Új privát üzeneted érkezett!

Gumicukor,
Jót nevettem a tollasbálonKép! Mi is lementünk elsején sétálni, de megbántuk, mert nagyon lehangoló volt amit az utcákon láttunk, ráadásul nagyon hideg is volt.
Gratula DaninakKép, ha jól figyeltem ma 6 hónapos, ugye?

Áfonya,
Gratulálok Rékának a fogacskáhozKép!

Zsani,
Nem tudod mikor kezdik idén a babatornát? Mert esetleg a következõre mehetnénk együtt. Nagyon ügyes Juli, hogy már forog, talán lassan én is eldicsekedhetek vele. Tegnap mondta apa, hogy már csak egy centi kellett volna Lilinek hozzá, de végül mindig visszalendült.

Tali ügyben szerintem nevezzük ki a minden hónap elsõ csütörtökjét. Mit szóltok hozzá?

Forti,
De jó! Sütnél sütikéket? Ebbe én is szívesen beszállnékKép.

Most, hogy mindenki beszerezte az etetõszéketKép, felvetnék egy következõ dolgot: kocsiülés.
Nem tudom ti hogy álltok vele, de Lili lassan kinövi a babakocsihoz tartozó babahordozót (már kb.70 cm), így egyre égetõbbé válik egy nagyobb ülés beszerzése is. Ahogy múltkor elnéztem a kínálatot, ebben nem lesz egyszerû dolgunk. Szerintetek milyet érdemes venni?

Puszi,
Ilke és Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke!
Ha sokat utaztok, érdemes beruházni egy jó ülésbe. Nekünk Römer Quickfix van, nagyon kényelmes, Malackát már többször vittük benne síelni, és nagyon jól tûrte. Hátránya:drágaKép. Tudom, hogy van olcsóbban is, de úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy a városi sebességnél az is elég, de mi sokszor megyünk autópályán, és oda a legtutibbat akartam. Egyébként most akciós a Mega Toysban, még bosszankodtam is, hogy miért pont a múlt hónapban lopták el a kocsit ülésestül, most legalább olcsóbban megvehettem volna legalább az üléstKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok,

Csics,
Hat gondolom hogy strapas pelenkazni amikor mar forog,mi lesz meg akkor ha mar elszaladnak elolunk egy szal popsiban : ))))
Hat en sem gondoltam hogy ennyire aggodos leszek.Mindig mondtam a gyerekes baratnoimnak hogy mit izgulnak kis dolgokan,hat mostmar megertem az biztos.

Afonya,
Gratula a foghoz!Na akkor a buli foszereploje a Te Rekad volt!!

Zsani,
Na akkor Juli egy ejjel forgo baba: )
Ygy emlekszem azt mondtad hogy talalatal babay sittert amig dolgozol.Megeri ez igy?mennyit kernek egy orara?

Gumicukor,
Sajnpos nem tudok a futyi temahoz szolni mert Alex korul an metelve,igy nem kell ezzel foglalkoznom.Orulok is neki mert felnek hogy valamit rosszul csinalok es fajna neki.

Forti,
Koszi szepen,remelem en is el tudok menni valahogy a talira kocsi hijan.

Zulu,
De jo hogy most tudsz szoptatni.Ehhez nem tudok hozzaszolni mert ugyan szopizott es zik Alex rendesen csak nem volt mit.Gondolom neked a nagyobb miatt is korulmenyes ez a cici fugges.

Ilke,
Mindenkepp olyat vegyel a mit a menetiranynak ellentetesen is lehet ulteteni.Van olyan mai 0-4 eves korig jo.A mi babahordozonk eleg nagy ugyhogy remelem kitart az autos ulesig.Ami mar megvan de nem tudom a markajat mert eppen meg a nagyszuloknel pihen es varja a sorat.Hat arakrol meg ne beszeljunk mert minimum 30e.

Na megyek mert nyafogas hallatszi ka kisszobaba felol.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 

 
 

Forti: én is úgy totlam a kocsit az esöben, mint a szélvész, az emberek csak néztek, hogy hová rohan ez a hülye nö Kép Biztos azt hitték, hogy loptam a babakocsit gyerekestöl és most menekülök Kép
Persze hogy mehetünk a talikra együtt, söt tornára is gyertek Levivel!!

ilke: a tornát akkor kezdik, mikor az iskola kezdödik, szóval szerintem a jövö héten. Menjünk, mert nekem már hiányzik egy kis mozgás.
Mikkamakka: nekem nagyon tetszett, szuperszuper volt Kép Minden pénzt megét, hogy ebben a zord idöben le tudunk ülni egy meleg helyen, a babábok meg fetrenghetnek a szönyegen.
Autósülés: Juli is lassan kinövi a hordozót. Venni kell Kép Megnézem azt amit Zulu ajánlott.

Kataa: nem éri meg a dolgozás, de az a dokinéni akivel dolgozom, a barátnöm is egyben, és elég nehéz helyzetbe került, amikor terhes lettem és eljöttem töle. Ezért akarok visszamenni. Egyébként a szittyónk 500-at kér egy órára, és nagyon rendes. Majd ebben a hónapban lesz két próbanap, amikor eljön és együtt foglalkozunk a kiscsajra.

Csics: az én lányom Juli Kép

Zulu: örülök, hogy van itt még egy homeopata-fan, nemcsak egyedül árválkodok. Kipróbálom influenza ellen amit ajánlottál, még nem használtam. Milyen potenciálú és mennyit használtok belöle?
Juli most a fogzás könnyitéséhez kap Chamomilla C5-t, úgy néz ki, hogy kevésbé nyügi töle. Bár ma túltesz magán, mert egyfolytában nyüszög ha ébren van... Közben tömi a szájába ami épp a kezében van- ha nincs semmi, akkor a kezét v. az enyémet. Tegnap az apjáét rágta, hát elég hülyén nézett ki a kis szájában az a vastag ujj KépKépKép

Na, megint jó sokat irtam KépKép Akkor lesz tali jövö hét csütörtökön?

zsani

U.i.: Juli ma 5 hónapos!!
zsani
 
 


A babaülést mi egy ismerõsünktõl vettük, szinte alig használták. 5 pontos biztonsági öve van, dönthetõ, anyósülésre illetve hátulra tehetõ mindkét irányba. Mondjuk az van ráírva, hogy 0-18kg-ig, de mikor még
Dani csak nyiklett-nyeklett, akkor még a dönthetõ pozíció sem volt jó, így addig nem használtuk. Még így is a feneke alatt van egy kis alátámasztás.
-- Mindenképpen jó, ha a biztonsági övnek vannak fokozatai, amíg pici addig a legalsó lyukba lehessen tenni.
-- Legyen jó az övkapcsoló zárja, ha baj van (ne legyen soha), akkor egy határozott mozdulattal kiszabadítható legyen a gyerek, , viszont õ ne tudja kipattintani. A miénk gombja piros, ,Dani mindig babrálja, de nem tudja kinyitni.
-- Fejtámla a nyak köré jó, ha van, mert nem jár folyton a baba feje jobbra balra, amikor alszik az ülésben.
-- Jó ha színes huzata van, mert lefoglalja az úton.
-- Illetve levehetõ huzat a moshatóság miatt.

Most csak ennyi jutott eszembe.

Nekünk nem volt bébihordónk, már csak azért sem, mert hamar kinövi, helyette a babakocsival együtt adtak mózeskosarat, amit rögzíteni lehetett a hátsó ülésen, és fekve is kényelmesebb volt neki pár hetesen hosszú útra menni.

gumicukor és Dani (ma pont 6 hónapos)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Mi is itthon szilvesztereztünk, nagyival négyesben. Manó este 10-tõl durmolt.Kép

Áfonya, Conti

Hadonászás nálunk is megy szopi közben, Ez ellen úgy védekezek, hogy egyik keze a hónom alatt, a másikat meg fogom.Illetve õ fogja az ujjam. De van amikor azzal együtt is megy a hadonászás.Meg a melltartó tépés is bejátszik néha.

Etetõszékhez mi is kaptunk rátehetõ játékot, most ez az akciójuk. A miénk mintás ugyan, de remélem nem fog túl sokat forogni.Kép

Forti, Csics

Emília is az édes ízeket szereti. Amiben van sárgarépa, vagy alma az jöhet. Tegnap bevágott egy egész üveg alma-banán pürét! 190g! Szerinted normális ez az õ korában? Ja és utána még leöblítette egy kis tejcsivel.
Mi még minden hami után szopizunk is, hol többet, hol kevesebbet.Kép

Ilke

Nekünk már megvan az autósülés. Emike utálja hordozót, úgyhogy gyorsan beszereztük,de még nem használtuk.Kép Egyébként Boulgam márkáju és sajna bazi drága volt, de nagyon jó.Ha akarod, megnézem a paramétereit.Kép

Megyek mert bömbizik

Nyuszi
Nyuszi
 


Kataa!
Hát igen, én is átéltem már néhány tejválságot... Hiába csináltam mindent úgy, ahogy a szopisguruk tanácsolták, a kölök nem akarta elfogadni a cicit, meg aztán a tejem is elég jelképes mennyiség volt. Persze igaz, hogy mindenkinek van teje, csak nem mindegy, hogy mennyi... Ha csak felporszívóztam a nappalit, már észrevehetõen csökkent a tejmennyiség, pedig azért ez nem egy nagy fizikai megterhelés.
Akkor nagyon sokat sírtam emiatt, de most már úgy vagyok vele, hogy tudom, mindent megtettem, fejtem éjjel-nappal, kapott is tejet a bébi, szóval a mostani terhességem alatt meg úgy voltam vele, nem fogok belebetegedni, lesz, ami lesz. De most szerencsére van tejemKép. Remélem, Nálad is így lesz.

Zsani,
az oscillo egy komplex cucc, a dobozban 6 kis tubus van, amikben ki van keverve különbözõ bogyókból. Megelõzésre heti egy tubust kell bevenni, egyszerre, gyerkõcnek vízben oldva. Ha már van influenza, akkor sûrûbben kell szedni, erre nem emlékszem, mert szerencsére nem jutottunk el idáig, de a dobozban le van írva. Fogzásnál mi is a Chamomillát használtuk, ha nagy gáz volt, még egy Viburcolt is beküldtem erõsítésnek. A férjem szerint kuruzslás, de én hiszek benne, szinte mindig bevált.
Gratu az 5 hónaphoz!Kép

Képzeljétek, alszik a lányomKép. Tegnap már vert a víz, mi lesz, ha apa elhúz dolgozni, erre tessék. Itt vagyok egy szuszókáló és egy mérsékelten hisztizõ kölökkelKép. Bár lehet, hogy ez csak a demó verzió...

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Hát csak elvittem Ádámot a doktor nénihez, mert nem akar múlni a köhögése. Nincs komoly baj, csak nátha, meg van egy kis lerakódás a torkában, meg nagyon taknyos. Kaptunk váladékoldót meg orrcseppet, állandóan porszívózom az orrát. De annyira sajnálom szegénykét, szenved nagyon ettõl a fránya köhögéstõl, fáj neki, ahogy a váladék szakad fel a torkából. Néha már szabályosan fulldoklik, annyira köhögKép Délelõtt is 20 percet zokogott, potyogtak a könnyei, semmivel nem lehetett megnyugtatniKép De azóta alszik. Hétfõn vissza kell vinnem, akkor majd újra megnézi a dokinéni.
Tegnap olyan kis cuki volt, együtt fürödtünkKép Én már hónapok óta csak zuhanyozok(ugye amíg babás voltam, a hasamtól nem bírtam kimászni a kádból, mostanában meg idõm nincs) De most jó nagy kád vízben együtt pancsiztunk egy fél órát, tetszett neki. Olyan aranyosan beszélget velünk, mostanában mindenre azt mondaja: gú. Ennyi, de meg tudnám érte zabálniKép

Én most próbálom apát rábeszélni, hogy vegyünk babahordozót, olyat, amit kocsiba is be lehet rakni. Igaz, nekünk nincs autónk, de a nagyinak van, vele lehetne akkor közlekedni. Itt a lakásban pedig azért lenne jó, mert beletenném, ki tudnám vinni a konyhába, meg ilyesmik. Csak még nem tudom milyet is kéne vegyünk.
Na megyek, mert sírKép De jól bírta, két órát aludt egyhuzomban

Betti és a 8 hetes 1 napos Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok

Zsani
Kép Kép Elképzeltem ahogy száguldoztál Te is a babakocsival. Tök jó hogy már Juli is forog. Az hogy éjjel... hát istenem nem lehet mindent nappal csinálni. Kép Gratulálok az 5. hónaphoz.
Ha megyünk a talira valahol randizhatnánk. Metrónál?
Ja amúgy mikor is van a babatorna? Ez újpesten van a müvházba ugyi? Több kérdésem nincs. Agyam mint a szita. Kép

Ilke
Igen, gondoltam sütök egy kis rágnivalót. Teát lehet ott csinálni? Akkor jövõ héten csütörtökön lenne a tali?
Remélem Lili legyûri a gravitációt és átlendül nemsokára. Drukkolok neki. Kép

Áfonya
Gratula a fogacskához.
A lányod külön bulit rendezett Kép

Nyuszi
Van bendõje a lánykádnak, akár csak az én fiamnak. Õ is tegnap bedörgölt majdnem egy egész üveg alma-banán-csirkehusis menüt. Nagyon ízlett neki még cuppogott is hozzá. Annyira édes volt. És érdekes módon utána valahogy nem kiabált. Kép
Mi már két napja csak szilárdat eszünk ebédre. A déli szopi kiiktatva. Holnaptól pedig nekiállok fõzni Levinek, az ajándékba kapott bébidesszerteket pedig majd uzsira megesszük.

Gumicukor
Nektek pedig a 6. hónaphoz gratulálok. Lassan mi is affelé araszolunk.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Köszönöm az autósüléssel kapcsolatos hozzászólásokat. Hát mostanában nem megyünk túl gyakran autóval, de szerintem, ahogy egy kicsit jobb idõ lesz tavasszal, biztosan sokat fogunk utazgatni, ezért szeretném a legbiztonságosabbat beszerezni.

Forti, Zsani,
De jóKép! Akkor jövõ héten kedden torna? Viszont nem a mûvházban van, hanem az Önkormányzattal szembeni Ifjúsági Házban. Elsõ alkalommal én is ügyesen besétáltam az Ady-ba, hogy akkor most jönnék tornára, erre mondják ott, hogy évek óta nincs ilyen, jó kis szitu voltKép. Aztán kiderítettük, hogy hol van. Csak azért írom le, nehogy te is így járj.

Talival kapcs.: Mit szólnátok, ha lefoglalnám jövõ hét csütörtökre a Mikkamakkát 2-tõl?

Zsani,
Gratula Julinak az 5 hónaphoz!

Gumicukor,
Köszi, ezek tényleg fontos szempontok.

Nyuszi,
Megkérdezhetem, hogy hol vettétek és milyen? Lili egyébként még egész jól elvan a bébihordozóban, gondolom azért, mert ahogy elindulunk, rögtön elalszik általábanKép.

Forti,
A Mikkamakkába lehet teát, kávét fõzni csak hozzávalókat kell vinni, eszközöket adnak azt mondták.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok
Ilke
mi már megvetük az autos ülést de még nem hasznájuk mert még nem nöte ki tejesen hosszában viszont az autos ülés amit vetünk most volt leértékelve igy azt is kapot szép szines Kép

Kataa
mindenkép gyere el ha tudsz Kép

Zsani
ezer bocsánat töled és julitol Kép és gratula az 5hónaposághoz Kép

Gumicukor
nektek is gratula a féléveséghez Kép

Betti
petike is mondja hogy gu meg aja ez anyát jelent meg hö és közben nevet és ijenkor a legzabálni valobb Kép

Talival
kapcsolatban jo akor ha mindenkinek jo akor legyen jövö csütörtök de hol és hányora vagy gyülekezünk a nyugatinál 14 órakor ha az mindenkinek megfelel.

Lányok
fogadtatok meg valamit ujévkor ? én nem csak elhatároztam hogy elmegyek megint tanulni igy lehet hogy nekem se lesz jo minden nap ha talirol van szó mert ugynézki hogy heti 2x kell járnom suliba no meg itthon is kell tanulnom .de a jövöhetire még bizti eltudok menni Kép

Na megyek
Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Mi is beköszönünk az új évben és mindenkinek Boldog Új Évet Kívánunk, olyat amit szívetek szerint szeretnétek!

Áfonya!
Jó volt a beszámoló a bulirólKép, azért ezek szerint nem lehetetlen az ilyesmi, csak kicsit macerás. Megnéztem az új képeket Rékáról...aranyos és nagyon ügyi, ahogy már felül.

Mi pocsékul töltöttük a szilvesztertKép Elkapott bennünket valami vírus, ami jó kis hányást, hasmenést (bocs) okozott, úgyhogy fejedelmi vacsorával - néhány háztartási keksz -és jobbnál jobb italokkal - örültünk, ha valami teaféle nem akart azonnal visszajönni - ünnepeltünk.Kép No ilyen se volt mégKép, egyszerûen nem is emlékszem rá, hogy valaha lett volna ilyen betegségem. Még mindig nem teljesen oké a dolog, de már alakul. Abban reménykedem, hogy Lili hátha megússza, de a mai ebéd visszajött néhány részletben, de még nem tudom, hogy csak bukott, vagy most Õ következikKép

Zsani!
Te hogy találtál bébiszittert? Hírdetés vagy ismerõs útján?
Szeptembertõl nekem is kellene, de nem tudom hogy fogjak hozzá.

Most úgy lemaradtam az olvasásban, hogy inkább pótolom, mert nem is tudom kivel mi van.

bera
berka
 
 


Zsani,
Gratulalok a 5 honapossaghoz!!!!
Hat gondoltam hogy kb ennyi a tarifa,de gondolom a kimozdulas meger ennyit: )))

Gumicukor,
Jol eirtad az autosules jellemzoket.Szerintem ma mar nem tud az ember rossz ulest venni miota kotelezo lett,ellwnorzik is oket hivatalosan.Az biztos hogy dragak de hat a baba biztonsaga mindent meger.Hasznaltan is lehet venni mert ezeket nem nyuvik el az biztos.

Zulu,
Hat legalabb legkozelebb nem leszek ideges ha megsem ugy alakul ahogy szeretnem.

Csics
En nem fogadtam meg semmit mertaztan ugysem sikerul betartani.Es mit fogsz tanulni???Nekem is kene valamit de ki kene tatalni hogy mit.
Van erzekem a lakberendezeshes de annyira nehez elhelyezkedni hogy csak na: (((((

Bera,
jobbulast nektek.

Kataa es ma eleg nyugos Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Csics: semmi baj, már megszoktam, hogy Lilinek hivod KépKép Csak gondoltam szólok ;)
Mit fogsz tanulni?

ilke: mi is az Adyba mentünk elöször KépKép

Forti: ha megyünk akkor a metrónál jó találkozni Kép Csak ha lehet, akkor fent, mert én egyedül nem tudom levinni a babakocsit :=(

gumicukor: gratula a 6 hónaphoz Kép

Tegnap megmértük a kisasszonyt, és 7500 g. Centire nem mértem, demindjárt megpróbálom, bár rúgkapál ezerrel...
na, 70 centi Kép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Forti, ilke,
legalabb virtualisan en is kerek a sutibolKép

Zulu,
koszi a dicseretetKép A homeobogyok miatt irigykedem, en kiprobalnam szivesen, de fogalmam sincs, hogy hol lehet kapni oket, melyik doki foglalkozik nalunk vele. Atlag gyogyszertarban kaphatoak?
Irtad, hogy Malackat nem sikerult szoptatnod, de azt is, hogy tejed azert volt, hisz fejtel. Aztan most meg milyen szepen sikerul. Szerinted mi az oka, mi a kulonbseg?

Csics,
a foga miatt volt egy huzosabb hetunk, ejjel is felkelt neha akkor. Mi tobbszor is azt hittuk itt a honapok alatt, hogy jon a foga, azert nyaladzik, ragja az oklet, stb. Es most _biztosan_ tudtam, hogy jon, mert annyira egyertelmu volt. Mint a szules, nem teveszti el az emberKép

Zsani,
grat a forgashozKép

Nyuszi, Forti, Csics s tobbiek,
kik az uveges kajakrol irtok. Ti milyeneket vesztek? Mert en orakat acsorogtam a polc elott, de alig talaltam olyat, amiben nincs cukor, so, vagy valami olaj, kemenyito, stb.. Meg a dokim is lebeszelt rola, igy en "fozok" neki. Ugy csinalom, hogy par szem krumplit, repat, petrezselymet, karfiolt megfozok, osszeturmixolom nem teljesen pepesre, szokja a darabost, aztan azt kapja par napig. Szerintetek meddig all el? Nem baj, ha masnap-harmadnap is azt kap, ugye? Gyumolcsot meg kortet, almat reszelek neki, nem latom, hogy unna.

Nyuszi,
sot, mi megegy jatekot is kaptunk. Az az oltari nagy doboza. Marha jol lehet rugdalni, kapargatni Reka szerint.Kép

bera,
kosziKép Es jobbulast Nektek es remelem, kicsi Lili nem kapja el.

Reka tegnap este 9-kor elaludt, reggel 1/2 8-kor!! ebredt fel, szopizott, majd az en motoszkalasomra ebredt meg 10 utan. Bezzeg szilveszterkorKép Es ugy sejtem, jon a kovetkezo foga is, mert megint kotor a szajaban. Az lehet, hogy a foga sertette fel az egyik kis ujjat? MAst nem tudok elkepzelni, nem talaltam semmi olyant a szobaban.

-Afonya
-
afonya
 
 


Sziasztok

Végre elaludt az én kicsi lányom, reggel 10 óta szinte semmit nem aludt, és most szopi és büfi után rendesen bealudt. ( legalábbis remélem )
Elõszöris mindenkinek B.Ú.É.K! Én az ágyban töltöttem a Szilvesztert, este 10-kor beestem az ágyba és szunyáltam, amíg Zsófi hagyott. Elég rendes kislány, már egy hete 5-6 órákat alszik éjjel, de már kezdettõl fogva csak 2x kellett felkelnem hozzzá. Remélem így marad, de azt sem bánnám, ha végigaludná az éjszakát. Nappal viszont van olyan nap, amikor alig alszik. Ráadásul én sem bírok napközben aludni, mert vagy mosok, vasalok, eszem, és mire lepihennék, felébred.

Van valaki, akinek a babája a Johnsons popsitörlõt nem bírja? mert a picurnak kiütése lett, és valszeg ettõl, mert tegnap már csak vízzel mostam a popsiját és már jobb. A sógornõm lánya sem bírta a Johnsons termékeket. Tudtok valami jót ajánlani? Pampers, Nivea?

Áfonya,
Nekem is sokat fáj a derekam, pedig Zsófi még 5kg sincs. Na meg a talpam és a bokám is.
Lehet hogy azért van, mert nem mozdulok ki sehova?
Sokszor már azt hiszem, hogy mazohista vagyok, mert még az udvarra se mentem ki kb. 3 hete, csak a szobában vagyok szinte, de ilyen idõben még úgysem vihetem ki a picurt.

Zulu,
Az én Zsófim is soxor engem néz cuminak, de ált. belealszik a szopiba és akkor kikapom a szájából a cicit, utána meg nem kell a cumi neki mert alszik. Persze ilyenkor a büfiztetés kicsit nehézkes. Cumit is szoktam neki adni amikor nagyon nyugtalan, és tudom, hogy nem éhes, csak pl. nem tud elaludni. Ma is rekedtre énekeltem magam, mire elaludt, mert ez tetszik neki. Ti hogy vagytok az alvással? Anna könnyen elalszik, v. õ is kínlódgat? Eleinte fájt a cicim a szopizásoktól, de mindig Garmastan krémmel kentem, és nem sebesedeett ki egyik sem, szerintem próbáld ki.
Anna átfordítja a fejét egyik oldalról a másikra? Képzeld Zsófinak sikerül, sõt hason fekve is.

Gratulálok minden kibújt fogacskához, és az átfordulásokhoz is!!!!

na megyek eszem valamit

pusz
Brokkoli és a 4 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


jajaj, kimaradt,
Gumicukoreknak gratula a felevesseghezKép
Kerjel valami hupilila tablazatot Besztitol, ha elokerul meg maKép
Afonya
 


Áfonya
lefényképezem majd a sütit és felteszem a képet. Kép Kép
Amúgy nálunk a hozzátáplálás úgy indult, hogy krumplifõzit csináltam neki, de azt nem akarta megenni, így a doktornéni mondta hogy próbáljam meg a bébiételt, hátha az ízlik Levinek. A 4 hónapos kortól adható bébiételek nem jöttek be, csak a desszertek, de azok nagyon. Hippet szoktam venni.
Fõzeléket pedig majd úgy csinálok neki (ha elfogy az amit karácsonyra kapott ajándékba) ahogy a doki néni mondta. Mindent krumplival sûrítek és azt mondta hogy az legyen a lényeg, hogy ha megkóstolom akkor nem bûn rossz íze legyen, hanem inkább olyan hogy én is megenném csak nekem egy picit sótlan hatása legyen. Tehát õ pl. nem mondta hogy egyáltalán ne sózzak, csak azt hogy sokkal kevesebbet mint a mi kajánkba. Azt mondta hogy lehet a húsi levesbõl kiszedett zöldséget és húst is adni neki, átpaszírozva.
Holnap céklafõzit gyártok. Kép
Amúgy szerintem eláll 1-2 napig a hûtõben, ha többet csinálsz, a bébiétel is 48 óráig eltartható felbontás után.
Banánt nem ettetek még? Levi imádja!!! Fõleg almával szoktam csinálni neki akkor nem is fogja meg a pocakját.

Lányok hogy mekkorákat rottyant a fiam mióta eszik szilárd kajcsit is!!! Iszonyat, alig fér el a pelusban. És beállt a napi egy kaka, reggel ébredés után. Akkor meg sem lehet közelíteni a kiságyat olyan szagok terjengenek körülötte. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Hali!Kép

Áfonya,
tényleg érdekes ez a szopikérdés, így összehasonlítva már tudom, hogy miért nem mûködött elsõre. Adva volt egy zûrös terhesség, egy hosszú, injekciókban gazdag szülés, majd egy pici, aluszékony, és kanárisárga baba. Meg ugye aggódtam ezerrel, lesz tejem, nem lesz tejem, a kölök nem hízott, emiatt mérleggel küldtek haza a kórházból, persze én hithû lelkesedéssel mértem, és ha nem evett "elõírtat", akkor kapott lefejt tejet. (Itt figyelt be a cumizavar.) Közben anyukám és anyósom felváltva aggódtak felettünk. Meg mondjuk az is igaz, hogy nem vagyok egy bõtejû alkat sajnos, és ehhez jött még ez a sok apróság, és a végeredmény a cumisüveg lett. Azért ha nehezen is, de sikerült kihúzni féléves koráig anyatejjel, bár a kezem tropa azóta is. Most az elsõ, amit megfogadtam, hogy nem méregetem Annát, csak heti egyszer, és hogy nem stresszelek elõre, és hogy nagymamákat csak látogatóként engedek be. Így sokkal nyugodtabb vagyok, és most tudunk szopizni is, szerencsére.Egyébként a két poronty között is óriási a különbség, Dávidot nem különösebben izgatta a cici, Anna pedig a kezdetektõl nagyon jó technikával szopizott, és utálja a cumik minden típusát. Ja, és Anna már a kórházban cicin volt, szinte egész nap, talán azért is sikerült jobban beindítani a tejet. Hú, ez jó hosszú lett.

Brokkoli!
Mi az a büfiztetés?KépKépKép Anna is mindig bealszik, (majd tíz perc múlva fel is ébred...) úgyhogy a büfi többnyire elmarad. Cumit egyáltalán nem fogadja el, üveget sem, emiatt kicsit aggódom, mert ha el kell mennem vhova, akkor mi lesz? A fejét már szépen emeli meg tekergeti õ is. Az alvás nálunk is elég gáz, bár ma kitett magáért, de lehet, hogy éjjel meglesz a böjtje. Tegnap pl. éjfélkor aludt el, fél 4kor kajált, aztán 7kor, és utána már nem aludt visszaKép Napközben meg inkább csak szunyókál, rajtam. Most anyarabszolga bekeményített, nincs egész nap cicike, hát reggel kicsit morci volt, de úgy látszik, beletörõdött, talán ezért volt hajlandó elaludni magától. Zsófinak mennyi most a súlya?

Gumicukor,
gratula a féléveshez!Kép Hogy megy az idõ...Nemrég még a születéséhez gratuláltunk a Frissmamikkal.Kép

pusz
Zulu+Anna+Malacka
Ps. fiam énekel."Télapó itt van,... ÉG a cipõje, leng a szakálla..."

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Áfonya,
a komplex homeobogyókat sima patikában is megkapod, pl.oscillot mindenhol tartanak. A monokészítményeket homeopátiás patikában lehet kapni, Pl. a Szondi u.- Teréz krt. sarkán levõ patika, vagy Újpesten az Ave Maria patika (nekem ez a kedvencem, egy kicsi patika, és a gyógyszerészek tényleg értenek hozzá, ha megmondod, mire szeretnél gyogyit, tudnak adni. Egyébként a homeopátia.lap.hu-n nagyon sok jó oldalt találsz, van gyerekekkel foglalkozó is.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Áfonya: a homeos monokészitményeket is egyre több patikában lehet kapni, próbáld meg, hátha nálatok is van. Hülyének biztos nem néznek. Söt, sok helyen pont azért nem rendelnek, mert nincs rá igény. De ha sokat ütik a vasat a "betegek", akkor elöbb-utóbb csak lesz minden patikában.
Bébikaják: én eddig csak Hippet vettem (meg egy ü. Mildit, de abban husi van úgyhogy még nem próbáltuk), és Julinak tetszett. A Hipp bioként szerepel, nincs benne semmi felesleges cucc (van amiben van cukor is, de olyant én nem vettem). Egyébként szvsz az étolaj nem káros, mert a szirban oldódó vitaminoknak segit felszivódni. De nemtom minek kell bele pl. tejpor...
Egyébként én mostanában aktivan fözök Julinak. Csináltam pár adag almás krumplit, tegnap meg pár adag sütötökös almát. Én egy adagot hagytam kinn másnapra, a többit lefagyasztottam (bébiételes üveg v. kis zacsiban).
Nekem is van itthon cékla, lehet hogy holnap megfözöm én is Julinak Kép Aztán majd Fortival megértekezzük az eredményt KépKép
Én a sóval csinyjáb bánnék, mert a folyadék-elektrolit háztartásukat könnyen felborithatja (mondtam én Forti, hogy nem egyezünk a dokiddalKépKép), inkább a természetes izesitöket ajánlják használni (pl. sósabb lesz a kaja a zellertöl).

Brokkoli: a Jonhsons termékekre nagyon sok gyerek allergiás, ha lehet, ne használjátok. Persze, ha naaaaagyon tetszik, akkor... Sokkal jobb szvsz az, ha vizes ruhával letörölgeted peluscserekor. Én csak akkor használok popsitörlöt, ha megyünk valahová és ott nem tudom megmosni.

Na, mostmár tényleg eldugulok. Jó éjtmindenkinek Kép

zsani
zsani
 
 


sziasztok
Boldog Új Évet mindenkinek!
Ma kaptuk meg a négyhónapos oltást (eléggé elhúzódott már), persze volt sírás. Azóta viszont jól vagyunk, én kúp helyett - egyik bnõm javaslatára - panadol szirupot adtam neki. Hanna 6200 gr Kép

szilveszter este hangosan nevetett hanna, olyan édi volt!

ja, tettem fel új képet a profilba

Zsani
Szép Réka súlya! Kép

Zsani, Zulu
Én is pont meg akartam kérdezni, hogy hol lehet a homeopátiás bogyókat beszerezni?

Bera
Engem tavaly szilveszterkor kapott el ugyanez. Elõször persze azt hittem, hogy elkezdõdött a hányós szakasz a várandósságban, de aztán mégsem Kép
Áfonya
Irigykedem a lánykád alvókája miatt! Kép

Brokkoli
Hanna semilyen popsitörlõt nem bír, persze néha muszájból használom, ha utazunk, stb, azzal nincs baj. Egyébként én minden peluscserénél a csap alá tartom, imádja Kép

üdv,
bringa és hanna (19 hetes ma)
bringa
 
 


Áfonya, Forti

Mi még bolti bébipapikat eszünk, fõleg Nestlét meg Hipp-et. De evett már Kecskemétit is. Tényleg majdnem mindben van cukor.Kép Én is itthon szeretném csinálni õket, mert drágák is mint a franc.És az én kicsi lányom ma 2 üveggel betermelt! Szóval nem akarom megvárni, amíg napi ezrest nyel le!Kép
Eddig csak egyszer próbáltunk házi fõzit, krumplit kis anyatejjel hígítva, de nem kellett neki.Bár az még az elején volt.Lehet hogy csak álmos volt.Persze én magam is sokat tanultam, mióta elkezdtük.Mármint hogyan etessem...KépNeki is vannak újabb és újabb mutatványai, most például az, hogy kajával a szájában berreg...Kép én meg törölgetem a répapürét mindenhonnan. Leginkább a szemüvegemrõl...Kép Vissza kéne térni a kontaktlencséhez.Márcsak ezért is, mert folyton elkapja a kezével.

Gumicukor

Boldog 6 hónaposságot!Kép

Ilke

Az ülés mindazt tudja, amiket Gumicukor írt korábban, plusz van benne egy kivehetõ párnás fej és törzstámla kisebb babáknak.Az eladó szerint már 5 hónapos kortól lehet használni, mert eléggé hátra lehet dönteni a támláját.Mi még nem próbáltuk és valszeg megvárjuk amíg Apa hazajön Indonéziából.Egyébként a Brendonban vettük.Kezdem jobban szeretni a Brendont, mert kézségesebbek az eladók, nem kell sorban állni ,mint a Megatoysban, ha kérdezni akarsz valamit.Ja és 0-18-kgig lehet használni,ami kb 5-6 éves kor.Bár akkorra úgyis itt lesz a kistesó.Kép

puszika
Nyuszi és Emília
Nyuszi
 


Zsuzsa: Juli is szokott öklendezni az ujjaitól, de engem nem zavar. Majd megtanulja hogy az nem jó, és ettöl nem lehet nagy baja Kép

Az én lányom Juli ám Kép

zsani
zsani
 


Na, most mondjatok meg, mit csinaljak. Reka 7 korul azt mondta, hogy szopizni akarKép, aztan egyszercsak elaludt. Most itt szuszog, pedig jovok-megyek, hatha felebred, de semmi. "Rendesen" felebreszteni meg nincs szivem, olyan jol alszik. A "jatszos" ruhajaban. En viszont kezdek almos lenni.
-Afonya
Afonya
 


Kataa:
valóban hazaengedtek minket szilveszterkor, úgyhogy elsõ közös éjszakánk egyben elsõ közös sziliveszter is volt Kép.

Manó: igyekszem jó apuka lenni, és ezért lelkes is vagyok. Remélem, így is marad ez Kép. Bár a haverok már papucsnak mondanak Kép. Én persze úgy gondolom, hogy ha szeretünk valakit, akkor hozunk érte áldozatokat. Pl. megpróbálunk képben maradni babaügyileg Kép.

Áfonya:
köszi a gratulát, fõgratulát átadtam Hayimmamának Kép.

Nálunk a tej amúgy hamar beindult, csak a fejéssel vannak problémáink. Még nem néztem végig a topic-ot, de nincs valami tippetek, hogy milyet érdemes venni? Gépit vagy kézit, milyen márkájút, stb...
Elõre is köszi Kép.

Jó babázást mindannyiótoknak!
Hayim Apuka

Hayim Apuka
hayimpapa
 
 


Nyuszi
A berregés teli szájjal nálunk is megy, sõt akkor szoktunk a leghangosabban kiabálni amikor jó sok kajcsi van a szánkban. Kép Kép És én sem gyõzöm törölgetni a szemüvegemrõl. Kép

Zsani
Kép A zellert egyenlõre még nem ajánlotta, mondta hogy miért de már elfelejtettem.
A sózást pedig nem úgy gondolta hogy kiló számra, csak meg kell mutatni neki a sószórót. Kép
Amúgy megkaptad ma az sms-em? Nem jelzett vissza a telcsim sem amikor neked küldtem sem amikor másnak. És õ sem válaszolt. Kép Lehet hogy nem ment át?

Mára eldugulok, jó éjszakát nektek és fõleg a babáknak. A fiamnak is lehetne már egy jóóóó hosszú éjszakája. Kép

ui: Hayimpapa naaagy gratula a bébihez.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Hayimpapa: én az Avent mellszivóját ajánlom. Kézi, de van benne egy stimuláló betét, ami segiti a tej kiürülését. Drága, de 1 év garancia van rá. A szivóharangja gyakran eltörik (olyan a konstrukció, hogy igy sziv legjobban, de ennek a törés az ára), de szó nélkül kicserélik mindig. Ismerek olyan kismamát, aki ezzel 9 hónapig fenntartotta a tejtrermelését úgy, hogy a baba egyáltalán nem szopott.

Forti: nem kaptam töled SMS-t :=( És te tölem mailt? KépKép
Gondolom hogy hogy ajánlotta a sót, csak kötözködök Kép Egyébként meg simán fenntartom azt a véleményemet, hogy mindenki azt ad és akkor a gyerekének, amikor akar Kép Szóval ezen nem veszünk össze Kép
Tegnap mikor a férjem jött haza, aszonta hogy korcsolyapálya van. Úgyhogy ma korcsolyával menjünk sétálni.

Áfonya: Réka már elég nagy ahhoz, hogy egyen ha éhes Kép Egyébként felébredt v. végigaludta az éjszakát.
zsani
 
 


Ja: Isten nem ver bottal Kép Tegnap irtam hogy Juli is dugdossa le a kezét, és hogy semmi baja se lesz. Na, reggel etetés után sikerült meghánytatnia magát Kép Neki nem is lett semmi baja, de a szönyegpadló, az ö és az én ruhám bánta :=I Aztán persze visszaevett 220-at üvegböl. Fene a játékait Kép

zsani
zsani
 
 


Jó reggelt!

Zsani
Gondoltam hogy kötözkötsz, csak gondoltam azért leírom hogy mit mondott a doki. Kép Kép (én sem kötözködöm ám)
Rendben mehetünk korival, csak a babakocsival mit csináljunk? Arra is kéne tenni nem? Kép
Tényleg ma akkor megyünk együtt vagy nem?
Hány órakkor van a babatorna amúgy?

Forti és a ma 23 hetes Levente

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok Lányok
Kataa
kutyakozmetikus leszek de ez nem ujkeletü dolog nálam mert hogy már tavaly elmentem volna csak közben petike jött Kép igy elhalasztotam .

Zsani
kutyakozmetikus leszek gratulálok juli sulyához Kép és egy kérdés szerinted normális ha egy gyerek nem hizik semmit 2 hét alatt ? szerintem nem ráadásul mostanába minden este fáj a hasa Kép igy elég késön alszik el és nehezen Kép én aggodom sokkat vagy tényleg valami baj van ?

Áfonya
én csak Hipp kajákat veszek azokba nincs semmi fölösleges dolog csak zöldség ha zöldséges kaját veszek az édeségbe pedig legfejeb cukor de nem mindegyik deszertben .

Bringa
nagyon jol szép kislány HanaKép

Hayim papa
én AVENT kizi melszivot használtam nekem bevált

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Elõször is BÚÉK mindenkinek!

Mi tegnap este jöttünk haza Anyukámtól, már nagyjából átfutottam a termést, de nem részletesen.

Gratulálok az elõbukkant fogakhoz, "szülinapokhoz", forgásokhoz!KépKépKépKépKépKépKép

Mi elmentünk szilveszterkor este 1/2 9-kor, és fél 3-ra értünk haza, addig Anyu vigyázott a gyerekekre. Ádám éjfélok felkelt a durrogásokra, de visszaaludu, akkor is, mikor mi hazaértünk, csak 5 körül kelt. Bezzeg a következõ éjszaka óránként ébredt, én meg szoptattam ész nélkül, nehogy a szomszédok valamit beszóljanak Anyunak az sírás miatt (panelKép).
Na, meg is lett az eredményKépKépKép:! Tegnap este 50 percet ordított elalvás elõtt, aztán 1-tõl 3/4 3-igKépKépKépKép. Már 5 elõtt felébredt, megszoptattam, és majdnem 8-ig aludt. Szóval, katasztrófa voltKépKépKépKép. Amikor az egész tortúrát elkezdtük, összesen nem sírt ennyit, mint most. Kíváncsi vagyok, ezek után mi lesz ma....

A kajaügy is totál kudarcKép. Az almától (pedig nem evett sokat, max. 3 kávéskanállal naponta) székrekedése lett, 4 napig nem kakilt, pedig eddig naponta min. 1x volt kaki. Úgyhogy az almát egyelõre hanyagoljuk, most vettem neki körtés bébiételt, az ízlik neki, bár abból sem eszik egyszerre sokat. Viszont nem tudom, hogy lehet-e adni neki olyan bébidesszertet, amiben alma van. Sajnos majdnem mind ilyenKép. És frisset nem tudok mást adni, mert a banán is fog. Marad a sütõtök és a krumpli.

Áfonya, Te írtad, hogy karfiolt is fõzöl Réka fõzelékébe. Nem fáj tõle a hasa?

Ja, hogy jót is írjak, Ádám forog, mint egy motolla, négykézlábra áll (ez már nem "fejkézláb"Kép). Bár a gagyogást egy ideje hanygolja, most sikongat, azt élvezi.

Valaki írta, hogy aggódik, mert nem forog a babája (talán Manó). Semmi ok az aggodalomra, ált. 4-6 hó körül fordulnak meg a babák, de vannak egyéni eltérések, valaki 3, más 7 hónaposan fordul meg, és teljesen egészsédesek.

Most megyek, mert már rengeteget írtam, és vár a vasalásKép.

Szép napot,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Gumicukor!

Boldog félévességet! Milyen szint szeretnél?Kép Nem tudom, mikor lesz tábla, és mikor tudok irogatni, mert apa itthon van, ráadásul a gép szanaszét, és ált. játszunk rajta, és a Beninek ma van a névnapja. Meg annyit irtatok! Elolvastam, de hogy bármit reagáljak... De tábla biztos lesz ma, Dani tiszteletére is!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,
Tegnap ejszaka akkorar kacagott Alex,olyan igaza gugyogos kisbabasat,nagyon nevettunk apaval.Pedig mar fel 1-korul jart az ido de igy legalabb kiengesztelt azert hogy nem alszik : )
Sokszor csinalja mostatnaban hogy elalszik szepen de csk fel orara aztan boges es ujabb kiserlet anya reszerol az elalvasra.na ez megy 3*-4* aztan vegre elalszik.

Babakaja fozes,
Egy kerdes:Ha lefagyasztjjatok akkor hogy olvasszatok ki??Mikroban???

Zsani,
Ezek aztan a meretek: )))
Na ezert nem jarok en tomegkozlekedve egyedul,pedig a mi babakocsinak nagyon konnyu magaban is bar Alexxel mar nehezebb.O most 5600 gramm es 63 cm.

Brokkoli,
Bar nekem birja aJohnsosns babaytorlot,de nem biztos hogy mindenre erzekeny lesz Zsofi,probald a Niveat az valamivel borbaratabb.
Ez igy van az elejen hogy ki sem mozdulsz,foleg hogy most nekunk teli babaink vannak igy en pl nem minden nap viszem ka csak ha sut a nap vagy nincs nagyon hideg.

Hayimpapa,
Nekem bejott a Medela Kezi mellszivo,van elektromos is de az nagyon hosszadalmasan dolgozik.
Tenyleg ti korulmetiletek a babat???Ha igen en tudok egy profi orvost ha esetleg erdekel.

Na megyek befejezem a takaritast : ((((
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Lányok,
Nem válaszoltatok, hogy jó-e nektek a jövõ hét csütörtöki Mikkamakkás tali! Én már el is terveztem, hogy sütök muffint, ugye szeretitekKép?

Csics,
Nekem nincsenek újévi fogadalmaim, ismerem magam, úgysem tartom beKép. De a továbbtanulást én is elterveztem.

Bera,
Jobbulást kívánok!

Zsani,
Ti is oda mentetekKép? Az a félreérthetõ, hogy az Adynak a teljes neve Ady Endre Gyermek és Ifjúsági Ház, a fene sem tudta, hogy van külön Ifjúsági Ház is.

Brokkoli,
Lili a Níveára lett kb. 1 hónapja allergiás, viszont az az érdekes, hogy elõtte több zacsival elhasználtunk. Mi épp a Johnsons-t használjuk most, és ezt teljesen jól bírja a bõre. Ja és visszaszoktunk a popsikrémezésre is, mert ha nem kenem akkor bepirosodik. Próbáltuk a vizes lemosást is, de ha nem kenem be akkor is piros lesz. Én kaki után szoktam csap alá tartani, mert mostanában elég nagyokat alkot.
Szerintem nyugodtan kimehettek az enyhébb napokon egy picit. Én 10 naposan mentem ki elõször Lilivel, persze akkor még jó idõ volt. Egyébként a séta már nekem is hiányzik, ha kimarad 1-2 nap. Mi elég nagy területeket be szoktunk itt járni, és így nagyon jó kis boltokat fedeztem már felKép. Mondjuk apa jobban örülne ha egy parkban sétálgatnánkKép)).

Nyuszi,
Engem érdekelnének a tapasztalataidKép. Én is elvileg szemüveges vagyok, de mivel, hogy távolra kell és vezetéshez, ezért itthon nem is nagyon használom. Lili néha úgy kalimpál, hogy nem is nagyon merem felvenni.
Hû, jó messze van a párod.
Én is szeretem a Brendont, csak míg a Mega Toysba gyalog 5 perc alatt eljutunk, addig a Brendonba csak kocsival tudunk menni. Így azt mindig meg kell szervezni.
Ti is tervezitek a kistesótKép? Mi is szeretnénk minél hamarabb, persze azért még nem most, de talán év vége felé.

Hayimpapa,
Azért tudod ám, hogy ritka az ilyen hozzáállás? Biztosan nagyon jó apuci lesz belõledKép. Én is az Aventet ajánlom, én már fél éve fejek vele, napi nem kis mennyiségeket és nekem még nem tört el eddig.

Forti,
Ha jól emlékszem akkor 10-11-ig van a torna, de Zsani erõsíts meg.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

A fõzelékezéshez nekem is van egy kérdésem: Lili eddig leginkább HIPP-et evett, de elég drága, úgyhogy próbálok én is kavarincálni neki. De: én mindenhol azt olvasom, hogy nagyon fontos ilyenkor az agyfejlõdéshez, hogy a baba megfelelõ mennyiségû zsírhoz jusson. Az anyatejben és a tápszerekben ez meg is van, de ha a fõzeléket csak a maga fõzõlevével törjük össze, abban szerintem semmi nincs. Olvastam már, hogy valami csíraolajat, vagy ilyesmit kellene bele tenni, de elég tanácstalan vagyok. Vaj, margarin nem jöhet még szóba. Eddig leginkább anyatejjel hígítottam, de már nem sok van, nem tudom hogy legyen.
Ti sem tesztek bele mást? Ha meg tápszerrel készítem, akkor szerintem majd minden fõzeléknek ugyanolyan semmilyen lesz az íze. Szóval hogy lehetne finomat és egészségeset fõzni?
Másrészt Ti beleteszitek a piacon, boltban...stb helyeken vásárolt zöldségeket? Mert nekünk csak némi biorépánk van a nagymamáéktól, de semmi más. A boltiban meg ki tudja mi van? Akkor már lehet, hogy egészségesebb a HIPP?
Olyan nehéz eldönteni mi a jó ezeknek a manóknak....

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Hát gyógyulgat Ádám, meg jó sokat alszik. De amilyen aggódós vagyok, most az zavar, hogy ennyit alszik. Tegnap este fél 8-kor evett, 9-kor elaludt, egészen hajnali 2-ig, akkor evett, visszaaludt. De egy óra múlva felébredt, mert már nagyon tele volt a kis orra. Akkor elõ a porszívót (szomszédok biztos örültek hajnali 3-kor), kiszippantottam a sok trutyit az orrából, meg volt egy kis köhécselés, de gyorsan aludt is . Reggel fél 7-kor felébredt, evett, megint alvás. 10 kor porszívózás, már nagyon utálja, ezért jól ki is tolt velemKép Képzeljétek el, rakom tisztába, tartom a kis lábát, matatok a tiszta pelenka után, egyszer csak rotty! Úgy, de úgy lekakilt, így még nem jártam soha. A hajam, arcom, ruhám, az ágy(mert ott pelenkáztam). Jól néztünk ki, kellett nekem nyomni a kis hasátKép Valahogy rendbe raktam Õt is, én is kimosakodtam, átöltöztem, aztán dobtam be mindent a mosógépbe. Vigyorgott egy sort, roppant elégedett volt magával, evett és azóta is alszik.

Beszti!
Boldog névnapot Beninek! Volt egy töritanárom, azt hívták Benjáminnak, azóta se találkoztam több BenjáminnalKép

Hogy tudjátok megmérni, hogy milyen hosszú a babó? Mert Ádám nem hagyja, mindig kukacoskodik, izeg-mozog, nem tudom rendesen lemérniKép

Brokkoli!
Szerintem, ha jól felöltözted Zsófit, nyugodtan kiviheted! Bár eleinte én se mertem, 6 hetes volt, mikor elõször voltunk sétálni. De azóta viszem mindig, még ha mínusz van, akkor is, jól beöltöztetem. De ma jó idõ van, süt a nap, legalábbis nálunk itt Kecskeméten.

Hayimpapa!
Én is csatlakozom Katához, nekem is nagyon bejött a Medela kézi mellszívó. és nem is olyan drága, nincs ötezer forint. Bár szerintem ez is cici és tejmennyiség függõ, hogy kinek melyik mellszívó válik be.

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Ja!
Köszi mindenkinek a jókívánságokat, lassan javulunk, csak Lili most nagyon nyûgi, de hátha nem ettõl, majdcsak kiderül.


bera
berka
 
 


Hali minenkinek!

Nem emlékszem, hogy kívántam e már boldog új évet, ezért most kivánok:

Kívánok Nektek 12 hónap egészséget, 52 hét szerencsét, 365 nap nyugalmat, 8766 óra szerelmet, 525600 boldog percet, ja és amit még kyvántok magatoknakKép

Gumicukor...Kép
Gratula a féléves szülinaphoz! HIP-HIP-HURRÁ!

Hayimbácsi!
Én kaptam kölcsön kézi Medelát, de nekem nem jött be! Amellett, hogy lefárasztotta a kezem, nem tudtam vele fejni, 10 perc fejésnek max 10 ml volt az eredménye! Aztán elloholtunk a párommal venni Elektromos Medelát. Azért ilyet, mert az István kórházban is Medela van a csecsemõs osztályon, amit bármikor meg lehetett támadni... Szóval ezzel 10 perc alatt ha teli van a cici akkor 150 ml!!! tudtam kifejni! Azért az nem mindegy!Kép Avent-et nem ismerem, ezért nem alkotok róla véleményt, viszont azt tudnod kell, hogy a két mellszívónak kb., ugyanannyi "rajongója" van...Kép

Gábor tegnap olyan hisztit vágott le, hogy még! Este 7-tõl éjfélig! Sehogy sem volt jó neki, pedig majdnem leragadtak a szemei, de 10-20 percenkét felsirt és nem tudott visszaaludiKép Ma reggel is játszott ilyet, de most szerencsére alszik már kb 40 perceKép Jövõ héten csütörtökön megyünk a 3 hónapos oltásra! Kicsit tartok tõle, mivel kombinált oltás és ugye a láz... De majd megoldjuk, van itthon lázcsillapító kúp, majd benyomok neki egyet, ha hazajöttünk! (vagy felet, megkérdem a dokit)

Most megyek, legyetek jók, néha kicsit rosszak és pihenjetek sokatKép
puszi
sasha és a 12 hetes Gabó-manó

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Ma kimentünk az udvarra egy kicsit levegõzni, elõször!!!!!! hát jól esett nagyon

Zsani, Zsuzsa, Bringa, Kataa, Ilke

Nagyon kösziKép a popsitörlõvel kapcs. válaszotokat, nem is gondoltam, hogy ennyire gázosak ezek a popsitörlõk, akkor én is áttérek a vizes törléshez.Most éppen a Nivea-t próbáljuk, meglátjuk ez milyen. Én is popsikrémezem, a gyógyszertári krémmel.

Zulu,
Tegnap mértük Zsófit 4470 gramm. Ez majdnem 1 kg a születése óta. Annával egy súlyban születtek ugye, ha jól emlékszem, õ most mennyi? Már neki is 62 rugi kell, ugye?
De ha nincs büfi, akkor van bukás! legalábbis nálunk
A cumisüveget nem hajlandó bevenni a szájába, forralt vizet akartam neki adni amikor csuklott, de csak fintorgott rá, néha a cumit sem fogadja el, de mikor nyugtalan akkor szívja gõzerõvel, elvégre nem lóghat egész nap a cicin.
Zulu, te fejsz még? Én már szopi után az Avent mellszívóval+kézzel max. 10-20 grammot, vagy van mikor ennyit sem tudok lefejni, de a lényeg , hogy Zsófinak elég amit elõtte kiszív. Anna mennyiket eszik? Zsófi 80-150 -ig naponta 7-8x.
Hát olyan éjszakánk volt…..tegnap egész nap szinte alig aludt aztán este 8 után hajnali 2 ig nem aludtunk, már azt hittem megõrülök, szegényke nagyon nyûgös volt, aztán 4, és 7 kor ébredt.

na megyek
szép napotKép mindenkinek!!!!

pusz

Brokkoli
brokkoli
 
 


Hali!Kép

Hayimpapa,
nekem is az Avent jött be, van elektromos Medelám is, de annak valami iszonyat hangja van, és nem is szívott ki annyit, mint az Avent. Én is a nyaktörõk közé tartozom, de a Dorozsmai úton készségesen kicserélték mindig.(na jó, a sokadoknál már megkérdezte a nõ, hogy mi a jó eget csinálok vele, de aztán mondtam, hogy nálunk nincs szopi, csak fejés, erre nagyon megdicsért, és mondta, hogy csak hozzam, ha gáz vanKép)

Betti,
jobbulást Ádámnak!!!

Brokkoli,
hú, Ti nagyon lehagytatok minket! Anna még csak 4.15 kg, de mondjuk az elején a betegség miatt nem igazán hízottKép. Na azóta viszont, mint egy kismalacKép. Rugiból még bõven elég az 56-os, mert mint kiderült, kissé elmérték a kórházban, csak most vagyunk 53 centik. Csodálkoztam is, hogy miért lóg annyira minden ruha a gyereken.
Fejni szoktam, mert egy cicibõl szoptatok egyelõre, és a másikat kifejem. Arról dunsztom sincs, mennyit eszik Anna, szerintem úgy 100 körül, de már régen mértem kaját, lehet, hogy ma megnézem.
Nem lehet, hogy Zsófi frontérzékeny? Nekem feltûnt, hogy a gyerkõceim kint is úgy reagáltak a frontokra, mint a pocakban. Csak akkor pont azért aggódtam, ha nyugisak voltakKépKépKép.
na pusz, majd még bekukkantok, este úgyis szalmák leszünk Annával
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hali!

Köszi mindenkinek a gartulációt a félévességhez!

Hayimpapa
Nekem Avent Isis kézi mellszívóm van, szerencsére én még nem tettem benne kárt. Nekem nagyon bevált, de javaslom, hogy tanuljatok meg kézzel is fejni (hamar bele lehet jönni!), ugyanis az Avent sem szedi ki mindet teljesen, annak ellenére, hogy puha lesz a mell, de vcan ám még benne, nekem legalábbis így szokott lenni. Így az Aventezés után még kézzel fejek a tölcsérbe és jó sok jön még így is! És ha már gyakorlatotok van benne, akkor kb. 15 perc az egész. Nekem sokszor volt, hogy így 300 ml-ket tudtam lefejni. Amikor lusta voltam fertõtleníteni meg ilyenek, akkor mindig kézzel fejtem, mert nem volt annyi macera.
Nekem a kórházban mutatták meg a kézzel fejést + anyukám és az anyósom, illetve a kórházban biztosan kaptatok baba-mama csomagot, abban van egy Anyatejes magazin, ott is nagyon jól le van írva.

Törlõkendõ:
mi már hayználtunk Babylove-ot, Pamperst, Nivea-t, nem volt semmi gond velük, mai napig sincs. Viszont még kismama koromban felhívta a védõnõ a figyelmem, hogy a Johnsons termékekre nagyon sok baba allergiás. Korábban használtunk Bübchent is, az is nagyon jó volt. Nekem fõ szempont, hogy nem legyen benne színezõanyag, illatanyag és tartósítószer és ph semleges legyen. Mivel az én bõröm elég érzékeny, ezért elõször ki szoktam próbálni kis mintán, hogy milyen. Ha jó, akkor használom, ha nem akkor nem.

Bébikaja:
Honnan tudjátok olyan biztosan, hogy a bébiétlekbe nem kerül bele olyan zöldség és gyümölcs, ami a piacon van? A Hippnek van külön biokertészete?
Mi a jövõhéten kezdjük a fõzelékekkel való ismerkedést. A gyümölcsök eddig bejöttek nagyon. Alma, körte, kivi (magok nélkül), répa, zeller, sütõtök, cékla. Én mindet magam csinálom, nem bébiételezünk, mert 1. bazidrága és 2. nem bízok túlságosan bennük. Csak ha megyünk majd valahová, akkor eszünk ilyet.

Szopi:
Dani is szokta karmolászni a hátamat, szaggatja a cickófixemet, az arckarmolászásról nem is beszélve. Számba mardos. Én nem fogom le a kezét csak néha, mert amelyik kezem szabadon van, azzal a mellemet támasztom alá, mert azt hallottam, így még jobban tehermentesíthetõ a strapa alól és nem fog annyira kinyúlni. Mondjuk én éjjel nappal melltartóban vagyok, még annak ellenére is, ha nem adott az ég túl nagy melleket. Pl. a fitnessteremben nem értem a kis mellû csajokat, akik nem vesznek fel az ugráláshoz cicifixet. Nekik is ugyanúgy kinyúlhat a mellük, alátámasztás nélkül.

Dani 67 cm és 7740 gramm. Én úgy mérem, hogy hanyatt fekszik és a feje búbjától a sarkáig, így olyan, mintha állna.

Na pussz, megyek altatni.

gumicukor és Dani (6 hónap és 1 nap)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Ilke,

Nekem elvileg jo a jovo het csutortok de nem igerem biztosra mert tlan akkor kapjuk a 3 honapos oltast : ((((
Kisteso tema>Pont ma gondoltam hogy felvetem a temat koztetek.
Nagyon goldolkozok en is hogy hogyan legyen.Mivel elore tervezps tipus vagyok ezert a lakasvasarlasnal is merlegelni kell a gyerekszamot.Ha Alex mell jon egy kislany (amit nagyon remelek )Akkor ugye 3 haloszoba kell,viszont ha egy fiu azok megvannak egy szobaban is.
Ugyhogy apa azt mondta ha gararntaaok neki megegy fiut vehetunk kegy szobaval kisebb lakast mint amit tervezunk.Hat koltsegszempontbol sem lenne utolso es most hogy fiam van kezdek fiu parti lenni.Nalam ez mar nagy szo mert tulsagosoan lay mainas voltam, azert is nem kerdeztuk meg a baba nemet az uh-on.

Hayimpapa,
Miert lenne mar papaucs.Hidd el hogy nagyon fogja ertekelni a feleseged a segitsegedet.En tobbek kozt ezt is merlgeltem a jovendobelimnel anno hogy mennyire tud inzetlenul mellettem allni azon fontos tenyezo mellet hogy jokepu is legyen: ))))
Szoval csak hajra,hiszen a Te kisfiad is es neked orormet szerez majd minden vele toltott perc.
Egyebkent megfigyeleseim szerint mostanban tobb a segito apuka mint regen pelenkazas es furdetes teren is.


Bera,
Igazad van sosem lehet tudni.Szerencsre nekem van nagyszuloi boi gyumolcs es zoldseg hatterem.Sot a pulyka meg csirke hus is onnan van es mar terhesen is figyeltem hogy mit eszek.
Ugyhogy szerintem a babaetel meg sokszor jobb mint az agyonpermetezett, felduzzasztott piaci zoldseg es gyumolcs.

Betti
Mintha magamat latnam.Ha nincs min akkor talalaok aggodnivalot magamnak : ))))
Nekem meg mindig jo sokat alszik Alex pedig mar 12 hetes.Kb 7 orat van fent egy nap.
Bar tehnap extra nyugos volt de tobben irtatok hogy nalatok is ez volt a szitu ugyhogy megint front volt es kesz.: ))))
Ha alszik Adam ugy tudod a legjobban megmerni.

Sasha,
Erdekes nekem marha lassu volt az elektromos Medela.A kezivel igaz hogy farasztobban de hamarabb vegeztem es erositettem is egyben karizom gyakorlatok hijjan ; ))))
Hat az ejszakan detto ugyanilyen volt mar en is kezdtem nyugos lenni nem csak a baba : ))))

Megyek mert hiszti keletkezett idokozben.
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


KataaKép

Úgy tünik mindenkinek más mellszivó válik beKép
Közben rájöttem mitõl volt olyan nagyon nyafi a Gabi!!! MEg szerintem a Te kisfiad is! Tegnap még röpködtek a mínuszok, ma meg árnyékban (anyóséknál van az erkélyen, 3 emelettel lejjebb.) 18 fok volt!!!! Nagyon erõs melegfront jött és ráadásul telihold is volt!

Lányok!!!
Mi is csütörtökön megyünk a 3 hónapos oltásra, úgyhogy ha akkor lesz a találkozó, akkor mi nem megyünk!

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok Lányok
Ilke
én megyek a talira nem jön közbe semmi de hol legyen a gyülekezö hely? jo lesz a nyugati megálo a mozgolépcsö tetején azon az oldalon ahol a skála is van ? mufint még nem etem csak látam képen meg van receptem .

Sasha
nem tudom hogy milyen kupja van Gabibabának de ha GERMICID-C akkor 3hónapos korig fél kupott lehet adni 3hónapos kortol egészet ez van a dobozára ráirva és a doktornénink is ezt mondta .

Gumicukor
ugy tudom hogy a HIPPNEK saját biokertészete van még a hus is bio Kép

Kisteso téma :
mi is csak az év végefelé szeretnénk teso gyártásba fogni de én másodszora egy kislányt szeretnék bár végülis mindegy csak egéséges legyen Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


<H3>Azonosítási hiba</H3>Valamit meg kell adnia azonosítónak.
Vendég
 


[url=http://www.origo.hu/tudomany/elet/20030103homeopatia.html" TARGET="_top]homeopátia[/url]
Névtelen
 


Lányok,
Mivel többen is említették, hogy csütörtökön mennének oltásra, ezért mi lenne ha mégis szerdán taliznánk? Talán így többen el tudnának jönni.

Sasha,
Jól esett ez a rengeteg jókívánság, Nektek is a legjobbakat kívánom az idei évre!

Kataa,
Szerencsés vagy a gyümikkel és a zöldségekkel.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Babakaja: Nálunk a legjobban a húsleves fõzelék jött be, ami úgy készül, hogy a családnak készült levesbõl egyszerûen kiveszem a zöldséget és azt turmixolom le. Elõször anyatejjel higitottam, de már a saját levével, és mondhatom imádja Betti. Egy adag tartalmaz egy szem krumplit, pici répát, kevés csirkehusit. Le is fagyasztok ebbõl, és felhasználás reggelén kiveszem a hûtõrészbe és délben meg megmicrózom. Két hét múlva, ha hat hónapos elmúlik, jöhet bele karfiol is. Egyébként bébiételek közül nálunk is a HIPP jött be. A tájékoztatójuk szerint bio minden alkotórész.

Hayim papa: Gratulálok a hozzáállásodhoz és egy szavazatot leadok az Avent kézire.

Sajnos nekünk szerdán oltás lesz, úgyhogy se a szerda, se a csüt. nem jó. Eddig mindig probléma volt az oltásból úgyhogy majd legközelebb megyünk.

Puszi
Conti és Betti 5 és fél hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Kedves Névtelen: "jóindulatodból" azt veszem ki, hogy te vagy az, aki rendszeresen végiglátogatja a topicokat egy kicsit kötözködni. Az általad beidézett cikk (azon túl, hogy nincs irója, ami szerkesztöi szempontból elég gáz, ha én lennék a rovatvezetö, jól seggbebillenteném- bár ha én lennék a rovatvezetö, nem engedtem volna kirakni ezt az irást...) alapos tudománytalanságokat és szándékos csúsztatásokat tartalmaz. Ez az egyik.
A másik: szerintem senkinek nincs köze ahhoz, hogy ki mivel gyógyitja a gyerekét, ha azzal jót tesz neki (és az orvosi ell. megvan). Nem hinném, hogy napjaink agyon kemikáliázott világában gyógyszerekkel kellene bárkinek is tömnie a gyerekét.

Most csak keveset fogok ám irni, örüljetek Kép Akkorát sétáltunk Fortival, hogy most hulla fáradt vagyok.

Brokkoli: szerintem is menjetek ki nyugodtan. Szép fokozatosan jól hozzá lehet szoktatni a babákat a hideghez (végülis csak az orruk hegye látszik ki). Elöször csak 10-15 perc, aztán 20, és igy tovább. A nagyobb babák simán kinn lehetnek akár 1 órát is (bevallom, mi 2 órát szokunk sétálni).

ilke: nekem a szerda is jó.

Csics: gratula a tanfolyamhoz Kép Remélem Petike fog hagyni tanulni Kép Hizás: ált. havi bontásban szokják nézni a gyarapodást, oltások kapcsán Kép Azért a heti 100-nak meg kéne lennie egy hét alatt, és a 6 hós gyereknél a fél kilónak minimum egy hónapban. Szóval ha nem hizik, akkor szerintem találj ki valamit, nemtom kinek mutasd meg, ha a dokitokat nem érdekli Kép Azért egy ekkora picinél nem lehet egyszerüen arra fogni, hogy fogzik...

Hayimpapa: szerintem sem vagy papucs, inkább ez kellene legyen a természetes.

Beszti: boldog névnapot Beninek Kép

Jó éjt mindenkinek Kép

zsani
zsani
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: