + 3 hó + 22 nap első baba
Zsizsa (XVIII. ker.) Gabriella 2003.08.28 1 év + 3 hó + 20 nap március 24. első baba
Cory (XXII. ker.) Zsombor 2003.08.31 1 év + 3 hó + 17 nap november 8. Balu
Kati Levente Richárd 2003.09.01 1 év + 3 hó + 17 nap első baba
Vera (XIII. ker.) Bence 2003.09.02 1 év + 3 hó + 16 nap augusztus 23. első baba
Batkamano (NZ) Emma 2003.09.03 1 év + 3 hó + 15 nap első baba
Dandy Martin 2003.09.05 1 év + 3 hó + 13 nap Dorina
Docka András 2003.09.06 1 év + 3 hó + 12 nap első baba
Judit Virág 2003.09.10 1 év + 3 hó + 8 nap első baba
Gabi (XIII. ker.) Zsolt Márk 2003.09.10 1 év + 3 hó + 8 nap április 10. első baba
Panu (XI. ker.) Liza Júlia 2003.09.18 1 év + 3 hó + 0 nap első baba
Klarissza László Gábor 2003.09.19 1 év + 90 nap első baba
Laura Nikolett 2003.09.21 1 év + 88 nap első baba
Susie Anna Gréta 2003.09.23 1 év + 86 nap első baba
Diti Réka Tünde 2003.09.23 1 év + 86 nap János Ádám
Nyuszimanó (Finno.) Petra Sári 2003.09.29 1 év + 80 nap Donát
Regina Dominika 2003.09.29 1 év + 80 nap első baba
Edit (Etyek) Botond 2003.10.03 1 év + 76 nap május 16. első baba
Meme (XI. ker.) Nóra 2003.10.12 1 év + 67 nap június 11. első baba
Hanzika (IV. ker.) Marcell Bertalan 2003.11.03 1 év + 45 nap augusztus 14. első baba
AnnAnn Hanna 2003.11.04 1 év + 44 nap első baba
Dorki Nikolett 2003.11.08 1 év + 40 nap első baba</font></pre>

Most néztem csak ,hogy Fanni elmult már MÁSFÉL éves. Gratulálok!

Bocsi, most csak ennyi, mert megint késö van. A gyerköc meg 5kor bealudt, igy nem tudom mikor kelünk reggel...tartok töle, hogy korán Kép
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Elfelejtettem gratulálni Klarissza! Nagyon jó hir! Lassan bövithetem a táblicskut egy pocaklakó kora oszloppal Kép Kép Kép

Ja Barbi, azt akartam még irni, (persze rögtön egy csomóan cáfolni fgonak, hogy náluk épp ellenkezöleg volt), hogy Boti dédmamája mondogatta mindig, hogy Botka tuti fiu lesz, mert nem voltam rosszul egyáltalán, mert egy nö ha csak egy kicsi férfi is van benne, akkor jól érzi magát Kép Kép Kép
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Közkívánatra: Toyota Yaris 1.0 5ajtós. Semmi extra, csak központi zárat, meg riasztót szereltettem be. Ja, és ezüst színű. (Nemnagyon volt válszték, de tulajdonképpen tetszett ez a szín.) Persze nem álltam meg, hogy még jogsi nélkül ki ne próbáljam olyan helyen, ahol a madár (meg a rendőrKép) se jár. Élmény volt a szuzuki után, amin tanultam. Egyszer jól meg is rántottam a sebváltót, pedig ez szinte siklik, mint vajban a kés. Közben kiküldték a jogsit is, úgyhogy most már tényleg téphetek az utakonKép.

Klarisszaaaaa! Ez aztán a karácsonyi meglepetés!KépKépKép Vigyázz magatokra!

Minden tiszteletem az összes kreatívkodónak, valaha én is csináltam ilyeneket, kézimunkázni nagyon szeretek, üveget is festettem, de idén egyenlőre csak a mézeskalácstészta pihen a hűtőben, várva, hogy végre kiszaggassam, megsüssem és megírjam őket.

Mi is itthon leszünk 24-én, utána mindkét nap családlátogatás. Tavaly óta van így, mikor is 24-én kocsi nélkül nem tudtunk volna hazajönni sehonnan. Én örülök neki, hogy így alakult, mert szeretném a saját szertartásainkat kialakítani szentestére.

Sütés-főzés: én még egy kicsit agyalok, mert egyrészt szeretek új dolgokat kipróbálni, másrészt szeretek ragaszkodni bizonyos hagyományokhoz is, például a majonézes krumpli a kedvencem, az biztosan lesz.Kép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Edit, he-he, ez nálunk is így volt, mármint én sem voltam egyáltalán rosszul Barnival. Mindenki mondta is, hogy fiú lesz, de ilyen frappáns indokaik nem voltakKép.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Veszettül el vagyok havazva, rohamosan közelít a karácsony Kép

Klarissza: gratulálok Kép

Fiúk fejlődnek ezerrel.
Zsoma jön-megy, rámol, dumál. Ma pl közölte apjával a tűzhelyre, hogy meleg, és fújta Kép
Baluban meg valahol elbújt egy szőke nő (bocsánat a szőkéktől). Mindenre visszakérdez, ezerrel miértezik... De ha én kérdezek tőle egy miértet, akkor a válasz: "azért, mert" és kész, ennyi.
Múltkor közölte velem: "ha nagy anya leszek, akkor puncim lesz"

Na, megyek ajándékot gyártani.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Na, most bezzeg, hogy nem tudtam jönni, annyit írtatok, hogy még elolvasni sem tudom, ha aludni is akarok.Kép

Azt viszont láttam, hogy új babásunk van:

Klarissza,
gratulálok!Kép Azért kicsit piszkálja a csőrömet ez a "véletlen" dolog, nem muszáj persze, de leírnád, hogy mégis hogyan történt? Esz a kíváncsiság.Kép Most már tényleg kezdem úgy érezni, hogy nem szabadna tesót akarnom, akkor biztosan összejönne.KépKép

Nem tudok írni, álmos vagyok, és még nem is fürödtem, ma is ajándékgyártás folyt, tényleg:

Edit,
köszi szépen a merőkanalas infot, ma nem jutottam a sütésig el, szóval nem késtél el!Kép A mi sütőnk borzasztó, nemhogy hőfokokat nem tudok, de még fokozatok sincsenek rajta, 1-3-ig minimum 4-8-ig maximum, 3-4 között kell kísérletezni valami közepes lánggal, szóval majd igyekszem.Kép

Holnap sem tudok jönni, mert anyukám és nagymamám névnapját ünnepeljük, szóval visszatérek a feledés homályába.Kép Bezzeg amikor volt időm írni, alig válaszolt valaki!Kép

Minden jót addig is!

Zsizsa

Ja,
Cory,
téged még pont el tudtalak olvasni, mert felettem volt a szöveg, szóval ez a puncis dolog nagyon tuti!KépKép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Cory!
Nagyon edesek lehetnek a fiaid,ez a duma nem semmi Kép

Klarissza!
Gratulalok en is a jo hirhez.Gondolom orulsz neki nem?Vagy meg varni szerettel volna vele?augKép en is akkor szultem.

Bejgli:hat csajok en az anyosom receptjet csinalom es nagyon finom en sima kelt tesztabol keszitem es abba alig kell cukrot tenni ha jol emlekszem viszont ven benne regeteg cukros dios toltelek (cukros tejbe pici barack lekvart teszek megforrositom es a daralt diot bele nagyon de nagyon finom ,ugyan igy keszitem a makos tolteleket is).En ugy szeretem ha keves a tesztaja de sok a toltelek Kép.A sogorom azt mondta ilyen finomat meg az eleteben nem evett de en is ezt vallom.

Hanzika!
Marcus tenyleg nagyon jokepu baba (minden baba szep de o tenyleg szep arcu gyerek)

Hagnosz !
GRAtula az autohoz!HOgy mukodik most otthon a reszlet?Mennyit kell fizetni es mennyi ido alatt?PErsze ha nem titok.

EDit!
Boti nagyon ugyes fiu,David is szereti mostanaban az epitos dolgokat (ma pl vettunk neki kb 150 db mega blokkot nem tudom otthon is igy mondjak vagy lego,meg persze leelmelt egy jatek funyiro gepet is amit meg kellet neki venni olyan edes arcot vagott hozza Kép.Az uvegfestes is gyonyoru,en is kiprobalnam majd lehet jovore.

CSajok!
minden babanak gyogyulast kivanunk!

Mi is betegek vagyunk sajna,nekem azt hiszem homlokureg gyulladasom van kaptam antibogyot,de az tuti hogy egy hete kezdodott torok fajassal aztan elmult es meg sem vagyok jol faj a fejem,fulem a sok slejm ami feljon,na es persze a legrosszabb a szaraz kohoges amitol este szo szerint egy percet nem tudok aludni olyan kohogo rohamot kapok.DAvidkam is beteg neki legcsohurutja van,o is kohog de o nem annyira beteg csak nem akar semmit enni.

Anita!
DAvidnak nagyon tetszik a karacsony fa,itt hamarabb divat feldisziteni.Amikor felebred reggel akkor mondja ill mutatja hogy kapcsoljam be.Ha valamit akar akkor azt mondja hogy ez ez.AZtan eves kozben mindig mutatja es mondja hogy disz,es eg ezt megtanulta(ego akar lenni),szoval mindig magyarazza hogy hol van a disz.En az egesz szobat kidiszitettem .Ajandekot meg nem kapta meg mi mar igen Kép.Ill. o mindig kap ajandekot de amit neki vettunk karacsonyra meg nem kapta meg.EGyebkent 3 eves koruaknak ajanljak amit vettunk de pl.a noverem kisfia 2 eves volt amikor vittem neki es o nagyon szerette es eljatszott vele.Abbol megtanult mar ket evesen rengeteg angol szot.Majd meglatjuk de biztosan szeretni fogja mert szereti a konyveket es ez is olyasmi csak beszel stb stb.

Lanyok bocsi ha valakinek nem irtam,most mennem kell.
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Marcsi:
5 év próbálkozás után az orvos javaslatára beneveztünk lombikra (3-at raktak vissza), de az nem sikerült. Következő hónapban spontán lett Ákos. Pont karácsonykor derült ki Kép Ezért mondom, hogy több csodában nem reménykedem, mivel az endometriozis miatt spontán nem lehet teherbe esni - legalábbis az orvosok szerint.

Na lépek, mert fő a kajcsi
Sziasztok
Eszti, Ákos
beszti71
 
 


Sziasztok

Nekünk ma elég éber északánk volt. Az annyit jelent, hogy Bebi két és fél órát ébren volt. Most egy pár napig még számíthatok erre, úgyhogy felkészültem! Tavasszal kezdődtek ezek a virrasztós éjszakáink, eddig 3-4 ilyen ciklus volt, és egy kb.10 napig tartott. Nem tudtam megérteni, hogy az én jól alvó gyerekem miért csinálja ezt. Ilyenkor nem sír, nem csinál semmit, egyszerűen csak nem alszik. Esetleg 1-2* elpityeredik, vagy oda akar jönni hozzánk.
Aztán rájöttem! Jön a foga! Minden ilyen időszak után kijött 4. (az első 4, aztán a mellette levő 4, majd a 4 rágó). Akkor most elvileg a szemfogainak kellene jönniük.

Cory
haláli a punci-s duma! Hogy honnan szednek ilyeneket a gyerekek?
Néha olyan kíváncsi lennék arra, hogy mi jár a fejében, amikor csak áll és nagyon töpreng.

Edit
köszi a táblicskut, közben már én is vissza kerestem, mert Marcsi megírta, hogy mikor tetted fel először. De jó, hogy most frissítve van.
Szépek a képeid. A rénszarvasos-télapós tuti!

Hagnosz
Hmmmm. Yaris!!!! a kedvenc utóm egyike. És ráadásul ezüst!! a kedvenc színeim egyike!
Mi is most nézelődünk, csak az a baj, hogy nekünk elég kicsi lenne, így sajnos nem jöhet számításba.
Valszeg Golf IV lesz, nem baj, mert az a másik kedvencem!

Gabi
Nektek jobbulást!

Mennem kell, mert ma sűsű a program.
este benézek.

mucus

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus,
megkérdezhetem mégegyszer, hogy mi a fiad keresztneve?
Tudom, hogy Bebiként írsz róla, de nem tudok rájönni, minek a becézése ez.
(Igérem, többet nem kérdezem.)

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Marcsi

Ne haragudj, de reggel már siettem és kifelejtettelek.
Most vettem észre, hogy a profilomba sem írtam be, úgyhogy pótoltam.
Egyébként a Bebi nem a kersztnevének a becézése.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok Kép

Hót hulla vagyok, ma egész nap a konyhában voltam - főzés és óriási nagytakarítás, de már elegem van Kép

Mucus, szerintem Ti még ezekkel a virrasztós éjszakákkal is olcsón megússzátok a fogzást Kép Én úgy várom már, h jöjjön Haminak foga... Kb 2 hete azt hittem, fog jönni, mert dörzsizte az ínyét ezerrel, de semmi. 6 fogú marad asszem Kép
Képkicsinyítés: én irfan View-val csinálom - http://www.tucows.com/preview/194967.html innen le tudod tölteni attól függően, h milyen oprendszered van. Ha már megvan, akkor Image menü - Resize/resample - és én asszem 640X480 ra szoktam kicsinyteni.

Gabi75, jobbulást Nektek! Érdekes ez a korábbi fadíszítés, akkor mi marad karácsonyra? Kép Hogy zajlik majd nálatok a szenteste?

Zsizsa, Te meg itt eltűnsz, én meg nem látom a repesztés mélyebb rejtelmeit!!!! Festékek és technikák, úgyse hagylak békén KépKépKép

Cory, édi ez a puncis szöveg Kép További ajándékaidról is várjuk ám a képeket!

Hagnosz, mi is filóztunk anno a Yarison, de végül a C3 győzött Kép De a miénk is ezüst Kép

Edit, ezek a munkáid is nagyon édesek! Kép De a fiad viszi el a pálmát Kép (a vakus kérdés Zsizsa albumában is központi Kép kivi vagyok, én hogy fogom megoldani, ha egyszer lesz mit fotózni Kép)

Gabi, martica szakadás Kép én még sose próbáltam matricás üvegfestéket, de már karácsonyig nem is fogok, de hallottam, h némely fajtával kínlódni kell Kép Zeek szerint a Te festéket általában jó, csak a zöld ilyen béna?

Brigi, nem akarod megvárni az ünnepek végét a szüléssel? Kép

Karissza, gratula a picihez! Kép Nagyon kivi vagyok, hogy hogy éled meg ezt az egészet, (emléxem, pont erről beszélgettünk, amikor Veráéknál taliztunk), mármint, hogy véletlen lett, illetve, hogy Laca mellett is nagybb szabadásgot igényeltél volna, 2 csemete meg valszleg jobban leköt. Szóval kivi vagyok az érzéseidre.
Jobbulást Lacának!

Barbi, menzakaja Kép azért fura, hogy miket meg nem tud kívánni az ember, miközben babát vár KépKépKép hitted volna??? Ügyi vagy, h visszeépítetted a géped!!!

Anita, várom ám a képeket a Robóval közös kreatív munkáitokból Kép (én is teszek mjd fel - ha lesz mit - már egy képem van, de azt majd később) Nemme elalvás, annyira édi beszólás volt KépKépKép Cupp neki!
Üvegfestés: ha le akarod húzni és ráragasztani valamire, akkor matricafestéket vegyél. Ha meg üvegtárgyakat akarsz díszíteni, akkor sima üvegfestéket. Én még csak az utóbbit próbáltam, de az előbbit is nagyon szeretném. De másra való. Most indenféle üvegtárgyat szertnék díszíteni Kép A márka sem mindegy, én sokat olvastam erről, h vannak kifejezetten használhatatlan festékek Kép (Gabinak is írtam)
Már valamelyest fellendült a topic, de ahogy Te is, én is hiányolok még egy pár rendszeresen írogató embert! Remélem, nem tűntek el végleg, csak most a karáconyi őrület Kép miatt nem tudnak jönni.

Hanzika, nagggggyon édi Marcus! Sokat változott, nagyon nagyfiú!

Panu, Barbi, rakoncátlan tincs, naja, megvan. Apának is vannak ilyen összevisszaságai Kép Ezen a képen azért áll ilyen eszméletlenül, mert előtte fel volt csatolva neki, csak kiszedte Kép
Amúgy a rajzolás azóta is sláger, azzal kezdi a napot, azzal fejezi be és közben is soxor előveszi + a másik a könyvek. Ez az, ami tuti fix. És mostmár krétával is rajzol, eddig totál elfelejtettem, most a keze ügyébe tettem a dobozt, így ha olyanja van, elő tudja venni.
Minden nap mond valami újat, egyszerűen hihetetlen, milyen tempóban bövül a szókincse: 50 felett számoljam még? KépKépKép
Nekem még egy nagy adag kreatívkodás + mézaskalácsozás van hátra karácsonyig. És még sejtelmem sincs a karácsonyi menüről.... Mondjuk nem is csoda.
Jóéjt! Kép
Ann
annann
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy kis életjel. Ma még nem kaptam munkát Kép
Látom beindult az üvegfestés Kép Énis nyomom, amikor van rá időm....éjjel Kép Ráadásul anyunak is festek, majd lefényképezem és felteszem. Fanni ablakai televannak, a konyha is és a fürdőszobacsempén is figyel pár darab (Spongyabobra vagyok a legbüszkébb). Karácsonyra nem kreatívkodok nagyon, csak a kísérőcetli helyett vettem fából angyalkékat és harangokat, ezeket festem ki és írom rájuk a szöveget Kép

Fanni nagyfranc, mindent pakol, hoz-visz...néha elpakol, de inkább lelép a helyszínről. Anyunál pl "kipakolta" a tésztákat a zacskóból, az egész konyha tiszta tészta volt, utána elegánsan távozott. Sokat "táncol"...és néha rogyasztott lépésekkel jár...igyexünk nagyon nem röhögni Kép
Imád rajzolni és egyedül enni.

Most egy kicsit visszaolvasok, mintha azt láttam volna, hogy Klarissza babát vár! Kép

Pussz Nektek: DBarbiék
Dbarbi
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy kis életjel. Ma még nem kaptam munkát Kép
Látom beindult az üvegfestés Kép Énis nyomom, amikor van rá időm....éjjel Kép Ráadásul anyunak is festek, majd lefényképezem és felteszem. Fanni ablakai televannak, a konyha is és a fürdőszobacsempén is figyel pár darab (Spongyabobra vagyok a legbüszkébb). Karácsonyra nem kreatívkodok nagyon, csak a kísérőcetli helyett vettem fából angyalkékat és harangokat, ezeket festem ki és írom rájuk a szöveget Kép

Fanni nagyfranc, mindent pakol, hoz-visz...néha elpakol, de inkább lelép a helyszínről. Anyunál pl "kipakolta" a tésztákat a zacskóból, az egész konyha tiszta tészta volt, utána elegánsan távozott. Sokat "táncol"...és néha rogyasztott lépésekkel jár...igyexünk nagyon nem röhögni Kép
Imád rajzolni és egyedül enni.

Most egy kicsit visszaolvasok, mintha azt láttam volna, hogy Klarissza babát vár! Kép

Pussz Nektek: DBarbiék
Dbarbi
 


ÁÁáááááá ez meg miért?? Miért 2X?? Kép
Dbarbi
 


Sziasztok!
Itt egy elveszett, bocsi, csak olvasgatni tudok - idonkent, most is csak egy par sorra (es keresreKép) jottem

Klarissza,
gratula a veletlenhez Kép es drukk, hogy minden rendben legyen!

Barbi,
en kb. a 16. hetig vajas-sajtos-paradicsomos kenyeren + tejen eltem, minden mast visszakuldott a kiscsaj. Utanna is nagyon figyeltem mit ettem, pl. a piros (paradicsom kivetelevel) vagy sarga cuccokat vegig visszakuldte... En is ugy tudom, amit Edit irt (ha csak egy kis pasi is van benned, nincs gond), nalunk bejott Kép

Edit, Zsizsa, Gabi vagy aki tudja!
Legyszi-legyszi irjatok le (ide is johet) a hiper-szuper-tuti beigli receptjet Kép
Mezessutiket csinaltunk Emmaval, es nagggyon jo lett (tolem szokatlanul)! Igy papi beruhaz egy daraloba Kép a beiglihez (itt nem lehet kapni se diot se makot daralva)

Huzok dolgomra, nektek is tovabbi jo keszulodest Kép
batka
batkamano
 
 


Sziasztok!

Közkívánatra Kép és nagyon gyorsan, mert lurkó éppen alszik és én is ledőlnék egy picit. A kis lusta Kép

Szóval én egyáltalán nem akartam ilyen hamar kistesót, már teljesen elterveztem a jövő évem, szeptembertől visszaálltam volna munkába, Laca pedig, bölcsibe indult volna. Az elmúlt hónapokban bárkivel beszélgettem és feljött ez a téma, akkor mindig hevesen tiltakoztam a gyors második babavállalás ellen. És tessék Kép

Egyébként most léptem a 9. hétbe. Még a család nem tudja, majd a 12. hét után. Remélem nem lesz semmi baj. Anyukámék őrültségnek fogják tartani az egészet, mert a 4. emeleten lakunk, lift nélkül Kép Egyébként tényleg ez az egyetlen, ami megnehezíti a helyzetet. A férj most tavasszal autót akar venni, úgyhogy lakáscseréről szó sem lehet az idén. Még át sem gondoltuk a férjemmel a hétköznapi kérdéseket, hogy fogok lépcsőzni babával, Lacával. A férj egyébként nagyon örült, szerinte így jó, hogy hamar túlesünk a kisbabás korszakon, aztán 2-3 év múlva végre nyugodtan aludhatunk Kép
Dokihoz 28-án megyek, valszeg megint az Istvánban szülök majd. (A férj szerint a szomszédban van az Uzsoki kórház, ott kellene, de nem ismerek senkit és egyébként is ez nem földrajzi helyzetkérdés.) Lehet, hogy Lacát bölcsibe visszük még május környékén, bár hol van olyan bölcsi, ahol fogadnak ilyen hirtelen gyereket Kép Ha levizsgáztam mindenből, akkor foglalkozunk a bölcsi témával.

Voltak jelek, hogy valami nincs rendben, de a hányingeres rosszulléteimet ráfogtam az epémre. Én kis butus, még mondtam is a férjemnek, hogy el fogok a dokihoz menni, mert ez már gyanús Kép Férj egyszer említette, hogy biztos terhes vagyok. Jól kiröhögtem, hogy ÉÉÉNNN??? ugyan már. Aztán késett, és ráfogtam, hogy volt egy jó kis felfázásom. Aztán egyre gyanúsabb lett a dolog, nagyon fáradékony lettem, alacsonyabb vérnyomás, aluszékonyság&#8230; Debrecenben nagy titokban csináltam egy tesztet és pozitív lett.
És akkor az érzések Kép Kezdetben nagy ijedtség, hogy mi lesz, én ezt nem akartam, egészséges lesz-e, majd kábé 1 nap múlva, ezt gyorsan felváltotta a jajj de jó, lesz kistesó öröm Kép Most már izgulunk, meg mosolygunk itt a férjemmel, mint a kisbirkák, jó lenne, ha kislány lenne. Én azt érzem, hogy Horváth Hanna Hédi nő a pocimban. De érdekes, hogy annyira leköti a mindennapjaim Laca, hogy nem gondolok rá állandóan. Míg Lacára vártunk, állandóan csak azon járt a fejem, hogy milyen lesz, ha végre meglátjuk, ha a karunkban lesz. Szóval egész más ez a második terhesség, egyáltalán nem földfeletti lebegés. Ráadásul még mindkettőnknek vizsgaidőszak van, jön a Karácsony... na megyek is alukálni.
Most hiortelen ennyi jutott eszembe, puszi mindenkinek, és bocsi, hogy csak magunkról írtam.

Zsizsa:
a szoptatás mellett nem akartam tablettát szedni, így azt gondoltuk, hátha most jobban bejön, ha kerüljük azt a két hetet, mikor nagyobb az esély. Már mgint nem jött be Kép Erről a módszerről a jövőben le kell szoknunk, mert a végén véletlenül egy szekér gyerekünk lesz Kép
klarissza
 
 


Zsizsa,
a topic tapasztalotok szerint tehát a gyermekáldást megkönnyiti a naptármódszer és a gumi is, a lényeg, hogy késöbbre kell akarni a kistesót Kép Lehet, hogy én is elgondolkodom a dolgom, bár apa az hiszem hülyének nézne, ha megkéderzném, hogy mit szólna a zoknihoz. Igencsak ellenzi....bár ha segit a huginak, akkor lehet, hogy belemenne KépKép Én meg átszervezem a gondoloataim, hogy még ne akarjam, hogy jöjjön (kérdés, hogy a tudatalattiban sem szabad akarni, vagy csak a felszinen.) Klarissza, Barbi, mit ajánlotok? Kép Kép Kép Remélem nem veszitek bántásnak a viccelödésemet Kép Csak irigykedem Kép Kép
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Klarissza,
köszi, hogy leírtad, gondolataim mint Editéi.Kép

Edit,
Kép Irigykedjünk együtt, legalább nem egyedül tesszük.Kép

Én egyébként alig voltam rosszul Gabival, egyszer sem hánytam, és csak este volt enyhe hányingerem, pedig lány a lelkem.Kép

Az EDIT féle bejgli receptje, hátha más is kedvet kap hozzá Batkamanón kívül:

Beigli (4 rúd, 2 diós, 2 mákos)

Töltelék

Diós
Hozzávalók
60 dkg darált dió
25 dkg cukor
2 db reszelt alma
10 dkg mazsola (előtte vízbe áztatva)
1 citrom vagy narancs reszelt héja
kevés tej (kb. fél deci)
A hozzávalókat beletesszük egy jó lábosba és lassú tűzön addig főzzük, amíg a cukor el nem olvad (illetve a töltelék megkóstolva forró és krémes). Állandóan keverni kell, mert könnyen leég. Ha kész van hagyni kell kihűlni.

Mákos
Hozzávalók
50 dkg darált mák
25 dkg cukor
2 db reszelt alma
2 evőkanál lekvár (pl. barack)
5 dkg mazsola (vízbe áztatva)
kevés tej (kb. fél deci)
A hozzávalókat beletesszük egy jó lábosba és lassú tűzön addig főzzük, amíg a cukor el nem olvad (illetve a töltelék megkóstolva forró és krémes). Állandóan keverni kell, mert nagyon könnyen leég. Ha kész van hagyni kell kihűlni.

Tészta
1 kg liszt
40 dkg szobahőmérsékletű margarin
4 tojássárgája
5 dkg élesztő tejben felfuttatva (kb. 1 dl tejet, egy kiskanál cukrot és egy kis lisztet + az élesztőt elkeverni és meleg helyen állni hagyni)
4 merőkanál cukor
4 dl tejföl

A hozzávalókat deszkán összedolgozzuk, így egy sima, viszonylag lágy, de nem ragadós tésztát kapunk. Ezt 4 részre osztva halmokban kb. fél órát pihentetjük, majd kinyújtjuk, megkenjük a töltelékkel és felsodorjuk. A tepsit jól kiolajozzuk és rágörgetjük a tésztát (megemelni nem lehet). A beiglik közé alufólia lapokat teszünk, hogy ne ragadjanak össze. A tetejüket megkenjük tojássárgájával, és egy hústűvel megszurkáljuk, hogy ne repedjen szét.
Sütése: előmelegített sütőben 25 perc 175 °C-on, 30 perc 125 °C-on és 2*5 perc 200 °C-on. A második 5 perc előtt érdemes megfordítani a tepsit, hogy a teteje egyenletesen barnuljon. (Nekünk légkeveréses sütőnk van, ott a legalsó pozícióba kell tenni a tepsit, hogy jó legyen. A régi villanysütőnknél a középső volt a jó.) Csak a kihűlt beigliket szedjük ki a tepsiből, azokat is nagyon óvatosan.

Na, most ennyi volt, megyünk sétálni, hadd aludjon a jányka.Kép

Ann,
nem felejtettelek el, majd írok részleteket.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: