Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem úgy néz ki, hogy a május 17-e sem jó, mert a védőnő jön. Persze az csak 10 perc, de csak annyit mondott, hogy 10 és 14 h között. Szóval nem tudom, mikor tudnék talira indulni.
Most nem tudok többet írni, mert főznöm kell, sétálni, vasalni és d.u. vendégek is jönnek. :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Szia Nika! Valszeg rosszul fogalmaztam, de nem 9-13ig, hanem 2-13ig tehát másfél hét alatt sikeredett ez a néhány deka. :cry: Sajnos! Az igaz, hogy sokat mozog a héten már profin csinálja a hasáról a hátára fordulást. A tejet meg kanlazva adtam neki, de fújkálta ki. Ami mégis lement az a végén egyben kijött. :( Pisi van bőven, de ez az orvost sem és a védőnőt se nagyon érdekelte, mert a dekák számítanak csak! :evil: Az is hozzátartozik a heti eseményekhez, hogy kicsit szörcsög az orra, és három napig volt egy kis hőemelkedése. De ez lehet amiatt is, hogy jön a foga. Kaki is több volt, mint eddig. Kétnaponta egyről áttértünk a napi kettőre. Tehát fogom én is mindenre, de a rossz evés és a kevés hízás két hónapja tart. :oops: Sajnos!
Andi
ihianya
 
 


Andi: Akkor ténleg azt ajánlom hogy várd meg snoopyt vagy tényleg írj neki priviben.Ö doktornö és ráadásul neki is picibabája van és nagyon otthon van ebben a témában.

nika70
Salgótarján
 
 

 
 

Sziasztok!
ihianya:
Tudom, mit érzel, én is hasonlóan vagyok, Panna sír szopás közebn, de nekem annyi szerencsém van, hogy hízik szerencsére, és van, amikor elfogadja a tejet, van ,hogy nem.
Ma voltunk snoopyék boltjában, vettünk szoptanítot, mert nekünk cumisüvegből megy a szopi (általában), csak a cicivel van gond.
Biztosan tud neked is segíteni!

Olyan szép az idő ma is! Voltunk a bolt után kirándulni a Normafánál. Végre kimozdultam én is kicsit, nem csak így városon belül császkálunk.
Na megyek is ,rámolni kéne..
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Íme a kis terminátorlábúm:
Kép
És egy mai nevetős:
Kép

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Andi!
Írtam privit. Olvastad?

Az előző babád nem produkált hasonlót, vagy esetleg kevesebbet jártatok az orvoshoz, mérleg közelében?
Az, hogy a baba súlya, ha lassan is, de nő, az jót jelent. Ha emellé eleget pisil és kakil, akkor az azt jelenti, hogy ezzel a nem túl hatékonynak látszó szopási technikával is éppen elég folyadékhoz jut.
Az egyetlen ami kóros lehet, hogy egyszerre csak kevesebbet szív fel a tápanyagból. Ezt a kakiból lehet látni. Ha valami nem jut a baba vérébe, akkor az a kakiban marad és másmilyen lesz a végtermék. Ha az olyan mint eddig, akkor a babó eleget eszik és eleget hasznosít. és ennyit akar hízni. Az elkeserítő szopitechnikák különösen 3 hónapos korban kezdenek jelentkezni. De minden baba így működik. A szörcsizés vezethet ordításhoz. Épp van egy taknyos csecsemőm. Ugyanezekkel a tünetekkel.... :wink:


Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Szia Snoopy!
Sajnos leveled még nem érkezett meg. :( Ha lehetséges küld el még egyszer légyszi! :) A lányomnál annyi gond volt, hogy ő érzékeny volt arra, hogy én sok tehéntejet ittam, ezért sokat bukott. Neki is akartak tápszert adni 4 hósan, de itt valamelyik fórumon kiderítettük, hogy mi lehet a baj. Utánna rendeződött. Bár ő is mindig keveseket hízott, csak akkor még másik védőnőnk volt és nem idegesített feleslegesen. :evil: A kaki nem változott se színre, se szagra. :lol: És sajnos az ordítás előbb volt, mint a szörcsögés. :cry: Hát egyelőre ennyi!
Az együttérzést mindekinek köszi! Bár nem segít, de azért jó tudni, nem vagyok egyedül a gondjaimmal. :D
Sziasztok!
Andi
ihianya
 
 


Sziasztok!
Ismét gyönyörű az idő!
Ma elkezdtük használni a szoptanítot! Egész jól sikerült első alkalomra, bár kicsit tartottam tőle..:)
Anna változatlanul a legnehezebb csörgőjét hajlandó súlyzóként használni, mindig attól félek, hogy fejbeveri vele magát..:)

Tinu:
Tündi nagyon édes, mosolygós! Nem úgy tűnik, mint akit zavarna a Forrest Gump láb! :) Meddig kell rajta lenni? És folyamatrosan, vagy csak naponta pár órára?

Ti mit adtok ilyenkor a gyerekre levegőzéskor? Én tegnap már nem adtam rá kardigánt, és takaróként is a kifogót használtam triplán hajtva. Így is melege volt... Attól félek, most meg alulöltöztetem...
Na megyek, még szalad a lakás, ha Apa itthon van, valahogy nem haladok, minden borul.. :) (persze így meg pláne nem, ha a gép előtt ülök..)
Ági

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek! Lénának kibújt az első foga :lol: :lol:

Mágnes! Remélem sikerül a szoptaníttal! Én ma egy hosszúujjú bodyt adtam rá, egy lábfejes nacit meg egy kardigánt. De később még azt is levettem, mert nagyon meleg volt.

Tinu! Nagyon édes a kacagós kép :) a terminátorláb nem zavarja? Hogy vetted észre?

Ja, és köszi mindenkinek a képek dícséretét :)

Kami! Én szoktam nézni Áron képeit! Édes :)

Ki is kérdezte a felemás cicit? Nálam ez volt/van. Egyértelműen a többszöri mellretétel jött be, főképp úgy hogy elaludt rajta, de a szájában maradt a bénacicim, ekkor többször beindult a tejleadó. De persze még mindig a bal a domináns nálam.

Most mennem kell, pussz.
cic
cicmerák
 
 


Mági, Cic: szerintem nem zavarja nagyon a sín. Azért én egyelőre gyakrabban leveszem, hogy kicsit szellőzzön, mert műanyag és beleizzad a lába. 1 hónap múlva megyünk vissza az ortopédushoz, aztán kiderül, kell-e még tovább hordania.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!


Képzeljétek már három napja nincs tápi.. :D tök happy vagyok! Kép
Most már csak azt kell visszacsinálni,hogy a bal cicimet is elfogadja :? egyelőre azt fejem,remélem visszaáll a rend.

Sajnos még mindig nem tudom,hogy mitől volt a sztrájk,remélem ezután már nem lesz...

A csipőszűrésen mindent rendben találtak,majd csak akkor kell visszamenni,ha jár a baba....

Kata,köszke
Én is gondoltam arra is, hogy elég,ha 4 óránként etetem,de 4-4,5 óra után se hagyta semmitől abba a sírást,csak a cumisüvegtől,és miután megette az adagot,mintha kicserélték volna...ki érti ezt? :?
Na mindegyj,mostmár azért helyreállni látszanak a dolgok,talán a másik ciciügy is mególdodik.

Mandula,nektek is gratula a forduláshoz!
Gyönyörű lehetett a cseresznyefátok!Gondolom már kezd elvirágozni,a miénkből kiindulva:)


Ante,annyira aranyos Lidi meg kell zabálni...
Azon az álomba dumáloson behaltam....

Tinu,nem semmi,hogy tévézik Tündérke:)Legalább addig is elvan.
Köszi a biztatást,reménykedem én is,hogy csak átmeneti.

Látom felkerült a lábijára a cucc...hogy viseli?
Oyan édesen mosolyog! :D

Roni nagyi,örülök,hogy Laura ilyen szépen vette az akadályokat,csak így tovább!!!

Marslakocska,hogy van Dorcimano?
Tüszögnek még gyerkők?
Hát sajnos ez benne van a pakliban, a tesók könnyen megfertőzik egymást.... :( Jobbulást kívánok!

Kérdezted a hozzátápis dolgot,hát én megmondom őszintén még nem terveztem,hogy bevezetem,Dávidnál is 6 hónap kizárólagos cici után kezdtük el,de egyéves korig még a cici volt a fő tápláléka.
Nála nehezen ment a dolog,de most se szándékozom 6 hónapos kora előtt elkezdeni.
Réka se érte el még a 6 kg-ot :roll:

Mágnes,most olvastam a tüdőgyuszidat,hát nem semmi...remélem azóta már el is múlt...szegénykék!
Nagyon jók a képek! A kedvenc pózos ismerős...mi is szoktunk így ücsörögni...
Én azért kardigánt még adok rá,meg vékony sapit.
Kendőt kerestem a Kenguruban,de sajnos nem volt nekik,ott még tél van :?

Beszti,mi van veletek?

Nika,nagyon édes Gergő!
Mi is épp most vettünk játszőszőnyeget húsvétra,de nagyon odavan érte...


Winnie,köszi,hogy elkezdted szervezni a talit:)
Nekem a hétvége és csütörtök is kilőve,akkor van angol a Dáviddal. :roll:

Egyelőre nem kéne zártabb helyen talizni?Hová fogunk leülni,nem hideg még a föld? :oops:

Nekem csak akkor tettek pecsétet a kiskönyvembe,ha elvittem tanácsadásra,(Dávidot minden hónapban-1 éves koráig),Réka még nem volt,így az ő könyve még üres :oops:

Alvás??
Hát változó...
Van mikor félórákat pihen napközben,ha sétálunk,akkor többet...
Miért neked mennyit?

Szdorka,nagyon jó ötlet a táblázat,tényleg átláthatóbb.Köszi.

Cic,Léna továbbra is gyönyörűséges....
Nemcsoda,hogy a nyárra készültök,ma itt is 24-26 fok volt :shock:
Dávid kicsit idősebb,mint a Gergő(ha jól tudom Gergő Bencivel (Roxmort) egyidős.
De tényleg olyanokat mond,hogy lehidalok tőle,ma sikerült megörökítenem ahogy mondókázik,de csak részletekben vettem fel,mert nem tudom kiszámolni és már 108 kbytot nem tudok sehova feltölteni (Jeep??? :oops: )

http://davidbaba.b13.hu/

Szilvi, Kép

Hát tényleg nem semmi méretek..

Szia Kami,Áron nagyon édes!

Szia Ihianya!

További szép napot!

ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Asszem elkiabáltam a szoptanítos dolgot.. Első alkalommal ügyi volt, meg is nyugodtam. Na de azóta! Nem hogy a szoptaníttal, nélküle sem akar szopni, csak sír keservesen! Mondják, hogy szopisztrájk. Oké, én ezt el is fogadom, de szerintem ez már ahhoz régóta megy nálunk. Kb. 3 hete csinálja ezt... Tényleg nem tudom mit csináljak! Ráadásul Apa is tett rá nagy lapáttal. Kissé ki voltam az egyik ilyen nem szopi után, a gyerek sírt, én a szoptanítot applikáltam le magamról. Ő meg olyan hangnemben közölte, hogy adjam oda neki a kaját cumisüvegből, mert éhenhal! Meg, hogy kétóránként etessem, stb. Mit gondol nem azt próbáltam eddig? Mondtam is neki, hogy nekem nem ilyen segítségre van szükségem, hanem támaszra... Azt mondja feszült vagyok. Hogy a fenébe ne lennék, ha jó szót nem kapok, csak, hogy miért így csinálom, miért nem amúgy! Sajnos ez mostanában nem csak a gyerek terén megy.. Sokszor nem is érzem magam nőnek...
Na megint panaszkodtam egy sort.Sebaj, itt van Panna, ő még feltétel nélkül szeret. :) Holnap újra szoptanít, hátha elfogadja.. Ha nem, akkor passz...
A tüdőgyuszira elkezdtem az antibiotikumot, bármennyire nem akartam, de mivel nem tudok pihenni, nem akar javulni, már nagyon fáj a hátam is. Szóval mégis szednem kell asszem.
Na megyek, sterilezni, mosogatni, ágyazni....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ildi, tök jó, hogy múlik a sztrájk...

Ági, nagyon sajnálom, hogy nektek viszont nem :( Drukkolok, hogy pároddal is oldódjon a feszültség! és panaszkodj csak nekünk nyugodtan! és személy szerint örülök, hogy szeded az antibogyót...
Tök jó, hogy kérdezted az öltözést, én is akartam:
nekem most van hosszú ujjú body, pamutrugi, és kardigán. A sapit most elhagytuk, akkor adom fel, ha késő délután még kirakom. de még szerintem így is melege van...
Láttam a Ligetben tök sok gyereket már rövid ujjúban. Vagy ahhot még nagyobbnak kell lenni?

Ildi, Liget: pont ott sétálva nagyon sok gyerekeset láttam már, pokróccal, úgyhogy szerintem ok lehet, ha ilyen idő van. Akkor ezek szerint nektek a péntek jó? Milyen angolra jártok? Helen Doron?

Tinu, tök jó a nevetős kép. Nekünk még fotón nem sikerült elkapni mosolyt, csak vidin...

Nekem meg asszem oda a mai 5 kilós álmaimnak :) csütin ugye 4910 g volt, azóta többet eszik, 2 napi kakira ráálltunk, erre ma 3szor (!!!) kakilt a kisasszony ;) no de még hátha...

Cic, gratu a foghoz! :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Na megnéztem az iwiw-en... Jól emlékeztem, hogy hárman vagyunk: Niki, Zsu meg én.... na mindegy

Mátét ma átköltöztettük a szobájába... Furcsa lesz, hogy ha este lefekszem, nem hallom, hogy szuszog... De már nagy fiú, még 6 nap és 8 hónapos... Hogy telik az idő. Nagyon édes, imád ülni és a kedvenc időtöltése az evés... Majd meglátjátok, meg sem lehet mondani, hogy koraszülött... De lusta a Drága. Még mindig nem hajlandó pörögni... MOst már a szomszédunk is foglalkozik vele. Annyira kedves tőle. Ő Pető módszert alkalmazza... és képzeljétek el, felajánlotta!! Ritka az ilyen, szóval odáig vagyok :-)

Héten megyünk útlevelet intézni a Törpének. Mind a két szülőnek ott kell lenni, még jó, hogy Apa szabin lesz :-) :-)

Na megyek, mert vár rám a szivacs :-(

Jó éjt

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Mági

még annyi: mi is többet veszekszünk, de előre figyelmeztettek az ismerősök, hogy írjuk ki a hűtőre: nem veszekszünk :-) Hát azt hiszem, hogy néha a felelősség miatt van az, hogy feszültek vagyunk és a tehetetlenség!!! Ne izgulj, mondd meg Apának, hogy Te igen is tudod, hogy mit hogyan kell csinálni és bízzon benned!!! Neked sem célod, hogy a gyerek éhen haljon!!! Kitartás és magaddal is törödj, mert Sünikének szüksége van Rád, nehogy jobban kidőlj!!!!

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


mondtam, 4980 g, pont az a sok kaki hiányzik az 5 kg-hoz :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Mági: csak kitartás! Ha ez számít valamit, én nagyon tisztellek a kitartásodért. Spec. nekem nincs egy fikarcnyi sem ahhoz, hogy leszokjunk a bimbóvédőről. Pénteken átjött hozzánk az uncsitesóm, és segíteni akart benne, de én nagyon hamar feladtam, mikor láttam, hogy a gyerek nem akarja. :oops: Nekem most az a lényeg, hogy szopizik és hogy hogyan, már nem érdekes. Majd a következőnél figyelmesebb leszek és már a kórházban másképp kezdjük...
A férjekről meg: hát teljesen más lesz a nézőpont azzal, hogy mi vagyunk egész nap a babával. Engem az zavar, hogy a férjem most kezdett el dolgozni két hete, alig van itthon és mikor hétvégén végre velünk lehetne, azt látom, hogy inkább egyedül lenne, vagy pihenne, ahelyett, hogy velünk foglalkozna. És pl. átvenné néha a gyereket, hogy én is tudjak legalább egy csöppet magammal foglalkozni. :evil: De igazából meg is értem.

Winnie: bibi, mi elértük az 5 kilót múlt szerdán. :D Viszont azóta meg nem nagyon hízogat. Pedig nem is kakil annyit...

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Hát úgy látszik hatott a tegnapi kirohanásom Apa ellen, összeszedte magát, szerintem gondolkozott kicsit a dolgokon. Tény, hogy én is feszültebb vagyok, szóval megpróbálom én is lazábban venni a dolgokat.:)
Képzeljétek, tegnap a szomszéd megfenyegetett minket, hogy baltával jön ránk! Agyi kapacitás terén erősen hátrányos helyzetűek szegénykéim... :D Azzal jött, hogy mit képzelünk, hogy az ismerősünk az ő házuk elé állt az utcán! Szólt a párom, hogy az út közterület. Erre ő közölte, hogy az magánterület, és ő majd odaáll a kapunk elé. Apa: Ha ismernéd a kreszt, tudnád, hogy azt tilos, így akkor én rendőrt hívok.:) Meg az a gondja, hogy reggel hallja, amikor Apa áll ki a kocsival, és megy dolgozni. Múltkor azért szólt, hogy anyósom gazoláskor túl hangos, mert amikor lerakja a vödröt, az zörög, és nem tud aludni tőle.. :roll:
Azt mondta páromnak, hogy elege van a pereputtyából! Hát kikérem magamnak, én senkinek sem vagyok a pereputtya, max. a családja..

Bunny:
Milyen fura, hogy ekkora fiacskád van már! Én már annak idején is mondtam, hogy meg sem látszik,hogy koraszülött!

Leányzónk 5430 gramm! Másfél hete 5050 gramm volt. Megint kinőtt egy csomó rucit...Nő, mint a gomba..
Én séta alkalmával adok rá sapit a kutacs miatt, bár látom, hogy meleg van benne. Olyan hamar állt be a jó idő, hogy nagyon vékony sapit még be sem szereztünk, így szerdán megyek a börzére nézni neki valamit.
Na megyek is, hajat kéne mosnom, kezd rasztásodni...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági nem semmi szomszédotok van nehéz az ilyenekkel :(:(:(:(

Gege is növi ki a ruháit nem is tudom lassan már a 68-as sem megy rá vagy pont jó ami azt jelenti hogy nagyon gyorsan ki fogja nöni. :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Hát ma itt volt a védőnő, pedig azt mondta csak szerdán néz be. És rákezdte, hogy adtam teát a gyereknek, és gyümölcslevet és a tápszert kiváltottam-e már. :evil: :evil: :evil: Na, aztán elmondtam neki, amit Snoopy írt. És csak hebegett-habogott! :lol: Hogy ő is ezt mondta. Mondanom se kell, hogy kiakasztott. :oops: Még hogy ő is ezt mondta!!!!!!!!! :x :x :x Aztán mondtam neki, hogy nem adok se gyümölcslevet, se tápszert, mert nem értek egyet vele. És nem tudott mit mondani. :) Csak annyit mondott jó, akkor pénteken jön lemérni. Hát legyen! De nem érdekel már, mert a kisfiam kiegyensúlyozott és boldog baba. Remélem ez így is marad. Bocs, ha hosszú voltam, de olyan büszke vagyok, hogy megvédtem magam és a gyereket. :D És hogy a védőnőt így zavarba hoztam! :lol: :lol:

Sziasztok!
ihianya
 
 


Sziasztok!

Mági, hát nektek most jól összejött minden. Nagggyon okos szomszédotok van. Ha egyébként is közterültet akkor fizetnie kell érte neki, hogy magán legyen vagy, hogy bérli.
Ne is hagyja magát a párod.
Hátad jobban van már egy picivel mióta szeded a gyógyit?

Ihianya, képzelem milyen arcot vágott a védőnőtök :-)

Hát nekünk a hétvége ismét nagyon hamar eltelt, szinte csak este voltunk itthon. Viszont annyira utálom, hogy mindenki meg akarja nézni Lidit és egyből ami a halálom, hogy a kezét taperolják és megpuszilják. Mikor én meg szólok akkor most miéééért nem lesz semmi baja. Erre én, hogy hát mert állandóan a szájjában van a keze és eszi és nem akarom, hogy szájpenésze legyen stb. Aztán meg én vagyok a rossz, hogy nem akarom a szomszédoknak megmutogatni. Ez anyós szerint, hogy ő már megígérte, ha itt vagyunk akkor megmutatjuk nekik mekkorát nőtt stb. Ráadásul az a nő állandóan úgy tele van fújva parfümmel, hogy anno mikor egy hónapos volt Lidi szinte kapta ki a kezemből, és olyan lett minden ruhája Lidinek. Nem értem miért nem értik meg a felnőttek, hogy egy baba kezét nem fogdossuk össze? Ha meg meg akarja fogni akkor meg most mondjam azt, hogy nem adom oda? Legszívesebben ezt mondanám de így csak próbálunk bújkálva elmenni anyósékhoz. Ami, hogy őszinte legyek az is kb fél órára v an lerövidítve mert ott is rossz nézni is amit csinálnak Lidivel és neki sem szeretem a kezébe adni mert rángatja. Már a párom is rászólt, hogy nem rongybaba hanem élő.

Bocsi a kifakadásomért de lehet én vagyok túlzottan aggódós de én soha nem fognám meg egy baba kezét. Sőt akkor is akkor érnék a lábikóhoz ha megkérdezem, hogy megsimogathatom-e esetleg és anno is így volt mikor vigyáztam a sógornőm gyerekeire.

Mi még nem tudjuk mekkora súllyal rendelkezünk mivel már egy hónapja nem mértük meg Lidit és a hosszát sem tudjuk. Szerdán megyünk a 4 hónapos oltásra és akkor gondolom minden adatot levesznek :-).

Az öltöztetéssel én is bajban vagyok, voltam hétvégén. Ha így öltöztetem akkor sok ha meg egyel kevesebb akkor mivan ha fázik?
De volt, hogy a satyit addig nem adtam rá míg bementünk a boltba vásárolni.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok,


Régen nem írtam, de most sok dolog történt velünk., Volt meglepestés szülinapi parti a páromnak, ami elég jól sikreült, és Dani is nagyon rendes volt, mert türelmes volt és nyugodt baba, és már fél nyolckor elaludt.:) Ez volt péntek 13-án. És hogy tényleg péntek 13-a volt??? reggel a leendő sógornőm leégette a sütit, amit hozott volna, én a babakocsiról elhagytam a húst, amit az esti partira akartam megsütni, újra meg kellett vennem, aztán szóltak, a sógoromék, hogy szegedről nem jön pest felé vonat, még szerencse, hogy szolnokig el tudtak jönni kocsival... Így késtek másfél órát, a vendégek csak 7en voltunk, szóltak, hogy késnek és nem érnek ide 6-ra, csak fél nyolcra, így Ákos tovább lófrált a tesójával mit sem sejtve.De végül jól sült el a dolog.:)És Állítólag Ákos nem is sejtett semmit.:)))

Dani már olyan gyorsan forul hátról hasra, hogy ma reggel egy órán keresztül csak forgattam vissza, mert mindig rákezdett a sírásra.Egyébként már tud hangosan nevetni, de még csak néha tisztel meg bennünket vele:)

Szombaton voltunk Szentendrén, és bizony Dani csak rövidujjúban kertésznaciban zokniban, meg kispokrócban volt, ha árnyékba mentünk, akkor adtam fel rá a kardigánt. De jól érezte magát.


Férjek: Nekem a párom, ha hazajön munkából, mindig fáradt, és többnyire már nem sok mindent csinálunk (most már bőven tanulnia kellene a vizsgáira, de azt sem teszi), ígaz le tudják fárasztani az ügyfelek, de nekem az tűnik fel, hogy amikor én is dolgoztam, akkor ez nem volt baj, mert max együtt döglöttünk, vagy együtt mentünk, és nem volt kötelező semmi. Most viszont, és ezt nem érzik át szeritnem a férfiak (tiszelet a kivételnek), hogy mi anyák, már nem feküdhetünk le csak úgy, és nem csinálhatjuk azt amit akarunk, mert van akiről gondoskodnunk kell, és néha szeretnénk ezt az édes terhet megosztani velük.

csernusn
 
 


ante:
ugyanígy vagyok én is... anyósék erős dohányosok, és após folyton a kezét rángatja Annának, vagy a szundikendőjét, ami folyton a szájában van. én még nem mertem szólni, de lehet, ezután megteszem! Felbuzdítottál! :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


MÁgi,
jó szomszédok, mi még ismerni sem ismerjük őket.:(((

Ihianya,

Meg is kell védeni magunkat és a gyerekeinket. Mondjuk nekünk jó a védőnőnk és az orvosunk is.Szerencsére.

Bunny,
Jó hogy jelentekztél, érdekes mi kevesebbet veszekedünk szerintem, de nem is beszélgetünk már olyan dolgokról, mint régebben. Mondjuk mi régen is vitatkoztunk eleget.:) Mindkettők akarja az utolsó szót:)

csernusn
 
 


Mági :-) én megmondtam nekik, hogy én vagyok Lidi anyukája és max ha nem tetszik ha szólunk érte és nem értik meg akkor nem jövünk többet van neki másik nagymamája. Sőt én azt szeretem is mert az az anyukám :-) de ezt nem mondtam meg nekik de érzik, mivel nem adom már a kezükbe Lidit.

Viszont a szundikendővel én már vigyázok mert nálunk az volt, hogy rákerült Lidi buksijára a kendő és nem tudta leszedni és alatta kapkodta a levegőt és állítólag lilult a buksija már. Anyu figyelte mert kíváncsi volt, hogy letudja-e szedni és azon gondolkodott, hogy kirohan hozzám és szól mert ha csak mondja akkor nem fogom elhinni. De persze nyilván leszedte róla csak még hallani is rossz volt. Mivel Lidi eddig nem csinált ilyet mindig letudta szedni a buksijáról a kendőt.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Én nem merek szólni, ha úgy érzem, hogy valami nem stimmel. Mondjuk ha nem mosnak kezet a vendégek. Pedig akkor nyilván mindegy az is, hogy megfogdossák-e a kezét vagy sem. Azzal szoktam nyugtatni magam, hogy végülis erősíteni kell a baba immunrendszerét... Sőt múlt héten voltunk a barátnőmnél, akinek van kutyija. Nagyon igyekeztem, hogy a kutya ne dugdossa oda a nóziját megszaglászni. Pedig simán lehet, hogy nem árt egyáltalán. Nem tudom soha eldönteni, mert nem tudom, hogy egy ilyen picinek mi ártalmas, mi nem, vajon milyen az immunrendszere az enyémhez képest? Mikor kutyim volt, én nem ugrándoztam kezet mosni, ha megsimogattam.

Kép
Kép
tinu
 
 


ante:
A szundikendőt mi úgy oldottuk meg, hogy akkor van nála, amikor mi is ott vagyunk vele, ill. a babakocsiban. Nagyon szereti. Van neki kettő, de csak az egyiket hajlandó csócsálni. A fejére nem szokta rakni, de éjjel mindig elveszem tőle az ilyeneket.

Én attól tartok, ha megmondom Apósnak, hogy mi nem tetszik,megsértődik. Neki ez abszolút természetes, hogy bagós kézzel megfogdossa gyereket. Anyósom is ül a széken, nagyobbik unoka az ölében, és pöfékeli rá a füstöt... :?

Niki: sokszor nekem is hiányzik, az az édes semmittevés, de persze jó Pannával együtt lenni, csak néha bosszant, amikor nekem már majd leszakad a derekam, vagy éhes, szomjas vagyok, Apa meg ül a gép előtt, és nem veszi át a gyereket, holott ráérne. Ha igen, akkor 2 perc múlva odaszól, hogy vegyem át, vagy siessek kicsit.
Valamelyik nap megemlítettem, hogy fodrászhoz kellene mennem, és addig majd ő ellesz Annával. Rögtön hozzáfűzte, hogy de szóljak a fodrásznak, hogy siessen! :? Azért ennyi nekünk is jár!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági: nahát, mintha az én u ramról írtál volna... :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Mági, Tinu nem lehet, hogy ugyan az férjünk van? :-)
Detto.

Tinu, igen ám de én nem szeretném ha Lidinek aftája vagy szájpenésze legyen. Mivel állítólag annyira zavarhatja az a babákat, hogy akár a szopizást is abbahagyhatják. Legalább is nekem ezt mondták.
Igen lehet nem árt a kis kosz csak, hogy azért ne puszilgassa már amit Lidi utána bevesz. Ráadásul szomszéd csinálta. Akinek a legkevésbé lenne joga. Engem nem érdekel, hogy egyébként anyósomék mit szólnak eleget tűrtem eddig most a kislányomról van szó ebben nem ismerek kegyelmet :-). Éppen elég volt nekem 12 évig tűrnöm a hülyeségüket mostmár nekem is kijár egy kis hatalom :-).

Kép

Kép
antekirt
 
 


Mági én is csak akkor adtam oda neki a kendőt mikor ott voltunk. Éjszakára sosem.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ja Mági még annyival fűszerezném a férjem siettetését, hogy én már annak is örülök ha elmegyek wc-re és egy kicsit leülhetek :-). Nekem már az is kikapcsolódás. De persze mi volt tegnap? Apa mondja LIdinek az ajtó előtt, hogy gyere Lidi megnézzük anya mit csinál ilyen sokáig. Szóval még itt is siettetik az embert. Pedig direkt elmentem wc-re, hogy egy kicsit kifújjam magam és talán itt nem ellenőriz, hogy mit csinálok és így talán nem szól, hogy siessek. De tévedtem. Csak mert ő játszott a gépen és én otthagytam neki Lidit, hogy vigyázzon rá egy kicsit és Lidinek kakkantani kellett és hát nyűgős volt tőle így nem játszhatott. De még azt is rábíztam, hogy tegye tisztába mikor hallottam, hogy volt kaksi. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Sajna a talira én nem tudok menni, elég messze lakunk.

Mági! Remélem azért rendbe jön ez a szopi dolog! Tényleg nagyon kitartó vagy! A szomszédotok fura ember lehet!

Ihianya! Nagyon ügyes vagy hogy megvédted magatokat :lol: !

Az én férjemre is kb. egy hónapja lehet 5 percnél tovább ráhagyni Mesét. Eddig mindíg hurcolta utánam ha kimentem a szobából :lol:

Én szoktam szólni ha valaki hozzá akar nyúlni a gyerekhez, én sem szeretem ha a kezét fogdossák. Mondjuk nálunk sok hatásnak van így is kitéve a két nagy miatt. Na és van 2 kutyánk is, de ebből sem volt még gond, a gyerekorvos és az állatorvos is azt mondta, hogy ha tisztán vannak tartva és be vannak oltva akkor semmi gond.

Mi holnap megyünk oltásra ( a múlt héten nem a mi dokinőnk volt) és meg is méreckedünk, én is kíváncsi vagyok!

Öltözködés: nem nagyon tudom eldönteni én sem, hogy mit adjak rá! Mert ahol süt a nap ott melege van, árnyékban meg félek megfázik.
Nyári kalapot már vettünk:
Kép

Képzeljétek már két és fél órája alszik Mese! Ennyit szerintem utoljára 2 hónapos korában aludt egyben :lol: .

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Pár kép:

Itt a kis fogacska, nem tudom mennyire látszik:

Kép

Telefonálnak:

Kép

Kép

Így néz a bátyjára:

Kép

Közös játék:) :)

Kép

Kép

Kép

Kép
cicmerák
 
 


Niki, Zsu

nagyon boldog szülinapot :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Cic: hihetetlen édesek a gyerekeid együtt! :D A fogból én nem sokat látok, de biztos azért, mert nem tudom, hol is kell nézni. :oops:

Mandula: Mesi is nagyon helyes a kalpagjában. Én is szeretnék már ilyet venni, de egyedül nem tudok elmenni vásárolni. Csak egy Kenguru Gold van itt a közelünkben, viszont az elég drága. Kellene jó néhány nyári cucc, gondoltam, bemegyünk majd egy olcsóbba, csak ahhoz várnom kell a segítségre. Ja, nekem is kéne néhány ruhadarab. :roll:

Antekirt: ez a vécés sztori egyszerre :lol: és :? . Nem tudom, hogy bírjátok ti, akiknek a férjeik már hosszabb ideje dolgoznak, én kezdek megkattanni attól, hogy az uramat csak éjjel látom kb. 10 percre, meg reggel ugyanannyira. Én korán fekszem, ő későn jön (mert persze munka után még tajcsira "kell" mennie heti sokszor). Nem alszunk együtt, mert szerinte kicsi az ágyunk. Ja, 140cm széles, az miért kicsi? :roll: Szóval max. telefonon érintkezünk, mert az legalább ingyen van a két kártya között...

Na de egy kis örömködés:

Nem értem, miért nem csatolja! :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Kép
Végre!
Kb. ezt gondolhatja: "Fogom, fogom!" :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,

Akkor az én férjem ezek szerint nem egyedi eset:) Nekem mondjuk több időt van el vele, mert képes fél órát is eltölteni vele, meg fürdeti és tisztába is teszi, ha arról van szó:) Viszont az egy és negyed órás fodrászt az már neki is sok volt:)

Én annyira nem higénéskedem, itthon, mert a mi bacink vasn itthon, ha koszos a kezem akkor megmosom, de nem minden babáhoznyúlás előtt. az utcán viszont annál inkább idegesít, hogy pénz fogdosok, meg a babaskocsit nyitom csukom, és koszos lesz a kezem. erre jó a törlőkendó???:)


Nekem anyósom ilyen téren nagyon jó, mert ő inkább szemlélődő tipus, szereti a babát nézni, és szerinte neki jobb ha fekve rugdalózik, mint ölben "nyomorog", tisztába sem tette még és nem is fürdette, és mindig először a családját látja el után jöhet Danika. egyedül a teáztatással volt nézeteltérésünk,de már ezen is túl vagyunk.:)

csernusn
 
 


Cic,

Nagyon szenvedős volt a fogkibújás?
Jázmin mostanság produkál hirtelen fájdalmas 'üvöltéseket', s én arra gyanakszom, hogy valami nálunk is elindult már... :roll:


Bunny, Niki, Zsu!

Boldog szülinapot!!!



Na, ennyit engedett a törpe, majd később folytatom

Kép
Kép
szana80
 
 


Férj téma: mi talán a terhesség alatt vitáztunk a legtöbbet... Ő simán elvan a bébivel hosszabb időn át; amikor kórházban voltam, akkor is ő volt vele egyedül - engem jobban megvisel, hogy nincs velem a kicsi :lol: - ezért folyton rohanok haza, bár eleve csak nagyonnagyon ritkán megyek el otthonról nélküle.

Kép
Kép
szana80
 
 


Hát megnyugodtam férj terén....
ante: ez a gyere nézzük meg Anyádat mit csinál, detto!! Nem is értem mit gondolnak! B****uk a rezet????!!!

tinu: Nagyon édes Tündi! Milyen komolyan tud nézni! :)

cic: én látom a fogacskát! Nagyon megviseli?
Hűű! Ennyi szülinaposunk van? Isten éltessen benneteket sokáig!
Kicsit nosztalgiáztam, pont ma egy éve csináltam meg a terhességi tesztet.:)
Ma végre tudtam aludni egy viszonylag jót. Rájöttem, hogy a tüdőgyuszi miatt nem jó fekve aludni, egész éjjel a paplan alatt,vagy a fürdőben köhögtem, nehogy felébresszek valakit. De ma ülve aludtam, és így nem fulladtam meg!!! :D

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Minden szülinaposnak sok boldogságot!!

Cic! Akkor megvan az első fogacska a topicban :lol: ! Nagyon édesek a tesók!

Tinu! Nagy gondolkodó a lányka :lol: ! A kalapot a piacon vettük, de elég jó minőségű. Mi folyamatosan kapjuk a ruhautánpótlást néhány helyről, még Mesének csak 1-2 új ruhát vettünk. Na, nekem sem ártana néhány darab :lol: .

Mágnes! Azért már gyógyulgatsz?

Nem is írtam, hogy vasárnap Emese bohóckodott a nővérével, és hangosan kacagott! Nagyon arik voltak!
Mostanában ha magára hagyom a játékaival akkor hangosan kurjongat.

Na készülünk lassan oltásra, remélem nem lesz nagy sírás!

Szép napot!

KépKép
mandula35
 
 


Mandula, Léna már a második kis fogas a topikban, vizimanóéknak is ijött már:) ahogy néztem Léna képét, az egyik oldalon nekünk is hasonlít, de még bizti eltart pár napig hétig míg kibújik Daninak.

Mandula, sok sikert az oltihoz, nekünk Dani az összesen jól szerepelt.

Mági, akkor ülve kell aludnod, míg teljesen meg nem gyógyulsz:(((

Nekem meg Dani az elmúlt egy hétben liheg mint a kutya, vagy köhögés a vége vagy abbahagyja. Van aki azt mondja csak bohóckodik, de nekem komolyabbnak tűnik. Nem lehet ez asztma előjele???

csernusn
 
 


Szana, MAndula,
Köszi a köszöntést, ennek örömére beszereztem pár új ruhadarabot.:)


Egyébként a börzéken mennyire olcsón lehet babaruhát beszerezni? Mert én még nem voltam, de már írtátok egy páran, hogy ott vettetek dolgokat.

csernusn
 
 


Niki:
Én holnap megyek börzére. Ami itthon van nálunk, arra nem mondanám, hogy túlzottan olcsó. A bolti és a turis ár között van, de szeretek itt vásárolni, mert annyira jó minőségű angol rucik vannak, hogy nem hagyhatom ki. Viszonyításképpen: Egy nagyon klassz kardigánt vettem Pannának egy hónapja, 1050 ft-ért. Vadi új, a címke is benne volt.
Majd a holnapi termést felteszem nektek, most nyári rucikra hajtok:)

Nem hinném, hogy aszthmája lenne Daninak. Sípol a tüdeje? Hörög? Ha ilyen tünetei lennének, még akkor is ott van az, hogy jól érzi magát? Nem sír? Én mint aszthmás ,mondhatom, olyankor az ember be tud pánikolni, ha nem kap levegőt. Szerintem egy kisbabánál ez pláne így lenne. Szóval nyugi! De, ha aggódsz, akkor biztos ami biztos alapon mutasd meg orvosnak.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Még valami Niki:
Van párásítótok? Amióta mi használjuk, Panna nem szörcsög, köhög!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Cic, nagyon jók a képek :-)

Boldog szülinapot az érintetteknek!

Ma voltunk oltáson egy nyikkanás sem volt megint a mazo kislányomtól. :-)
6820g-ak vagyunk most és 3040-el születtünk.

Tegnap este Lidi fél hattól aludt ma reggel hatig. Majd negyedhétkor felkelt de már félhétkor húzta megint a lóbőrt fél kilencig. Éjjel úgy ébresztettem fel fél háromkor enni mert leszakadt a cicim mivel du. 5 körül evett utoljára.

Na mennem kell hív a ház úrnője :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Nemrég regisztráltam a babaneten, 2006. novemberében született meg a kisfiam, Levente. Ha nem bánjátok, csatlakozom hozzátok! :wink:

Antekirttel már ismerjük egymást :) Szia Ante!!!!!!!!!!!!!!!!! Ejha, szépen gyarapodik Lidi baba!!!! Több mint 12 órát aludt egyben
:shock: ???? Nem semmi - igazán nyugodt baba. :)

nana77
 
 



csernusn
 
 


Igazi szép, mosolygós baba ez a Dani :) Mi is sokat beszélgetünk így Levivel :)

nana77
 
 


Sziasztok,
még mindig nincs gépünk :( Apa nem ér rá beszerelni az alaplapot :)

Túl vagyunk az uh-n. A veséjénél találtak vmit, ezért kell mennünk egy hónap málva újra, áll. ez gxakori probléma. Ennek ellenére a doktornő elküldött vérvételre, hát azt nem kivánom senkinek :( Majd megszakadt a szivem :( De szerencsére nem találtak semmit csak egy kis vas hiányt és a vizelete is negativ volt. Ja, azt is gyűjtöttük zacsiban :)

Az első védőoltást egy kis nyöszivel megúsztuk.

Mi is voltunk otthon anyukámnál, oda is jött a sok rokon. Szerencsére nem fogdosták intenziven. Az egyiküknél aggódtam, de nem szóltam. Legközelebb fogok.

Szundikendőt én is néztem. Ti hány fokon mostátok ki? A ráirt 30 fokot én kevésnek találom.
Ja, mosás. Én mindent 80 fokon mosok és Amway-es Baby mosóporral. Nekem minden kaki folt kijön és még egyik ruha sem ment össze.

Ha van végleges tali időpont szóljatok, lehet, h tudunk menni.

Apa téma: Nálunk nem az a baj, h apa nem foglalkozik a gyerekkel, hanem, h egymásra nem jut idő. Beszélgetni, együtt lenni. Legalábbis én ezt hiányolom.
Egyébként este 6-8-ig apa van a gyerekkel, akkor nézek netet, eszem, fürdöm, mosogatok.
Hétvégén meg nincs szabály, segit, még takarit is:-)
Szerintem próbáljátok megbeszélni. Persze, tudom, h könnyű okosnak lenni innen messziről:-)
Van egy tuti könyv is, az a cime, h Egymásra hangolva (Gary Chapman)
. Nekem tetszett:-) És be is jött:-)

Ti hogy altattok? Lehet nem kéne annyit olvasnom, de vettem egy könyvet, amiben benne van, h milyen napirend szerint kell élnie a gyereknek. Nem is ez a lényeg, hanem, h tanuljon meg egyedül elaludni. Na, nálunk ez nincs. Vagy a mellkasomon alszik el, vagy a labdán és a mellkasomon. De hogy letegyem és hipp hopp alszik, olyan nincs.
Bizonytalan vagyok, mert mi lesz később, ha nagyobb és nehezebb lesz.

Nagyon aranyosak a képek és a videók.

Ilgya, Jeep jön majd fürdetés után és segit :)

KépKépKép
kiscsiko
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?