Új privát üzeneted érkezett!

HÁt lehet, hogy most kiröhögtök, főleg ennyi cumisüveg próbálgatás után, de milyen a teás cumi?
Én még nem találkoztam teással. Más az alakja? vagy ugyanolyan mint a tejnek, tápszernek való? Eddig egyik fajta cumisüveghez sem találtam kifejeztten teásat.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Judit: én biztos nem röhöglek ki, mert cumi ügyben én analfabéta vagyok. Azt tudom, hogy amikor a férjemet elküldtem cumit venni, akkor a boltban ezt adták amit írtam és ezeken mindegyiken 1 lyuk van, és csepp alakú mindegyik, és megkülönböztetésként teás, tejes és főzelékes van, a lyuk mérete szerint, hogy mennyire gyorsan jön a cucc ki rajta.

Én ezen kívül annyit tudok, hogy többféle alakú van, aztán ennnyi.

KépKép
domidina
 
 


Ja és azért kértem ilyet, mert ez hasonlít a bimbóvédőre, nekem ez volt a fontos hogy igyon belőle. Volt más is korábban olyan kicsit lapított, abból nem tudott enni.

KépKép
domidina
 
 

 
 

na. delelott aludt 40 percet, delben 30-at, delutan 20-at, s mindegyiket 20 perc nyuglodes utan.
gondolom, ejjel 10-et fog
egyebkent nem uvoltozik, csak panaszkodik, nyuglodik, meg almaban is, de ha szorakoztatja az ember, akkor jokedvu, rohogcselos. most odaadtam apjanak, h. fogja-vigye, ne is lassam. elmentek a jaccora. mondtam, 6-f7 elott haza se hozza!!!!! :twisted: Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Éjjel megint keltünk 2-kor és most ordítás id volt! Brrrrrrr! :?
A bal cicinél általában pár korty után ez van, de nem tudok rájönni miért. Nem a füle, mert próbáltam más pózban, akkor is. De ha behergeli magát a jobbnál is ez van. Lehet hogy pihentetni kellene ilyenkor aztán később újra megpróbálni?

De szerencsére hamar visszaalszik, fél órán belül megyek én is aludni. Na persze az elalvás nem megy könnyen már.

Mostanában meg a cicivel a szájában gagyarászik. Na ilyenkor tudom legalább hogy már nem kell neki. Ez is valami. Egyre több "szót" mondd. "gö, dlö, egy, iö, bö, öu......

Ma megyünk de a dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond, mert még mindig köhög. És ennek már egy hete. Úgy abbahagynám már a gyógyszereket......

Momoska: Lili is nyüglődve alszik el, van előtte egy kis hiszti. AZ csak álom, hogy ha látom álmos, leteszem és elalszik magától, el kell altatnom sajnos. Ha olyan hangulatban van hogy van kedve nézelődni, akkor is egy idő után inkább sír, de nem alszik ám el, neeeem.

Megyek a szokásos utamra.

KépKép
domidina
 
 


nalunk is natha lett a tegnapi nyuglodesbol, delutan mar sejtettem, mert sokat tusszogott, ejjel meg szorcsogott. borisz a betegsegtol jobban alszik ejjel, egyszer kelt fel f3-kor, aztan f8, csak en nem alszom a szorcsogesetol. egyelore meg nincs kohoges, meg nagyon latvanyos orrvaladek se, csak nyugosseg.
de ettol az elalvas elottitol kiborulok mar rendesen... igen, o annyira mintaszeruen aludt el mindig, ha almos volt, onalloan, csendben, h. altatasi modszerunk sincs:-( azaz nem jon be semmi, mert ha felhergeli magat, akkor mar nyuglodik mindenhogy, max. teljesen feleled, s akkor - a tul almossag miatt - kesobb jon egy meg hosszabb nyuglodes..
majdkitalaok vmit. vagy megint majd o talal ki vmit.:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

eppen kisagyat tologatok,szoval bocsi a kisbetukert.

judit!nekem mindegyik cumim ugyanolyan,teas,tapos,majd azt hiszem mostanaban kell vmikor valtani.nuncsi szerintem jobban szereti ezeket az uvegeket es cumikat mint az aventet.egyebkent ugyanannyiba kerul.ket uveg 2000.ennek a cumijan van egy szelep,igy allitolag nem nyel sok levegot.
kb 20 perc alatt benyomja a 220-at.

edina sajnalom,hogy meg mindig betegek vagytok.
amikor meg szoptattam nekem a jobb mellemet nem akarta annyira mint a balt.nemtom miert,talan az nem volt annyira kenyelmes neki.

momoska!nuncsi amiota szenved a fogaval este,neha csak az autosulesben alszik el.hiaba babusgatjuk,neki csak az autosulesben jo.aztan kiveszem es be a kisagyba.
tegnap mondjuk eloszor ketszer is elaludt a kisagyaban napkozben.szoval ilyet is tud ha akar.es o is ugy kezdte ezt a fogzast hogy tomkodte a szajaba a bohocat.en mar latom mind a ket fogat.az egyik mar kint van egy picit a masik meg iny alatt,de az is ott van.ejjel meg mindig alszik.ma fel kilenckor kelt.rendes gyerek hagyja aludni anyukajat.

tegnap voltunk oltason.jajjjjjjj nekunk!azt hittem kirohanok a vilagbol amikor rajottem hogy a dokino meg ilyen oltasokat(rota,prevenar) a kezeben sem fogott.10 percig tanulmanyozta a hasz.utasitasokat.kicsit stresszes volt a dolog.szoval egy fel ora alatt sikrult megkapnia a 3 oltast.egy kicsit orditott aztan lenyugodott.hazamentunk virgonckodott egesz nap.semmi aluszekonysag vagy nyugosseg.jol birta.

csilla bocsi,utolag is boldog nevnapot!

udv mindenkinek,
reka Kép nuncsi

Kép
mamice
 
 


mamice,
hat jo lenne, ha "csak" a foga lenne....
az 1. kepen borso velem olvasgatja a babanetet.
a 2.-en megmutattam neki vivien kepet. Kép 1. Kép 2.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Na én is szép vagyok, bocs Csilla hogy így utólag.

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!

Megjártuk a dokit, és még szednie kell a gyógyszereket szombatig. Még mindig hallani a tüdejében.... sajnos. Gondoltam hogy ez lesz a vége, én is hallom hogy még hurutosan köhög. Na majd csak vége lesz már ennek a nyavajának.

Nagyon jók a képek. Tegnap Lili a kamera felvételek nézte ilyen ámulattal a gépen!

És Nuncsinak micsoda szerkója van!!! És ez a cipő!! Úgy néz ki mintha még nem is 3,5 hónapos lenne hanem már több. Biztos a ruha is teszi.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok! (Vagy csak én olvastam régen... :oops: ) Csak átfutni sikerült!

Csilla!
Így utólagosan én is nagyon boldog névnapot kívánok!
A cumisüvegek terén annira nem vagyok otthon. Annyit tudok én is, amit Edina írt, hgy a rajta lévő lyukméretben van különbség, hogy mit adsz belőle.

Mamice!
Nem semmi, hogy Ti hogy "előre" vagytok! :) Nagyon jók a képek! ezek szerint ott nem annyira tudnak ezekről az oltóanyagokról. A lényeg, hogy Vivi megkapta és nem volt gond.

Edina!
Ez a fránya köhögés! Hasmenés javulóban? Reméljük, hogy "csak" az AB miatt van és nem a Rota oltás miatt.

Mi hétvégén kint voltunk a telken. (Azért is vagyok egy kicsit elcsúszva a háztartásban.) jöttek a szomszédok megnézni a Dávidot na meg amire nem számítottunk, hogy jöttek a sógóromék és Apukámék is köszönteni. Szóval volt népvándorlás, ami egy kicsit megviselte Dávidot, mert vasárnap esti fektetésnél ahelyett, hogy elaludt volna, ahogy szokott, elkezdett sírni. Negyed órát vígasztaltam mire megnugodott és elaludt.

Nálatok van valami napirend féle? Mert nálunk igazából semmi, kivéve az esti fürdetést és az éjszakai 1 szopit.

Kép
Kép
tina82
 
 


Napirend? most nincs csak az esti fürcsi na meg újra az 1xi éjszakai kelés.

De általában fél 7-kor eszünk reggel aztán onnantól 2,5-3 óránkénit kajálás és f8-8-kor fürcsi, utána alvás. Van amikor dél körüli etetés után nagyobban alszik, egyébként pedig minden etetés után alszik azért. Az ébredéstől számítva kb. 1,5 órával elálmosodik és egy fél v.1 órára órára elalszik.
Hát ennyi

A hasmenés talán javult, már nem szines vízszerű, hanem mint régebben amikor folyós volt minden peluban, olyan. De most is minden pelusban van, amit most több alkalommal szopcsi közben rak a pelusban.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Vivi is, Borisz is nagyon édes.

Edina, nektek további gyógyulást.

A 20 perc alatt 220 az szerintem tök jó. Olivér a 170-et képes volt megenni 5 perc alatt.
De ma megjött egy újabb cumisüveg, amit rendeltem, ez is Nuby, de más a cumi rajta, ugyanolyan lapított, mint a NUk, és ezen írja, hogy lassú folyású, vizes. Na végre, legalább ráírják. Eddig egyiken sem szerepelt ilyen. Kíváncsi vagyok, ez hogy válik be.

Tina, nálunk nincs napirend. Olivér minden nap máskor kel fel reggel. a reggeli keléshez viszonyítva viszont nagyjából már be tudom lőni a napot, hogy mi hogyan alakul, de így a fürdés is mindig máskor van, mert azt én az etetéshez alakítom. OLivér este 6-7- vagy 8-kor eszik, és kaja után fél vagy 1 óra múlva visszük fürdetni. De a következő napra mindig eltólódik ez, illetve korábbra csúszik minden. Olyan, mintha Olivér nem 24 órás napban élne, hanem mondjuk 22 órásban. fura. De én ezen most nem próblémázok.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


psssszt! magatol elaludt az agyaban (napok ota napkozben eloszor), sot mar a jatszoszonyegen (mar az fura volt, hogy masfel ora ebrenlet utan a jatszora lehetett rakni) becsukta a szemet, de kivettem, beraktam az agyba, kicsit legorbult a szaja, de kezebe kapta a kutyajat, kicsit megragcsalta es elaludt. hm.

megprobalom en is vegiggondolni a "napirendunket":
f9 korul eszik este- 3/4 9 korul tehat mar alszik, s f7-f8 kozott ebred reggel (ejjel 1x-2x-3x eszik, de az max 10 perc egyenkent), tehat az mondjuk kb. 10 ora ejjeli alvas.
nappal 3 orankent eszik, bar estefele mar inkabb 2-2 es fel. de az evesei es az alvasai kozott nincs osszefugges, mivel a reggeli ebredes utan sem eszik azonnal, attol fuggoen mikor volt az uccso ejjeli evese.
napkozben ket ora ebrenlet utan alszik be altalaban. jo kedveben atlag masfel orakra, s akkor 3x egy nap, rosszabb napjain 40-50 percekre (seta kozben lehet ilyenkor csak hosszabb alvas, vagy ha nincs seta, akkor4x alszik napkozben), azaz az is kb 4-4es fel ora.
a 8 oras furdesszertartashoz (+/- 10 perc), ami 10-15 perces masszazzsal kezdodik, tartjuk azert magunkat.
ennyi kb.
neha akkor is eszik, ha meg nem ker, de kb. fel ora mulva kerne, viszont mennunk kell az oviba reggel vagy delutan, na akkor elore szopcsizik:-) igy en is bezavarok a napirendjebe.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Koszi a jokivansagokat mindenkinek, aranyosak vagytok!

Momoska, remelem Borisz eros es nem lesz megfazas!
Ma Nori fujt egy nagyot az orraval es egy hatalmas fika nagy sugarban landolt a terdemen 

Edina, remelem Lilivel mostmar minden rendezodik, es nem kell mar szednie a gyogyszereket!

Judit, sajnos cumi teren nem nagyon tudok segiteni, nekunk Avent van, de ketszer ha hasznaltuk, akkor is folyt ki a szajabol a cucc a gyereknek.

Tina, Nalunk van valamilyen napirend, vagy legalabbis egy valami amihez probaljuk tartani magunkat. Kaja 8, 12, 16 es 20-kor, este nyolc elott furcsi, alvas meg minden eves kozott valamennyi, min. 3 ora, max. 4,5. en maniasan irom mikor alszik, es merem is hogy mennyit eszik de lassan elhagyom ezt a szokast mert igazabol mar nem sok ertelme van. Annyi hogy azt latom, hogy ha 150-nel szorzom meg a sulyat, akkor nem eszi meg azt az erteket, csak 600-750 ml kozott. Ejjel ha felebred, eszik ketszer meg mindig. Reggel egy orat nyogdos, majd felebred, fel 6 – 6 korul. Persze, mikor babauszasra akartunk menni, aludt fel 8-ig…
Tegnap este erte el Nori a hat kilot, ugyhogy nem vagyunk nagyon nagyok, de megis kis bucifeju ez a kiscsaj… 

Nori nagyon utalja a babakocsit, ezert mostanaban kendoben megyunk ki, de csak akkor ha nem fuj a szel es nincs hideg. Hm, ez nem valami jo. A doki azt mondja, hogy vannak ilyen babak.

Nalatok hogyan vannak a novenyek a lakasban? Es a tisztitoszerek?

Itt van anyos pajti, nagyon aranyos, most beszelgetnek Norival

Udv, szep napot nektek!

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Bocs: min. 3 ora, max. 4,5. - magyarazat: ennyit alszik egy nap.

Mamice,
Szerintem normalis amit erzel, a gyermeket az edesanyja mindennel jobban, feltetel nelkul szereti es mindennel elobbre helyezi. En a ferjemmel kapcsolatban ezt nem erzem, nagyon varjuk haza estenkent, es ha meg elmegy ilyenkor futni (kb. 20 percre) akkor nagyon ki tudok akadni, de persze ezt nem mutatom ki.

udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


sajnos még mindig szedi a gyógyszert nagy bánatomra.

Csilla, a növényeket és tiszt. szereket miért kérdezed.
Nálunk Lili szobájába nincs élő növény, de egyébként a lakásbanálunk sok virág van, és tisztítószerek is. A férjemnek az a mániája!

KépKép
domidina
 
 


aminap felhivott valaki, egy kiadotol, hogy rendeljek valami csecsemogondozo kiadvanyt, amit havonta "feltolthetek" ezer ft-ert, mindig kuldenek tovabbi lapokat hozza, es abban van mindenfele leiras, pl. a mergezo novenyekrol. ezert jutott eszembe hogy megkerdezem toletek a novenyeket. pl. mit csinaljak a datolya palmankkal, ami alacsony helyen van?
ill. pl. bemasznak a hangyak valahogy az uj lakasunkban a szobaba, es a doki mondja hogy ne hasznaljunk hangyaolo port, mert allergiat okozhat a babanak. van otletetek ellene, vagy hasonlo problematok?

Lili gyogyuljon meg mihamarabb!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Momoska! Ugy latom Borisznak tetszik a kis Nuncsi :D
Mar kb negy baratnomtol kaptam ajanlatot,hogy Nuncsike nagyon jo lesz az o pici fiuknak,szoval kaposak vagyunk :wink:

Mi olyan 66-67centik es 6100 grammok vagyunk.

Judit az nem semmi ha benyomja 5 perc alatt a 170-et...nem faj a pocija utana?Bevalt az uj cumi?

Tina!A mi napjaink is altalaban ugyanugy zajlanak.
Kajalas 9/13/17/20 orakor.Furdes mindig 19-20 kozott.Regebben mar 9-kor elaludt,de mostanaban meg szenvedunk 11-ig.Aztan reggel ebred 8-8:30 korul.

Abbol a kiadobol meg engem is hivtak,es amilyen hulye voltam megrendeltem,de nem egy nagy szam,szoval en megprobalom lemondani.

Edina remelem mar azert jobban vagytok.Vegul adtal neki normaflore-t?Hasznalt?

Szerintem azert vannak ilyen gondolatok a fejemben a ferjemmel kapcsolatban,mert sokat vagyok egyedul.Ezert vagyok ki ra,van idom ezen ragodni. Amikor itthon van es egyutt vagyunk akkor minden olyan szep es jo.
Ez a kezilabda meg az o nagy alma ami anno nem valt valora a haboru miatt...Most meg megint jatszhat,raadasul o az egyik legjobb a csapatban,szamitanak ra.Szoval ha balhezom emiatt az szerintem rosszabb lenne.Inkabb csak tulelem meg ezt a 3 hetet.
Csakhat kicsit nehez itt egyedul...Nem hiszem hogy itt fogunk megoregedni.

Szuleim es a tesom jonnek jovo heten,mar nagyon varom oket,ok meg mar nagyon varjak hogy ujra lassak Nuncsit.

Jo ejt mindenkinek!
Kép Fincsi ez a labiko! Kép Mar tudok olvasni is:)

Kép
mamice
 
 


Sziasztok!

Este nagyon nehezen aludt el Lili, de aludt reggelig rendesen.

Réka: továbbra is nagyon édes Nuncsi. Lilinek is van ilyen könyve, igaz abban autók, meg hajók, repülők vannak. Úgy kapta ajándékba, de nagyon imádja. Szerinem órákig el tudná nézni. Most meg már lapozgatja gyűrögeti, meg beszél hozzá. Teljesen le tudja magát foglalni vele.

Csilla: A növényekkel majd akkor lesz bajod ha már menni tud, addig nem. Néhán növény gondolom Te is tudod, akkor mérgező, ha megeszik a levelét. Háát igen, vagy eltünteted a lakásból ezeket, vagy állandóan a szemed a lánykádon nehogy megegye. Nekem is van egy-két virág a földön, majd utánanézek mifélék, mennyire kell velük vigyázni, de egyenlőre ez még ráér.

Ajánlat: Sok ilyen jön különböző témákban, lehet gyűjtögetni a lapokat. Vannak virágok, gyógynövények, csináld magad praktikus öteletek a lakásba stb. A kezdeti csomoag nagyon vonzó árral, de utána én sokallom a 3 heti 1000-1100 forintot azért a pár lapért. Pedig a praktikus ötleteket elkeztem aztán lemondtam, inkább a praktika magazint járatom.

Hangyák: most hirtelen nem tudnék mondani ötletet, de vannak házi szerek is amik hatásososak. Pl ilyenre gondolok hogy szodabikabóna, ecet stb. Megint csak a netet ajánlom!

Ha csak a lánykád miatt gondoltad, a mérgező növények stb. ezek után a neten is utána lehet nézni....

Én is tegnap mértem Lilit 6135 g, a hosszát nem tudom. Két hét alatt 140-et hízott, de ebben benne van az egy hét betegeskedés is, ami szerintem nem rossz. Főleg hogy nem evett valami jól sem, és a kaki is több volt.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
sziasztok,
voltunk gyogytornasznal borisszal, mert vasarnap lesz 4 honapos, de picit meg billeg a feje, ha fogom, es hason is csak 1-2 percre, s nem is mindig, nem is mindenhol emeli ki, es tamaszt ki.
egy kinezologus-devenyes gyogytornasz volt. nagyon jo fej. 40 percig vizsgalta, s azt mondta, valoban hipotonok kicsit a kezei es a valla, s neki is kicsit troticollisos a nyaka (ferde-egyyik felen rovidebbek picit az izmok), de nagyon ugyesen akar mindent csinalni mindgyik kezevel, s a fejet is jol tartja, kicsit neha kozepre kell korrigakni, ezert mutatott nehany gyakorlatot, de azt mondta, h. a kezeleseket csak akkor kezdjuk el, ha meg 1 honap mulva is billeg a feje, s ha akkor nem nezelodik mar hason is mindenhol, hosszabban, meg mindenhogy stabil fejjel/kitamasztassal. addig raer.
megkerdeztem, mire figyeljunk a mozgasfejlodesnel meg a hipotonia miatt.
6. honapos korra kell forgolodnia.
8 honaposig kb. kuszni
10-11 honaposig maszni. (aliz pont ezeket a vegso idopontokat hozta anno)
ha ezeket atlepi, csak akkor erdemes megnezetni, szerinte.
mondta ezt mindamelle, hogy magan gyogytornasz volt, penzes, tehat javasolhatta volna a kezeleseket is.

mi most lettunk 7200 gr, s mikor betegseg alatt 10 napig allt a sulya, akkor azt 5 nap alatt behozta anno.
egy 80 eves gyerekorvos mondta anno anyukamnak meg: "gyerekhus nem megy messzire":-))

mamice,
en is nehezen birtam alizzal az egyedulletet, morcogtam is sokat az apjaval, pedig o sokat van itthon, most meg neha vagyom ra, h. vegre valaki ne beszeljen itthon, CSEND legyen:-))

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Mamice!
Megtudlak érteni az egyedülléttel kapcsolatban. A férjem sajnos elég kevés időt tölt itthon, mindig van valami elintéznivalója, vagy ha itthon van, akkor leül a gép elé és netezik. Volt is már nézeteltérésünk ez miatt. A hütőre már kiírtam neki, hogy napi teendő: min fél óra közös foglakozás a Dáviddal. Megtudom érteni Őt is, mert látom, hogy mi a a dolga, de rossz így "egyedül".

Edina!
Még mindig csak azt tudom írni, hogy jobbulást Nektek!

Rohanok, mert szokás szerint ezer a dolog! :evil:
Szerdán megyünk babamasszázsra, kiváncsi vagyok milyen lesz.
Hétvégétől kint leszünk a telken 1 hetet és csak egy délutánra jövünk be, úgyhogy kellemes hétvégét kívánok Nektek!

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok,

Norinak bepallt a fule mogott. nagyon kiszaradt a kis fulcimpaja mogotti terulet, erdes volt, feheren hamlott. az orvos megnezte es mondta h ilyen elofordul, es felirt egy kenocsot. mar sokkal jobban nez ki. nektek volt ilyesmi?
es mondta meg az orvos hogy vigyazzunk a nappal mert eleg erzekeny a kiscsaj bore.

nori nemsoka megfordul, de meg nem... Nuncsike jo sok mindent tud mar csinalni! nagyon jok a kepek rola!

Edina, sztem nagyon jol fejlodik Lili!

Borisz meg mar egy igazi nagylegeny!

Mamice!
Nuncsi hogyan viselte az utat mikor D-ba utaztatok? mennyi ideig utaztatok?

udv
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


sziasztok,
mi visegradon unnepeltuk borso hofordulojat. kompozas, seta, cukizas, nyaribobozas. persze o nem bobozott, csak napozott egy pleden meg aludt is. jol birta, csak hazafele borult ki, mert a 3/4 7-es kompot lekestuk, s a kovetkezo egy ora mulva jott, egy csunya motorosbaleset miatt meg minden szentendre fele vezeto ut le vol zarva, ugyhogy 9re ertunk haza, szopcsi ellenere uvoltott is a kocsiban fel orat, majd bealudt, ittthon furdes nelkul szopcsi, majd be az agyba. szerencsere folytatta az alvast.
amugy jo hely az ket gyerekkel. aliz agyonbobozta magat, meg az apja is, sot 2x en is.

csilla,
aliznak volt ilyen. egyszer borisznak is. azota olajozom furdes elott a fule mogott mindig, s utana alapos torles.
aliznak neha most is visszajon. borsonak csak egyszer volt.

Kép
Kép
momoska
 
 


4 honapos helyzetjelentes:

na. borisz 2 napja megint inkabb 2 es fel, mint 3 orankent eszik. nem is ertem mar, hogyan birta ki anno aliz, meg a ti baboitok is nehanyan, 4 orakat is anyatejjel (bar aliz azert egyszerre joval tobbet evett).

raadasul borisz kb. 1 honapja kezdte a bukast (egyelore nem az iskolaban). nem minden nap, de gyakran van, hogy egesz nap bukik, neha 2 oraval eves utan is. refluxra gyanakodtam en is, de jol gyarapszik. azert megijedek neha, foleg mikor aznap 4.szerre cserelunk emiatt ruhat. (gyakran az en ruhamat is) s fuggetlen attol, mennyit evett, bar sok nem fer a gyomraba, az tuti, mert ha veletlen telezabalja magat, a "felesleg"rogton visszajon, atlag 120 gr-ra van kalibralva.
aztan vannak napok, hogy egyaltalan nincs bukas, de egy honapja ez a ritkabb.
sot a bukas melle o szuletesetol kezdve meg mindig 5-6x kakil egy nap eleg higat, szinte az is minden eves utan (kiveve ejjel). s reg nem eszi meg azt a mennyiseget, ami a sulya szerinti szamitott lenne (bar en ebben soha nem is hittem, hogy ennek minden gyereknel igy kellene mukodni.) ugyhogy nem is tudom, mitol hizott pont 4 kg-ot a 4 hos hofordulojaig. sot, ha a korhazbol hazahozos sulyahoz nezzuk, akkor +4200gr

de a napkozbeni uvoltozve-elalvas megmaradt, csak az intenzitasa es hossza valtozo sajna....sajna... nalunk meg a felvesz/letesz (suttogo alapjan ajanlgatjak paran) se jon(ne) be, mert ilyenkor a kezemben is uvoltozik tovabb, ha meg veletlen felveszem, akkor a leteves pillanataban minden addiginal nagyobb uvoltes van, ugyhogy inkabb csak simizem neha, de csak magam megnyugtatasara. oly szepen elaludt 3 honapos koraig((
(na erre pont most meg bealudt maga a franya egy szo nelkul...!) mindig meghazudtol.)

ejjel viszont - nem azt irom, hogy nem ebred, sajnos, sot... (neha 3, ma pl. 4 orankent)- viszont mindig dumalgatva ebred, s olyan eber, s vigyorgos, hogy mindig azt hiszem, nem fog visszaaludni, de eszik egy fel adagot, s mar alszik is. max. 10 perc ebredestol elalvasig.
mar gondoltam ra, hogy kivarom a dumalgatasat, hatha visszaalszik egyedul, de az tuti hosszabb lenne 10 percnel, nincs ra sajna energiam...

jo hosszu lettem))
egyebkent - mar csak alizbol kiiindulva is - ennel csak kiboritobb dolgaik lesznek, ahogy novekszenek. szoktam olvasgatni az egyszervolton a ranschburg forumat (nagyon birom a pasit, meghat itt lakik par hazzal arrebb), azt olvasgatva tenyleg igaz: "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"

szerintem egyebkent suttogonal/spocknal mindennel jobb a ranschburg: szulok konyve, mar ha valaki hosszu tavra tervez a gyerekevel))

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska,
Tok jokat irtal, kosz az infot Ranschburg-rol, en is birom nagyon, de nem tudtam hogy az egyszervolt-on van foruma, mindjart meg is nezem!
Vettem Kismama ujsagot, a majusit, es ott, a 16. oldalon a fenti kepen a kisfiu tok ugy nez ki mint Borisz! nagyon aranyos.

Nori csak egyszer kakil egy nap, akkor van hogy a hataig felszalad a cucc, es mehetunk furcsizni, csorsan, csak ugy a kagyloba beleteszem (meg epp belefer).
Nalunk harom napja rettenetesek az ejszakaink. Arra ebredek hogy Nori ketorankent nyogdos es dobalja magat jobbra-balra, majd vagy felebred ra es kinyitja a szemet - rosszabb esetben sir - vagy visszaalszik. most ejjel sokszor felebredt, es minden alkalommal megetettem, ugy ereztem hogy keveset evett, gyorsan visszaaludt, es reggel megmerve hat, az esti nyolcas evessel egyutt evett 310-et, ugyhogy most valamit ki kell talalnom mert azt vettem eszre, ha tul sokat eszik, akkor megfajdul a pocija.

Egyebkent pont a Ranschburg Jeno bacsi mondja - a mostani kismamabol olvastam - hogy az teljesen termeszetes dolog hogy a babak a cicin alszanak el.

udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


az utolso mondatot azert irtam, mert mondtak nekem hogy ne hagyjam cicin elaludni a babamat. abbol a szempontbol igaz, mert igy nem tudom megbufiztetni, de amugy meg olyan szar felebreszteni.

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Momoska, tényleg jó sokat írtál.Én Lilivel nem mernék elmenni egy ilyen programra! Bár biztos más, hogy van még egy kistesó, akinek meg szüksége van az ilyen dolgokra,élményekre.

Lili sem alszik el csendben magában, szerintem detto ugyanaz mint nálad. Nyüglődik, sír, bár ha ringatom, akkor megnyugszik a kezembe, vagy egy párnára fektetve az ölemben - mert ugye órákig nem bírom cipelni - aztán nagy nehezen elalszik. De úgy hogy nézelődve aludjon el..... Egyedül a kocsiban néha.

Enni mi is 2,5 óránként eszük többnyire és az adagja is kicsi. Reggel még megeszi s kb. 150-et aztán pl. ma 1x 70, 1x90, de mondjuk azért mert ennyi tejcsi volt. Utána a tápit meg nem ette meg. Ma nagyon kevés a tejem!!!!

Adtam ma neki almát!!!! És ízlett neki. Gondoltam ha tápi nem kell..... De azért 25 ml tápit még evett fél óra múlva.

Tényleg a hozzátápinál hogy kell csinálni? egy nap egy evésnél kell adni, vagy több etetésnél is lehet?

KépKép
domidina
 
 


szia edina,
mindig megnyugtat (nem karorombol persze), ha masnal is ilyen diliket csinalnak a kolykok, csak aliznal ugy megszoktam ezt a problemamentes onaltatast (bar neki ott volt az ujja), hogy borisznal termeszetesnek vettem, h. 3 hos koraig igy volt.

mi alizzal is hamar mentunk ilyen kinti programokra. ha a kocsi ott van, nincs gond, ababn szoptatok, a babakocsiban meg elaludt mindket kolyok hamar.
de az igaz, h. borisz meg hamarabb bele van vetve az elet surujebe.

azt mondjak egy etkezesre adj hozzatapit eleinte, egyre novekvo mennyisegben, s ha egy etkezest sikerult kivaltanod par nap, vagy 1-2 het alatt(persze kaja utan meg szopcsizhat, ha akar, meghogy fenntartsa a tejtermelest), akkor kezdj el egy masik etkezeskor is adni vmit.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Csilla, hordozókendőbe én is vittem már Olivért sétálni. Én leginkább azért, mert ha vásárolni megyek, és megállok nézdelődni, vagy sorbanállásnál Olivér elég gyakran felébred, és sír. így hordozókendőben viszont tök jól elvan, alszik, néha ha fel is ébred, akkor sem sír, mert hát olyan, mintha ölben lenne.
Babakocsiban viszont Olivér is csak úgy szeret lenni, ha tolom, egy helyben nem, még akkor sem, ha pl. csak a teraszon van, és ott vagyok mellette.

Momoska, az jó hír, hogy házi tornával meg lehet oldani Borisz problémáját.
Visegrádot mi is imádjuk, a férjemmel, amióta ismerjük egymást minden nyáron megyünk (a tavalyi sajnos kimaradt), a Jurta kempingbe, nagyon jó hely.
a bobozást tavalyelőtt mi is kipróbáltuk, bár én nyuszi vagyok, és egyedül féltem, így csak a férjemmel együtt mertem csúszni.
OLivér akkor bukott, még amikor csak anyetejet kapott, amikor túletettem. Félreértelmeztem a jelzéseit, és amikor már a fáradtságtól sírt, akkor is etettem, és amiatt bukott.
Most a tápszernél meg a gyors tempó miatt bukott (de már szerencsére ez is csak nagyon ritkán fordul elő), de ez nálatok kizárt.

Ez a cicin elalvás mindig is vita volt, nekem az a mondat tetszett leginkább, hogy cicin elaludni nem bűn. És én ezt el is fogadtam. Mennyivel kényelmesebb mindenkinek, ha nem sírva, nyöszörögve alszik el a baba, hanem szépen evés után jóllakva a cicin.

Mi ma voltunk oltáson. Olivér csak egy picit sírt, de ahogy ölbe vettem, megnyugodott szerencsére.
most ott tartunk, hogy minden etetésnél szoptatok, és utána, ha kell kap még tápszert. REggel, és még az utána következő 2 etetésnél általában elég a cici, aztán délután már kell tápszer, 70-100, vagy 120 g. De hát úgy vagyok vele, hogy ez még mindig jobb, mint ha egyáltalán nem szoptatnék.
Meg is mérték Olivért, 60,5 cm, és 6900g. Igen, ennyi, nem írtam el. a védőnő azt mondta, hogy ha nem tiltakozik nagyon ellene Olivér, akkor próbáljam visszafogni a tápszeradagját.
Az új cumisüveg bevállt. Bár az egyik víznek való cumi, aminek fölül van a lyuk, abból túl lassan jön a tápszer, 60 g-ot 50 perc alatt evett meg Olivér úgy, hogy közben nyöszörgött végig, és türelmetlenkedett. a másik elől-lyukassal, ami csöpögésmentes, azzal kb. 10 perc, és már alig bukik. Bár lehet, a bukások abbamaradásához az is hozzájárul, hogy mindig szoptatok előtte, és mivel az lényegesen lassabban jön, mint a cumisüvegből, így az üres gyomrába először csak szép lassan megy a kaja.

Olivér füle mögött is volt egy ki lerakódás, a visszabukott tej, és kifolyt nyál keveréke, úgyhogy most fürdetésnél mindig jól megmosom a füle mögött.

Ti használtok valamilyen napvédőt? én néztem a boltokban Garniert, meg Niveát láttam babáknak. a doki viszont Babe-t ajánlott, úgyhogy olyat vettem, 40 faktoros.
és azt mondta, hogy kezdjek most már sampont használni (pedig Olivérnek alig van haja, az is tökre hullik). Ti használtok sampont? és milyet? a doki ebből is Babet ajánlott.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


csilla,
az egyszervolton a napocskara kell ramenni, s ott a csaladi korben a ranschburg.
de igy tan meg egyszerubb.
http://www.napocska.hu/hogyv/hogyv.htm

Kép
Kép
momoska
 
 


Jó reggelt!

Ma korábban kelt, 5-kor ettünk és ha jól mértem - és miért ne - akkor 190-et evett. Hihetetlen!!! Aztán úgy telerakta a pelenkát, hogy az oldalán folyott ki. Öltöztethettem át teljesen, még a csuklója is kakis lett ahogy ide-oda kalimpált.

Judit: Jó hogy említetted a napvédőt, mert bevallom nekem nem jutott még eszembe, pedig voltunk már a napon, igaz vigyáztan ne érje túl sokáig a fejét.

Fürdetéshez, és nivea termékekekt használok, meg a popsira is! És én nem mosom túl sűrűn Lili haját, sőt, azt hiszem most elég régen mostam, uh. itt van már az ideje, de akkor sampont használok.
Örülök hogy találtál olyan cumit, ami végre jó Olivérnek is és rendesen tud enni vele.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok.
negyed 3 es negyed 6.
irni fogom az ejjeli ebredeseit, hatha talalok bennuk rendszert:-))
en meg nem kentem boriszt napvedovel, inkabb forgatom a babakocsit, vagy pelust teritek ele, de lassan mar elkezdem.
a nivea termekek tenyleg jok, legalabbis nem allergizalnak annyira, de ha hiszitek, ha nem, ilyen szempontbol az egyik legjobb a baby love, hiaba dm-es termek. azt viszont nem tudom megmondani, a nap karos sugaraitol ved-e:-)). a babe-t meg nem ismerem, de egyre tobben emlegetik.

nalunk a cicin elalvas sose mukodott, aliznal egyaltalan nem, de hat vele nem is volt elalvas-gond, borisznal este neha, de este meg nincs (koppkoppkopp) gond az elalvassal. napkozben az evesei es alvasai nincsenek azonos ritmusban, de olyan mar tortent, hogy cicire tettem hiaba nem kovetelozott alvas elott, mert nemreg evett. tobbnyire el se fogadja ilyenkor, ha igen, akkor bealszik, aztan felebred ujra, de mar 1x-2x volt olyan is, hogy hang nelkul tovabbaludt ilyenkor az agyaban, mert csak felig ebredt meg. szoval hol bejon-hol nem.

viszonta az ovit es a jatszotereket imadja, oda szinte barmilyen nyugosen mehetunk, megnyugszik, s nezelodik - majdnem - barmeddig, ha almos, akkor meg tologatom 1-2 percig, s alszik. bar - a franya - tegnap nyuszogott abban az 1-2 percben, mert nem tudta eldonteni, hogy almos-e vagy jobban erdeklik a csajok.

nehany visegradoskiranduloskep----> Kép seta Kép szinte bobozik Kép szieszta

Kép
Kép
momoska
 
 


ja. csilla,
aliz idejeben kismama-fuggo voltam jo sokaig. majdnem 3-4 eves koraig, de mar elmult. viszont akkor megnezem azt a 18. oldalt:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska,
Nagyon koszi a linket! Tegnap nem sikerult megtalalni ranschburgot :oops:

Judit, orulok hogy bevalt az uj cumisuveg. Mi a neve/markaja?
Napvedot jo hogy irod, mert bar a doki mondta hogy vigyazzunk a baba borere, kremet nem javasolt.
Utananeztem a neten a babakocsival nem szimpatizalo babaknak, es vannak forumok, ahol vagy a hordozokendot javasoljak, vagy van olyan baba aki hason fekve szeret "utazni", illetve ha mar ulni tud a kocsiban, es nezelodhet, azt szereti. Egyebkent a hordozokendoben ot perc alatt elalszik, ha almos, csak a hatam erzem utana...

Edina, tok sokat evett Lili ma reggel, es jo koran :wink:

Hajsampont meg eddig nem hasznaltunk, vizzel lemostuk Nori hajat, illetve az orvos altal felirt szappannal atmostuk idonkent. Mosmar szerintem is kellene hajsampon, de meg nem tudom hogy milyet kellene hasznalni.

Szep napot nektek!

udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Momoska,
16. oldal :wink:

KépKép
Kép
csillaz
 
 


jaja. 16.
pedig pont az a kedvenc szamom.:-)
borisznak minden nap megmossuk a hajat, de csak a furdetovel, mar ha azt hajnak lehet nevezni...mondjuk: fejbormosas:-)

ezt a kepet meg muszaj, aztan (en is) lelovom magam:-) Kép anya oleben

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Fuuu,kicsit lemaradtam,jo sokat irtatok!!!

Nekem is van hordozokendom,de en meg csak a lakasban hasznaltam,aztan kimostuk es egy kicsit osszement,ugyhogy most eleg rovid lett.De szeretnek venni vmilyen kengurut,bar Nuncsi eleg jol elvan a babakocsijaban/autosuleseben,de azert szeretnem ha logna rajtam :wink:

Amikor meg szoptattam akkor eleg sokszor a cicin aludt el,es nem ebresztettem fel.O mindig felkelt ha bufiznie kellett,de volt hogy aludt reggelig.Mostanaban mar nem nagyon bufizik/bukizik,es eleg sokszor elalszik az utolso 5milin.Tegnap is 8:30kor bekabult es reggel 8:15kor kelt,jatszott meg fel orat aztan kajalt.Meg minig 220-akat adok neki,mindig megeszi.
Mostanaban az esti masszasnal teljesen be van porogve.Jar keze laba,kurjongat,ossze vissza forog,labat csocsalja.Aztan megyunk a kadba,mostanaban eloszor beultetem,ugy nezelodik, csuszkal,persze vegig fogom,azert meg ulni nem tud magatol.
En a johnson's bedtime olajat kenem ra furdes elott, es ennek a tusfurdojevel mosom.Annyira finom illata van.Mar irtam,de mi minden nap hajat mosunk a Babe koszmo elleni samponnal,annak is nagyon finom bodza illata van.Nekunk meg anno azt mondta a dokino,hogy mossuk minden nap.Mi mar megszoktuk igy,szereti is ha hajat mosunk.Viszont tegnap mit csinalt,nem hittem el.Mar mondtam a ferjemnek hogy majd egyszer meg szeretnem probalni hogy lenyomom a fejet a viz ala,hogy reagal.Erre tegnap mikor megforditottam hogy a kis popojat meg hatul is megmossam magatol haromszor is lemerult.Kerdezem tole mit csinalsz te kis rosszcsont,o meg csak nez ram es mosolyog, a viz meg mindenhol a csorog kis arcan.az lehet hogy vizibaby lesz mivel en 9 evig muugrottam,aztan 5 evig szinkronusztam,sot meg 6 honapos terhesen is pillangoztam, ossze-vissza forogtam a viz alatt.
Tegnap elott meg majdnem kiesett az autosulesbol.Elmentem zuhanyozni es leraktam a foldre az autosulesben a zuhanykabin ele.Latom az ajton keresztul hogy nagyon ficankol,kinezek erre latom hogy a fel teste log az ulesbol.A feje ott volt ahol elvileg a fenekenek kell hogy legyen.Persze amikor kerdezem,megint csak mosolyog.Nincs mese be kell kotnom.
Kepzeljetek,tegnap volt ez a hulye stipi-stopis reklam a tv-ben,es elkezdtem mondani Nuncsinek hogy stipi-stopi,de vagy 10x.Akkorakat hahotazott,hogy nem igaz.

Viszont Nuncsi is eleg nyugos mielott elalszik.Meg mindig nem alszik el csak ugy.
Kiveve ha el nem kabul kaja kozben vagy az autosulesben.
Eleg jol birja ezt a fogzas temat,nagyon folyik a nyala,es kicsit tobbet kell vele jatszani.Konkretan egesz nap :)

Kepzeljetek tegnap itt volt nalunk a ferjem 11 eves lanya.Hat Momoska az tuti hogy a te pici Alizod jobban,"szakszerubben" nyul a kis Boriszhoz,mint o.Szol hozza egy ket szot aztan inkabb nezi a tv-t.Egy honapja latta ot utoljara.Nekem ez nagyon furcsa,kicsit idegesit is.Pedig tokre varta hogy vegre megszulessen a kishuga,most meg nem is foglalkozik vele.Nuncsi meg ugy nez ra mintha vmi csoda lenne.
Lehet feltekeny es mivel nem jon tul sokszor igy nem tudja mit kell csinalni.Mi mindig hivjuk,de o szarik rank.Hat ez van.

Edina egyebkent ti mar meggyogyultatok,minden rendben?

Momoska aranyosak a kepek,emlekeztetnek arra ahogy en szeretgettem a kishugomat annak idejen.Meg most is ezt csinalnam,de mar nem hagyja :)
Nagyon jo tesverek.

Judit nekem meg azt mondta a dokino hogy minden szoptatas utan potoljam ha kell.
Olyan jo lenne meg szoptatni,legkozelebb majd vmit mashogy csinalok.Az tuti hogy tobbet fogok enni es inni.Lehet az volt a baj.De olyan hirtelen megcsappant a tejem,nem is ertettem mitol.

Nuncsi eppen kuszni probal.Hason fekszik a kisagyban a ket labat teljesen maga ala huzza,feltolja a popojat es eloretolja magat.Elegge kifarad,most elkezdett balhezni,mennem kell.
Mindenkinek szep napot!
Reka

Kép
mamice
 
 


elfelejtettem vmit.kepzeljetek kb 5 nappal ezelott ejjel jelzett a legzesfigyelo.csak egyet csipogott,azonnal kipattantam az agyambol odamentem nuncsihez,hozzaszoltam,megfogtam a mellkasat,aztan elkezdett kohogni(mintha nyallal lenne tele a szaja) aztan aludt tovabb.nem tudom,hogy tenyleg nem vett-e levegot ,mindenesetre eleg ijeszto volt.
vki tudja mikortol lehet a bebikompot hasznalni?

Kép
mamice
 
 


Sziasztok!

Ma nem olyan korán jelentkezem, 6.45-kor ettünk. Lili egyébként már jól van, pénteken adtam neki utoljára gyógyszert, habár akkor még hallani lehetett egy kis lerakódást, de már azt mondtam hogy többet ártok a gyógyszerrel mint használ.

Réka: Nálunk is volt már nem is egyszer ilyen sipolás. Gondolhatod én is pattantam és rohantam a szobájába. De soha nem volt semmi, aludt szépen. Én nem kaptam ki egyből, hanem csak megnéztem lélegzik-e. Volt hogy amiatt jelzett, mert teljesen a kiságy szélén a rácshoz simulva aludt és gondolom lecsúszott az érzékelőkről. De volt pár téves riasztás is. Volt olyan, hogy 2-3 napon át minden nap bejelzett, aztán állítottunk rajta valamit és azóta semmi baja.

A Ti gyerkőcötök amikor nem alszik akkor elvannak egyedül, elfoglalják magukat pl. kiságyban, játszószőnyegen. Úgy hogy nem vagytok mellettük. Mert Lilit nem tudom egyedül hagyni. Játszószőnyegen abszolult nem szeret, a hintaszékében, meg ott kell lennem és beszélnem hozzá, vagy a könyvét mutogatni. Egy rövid időre játszik csak el a lógókkal. Na meg a hintában van el hosszabb időre úgy hogy közben a szobában teszek veszek, nem kell beszélnem hozzá. De egyedül nem játszik még hosszabban. Ha eltünök mellőle már nyöszörög.
Ez most még természetes és majd ha másznak, ülnek, jobban el tudják magukat foglalni, vagy nálatok egyedül is elvannak?

Mamice: nagyon jók a képek!

Bébikomp: az biztos hogy még nagyon korai. Gondolom amikor már biztosan tud ülni, már mászik. Az még jó pár hónap!

KépKép
domidina
 
 


Edina!

Nuncsi sincs el nagyon teljesen egyedul.Mindig a kozelemben van,ha csinalok vmit,akkor is mindig nez,vagy a kisagybol vagy az autosulesbol es ott jatszik.

En sem vettem ki,csak a neven szolitottam es a mellkasat megfogtam.Remenykedtem,hogy teves riasztas volt,de akkor miert kohogott ugy???
Orulok hogy jobban vagytok.
Edina nem raksz fel par kepet Lilirol?Kivancsi vagyok ra.
Csilla,Judit,Tina ti is raknatok fel kepeket?

Kép
mamice
 
 


Kép
sétáltunk az udvaron

most csak ez van kicsiben

KépKép
domidina
 
 


nagyon cuki :D

Kép
mamice
 
 


"Edina nem raksz fel par kepet Lilirol?Kivancsi vagyok ra.
Csilla,Judit,Tina ti is raknatok fel kepeket?"


en is eppen mar kerni akartam. sulyosan fenykepmanias vagyok (erre tan mar ra is jottetek), de tenyleg nem csak a sajatjaimat szeretem nezegetni, sot...:-)

lili nagyon edes, es mar nagyon lanyos:-)

kepzeljetek, franya borisz ket napja azt csinalja, ha az olembe veszem, s ugy akarok valamit a neten olvasgatni, akkor 2mp-en belul ektelen uvoltesbe kezd. otthagyjuk a gepet, s mar mosolyog is. agyoncsapom

amugy o is rajott mar a tarsasag izere, mert nala is keves az az ido, amit magaban eltolt, hamar kovetelozni kezd. (most pl. fenn kuzd a szobaban apa ahlopolojaval, az elobb azert kellett felrohannom, mert nyogdosest hallottam a folyamatos dumalgatas helyett, s gondoltam, hogy a fejere huzott vmit, akkor szokott igy fuldokolva nyogdosni, hat szinte belebujt a halopoloba. halas volt, hogy megszabaditottam.
aztan gyorsan beraktam az agyaba, s kuzdott egy sort az alvos kutyajaval veszekedve, de 5 perc utan elaludt.
szoval, a kerdesedre valaszolva, edina: elmultak mar a hosszan-elvan-magaban idok. vannak jobb napjai ilyen szempontbol, de akkor is max. 15 percekre, s vannak olyan napok is, amikor meg a hordozobol se szeret nezelodni, amig en fozok-teregetek stb.

de nekem ez nem szokatlan, aliz 3 eves koraig egyaltalan nem volt meg maga, meg egesz kicsi csecsemokent se nezelodott soha, s meg most is aldott pillanatok, ha magaban eljatszik...:-) nala eszre se vettuk pl. a szeparacios felelem idoszakat, hisz - ugy tunt - mar 2 hetesen az volt nala:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


most meg micsinalt, a kis orultje, 30 perc utan felebredt, mikor eppen akartam belekezdeni az ebedembe, de meg csak nyugosnek se tunt, gyorsan cicire tettem, evett valamennyit, vissza az agyaba, vigyorgott, leszaladtam enni, de mar 20 perce csend van. vajon visszaaludt?? meglesem.
meglestem: vissza, a kis gonosz, egy kutyafarokkal a szajaban.:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Réka, úgy látszik Vivi nagyon siet, mármint, hogy mindent tök korán csinál.

Próbálok képet rakni, de sosincs időm, még letölteni sem a fényképezőről, nemhogy még lekicsinyíteni, és ide felrakni.

Hát Olivér is csak kevés ideig van el egyedül. Általában evés után egy kb. 30 percet elvan, ebből mondjuk 5 perc a tisztába tevás. Aztán elkezd elégedetlenkedni, amikor néha megelégszik azzal, ha felhúzom neki a forgójátékát, vagy csak ott ülök mellette, és mondjuk olvasok. Aztán jön a nyavalygás, amikor teljes erőbedobással szórakoztatni kell, mondókázok, énekelek neki, csörgetem a csörgőit, stb. ez kb. 30 perc, 1 óra. Aztán sírni kezd, mert már álmos, és ölbe véve alszik csak el, néha még az ölemben is nyöszörög, rosszabb esetben sír, aztán 10-15 perc alatt alszik el. És persze azt szereti a legjobban, ha járkálok vele közben.

Cumisüveg: 2 van, ami bevállt, de egyik sem tökéletes. Az egyik a Nuby, cseppmentes cumival, de csak a keskeny nyakú üveg. viszont ezzel az a bajom, hogy kb pont akkora a nyaka, mint a tápszeres kanál, így elég nehéz belerakni a tápszert.
A másik, ami bevállt, az a Nuk, széles nyakú, fölső lyukú cumival, ezzel meg az a bajom, hogy alapjáraton a cumiból csöpög a tápszer, ha eldől, oda kell rakni egy dugószerű elválasztót, aztán etetéskor lecsavarni a cumi részt, és kiveni a dugót. szóval macerás nekem, de Olivér ez a kettő a jó, szóval ez van, el kell fogadni.
Majd ha már ehet mást is Olivér, akkor majd okosan kell csinálnom, hogy a tápszer adag helyett egyen mást, és az anyatej maradjon meg, és ne fordítva.

Csilla, Nóri nem alszik el a babakocsiban, ha tolod? Vagy ha előbb elaltatod, és utána rakod be a babakocsiban, akkor felébred?

Edina, Lili nagyon édes.

a Babe termékek kimaradnak az életünkből. a gyógyszertárba megrendelték, de a nagykerben is hiánycikk volt, úgyhogy visszaadták a pénzt. Úgyhogy napvédőből niveát fogok venni. Samponból még a korházban kaptam egy kis nivea sampon mintát, azzal mostam meg Olivér haját tegnapelőtt, de egyre kevesebb a haja, nagyon hullik neki (meg sajnos nekem is), úgyhogy csak egy héten egyszer fogom mosni a haját, vagy ritkábban.

Egyébként a Babylove termékeket én is néztem már. Magamnak én is dm márkájú naptejet vettem, de Olivérnek még azért nem merem, bár lehet, hogy ugyanúgy jó lenne.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Ja, tegnap úgy sikerült főznöm, hogy Olivérnek babazenét raktam be, és tök jól elvolt kb. 40 percet, oda se kellett mennem hozzá, élvezte a zenét, és közben dumált. De hát ez sem tart örökké, utána megúnta, és ugyanúgy igényelte, ogy legyek mellette.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Ez a kép 3 hete készült.

Kép

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Nagyon nonek ezek a gyerekek :lol:
Mindenki nagyon aranyos!!!

Nekem csak marciusi kepeim vannak amik jok...

kuldom

Kép Kép Kép

Holnap utazunk Bekescsabara, jajaj... remelem jol birja majd a kiscsaj az utazast!

Mindenkinek szep hosszuuuuuuuuuuuuuu hetveget!!!

Udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Judit,
mintha csak magunkat latnam… Nori napkozben csak az olemben alszik el, pontosabban a karomban es jarkalok vele. Tegnap egyszer elaludt magatol a jatszoszonyegen, errefel felorara ra csongetett egy neni, hogy a szomszednak hozott viragot aki nincs itthon. Sajna felebredt ra. Este tobbnyire a cicin alszik el. Tegnap ez nem jott ossze, betettem a kisagyaba, elgagyaraszott egy darabig, majd sirt es a szajaba tettem a cumit amit egy honapban ha egyszer szopizik, es azon elaludt, aztan amikor kiesett, felebredt, igy megint cicire tettem es fel negyig aludt (ez mar nagy szo!)
A babakocsiba ha beleteszem van hogy elalszik, de csak ugy, ha lenyomom a tolokart es az elso ket kocsikerek nem eri a foldet, es igy ringatozik. De volt mar pelda arra is hogy elindultunk es ot perc utan rohantam vissza mert annyira orditott es behergelte magat szegeny.
Ha elalszik, nem mindegy mikor teszem le, mert tobbnyire mindig felebred, sajna nem tudom mikor tehetem le..

Nori most epp olyan stadiumban van, hogy elvan idonkent egyedul, max. 30 percig. De ezelott ez nem igy volt, foleg amikor meg fajt nagyon a hasa.

Ja, megrendeltem a Ranschburg konyvet amit Momoska ajanlottal.

Udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: