Új privát üzeneted érkezett!

Kép
zsu26
 
 


képek az orczy-kerti taliról:
az elõzõ és a következõ képen mentát és Helenát láthatjuk:
Kép
zsu26
 
 


andi3 Zsófi kislányával:
Kép
zsu26
 
 

 
 

Kép
zsu26
 


Ármin baba alvás után:
Kép
zsu26
 


tikk Hannával:
Kép
zsu26
 


Hanna:
Kép
zsu26
 


Márti és Ármin:
Kép
zsu26
 


bszilvi és Petike:
Kép
zsu26
 


most vettem észre, hogy a harmadik képnék kihagytam a feliratot: gorsi és Gergely
most pedig:
Balu és Luca alszik:
Kép
zsu26
 


Balu, Luca, Petike, Zsófi és Gergely:
Kép
zsu26
 


Bea Bálinttal, Márti Árminnal és Dorottya lányom háttal:
Kép
zsu26
 


Dorottya középen, Ármin a szélén, a háttérben Zsófi:
Kép
zsu26
 


Sziasztok!

Elõször is mindenkinek ezer bocsi, ha összetévesztettem volna és a képre rossz nevet írtam volna!

A tali jó volt, kár, hogy rohannom kellett takarítani. Megvettem az etetõszéket az Üllõi úti bababoltban, olasz gyártmány, gurul(fékezhetõ), összecsukható, háttámlája dönthetõ, a magasság állítható, a tálcája levehetõ, van biztonsági öve. Ki is próbáltuk, hogy Dorka mit szól hozzá, szerencsére tetszett neki. Ja vettem még hozzá szûkítõt, így Dorka kényelmesebben elfér és ül benne.

Bea: természetesen az almát megtaláltam az autóban :-)
Ti mikor mentek tornázni, nincs most nyári szünet?

Márti: Ármin jobban szopizik?

befejezem, mert hullafáradt vagyok.
sziasztok!
zsuzsi és Dorottya
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Ez igen. Nem tudtál aludni?KépKép Tök jók lettek a képek.
Most egy kicsit fittebb vagyok, Hanna csak fél 3 után kezdett nyekeregni. Fog még se.Kép

Szila!Gratulálok a kis fókához.
Ágci! Mi baj az éjszakával nálatok?

nagyon meleg lesz ma, lehet, hogy még most lemegyünk sétálni egyet.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Szerencsésen hazaértünk a nagy nagyizásból. Csak ettünk és aludtunk egy hétig Kép, meg is látszik mindkettõnkön. Kép PiciLaci három heti stagnálás után 17 dekát hízott, és gyönyörûen beállt a nappali alvásritmusa is, amivel én itthon születése óta hiába kinlódtam. Minden délelõtt aludt 1 - 1,5 órát, és minden délután 2,5 - 3-at. Én meg vele, merthogy az elsõ napon leesett az ágyról, azután nem mertem egyedül hagyni egy percre se. Igaz, hogy amikor leesett se volt egyedül, csak meglepett az ugrásszerû mozgásfejlõdésével. Ugyanis eddig úgy "közlekedett", hogy átfordult a hátáról a hasára, aztán egy darabig elkinlódott, mire a kis kezét kiszabadította maga alól. Feküdt a hasán, nézelõdött, azután visszafelé fordult vissza a hátára, mert a hosszas igazgatás ellenére az a keze volt jobban alatta. Na, a szüleimnél meg egyik percrõl a másikra rájött, hogy nem is kell azt a kis kezet kicibálni maga alól, és lehet fordulni máris tovább. Vett egy lendületet, és fordult 3-4-et. Kép és már lenn is volt az ágyról... Kép
Viszont az éjszakai alvása eléggé rossz irányba változott, mert eddig ha éjjel felébredt, akkor elég volt megsimogatni a fejét, és visszaadni a cumiját, és már aludt is. Most meg ha felébred éjjel, akkor azonnal heves sírásba kezd, és csak akkor nyugszik meg, ha felveszem. Ölben ringatva tudom csak visszaaltatni. Ezt egy éjszaka 4-5-ször is eljátszuk. Mikor végre elalszik, akkor leteszem, de megébred, és már üvölt is, én meg vehetem fel újra, és kezdhetjük az egészet elõrõl. Tegnap este hatszor kellett elaltatnom, mire egyszer végre úgy is maradt. Két teljes órán keresztül tartott a mûsor. Kép Úgy sajnálom szegénykémet, nehéz lehet neki feldolgozni ezt a nagy jövés-menést, az átmenet nélküli nagy környezetváltozást, és azt, hogy szeretett emberek feltünnek és eltünnek nyomtalanul az õ kis életébõl. Nem is csoda, hogy kapaszkodik belém, az egyetlen biztos pontba, és legszivesebben éjszakára a feje alá tenne, nehogy én is eltünjek (és magammal vigyem a nagy ciciket! Kép) mire felébred. Azért remélem, hogy hamarosan megnyugszik, mert viharosan kopik lefelé rólam az otthon gyüjtött kipihentség...

Megyek, megpróbálom utolérni magam az olvasással. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!!!

Nagyon rég írtam, de most pótolom!

Nagyon jók a talis képek, sajnálom, hogy nem lehettünk ott, de egyszerüen nem mertem bevállalni a babakocsi-cipelést. Talán jövö héten (hol is lesz?) apunk el tud vinni minket.

Márti, olvastam ám a bajotokról, annyira sajnáltalak, pocsékságos érzés lehetett. Szorítok, hogy minden rendbejöjjön!!!

A múlt heti tali betett a derekamnak, rémes volt (mármint nem a tali, hanem a kripliségem! Kép), szerdán szerencsére kaptam egy masszázst, sokat segített. Igaz, kiderült, hogy a jobb lábam cirka másfél centivel rövidebb, a keresztcsontom miatt, valahogy rosszul áll. Még nem sikerült kirángatni... Lányok, létezik, hogy a szülés okozta az elváltozást? Vagy csak miszter sózsák, tömörgyönyör "kicsi" fiam??? Ja, és Menta, elkezdtem a Callanetics tornát!!! Hajrá!

Ami újdonság nálunk: múlt héten nekifogtunk levágni Barni haját, hát oltári nagy ordításba fulladt a project, így most féloldalas a frizuja!!! Legközelebb fodrásszal próbálkozunk, hátha ö könyörtelenebb lesz. Kép

Én lettem volna az, aki azzal dicsekedett, hogy még nem történt vele kakis baleset?
Törölve! Tegnap ugyanis épp csak annyi idöre dobta bele apu a járókába Barnit meztelenül, amíg elkészíti a fürdövizét. Hallottam, hogy Barnika panaszkodik (aaa, aaa, irtó haragosan tudja mondani), de azt hittem, csak várja a fürit. Megyek be, látom, ott áll az én tündérbogaram a járókában, bokáig a kakiban tapicskolva! Dagasztotta, mint röfik a sarat! (Hál'Istennek, nem az orrával...) Aztán egyszer még vizet is kellett cserélnünk...

A mozgásában annyi változás történt, hogy egyre többet áll, ügyesen lépeget és egész klasszul le tud már ereszkedni a popójára. Pár napja pedig elkezdett ülésböl négykézlábra ereszkedni, csak még ha kicsúszik a lába, akkor nagy üvöltésbe kezd, ahelyett, hogy rájönne, ez tulképp hasonfekvés, és abból át lehet fordulni hátra pl. Tegnap pedig csinált egy szabályos hidat (vagy alagutat?, amikor csak a tenyere és a lába éri a talajt). Csak nem tudott vele mit kezdeni, nekem kellett megmenteni. Kép Elképzelhetö, hogy mégis lesz mászás a dologból???

Most megyek, bár Barnika még mindig alszik... Tegnap is olyan alvást rendezett, délben 2 órát, és este 6-tól 8-ig... Biztos nagyon kifárasztja az új tudománya. (Hallod, Rebi?)

Borcsa, jobbulást, és ne haragudj, hogy múltkor lebogancsiztalak! Bogancsitól is elnézést! Kép

Andysj, átvészeltétek már a költözést?

Mindenkinek szép napot kívánok!

Henke + Dolce Vita (alias perpetuum mobile), azaz Barnabás

(aki közben felébredt, és 10 perc alatt most pisilt ki negyedszer a járókából. megjelölte a területét körben, ahogy a kiskutyáknál szokás)
gesztenye
 
 


Zsuzsi!
SZUPER vagy!!!! Annyira jók a képek!!!!!! Nagyon hiányzott ám a tali! Tényleg csak nyáron lesz??? Vagy esetleg télre is szervezünk (szerveztek) majd?

Gorsi!
Gergõ milyen nagy lett! Májusban még csak feküdt, most meg már szinte ül. Mered ültetni? Vagy már magától ilyen ügyi?

Márti!
Ármin még mindig gyönyörû!!! Azok a hatalmas világoskék szemekKép Hm. Stipistopi võlegénynek, ha kislány lesz a 2. bébim.

Milyen édesen aludtak BaluékKép Nem volt akkor olyan nagy meleg?

Beja Bálintja már nagyon ül!!!
Elképesztõ, milyen ügyesek ezek a topic-bébikKép

Képzeljétek! Tegnap Donci fél10-kor elaludt és felébredt 1-kor. Kicsit hagytam sírni (kb2 percig bírtam), de csak nem aludt vissza. Hogyis aludt volna, mikor úszott a pisiben? Szóval gyors ágyhúzás volt, szopi. Kicsit bosszankodtam magamban, hogy na megint jó kis éjszaka lesz. Aztán negyed2 után nem sokkal már aludtunk, mint a bunda. Reggel negyed8-kor arra ábredtem, hogy nagyon hiányérzetem van és tele vannak a cicijeim!!!! Rájöttem, hogy hoppá, Donci nem ébredt fel azóta, persze megnéztem, hogy lélegzik-e, olyan fura volt, hogy nem kelt fel. Aztán még szundiztam egy kicsit és negyed9-kor ébredt fel a bébi. Tiszta luxus, mi????
Hát nem ártana már, hogy legyen még egy pár ilyen éjszakánk, mindjuk az éjjel 1-es felsírás elmaradhatna. Ugye nem vagyok telhetetlenKép?

Még annyi, hogy Donci legújabb mutatványa, hogy buborékokat fúj a nyálából. Nagyon édes, ahogy közben bzbzik. Imádom!

Na puszi, ma megyünk strandolni, mert ma itt is 27 fok van végre!!!
Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, jók lettek a képek. Nagyon gyors voltál! Kép

Henke, hiányoltunk benneteket tegnap! Jövõ héten lehet, hogy el tudunk vinni, Zsófi ülése üres lesz. (Igaz, ti olyan hajnalban még alszotok. Irigyellek is érte! Kép)
De komolyan segítek ám cipelni, csak szólj!
A kakis sztorin jót nevettem. Kép

Megfogadtam, hogy legközelebb két gyerekkel csak akkor megyek talizni, ha más is hoz nagyobbat. Zsófi eléggé unta magát, meg is látszott rajta (egyébként sem az az egy helyben ülõ típus.) A végére azért megszelídült, alvás után még játszótereztünk egyet. Még Luca is kicsit kilóg a sorból, de szerintem csak pár hétig, addigra több baba lesz "mobil" és nem csak nekem kell folyamatosan gyerek után rohangálnom. Mert ha egyszer valaki rájön a mászás ízére...

Márti, Cory, mikor elindultunk haza, Zsófi meglátta az ugrálóasztalt. Befizettük 5 percre, amibõl fél óra lett. Senki más nem volt ott, a párom is kedvet kapott hozzá. Az ember mondta neki: apuka próbálja ki, nem kérek pénzt. De a család másik fele se maradjon ám ki! Így ugráltunk egy jót, Lucának is nagyon tetszett, sikítozott örömében. Láttam, hogy ti közben köröztetek a tó körül, de nem hallottátok, hogy szólok. Pedig érdekes látvány lehettünk. Kép

Puszi
Andi + Luca

Andi
andi3
 
 


Andi!

Gondolom szegény Zsófi unatkozott, amúgy egy tündér.Kép
Vicces lehetett az ugrálós móka.Kép

Nyuszimanó! Irigyellek benneteket a 27 fok miatt. Itt árnyékban is 34 fok volt most hogy lent voltunk.

Kis elírás történt, mert Gorsinak Petikéje van.

Laura! Jól vagytok? Miért nem jöttetek?

Henke! Miért vágtátok le a Barni kis fürtjeit? Olyan édes veleKép hiányoltunk benneteket, valahogy gyertek a jövö héten. HOva is?Kép

BMárti! Nem irigyellek az éjszakai munka miatt. Ismerös nálunk is.

Hannát ma megmérték. Nem kell nevetni, már 7920g.Kép Volt ott egy 3 hónapos baba 6500g-mal, a védönö eltávolított töle és mielött mondhattam volna a magamét, mondta, hogy nyugi minden babának más a súlyfejlödése.Kép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

BMarti!
Balazs is ugy 3 hete nagyon kizokkent a mindennapok nyugalmabol es ejjel 4-szer evett, de mar kezd visszarazodni, szerintem ne aggodj, el fog mulni hamar!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Tikk, köszi a javítást, valóban Petim van (igaz Gergely a vezetékneve). Kép
Nyuszimanó
Az ölemben gyakran ül így, de magától elõrecsuklik. Szereti ezt a pózt, sosem erõltettem. Tudod, így jobban lát mindent. Kép

Majd én is felteszem azt az 1-2 képet, de a korábbi helyre.

Jövõ héten azt hiszem az Omszki-tó a cél, bár tegnap volt róla szó, hogy oda nagyon kevesen mennének ki és legyen a Városligetben is. Tehát tisztázni kéne, hogy megy-e valaki az Omszkira.

Lehet, hogy ismét nagyizunk egy kicsit. Kép
üdv: Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Borcsa: az Aloe Herbal Blossom Tea-t hol lehet kapni?

Momo: gratula a leendõ kistesóhoz, úgy irigyellek! Kép Kép Kép Vigyázz magadra!

Márti: ügyesek voltatok, jó olvasni, hogy Ármin kezd rendbe jönni. Gratula nektek, csak így tovább! Kép

Henke: aranyos a kakis történet. Kép Idõnként szoktam Romit hagyni pelus nélkül pucérkodni ebben a nagy melegben, és érdekes, akkor mindig kakil. Szinte már automatikus: az ágyon történõ pucérkodás mindig kiváltja a kakit.

Tikk! Jól esik, hogy hiányolsz. Szerettem volna menni, de megérkeztek Kanadából az unokatestvéremék, és egész júliusban Mo-on lesznek. (Több rokonnál is laknak majd, tehát nagyon remélem, hogy a 27-ei "nagy" talira mindenképpen el tudok menni.)

Sziasztok: Laura és Romola (7,5 hó)
p_laura
 
 


Sziasztok!

Hát, azért még nem tudtam teljesen mindent elolvasni, de a nagyja már megvan.

Momo,
hatalmas nagy gratula!KépKép

Nagyon jók lettek a képek a taliról, tényleg sajnálom, hogy nem lehettünk ott. Dokinál voltunk: neurológus- és ortopéd-kontrollon.

Ágci,
a neurológus azt mondta, hogy laza a gyerek, aminek lesznek elõnyei is meg hátrányai. Azt mondta, úszni mindenképpen ússzon a gyerek meg tornázzon majd. És csak ha panasz van a mozgásfejlõdésével kapcsolatban, akkor kell menni hozzá.

Itt a táblázat, Nyuszimanóékkal kiegészülveKép:

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv
Szila&Hanga

Ui: nem tudom most akkor a talikat követni...
szila
 
 


Sziasztok!

Gorsi:
bocsi, úgy látszik a neveket megkevertem, azt hittem a fiadnak két keresztneve van Gergely Péter, de akkor maradunk a Petinél!

én állandóan csak takaritok, ami egy állandóan siró baba mellett nem egy könnyû dolog.

na csak ennyit írok, mert természetesen most is sír.

Laura: Romola neked is mostanában többet sír vagy érzékenyebb. Dorka nagyon anyás lett, egy percet nem bír ki nélkülem, és állandóan ölben szeretne lenni? Mivel ezt nem bírom, így õ sokat sír...
sziasztok
zsuzsiék
zsu26
 


Sziasztok!

Szépek a babák és az anyukák is!KépKépKép

Szila,
az nagyon jó! Szerintem Hangussal nem lesz semmi probléma, fõleg, ha már ilyeneket produkál!Kép

BMárti,
csatlakozom. Nem akarom megírni sosem, ha problémás Gabó (ez azért nem sokx van), de úgy látszik PiciLaci ismeretlenül is utánozza a "haverját". Dettó nálunk is ez van.

Tikk,
nálunk most pl. hétvégén ez volt a "program":
szombaton babulek 2 óránként kelt éjszaka. Azt hittem megzakkanok. Reggel, mint a mosott k... Vasárnap aztán mivel a b&otilde;getésre nem nagyon akartam rászánni magam, este fürdés után adtam neki tejpépet, aztán szopi. 5 perc alatt elrendezte, de ez nálunk mostanában esténként amúgy is így van. Beraktam az ágyba, ott meg indult a buli! Értsd: négykézláb áll, rugózik, meg egy kicst lépeget is, és nagyokat vigyorog. Kb. 20 perc múlva megint megszoptattam, akkor el is aludt majdnem félóráig szopizott, aztán reggelig fel sem kelt! Gyanítom, hogy az éhség kelti fel mostanában éjszaka, mert sokat szokott szopizni, ha kiveszem, de több anyatejet nem tudok beletuszkolni, mert rendszerint vagy gyorsan lezavarja a vacsit, vagy bealszik, és akkor is gyorsan. Tejem az lenne még. Így aztán tejpép anyatejjel kikeverve lesz a f&otilde;fogás, utána szopi. Jó lenne, ha nem kelne fel ennyire gyakran, mert akkor napközben sem olyan vidámka.
Van vkinek valami ötlete?
Különben a hasonló korú babák anyukái meséltek ilyeneket, de nálunk mióta megkezdtük a hozzátáplálást van ez. Persze tudom nem függ össze vele, de pont az ellenkezõjére számítottam.

Zsu,
napközben pedig ez van ami nálatok. Játszogat-játszogat, aztán egyszercsak gondol vmit és elkezdi a mûsort. Megyünk felé akkor nyújtogatja a kezét, hogy vegyük fel. No, akkor elégedetten vigyorog. Persze fél perc múlva, már vissza akar menni játszani a szõnyegére.
Különben nagy általánosságban véve, nem nyügi és nem sírós, messze vagyunk még az elviselhetetlenségtõl, csak néha olyan boci szemekkel néz, és nem tudom, mi a baj! És korábban nem volt ilyen.

Ötlet?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Akkor a talival mi legyen? Néhányan hétfõn beszéltünk róla, hogy akinek nem jó az Omszki-tó, azokkal találkoznánk a Ligetben az Iskolások játszóterén. Nektek jó? Mi ott leszünk 11-kor.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


momo:gratulálunk,és minden jót!
Márti:ügyesek voltatok,kitartással szépen rendbe jönnek a dolgok.
Nagyon jok a tali képek,irigykedve néztem!Mindenki nagyon aranyos mamák és babák egyaránt.
Mi csütörtökön elutazunk 10 napra.
Ajsinál a legujabb sláger az ÁÁÁÁÁ minden hangszinben és terjedelembenKépOlyan édes,amikor igy kommunikál!Az a tipp a kocsiba helyezhetõ biztonsági övrõl nekünk is jól jött,Ajsika egyre veszélyesebben mozog a kocsiban.
Alvás ügyben elég jol állunk,általában szépen alszik,viszonylag keveset ébred fel éjszaka,de ez kibirható.Nálunk is szokás lett az ölbe kérezkedés,olyan aranyosan nyujtja a két kis kezét !Tudja mi a jó és hogy mivel vesz le a lábamról!
Na megyek aludni.Sziasztok!
bea és Ajsi(7 hó)
bea
 


Sziasztok!

Cory, en mennek szivesen!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!
Aranyosak vagytok, hogy hiányoltatok minket. Hétfön a Liget (de nem az Omszki-tó!!!) menni fog, apu megígérte, hogy elvisz Kép, annak fejében, ha kedden megyek vezetésórára! Kép
Andi, azért köszönöm az ajánlatot, de 10 elött mi igen nehezen indulunk el bárhova is...

Azért akartuk levágni Bai haját, mert nagyon beizzad alatta. Így, ha lehet, még édesebb, azon az oldalon olyan fiús, nem pedig porcelánbabás.

BMárti, nálunk a leesés óta még jobbat alszik Barnika, két nagy párnával körbesáncolom, átöleli öket, így nappal többször 2 óra alvás egyhuzamban, éjjel pedig 12 óra az "adagja", utóbbi persze úgy, hogy a felét a cicin lógva tölti. Kettö dolog miatt törödtem bele: nappal megint alig szopizik, így az éjszakai dözsölés tartja fenn a tejtermelést, másrészröl, úgyis olyan rövid ez az idöszak, maholnap becsajozik ez a kis vacak!!! (Hú, de szörnyü anyós leszek)

Zsu, a te kislányod legalább anyás, hát az én fiam tiszta férfipárti lett, apa és a nagyapák a favoritok, van nagy ordibálás, ha apa itthon van és netalántán át akarja nekem passzolni... Mondtam anyukámnak, szülünk egy anyás babát is... De az elalváshoz azért én kellek...

Momo, majdnem elfelejtettem nektek gratulálni!!! Nagyon vigyázzatok magatokra! Mesélj majd, hogy milyen ilyen hamar második babócát várni! Pocok, veletek mi van?

Ajj, ahhoz képest, hogy rövid akartam lenni...

Jóéjt, Henke voltam, uff
gesztenye
 
 


Sziasztok!


Tikk! Te sejted az éjszakai cirkuszok okát?

Annamari! 3 hete zökkent ki, és még csak kezd visszarázódni??? Én napokon belül megbolondulok... Kép

Zsuzsi! Akár ha rólunk beszélnél! Tegnap rászántam magam, és egész nap babáztam. PiciLaci ki volt virulva. Aztán megint egész éjjel cirkuszolt, és most is üvölt, mint akit ölnek. Kép Lehet, hogy nem is a kirándulás zökkentette ki, hanem a korukkal kapcsolatos, természetes fejlõdési állomás, hogy hirtelen ennyire anyásak lesznek?

Ágci! Ti is?!?! Kezdek megnyugodni. Nem mintha az vígasztalna, hogy más se alszik, de akkor lehet, hogy ez tényleg normális? PiciLaci tutira nem éhes, hajnal elõtt nem keresi a cicit, csak ráhajtja a fejét, amikor felveszem, és bealszik. Aztán ha leteszem, már fel is ébred, és üvölt. Ja, és csak anya kell, az apja hiába próbál kicsit tehermentesíteni engem, mert ha õ veszi fel éjjel, akkor a poronty még jobban üvölt. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok !
Jó kis tali lehetett, kár, hogy lemaradtnk. Kép
De bizti a jókívánságoktól, már gyógyulok! Kép
Laura!
A tea egy FLP termék, a párom van beépülve a hálózatbaKép, õ hozza nekem. Jó drága, de eléggé kiadós: 1 filterbõl kb. 2 l teát lehet csinálni, a dobozban 30 filter van. Az ára a dollár árától függ, de majdnem 5000 Ft. Most olcsóbb, hála a sorozatos botrányoknak.

Remélem a következõ talin már ott leszünk! A kardiológiaKép után.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Ágci! 2 óránként ébred Gabó? Tiszta szerencsés vagy. Hanna óránként. Ha leteszem 8-kor akkor 9-kor beroaszt egyet, aztán éjfélig okés és utána óránként. Szopizni nem akar. Igazából fel sem ébred. Néha bekenem a fogát, néha felveszem, néha fogalmam sincs mit csinálok, mert olyan álmosan járok kelek a lakásban. A lábamon látszik, hogy mászkálok a sötétben, tel vagyok kék-zöld folttal.Kép
Szóval éjjel balhézik, reggel meg mint akit elvágtak. Egy angyal, játszik, ha etetem eszik, aztán alszik délelött is délután is. Szóval halvány lila...Kép

Cory! Nekünk is oké a liget. Majd szólok Bejának is.

Henke! na majd megnézem akkor hétfön a kis fickót új séróval.Kép

Hanna tegnap óta nyújtja a kezét, hogy vegyem fel. Ha meg csak állok az ágy mellett, akkor húzgálja a pólómat.KépKép

Laura! Akkor jó rokonozást, legkésöbb a nagy talin találkozunk.

Lányok! Tegnap azt mondta a doki nénink, hogy ne üljön a baba egy percig sem, amíg nem ül fel magától. Eléggé megijesztett, szerintetek? Mondjuk jól elvan Hanna fekve is, forog meg gyakorolgat, csak ha már nagyon unja a témát akkor felültetem egy kicsit.

Szép napot mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Hétfõn elindultunk mi a talira, igaz megkésve, de félúton sikerült egy durrdefektet szereznem, és ott álltam tanácstalanul az út szélén. Persze a kerékcserét meg sem próbáltam. Mindig mondtam, hogy én egy ilyen miatt órákat fogok ülni egyszer az autóban, így is lett. Telefonon riasztottuk apát, aztán mire õ odaért, meg kerékcsere, addigra úgy befõttünk a melegbe, hogy inkább visszafordultunk, de láttam a képeket, jó sokat voltatok, sajnálom, hogy nem értünk oda.
Hétfõn a tervek szerint megyünk a ligetbe, sõt viszem a nagylányomat is, mert éppen két nyaralás között lesz. Ha valaki még hoz nagyot az jó lenne, legalább játszhatnának együtt.
Nálunk mostanában semmi különös. Máté egyre többet van fönnm, és egyre kevesebbet alszik napközben, de hát a kettõ egymásból következik. Az éjszakák a megszokott rendben zajlanak. Mostanra már problémamentes a megforulás, már a keze sem szorul be alá, csak még a visszafordulás nem megy aztán néha ebbõl van a zür....

Jó meleg lesz ma,már kezdünk kitikkadni....

Szép napot mindenkinek

Sziasztok
Zkati és Máté
zkati
 


SZiasztok!

Zsuzsi! Nagyon jók a képek!!! Mi le is vettük õket magunknak, hopgy legyen meg a mi gépünkön is és lehessen küldözgetni a rokonyoknak. Hát, a házimunka, fõleg a költözés körüliek, biztos, hogy nem a bébik kedvence! Ármin is nagyon rosszul viseli, ha nem vele foglalkozom, márpedig, ha az ölemben ül vagy mellette hasalok, akkor kevés egyéb hasznos dolgot tudok csinálni! (nem beszélve arról, hogy nincs is nagy kedvem hozzá Kép) Hogy tetszik Dorkának az új etetõszék? Abból sem szereti nézni a ténykedésedet?

Tikk! Szerintem Hanna nagyon jól néz ki Kép, ha 7920 g, akkor annyi! Olyan mindegy, nem? Most Ármin is annyi (8010), persze, bánom, hogy szegény ilyen rossz élmények hatására fogyott le, de aki most látja, senki sem sajnálkozik, hogy jaj, milyen soványka! Úgy látszik, amit eszik, azt nagyjából le is mozogja. Majd hízik, ha megint olyan periódusban lesz, addig pedig izmosodik Kép!

Andi3! Kár, hogy nem láttunk titeket ugrálni! Én is szívesen kipróbálnám egyszer, ha arra az idõre lezárnák a környéket és csak magam lennék KépKépKép

Zkati! Nagyon sajnállak titeket a durrdefekt miatt! Szörnyû lehetett az is, és hát utána a 200 fokban az út mellett
várakozni is! KépKépKép Szegény kicsi Máté! Hogy bírta?

BMárti! Ármin is nagyon anyás lett és eléggé nyifinyafi is! Akik voltak a talin, talán el sem tudják képzelni, hogy amint hazaértünk, hogy felvidult az arcocskája, hogy ismét egyedül birtokol engem! Hát még, mikor Apa is megérkezett! Csak úgy zengett a ház Ármin kacagásától - de nélkülünk nagyon sivárnak érzi a létet KépKép

Nyuszimanó! KÖszönöm, Ármin nevében is! Kép Attól tartok, kénytelen leszek Ármin muzulmán hitre adni Kép, mert nehéz ellenállni ezeknek a házassági ajánlatoknak! Vagy van más olyan vallás/állam, ahol négy feleségnél több is engedélyezett? KépKépKép Ha jöttök télen, csinálunk egy talit akkor is! SZerintem mindenki nagyon kíváncsi lesz az 1 éves Doncira is! Kép

Henke! Mivel próbáltátok a hajvágást? Mi már négyszer vágtunk hajat Árminnak, a szakállnyírónak nevezett eszközzel. Egyáltalán nem utálta, egyetlen szomorúsága az volt, hogy nem láthatta szembõl az érdekes zümmögõ gépcsodát (mert a szempilláját nem szerettük volna levágni).

Bea! Jó nyaralást!

Bocs, ha vkit kihagytam, mindenkinek hûvös, árnyékos helyen elfogyasztott hideg italokat kívánok, az elfogyasztás pillanatában édesen alvó babával! KépKépKépKépKép

Márti+Ármin (édesen alszik)
márti
 
 


SZiasztok!

Zsuzsi! Nagyon jók a képek!!! Mi le is vettük õket magunknak, hopgy legyen meg a mi gépünkön is és lehessen küldözgetni a rokonyoknak. Hát, a házimunka, fõleg a költözés körüliek, biztos, hogy nem a bébik kedvence! Ármin is nagyon rosszul viseli, ha nem vele foglalkozom, márpedig, ha az ölemben ül vagy mellette hasalok, akkor kevés egyéb hasznos dolgot tudok csinálni! (nem beszélve arról, hogy nincs is nagy kedvem hozzá Kép) Hogy tetszik Dorkának az új etetõszék? Abból sem szereti nézni a ténykedésedet?

Tikk! Szerintem Hanna nagyon jól néz ki Kép, ha 7920 g, akkor annyi! Olyan mindegy, nem? Most Ármin is annyi (8010), persze, bánom, hogy szegény ilyen rossz élmények hatására fogyott le, de aki most látja, senki sem sajnálkozik, hogy jaj, milyen soványka! Úgy látszik, amit eszik, azt nagyjából le is mozogja. Majd hízik, ha megint olyan periódusban lesz, addig pedig izmosodik Kép!

Andi3! Kár, hogy nem láttunk titeket ugrálni! Én is szívesen kipróbálnám egyszer, ha arra az idõre lezárnák a környéket és csak magam lennék KépKépKép

Zkati! Nagyon sajnállak titeket a durrdefekt miatt! Szörnyû lehetett az is, és hát utána a 200 fokban az út mellett
várakozni is! KépKépKép Szegény kicsi Máté! Hogy bírta?

BMárti! Ármin is nagyon anyás lett és eléggé nyifinyafi is! Akik voltak a talin, talán el sem tudják képzelni, hogy amint hazaértünk, hogy felvidult az arcocskája, hogy ismét egyedül birtokol engem! Hát még, mikor Apa is megérkezett! Csak úgy zengett a ház Ármin kacagásától - de nélkülünk nagyon sivárnak érzi a létet KépKép

Nyuszimanó! KÖszönöm, Ármin nevében is! Kép Attól tartok, kénytelen leszek Ármin muzulmán hitre adni Kép, mert nehéz ellenállni ezeknek a házassági ajánlatoknak! Vagy van más olyan vallás/állam, ahol négy feleségnél több is engedélyezett? KépKépKép Ha jöttök télen, csinálunk egy talit akkor is! SZerintem mindenki nagyon kíváncsi lesz az 1 éves Doncira is! Kép

Henke! Mivel próbáltátok a hajvágást? Mi már négyszer vágtunk hajat Árminnak, a szakállnyírónak nevezett eszközzel. Egyáltalán nem utálta, egyetlen szomorúsága az volt, hogy nem láthatta szembõl az érdekes zümmögõ gépcsodát (mert a szempilláját nem szerettük volna levágni).

Bea! Jó nyaralást!

Bocs, ha vkit kihagytam, mindenkinek hûvös, árnyékos helyen elfogyasztott hideg italokat kívánok, az elfogyasztás pillanatában édesen alvó babával! KépKépKépKépKép

Márti+Ármin (édesen alszik)
márti
 
 


Bocs, hogy nem elég, hogy ilyen hosszút írtam, még el is küldtem duplán! Mentségemre szolgáljon, hogy gõzöm sincs róla, hogy hogyan csináltam!

Márti
márti
 
 


Agci!
En csak most tudtam megnezni a kepet Gaborol, hat tenyleg nagyon tunderi, vigyazz vele, ha igy folytatja, kergetheted el a lanyokat korule, hogy picit is nyugta legyen.Kép

Gratula minden babocanak, aki uj mutatvannyal orvedezteti a szuloket. :-)))

Mi meg csak felig vagyunk tul a koltozesen. A regi lakasbol mar kikoltoztunk, az ujba meg ha minden jol megy es ideer a kamion, akkor a hetvegen koltozunkbe. HOlnap veszem fel a kulcsokat. Addig marad a szalloda.

Megtettuk Madisonnal az elso repuloutat. Nagyon buszke vagyok ra.;)KépKép Meg se mukkant. Evett, nezelodott majd aludt. Majd mikor atszalltunk a masikra, akkor fel sem ebredt felszallaskor, kesobb evett egy kicsit es leszallaskor sem ebredt fel. A mogottunk ul idos bacsi meg is jegyezte kiszallaskor, hogy nem is tudta, hogy itt egy baba utazik. Szerencsere konnyen hozzaszokott, hogy nem otthon alszik Kép

Most egyenlore csak ritkan olvasgatlak benneteket, de ha lezajlik a koltozes, akkor mar jovok minden nap.

Szila!
Legkozelebb ha rakod a tablazatot akkor kijavitanad a lakheyet San Jose, CA-ra, elore is koszi.

Na most megyek aludni, nalunk lassan hajnali ketto lesz.

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Éjszakai felriadásokra:
olvassátok el ezt lányok egy másik fórumon kaptam a választ. Most sírjak vagy nevessek?
bfedit 2002. 07. 09. 22:37 | Válasz
Re: Altatás
Sziasztok!
Az én kislányom 11 hónapos múlt, és egészen nyolc hónapos koráig voltak éjszakai ébredések. Az elsõ hónap egy rémálom volt, szinte csak szoptattam és ringattam, a következõ pár hónapban háromszor, majd kétszer végül pedig már csak egyszer, egyszer ébredt fel. Ilyenkor mindig megszoptattam és ha nem aludt el újra, bizony ringattam, nehogy felébressze az apukáját. Közben aggódtam, hogy ez nem lesz jó, mert megszokja és csak így lesz hajlandó elaludni. De szerencsére nem így történt. A "kifárasztó" játékok és a tele pocak segítettek, a fogacskák - neki már nyolc van - kevésbé befolyásolták. Az elalvásnál nálunk bevált, hogy magára hagytuk, már az elsõ próbálkozásnál 10 percnél nem sírt többet (persze én alig bírtam ki, hogy ne menjek be hozzá) és elaludt. Most egy kicsit módosult a menetrend, mert már feláll a kiságyban, ezért amíg elalszik (5-10 perc) örködünk felette. Szóval kitartás, bár nekem is hihetetlennek tünt, de egyszerûbben megoldódnak ezek a gondok, mint éjszakánként gondolná az ember.

És akkor jön ehhez, hogy most már rájött, hogy fel is lehet ülni a kiságyban!KépKép
DE, hogy lekopogjam: ma is csak negyed 4-kor kelt, kicsi szopi, alvás reggel 8-ig. Úgyhogy lehet, hogy a deci tejpép segít, amit "belerakok" még az esti szopi mellett.
Mindenkinek jó aszalódást:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Hanna mindig egyedül alszik el, az elalvással egyelöre nincs is probléma. De úgy néz ki õt tényleg a foga kínozza, mert megjelent a várvavárt csík a jobb felsö fogán, szóval közeleg az áttörés végre.Kép

Ágci! Korábban Hanna is azért ébredt mert megéhezett, de ö már óriási adagokat eszik nappal minden étkezésre emellé szopik is, ami csak desszert. ma reggel és délelött 3x szopizott aztán bevágott 200g gyümölcsöt. szóval amióta eszik, azóta nem éhes éjjel.
De ez az éjszakai dolog nekem nagyon mókuskeréknek látszik. ha nem éhes akkor a foga, ha nem a foga, akkor melege van, ha nincs meleg, akkor meg csak úgy felsír és húzza tovább. Én meg nenm tudom meddig húzom.KépKépKép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
Andy,
aranyos vagy! Köszi!

Tikk,
az elaltatással nekünk sincs különben semmi bajunk. Amit írtál, nos, ez van, igen. Aztán ha semmi sem jut eszünkbe miért kel fel, akkor ráfogjuk, hogy biztos zümmögtek a szúnyogokKép!
Csajok, folyik rólam a víz patakokba.Kép Megyek, mert nagy hangzavarral tudatja Cumi, hogy vele is foglakozzam.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

BMarti!
Hat igen, lassan razodott vissza, de ma ejjel ma 7 orat aludt egyhuzamban!
Ma mertek, 3,5 honaposan 6960 gramm! A kis evogep! :-))

Annamari
muter
 
 


sziasztok Lányok!

Mi is jól éreztük magunkat a talin, utána Helena egy kis tündér volt az anyósomnál is, ami nem egy megszokott dolog.
Én úgy emlékszem, hogy a következõ tali az István parkban lett volna. Fel is írtam magamnak akkor. Az 5. tali lett volna az Omszki-tó.

Amióta Helena velünk alszik soha se kell felkelnem miatta és ez így sokkal jobb nekünk. Így is van, hogy átalussza az éjszakát. És az sem egy utolsó szempont, hogy olyan jó érzés, amikor reggel felébred és ránk vigyorog, mi pedig rá és egymásra. Néha már olyan, mint egy csöpi nyálas filmben... Kép

ccccccccccc xxxxxxxxxxxxxxxxxx Ezt Helena írta nektek! Kép

Zsuzsi! Miért kell neked egyfolytában takarítanod?

BMárti! Kitartás, lesz ez még jobb is (vagy így se?) Kép

Márti! Gondoltam, hogy az idegen környék és a sok idegen zavarta a talin Ármint, de majd csak megszokja azt is!

Momo! Én is gratulálok nektek és írígyellek is!

Henke! Sajnos még mindig nem jutottam hozzá a Callanetics torna könyvhöz így nem tudom még elkezdeni, pedig nagyon kéne már!

Mi is nagyon nehezen bírjuk ezt a meleget, Helena csupa melegkiütéses, pedig egy szál pelusban van és rengeteget szopizik, iszik.

BGabi! Jó volt látni titeket is! Mindkét gyerõcöd gyönyörû! Kép

ja és mégegy, nem tudom, hogy tudjátok-e, de az esti 150 Ft-ig kedvezmény augusztusig megvan.

Na sziasztok!
Menta és Helena
menta
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!

Jó volt látni a talis képeket. Ó és külön jó hogy aláírásokat ia készítettál .Mi sajnos lévén nem Bp.-en lakunk nem igen tudunk menni, egyszer talán ha apukát sikerül megfûzni. Csak vásárolni iletve kultúr progikra járunk fel. Apa meg problémázik, hogy õ mit csináljon addig. És ott van még a két nagy is...

Menta!

A kis Helenát képaláírás nélkül is megismertem mindjárt a szép szemeirõl, igazi nõ már!KépKép
Napocskán is van néhány melegkiütés.

Gorsi! Menta!

A ti picurkáitok is kb.két, két és fél óránként szopiznak ebben a melegben?
Inni nem igazán tud mert cumis üvegbõl nem megy neki, pohárból meg nehézkes, vagy nem szeret, ezt õ tudja, de inkább gyakrabban szopizik 5-10 percet, és azt is csak egy mellbõl.

Nincs nagyom meleg a talikon vagy nem 11- re jártok?
Mi ekkor már nem igen merészkedünk ki. A kicsi lánynak a hófehér bõre virít a fiuk napbarnította pocakja melltt.

Délután fürdõzött a tesókkal a kertben, a medencéjükben, nagyon élvezte, imád pancsolni, nem zavarja a víz ha a szemébe megy kitörli és folytatja.KépKép

Voltunk vele a múlt héten /amikor még kevésbé volt hõség / étteremben. Végre az egész család mint régebben.Kép Nagyon jól el volt.Hétvégén vacsorázni készülünk , remélem azt is jól viseli majd.

Ma este a fiuk a nagyinál alszanak /kikuncsizták/mivel csak augusztus elején megyünk nyaralni ez most némi szabadság érzetet ad nekik. Hiányoznak üres a ház, apa is dolgozik. Úgy megszokja az ember a gyerekzsivajt hogy ilyenkor már fáj a csend!KépKép

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok Mamócák!

Elviselhetetlen ez a meleg. Remélem ma lesz az utolsó ilyen nap, legalábbis enyhülést ígérnek az okosok. Persze ez attól függ melyik csatornát nézi az emberKép Aztán persze kezdõdik minden megint...de legalább szusszanhatunk egyet.
Itt a betonrengetegben, valszeg meg sem fogjuk érezni a lehûlést, a falak akkor fogják csak igazán ontani a melegetKép
Réci szobájában este 10-kor is 28 fok van. Délután 5-kor az erkélyen 52 volt, és akkor már nem sütött ide a napKép
Továbbra sem igen eszik semmit, talán a Danonino puding az egyetlen amit szívesen elfogad.
A délelõtti alvása általában még rendben is van, de délután, amikor idesütött a nap, 20 perc után felsírt. Az éjszakát szerencsére eddig háborítatlanul végigaludta, még most is húzza Kép

Irígylem a vidéki nagymamázókat. Anyuék egy emelettel fentebb laknak, anyósomék meg a szomszéd tömbben, úgyhogy nekünk nemigen jut ki a hûvös, árnyékos kertbõlKép Szörnyû.

Mindenkit szorgalmasan elolvastam, de lustaságomból kifolyólag így együt szeretnék gratulálni minden újdonságot produkáló babucinak. Kép Kép Kép

Mindenkinek kellemes napokat kívánok, max 25 fokkal!
Remama
rema
 
 


Sziasztok!

Hát én még nem érzem a hidegfrontot...
Tegnap a Szigeten voltunk a lányokkal, találtunk egy jó kis helyet a víztorony mögött a romok mellett. Nagy fák között frissen füvesítve, egész nap árnyékos és nem volt ott senki. A fû nem volt kikopva meg tele szeméttel. Ha gondoljátok, legközelebb mehetünk oda is.

A nap híre: tegnap Luca megtette elsõ önálló (kicsit bizonytalan) lépéseit, aztán a biztonság kedvéért még párszor megismételte, közben nagyokat vigyorgott.
Holnap megyünk nagymamázni, de hétfõn Lucával ott leszünk a talin. (akkor most a Ligetben?)

Márti, legközelebb ugrálhatunk együtt, majd lezáratjuk a környéket. Amikor én ugráltam, szerencsére nem volt ott senki.Kép

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


SZiasztok!

Én hétfõn sajnos nem tudok menni talira Kép, bárhol is lesz, mert megjött a franciaországi barátnõm és vele kell találkoznom! KépKépKép Épp két héttel idõsebb a kislánya, mint Ármin, muszáj bemutatnunk õket egymásnak! Kép

Andi! Ugrálás rendben! Kép Te tudod, hol van a szigeten a jó játszótér? Ugyanis oda mennénk, ha javaslod (egy hatéves, két 2,5 éves egy 1,5 éves és két nyolchónapos gyerekkel) Olyan hely kellene, ahol a nagyobbak tudnak játszani, a kisebbekkel viszobnt le lehet telepedni pokrócokra, árnyékba! Neked van ebben gyakorlatod! SZóval, szerinted hová menjünk? A szigetre? Vagy egyéb helyre? És az is jó lenne, ha autóval meg lehetne közelíteni, mert az egyik barátnõm két, a másik három gyerekkel jön (értelemszerûen, mert nekem még mindig "csak" Ármin van)! KÖszi elõre is!
Lucának nagy gratula az elsõ lépésekhez!!!!!

Ármin is nagyot fejlõdött: fel tud térdelni nyújtott törzzsel, illetve kapaszkodva fel is áll (még nem tökéletesen nyújtottal), illetve térdelésbõl eléri az ágyunk felett lévõ kislámpa kapcsolója, azt tudja felkapcsolgatni! És szépen hátranéz, hogy mi szólok hozzá, aztán vigyorog,m mikor mondom, hogy nem, és már kapcsol is! KépKépKép

Remama! 52 fok?????? KépKépKép Jó lenne a felét eltenni hidegebb napokra! Kép Nálunk a laklásban 32 fok van, pedig nem panel, és ez is elég meleg!

Úúúúúgy vágyom úszni és dinnyét enni!!!!! Nagyon jó lehet épp most nyaralni, Virágék jó hetet fogtak ki! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Márti!
A szigeten a Kalandparknál van az a játszótér ahová mi is szoktunk járni. (Vigyázz, nem a nagy, amit az útról is látni, hanem a Kalandpark táblánál 45 fokra jobbra, ha a Margit híd felõl jöttök.) Nincs nagy tömeg, le tudtok ülni a picikkel az árnyékba, a nagyok meg játszhatnak, szemmel lehet õket tartani. A játszótéren van csúszda, homokozó, hinta (a kicsik is tudják használni), vízcsap. Váltóruhát vigyetek, mert ha locsolják a gyepet, nincs az a gyerek, amelyik nem lesz vizes... (Irigykedtem is legutóbb a lányokra, sajnáltam, hogy nálam nem volt fürdõruha.)
Parkoló csak fizetõs van, azt hiszem, 250 ft/óra.

Dinnyét már ettem, de én is akarooook úúúúúúúszni!
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Már tegnap is észleltem fogügyileg változást, de mára tisztán látszik az eredmény. Megrepedt az íny a jobb felsö fogánál, szóval nagyjából egyen túlvagyunk, a másik kb 1 nappal van lemaradva.Kép szóval 4 fogúak leszünk lassan.Kép

Márti! Ármin nagyon ügyeskedik. Hanna is aranyosan négykézlábra ereszkedik, de az orrával támaszkodik még.Kép

Andi! Gratula Lucának.

Zkati! Nem irigyelek én sem a defekt miatt. Mátéka jól viselte?

Rebi, Gorsi! Merre jártok? Nagyizás ezerrel?

Na megyek rendbevágom a lakást, meg fözni kellene, csak várom a déli záporzivatart, de ha nem lesz A.Szilárdot lelövetemKépKépKép

Sziasztok!

Tikk
tikk
 
 


KÉpzeljétek: Ármin felállt!!!!!!!!!!! Igaziból, valóban, tényleg, két lábra, persze, támaszkodva-kapaszkodva, de tök egyenesen, és még lépett is kettõt jobbra!!!!!!!! KépKépKépKépKépKép Hát, ezt azért nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar lesz, pedig láttam, hogy nagyon ügyesedik! Roppant büszke volt magára, úgy nézett rám, mintha a világ tetejére ért volna oxigénpalack nélkül! És persze én is nagyon büszke vagyok rá!

Andi! Köszi az infokat, akkor a szigetre megyünk, remélem, hétfõn sem lesznek sokan! Én simán BKV-zom babakocsival, a francia fizetésekhez képest meg gondolom, megfizethetõ a 250Ft/óra parkolási díj.

Tikk! Szilárd déli esõket jósolt? Felettünk egyelõre nincsenek potenciális vízforrások, mindenhol ragyog a kék!
Ármin is sokáig úgy állt 4kézláb, hogy a nagy fejét tolta ,maga elõtt a földön és csak néha emelte fel, amikor konkrétan meg akart nézni valamit, meg belõni az irányt, aztán fej vissza és indult kitûzött célja felé! Szerintem Hannának sem fog sok idõbe telni, hogy feljebb emelkedjen! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: