Új privát üzeneted érkezett!

Évi!
Viola is gyönyörű, nem kell elfogultnak lenned!

Csilla
Én is kancsal voltam! 7 hónaposan kaptam a szemüvegem. (Akkora fejem volt, hogy ráfért a legkisebb keret!) :D
Nagyon szerettem, minden éjjel elbúcsúztam tőle, csak akkor aludtam el. 13 éves koromban tehettem le, pedig a legmagasabb dioptriám 6,5-ös volt!!! Azóta pedig semmi, kihangsúlyozom: SEMMI baja nincs a szememnek. Még egy évig olvasószemüveg kellett, hogy szokja, és összecsiszolódjon a szemem!
Ha ügyesek vagytok, mire nagylány lesz, nem fog kelleni! HAJRÁ!!!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Évi! Szép nagy pocakod van neked is!

Ma rohangálós napom lesz. Suliba be kell mennem aláírni az adópapírt, Tesco, posta, baba-mama klub.

Csillala! Megy a drukk az UH miatt. Beszámolót kérünk! Szeretnék már színezni!

Kép
szly27
 
 


hannablanka!

igen én is hallottam, hogy az afp önmagában semmit sem ér,ezért külföldön csak a kombinált teszteket csinálják.
röhej, h magyarországon meg itt tartunk!

és sem látom magam kövérnek, félre ne érts, csak a védőnőm olyan furán néz rám, mikor ráállít a világháborúból ittmaradt mázsára.
inerke
 
 

 
 

sziasztok!

nálam a második afp-s vérvétel már a 19+0 napon volt, tehát a lehető elgutolsón, másnap már le sem vették volna.
1,38 lett a mom.

egy a korábbi 0,61-hez képest.... ki érti ezt?

de egy rendellenességekkel foglalkozó spec. doktornő végezte az uh-ot, szóval benne bízom. csak a bébi nem emelte fel a fejét, így nem láttuk az arcát, pedig az orrcsontját nézik ilyenkor nagyon, h van-e neki.

meg hát a ki hány hetes kérdés is érdekes. mivel nekem a mensesem 31-39 nap között jön meg, nem lehet rámhúzni a 28 napos sémát. Az utolsó mensesem aug 20-án volt, de a dokim mondta, h mondja 30-át, és akkor jó rám a "sablon séma".

nagyon fontos, h mikor veszik le a vért pontosan.

A szülséről még egyáltalán nem gondolkozam, hogy akkor hol. A Nyírőbe járok vérvételre és nagyon pozitív a tapasztalatom, nem kell várni, kedvesek, felveszik a telefont... de ugye ez ne ma szülészete. nem tudom, h a magánkórházzá alakítása hogy áll éppen, és mit tudnak nyújtani, ha már fizetni kell érte. csecsemősök, ápolók, szülésznő.....
De az Istvánba is járunk nyaki redő mérésre (ott is elnézték az időt, tehát kétszer voltunk). Hát az nagyon lepra volt, már a rendelő rész. mellette az onkológia, a dokit mindig szüléshez hívták, órákat vártunk, a telefont 3 nap után vették fel, szóval eddig cska ilyen tapasztalataim vannak.
meg ez a látogatók rohama a szobákban ,erről máshol is hallottam, biztos nagyon idegesítő lehet, meg hát nekem ott ne leskelődjenek idegenek, ha én épp szoptatok, nem?

De a magánfokim mindkettőbe jöhet velem, hisz dolgozik mindkét helyen.

egyébként jövő kedden megyünk a következő uh-ra, aztán gondolom jön a beutaló a köv. vérvételre is, meg a terheléses cukorra.
inerke
 
 


Sziasztok!
Termeltetek ám rendesen! :)
Inerke!
Ezt én is így látom,első babával nem volt ekkora a pocak.Márkkal 88cm hasörfogattal mentem szülni,most meg egy hete volt 82! :shock: Bár az is igaz,hogy Egerben korábban sem mértek ilyet,csak itt Bükön,egyszer a végén,de bizti,hogy ekora nem volt!!!
Csilla!
Várjuk az uh eredményét! Amúgy nekem 5 évesen mütötték a szemem kancsalság miatt másodszor,akkor már sokkal jobb,a szemüveg,pláne ha elviseli magán!!!
Sly!
Tényleg elég kék ez a tábla!Nem tudsz csinálni vele valamit? :lol: Fiús anyukák! Köszönöm hozzászólást "fütyi-ügyben" ezek szerint nekem is "kézbe kell vennem az irányítást"! :)
Tényleg Violka is nagyon szép,és Isten éltesse szülinapján! :wink:
Torkos csütörtök?
Nekünk tavaly asztalfoglalásunk volt egy helyi étteremben,de Manó olyan beteg volt,hogy még a víz is kijött belőle,így nem jutottunk el!De majd most!Bár azt még nem tudom hova,itt Bükön van 20 étterem (3200 lakos :shock: ) de csak 5 van benne,de Szombathelyen 20 vesz részt,bár ezt csak elmondás alapján mondom,még nem néztem utána!

Amúgy ma farsangi felvonulás lesz itt a "faluban"-amúgy már város!!! és mi is megyünk fellufizott babakocsival! :D Márknal tuti tetszeni fog!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patricia! Jó lenne tenni valamit a kékség ellen, remélem csütörtökön megmutatja magát a babám. Biztos jó lesz a felvonulás, ráadásul itt tök jó idő van. Több mint 10 fok.

Inerke! Hát nekem kórházi gondjaim nincsenek. Itt csak egy kórház van. Akinek nem tetszik mehet 60 kmrel odébb. De nekem megfelel. Pláne, hogy magándokihoz járok, így a kórházba nem sokat megyek. De a lényeg, hogy a szülésznő az unokatesóm. Vele napi kapcsolatban vagyok. Rolit is nála szültem. Jó volt. Végig velem foglalkozott, nem hagyott ott. Ráadásul elég talpraesett, jó kapcsolatban van a dokimmal.

Kép
szly27
 
 


Folytatnám! :lol:
Szóval az egész úgy kezdődőtt hogy 4 napja kitalálta az uram,hogy ugyanmár megyünk el nyaralni.Nászúton Thaiföldön voltunk 2 éve februárban,és az jó lenne most is! :shock: Persze,nekünk 10-15 közötti indulás lenne csak jó,így megkezdődött a lázas telefonálás.Aztán tegnap Ausztriába menet vissza is csörögtek,hogy ok,jövő kedden lenne hely! Hurrá!Beleéljük magunkat meg minden,aztán csörög megint a srác,hogy valaki eladta a jegyeket,amit ő félretett nekünk! De szerez,ha máskorra nem hát szerdára!:cry: amúgy gyorsan szétnéztem Ausztriában és egy db nem sok,annyi nyári ruhát nem találtam,de még csa rövid ujjú bodyt sem! Végülis jogos,ki vesz februárban rövidgatyát? :shock:
Ha esetleg van valakinek ötelete,hogy 1-2 dolgot hol tudnék beszerezni várom.Tudom,hogy az outletben a Soroksári úton szinte minden van,de már addig nem tudun felmenni!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


De jó nektek! És viszitek Márkot is? Gondolom igen. Mi is vittük tavaly Rolit. Mi az idén tuti nem megyünk sehova. Na de majd jövőre! Tuti nagy élmény lesz (mindkét értelemben) két kicsi gyerekkel. De itthon semmiképpen nem hagynám őket.

Kép
szly27
 
 


Sly!

Hát ezaz! Az út kicsit hosszú,de a jó idő,a tenger kárpótolja a törpit! És ugyan sokat felelőtlennek tartanak,de én sem hagynám itthon! :!: Meg egy ideig úgy sem lesz lehetőség a babóca miatt menni...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Mi 14 órát autóztunk és akkor volt Roli 15 hónapos. Kicsit nehezen bírta, de főleg csak akkor nyöszörgött, ha tényleg valami baja volt. A legjobban a pelenkával gyűlt meg a bajunk. Nagyon sokszor kifolyt.
Mennyi idő az út? Repülővel ugye?

Kép
szly27
 
 


Inerke

Van valami baj a cukroddal, hogy ilyen korán küldenek? Mondjuk, engem is fog majd a dokim, mert én Bencével terhességi cukorbeteg voltam a 9. héttől!
Már voltam egyen Levivel (11 hetesen), az szerencsére jó lett!
A kórházakba nem igazán van belelátásom, mert én a Péterfybe kezdtem, és ott is maradtam. Szerintem az első benyomás fontos, ha a Nyírő a szimpatikusabb most, lehet, hogy azzal jársz jobban. A másik: kérdezd meg a dokidat, hogy hol vezet szívesebben szülést! Ez + pont is lehet! :D

Patrícia
Az a baj, hogy én is csak itt, Pesten tudok! Ez konkrétan a köv,. hét lenne?
Túl rövid az idő, pedig csomagban esetleg tudnék küldeni egy pár ruhát Bence tavaly nyáriai közül! Meg a méret is kellene, mert a fiam nagyobb, mint az átlag!
Ha pedig mágis kapsz egy pár dolgot Márkinak, elég lesz, mert talán kint is tudsz neki venni!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


És most jön a fotódömping Bencéről! Kép Kép Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Most a téliek!!! Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Hannablanka! Nagyon édes Bence. Jó nagy marcipánja volt. Nyami ennék most belőle. Vagy az a vonat nem marcipán?

Kép
szly27
 
 


De, marcipán!!! És bár én nagyon nem szeretem, ez finom volt, mert belül valami isteni marcipános torta volt, sok-sok-sok csokival! Ú, de ennék én is!
Rájöttem, hogy rólam még mindig nincs kép! Most is csak egy féloldalas lesz még az őszről!
Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Az mellékesen egy 5 Ft-os nagyságú "kisbogáj"!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Na, örülhettek, én tettem a KÉKSÉG ELLEN 8) . Szóval úgy néz ki, nincs kukija a kislányomnak és egészséges mint a makk. Azért majd jövő hét kedd után (4d) még inkább megnyugodhatok ez ügyben.
Ami miatt viszont aggódhatok, különben milyen uncsi lenne az élet, hogy a méhlepényem elérte a méhszájat :( . Semmi emelés, lépcsőzés, sok pihi és reménykedés, hogy még feljebb csúszik onnan.
Neten utána néztem (nem kellett volna), örülhetek, ha túlélem :shock: . Most már megpróbálok tényleg pozitívan állni a dolgokhoz, nem könnyű :? .

Patrícia, szuper lesz Nektek!

Nagyon édes fiú Bence!

Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla!
Gratulálok a lánykához!És akkor szigorú pihenés,mert az milyen könnyű egy gyerkőc mellett!!!Reméljük javul a helyzet!!!

Noémi nagyon kedves vagy,köszönöm szépen,de ami miatt most írok,hogy elköszönjek,ugyanis holnap késő este,vagyis már majdnem éjfélkor indul a gépünk! :D Délután jött a lehetőség,hogy ha össze tudjuk szedni magunkat akkor rajta,és még csak most foglalok szállást,meg belső jegyeket a neten!! :roll:
Remélem minden ok lesz, a repülőút 9 óra,Bangkokig!
Mindenkinek minden jót,vigyázzatok magatokra,pocaklakóitokra és a gyerekekre is!
Február 19-én jövök!!!! :lol:
Puszi nektek! Jó éjt!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patrícia, jó utat és pihenjetek sokat! Vigyázz a Manókra!

Puszi
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


sziasztok!
Hannablanka: a 18 hetes vérvételemnél azafp érdekelt nagyon, el is mentem hamar az eredményért. De akkorra még nem volt kielemezve minden, és a többbiért azóta sem mentem el, a dokim mondta, hogy majd a következő vérvételkor kérjem el a korábbi maradék eredményeket. Szóval nem tudom, h azon volt -e egyáltalán cukor mérés, mármint vérből ,mert vizelet cukor az volt ,az negatív.
nincs semmi baj a cukrommal. tavaly nyáron - egy tévedés miatt - elküldtek terheléses cukorra, éhgyomorra 3,2 volt, aztán 1 óra múlva 4 lett, aztán még egy óra múlva 3,5. szóval akkor nem volt gond.
most azért megyek, mert most aktuális ahogy néztem a terhesgondozási tematikát, a következő vérvételen.

ja és köszi a kórház véleményezést. Lassan valóban beszélnem kéne a dokival a dologról. Talán cska babonából nem akartam eddig felhozni a szülést.
De ma megkezdtük a 6. hónapunkat. Hogy rohan az idő!!!!

Csilla: ne aggódj, még sok idő van. nekem is kicsit lejjebb van a lepény a kelleténél, de a doki mondta, h feljebb megy az, ne aggódjak. Majd ahogy tágul a máh, feljebb húzódik.

Csajok: mikor érdemes elmenni a 4D Uh-ra? hányadik hét körül?
szeretném már látni a Bébinket valós idejű képen is.
inerke
 
 


Sziasztok!

Patr.! Jó utat kívánok nektek és jó pihenést! Vigyázz magatokra!

CSillala! Mindjárt teszek egy táblázatot! Még van esély, hogy egyenlő legyen a nemek aránya! REmélem úgy lesz!

Inerke! Én úgy tudom, hogy a 24-30. hét között érdemes 4Dre menni. Én úgy gondolom, hogy a 25. v. 26. héten megyek.

Kép
szly27
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


HelóLányok!!

Hűha párnapig nem jövök és lemaradok mint egy borravaló :shock: :lol:

Én rttől s kukschátrahúzós témátol már most kivagyok. Az a szörnyő, hogy az összes doki mást mond... :?

Inerke,
4d-re énis úgy tudom 25-30 körül jó elmenni, erre a dokim azt mondja 33 a legjobb :shock: Addig úgysem birom ki... :oops:

patricia,
Bankok...húúú irigy-irigy vagyok :wink: :D jóutat!

csilla,
hú nekem is volt rossz helyen a lepény és nekem sem kellett volna neten utánanézni... :roll: De nyugi még van ideje arrébb vándorolni. a pihit meg gondolom nem tudod megoldani.. :?
GARTULA A CSAJSZIHOZ!!!!! Két kicsi csajszi...milyen szép is az!!
Vendég
 


JEvi, Sly
HATALMAS hasatok van csajok :shock: :shock: PEdig nekem is nagyobb az első babához képest, de nem ennyire :shock: :lol: Namajd rakok fel én is!!
Vendég
 


Sziatok csajok!!

Bocsi, hogy nem írtam, de mostanában nagyon aluszékony és nyűgös vagyok. Nagyon szépek a gyerköcök és a pocakok.

Képzeljétek mi történt nálunk. Kicsit rosszul érint a dolog.
A bölcsiben tegnap Olivér megharapta az egyik gyereket aki viszonylag megérdemekte, mivel amióta járnak bölcsibe azóta bántja a többieket. Olivért is sokszor bántotta már (fellökte, megütötte úgy hogy karmolás is lett az arcán). Ettől függetlenül csúnya dolog megharapni a másikat azt tudom és nem is dícsértem meg érte Olivért. Ma reggel a másik gondozónő odavetette nekem, hogy tegnap egy másik gyereken is találtak a szülők harapásnyomot és az is biztos Olivér volt. Ehhez tudni kell, hogy már korábban is harapdálták egymást a gyerekek és eddig nem Olivér. Tök rosszul esett, hogy egyből Olivérre kenték a másikat is. Lehet, hogy a terhesség miatt vagyok ilyen érzékeny, de nagyon rosszul esett. Szerintetek hülye vagyok, hogy ennyire bánt a dolog?
Kezdek egy kicsit elbizonytalanodni a bölcsivel kapcsolatban. A ma reggeli gondozó néni nem a szívem csücske, már máskor is észrevettem, hogy tök sokat kiabál a gyerekekkel és nem valami gyerekcentrikus. Olyan durván szól oda a gyerekekhez, ha valami rosszaságot vagy csak csintalanságot csinálnak. Szerintem ezek a gyerekek még szeretgetésre anyapotlékra vágynak, nem úgy mint az óvódások. De lehet, hogy csak én látom rosszul.


Bocsi a panaszkodásért és hogy csak erről írtam, de hulla vagyok!

Szép napot mindenkinek. Bizom benne, hogy hamarosan jobban leszek és jobban be tudok kapcsolódni a mindnnapjaitokba. Ha még van itt helyem. :roll: :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Titanilla! Miért ne lenne helyed? TE itt őslakos vagy!! Ebből is látszik hogy mennire figyelnek a gyerekekre, hogy azt sem tudják ki kit harap meg. Azért egy olyan harapás, ami másnap is látszik, biztos fájhatott. Nem hiszem hogy hang nélkül tűrte a gyerek, akkor pedig lehetett volna nyomozni, vagy akár látni hogy ki volt. Ne is törődj vele! Amíg Olivér jól érzi magát.

Ma voltunk UH-on. Minden ok, kicsit még mindig kisebb mint kéne. Mondtam, hogy van egy kis fehér folyásom, nem sok, de van minden nap. Canesten kúpot kell használnom, meg kenőcsöt. Életemben nem használtam még semmit! Nektek abszolút semmi folyásotok nincs?

De a lényeg KISLÁNYUNK lesz!!! Úgy örülök! Kislányt akartunk!

Kép
szly27
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Titi! Benned bízunk, hogy egyenlő legyen a fiú lány arány!!

Kép
szly27
 
 


Helló!

Szly:tudsz valamit dunyiról?Mi lehet vele?

Titi:sajnos vannak olyan alapból nem gyerekcentrikus dadák.Csak azt nem értem miért válasz magának olyan foglalkozást.El hiszem hogy rosszul esett,szerintem minden anya így érezne ha olyannal vádolnák a gyermekét amit nem is követett el. :evil:
Írtam a múltkor privit az ingáról nem tudom meg kaptad -e?Mert nem válaszoltál vissza.De lehet hogy úgyjártam mint legutóbb és nem küldte el.

Csilla:Mit torkoskodtál???? :lol:

Patrícia:Jó utazást vigyázz magatokra!!!

Bacilivi:Várjuk a pocis képet!!

Hannablanka:aranyos a kisfiad.És tök jók a képek.

Bocsi akit kihagytam de már megyek aludni,mert reggel fél ötkor jelez az órám. :?
Jó éjt mindenkinek.!

KépKép
henka76
 
 


Sziasztok!

Úgy nézem, sokan leszünk vegyes-páros! :)

Sly!
Gratulálok a kislányhoz! :)

Csillala!
Nektek is gratulálok a kislányhoz!

Lehet, hogy egyenlő lesz a nemek aránya? :)

Patrícia!
Jó utat, érezzétek jól magatokat!

Hannablanka!
Nagyon szép a kisfiad, és én is nyam-nyam torta! :oops: :)

Inerke!
Én is úgy tudom, hogy 24-28 között!

Titanilla!
Én megértem, hogy kiakadtál, de ne foglalkozz vele! Ennyit nem ér! :wink:

Violka benyalt valami hányós vírust, a múlt éjjel végig hányt, reggeltől már szerencsére nem! Remélem hétvégére teljesen rendbejön, mert akkor tartjuk a szülinapját! Majd rakok fel én is fincsi torta képeket! :P :wink:

Üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sly: gratula a kislányodhoz. Azért egy kicsit bizom benne, hogy nekem is rózsaszínű csíkom lesz! :D De az a lényeg, hogy egészséges legyen.

Annyiszor gondoltam már arra, hogy beolvasok annak a gondozónőnek, de sajna Olivér szívná meg azt meg nem szerteném.

Heni: sajna nem kaptam meg!!! :roll:
Ha van még lelkierőd akkor írd meg mégegyszer légyszi!

Köszönöm, hogy maradhatok. Nem is tudom hogy juthatott ilyesmi az eszembe. Tényleg őslakos vagyok ezt majdnem elfelejtettem!

Hol lehet Dunyi????? Csak nincs valami baj? Annyira kiváncsi vagyok mi lehet vele. Szerintem csak elromlott a nete!!!! Ugye???

Jevi: jobbulást violkának és Nagyon boldog szülinapot!!!!!

Csilla: remélem nem lettetek rosszul a sok kajától? :wink: :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Hali!

Minden oké, itt pihegek a gép előtt :wink: . Szóval hideg gyümileves, camambert-tel töltött jérce mandulás panírban, steak burgonyával, paradicsomsalival, meg túrós rétes vanília mártással. Fincsi volt :D .

Szly, nagy gratula a kislányhoz!

Évi, Violkának nagyon boldog szülinapot kívánok, no meg sok ajándékot (remélem már jól van). Mondtam tegnap Toncsinak, hogy lassan neki is lesz a szülinapja. Kérdezem, mit fogsz akkor csinálni? Ajándékot kapok! 8)

Titanilla, Te miket beszélsz :wink: , egy kis napsütés majd helyre teszi a lelkivilágod! És milyen a félidőn túl :) ?
Én is csak ilyen gondozónőkről hallok :shock: :x ! Mikor mész uh-ra?

Inerke, mi Toncsival a 28. héten voltunk 4d uh-on, jól lehetett látni. Bár szinte végig az arca előtt tartotta a kezét. Pont a múltkor néztük meg a felvételt és az a legviccesebb, hogy azóta ugyanígy szopja az ujját, hogy a másik kezét az orra elé teszi, pont úgy, ahogy a pocakban :D .

Bacilivi, Neked mikor volt rossz helyen a lepény és mennyi idő múlva ment odébb? Pihentél vele?
Azért próbálkozom, ahogy tudok.

Voltam dokinál, adott 6 hetet a lepényemnek, hogy jobb belátásra térjen :? . Ha nem, akkor jön a kórház. 4 hónap :shock: . Bele sem tudok gondolni, a lányommal ugyan mi lesz, ki lesz, hová viszem? Szóval most erőteljesen csalogatom a lepényemet :? .

Most már megyek is lassan aludni.
Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Dunyiról nem tudok semmit, remélem minden ok vele, csak biztos máshova gyakrabban írogat.

Évi! Violkának boldog szülinapot kívánunk! Milyen tortája lesz? Nálunk van egy tök jó cukrászda, olyan meseszép tortát csinálnak és még finom is. Már alig várom hogy Rolinak rendeljem én is. Bár ki tudja hogy lesz, mert vagy mindenórásan tartjuk a szülinapját, vagy újszülött babával.

Csillala! Most amikor UH-on voltam, tesóm megkérdezte, hogy hol van a lepényem. (védőnő lesz, ezért érdekli). A doki megmutatta neki, hogy a hátsó falon és majdnem eléri a méhszájat. De rögtön mondta, hogy ilyenkor még nem szokott erről semmit mondani, mert ahogy nő a méh, húzódni fog feljebb! Ő nem is stresszeli ezzel az embert. Most nem tudom pontosan, hogy neked ráér-e a méhszájra, de még nagyon nagyot nő a méh és tuti húzódni fog.

Bacilivi! Nekem is nagyobb most a hasam, mint az előző terhességemnél. Már kinyúlt gondolom minden egyszer, könnyebb újra visszaállnia.

Várjuk a pocifotót!

Kép
szly27
 
 


Csilla: ez egy kicsit rémisztő, ez a 4 hónap.
Nagyon jó félidőn túl, közelebb a vége!
Olivér is ugyanúgy szokta tartani a kezét, ha elgondolkodik, mint a pocakban. Az uh- képen ökölbe van szorítva a keze és támasztja vele az arcocskáját mint aki gondolkodik. Majd lefotózom a képet és felteszem, ha sikerül.
Igazad van, már nagyon várom a jóidőt, attól biztos jobban leszek.

Toncsi nagyon édes! Aztán majd mindig ajándékot szeretne mint Olivér. Holnapután lesz a férjem szülinapja, de ő azt mondja, hogy ő kap ajándékot és tortát nem a papa. :lol:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Csilla: ez egy kicsit rémisztő, ez a 4 hónap.
Nagyon jó félidőn túl, közelebb a vége!
Olivér is ugyanúgy szokta tartani a kezét, ha elgondolkodik, mint a pocakban. Az uh- képen ökölbe van szorítva a keze és támasztja vele az arcocskáját mint aki gondolkodik. Majd lefotózom a képet és felteszem, ha sikerül.
Igazad van, már nagyon várom a jóidőt, attól biztos jobban leszek.

Toncsi nagyon édes! Aztán majd mindig ajándékot szeretne mint Olivér. Holnapután lesz a férjem szülinapja, de ő azt mondja, hogy ő kap ajándékot és tortát nem a papa. :lol:

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Régi babanetes anyuka vagyok, és most gyűjtöm az IBCLC szopis tanácsadó vizsgához a gyakorlati órákat.

Tudom, hogy még sokan nem tartotok ott, de nemsokára előtérbe fognak kerülni a szopis kérdések, és sajnos problémák, amiket ezerszer könnyebb megelőzni, mint megoldani. És ezt csak úgy lehet, ha az ember tudja, mire számítson.

Mivel a leggyakoribb kérdés amivel hozzám fordulnak az anyukák az az, hogy miért nincs elég tej, illetve hogyan lehetne növelni a tejmennyiséget, írtam erről egy összefoglalót "Mitől lesz elég a tej?" címmel.

Remélem nem baj, ha ezt most itt közzéteszem. Ha van vele kapcsolatban valami észrevétel, kérdés, vagy javaslat, kérlek írjatok privit vagy emailt (a cikk végén ott az email címem).

Innen tölthető le:

1202478746.1144.txt

(Remélem hogy olvasható formátumban...)

További jó pocakosodást és babázást! :)

Ja és még annyit, hogy úgy néz ki, márciustól baba-mama csoport indul a XI. kerületben, a Korai Fejlesztő Központban, ahol reményeim szerint én (pszichológus) és egy másik IBCLC-re készülő anyuka (gyermekgyógyász) fogunk rendelkezésetekre állni szopis kérdésekben.

Ugye nem baj ha ide megírom mikor sikerült konkretizálni a helyzetet?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terhestornán. Nem nagyon vagyok elragadtatva tőle. Egyedül a légzésnek volt valami értelme, de szerintem az is csak annak, aki már szült. A többieknek hiába magyarázza, hogy mi van, úgysem tudják. Bár lehet hogy a szüléskor eszükbe jut és akkor majd tudják használni amit hallottak.
De a többi része :shock: Sóhajok, meg nyújtózkodások. Ráadásul szinte végig háton kellett feküdni. Ezt pedig az én derekam nem bírja. Alig tudtam feltápászkodni, annira fájt.
A GYÓGYTORNÁSZ csaj egy 4 hónapos babát, kb. 20 percen keresztül járkáltatott a saját lábán. Aztán amikor elkezdett nyöszögni a kiscsaj, megkérdezte mi a baja. Hát mi lett volna, elfáradt csóró!!

Egyedül a társaság miatt, lehet hogy még megyek párszor! Szinte mindenkit ismerek aki jár. 7-en voltunk.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!
Most csak egy gyors bejelentkezés, mert pakolok össze holnapra. Megyünk a nagymamához, Hevesre! Csilla, nem leszek messze tőletek! :D
Túléltük a tegnapi napot, összeházasodtunk. Kis lakodalom volt, de nagyon jól sikerült. Bence a szertartást végigordította. Anyut kértük meg, hogy Bencére vigyázzon, ő meg szó szerint értette: legfogta a két kezét, és az ölébe ültette! Szegénykém pedig egyre csak mondta: Leszállok, Anyucihoz, Apához megyek, engedj el! Meg: Melléülök anyának, anyaaaaa" stb... 6 percig bírtam, aztán odaszóltam anyunak, hogy engedje már el. Odajött, megállt mellettem, és a végéig ott is maradt. Az anyakönyv-vezető szerencsére jól fogta fel a dolgot, bár olyan kínos volt. Az elejétől a végéig nekem beszélt, belenézett a szemembe, folyamatosan nekem magyarázott. Olyan sz.. volt, egyfolytában el akartam nevetni magam. :oops:

Szly
Nagyon jó, hogy kiscsajszi lesz!
Azért 4:3 még mindig a fiúknak!
:D :D

ilyen volt a csokrom!
Kép

Jó hétvégét mindenkinek, hétfőn jövök!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


És íme, ez vagyok én! Már nem a szép ruhámban, és vázástól fogom a virágot, de ez már este készült, mert akkor derült ki, hogy nincs is rólam kép! Kép Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Hannablanka! Gratulálok!!! Sok boldogságot kívánok Nektek! Bence is ott akart lenni veletek, érthető, hiszen hozzátok tartozik.
Nagyon szép a csokrod!

Nekem anno az egyházi esküvőnél volt ilyen érzésem. Akkor is nekem beszélt a pap és én is alig bírtam ki röhögés nélkül.
:oops:

Kép
szly27
 
 


Titanilla,
ez a bölcsis dolog engem is rosszul érintett volna... GEnyóóók :evil: :evil:
Teee, mi ez a ha van még itt helyem dolog??????,Irgumburgumm :P

HAnnablank,
TYŰŰ GRATULA AZ ESKÖVŐHÖZ!!!!!! :D :D Sok boldogságot!!!!

Sly,
TErhestorna: :? Már belegondolni is szörnyű abba, hogy a kemény földön feküdni háton... :roll: Én ha lefekszem a földre 1 perc után úúúgy beáll a derekam, hogy csak naa...

Csilla,
lepény a hátsó falon volt és asszem a 12 hetes uh-n mondták, hogy figyelni kell, hogy elmozduljon, de állitólag már nincs gáz vele. VAn egy pasi a Raffai Jenő (asszem) aki babamama kapcsolatanalízissel foglalkozik vagy mivel és szerinte a rossz helyen lévő méhlepény 'elmozdítása' az ő foglalkozásaival rutin dolog. Huhh nem tom mennyire voltam érthető, de én is csak olvastam valahol, esteleg keress rá a pasira a neten.

Jevi,
JOBBULÁST Violának!!!!!!!!!!!!!!!!!

Henka,Sly
igérem csinálok majd fotót és megmutatom magam, csak valahogy mindig elfelejtem vagy nincs kedvem vagy stb...Bár a pofám leszakad, hogy Dalminál a 17 héttől kezdve minden héten fotóztuk, most meg még 1 sincs... :oops:


Lányok most kezdem csak érezni 'terhes' vagyok...Tök aktív vagyok meg minden, de tegnap este úúúgy fájt a lábam meg a hátam, hogy majd becsináltam... Ma meg 'csak' a derekam állt be. Na megyek is pihizni!! Jóéjt!
Vendég
 


Bacilivi: nagyon aranyos vagy! Biztos rámjött a dili-hopp. :roll: :D Nagyon jó itt köztetek!

Hannablanka: Nagyon nagy gratula az eskűvőhöz és nagyon sok boldogságot kívánok nektek.

Sly: Én is voltam tornán az eggész jó volt, de sajna nem hiszem, hogy rendszeresen tudnék járni, mert olyan időpontban van ami nekem nem jó. Olivért nem tudom hova tenni és ott meg nagyon zavarna, mert felforgatja az egész termet és relaxálni sem lehet tőle.

Bacilivi: én is érzem, hogy terhes vagyok, de én állandóan fáradt vagyok, egész nap csak henyélnék. :roll: Mindig olyan nehéz a fejem. :roll: :(

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


sziaszzok!
szép reggelt mindenkinek!

holnap megyünk terhesgondozásra, majd leírom , mi volt.

Csilla, valóban nem érdemes idegeskedni a lepény helyzete miatt, hisz ahogy nő, majd még elmozdul.
DE ha érdekel a Raffai Jenő: Beszélgetek a kisbabámmal című könyvét valóban érdemes elolvasni.
Még tavaly a babavárásom előtt én is olvastam, meg is fogadtam, h fogok majd járni kapcsoaltanalízisre a doktorúrhoz, de utánakérdeztem, és elég drága dolog. A 4. hónaptól heti 1-2szer kb 5000ft/alkalom. szóval én lemondtam róla, pedig biztos érdekes lehet, kapcsolatba lépni a magzattal.
inerke
 
 


Sziasztok!

Nem sok minden történt a hétvégén. Szombaton délután barátaink jöttek hozznák. A csaj pont annyi idős terhes mint én. Voltak 4 D-n és elhozták megnézni. Én nem voltam elragadtatva tőle. Sok volt a 2 D, ráadásul a 4D-ből szinte még annyi sem látszott mint a 2D-ben. Lehet még kicsi is a baba, de szerintem a gépek minősége között is van különbség. Mindegy oda tuti nem megyek.

Vasárnap délután el akartunk menni unokatesómékhoz, hogy befesse a hajam, de jöttek anyósomék. Így nem mentünk, pedig már nagyon le van nőve!

Én nem tudom mi van, de Roland nem akar délben aludni! Berakom a kiságyba és még két óra múlva is fent van. Néha kiabál, de egyébként csendben van. Azért még elég kicsi ahoz, hogy ne aludjon délben. Nektek mindig alszanak a gyerekek?

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Szly
Ne aggódj! Amint látom, Roli is elkezdte azt, amit Bence ugyanennyi idősen! Először csak 2 naponta aludt délutánonként, aztán 3 naponta. (Max. 1 órát!) Így ment egy hónapig, majd egyszer csak nem aludt többet délután. Most ott tartunk, hogy csodaszámba megy,ha véletlenül alszik!!!
A dokink azt mondta, ne erőltessük a délutáni alvást, főleg akkor, ha este 7 órától másnap reggelig alszik. Minden gyereknek más az alvásigénye, Bencének ennyi, és így érzi jól magát. Bár azért én örülnék, ha délután tudnék egyet pihenni! :) Van azért előnye is a dolognak, este azt csinálok, amit akarok, pl. jövök a netre!!!
Ja, a másik, amit mondott a doki: ha fél órán keresztül nem sikerül elaltatni, vedd ki, és ne erőltesd, mert aztán majd este sem akar az ágyába bemenni!
Nekünk ez így bejött, és esténként a Minimax Hangszerek után: Anyuci, megyek kiságyikóba alukálni! Mammam (cumi) megvan!

4D
Én most csütörtökön fogok menni, tudjátok amiatt az orvos miatt, aki az AFP után nézett meg. Aztán a saját orvosom a megnyugtatásomra javasolta! Kíváncsi vagyok, milyen lesz! Bencével nem volt jó, de rossz volt a hely is. (Mamut)
Majd leírom milyen lett, vagy megpróbálok feltettni képet!

Képzeljétek!
Vasárnap kirándultunk Sástóra. Ott nyílt a barka. Aztán meg voltunk a Kékesen, ott meg hó volt. Úgyhogy Bence életében először szánkózott! Nagyon tetszett neki!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Hali!

Hannablanka nagy gratula és sok boldogság a házasságotokhoz :) !

Én holnap megyek 4d uh-ra, szorítsatok, hátha az a fránya lepény :roll: . Mostanában annyit feküdtem, azóta apa mosogat, tereget 8) .

Inerke, most olvasom a Raffai-könyvet, már amikor nem netezek :roll: . Hát a foglalkozások biztos nem férnek bele elsősorban anyagilag :? . Igaz Toncsival is elolvastam már a könyvet, de nem igazán sikerült ez a beszélgetősdi. Későn is kezdtem, és hát a kisasszony is türelmetlen volt. De majd most :D
Mi volt a terhesgondozáson?

Ma Toncsi is csak egy félórát aludt, így este hamar szólt, hogy menjünk pancsizni. Kíváncsi leszek reggel mikor kel :shock: :wink: .

Próbáljátok ki, naggyon jó :D : www.femina.hu/frizuraproba

Toncsó ma kirakózás közben a hasamra rakott 2 kirakót, hogy a kistesó is tudjon játszani :lol: .

Fáj a torkom, irgumburgum. És éhes is vagyok :wink: . Jó éjt!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat az irományommal kapcsolatban! Nagyon sok jó tippet kaptam, úgyhogy kicsit át is írtam/szerkesztettem a cikket és raktam bele képeket, videókat pl a helyes mellrehelyezésről.

Íme az új verzió:
1202779432.588.txt

Jó babázást!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Csilla
Jobulást! Hogy van a torkod?
Milyen volt az uh? Hogy áll a méhlepény?
Kíváncsi vagyok, nagyon, meg persze arra is, hogy milyen volt!
Én csütörtök este megyek, s ha minden igaz kapok Leviről képeket cd-n!

Most teszek fel egy pár képet:
a családról,
a XXI: század legmodernebb hintájáról (ezek az alkatrészek voltak a tanyán),(a lába nemcsak nagynak látszik, az is:27-es)
A kis méhészről,
a szánkózásról,
és ahogy csodálkozik az esküvőn!
Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!


Hannablanka! Hát, lehet hogy igazad lesz. Roli tegnap , sőt tegnap előtt sem volt hajlandó aludni, csak a babkocsiban séta közben. Hozzáteszem kb fél éve nem aludt a babakocsiban. Ma is leteszem, de ha nem alszik el, nem eröltetem. Pedig olyan jó volt az a két óra naponta, míg aludt.
Nagyon arik a képek! Férjed szokott méhészkedni? Én félek a méhektől! Szerintem a gyereket is félteném.

Titi?

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak tegnap nagyon rosszul voltam. Iszonyúan görcsölt a gyomrom és hányingerem is volt. Sajna régebben is előfordult már olyankor nospát kellett bevennem és elmúlt, de most semmit sem tudtam bevenni. Iszonyú volt.

MA MEGYEK DOKIHOZ! Szorítsatok, hogy csináljon a dokim uh-t és a picurkám megmutassa magát!

Olivér alvásában az a változás ált be, hogy állandóan simogatni kell elalvás elött. Nem igazán szeretném hozzászoktatno, mert mi lesz, ha a kistesó megszületik és vele is kell foglalkozni. Szerencsére alszik délután.

Hannablanka: Nagyon szépek vagytok! Tényleg nagyon nagy lába van Bencének. :shock: :D

Csilla: hogy vagy? mi újság veletek?

Szly: jól esett, hogy hiányoltál!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: