Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Jó fáradt vagyok, egész nap vitorláztunk a Tisza tavon, de azért pár szót írok az előzőekhez kapcsolódóan.
A szoptatós melltartó megvételét én életem egyik nagy baklövésének tartom Kép Szinte hanyattestem az árától mikor megvettük (7500 Ft), de mindenütt azt hallottam hogy az m i n d e n k é p p kell, én meg ugye első babás kismama, fogalmam nem lévén semmiről, jól megvettem Kép Na, az azóta is ugyanúgy áll a fiókomban ahogy betettem oda. Semmi, de teljesen semmi szükségem nem volt rá soha, pedig én nem csak otthon voltam a Pindurral, sokat elmászkáltunk. Úgyhogy szerintem tök fölösleges a beruházás. Ráadásul valóban tök idétlenül néz ki mind Kép Kép
Ágyneműből mi is olyat vettünk, aminek a párnája egy vékony lap, én azt is betettem az ágyba, de csak azért hogy legyen ami tartja a pelust Kép Ugyanis az alá hajtogattam be a széleit a pelenkának, így nem gyűrődött, nem bonyolódott bele a baba. Ha meleg van otthon nálatok, takaróból is mindig elég egy közepesen vékony. A babák inkább a hűvöset mint a meleget szeretik, alváshoz számukra a legideálisabb a kb. 22 fok. Agyonöltöztetni sem kell őket az alváshoz, mert kimelegszenek és nem pihenik ki rendesen magukat. Higgyétek el, nem fáznak meg olyan könnyen mint hinnénk Kép Pindur most volt 1 éves, de eddig még csak 1 náthája volt, az is vagy 2 hónapja, és azért mert légkondis autóval utazott. Én soha nem takargattam vastagon, nem adtam rá ezer réteg ruhát, és soha kutya baja se volt Kép Abból induljatok ki nektek hogy lenne kellemes, és annak megfelelően öltöztessétek a piciket is.
Na mára ennyi, megyek szunyizni, mert már igencsak álmotos vagyok Kép
Jó éjt mindenkinek, Diti
diti
 
 


Vera!
Tényleg nyugisabb, csak mondjuk nem könnyű szülőkkel együtt dolgozni. De az biztos, hogy így könnyebben tudom végezni a sulit is! Kép

Anita!
Nagyon jó, hogy végre jelentkeztél, nagyon örülünk neki. Reméljük a babócával minden rendben lesz, 1-2 hét és beáll minden a rendes kerékvágásba. Várjuk az új híreket róla és persze a képeket!Kép

Szisz!
Igaz mi a barátnőmtől kaptunk ágyneműt, ez 140 * 70 a paplan és rávan írva, hogy téli, kicsit melegebb, mint a vékony nyári. De azért veszek a másikból is, biztos ami biztos. A feje alá tényleg csak pelus kell Kép

Na most megyünk dolgozni, később jövünk!

Mindenkienk szép napot így, hogy végre kellemes az idő! Kép

Meme
Meme
 


Diti!

Jó hogy ezt leírtad, most már egészen biztos vagyok abban hogy nem veszek szoptatós melltartót Kép

Jaj, annyira örülök hogy ilyen hűvös van kint, szellőztetek is ezerrel Kép Mióta terhes vagyok, egyszerűen nem tudom elviselni, ha nem mozog a levegő körülöttem.

Üdv mindenkinek: Vera (31+1)

KépKép Kép
76vera
 
 

 
 

Vera!

Nem sikerült képet feltennem Kép Kép. Ugyanis azt írta ki, hogy a kép mérete nagy és nem tudtuk kicsinyíteni...
De majd a párom biztosan tud segíteni
A szoptatós melltartóról annyit, hogy nekünk is van, de kényelmetlen, nem praktikus ( nekem úgy kényelmes, ha szabadon van a cicim szoptatás közben, és az én melltartó olyan, hogy középen lekapcsolható, de nem az egész csak egy része.Meg a pndurka is a kis kezével nagyon erősen kapaszkodik és "simiz".Így neki is zavaró. Később biztosan, ha diszkrétebb helyen kell szoptatni , talán jó lesz...
Hamarosan jelentkezem a szüléstörténetünkel, de ahhoz több idő kell.

Vigyázzatok magatokra:

Anita
anita77
 
 


Anita!

Sajna képkicsinyítés ügyben nem tudok segíteni, még én sem tettem fel soha. De remélem a párod segít, mert már nagyon várjuk! Kép
Köszi hogy írtál a melltartóról, szerintem sokmindenkinek segítettél ezzel, hogy akkor kell-e vagy sem.
Hú, már nagyon kíváncsi vagyok a történetetekre, olyan izgi. És úgy irigykedem, annyira jó lehet Neked a pici Robikával. Remélem már kezdtek belerázódni a dolgokba, és hamar kialakul a mindennapi rutin! Kép

Vigyázzatok ti is magatokra, és azért pihenj, amikor csak tudsz!
Puszi: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Halihó!

Még én is élek, főleg most, hogy hűvösebb van!

Anita,
de jó, hogy tudtál jelentkezni!Kép Remélem Robi hamar megszokik egy napi ritmust, és akkor neked is könnyebb lesz. Úgy tudom, a képet tényleg le kell kicsinyíteni, hogy ide beférjen, ezt pl. Photoshoppal meg lehet csinálni (én nem tudom pontosan, hogyan). Esetleg megpróbálhatod a profilodba feltenni.
Most akkor én is csak egy szopis melltartót veszek, én is csak azért, ha majd megyünk valahova mikor kicsit nagyobb lesz, akkor tudjam bárhol szoptatni.

Meme,
a többiek már leírták, de én is ideírom azért, hogy szerintem is az anyasági támogatásra gondolsz, amit egy alkalommal igényelhetsz a szülés után meghatározott időn belül (talán 3 hónap). Az összeg 49.050 Ft, és kell hozzá a te személyid, lakcímkártyád, TAJ kártyád, adókártyád, a gyerek TAJ kártyája és eredeti születési anyakönyvi kivonata, és egy igazolás a dokidtól, hogy legalább négyszer voltál terhesgondozáson (koraszülés esetén egyszer). Ha más megy érte, akkor meghatalmazás is kell. De szerintem a védőnőd úgyis elmondja (ha normális).

Lányok,
ti ágyneműből milyen anyagút vettetek? Nálunk kispapi eléggé allergiás, és kéne valami ötlet, hogy van-e olyan, ami kifejezetten "allergia-ellenes".

Sziszke,
ne aggódj a vásárlás miatt, biztos minden összejön a végére, ha meg nem, utólag is lehet kispapit küldeni.Kép Mi még mindig nem vettünk semmit az égvilágon, most hétvégén nézünk körül. (Nekem kicsit nehéz így, hogy itthon kell feküdnöm, de most már muszáj nekilátni, kispapi meg egyedül nem akar.)

Mindenkinek minden jót, olvasgatlak ám titeket folyamatosan, csak írni nincs mindig erőm.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

Anita
Ha esetleg elküldöd a képet az email címemre szívesen lekicsinyítem. Bár ha nagyon nagy, lehet, hogy elküldeni sem tudod.

Vera
Tegnap elfelejtettem írni, hogy én is láttam a TV-be a Gáborék kisbabáját. Annyira picike volt. Én is kiakadtam a hírtől, mert kb. egyidős terhes volt a lány, mint én. Azért örülök, hogy a miénk még a pocakomban van.Kép

A szoptatós melltartó ügyben én azt hiszem egyet biztos fogok venni. Általában nem hordok melltartót, csak mióta előtejem van, de amiket most hordok baromi kényelmetlenek és amúgy is kellene másik. Én mondjuk amúgy sem szeretem mutogatni magam és ha valaki épp nálunk van mégiscsak diszkrétebb melltartóban szoptatni. A barátnőm esetét látva, nem csak családtagok vannak ott amikor szopik a baba, a múltkor is vagy 4-en voltunk ott, mindenki jött babát nézni.Kép

Sziszke
Eleinte én is megijedtem, hogy mennyi minden kell a babának. Nekem is idegen volt a bababoltok világa, annyi mindent lehet kapni. Azért, ahogy több helyen is körülnéztünk, már kezdünk az árakkal is tisztában lenni, mert én sem hagyom, hogy kiraboljanak. Néhány helyen csak lesek, hogy van pofájuk 3-4 ezret is kérni egy rugdalózóért, de van ahol még ennél is drágábbak. Én eddig max. 1000 Ft-ot adtam ki egy-egy ruhadarabért, de van ami sokkal olcsóbb pl. egy body. És szerintem szép kis rucikat vettünk.Kép

Szép napot mindenkinek!

Laura
Laura2
 


Zsizsa!
Köszike KépKépKép

A szoptatós melltartóból mi is csak egyet fogunk venni!

Abban tudtok segíteni, hogy textilpelust hol mennyiért láttatok? Köszike!

Most viszont megyünk a Balcsira, de holnap jövünk vissza és este benézek!

mindenkinek jó hétvégét!

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Laura!
Én úgy gondolom hogy szoptatni külön szobában fogok, akkor is ha lesz nálunk valaki. A férjemen kívül nem hiszem hogy ez másra is tartozna, esetleg a szűk család (anyukám, nővérem), de még az anyósom sem. Pedig szeretem őt is, de nekem ez olyan bizalmas dolognak tűnik... Legalábbis az elején biztos.
Én inkább arra gondoltam hogy veszek majd egy szoptatós ruhát (a Kismamában reklámozzák), amiben nagyon diszkréten lehet szoptatni a babucit. Csak az a baj hogy az egy nyári lenruha, szóval ősszel és télen elég hülyén néznék ki benneKép Na mindegy, valahogy majd megoldjukKép

Meme!
Textilpelust mi a Brendonban vettünk, 10 db-os cseh tetra pelenka 2490-be került. Fogalmam sincs ez olcsó-e vagy drága, mert ezt az egyet máshol meg sem néztem.
Jó pihenést a BalcsinKép

Üdv:
Vera (31+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Meme
Épp tegnap vettem a Tescoban 10 db-os tetra pelenkát(Baby Bruin 70x70-es) 2300-ért. Tetra fürdőlepedőt pedig 1000 Ft-ért (90x140).

Vera
Szerintem is intim dolog a szoptatás, de ahogy anyósomat ismerem őt tuti nem érdekelné, hogy én mit gondolok róla, ha Ő ott akar lenni, ott is lesz. A szoptatós ruhát én is láttam, az tényleg inkább nyárra lenne jó.

Laura
Laura2
 


Halihó!

Vera, Laura,
én ugyanúgy gondolom, mint ti, egyelőre úgy érzem, hogy természetesen a párom, rajta kívül max. anyu és a húgom lehet ott, amikor szoptatok. Anyóst kíméletlenül ki fogom kergetni, amin szerintem biztos megsértődik majd, de eljutottam odáig, hogy már nem érdekel. (Mindenbe beleszól, az kéne még, hogy a szoptatás közben is zavarjon.)Azt meg nagyon remélem, hogy a család férfitagjai, főleg após belátja, hogy rájuk meg aztán végképp nem tartozik a dolog. Én csak rosszul érezném magam, ami nem éppen a jó szopi titka. Ha meg valahol a városban kell majd valamikor később, akkor keresek egy eldugottabb helyet. Én azon gondolkodom, hogy kéne a tesómmal varratni egy szopispulcsit a szoptatós ruha példájára. Ő még nem tud az ötletemről.Kép

Zsizsa
(hirtelen milyen aktív lettem, hogy hűvös az időKép)

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Köszi a bevásárlásra vonatkozó megnyugtató szavaitokatKép
Én komolyan akartam venni szoptatós melltartót, de most örülök hogy nem tettemKép Lehet hogy jó is hogy nem kapkodom el a vásárlást, annyi okos dolgot hallok tőletek folyamatosanKép
Képzeljétek, én vettem szoptatós hálóinget. A kórházba szerintem nagy szükség lesz rá (nem tudom mekkora lesz a forgalom). A szoptatás szerintem is elég intim dolog, itthon én tuti mindenkit kizavarok a szobából, de ugyanezt a kórházban nem tudom megtenniKép Egy kicsit tartok is tőle, milyen leszKép

Anita
Ha a képet jpg formátumban mented el, már az tömörít rajt valamennyit. Ha viszont egy egyszerű photo editor (pl. microsoft photo editor) megnyitod, ott tudsz felbontást változtatni, vagy akár méretet is. Így a file mértet is csökkeni fog.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok,

ugyanaz a Judit vagyok, aki eddig (elég ritkán jövök), csak megkért egy másik 'Babanetes' Judit, hogy használjak másik nevet (ő már két éve írogat ide).

Diti,

az érdekelne, hogy a kórházban sem lesz szükség a szoptatós melltartóra? Mert itthon tényleg nem kell, de félek attól, hogy bent a hálóruháim előtejesek lesznek (vagy tejesek) és elég hülyén néznék ki a látogatók előtt... Azt sem tudom, hogy az előtej után egyszer csak 'berobban' majd a tej, vagy csak szivárog? A mellszívót érdemes megvenni, azt kihasználtad? Biztos ez is hülye kérdés lesz, de a szülés 'szép' hálóruhában zajlik, vagy vigyek egy régebbit, kopottabbat is? Kép

Vera,

úgy örülök, hogy minden jól alakult veled! Belegondoltam, hogy én is pánikba estem volna a helyedben. Ja, én is láttam a TV-ben Gáborék kisgyerekét, azt nem hallottam, hogy 6 és fél hónapra született, csak csodálkoztam, úgy emlékeztem, hogy a lány 'mögöttem járt' a terhességi hetek számában. Ahhoz képest mennyire kialakultak a baba formái, csak az tűnt fel, hogy az arcáról még nem kopott le a lanugo (magzati szőrzet).
Még annyit, hogy a TENA bugyiból érdemes egy számmal nagyobbat venni, mint amit szoktál (egy csomagban 2 db van és 320,- Ft volt).

Lányok,

mostanában egyre többet keményedik a pocakom, ez szerintetek ilyenkor teljesen természetes, nem kell tennem semmit?

Milyen jó friss ez a mai nap, egész nap nyitva hagytam az ablakot. Kép El tudnám viselni, ha már végig 25 fok körül lenne...

J.
Judit74
 


Sziasztok!

Milyen az a szoptatós hálóing? Ami elöl gombos?
Ne nevessetek ki, de nekem eddig nem volt hálóingem (ill. utoljára gyerekkoromban), és mikor kiderült hogy babát várok, anyukám vett nekem hármat, és a nővéremtől is kaptam, hogy majd legyen mit bevinni a kórházba.Kép

Judit! Nem hülye a kérdés, én is azon gondolkodtam hogy a szülésre érdemes-e vadiújat bevinni, mert ugye ott úgyis összekenődik. Én már láttam olyan képeket is, ahol az anyukán a végén már semmi nem volt, úgy tették rá a babát.

Nekem is egyre többet keményedik a pocim, úgy két hete érzem erőteljesebben. És a baba is máshogy mocorog már. Nem olyan intenzíven, de sokkal határozottabban dugja ki a lábacskáit, vagy a fenekét, fejét? Nem tudom megkülönböztetniKép

Szerdán megyek a dokimhoz, majd megkérdezem. Már írom a kérdéslistámat...

Sajna kisütött a nap, és már megint meleg vanKép

Üdv mindenkinek:
Vera (31+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Gigi! Köszi a babakocsis infót! Nem semmi árak vannak. Én azt is hallottam, hogy külföldön (pl. Bécsben) minden sokkal olcsóbb. De oda már nincs időm/erőm kimenni.

Anita! Várjuk a beszámolót!

Ágynemű: én is azt hallottam hogy elég egy pelus a feje alá, nem kell párna. A Madrinában két féle ágynemű-csomagot lehet kapni, az egyik töltött 18E, a másik csak huzat 17E. Van benne baldacin, párna- és paplanhuzat és fejvédő. A töltött verzió pehelypaplanos kinézetű. Én úgy döntöttem, hogy ilyet nem veszek, max. csak huzatot. Szerintem elég két darab vékonyabb (nyári) takaró és egy vastagabb téli (Ilyen is van a madrinában, nyári 2-3E körül, téli 5E körül.) Én csak az üzletekben láttam paplanos kiságyakat, a haverjaim közül mindenki csak takarót használ.

Szoptatós melltartót én eddig egyet vettem a Tesco-ban, 3E alatt volt.

Kórházi csomaggal kapcsolatban még a következőket ajánlották: gátseb miatt ajánlatos nedves WC papírt is vinni. A körömvirág kenőcs (gyógyszertárban kapható, dr. Theiss) pedig gyorsabban gyógyítja a sebet, mert hámosító hatású, ezt is ajánlották.
A kicsi köldökcsonkjának kezelésére, pedig felnőtt fültisztító pálcikát javasoltak, gondolom ezt kell alkoholba mártani és ezzel kell kezelni.

Én vettem Avent Isis kézi mellszívót is, hát nem semmi logikai játék összeállítani...

Docka
AE
 


Judit,
keményedés ellen jó a magnézium. Lehet pezsgőtabletta, Magnerot vagy MagneB6 is (amit kapsz), úgy 300mg Mg ilyenkor a napi adag, meg persze sok pihenés! Ha nem segít és nagyon sokat keményedsz (több, mint napi 10-15, illetve egy órán belül többször), menj dokihoz, hogy nézze meg a méhszájad állapotát, hogy változott-e, és ha igen, majd ő eldönti, mi legyen. De ne aggódj, ez ilyenkor már normális, ha nem túl sok.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Vera,

én is ugyanezt érzem, mostanában nem mozog olyan intenzíven a bébi, viszont erőteljesebben kidugja a fejét, kezét, térdét. Kép Viszont én sem tudom, melyik része mi lehet. Kép

Zsizsa,

Köszi az ötletet, augusztus elején megyek az orvoshoz, majd rákérdezek. Kép

Judit (32)
Judit74
 


Szüléstörténet....

Készüljetek fel, hosszú leszek, mert szeretnék mindent megosztani Veletek és segíteni ha tudok egy két jó ötlettel tanáccsal.

Szóval: Kép
2003.07.15-én délután , pihiből felébredve kimentem Wc-re és úgy éreztem mintha nem tudnám abbahagyni a pisilést. Vissza visszmentem , és teljesen víz szerű valami (magzatvíz volt, most már tudom Kép )folyt alul.Mivel sok helyről azt hallottam, hogy a magzatvíz rózsaszínes esetleg lehet véreskés is , így megilletődötten fogadtam.Hívtam az orvost, de akkor már erőteljesen folydogált. A mennyisége nekem soknak tűnt .Az orvosom tudjátok pont szabadságát töltötte és nem is tartózkodott itthon Bp-en volt, pont a felesége térdét műtötték.( gondolom örült, hogy hívtam)Nagyon aranyos volt amúgy, mondta menjek be a kórházba, de készüljek úgy, hogy bent is kell maradni bárhogyan is lesz. majd az ügyeletes felvesz és ő ahogy tud jön.
Párom pont nem volt itthon, de szerencsére nem a munkahelyén volt Kép Gyors telefon és párom sietet haza. Szerencsére a csomag már elő volt készítve.

Tipp: a csomag legyen mindig jóval előtte összekészítve.

Attól függetlenül csak totyogtam ide-oda, azt sem tudtam mit vegyek fel stb...
Volt izgalom, mert erre nem voltunk felkészülve még.Nagyon gyorsan jött minden.
Párom bevitt a kórházba és ott az ügyeletes orvos megvizsgált, a méhszáj 1 újnyira nyitott volt, de semmi fájás nem kisérte. A szülésznő (aki nagyon unszimpi volt), felcsatolta az NST-t de talán egy aprócska összehúzódás volt kimutatható 1/2 órra alatt, amit nem is éreztem.Közbe végig riogatott ilyen dolgokkal: nagyon pici a hasam, megmérte hogy kb mekkora lehet a baba, erre szintén, hogy ez nem lehet, hogy ennyire kicsi babám legyen, meg hogy az orvosom szabin van és biztosan nem tud majd bejönni. Erre én mondtam, hogy már beszéltem vele, de ő csak azt hajtogatta, hogy nem jön be., Persze elég csalódott volt, mikor neki is fel kellett hívnia értesíteni és mondta az orvos, hogy siet be Kép.Aztán meg azt mondogatta, hogy ebből még nem lesz me baba, talán holnapi reggelig szenvedhetek és talán akkor kötnek majd be infúziót, és talán valamikor másnap lesz csak szülés, és készüljek fel nagyon hosszadalmas lesz.Ekkor kaptam tőle egy beöntést, amit szintén nagyon durván adott be Kép. Ettől kitisztultam teljesen.
Gondolhatjátok mit éreztem. Eddig elég nyugodt voltam , de rendesen rámijeszett a drága Kép Kép.Kimehettem a folyosóra és anyáéknak már sírva mondtam el mi történt és mondtam menjenek haza, mert semmi értelme virrasztani a folyosón. egyedül nővérkém maradt.
Visszamentem ,itt már át kellett már öltöznöm hálóingbe.

Tipp: ne vadi új hálinget vigyetek be!


Innen átmentünk a kedves párommal a vajúdó alternatív szülőszobára, ami klasszul be volt rendezve , de sok hasznát nem vettem , ugyanis semmi fájásom nem volt. Ekkor mit látnak szemeim Kép , azt a szülésznőt aki egy hete az NST-t nézte és őt akartam felfogadni csak már nem volt rá időnk Kép.Szóval 19 órai váltáskor már ő volt bent Kép.
Párommal jól elbeszélgettünk a szobában , néha még tesómhoz is kimentem és beszélgettünk.
Az orvos kb 1/2 21-re ért be. Megvizsgált és megnyugtatott, hogy nagyon szép tiszta magzatvizem van és egyáltalán nem kell koraszülött babócára gondolni Kép.
Ekkor már apróbb hátfájások voltak már.Nagyon érdekes volt, mert azokat a fájásokat vártam , amiről hallani lehet, hogy olyan mint egy menstruációs görcs csak erősebb. Nekem alhasi fájásaim a szülés közben egyáltalán nem voltak, csak tolófájások.
Az orvos megvizsgált és akkor már 3 újnyiak voltunk.
Enyhe fájásaim voltak csupán.Mindig kérdezgettem, hogy mikor jönnek már az igazi fájások, mire az orvosom mosolyogva mondta, hogy kedves, maga már vajúdik Kép.
9 körül bekötötték az infúziót és járkálgattam, beszélgettünk az orvossal és a szülésznővel .Semmi kellemetlen hatás nem ért tényleg.A fájások a medencém környékén igaz erősödtek, amit a párom erőteljes mozdulatokkal maszírozgatott. Olyan érzés volt mintha leszakadna a derekam és szegénykémnek nagyon erős nyomásokkal kellett maszírozgatni engem.Olyannyira, hogy még a hálóing is kikopott Kép.
A fájások ekkor már egyre sűrűbben jöttek.Közben cseppentett az orvosoma számba homeopátiás készítményeket.
A fájások ekkor már 1/2 percesek voltak. Ekkor már kb 21.50 lehetett. A fájás egyre hasonlított ahhoz mintha Wc-ni kellene.Mikor már majdnem olyan érzés volt, hogy ki is jön vmi , akkor fel kellett feküdni a szülőágyra és próbáltun pár próbanyomást csinálni az orvos segítségével.
Fontos!!!:
Jah! Nagyon kell figyelni a levegő vételre. Én vajúdás közben olyan fújtatás féle légzést csináltam, a szüléskor pedig a levegőt lefelé kell írányitani, úgy , hogy az arcom ne telítődjön levegővelés nyomni lefelé, mintha székelni kéne.Ezt lehet gyakorolni otthon is előrre.
A szülőágyon a lábam egy lábtartóra helyezték , közben a párom simizett, borogatta a szám , szóval nagyon sokat segített.A szülésznő és az orvosom is végig ott voltak és nagyon kedvesek , odafigyelőek voltak velem, ami megnyugtatott. Mindig lépésről lépésre mondta az orvos, hogy most mi fog következni.Ez nagyon jó, mert nem ért váratlanul semmi.
Tipp: ha csak tehetitek a párotok legyen veletek, agyon sokat segített nekem is Kép.
Szóval próbanyomás után következett a kitolási szakasz , ami tényleg pillanat alatt megtörtént.
Hármat négyet nyomtam és ekkor már a kisfejét már a szülésznő látta. Meg is kérdezte, hogy biztosak vagyunk e benne, hogy kisfiú, mert akkora haja volt Kép Kép.
Ekkor én igaz nem éreztem, csak a párom mondta, hogy egy lóadag szurit kaptam és gátmetszést csinált az orvos.
Még két nyomás , és a picike kint is volt. Az orvos nyomást gyakorolt a hasamra és már ki is cusszant Robóka .Jóformán semmit nem éreztem, csak már azt hallottam , hopgy pindurkám felsír.Gyönyörű, csodálatos érzés volt. Tényleg szinte teljesen elfelejt mindent az ember .A kicsikém száját és légjáratait kitisztitották és utánna a mellemre helyezték.
Hát ezt ne hadjátok ki!!!Kérjétek, ha nem teszik meg!
Ennél csodálatossabb érzésben még nem volt részem!
Azután elvitték lemérték, letisztították és elvitték Kép. 2600 gramm és 50 cm jött világra Robika Kép Kép. Számomra a legszebb és legaranyosabb kisfiúcska a Világon!!!
Azután elég rossz volt, mert nem lehettem vele.
A szülés harmadik szakaszában a méhlepényt "szültük" meg. A szülésznő megmutogatta, hogy milyen is és ellenőrizte, hogy minden darab haladéktalanul megvan e. Mert ha kicsi is bent marad, akkor csúnya gyulladást lehet kapni.
A doktor bácsi összevart ezt követően.
Több féle külső varrat van, van olyan ami nem szívódik fel és van ami felszívódik. Erről én sem tudtam .
Tipp: jó előrre megbeszélni az orvossal melyik a jobb.
Igaz engem nem is kédreztek meg , összevartak ( olyan külső varrattal, ami nem szívódik fel). Ennek előnye, hogy 3 napon belül kiszedik, hátránya pedig , hogy iszonyatosan húzódik addig.
A másik féle varratról azt hallottam, hogy hosszadalmasabb a gyógyulása, de az nem húzódik annyira.
De azt a három napot ki lehet bírni.

Tipp: ha ilyen varratotok lesz, akkor sűrűn áztassátok a zuhany alatt, mert úgy puhul, és nem húzódik annyira.
Ezután még 2 órát kellett a szülőágyon egy párnát tettek a pocimra és úgy kellett feküdni. Ekkor már a doktor bácsi hazament és a szülésznő volt végig velünk.Ekkor már kezdtem éhes is lenni.
Utánna a szülésznő segítségével lezuhanyoztam, és 1 órakkor már ágyba voltunk.
A hiedelmekkel szemben bugyit is sikerült felvenni Kép igaz csak a második nap került rá a sor.
Tipp: első napon nem használtam betétet csak papírvattába cxsomagot vattát, mrt így jobban lehetett látni a vér mennyiségét és "minőségét". Ugyanis nem nagyon lehet alvadt vérdarabos...
Következő napokban a vérzés csökken és csak akkor lesz ismét több, ha beindul a tejtermelés és szoptatás, de akkor sem vészes mennyiség.
Következő nap székletlazítót kaptunk. Nekem tejem csak kb harmadik nap volt de ez még nagyon előtej jellegű.

Jaj lányok most be kell fejeznem és rohannom kell, de majd innen folytatom holnap.
remélem nem fáratatok el az olvasásban és sikerült megnyugtatni mindenkit , na és persze remélem segítettem is egy picit.
Megjegyzem készüljetek fel, nekem könnyű szülésem volt, de voltak bent sajna olyanok is akik tényleg majdnem egy napot vajúdtak Kép.
Van ám még folytatás a kórházi negatív élményekről, de azt már holnapra hagyom...

Jóéjt mindenkinek:

Anita
anita77
 
 


Hú, tényleg hosszú lett, remélem nem untattam vele senkit...
anita77
 
 


Anita!

Köszi a részletes beszámolót.Kép Nagyon jó volt olvasni. Kép
Hát, így olvasva tényleg könnyűnek látszik, csak reménykedhetünk hogy mi is ilyen szerencsések leszünk.
Örülök hogy a párod végül ott lehetett veletek, biztosan nagyon sokat jelentett.

Ezek szerint mikor rájöttél hogy eljött a szülés ideje, még idegeskedni sem volt időd? Én attól félek leginkább hogy majd megijedek.

Várjuk a folytatást, jó pihenést!

Üdv: Vera (31+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Nem sokáig tartott az enyhülés, azt hiszem kifogtuk jó pár év legmelegebb nyarát.

Anita

Nagyon szép születéstörténet.Olyan jó, hogy te már túlvagy rajta, és már a kezedben tarthatod Robikát.
A szülés, ugyebár ahogy mondják mindenkinél máshogy történik nincs két egyforma, de miért van az, hogy szinte mindenki - tisztelet a kivételnek-történetében ott vannak a szülésznők, nővérek, csecsemősök stb. bántó, lekezelő, bátorságot egy mondattal leromboló megjegyzéseik. Érdekes, hogy pont ebben a szakmában kellene olyan emberségesnek, türelmesnek, segítőkésznek lenniük, főleg egy először szülő nőnél, akinek fogalma sincs hogy mi fog vele történni.Elhiszem azt, hogy keveset keresnek, rengeteget dolgoznak, és az is biztos, hogy minden ember más, és hogy egy idő után már elfogy a türelem, de általában ez azon csattan aki nem érdemelné meg.Abban a nagy zűrzavarban, és lelki túlfeszítettségben amit ilyenkor egy kismama átélhet, pont az ő nyugodtságukra,biztatásukra lenne szükség.
Na, de elég a lelkizésből.

Az én kis babócám is érdekes stílust vett fel.
Ritkábban jelez mint annakidején, de a jelzéseit jóval erősebben hozza felszínre.Én sem tudom megállapítani, hogy éppen melyik testrészével méri az ütéseit.Olyan kíváncsi lennék rá, hogy ilyenkor valami nem tetszhet neki, vagy éppen ellenkezőleg örül és játszik?( reméljük ez utóbbi)

AE

Hallottam a bécsi árakró én is - van is egy fórum az indexen ezzel kapcsolatban-, de úgy tudom,hogy szezonvégi akcióknál érdemes vásárolni.Meg ugye nem mindegy, hogy honnan kell Bécsbe utazni, meg az euró is elég magas árfolyamon mozog mostanában.
Lehet, hogy ha mindent összevetünk nem jönnénk ki sokkal olcsóbban.Ha meg valami hibás, vagy javításra szorulna, akkor hova megy az ember vele.
A mellszívóból melyiket vetted a "..tejgyüjtő cumisüvegekkel" vagy az "..egyirányú etetőrendszerrel"?

Jó hétvégét mindenkinek, és mivel enyhülés nem várható marad a csobbanás.

GigiKép
Gigi75
 


Sziasztok!

Anita,
köszi a születéstörténetet, jó olvasni, hogy nem mindenkinek fáj, hátha mi is szerencsések leszünk!Kép

Lányok,
egy gyors kérdés: aki Neonato Combinato Tris babakocsit vett, az hol vette? Mert én csak egy Budaörsi címet találtam, a Matti babaáruházét. Ha lehet máshol is kapni Budapesten, akkor légyszi írjátok meg! Meg azt is, hogy mennyiért vettétek (a Mattiben állítólag akciósan most 95000,-). Köszi!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Mi a Lehel téri babadiszkontban vettük, ott 99490 Ft volt. Egyébként a Matti Kft. a forgalmazója, mert a mi garanciajegyünkön is ők szerepelnek.
Ez az üzlet honlapja: http://www.babadiszkont.hu/

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok!

Anita, tök jó volt olvasni a szüléstörténeted Kép Örülök hogy ilyen könnyűre sikeredett, akárcsak az enyém volt, így olyan boldogan tud rá visszagondolni az ember, igaz? Kép

Judit, kérdezted a hálóinget: én nem tök újakat vittem be, egyrészt mert nem is vettem külön az alkalomra, másrészt meg ha bármi történik velük, nem akkora gond mint ha egy vadi újjal történne. Egyébként a saját hálóingem a szüléskor csak nagyon kevés ideig volt rajtam, adtak kórházit, hogy ha folyik a magzatvíz, majd a vér, akkor az legyen olyan. Csak a szülés után kb. 1 órával vettem vissza a sajátomat, de egy folt nem került rá. Sőt, a 3 közül egyikre se míg bent voltam.
Szoptatós melltartóra nekem a kórházban sem volt szükségem, mire annyira sok tejem lett hogy éjjel folydogált, már rég itthon voltunk. Nekem is kb. a 3. napon lövellt be a tej, eléggé fájdalmas is volt sajnos, fájt még a zuhanyzás is Kép De aztán Pindur jött és segített rajtam Kép Az első pár napban még olyan kevés a tej mennyisége, hogy azt gond nélkül elfogyasztják a babák, szerintem nem kell aggódnod hogy ázott hálóingben kell látogatókat fogadnod.
Mellszívó volt bent nálam, de csak egy viszonylag egyszerűbb vákuumos, amit én sajnos soha nem tudtam igazán használni amíg csak szoptattam Kép De ez inkább abból adódhatott hogy valószínűleg rossz volt a technikám. De szerencsére különösebben nem is okozott gondot a hiánya, Pindurral nagyon működött a kereslet-kínálat elv Kép Mindig annyi tejcsi volt amennyit igényelt, max. ha hosszabban aludt éjjelente, akkor akartak a cickóim kidurranni reggelre Kép Kép

Lányok, többen írtátok hogy a szoptatás mennyire intim dolog, és hogy biztos elbújtok majd valahová etetni a picit. Na ezzel én is így voltam egészen addig míg meg nem született Pindur. Onnantól fogva soha nem érdekelt épp hol vagyok, ki lát, ki mit gondol, ha nekem a gyerekem éhes és szopni akar, akkor semmi más nem számít. Én aztán soha sem szégyelltem magam, aki ilyen helyzetben lát, és esetleg szexuális értelemben gondol a női mellre mondjuk, az nem normális szerintem. Szóval nem hiszem hogy helyes felfogás hogy "csak a párom előtt, csak ruha alatt, csak elbújva" stb, inkább legyetek büszkék hogy anyák vagytok, és saját magatok tudjátok táplálni a picikéteket Kép Úgyis olyan hamar elmúlik az az időszak míg odabújik és csendesen szuszogva szopizza a tejcit Kép Én nagyon várom már a kistesót, hogy vele is átélhessem azokat a boldog perceket amit a szoptatás jelent Kép
Na persze lehet engem túl laza erkölcsűnek vagy szabadgondolkozásúnak tartani, de szerintem a babátoknak is az lesz a legjobb, ha csak az ő érdekeit tartjátok szem előtt, és mindenféle szégyenérzetet, miegymást félretéve ott etetitek ahol épp szükség van rá. Megéri, higgyétek el Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Ja, Anita, képzeld, pont 1 év van a babáink között Kép Pindur július 16-i, de csak azért mert nem igyekezett eléggé, nem sok percen múlt hogy nem 15-én érkezett.

Szia, Diti
diti
 
 


Szia Diti!

Én teljesen egyetértek Veled, hogy a baba érdeke a legfontosabb.Kép
Ez így is van, és ha én is olyan szituba keveredem hogy a babám éhes, engem sem fog érdekelni, hogy hol vagyunk, és esetleg ki lát. Biztosan meg fogom szoptatni, nem hagyom hogy sírjon.

Én arra az esetre mondtam, hogy kettesben szeretnék vele lenni, amikor itthon vagyunk, de esetleg látogatóink vannak, vagy mi megyünk a szülőkhöz. Akkor igenis hogy el fogok vonulni a babukámmal egy külön helyiségbe, és csak vele szeretném tölteni azt a pár percet, épp azért mert ez olyan bizalmas, kettőnkre tartozó dolog.

Mivel Ő az első babánk, még soha nem volt ilyenben részem, és kíváncsian várom, hogy milyen is lesz. Szerintem csodálatos... Kép

Üdv:
Vera (31+3)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Anita
Köszönjük szépen a szüléssztorit és a hozzá fűzött tanácsaidat.Kép Remélem mi is "könnyen" túl leszünk rajta.
Vajon ki lesz a következő? Nem igazán tudom ki hol tart éppen.

Tegnap végre megvettük a kiságyat és a matracot is a babának és még egy pár ruhát, de 56-ost már nem fogok venni, mert szerintem már elég lesz. A kókuszmatrac nekem baromi keménynek tűnik, igaz az olcsóbbat vettük 9000-ért, de ez valami lengyel gyártmány. Mondjuk a férjem szerint a 16000-es is kemény volt. Remélem azért a babának nem lesz olyan mintha egy deszkán feküdne.
Szerintetek időtől függetlenül kell a picinek sapka a fejére amikor hazahozzuk a kórházból? Vagy ha nagyon meleg lesz akkor nem kell? Még nem is tudom milyet kellene venni, mert most sok helyen ez a buggyos nyári fazon van, amit meg láttunk még más fazonban kb. 2500 Ft volt. Ti milyet vettetek? Van olyan ami kifejezetten újszülötteknek való?

Az én babám is érdekesen mocorog mostanában. Van amikor úgy érzem szétfeszíti a hasam, mert egyszerre két különböző oldalon dugja ki valamijét.
Mostanában viszont nem nagyon nőtt a pocakom. Inkább úgy tűnik mintha egyre feljebb jönne.


Diti
Nekem már most is csupa folt lesz amiben alszom, pedig még ez nem is igazi tej. Gondolom ez is alkati dolog, de emiatt muszáj leszek a kórházban melltartót felvenni, mert itthon nem érdekel, de azért a kórházban nem akarok pacásan mászkálni.

Ma is egy jó kis kánikulai nap lesz. Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra.

Laura
Laura2
 


Halihó!

Diti,
én ugyanúgy gondolom a szoptatást, mint Vera.

Vera,
ugyanúgy érzünk a szoptatásról.Kép Köszi az infot a kocsiról, még annyit kérdeznék, hogy bolygósíthatók-e az első kerekek, és hogy összecsukható-e a sportkocsi.

Laura,
én nem vagyok még tapasztalt anyuka, lévén mi is az első babánkat várjuk, de én úgy vettem észre a kórházban töltött idő alatt, hogy minden anyuka adott sapkát a babára, még 35 fokban is, amikor elvitte. Én tegnap vettem 350,- Ft-ért a Megatoysban egy egyszerű kis pamut, megkötős babasapkát, több színben is van, szerintem ez kifejezetten újszülötteknek való. Ezt a feszítést én is többször tapasztalom, néha olyan furin néz ki a pocim, két oldalt egy egy dudorral, közte meg feszülő bőrrel.Kép

Képzeljétek, tegnap végre elkezdtünk vásárolni.Kép Vettünk ruhákat, meg takarókat és kádat is, és tájékozódtunk babakocsi és kiságy ügyben. Ti egy méretből hány ruhát vettetek, pl. 56-ból?

Szép napot!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Ugye milyen jó érzés vásárolni?Kép Én is imádom!

Laura!
A kókuszmatracról én is azt hallottam hogy nagyon kemény. Ennek ellenére (és ráadásul mi látatlanban) már megrendeltük, annyira egyértelmű volt hogy azt veszünk. De lehet tényleg kényelmetlen a babának? Szegény Kép
Szerintem is kell sapi, de abban nem tudok segíteni hogy hol tudsz venni, mert mi kaptunk vagy hármat, mind nagyon vékony pamut és megkötős, úgyhogy én azt már nem veszek.

Zsizsa!
Nem fáradsz el a vásárlásban? Neked fel lehet kelni?
A babakocsi szerintem szuper, bolygosíthatók a kerekei, de le is fixálhatod. Összecsukásnál két gombot kell megnyomni a tolókarnál, és egész kicsire össszecsukódik. Nem lapra, mint a nagykerekű mózeskosarasok, hanem állva, és magától is megáll a kerekein (mármint összecsukvaKép)

Valaki látta közületek az OTTO idei őszi-téli katalógusát?
Annyira édes babaruhák vannak benne, és szerintem nagyon olcsó. Rendelnék, mert ahogy néztem 100% pamutból vannak (meg ha nem jó, úgyis visszaküldöm), viszont nem tudom hogy télen már hányas méret kell majd a babának? Polár kezeslábast néztem, meg pulcsikat, amit igazán majd a hidegben tudnánk használni. Szerintetek a 68as jó?
Ami ruhánk eddig van nekünk majdnem mind 56-os (body kb. 6-7 db, 4-5 rugdalozó, kispulcsi, pamut hálózsák), de azt hiszem már én is csak nagyobbakat fogok venni.

Most mennem kell, mert megyünk ebédelni!
Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra!
Vera (31+3)

KépKép Kép
76vera
 
 


Zsizsa
Mi 56-osból vettünk:
2db ujjatlan - 2db rövid ujjú - 4db hosszú ujjú bodyt
2db hosszú ujjú - 3db ujjatlan rugit
1db kis pamut pulcsit
1db vékony hálózsákot
Remélem nem lesz hideg, mert majdnem mind pamut, ami nem annyira meleg. Egy-két nagyobb ruha is van, azok már melegebbek, de remélem egy-két hónapig jó lesz az 56-os rá. Végülis lehet még hozzá venni dolgokat ha időközben kiderül, hogy szükség van rá, de olyan sokat nem akartam ezekből venni. Még kis sapkát veszek, meg zoknikat. Szerintem rucit a rokonok is fognak hozni ajándékba.

Vera
Sajnos az OTTO katalógust nem láttam.
Én már vettem egy-két télit, ezek úgy vannak számozva, hogy 62-es 3 hónapos a 67-es 6 hónapos babára való. Mondjuk, ha valakinek nagyon nagy a babája, lehet, hogy sokkal előbb kinövi. Valószínű október-november felé már hideg lesz, de még január-februárban is úgyhogy valamikor biztos rá lehet adni.

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Jaj, szintén egy alvatlan éjszakánk volt. Szegény Robika nagyon hasfájós. Most próbálunk mindent kipróbálgatni.
Remélem mindenki jól van , és ha bármi kérdésetek van amiben tudok szívesen segítek Kép.Kisruhákból nem érdemes sokat venni, nálunk a legpraktikusabb viselet a bodyk.A kisingek nem túl jók. Csúsznak nagyon ...Azért írigyellek benneteket a vásárlás ügyében Kép.
Mindenkinek jó pocakosodást. Elhihetitek, a terhesség is egy gyönyörű , csodálatos dolog. Persze a babóca még nagyobb öröm, csak kicsit tanácstalan az ember, ha valami baj van, hogy hogyan is tudna segíteni Nekik. Ez a legnehezebb Kép.
Este is annyira sírt szegénykém, hogy a szívem szakadt meg érte Kép.

Vigyázzatok magatokra:

Anita
anita77
 
 


Vera,
köszi a választ.Kép Eléggé elfáradtam, az igaz, de egy kicsit fel szabad kelnem, pont azért, mert eddig a gyógyszer mellett tapasztalható keményedések ellenére a méhszájam állapota nem romlott, mióta hazajöttem a kórházból. Legközelebb egy hét múlva megyek dokihoz, kiváncsi vagyok, hogy most mit mond. Ha rosszabbodik, akkor többször nem megyek vásárolni, de most még muszáj volt, mivel kispapi nem egy vásárlós alkat, és szerinte egyáltalán nem ért a babaruhákhoz és bútorokhoz (mintha én sokkal többet értenékKép). Végig mulatott rajtam, hogy mennyire be vagyok sózva.Kép

Úgy látom, hogy hozzátok képest azért még el vagyunk maradva a ruhák terén is, de bepótoljuk!Kép

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Anita,

milyen szerencsés szülésed volt! És köszönjük a jó tippeket! Kép

Diti,

köszi a válaszodat! Akkor viszem a régi hálóingemet (+anyától kaptam két újat, azért azokat is). Majd megkérdezem, lehet hogy a szüléshez adnak kórházit (MÁV).
Közben a biztonság kedvéért vettem egy szoptatós melltartót a TESCO-ban, végül is nem egy óriási kiadás (2999,- Ft), aztán hátha mégis szükség lesz rá (nekem is foltosak egy ideje az otthoni ruháim...). Vettem Avent Isis mellszívót is a Dorozsmai úti szakboltban (hirdetik, hogy ők a legolcsóbbak, de nekem nem úgy tűnik - 13.780,- Ft volt).
Jó neked, hogy te már tudod, mire számíthatsz! Kép

Laura,

mostanában nekem is azt 'játssza' a baba, hogy két oldalon kifeszít: fent a jobb oldalamon nyom ki valamit, ezzel egyidőben meg lent baloldalon is, és többször mindkettő nagy, gömbölyű. Kép Talán lent a fej vagy váll, fent a térde lehet? Néha fent apróságot nyom ki, erről azt sejtem, hogy a talpa. Aztán lehet hogy teljesen más testrészei ezek. Kép Furcsa, hogy csak ezeken a helyeken feszít, ez nem gond? A mozgása közben van esélye annak, hogy rátekeredik a köldökzsinór? Ezt ki tudná az UH mutatni? Nekem sem nagyon nő a pocakom, modják, milyen kicsi, pedig már 9 kg-t híztam és állítólag csak a hasamra. Kép
Úgy hallottam, mindenképpen érdemes sapkát beszerezni, mert a fején adja le a bébi a hőt, még nem kialakult a hőszabályozása, sapka nélkül megfázhat.

Vera,

az interneten is meg lehet nézni az OTTO katalógust? Eddig sehol nem találtam ruhákat hideg időre, azt mondták, majd ősszel lesznek, akkor viszont már nem fogok tudni mászkálni a baba miatt.

Judit (32)
Judit74
 


Lányok!

Közben néha írok ám Kép.
Most az jutott az eszembe, hogy mellszívót ne felejtsetek el a kórházba bevinni!Nekünk ott semmit nem adtak.csomót kinlódtunk, mert még a mell maszírozását sem mutatták meg.
Rengeteg folyadékot kell utánna inni, érdemes már ott elkezdeni a tejserkentő tea fogyasztását.
Nekem is hordták be minden nap. persze azon kívül mást is kell inni Kép.
Remélem segítettem vele...

Anita
anita77
 
 


Anita
Sajnálom a rossz éjszakátokat. Nem tudom mikortól lehet a babának adni, de állítólag a köményes tea is jó hasfájásra.
Ha jól emlékszem Ti is kókuszmatracot vettetek. Szerinted nem túl kemény a babának? Amit mi vettünk nekem nagyon keménynek tűnik.Kép
Nagyon köszi, hogy leírod a tanácsaidatKép, szerintem később is Te tudsz majd nekünk segíteni amikor a mi babáink is megszületnek.Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Anita

Én úgy hallotam, hogy létezik egy un."Woodswater"
-lehet hogy pontosan nem ez a neve, de valami ilyesmi, a gyógyszertárban biztos fogják tudni-
szóval ez hasfájásra, görcsölésre való csepp bébiknek.A keresztlányunk is nagyon hasfájós volt, addig amíg nem kezdték el ezt adagolni neki.
Ők is probálkoztak az édeskömény teától kezdve mindennel, de náluk csak ez hozott enyhülést, és javulást.

Judit

Szerintem nem vettétek drágán a mellszívót, mert ahol én eddig néztem ott általában 15-17.000.- körül volt.Igaz ebből is van egy pár fajta, és mindegyik mást tud.
Te melyiket vetted?


Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehet venni jó gyermekmintás szőnyeget? Nálunk parketta van, és kellene valami jó kis babás szőnyeg.Igazából láttam egyet-kettőt, de nem tetszett, olyan fakó színű volt mind.
Mi is látatlanban rendeltük meg a bútorosoknál a kókuszmatracot, de most utánnanéztem a "Várandós Mamák Könyvében" ahol többekközött azt írja, hogy .. "tökéletesen támasztja a hátgerincet", akkor remélhetőleg ezért kemény.

Gigi
Gigi75
 


Sziasztok!

Anita!
Sajnálom hogy ilyen hasfájós Robi baba, szegénykém biztos szenved. Meg persze gondolom Te is, mert ilyenkor tényleg olyan tehetetlen az emberKép
Láttam hogy egy csomó dolgot javasoltak Neked a lányok a babás topicban, szerintem próbálj ki mindent amit csak tudsz, valamelyik csak beválik.

Még lenne hozzád kérdésem a szüléssel kapcsolatban. A beöntéskor mennyi vizet nyomnak az emberbe? Tudom hogy ez elenyésző dolog a szülés mellett, de akkor is érdekelne. Nálunk a kórházban lehet választani hogy akarom-e vagy sem. De mindenképp kérni fogok, és érdekel hogy nagyon rossz-e. Csak hogy mire készüljekKép

A másik pedig hogy Te akkor semmiféle érzéstelenítést nem is kaptál ezek szerint, kivéve a gátmetszésnél? Minden elismerésem a tiédKép Bár akinek ilyen könnyű szülése volt... KépKépKép
Én mindenképp EDA-val fogok szülni, mert rossz a szemem. (Már ha a lepény miatt szülhetek egyáltalán hüvelyi úton, ez majd szerdán kiderül...) Drukkoljatok!

Zsizsa!
Az én kispapim sem egy vásárlós típus, ő sem vállalta volna egyedül a babaholmi beszerzésétKép
Sőt egyáltalán, mindent utál ami a vásárláshoz kapcsolódik. Sokszor még az ő ruháit is én veszem meg egyedül, teljesen megbízik bennem.
De ma egy hős volt, mert ebéd után, mikor már hazafelé tartottunk, kitaláltam hogy menjünk már el a Brendonhoz a kismamaboltba, mert vennék még magamnak egy ruhát. És egy szó nélkül elvittKép
Kicsit ugyan sajnáltattam magam hogy már alig tudok mit felvenni, de végülis nem is kellett annyira. Az már sajna más kérdés, hogy mégsem vettem meg amit kinéztem, mert nagyon hálóinges voltKép, de azért jólesett hogy elvitt. Most már kihúzom abban a pár ruhában amim van, nem nagyon akarok beruházni, csak az a baj hogy ez lehet nem fog összejönni, mert csak úgy nő a hasam.Kép

Judit!
Sajnos az Otto homapaget épp fejlesztik, nem tudod megnézni.Kép De azt hiszem újságosnál is lehet kapni, és ha rendelsz, visszafizetik az árát. Amúgy max.3-400 Ft.

Milyen mellszívót vettél? Én olyat szeretnék amihez 1 db cumisüveg van, az a DMben 13ezer körül van.

Ha a köldökzsinór rátekeredik a babára, azt látják az Uhon, de nekem azt mondták hogy nem olyan nagy baj. Ha már rajta van, néznek szívhangot, és ha az jó, akkor nincs semmi probléma, ha nem jó, akkor minél hamarabb meg kell születnie a babának.
Mindenesetre nem szabad nyújtózkodni (akkor sem ha úgy tudod hogy nincs rajta a babán), mert akkor a hurok megfeszülhet. Én már elég régen nem használom a magasabban lévő szekrényeket, mindent a férjemmel vetetek le, ha szükség van rá.

Laura!
Akkor csak 62-es ruhákat vegyek télre? Nekem az olyan picinek tűnik. Persze tényleg attól függ hogy mekkora lesz a baba, de mindenhol azt mondják hogy ne vegyünk sok 56os ruhát, mert hamar kinövik. Akkor télen (az enyém addigra lesz 2-3 hónapos) nem kellene már a 68as? Legfeljebb felhajtom az ujját, meg a nadrágok szárát egy kicsit, olyan hatalmasak nem lehetnek azok a ruhák... Tanácstalan vagyok.
Ja, és ha télre nadrágokat is veszek, tehát nem mindig egyberugiban lesz a bébi, akkor zoknin kívül mi kell a lábára? Kell valami kiscipő, vagy elég ha a bundazsák rajta van?

Üdv mindenkinek:
Vera (31+3)

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera!

Szerintem a beöntés nem lett volna fájdalmas, ha a normálisabb szülésznőm csinálta volna. De az is csak addig volt kellemetlen még a csővet bstette. Utánna elkezdte pumpálni a vízet befelé , a mennyiségét nem tudom de egy liternél több lehetett.
Utánna viszont nagyon megkönnyebültem amikor kitisztultam.Szóval szerintem hasznos!Kitisztít nagyon, mert szüléskor úgyis nagyon nyomni kell ám...
Ézéstelenítőt nem kaptam , de hallottam olyanról is, hogy Epidurális kanül.Az olyan, hogy a gerinc mellé helyeznek be egy csövet és csak szükség esetén használják az érzéstelenítő beadásakor. Érdeklődj utánna!Drukkolok, hogy hüvelyi szülésed legyen!

Tényleg, azt kihagytam, hogy a szüléskor a szemeteket tartsátok csukva. habár nálam automartikusan becsukodott , de sokaknál bevérzik a szem.

Laura!

Kókuszmatrac igaz kemény de úgy tűnik, hogy kényelmes és legalább a gerincét biztosan tartja.
Szerintzem nagyon jó, ha egy mód van rá vegyétek meg.
A másik fő dolog pedig az , hogy egészségesebb Kép.

Mellszívót mi Avent Isis-t vettünk, és nagyon jóKép. 13.800.- ft volt a bababoltban.

Jó pihit mindenkinek:

Anita
anita77
 
 


Gigi, Vera,

mi a 'tejgyűjtő cumisüvegekkel' típusút vettük, nagyon jónak tűnik! A férjem persze kipróbálta a hasára nyomva és nem tudta teljesen lenyomni a kart, olyan erősen szív. Kép
Gigi, játszószőnyegre gondolsz, vagy hagyományos szőnyegre? Ez utóbbiból csak nagyobb gyerekeknek valót láttam (IKEA), játszószőnyegeket a Brendonban.
Vera, jó, hogy írtad ezt a nyújtózkodást, erre jobban odafigyelek ezután.
Szerintem arra a mellszívóra gondolsz, amilyet mi vettünk, de abban két darab cumisüveg van.

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Vera, miért kérnél mindenképp beöntést? Én már kaptam életemben, és nem mondom hogy hű de kibírhatatlan, de örülök hogy szüléskor megúsztam. Nálunk úgy csinálják mindenesetre hogy ha a szülés előtt pár órával magadtól tudtál WC-re menni, akkor nem csinálnak beöntést, hiszen akkor felesleges. Én este 7 körül "intéztem a dolgot" még itthon, Pindur pedig hajnal 1-kor született, de semmi gond nem volt. Szóval szerintem fölösleges ha a természet magától is megoldja Kép
A másik az érzéstelenítés: ha neked mindenképp kell, akkor az egy egyértelmű helyzet, de az olyan gyors szüléseknél mint pl. Anitáé is volt, nincs is idő beadni, mire hatni kezdene, már úgyis mindegy Kép Én is anélkül szültem, bár azért megkérdeztem egyszer a dokimat hogy nem lehetne-e mégis. De akkor már csak max 1 óra volt hátra, a kitolásnál meg amúgy is jobb, hogy ha lehet aktívan tud közreműködni a mama.
Ruhaügyben szerintem még korai a téli holmik megvásárlására gondolni. Egyrészt ősszel már úgyis nagyobb választék lesz belőlük, másrészt addigra már sokkal könnyebben el lehet majd dönteni melyik méret is lesz majd a megfelelő.
Ha majd gatyót adsz rá, a zoknira még vagy húzz rá egy vastagabbat, vagy lehet kapni ilyen bundás kiscipőket, olyan mint egy kis szőrmamusz, az nagyon klassz, én egész télen abban sétáltattam Pindurt és sosem fázott meg. Ja és nekünk nem volt bundazsákunk, csak overallunk, abban jobban érezte magát valamiért Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Anita!
Szuper a történet! Köszi a tippeket!
Robika mennyivel előbb jött?

Gigi!
Én is a tejhgyűjtő típusút vettem meg, a Cora-ban. (13E valamennyi volt) Szőnyeget nem tudok most kapásból. A Diego boltokban vagy a TTL-nél szerintem biztosan van ilyesmi.

Hasfájás: igen a Woodswatert már újszülött kortól lehet adni, nekem az egyik ismerősömék babájánál nagyon bevált!

Én még mindig hezitálok a babakocsival kapcsolatban. Szerintetek a mózes rész mennyire használható ki? (mondjuk őszi-téli babáknál gondolom az a fontosabb...)
A Néonato-t a Madrinában is árulják, 95-110-ig van az ára. Egyébként a Mammutban a chicconak ugyanilyen 4 funkciósa van, az is 110E, csak nekem nem tetszik a mintája... (micsoda fontos szempont!!!...)

Jó éjt,
Docka
AE
 


Diti!

Akkor lehet kihagyom a beöntéstKép Már ha úgy jön össze hogy felesleges leszKép Én sem vágyom ám rá...
Az érzéstelenítés nekem tényleg muszáj, de nem is bánom, mert így legalább van rá okom hogy kérjekKép Nem igazán bírom a fájdalmakat, és én eddig mindenhol azt hallottam hogy vajúdás alatt nagyon klassz, de a kitolásnál már úgy adagolják, hogy aktívan részt tudjak venni benne. De mi van akkor, ha nekem kell a szemem miatt, de későn érünk be a kórházba és már én sem kaphatok? Gondolom semmi. Megszülöm a babát anélkül.
Végülis a doki mikor megkérdeztem hogy szülhetek-e ötös dioptriával normálisan, csak annyit mondott, hogy miért ne, legfeljebb EDA-val, és ezt rá is írta a kiskönyvem elejére. De gondolom nem tragédia nekik (sem) ha nem azzal fogok. Azért drukkolok hogy kapjakKép

Köszi a téli tippet, akkor azzal még várunk legalább a baba megszületéséig.

Docka!
Szerintem jó a mózes, mert télen azért elég hideg van, és ha nem tudod jól lezárni a kocsit, elég rendesen befúj a szél. Bár azok a típusok is jól zárhatók (Graco, Chicco), amin hordozó van, mert akkor a két tetőt tudod egybehúzni, és szinte egy gömböt kapsz, ami elég zárt.
És igenis fontos szempont a mintaKép Meg tudlak érteniKép

Üdv: Vera (31+4)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

VeraKép
Én úgy vagyok a téli ruhákkal, hogy inkább legyen egy kicsit nagyobb, minthogy rá se tudjam adni. Nagyon sokat én sem vettem ezekből, csak ami nagyon megérte és nem tudtam otthagyni.Kép Majd időközben bevásárolunk, főleg ha később tényleg nagyobb lesz a választék. Én az igazán melegekből 68-ast vettem. Amúgy ezek a babaruhák nem valami egyformák, összemérve mondjuk két 56-os rugit az egyik sokkal hosszabb volt, mint a másik. A bodyknál meg van amelyik sokkal szélesebb, mint a másik. Így nehéz megítélni, hogy melyiket meddig hordja majd.

Sajnos a közelgő hidegfront már most érezteti hatását, így most elég hasfájós vagyok.Kép Legalább lesz egy kis lehülés, mert már a melegtől is kivagyok.

Vigyázzatok Magatokra!Kép
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Anita
Irigylésre méltó a szüléstörténetedKép De legfőképp az, hogy már túl vagy rajt.

Amúgy szerintem én leszek a következőKép Immáron a 35. hetet taposom, és kezd öregedni a lepény. (azt mondták teljesen normális mértékben)

Docka
Én is múlt héten megnéztem éppen a Mammutban a Chicco babakocsit. Egész könnyű, de nekem kicsit billingának (labilis) tűnt.

Az én babakocsi-dilemmám: hogy, kell-e mózeskosár. Nekem arra a sétálós pár órára jobban tetszik a hordozó. Magasabban van benn a baba illetve én is könnyebben szállítom. Persze a kis gerince a legfontosabb és nem tudom tényleg ártok-e vele neki. Erről annyi sok különböző véleményt hallottam már. Arról nem is beszélve, hogy kb. fél év után mind a hordozót, mind a mózeskosarat elpakolhatom porosodni.

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok Lányok!

A mózeskosarat én csak javasolni tudom. Igaz kicsit fölösleges kiadásnak tűnik, hiszen az első néhány hónap után már tényleg nem kell használni, de eleinte, az igazán pici babáknak mégis az az ideális. A hordozóban nem tudja még magát rendesen tartani, hol egyik, hol másik oldalra dől, a kis fejecskéjével támaszkodik az oldalán, szerintem az semmiképp sem jó. A mózesban viszont kényelmesen fekszik, és ha séta közben rájön az alvás, az mégiscsak fekve a legjobb Kép
Ja és szerintem ne nagyon gondolkodjatok rajta hogy mennyire lehet majd bezárni a babakocsit. Az maximum esőben lehet érdekes, de egyébként jusson annyi levegő a babához amennyi csak lehet. Inkább adjatok rá egy réteggel többet, vagy még egy vékonyabb takarót tegyetek rá, de ne zárt dobozban "levegőzzön" Kép
Bocsi hogy ennyit okoskodok, csak én mint már igazi tapasztalt anyuka (he-he Kép) szeretnélek megkímélni titeket néhány fölösleges ballépéstől. Amilyen pl. mikor mindenféle sállal meg kendővel takargatják télen a baba arcát. Na azon mindig kiakadok... Mondanám sokszor az anyukának hogy mászkáljon ő bekötött fejjel, majd megtudja milyen az Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Na végre tudok írni egy kicsit, mert nagy itt a nyüzsi! Már 2 napja parkettázunk a férjemmel, és már totál kivagyunk! De végre megvan! Legalább egy szoba! Kép
Alig tudtam elovasgatni akkora volt itt a forgalom! Kép
Most megyünk enni, később benézek!

Ja és mindenkinek szép napot ebben a jó kis nekünk való hűvi időben!

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!

Mi történt? Nagy itt a pangás... Hol vagytok?

Végre jó idő van kint, bár az eső nem kéne. Engem mondjuk speciel most ez sem zavar, mert úgysem mehetek sehova, de végre jön a levegőKép
Viszont lehet épp emiatt, de már éjszaka is fájt a fejem, de reggelre aztán elég rendesen. Még mielőtt terhes lettem, mindig érzékeny voltam a hidegfrontra, de azóta még egyszer sem fájt a fejem, és nem vettem be egy szem gyógyszert sem. De most lehet mégis az lesz, mert szenvedek. Szerintetek Panadolt lehet?

Anita!
Ha erre jársz: láttam ám Robika fotóját a friss babáknálKépKép
Tündéri szép kisbaba, annyira gyönyörű, olyan igazi újszülött.Kép És a képen láttam, hogy pólyában van. Ez még kórházi, vagy otthon is használjátok? Én ugyanis még tanácstalan vagyok, hogy vegyünk-e...

Üdv mindenkinek:
Vera (31+5)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Anita
Irgum-burgum!Kép Nekünk miért nem raktad fel Robika képét? Még szerencse, hogy Vera felfedezte. Én is megnéztem ám!!!Kép Tényleg nagyon aranyos, és milyen sok haja van.KépKépKép

Vera
Én is fejfájós voltam a terhességem előtt, de mostanában egyáltalán nem. Nekem a pocim keményedett egész éjszaka, ilyenkor úgy sajnálom szegény kislányomat, biztos kényelmetlen lehet neki.

Szisz
De jó, nemsokára neked is meglesz a babóca.Kép

Judit
Nálam is pont azokon a helyekem dudorodik a hasam, mint ahogy Te is leírtad. Én megkérdeztem múltkor az uh-n, hogy hogy fekszik a baba. A feje lent volt, a bal oldalon volt a háta, és a kezei meg a lábai a jobb oldalon. Gondolom akkor a jobb oldalon fent a lábát nyomja ki, a bal oladalon lent vagy a fejét vagy az is lehet, hogy a kezével motoszkál, mert az Uh-n is látszott, hogy sokszor a feje fölé rakta a kis kezeit.Kép

MemeKép
Jó lakásfelújítást!Kép Mi is idén fejeztük be és költöztünk ide, de még azóta sem sikerült minden doboztól megszabadulni. Meg még egy-két bútordarab is hiányzik. Mire jön a baba azért remélem minden a helyén lesz már.

Jó hűsölést mindenkinek!
Laura
Laura2
 


Lányok!

Kárpótlásul teszek fel ide is képeket, de az az igazság, hogy az előzőt is a párom csinálta meg és ezer egy dolga volt még , sietett nagyon . De már én is tudok kicsinyíteni képeket így küldök nektek szívesen és örülök neki, hogy hiányoltátok már Kép.

Vera!
A pólyáról csak annyit, hogy mi is kaptuk kölcsönbe, de őszintén szólva csak addig használtuk , amíg hazajöttünk.Nem tart annyira mint a kórházi pólyák és Robika sem nagyon szerette , sokat ficánkolt benne. Most hálózsák van rajta és plédi . Így nagyon tetszik neki, hogy a kis lábát emelgetheti benne Kép.

Szisz!

Kitartás már nincs sok hátra Kép.Vagyis a többieknek sem, csak mivel Te leszel a következő, már nagyon várom, hogy a topikunkat beindítsuk Kép .

Meme!

Remélem mostmár nagyon szépek lesztek otthon és már csak a babócát kell várni Kép.

Gigi!

Köszi a tippeket, sajna szőnyeg ügyben nem tudok segíteni Kép.
nekünk meg vmi jópofa falvédő kéne, mert a fürdetéskor később biztos faláztatás lesz majd Kép.

Üdvözlöm a többieket is és ha igényt tartotok a fotókra küldöm őket...

Jó hűsölést , csak a nagyobb frontokra vigyázzatok Kép.
Szerintem nálam is kicsit közrejátszott , és ahogyan a kórházban elfigyeltem, elég sokan szültek a frontok alkalmával.
Persze több azok tábora akik a 40. hét után szültek Kép.
Kérdeztétek: nálunk a 37. hétre jött Robika.
Ma 2 hetes lesz este 22.25 kor Kép

Küldök két képet, remélem sikerül, mert ezt már egyedül csináltam Kép.


Anita és Robika
Kép
anita77
 
 


Nme tudom miért nem sikerült a két képet egyszerre elküldeni, így küldöm a másikat mostKép.

AnitaKép
anita77
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: