Új privát üzeneted érkezett!

Anikó!
Most jöttem rá, hogy mi ez a "nem otthon élek" duma Kép Először valami gyümölcs kapcsán írtad, én meg elkezdtem filózni, hogy mindenki otthon él, akkor Anikó meg vajon hol?? Kép De ahogy most a krém márkát se tudod, rájöttem, hogy biztos kilfelden lax. Na nem mintha az neked nem lenne otthon Kép

Én csak valami enyhén zsíros krémmel kenném, és nagyon rövid ideig, mert ilyenkor állítólag nem használ a bimbiizgatás.

Pgsuska!
Ha nagyon nem bírod már, akkor jelentkezz be egy 4d-s uh-ra, ahol majd megmondják, hogy mi a helyzet. Kb. 10eFt, de nem izgulsz majd annyira. A 887-4333-on be tudsz jelentkezni pl. a Medimom-félébe, ami a Momban van.

Prünyő! Két baj is van. 1. engem is izgat a palacsinta és a madártej. 2. mikor meglátlak mindig azt hiszem, hogy te vagy én, mert másik fórumokon én Prüntyi néven szereplek. Néztem is nagyot, mikor megláttalak. Kép

DOWN kór. A 12 hetes nyaki redő mérettel a down kórt is szűrik, ezzel jó eséllyel zárható ki ugyanis.

Megann, ne félj, nekem sincs túl nagy mellyem, és nem is nőtt semmit, csak érzékenyebb lett. Majd fog!

Falinka! Köszi a képet, nagyon ráizgultam, megkértem a kispapát, hogy du. vigyen ki a Corába, addig légyszi ne vegyétek meg az összes 48-as méretet. :D (vicc volt, tudom, hogy ti jóval karcsúbbak vagytok! :P ) Mondjuk sajna nekem a csíkos nem áll jól, de meglátjuk!

Bodza! Sajnos a válaszom igen. Az ő és a saját érdekünkben. De erre nem is gondolok, és inkább nem vizsgáltatgatom magam Kép
Amúgy úgy tudom, hogy az RH negatív csajsziknál sűrűbben fordul elő a down kór, amennyiben már szültek RH poz. gyereket.

ancsipancsi
 
 


Cirmike! rajtam kívül még valaki ismeri a krumplis tócsnit?? Kép soha nem készítettem még, de anyukám nagyon finit tud!!

DOWN: egy nagy francot 30%!!!!! dehogyis! ez a kb. 1:600-hoz a reális! be is cseszne, ha minden 100 gyerekből 30 beteg lenne!

ancsipancsi
 
 


a 25-30 % arra vonatkozott, hogy összehasonlították a 35 év feletti és az alatti szülő nöknél az arányt! Ez volt kb.25-30. Tehát ennyivel több down kórós születik 35. évalatti anyáktól mint 35.év felettiektől.

Kicsit félreérthető volt! BOCSI!

Kép

Kép
prüntyi
 
 

 
 

Szia Megann!

Köszi,hogy szorítasz nekem. Jól esik.


Ancsipancsi!

Köszi,hogy leírtad ezt a lehetőséget is, megfontolom majd a hétvégén.
Most egy picit talán nyugodtabb vagyok, hála nektek...

Kép
pgsuska
 
 


Lányok!


Látom mindenkit lázba hozott ez a Dawn-kór. Nekem sajnos van a családomban Dawn-kóros. A férjem testvére az.
Négyen vannak testvérek, ő a legkisebb. 23 éves. Se beszélni, se írni, olvasni nem tud. Csak enni. Azt nagyon szeret.
Állítólag Anyósom nem vette észre az utolsó terhességét. Szedte a gyógyszert, vérzett is rendesen mellette, közben terhes volt. Ezért lett a baba Dawn-kóros. 4 hónapos terhesen jött rá, hogy az. De már késő volt elvetetni.
A többi gyermek a családban, ép, egészséges. Néha bennem is van félsz, de az orvos azt mondta, a Dawn-kór nem öröklődő.
De azért ha eljön az ideje, megcsináltatom a vizsgálatot, 100%.

Kép
pgsuska
 
 


mondjuk a tesóm fog. gátló mellett maradt meg Kép, és szép helyes okos csaj lett belőle Kép

kissé felizgattatok. láttam fotókat a down kórosokról. azok a babák is olyan édesek, úgy sajnálom őket Kép

ancsipancsi
 
 


Istenem, olyan szomorú lettem ettől a felismeréstől. Eddig se értettem, hogy miért van szükség a Down-szűrésre, hiszen nem gyógyítható, de abba bele se mertem gondolni, hogy ezek szerint ezekre a babákra a + eredmény egyenlő a halálos ítélettel Kép

És akkor még nem beszéltem arról, hogy hányszor tévedett már a szűrés!

Sajnálom ezeket a babákat, de persze nem ítélek el senkit, aki így dönt.

Csak szeretném, ha tudnátok, hogy nagyon kedvesek, jó fejek ezek a gyerekek is, és nem lesz belőlük fizikus, de nagyon sok mindent tudnak hozni az életetekbe!
(Én 13 évig éltem együtt egy nagyon súlyosan sérült kislánnyal, tavaly halt meg - azt sajnálom az egészben a legjobban, hogy nem foglalkoztam vele még több időt Kép, pedig annyi örömöt hozott az életünkbe)

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Bodza!

Természetesen, azt, hogy micsoda szörnyűség, nem a szülőknek mondtam, hisz nem ismerem őket!
De az hogy szörnyűség, azt továbbra is állítom!
Szörnyűség, mert szerintem minden betegség az!
Én nem találkoztam túl sok Down kórossal, csak egy-kettővel távolabbról!
Ugye ennek a betegségnek is vannak súlyosabb és könnyebb esetei!
Van olyan aki majdnem olyan mint egy egészséges gyermek, de van olyan is, aki még magát ellátni sem tudja soha az életben!Ráadásul azt hiszem hogy az átlagéletkor sem túl magas köztük!
Én beszéltem egy szülővel, akinek a Down kóros gyerekét egész életében ápolnia kell!
Nagyon megsajnáltam, mert az egész élete egy küzdelem és a végén csak egy kérdőjel van, mi lesz, ha ő már meghal??????

Bodza, vessetek meg érte, de ha kiderülne a Down kór, elvetetném!Szerintem ezért van szűrés és minden egyéb vizsgálat!
Hogy legyen választási lehetőség!
Bocsi!

Kép

Kép
megann
 
 


Bodza!

Tényleg nagyon sajánlom én is a beteg gyerekeket!Kép
De minden tapasztalatod ellenére, és minden jóérzésed, hatalmas szíved ellenére őszintén Te megtartanád ha tudnád, hogy beteg lesz???
Én semmilyen negatív körülmény ( ha szegény lennék mint a templom egere, ha egyedül lennék a világban és elhagyna a férjem, stb.) miatt nem tudnám elvetetni a babámat, csak abban a két esetben, ha tudnám, hogy nagyon beteg, vagy ha tudnám, hogy én fogok meghalni rövid időn belül!
(De ez utóbbiban már nem vagyok biztos)

Tényleg sajánlomKép

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok LányokKép

Ti aztán jól belehúztatok ma.
Nemgyőzöm visszaolvasni!

Bezzeg ,majd hétvégén eltűnik mindenkiKép aztán beszélgethetek megint magammalKép

Én eddíg takarítottam,főztem!Kép

MegannKép

Nekem sincs óriás cicimKép
Eddíg 75 B volt,
most 85 B vettem,bár a kosár lehetne már C is Kép
kicsit elméreteztem!


PgsuskaKép

A kutyám Shar-pei Kép Mint a ránctalanító krém reklámban!
Ott tetszett meg nagyon ,és mondtam a férjemnek ,hogy nekem kell ilyen kutya!

2003 -ban hozta nekem a mikulás a DRÁGÁMATKép

Bent alszik a lakásban,de nagyon szeret kint is lenni!
Úgy bánunk vele ,mint egy gyerekkelKép


Csilla
csillam
 
 


Megann teljessen igazad van! Én sem attól tartok hogy mi lesz az életünkkel egy beteg gyerekkel, hanem attól, hogy mi lesz akkor az ő életével ha már meghalok. És azért ne felejtsük el azokat a beteg gyerekeket, akik betegségük miatt intézetbe adták szüleik! Akkor már inkább meg se szülessen, mint hogy egy életen át szenvedjen a család hiányától!

És e értsétek félre, de egy vizsgálat nem vizsgálat! Nem arról van szó, hogy ha a 12. heti vizsgálat pozitív lenne mennék a korházba, hisz a valószínűségek % ban mérhetők, és utána van még egy sor visgálat, ami bizonyíthatja, vagy cáfolhatja az elsőt!

Én valahogy igaznak tartom a mondást: Jobb félni mint megijedni!

És ha már a ciciknél tartunk: Nekem is kicsi kb.90-es most amit nem tudok, hogy milyen melltartó felel meg, amik vannak általában 80-85-B

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Valszeg az én cicim a legkisebb itt.
Én még a méretemet sem tudom, mert nem hordok. Egyszerűen nincs miért hordjam, olyan picik. Nah, azért nem deszka vagyok, csak nem érzékelik a gravitációt. Kép Évente kb. 2-3x húzom fel, ha vhol meg kell jelenni csinosan és hát kiemelős cicifix nélkül mókásan néznék ki, főleg, hogy a popsi viszont annál nagyobb... A természet nálam vmit összekevert, nem oda hízom, ahol elkelne. Kép

Csilla,
én hétvégén is netközelben szoktam lenni, ne aggódj. Kép

Falina
falina
 
 


Csá csajok!én is takarítottam,főztem!
lassan nyithatunk egy új topikot:75B-ek névenKép
Csillam,
irígy vagyok nagyon a kutyádra,én is imádom!mi,ha majd egyszer kertes házba költözünk dogot veszünk,az tuti!meg boxert,fekete belgajuhászt,kaukázusit.......kutyafarmumk lesz?

Ancsipancsikám,
főztem isteni karfiol levest(sok-sok friss zöldségből),és mustáros répára göngyölt pipihusit sütök ropogósra,szintén friss zöldséggel lesz tálalva.reggelire lacacot ettem friss zöldséggel és közben sok-sok gyümit,bulátát és ásványvizet!na erre tessék begerjedniKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Jah, a legfontosabbat kihagytam! Már belekezdtünk a 12. hétbe, de a cicim egy grammot nem nőtt, nem is érzékeny. Az első hetekben volt érzékeny egy picit, aztán elmúlt.
F.
falina
 
 


Pgsuska:
Ezt neked találtam!

Beágyazódás

A megtermékenyült petesejt kb. a 3. hét végére befúrja magát a méh vastag, puha nyálkahártyájába. Ez a folyamat a beágyazódás. Amikor a pete biztosan hozzátapadt a méh nyálkahártyájához, a fogamzás teljessé vált. Az embrió külső sejtjeinek szivacsszerű nyúlványai befúródnak a nyálkahártyába, és összekapcsolódnak az anyai vérerekkel. Ebből alakul ki később a méhlepény. A külső sejtek másik részéből a köldökzsinór és a magzatot védő burkok alakulnak ki. A belső sejtek 3 rétegre oszlanak, ezekből fejlődnek ki a magzat testének különböző részei.

A baba még mindig csak egy kis pötty, kb. 0,5 mm. Ha ebben az időszakban kettéosztódik a csírasejt, egypetéjű ikerpár lesz belőle.

A beágyazódás hatalmas hormonális változással jár. Sok kismama leküzdhetetlen álmosságot érez a következő hetekben, és ekkor jelentkezik az első hányinger, émelygés, fejfájás is. A tünetek kellemetlenek, de a kis életkezdemény védelmét szolgálják. Engedjen nyugodtan a késztetésnek, a ha teheti, aludjon egyet!



--------------------------------------------------------------------------------


5. hét

16-22. nap között döntő változások következnek be:

Kialakul a baba szíve.

Parányi erecskék hálózzák be a testét.

Az embrió egy folyadékkal telt zsákban lebeg.

Már magzatvíz is termelődik.

Négy kis bemélyedés jelenik meg a fején, ezekből lesz később a magzat szeme és füle.

A hüvelyi ultrahang-vizsgálattal már az 5. héten megállapítható a terhesség. A várandósság egyik legkorábban tapasztalható szubjektív jele, hogy a kismama sokkal erőteljesebben érzékeli a szagokat és ízeket.




--------------------------------------------------------------------------------

6. hét

Az embrió kb. 6 mm.

Megkezdődik az embrió szerveinek fejlődése:

Megjelennek az emésztőrendszer kezdeményei: a száj és az állkapocs.

4 apró végtagrügy alakul ki.

Egyszerű agya, gerince és központi idegrendszere van.

Alakul a vérérrendszere.

Létrejönnek a hangszalagjai.

Működni kezd a szíve.

Ügyeljen a helyes életmódra, ne fogyasszon alkoholt, kerülje a gyógyszerszedést, hagyja abba dohányzást! A szervek kifejlődésének időszakában az embrió rendkívül érzékeny a kedvezőtlen külső hatásokra.



--------------------------------------------------------------------------------
csillam
 
 


jaj,de ari,miránk a 5.hét vonatkozik,hát nem édes?most már mondhatom neki,hogy kisszivemKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


FalinaKép

Akkor nem leszek egyedül hétvégénKép

Cici ügyben,biztos ér még meglepetésKép
Az egyik ismerősöm se volt dúskeblű,de terhesség alatt úgy megnőtt neki,hogy rá sem ismertünkKépKép

NyúlnéKép

Én is imádom a kutyákat! Ezen kívül van még egy puli,és egy tacsi- pincsi keverékKép
Ez utóbbi saját "tenyésztés,,Kép

Kiszökött a Pincsim tüzeléskor,és "összefeküdt,, egy Tacskóval!

Ezt eljátszotta tavasszal és Ősszel!
Úgyhogy ,már visszaköltözött anyámékhoz!

Azóta már megcsináltattuk a kerítést, az új kutya miatt!
De nem hozom vissza ,mert még felkínálkozna a Bundinak isKép
A kis fehérmájúKépKépKép

Csilla
csillam
 
 


7. hét

Az embrió most kb. 1,3 cm; szíve már 145-öt ver percenként.

A feje nagynak látszik, a mellre hajlik. Alakulóban van az arca, de a szeme még oldalt van, és csukott. Átlátszik a fekete festékanyag a szemét takaró bőr alól.

Világosan látható a karja és a lába, a végükön hasítékok vannak, amikből az ujjai lesznek.

A szíve megindítja a vérkeringést a testében.

Az idegrendszere - főbb vonalaiban - már szinte teljes.

A csontsejtek kezdenek kifejlődni.

Megjelenik a tüdő, a belek, a máj, a vese és a belső nemi szervek, de még nem teljesen kialakult formában.



Az orvos ekkor már többnyire kézi vizsgálattal is meg tudja állapítani a terhesség tényét. Fordítson gondot a kiegyensúlyozott, vitamindús táplálkozásra. Nem a mennyiségen, a minőségen kell változtatni! Ha hányingerrel ébred, igyon enyhén édesített italokat (kitűnő pl. a hideg limonádé), és fogyasszon néhány szem földimogyorót, vagy kekszet.



--------------------------------------------------------------------------------


8. hét

Az embrió 2 cm hosszú a feje tetejétől a farokcsontig.

Az összes főbb belső szerve kialakult, bár egyszerűbb formában és esetleg nem végleges helyzetében.

Felismerhető az arca: látszik az orrhegye, kialakultak az orrlyukak és a két állkapocs összekapcsolódott szájjá. Nyelve is van már. Alakul a belső füle, az egyensúlyozás és a hallás szerve.

Az ujjak a kezén és a lábán elhatárolódnak, de még egy bőrhártya összeköti őket.

A karja és a lába megnyúlik, a válla, könyöke, csípője, térde már megfigyelhető.



Ezzel a héttel befejeződött az embrionális szakasz, véget ért a szervek formálódásának időszaka. A pocak növekedéséből kívülről még semmi sem látható. Hordjon laza ruhaneműt, pihenjen sokat, és aludjon annyit, amennyit szervezete kíván.



--------------------------------------------------------------------------------


9. hét

Ettől a héttől már magzatról beszélünk.

A kéz- és lábujjai már megkülönböztethetők egymástól.

A csöppség mozogni is tud már, bár ezt az anya még nem érzi.

Aki genetikai vizsgálatot szeretne végeztetni, ezen a héten beszélje meg orvosával a lehetőségeket. A visszeresedésre hajlamos kismamák ne álldogáljanak hosszú ideig. Ha tehetik, polcolják fel a lábukat!



--------------------------------------------------------------------------------


10. hét

A magzat 13 grammos és 2,8 cm-es.

Mind a húsz tejfogának kezdeménye felismerhető az állkapocs csontban. A 10. héten kerül sor az első ultrahang-vizsgálatra. Tisztázásra vár, hogy egyes vagy többes terhességről van-e szó, hogy szabályosan ver-e a magzat szíve, hogy nem láthatók-e komolyabb fejlődési rendellenességek. A magzat nyaki redőjének vastagságából következtetni lehet a Down-kór valószínűségére. Szükség esetén ezen a héten korionboholy-mintavétel végezhető. A minta alapján genetikai vizsgálatokat lehet végezni. Lehetséges, hogy az Ön által választott kórházban korábban vagy később végzik el az első ultrahang-vizsgálatot.



--------------------------------------------------------------------------------


11. hét

A magzat 3,8 cm hosszú, súlya 48 gramm.

Lényegében a magzat valamennyi szerve kifejlődött. Kialakul a gerincoszlopa.

Egyre inkább szorít a nadrág, ennek azonban még mindig nem a baba az oka, hanem a rossz emésztés. Ezért a várandósság során termelődő progeszteron a felelős, ugyanis lágyítja az izmokat és a kötőszövetet.



--------------------------------------------------------------------------------
csillam
 
 


Szia Csilla!

Köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan és egyszerűen reagáltál, nagyon sokat jelentett.

Most úgy érzem, hogy majdnem teljesen megnyugodtam, hála Neked Kutya Barátosném.
Már nem is vagyok annyira elkeseredve azon, hogy csak 3mm, látok némi esélyt arra, hogy lehet valami belőlünk. Mégegyszer köszi.

Még annyit, hogy egész hétvégén és is leszek a neten.Úgyhogy számíthatsz rám.

Lányok!

Még azt írjátok meg, hogy Ti melyik kórházban jártok dokihoz, illetve ultrahangra Pesten, feltéve, ha pestiek vagytok. Köszi előre is,

Kép
pgsuska
 
 


PgsuskaKép

SzivesenKép

Én a Délpesti kórházba fogok járni! Ott van az orvosomKép
De eddíg csak a magánrendelőjében voltam !(Pestimrén)
Nekem ez van legközelebb( 60km)
Meg olvastam a Délpestis topikot ,és jókat írtak rólaKép
csillam
 
 


én csak jövőhét kedden megyek először a nőgyogyimhoz(elöbb nem akar látni minketKép,6+1 leszek),neki magánrendelője van,még azt sem tudom,hogy szülézs-e,ha nem, kezdhetek keresni!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Pgsuska!

Én a Szt. Istvánból választottam magamnak Dr. Siklóst, mert róla nagyon jókat hallottam, pl hogy hagy szülni engem fejen állva is ha úgy esik jól. A Szt. István pedig bababarát kórház alternativ szülőszobával, az egyikben kád is van, ami szintén fontos. Eddig az ultrahangokat a magánrendelőben csinálta az orvos, de a 12. hétre beküldött a kórházba, mert gondolom ott nagyobb felbontású masina van a nyaki redők méréséhez.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


mocskos hányingerem van!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Megann! Dehogy vetek meg én bárkit is! Sőt, értem az indokokat is. Csak magamra nézve szeretném, ha kiderülne, hogy beteg a baba, akkor legyen annyi lelkierőm azt mondani, hogy így is vállalom, mert az enyém, és a Jóistennek csak van valami szándéka vele, ha már megteremtette.

Egyébként az egyik barátnőm júliusban szült, neki végig, a 3. hónaptól kezdve mondták az orvosok, hogy súlyosan sérült lesz a kislánya, és ő mégis vállalta. Teljesen időre megszületett a makkegészséges babája. Hát ennyit a diagnózisokról.

Nyúlné! Jobbulást! Én épp most ettem egy kis tejszínhabos málnát. Mmmm...

Én vagy a Kútvölgyiben, vagy az Istvánban fogok szülni, még nem tudom.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Na, úgy tűnik, most engem hagytatok itt egyedül...

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Rokica!
Én is a Szt. Istvánba járok dr. Bálint-hoz. Nem "bratyizós" típus, de nekünk segített, hogy itt lehessek köztetek.

Amúgy én betartottam az ígéretem aludtam mindenki helyett akinek nem adatott meg. Hétfőn kontroll már alig várom.
gviki
 
 


hello,nem jobbulokKép
van fagyasztott málnám,megyek én is kipróbálom......

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Bodza!
Örülök, hogy nem fordult negatívra a véleményed rólam!De látom, hogy többen is így gondolkoznak erről a betegség dologról!
Remélem a barátnőd jól kicsapta a balhét az orvosánál!Ezeket a diganózisokat én sem értem!
Azt tudom hogy az AFP miatt nagy a vita, hogy most jelent e valamit az értéke, vagy nem, de hogy ekkorát bakizzanak valami más vizsgálat alapján az azért gáz!!!!Kép

Csillám!
Nyugalom, én még azért leszek a hétvégén kisebb nagyobb megszakításokkal...
Majd elmondhatod, mi fincsiket főztök a hétvégénKép
Én elmondom előre: SEMMIT!(Marad a zsíroskenyér, lilahagyma verzióKép)
Mivel hétfőn indulunk, szombaton az én anyukámnál, vasárnap a párom szüleinél fogunk "élősködni"Kép, hogy ne maradjon a hűtőnkben kajamaradék.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok
hihetetlen mennyiséget tudtok írni! De azért érdekes és izgalmas olvasgatni...

Én ma voltam a fóti Corában (kölökmentesen, heti 1x jön a bébiszitty, és van 2-3 órám elintézni az ilyen dolgokat) és kicsit én is csalódtam. Farmerből pl olyan világoskék volt, ami szerintem utoljára 1990-ben volt divatKép ráadásul a pocirésze nagy részt műszálas voltKép Olyan "irodás" nyúlósak voltak jók, de én már 2 éve nem vettem fel olyat...Farmer, bakancs, pulcsi. Gyerek után nem lehet magassarkúban szaladgálniKép, amíg kisebb, a babahordozót sem lehet "csiniruciban" cipelni...szóval, éljétek ki magatokat öltözködésben, mert a gyerekkel való jövés-menés hamar leamortizálja a ruhatárat, és fél év után azon kapjátok magatokat, hogy nincs egy csini cuccotok, csak "szaladgálósak"Kép

Újaknak üdv, és gratula a pocakhozKép

Pguska,
én a MÁV-ba fogok járni, valszeg a Kisfalvi dr-hoz, sztem ott lesz az uh is. Ha hétfőn be tudok jelentkezni, akkor jövő héten akár hivatalossá is teszem a terhességemKép

Ja, és még annyit, hogy a "valódi babakor" nem = a terhességi hetek számával. Pl ha félidőben esel teherbe (mensitől oda-vissza 2 hét) és a mensi elmarad, észreveszed, már 4 hetes terhes vagy, pedig a baba még csak 2 hetes igazából. Ez okozhat zavart, ha pl úgy vagy, mint én, én TUDOM hogy a ciklus 20-22. napján "készült" a bébi, tehát mindenhol kicsit kisebb lesz (1 héttel) mint kéne.

Hú, ne haragudjatok, nem tudok mindenkinek írni, pedig lenne 1-2 hozzászólásom kajaügyben, ciciügyben is, de mennem kell.
üdv
Penna
penna
 
 


Nyúlné!
Szegénykém!
Próbálj holnap venni egy kis élő gyömbért, és próbáld ki, hogy ha rágcsálsz belőle egy kis darabkát, akkor változik e valami!
Valakinek bejön!Ki kell próbálni, hátha...
Valami csak bejön, vagy vegyél gyömbér üdítőt és tedd be jó hideg hűtőbe!

Kép

Kép
megann
 
 


Szia Penna!

Köszönöm szépen a hozzászólást.
A peteéréssel kapcsolatban valószínű és én is így vagyok.
Szóval akkor Te most mennyi idős terhes is vagy?,

Lányok!!
Úgy eltűntetek???Mit csináltok?? Csak nem esztek???

Kép
pgsuska
 
 


Pgsuska!
De bizony én most indulok, mortadellásszendvics LILAHAGYMÁVAL!NYAMI-NYAMI-NYAMIKépKépKépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Most éppen egy hatalmas gyrostálat eszek. Bár nem annyira jó étvággyal, mert tegnap este óta folyamatosan hányingerem van. Kép Éhes vagyok nagyon, de nem esik jól az étel, de valamit azért muszáj ennem.

Híztam 2 kg-t. Kép

Anyukám már az egész családnak elpletykálta, hogy mi van. Kép Az öcsém nem tudja még, mondtam Anyunak, hogy neki majd csak a jövő heti UH után, mert ez már így sok lesz. Kép

Ma iszonyat hajtós nap volt a munkahelyen, pont pénteken, de általában pénteken szokott őrültek háza lenni, de ma nagyon az volt, nem volt egy percnyi megállás sem. Ráadásul segítenem kellett a kolléganőmnek a tök nehéz, teljesen megtömött bevásárlókocsiját levinni rengeteg lépcsőn. De minden oké volt.

Hogy felélénkült a topik! Csak így tovább! Kép Hétvégén én is netközelben leszek, úgyhogy folytatódhat a traccsparti.

Még nem tudom mit főzök, valószínű kerti zöldség fűszeres grillcsirkét, meg párolt zöldséget.

Én imádom a Down-kóros gyerekeket, azóta, mióta volt az a sorozat a tévében, talán tíz éve, és egy Down-kóros fiú volt a főszereplő, Dugónak hívták. Kép Azt hiszem, én sem tartanám meg, mi lenne vele, hogy tudnék róla gondoskodni élete végéig?

Én nem igazán tudom a mellméretem. Tulajdonképpen hogy kell kiszámolni? Úgy tudom, hogy a mell alatti méret számít, az a szám, és a mell pedig a kosár. Nekem 80 a mell alatt, a kosarat pedig nem tudom. A mostani melltartóm nagy volt rám, a melleim pedig szépen megnőttek és így már jó rám ez a melltartó. Kép
pipacsvirág
 
 


Lányok

Én csavarogtam egy kicsit a barátnőmmelKép

Farkas éhesen értem hazaKép
Füstölt szalonnát(parasztostKép)ettem hagymával

Annyira-de annyira jólesettKép Utána alkoholmentes sört ittam KépKép

Muszáj voltam hazahozni,mert napok óta sörihatnékom voltKép,és hát mégsem fogok alkoholt inni?!!!Kép

Mi holnap megyünk a Corába (nem a Fótiba)
Majd beszámolok micsoda új cuccokat sikerült beszereznemKép


Most kérdezte a férjem ,hogy kérek-.e gesztenyepürét??
Nemtudok nemet mondaniKépKépKépKépKép
csillam
 
 


Csillam!

Én is imádom sört! Amikor nem voltam terhes, akkor is sok alkoholmentes sört ittam, mert nem igazán vagyok oda az alkoholért. De a sör az olyan jólesik! Azt hiszem hétvégére beszerzek egy üveggel. Kép Én Drehert szoktam inni, meg a Buckler is egész jó.

Most megyek és hozok be szotyit, az jólesik. Kép
pipacsvirág
 
 


PipacsvirágKép

Én meg napok óta ,szotyizni is akarokKépKép
Holnap beszerzek azt is!
Legalább lefoglalja a számatKépKépKép

Nagyon hasonló az ízlése a babánknakKép
csillam
 
 


Szép jó napot lányok!

Munkás délelőtt előtt állok!
Már megjártam a pedikűröst, túl vagyok a reggelin, posta, illatszer, patika következik, aztán takarítás vasalással!
Nincs kedvem egyikhez semKép
Sajnáljatok egy picit!!!!!KépKépKép

Kép

Kép
megann
 
 


Megann,
én sajnállakKép, együttérzek, egy a sorsunk: apa elvitte a kölköt, hogy nyugodtan takaríthassak Kép de kiszúrok vele, és itt ülökKép

Mikor ma reggel elkezdtem kipakolni és suvickolni a konyhaszekrényeket, eszembe jutott, hogy szólok nektek: vigyázzatok! Fészekrakó ösztön!!! Én gyakorlatilag végigtakarítottam az első terhességemet. Félidőtől itthon voltam, nagggyon gáz volt!Kép
Viszont soha nem volt olyan szép tiszta a kéró, mint 2003 nyaránKép

na, megyek is takarítani.Kép
üdv
Penna
penna
 
 


Szép napot!
én elvittem a páromat dolgozni,aztán elmentem DMbe,patikába,végül kedvenc bioboltomba és vettem sok-sok finomságot,pl:Éva halmai sütit,az nagyon finom.............voltKép

egyre gyakrabban van hányingerem(köszi Megann az eggyüttérzést).....tudtam!elfelejtettem gyömbért venni!na majd legközelebb.
amúgy én is sajnállak:TE SZEGÉNY!

ebben a FÉSZEKRAKÓ-ÖSZTÖNBEN lehet valami,én tegnap elrohantam azIKEÁBA és vetettem a párommal sok kisdobozt,mondván,hogy itt az ideje mindennek helyet csinálniKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Jó Reggelt Lányok!

Sajnállak Nyúlné, hogy ennyire hányingered van. Nem tudom, hogy milyen érzés lehet, mert nekem soha nem volt. Iszonyatosan jól érzem magam a bőrömben, fittebb vagyok mint valaha, egyedül csak mellfeszülésem van, 80/B melltartó dobva 80 C-es lett.Meg egész éjjel pisilni járok. Ez a kettő ami jelen van, se az éhség, se a hányinger nincs meg.
Pipacsvirág!
Nekem fehérnemű vállalkozásom van, úgyhogy tudok ebben segíeni. Jól leírtad azt, hogy a szám a hátad kerülete, a betű pedig a kosár mérete. Vannak akinek, például nekem is nagyon ritkán nő meg a hátom is ( talán azért mert 10 évig úsztam és már nem tud tovább nőni) de a kosár méret az igen.Szerinted van esélyem D, E,F-es melltartó méretre.

Megann! Két napja én is mortadellát nyomtam, sajttal. Ma ráálltam a mérlegre, fogytam két kilót.Talán azért nincs étvágyam annyira, mert picit tartok a jövőhéttől.

Kép
pgsuska
 
 


Lányok!

Köszönöm az együttérzést, én is veletek vagyok lélekben sorstársaim!Kép
Viszont miközben takarítottam, eldöntöttem, hogy kirúgom a takarítónőt!
Szégyen és gyalázat, a törölközőszárító rácsai közül több hónapnyi port szedtem ki vizes ruhával a figyelem!!ablak nélküli fürdőszobánkbólKépKépKép!
És a többit nem is mondom!!!!
Kész végeztem vele!5000-ért nehogy már így takarítson! Apropó nem tudtok ajánlani valakit, olcsóbban!Egész napra, takarítás, vasalás, Zuglóban 60nm!
Ki vagyok borulva rajtaKépKépKép

Pgsuska!
Mindjárt itt van a jövő hét, nagyon fogok szorítani neked!Kép Velünk kell hogy maradjKép, ugye lányokKép? Külföldről is fogok tudni jönni hozzátok, mikor mész uh-ra????
De jó, te fehérneműs vagy?? Ha hazajöttem, lehet hogy kikérem a segítségedet!

Fogytál, hát most nem tudom, hogy ez jó vagy nem, biztos az idegKép
Én híztamKép Nem tudom mi lesz ennek a végeKép

Megann 8+6

Kép

Kép
megann
 
 


Pgsuska,
először én is fogytam(gondolom az izgalom) és semmi tünet a cickó feszülésen kívül,de aztán......
ráadásul kapom itt a tippeket a finomságokra!
5+5....kár,hogy az most nem 10 Kép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Megann,
mióta volt ez a takarítónő?
Párom is akart hívni januárban egyet, mert nekem ugye feküdnöm kellett a problémák miatt. Párom meg azt se tudja mi fán terem a takarítás. A lakás akkor már másfél hónapja nem volt kitakarítva. Viszont neten 20e Ft-os ajánlatok voltak csak az 50 nm-re, csak takarításra. Aztán végülis úgy oldódott meg a dolog, hogy ismerősök bejelentkeztek egy rövid látogatásra hozzánk és muszáj volt pár óra alatt kitakarítania. Kép
Falina 11+2
falina
 
 


Sziasztok!

Megann én is sajnállak. Kép Azért elintéztél mindent?
A takarítónő tulajdonképpen akkor mit csinál nálatok? Ott takarít csak, ahol a papok táncolnak. Kép Így nem nehéz. Kép

Pgsuska! De jó, akkor majd biztos kikérem a segítséged, egyébként is hadilábon állok mindig a melltartókkal meg egyéb fehérneműkkel, akkor majd hozzád fordulok, ha kell valami. Egyenlőre jók a melltartóim. Kép Ne izgulj, hipp-hopp eltelik ez a pár nap, szorítok neked! Kép

Nyúlné!

Az a süti milyen? Nem ismerem. Leírnád, hogy mik vannak benne és milyen ízű? Kép

Már két napja csak émelygek és hányingerem van, nem kívánok semmit. Most is főznöm kellene, de egyszerűen nincs hozzá gyomrom. Kép Meg takarítani is kell. Majd Anyukám segít. Kép
pipacsvirág
 
 


Falina!
A takarítónő kb fél éve van!
20 e ft??????????????????????
Ezek meg vannak hibbanva?Én még az 5000-t is sokallom!Vagy csak én vagyok eltévedve???

A sógorom 50 nm -esért 3500-4000 ért takarítja valaki. Csak sajnos nincs már szabad ideje.

A párom most állapította meg, hogy nagy a fenekemKép
Miért mitt hitt, majd összemegy??

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

Jövő héten szerdán ( amikor Pipacsvirág ultrahangra megy), na akkor kell felhívnom a doktor bácsit, és időpontot fog adni még arra a hétre. Lehet akár hétvége is. Utána majd kiderül lányok, hogy veletek maradhatok-é vagy sem.

Sajnállak a takarító néni miatt, ez elég gáz. Különben ma mi is takarítunk, a párom felajánlotta, hogy kitakarít. Nagyon szépen takarít, nem úgy mint álltalában a férfiak. Szerencsés vagyok ebből a szempontból.

Irtátok, hogy alkoholmentes sört isztok. De miért?? Én szoktam bort inni, (csak azt, más alkoholt, nem kamáz)és nekem a doktor bácsi azt mondta, hogy lehet. No persze nem egy üvegggel, hanem heti 1-2 dl.Attól jobb lesz az emésztésem, meg a vérképem. Ti egyáltalán nem isztok semmit??

Nyúlné!

Remélem, no hányinger.

Csillam,
nagyon eltűntél, csak nem csatangolsz valahol, vagy vadul eszel a konyhában, valami finomságot??

Kép
pgsuska
 
 


Pipacskám,
összetétel:alma,tönkölybúzaliszt,pálmavaj,víz,dió,morzsa,fahéj,tengeri só
két tészta gömböcske(Éva didijei),amikben ízesített,diós alma van(stílusosan),én nagyon szeretem!szinte mindent,ami bioKép

a takarítónőről sztorim vanKép,mert hogy én is akartam,a párom el is kezdett keresgélni és ajánlottak neki valakit,a Moszkván találkoztak én addig otthon vártam,meg is jöttek és nem hittem a szememnek: az ajtón belibbent egy szőke topmodell!!!!!!!én meg sem tudtam szólalni,a párom próbálta kérdezgetni,de látta rajtam,hogy gáz van,mikor elment a párom mondta,hogy mikor meglátta a MOszkván,azon gondolkozott,hogy kit fogok elöbb kihajítani(nem, hülye).persze megérthetitek,hogy nem volt kedvem elkövetkező napjaimat úgy megélni,hogy amikor reggel felébredek(és az hülyeség,hogy az a szép,aki reggel is szép) szembeköszön Claudia Shiffer,vagy hogyishívják. mellesleg el sem vállalta voln,de megnyugtatott,hogy van egy huga!...persze,gondoltam,NaomiCambell személyesen,mi?
így aztán még mindig nincs takarítónk(mélyek e sebekKép),de már szólni fogok,hogy Juliska vagy Marika nénit akarok!!!!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Nyuszkókám! ez a menü tökéletes, te maga vagy a házitündér! Én meg tudod mit teszek? Rendeltem a kínaiból egy adag kaját, mert a hétvégén facér vagyok (papa kanbuliba utazott) és minek főzzek? Kép reggelit még együtt ettünk, paprikás szalámis szendvicset. Nem hiszed el, de perpill az volt a világ legjobb kajája számomra!!! Kép
ezen a "mocskos hányingerem van" dumán bazi nagyot röhögtem! Én azt vettem észre, ha csak egy napig nem zabálom be az Elevitet, nekem is mocskos hányingerem van. Múltkor két napig nem ettem (vidéken voltam), azt majdnem összehánytam a végén magam. Kép

ZABÁLÁS, TERHESRUHA Abba kell hagynom a táplálkozást nagyon hamarosan!!! Kép Voltunk a Corában, és felvettem a 48-as csíkos gatyát. Olyan fosul állt, hogy rohantam vissza a polchoz. A csíkjai összevissza futottak a combom kerekded mivoltján, na meg az anyaga is szúrt engem, lévén 100% műszál. Jobbszeretem a sztreccsesebb anyagokat. Na mindegy, gondoltam felpróbálok egy menőbbet, ami már kb. 4-5eFt volt. Drapp, vékony tavaszi, zsebekkel, miegymás. Na az meg ahogy feszült a combomon, elég szépen kihozta a hurkákat, úgyhogy semmit nem vettem. Ma de. elmentem a C&A-ba, ott meg a terhesruha kínálat egyenlő a nullával. Ohne felső, és gatya is csak pár 42-es, 44-es volt. Úgyhogy gondoltam egy nagyot, azt inkább vettem egy áksziós két számmal nagyobb sima gatyát, amibe jócskán fér még has. ;-) Vettem hozzá egy nagyobb felsőt is, narancssárga színben. (Ancsipancsi = papagáj) És persze a szokásos Snoopys széles bugyit, így a kollekcióm 5 db-ra növekedett, de a lényeg, hogy utóbbi időben főként ezeket a bugyikat tudom elviselni magamon. Aztán indulás előtt megláttam egy 5500,- Ft-os Disneys pizsamát, amire régen fájt a fogam, úgyhogy azt is megvettem próba nélkül. Persze ezekből mindből jó a 48-as!!!! Komolyan mondom, ez a pizsama érte meg a legjobban. Olyan profi anyagból van, olyan jó a varrása, szabása, hogy csak ámultam. Itthon ilyenekben fogok járkálni!!!
Hazaérve mellesleg átnéztem a gatya készletemet! A tavaly nyáron hordott 46-os csini fehér gatyám még rámjön, de hasban nem lehet behúzni a cipzárt. Kép Van egy-két nagyobb régebbi farmerem, azok majd jók lesznek most pár hónapig.
CORA A törökbálintiban még minden méret van a gatyákból, 38/40-estől kezdve!!!


cici : én úgy érzem nem nőtt, de a párom szerint kerekebb lett. Úgyhogy folyton ellenőrizgeti is őket. Kép

Megann! nekem a gyömbértől még jobban kéne hánynom. Kép

Csailla! a szalonnával úgy jártam, hogy jól bekajáltam az anyuéknál belőle, még ebédre is inkább azt ettem, mint főtt kaját, aztán hazainduláskor tukmálták, hogy hozzunk, de keményen ellenálltam, mert addig jó, amíg nincs itthon szalonna! Kép én mocskosul hízok a szalonnától, ha pár napig azt eszem, minimum 1-2 kiló rámjön!

fogyás a terhesség első harmadában természtes a fogyás!!! A nők egy része fogy.

takarítás úgy tudom 800-1000 Ft/óra áron dolgoznak, tehát egész nap az 8eFt. De jó őket ellenőrizni, mert nekem se kéne balfék. Mondjuk a párom nem engedné meg, hogy takarítónk legyen, annyira azért nem állunk jól Kép , de ha nagyobb lesz a lakás, úgyis kierőszakolom, hogy havonta legalább 1x hívhassak egyet.

ancsipancsi
 
 


Pgsuska!

Jövő pénteken megyek ultrahangra. Mondjuk jó lenne előbb is, de a doki mondta, hogy erre a napra kérjek. Akkor leszek pont 7 hetes. Kép

Nyúlné az nagyon fini lehet!

Most lenyomok a torkomon pár falat sajtos-tejfölös makarónit. Jólesik a hideg tejföl.
pipacsvirág
 
 


finom is!
eddig jól voltam,most hogy arra gondoltam,hogy sajtos-tejfölös makarónit kéne ennem,Boááá!!!!!
mocskos szarul vagyok már megint!Kép,nem baj legalább megse próbálkozom majd vele!
azt nézegettem,hogy micsoda értelmetlenségeket és nyelvi hibás mondatokat pötyögök nektek,bocsika,de nem vagyok egy nagy gépírós,így is sokáig tart,mire egy szót is leírok!
na megyek,megpróbálok szuszizni egy picit......

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: