Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Új vagyok itt nálatok, én februárra várom a második porontyomat, de beszti írása nagyon nagyon tetszett. Örülök, hogy egy tapasztalt anyuka megosztotta a véleményét. Hiába ez a második terhességem, halálra izgulom magam, hogy minden rendben legyen, és a szüléstől most jobban félek mint először (talán akkor még nem tudtam mit vállalok :lol: )

felixanyul: én először 23 kg-ot híztam. akkora voltam mint a ház, és nagyon vizesedtem, a lányom hamarabb is született, és elég vékonyka lett: 2820 g és 54 cm a 38 héten. Most nagyon vigyázok, mert nem csak magamnak ártottam ( a bőröm szörnyen ronda) hanem nem kapott elég tápanyagot a bébim és ez a rosszab.

Vigyázz magatokra!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Ja! És a nőgyógyászom szerint 10 kg simán belefér!!!! Én is megkérdeztem, mert tudni akartam mi nem kóros.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Niki es Beszti,
Szuper hogy irtatok a konyvekrol es a szemelyes tapasztalataitokrol is! Ez mindenkinek sokat fog segiteni.

Lenne egy korkerdesem. Milyen kerdeseket erdemes tisztazni az dokival mielott az ember orvost valaszt?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 

 
 

Sziasztok kismamik!

Nem írtatok most nagyon sokat. Vagy csak én járok fel sűrűbben?

Felixanyul: ne foglakozz a védőnőddel!!!! Az enyém azt kérdezte, hogy fogyózom-e, mert csak fél kilót híztam idáig. Az 5 kiló egyáltalán nem sok! Ha a vércukrod rendben van, egész nyugodtan ehetsz rendesen. Azoknak írnak ilyen diétát elő, akiknek kezd magasabb lenni. De még azoknak sem ilyen szigorú, tudniillik nem szabad minden ilyesmi tápanyagot megvonni a szervezettől, mert kell a baba egészséges fejlődéséhez. (én valószínű csak azért híztam ennyit, mert volt miből leegyen a babákom, meg sokat dolgoztam mellette a melóban és itthon is. Amúgy nekem nem baj, hogy csak ennyi jött fel...)

Davailla: Nagyon édes és szép a kisbabád :lol:
A 12 hetesen nekünk sem akarta megmutatni hogy néz ki elölről. Csak háttal és hanyatt akart lenni. :lol:

Korena73: üdvözlet közöttünk :lol:

Timi
Kép
betolakodó74
 
 


sziasztok!

Megjöttünk a kicsit hosszúra nyúlt nyaralásból. Most már próbálok lépést tartani veletek.
Olvasok, aztán majd jövök holnap.
Pusz, cic
cicmerák
 
 


Sziasztok lányok,

Borzalmas hétvégénk volt vagyis vasárnapunk.
Szombaton kifestettük a hófehér nagyszoba egyik falát olyan cserépvörösre. Először amikor felfestettük féltünk, hogy milyen lesz, de a végén annyira jól sikerült. A cserépvörös fal elé meg felfúrtunk fenyőfa színű alátámasztás nélküli vastag polcokat. Hát a lakás egyik dísze lett a az a szobafal. Eddig nálunk a hélón kívül minden hófehér volt. Most már nem olyan biztos, hogy az lesz.:)
És a vasárnap... Nagy ügyességünkön felbuzdulva kistaláltuk, hogy WC-t cserélünk. Megvettük az általunk kiválasztottat, úgy hogy minden szabvány... Csak hát két értelmiségi, aki még sosem cserélt WC-t és vízvezeték rendszert, nekiállt, csakhogy a húszéves panel csatlakozói egyálltalán nem a mai szabványos WC-hez illeszkednek. Mire kitaláltuk, hogy a 125-ös kifolyócsőhöz hogyan illesszük hozzá a 110 kifolyó méretű WC-ket, úgy hogy semmit nem lehetett méretben kapni, hát elment a fél nap. Utána, jött a java.... csak egy illesztést húztunk meg, mert nagyon laza volt, erre eltört a vízvezeték leágazásunk a fal mögött.:( Vasárnap este találni vízvezetélszerelőt??? Hát nem is találtunk.:) De szerencsére hétfőn már megcsinálták, viszont így az akciós WC cserénk kb 3x annyiba került mint amire terveztük.:)
Tanúság???? Soha ne kezd bele abba, amiről nem tudod, hogy odaát mi van.:) Ugyanis a vízvezeték rendszerünk egy toldott foldott, rmaty állapotban lévő sz@r volt. Az is ahol a cső eltört, már egy szigeteőszalaggal!!!! megreparált rész volt.

Szóval így jártunk.:)


Korena73,

Üdv közöttünk, érezd itt jól magad!:)


Davallia,

Nagyon aranyos kismanód van, a háta és a feje nagyon szép, később meg majd mutat többet magáról.:)


Beszti,

Nagyon jó, hogy leírtad a tapasztalataidat, ez rengeteget tud segíteni nekünk, akik az első gyermeküket váróknak. Én még azt az Új egészségkönyvet tervezem megvenni, Kismamák és kisbabák címmel, de lehet, hogy jobb lenne egy más könyv?

csernusn
 
 


Sziasztok!

Kicsit hanyagoltam a topicot, de visszaolvasás után örömmel nyugtáztam, hogy mindenki jól van.

Sziszike,

Gratulálok a kissráchoz :) , nagyon örültem, hogy minden rendben veletek.

Az újaknak üdv!

Felixanyul!

A súlygyarapodással kapcsolatban csak annyit, hogy én 22 hetesen 5,5 kg-nál tartok. Szerintem ez teljesen rendben van, s az én védőnőm egy szóval sem mondtam, hogy sok.

Davallia,

Nagyon cukita a kicsi :) 4d-s uh-n nekem is azt mondták, hogy a méhlepény mélyen tapad, 2 héttel később viszont azt írták a leletemre, hogy hátsó falon normális helyen. Ezért veszélyeztetett a terhességed? Nekem csak annyit mondott a szonográfus, hogy amennyiben nem vándorol el a méhlepény a megfelelő helyre, császármetszést indokol.

Beszti,

Húú, de jókat írtál; köszi és szuper, hogy nálatok is minden rendben.

Niki,

Szép kis történet... Egyébként szép nagy a pocid, majd én is megpróbálok felrakni képet; remélem sikerül.

Kép
Kép
szana80
 
 


Őzi! Legfontosabb! Nem megy-e éppen síelni a kiírt időpontban :lol: Az enyém éppen megjön a síelésből, ha össze nem töri magát, vagy a picurkám nem jön korábban akkor szerencsénk lesz. Majd ha hamarabb akar megszületni, akkor majd keresztbe teszem a lábam :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Köszönöm a kedves üdvözlést! Megpróbálok feltenni én is egy képet a picurkámról. DVD is készült róla, de a kép ami készült kicsit ilyesztő, mert úgy néz ki szegény mint egy ufó. De azért imádom. Ultrahangon úgy rázta a fenekét, mint egy rumba táncos. Láttam az összes ici pici ujjacskáját. Alig várom a következőt. Legszivesebben minden nap megnézném.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Kép

Nagy nehezen betöltöttem remélem sikerült is.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


ugye milyen kis ufós szegény ezen a képen?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


haliho,

kicsit meg is nyugodtam, meg nem is. azt hallottam uis kozben, h az, h mennyit hizol uugy genetikus, mint az, h lesz-e terhessegi csikod. nos az en anyukam 21,5 kg-t hizott a terhessege alatt. ha ez igaz, akkor az tragedia, merrt ugy fogok kinezni, mint a tegnapi super size me-ben az amerikai tinilanyok.

KépKép
felixanyul
 
 


felixanyul: ne aggódj. Szerintem figyelj oda, hogy táplálót egyél, egészségeset, kevés szénhidrátot, és érezd jól magad!!!

Egyébként a sok szénhidrát (főleg este) a leggonoszabb. Kerüld amennyire tudod és már nyert ügyed van. De azért azt is kell enni, csak értékes szénhidrátot (gyümölcs, teljes kiörlésű péksüti, és kenyér). Nálam legalábbis ez működik.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Bejelentkeztem, aztán el is tűntem :D bocsi
Köszönöm a fogadtatást mindenkinek. Szóval rólunk. Blanka 2005. május 20-án született császárral, és öcsi dec. 14-én fog érkezni, sajnos ő is császárral. Neve még nem van :D Vita tárgya apájával.

Felixanyul! Ne foglalkozz a védőnővel, ezt teljesen normális hízás! A 10-13 kg a normális, de a legtöbbet (4-5 kg-t) az uccsó hónapban szeded fel! Én ismerek olyan nőt, aki 3 hónap alatt már 7-et hízott! Én eddig 2-nél tartok, de az első terhességemmel is csak 9-et híztam, abból 5-öt az utosló 4 hétben :D Mondjuk most is akkora vagyok, mint egy ház!

Niki! Hali itt is! A másikban már írtam neked :D

Davallia, Korena! Tök jók a képek, nekem is van, csak nincs scannerem :( És én hülye nem dvd-ra írtam fel a filmet, hanem videóra :( Így nem tudom feltenni a fotókat! Birka vagyok. Csináltattok majd 4 d-st is?
Davallia! Múlia a fertőzés? Mit szedtél össze és hol?

Üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Látom felmerült a súlykérdés. Nem példálózni akarok, sem elrettenteni, de én a fiammal 20 kg-ot híztam. Ebből ő volt 3 kg. Szülés után simán lepattantak rólam, na nem egyszerre, kb fél év alatt. Én valahogy úgy voltam vele, hogyha nem betegségtől van (pl cukorbetegség) akkor nem törődöm vele. Jól esett enni, szeretek is enni. Nem fogok gondolkozni rajta, hogy mit ehetek és mit nem főleg terhesség alatt.

Korena! Nem is ufós :)

Niki! Ismerős ez a "hozzáfogunk, közben nem is igazán értünk hozzá" dolog... :wink: :lol: Már előre rettegek, mert a párom akar festeni.. :roll:

Én hétfőn megyek dokkerhoz, remélem minden ok lesz. Rá egy hétre meg 4D-re. Na azt nagyon várom :lol:

Megyek altatok..

pussz, cic
cicmerák
 
 


Jaj ne is mondjátok! A férjem is kitalálta, hogy ő fog festeni...
Volt már hasonló eset, és akkor megfogadta, hogy legközelebb szakembert hív és így is lett, és rájött, hogy mennyivel jobb is az, Olyat találtunk aki rendet rakott maga után, egy két csepp maradt utána, tök hálás voltam. Most meg ez az önbuzgalom..... valahogy majd lebeszélem róla. Isten ments, hogy Ő csinálja :lol:
davallia: Hát jól néz ki, ha a vizsgálaton "kenték rád" ezt a borzalmat, az azért durva. Szoritok neked, hogy minden rendben legyen.
Így is agyon aggódja magát az ember lánya, hogy minden rendben legyen, és akkor jön egy ilyen dolog....

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

Korena,

A mi kisbabónkról is a 13 hetes képek elég alien formájúak, de attól még jól néz ki.:)

Dóri,

Feltettelek a táblánkba téged is, majd alul meglátod.

Félixanyul,

az öt kiló szerintem sem sok, én most a 6.hónap elején még az eredeti súlyomnál vagyok, visszahíztam amit lefogytam (3 kilót), pedig a hasamra egyre többen mondják, hogy mekkora. Lehet, hogy a mérlegünk rossz????:)


Cic,
Az baj, hogy itt én és az apukám győzködte a páromat, hogy ugyanmár megtudja csinálni, nem is olyan nehéz, meg minden szabvány nem lehet elrontani.:( Szegény meg megpróbálta. :)
Egyébként minden elismerésem az övé, mert a műszaki érzéke nagyon jó, és még így is, hogy elrepedt, később tört az a vízvezeték, nem állt ott bambán, hanem próbálta orvosolni a helyzetet, csak az volt baj, hogy nem akart további károkat azzal, hogy megpróbálja elhárítani. A másik meg az volt, hogy nem volt megfelelő szerszámunk a csőszereléshez.:(


Most feltötlöm a táblát. Kép Kép

csernusn
 
 


bocsi, ez a szöveg miatt egy kicsit félrement.:)

csernusn
 
 


Csernusn: Nagyon tetszik a hasonlat! :lol:
Cicmerák: Nem is látszik rajtad, hogy felkaptál egy huszast. Képzeld én 23-at híztam és 5 évig tartott mire vissza tudtam fogyni a versenysúlyomra. Mire visszafogytam, újra teherbe estem. Most nagyon figyelek, mert akkora voltam sajnos mint egy ház. Szó szerint szégyeltem magam, pedig a férjem azt mondta, hogy nagyon édes voltam akkor is. Én behemótnak éreztem magam.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Új vagyok, eddig az inszeminációs kismamák fórumába írtam.
20 hetes kismama vagyok, dec. 30-ra várjuk az első babánkat, a Sote II.szülök majd.
Meg tudjátok nekem mondani, hogy mennyi idős kortól kell figyelni, hogy mozog -e minden nap? Úgy olvastam, hogy a 24. héttől, de nem vagyok biztos benne. Kicsit túlaggódom a dolgokat, annyira régóta várjuk már ezt a babát:)
Ági
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok. 22. hétben járok, december 10-re vagyok kiírva az első kisbabánkkal.Szfváron lakunk,és itt is fogok szűlni.Még nem tudjuk,kisfiúnk,vagy kislányunk lesz-e.Maj engem is beírtok a táblázatba?

Ági,
én a 17. héten éreztem meg a baba mozgását,akkor is csak a hátamon fekve,és egy hétig bizonytalan voltam,hogy őt érzem-e.Utána hétről- hétre erősödött a mozgása.Mostmár biztos Te is megérzed,figyeld nagyon!
Mi is sokat vártunk a Pocaklakónkra,a 20. hónapban lettem terhes.Már aggódtunk,hogy valami baj van velünk.


A kilókról csak annyit,hogy rám eddig 6 kg jött,és ez nagyon jó,az orvosom,és a védőnőm szerint is. Vékony vagyok, 47kg-ról indultam.A pocakomra megy leginkább minden. Az első 3 hónapban semmit sem híztam.Én nem aggódom,jól vagyok,a baba is a korának megfelelő nagyságú,ez a lényeg.

Így elsőre ennyit Rólunk. ALEXA.
alexa2006
 
 


Hahóóóóóó!

Nagyon megállt itt az élet; mindenki nyaral illetve dolgozik?

Mágnes, Alexa!

Üdv itt!
Én sajnos nem tudom mikortól kell figyelni, hogy mozog-e minden nap. Csak azt tudom, hogy a 34.héttől biztosan.

Remélem mindenki jól van...

Kép
Kép
szana80
 
 


Egész de. lestem,hogy mikor ír végre Valaki! :shock:
Én minden nap érzem a baba mozgását,sőt még éjjel is.Amikor átfordulok a másik oldalamra, Ő is helyezkedik velem együtt.Imádom!!
Olyan jó, hogy van ez a babanet!Kár,hogy nem jelentkeztem előbb!! :D
alexa2006
 
 


Szia Alexa!

Én is vagyok még, bár kb. 20 próbálkozás után sikerült belépnem újra :evil: Mostanában elég sokszor szivat a net.
Nem akarsz vonalzót készíteni?
Nagyjából egyidősek vagyunk, én dec. 6-ra vagyok kiírva - Mikulás-bébi :D

A baba mozgását én is nap mint nap érzem szerencsére, esténként kimondottan aktív.

Kép
Kép
szana80
 
 


Szia Szabina!

Nekem is sokáig tartott visszatérni.Teljesen le van terhelve a rendszer.Nagyon tetszenek a vonalzók,de hogy kell elkészíteni?
Hova lépjek?Segítesz?Köszi! :roll:

Nemsokára jelentkezem,csak megjött a férjecském a melóból! :D :D
alexa2006
 
 


Itt vagyok ismét!!
alexa2006
 
 


Alexa,

leírtam priviben, nézd meg a pü-det.

Kép
Kép
szana80
 
 


:D :D :D egyszerre írtunk

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok!
Tegnap előtt már határozottan rugdosott, de tegnap és ma alig valamit. Remélem ,hogy csak azért ,mert elmocorgott oldalról. Végül is érzem, hogy feszegeti a hasam, szerintem minden rendben.
Én eddig összesen 4-5 kilót híztam, a védőnők meg is dícsértek:)
Szeretnék én is bekerülni a táblázatba, ha lehet:) A baba nemét nem akarjuk tudni.
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Ági!

Az én kicsim is passzívabb mostanság, ne aggódj.
De fura, hogy nem akarjátok tudni a nemét...mi alig vártuk, hogy kiderüljön :D
A táblát Niki kezeli, biztosan rövidesen ír ő is; Ti elkülditek neki az adatokat és már benne is lesztek.

Alexa,

Sikerült?

Kép
Kép
szana80
 
 


Sikerűlt a vonalzó!Nagyon köszi!
alexa2006
 
 


Ági:az én babám is van,hogy lustább,nem baj.Volt olyan nap,amikor egyfolytában mozgott,mondtam is Neki,hogy mostmár alukáljon egy kicsit!

Ti voltatok betegek a terhesség alatt?Kellett gyógyszert szednetek,pl.:antibiotikumot?Én 3 hete voltam beteg,a torkom fájt nagyon,és hiába kúráltam magam,nem gyógyultam meg.Végül Amoxicillint kaptam.Tiszta ideg voltam.Nyugtatgatott a háziorvosom,a nőgyógyászom,és mindenki,hogy kismamáknak ezt lehet szedni.Be is szedtem,mert féltem,hogy belázasodok,és az nagy bajt okozhat.
Reméltem,hogy megúszom a terhességet gyógyszerek nélkül.Vitamint szedek,Elevitet.
alexa2006
 
 


sziasztok!

Alexa, üdv itt :) Én nem voltam eddig beteg terhesség alatt. De szerintem se aggódj a gyógyszer miatt, szinte mindegyikre ráírják, hogy ne szedjük terhesség és szoptatás alatt, mivel ezzel védik le magukat a gyógyszergyártók. A mostani Kismamában is van erről szó. Úgyhogy nyugi 8)

Mágnes, neked is üdv. Ha jól olvasom akkor neked inszemmel jött össze a babácska?

Hát, ma voltam méretni magam, én már +10-nél járok. Úgyhogy gondolom megint meglesz a 20. :oops:

Ja, és belekezdtünk egy konyhafelújításba, aminek nem tudom mikor lesz vége :wink: de igyekszem jönni.

többiek? Nyaralás?

cic
cicmerák
 
 


Jó reggelt mindenkinek!!

Itt Fehérváron teljesen felhős az ég,és Brrrr..,hűvös van!

Cic:köszi a megnyugtató szavakat! Én már csak ilyen aggódós
vagyok.
"Jó meló" a felújítás, mi is lehet,hogy járólapoztatunk a
konyhában.
Gratulálok a kisfiadhoz,nagyon édes!
Olvastam,hogy hétfőn mész dokihoz,majd gondolok Rád,de
biztos minden rendben lesz!

Tényleg,Kismamák,Ti dolgoztok, vagy táppénzen vagytok?
alexa2006
 
 


Szép jó reggelt!

Itt is szörnyű az idő :(

Alexa, nagyon szívesen; örülök, hogy segíthettem.
Én Elevitet és MagneB6-ot szedek; illetve kb. a 8.hét környékén kellett szednem vérzéscsillapítót, ezt leszámítva semmi bogyó.
Sajnos én már hónapok óta nem dolgozom - 'eltiltottak'.
Hiányzik is nagyon, soha nem voltam az az otthonülős, heverészős...s most néha nem bírok mit kezdeni magammal. A házimunka nem túl kielégítő számomra.

Cic,

a felújítás miatt cseppet sem irigyellek, mi is terveztük, de szerintem már nem lesz belőle semmi...max. ajtók újrafestése (ez a párom mániája; nem értem miért - semmi gond nincs az ajtók állapotával.

Kép
Kép
szana80
 
 


Szia Szabina!

Én sem dolgozom, amióta kiderűlt,hogy baba van a pocakban.Egyrészt sokat vártunk rá,másrészt kórházban dolgoztam, strapás lett volna.Egy kicsit görcsölgettem is, 1-2 hétig.
Több kolléganőmnek is elment a babája azok közűl,akik várandósan is dolgoztak,úgyhogy én nem kockáztattam.
Ja, és persze a kórházakban bármilyen bacit összeszedhet az ember!Minimum 30 beteggel érintkeztem volna ,naponta.Szóval, cseppet sem bántam meg,hogy itthon maradtam.Te se bánd!!Első a baba! :D :D :D
alexa2006
 
 


Sziasztok!

Úgy látom kicsi a forgalom!
Mindenkinek jó hétvégét kívánok!
Jövő héten jövök legközelebb.

ALEXA. :D :D :D :D
alexa2006
 
 


Sziasztok lányok,

most sok új van itt, üdv nektek. Mágnes és Alexa, akiket összeszámoltam. Ha van még akit nem üdözöltem rajtuk kívül akkor nekik is meleg üdvözlet. A címem amire küldjétek a táblában szereplő adatokat az a csernus.n@freemail.hu .
Hétfőn már leszek, és ha van időm, akkor beleteszlek benneteket is.:)

Nekem most itthon van a nővérem és vele voltam "igazoltan távol" az elmúlt két napban.:) Megkaptam tőle az első kisbabaruhát, anniyra édes.:)Mivel kisfiúra számítunk ezért egy drapp színű együttest vett, az alja plüssbársony a teteje pedig ugyanolyan színű, csak pamut és kis macikák van rajta. Nagyon édi.:)))
Velem egyébként semmi új nem történik.


A "hivatalos" baba mozgás érzése első terhesség esetén a 20. hétre tehető.:) Van akinek előbb jön van akinek később. Nekem azóta folyamatos mindennap, és legjobban este fekve érzem a kisbabánkat.:)


Alexa,

tetszik a vonalzód, én pont a múlt héten változtattam meg régebben nekem is ilyen volt.:)

Majd hétfőn jövök megint,

csernusn
 
 


SZIASZTOK LÁNYOK, 2005 ősziből vagyok...van két felesleges (2-3x használt) baldachinos ágyneműgarnitúra(4 db-os), ha érdekel valakit szóljon, megbeszéljük! A tetőtér miatt nem tudtuk használni a baldachin, így igazán nem is használtuk :(. PÜ-be írhattok nyugodtan, akkor küldök róla képet is.

Üdv, és további jó pocakosodást és egészséget!

Enikő

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok. Újra itt vagyok. Hihetetlen, de olyan mintha érezném a magzatom mozgását :lol: A lányomat is a 16. héten vettem észre. de most még 15 sem vagyok. Beszélek, hozzá, hogy na még egyet rugjál kicsim, hogy biztos legyek benne, hogy te voltál (és nem a belem) :lol: de amikor odateszem a kezemet nem akar. A lányom is ilyen volt, sok idő el kellett, hogy teljen, hogy akkor is rúgjon, amikor ott a kezem, pláne a párom kezére is reagáljon.
Én még dolgozom. Február 8.-ára vagyok kiírva, de december 31.-ig dolgozni szeretnék. Nehezen maradok otthon, munkamániás vagyok sajnos.
Hétvégére leutaztunk Villányba, és viccesre sikeredett, mert a férjem a bortól hányt, (mert nem szokott inni) én pedig a terhességtől. :lol: Azt hittem elmúlik majd a 13. héten, de nem akar. Mindenki mondta, hogy igyak bort nyugodtan, mert egészséges, és nem árt a babának, de nem akartam. A házigazda kedvéért nyaltam egyet a pohárba (fergetegesen finom bora van) de ennyi. A terhességem előtt minden este ittam egy pohár finom vörösbort, de most nem akarok.
Két hét múlva megyünk UH-ra és ha megmutatja magát a picurka, akkor feltétlen megnézzük, hogy milyen nemű. Én nem bírnám ki, hogy ne tudjam... :lol:
mágnes: a magzatmozgás figyeléssel kapcsolatban pont most olvastam egy cikket az egyik babaújságban, ott le van írva pontosan, hogy hogyan kell megfigyelni a babát, ha aggódik az anyuka. Ha haza megyek, megnézem neked.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Hali!

Tiszta ideg vagyok, mert szombaton írtam egy tök hosszú hsz-t, mindenkinek írtam egy csomó mindent, és most látom, hogy nem jelent meg :evil: Ilyenkor nagyon-nagyon mérges tudok lenni...
Most meg tiszta náthás a lányom, úgyhogy majd később írok csak, mert nagy a nyügi.
Üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Dóri: Ez velem is megesett már. A pici lányodnak jobbulást!
A Szt. Imrében fogok szülni, van közöttünk aki már szült itt?
Sajnos a Szt. Imrés topikok befagytak és ott nem kapok infót. Ti hol fogtok szülni?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt köztetek, betöltött 15 hetes kismama, február elejére vagyunk kiírva, Pécsett fogok szülni. Eddig minden ok, nagyon jól érzem magam, csak az a fránya migrén maradt meg sajnos! Ami azt jelenti, hogy minden hidegfrontra féloldali migrén jön elő, hányással, meg mindennel ami kell. Ugy nem szedhetem a szokásos gyógyikámat, ami megszüntette fél óra alatt a fejfájást. Most napokig szenvedek. Jár valaki hasonló cipőben?
Még egy kérdés: volt ugye 12 hetes ultrahang, jövő héten megyek a 16 hetes AFP vizsgálatra, de utána csak a 18. héten lesz a következő ultrahang. Az normális, hogy nincs a 16. héten uh?
Ez a 18. heti lesz a genetikai uh tulajdonképpen?
Köszi előre is, ha valaki válaszol nekem!
Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok,

Deszilvi,

Üdvözlünk itt közöttünk, a migrén miatt nagyon sajnállak.:(A 16. hetes AFP-nél nem szoktak UH-t csinálni, bár engem az is meglepett, hogy a 18 hét után a dokim a következő Hivatalos uh-t a 31. héten akarja. De aztán mikor kicsit el voltam kenődve, azt mondta, hogy csinálhatunk egyet közben is.:)


Dóri,

jobbulást a kislányodnak.


Újak,

Ha szeretnétek a táblába bekerülni, küldjétek el az adataitokat a csernus.n@freemail.hu címre és akkor beillesztelek titeket is.:)

csernusn
 
 


Sziasztok!


Deszilvi:

a 16.héten volt az AFP,és a 17. héten mentem az eredménnyel a genetikai UH-ra.Legközelebb a 28. hét környékén kell menni,de én már most mennék,olyan kíváncsi vagyok!

Niki:

Elküldtem az adataimat,remélem sikeresen!
alexa2006
 
 


deszilvi: üdv! Nagyon rossz lehet neked ezzel a migrénnel. Nekem sincs 16. heti UH. De a 12. héten megnézték a tarkóredőt. Gondolom nektek is megmérték ugye? Legközelebb a 17. héten lesz UH. Már tűkön ülök én is. Legszivesebben minden nap mennék UH-ra :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Niki: Elküldtem az adataimat a táblázatba. Most nézem, hogy 1 hét van a babáink között. Te hol fogsz szülni?
Hátha még találkozunk is!
:lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok, de jó, nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan kapok válaszokat! Csak azért kérdeztelek bennetekek erről a 16 hetes uh-ról,mert itt Pécsett két klinika van. Az egyik kötelezően csinál AFP vizsgálattal együtt 16 hetes uh-ot, ott, ahova én járok, ott csak vérvétel van,és utána 18 hetes uh. Már vanis rá időpontom, szept. 4.-én megyek a dokimhoz. Nagyon kíváncsi vagyok! Végre a férjem is megnézheti a "kis borsónkat "a pocakban!
Erről az önköltséges un. Quattro vérvizsgálatról hallottatok már? Ez egy részletesebb genetikai vérvizsgálat. Érdemes megcsináltatni?
Nem vagyok ám parázós kismama, csak az elsőt várjuk, aztán szerintem ilyenkor még mindenki tudálékosabb...!
Tök jó kismamának lenni, bírom még a munkát is, ameddig csak tudok szeretnék dolgozni!
Üdv mindenkinek: Szilvi
Vendég
 


deszilvi: Én is szept 4-én megyek UH-ra ezek szerint egyiddősek a babáink! Nem teszel ki vonalzót a babádról? Így mindig látható hogy szalad velünk az idő :lol:
A 12-14. héten csinálják a vérvizsgálatos DNS-vizsgálatot. Én a 12. héten felmentem az oldalukra, elolvastam róla mindent, megnéztem az árakat, és úgy döntöttem, hogy bízom a jó sorsomban, és nem csináltatom meg. A nyaki redője a babámnak 1 mm volt, az UH-n mindene megvolt, még az ici pici kis ujjacskáit is meg lehetett számolni, a szivecskéje rendesen vert, úgyhogy úgy döntöttem nem csináltatom meg. Van esély az álpozitív eredménynek is, és inkább nem....
Ha idősebb lennék azért biztosan megcsináltatnám.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Cic: Igen, a babánk inszeminációval sikerül,t az utolsóval, ez után lombikra küldött volna az orvosom. Szóval tiszta csoda ez a kis Manó:)

Korena: köszönöm a tippet a babamozgásról, az újságot megvettem. Azóta már bepótolta azt az egy passzív napot, már szabad szemmel is látható, amikr rugdos:) Szerintem ez a világ legjobb érzése:)

Deszilvi:
Én is nemrég voltam a 18. heti ultrahangon. A dokim azt mondta, hogy nem érdemes a 16. héten, mert az ultrahang úgyis az AFP eredményével együtt mérvadó. Én legközelebb a 24. héten megyek, vagyis két hét múlva.
Én a II.sz. nőibe járok Pesten. Ott a genetikai vérvizsgálatot (ami máshol fizetős) a 12. és a 18. hétenvégzik, és teljesen ingyenes. Persze engem is megijsztett, az orvosom elnézte az eredményeimet és amniocentézisre akart küldeni. Szerencse, hogy időben rájött, hogy tévedett!

Nem tudjátok, a terheléses vizsgálatra lehet citromot vinni?? Hallottam már ezt is, azt is..
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: