Új privát üzeneted érkezett!

Szt. Ágoston szép mondásával kívánok minden ünnepeltnek sok örömöt és minden jót!

"Mindig tud adni, akinek a szíve szerettel van tele.
A szerethez nem kell teli erszény!"

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok!

Igazi együttérzéssel olvasom, hogy mi idősebbek, (bizony sokszor elfelejtjük azt, hogy mi is voltunk kisbabás anyukák), mennyire megkeserítjük az életeteket azzal, hogy nem védelmezőleg lépünk fel a "jó akaratú szomszédok, rokonok" szeretet rohamaival szemben. Nagyon kínos, nehéz helyzet, mert azt gondolják, hogy jót tesznek, pedig nem. Ha szól az Anyuka az a baj, mert megbántás lesz belőle, ha nem szól akkor meg jó esetben csendesen dühöng magában és százszor is meggondolja a látogatást. :oops: Kívánok Nektek sok bölcsességet, mert az életben eligazodni ez sokat segít!

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Ezek ma készültek:

Kép


Kaja után édes a pihanés:)

Kép

csernusn
 
 

 
 

[quote="ilgya1"]D írta:ilgya1e tényleg olyanokat mond,hogy lehidalok tőle,ma sikerült megörökítenem ahogy mondókázik,de csak részletekben vettem fel,mert nem tudom kiszámolni és már 108 kbytot nem tudok sehova feltölteni (Jeep??? :oops: )


Próbáld ki az uw.hu-t, ott 200MB-ot kapsz. Szólj, ha nem megy valami. A freemail.hu-t most 1GB-al hirdetik, de még nem próbáltam...

Más ...

Ti mit használtok leégés ellen a pofikára?

KépKép
jeep
 
 


Sizasztok!

Nana, üdv köztünk!

Boldog szüliket!

Hú, Ante, 12 óra alvás... jót röhögtem a wc-s siettetésen...

Férj: nekem asszem baromi mázlim van az enyémmel... tökre kiveszi a részét, este babázik tök sokat, hagy pihenni, pl netezni :) meg eleve azzal, hogy ugye kaják után én fejek, ő büfiztet mindig, úgyhogy tényleg jól elvannak, fürdetést nem engedi át, és már néhány tisztába tétel is volt, amikor éppen fejés közben rottyantott :) szóval nem is kívánhatnék jobbat...

Velünk amúgy semmi különös nem történt, anniy, hogy a hasfájások áttevődtek éjszakára, úgyhogy szegénykém szinte egész éjszaka tekereg és nyom, nyög, van, amikor fel is ébred, sírogat... annyira sajnálom. így, ha nagyon tekereg, akkor magam mellé veszem, mert ott nyugodtan tud aludni, meg ringatom közben a kezemmel.

Vásárlás: már én is szeretnék magamnak :) egyelőre beérem azzal, hogy először megyek a hétvégén én is nagybevásárolni apával, Coraba. Kiváncsi vagyok, hogy viseli majd a kisasszony...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,

hát férj ügyben én is baromi mázlista vagyok. Annak ellenére, hgoy a nap 24 órája kevés neki most, mert annyit dolgozik, mindig szán ránk pár percet, és a fürdetést soha nem hagyja ki! Ma is elmentünk sétálni egy nagyot napközben, pedig halmokban van a munkája, és inkább kel éjjel 3-kor, de legalább velünk volt kicsit. Hát wc-e én sem akkor járok, amikor kell, hanem mikor Ákos pihizik! na ezt nem fogom megszokni. Szerintem is le kell ülni, és megbeszélni a dolgokat, mert csak akkor fog működni, ha őszinték vagytok, és megdumáljátok a problémákat, hiszen a gyereket nem egyedül vállaltátok, és a babának anyára ÉS apára van szüksége!!! Nekünk pedig néha egy kis szabadidőre! Kitartást csajok!!!!

Roni nagyi: hogy van Laura??? Remélem most már tényleg a javulás útján, és nem kell korházba menni! Túlvan a kis drága az első hós oltáson? Remélem ő sem lázasodott be, és nem viselte meg annyira.
Ákos is megkapta, mondta a dokinéni, ha kicsit nyügi, est adhatunk neki egy fél kúpot. Kicsit remegő kézzel, de felnyomtam, összeszorítottam, vártam, elengedtem, Áki egy gigát odanyomott azzal a lendülettel a pelenkázóra. Na szép. Letakarítottam, új pelus alá, jöhet a következő próba. Szint még el sem kezdtem nyomni, máris lökte a következő adag kakamatyit, de ne csak cseppeket képzeljetek el!. Újra letakarítottam, na mondom,most már kirottyantotta magát, végre sikerülni fog. Felteszem a harmadik kúpot, várok, éreztem, hgy feszít, elengedtem a popsiját...hát úgy kellett félreugrani, sugárba lőtte ki az adagot kúppal együtt! :lol: :shock: :lol: de még a parkettára is kifröccsent. Hát nem tudtam sírjak vagy nevessek! Hát nyugi, reggelre nem volt tele a pelus! :D Szóval nem hiszem, hogy agyonfogom kúpozni szegény babát, ja és du. úgy telepakolta a pelust, hgoy a hátán szaladt ki a tartalom! :?

Cic: gratula a fogacskához! Milyen lánc van Léna nyakában???

Niki: Pécsett pont most volt börze (kéthavonta van) én találtam nagyonjó cuccokat, nagyon jó áron. Sok agyonhasznált ruha van, de rengeteg jó állapotú, alig használt ruha is. Vettem három kertésznacit 3000ft-ért, az egyikben még volt cimke, a másik sem vot túl sokat hordva, látszik a cimkéjén! Szerintem megéri kinézni!

na megyik alukálni, mert kezdek kidőlni! Joccakát!
Vendég
 


Nana üdv köreinkben érezd jol magad közöttünk :)

Boldog szülinapot minden érintettnek:)

Boldog Névnapot Minden Andreának :):):)

A párommal én is nagyon szerencsés vagyok :) Sokat segít de az anyukája is mindig segít mivel két lakással arrébb lakik mindennap jön :) Párom takarít is meg ha fürdök vagy fözök akkor vigyázz Gegére is :) De hála istennek Gege magában is nagyon jól elvan .Mostanában már játszik a kezével meg a kocsicsörgö is nagyon tettszik neki még beszélget is vele :)
Tgenap pesten voltunk egy sajnálatos rossz esemény miatt.Tudjátok anyu decemberben meghalt de csak most volt a temetése mert ö szerette volna még igy életében és szórásos temetés volt. Gegét is vittük magunkkal hogy találkozzon a pesti rokonokkal. igaz nem ez kellett volna lenni az apropónak de sajnos csk igy tudtuk megoldani hiszen mi nem járunk fel pestre mert busszal nagyon drága és nekünk nincs kocsink.Igy is a párom egyik ismeröse vitt fel minket.Viszont Gege találkozott a nagypapával az apukámmal :) Tökre kokettáltak egymással :) szimpi volt neki a bajuszos szakállas ember az apukám :)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Jó reggelt mindenkinek! Köszönöm a szíves fogadtatás :) :oops:

Nika - részvétem Anyukád miatt. Apukádon látszik, hogy milyen büszke az unokájára!!!! És biztos, hogy a többi rokon is szívesen babusgatta Gegét - és szerintem Anyukád sem bánná.

A érjemre nekem sem lehet panaszom: ő 9-től 5-ig dolgozik, de reggel is és munka után is nagyon sokat foglalkozik LEventével. Mikor megszületett, úgy adódottt, hogy épp itthon dolgozott egy-két hónapig: akkor pedig teljesen egyenlő mértékben foglalkoztunk a picivel. MOndjuk akkor el is kelt a segítség, mert Levi nagyon hasfájós volt, egész nap sirdogált szegénykém, és szinte folyamatosan kézben kellett tartani, mertúgy egy picit legalább jobb volt neki.

nana77
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Szia Nana :-), de jó, hgoy itt vagy! :-)

Niki, nagyon jók a videók, de a mosolygós az kész, mi soha nem tudjuk elkapni ahogy kacag Lidi, mert mire odaérünk a géppel addigra abbahagyja mert a gépre figyel :-).

Kiscsikó nálunk Lidi este vagy cicin alszik el, vagypedig rajtunk. De én úgy vagyok vele, hogy ha szeret rajtunk elaludni akkor aludjon rajtunk ameddig akar. Olyan gyorsan nőnek és olyan jó, hogy még tapizhatom és bújik hozzám. Azt olvastam amúgy ezzel kapcsolatban, hogy ha baba rajtunk akar elaludni és ott alszik el szívesen akkor az azért van mert még a pocakbeli élmények frissek még az emlékezetében. Szóval nosztalgiáznak. :-)

Roni nagyi, Laura, hogy van? Szopizással már nincs gond, teljesen visszaállt a régi kerékvágás?

Szilvi, hát nagyot röhögtem a kúpos történeten. :-) Jó fej Ákos :-)

Lidi tegnap hajnalra belázasodott, háromszor kelt éjszaka. Megvolt a böjtje a sok alvásnak :-). Alig akart visszaaludni hajnalban és ilyen még nem volt. Járkáltam vele de amikor járkáltam elkezdett dumcsizni apa meg úgye aludt volna :-) aztán végül magamra tettem ott meg simán elaludt dumcsi nélkül vagyis csak a szokásos dumcsi volt amikor altatja magát.

Ha oltás után van egy kis piros pukli a combikáján azzal ti mit csináltok? Borogatjátok?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Férj téma: nekem sem lehet panaszom a férjemre mos, főz, takarít, bármiben segít, még wc-t is pucol :-).
Amikor haza jön, első dolga Lidihez rohanni. Eljátszik vele csak akkor pánikol be ha elkezd sírni Lidi és nem tudja megnyugtatni . Na akkor jön utánam akármit csinálok :-).

Kép

Kép
antekirt
 
 


Szia Ante!

NEkünk nem volt piros pukli szerencsére, dea védőnőnk azt mondta, hogy ha lenne, borogatni kellene.

Levi amúgy ma nagyon jól aludt: igaz, este 8 és 9 között kétszer felriadt, de utána aludt megszakítás nélkül hajnali 4-ig ( :shock: ), aztán egy kiadós szopi után folytatta fél 7-ig :) Ilyen se sokszor van -- úgyhogy nagyon megbecsülöm :lol:

nana77
 
 


Nana üdv. itt :9

Tinu! Borostyánkő lánc. Elvileg segíti a fogzást, nyugtat. Hát nemtom. Lehet placebo, de akkor jó, mert tény, hogy mikor kibújt Léna foga, még csak fel sem ébredt rá.

Most mennem kell, viszem oltatni. :?

cic
cicmerák
 
 


Bocsána! Szilvi kérdezte!
cicmerák
 
 


Cic - sok szerencsét és kevés könnyet az oltáshoz!!! :wink:

nana77
 
 


Nana, Lidi még mindig alszik :-) összvissz ma ha egy órát fentvolt reggel hattól eddig. Hiába szél van ilyenkor mindig durmol ezerrel tudja úgysem mehetünk sétálni. :-)
A pukli az pici és halvány piri akkor is? Mert nekem azt mondta a dokinőnk anno mikor rákérdeztem, hogy ne csináljam mert nem tesz jót valamiért. Arra már nem emlékszem, hogy miért mert már két hónapja kérdeztem meg, csak azt tudom, hogy azt mondta ne csináljam. Nálatok is rossz idő van?

Cic, és ilyen nyakláncot hol lehet kapni? Vagy ez nem kifejezetten babáknak van, hanem csak elmegyek egy ilyen helyre ahol az ilyen köveket lehet kapni és veszek egyet?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Rég voltam...és ahogy látom többen lettünk. Ezért újaknak üdv!

Bunny és Niki! Boldog szülinapot! igen én voltam az a bizonyos harmadik.. :)

Tali: Városliget szuper lenne nekem is. Időpontban még nem vagyok bizti, de a hétköznapra szavazok.

Nem tudtalak olvasni sem benneteket, mert a vidéki házunkban voltam, igaz ott is van net, de inkább a levegőn voltunk, mint benn.
Fanni nagyon élvezte az ottlétet, imádott a levegőn lenni egész nap. Reggel 8 tól este 8ig . A fürdetés is csúszott emiatt, de hát így jött ki.

Nekem is van örömöm, mert laza 1 hete csak anyatej van, semmi tápi! hurrááá!!!!

Jövő héten megyünk a 4 hós oltásra és a méreckedésre, kivi vagyok mennyi az annyi.

Majd teszek fel nyárias fotókat Fanniról, de most mennem kell, ébredezik a lányka!

Zsuzsi és Fanni

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!
Apa meg fog ölni! Most jöttünk börzéről, otthagytam egy csomó pénzt.... :oops: Így azt is ,amit magamra szántam volna, de sebaj, legfeljebb nem lesz ruhám..:)

Alvás:
Szerintem ez is gyerekfüggő. Ha olyan természetű a baba, csinálhatsz bármit, akkor sem fog elaludni magától. A mi lányunk pl. nem bújós. felveszem dédelgetni, de ő inkább kifelé tekeredik, mert nehogy lemaradjon valamiről. Néha úgy hiányzik, hogy odabújjon... Viszont magától alszik el, sosem kellett altatni. Ebben szerencsénk van.
Ismerősöm mesélte, hogy úgy altat a rokona, hogy a gyerekkel krosszozik a görgős ágyával a bazi nagy nappaliban, közben két zenélő forgó megy egszerre, és Apának még fütyülnie is kell. A gyerek csak így alszik el... :D

Egyébként miénk Apa is sokat játszik Pannával, csak az bosszant, hogy amikor ő úgy érzi, hogy most elfáradt, akkor ennyi volt. :) A macerásabb részeket nem szívesen végzi, de a fürdetést sosem hagyná ki!

Na megyek, szalad a lakás. Majd rakok fel képeket a szerzeményeimről.
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mi van a vonalzómmal??

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Látjátok milyen vagyok,

Zsu és Bunny, nektek boldog szülinapot kívánok!!!!
Andreáknak boldog névnapot!!!!

Ma voltunk Daninak útlevelet csináltatni, szerintetek az okmányirodában és az útlevelesek komolyan gondolták, hogy amíg belövik a képet addig Majd Dani végig mosolyog a kamerába????
Először nagyon aranyos volt, de valamilyért nem fogadta el a rendszer a képet, majd utána, észrevett valamit a földön Dani és azt nézte, hiába próbáltuk a tekintetét visszacsalogatni....Végül a bébihordóban sikerült egy tökéletes kép, de ott meg a háttér kockás volt, így le kellett a fehér pelussal takarni, mert világos háttér állítólag a szabvány, és akkor már sikerült, de a kép nem lett olyan jó mint előtte.:( És akkor csodálkozunk, hogy a végén elaludt?:)))De nem sírt és ez jó. Ja és nem értem, miért nem lehet az anya ölében egy csecsmőt lefényképezni????Akkor felismerhetetlenné válik????

csernusn
 
 


Niki: készültök utazni?????
Hát én már alig várom, féjem meglepett a nyereményhétvége időpontjával: pont a szülinapomra időzítette. Nagyon várom már! Mi eddig rengeteget jártunk-keltünk, és most fura, hogy a várost is eddgi csak 1x hagytuk el. Na ez nem panasz ám, mert van itthon jó dolog, de örülök, hogy utazunk júniusban!

Winnie: Ákos hetek óta átalussza az éjszakát, ami azt jelenti, hogy 9-kor elalszik pici kajcsi után, és csak reggel 6-7 körül ébred, nekem meg durranak a cicik. Ugye neked is ezerrel van tejcsi, meg lefejed. Hova és hogy tárolsz ennyi tejcsit????? Én Avent poharakba gyűjtöm és fagyasztom, de már a fél fagyasztó tele van.
Vendég
 


Hello!

Úgy fáj a fejem ettől a hülye időtől :twisted:

Voltunk oltáson. Hát Léna zokonvette a matatást, mert végigüvöltötte. Mondjuk elaludt rajtam, és gondolom rossz volt neki rögtön ébredés után ez a hercehurca. Na, a lényeg, hogy 7750 gramm :roll: És már a kutacsa is pici, nekünk már csak minden másnap kell a d-vitamin. Kérdeztem, hogy nem baj-e, hogyilyen hamar elkezdett benőni, aszonta nem, mert mivel Léna mindenben jóval előrébb jár, így nem gond. Gergő igazi hős bátyuskaként viselkedett, fogta Léna kezét közben :) és "elmondta" a doktornéninek, hogy Lénának már kijött a foga. Visszafele viszont bevágta a hisztit, mert buszozni akart én meg nem. Lefeküdt a földre, visított. Aztán még felfelé a lépcsőn, úgy kellett megzsarolnom, hogy végre fel is jussunk.
Ja, és ami édes volt még, mikor jöttünk el, mondtam, hogy Gergő köszönj el! Erre felemelte a kezét, és mondta a dokinéninek, hogy Viszlát!! :lol: :lol:
Léna kapott egy kúpot (a Nurofen elfogyott :twisted: ), persze kifosta, majd egy másikat, most szunyál.

Niki! Nem semmi a fotózás :) Elbírom képzelni. Egyik ismerősömnél úgy csinálták, hogy anyuka ölében a gyserek, anyukát letakarták fehérrel, és úgy fotózták :shock: :lol:

Mágnes! Várjuk a képeket :)

Ante! Szinte bárhol, de babás oldalakon is van.

ÁÁÁ, mennem kell, egyszerre akarnak!
cic
cicmerák
 
 


Szilvi,
Nálunk az útlevél azért jön jól, mert a nagyszülők a szlovák határnál laknak, és nálunk gyakori, hogy átruccanunk kajálni, vagy csak biciklit nézni, vagy a vadász és fegyverboltba, vagy csak "söré" (véletlenül sem ruháért anyunak, vagy játékért, vagy hasonló nőcis dologért:))))), szóval jobb ha van neki útlevele.
Meg lehet hogy eljutunk egyszer Bécsbe is???MÁr négy éve tervezzük, én még sosem voltam, csak átutazóban.

annyira kis tündér most, ahogyan felébredt:))))

cic,
Lénának már tök jó, hogy kicsi a kutacsa, nekünk még "mutatóujjbegynyi", modjuk a D-vitamint sajnos nagyon összevissza adom... Én nem adtam Daninak egyszer sem kúpot és nem is lázasodott be.

csernusn
 
 


Ante, szeirnem ne a babás oldalon vegyél borostyánkő láncot, mert ott drágábban adják, mint egyébként.

csernusn
 
 


Sziasztok!

Nana! Üdv!

Mese is megkapta tegnap az oltást. Elég jól viselte, csak az oltás előtti vizsgálatnál sírt, az oltást meg észre sem vette :lol: . 6050 gr, 3100-al született.
Valami különleges engedély kell? Nagyon jó a fotó!

Cic! Léna mennyivel született? Gergő igazi báty!

Niki! Valamelyik nap gondoltam erre, hogy vajon egy csecsemőt hogy fotóznak le? Hát ezek szerint elég érdekesen :shock: !

Szilvi! De ügyes Ákos! Mese meg ma éjjel meg már 4x kelt :( .

Mágnes! Én is mindíg elindulok vásárolni magamnak, aztán ált. a gyerekek kapnak néhány cuccot :lol: .

Na, ébredezik a lánykám.

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Valami különleges engedély kell? Nagyon jó a fotó!

Nika! Ezt Neked írtam, csak még előtte volt a következő:
Részvétem Anyukád miatt! Miért volt ilyen későn?
Nem tudom hova tünt :shock:

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!

Szilvi, én medelás zacsiba fagyasztom, és adok belőle, mert már nem tudom hova rakni, és anni nem kell. Először ismerősök között érdeklődtem, majd megkerestem azt az Eszterlánc nemtommit, amit anno heorsi írt. www.anyatejmisszio.hu, ott fell kell hívni egy számot, és egy anyuka gyűjti a keresletet, kínálatot, megadtam za adataimat, és két héten belül keresett valaki, akinek szükséges. A régi fagyasztottakat adom.
Kúpos sztori :lol: :lol: :lol: nekünk a két hóson bentmaradt :)

Tök rossz, hogy ma ilyen rossz idő volt, az eső elmosta a nagyligetsétánkat :( akkor még kiraktam a babát az erkélyre, de most délután már nem, szenvedtem is, hogy aludjon most, de sikerült :)

És ma rekordmennyiségű mosolyt kaptam, sőt, egyet fotózni is sikerült, tök jó!

Oltás: én műltkor borogattam a combit.

na, majdfolytköv.

Dirka, merre vagy? hogy áll a taliszavazás? :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Mandula: nem kell külön engedély csak a szórásos temetést télen nem csinálják az meg hogy nem volt hideg idén nem befolyásolta öket.igy ez az idöpont volt.:(

nika70
Salgótarján
 
 


Hali!

Volt egy kis időm és lekicsinyítettem a fotókat Fanniről.

Íme az én Tüneményem! :D

Kép csajos1

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Egyedül is tudok inni...

Kép kalap a szemre, hogy ne süssön ránk a nap!

Kép

Kép

Remélem nem untattalak benneteket a képekkel

Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


[quote="csernusn"]M írta:csernusneg lehet hogy eljutunk egyszer Bécsbe is???MÁr négy éve tervezzük, én még sosem voltam, csak átutazóban

Mit szeretnétek megnézni a Shipping City Südön kivül?

KépKép
jeep
 
 


Niki

milyen vicces, mi is ma voltunk útlevelet csináltatni. Nekem Máté ülhetett az ölemben és 3x kellett képet csinálni rólam, mire a rendszer elfogadta :-)

Zsu

nagyon helyes a kisasszony, majd a babatalin vetekednek a kegyeiért a fiúk :-)

Winnie,

mi is nem rég voltunk Mátéval a Coraban először. Tetszett a kicsinek a dolog :-) Az auchanos történetet meg már meséltem....

Cic

mi lesz ha Léna nagy lesz :D szépen fejlődik a kisasszony

Mági

nem vagy egyedül :-) ismerős a mondat.... Hétfőn csak 12 db függönyt vasaltam ki, amikor a legkedvesebb volt völegényem megklrdezte: és a terasszal mi lesz,..... Falra tudok néha mászni...

Jeep:

:D :D Shipping v Shopping v inkább H&M :oops: :P

tényleg Dorka

mi van a talival???

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek!

Gyönyörű kislány ez a Fanni. :)

Hú Cic - nektek már ennyire benőtt a kutacs? Nekünk nagyon lassan nő be, bár igaz, hogy eleve nagyon nagy volt (több, mint 3 ujjnyi). Így aztán mi napi 2 csepp d-vitamint adunk.

Mi Levivel egy hónapos kora óta járunk bevásárolni (heti egyszer szoktunk nagybevásárlást csinálni), olyankor vagy végigalussza az egészet, vagy nézelődik. Eddig egyszer kellett kivennünk, de az érthető volt - kicsit elbambultunk, és már nagyon éhes volt szegény :oops:

Mágnes - én is mindig Levinek veszek cuccokat :D De Apa elnézi nekem, mert nem kerülnek sokba. Van egy nagyon jó turi itt Dunaújvárosban, oda szoktam elnézni, és nagyon aranyos és vagány rucikat veszek Levinek :)

Ante - elmúlt már a pukli? És a láz? Remélem, igen.

nana77
 
 


Sziasztok!

Remélem, ma szerencsésebb leszek, mert az esti írásom "elszállt" a rendszerben, sőt megnyitni sem bírtam.

Antekirt: kérdezted Laura szopizását.
Az ismételt szopi kezdéskor nem volt annyi tejcsi, mert a fejéssel az előző mennyiséget nem bírta a lányom tartani. Most már 100-140 gr-at szopik és nem kell pótólni lefagyasztottal.
Persze előről kezdődött a sírás a haskója miatt, talán most már ez is egyre ritkább lesz. A legfárasztóbb az éjjeli többszöri ébresztése volt, mert már korábban 4-5 órákat aludt, most 1-2 óránként ébredt. :cry:
A sárgasága múlóban van, szerintem, a védőnő is ezt mondja.
Ma kell vinni ismét vérvételre, az előző eredményét is most mondják meg. Most már nem riogatnak kórházi kezeléssel, reméljük így is lesz.

Gyorsan elküldöm, mert nem akarom újból írni.
roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok!

Zsu, nagyon jók a képek Fanniról, és mennyi haja van! :-)

Mági, én is előbb nézek Lidinek ruhát, mint magamnak. Sőt mikor magamnak vettem ruhát, lelkiismeretfurdalásom volt, hogy hát magamra költöttem és nem Lidire. De apa mondta, hogy hát én is megérdemlem, hogy legyen ruhám, miután már egy éve nem vettem magamnak semmit.

Nana, elmúlt a pukli és a pirosság a combikáról. Láz sem volt szerencsére. Levi, hogy alszik mostanában? Pocakfájás?

Fúú brutális éjszakánk volt. Óránként sírt fel Lidi. Ráadásul betettem hozzánk az ágyba mikor már hajnalban 3-szor felsírt, de ennek a következménye az lett, hogy már vigyázzban feküdtem annyira kiszorultam az ágy szélére. Pedig olyan jól indult az este, simán leraktam és aludt 11-ig, na és aztán onnantól ... .
Vajon ez a fog miatt lehet, mert már tegnap sem volt valami fényes éjszakánk de akkor azért jobban aludt?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Roni nagyi, hát ez nagyszerű, hogy megint van a lányodnak ennyi teje:-). Ügyes lány Laura :-). Örülök, hogy múlik a sárgasága.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sok szép képet nézve gratulálni tudok. Tüneményesek a babák!

Deszilvi
Neked is köszönöm az érdeklődést. Kicsit írigykedem, hogy Ákoskád, már túl van az első oltásán. Nem lázasodott be ugy-e?

Olvastam, hogy a kúp beadásával mennyit kellett ismételned.
Tudom, nem egyszerű dolog. Elég síkosnak kell lennie és kellő mélységre csúszáskor is előfordul, hogy kilöködik. :roll: Ha majd nagyobb lesz, akkor kérni kell majd a babát, hogy mélyeket sóhajtson és ez nem fog már előfordulni. Nagyon jól csináltad, hogy jól összeszorítottad a popsiját. Lehet, hogy egy néhányszor még ez lesz, de később változni fog.

Laura addig nem kaphatja meg az első oltást, amíg a sárgasága miatti véreredményében lényeges javulás nem lesz.
Nagyon odafigyelő, segítő védőnőjük van, mert gyakran felkeresi a lányomat, sőt telefonon is érdeklődik. Nagyon sok segítséget adott a szopizásra visszatéréskor, személyesen ott volt, hogy megbeszéljék a mennyiség és gyakoriság mikéntjét. Szóval, szerencséjük van, mert az orvos és a védőnő is nagyon készséges. Persze előfordul, hogy nem egyforma a véleményük, tanácsuk, azért nagyon rendesek, amit sokra értékelnek a lányomék.

Mágnes: gyógyulsz? Fáj még a hátad? Azért pihenni tudsz, hogy erősödni bírjál? A baba éjjel-nappali ellátása egyébként is nagyon fárasztó és, ha beteg az Anyuka nagyon nehéz tudom. Jobbulást Neked!
Szép napot Mindenkinek és jó babázást!
roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok!

Antekirt!
Mi este nyolctól kettőig aludtunk. Aztán kettőkor odavettem szopizni és fél háromtól nyűglődött. Elszunyókált, kiesett a cumi arra felébredt. És négy óra óta egy percet nem aludt. :? Persze én sem. :( Sétáltam vele, ringattam, odatettem a nagy ágyra, de akkora szemekkel nézett, amilyet napközben szinte sosem produkál. :) Úgyhogy együttérzek. Biztos van valami a levegőben. Egyébként nekünk az előző két éjszakánk is rosszul telt, akkor már éjfélkor kelt és onnantól óránként, de azt még a szélre fogtam. De ez a tegnapi miért volt? Bár én is a fogára fogom, mert nagyon beindult neki. Azért jó tudni, hogy nem egyedi eset.
Szia!
ihianya
 
 


Ante - szerencsére a pocakfájás elmúlt, már csak nagyon-nagyon néha fáj, akkor sem oylan vészesen!!!! :) Kérdezted, hogy hogy alszik. Volt most egy nagyon rossz hete két héttel ezelőtt, de már egy hete nagyon jól húzza a lóbőrt. És képzeljétek el, Levi ma átaludta az éjszakát :shock: Igaz, 8-kor raktuk le, és 9-ig kétszer felriadt, de utána szundizott fél 6-ig. Nekem meg feszültek ám a cicók.... De sebaj :) Remélem, ez nem csak egy egyszeri eset volt :D

nana77
 
 


sziasztok,
a felriadásokhoz: nekem van, hogy Dani hirtelen sírással ébred, miután letesszük este aludni, én , ha hátán fekszik és látom, hogy csukva van a szeme, akkor vagy hasrafordítom, és akkor mintha elvágták volna és alszik tovább. ez a felriadás, kb egy órán belül van, miután szopizott és lefektettük. ha a cumit berakom ilyankor az is szokott segíteni.

csernusn
 
 


Ihianya, nekünk sem telt a legjobban az előző éjszakánk de én akkor úgy gondoltam, hogy na a sok alvás böjtje, de ezekszerint a bevezető volt a maihoz. :-)

Nana, azt tudom, hogy elmúlt és csak ritkán van pocifájás, de azt hittem azok sincsenek már. :-) Nekem ma éjszaka az idegeim feszültek :-), hogy apa jól alszik én meg ki-be ugrálok az ágyból :-). Vagy mikor magamhoz vettem Lidit akkor meg mocorgott még álmában is ezerrel. Hú de haragudtam apára, hogy bezzeg ő .... én meg .... :-).

Kép

Kép
antekirt
 
 


Niki, én alapból hasra rakom mivel Lidi kiskora óta hason alszik. De már két hónapja háton is tud ezért napközben háton alszik és csak este alszik hason. Cumi nálunk nincs, de nem is kell neki kiköpi állandóan.
Esténként nálunk is úgy van, hogy eszik és utána mikor látom alszik lerakom, majd egy órán belül sírva ébred, majd simán visszaalszik mikor kiveszem megnyugtatom és onnantól aludt eddig fél háromig. De most mikor lefeküdtem volna onnantól végig óránként keltett, előtte míg be nem mentem a szobába aludni addig szunya volt. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Niki - sajnos Levi utál hason feküdni, így ez a megoldás kilőve. A cumiról eddig hallani sem akart, most már elfogadja néha, tegnap is végül cumival a szájában aludt el 9-kor :)

nana77
 
 


Nana!

Léna súlya:

Született: 3670
1 hónapos: 4700
2 hónapos: 6000
3 hónapos: 7000
4 hónapos: 7750

Most ennyi, mert félkezes vagyok

cic
cicmerák
 
 


Sziasztok!
roni nagyi:
köszönöm az érdeklődést, jobban vagyok, ma már éjjel kaptam levegőt. Pihenni nem tudok, gyereket is , lakást is rendben kell tartani. Nekem az a pihenés, ha sétálni megyünk. De szerintem nem is menne ez a pihi dolog, nem vagyok az a fekvős , ülős fajta..:)
Örülök, hogy haladtok tejcsi témában.
Hála az égnek, lekopogom, Anna is pár napja nagyon ügyes! Elmúlt a sztrájk úgy tűnik. Szoptaníttal nem hajlandó enni, így elhagytuk azt is. Amióta elfogadtam, hogy mostmár tényleg szinte mindent megpróbáltam, és ha táp kell, hát kell, nos azóta nyugodt vagyok, és van tejem! :) Megint eljutottunk oáig, hogy napi egy alkalommal kell pótlást adnom, de volt tápszermentes napunk is! :D

A mi éjszakánk jó volt, Panna szokásához híven 3-ig aludt, aztán kajci és 7-ig tovább durmolt. Nappal nálatok is meg voltak kergülve az idő miatt? Anna négy és fél órát aludt, ennyit utoljára talán egy hónapos korában produkált.
Na felrakom a rucik épeit is, amit tegnap szereztem!
Tali??
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kép

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1176973475.81.jpg[/img]

[/img] Kép

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1176973511.82.jpg[/img] [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na hát ezek a börzés szerzeményeim:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


de édesek:)

örülök, hogy jobban vagy!
cicmerák
 
 


-cic: hát Léna is szép méretekkel büszkélkedhet. Kezdek megnyugodni, hogy nem csak nekem van ilyen szép súlyú gyermekem. Kicsit már aggódtm, hgoy túl gyorsan fejlődik, pedig csak tejcsit kap, semmi pótlás!

Ki az, aki kapott szülés közben epidurális érzéstelenítést??? nem fáj azon a részen a hátatok, illetve a gerincetek??? Mondjuk sok emelgetés nem tesz jót a hátnak, de nem csaka felső rész fáj nekem, hanem kimondottan azon a részen, ahol megböktek!
Ettől függetlenűl én nagyon nem bánom, hogy kértem, nekem nagyon megkönnyítette a szülést!

Ákos már két és fél órája szundizik, és ma megint végigaludta az éjszakát! :D
Vendég
 


Szilvi - én kaptak EDÁ-t, fáj is a hátam-derekam, de nem tudom, hogy attól-e, ugyanis világéletemben derékfájós voltam. :? Az viszont biztos, hogy szülés után vagy 3 hétig annyira fájt, hogy néha alig tudtam felállni, úgy kellett kihajtogatni magam..... Ennek ellenére én is kérni fogok a következő gyerkőcnél is :D

Mágnes: gyönyörűek a rucik :) Remélem, a második gyerkőcünk kislány lesz, mert szeretnék én is ilyen aranyos rucikat venni :) Persze azért imádom a vagány kissrácos ruhákat is :lol:

Cic - nem semmi - 1300 gramm egy hónap alatt :D Nagyon szépen fejlődik ez a kishölgy :D

Na megyek, megmenekítem a kisfiamat: átfordult a hasára, de hason utál lenni, és valamiért "elfelejtette" a hasról hátra átfordulást, pedig már 3 hónaposan ment neki.... :? Ki érti ezeket a kismanókat :D

nana77
 
 


Mági: tényleg nagyon szupik a ruhák!

Hasonlót akartam írni, mint Antekirt a férjtémához. Hogy szerintem apjuk azért sietteti, hogy vegyem vissza a gyereket, ha rábízom, mert fél, hogy ő nem tudja olyan profin megnyugtatni, mint én, ha sírni kezd. Holott igazából minél többet van vele, annál ügyesebb lesz benne. De gyakorolhat, mert kéthetente pénteken (pl. holnap is) ő vigyáz Tündérre, míg én suliban vagyok. :D

Az gyermekem vasárnap óta extranyügi napközben. Éjjel végigalussza a 7 órát, aztán meg után még 2-3-at, de napközben mással sem telik az időm, mint az altatásával. Mert nehezen alszik el, hamar felébred, utána meg tiszta hisztérika. Többet sír most, mint újszülött korában, beleértve a hasfájós korszakot is. :? De ma délután beledugtam az erszénybe és ott aludt végre 3 órát. Csodák csodájára utána boldogan mosolygott, meg játszott egész fürdésig. Olyan ügyesen tud már fogni. Na jó, nem ügyesen, de nagyon próbálkozik. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Szia Mágnes!

Örülök, hogy jobban érzed magad. Te is olyan vagy, mint a lányom. Alig tud nyugodtan feküdni, ha beteg, akkor is menne .Talán azért is lett nyelvtanár belőle, mert szeret örökösen mozogni, magyarázni. :lol: No, nem kell rosszul értelmezni, csupán arra utalok, hogy nem volt Ő sem az a leülős, még a várandósága idején is állandóan járkált (a diákjai kérték, hogy néha üljön le, nem kell mindent látnia). Laura sem egy nyugis baba, örökké jár keze-lába (kire is ütött?).
A ruhácskák nagyon szépek, és még szebben fog mutatni a lányodon!

Snoopy: régen írtál, gondolom egyszerűen nincs időd. Néha látogass el, mert szeretnénk hallani a pici lányodról is. Lakással hogy álltok? A költözéshez lesz segítséged? Tudom rengeteg a dolgod és a gyermekeiddel is sokat törődsz. Azért sokat gondolunk Rád, hogy legyen elég erőd végig csinálni!
roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?