Új privát üzeneted érkezett!

Panda

Nehogy azt hidd, hogy én pc guru vagyok...és nevetni fogsz az én férjem is számítástechnikát végzett,Kép ugyan nem informatikus. De ezt a felrakás dolgot õ sem tudta.
Ja, profilt tovabbra sem bírok nyitni, azt mondja, hogy ilyen néven már van felhasználó...Kép HÁT ÉN!!!!
Mindegy, az Ismerjük meg egymást-ban vannak képek rólunk...
Írom a mailt.Kép

Kataa

Az átalvás nálunk is így kezdõdött...most 9-10 órát alszik egyben.Kép Na hogy hangzik? Kép

Kép

Nyuszi és Emília (20hetes)
Nyuszi
 


Kataa
Kaptam kölcsön egy videót. ha érdekel nagy vonalakban leírom, hogy mit mutattak (ajur-véda). Persze nem követem pontról pontra, csak egyszer néztem meg, anyai ösztöneim vezetnek nagyjából Kép

Zsuzsa
Én mindig nagyon örülök, ha gyógyulásról hallok, fõként ilyen babuciknál. Szóval nagyon örülök!!!!! Kép Kép Kép

Panda, Nyuszi
Az én párom is számítástechikus, sõt én is annak készültem (de aztán angol tanár lettem...) Kép

pussz,
bringa és hanna (14 és fél hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!

Csics!

Az biztos jó lesz! MÁrmint a kávézó! Viszont Edina jön haza portugáliából az ünnepekre. December 16.-án Budapesten lesz és talizom vele. Szivesen találkozna a topik többi "lakójával" is! Mit szólsz hozzá? Lehente 16.-án! Mondjuk az hétfõ! Hmmm???

Kataa!

Az az igazság, hogy nem mindig ázik át! Nem is értem! Valószinüleg van valami trükkje, pedig ugyanolyan mint a többi. Mármint tépõzár meg minden. Ma éjjel nem ázott át és még ma sem. Az is igaz, hogy jól meghuztam neki, persze azért a szuszt sem akarom a gyerekbõl kinyomniKép

Panda!
Én is megnéztelek! Nagyon szépek a gyerkõcök! Kép

Lányok! Raktam fel az Ismerjük meg egymást/"sasha" topikba új képeket a Gabiról! Nézzétek meg és cáfoljatok!!!KépKépKép

Puszi
sasha és a holnap 8 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 

 
 

Bringa, Panda, Nyuzsi!

Akkor már én is belépek a társulatba! Az én párom is számitástechnikával foglalkozikKép

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Jó régen nem olvastam/irtam, de olyan jól eltelt a hétvége, hogy nem volt idöm Kép

Kataa: szuperek életed hapsijai Kép) A könyvböl is nagyon jól lehet csinálni a masszázst Kép

Conti: az a csomó még egy darabig ott fog maradni a lábán, de nincs vele semmi gond Kép (mondjuk persze akkor ha nem lesz egyre nagyobb, mert akkor doki lássa) Szép lassan fog elmúlni. Julinak még megvan a 3 hónapos oltás maradványa-csomója, de már elég kicsi. Úgyhogy légy türelemmel, nekik ált. nem fáj már pár nap múlva.

TV: Juli is szokta vigyorogva bámulni, mikor már unja a szopást KépKép De szerencsére könnyen el tudom terelni róla a figyelmét. Ha meg nem, akkor kikapcs.

Csics:én nem hiszem hogy tolószékes lesz ha nem viszitek tornára, de azt viszont hiszem, hogy a gyerek megér ennyi pénzt, még ha nehezen gazdálkodja is ki az ember.

Ági: szerintem is nyugi, és pihenj sokat. Nekem a 32. héten kezdett keményedni a hasam, mert teljesen lenn volt (már beilleszkedett) a bébi. Onnantól sokat pihentem, feküdtem, és egyáltalán nem emeltem meg semmit, nem hajoltam (persze ez mond naaagyon jól esett, mert 130-as volt a haskörfogatom már a végére). Szedtem Mg-t is. És már a 36. héttöl kezdett nyilni a méhszáj (málnalevéltea+homeopata szerek), és a 38. hét végére már bö 3 ujjnyi volt, akkor már benntartottak, és estére meg is lett Julus. Szóval nem reménytelen kibirni a végéig Kép Már a célegyenesben vagy.
Ja, és persze végig beszéltem vele, hogy ha megszületik, akkor már életképes lenne ugyan, de maradjon még ott benn, mert neki ott nagyon jó. És hogy nem kell koraszülöttnek lennie (mert én az voltam, és azt mondják, hogy a babák valahogy érzik, és ök is úgy és akkor akarnak születni, mint a mama- persze ezt nem kell mindenkinek elhinnie, de én hiszek benne).

Mi még nem kezdtük el az ajándékvásárlást :=( Egyáltalán nem is tudom hogy a családtagoknak mit vegyünk :=( Szerencsére mindenki az a kategória, akinek mindene megvan ami kell, de épp ezért elég borzasztó ilyenkor az agymunka, amivel kitalálom hogy mit vegyünk nekik :=((((( És sajnos könyvnek pl. egyáltalán nem örülnének, pedig azt imádok ajándékozni :=( És idén az én kis saját készitésü "pótajándékaim" is elmaradnak, mert egyszerüen nincs idöm. Na, jót panaszkodtam KépKép

Regényfolyamot irok? Kép)

De azért azt leirom, hogy Juli tegnap volt 4 hónapos, és még mindig szopik. Bibiiii. KépKép Ennek baromira örülök, merthogy ugye az elején egyáltalán nem volt tejem (na jó, 20g volt KépKép).

zsani
zsani
 


Az én férjem is számitástechnikával foglalkozik: programozó matematikus Kép

Én ma próbálok ki egy kukorica-alapanyagú bio pelust. Kiváncsi vagyok milyen lesz. Egyelöre csak tizet vettem belöle. Nekünk a Baby love nem jött be, mert Juli böre nedves már 3 óra után is. Azért szerintem az elég durva, mert én 4 óránként szoktam kb. pelusozni, éjjel meg végigalussza mondjuk 6-tól másnap reggelig, és addig pácolódna benne :=(

sasha: a 16-i tali nem rossz ötlet, addig megkérdem a kávézót, hogy tényleg bababarát-e. ÉN még nem voltam, csak mások mondták.

Na, menek mert ébredezik a jány.

zsani (Juli 4 hó)
zsani
 


Panda
szerintem még fogunk járni oda ha apa még kitudja gazdálkodni de uszni is fogunk járni már meg van az igazolás hogy egészséges most már csak nekem és a páromnak kell egy papir a bürgyogyásztol hogy nincsen semmi bajunk és akor megyünk uszni amit már nagyon várok Kép

Zsuzsa
én is nagyon örülök veled és hidd el a tejteso is normális életet tud élni majd ha sikerül a köttöt izmait rendbe hozni hisz az epilepsziát ki is lehet nöni vagy ha nem növi ki akor is biztos hogy javulni fog ha megtalálják a gyerek számára a leghatásosabb gyogyszert és nem éreztetik vele hogy beteg még ha az is és mindent megengednek neki és nem féltik és ovják mindentöl mert epilepsziás és estleg rosszul lesz ha pontosan szedi a gyogyszerét akor nem lesz semmi baja ezt én tudom hisz én is epilepsziás vagyok .

Sasha
legyen inkább 17-ke kedd mert ha még járok gyogytornára akor hétfön biztos hogy kell menünk igy én nem tudnék ott lenni a talin a kedd nem lene jo 17-ke ?

Lányok
az én sem vagyok egy Pc zseni Kép bár a férjem nem informatikus de elég jártas a számitástecnikában mert hogy imád a számitogépezni ugyhogy nálunk is ö segit nekem a kép felrakásban és egyéb ilyen dolgokban .

Karácsony
ti mit fogtok sütni karácsonyra már mint sütit ? én szaloncukrot fogok csináni ha sikerül és csokoládés gyümölcskenyeret no beg rétest fogok csinálni azt könyebb mint bejlit Kép mert rétes lapot kapok a boltban de bejli tésztát nem Kép

na megyek mert regényt irtam már megint Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sasha
szerintem is ugy néz ki mint egy fél éves Kép de nagyon aranyos baba Alex

Lányok
ezek szerint megálapihatom hogy itt mindenkinek szuper iteligens férjepárja van Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Csics: igazad van az epilepsziával kapcsolatban (mármint azzal, hogy ha nem féltik túl, akkor mindenre képes lehet). Én ugyan nem vagyok epilepsziás, viszont a bal lábam 3 cm-rel rövidebb. Észrevettétek? Ugye nem KépKép Nekem a szüleim sose mondták, hogy te béna vagy, ne csináld ezt v. azt. Mikor fájt a lábam, akkor anyu megmasszirozta, megsimogatta, és mentem tovább vissza játszani. Sose mondták, hogy én erre v. arra nem lehetNÉK képes. Persze elvittek mindig rendesen orvoshoz, de anyám nem engedte az ortopéd cipöt, mert úgy gondolta, hogy az csak nehezitené az életemet. Már egész nagy voltam, amikor megtudtam, hogy nekem bizony rövidebb a lábam Kép Az ortopédusom mindig mondja, hogy ha akkor kiskoromban ortopéd cipöt kapok, akkor sose lett volna belölem sportoló, és élhetnék betegségtudattal. Na persze azt is lehet mondani, hogy anyám felelötlen volt, de végül mégis jól sült el Kép

PC: ja, én is informatikus vagyok az eü. végzettség mellé. Úgyhogy nem az apa az egyetlen "lökött" a családban.

Sütés: én kuglófot és aprósütit fogok.

Na, mostmár tényleg felébredt KépKép

zsani
zsani
 


Nyuszi!

Megkaptem a mailt, köszi! Igyekszem hasznosítani az új tudománytKép!

Zsani!

Lehet, hogy van abban valami, hogy a babák ugyanúgy akarnak megszületni, mint a mamájuk. Engem túlhordott az anyukám, és én is túlhordtam mindkét gyerkõcöt. Noémit egy héttel, Ádámot 4 nappal.
Gratulálok a szoptatáshozKépKépKép!

Sasha!

KösziKép. A Te Gabikád is szép, igazi kis vasgyúróKép! Mivel eteted? Töltött káposzta, töpörtyû, ilyesmi?

Zsuzsa!

További sok sikert a tejtesó fejlõdéséhez! Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Sütés: még nem tudom, de nagyon gagyi a sütõnk, úgyhogy nem túl nagy a választék. Aprósütemény lesz talán, mert azt egyenként is ki lehet szedni, ha megsült, ami meg nem, az sülhet tovább. A nagy "egybesütikkel" az a baj, hogy kívül megég, belül meg még nyersKép.

Még a múltkor kérdeztem, hogy lehet-e fogorvost is választani (nem magánt) a gyereknek, vagy csak háziorvost? Senki sem tudja, vagy csak elkerülte a figyelmeteket? Zsani, Te kicsit "bennfentes" vagy, talán tudod...

Most megyek, mert a "fõnök" nem bírja a magányt...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Bera,
Szegény Lili, mielõbbi gyógyulást kívánok neki!

Nyuszi,
A mozgó bigyók felrakását elmondanád nekem is? Képet fel tudok tenni, de ezek a mozgó formák kifognak rajtam. Köszike!
Szerintem regisztrálnod kell elõbb, és utána tudsz majd profilt kreálni.
Ok. Lehet, hogy ma már a nagy kádban készítem neki el a fürdõvizet, nagyon izgi leszKép. Köszike a tanácsot, akkor én sem csinálok a tisztításból túl nagy ügyet.
Holnapután utaztok? Akkor jó utat kívánok nektek!
Megnéztem ám a képeiteket az Ismerjük megy Egymást oldalon, nagyon aranyosak vagytok!Kép
Az én párom nem informatikus, de az öccse az, így van kitõl kérdeznemKép.

Kataa,
Nálatok is probléma a kaki hiány? Nálunk sem javult meg teljesen a dolog. Múlt héten 5 nap után produkált, már este épp terveztem, hogy nem várok tovább, segítek neki. Utána pedig 3 nap után, szóval most már nem annyira tragikus, de hol van már az amikor naponta volt kaki. Szerintem 5 napnál tovább ne várjatok, ezt egy belgyógyász doki mondta nekem nemrég, hogy kitágulhat a vastagbelük, ha túl sok kaki túl sokáig van bent.

Zsuzsa,
Nézegették a babák egymást, de csak mérsékelten, mert szegénykéket annyi inger érte ott (hang, látvány..), hogy nem gyõzték kapkodni a fejüketKép.

Zsani,
Képzeld, elfelejtettem ma a tornát. Annyira mérges voltam délután magamra ezért, hogy csak naKép. Most megyek és kiírom magamnak a jövõ hetit. Te voltál, milyen volt?
Gratulálok a sikeres szoptatáshoz!Kép
Akkor picit én is eldicsekedhetek? Lili jövõ héten lesz 5 hónapos és õ is csak tejcsi kapKép!

Ajándékvásárlással kapcsolatban: mi már elkezdtük a vásárlást, sõt idén csináltam egy listát is, hogy kinek mit kellene venni, mert elég sokan vannak, és nehogy a jó ötletek kimenjenek a fejembõlKép. Én pár éve kezdtem el azt a szokást, hogy a barátoknak és a családnak is készítek süteményes tálakat. Lehet kapni ilyen karácsonyi tálakat, hát azokat szoktam megpakolni saját készítésû sütikkel. Celofánba becsomagolom, kicsit feldíszítem, és már kész is, nagyon nagy sikere szokott lenni.

Csics,
Én azt hiszem sütök beiglit (ezt minden évben készítek, mert gluténmentes lisztbõl egyáltalán nem lehet kapni), máktortát (a párom kedvence), gyümölcskenyeret, díszített linzereket és hólabdát. Egyenlõre ennyit, és ezekbõl pakolok majd a tálakra is.
Szaloncukrot hogyan lehet készíteni?

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Teljesen kiszívta az erõmet a lány. A legújabb szokása, hogy hisztizni kezd, ha elálmosodikKépAnnyira belelovalja magát a sírásba, hogy a végén már attól nem tud elaludni. Azért Halász Judit sokszor segít a gondonKépArra táncolunk, és az szupi.
Azt hiszem balkezes Gréta. Szinte csak azt a kezét használja a másikat nem.Nem zavar, mert én is az vagyok, csak most tûnt fel.
Van köztetek valaki, akinek a babája szinte mindig igényli az anyukája jelenlétét? Mert Gréta baba ilyen. Kint a konyhában szinte semmit sem tudok csinálni, mert egyedül nincs el csak 1-2 percig. Sajnos a konyhában nincsen fûtés ezért oda nem szívesen viszem ki. Meg úgy általában csak akkor játszik, ha figyeljük. Pedig ezer dolgom lenne. Nem luxus, csak mosogatás, fõzés stb.

Tényleg lesz tali? Mikor, hol?

Ilke!Panda! Sasha!
Nagyon aranyosak a babáitok!

Pc guruk!
Hogyan lehet a profilban az email címemet átírni? Ugyanis megváltozott, de nem tudom hogyan lehet kijavítani.

Karácsony: még csak a gondolkodás szintjén vagyunk.Én is szívesen vennék könyveket(mert én annak örülnékKép),csak félek, hogy más nem arra vágyik. De akkor meg mire?
Fõznöm nem kell, mert hazamegyünkKép

na, jó sokat írtam, látszik, hogy fáradt vagyok.
Pusszancs
Pemeske és Gréta 11 hetes
pemeske
 
 


Pemeske
Hanna is mindig igényli, hogy vele legyek. Még zuhanyozni is csak úgy tudok, hogy a hordozóban felrakom a mosógép tetejére. Aztán meg jól kinevet, amikor mosom a fogam Kép

Ilke
Nagymaminál mi is nagykádban fürödtünk, most már itthon is abban fogunk, ert az Ikeás kiskád olyan pici, hogy nem fér el benne (mindig beveri a buksit, amikor kinyújtózik)

Megnéztem mindenki Ismerjük meg egymás-os oldalait, nagyon tutik a babák Kép

pussz,
bringa és hanna (14 és fél hetes)
bringa
 
 


Panda: tényleg átfutottam a kérdésen... Szóval fogorvost lehet választani (ugyanis oda nem kell leadni a kártyát, mint a gyerekorvoshoz), de sok helyen nem szeretik a területen kivülieket. Illetve a másik probléma, hogy a TB sokszor csak a körzeten belüliek ellátását finanszirozza (ez felnötteknél van igy, gyereknél nemtom), vagyis bizonyos dolgokért fizetni kell. Nem tudom, hogy egyáltalán a gyerekfogászaton kell-e fizetni v. gyereknek ingyenes. Ha nagyon érdekel, holnap felhivhatom a mi körzetünket és megkérdezhetem tölük hogy hogy van ez. Most hogy visszaolvastam, és gondolkodtam egy kicsit, úgy emlékszem hogy a gyf. ingyenes. Akkor viszont ha nem a területileg illetékeshez megy az ember, akkor illik megbeszélni a dokival telefonon. (na, most jó sok mindent összehordtam...)

ilke: ez a sütistál jó ötlet.
Gondoltam rád a tornán, mert egyik bnöm sem jött ma :=( Összesen5 páros volt+ a nö aki tartja. De igy legalább jól elfértünk. Juli olyan álmos volt, hogy majdnem elaludt ott a nagy fényözönben is (persze, mert 5-töl fenn volt, csak 3/4 órát aludt a reggeli szopi után).

Na, ma már annyit irtam hogy egész hétre elég lenne, úgyhogy megyek is alunni.

Tényleg, Beszti merre jár?

zsani
zsani
 


Sziasztok!

Zsani!
Ha még nem késõKép, reagálnék a munka-kaja-kérdésedre. Elõször is NAGY GRATULA a még mindig szopizó Julihoz! Szóval a cicit azt mindig elfogadják a babákKép, azzal nem lesz gond. Ha jól értettem, összesen 4 órát leszel távol, ennyit végsõ esetben 2 szopi között is kibír már egy 6-7 hónapos. Ha viszont megbarátkozik már addigra a szilárd kajával (ami korántsem biztos, de akkor sincs gond), akkor beiktathatsz egy kisebb étkezést délelõttre, egy másikat meg délutánra. Elindulás elõtt mindenképp adhatsz neki szopit, aztán aki vigyáz rá, az megkínálhatja gyümivel vagy gyümilével. Így biztos kihúzza, amíg hazaérsz. Ne aggódj, menni fog a dolog!Kép
Ja, viszont arra készülj föl, hogy a nap többi részében, amikor vele leszel, lehet hogy különösen sírós és letehetetlen lesz, mert hiányoztál neki. Érdemes úgy szervezni az idõdet, hogy akkor a lehetõ legtöbbet foglalkozzál vele. (Én a 2 nagyobbal jártam egyetemre, úgyhogy tapasztalatból beszélekKép)

Panda!
Asszem Te kérdezted a Monapelt. A patentokat ki kell nyitni, a tépõzárt viszont ráhajtani önmagára (na, nem tudom jobban kifejezni magam, szóval arra a kis csíkra, ami szintén a hátulján van, nem az elejére). Mi a 2 pelusosnál éjjelre-nappalra ezt használjuk, és nagyon bevált.

Pemeske!
Teljesen normális, hogy nem lehet letenni a babádat. Ilyenek ezek a kismanók!Kép Hordozókendõn nem gondolkodtál még? Akkor cipeled is, meg tudod is végezni a dolgodat. Talán még a konyhába is kivihetnéd vele, mert a teteddel melegíted, ha rád van kötve.

Pele
pelcsi
 


jo reggelt minenkinek
ilke
ha érdekel emailban meg irom neked mert azt én egy ujságban olvastam és onét kell majd ki irnom.

Pemeske
igen lesz tali ha Sashának megfelel a 17-ke .szerintem kérdezd meg hogy mire vágynak vagy mire lenne szükségük én meg mondtam a páromnak mit szeretnék kapni és megigérte hogy meg is kapom .

Sasha
remélem megfelel a 17-ke neked az kedd ?

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Pele!
Köszi! Szóval akkor az elején levõ tépõzár nyitva marad? Én már annyit próbálkoztam, de sehogy nem jöttem rá, hogy kell. Hiába, ezekhez a komoly dolgokhoz én analfabéla vagyokKép. Mindenesetre eddig nekünk is bevált, bár én éjjel papírpelust használok, mert Ádám kb. 100x kel fel éjszakánként, csak szopival alszik vissza, és rengeteget pisil. Azt meg nem akarom, hogy a pisiben ázzon.

Zsani!
Mi elõre megbeszéltük az asszisztensnõvel, még idõpontot is adott. Mégis mikor odamentünk, azt mondta a dokinõ, hogy elvileg nem láthatná el a gyereket, de azért megnézi. Csak az nem világos, hogy a telefonban ezt miért nem mondta nekem senki?
Milyen a "kukoricapelus"?

Bringa!
Ezt a mosógépes dolgot mi is játsszuk ÁdámmalKép. Bár már nem nagyon merem, mert elég sokat mocorog, aztán a végén még kipotyog nekem.

Azt hiszem, Ádám most ugorja a 6 hónaposat. Mármint fejlõdésbenKép. Egész nap csak enne, és sokkal többet alszik, mint szokott. Most is itt szunyókál az ölemben (és közben szopik). Megpróbálom betenni az ágyába, aztán megyek a dolgomra.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam errefelé, pontosabban tegnap olvastam, emg irtam, de aztán nem küldtem el, és fissitettem!Kép Szóval elment az egész.
Nátán tegnap megkapta a 4 hónapos oltást, egy hónapot csúsztunk vele. Most is szöttyögöt egy kicsit, de a dokinéni ugy itélte meg, hogy megkaphatja. Láza nem volt, mert kapott megelözésképpen délelött is és este alvás elött is egy kúpot.
Apa viszont csak 11-re ért este haza.Kép
Beni jól van, már fürödhet, egyáltalán nem fáj a fütyije.KépKép

Kaki: nálunk nem szokott baj lenni, de a kúp tegnap még külön is megtette a hatását. 10 perc kellett csak hozzá és akkorát kakilt!

Karácsony: hát én nem hivok senkit, söt legalább az egyik napot itthon is akarjuk tölteni (azért nem mindkettöt, mert háromfelé (ráadásul nem is közel) kell mennünk, és nem biztos, hogy mindet el tudjuk intézni elötte vagy utána).

Süti: Hát tölem már elvárják, mert minden évben egy doboz sütivel szoktunk beállitani, de ez két gyerek mellett nem tudom, hogy lesz.
A sütönk szuper (légkeveréses-elektromos).
Lajos Marinak van egy Karácsonyi édességek c. könyve, nagyon jó sütik vannak benne, ráadásul jók a receptek is. Ez ugy értem, hogy próbáltam már többször is recepet alapján megcsinálni sütit, és, bár nem vagyok tehetségtelen ilyen szempontból (semKép), nem mindig sikerült. De ez igen, söt a család körében is nagy siker, föleg a mandulás-marcipános korong, és a csokoládés-narancsos keksz. Ezenkivül szoktam mézeskalácsot, narancsos linzert, beiglit csinálni.
Egy kis gond, hogy hát 6 doboznyi kell (itthonra is persze), és elég babaramunka (föleg a diszités). Majd bevonom férjecskémet is, ugyis ha minden igaz, akkor 21-töl itthon lesz két hétigKépKépKép, csak 30-án kell bemennie.

Az ajándékvásárlással még sehol nem vagyunk, bár már tervezgettünk. Biztos mindenki fog "házi ajándékot" kapni (gyertyát festünk, meg karácsonyfagömböt).

Csics!

Mindenképpen próbálja meg a párod kigazdálkodni a tornapénzt, emrt nagyon jó, hogy ilyen hamar észrevették, és ilyen korán elkezdték tornáztatni.KépKép
Nekem ugyan van jövedelmem (munkaviszonyom), de azért nagyon rosszul esne, ha olyanról esne szó, hogy "én pénzem, férjem pénze". Nem, egy család vagyunk. Kiki azt tesz hozzá, amit tud, a férjem a pénzt (meg persze sok minden mást isKép), én meg a munkámat: azt hiszed, hogy amióta itthon vagyok, tudja, hogy mi az: WC-t vagy tüzhelyet takaritani??? Pedig elötte volt része benne, mert volt olyan, hogy én értem haza késöbb, és be kellett segitenie a háztartásba. Nem is sirja vissza azokat az idöket, hanem tényleg megbecsüli a munkámat.KépKép

Panda!

Nem felejtettem ám el a kérdést, hogy hol dolgozik a férjem, nem titok, a talin egyböl meg is mondtam volna, de itt azért nem biztos, hogy közzé szeretném tenni. Irok majd mélt, jó?

Sasha!

Én is szivesen találkoznék Edinával, remélem sikerül összehozni a talit!Kép

Zsani!

Az oltási csomóhoz pont tegnap mondta a dokinéni, hogy kenjem körömvirágkenöccsel, az segiti felszivódni.

Panda!

Engem viszont anyum 3 héttel elöbb szült (karácsonyra volt kiirva, de én már 1-én kibújtam), ennek ellenére Benit 10 nappal túlhordtam, Nátán meg a kiirás nap született.

Ilke!

Az igazi az lenne, ha a talin le lehetne öket tenni egy nagy takaróra, vagy ilyesmi (ez ugye nyilvános helyen elég megoldhatatlan (lehet, hogy egy játszóházba kéne mennünk?)). Mert akkor ismerkednének!KépKép

Beszti
(jó hosszú lettem!Kép)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Panda!
Igen, az nyitva marad, tehát nem kell úgy összehajtani, mint mikor ráadod a babára. Hanem csak a hátulján lévõt kell ráhajtani a mellette lévõ kis darabra. Na, én meg a leíráshoz vagyok nagyon béna, remélem, azért érthetõKép Ez azért kell, hogy a gépben ne ragadjanak össze a pelusok, így kíméled a tépõzárakat. Én több, mint másfél éve használom az elsõ darabokat, és még mindig teljesen jó állapotban vannak. (Persze azóta vettem hozzá még, hogy 2 babának is elég legyen a készlet.)
No igen, Bábi nem kel föl éjjel, illetve inkább nem kelt föl eddig, de mostanában egyre többször elõfordul, és olyankor õ is elázik. Viszont lehet 2 betétet is tenni a pelusba éjszakára (a lányomon is úgy van), én most ezen gondolkodom.

Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok Lanyok!

Tudom jol eltuntem, ennek tobb oka is van hadd ne reszletezzem viszont most itt vagyok es ez szamit Kép

Rolunk: Felix csak no mint a gomba Kép ma megyunk mereckedni mult het szerdan 4700 g es 60 centi volt.
Ugy tunik tul vagyunk a hasfajasos korszakon (koppkopp)
Mar nagyon kis ugyes, vigyorog osszevissza ha bohockodunk neki, szepen tartja a fejet, probal nyulni a jatekokert. Az egyetlen ami nem nagyon tetszik neki az a hason fekves, szinte azonnal 1-2 perc utan megunja.
Az ejszakaink mar nem olyan jok mint az elejen, egy furdes utani 5 orai alvas utan 3 orankent kelunk.
A keptarban van fenn par uj kep.

Mindenkinek akinek azota babaja szuletett nagyon gratulalok!

Nagyon szivesen talalkoznek en is mindenkvel viszont csak 16an leszek Pesten es akkor is inkabb a delutan jo, de ha nem megy ne eroltessuk. Sashaval mindenkepp talalkozunk es aki szivesen jonne mi szeretettel varjuk.

Egyelore nem vagyok teljesen tisztaban vele mi tortent, de mindjart visszaolvasok. Azert remelem mindenki jol van!

Edina es Felix 2,5 honapos
edina
 
 


Csajok,
Tud valaki babafigyelõ készüléket olcsón vagy kölcsönbe? Az unokatesómnak kellene... Köszi!

Tegnap itt volt az unokaöcsém a nejével, aki gyerekápolónõ, és õ sem bírta rendesen kitörölgetni a Solymi szemét, úgyhogy nem én vagyok teljesen béna, hanem az orvos normálatlan, amiért ilyen kezelést írt elõ. Na mindegy, majd meglátjuk...

Bringa,
Mennyi anyatejet cseppentettél, és mennyi idõ alatt múlt el?

Pemeske,
Kitartás!!!!

Üdv:
Zita
parazita
 


Pemeske,
Köszi a dícséretetKép. A fõzéshez én is ki szoktam vinni Lilit a konyhába, belepakolom a babahordozóba és tök jól elnézelõdik. Néha még magyaráz is nekemKép. Egyébként az elsõ idõkben Lili is ilyen volt, aztán megtanult egyedül játszani, elfoglalni magát és már nem igénylete a társaságomat minden percben. Legyél türelmes, szerintem ez változni fog.

Csics,
Ha elküldenéd, megköszönném! Megnéztem a Westendes topicot, és sajnos nem látszanak a képekKép.

Beszti,
Azt hiszem ilyen helyet nem fogunk mindenki számára elérhetõ helyen találni.

Tegnap képzeljétek a nagy kádban fürdettük LilitKép, nagyon tetszett neki, raktunk bele pár jó színes játékot. Azokkal nagyon jól elvolt.
Ma képzeljétek a hátáról teljesen az oldalára fordult, eddig csak tekergette magát, de most így oldalt fekve játszott, nagyon örülök neki, mert eddig semmi érdeklõdést nem mutatott a forgás iránt. Ez az én legnagyobb szülinapi ajándékomKép)))).

Puszi
Ildi és a jövõ héten 5 hónapos Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Csics!
Hú nem olvastam annyira mélyen a dolgokba, csak a nekem cimzettekbe, mert dolog van. Szóval a 17 is jó, de 16.án lesz csak Budapesten az Edina ezért gondoltam inkább a hétfõre. Valakinek nem jó a hétfõ?

Beszti!
Mi Edinával fogunk talizni 16.-án hétfõn még akkor is ha az "igazi" tali másnap lesz! Ha van kedved akkor gyertek!Kép)


puszi
sasha és a ma 8 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok,

Tisztára irigy vagyok, hogy mindenki ilyen sütitündér Kép.

Beszti

Azt a könyvet lehet, hogy megszerzem magamnak, bár van már egy aprósütemények címû kis füzetkém. Majd kisérletezek, ha idõm engedi.KépEgy doboz sütit azért nekünk is küldhetsz...Kép
Ez az én pénzem te pénzed nálunk is maximum csak poén szinten megy...Kép Tudja a párom, hogy az is bazi fárasztó, amit egy ilyen kis Manóval "dolgozik" az ember egész nap.


Ilke

Ugyanúgy kell gif-et vagyis mozgó micsodát feltenni, mint állóképet, csak a file kiterjesztése más.
Ajándéklistát én is szoktam írni, mert nálunk is sokan vannak. (bátyáméknál 3 gyerek)Kép

Apropó senki nem válaszolt a kérdésemre, hogy mit kéne egy 11 éves kislánynak ajándékba venniKép.

Edina

Tök jó, hogy megint velünk vagy! KépÍrjál be gyakrabban, hogy mi van veletek!

mindjárt itt a Mikulás...
Kép

Nyuszi és Emília 20 hetes
Nyuszi
 


Zita
Naponta ké-három alkalommal, szopiknál+ még reggelente kamillás vattával törölgettem. 1 hétig használtuk a neomicines szemcseppet (addig lehet), de nem használt. Masszíroztam is elég gyakran (kintrõl befeleé)

Tegnap olyan jót röhögtem magamon. Felöltöztettem Hannit, meg magamat (kb. 20 perc, ordítással, az öltöztetés mindig sírással párosul. Mármint hannánál...), lementünk babakocsistul, aztán persze esett az esõ, így vissza fel. Jót lifteztünk Kép

Este úgy éreztem, hogy lázas Hanna, megmértem, elõször 37.5-öt mértem, aztán kijött egy nagy adag kaki, s utána már csak 36.8 lett. Ez normális? Ilyen meleg a kaka??? Kép

pussz,
bringa és hanna (holnap 15 hetes)
bringa
 
 


Ilke
akor mindjárt küldöm a receptet Kép

Sasha
nekem nem jo mert mi ugye tornázni járunk és pont hétfön és csütörtökön és ha hétfön se megyek se csütörtökön akor az már nem jo mert 19-kén kapja meg az oltását majd és az csütörtök ezért nem fogunk menni de hétfön viszont muszáj menni

Beszti
ez igazán jo ötlet csak valami könyen megközelithetö játszoházat kell keresni már ha van ilyen ? de ha nincs akor a kávéház is jol lesz a baba ismerkedést meg elhalasztjuk tavaszig Kép

Lányok
akor lehetne 17-én talizni valahol ?

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Bringa
a babáknál fél fokot lekel vonni a mért hömérsékletböl ha a végbelében méred .és mien hömérövel mérted dig.hömérö vagy hagyományos ? melesleg 36-37 közöt a normális legalábis én igy olvastam .

Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok,

Hu mennyit irtatok tegnap ota,: )))
Nlam meg mindig folyik a vendegjaras,kepzeljetek a heten mar a 2.orchideas csokrot kaptam: )))
Es a tegnapi csucs ajandek az egy kis vagany kendo volt.Mar varom mikor lesz jo Alexnak : )))
JA es kapott a nagymamitol egy jo nagy pluss mikuladt.Annyira nezte,olyan edi volt !!!: )))))

Suti tema,
Hat en bevallom noisesen hogy semmit,mert hazamegyunk a szuleimhez es a nagymamamat ugysem tudja senki (plane EN )tulszarnyalni kuglof es bejgli ugyben: ))))

Zsuzsa,
En is nagyon orulok az ilyen jo hireknek.Nagyon elkeserito tud lenni ha egy baba beteg.Miota megvan Alex nem birom az ilyeneket nezni a TV-ben.
Komolyan mondom nincsa nagyobb ajandek az eletben mint egy egeszseges baba.Persze az ember termeszetesnek veszi csak sajnos nem mindenkinek van ilyen szerencseje.

Nyuszi,
Ez nagyon biztato.: )))Remelem igy is folytatodik.Tegnap is minden hiszti nelkul elaludt 11-kor es csak ½ 6-kor kelt enni aztan visszaaludt.Most is alszik,en meg mar foztem is : )))

Bringa,
Nagyon halas lennek erte ha leirnad,johet mailben is.Koszi elore is.

Sasha,
Igen szerintem a trukkje az hogy mennyire szoros.Nekem is akkor csurgott ki amikor meg kicsit nagy volt a pelus es nem elhetett a meretere huzni.
En is szivesen taliznek Edinalval,hol tatlakoztok 16-an???

Csics
Nekem elvileg jo a 17-e.Varom a helyet.

Zsani,
De irigyellek a szopi miatt.Bar en mar azt is nagy eredmenynek tartom hogy meg megmaradt az a 30ml ami van.Remelem meg egy –ket honapig marad is.Es Alex mar olyen ugyes hogy kiszivja az egeszet nem kell utana mellszivozni : )))Koszi a dicseretet,mindenki szerint olyanok mint ket tojas : ))))


Ilke,
Igen maraz elejetol fogva.Szerencsere meg nem kellett semmi eszkozt bevetni mert a 3.napon minidg magatol kakil.De akkor mar nem tud ugy enni olyan sokat.
Pedig csak napi ketszer kap tapszert ,a tobbi anyatej.
A dokino szerint ez termeszetes tapszeres babaknal.
Lehet hogy ez is oroklott dolog??Mert aztan en is iyen vagyok sajnos: (((

Szemeske,
Hat eddig elelg jol el van egyedul is szerencsere,remelem ez nem fog megvaltozni.Bar ha nagyobb lesz akkor biztos igenyelni fogja a valatozatossagot.
Most is beszelget a maciknak a kisagyaban : )))

Beszti,
Orulok hogy Beni mar rendeben van!!!
Teljesen igazad van penz ugyben.Amig en is dolgoztam megosztottuka haztartast,miota otthon vagyok es kapom a GYAS-t majdnem mindent en csinalok es nagyon halas is erte.De azert az nagyon jo hogy valami penz tolem is befolyik.Bar ha letelika 168 nap onnan mar csak apropenz,de mindegy a baba megeri!!!!

Edina,
Orulok hogy jol vagytok,remelem tudunk majd talalkozni: ))))

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Ilke
elküldte a receptet emaiben remélem megkaptad ?

Kataa
akor végre te is eltudsz jöni Kép

Csics és Petike Kép
csics
 
 


Pénz: Nálunk ez csak azért lenne kényes kérdés, mert nagyon jogos lenne, hisz az én TGYÁS-om nem elég semmire, meg mi tagadás, szeretem költeni a pénzt, de ki nem?KépKép Azért mentségemre legyen szólva, hogy mindig én vagyok az utolsó a sorban, még a lakás is elöttem van!Kép

Sasha!

Nagyon szivesen találkoznék 16-án veletek (ha meg tudom oldani), persze ettöl függetlenül a 17-e is mehet.KépKép

Nyuszi!

A marcipános-mandulás korong eddig mindenhol nyerö volt, bár egy kicsit húzós az ára (tömbmarcipán kell hozzá, abból 1 csomag kb. 350 Ft, én a teljes adaghoz 3 csomagot szoktam elhasználni), ezért ez nálunk csak karácsonyi süti.
A könyv nagyon jó, az aprósütiken kivül gyümölcskenyerek, kalácsok (különbözö nemzeti kalácsok), krémek vannak benne. Képpel is megmutatva, hogy kell csinálni. Meg az elején az alaptészták (kelt, omlós) leírása és sütési tanácsok.
Pl. itt olvastam elöször, hogy lehet tasakos csokimázat kapni, amit csak mikróban vagy forró vizbe téve tasakostól fel lehet olvasztani, és már lehet is használni. Mikróban akárhányszor újra lehet olvaszatani, szépen dermed a sütin. Hát nagyon bevállt, mert elötte mindig szórakoztam a csokibevonat készitésével, ezzel meg nagyon egyszerü. Remélem idén is kapok.KépKép

Ilke!

Elhiszem, hogy nagy öröm volt az oldalán játszásKépKépKép, föleg azért, mert biztos, hogy nem azért nem csinálja, mert nem tudja, hanem mert nem akarja!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat Kép, Lili már jobban van, bár kell még szívni az orrát, ami egy rémálom, mert annyira bömböl.

Beszti!
Ez a marcipános, mandulás korong nagyon jól hangzik. Nem írnád le ide? Lehet, hogy kicsit off, de talán így karácsony táján nem annyira. Kép

Csics!
Nekem az jutott eszembe,- bár biztosan utánajártál -, hogy a TB nem finanszírozza a Dévény módszert? Vagy esetleg valami alapítvány? Név szerint sajnos nem tudok, de vannak ilyenek. És még valami: ameddig Peti helyre nem jön teljesen, addig nem lehetne megigényelni az emelt szintû családi pótlékot? Abból is kijönne pár kezelés. Bocs, ha ezek nem jók, csak ötlet...hátha segít valami.

Tettem új képet a profilomba, egy olyan igazi vigyorgós. Kép

Áfonya! Merre jársz? Csak nem a nagytakarítás? (Én nem tudom mikor jutok odáig.)

bera
berka
 
 


Sziasztok!

beraKép
Hat, a hetre igertek vegre az eloszoba-szekrenyunket, amit csinaltatunk, igy helyet kell neki csinalniKép De ez messze nem nagytakaritas, csupan egy tarsasjatek, szabalyok: "mit hova dugjak el, hogy ha kinyitom a szekrenyajtot, ne essen ki minden?" es kovetkezokben, "vajon hova dugtam el?"Kép
Egyebkent meg en is ugy erzem, kinottuk mar Rekaval ezt a topicot, nomeg eleg sokat szoktam irni, visszafogom magam.

Megneztem az uj kepeket, olyan aranyosak a gyerkocok. Regebben /uj idoszamitas elottKép/ neha voltam ugy, hogy meglattam egy babat, es azt mondtam, szegeny, nem valami aranyos. Es az ujszulottekre is azt mondtam anno, hogy rancos, csucsfeju, kek csunyasagokKép Persze, az enyem kivetel lett /a nagy veromlennyel egyutt a fejen/Kép Es most meg.. most egyszeruen nincs csunya gyerek, mind tunderi, de komolyanKép Es sokkal tobb kismama jar az utcakon, es sokkal tobb a babat tologato Anyuka, megfigyeltetek?Kép

Ja, es engem is kekfenyezni kellett napokban, ugy sargultam az irigysegtol a talikepek miattKép

Megint nemkeveset irtamKép
-Afonya
afonya
 
 


Pelcsi: köszi a hozzátáplásás-tapasztalatokat Kép Elkezdtük az ivólé ivászatot napközben. Egyelöre issza mint a güzü.

Én pénzem-te pénzed: az én dréga férjem ugye matematikus. Engem elég sokáig zavart, hogy ö sokkal többet keres (gyerekorvosi asszisztensként többet keresek mint röntgenasszisztensként 5 ügyelettel, de higgyétek el hogy ez se sok), erre ö kiszámolta, hogy mennyi pénz kell össz. egész hónapban a háztartásra. Ezután kiszámolta, hogy a kettönk jövedelme hogyan aránylik egymáshoz, és hogy igy kinek-kinek mennyit kell beadni a közösbe. Rám kb. 14500 Ft jutott KépKép Most meg semmit se adok a közösbe, csak a munkámat, meg Juli nevelését, ami pénzzel nem fizethetö meg Kép

Kukorica-pelus: nekem a tépözáras része keskenynek tünik, de éjjel állta a sarat, és délelött megbirkózott a kétnapi mennyiségü kakival is Kép Úgyhogy eddig pozitiv Kép

Beszti: azt elfelejtettem irni, hogy én is kenem körömvirág kenöccsel Kép Azt mondják, hogy az árnika krém is jó rá, de azt még nem próbáltam, mert külön csak ezért nem akartam venni.

bera: ez az emelt csal. pótlék jó ötlet.

Kataa: köszi Kép

Negativ TV-müsorok: a déli szopi közben néztem a Reality TV-t, (a Minimaxot meg a Spektrumot szoktam egyébként) és ott pont nyúlajkú kisbabát mütöttek, asszem kb. 2 napos volt. Úgy elkeseredtem, hogy még. Ilyenkor veszem észre, hogy milyen szerencsénk is van, hogy Juli egészséges, vidám, jól fejlödö baba.

Reggel arra mentem be Julihoz, hogy az alsó fele teljesen ki volt tekeredve (hason alszik), szinte hanyatt volt. Jót nevettem rajta, ahogy küzdött a vissza v. továbbfordulásért KépKép Úgy koncentrált, hogy észre se vett KépKépKép

Talihelyszin: az jutott eszembe, hogy a Jászai Mari térnél van a Pozsonyi Pagony nevü könyvesbolt-játszóházszerüség. Ott eleve a helyiség egy része padlószönyeges, és párnák is vannak. Megkérdem tölük, hogy nemelehetnee ott talizni. Remélem nem felejtem el.

zsani
zsani
 
 


Bera
de a felét és igy 2000ft 1 ora különben 4000ft lenne nem jár ugy tudom emelt családi potlék petikére .Lilike nagyon aranyos ahogy mosolyog Kép

Beszti
nem lehetne ugy csinálni hogy aki rá ér hétfön az elmegy megnézi edinát aki meg kedden ér rá azal kedden talizunk aki meg méndkét nap rá ér az meg mindkét talira elmegy

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Ágci
Már többször próbáltam a kérdõívet visszaküldeni, de vmiért nem tudok e-mailt írni. ha nem megy holnapig, akkor más úton próbálkozom
bringa
bringa
 
 


Zsuzsa!

Aha! Jó is lenne, ha vennék pelust, de az a baj, hogy valami noném olasz pelenkát vett a párom nagy kartonnal amiben többszáz db van és hát fogyjon már el! Tudod mit azt se bánom, ha egy nap 6x öltöztetek, csak idõben vegyem észre! Utálom azt a pelenkát!

sasha és a ma 8 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Jo reggelt mindenkinek
Ilke
megkaptam az emailodat

Zsuzsa
én még sok mindent tudnék irni az epilepsziával kapcsolatban ha érdekel akor irj egy mailt .

Lányok
iszonyu estém volt Kép most már másodszora petike nem akart elaludni sehogy se fél tizkor pedig elszokot mert általában fél8-8közöt fürdik utána eszik és utána apja megbüfizteti és elalszik az apján és utána leteszük a kiságyába de most nem ezt csinálta még fél tizkor is fent volt Kép és dumált a kiságyba igy kivetem hogy egyen hátha éhes nem volt éhes se szomjas igy elkeztem dajkálni,ringatni, simogatni hátha etöl elalszik de etöl sem aludt el igy letetem az ágyunkra magam melé és elkezdtem olvasni hátha atol elalszik ha én csenben magamba olvasok mellete igy elaludt Kép és végre vissza tehetem a kiságyába aludni .csak hogy én ezt nem szeretném játszani hogy minden nap 1orával késöbb fekszik le mint elözö nap ilyet már játszot velem a korházba hogy nem aludt egész éjjel semmit de itthon sikerült valahogy leszoktatni rola apának lehet hogy most is azt fogom csinálni hogy apát megkérem segitsen vissza szoktatni a normális esti lefekvéshez mert különben kipurcanok Kép mert hogy 5kor felkell hogy éhes igy nekem is fell kel hogy kellyek és utána egésznap fent vagyok mert hogy én nem alszom nappal ha egyedül vagyok csak esetleg hétvégén mikor apa itthon van és foglakozik petikével .

Na megyek mert hosszu lett Kép

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Ágci: nekem nem küldöd a kérdöivet? :=(

Zsuzsa: azzal én sem értek egyet, hogy álomvilágban éljünk. Szerintem is szükség van arra, hogy az ember fel legyen készülve arra, hogy akármi is történhet, és hogy igenis abból is ki lehet keveredni valahogy.

sasha: és azt nem lehet, hogy legalább éjszakára valami normális pelust használj?Kép

Csics: nem próbáltad azt, hogy Petike magától aludjon el az ágyában? Mi Julinál mindent kipróbáltunk (ringatás, séta, éneklés, cirógatás, stb.), és ha nem alszik el a kajáltatás közben (szerencsére ált. el szokott), akkor szépen leteszem az ágyába, betakarom, mondom neki hogy jó éjszakát. Aztán kicsit leülök a székre az ágya mellé, simogatom a hátát (ettöl néha elalszik), aztán pedig felállok és kimegyek. Igy kb. 2-3 perc múlva alszik. Ha nem, akkor visszamegyek, megint simi, stb.
Most az elöbb is úgy aludt el, mert egyszerüen ha ott vagyok, akkor hiába olyan álmos hogy már kitúrja a szemét, nem tud elaludni. Nem tudom miért van ez. Ha meg kijövök, akkor nagyon gyorsan elalszik.

Ma jön a Mikulás!! Ne felejtsétek el a csizmákat kitisztitani!!!

zsani
zsani
 


Sziasztok!

Hosszú leszek! KépKépKép

Bocsi, hogy napokig nem jelentkeztem, de itthon volt a párom és elfoglalta a gépet. Kép
Persze közben Dóribabázott is, így én sokmindent meg tudtam csinálni amit Dóri mellett nem lehet.
Fagyasztottam le elõre egy csomó bébikaját az anyukámtól kapott alapanyagokból, hiszen ezeknél tutira biztos, hogy nem vegyszeres, stb.
Dórikámnak még mindig csak 1 foga van, de nagyon kinlódik a másodikkal. Az elsõt jóformán észre sem vettük, de emiatt most nagyon nyûgös. A cumit pl. úgy szívja, hogy az alsó karikája is a szájában van és azt rágja.
Szorgalmasan kenegetem neki Dentinox-al, amit nagyon élvez és tényleg használ is.

Köszi mindenkinek a gratulációt a félévességhez és a fogacskához! Kép Aranyosak vagytok!!!!!

Ja, és vettünk etetõszéket. Kép Hát valami csúcs, Dórinak mennyire tetszik! KépKépKép

Csatlakoztam Áfonyához!
Miért? Engem is kékfényezni kellett!!! KépKépKép

Beszti!
Pucúr írt nekem mailt és küldött képeket is. Tényleg tündéri az õ Dórikájuk is. Van egy kép, amin annyira hasonlít az én Dórimra. Kép

Gratula a felsõ fogacskátokhoz! Olvastam a múltkorában, hogy nektek milyen hamar kijött ez elsõ kettõ. Hát jó hamar kezdte a kisfiad! Tényleg leköröztetek minket!!! KépKépKép

Pemeske!
Hát apuci be is kómázott volna ennyi pezsgõtõl, mert nem igazán van hozzászokva a piához. Kép
Amit én nem is bánok, mert alkoholista férjbõl elég volt egy. Kép
Azért azt látni kellett volna milyen kíváncsi volt a fogacskára hiszen õ még nem látott ilyet. Ha rajta múlt volna, egész este Dóri fogát kocogtatja a kiskanállal, annyira tetszett neki. Kép

Ilke!
A Domestos tényleg nem jó, Dóri kiütéses lett tõle. Mivel úgyis takarítod a kádat ha takarítol, fürdés elõtt elég átmosni.
Nálunk is fürdött már Dóri a tesójával, sõt velem meg egyenesen imád mert ilyenkor mindig potyázik a lelkem. Kép Ugyanis egy hátránya van ha velem fürdik: nem tudom eltakarni a cicit. Kép Szóval mi a pancsizást azzal kezdjük, hogy kortyolgatunk egy párat a cicibõl Kép, aztán szórakozunk nagyokat. Dóri imádja!!!

Panda!
Aranyosak a gyerkõceid! KépKépKépKépKépKép
Ilyen tündéri babákról nehéz elhinni, hogy éjszakázol velük! Kép (Most leharapod a fejem??????? Kép)

Bringa!
A zuhanyozás nálunk is így megy. Kép Dóri a mosógép tetején a hordozóban. Kép

Edina!
Megnéztem a képeket! Alex tündér!!!!! Büszke lehetsz rá!

bera!
Haláli ez a kép a profilodban! Hát még ha hang is lenne hozzá... KépKépKép

Zsani!
Aranyos lehetett a lányod abban a pózban. Kép
Nem fényképezed le véletlenül???

Hát akkor ennyit akartam röviden... KépKépKép

Az új topiccal semmi újság???
Nekem tetszene az a "Túl a 4-5 hónapon..."

Kata és Dóribaba

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Lányok
talizunk 17-én jo lenne söt a valamelyik játéktár lenne a legjobb ahogy ZSani vagy Beszti javasolta Kép ott jol elenének a babák Kép

Panda
lehet egy kérésem ? ha sikerül össze hozni a talit akor megnéznéd és mondanál véleményt Petikéröl ha nem nagy kérés ?

pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Szerintem is csak meg kellene lassan nyitni azt az új topicot. Én úgy látom mindenki benne van, csak valami nevet kellene kitalálni. Én azért gondolnék valami konkrétabb meghatározásra, mint a "Túl az X. hónapon", mert utána megint "költözhetünk", ha azt kinõttük, hiszen utánpótlás -szerencsére van -mi meg hipp-hopp 1 évesek leszünk...
Jó lenne valami olyasmi, mint az elõttük lévõk, akik dátum szerint adták meg, vagy valami hasonló.
Nyissunk egy gyors ötletbörzét. Dobjátok be az ötleteket, aztán döntsünk, és nyissuk meg.

bera
berka
 
 


Sziasztok 'friss' anyukák!

Mivel talán nektek még friss az emlék, szeretnék tõletek tanácsot kapni. Nemsokára megszületik elsõ babánk, de sajna semmit nem tudunk, hogy a szülés után mik a hivatalos teendõink, vagyis kispapának, mert õ fogja intézni a baba papírjaival kapcsolatos dolgokat.
Tudnátok olyan linket ajánlani, ahol minden össze van szedve egy ilyen tapasztalatlan kismamának?
Elõre is köszönöm a segítségeteket és minden kisbabának és anyukájának sok boldogságot kívánok!

Pirus (32)
pirus
 
 


Zsuzsa
irtam neked egy mailt

Lányok
akor tudnánk talizni 17-én valahol ? egy olyan helyen ahol a gyerekek is tudnának ismerkedni egymásal .

Panda
lehet egy kérésem ha sikerül össze hozni a talit akor megnéznéd petikét és mondanál rola véleményt mint konduktor ? remélem nem kéretem tul sokat és nagyot ?

reméem eszt már eltudom küldeni

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Bera
szerintem legyen mondjuk 2002márc1-2002szeptember 30ig vagy valami hasonlo a nevünk igy azt hiszem mindenki belefér Kép ha nem akor kijavitjuk oktobere Kép

Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Hát, borzalom! Már jártunk ma a dokinéninél, mind a kettõnek van valami bajaKép.
Noémi tegnap jött haza anyósoméktól, lázas volt és hányt. A férjemmel ketten alig tudtuk beleerõszakolni a B6 vitamint. Utána jobban lett, de estére megint hányt, kénytelenek voltunk kúpot adni neki, de a lázcsillapítót már nem bírtuk beadni, úgyhogy maradt a hûtõfürdõ. Egész este takarítottam a maradványokatKépKép.
Fürdésnél észrevettem, hogy Ádám törzse csupa piros pötty, de semmi más baja nem volt.
Az éjszakánk szokásosan telt, Noémi picit lázas volt, de nem vészes, a csillapítást reggelre hagytam. Addigra már 39 fok volt, muszáj volt kúpot adni. Ádám még pöttyösebb lett, úgyhogy õt betettem a babakocsiba, a lány ráült a karfájára és irány a doki!
Noéminek valami vírusfertõzése van, kapott Sumetrolimot, és diétáznia kell. Ádám valamire allergiás, így nekem is diétáznom kellKépKép. Semmi olyanra nem emkélszem, amit eddig ne ettem volna. Hacsak nem a Pannónia sajt, mert azt tegnapelõtt ettem elõször, mióta Ádámot szoptatom. Lehetséges, hogy csak erre az egy tejtermékre allergiás, másra nem????

Zsani!
Mennyi idõ elteltével adhatok két nem ugyanolyan kúpot? Jelen esetben Deadalonetta és Germicid?

Kata007!
Pedig kell éjszakázni velük, sajnosKép. De majd megnõnek! Már nem panaszkodom, mert tudom, hogy rengetegen vannak, akik szívesen éjszakáznának, ha lenne kihez felkelni, de nincsKép.

Csics!
Azt hiszem, a mostani talira tuti nem tudok elmenni, mert a férjem dolgozik. De megbeszélhetünk valami külön idõpontot. Valamelyik péntek nekem jó lenne, mert akkor anyukám hamar végez, és el tud jönni vigyázni a gyerekekre. Én meg el tudnék menni gyerek nélkül, ha ez Neked megfelel.

Most megyek, mert Noémi már jobban van. Alig tudtam rábeszélni, hogy kolbász helyett ropit egyen... Mi lesz velünk? Mert ugye mindjárt jön a Mikulás, és nem ehet csokit szegénykémKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Pirus!

Ugye Te a II. Nõin szülsz? Ott ki van téve több helyen is (a gyermekágynál biztos), hogy mi kell. Ami fontos, a házassági akvi. kivonatra ráíratni, hogy még fennáll a házasság (már, ha házasok vagytok), de ennek nem szabad 1 hónapnál régebbinek lenni.
Ha nem vagytok házasok, akkor apasági nyilatkozat kell, hogy a párod nevére anyakönyvezzék a babát.
Másra hirtelen nem emlékszem.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Ágci
Mint kiderült, senkinek sem tudok e-mailt írni, amióta új netünk van (hétfõ óta). Leírjam ide a válaszokat?
bringa
bringa
 
 


Panda!

Igen, ott szülökKép Köszi a segítséget! Akkor majd ha megyek CTG-re megnézem, bár azt mondta a védõnõ, hogy ha apuka személyesen megy be az anyakönyvért az önkormányzathoz, akkor nem kell 1 hónapnál frissebbnek lennie a házassági levélnek, de ez legyen a legkevesebb. Tudod én még azokra a papírokra is gondoltam, ami majd a juttatások elindításához kellenek. Tök káosz!
Pirus
pirus
 
 


Sziasztok,

Zsuzsa,
Jo otlet ez a karacsonyi foto.Mi is csinaltunk,mikulas virag volt a dekoracio es szuperek lettek.

Csics,
Ismeros ez amikor az ember lanya ejszaka sem tud pihenni olyan fejfajassal ebred egy kis alvas utan, hogy csak na.En sem alszom napkozben mert ott a lakas meg a fozes : (

Zsani,
Mis is kitesszuk Alex egyetlen kis cipocskejet es mivel aldott jo baba,biztosan hoz neki valamit a mikulas : ))))
Nekem is elalszik magatol ha mar nem sziveli a dajkalast es faradt.

Topicnyitas,
Hat a datum limit a legjobb,viszont van a frissben egy csomo kedves kismama akiket mar itt tobben nagyon varunk,veluk mi
lesz???

Csics,
En tamogatom az oktoberiget mert hogy mi oktoberben jottunk a vilagra : )

Panda.
Hu ,mi minden egyszerre.Latom azert konnyen birkozol a feladattal.Jobbylast a gyonyoru kislanyodnak es a fiacskadnak .

Kataa
Kataa
 


Sziasztok Lányok!

Hát ide is bejelentkeznénk,Hiszen Ádám holnap lesz egy hónaposKép
Azt szertném kérdezni, hogy használ-e valaki hordozókendõt? Én most szeretnék venni, de gondoltam elõtte körbekérdezek, van-e valakinek tapasztalata?! Itt a babaneten lévõ oldalról gondoltam rendelni olyan karikás kendõt.

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?