Új privát üzeneted érkezett!

Karmen,
nem semmi ahogy olvastalak. Tényleg vannak csodák, vagy a dokik nem látnak jól???? Én sem szoktam sok szénsavasat inni, mert nem esik jól, de ha jól esik, akkor meg elkortyolgatom.

Már alig várom, hogy elteljen az 5 hét. Már simán otthon tudnék maradni, olyan jól el tudom tölteni otthon az időt. Kép

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok

Darla
Holnap beugrom Andihoz, átadom az üdvözleteket, mindenkiét. Remélhetőleg semmi baj nincs és hétvégére hazamehet, nagyon izgulok érte.

Soha nem ittam cola-t, nem szeretem, sem a többi szénsavas lónyálat. De a nap, mint Kittynél bizony egy nagy vödör finom tejeskávéval indul (tejhabbal a tejszinhab helyett). Kép Szénsavmentes ásványvízet (a Nestlé Aquarel most a kedvenc) sokat iszom és a cukormentes 100 %-os lónyálakat is, ám azokból kevesebbet. Este pedig gyümölcsteát.

Bogi,
a tegnapi MÁV-os előadáson a Harsányi doktor azt mondta, hogy a magzatvédő vitaminok az első trimeszterben javasoltak, a második és harmadik trimeszterben már nem, mert az akkor is szedett vitaminkészitmények kb. plusz 1 kg súlyt dobnak rá a babára. Hangsúlyozta, hogy nem minden esetben, de a legtöbbször.

Brigi
Ha vegetáriánus vagy konzultálj az orvosoddal. A magzat miatt biztosan szükség lesz vlami kiegészítő vitaminra. Amúgy nem, szerintem tuti jó, 12 évig voltam vega, és semmilyen hiánybetegségem nem lett, sőt, makkegészséges voltam, még az influenza is elkerültKép Kb. 1 éve bekerült az étrendembe a pulyka és a pipihusi. A baba miatt most azokból is többet eszem.

Sziasztok,
Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus!
Jó hogy minden doki mást mond Kép Sebaj. Én szedem újra, mert nagyon nagyon alacsony lett a HGB-m, és amíg nincs dokim, valahonnan gyűjtenem kell a vasat.
Amúgy azért lett olyan szar a vérképem, mert nem szedtem be sem a vitamint, sem a folsavat. Ez van. De már nem könnyelműsködhetek, mert látom, hogy nem hobbiból mondják az orvosok, hogy szedni kell, ha egyszer úgy látják jónak.

Na pusszancs

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem azért is muszály hogy jó legyen a vérképem mert csak választott vért kaphatok,a szüléskor is veszítünk vért, és a doki azt akarja hogy minden rendben legyen.
Bogi a 96 igen kevés mert a normál érték 130-150-ig van. Te szedsz vasat?

A terhesség elején én sem tudtam meginni a szénsavasat mert nagyon felfújt, de most már néha szoktam. Nekem nagyon alacsony a vérnyomásom, így muszály koffeint vennem magamhoz. A terhesség elején kb 3,5 hónapig minden nap fájt a fejem, a vérnyomásom miatt, akkor kávét mondta a doki hogy igyak de egyszerűen még a szagát sem bírtam. Teát ittam helyette. Most már megtudom inni a kávét így naponta 1-2 szoktam inni. Néha kólát is szoktam mert megkívánom, mint ahogy most is, el is küldtem életem párját egy üveg coláért.

Nekem is azt mondta a dokim hogy a terhesség elsőtrimeszterében szedjem az elevitet mert akkor alakulnak ki a magzat szervei. Utána már inkább csak a magzat hízna tőle, így én most már nem szedem.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!

Nem, mert nagyon szorulásos voltam, és az ervosom azt mondta, nem ír fel vasat, mert akkor még ennél is rosszabb lesz. Hetente egyszer ha el tudtam menni WC-re, akkor már ujjongtam az örömtől.
Most a diéta ezen segített már 2 nap alatt!!, úgyhogy újra szedem az Elevitet, amíg a dokim nem jön vissza szabiról, hátha az is segít.
Meg a diétával azért nem is jut annyi vitamin a szervezetembe, úgyhogy kell a kiegészítés.
Remélem nem kell majd injekcióban kapnom valamit.
Pussz

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ma meglátogatott az új védőnőm és nagyon szimpi volt. Bár azóta mióta elment megint úrrá lett rajtam a depi, azt hiszem sokat vagyok itthon egyedül, mert megint azt gondolom, hogy csak húzzam ki egyre tovább, jaj,csak nehogy hamar szüljek. Ha dolgoznék, nem jutnának eszembe ilyen dolgok.
Meg aztán egy barátnőmnél is ma kellett befejezni a terhességét, ez is megviselt. De ezt inkább nem írom le ide, elég ha én vagyok depis.

Szilvus!

Ásványvizet én is iszok, de mióta terhes vagyok csak csendest.De én jobban szeretem a Theodora-t, mint az Aquarelt. A Theodora kevésbé light-os, mint az Aquarel, de szerintem a több kalcium, magnézium most direkt jó. (Amúgy személyes érintettségem miatt elvből nem iszok Aquarelt)

Én is Elevitet szedek, de csak 3 naponta 1 szemet. Ettől biztos nem lesz nagy a baba. Én amúgy sem tudtam eddig 3 kg-ig sem eljutni, pedig időre szültem az első két csajt. Úgyhogy nem félek a nagy babától.

Valaki mondta,hogy javítja a vérképet naponta 1 kávéspohár jó minőségű vörösbor. Szerintetek? Merjek inni ennyit? Már 2 napja iszom, nem esik rosszul.

Gabi!

Mit jelent az, hogy választott vért kaphatsz? Olyan különleges a vércsoportod?

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Anyu RH - volt és kaptam ellenanyagot, ezért most ellenanyag van a véremben, tehát olyantól kaphatok vért akinek A RH + a vércsoportja + még ugyanaz az ellenanyag is megtalálható benne.


Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok,

Szerintem van szukseg vitaminkiegeszitesre, az elso 3 honapban a babanak, azutan pedig a mamanak, mert hanem a baba elvonja a mamatol a calciumot pl. es jon a fogszuvasodas vagy kesobb a csontritkulas. Es a hagyomanyos taplalekkel keptelenseg minden mikroelembol elegendot vinni be. Vagy ha be is visszuk, nem biztos, hogy felszivodik. A baba pedig nem a vitamintol lesz nagy. A vegetarianusoknak pedig nagyon kell ugyelni a feherje(protein) bevitelre(tej, tojas, huvelyesek, szoja), ugyanis a sejtek epitokovei a proteinek. Ezenkivul bizonyos b vitaminokat is potolni kell(pl. elesztovel)Brigi, te ezt biztosan tudod, hogy a vegetarianizmus nem csak azt jelenti, hogy elhaggyuk a hust, hanem, hogy nagyon korultekintoen allitjuk ossze az etrendunket.

Kitty, engem erdekelne, hogy miert kellett a baratnodnek befejezni a terhesseget, ugy gondolom minden tortenetbol lehet tanulni valamit.

Ildiko
kildiko
 
 


Sziasztok!

Ildikó végül is igen igazad van, Kalciumot néha én is szoktam inni, és most direkt olyan fogkrémet is vettem.
Vegetarianizmussal tényleg vigyázni kell és oda kell figyelni hogy mit eszik. Mint ahogy Ildikó is írta a tejtermékek negyon fontosak. Van egy ismerősöm aki amikor terhes lett akkor döntötte el hogy vegetáriánus lesz, de nem megfelelően tálálkozott és mindkét gyereke anyagcsere beteg lett sajnos. Az orvosok egyértelműen (több orvos) alátámasztotta hogy az anya nem megfelelő táplálkozása miatt alakult ki náluk.

Kitti engem is érdekelne a barátnőd esete. A multkor én is leírtam az egyik szomszédom történetét, akivel egyszerre voltunk kiírva, de neki is be kellett fejezni a terhességet. Szerintem is lehet belőle tanulni, bár elég szomorú történet.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok Lányok

Bogi
Igy is van, ezért kell minden esetben az orvos véleményét kikérni:-) Hiszen úgyis kikérdez (engem kikérdezett) a táplálkozási szokásaimról, és az alapján mondta el véleményét. Szedjed a vasat. Melyiket kaptad? Nekem a Tardiferon Fol-t irta fel - és egyáltalán nincs szorulásom tőle, napi 1x1 tablettát szedek be.

Kitty
a Theo a másik amit iszunk, szerintem is finomKép. Abból veszem a szénsavast az Embernek, az Aquából a simát magamnak. A munkahelyre is ezt a kettőt rendelem. (Most pedig szippantom a finom habos tejeskávét, Te túl vagy már rajta?)Kép
Vörösbor napi 1 pici pohárral ORVOSSÁG!Kép Az orvos is kifejezetten javasolta. Kitty, Lányok, igyátok nyugodtan, ha szeretitek, én is azt teszem, ha eszembe jut. Vacsi után kifejezetten jól esik 1 deci. Vérképző és az emésztést is serkenti. Nagyanyáink is úgy tartották, hogy 40 cseppje orvosság.

Már jobb a kedvem. Tegnap szinte végigbőgtem a napot. A legrosszabb hireket kaptam egy nagyon kedves (7,5 hónapos terhes) kolléganőm állapotáról. Rögvest utána az üzenet Anditól, hogy kórházba került. 2 kolléganőm vigasztalt a mosdóban, annyira padlóra kerültemKép
Szerencsére Andiék jól vannak, ma ha elindulok időben beugrom Hozzá a MÁV-ba.

Szép (szebb) napot Nektek!

Szilvus
ma 22
szilvus
 
 


Sziasztok!

Szilvus,
örülök, hogy mostmár jobb hangulatban vagy. Ilyenkor sokkal érzékenyebbek vagyunk, így nem is csodállom, hogy annyira kibuktál tegnap. Én még akkor is el tudom könnyezni magam, ha egy filmben valami rossz történik. Hátha még az ember olyat hall olyanról, aki közel áll hozzá!

Én ma azthiszem nagyon jól vagyok. Talán elmondhatom, hogy mióta megfordult a pici fiam, azóta egyre többet érzem a mozgolódását. Tegnap este is rugott párat, de nem erőseket. Annyira csodálatos érzés! Egyébként lehet ez a mozgás érzése attól, hogy hol van a méhlepény? Tehát gátolhatja az érzést a méhlepény?

Eszty 19+4
eszty
 
 


Lányok!

Hol van helyileg a Praxis? Mi a címük?

Eszty
eszty
 
 


Eszty
Igen, az elöl tapadó lepény tompítja a mozgást, azaz mozog az a picur, de a lepény nem engedi, hogy érezd. A méhfal is vastag (asszem 2-2,5 cm ilyenkor?), plusz a lepény, plusz a hasfal, szóval jó nagyot kell rúgnia annak a kiskrampusznak, hogy a mama megérezze. A hátul tapadó lepény esetében csak a méh és a hasfal a tompító tényezőKép
Tegnap egész nap a "gatyámban" volt a kezem...Este pedig addig piszkáltam, mig felélénkült és megnyugodtam. Szörnyű vagyok, nem? De a para is az...

Puszi

Szilvus
szilvus
 
 


SZiasztok!

Talán még én sem vagyok nagyon lemaradva, ha most szeretnék hozzátok csatlakozni. Már keresgélek egy ideje, hogy hasonló "korú" kismamákat találjak, de csak ma akadtam rátok. Remélem még befogadtok, igaz már vagytok néhányan.
Én Budapesten élek és az első babámat várom. Azt hiszem szerdán már 17 hetes és 2 napos voltam.
Most, ahogy olvasgattalak benneteket máris nagyon sok bizonytalanságomra választ kaptam és ez nagyon jó érzés. Így legalább látom, hogy nem egyedül küzdök ezekkel a dolgokkal.
Előző témáitokhoz: én is festem a hajam - bár páran próbáltak eltántorítani és kólát is iszom, igaz csak mérsékelten. A vitaminokat pedig inkább próbálom gyümölcsökből és zöldségekből összeszedni és nem annyira a vitaminokból, bár már az elevittel próbálkoztam, de nem vittem túlzásba.
Dolgozni addig szeretnék, amíg úgy érzem, hogy bírom. Április 18-ra vagyok kiírva, gondoltam, hogy max. csak előtte egy hónnappal maradnék otthon, de hát ezt majd úgyis meglátjuk.
AZt még sajnos nem tudom, hogy fiú-e, vagy lány a babuci, de remélem, hogy a genetikai ultrahangon látszani fog, ahova feltehetően a jövő héten megyek. Ma éjjel azt álmodtam, hogy fiú Kép)
Most így elsőre ennyi.
Szép napot!

Kata
katca
 
 


Szilvus,
énnekem azt írták, hogy a mellső falon van a méhlepényem, de valahogy azóta érzem jobban a kisfiam rugdosását, mióta megfordult.

Kata,
köszöntelek itt közöttünk. Énnekem szerdán tudták megmondani, hogy kisfiúnk lesz, így van esélyed rá, hogyha szétteszi a lábát, akkor meg tudják nézni. Én egyébként mindig lány neveken gondolkoztam (kisfiú nevünk nagyjából megvan), de ha álmodtam, akkor mindig kisfiúkkal álmodtam. Tehát van az álmokban valami! KépKép Melyik kórházba jársz? Hol fogsz szülni?

Eszty
eszty
 
 


Eszty,
Remélem, hogy kiderül a következő UH-on a neme.ÉN is tudok abban hinni, hogy az álmokban van valami és egyébként nekünk is csak lány nevünk van Kép
A Schöpf-Méreiben fogok szülni. Mondjuk a kórházban még sokszor nem voltam, mert az orvosom privát rendelésére járok. Igazából én hozzá ragaszkodtam, a kórház meg jött vele Kép
Nem tudtok véletlenül valami kismama boltot, ahol viszonylag normális áron lehet nadrágot, ill. ruhákat kapni? Most jött el az az idő, amikor a saját ruháim már meglehetősen szűkössé váltak és mindenképp kell néznem valamit.

Kata
katca
 
 


Kata,
én egyet tudok, ami nem túl drága és ahol én vettem 3 gatyót és egy ruhát, az pedig a Flórián mögött van. Nem tudom, hogy hol laksz. Még egyébként a C&A üzletekben is vannak kismama cuccok.
Nekünk csak fiú nevünk volt és ezért gondolkoztunk lány neveken, de ezek szerint hiába volt. Kép

Eszty
eszty
 
 


Eszty,

Bartók Béla úton van, számot nem tudom fejből, de ha kell, előbányászom. Régebben a Babanet főoldalán volt egy hirdetésük, ahol ha beregisztrálsz, kapsz 1000 Ft kedvezményt a vizsgálat árárból. Ha mész, Győrfy Mátyást nagyon tudom ajánlani, az egyik legjobb szonográfus.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu,
köszi a címet. Már regisztráltam magam, de a címüket valahogy ott nem találtam meg. Kép December végén akarunk menni, ezért is akarok minél hamarabb bejelentkezni, hogy legyen hely.

Eszty
eszty
 
 


De kár hogy a tea se túl jó. Bár mi igen gyöngére fözzük, tehát 2l vizhez 1 filter. A kollegáim legalábbis mind egy csészébe tettek 1 filtert. Szerintem ilyen gyöngéböl lehet napi 3-4 bögrével inni, de majd megkérdem a dokit.

Jövö héten megyek UH-ra, remélem tényleg nem nyilok még ki. Megprobálom a dokival feliratni a Tena betétet és bugyit is. Ma megnéztem a patikában milyen kellene, remélem az én dokim is felirja.

Elmentem ma toxo szürésre, azt hittem megesz az ideg, mert senki se volt elöttem, mégse vették be a papirt. Amikor egy ott dolgozó bement, a kezébe nyomtam. Gondoltam most már haladni fog a dolog. Sajna nem. Jött egy eröszakos nö, aki folyton kopogott nekik,igy is ott állt 10 percet, amikor kiadták a leletét anyu rájuk szólt, hogy itt ül kint egy kismama régóta miközben szigoruan kellene feküdnie. Ezek után már csak 10 percet vártam. A fene megy el még egyszer toxora.

Én heti 1x Elmex géllel mosok fogat, meg szedek hetente 2-3 szem Kalciumot. Nem minden nap jut eszembe.

Karmen (28+1)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Megtaláltam.
Cím: Budapest, XI. ker.,
Bartók Béla út 92-94. IV. em. 20.
(Kosztolányi térnél)

Bejelentkezés: 30/414-8886

puszka

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Eszty,

A Flórián mögötti bolt nagyon jó lenne, kb. 10 perc sétára lakom onnan! Hol van pontosan?
Köszi, Kata
katca
 
 


Szia Kata!

Tudom ajánlani a Bp. III. Mátyás Király út 18. (Csillaghegyi HÉV megállónál) Mammystic-t (Pintácsi Viki ruhái) Nadrágok 5900.- - 8900.-.
Képes ajánlójuk a www.kismamaruha.hu-n!

Eszty!

A Praxis címét már megírták, csak annyittudok hozzátenni, hogy az árak:
- vizsgálat: 8000.- (Regisztrált kedvezménnyel 7000.- )
ez tartalmaz egy kb 20 perces videófelvételt (kazit neked kell vinni), és néhány fekete fehér képet nyomtatva.
- színes kép nyomtatva: 1000.-Ft/db
- CD-re írás (színes kép, akárhány darab!!!, CD-t ők adják): 1000.- Ft
- DVD írás: 3000.- Ft

Képzeljétek, én is felkerekedtem ma, hogy elmenjek kismamagatyát venni, mert jó a változatosság, ki is néztem egy kordbársonyt, pocaknál betéttel ami nyúlik. Alapesetben a méretem M-s, vagy 38-s, így biztos ami biztos felpróbáltam egy L-s méretűt. (hízni még nem híztam, csak a hasam nő de az nagyon, pedig még csak a 16. hét végefelé járok)Most a pocakomra pont jó volt, de egy hónap múlva már nem tudnám felhúzni!!! Tisztára elkeseredtem, hogy ha most ekkor vagyok, mekkora leszek a végére. Vajon tripla XL-t kell vennem, hogy a hasam beleférjen?? A hasam körfogata most: 92 cm.
(igaz az előző terhességnél is úgy néztem ki mint akinek ikrei lesznek, mert akkora pocakom volt. )


üdv

Erika
goczane
 
 


Kata
Szia, tök jó, hogy ránk találtálKép Ami a ruhákat illeti nem próbálkozol meg azzal, hogy 1 számmal nagyobbat veszel pl. szoknyát és gatyát a megszokottnál? Hamar ráunhatsz a kismamarucikra ha már ilyen korán elkezded hordani.
Karmen
Jópár hete áttértem az ELMEX-re, mindennap (többször) azzal mosom a fogam. Még hányingerem sincs tőle, mint a megszokott fogkrémemtől volt.
Felháborító, hogy annyi ideig várattak a szűrésen. Kép Remélem nem fáradtál ki nagyon.

Sziasztok,
Szilvus
22
szilvus
 
 


Sziasztok!

Visszatérve a vegetárianizmusra: sajnos az én dokim se az étrendemről, se másról nem kérdezett semmit. Sőt, ha én kérdeztem, még ő volt felháborodva, hogy minek aggódom minden hülyeségen! Már 4 éve nem eszem húst, és kb. 2 éve szoktam le a tejtermékekről. Ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok, a tejtermékekre és a tojásra visszaálltam, és próbálok ezekből minél többet enni. Egyébként mindig nagyon odafigyeltem az étrendemre, évek óta bioboltban vásárolok és rengeteg nyers zöldséget, gyümölcsöt eszem. Most húspótlásként feltöltöttem a hűtőt szójával, abban sok fehérje van. Szerencsére a vérképem mindig rendben volt, bár az utolsónál kicsit kevés volt a vörösvérsejtem.
Most úgyis dokit váltok, majd tőle megkérdezem, hogy szedjek-e valami kiegészítőt.

Szilvus,
én is sokkal jobban érzem magam amióta nem eszem husit. 12 év után nem volt nagyon furi visszaszokni rá? Egyébként a baba miatt tértél vissza a husokhoz, vagy más oka volt?

Gabi!
A terhesség előtt is alacsony volt a vérnyomásod? Mert nekem mindig az volt (átlagosan (80/50), de eddig nem éreztem emiatt semmit, nem okozott gondot. Viszont mostanában folyamatosan fáj a fejem, és ráadásul nagyon erősen. Gyógyszert nem akarok bevenni, de a kávét, kólát meg utálom. A tea neked segített?

Eszty!
Az a bolt, amit írtál, a Kórház utcában van közvetlen a Flórián mögött. Azt hiszem lassan engem is érinteni fog a kérdés, ideje kicsit körülnéznem, mert nem túl kényelmesek a régi gatyáim.

Karmen!
Olyan jó, hogy tényleg vannak csodák! Én ezt magamban ennek könyvelem el, bár Kedvesem soha nem hitte, hogy tényleg ne jönne össze spontán a dolog. És a genetikán minden rendben volt? Az a vizsgálat tulajdonképpen miből áll? Drukkolok, hogy Neked se legyen semmilyen komplikáció!

Kata!
Én is üdvözöllek itt Kép)!

Brigi
14+1

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok.

Mindenkinek nagyon köszi a választ. Látom itt aztán pezseg az élet. Csak két napja nem néztem be (rengeteg munkám miatt), s máris mennyi olvasnivaló!! Kép

Szóval, köszi a táblázatba való felajánlást, már írom is az adatokat: 26 éves leszek januárban, első babámat várom, aki most 21 hetes és hat napos. Kisfiú, és Attilának fogják hívni az apukája után. Remélhetőleg március 23-án fogok szülni a veszprémi Cholnoky F. kórházban (Veszprémben lakom) Ennyi infó elég is, ugye?

Egyébként én közben megbeszéltem magunkkal hogy hétfőtől nem dolgozom. Kép) Most már örülök h így döntöttem. Egész felszabadultnak érzem magam. Egyébként megfigyeltem hogy ha itthon vagyok, akkor szinte nem is keményedik a pocóm.

Szóval köszi a sok jótanácsot.

Brigi
Nekem is szúrt, aztán egyik percről a másikra abbahagyta. Azt mondta a dokim hogy biztos rosszul feküdt és nyumott valamit

Erika
Nagyon édesek a fotók a babáidról. Irigyellek hogy már ennyii UH képed van. Nekem csak Kettő van, s az egyiket kétségbeesve keresem. Valahogy elkevertem.

Puszi mindenkinek
nitus
 
 


Brigi, Eszty! csak röviden irtam le a bajokat, ennél sokkal bonyolultabb volt az út a terhességig. De a lényeg még esélyt se adtak a dokik. A genetika egy vérvételböl állt, majd több mint 1 honap mire meglett az eredménye. Annyit mondtak, hogy nincs genetikai baj és hogy terhesség elött min. 3 honappal szedjek Elevitet.

Szilvus! Az Elmex gél és a fogkrém nem ugyanaz! A géllel csak hetente 1x szabad fogat mosni, tilos kiöbliteni, igy inni se lehet utána már. Ezért marad el néha, mert én folyton iszok, még elalvás elött is. A fogkrém viszont olyan mint bármilyen más fogkrém, rendszeres használatra javasolt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Már egy ideje olvaslak titeket, de - az előzményeink miatt, kabalából - csak most merem elhinni, hogy tényleg eggyel többen leszünk jövő tavasszal.
Ha lehet vegyetek fel engem, illetve minket Kép is a táblázatba.

Bp-en lakunk és Ficánka (csak így hívjuk pocaklakónkat) az UH szerint kisfiú. Ő lesz a 2. fiunk, van már egy Laci nevű, kamaszkorú gyermekünk. A picur nevét még nem tudjuk, mert eddig csak a lánynevet döntöttük el: Dorina lenne ha mégis kislány lenne.
A magam 39 évével egy kicsit túlkoros vagyok már. Szülni valószínűleg a Szt. István kórházban fogok, előreláthatólag 2004.máj.9-én.
Azt hiszem minden táblicsku adatot megírtam.

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni:
Sajnos a kelleténél nagyobb súllyal kezdtem a terhességet és már most látom, hogy gondjaim lesznek a ruhavásárlással. Eddig az a tapasztalatom, hogy van egy csomó molett bolt és egy csomó kismama bolt, de hol kapok vajon molett méretű kismama ruhákat?

Még egy gondom van: szerintetek meddig lehet húzni a fogorvosi vizitet? Nekem ugyanis még mindig utálja a gyomrom ha fogat mosok így pedig elég izgalmas lenne egy fogorvosi kezelés.

Kellemes poci növesztést!
Üdv:
Humi (14+6)
humi
 
 


Sziasztok!

Brigi: terhesség elött nem volt alacsony a vérnyomásom, nekem is állandóan fájt a fejem, terhesség elején én sem tudtam meginni akávét sem és a colát sem, elmentem dokihoz és azt mondta hogy akkor egésznap teát igyak, amikor szomjasvagyok akkor is, de ha nem múlik akkor algópyrint bevehetek. Hát a tea segített, de volt olyan nap amikor nem olyankor muszály volt bevennem gyógyszert.

Mostanában nekem is szokott szúrni a hasam alja, ez lehet attól is hogy rosszul fekszik a baba, de lehet attól is hogy a méhszalagok nyúlnak.

Humi üdv közöttünk, gratulálok a pocaklakóhoz.
Szerintem ne izgulj a fogorvos miatt, én is csak a 18. héten voltam nála.

Ma vettem 3 rugdalózót és 3 bodyt a babónak, meg vettem egy cumis üveget. Hiába nem bírom megállni, olyan édesek.

Na megyek, mert muszály főzni. Csirkepörkölt lesz tésztával.

Sziasztok

Gabi
23+4

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Örülök Humi, hogy Te is csatlakozol hozzánk! Képzeljétek vettem az egyik áruházban egy pizsit a kislányomnak, amiben olyan mint egy mikulás. Feltettem az albumába a képeket, szerintem érdemes megnézni:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1087

Mindenkinek jó hetet!

Üdv

Erika
goczane
 
 


Most írom 2x a levelem, mert az előzőt kitörülte! Kép

Kata, Brigi,
én úgy tudom, hogy a Vörösvári úton van. Az óbudai piac melletti 10 emeletes házak aljában. A pontos címet sajnos nem tudom, de könnyen meg lehet találni.

Humi,
köszöntelek a kis csapatunkban. Fogorvos miatt szerintem ne aggódj, mert én sem siettem el a hozzá való menést. Kép

Hát, én nem kezdtem ma valami fényesen a napot. Tegnap este felé is már elkezdett jobb oldalon fájni a csontomnál a hasam, lehet hogy tágult valami? Ma reggel meg felkelés után és wc-re mené sután, elkezdett fájni a hasam. Kb. úgy, mintha meglenne. Nem volt görcsölés, csak fájdogálás. Nem tudom, hogy mitől volt. Mostmár elmúlt, nem fáj, de a gyomrom reggel óta nem volt jó. Lehet hogy nő a hasam és a gyomromat is nyomja? Kép

Kinek milyen volt a hétvégéje? Nekem jó volt, fent voltak az unokatestvéremék, jókat beszélgettünk és nevettünk.

Eszty 20+0
eszty
 
 


Sziasztok Lányok, Jó reggelt!

Most, hogy így visszaolvasgatom az írásokat rájöttem, hogy milyen gyorsan repül az idő. Jó régen nem írtam már..... Közben nsok minden történt velünk, többek között nov.8-án megvolt az esküvőnk, ami csodásra sikeredett. Elég jól bírtam, még táncoltam is, és a babónk is élvezte szerintem Kép))
A pocakom napról-napra csak növöget.....

A hétvége elég nyugisan telt, szombaton még dolgoztunk, majd vásároltunk, vasárnap pedig csak pihenés volt.

Legyen szép napotok!

Puszi: Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

A boltot a Vörösvári úton megtaláltam! Vettem is két nadrágot, bár az elején eléggé idegenkedtem tőlük, de az eladó hölgy, aki nagyon kedves volt, rábeszélt, hogy próbáljak és úgy már jobban néztek ki. Nagy meglepetésemre a legkisebb méret lett jó, pedig egyébként M, vagy néha L a méretem. A csillaghegyi hévnél található bolthoz még nem mentem el, de azt is meg fogom nézni. Köszi a tippeket.

Eszty, ilyen menses szerű enyhe (nem görcsös) fájások nálam is szoktak jelentkezni. Az elején persze megijedtem, de aztán a barátnőm mondta, hogy ilyenkor a méh tartószalagok nyúlnak. Hogy ez igaz, vagy sem, azt nem tudom, de én megnyugodtam tőle, meg az elején még az orvosom is mondta, hogy ilyet még fogok érezni. Szóval, szerintem normális.

Én ma fogom megtudni az AFP eredményem, remélem minden rendben lesz.

A hétvége egész jó volt: szombaton vásárolgatás és rokonok látogatása, aztán vasárnap egy barátunk jött el hozzánk és egy jót beszélgettünk. Kezd már karácsonyi hangulatom lenni Kép biztos az idő miatt.

Kata
katca
 
 


Edina,
gratulálok az esküvőhöz. Ha esetleg lesz kép, akkor felteszel?

Kata,
örülök, hogy megtaláltad a boltot. Én is csodálkoztam, mikor felpróbáltam az M-es gatyát és szinte nagy volt rám. Pedig mindig is az L-es volt a jó. És milyen gatyót vettél?
Én is ilyesmire gondoltam, mármint hogy biztos nő a pocakom és azért fájogat, de ha a héten többször lesz, akkor majd pénteken elmegyek a dokihoz, hogy tapperoljon meg, minden rendben van-e. Kép De szerintem nincs gond, csakhát még nem tudom, hogy mi a jó és mi nem.
Énrám is néha rámjön a karácsonyi hangulat, de rám szerintem azért, mert látom már a karácsonyi kivilágításokat a nagyáruházaknál. Meg persze a sok mikulást az üzletkben. Kép
Majd írd meg, hogy mi lett az AFP eredményed!

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok Lányok!

Alig pár napot nem olvastalak Benneteket és máris annyi új pocakos jeletnkezett be, hogy alig tudom követni az eseményeket!Kép

Szerencsére pénteken kiengedtek a kórházból, mert több infúziót nem adtak, viszont gyógyszerük nem volt (mai magyar kórházi állapotok: kezelőorvosom elrendelet napi 3x2 MagneB6-t, de a kórházban nem volt, így alkut kötöttünk, hogy kiengednek, én megveszem a gyógyszert és otthon szedem). Szombaton semmiféleképpen sem szerettem volna benn maradni, így inkább hazajöttem, többet úgyse tudtak volna segíteni, a görcsölés pedig elmúltam...

Most voltam körzeti dokinál, egy hétig itthon maradok táppénzen, aztán van még 4 hét munka és vége. Most semmi bajom, szombaton ugyan még fájt a pocim, de az semmi volt a csütörtöki görcsökhöz képest, amikor a szőnyegen meg az ágyon kuporogtam és meg se mertem moccanni, hogy nehogy még jobban fájjon...Hát lányok, ha így kezdődik a vajúdás, akkor legalább már lesz fogalmam, hogy honnan indul az egész...Kép

A kórházi ellátás viszont elég korrekt volt, de azért jobb minél előbb hazajönni... Még egy vajúdást is sikerült megtapasztalnom, ugyanis a mellettem fekvő hölgy 40 hetes terhes volt és éjszaka beindultak nála a fájások, úgyhogy én sem aludtam semmit és egyfolytában kérdezgettem, hogy van, hány percesek, ő meg rohangált a WC-re, a folysóra, nővér egy szál se volt sehol, hiába hívtuk őket, végül bejött a férje és valamikor hajnalban átmentek a szülőszobára, reggelre meg is született a kislánya...
Másnap meg nézett nagyott a nővérke, hogy hova tűnt a beteg, nem akarta elhinni, hogy senki sem volt ott és velem üzent a lány, hogy ment szülni...kicsit kínos volt, amikor mondtam neki, hogy hiába rohangáltunk éjszaka nővért fogni...

Egyszóval tapasztalatnak sem volt utolsó... Ja és még valami, amire mindenki nagyon figyeljen oda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Találkoztam egy firssen szült kismamával is, aki 34 hetesen szült koraszülött babát, mert a sógornője gyerekeitől elkapta a most anság elterjedet gyomorfertőzéses betegséget (gyerekek óvodában elkapják, hasmenés, hányás), ami megindította nála a szülést! Úgyhogy csak óvatosan a barátok, rokonok beteg gyerekeivel, mert ennek ilyen következménye is lehet. Szegény nő vagy 3 hétig benn lesz a kórházban a baba mellett, aki inkubátorban volt az intenzíven, mert a belső szervek még nem elég fejlettek...

Most búcsúzom, még benézek hozzátok a héten, üdvözlök mindenkit és vigyázzatok nagyon magatokra!

SZILVUS!!!!
Köszi, hogy hívtál, nagyon jól esett a kórházban, ha vigasztal így utólag, én is jót bőgtem aznap, miközben az infúzióm csöpögött, már szégyelltem magam a dokim előtt, aki bekötötte az infúziómat... Azt hiszem, most már meg tudom érteni azokat a kismamákat, akik sírnak, ha nincs tejük vagy valami probléma van, mert nagyon szar érzés kórházban lenni és félni...Kép
De szerencsére mindig vannak olyan emberek, akik odahoznak egy papirzsepit és azt mondják, hogy ne sírj...

Szép napot!

AndiKép
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a gyógyszertárban vény nélkül kapható aranyér elleni kenőcsök közül melyiket lehet terhesség alatt is használni és melyik igazán hatásos? Azt hiszem szükségem lenne rá.

Karmen!
Azóta, hogy nálam is rendeződtek a dolgok, már teljesen másképp gondolok az orvosokra. Nem akarok általánosítani, de - nem tehetek róla - nem bízom meg bennük. Egyébként most az egyik orvos ismerősöm azt mondta, hogy az is befolyásolhatta, hogy ennyi idő után sikerült teherbe esnem, hogy teljesen elhittem a diagnózist és pszichésen gátoltam az egészet. Nem tudom mi igaz ebből, talán a hit tényleg rengeteget számít. Azt gondoltam a genetikai vizsgálat kicsit komolyabb, de azért én szeretném elvégeztetni, hangányit nyugodtabb lennék.

Nitus!
Mostanában nagyon sokat járok Veszprémbe, szeretem azt a helyet! Kicsit irigyellek, hogy ott laksz. Kedvesem zirci, de együtt lakunk Ódudán. Kéthetente szoktunk "hazautazni" (mármint hozzájuk), úgyhogy nagyon ismerem már a Bakonyt, és azt hiszem tudnék ott élni.

Gabi!
Engem pont most tiltottak el az algopyrintől. Kezd elviselhetetlen mértékig fájni, és ráadásul minden nap Kép. Már néha aludni sem tudok tőle, úgyhogy azt hiszem valami komolyabb kivizsgálás kellene. Addig megpróbálkozom a sok teával, meg talán a capuccino menni fog. Nekem azt mondták, hogy csak aszpirint szedhetek, az viszont sajna nem hat. Remélem hamarosan vége ennek az időszaknak.

Humi!
Gratulálok Ficánkához! Most sajnos nincs nálam a bolt címe, de tudok egy turkálóról, ahol csak kismama ruhákat árulnak, és szerintem ott nagy esély van rá, hogy találsz magadnak valót. Holnapra megnézem és elküldöm, jó? De szerintem talán varratni sem lenne túl drága, mert anyagokat már lehet olcsón kapni, csak érdeklődni kell egy jó varrónő után.

Szép napot mindenkinek!
Brigi (14+3)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Andi!
Örülök, hogy kiengedtek és jobban vagy! Azért még vigyázzál magadra! Jó, hogy megosztottad a tapasztalataidat velünk.
darla
 
 


Andi,
örülök, hogy kiengedtek a kórházból, mégiscsak jobb ha az ember otthon van. És ezt a vírust, csak gyerekektől lehet elkapni? Mert ha felnőttektől is, akkor gond van, mert ki tudja, hogy a buszon köhögők közül ki "köp" rám ilyen bacit. Kép

Brigi,
aurobin kenőcsről tudok csak, de azt csak vényre lehet kapni és azt terheseknek nem lehet. Énnekem is vannak néha gondjaim, de még nem gondoltam rá, hogy kenegessem. És algopyrint miért nem szedhetsz? Vagy csak sokat nem szedhetsz belőle?

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Múlt héten nem nagyon tudtam olvasni-írni, mert rengeteg munkám volt, több kolléganő szabin vagy táppénzen volt....
Megdöbbenve olvastam, hogy Andi kórházba került...Remélem, hogy már otthon vannak, és jól vannak...SZILVUS????

Ma voltam AFP utáni uh-on. Egészséges a kismanónk, 389 g Kép és állítólag kisfiú Kép Azt írták a papírra, hogy a lepény a mellső falon tapad. Elképzelhető, hogy azért nem érzem még a mozgását? Nem tudjátok, hogy mit jelen az, hogy a baba med.végű fekvésben van? Medence végű lenne???? És az mit jelent?

Üdvözlöm az újakat, jó, hogy egyre többen vagyunk! Kép

Esik az eső, brrrr...nagyon utálom Kép

Üdv,
Pumukli 18+5
pumukli
 
 


Andi Kép Kép Kép
Úgy örvendek, hogy otthon vagytok, és hogy minden rendben! Kép Vigyázz nagyon magadra és Lilire! Kép

Csak most olvastalak, beírásom előtt a 10:44-kor írt üzenet volt nálam az utolsó, nem frissítettem...

Millió puszi
Pumukli
pumukli
 
 


Pumukli,
már hiányoltalak, mert rég jártál felénk. Örülök, hogy minden rendben van a babóval, de szomorkás vagyok, mert az én kisfiam 19 hetesen 260 g volt, a tiéd meg 389 g. Kép Én is arra gondoltam, hogy azért nem éreztem korábban a picinek a rugásait, mert a mellső falon van nekem is a méhlepény. A rövidítés biztos, hogy az, hogy medence végű, de hogy konkrétan ez mit jelent, nem tudom. Énnekem is írtak ilyet, de nincs nálam a papír, így nem tudom, hogy nekem mit írtak. Kép

Lányok, Ti hogy frissítitek az üzeneteket? Mert ha én a frissítés gombra nyomok, akkor kidob teljes az elejére. Bár az is lehet, hogy csak béna vagyok. Kép

Eszty
eszty
 
 


Eszty Kép
Hozd el holnap a papírt, és akkor összehasonlíthatjuk Kép Én "túlsúlyosnak" vélem a kicsikémet, mert azt olvastam a baba-mama oldalon, hogy a 20.héten 340g a baba...De én még 19 hetes sem vagyok...remélem, hogy nem lesz "óriásbébim". De a legfontosabb az, hogy egészséges Kép

Én megnyomom a frissítés gombot, de nem mindig dob ki a legelejére...

Pumukli
pumukli
 
 


Eszty Kép
Te már érzed a babód mozgásait???

Pumukli
pumukli
 
 


Pumukli,
ok, holnap elhozom a papírokat. Persze, nem az a lényeg, hogy mekkora, hanem az, hogy egészséges. Igen, szoktam érezni, de nem sokszor. Nem egy túlmozgó baba. Kép Először igazán akkor éreztem, amikor átfordult. Azóta érzem jobban. Ezért gondoltam arra, hogy a bal oldalon lehet a méhlapény, mert mikor a pici lábai bal oldalon voltak, akkor nem igazán éreztem. Most, hogy megfordult, jobban érzem. Szerintem lassan Te is érezni fogod!

Eszty
eszty
 
 


Eszty Kép
Hogyan érezted amikor átfordult? Mit értesz tulajdonképpen azon, hogy átfordult? Bocs, hogy ilyen kiváncsiskodó vagyok....

Pumukli
pumukli
 
 


Pumukli,
semmi gond, engem is mindig minden érdekel. Kép Tulajdonképpen a köldökömtől nem messze rúgásokat éreztem. Nem is kellett gondolkoznom azon, hogy mi az, rögtön tudtam. Kép Aztán másnap mentem uh-ra és akkor néztem, hogy mintha 2 héttel ezelőtt a baba feje jobb oldalon lett volna, most meg bal oldalon van. KépKép Innen tudtam, hogy akkor fordult meg.

Eszty
eszty
 
 


Eszty Kép
KösziKép Én sajnos most nem láthattam.....kórházi uh-on voltam, és ott nem mutatják meg, egyszerre 3 kismamát hívnak be, és kb.2-3 perc jut 1 kismamára. Dec. 9-én megyünk legközelebb a dokimhoz magánba, csak ott tudjuk megnézni.

Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok! Kép

ANDI
Isten hozott újra itthon, azaz otthon, azaz köztünkKép Nanáhogy megijedtem amikor olvastam az sms-ed, PONT rosszkor jött és elsőre rossz hír is volt, úgyhogy az én kis mimóza lelkem, tudod...Kép Kép De annyira örülök, hogy jól vagytok. Pihenj, s minden OK lesz. Aztán majd nyomulunk együtt márc. 22.-én, s támogatjuk, lelkesítjük egymástKép Tök jó leszKép

Brigi
Azért lettem vegetáriánus (tejterméket ettem mindig), mert egészen egyszerűen sosem szerettem a husit, igy aztán úgy döntöttem, megleszek nélküle. 20 éves voltam, akkor költöztem el otthonról, igy anyuék sem szóltak bele (EDD MEG A RÁNTOTTHÚÚÚST!!), de nagyon jól tűrték eme rigolyámatKép Aztán végül a fittness és a testépítés miatt kezdtem el a fehér husit enni, hogy ne legyen hiábavaló a sok "szenvedés". Igy aztán eszem. a baba óta pedig fokozottabban, napi 1x tuti beépítek valami husit az étrendembe. Csakis sovány, hófehér fajtátKép

Humi
Gratulálok FicánkáhozKép Szerintem bármelyik kismama boltban kapsz magadra ruhát és nagyon szépeket. Én azt tapasztaltam, hogy elég nagy méreteket készitenek a kismamáknak, a méretezés (M,L,XL) mit sem számít, annál sokkal nagyobbak.

Lányok, képzeljétek, ma először nyomulok IGAZI kismama naciban!Kép A soroksári úti MegaToysban vettem, nagyon szép sztreccs-kordbársony, a szárán és a derekán 2-2 oldalt bőrszalagokkal fűzve-diszitve! Kép Mivel hosszas és kitartó keresgélésem eredménye volt - egyetlen S-es és valóban kicsi ruha - annak ellenére is megvettem, hogy még mindig nagy. Kicsit hippisen festek benne, mert a derekát vissza kellett tekerni, hogy ne legyen nagy az ülepeKép Igy egész jó. az eladó hölgy "biztatott", hogy úgyis belehízik majd a popsim isKép Hehe. A dereka lyukacsos gumival állítható.

Bejártuk a Megát és a Brandont is, majd a köv. levélben írom a tapasztalatokat. Mi még semmit nem vettünk, pedig nehéz volt ellenállni a kis ruciknak.

Na gurulok tova, iszom egy koffeinmentes cappuccinot. Csak az illúzió kedvéért.

Pumukli, Andi
Jelentem nálam is beérett a +5 kiló! Kép vasárnap elértem az 59 kg-ot. Pocakkörméret ügyben holnap referálokKép

Puszi Mindenkinek!!!

Szilvus
22+3
szilvus
 
 


Humi
A fogorvost én teljesen el szeretném sumákolniKép Szülés után úgyis kell mennem. A fogkrémtől jó sokáig hányingerem volt, az Elmextől most nincs.

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy ha az ember csak pár órát hagy ki, már akkor is rengeteg dolog történik itt és sok info jön tőletek.

Andi, ugyan még nem "ismerjük" egymást, de én is nagyon szorítottam neked és örülök, hogy nincs semmi baj. Biztos iszonyúan megijedtem volna, ha velem történik ez.

Most beszéltem az orvosommal és az AFP-m teljesen rendben van. MOndott értékeket is, csak nekem az sokat nem jelent. HOlnap megyek UH-ra a kórházba. Kíváncsi vagyok, ilyen még nem volt.

Nitus, én Vp-be jártam iskolába 5 éven át és nagyon szeretem azt a várost. Szívem szerint maradtam volna ott, csak hát a lehetőségek sajnos korlátozottabbak voltak sokkal, mint Pesten. Mindenesetre gyönyörű hely és a szívem csücske!!

Eszty, még valamikor délelőtt kérdezted, hogy milyen nacikat vettem. Vettem egy kordot, elől betéttel, világos színűt és egy fekete szövetet, ami szabályozható. Az elegánsabb. Ezt a kettőt sikerült, de ma még nem vettem fel... Majd holnap, ha megyek a kórházba.

Puszi nektek!

Kata
katca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?