Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Füles!
Jobbulást Marcinak! Ha megjön az igazi hideg idő, talán kevesebbet lesznek betegek a manók! Nálunk legalábbis eddig ez a tapasztalat.

Boeske!
Igen, Ádám kapott új ülést. Ez felnőtt övvel becsatolható ülés (15-35 kg), később a háttámla leszedhető és akkor ülésmagasító. Nálunk nagyon jól jött ki a lépés, mert mire Anna kinőtte volna a hordozót, Ádám is éppen kinőtte a 18 kg-ig szóló ülést. Az új ülést meg kb. akkor fogja kinőni, mikor Annának szüksége lesz rá. :D Így a jövőben már tényleg csak egy ülésmagasítót kell vennünk.

Egyébként ha még van, aki 18 kg-ig ülést keres, nekünk a Brevi Grand Prix-vel nagyon jók a tapasztalataink. Nagyon kényelmes, még most is simán elfért benne Ádám. A huzata meg nagyon strapabíró, nem műszálas. Most, hogy kimostam Annának, olyan, mint egy új ülés! Pedig 3 évig használtuk!

Lányok, a Ti manóitok is még mindig a szájukba vesznek mindent? Anna még igen, el kell pakolni minden papírt meg papucsot!:roll:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Boeske!
A lényeget elfelejtettem :oops: : jobbulást Márknak is! Biztos őrzi szegény a rossz emlékeket egy darabig, de lényeg, hogy meggyógyuljon!

Füles!
Persze Neked is akartam még írni (kezdek szenilis lenni). Én idén nem csinálok menüt, úgy döntöttem, hogy nálunk 24.-én reggelre megjön a Jézuska, aztán az ünnepekre elmegyünk anyuékhoz. De tavaly csináltam aszaltszilvás pulykamellet, meg gesztenyével töltöttet is, sütőtökkrémlevest és egy csomó sütit. De anyuék is hoztak kaját másnap. Idén csak sütni fogok, most visszafogott leszek és csak három félét: mézes krémes, kekszdarabos csokis akármi, amit nem kell sütni, és persze mézeskalács. Bejglin még gondolkodom. :)
Karácsonyra sógoromék elviszik magukhoz anyósomékat, a két ünnep között meg nálunk lesznek.

Pár kép:
Ismerkedem az új ülésemmel:
Kép

Nézzük a Mikulást:
Kép

Hú, mekkora játékot kapott Ádám:
Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 




Barnának mi is 15-35 kg-os ülést vettünk (háttámlás ülésmagasító). Igaz, még nincs 15 kg, de magas fiú, így pont jó neki. Márk meg megkapta a kisebbet.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok!
Szomorúan hallom Tőletek, és a környezetemben is sokaktól, hogy
betegek a gyerekek. Főleg hányás- hasmenés kínoz sokakat. JOBBULÁST a kis betegeknek!
Nálunk megint székletproblémák jöttek elő, pedig egy ideje rendben volt, és a kaják sem változtak.
ÁÁÁÁÁ, Rubi nem hajlandó a tápszerét csak kanállal enni, nagyon fárasztó, és köpköd is, hiába az előke, teljes ruhacsere van ilyenkor .
A főzelékébe is csempészek mindig.
Kedvenc programunk még mindig a séta, a hinta és a fürdés.
Nagyon hamar sikerült a karácsonyi bevásárlás, (ajándékok),
jó érzés, hogy túl vagyok rajta, rengeteg babás ismerősöm van,
várom már , hogy lássam az arcukat, örülnek-e az apróságoknak.
(9 kisgyereknek kellett vásárolnom, 1 évestől 3 évesig, kész anyagi csőd amúgy). Mondjuk a szülőkkel megbeszéltem, hogy egymást nem ajándékozzuk, csak a gyerekeket.
A menü nálunk húsleves és sültcsirke lesz, és sok különféle saláta, abban jó vagyok. Talán csokis sütivel is megpróbálkozom, a többit a nagyikra bízom.

Kérdésem:
Én még kinn altatok délben babakocsiban, Ti lakásban altattok, vagy levegőn?

Azt tudom, hogy mínusz 5 fok alatt nem szabad altatni, de addig szabad akár 3 órát is egyhuzamban?

hanimana

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!
Szomorúan hallom Tőletek, és a környezetemben is sokaktól, hogy
betegek a gyerekek. Főleg hányás- hasmenés kínoz sokakat. JOBBULÁST a kis betegeknek!
Nálunk megint székletproblémák jöttek elő, pedig egy ideje rendben volt, és a kaják sem változtak.
ÁÁÁÁÁ, Rubi nem hajlandó a tápszerét csak kanállal enni, nagyon fárasztó, és köpköd is, hiába az előke, teljes ruhacsere van ilyenkor .
A főzelékébe is csempészek mindig.
Kedvenc programunk még mindig a séta, a hinta és a fürdés.
Nagyon hamar sikerült a karácsonyi bevásárlás, (ajándékok),
jó érzés, hogy túl vagyok rajta, rengeteg babás ismerősöm van,
várom már , hogy lássam az arcukat, örülnek-e az apróságoknak.
(9 kisgyereknek kellett vásárolnom, 1 évestől 3 évesig, kész anyagi csőd amúgy). Mondjuk a szülőkkel megbeszéltem, hogy egymást nem ajándékozzuk, csak a gyerekeket.
A menü nálunk húsleves és sültcsirke lesz, és sok különféle saláta, abban jó vagyok. Talán csokis sütivel is megpróbálkozom, a többit a nagyikra bízom.

Kérdésem:
Én még kinn altatok délben babakocsiban, Ti lakásban altattok, vagy levegőn?

Azt tudom, hogy mínusz 5 fok alatt nem szabad altatni, de addig szabad akár 3 órát is egyhuzamban?

hanimana

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

Hanimana!
Ügyes vagy a vásárlással! Idén mi is igyekeztünk vele, bár igazából mi is csak a gyerekeknek vettünk ajándékot.
Szerintem nyugodtan altasd kinn Rubit, örülj neki, hogy alszik még a babakocsiban! Anna még séta közben is csak nehezen alszik el benne. Így mi alvás előtt sétálunk (csak 1x alszik), aztán itthon berakom az ágyba és könnyen elalszik.

Boeske!
Egyik barátnőmék is korábban váltottak ülést , mert nem akartak még egy 18 kg-ost venni. De nem volt gond.

Szilpa!
Készülj fel mindenre cipő ügyben! :roll: Ádám is 10 hónaposan 19-essel indított, most 4 évesen 28-as a lába. De az utóbbi évben már csak 1 számot nőtt. Kész csőd, viszont nemigen nyűtte el a cipőit. :wink: Remélem, Anna egy darabig nem fog reklamálni a fiús cipők ellen. :lol: Most még nem engedi, hogy cipőt adjak rá!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Régen nem jártam erre. :oops: Bara alszik, Kincs mesét néz, hátha...
Bara kicsit megnőtt: 77cm, 9850g. Harapós, táncolós kiskutya lett belőle. :lol: Belemászik a lavórba, felmászik az ágyra, nyakába tesz minden ruhát, pakol mindenhol, igazi kis csibész lett. :lol:

Nálunk tombol a betegség, orrfolyás, köhögés. Bara jobban van, most Kincső kezdi...ez van, már meg sem lepődöm rajta. Hétvégén ügyeleten voltunk, olyan csúnyán köhögött.
Jobbulást minden betegnek!

Karácsony? egyenlőre senkinek semmilyen ajándékot nem tudtunk venni... talán majd hétvégén... :roll:

Hanimama, nyugodtan aludjon kint Rubi a levegőn, az a legjobb neki! Ha Bara szeretné a babakocsit, ő is kint aludna. Kincső ilyen korában 3-4 órákat aludt hóesésben, szélben, fagyban az erkélyen, semmi baja sem volt, orvost nem láttunk. :lol: Bezzeg most, hogy szobában alszanak... :cry:

Ludmilla, Bara sem szereti a cipőt, csikizni kell a lábát, hogy rá tudjam adni. :lol: Bara is mindent a szájába vesz, a 48as bakancs a sláger. :twisted:
Jó ötlet, a 24.-e reggeli ajándékozás, mert utána mi is családozunk, este tuti fáradtak lesznek a gyerekek.

Böske, gyors gyógyulást!

Bara felébredt, Kincső már itt lóg rajtam, próbálok délután jönni és folytatni a csevegést. :lol:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Szia Mindenki!!!!!

Ma voltunk a dokinál, hát jól sejtettem. Gery 7880gr , 74cm. Legutóbb pedig 7860gr és 72 cm volt. Hát minden esetre annak örülök, hogy legalább nem fogyott a lelkem!
Felírta a doki az agyhártya elleni oltást is, majd januárban kiváltom és ha legközelebb megyünk, akkor be is adják Gerynek. Kíváncsi vagyok menyibe fog kerülni!!!!!!
Most találkoztam egy csajszival, aki a bárányhimlő ellenit vette meg és adatta be a gyereknek, az 7000.- volt. Hát nem olcsó, de nem is értem, hogy ez miért nem autómatikus, miért nem támogatja az állam???
Ja és hátul is be van Gery ínye duzzadva, úgyhogy örülhetek, jönnek majd az újabb fogacskák. Még 12 van hátra a 20 tejfogig...........

Anna nagyon édes a képeken!! :lol: :lol: Úgy birom a haját!!! :wink: :wink:

Márk lehet, hogy még az élmények miatt nyűgös, jobbulást neki!
Azt például hallottátok, hogy állitólag az újszülött babák azért nem mosolyognak úgy 6 hétig, mert a szülés traumáit dolgozzák fel? Nem tudom mennyire igaz, de lehet bene némi valós alap. Hisz az ultrahangokon már látható mosoly a babáknál, születés után meg úgy eltűnik a dolog. Érdekes minden esetre.

Ed! Nektek is mihamarabbi gyógyulást mindenkinek!!!!

Na mentem is.
Sziasztok!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!
A bárányhimlő elleni oltást 1 éves kor után is be lehet adatni?
Hanimana

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

A gyerkőcök alszanak, a holnapi ebéd a lábosban :lol: nyugalom van. :lol:

Sudi, 2 évvel ezelőtt 1x00 Ft volt az oltás, ha 1 éves kor előtt váltotta ki az ember. Ha utána, akkor 3x00. Most nem tudom, hogy mennyiben kerül, de már szóltam a dokinak, hogy beadatnám Barangónak is. Januárban a szülinapja előtt kell menni a receptért, aztán majd szülinap után beadja. :wink:

Én nem adatom be a bárányhimlő ellenit, de azért megkérdezem majd a dokit, mi a véleménye róla.

Füles, a sógyurmás tenyérlenyomat szuper ötlet, köszi. Mi is fogunk csinálni! :lol:

Alvás? 1 szuper éjszaka után mindig jön 1-2 nyüglödős. :? Van, hogy 8 órát alszanak folyamatosan, másnap óránként ébrednek felváltva vagy egyszerre. Jó lenne aludni, de akkor ki figyel az ebédre???
Én...megyek, megnézem. :wink:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Na pont most váltotta ki egy barátnőm az oltást, 2583.-!

Én amit lehet beadatok Gerynek, bár a bárányhimlős oltásról még nem volt szó, majd úgyis megbeszélem a dokival. De Én azt hittem ez is benne van abban a három szuriban amit autómatikusan kapnak a 2., 3. és 4. hónapban. :shock: :shock: Régen ez is nem kötelező oltás volt????? :?: :?:

Mennem kell.
Sziasztok!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Bárányhimlő-oltás: mi dokinénink jó véleménnyel van róla, így mi végülis beadattuk Ádámnak. 9 hónapos kor után lehet adni, de inkább 1 éves kor után ajánlják (nem késtél el Hanimana :) ). Anna majd jövőre kapja meg. 6 éves kor felett már 2x kell oltani. Én igazából azért adattam be végül, mert a két gyerek tuti nem egyszerre kapná el, hanem egymás után és az min. 1 hónap egyhuzamban. Hát, ha el lehet kerülni, akkor inkább ezt választottuk. kb. 6500 Ft volt. Az agyhártyagyulladásost akkor adattam be, mikor bölcsibe ment Ádám. Anna is aakkor kapja majd meg.

Sudi!
Őrlőfogak: az már tényleg nem túl kellemes :cry:
Én is nagyon bírom Anna haját! :lol: Remélem, ilyen sok lesz felnőttkorában is, de biztos nem marad ilyen szöszi.

Ed!
Jobbulást a gyerkőcöknek! Nálunk is felváltva betegek, de szerencsére inkább csak az orruk folyik.

Sógyurmával az én fantáziámat is beindítottátok! :lol:

Szilpa!
Hiányoznak a Kendés beszámolók!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból! Aki már olvasta, ugorjon.

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Sziasztok!

Én már nem is mondok semmit...ma du megint orvoshoz megyünk, most Kincső van soron...
Ha nem felejtem el, akkor rákérdezek én is a bárányhimlős védőoltásra.

Boeske, lenne egy nagyon nagy kérésem. Kincsőnek van egy 5 éves hasadékos barátnője, hétvégén voltak vizsgálaton, a németországi műtétet javasolták neki is. Az anyukájának lenne néhány kérdése a műtéttel, az utazással, szállással kapcsolatban. Esetleg felhívhatna telefonon?
Ha igen, légyszi küldj telszámot (ha van vezetékes, akkor azt is) a lantlyra@yahoo.com-ra. Köszi!
Remélem Márk már jobban van!

További szép napot mindenkinek! szerintetek fog még idén sütni a nap???

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Szia Edina!

Mi a baja Kincsőnek?

Máris küldöm a számot (ez az anyuka e-mailje, ugye?). Egyébként lehet, hogy találkoztam is velük? A Kelen Kórházban nagyon sok anyukával beszélgettem szombaton.

Védőoltás: én meningococcus c ellen szeretném még beoltatni márkot. Barna is megkapta. A bárányhimlő elleni asszem nálunk kimarad.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Az örömhírt nem is mondtam. Márk tegnap óta kanállal eszik, éppúgy, mint minden más gyerek. Úgy örülök. :D


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske!

Köszi a levelet, kinyomtattam, holnap viszem a játszóra az Anyukának.
Lehet, hogy találkoztatok, ők is szombaton voltak a Kelenben. Kata, a kislány magas (5 évesekhez képest :wink: ) , barna hajú, lófarokban van a haja. Anyukája ugyanúgy néz ki. :D

Hú, de jó hír! Ügyesek vagytok! Márk, csak így tovább!

A gyerekekkel semmi komoly, csak a szokásos: orrfolyás + köhögés. Elfogyott minden köhögéscsillapító és lázcsillapító gyógyszerünk, + jónak láttam, ha a doki látja őket karácsony és utazás (Silvásvárad + Szögliget) előtt. Bara egész jól van, Kincsőnek a torka piros egy picit.
Remélem az ünnepekre nyoma sem lesz a betegségnek.

Mennem kell, lassan 11 óra és Kincső még nem alszik.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!!!!

Ed jobbulást!!!
Márk hatalmas gratula!!! Nagyon ügyesek vagytok!!!! Örülök neki nagyon, hogy minden OK!!!!!! :lol: :lol: :lol:



Kérdés főleg fiús anyukáknak!!!!!!!
Hogy álltok fütyi témával? Bocsi, de most így jutott ezsembe. Szóval mikor legutóbb a dokinál jártunk, mondta, hogy ez semmi, alig lehet Gery bőrét visszahúzni, és hogy minden este huzogassam neki vissza a bőrt. Hogy 2 éves korára teljesen fel kell lazulnia ott a bőrnek. Csajok!!! Nálatok milyen a helyzet?? Én hiába húzom alig hagyja, és nem tudom annyira visszahúzni, hogy egyáltalán látszódjon valami a kis makkjából!!!!! Nem akarom, hogy majd fel kelljen esetleg vágni neki!!!!!!!
Mondjuk 2 éves koráig még igencsak sok idő van, meg inkább azt hallom, hogy 1 éves korig nem is kell nagyon a kukijukhoz nyúlni a gyerekeknek, na de azért már kezdek parázni kicsit, hogy mi van ha mégis szűkülete van Gerynek............
Segítsetek!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Kende!!!

Szóljál már lécccci anyukádnak, hogy ellégé hiányoljuk, meg persze rólad is írhatna pár sort, hogy vagytok!!!!!!!!!

SZILPA!!! MERRE VAGY????????????????????????

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi, jó kérdés. Mi 3 lehetőség (mindenki mást mond, hogy mi a jó) közül választottunk, vagyis Apa. :wink:
1. születése után rögtön huzogassuk
2. 6 hónapos korától, fürdés után
3. hagyjuk, majd megoldódik valahogy.
Nos, mi a 2. lehetőséget választottuk, és egész jól állunk! Minden este foglalkozunk vele. :wink:
Remélem segítettem.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed köszi!!!
Nálunk is ez van, minden füri után pdóbálom huzogatni, de nem nagyon látszik még semmi a bőre alatt. Apa sajna leginkább melózik az adott időben, úgyhogy rám marad eme feladat. De nem baj, nem bánom.

Pár kedvenc kép :

Kép Kép Kép

Képzeljétek Gery egyre ügyesebb. Már simán megtesz 2-4 lépést egyedül, minden kapaszkodás nélkül és sokáig meg is áll, persze ha nem arra figyel, akkor ügyesebb! :wink: :wink:

Új képek vannak a honlapon!!! :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sudi, hajrá, csak ügyesen! Mi 5 hónapja foglalkozunk vele, napról napra jobb a helyzet.
DJ Gery :lol:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, karácsonyig be tudok-e nézni hozzátok, ezért most kívánok mindenkinek boldog, békés karácsonyt!

Rubi is fog ajándékot adni a nagyszülőknek, a tenyerét másolom rá egy papírkára, és ő fogja odaadni, legalábbi megpróbáljuk .
Ismét kijött az ekcémája, most banánra gyanakszom, de olyan véletlenszerű, mikor pöttyösödik be, és mitől. Remélem nem viszket legalább neki. Tud valaki esetleg gluténmentes rágcsálnivalót?
(zöldségeken kívül?) Én csak a biokölest tudom, de azt sózzák. A buláta nem gluténmentes. Ismerek még egy gluténmentes golyócskát, de az meg kakaóporos.
hanimana

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, de még nem olvastam vissza.
Egyszerűen már olvasni sincs időm, nemhogy írni!! :?
Egyre jobban uralma alá hajt az én kis terroristám. :oops: 8)
Tegnap pl a piacra indulás (én mosakodni, meg felöltözni + Kendét öltöztetni) volt több, mint másfél óra. :o Ugyanis, míg én elkezdeném mosni a fogam, ő gyorsan szétrámol, szétszed, széttép, kipakol, lepakol, elővesz.... valamit, amit persze tilos. :x Otthagyok csapot-papot, odarohanok, leszidás, elpakolás, rendrakás. Közben maki elsomfordál valamerre. :? :lol: Én folytatnám a fogmosást, kinyitom a csapot, látom, hogy újabb rosszaságot eszelt ki. :roll: Elzárom a csapot, és kezdődik minden elölről.. Végre készen lennénk, bújtatom az overálba, és mást nem tudott már kitalálni, gyorsan bekakilt... :shock: :shock: :)

Mostanában nem hajlandó 15-20 percnél többet a babakocsiban tölteni :x . Éktelen sírás-ordítás a vége. :twisted: :twisted: De hogy miért?????? Passz. :roll:
Tegnap haza kellett sietnem piacról úgy, hogy a felét vásároltam meg, amit kellett volna. :? Teszem hozzá, fogalmam sem volt, kinek-mit kéne venni, tehát nézelődni kellett volna. De már a célirányos vásárlás is lehetetlen feladatnak tűnt. Ma dokinéni után újra megpróbáltam. Hasonló sikerrel. :? A DM-ben mindenki maga elé engedett, csak gyorsan fizethessek, és mehessek ki az ordító gyerekkel. :oops: :oops: Nem tudom, mi történt vele. Szerencse, hogy sok haver dolgozik kint a piacon, leálltunk náluk trécselni, ők tutujgatták kicsit, míg megnyugodott, és úgy mentünk vissza a DM-be megvenni, ami kimaradt. Persze már nem babakocsiban, hanem kézben volt a fiatalúr. :roll: A fájós derekam meg leszakadt. :( Teszem hozzá, így is sírás volt a vége, mert le akart menni a földre. Ha letettem, hogy akkor séta, azonnal ereszkedett volna mászásba. :shock: Persze gonosz anya nem engedte, úgyhogy mindenki minket nézett, mintha kínoznám azt a szegény árvát!!! :roll: :oops:
Katasztrófa. :cry:

Persze ezt a két napot betudom a fogfájásának.
Ugyanis kedd este vettem észre birkózás közben, mintha valami lenne a felső ínyén :o . És kibújt a jobb felső 1-es recénk!! :D 8) :D 8) A bal oldalit pedig már csak egy bébihajszál választja el a külvilágtól. :wink: :wink: Észre sem vettem. Semmi hiszti, láz nem volt. Augusztusban ugyanígy jártunk az alsókkal. Az elsőt észre sem vettük, csak mikor koppant a kanál :shock: , a második 3 nap múlva jött ki, de az a 3 nap extravacak volt. :evil:
Nem baj, anya fogacskákat kért a Jézuskától karira, és meg is kapta!! 8) 8) 8)
Milyen kis szófogadó! De csak ebben a kivételes esetben.

Egyébként egy igazi kis csibész :wink: , aki mindig valami zsiványságon töri a buksiját!! :lol: Már a szemén is látjuk! :D Sőt ha csönd van, és rosszat csinál (pl. cérnákra szedi az ágyamat :shock: ), és észreveszi, hogy közeledek, gyorsan felveszi a jó kisfiú arcát, és mintha csak a földön találta volna a cérnát, nyújtja felém, hogy "Nézd, anya, mit találtam!" :lol: 8) . Szerintetek lehet rá haragudni? 8) :oops: :D

Ma voltunk mázsálni. Pont 11 hónaposan 10,42 kg és 79 cm. :D :D Csoda, hogy teljesen bekattant a derekam???? :shock: :shock:

Szóval makim mostanában nagyon lefoglal. E-maileket is alig nézek mostanában, a honlapjával is leragadtam teljesen. A géphez jóformán ide sem tudok jönni. Bekacsolom, és lefekvéskor kikapcsolom. Legalább az illúzió megvan. :wink:

Nagyon fáradt vagyok, meg ahogy közeledik az ünnep, egyre jobban kivagyok lelkileg. :cry:
De megpróbálok visszaolvasni, ha tudok. Viszont szerintem ez már nem ma lesz...


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Rengeteg a melóm, úgyhogy mostanában beájulok este az ágyba, így nem jut időm írni.

Két ünnep közt végre egy kicsit otthon leszek, remélem akkor lesz időm kicsit jönni.

De azért gyorsan megragadom az alkalmat és mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Szilpa örülök, hogy végre olvashattunk rólatok is!!!! :lol: :lol: :lol:


Mindenkinek szeretnék Nagyon Boldog és Békés Karácsonyi Ünnepeket Kívánni!!!!

Bár az idő soha meg nem áll, és a világ folyton-folyvást változik, a Karácsony áldása időtlen-időkig megmarad a béke, az öröm és szeretet örök ígéretének!

Mielőtt lefekszel, tárd ki az ablakod, leküldtem hozzád az angyalom. Egy pillanatra kérlek figyelj rá, mert a nevemben KELLEMES ÜNNEPEKET és BOLDOG ÚJ ÉVET kíván!!!

Kép Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Szegény árva gyereknek már csak uborka jutott..
Kép

Nekem szóóótá??
Kép

Felnézek Rád!
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Édi a kis Kende, bár Én már láttam ezeket a képeket a honlapján!!! :lol: :lol: :lol:
És Gery : Kép

Szilpa!!!! Látod hasonlóságot?????????????????????????
Egyforma a padlónk!!!!!! :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sőt szerintem maguk a főszereplők, Kende és Gery is hasonlítanak egymásra! Szerintetek nem?????? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Valószínűleg vasárnapig már nem tudok jönni, mert már nagyon készülünk a karácsonyra, így most szeretnék
Boldog Karácsonyt Kívánni!

Üdv Füles Kép

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok!

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET
Kép
és
BOLDOG ÚJ ÉVET
Kép
KÍVÁNUNK.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Mi is

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk Kép !

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Itt egy idő híján elveszett bárány! :-)


Minden kedves anyukának, apukának, babának nagyon boldog, békés, szeretetben gazdag Karácsonyt kívánunk!


Kép
Kép
Kép Kép

Kép

Kép
diverse
 
 


Sziasztok!

Békés ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Dzsú és Emma

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Roncsi ma kivételesen 9-kor elaludt, úgyhogy most van egy kis időm írni.

Édesek a babák! Nagyon furcsa, hogy már nemsokára szülinapokat ünnepelhetünk, pedig még csak most bújtak ki a pocakból!

Az utóbbi időben nagyon sokat fejlődött, egyre több mindent csinál. Állás közben már csak fél kézzel kapaszkodik, de egyelőre még csak a bútorokba kapaszkodva mendegél. Jobban szeret mászni, mert az már villámgyorsan megy neki, főleg ha a fejébe vesz valamit, amit nem lenne szabad.

Ma a legújabb, hogy kb. 1 perc alatt, talán még annyi se kell neki, felmászik a kb. 20 fokból álló lépcsőnkön az emeletre. Nem tudom hogy jött rá, hogy hogyan kell, de egyik pillanatról a másikra elkezdett mászni felfelé, és csak azt vettem észre, hogy már az emeleten vagyunk. Úgyhogy most már alul is használnunk kell majd a lépcsőzárat, mert nagyon tetszik neki ez a lépcsőzés.

Igazi cserfes kislány, ahogy felébred, már jár a szája, és egész nap szövegel, még félálomban is. Mindenfélét mond, baba, bab, mamam, ajajaj, vavava és még egy csomó egyelőre kivehetetlen dolgot, de mindenhez van hozzáfűznivalója.

Pár napja már annyira tudatosan ad puszit, hogy ha mondjuk neki, hogy ’Adj puszát’, akkor visítva hozzánkrobog, és bekapja az arcunkat. Ez nagyon tetszik neki.

Elkezdett pakolni, kedvence a konyhaszekrény, annak nyitogatja az ajtaját, és szedi ki belőle a cuccokat. Még szerencse, hogy megcsináltam neki, hogy az ottani dolgokat nyugodtan kipakolhatja.

Kis pöttöm panna: kb. 70 cm és jó esetben 7,3 kg körül van, viszont a lába már kb. 19-20-as, igaz újszülöttként is kifejezetten nagy lába volt. Azért remélem felnőttként nem lesz 45-ös lába. A kis súlya egyébként nem látszik rajta, sőt mostanság egész kis husisnak tűnik. Viszont amilyen pici, akkora szája van, és nem hagyja magát már most. A kis barátja, aki 2,5 hónappal fiatalabb nála, egy fejjel magasabb, súlyban meg kb. 2 kilóval nehezebb, és persze mindig ugyanazokkal akarnak játszani. De Roncsi nem hagyja magát, ha Miki elvesz tőle valamit, addig babrál, míg vissza nem szerzi. Szerencsére Miki nagyon szereti, mindig simizni akarja. Eleinte Roncsi mindig sírva fakadt a szeretgetésétől, ami gyakran pofozgatást, fültépést jelent, bár Miki vigyorog, látszik rajta, hogy kedveskedni akar, de mostanában már egész jól tűri a lovagja szeretgetését. És ha valamelyiknek baja van, és elkezd bömbölni, biztos, hogy a másik is rákezd.

Elkezdtek kibújni a fogai, 2 már kint van, egy pedig gyanítom, hogy úton van, mert az éjszakánk elég nyugtalan volt. Eddigi tapasztalatom szerint szinte óránként ébresztget hajnali 3-tól, aztán másnap kint van, de ma még nem éreztem az új fogacskát, úgyhogy tartok tőle, hogy a mai éjszaka is ilyen ’jó’ lesz.

Az éjszakáink teljesen változóak, van amikor csak 1x kelt fel 3 körül, van amikor többször. Általában 9 körül elalszik, de hétvégén meg most, hogy itthon vagyok, borul a menetrend, mert tovább alszunk reggel. Igy ha napközben 2x alszik, vagy délután később alszik el, képes akár ½ 11-ig fent lenni.

Az elalvás mostanában elég balhés, mert nem akar semmiből sem kimaradni, főleg ha itt vannak a barátnőmék, akikkel nagyokat szokott hancúrozni lefekvés előtt.

Továbbra sem az evés bajnoka, de imádja levámolni a kajámat, reggel falatozik a zsömlémből, kispohárból issza a meggyes joghurtomat, úgyhogy gyakran a végén már nem is kell neki a saját reggeli teje.

Az utóbbi hónapban folyamatosan olvastalak benneteket. De annyi munkám volt, (meg lesz is), hogy hulla fáradt vagyok, mire hazaérek, és este, miután Roncsi 9 körül elalszik, már csak egy vágyam van, hogy aludhassak. Szerencsére jön vissza dolgozni egy kolléganőm, úgyhogy tudok majd neki átadni dolgokat, remélem így kicsit könnyebb lesz. De élvezem, amit csinálok, bár azért örülnék, ha nem este ½ 6-ra érnék haza jó esetben. Szerencsére Roncsi teljesen jól hozzzászokott a dolgozó anyuhoz.

Böske, annyira örülök, hogy szerencsésen túl vagytok a műtéten. Egy csomót gondoltam rátok, hogy minden jól alakuljon.

Többen is írtátok az oltásokat. Mi a bárányhimlő meg agyhártya-gyulladás ellenit fogjuk januárban beadatni Roncsinak. Ő is elég sokat betegeskedett, de nem tudjuk mitől. Belázasodott, 3 napig láza volt időnként, aztán ahogy jött, úgy ment. Ez volt 3x, de a keresztanyám 1x sem talált nála semmit. Remélem most már megszabadultunk ettől a kórságtól.

Voltunk céges mikuláson is. Maga a mikulás nem nagyon érdekelte, hanem a színes labdák, amikbe bele tudtak csúszni a nagyobb gyerekek a játszóházban. De 15 perc elég volt neki a nagy zsivajból, követelte, hogy menjünk haza.

Ludmilla, Roncsi is mindent a szájába vesz, ezért ha idegen helyen vagyunk inkább odaadom a cumiját, hogy azt rágja. Mi holnap veszünk babaülést, de olyat akarunk, ami 36 kg-ig jó.

Sudi, én ugyan lányos anyuka vagyok, de a keresztfiamnál a sógornőm féléves kora óta naponta huzogatta vissza a bőrét a kukijánál, és kb. 1 hónapja mondta, hogy végre normálisan tudja visszahúzni, pedig Andris lassan 3 éves.

Szilpa örülök, hogy rendeződnek az éjszakáitok, és remélem magadat is sikerült lelkileg összeszedni. Drukkolok.

A karácsonyunk jól sikerült. 23-án éjjel feldíszítettük a fát, reggel pedig jött a Jézuska, mert délután rohangáltunk. Roncsi teljesen elámult a fától, 1 percig szólni sem bírt, csak nézett nagy szemekkel. Kapott egy zenélős telefont meg egy pörgős játékot, meg apjától egy cipőt. Délután mentünk a nagymamámhoz, aztán anyósomékhoz. Utána átjöttek anyumék a fürdésre (mint minden este), úgyhogy elég szépen elfáradt a kisasszony. Annyi játékot kapott, hogy most próbálom beosztani neki, hogy naponta kapjon valamit, mert nem tudja feldolgozni a sok ajándékot. Tegnap anyuékkal ebédeltünk (nem tudom írtam-e már, velük egy kertben, de 2 családi házban lakunk), aztán anyósoméknál voltunk. Ma meg a barátaink jöttek karácsonyozni Roncsi kisbarátjával.

Remélem mindenkinek olyan jól telt a karácsony, ahogy eltervezte. Na most már befejezem a regényírást :-)

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!
Rubi az elmúlt héten úgy 11-szer ébredt minden éjszaka, már tiszta kóma vagyok. De tegnap csak egyszer ébredt, el sem hittem.
De nem jött ki a foga, azt hittem pedig azért nem alszik.
Nagymamáktól kapott babafotelt és bébitaxit, egyiket sem rendeltetésszerűen használja, de imádja őket.
Kapott oroszlánt is, és ha meglátja, mindig kinyitja a száját nagyra és morog, olyan CUKI.
Mindenkinek BUÉK!
hanimana

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!!!!

Lilla köszi az infót, kicsit megnyugodtam!! :lol: :lol: :lol:
Jól telt nálunk a kari, bár Gery még mindig náthás, pár napja jobban volt, de ma már megint rosszabb, tiszta takony..... :cry: :cry:
Nagyon sok szép játékot kapott!! :-))
Apám vett egy bébitaxit Gerynek karira, vagyis a főnöke vette meg, a dobozon tök jó kék-piros színe volt, nem lett kibontva és amikor megkapta Gery akkor jött a melepi, hogy RÓZSASZÍN!!! :shock: :shock: :shock: :? :? :roll: :cry: Hát remélem nem ferdítem el a gyerekem, nagyon tetszik neki, itthonra jó lesz, az utcára tuti nem viszem majd ki!!!!!!!!Arra kap majd másikat.........
Íme pár kép!!! :


Kép Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Még egy pár kép, egyszerre akartam, de belassult a babanet az előb....... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép Kép
És a kedvenc sörreklám!! :roll: :roll: :wink: :lol:
Kép

Még egy kis játék :
Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


És persze mindenkinek nagyon Boldog és sikerekben gazdag Új Évet Kívánunk!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép
KépKép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 



Sziasztok!

Látom mindenkinél jól telt a Karácsony.
Én Márktól kaptam a legszebb ajándékot, 2 átaludt éjszakát. Persze azóta újra fel-felébred, de talán javul a dolog. Most homeobogyókkal próbálkoztam, kíváncsi vagyok, lesz-e hatás.

Mentek szilveszterezni? Mi idén nem, Márk miatt sem, meg amúgy is sokminden összejött. (építkezés, vizsgák) Szóval most valahogy nem hiányzika mulatozás.


Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boldog új évet kívánunk!

Kép
dzsú
 
 


Üdv mindenkinek az Év első napján!!!!!!


Itt ülök kissé fáradtan, egy kávé társaságában és írok pár sort.Én bevalomm őszintén tegnap este 11-ig bírtam magam aztán lefeküdtem. Még elötte koccintottunk férjemmel egy üditőspohárral.

Gery álmát őriztem, itt ugyanis kisebb féle háború volt az utcán!! Komolyan! Egész este szolt már a petárda, tűzijáték stb minden, na de éjfélkor aztán!!!!! :shock: :shock: :? :? Hát szerencsére Gery jót aludt, egyszer felébredt 11 után, de máris visszaaludt. Szóval szerencsére Őt ez nem zavarta!!!! Engem annál inkább!
Én most annyira nem voltam eldobódva a szilvesztertől, bár sosem tartozott a kedvenc ünnepeim közé, ez a kötelező bulizás cucc, de most tényleg. Inkább azon aggódtam végig este, hogy fogja Gery viselni. De jól alakult az este!!
Jövőre már talán lazább lesz a dolog.
Viszont virslit Gery is kapott, azt ebédelt zöldséggel, nagyon bejött neki!!!!!!:-):-)):-) Mi nem is ettünk végül, mert főztem ebédet, azzal jól bezabáltunk, aztán meg a sok nasi........ :oops: :oops: :lol:
Na de sebaj, majd megesszük, azért ki nem dobjuk ami a hűtőben van!:-):-) De ma is fogok Gerynek főzni! :) :) :lol:

Szóval tömören ennyi volt a szilveszterünk.

Remélem mindenkinél jól telt az este!!!!

Most megyek!
Sok puszi mindenkinek! :lol: :lol:


Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Dzsú!!!

Emmának nagyon Boldog Első Szülinapot Kívánunk!!!!!!!
Sok puszi Neki!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Először a két legfontosabb:

Mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK! :P

Emmának pedig BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT! :P

Mi nem mentünk bulizni, elég macerás megoldani a gyerekfelügyeletet a messze lakó nagyszülőkkel. De nem hiányzott cseppet sem. Anna nemigen értékelte a durrogást, 9-től sírt majdnem fél 11-ig. Aztán kifáradt, és az éjféli össztűzre már nem ébredt fel. :lol: Ádám aludt, mint a bunda.

A karácsony nekünk is jól telt, anyuéknál voltunk. De sajnos Ádám 25.-én belázasodott és csak szombatra lett végül jobban. (még sosem volt 5 napig lázas) Torokgyulladás + orrmandula problémák. Igen rossz éjszakáink voltak a két ünnep között, de most már jobb a helyzet. De a héten még itthon marad gyógyulni.

Ők is rengeteg játékot kaptak, én most éppen azon gondolkodom, hogy megkérem a családot, hogy ne vegyenek Annának semmit a szülinapjára, olyan közel van még a karácsonyi ajándéközön.

Láttam, téma volt a kuki :lol: : nekünk a doktornéni azt mondta, 1 éves koráig egyáltalán ne piszkáljuk, és utána is csak nagyon óvatosan. Ádámnak 3 és 4 éves kora között valamikor lett jól hátrahúzható, úgyhogy türelem! :)

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Még egy kis folytatás, ha már ideszabadultam! :lol:

Boeske, jó olvasni, hogy Márk szépen gyógyul!

Diverse, gyere gyakrabban, ne rejtegsd a szép szemű fiacskádat! :P

Sudi, Gerynek látom tényleg nagyon tetszik a taxi! :P Jó kis meglepi lehetett a rózsaszín (Nektek!)! :lol:

Anna karácsaony előtti héten elindult, most már nagyon ügyesen közlekedik az egész lakásban! :) És 6 fogú lett, a szülinapi tortával már nem lesz gondja! Ha kaját lát, mondja, hogy ham-nyam, imádja a pocakját! :lol:

Na megyek, adok vacsit a családnak!
Sziasztok! BÚÉK!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Roncsi ma kivételesen ¼ 10-kor elaludt, úgyhogy most van egy kis időm írni.

1x is boldog újévet mindenkinek.

Emma boldog szülinapot!!!

Roncsinak sikerült megfáznia, úgyhogy karácsony óta folyik az orra, meg porszívózzuk, és kicsit köhögött is, ami szerencsére elmúlt. Eleinte sírt az orrszívás miatt, de amióta rájött, hogy így jobban kap levegőt, szépen hagyja még az orrcseppentést is.

Szilveszterkor itt voltunk nálunk tizesben a barátokkal. Anyuék elutaztak, így a babák a másik házban tudtak aludni, már amennyit aludtak. Élvezték a sokadalmat, úgyhogy 11 körül tudtuk csak nagy nehezen elaltatni őket. Viszont jól elfáradtak, úgyhogy a nagy durrogás egy cseppet sem zavarta őket. 2 körül ébredt fel Kismiki, erre persze Roncsi is, és nem volt hajlandó visszaaludni, úgyhogy Roncsit kénytelen voltam áthozni aludni az ágyunkba. Viszont cserébe ½ 9-ig aludtunk.

Kicsit szomorú vagyok, mert holnap mehetek dolgozni,

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen!

Nagyon jó volt a szülinapi buli, majd beszámolok, de még a romok eltakarításán küzdök.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Megőrülök, Roncsit már több mint egy órája altatom, elalszik a kezemben, és amint lerakom, üvölt és veri az ágya végét.

Az utóbbi időben folyton ezt csinálja, és már kezd nagyon elegem lenni. Most éppen azzal próbálkozunk, hogy hagyjuk, hadd sírjon 10 percet, aztán egyre tovább nem megyünk fel, de lelkiismeret furdalásom van miatta. Pedig azt sem lehet, hogy órák hosszat ringassuk a fenekét, mert ő kézben szeret aludni.

Van vkinek vmi tippje erre az esetre? Ébren nem tudom egyáltalán lerakni.

Üdv:

Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

És

Emmának nagyon boldog első szülinapot!

Képzeljétek, alig hogy kigyógyultunk a tüdőgyulladásból, Marci újra beteg lett. Igazából 1 napot volt jól, 24-én már újra náthás volt, köhögött aztán végül be is lázasodott. Már tök elegem van, hogy állandóan beteg. Doki néni meg nem mond semmi használhatót, csak hogy gyenge az immunrendszere és a következő év jobb lesz.
hmmmmmmmmm

Betegség ellenére jól teltek az ünnepek, nagyik annyi játékot vettek, hogy kitesz 5 karácsonyt. Mondtam is nekik, hogy legközelebb fogják vissza magukat, mert ez egy kicsit túlzás.
Marci az első unoka, gondolom ezért ilyen lelkesek! :-)

A kis tücsök nagyon édes volt mikor meglátta a fát. Tágra nyílt szemekkel nézett ránk, hogy most mi is van!? 1-2 percig csak nézte a fát és meg sem mert mozdulni, aztán odament a régi játékaihoz. A fa alatt lévő csomagok nem nagyon érdekelték eleinte. Persze mikor kicsomagoltuk, rögtön megtetszett neki a szalag és a csomagolópapír. Végül azért a játékokat is birtokba vette :D

Szilveszterkor itthon voltunk édes hármasban és olvastunk, játszottunk. Éjfélkor koccintottunk egyet aztán szundi. Szerencsére csak 5-10 percig volt nagy petárda durrogás és Marci sem ébredt fel rá.

A karácsonyfát sajnos leszedtük tegnap, mert Marcinak annyira megtetszettek a díszek, hogy alig lehett elvonszolni a fától. Féltem, hogy magára rántja. Talán jövőre már tovább megtarthatjuk!

Fütyi :-) témában doki néni nekünk azt mondta, hogy mindennap kicsit huzogassuk óvatosan, amennyire megy. Nem kell eröltetni és 3 éves korára legkésőbb úgy fog működni mint a nagyoknak! :lol:


Lilla! Esti elalvás mostanában nálunk is nehézkes, de azért haladunk. Mi is 10 percenként bemegyünk megpuszilgatjuk, esetleg adunk néhány korty vizet aztán kijövünk. Most már általában 4-5 perc sírás után elalszik. Ilyenkor nekem is fáj a szívem, de kibírom. Védőnő szerint ez azért van, mert most jönnek elő az első félelmek pl sötéttől.

Üdv Füles

Kép
füles2006
 
 


Ricsi!

Nagyon boldog szülinapot!!!

Kép
dzsú
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: