Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk is volt tágulatunk, meg vizeteltvisszafolyás, ami sajnos megmaradt, a tágulatot kinőtte. Nemsokára lesz a beavatkozás. Olyan gyakori ez a betegség. Imádkozom, hogy a pici ne szülessen ezzel.

Dóri, az Ádám név nekem is nagyon tetszik :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Le kell hűtenem a lelkesedést, egy családban csak egy Gyes/gyed vehető igénybe. :lol:

Nelli, én már kezdek teljesen jól lenni, az AB-től visszajött az energiám is, ma egész nap a várost jártuk- munkahelyem, állatkert, játszóház, most meg Lacinál vagyunk bent a munkahelyén. Ja, és délelőtt még egy dupla órám is volt a tanítványommal.:)

Dóri, akkor csak a kétnapi hideg élelem volt az értelemzavaró, azt hittem, hogy be kell feküdnöd... :twisted: Biztosan minden rendben lesz, egy barátnőm egyidős terhes velem, és már a tarkóredőn fennakadt, hipopláziás az orrgyök, stb. Szóval van rosszabb helyzet is, de ők is nagyon bíznak, hogy minden rendben, és hallottam is már ilyet...

Cintia, akkor még nem tért vissza a ciklusod, azért nem tudják a kort biztosan? Csak mert nekem is a szabálytalan ciklus miatt nem biztos a kor. Nekem váltig bizonygatja a doki, hogy szept. 9 körül fogant, amikor én tudom, hogy akkor NEM foganhatott... :lol: Elvileg csak én meg Laci volt jelen az eseménynél... :lol: :oops:

Na megyünk hazafelé...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Mona vagyok.Szeretnék csatlakozni hozzátok.Most várom 3. gyermekemet.

Tamás fiam 12 éves (1994.12.05)
Emma Hanka 6 hónapos(2006-05,23.)
és a legújabb apróság 2007.05.29-én várható.

Mona
monaszisza
 
 

 
 

Jó reggelt!

Szia Mona, üdv. itt. :) Gratulálok hármaskához (Sortstársam :lol: ), Neked sem lesz egyszerű dolgod Emmával meg a legkisebbel. :lol:

Tegnap a dokinál minden rendben volt, ledobtam a kocsit a metrónál, és villamosra szálltam meg metróra (10 éve nem igazán volt benne részem), jól leugattam egy bunkó ellenőrt. Hihetetlen mekkora parasztok ezek! :evil:
Vörösmarty téren benyomtam egy hurka kolbászt :) meg egy kürtős kalácsot. :oops: ja, meg forraltboroztam is, és aztán mentem a dokihoz. :) Szóval, tiszta bűnözés volt tegnap, és mindent megvettem Karácsonyra, tehát egyben hatékony is voltam. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki benne van, és jó adatokkal :lol:

Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Jó soká fogom meglátni, ki lakik odabent. Ma hívtam a dokimat, csak december 17-én mehetek. Végülis nem sürgős, legalább nem uh-zzák agyon, mint a lányomat anno, vele a 9. héten már a 4. uh-n is túl voltunk.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok,

mindenkinek gratulálok az új jövevényhez!

Uxi,
veled vagyok egyidős, mégcsak épp kiderült terhességem, de már én voltam UH-n ahol még igen ici-pici volt a bébi.
Te nem félsz a kis korkülönbség miatt? Mert én eléggé aggódom.
Kevin fiam 15 hónapos.

Jövök majd gyakrabban.

Üdv,
Zsu
spanci
 
 


csajok ti hogy oldjátok meg a 2 pici szállítását?
én gondolkodom a testvérkocsin, bár ehet hogy előbb el kéne adnom azt a kocsit ami most van.. :roll: mert nem hiszem hogy el tudom cserélni.....

cintia2
 
 


Cintia, én a helyedben mindenképpen testvérkocsiban gondolkodnék, de a másikat sem adnám el, ha megtehetem, mert valamikor meg a kendő+ kocsi a nyerő megoldás, mondjuk egy izgalmasabb Bkvzásnál.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Én is gondolkodtam a testvérkocsin, de nem merem előre megvenni, mert mi van, ha nem jön be. :oops: Szerencsére nekem van saját autóm, és a babakocsizás csak a sétálásra való kedvtelésből minden nap, meg időnként azzal vásárolok be a közeli közértben, ami itt a kertvárosban van. De "csak" sétálni is 2 picivel lehet érdekes.. majd adja magát, még nem tudom, de vmi megoldás kelleni fog, esetleg még a testvérfellépő is szóbajöhet. Kérdés Viki mit szól hozzá majd. :D
Vendég
 


kendő nálunk olyannyira nem jött be, hogy vadiújan adtam oda egy kollégámnak, mert számomra hasznavehetetlennek bizonyult.
Van viszont szuper (Baby Björn a Kikában vettem horror áron) kengurum, ami nagyon jó, és egészen újszülött kortól beletehető a baba.
Vendég
 


Sziasztok!

Spanci, egy kicsit félek, nálunk 21 hónap lesz, de vannak itt, akinél még kevesebb. Az eleje biztos nehéz, de utána állítólag jobb, hamar összenőnek. Bár még annyira az elején vagyok, hogy fel sem fogtam a dolgot, talán azért nem aggaszt :shock: .

Van a várandóság témakörben 2007 júliusi topik, ott többen vagyunk fiatal terhesek, bár ott is majdnem a végére esünk
.

Egy érdekesség: az egyik barátnőm is napra pontosan ennyi idős, tegnap volt dokinál és mondta a dokija, hogy valami lehetett a levegőben, mert rengeteg kismamája van, aki október 20-án menstruált utoljára. Tömegesen fogunk szülni :wink: .

Pont tegnap faggatam ki az egyik anyukát, aki a házunkban lakik, nekik 20 hónap a korkülönbség.
Ők vettek használtan testvérkocsit és 9 hónapig használták, utána eladták, és most már csak a kisebbnek van babakocsija.
Próbálkoztak testvérfellépővel, de a nagy nem akart ráállni, most már néha használják.

Én megtartom a mélykocsit is, hátha jó lesz a harmadiknak. :wink:Olyan jó mózeses mélykocsi, sajnálom, hogy most nem fogjuk tudni használni. A kendőt nem szeretem én sem.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ki hogy oldja meg majd a baba elhelyezését?

Nekünk csak másfél szobánk van, a félszoba a gyerekszoba, a nappali az háló-étkező-nappali-folyosó is egyben, nincs külön ajtaja.
Vajon a két gyerek nem zavarja egymást, ha egyből összerakom őket? A nappaliba nem lehet kiségyat tenni, már nem fér.

Van még egy ötletünk, egymástól függetlenül az jutott eszünkbe, hogy a konyhában van egy sarok, ahová a kicsit be lehetne tenni ideiglenesen (pár hónapra). Jó nagy konyhánk van, beférne a kiságy. De az meg milyen már, csecsemő a konyhában? :oops: :roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi :)
Nálunk is összekerül a két nagyobbik egy szobába, ami ugye a panel kisszoba. Én sem tudom, nem fogják-e zavarni egymást. de muszáj, mert csak két kisszoba van.
Konyhai elhelyezésről még nem hallottam. Igazán napközben nem tudom, hogy milyen, amikor pl. főzöl.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, erre nem is gondoltam :shock: . De hülye vagyok.

De napközben szerintem ha ébren lesz, ott a járóka, aludni meg az erkélyen fog babakocsiban.
Mégiscsak jó lesz valamire a mélykocsi. :D

Na mindegy, lehet, hogy hülye ötlet a konyha, csak próbálok valahogy nagyobb életteret kihozni ebből a pici lakásból.:cry:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Az elhelyezéssel kapcsolatban nálunk az a szerencsés helyzet van, hogy Gergő mellett akár ágyut is lehetne sütögetni, annyira mélyen alszik, mellette ordító csecsemő sem zavarja, az más kérdés, hogy nem tenném mellé a picibabát, mert ha máshogy nem tudat alatt biztos zavarja, és neki azért keményen helyt kell állni a suliban, nem szédeleghet oda kómásan. Viki is fél éves koráig a mi hálónkban aludt, aztán ment a tesóhoz. Valami ilyesmit képzelek el most is, csak hát az tényleg nagy kérdés, hogy Vikit mennyire zavarja majd 19 hónaposan egy csecsemő, felkelti-e vagy sem, mert hát üvöltés az lesz. :) Szerintem nem rakom össze őket ugyanúgy 5-6 hónapig.

Egyenlőrenálunk úgy áll a helyzet, hogy fogalmam nincs hol fogunk lakni, mire jön a pici. :shock: Mert az adásvétel most boyolódik/bonyolódott le januárban, (nem az a lakás, ahol most lakunk, hanem egy családi ház), és most kell vennünk valamit, de gyorsan, mert ez a 2 (mégha nagy is relatíve) szobás alkalmatlan 3 gyereknek. És gyors telek vásárlás és építkezés vár ránk, de az tutira nem lesz meg májusig, innen a 4. emeletről meg hogy a francba nyomulok le egy 19 hónapossal meg egy újszülöttel? :shock: Úgyhogy az lesz a felállás, hogy anyuékhoz megyünk (innen 10 percre) egy családi házba, ahol van egy melléképület, amit addig még ki kell pofozni. Szóval, ha belegondolok azért vannak aggályaim. Meg én világéletemben családi házban laktam, annyira nem szeretek itt ülni az emeleten, alig várom, hogy költözzünk. :D

Szóval, nálunk még ez is. :roll:
Vendég
 


Ritkán jövök, szégyellem, de mindig olvaslak titeket!

Az elhelyezéssel kapcsolatban azért írok, hogy mindenkit biztassak, nincs lehetetlen! :D Mi is két viszonylag nagy szobában lakunk, a gyerekek alszanak a kicsiben, a nagy meg étkező, felnőttháló, nappali, játszószoba, időnként vendégszoba és szalon egyben... :lol: Néha menekülnék, magányra, csendre, rendre!!! vágyom :) :oops: , de legeslegtöbbször élvezem, hogy egy kupacban vagyunk, látom, mit csinálnak, hallom őket és nem kell hatalmas lakást rendben tartani, mert ez a kicsi sem megy... :oops: . (Bár néha az a sanda gyanúm, hogy lehet, hogy egy nagyobb lakásban könnyebb legalább bizonyos szobákban rendet tartani, a gyerekek nem lehetnek olyan ügyesek, hogy mindenhol szétrámoljanak. :) Itt sajna határozott többségben vannak... :) )
Amikor négyes baba végre jelentkezett, elkezdtünk azon gondolkodni, hogy amikor kikerül a mostani jó kis helyéről, hol is fogjuk tartani... Hááát éppenséggel némi átrendezéssel az ágyunk mellett lesz egy babaágynyi hely, amíg azzal beéri, meg van oldva a helyzet. Amikor kinövi költözünk, mert nagy ágyat már nem tudunk többet beszuszakolni a lakásba... :) Hogy a ruhácskái hol lesznek, még nyitott kérdés... :shock:

Hát így. :) Úgyhogy mindenkit biztatok, a kis hely ne legyen gond, néha kompromisszumot kell ugyan kötni (elviselni a játékokat mindenhol, satöbbi) de a gyerekeket kiskamasz korukig szerintem nem zavarja a kis hely...

Gyerekkocsi: nálunk a két nagy között van 20 hónap, mi utánfutót vettünk a babakocsira (vagyis fellépőt...) és bevállt, Maja büszkén feszített rajta. Meg amikor még a mózeses kocsiban feküdt Bernát, Maját időnként a lábához ültettem. Ha ez megoldható a kocsit tekintve, ez is megoldás lehet. Testvérkocsiból is vannak kicsik, praktikusak és használtan is lehet venni, ugyanígy el is lehet adni szerintem nagyon könnyen, ha nem válik be.

Na, jól kiokoskodtam magam... :wink:

Tegnap voltam az orvosomnál, Margit kórház megmarad, csak ágyszámcsökkentés lesz, vagyis lehet, hogy két mama lesz egy ágyban.. :shock: :) Vagy nem tudom hogy lehet megoldani, hogy a most már babát váró, Margitba járó anyák kevesebb ágyon legyenek... De nem is a mi gondunk, valahogy lesz. Hátha hamarabb haza lehet jönni például!!
Megnéztem a babucit is, saját kérésre ultrahangozott a doki, olyan jó volt, megnyugodtam megint, hogy a sok izgalom (vizsgák, éjszakázások, rohangálások) ellenére kiválóan érzi magát. :)

Uxi, szerintem a konyha nem rossz, ha ott van hely! Nappal amíg kicsi alszik főzéssel nem hiszem, hogy zavarod, meg alhat máshol is valóban, éjjel meg tök jó hely a konyha, senkit nem zavar a sírása... Olyat már hallottam, hogy a csecsemőt a fürdőbe rakták éjszakára, és nagyon helyes gyerek lett belőle!! :wink: :) Nappal nálunk is terasz lesz valószínűleg, sőt biztosan, a nagyok is kint aludtak minden nap egy éves korukig. Télen főleg jót tett nekik, semmi bajuk nem volt, viszont húzták a lóbőrt órákon át. Amikor nagy ritkán köd vagy eső miatt nem tudtam kirakni őket alig aludtak... :)

Most megyek, mert Maja öltözteti Adélt, megnézem mi sül ki ebből...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Végre bejelentkeztem az orvoshoz, 19-ére kaptam időpontot :(
Az utóbbi hetekben semmire nincs időm, nálam is a munka, az éjszakába nyúló tanulás és a vizsgázás teszi ki a mindennapjaimat.

Már nagyon szeretném látni a babát és tudni, hogy minden rendben van!!! Szerencsére most már érkeznek tőle jelek, szóval remélem jól érzi magát odabent.

Most vettem észre, hogy a jogsim is lejárt, és a forgalmiban is át kell írni a lakcímet mielőtt megkötném a kötelezőt (az előző biztosítómat már okosan felmondtam :)) A védőnőhöz is esedékes elmenni, a háziorvos még nem pecsételt a kiskönyvembe.
A karácsonyi ajándékvásárlás feladata még előttem áll...
Viszont, túl vagyok 2 hét alatt 4 vizsgán. Nem rossz arány.

Uxi, egy ismerősömnél hasonló megoldást találtak ki, a konyhába helyezték el a babát. Nekeik is hatalmas konyhájuk volt, és nagyon ügyesen el tudtak szeparálni egy sarkot (konyhapult és kiságy között volt az étkezőasztal). Szerintem, csak közvetlenül a tűzhely mellett ciki :)

Most is vizsgázni indulok, drukkoljatok, egyben nagy kalappal a többi sorstársnak!

Csilla
Vendég
 


Uxi nálunk kényszermegoldás miatt mindhárom gyerek 1 szobába kerül.. bár szerintem első időben én fogok egy szobában lenni a 2 picivel, fiam meg az apjával a mi szobánkban..
de a mi szobánk olyan pici hogy az ágyunkon kivül semmi se fér be.. (még a hozzá tartozó éjjeliszekrény sem..)
a nappali meg egybe van a konyha-étkezővel... (eléggé furcsa tervezésű a lakás..) ráadásul nem is nagy.. 57nm.
de előny hogy új építésű, és egyedileg tudom szabályozni a fűtést :)
mikor Kata született akkor a gyerekszobában jobban fűtöttünk mint a lakás többi helyiségében.
szerintem nem gond ha a konyhába teszed ki a kiságyat..
én is raktam már KAtát kiságyastul a nappali közepére.. (nem túl nagy a nappali, és sogórnőm kislánya is nálunk volt 1 hétig..így a 2 nagyot nem zavarta a pici a sírással :)

már csak 3 nap és láto mmegiont a pocaklakót :) remélem felfedi magát hogy tényleg kislány, vagy mégis kisfiú... (KAta pl annyira jól titkolta hogy kislány, hogy szülésnél derült ki :) )

cintia2
 
 


Sziasztok!

Már jó régen írtam, de folyamatosan olvaslak benneteket!
Most is csak pár percem van, mert itt van Adélka barátnője a földszintről és teljesen meg vannak zavarodva!

Lányok!
Tudna nekem valaki segítenni abban, hogy a 12 hetes vérvételkor mit vizsgálnak? ( Tök hülye vagyok, már erre sem emlékszem :oops: :oops: :oops: )!
Az erednényét a régi dokimnak küldték, de őt nem szeretném ez miatt felhívni. Az újat pedig elfelejtettem megkérdezni :evil: !
Annyira aggaszt hogy ilyen feledékeny lettem :cry: :cry: :? :? :shock: :shock: !!!!!!!!!

További szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó: a feledékenység miatt ne aggódj, szerintem normális. Legalábbis én is feledékeny vagyok :lol: .
Nekem nem csináltak 12. hetes vérvételt. Egyet csináltak a teherbeeséskor (akkor nézték pl. a toxoplazmózist, vércsoportot, egyéb szokásos értékeket), és majd a 16. héten megyek az AFP-sre.

Csilla: egy kalappal a vizsgáidhoz :wink: . Nekem már csak 1 van, 19-én. (illetve remélem, hogy a felmentéseket megkapom, mert még nem tudom...)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Végre, végre én is csatlakozhatok hozzátok. Szerencsére az optimizmusom nem volt hiábavaló.
Bár még csak 3 tesztes az eredmény, dokihoz majd csak január 4-én megyek.

Nálunk is 21 hónap lesz a két "kisebb" között, de hát a két "nagyob" között is annyi van. Szerintem sokkal könnyebb a szitu, mint most gondoljátok. Én is nagyon féltem tőle, de semmi fennakadás nem volt. Nincs féltékenység meg semmi. Néha vannak kisebb nagyobb villongások, de most már a kicsi sem hagyja magát.


Dóri

Szia, szia, szia.

Hogy tudtál három vonalzót felrakni?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Jajj, de régen jártam itt, elég fáradt vagyok mostanában :oops: De igyekszem majd pótolni a lemaradásomat.

Hogy lehet bekerülni a táblázatba?

Most megyünk hamarosan Balatonfüredre nagymamámhoz, de holnap este, vagy legkésőbb hétfőn visszaolvasok.

Jövő hét csütörtökön megyek legközelebb UH-ra, már nagoyn várom.

KépKép
evica76
 
 


Ildi, szia itt. :) És gratulálok!
Vonalzó: simán bekopiztam a kódot, ugyanúgy, mint az első kettőnél, semmi extra. :) Mikorra vagy kiírva?

Erzsó, nekem a "szokásost" nézték, meg vércukrot, vércsoportot.

Nekem annyira édin mozog már a baba, mindig meghatódom rajta. :oops: :D

Holnap megyünk a gyerekekkel Gödöllőre az adventi kastélynapokra, minden évben elmegyünk 2x Karácsonyig, és annyira szeretem. Gergő tökjó dolgokat szokott csinálni mindig. Rám fér a kikapcs, mert ma kora délutánig takarítottam, mint egy hülye, függönymosás minden volt. :evil: Holnap meg kacsaebéd lesz, hmmm de imádom füncsi sült kacsa. :P :)

Fürcsi time... szép estét mindenkinek.
Vendég
 


Vonalzó: vonalzómániás vagyok :oops: , 3 nem fér el az aláírásban, csak Lilypie típusúból, mert annak rövidebb a kódja, mint a többinek (még 4 is fér :wink: ).

Nekem sem fért be a harmadik, le kellett mondanom a karácsonyiról a kistesó miatt, mert nem Lilypie-s van.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ildi! Gratulálok!!! Jó kis orgonasípjaid lesznek!!!

Cintia! Katának Boldog születésnapot!!!

Erzsó, vérvétel szerintem különdböző, nálam pl. még nem is csináltak egyáltalán, mindent hétfőn az AFP-vel együtt... Egy lavór vért fogok otthagyni... :roll:

Együttalvás: Pár héttel a szülés előtt döntjük el, mert Dorkának még le kell szoknia rólam... :lol: Ha nem sikerül, szerintem én a két gyerekkel együtt. :roll:

Kendő vagy kenguru: Nekem egykutya, lényeg, hogy magadra kötve a kisebbet. De ez teljesen függ attól, hogy mennyit Bkvzik valaki, vagy csak az oviig/bölcsiig tolja, amíg megy a nagyobbért.

Nekem megint szúrkál a hasam alja, remélem, nem jött vissza a fertőzés, mert ma volt a 10.ik Ab-s napom, mindet beszedtem,és nem szeretnék még egy adagot.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Évica: csak írd meg az adataidat, és beleírlak a táblába :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Szisztok,
Bocsanat a betolakodasert,ha valakit erdekel van egy ELADO Medela Mini Electric elektromos mellszivom.
Ar: 9000 Ft, (Uj ara : 20.000 )
Ha valakit erdekel,priviben legyeno lyan kedves megkeresni.
koszonom
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!


Remélem a kezdeti rosszullétesek már jobban vannak, én határozottan jobban érzem magam :D Voltam dokinál múlt héten, minden rendben van, 27-én megyek AFP vizsgálatra és terheléses cukros vérvételre.

12. heti vérvétel nálam sem volt, a Margitban ezen a héten csak ultrahang vizsgálatot végeznek.

2 gyerek szállítása: a közeli játszótérre valószínűleg én is a kenguru+ babakocsi megoldást fogom választani, szerencsére a kari ajándékom egy kis autó, így a hosszabb utakat is meg tudom majd oldani. Sajnos 8 éve nem vezettem, így ez most az újratanulás időszaka, de nagyon élvezem!!! :wink:

Hétvégén megnéztük a Van Gogh kiállítást , én kicsit többet vártam, a híresebb képei közül csak néhányat hoztak el Magyarországra, de azért érdemes elmenni!

2 gyerek elhelyezése: egyelőre nálunk is egy szobába fognak kerülni.

Dóri, hogy sikerült a kastély-program? Írnál erről egy picit, még nem hallottam róla...

Szép napot!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket.

A kendő nálunk nem jó ötlet, mert a derekammal gond volt(van) - és nem tudom cipelni a picit (ket) a kezemben.

Ma voltunk 4D UH-n a pocakkal. Hát a mai ábra szerint kisfiú csak, hogy ne legyünk biztosak a dolgunkban

Segítséget kérnék, ha tud vki segíteni; a pocaknak nem működik a jobb veséje (két hete még csak pici tágulat volt ebben a veséjében, most 4 db és nagyok ), és a bal veséjében is van 3 mm-es tágulat.
Holnap megyek vissza a dokimhoz, de ő már a múltkor mondta, hogy Pestre kell akkor felmenni, ha marad a tágulat ;
Tudtok olyat ajánlani, ahova érdemes menni?
Szeretnénk vigyázni a megmaradt veséjére amennyire csak tudunk, de nem tudom mit tudunk tenni.
köszönöm előre is a segítséget
Most viszem Katát tanácsadásra, délután jövök.

cintia2
 
 


Sziasztok!

Először is, Cintia,

én két helyre hordom a lányomat, amióta ez a tágulat mizéria van (6 hetes kora óta, ill. észrevették a 18. heti uh-on a bal veséjében, hogy folyadék van ill. pici tágulat). Terhesség alatt nekem azt mondták, hogy teendő vele nincs, valszeg ki is fogja nőni a tágulatot, de ha mégsem, akkor könynen kezelhető szerencsére.

{Az egyik hely a Bethesda gyerekkórház (itt a nephrológus dokink Szabó Lajos főorvos, a másik az I-es számú gyerekklinika, ahol a Máttyus doktorhoz járunk.) Nekem sokszorosan szimpatikusabb a Bethesda, mind a doki, mind az uh-os főorvos (aki a szűréseket csinálja) és az egész kórház. De a helyedben elmennék több helyre is.}

Terhesség alatt, ha gond van, akkor én úgy tudom, hogy általában mindenkit az I-es Klinikára küldözgetnek, ott vannak profi felszerelések és szakértők a témában. Pl. barátnőmnél szívuh kellett, mert az első babája vmi szívrendellenességgel született, és neki élből kellett mennie a 2. terhességénél (szerencsére minden ok volt). Embert nem tudok oott ajánlani, de a hely szerintem a Klinika mindenképp.

Egyébként fel a fejjel - nem akarok okoskodni, de komolyan annyira ilyen rossz, meg egyenesen szörnyű esetről hallottam, és a vége mindnek pozitív lett (tudom, mondani könnyű, de én is hasonló cipőben jártam/járok Vikivel, tudom milyen sz.r ez :cry: ), az a szerencse, hogy valóban az ilyen tágulatok nagyon jól orvosolhatók). Én sürgősen felkeresném a Klinikát vagy felhívnám a 2 újszülött nephrológus valamelyikét, hogy mit tanácsol, segítsen. Ők is biztos tudnak mondani hova kell fordulni.

Erka,

köszi az érdeklődést, valami isteni volt. :) Én eleve imádom a szép épületeket, olyan hangulatot árasztanak, főleg gyönyörűen kivilágítva, feldíszítve adventkor. :) Gergő csinált kerámia angyalkát (itthon kiégetjük a sütőben majd, most szárad még egy hétig), szárazvirágokból, tobozkákból, ilyenekből karácsonyi gyertyatartót meg volt gyertyaönté, gyönggyel, fenyőággal díszítve, szóval jópár órát voltunk, és fél 6 volt, mire eljöttünk. Kint a kastélykertben meg van gesztenye, kürtős kalács, husi sütöde, forralt bor, kézműves árusok (kb. olyan, mint a Vörösmarty téren) és külöünböző gyerekprogramok. Még jövő hétvégén is lesz, sztem akkor is elmegyünk vmelyik nap. (http://www.kiralyikastely.hu/index1.htm)

A rossz hír, tegnap férjet megharapta egy rohadt dög a lépcsőházban és be kellett menni egy tetanuszra :( a baleseti sebészetre (szerencsére van ismerős egy jó kórházban) meg kötözés (2x2 centis seb). Ma kötéscsere, szerencsére nem fáj neki, de tök durva, a fránya kutya tiszta idegbeteg, szó nélkül beleharap az arrajáróba, a HÜLYE gazdája meg meg mondja, óóó igen, olyan kiszámíthatatlan ez a kutya. Ja, és az oltási papírjai nincsenek nála, hanem a lányánál van. :shock: Nagyon remélem, hogy be van oltva (állítólag igen), mert különben nagy baj lesz, meg plusz persze szegény férjnek állítólag HAT darab oltást kell kapnia az ÁNTSZ-nél. Most volt ott, be kell jelenteni midnen kutyaharapást. Nagyon durva, és ha belegondolok, hogy én nap, mint nap találkoztam ezzel a kutyával, amikor Vikivel jöttem lefelé reggel.. ha engem harap meg terhesen?? Vagy Gergőt vagy Vikit?? Bele sem merek gondolni. :cry:

Teljesen elkeseredtem ezen, micsoda felelőtlen seggfej emberek vannak, mert nem a kutya tehet róla, hanem a hülye gazdája. :evil:

Jó a rosszban, hogy így itthon van férj egész héten, kiírta a baleseti sebész. :) Viszont a ...ezres Levis famerban volt, és hát kilyuggatta arohadt dög, még fizetni is fog a kedves gazdi, mert férj kiveri belőle, az tuti. :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri, jó lehet ez a kastélynapok. Csak szerintem még Livike kicsi hozzá, nem élvezné.
Tényleg olyan felelőtlen kutyatartó emberek vannak :roll: . És ráadásul az jár rosszul, akit megharap, nem a gazdája. Én ilyenkor megbűntetném a gazdát is.

Cintia: hogyhogy a mai ábra szerint kisfiú? Máskor lányt mondtak? Nem mondták biztosra? Csak azért, mert mi jövő héten megyünk 4D-re, és remélem, akkor biztosan meg tudják mondani :lol:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi 2 hete a doki 80%-ra lányt mondott. ma a 4d-n nem mutatta magát, csak a 2d-s részén mondta a doki hogy fiú.. mert miután felfedezte a veséjét..utána azt nézte.. de nem sok jóval biztatott.. Abban bízok hogy ha a jobb nem is működik a bal kibírja és nem lesz vele probléma.. ahogy monjdák a remény hal meg utoljára..

cintia2
 
 


Cyntia :)
Mi is hasonló gondokkal küzdünk Domcsival. Nekünk 1 éves koráig szintén a Mátyus dr volt az orvosunk, aki elég pénzéhes, de jó szakember. Nekem magával a klinikával nincs problémám.
Most nem tudom, hogy a pocakkal mi lesz, neki lesz-e problémája. De ezt terhesség alatt ilyen jól ki lehet mutatni?
És mit szeretnétek jobban? Fiút vagy lányt?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli nektek is csak az egyik veséje működik a gyermekednek? ti mikor tudtátok meg?

nálunk fiam hugit szeretne, apuka meg fiút.. (bár ma mikor hazajöttünk az uh-ról azt mondta mindegy csak egészséges legyen..)

cintia2
 
 


Cyntia :)
Domi kétoldali tágulattal és vizeletvisszafolyással született. A tágulatot hál istennek kinőtte, maradt a reflux. Emiatt februárban vagy márciusban lesz beavatkozás.
Lehet, hogy Ti is kinövitek a tágulatot. Hál istennek ez egy olyan dolog, amit a legtöbb gyerek kinő. Sajnos a refluxot nekünk nem sikerült kinőni, pedig ált. azt is kinövik.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli akkor neketek sem könnyű a helyzetetek..:( nálunk Ádámnál nagy szerencsénk volt, mert mind a tágulat mind a reflux elmúlt. Ellenben a pocakkal már nem ennyire optimista a helyzet :oops: most úgy beszéltük meg párommal, hogy megvárjuk a szerdát mind mond a dokim.. és azért elmegyünk 1-2 helyre megnézetni..hátha megmenthető a jobb veséje is.. (egy diagnozis, nem diagnozis címszóval, mert a doki az utolsó reménysugarat is elvette, hogy a jobb veséje megmenthető.. doki szerint nem fog működni.. sőt mire megszületik, addigra el is sorvad.. :oops: :oops: )

cintia2
 
 


Dóri párod hogy van?
a gazdi ellen lesz vmi szankció? mert ezek szerint bárkit megharaphat a kutya.. mi az hogy kiszámíthatalan a kutya?? akkor kerítse el, vagy tartsa úgy hogy ne tudjon senkit megharapni :!: :twisted:
és az a legrosszabb hogy a kutya ilyen viselkedése, mind a gazdi alapvető nevelési hiánnyossága, és mindig a kutya huzza a rövidebbet.. :oops:

cintia2
 
 


Cintia,
már Peti a második ember, akit megkóstolt ez a kedves állatka. :evil: Ráadásul be is lázasodott du-ra, valszeg a tetanusz hatása. ÁNTSZ-ben azt mondta a csaj, hogy 2 hétig megfigyelik a kutyát, attól függetlenül, hogy rendben vannak-e az oltásai vagy sem (márciusban oltották szerencsére), de ha vkit kóbor/beazonosíthatatlan kutya harap meg kapásból mehet a 6 alkalmas szurira, mert a veszettség gyógyíthatatlan betegség, így beadják mindenkinek. Ja, és ha 2 héten belül kimurdel a kutya (bármi miatt), akkor is beoltják az embert, akit megharapott. :?

Mire jutottál mit teszel további lépésként vese ügyben? Nekem is az első kérdésem az volt az uh-on, hogy mi van a vesékkel, jobban érdekelt, mint a neme.

Teszek fel egy mai képet, mert már annyiszor ígértem. :) Kép
Vendég
 


Most látom RTL klub reklám. :oops: :lol:
meg Viki elsuhanó feje búbja. :lol:
Vendég
 


Cyntia :)
Huh, ezt még olvasni is borzalmas :( El fog sorvadni? Tényleg kérdezzetek meg több embert! És már biztos? Ezt ennyire látni Uh-n? Drukkokok, hogy ne legyen ekkora baj!

Dóri :)
Ekkora már a pocid? nekem szülés közeledtével lesz ekkora :lol: Nagyon szép, formás :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Cintia, nagyon sajnálom, hogy ilyesmi miatt kell idegeskednetek. Tényleg meg kell nézetni több dokival, nekem is pl. a miomával kapcsolatban többen mást mondtak. Hátha tehetsz valamit, (étrend, gyógyszer, mittomén) hogy ne legyen baj. Olvass utána a neten is, mások tapasztalatait.

Dóri, én sem szeretem a kutyákat... Pedig még nem volt ilyen közeli élményem eggyel sem... De azért drukkolok, hogy még legalább 2 hétig életben maradjon... :twisted: :roll:
Pocak szép, szerintem, mint rangidős pocakost mindenki irigyel egy kicsit... :twisted:

Néha nézem az RTL klub reggeli csak csajok műsorát, szoktak benne lenni kismamás témák. Néha egész jó, de ma hozzávágtam volna a nagyokos nőgyógyászhoz egy papucsot, mikor fejtegette, hogy az első harmad hányingere az a babavállalással kapcsolatos bizonytalanságot jelenti... :x Úgy utálom, amikor erre fogják, úgy érzem magam, mintha egy véletlenül teherbe esett tinilány lennék, aki megijedt, hogy terhes... Marhaság.

Nekem megvolt ma az AFP, 4 nagy kémcső vért vettek :shock: , És olyan rossz volt éhgyomorra beutazni a városba. Sajnos úgy néz ki, én is cukrosvizezhetek pár hét múlva, nem tej+zsömle. Valaki magyarázta, hogy a Schöpfis AFP 2 faktorral többet néz, mint a többi AFP. :?:

Terhesgatyó: Akinek nincs otthoni használatra csúszni- mászni a gyerek mellé, a Bakáts téren van egy használt bolt, valami irdatlan mennyiségű terhesruha van benne, főleg gatyók. Nem mondom, hogy bálba valók, de aki még most áll neki kifesteni a gyerekszobát, nagytakarításhoz, ilyesmihez megteszi 100 Ft-tól 1600-ig láttam.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Nelli, mondtam én, hogy nagy a hasam. :D
Főleg mindez az 56 kilómhoz. :lol:

Szilvi, én is néztem fél szemmel a csajos műsort reggel, és az idegesítő nőgyógyász a hülye szövegével.. :evil: hát mondott baromságokat, az tény. Schöpfiben fogsz szülni?
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri: szép kis pocid van :). Néztem is, hogy az enyém még nem is ekkora, aztán rájöttem, hogy van köztünk pont 4 hét. Addig még nekem is bőven lesz ekkora :lol: Párod már jobban van?

Nelli: neked is lesz majd szép hatalmas pocid :lol: . Vagy neked a többi babával is "kicsi" hasad volt?
Nekem a lányommal is már olyan nagy hasam volt, hogy félidőben már azt hitték, hogy megyek szülni :lol: . De ahogy elnézegetem magam, most se lesz kisebb :lol: . Most is már elég nagy, pedig még nem híztam. Azt hiszem, annak most jön az ideje :roll: .

Cintia: reméljük, nem lesz végül olyan súlyos a helyzet, mint ma mondta az orvos. Sokszor kiderül, hogy nem is olyan nagy a baj, mint előre mondták. Más orvos lehet, hogy mást mond. Meg aztán látod, Ádám is meggyógyult :lol:
Katának boldog szülinapot :lol:
Látom, még nem vagy a táblázatban, elküldöd majd az adataidat? (terminus, kórház, stb...)

Ezt a vese dolgot egyébként alapból nézik valamennyire? Eddig eszembe se jutott, hogy ilyet is nézessek UH-on. De jövő héten megyünk 4D-re, gondolom, ott mindent alaposan végignéznek.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Szilvi :)
Engem érdekelne ez az olcsó terhesruha üzlet. Pontosan merre van? És olyat tudtok ajánlani, ahol viszonylag elfogadható áron lehet terhes farmert venni?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Jó reggelt!

Viki még mindig alszik este 8 óta egyfolytában. :shock:

Timi, átnézik a veséket rendesen, mert (főleg mostanában) gyakori ez a tágulat miegymás. Rengeteg ilyen baba születik, és szerencsére a legtöbbjük kinövi szépen. Hová mentek 4D-re?
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri: akkor jó, ha nézik, gondolom, már szóltak volna a 12. hetesen is, ha valamit találtak volna.
A 4D ultrahang rendelőbe megyünk a Kleopátra házba: http://www.4dultrahang.hu/
ott voltunk a lányommal is, jó felvételeket csináltak, kedvesek voltak. És ráadásul most már egy csomó egészségpénztárral kapcsolatban állnak, így végülis nem kerül semmibe, amit a munkahely fizet be az egészségpénztárba, abból fizetjük.

Képzeljétek, az előbb meg akartam enni egy szaloncukrot, és rámszólt a lányom, hogy nem ehetem, mert kell a karácsonyfára :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, az jó hely tényleg, a lányommal mi is ott voltunk mindkét alkalommal. :) És nagyon kedves volt az a szőke doktornő is, aki csinálta a vizsgálatot.

Szaloncukor :lol: Nálunk már nem az anygalkák hozzák a feldíszített karifát, hanem Gergő is szeretné díszíteni azt mondta tegnap. :oops: Pedig a Mikulást még beveszi. :oops: :lol:

Én most jöttem meg nemrég a vérvételről (25.000 volt :roll: ), rábeszéltem magam, hogy megcsináltatom a Quartett tesztet, csütörtök este lesz eredmény, majd hív a pasas mit írtak az angolok, meg küldi emailen a leletemet. Állítólag már (kb. 1 éve) a klinika is elfogadja (haladnak a korral) az angol intézet véleményezését. Úgyhogy péntek de. ezt is az orra alá dörgölöm majd. És vissza is kell érnem időben, mert Gergőkémnek karácsonyi szereplése lesz du a suliban. :D
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri,
köszi a beszámolót, idén már nem tudunk elmenni, a hétvége mindkét napjára van már programunk, de jövőre feltétlenül megnézzük, egyébként a schönbrunni kastély előtti adventi napokra emlékeztet a dolog, bár ott szerintem nincsenek kézműves foglalkozások.....
kutyaharapás :evil: jobbulást a férjednek!!!
Tényleg jó nagy pocid van, igaz egy hónappal előrébb jársz nálam, de nekem még szinte semmi nem látszik :o
Én még nem hallottam a Quartett tesztről :oops:

Timi,
te is nagyon csini kismama vagy! :D

Hol van ez a Kleopátra Ház? Mi előzőleg a Praxis rendelőben voltunk és bár nem nagyon mutatta meg magát a kislányunk (szinte végig hátat fordított a kis szégyenlős, de a nemét a doki egyértelműen meg tudta mondani 8) , elégedetten távoztunk, Győrffy doktor tényleg mindent megtett azért, hogy a lehető legjobb felvétellel távozzunk....
Most látom, hogy bemásoltad a linket, mindjárt meg is nézem :wink:

Büszke vagyok magamra :lol: , mert nagyon jó könyveket rendeltem Zsófinak Karácsonyra, pedig csak találomra válogattam az Alexandra Online honlapjáról. Bartos Erika könyveit csak ajánlani tudom, de Ti már biztosan ismeritek, hiszen nagyobbak a gyerkőceitek az enyémnél!

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Dóri: Én sem hallottam a Quartett tesztről :oops:
Az a szőke doktornő valóban nagyon kedves volt, sosem felejtem el, mikor felkiáltott, hogy "cuncimuncit látok" :lol: . Azóta is emlegetjük.

Erka: a lányommal is az volt UH-on, hogy a cunciját mutogatta mindenkinek, de az arcát a kezeivel+lábaival folyamatosan eltakarta :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: