Új privát üzeneted érkezett!

Ági
Ne aggódjál hanem feküdjél sokat. Minden nap számít. Jó lenne azért ha még bent maradna. Különben ha megszületne biztos nem lenne semmi baja az én kislányom is a 35. héten született és teljesen egészséges. Annyi, hogy én két hétig voltam bent a kórházba.

Kataa
Nagytéténybe járunk úszni. Mi is hárman megyünk az apa is bejön velünk a vízbe. De jó neked, hogy már megvetted a karácsonyi ajándékokat. Nekem sajnos még hátra van + a takarítás is.

Sasha, Parazita
Vigyázzatok a TV-vel mert a Petra már teljesen Tv függõ lett. Most már próbálom mindig úgy fogni vagy letenni, hogy háttal legyen a TV-nek.

Nyuszi
Azt nem értem, hogy ha a cipelõ nem jó a baba gerincének akkor miért csinálnak olyan babakocsit amire rá lehet tenni. Csomó embert látok aki úgy sétáltatja a babáját.
Nekem is jó volt látni Emiliát mert õ is olyan kis picurka.
Azóta volt forgás?
Nekem sem nagyon sikerül ez a profil dolog.
Jó utazást!

Ilke
Szólok de még nem készült el.
Én simán ciffel szoktam kimosni a kádat elõtte. Mi csak akkor fürdünk a nagykádba mikor együtt fürdünk mert különben annyira rossz behajolni, hogy megfájdul a hátam.

Csics
Szerintem vigyétek tovább Petikét a Dévényihez nehogy baj legyen. Az úszásról meg inkább kérdezd meg az orvosodat.

Bera
Szegény Lili. Jobban van már? Én is mikor szipog kicsit a Petra akkor már rögtön szívom ki az orrát nehogy a fülére menjen.

Pucúr
Mikor teszed fel a képeket?

Petra
Petra
 


Lanyok,
probaltam osszehozni a talis kepeket a nevekkel, de nem mindenhol sikerult. Ha valamelyikotoknek van ideje, ide kattintana, es mondana, ami hibadzik/hianyzik?
KosziKép
-Afonya
afonya
 
 


Ági,
Vigyázz magadra! Pihenj sokat! Azon a pár héten már ne múljon! Én már a 20. héttõl keményedtem...

Pirus,
A "Hasznos linkek" topicban van egy jó összefoglaló errõl.

Bringa,
Kösz a tippeket!

Panda,
Mielõbbi gyógyulást a srácoknak!

Mikor lesz a következõ tali???? Ha Solymi modora addigra stabilizálódik, szívesen mennék. Persze a szopik idõpontja nem tudom, hogy fogja engedni...

Csics,
Tényleg próbáld ki az ágyban egyedülhagyást... De szigorúan csak akkor, ha látod, vagy tudod, hogy nagyon álmos!!! Egy kicsit talán sirdogál, de ha álmos, hamar elalszik. Sokszor épp azért nem bírnak elaludni, mert hordozgatják meg szeretgetik õket...

Üdv:
Zita+Solymi 22 hetes
parazita
 

 
 

Zsuzsa
Nem haragszom, hogy bizonyítsam, tettem is fel új képet a profilomba Kép

Képzeljétek, Hanna új kedvence, amikor mosom a fogam. Nagyon teszik neki Kép
Ma voltunk a munkahelyemen mikulásünnepségen, s nagyon jó kislány volt, nem sírt, élvezte. Õ volt a legfiatalabb, leszámítva a három pocaklakót, akik mind azért voltak jelen, mert van már egy-egy nagyobb tesójuk Kép

Kataa
Neked is írom, hogy nem tudok most mailt írni, mert új netünk van, s szerintem nem lõtték be a z én címemet. A párom meg csak 18-án érkezik. Leírja ide addig, nem túl sok Kép

pusszancs,
bringa és hanna (ma 15 hetes)
bringa
 
 


Bringa,
irni tudsz, csak erkezni nem erkeznek a leveleid? A levelezodben atirtad az SMTP szervereteket /a kimeno leveleket/ az ujra?
Afonya
 


Betti,
En karikas hordozokendot hasznaltam Gyurival a szuletese pillanatatol, es tiszta szivembol csak ajanlani tudom! Foleg, ha nagy igenyu a baba, es allandoan cipelteti a pelenkas kis hatso felet! Egy biztos, en mar akkor ugy ereztem, hogy bejott az ara, amikor az elso napokban egy orditos esten beletettem, es elhallgatott! Es ez a "trukk" az unokatesom babajanal is bejott!
Utcara, hosszabb utra bizonyos suly utan mar kicsit megterhelo, de akarhova mentem babakocsival, azert vittem a kendot is, jol lehet ugy is kombinalni!
Szoval mi nagyon szerettuk a karikas kendot!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Áfonya!

Klári babáját Rebekkának hivják (ö ide nem irogatott, én még a "ma megjött.."-böl és az ottani talikoról ismerem). Pucurnak pedig Dórija van, de ezt te is tudod!KépKép A többi szerintem jó!KépKépKép

Bringa!

Hanna nagyon aranyos. Az elözö kép még akkorról maradt, amikor a "superman"-jeinkröl beszélgettünk.Kép

Petra!

Ez a hordozó-kérdés szerintem hosszú távon igaz (mármint az, hogy ha sokat ül benne, akkor rossz lehet a gerincének). Autóban ültetni ugy a legbiztonságosabb, de kinek van szive egy alvó gyereket felébreszteni csak azért, mert éppen megérkeznek valahová? Szerintem nagyon praktikus egyébként, hogy rá lehet tenni a babakocsira. Föleg igy télen.Kép
Azért én nem sétáltatnám igy, de az is igaz, hogy mostanában Nátánnnak nagyon tetszik, ha nézelödhet, és mivel ülni nem tud, ezért én a hasonló ülésszögbe állitható etetöszéket használom neki. Tudom, hogy a gerincének nem feltétlenül jó, de nem ül órákat benne. Egy hosszabb útnál többet ül a babaülésben.

Betti!

Üdv itt. Olvastam a "Friss.."-ben a szüléssztoridat, és hát... Hogyhogy itt MO-on vannak ilyen szülészetek még? Mennyi gondot okoznak a buta berögzödésükkel a kismamáknak! A szopival még én is megszenvedtem, pedig bababarát szülészeten 24 órás rooming-inben voltunk, ráadásul 2. gyerek. Mi lett volna velünk ott azon a szülészeten!
1. Mi lett volna, ha arra a pár pillanatra, amig átkarolod a babádat, nem folyik az infuzió? Bizonyára semmi...
2. Azt kell mondjam, szerintem a szülésedet is elcseszték, és Istennek hála, hogy a kisfiaddal minden rendben. Azt hiszem, nem az orvosokon múlt!!
3. A szopiztatás-beetetésröl már ne is beszéljünk.
És pont ezek miatt: nagy-nagy gratulaKépKépKép, hogy ennyire ügyes vagy, hogy Ádám ilyen kezdet után szépen szopizik, és minden rendben van. Nagyon ügyes mami vagy!KépKépKép

Topicnyitás:
Szerintem adjunk meg bövebb határidöket. Én pl. a júliusi szülésemmel mostanában kezdem nem ismerni a kismamikat a "Friss..."-ben, de még most is van olyan, akinek nagyon várom a szülését. Az elözö ilyen topic is egy teljes éven belül született babákhoz kapcsolódik, szerintem még az is beleférne...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Halihó!

Na! Nyitottam egy topikot magunknak! A Gyermekek topikon belül van. A cime: 2002 június 1 - 2003. május 31. közötti gyermekek!

Lányok!

Néha nagyon nyafi a fiam! Fõleg éjjel! Kb 3-4 esetleg 5 napja. Felváltotta valami a hasfájást és szerintem a fogai zizegnek. Naaaa! Most nem kell hülyének nézni, azt nem mondtam, hogy ki is fog bújni. Van két lánzó is itt a neten akiknek a babájuk foga 2 hónaposan nyumult a mélyrõl -zizegett- és csak sokkal késõbb jött ki. Abból gondolom, hogy nálunk is igy van, mert ömlik a nyál a szájából, és az öklét tömi befele, holott eddig nem volt szokása, csak amikor éhes volt, de akkor is inkább odrit mit akit nyuznak. Most nem úgy sir mint aki éhes, hanem mint akinek fáj valamilye. Nem-nem a pocak azon már hála a jó nemtomminek-kinek túl vagyunk. Szóval ha nincs semmi baj és mégis nyafi és ezekkel a tünetekkel zizeghetnek a fogai anélkül hogy pár hónapon belül kijönnének?Kép

pusz sasha
Gábor 8 hét

Kép
sasha
 
 


Sziasztok, lányok!
Bocsi az OFF-ért: Ha egyetértetek vele, légyszi, menjetek fel a www.szavazz.hu-ra /Petíciók/Aktív petíciók/Erõszak és szexmentes fõmûsoridõt. Regisztrálni kell hozzá, de kérlek, ne sajnáljátok rá az idõt, jóóóóóóó? Adjunk egy szavazatot a saját gyerekeinkért. Köszi:

Virág
Virág (fiore)
 


jo reggelt mindenkinek Kép
Virág
hiába szeretnénk sexmentes-eröszakmentes müsorokat soha nem lesz mellesleg ha lenne a gyerekek ugy is találnának olyan csatornát ahol van ilyen a nagyobb gyerekek is igen értelmesek és leleményesek és a gyerek mindig azt szereti csinálni amit nem szabad és nézni is azt szereti amit nem lehet .

Panda
nekem megfelel bár melyik péntek ha neked is jo akor legyen a jövöhét péntek az idöpontot majd te mond meg .

Betti
üdv itt közötünk Kép

Petra
mi idáig oda jártunk de nagy valoszinüségel most átmegyünk a PETÖBE tornázni .

Sasha
ügyi vagy mint mindigÍKép

Bringa
nagyon szép a kislányod Kép

Lányok
senki nem válaszolt arra a kérdésemre hogy talizhatnánk 17-én bár ahogy most állnak nálunk a dolgok lehet 16-ka is

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sasha
én már irtam is az új topicunkba valamit nekedKép

Lányok
gyertek át ti is Kép irjunk mostantol oda Kép

Csics és Petike
csics
 
 


Jó reggelt!

Jók voltatok? Mindenki megnézte a cipõjét? Remélem, nem maradt üres!

Most mennem kell, mert megyünk a dokinénihez, majd még jövök!

Panda

Kép

panda
Halásztelek
 
 


Fel akartam tenni ide egy Mikulásos képet, de valamit elbaltáztamKép. Most nincs idõm próbálkozni, majd legközelebb...

Panda
Névtelen
 


Sziasztok!
Mindenképpen pillantsatok be a Mikulás házába Rovaniemiben. Élõben látható nyitva tartási idõben. címe: http://www.santaclausoffice.fi
Ágci
Kép

Kép
Ágci
 
 


Virág!

Szavaztam!Kép)

Csics!
Nézem mit irtálKép A 17 jóóóóóóó! De hol is?Kép

Most sietek jövök ám még csak a fiam mögöttem dumál valamit és nem nagyon értemKép Tényleg mit szóltok a feltevésemhez, hogy zizegnek a fogai! Az elõzõ irományomban fejtettem ki hogy hogy is gondolom!Kép

Nagy cuppppa
sasha és a 8 hetes hadonászó és közben öklöt "rágó" Gábor!Kép
Ja és mellé olyanokat vigyorog!Kép

Kép
sasha
 
 


Na, újra itthon.
Úgy néz ki, a Monapel a bûnös allergia ügybenKép. Illetve nem maga a pelus, mert amíg az origilál pelenkákat használtam, nem volt semmi gond. Nem hinném, hogy a mosópor a hibás, mert Ádám születése óta ezt használom, és eddig semmi probléma nem volt. Talán az ecet lehet? Vagy az, hogy nem lehet öblítõt használni? SEGÍTSETEK!!!!

Betti!
Üdv közöttünk! Még egy Ádám! Remélem, jobb alvó lesz, mint az enyémKép...

Zsuzsa!
Úgy látszik, az angyalkák is megbetegszenek, de hamar gyógyulnakKépKépKép. Az enyémnek sincs már szinte semmi bajaKép.

Most megyek etetni, altatni, és megnézni az új topicotKép!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lanyok!

Kataa!
Olyan edesen alszanak egyutt Kép

Szemeske
Detto ugyanez. Mintha egy az egyben Felixrol irtal volna.

Pelus tema, mi epp ket meret kozott vagyunk a 3-6 kilosat alig tudom osszezarni viszont a 4-10esnek meg nagy. De szerencsere csak neha volt problema.

Micsoda sutemeny tunder itt mindenki, en ha zuhanyozni el tudok menni mar orulok Kép Miota Felix megszuletett a konyha szamomra ismeretlen fogalom Kép

Kata007
Alex is egy tunder ez igaz ;) meg az en Felixem is Kép

Holnap megyunk haza, mar alig varom! Eppen pakolasznek, ha hagyna Kép

Kellemes unnepket Mindenkinek!

Edina
edina
 
 


Sziasztok!
Néhányan talán ismertek már a frissbõl. Éppen az elsõ döcögõs hetet töltjük itthon, mert egy kicsit ráhúztunk a kórházban sárgaság miatt. Éppen ez a gondom. Nagyon fontos lenne, hogy sokat egyen az apróság (13 napos), de nem jön elég a cicbõl. Négy napig kínlódtunk a kizárólagos és nagyon gyakori szopizással, de kritikussá vált a helyzet és választani kellett: infúzió vagy tápszer kiegészítésként. Az utóbbi mellett döntöttünk. Ráadásul állandóan fáj valahol a mellem, mert begyullad, és ettõl még nehézkesebb az egész feladat. Nem volt valamelyikõtöknek kicsit is hasonló problémája? (Szeretném a tápszert leépíteni, de csak fokozatosan, nehogy baj legyen. Viszont a gyulladás állandüan visszavet.)
Bocs a hosszú litániáért,de már nagyon kétségbe vagyok esve.
Sziasztok
Tus
Tus
 


Tus!

A minnél gyakoribb szopit tudnám javasolni, a mellgyulladás ellen is. Gyulladt mellel szabad, söt kell is szopiztatni. Söt, azzal kezdjed, amelyikkel baj van, méghozzá olyan pozicióban, hogy a baba álla legyen a gyulladt rész felé (szopi poziciókhoz van egy topic Anyaság/Szoptatási poziciók cimmel). Figyelj, hogy jól kapja be a mellet és kellökképpen ki is üritse. A becsomósodott, gyulladt tejcsatornánál ha sikerül a szopival "megnyitni", elinditani, az fájdalmas lehet eléggé, de még mindig a baba a legjobb megoldás, mert a mellszivó közel nem üriti ki annyira a mellett, mint a baba 8ettöl függetlenül sokan fejnek a mellgyulladás ellen). Szopi elött tanácsos olyan meleg vizzel, amit még elbir megmosni az érintett területet, szopi után lehet jegelni, de csak 10 percig, mert különben az is a tejtermelés rovására megy.
A tápszer elhagyása: minél többet szopiztasd, ugy, hogy ne csak az egyik mellet kapja meg, hanem egy szopinál mindkettöt: söt, akár azt is meg lehet csinálni, hogy megint visszarakod az elsöre, és addig váltogatod, amig jól nem lakik. Ezt azért lehet megcsinálni, mert a tej folyamatosan termelödik szopi közben is, és miközben a második mellet szopizza, az elsöben már lehet annyi, amivel már esetleg éppen elég a tej.
Ha nagyon kell a tápszer, akkor is feltétlenül ugy, hogy szopi után, és nem szabadna túletetni, hisz akkor nem lesz éhes, és nagy lesz a szopik közötti szünet, ami nem jó a tejtermelésnek.
Még azt ajánlanám, hogy
1. látogass el a szopis topicba, kérdezz, olvasgass
2. ne add fel, érdemes a témában jártass emberekhez fordulni, pl. az LLL tanácsadóihoz (www.lll.hu honlapon megvan a baba-mama csoprtjaik idöpontja és a telefonszámaik). Ök azt vállalták, hogy segitenek, ugyhogy nem kell félni felhivni öket, a baba-mama csoportjaik pedig nyilvánosak, bárki ellátogathat az alkalmakra.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Panda,
nekem anno a borgyogyasz azt mondta, mikor Rekat is el kellett vinni a foltjai miatt, hogy O azt vallja, hogy az oblito mellozese miatti "kemenyebb" ruhak tobbet artanak a baba borenek, mint a vegyszer. De ahany doki, annyi fele velemeny. Nem lehet, hogy valami kajatol esetleg? Vagy megizzadt?

-Afonya
aki mar itt nincs isKép
Afonya
 


Sziasztok!

Sasha!
Hát azt hittem, hogy mivel én vetettem fel, hogy kezdjük kinõni ezt a topicot Dórival, szóval, hogy én is tag lehetek az új topicban, de már a topic neve is arra utal, hogy nem. Kép

Dóri 2002. május 29-én született.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Tudom a másik topicba illenénk, de itt vagytok többen akiket ismerek és eddig is ide írogattam.
A másik topic inkább osztálytársak néven fut, és Dórikám miskolci lévén, tuti nem lesz ott osztálytárs.

Sebaj, majd csak olvasgatlak titeket. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007!

Tudod most sirni támadt kedvem, de komolyan szomoru lettem! Azonnal cselekszem valamit! Türelem rózsát teremKép

Kép
sasha
 
 


Kata007!

Cselekedtem, irtam egy egész szép kis regényt a szerkesztõnek és remélem meg fogja oldani a problémát!Kép Nem is értem hogy felejthettem el hogy Dóri mikor született!Kép Amikor úgy vártunkKép Emlékszem! Egyébként valamiért veletek sokkal jobb a kapcsolatom (tisztelet a kivételnek, mert azért sokan vannakKép) mint a mostani kismamikkal! A legtöbbet alig, vagy nem is ismerem. Sokat köszönhetek ám nektek! Neked és Sheilanak! Tényleg vajon merre jár a virtuális nõvérkém nem tudod??Kép

puszi és kérlek ne szomizz!
sasha

Kép
sasha
 
 


Kata!

Szerintem mindnyájan várunk Téged az új topicban!!!!!!!!

Kép Kép Kép

bera
berka
 
 


Betti,
A hordozókendõ nagyon jó. Otthon is, ha nem tudod letenni a kis angyalt, tömegközlekedéshez pedig egyenesen nélkülözhetetlen.

Tus,
A gyulladás megelõzésének egyetlen módja a kézzel fejés és masszírozás. A gépek sajnos nem fejnek ki eleget. Azt a mellet, amelyikbõl evett, fejd ki üresre minden evés után - fõleg ha csomót is érzel benne. A masszírozás fejés közben segít kiüríteni. Sajnos elég hosszadalmas, de mûködik. Meleg vízzel is lehet borogatni vagy masszírozni.

Edina,
Ne hidd, hogy én olyan nagyon hozzá tudok szólni a házimunkához. Jó, ha egy-egy gyors takarítás vagy fõzés belefér... Eleinte még enni meg fürdeni se nagyon volt alkalmam. De a tendencia javuló! Neked is jobb lesz pár hét múlva.

Üdv:
Zita
parazita
 


Kata007,
ne csinald marKép Gondolom, Sasha nem akart atfedest a ket topic kozott, ezert adta ezt a cimet automatikusan. Kulonben meg Beszti mar Radparancsolt az ujban, hogy irnod kotelezo, meghozza surunKép Legyel a tiszteletbeli tagunk, na? MAr csak azert is, mert nem akarom, hogy Reka legyen a legvenebb Kép
-Afonya
afonya
 
 


Betti!
Elolvastam a szüléstörténetedet. Mélységes együttérzésem! Nekem Noémi született vákummal, nem is volt valami nagy (3400 g ), mégsem fért ki, de mi nem szenvedtünk ennyit. Miután 10 tolófájásra sem akart kijönni, a doki felajánlotta a vákuumot, de én nem szerettem volna, ezért megengedte, hogy próbálkozzunk továbbra is, hátha mégis ki tud jönni. Jók voltak a szívhangok, azért nem rögtön vákuumozott. Aztán még kb. 1,5 órán keresztül próbálták kipasszírozni belõlem, de nem sikerült. Maradt a vákuum, de én a gátmetszés mellett szerencsére csak egy ici-picit repedtem. Bár hallgattam volna az orvosomra, akkor nem kínlódok annyit!
Viszont most Ádámot már nem engedte rendesen megszületni, mert faros volt és jóval nagyobb, mint Noémi. Most már hittem neki...

Eleinte Noémi is bimbóvédõvel szopott, de én egyik napról a másikra elhagytam, szerencsére nem követelte.
További sok sikert, kellemes babázást!

Panda
Névtelen
 


Sziasztok!

Remélem még emlékeztek ránk, Gumicukorra és Gumimacijára, Danira.
Végre van otthon netünk, így gyakrabban tudok benézni én is. Jó volt olvasni a soraitokat!

Mi 2-án voltunk 5 hónaposak, és Gumimacika már 7,5 kg! Eddig csak szopizott. Hát ahhoz képest, hogy 2900-zal született, ez nem semmi... Szereti a hasát. Most kezd négykézláb evickélni, felhúzza a lábait és hintázik elõre hátra... Nagyon cuki, ahogy a pelusát lóbálja. 1 hete ismerkedünk a gyümölcsökkel is, több kevesebb sikerrel, persze a cici a favorit, nem isakarom elvenni tõle, ameddig csak lehet!

A szoptatás nekem is nehezen ment az elején, átestem a mellgyulán én is, nem volt valami kellemes. A gyulladásra én is a meleg vizes zuhanyozást ajánlom, és minél többet szoptatni, az hozza rendbe, a mellszívó csak nyúzza ilyenkor a mellbimbót, amitõl még jobban fáj. a bimbóvédõt si eldobtam, mert kevesebbet tudott kiszopizni a kisfiam, mint azután, hogy nem használtam, ráadásul nem marad benne a tej. Érdemes megtanulni a kézzel fejést is. Eleinte én idegenkedtem tõle, de aztán megtanultam. Én úgy fejek, hogy a tejleadó reflex "megjöveteléig" (ez szép magyarosra sikerült) kézzel fejek, utána az Aventtel, aztán amikor már azzal nem jön, akkor ismét kézzel. Így nagyon klasszul kiürül. Sõt volt már olyan is, hogy így szépen kifejtem a tejet, és rá pár perccel felébredt a fiam és szopizott, és még így is jól lakott.

Fogzás:
Javaslom, nézd meg az ínyét. Ha picit piros a 2 alsó metszõ fog helyén és duzzadt, akkor az fog. Egyébként a babák többsége a 3. hónaptól elkezd nyálazni és mindent tömköd befelé. Mindezt nem feltétlenül a fogzás miatt, hanem így ismerkednek a körülöttük lévõ tárgyakkal. Átlagban a 6-10. hónap között jönnek az elsõ fogacskák, persze én is tudok olyan babákról, akik már a 2. hónapban kinövesztették a kis fegyvereiket.
Daninak még nincsen, de úgy ráharap az ínyével az ujjamra, hogy majdnem betojok.

Most befejezem, mert álmos vagyok, Dani már 9 óta alszik, kifáradt a babaúszáson.

Újabb képeket a [url=http://ocsidani.fw.hu" TARGET="_top]http://ocsidani.fw.hu[/url] oldalon láthattok.

Üdv:
gumicukor és Dani (22 hetes)

UI:
Boldog Mikulást így utólag is!!!

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Tus!
Ha be tud gyulladni a cicid, akkor tuti, hogy kell legyen benne elég tej! Csak nem szívja ki eléggé a babád. A helyes mellretevésre nagyon ügyelj! A szoptatási pozíciók topikban van ezzel kapcsolatban infó. Lehet, hogy ez a gond a szopival. Ha nincs helyesen mellretéve, nem jut elég tejhez, hiába szoptatod akármilyen gyakran.
Aztán a sárgaság is lehetett gond, mert a besárgult babák aluszékonyabbak lehetnek. Ha nem kelnek elég gyakran, föl kell õket ébreszteni szopizni (pl. átpelenkázással, pucér testkontaktussal, de csak finom módszerekkel).
A gyulladt cicibõl is lehet, sõt KELL is szoptatni (kivéve, ha genny is ürül). Mindig a gyulladt cicivel kezdd a szopit, de fejni csak akkor szükséges, ha szopi után még csomót érzel. A legjobb mellszívó a babaKép Beszti is tök jó tippeket írt.
Szopi közben valóban cserélgetheted a ciciket, amíg jól nem lakik a babád. De szerintem nem a tejtermeléssel van a gond, mert akkor nem lenne mellgyulladásod. Én a helytelen mellretevésre gyanakszom. Mutatták nektek a kórházban?
Mibõl adod a pótlást? Tudod, a cumi megzavarhatja a szopitechnikát, ami csak tovább ronthatja a helyzetet.
Merrefelé laksz? Nincs a közeletekben LLL-es csopi? Érdemes lenne elmenni. (Pesten legközelebb jan. 2-án lesz.) És tényleg megpróbálhatsz kapcsolatba lépni valamelyik ligavezetõvel.

Pele
pelcsi
 
 


Kata007!

Megharagszom!Kép
Én emlékszem, hogy Dóri pár nappal elöbb született, a másik topicban meg is emlitettem, de te közénk tartozol! Nem tudom, mit fog Sasha csinálni (esteleg a topiccimmel), de én nagyon szeretnék többet beszélgetni veled, ugyhogy légyszi-légyszi!KépKépKép
Különben is: nagyon ránkfér idönként egy háromgyermekes, tapasztalt anyuka tanácsa! Még rám isKépKép, emlékezz csak vissza a "mozog-nem mozog" dilemmámra!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sasha,
köszi. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


jo reggelt mindenkinek Kép

Kata007
ne haragudj Sashára csak véletlenül adta meg a topic cimét roszul de adig is jöhetsz hozánk hisz te közénk tartozol Kép .

Panda
irtam neked ide nem olvastad ?

Tus,Betti
üdv itt közöttünk Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok,

Panda,
Remelem hamar kiderul mi a problema a pelussal.Segiteni nem nagyon tudok mert en aldom az eldobhato pelust,persze tudom hogyigy nem tartozom a kornyezetvedok koze: ((((

Edina,
Persze hogy mindegyik egy tunder!!!!
Jo utata nektek haza,remelem Felix jol fogja turni.

Tus,
Huha,en aterzem a helyzeted.Nekem is ez volt es minden erofeszitesem ellenere nem szaporodott a tej,csak a gyakori szopitol kisebesedett a mellem.
Remelem neked sikerul,drukkolok nagyon!!!

Betti,
Udv itt is!!
EN leszoktam a bimbovedorol egy par nap utan.Probald meg Te is,a baba is hamar megszokja hidd el.

Afonya,
EN is azt hallottam hogy a Coccolino Sensitive nem art a babaknak,de meg nem mertem kiprobalni,majd ha kicsit nagyobb lesz.’

Zita,
Orulok hogy Solymi baba mar hagy egy kicsit mast is csinalni.
Latom kezdenek mulni a rossz napok.

Gumicukor,
A fejessel en is igy voltam mint Te.Ra kellett jonnom egy szuper gep sem tudja ugy kiszedni a tejet mint a hagyomanyos modszer.Ez azert nekem furcsa volt,mert a noveremnek volt elektromos amit mindket mellre kellett csatlakoztatani es uresre fejt ki mindig.(persze ez nem MO-on volt : ((((
Mar en is megbantam hogy beruhaztam egyelektromosra.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Helló!

Kata007!
Kérlek gyere akkor is a másik topikba ha nem sikerül a névváltoztatás!!!! Plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plíz-plízKépKép

Gumicukor!
Megnéztem a kisfiad weblapját és valami tündéri gyerkõc!Kép Olyan kis mosólygósnak, elégedettnek tünikKép Gratula! Nagyon jók a babaúszós képek! Lehet, hogy Gabival mi is elmegyünk, bár az még a jövõ zenéje! Ti mikor kezdtétek? Hova jártok? Mennyibe is kerül? Azt azért jó lenne megtudni, mert nem állunk pénzügyekben a helyzet magaslatán, de ha nem túl drága akkor az még talán beleférKép Bár a párom még nem tudja, hogy mit tervezek, de majd meggyõzömKép

Mi ma megjártuk az Auchant, Elektro Word-öt, Metrot. Fél órája jöttünk haza. Mármint úgy hogy már nem megyünk sehova ma már többet. Délben hazajöttünk Auchan után kipakolni a cuccokat, gyerkõcöt felkeltettem kajált és rögtön mentünk is tovább. Azóta csicsikálKép De szerintem mindját fent lesz, mert már szopik álmában és kicsit nyöszörögKép Úgyhogy megyek is és az ügyes-bajos dolgaimat még elrendezem!Kép

puszi és kellemes hétvégét mindenkinek!
sasha és Gábor aki 8 és fél hetes de még mindig nincs 2 hónaposKép

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a sok választ, a mai nap eddig a szopizás jegyében telt el, de egyre kevesebbet eszik. Délután még sikerült kifejnem 20ml-t, de az elõbb félórás gyömöszkölés után sem sikerült semmi. Ráadásul kisfiam legfeljebb 30 gr-ot tud kiszívni 1 órányi szoptatás alatt. Pedig váltogatom a mellet, a pozíciót, és három óránként nekilátunk az evésnek. Ez azt jelenti, hogy épp csak egy picit tud aludni, és már keltem is. Annyira sajnálom, de félek, hogy a tápszer cumisüvegbõl a szoptatás teljes elmaradásához vezet.
Kataa, te mit csináltál végül?
Zsuzsa, te a tápszert cumisüvegbõl adtad?
Tus
Tus
 


Hali!

Tus
Nekem is gond volt az elején a szoptatással, volt, hogy 10 percenként tettem mellre a babámat, aztán szépen helyreállt a rend. Amikor 3 hetes volt, akkor kezdõdtek a gondok a gyulladással és kisebesedéssel, pedig helyesen volt mellre rakva! Én állandóan a nõvérek nyakára jártam, míg haza nem jöttünk. anyósom is megmutatta, a gyerekorvos és az anyukám is, tehát minden egyben volt, mégis kisebesedett a mellem. Szerintem ez is egyéni, van akinek érzékenyebb a melle, van akinek nem, na meg a babák sem egyformán szipkáznak. Vannak lustácskák és mohók illetve a kettõ között. Én rájöttem, hogy nem kell semmilyen csodaszerrel kenegetni, attól csak bevarasodik és amikor eljön a szopi idõ, akkor újra feltépõdik a seb iszonyú fájdalommal kísérve. Már a régi öregek is megmondták, hogy a baba szája és az anyatej begyógyítja hamar a sebet. Én ezt tettem és bevált.

Sasha
Babaúszás
Mi az Almássy térre járunk, mivel itt kimondottan bababarát víz van, nem klórozzák és a babákon és szüleiken kívül nem járnak mások oda úszni. Mondjuk nem is nagyon lehetne, mert a medence elején csak térdig ér, és a legmélyebb részen is csak nyakig ér a víz. De nem is vinném oda, ahol nyugdíjas nénikék uszikálnak mûanyag virágos úszósapiban és aranykeretes szemüvegben...
Szóval 3 hónapos kortól kezdve lehet járni, mi 4 hónaposan kezdtük, mivel pont akkor indult új csoport. ez azért is jó, mert a babáknak kb. 6-7 hónapos korukig mûködik a búvárreflexük, ami a víz alatti merülésnél fontos. A mi csoportunkban van pár idõsebb baba 10 hónapos illetve 1 év fölötti baba, hát õk eléggé félõsek, míg a picik nagyon kis ügyik.
A www.babauszas.hu oldalon olvashatsz bõvebben, mi és hogyan történik.

4 alkalom 6800 pénz, de ha 1x nem tudsz menni, akkor az nem veszik el és be lehet pótolni.
A légkör nagyon családias, az öltözõben kialakítottak több pelusozót, fûtenek, az öltözõszekrényeket zárják és õrzik, van járóka is, ahová a nagyobbakat be lehet tenni, amíg öltözik valaki. ez az összeg nem személyenként van, hanem csak maga az oktatás ára, ugyanis mi is hárman járunk a párommal, de bejöhet akár más hozzátartozó nézelõdni. Ha van kedved egyszer bekukkolhatsz! Nagyon klassz.

Foglalkozás elején masszírozzuk a bébiket, utána zuhanyzás, aztán együtt belemegyünk a vízbe. A víz alá nem az elsõ alkalommal megyünk, és ha a baba valamit nem akar azt nem is erõltetik, hanem mindenki a saját üteme szerint halad, mindenkire figyel az oktató.

Dani tényleg nagyon boldog és jókedvû baba, szerintem köszönhetõ ez a gondtalan kismamaságnak illetve a jókedvúre sikeredett szülésnek is, na meg mindenki imádja itthon, sokat van több ember között, nem csak engem lát egész nap.

Járunk babamasszírozásra, ez is kiegyesúlyozottá teszi a babákat. Nagyon szereti, ha masszírozzuk, közben "énekelget" a falon lévõ képeknek. Nagyon édi!
Na, nem áradozok többet.

Csináltam klassz karácsonyi girlandokat, és kicsordult a könnyem, amikor megláttam Dani arcát, ahogy a karácsonyi égõkre rácsodálkozott. És még nincs karácsony! akkor bömbölni fogok?

Pusszantás mindenkinek és szép 7végét.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


KATA007! Nem gondolod, hogy bosszantóan szõrszálhasogató és önzõ vagy?

Igen, névtelenül, mert nem akarok veszekedni!
Névtelen
 


Tus!
A lényeg lemaradt.
Szóval, amikor Dani 3 hetes volt, akkor nekünk is kellett tápszeres pótlást adni kb. 6 hetes koráig.
A tápszert cumisüvegbõl adtam, de mindig csak szopi után és folyamatosan csökkentettem az adagot, mígnem el is hagytuk nagy örömömre. Mire 2 hónapos lett, annyi tejem lett, hogy másoknak is tudtunk adni belõle. Szóval ne add fel, biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog!!! Akkor is szoptass, ha úgy érzed, hogy nem jön semmi a szájába. Ez így fog menni 2-3 napig, aztán majd kezd felszaporodni a tejcsi. Elég fárasztó, dee megéri, és nem kell rohangálni melegíteni, mosogatni, hanem mindig "kéznél" lesz a kajcsi. Ha majd a kistesõval is ilyen gondjaim lesznek, akkor is végig fogom csinálni, mert látom, hogy milyen szépen fejlõdik tõle a kisfiam.

Hidd el, a fáradozás meg fogja hozni a gyümölcsét és elégedett lesz a babád!

pussz:
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Gumicukor!
Az elõbb fejeztünk be egy szopizást, és már annyira sajnáltuk a csöppséget, hogy adtunk újra tápszert. Egész nap nem evett szinte semmit, és hiába szívta most is mindkét cicit, egyértelmûen nem jött semmi 15 gr után. Nagyon megnyugtatott viszont, amit írtál, hogy a tápszer csökkentésével van még némi remény (bár most a korának megfelelõ ml-mennyiség eléréséhez egyelõre inkább növelni kell...)Te fejtél is, vagy csak mellre tetted a babát?
Jó hétvégét!
Tus
Tus
 


Névtelenül irogató kedves társam!

Nem árulnád el miért szõrszálhasogató és bosszantó Kata007? Én nem vettem észre ilyesmit egyetlen irományában sem! Nem ez nem veszekedés kezdeményezése, csak hiába olvastam vissza az utolsó irásait, nem jöttem rá mi nem tetszett neked!?

sasha

Kép
sasha
 
 


Tus,
nezz be a szopis topicba, hatha tudnak segiteni. Az en velemenyem szerint ne meregesd minden kajcsi elott-utan, gondolom, nem is turi bekesen a Babod. 15 g, az masfel deka, nem?! Szerintem nincs az a merleg, ami ennyire pontosan tudna merni egy izgo-mozgo csecsemot. Hanyan, de hanyan irtak, hogy szopi utan kevesebbet mertek, mint elotte, marpedig ez ugye lehetetlen... Es ez a koranak megfelelo ml-mennyiseg, ez is relativ. Mert ugye attol fugg, hanyszor eszik a gyerkoc. Ha keveset eszik, tobbszor kell megkinalni. Vannak babak, akik atlag felett esznek, aztan felet visszabukjak, vannak, akik kevesebbet, de tobbszor, mi sem eszunk egyforman. Es hat az se biztos, hogy az ehseg miatt nyugos egy baba, ilyen piciknek lehet ezeregy mas gondjuk is.
Es a legfontosabb, hogy ne stresszeld magad emiatt, bizz magadban, a babadban es majd alakulKép

-Afonya
afonya
 
 


Lanyok,
akik fejtek kezzel is, kerdeznek: hogy csinaljatok? A technikat tudom, nekem most mar csak igy sikerul, mellszivoval mar nem indul be. Szoval hogy mibe fejtek? Mert spriccel osszevissza, epp mi van szemben velemKép Epp ezert en a furdoben a mosdoba szoktam, igy megy pocsekbaKép
-Afonya
Névtelen
 


Csics
Sajnos nem jó nekem a találkozó de majd legközelebb. Gondolom januárba is fogunk talákozni addigra már nem lesznek vizsgáim.

Sasha, Ilke
Megnéztem a képeket nagyon aranyosak.

Ilke
Tetszik a Lilinek a nagykádba való fürdés?
Azt hiszem, hogy sikerült megcsinálnom a profilomat csak új felhasználó nevet kellett adni.
Ha jól olvastam akkor volt a szülinapod?
Utólag is NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!

Beszti
A játszóház tényleg jó ötlet lenne, feltéve ha találunk is ilyet.
Ha találtál olyan csokibevonót amirõl írtál akkor érdekelne, hogy hol.

Panda
Jobban vannak már a gyerekeid?

Csics
Nem tudom, hogy melyik a jobb a digitális vagy a hagyományos lázmérõ mert nekünk a két lázmérõ között öt tized fok van. Lehetséges ez?

Sütés: Ha lesz idõm akkor valószínü, hogy maradok a beiglinél.

Petra
Petra2
 


jo reggelt mindenkinekKép
Tus
lehet hogy most nem leszek a véleményemel népszerü de szerintem nyugodtan adj neki tápszert ha sehogy se sikerül neki anyatejel jol laknia mert a doktornönk szerint is az a fontos hogy jol lakjon és szépen fejlödjön . probáltad már a szopis teát inni nálam az bevált kicsivel többlet a tejem és egy másik FONTOS DOLOG NE ÉREZD AZT HOGY TE NEM VAGY JÓ ANYA MERT NINCS ELÉG TEJED ÉS TÁPIT KELL ADNI EZ NAGY SZAMÁRSÁG IGEN IS JÓ ANYUKA VAGY és ne törödj azokal az emberekel akik lenézik vagy sajnálkoznak rajtatok sajna nem mindenkinek sikerül szoptatnia Kép és végülis az a cél hogy a gyerek hizon és fejlödjön ha nincs elég tejcsid akor kérj a védönötöl ,orvostol anyatejet , vagy tápit és ne hagyd aba a szoptatást csak az örökös mérlegelést mert depit okoz és az meg csak a tejelapadásához vezet

Petra2
szerintem lehet bár eben nem vagyok biztos nekünk csak dig.lázmérönk van apa javasolta mert szerinte az pontosabban mér meg egyszerübb Kép

Puszant Csics és a ma 4 honapos Petike Kép
csics
 
 


Petra!

OFF:
Találtam tortabevonót. Ét és tej változatban is van (szerintem az ét is nagyon jó, nem keserü, én inkább ezt használom a sütikhez, a tej pl. a diós palacsintámhoz nyerö). A Tescoban 220-230 Ft. Decor tortabevonó a neve, és a Dr. Oetker gyártja.
Nem tünik nagy adagnak, de mivel újra és újra felolvasztható, szerintem elég kiadós (ugyanennyire nem lenne gazdaságos az a csokimáz, amit tudnék csinálni). Ráadásul, ha sütöpapirra teszi az ember a bemártott sütit, akkor nagyon szépen elválik a papirtól.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Áfonya,
nagy baj lenne, ha már egyáltalán nem fejnél?
Hányszor szoktál? nagyon feszül?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Tus,
Hat mar sokan adtak tantacsot es altalaban azok akiknek sikerult a szopi.Hat sajnos nekem semmitol,de tenyleg semmitol nem nott a tej.A kezdetben elvo 30 ml meg megvan es mar nem kell a felet mellszivozni mert 5 perc alatt kiszivja a baba.Viszont neke ma valtott mell jott csak be mert nem termelodott ujra olyan rovid idon belul.
Nagyon kivanom hogy neked sikeruljon de ha megsem akkor sem dol osszea vilag.Tudom konnyu mondani mert En is ugy erztem hogy igen(es pont azert mert tul van dimenzionalva a szoptatas mostanaban.) De tobb nap elkeseredes utan es hogy masfel hetig semmit nem hizott Alex jott a tapszer,de csak szopi utan.
Nalam a vege az lett hogy kapok anyatejet,te is probald meg a vedonondnel elerni.

Kataa es a ma 2 honapos Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Tus
Még annyit, hogy én is úgy csináltam a táoszerkiegészítést, hogy elõször szoptattam, majd ha volt lefejt tej, akkor azt kapta, ha az is kevésnek bizonyult, akkor jött a tápszer.
Én is egyetértek abban, hogy nem szabad éheztetni a babát, függetlenül attól, hogy milyen gyakran teszed mellre. A kereslet-kínálat elõbb utóbb be fog állni, ha meg nem, akkor is Te mnindent elkövettél ennek érdekében. Mindenki más, és vannak olyan nõk is, akiknek soha nem jött egy csepp sem, mégis egészséges felnõtt gyerekeik vannak, pedig 25-30 éve még nem is voltak olyan jó minõségû tápszerek.
A lényeg, hogy a babád szépen fejlõdjön.
Nem olvastam vissza, mert nem sok idõm volt, mennyi idõs is a babád? Nálunk a kisfiam 6 hetes kora körülre állt be a tejtermelés. Úgy kezdõdött, hoyg elõször a napközbeni tápszerkiegészítést hagytuk el, aztán már csak este kellett, mivel este valahogy mindig kevesebb tejem volt. Most már persze este is van elég.

Természetesen én is fejtem, mert míg egészen kicsi volt a Dani, akkor 2 alvás között nagyon bedurrant a cicim és muszáj volt fejni, ugyanez volt hajnalban is, amikor õ nem ébredt fel, akkor kellett fejnem, illetve reggel, miután felébredt és csak az egyik cicibõl evett.
Viszont most már a napközbeni szoptatások után nem fejek, mert nem érzem szükségét. De ezt is mindenki maga érzi.

Kézzel fejés:
Kezdetben kifelé "csorbuló" pohárba fejtem, jól belelógattam a cicit, bár egyáltalán nincs nagy, sõt, ha borogatnám, talán be is gyógyulna... az anyatejgyûjtõbõl adnak üveget, amibe a tejet kell tenni, azóta abba. Nekem sem kényelmes, amikor így fejek, de nem megy szanaszét a tej. Van egy tornazsámolyom, amin egyébként szoptatni is szoktam (vettünk hintaszéket is erre a célra, de nekem nem jött be), azon kuporgok fejés közben. szoptatásnál jó, de fejésnéll nem a legjobb, viszont az egész nem tart túl sokáig. Ha az Aventtel fejek, akkor én is annak a tölcsérébe fejek, tényleg jól felfogja.

Hát, remélem segítettem valamelyest.

szép napot nektek!

Üdv:
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Nagyon köszönöm a sok megnyugtató és tényleg hasznos választ! (Ma már kevésbé volt stresszes a szoptatás, és végre aludtam is egy kicsit).
Ma már minden szopi után kapott a kisfiam tápszert, és valami hihetetlen mennyiségeket tudott így elfogyasztani. Lassan már azon aggódom, hogy a sok éhezõs nap után nem lesz-e ez egy kicsit sok (80-90-et eszik fõként, néha 60-at, persze anyatej és tápszer együtt). Szerintetek így hányszor kell etetni egy nap? Igazából nem szokott felébredni, hogy éhes, mindig én keltem fel. Szerintem az éjszakát is végigaludná. Tegnap éjjel pl. négy és fél óra alvás után már nem mertem tovább hagyni, hiszen még csak kéthetes. Meddig lehet éjjel aludni hagyni, ha mondjuk éjfélkor evett egy nagyot és nappal is rendesen jóllakott?
Tus
Tus
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: