Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Kép

Nagyon fogy az egyik táblicsku, és nagyon gyarapszik a másik Kép Így jó...

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Kismamik és Anyukák!
Szeretnék közétek jelentkezni, ha még van hely!
Eddig is olvasgattalak benneteket néha, de sajnos gond volt a gépemmel és ezért nem írtam soha. Most remélem ennek vége, bár nem biztos, hogy sokat fogok írni, de mindig olvasom a híreket!
Kisfiam Peti, idén január 12-én született a 42. héten, a Péterfyben. 4000g és 55 cm. volt, de most már 4500g! Nagyon jó baba, sokat szopizgat és néha még aludni is hagy. Képet ide nem tudok tenni, mert gondom van a pixelekkel, de a profilomban van egy hármunkról.
Kislányom Kittike, 5 éves lesz márciusban. Nagyon jól fogadta a kistesót. Segít is nekem amennyit csak tud.
Ennyit bemutatkozásnak, ha betesztek a táblicskuba megköszönöm!

Mindenkinek minden jót!
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!
Üdv közöttünk, már láttalak a friss kismamákba.
Én meg oda fogok még bejelentkezni. Akik ide írnak, azok általába oda is.
Nagyon édesek a gyerkőcök. Gratulálok.

Az én gyerekeimől is lehet látni képeket.
http://babanet.hu/album/main.php?album=1547

Ines
ini
 
 

 
 

Sziasztok!

Remélem, azért ilyen a topic, mert mindenki megszült, és még nem jutott gépközelbe.
Hétfőn én is voltam bent a munkahelyemen, és annyian szültek, hogy már nem volt üres ágy. Pedig, igen nagy kapacitással dolgozunk.

Andi,
Üdv neked. Nagyon szépek vagytok, a lányod is györönyű, teljesen olyan, mint te. Petin is meglátszik a négy kiló.

Ha már itt hármasban mind fiús anyák vagyunk, kérdezném tőletek, hogy van vmi tervetek már a fütyivel kapvcsolatban?Lehet, hogy még korai cselekedni, de én már gondolok rá.

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Aszem mi ma már akciózunk.Kép Már nehezen bírom, vérzésem sincs már szinte semmi. Persze gumival inkább.
Remélem erre a témára gondoltál.

Ines
ini
 
 


Ines,
ez sem rossz, mi is ma rggel próbáltuk először. azótaKép
igazság szerint én a babák fütyijének húzogatására gondoltam.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Na, ezen a félreértésen jót nevetek itt magamban éjfél körül!!!!Hát igen, kinek mi jut először eszébe!? Na, meg ne haragudjatok!
Nekem, ha a pároméra gondolok még korai, de a gyerekét a gyerekdoki szerint egyáltalán nem kell huzogatni! A vélemények teljesen ellentmondóak, mivel a saját házidokinénim aki igaz, hogy nem egy modern nő, de 2 fiú unoka boldog nagymamija, szerint huzogatni kell a kádban ülve. A legújabb trend szerint viszont direkt káros, mivel 2 éves kor körül fog magától elengedni a fityma, de ha hozzányúlkál a nem szakértő anyuci, akkor berepedhet és akkor már tényleg úgy nő le, hogy nem fog többé magától rendbe jönni.
Én nem akarom huzogatni, Peti olyan szép sugárban tud pisilni, és ez nagyon jó. (ha nem jön sugárban akkor szólni kell a dokinak)
Nincs egy ilyen fütyis topik? Imádom ezt a témát!
Na ez csak vicc, de tényleg sok embert megkérdeztem mert voltak gondok a családban szerencsére nem nálunk.
Jó akciózást! Kép Kép Kép
Ines, persze hogy megnéztem őket és nagyon édesek!
Andi
andi68
 
 


Szisztok!
Na ez jó ciki volt. De nem volt egyértelműKép
Akció elmaradt az esti fáradtság miatt.Kép

Akkor most az eredeti témához. A mi dokinőnkl azt mondta, hogy az Olivérnek jó kis fitymaszűkülete van és, hogy esténként a fürdésnél húzzuk egy picit hátra, mert igy lehet, hogy nem kell majd megműteni mikor szobatiszta lett. De egyébként van egy topik, ami fitymaszükületről szól.

Ines
ini
 
 


Sziasztok Lányok!

Lenne egy kérdésem a nem első babásokhoz.
Úgy hallottam, hogy a baba szülés előtt elnyugszik, és nem mocorog. Ez igaz lehet? Van már ilyen tapasztalatotok?

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Én úgy vettem észre, hogy kevesebbet mozogtak.
Ines
ini
 
 


Köszi.

Csak mert nekem eddig meg sem állt aranyom.
Múltkor az NST-n egyflytában nyomogattam a gombot, most meg alig, meg azóta is megfigyeltem, hogy kevesebbet mocorog, pedig eddig a szűk hely sem nagyon izgatta.
Egyébként úgy tűnik, hogy most meg nagyobb, mint kellene. A 38. hét elején már 3 kg. Még 20 napom van hátra, ha kihúzom végig, még 3,5 kiló is lehet. Na nem mintha tragédia lenne, hiszen az egy teljesen átlagos babaméret Kép
De már alig várom, hogy lássam Kép

Mi lehet a druszámmal R. Bogival? Tud róla valaki valamit?

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ines,
az elmaradást sajnálom, és bocs, ha nem voltam egyértelmű.

Andi,
én is azért foglalkozok már ilyen korán a témával, mert a családban nekem is van rossz példa, de az a nem húzogatás miatt. a most 3 éves kisfiú igen nehezen viseli.
de megnézem a másik topicot.

Bogi, szülés előtt, ha a kis koponya lejut a medencébe már nem mozog annyit, de akkor is napi 10-nek lennie kell. Ha viszont az NSTk jók, nem kell aggódni a kevesebb mozgás miatt.

Voltatok tegnap sétálni a jó időben?

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!

Azt hiszem még a napi 200 is megvan Kép Kíváncsi vagyok, ha megszületik mennyire aktív kisbaba lesz. Van egy olyan érzésem, hogy nagyon... Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Az egyik ismrősömnek az orvosa azt mondta, hogy fél éves kortól húzogassák. Na most legyünk okosak, hogy mi a helyes.

Voltunk sétálni tegnap,Hanna tolta a játék babakocsiban a babáját én meg a nagyban az Olivért. Ma is megyünk a délutáni alvás után, de a játszótérre hintázni.

Kell vennünk egy új kocsit, mert anno a Hannával vettünk egy jó masszív lengyel kocsit, de arra nem gondoltunk, hogy bazi nagy összecsukva.

Ines
ini
 
 


Lányok!

Ti hány hetesen vittétek ki a babát először? Nekem mindenki azt magyarázza, hogy az első időkben majd 4-5 hétig nem vihetem ki, meg majd a lakásban kell savanyodnom vele. Igaz ez?
Én pl. a Tesco-ban bevásárlásnál mér 2-3 hetes babákat látok (megkérdeztem), és ráadásul a tél kellős közepén. Remélhetőleg a tavasz hamarosan beköszönt, és én nem akarok csak azért itthon gubbasztani a gyerekkel, mert az öregek azt mondták.
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Megvan a lányom, jan 31-én pont a 39. héten, csaszival. 3250 gr, 55 cm, ma jöttünk haza, jól szopik, tündérke!!
Rbogi
rbogi
 
 


Szia Druszám!

Már írom is a táblicskuba!
Ügyi vagy, ha lesz időd még jelentkezz!
Már aggódtunk értetek Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


GratulálunkKép

Azén dokim azt mondta, hogy két hetesen nyissam rá először az ablakot, utána szépen fokozatosan,de ne a mínuszba rakjam ki. Én nem nyitottam rá az ablakot, hanem két hetesen kiraktam 15 percre. Ma 3 hetes és tegnap már egy órát sétáltunk. A Hannával iylen korba már voltunk mi is vásárolni, de most az influenza járvány miatt nem merek.
Nem kell 4-5 hétig otthon gubbasztanod.
Ines
ini
 
 


R. Bogi,
gratula, vigyázzatok magatokra, szopizzatok, és pihenjetek sokat, és írj, ha időd engedi!

Bogi,
én már két hetesen kivittem egy félórás sétára, mert csak személyesen tudtam elintézni a munkahelyemen a papirokat. Atóta is sétálgatunk- természetesen, ha nagyon hideg van, nem.
Tegnap 5. hetesen már 3 órát csavarogtunk. Minden séta alkalmával végig alszik, szerintem nagyon jól. Nekem a babakocsi mózeskosaras, így jól védett, de azért még van benne egy cipzáras pléd, amibe még bebugyolálom. Egyáltalán nem fázik, a kezecskéje, arcocskája is meleg végig.

Ines,
biztosan aranyosan vagytok a hármas sétánál. Csinálj képet!!

manóka

manóka
manóka
 
 


Megnyugtattatok Kép
Az influenza járványról. Attól tartok, pont le lesz zárva a kórház mikor rám jön a szülés.
Manóka!
Nálatok ha járvány miatt le van zárva az osztály, akkor nincsenek papás szülések, vagy azért az apuka akkoris bejöhet?
B.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Szólok a férjemnek, hogy csináljon képet.
Holnaptól jön a rosszidő,esővel Kép
Mi kocsink is mózeskosaras, ami lvehető és rárakható később a sportkocsi része.Ezért ilyen nagy összecsukva. Sétálni nagyon jó, de ha kocsival megyünk valahova arra kell egy pici.

Manóka! Hogy álltok hasfájással? Olivér kb.17-20
óráig sirogat, de masszírozom a hasát köményes krémmel így a szeleket kihajtom.
Ines
ini
 
 


Sziasztok!
A védőnénink szerint 0 fok körül 4 hetes kortól, de ha melegebb van, akkor már hamarabb is lehet levegőztetni. Mi kb. egy hete levegőzünk, és nagyon jókat alszik a kocsiban. reggel átvisszük az ovisokat az oviba, és mire hazaérünk alszik is. Kinnmarad az udvaron én meg bent tudom a dolgomat csinálni. Kaptam kölcsön hordozókendőt, amikor hasfájós abba teszem. Így könnyebb mintha kézben cipelném, és még esetleg el is alszik. ma összesen legalább 5 órát volt kint.
Képzeljétek, hogy jártam ma! Már napok óta érdekesen fájt a pisilőkém, de szerintem nem felfázás volt. Ma délelőtt viszont a derekam jobb oldala fájt nagyon egy darabig, aztán minden elmúlt. Délután azért elsétáltunk a körzeteshez, aki kért vizeletvizsgálatot. Hát pont akkor távozott a (legújabb) vesekövem!

Majd később még jövök, jók legyetek!!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Bogi,
nálunk akkor is lehet apás szülés, igen.

Ines,
a hasfájás okát azt hiszem, megtaláltam: egy nagyobb adag savanyú káposztát fogyasztottam el... De ajánlották az Infacol cseppet, ill. a Gripe Watert. Próbáld, hátha segít.
Én Debrecenben lakim, de itt most is süt a nap! Szerencsére, maratoni sétára készülünk.

Ildikó,
szerinted 6 hetes gyereket is lehet betenni a kendőbe, mert nekem anyukám varrt, találtam is egy helyen leírást, de nagyon nem is értettem, meg bele sem tudtam tenni a fiút.

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Én beletettem kb. öthetes korától. Amit kaptam hozzá leírást, annak alapján próbáltam meg magamra varázsolni, hát valahogy sikerült. Tegnap este is Verácskával a hasamon fürdettem meg mostam meg a nagyok haját. Már vasaltam is úgy, hogy rajtam volt.
A hasfájásokkor én is megfigyeltem, hogy nagyon érzékeny arra, amit én megeszek. Még a zöldbab se tetszik neki.
A picit most elvitte apja meg a nagylány sétálni, a többi alszik, így nem kell végre éjjel neteznem! Hiába no, az élet apró örömei.

Ildikó
b_ildikó
 
 


sziasztok!
Most elég rossz éjszakánk volt a hasfájás miatt.
Holnap, vagy lehet, hogy még ma este leírom az ehető és nem ehető élelmiszerek csoportjait.
Ettől függetlenül, most nem tudom mitől fájt a hasa, mert betartom a tilalmakat. Itt is végül szép idő volt mostanáig. Voltunk is délelőtt a játszótéren mind a négyen, plusz a Hanna bohóca, amit ő tolt a kis kocsijában. Este felrakom az igért képeket, megírom, ha kész az album.
Kenguruba mikortól lehet tenni a babát?
A gripe water anno nem használt a Hannánál, csak a sab simplex. Olinál, most a sab s. nem arat nagy sikert, kipróbálom akkor az infacolt. veszek is holnap.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Manóka! Köszi. Nekem ezt még meg kell érdeklődnöm, mert nem tudom, hogy nálunk hogy van.
De remélem, hogy addig már kibírja a járvány.

Már vannak elég erős jóslófájásaim, a baba sem mocorog annyit, és keményedek rendesen. Amúgy minden leletem jó, de nagyon örülnék, ha nem kellene kivárnom a hátra lévő 15 napot.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Szerencsére, ez az éjszaka végetért, és én szép napos időre ébredtem. Remélem, ti is. Tegnap reggel igen kellemetlen fejfájásra ébredtem, ami sajnos kitartott egész napra. aztán meg éjszaka a fiú másfél- két óránként kelt, de nem is csodáltam, hogy szomjas volt szegényke, mert olyan meleg volt, mint nyáron.

Bogi,
egy két front, és megszülsz, nem kell kivárnod az időt. Már nagyon készülődsz?

Ildikó,
ügyes vagy, én, ha bekapcsolom a vasalót a gyermek különös érzékkel kezd rá kiabálni, hogy VELE kell foglalkozni. Én a kendőkötést a neten találtam, majd még próbálkozok vele, hátha összejön, mert én is házimunka közbeni cipelékre szeretném használni.

Na, megyek, mert szólt a fiú
manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!

Már nagyon szeretném látni Őt. Most ugyan éppen családi problémák kerültek előtérbe, és rettenetes lelkiállapotban voltam/vagyok, úgyhogy a szülés előtt még jó lenne ezeket lerendezni, mert nem szeretnék úgy szülni menni, hogy bármi feszültség is van bennem. Ráadásul a férjemmel kapcsolatos a dolog, és duplán kellemetlen lenne úgy az apás szülés, hogy azt sem tudjuk utána mi és hogyan lesz tovább, ha lesz.

Képzeld tegnap este felhívott a szülésznőm. Le a kalappal előttetek egyébként. Eddig is nagyon tiszteltem a kórházi dolgozókat, de ezután méginkább. Lelkiismeretességből Ti tízszer annyit kaptatok Kép

Szóval megtudtam tőle, hogy nálunk ha járvány van, akkor járvány van, és nincs apás szülés Kép
És azért akármi is van, én szeretném, ha ott lenne a férjem.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Remélem rendbe jönnek a problémák minél hamarabb.
És,hogy a férjed is ott lehessen.

Manóka!
Hanna régen mindig akkor ébredt fel, ha vasaltam. most már elvből nem vasalok akkor amikor a gyerekek alszanak. Csak akkor, ha a férjem figyel rájuk. Itt most óriási szél van.

Ines
ini
 
 


Raktam fel új képeket. http://babanet.hu/album/main.php?album=1547&page=2

Akkor most leírom az ehető és nem ehető élelmiszerek csoportjait szoptatás alatt.
Ezeket főleg az első két hónapban kell betartani, utána mindig egy tiltott ételt lehet enni, hogy megtudjuk, hogyan reagál a pici. Mint majd később a piciknél, ha elkezdünk nekik szilárd ételt adni.

EHETŐ ÉLELMISZEREK CSOPORTJA:
-hal, csirke, máj
-burgonya,spenót,cukkini,padlizsán,patisszon,sóska,tök,répa,saláta,sütőtök,geszt enye,cékla,spárga
-paradicsom,barack,ananász,alma,banán,rebarbara,naspolya,megy,zeller,kapor, petrezselyem
-gépsonka,virsli,krinolin,párizsi
-kevés kávé,tea(főlegy gyümölcstea)
-napi tej mennyiség max.2dl
-olajos magvak,
-pékárú, tészta
-szénsavmentes ásványvíz
-levesek-főzelékek
-tejföl,joghurt,túró,sajt,tojás

NEM EHETŐ ÉLELMISZEREK CSOPORTJA

-csípős,borsos,füstölt alapanyagok és ezekből készült ételek
-nehéz, fűszeres,puffasztó ételek
-szalonna,kolbász,szárazszalámik,füstöltsonka
-lecsó,hurka,uborka,paprika(de a füszerpaprika igen),brokkoli
-"K"betűs zöldfélék
-narancs,grapefruit,mandarin,körte,cseresznye,retek,HAGYMA-FOKHAGYMA
-bab,borsó,lencse,sárgaborsó,szója
-szőlő(csak keveset lehet, mert meghajt),kiwi,eper,málna,szilva,kukorica



Hát elég sok finomság van tiltva. Sajnos a most kapható gyümölcsökből színte mind. Így elég nehéz vitaminban gazdag ételeket enni.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Bogi,
én azt kívánom, hogy a férjed- bármi is a probléma, ott lehessen.mert ez egy megismételhetetlen dolog, és bármi is van, a szülei TI KETTEN vagytok. Ha a férjed ismeri a dokit, csak bekönyörögheti magát...
Ja, és a druszád megszült, olvastam a friss mamik topicban.

Ines,
megnéztem a képeket, vágyódok egy kislányra is, és egy Hannához hasonló kis tündér van a képzeletemben. Ha a férjem hazajön, megmutatom neki is a sétás képet. Olyanszépek vagytok!
jó, hogy írtad a listát, én imádom a fokhagymát, most vettem mandarint, füstölt pulykahússal akarok holnapra krumplilevest főzni, régóta vágyódom kólára és egy jó csípős gyrosra.
Viszont egy jó sóskát egy hete nem kapok a boltban. elég szar kilátások... De vettem egy csomó joghurtot, eszem is eggyet.

Fiona,
írj, ha lesz időd!!!

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Hát a Hanna valóban egy tündér! Árad belőle a jóindulat és kedvesség. Mindent meg lehet vele beszélni,olyan megértő. És persze a papával szerelmesek egymásba. Imádják egymást.

Amikor a Hannát szoptattam én chili con carne-ra vágytam nagyon. Mielőtt bementünk most a kórházba, előző este hurkát ettem vacsira.
A mirelit sóskával én is gondba vagyok. Én viszont egy szép sütőtököt nem kapok. Pedig azt imádom. Azért a tiltó listába olyan ételek is vannak, amire nem is gondoltam volna, hogy problémás. pl.körte,uborka,paprika

Nálam, sajna a csoki nagyon fogyatkozik.
ma benéztem a www.mindmegette.hu -ra, rögtön éhes is lettem.Kép

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Örömmel tudatom Veletek, hogy január 30-án megszületett Gergő és Krisztián. 3300 g, 54cm, ill. 3750g és 57cm méretekkel, császárral. Sajna előtte 3 hétig a Szent Imre kórház vendégszeretetét élveztem és nem igen tudtam jelentkezni, de mostmár itthon vagyunk és mindenki jól van. Ha lesz időm írok részletes beszámolót, addig csak írjatok be minket a táblázatba.
Üdv mindenkinek:
Krisztike
Krisztike01
 


Szia Kriszta!
Gratulálunk! Szép nagy babák lettek!

Raktam fel megint ma készült képeket!

Ines

http://babanet.hu/album/main.php?album=1547&page=2
ini
 
 


Sziasztok!

Fiona!
Köszi, hogy hírt adtál rólunk.Kép

Na, mi is itt vagyunk!Kép Niki nagyon édi picilány és imádja a nővérkéje. A szülés nem volt komplikációmentes, mivel szétrepedt az előző csaszim hege és nem sokon múlott, hogy a méhem is szétrepedjen, de a lényeg: mindketten jól vagyunk!Kép Niki számításaink szerintKép pontosan indult a nagyvilág fele(27-én éjjel elkezdett folyni a magzatvíz), bár csak 28-án 16:13-kor látta meg a napvilágot császárral. Ez a csaszi abszolút nem viselt meg, sőt másnap reggel már "rohangáltam", kérdeztem is a dokim, hogy bizti mindent visszatettek?Kép Mellesleg a pocakom is annyira visszaállt az eredeti méretére, hogy csak ámulok és bámulok. Szóval leszámítva ezt a fránya influenzát, amin most épp én megyek keresztül, nagyon jól vagyunk!Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Üdv az új anyukáknak, és kisbabáknak! Ahogy számolgatom, a fiúk többségben vannak.

Kriszti,
ügyes vagy, jól megnövesztgetted a fiúkat! Nem lehet velük könnyű, de olyan irigylésreméltó az ő kis életük, hogy soha nem voltak, és lesznek egyedül.

Szilvi,
örülök, hogy jól viselted a műtétet, lényeg a gyönyörő leányka!

manóka

manóka
manóka
 
 


Krisztike, ez igen! Szimpla pocaklakónak is dicsőségére válik ekkora súly, nemhogy ikreknek! Nagy gratula!
Ines, köszi a listát, tanulságos.

H. SZilvi
szilvi.h
 


Lányok!
Ti mivel készültök Valentin napra? Én csoki trüflit fogok csinálni a féejemnek, mert a Csokoládé c. film megnézése óta vágyódik saját készítésű pralinéra. A Stahl J.könyvben van egy recept, de most még belevettem magam a netbe, hátha találok.

Ines
ini
 
 


Kedves babanetezők!

Tudatom veletek, hogy Jaksy Lili Dorina 2004. február 10.-én 51 centiméterrel és 3,23 kilogrammal megszületett. Császármetszéssel segítették a világra, mert a szívhangok nem voltak teljesen tökéletesek.
Majd Bogi megírja a részleteket.

A képek a http://www.different.hu/partners/gyacse/jaksy/Page.html
címen tekinthetõk meg.

Üdv egy boldog kispapától!
És mindenkinek sok sikert a továbbiakban!
Jaksy Attila
fbogi kispapija
 


Gyönyörű baba! Remélem, Bogi is jól van, és hamar felépül!
És gratulálok a többi közben megszült kismamának is! Azért olvasgatlak benneteket, mégha nem is írok. Sajnos elég kevés időm van, na, de talán majd később (ha a gyerekek leérettségiztek? Kép). Ines, Manóka, még jó, hogy ti életben tartjátok a topikot! Kép
De ha már itt vagyok, lenne egy kérdésem. Ti hogy álltok a hasizom szétválásával? Az egyenes hasizmom, főleg a köldök fölött, de alatta is, teljesen szétvált. Jár még valaki hasonló cipőben? Mit lehet csinálni? Javulni fog?
Sziasztok, jó babázást/babavárást mindenkinek!
Lídia
lídia
 
 


F.Bogi!
Gratulálok,gyönyőrűek vagytok a képeken!

Lídia!
Miből gondolod, hogy szétvált a hasizmod? Milyen jelei vannak?

Ines
ini
 
 


Bogi,
gratulálok!!! Szinte éreztem, hogy szülni fogtok, akartam is írni Szilvinek, hogy lehetséges, később kerül a táblázatba, mert te is babázni fogsz nemsokára.
REmélem, boldogok vagytok, hisz gyönyörű a leányka. Ja, és a CTG, hát igen....értem a műtétet. Örülök, hogy a párod is veled volt. Jó sok tejcsit kívánok nektek!!

Lídia,
ki tudod tapintani? Segíteni sajnos, én sem nagyon tudok, mert nálam nem áll fent ez a dolog, de tapintottam elég sok szétvált hasizmot. Próbálj meg vmi hskötőt.

Ines,
a Stahlos trüfi biztos tuti, de nem lehet könnyű az elkészítés. Bár, én sokat főzőcskézek, az említett könyveit is szeretem, de ez még eszembe sem jutott. Szerintem igazán szép ajándék, mire megcsinálod beleolvad a szerelmed is, és bolondulni fog érted. Tényleg, tégy bele vmi afrodiziákumot, a vágyak miatt:-)

Ma voltunk 6 hetes kontrollon,( vagyis csak a gyermek, mert nekem nincs vágyódásom, majd egy kicsit később) a fiú 4820g, 57 cm. A fütyihúzogatást megkérdeztem a proftól, azt mondta, nem kell, csak olajjal kenegessem, hogy az száraz bőrke váljon le.


manóka

manóka
manóka
 
 


Hello,
pofon egyszerű a trüfli. Leírjam a receptet?
most nagyüzembe eszem a ferrero roche-t, mert a kis papir alátét kell a trüflihez.
Csak attól tartok, hogy megint csak én lezek az, aki lázasan, nagy örömmel készűlődik a Valentin napra.
Nekünk fitymaszükületünk van,arra is jó az olajozás?
Ines
ini
 
 


Ines,
már most az van? Honnan tudod, és mik a tünetei?

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
A gyerekorvos mondta, színte semennyire nem lehet hátrahúzni.

Ines
ini
 
 


Ines,
én a gyermekgyógyász profunktól mindent megtudtam:
akkor van baj, ha nem tud szépen egyenletesen pisilni, csak csepeg a vizelet. Ha húzgáljuk, akkor megreped a kis bőr- akár úgy, hogy észre sem vesszük, és akkor ott letapad, esetleg gyulladás.
Nézd meg, hogy pisil!
Jó éjt
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Manóka, ajjaj, nagyon jól kitapintható, olyan 3-3 és 1/2 ujjnyi a rés a két hasizom között Kép. Nem tetszik.
Ines, ha háton fekszel, és megfeszül a hasizmod, mintha fel akarnál ülni, akkor lehet a has középvonalában érezni. Egy mély és elég széles árok húzódik a hasam közepén. Ezen kívűl az is gyanús, hogy a hasam elég lassan húzódik vissza, és sokat fáj a derekam.
Szilvi, gratulálok a babához Kép, és örülök, hogy mindketten épségben megúsztátok a hegszétválást! Majd ha lesz egy kis időd és kedved, örülnék, ha mesélnél róla, hogyan történt, szintén császárosként érdekelne a dolog.
Krisztike, ekkora babákat! Csak ámulok!

A fitymaszűkület témához: a mi orvosunk is azt mondta, hogy nem kell ilyen korán húzogatni, magától is sokat javulhat, az hogy ilyen pici korban nem lehet hátra húzni, még nem jelent semmit. Egy éves kora után kezdtük csak nagyon gyengéden (vigyázni kell, nehogy sérüljön, mert hegesedhet) a fürdéseknél, most lassan már két éves lesz a fiam, és rengeteget javult. Ahogy Manóka írta, ha egyenletes, erős sugárban pisil, jobb békén hagyni.

Lídia
lídia
 
 


Lídia,
csaszi után vagy? Akkor ,ég érthetőbb a dolog. Szerintem mindenkép szerezz be haskötőt, és érdeklődj a dokinál. (bár, nem fog csinálni semmit)

Tettem fel új képeket:
www.babanet.hu/albun/main.php?album=1451

manóka

manóka
manóka
 
 



manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Manóka, tündéri a babád, nagyon tetszik.


Ma megint volt dokinéni és megint mondta, hogy huzogassuk.
Ma voltunk Olivérrel intézni az egyszeri támogatást és a családit. 2 és 1/2 órát voltam ott. Hihetetlen. És képzeljétek ott volt a Tv és riportot készítettek velem, Olit is filmezték, meg kelett pelenkáznom. Keddhez egy hétre lesz a mtv1-en a Jelentés c. műsorba. Aszem 17:30-kor.
Szerintem jó sok hülyeséget mondtam, izgultam és egy hasfájós éjszakánk volt előtte.
Vettem infacolt, remélem használ.

Ines
ini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: