Új privát üzeneted érkezett!

Kuha!

Bocsi, de nekem egy és ugyanaz volt ez a név és én meglepődtem, hoyg 2 féle van benne. Én azt hittem a Gergő a Gergely becézett alakja. Bocsi a tudatlanságomat. Kép

Gergő: éberen őrködő
Sorsfeladata mindenképpen a családhoz és az otthonhoz köti. Emiatt nehezen válik le, nagyon ragaszkodik. Fontos az olyan párkapcsolat, amelyben a társa alárendelődik, mert egyébként nem irányíthat a kapcsolataiban. Keresi a lehetőséget a gondoskodásra, hiszen ezen keresztül teljesedhet ki. Egész életében éreznie kell, hogy szükség van rá, ezért megbízható. Keresi az érzelmi kötődést, így érzi biztonságban magát. Rendkívül érzékeny és szélsőséges. Erős az intuíciós képessége, bár gyakran tévedhetetlennek hiszi magát. Előtérbe kerül kapcsolata a múlttal, a gyökerekkel, de ha ez rossz érzéseket ébreszt benne, megtagadja. A nehézségeit az érzelmi elfojtások okozhatják, ezek hatására reakciói szélsőségessé válhatnak.

Kép
Kép
gangi
 
 


Havtünde!

Mi esett ki? 1-2 név???

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!

Gergő!

Köszi!

Kép
kuha
 
 

 
 

Gangi!

Ne viccelj már! Kép Én bocs, ha bántó szándék jött le belőle. Nem volt célom, még véletlenül sem.

És köszönöm a jellemzést, kíváncsi vagyok, mennyire lesz jellemző rá. Kép


Mellesleg nálunk már rég elvolt döntve, hogy Gergő, amikor szülés előtt kb. 2 nappal megszólal a férjem (aki meg volt győződve, hogy olyan név nincs, hogy Gergő, csak olyan, hogy Gergely). Szóval:
" De ugye, azért ha kiderül, hogy mégsincs Gergő, csak Gergely, akkor nem fogjuk Gergelynek hívni, ugye?"
Hát erre mit mondjak? 9 hónap alatt nem sikerült meggyőznöm, hogy igenis van Gergő.

Kép
kuha
 
 


Gangi!

Igen, 1-2 név. A Jázmin és a Zsófi. Bár a Zsófi inkább az apjának tetszett.
Vendég
 


SZiasztok!

MEgjöttünk a dokitól.

vagyis a dietetikustól.
A doki meg sem nézte nagyon, egyből mondta, hogy cseréljünk tápszert.

Ismeri valaki a Milupa Pregomint?

Ilyet kell adni.
Engem meg minden tejtermékről letiltottak, még a sajtról isKép.
MEg a tejes kifliről, főzelékekről...
Azt hittem, csak direkt tejterméket nem lehet enni,de azt sem, amiben tej van.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Üdvözöllek a klubban. Kép Kép

Én nem ismerem ezt a tápit, de Pzita majd biztos ír vagy belinkel vmit róla. Kép
Ízlik Eminek?
Vendég
 


Uxi,
én sem tudtam, hogy ez ilyen szigorú! Kép

Most ment el a dr.néni, megdícsért minket, hogy milyen jó súlyban vagyunk (rám nem célzott, bár tehette volna) és mondta, hogy már nyugodtan húzzak bele a kajáltatásba. Ma már kihagyom a 8-as szopit, csak pép lesz, utána meg kezdhetem a főziket.
Ti babuitok miből szeretnek inni? Lecikizte az Ikeás csőrös poharat, szerinte abból nem jön normálisan. Adjam sima kispohárból a vizet. Egyébként az Ikeás zöld kanál szerintem a legjobb. Barátnőméknél a csőrös pohara is nagyon jól bevált. Vagy vegyek varázsitatót? Dr.néni szerint a cumit már ne vezessem be. Ja és kiröhögött a Humana bébivízzel is, mondta jó a Szentkirályi is, amit én iszom, nem kell Nórinak külön víz. A csecsemőteáról is lebeszélt.
Ja és kérdezem tőle, hogy ha elmegyünk egy étterembe vacsizni Nórival, akkor mit kapjon a pép helyett. Azt modja, nyugodtan készítsem el előre, hogy csak bemelegíttetni kelljen. Ti csináltatok ilyet? Nem lesz pl. bőrös?

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Dóri,
én csak a péphez tudok hozzászólni, nem lett bőrös melegítve. Nem ette meg Lívi az egészet én meg megettem újramelegítve. Nem volt semmi különbség.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Még nem váltottuk ki az új tápit, holnap még beszélek a saját dokijával is (a kórházban írták fel a tápszert).

Hozzátápi: a dietetikus azt mondta, március elején kezdjük.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jdora!

Szimpi a dokinénitek! akkor ha nem akarsz vizet forralni, adhatsz Szentkirályit is? És mi is?
Én úgy gondoltam, teát csőröspohárból fogok adni, a dizájn kedvéért, hogy tudja, a teát pohárból isszuk. Cumisüvegből meg csak tápit adok. De ez csak terv, aztán majd alakul. Pár napja megissza a teát (cumisüvegből, mert még nem vettem varázsitatót). Kép
Én étteremben tápit adtam Zitának (jó mi? Nem is eszik mást. Kép) Odaadtam, hogy melegítsék meg, nem volt semmi gond.
Vendég
 


Én is gondoltam rá, hogy csőröspohárból adom neki a vizet, de úgy félek, hogy félre fog nyelni. Ti nem féltek? Olyan nagyon jön abból az inni. Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Tünde,
dr.nénit én is csípem. Mindig lelazít, ha túlvariálok valamit. Ti még egy hónappal fiatalabbak vagytok, nem tudom a vizet, de szerintem mehet, vagy van az Óbudai Babavíz, vagy mi, az szerintem simán. De várjatok még hsz-okat ebben a témában. Elvileg a tápit is csak frissen lehet keverni, mint a pépet, de ezek szerint ezt nem kell véresen komolyan venni, hogy nekiálljak az étteremben vizet forraltatni és kutyulgatni. Utána meg besírni magam a mosogatóhoz... Ja és nem árt ott utána mindent sterilizáltatni a mikrójukban! Lehet, kivágnának. Kép

Gangi,
én a csőrös poharat nem adom még oda, együtt fogjuk, így a mennyiséget én szabályozom.

Tegnap 8-as szopi helyett egy egész adag pép csúszott és hamar el is aludt utána. Egy szopi kiváltva! Készülődés a koncertre!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Tünde,
lehet a 6 hónap a VÍZválasztó Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora!

Vízforralóban forralom a vizet, nincs ezzel semmi bajom, csak ha megyünk vhova (pl februárban anyóshoz Kép), ne kelljen már annyi mindent vinni, a palackos víz egyszerűbb. Kép Nekem is mondta anno a doki, hogy nyugodtan csináljak meg egy napi adag tápit előre. Amióta majd' egy cumisüvegnyit eszik Zita, nem látom értelmét, így frisset kap mindig. Kép Vagy megcsinálhatnám egy 1,5 l-es PET palackba is, nem!? Kép Kép Kép
Nórika ügyes kiscsaj, hogy eszi a pépet!Kép

Gabuska!

Lívi eszi a Sinlacot? Végülis hogyan adod neki? Én tegnap tágítottam ki az egyik cumi lyukját, mert mindig eldugult. Kép Kép
Vendég
 


Tünde,
eszi, de nem rajong érte. Szintén nagyobb lyukú üvegből.
Pár napja nagyon tré a kaja nálunk. Keveset, kínlódva.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Most néztem a profilodban, jó a saját idézet!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


A sinlacból ti nem csináltok többet, mint amit a doboz ír? Nekem 170 mili lesz belőle, kevésnek tűnik.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Én 180ml vízhez teszem a port, de így is hamarabb éhes lesz tőle Zita.
Hányszor adod Lívinek?
Vendég
 


Tünde,
1-2 alkalmommal kap naponta, reggel tápi, délben főzi, du. gyümi vagy sinlac, este sinlac.
A 180 milihez is 5 kanállal teszel?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Nem, ugyanúgy számolom, mint a tápit. 30ml-1 mérőkanál. Nem, nem volt nekem se a Sinlachoz kanál, de az 1 evőkanál pont annyi, mint a tápi mérőkanala. Kép Kép
Vendég
 


Olvasva a hozzászólásaitokat én meg se szólalok, mert ha Lackó megeszik 150ml vízből csinált sinlacot akkor teljesen odáig vagyok meg vissza, van hogy a 120 is alig fogy el. Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!

Nagy nehezen megtaláltam a táblit. Hmmm. Lackó idősebb pár nappal Zitánál, de Zita mindig is bélpoklos volt. Ha gyarapodik rendesen, biztos jó így. És Lackó hányszor eszik egy nap? Eszik mást is? Gondolom van tejes tápija is?
Vendég
 


Tünde,
majd figyuszkálok és beteszegetem a táblit néha Kép



<pre>
Név Baba Mikor született? Mennyivel született? Hol született? Hozzátápi Tesó(k)
Cipó Emma
Bkriszta Ákos 2005.05.18. 3700 gr / 57 cm Budapest, Szt. Imre
Pankata Dávid Roland 2005.07.13. 3400 gr / 52 cm Szeged, Női Klinika 15 hetesen Ádám Róbert (1999.12.15.)
Jdora Nóra 2005.08.09. 3700 gr / 57 cm Budapest, János kh. 5 hósan
Gabuska Lívia 2005. 08.16. 2510 gr / 52 cm István Kórház 15 hetesen
Barbapapa Leon 2005.09.01. 4070 gr / 53 cm Péterffy kórház 4,5 hónaposan Noel (2004.04.17.)
Kuha Gergő 2005. 09.03 3700 gr / 57 cm Budapest-Kútvölgyi Kórház 14 hetesen.
Mea Lívia 2005.09.06. 3950 gr / 56 cm II. Női Klinika
Gangi László Balázs 2005.09.16. 3170g / 50 cm Tatabánya, Szent Borbála Kórház 4 hónaposan
Belyjuska Levente 2005.09.18. 2500gr / 48 cm Dújváros, Szent Pantaleon Kórház 4 hónaposan
Havtunde Zita 2005.09.23. 3740gr / 52cm Győr 15 hetesen
Dóri_bp Viktória Dorottya 2005.10.14 3550 gr / 56 cm Uzsoki Gergő (1998.07.03)
Uxi Emilía Nóra 2005.10.28. 3100 gr / 53 cm Nyírő Gy. Kórház
Ilba Benedek 2005.11.10. 3060g / 57cm Szent István Kórház
Zozo Vivien 2005. 11.10. Szeged, Női Klinika
</pre>
pankata
 
 


Kata!

Köszi!!!!!
Vendég
 


Figyuzzatok!
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Nagyon jók ezek a meztelen tappancsos képek! Kép Kép

én nem merek így csinálni enyém kölökkel, mert tuti küldene egy adag kaját.
Tesóm egyszer (még kisbaba korában) belehányt anyukám szájába.
Kép
Vendég
 


Tünde,
Lívi is nagyon hányós (refluxosKép), de itt épp egy jó kis megállbenneakanál spenót után voltunk.
Én egyszer a cumit nyaltam le, kiköpte a kiscsaj 3 méterre, nem tudtam, hogy előtte nyelt vissza egy kis felbüfögött tápszert. Nem részletezem, hogy milyen íze volt, mert úgy fogok csinálni, mint a zöld fej a hsz-ed végén...

Meg szabad kérdezni, hogy egy keresztelőt hogy kell megszervezni?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Aha.
Elmentek a paphoz, ő elmondja az ő részét. Mi 11-re kértük, mert mindenki más városból jött, és étterembe mentünk utána ebédelni.
Az éttermet neten foglaltam, megírtam hányan leszünk, mik legyenek a kajában, és kértem árajánlatot. Egyébként így lényegesen olcsóbban megvolt a kaja, mintha nem beszéltük volna le előre. Szóval ennyi, kérdezz bátran!
Mi nem vettünk Zitának külön keresztelőruhát, mint láthattad, overallban volt a templomban. Kép
Vendég
 


Tünde,
köszi!!!!
Mi sem fogunk venni, utálom a habos-fodros ruhákat, brrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Naaa, Gabuska,
azért egyszer elmegy egy habos-fodros, nem? Nórin rózsaszín bőrszandi is volt! Már egyszer feltettem, de itt van újra, annyira cuki volt! Kép
Pedig én sem vagyok habos-fodros-bodros-hívő! Sőt! De ettől kész voltam! (Janó atya is kicsípte magát! Kép )
Cuki nagyon a baba-mama torna!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Tünde,
ez a hányós sztori elég undi, majd óvatos leszek! Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Hát szerintem is, de Gabuskáé is elég undi!
Vendég
 


A-ha! Én nagyon bírom az ilyeneket! Kép Olvasni, persze!

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Sziasztok!

Tünde!

Nem itt kérdezted, de márc 1 hamvazo szerda idén.

Heni

Kép
hencsi
 
 


Dóri,
igen, már láttam a képet a másik topikban. A kislányod nagyon szépKép, de ruha ügyben nem vagyok meggyőzve.
Viszont ami a profilodban van rajta, az nagyon cuki!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Havtünde!

Nincs tejes tápink és 1 nap 5x eszik, de elég erőszakosnak kell hogy legyek, hogy egyen. Az elején hiszti is van néha aztán meg úgy bekajálja, hogy utána még éhes és akkor gyorsan előkapok valami gyümit. Szóval nem igazán lehet kiszámítani. ma jön hozzánk a dokinéni ma akarom megkérdezni a tejes tápiról.

Gabuska!
Nem muszáj habos fodrosba lenni, viszont én a fehér híve vagyok, habár nekünk egyszerűbb volt a Lackó még csak 1 hónapos volt és beleraktuk a pólyába. Pár kép :D
Kép
Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi,
aha, a fehérrel semmi bajom!Kép Mi is azt adunk majd rá asssszem.
A második képen a Gundel főszakácsát láthatjuk?Kép
Nagyon aranyos!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zita mai méretei: 6730g/65cm. Jan.2-án 6kg/60cm
Ebből én azt a konzekvenciát vontam le, hogy nem lehet olyan súlyos a tejérzékenysége, ha ilyen szépen fejlődik.

Gangi!
Akkor mit eszik Lackó?!

Hencsi!
Köszi! Kép
Vendég
 


Gangi!

Eminél is ez volt, ő is elég össze-vissza eszik, és a pótlás előtt mindig hiszti volt, meg a vacsi előtt is, mikor csak tápi van. Aztán meg sírt, hogy éhes, és volt, hogy úgy evett, hogy bekapta-kiköpte-fintor-bekapta...

Pár napja vettem Chicco fiziológiás cumit, azóta sokkal jobbKép.
ELmaradtak a hisztik, simán eszik, amennyi kell neki, nem löködi ki a nyelvével.
NEm eszik összességében többet, de azt nyugodtan eszi és nem kínlódunk.
Szerintem az Aventes cummisüveget utálta.

Nektek milyen van?

UXi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
tudnál feltenni egy képet a fiziológiás üvegről? Kösssssszi!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Havtünde!

ÁLtalában megeszi, de van hogy 2 részletben és az elején hiszti van aztán benyomja. Csak így félek, hogy ráerőltetem. A dokinéni is most volt nálunk ráadásul beteg is a kis gengszter, elkapott valamit tesóm gyerekeitől, lehet hogy ezért sem eszik túl jól. Kaptunk másik tápszert is amit 1 éves koráig felírhat neki Nutriol eszi azt valaki???

Uxi!

Aventes, de én próbáltam már másik üvegből is, de az se volt jó. Én is kiváncsi lennék arra az üvegre.

Kép
Kép
gangi
 
 


Tünde!

Itt a központi informácios ügyfélszolgálatKép
And babájának a kezén csörgős méhecske van, a minimano oldalán a lamaze játékok közt megtalálod.(az enyémnek is van, csak én még a játékaira teszem fel, mivel a kezén még nem nézi...)

Kép
hencsi
 
 


Angi, Gabuska!

A www.interstore.hu oldalon van kép a chicco fiziologiás cumisüvegről

Kép
hencsi
 
 


Köszi megnéztem, ilyen a miénk is, csak nem voltam benne biztos, hogy ez ugyanaz.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Lányok!

Nekünk is van Chicco fiziológiás cumisüveg. Szerintem a Mam legalább olyan jó, és nem annyira drága. Zitának 3 hetes kora óta adtam a Chicco-ban a tápit. A Mildibé kicsit sűrűbb, mint a Beba volt, és eldugul tőle a cumija. Vettem hozzá olyat, hogy forgatod a cumit, és 3 fokozatban jön a cumiból a lé. Én voltam hülye, hogy megvettem, mert a fiziológiás üveget hogy a bánatban forgatom? Szóval sztem kár ennyi pénzt adni érte, mert a MAM szelepes üvege ugyanilyen jó, és olcsóbb a cumi is rá.
A Sinlac-al viszont még mindig szenvedek, egyszerűen nem találok megfelelő cumit hozzá. A normál etetőcumikon nem folyik át, ami meg főzelékes, azokból ömlik, és kifolyik Zita szájából.
szóval nálunk a kinlódás azért van, mert eldugul a cumi, van, hogy én se tudom megszívni.
Vendég
 


Gabuska,
ha nem, hát nem.

Gangi,
cukik a képek!

Tünde,
Zita nem is úgy néz ki, mint akinek bármi problémája lenne a kajálással!!!

Csajok,
már második este pép fogyasztása közben folyamatosan erőlködik Nóri. Hangosan nyöszörög és úgy présel a kis arcocskájával is. De közben persze pusztítja rendesen a kaját. Inni is "tudunk" már pár korty vizet közben is és kajci végén is. De mitől van ez az erőlködés? Csütörtökön jön most a védő néni, múlt hét helyett, addig Tiétek a pálya! Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora!

Zita is szokott préselni kaja közben. Ajándékot küld nekem ilyenkor a pelusba. KépKép
Jó, gondolom Nóri nem, mert már észrevetted volna. Kép
Vendég
 


Dóra,
Lívi is csinálja ezt, szinte minden evésnél. Szerintem kakilni akar, csak nem sikerül. De legkésőbb evés után 5 perccel már tele lesz a pelenka.Kép

Tünde,
mi a Sinlacot az avent üvegből esszük, az I-es lyukból.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Tegnap 2x írtam kisregényt és nem küldte el Kép

Gabuska!
Az 1-esből??????

Kép
Kép
gangi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: