Új privát üzeneted érkezett!

Édesség: én egyáltalán nem kivántam soha életemben, söt inkább utáltam az édességet, de azért mostanában be-becsúszik egy-egy süti. Szerencsére a nagyon édeseket most sem szeretem, meg a csokit se KépKép Viszont én is gondoltam arra, amit Áfonya mondott, hogy az itthonlét ellensúlyozására kell a szervezetemnek.

Képzeljétek, Juli már 4. napja 6 után ébred fel Kép Ez nagyon jó, mert az elsö szopi után visszateszem, és még alszik 1 órácskát. Viszont nem tudom hogy oldjam meg az 5 evést, mert igy csak a 3 óránkénti szoptatás férne bele, de ö nem kér mindig 3 óránként...

A tegnapi napunk katasztrófa volt :=( Brrrrrrrrr.

Akkor délután találkozunk! Mi 2 felé megyünk.

zsani
zsani
 


Ja, azt azért még megkérdezem, bár az irományból úgy vettem ki...
Csics: te a földszint alatt a metrózintet érted v. a rendes utcaszintet? Egyébként nagyjából mindegy, mert úgyis fel fog tünni, ha valahol nincs senki KépKépKép

Ja: viszont a következö talira tényleg javaslom a Vistát: ott rendesen lehet szoptatni is, és pelenkázó is van.

Topic ügyben: szerintem is újat nyissunk, pl. olyan cimmel, mint BMártiék, hogy "2002. x.y.-a és q.w.-a között születettek" Igy egyszerübb megtalálni késöbb Kép

zsani, a dumagép
zsani
 


Sziasztok!

A topiknyitást én is úgy gondoltam mint ZsaniKép Ha olyan nevet adnánk a topiknak (adnánkKép szinte itt se vagyokKép) amit Csics gondolt (bocsi Csics) az ugyanaz lenne mint a Túl az elsõ heteken c topik csak a hónap megjelölésével. Neem?Kép

jó talizást máraKép Majd ha Gabi kiszámithatóbb lesz akkor talán mi is megyünk a következõreKép Bár babakocsival nem voltam sehol máshol csak itt a telepenKép kiváncsi leszek majd, milyen leszKép

Kép
sasha
 
 

 
 

Most itt szomorkodom egyedul (na jo, a gyerek es egy tabla csoki mellett). Ti lesztek az oka, talizok, ha megeszemKép
afonya
 
 


Zsani!

Hogy én mennyire irigyellek amiért nem vagy oda az édességekért!
Szerintem is igazad van Áfonya, én is rájöttem, hogy ezért csúsznak le a tábla csokik.Kép Csak rajtam sajnos azonnal látszik is, úgyhogy mindig tologatom a döntést, de le kell állnom vele, és elkezdeni tornázni...ha már a terhesség alatt nem híztam meg. Azt hiszem én tényleg nehezen viselem a bezártságot, most el sem tudnám képzelni ezt 3 évig, 15 hónap van betervezve...

Milyen jó nektek, Ti este már tudni fogjátok kinek is írtok itt... Kép
berka
 
 


Zsani
én a metro szintre gondoltam ara a bejáratra ahol a metrotol jövünk és a vizesés van de ha nem találsz meg hivj fel a mobilomon :06204328613 számon vagy küldj sms-t és igy bizti nem kerüljük el egymást ha nem találnálKép

Sasha
semi baj ha van valakinek jobb ütlete azt is szivesen olvasom és zsani-é tényleg jobb Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Afonya

Irigyellek, nekem még mindig hullik a hajam. Lassan olyan foltokban kopasz lesz a fejem mint a lányomé...Kép

Talizók

Megpróbálunk jönni, Apa itthagyta nekünk az autót, de Manó ma természetesen mindent máskor csinál mint egyébként...Kép Pont mint ahogy Áfonya írta, mire azt hiszem hogy van beállt napirendem, már másik van. Szóval 11-kor evett és most alszik, úgyhogy a következõ hami valszeg pont 2 körül lesz. ALvás meg ki tudja...

Új topik

Szerintem jó ötlet,csak az új babások kitõl fognak kérdezni? Mert emlékszem nekem tök jó volt, hogy "itt" találtam Kata007-t, Besztit ,akik már 1-2 hónappal elõttem jártak és tudtak tanácsot adni.Kép Viszont tényleg kellene új hely és meg kellene húzni egy határvonalat, úgy értem idõben... És kezdem nem bírni követni, hogy kinek hány hetes a babája...persze a velünk hasonló korúakat kivéve.Kép

Nyuszi és Emília (19 hetes)
Nyuszi
 


Zsani
én a metro szintre gondoltam de ha nem találsz meg hivj fel vagy küldj egy sms-t légyszi a számom 06204328613 Kép

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok

Hát mégsem mentünk el a talira.Kép

Sasha
Látod, hiába van többé-kevésbé beállt napirendünk, még nálunk is vanilyen össze-vissza nap.Kép

Manó ma kétszer aludt bele a szopiba délelõtt, amit már pár hetes kora óta nem csinált.Mármint hogy magától letette a fejét a vállamra és önként és dalolva elaludt. Általában úgy kell lenyomni...Kép Szóval fél 2 -kor szopi volt, ami pont jó idõzítés, ha nem ájul bele. És persze nincs szívem felébreszteni, örülök ha alszik nappal.
Sebaj, majd elmegyünk a következõre, elvégre bármikor lehet szervezni ilyet nem igaz?

Bera

Ez a bezártság ellen csoki jó duma.Csak azt nem értem, hogy akkor miért jön rám a bevásárló központokban is cukrászda közelében a sütizhetnék...?Kép

Kryss

Gratulálok, Rebi baba tényleg igazán jó húsban van.Kép Emília kb. ugyanannyi centi mint Õ, de még csak most lesz 6 kg.
És igazán hõsiesen tûri az oltásokat, büszke lehetsz rá!Kép Minket is megdícsértek a 3 hónaposnál, és a 4 hónaposnál is már csak akkor tört el a mécses, amikor az anyagot nyomták befelé.Kép
Ja és jobbulást a Manónak!


Nyuszi
Nyuszi
 


Zsuzsa!

Ez csúcs, én is éppen így jártam. Már hozzá is kezdtem vasalni, amikor kikapcsolták. Hírtelen nem is tudtam mihez kezdjek, ilyenkor jövök rá, hogy minden árammal mûködik. Kép Kép

Talisok!
Lassan mesélhetne valaki... Kép

bera
berka
 
 


Sziasztok
Most jöttem haza a találkozóról. Szerintem elég jól sikerült gyakrabban kellene ilyet szervezni.
Kb 10-15-en lehettünk. Furcsa volt így találkozni, hogy elvileg senkit sem ismerünk csak levelezgetünk.
Majd írok bõvebben csak megyek fürdetni.

Akik nem voltak ott: készültek fényképek is és majd azt megtudjátok nézni.

Ilke
Itt az e-mail címem: kolostor8@freemail.hu
Megpróbáltam a profilomat megcsinálni de nem sikerült mert beírom a user névhez a petrát és azt mondja, hogy van már ilyen. Jelszóm nincsen és azt is kér. Ha bármit beírok azt meg nem fogadja el. Várom a képeket. Elõre is köszönöm.

Ki ült melletted? (nem annál az asztalnál ahol Te ültél) Azon gondolkoztam hazafelé de nem jutott az eszembe?

Ahogy hazaértünk egybõl megszopiztattam a Petrát és úgy evett, már nagyon éhes volt. Olyan kis buta, hogy ott nem evett. Biztos zavarta a nagy nyüzsi. A Lili is kajált?

Petra
Petra
 


Sziasztok!
Sajnos mi sem voltunk a talin, ma kaptuk a 4 hónapos oltásokat. Remélem a következõn ott leszünk.

Zsuzsa, nálunk meg "vízszünet" volt egyik délelõtt, és a húslevesbe a tésztát csak ásványvízben tudtam kifõzni. Nem mondtam meg a családnak, de a nagyobb lányom észrevette hogy valahogy más volt a tészta.

Örülök, hogy sokaknak ilyen jó húsban van a babájuk. Mi most értük el nagy nehezen a hat kilót 19 hetes korára. Ez azt jelenti, hogy négy hét alatt 300 gr. gyarapodás volt. Korábban írta valaki, hogy ez hetente is sikerülhet. Szóval a doki néni hozzátáplálást javasolt, de nem tápszer hanem gyümi-fõzelék formájában.

Remélem jól sikerült a tali!

Conti, Betti 19 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk ma oltason, az 5 honapost kapta ma Reka. Sirt persze szegenyKép Fura egy napunk van: reggel nem ebredt meg a szokasos 1/2 6-os kajalasra, csak 8 fele. Aztan kaja utan ujra elaludt, 10-kor ebredt, majd 11kor oltas es delben ujra elaludt a babakocsiban. 2-kor megebredt, feljottunk kajalni es 4 utan ujbol elaludt, a zota is alszik. Kb. 3-4 orat volt ma ebren, fura... Remelem, csak az oltas miatt.
Conti,
ma a tanacsadason osszefutottam egy Anyukaval, az O lanya 5 honapos volt es eppolyan pottom, mint Rekam, total egyforman neztek ki. Kerdeztem is Tole, hogy nem aggodik-e a baba sulya miatt, teljesen megutkozve nezett ram. Szerinte egy kislany igy aranyos, ha nem husi, es kulonben is, eleven, jokedvu, szerinte teljesen formas Reka is. Morogtam is magamban, hogy miert nem talalkoztunk elobb, akkor nem aggodom itt par honapot feleslegesenKép
Igaz, se a vedono, se a doki nem mondta, hogy sovany lenne, a doki meg se kerdezte, hogy hany deka, annyira nem akadt fenn rajta. Lehet, hogy csak mi aggodunk ennyire?Kép

Lanyok, meseljetek. Mit ettetek?Kép
-Afonya
afonya
 
 


Hát, lányok...
Juli a nagy üvöltés után a metrón jól bealudt, végig durmolt, mig hazaértünk. Ahogy beléptünk az ajtón, újra elkezdte a ribilliót, csak úgy zengett a ház :=(
Nagy nehezen szopott az egyik ciciböl (a másikat meg az üveget nem fogadta el), aztán üvöltött tovább, hallottátok hogy. Már eléggé kétségbe estem, mert sose szokott ilyet csinálni :=(
Aztán eszembe jutott, hogy egyszer már volt olyan, hogy nyügös volt és nem akart szopni, és akkor is vigasztalhatatlanul sirt (nem nem ilyen "mostnyúznakmeg" hangon- lehet hogy akkor még kicsi volt, azért nem volt ilyen hangja), és akkor az egyszercsak elaludt a kezemben. De mire ez eszembe jutott, addigra már mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott, de semmi sem segitett. Na, erre beraktam a kiságyba, betakargattam, megsimogattam, és kijöttem a szobából, mert már kezdtem én is börgni :=( Erre a kiscsaj mit csinált? Két perc múlva mikor benéztem, már böszen durmolt. Anyam, borogass :=((((

Egyébként jó volt találkozni, csináljunk ilyet máskor is Kép Olyan szépek ezek a babusok Kép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Végre én is hazaértemKép, én voltam az utolsó Klárival!
Nagy feltünést kelltettünk, mi?Kép Ennyi babakocsi és mama!KépKép
Azért legközelebb valami nyugisabb hely kéne, meg több idö, hogy többet tudjunk beszélni (meg ne kelljen elbújni a szopihoz).

Klári, Pucur!

Nagyon örülük, hogy találkoztunk, legközelebb talán már Orsoly és MJMóni is jön a babákkal!

Áfonya!

Én csak egy gyümölcsrizzsel bünöztem!Kép Ha már sikerült egy icipicit fogynom a szülés óta...KépKépKép

Petra!

Legközelebb már mint jó ismerösök üdvözölhetjük egymást! Ugyis sok mindent tudunk egymásról, igy már arcot is kapcsolhatunk hozzá.KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,
Szerintem is jó volt a tali, én még szívesen beszélgettem volna a többiekkel is, de sebaj majd legközelebb. Lili a kocsiba már el is aludt, persze ahogy hazaértünk felébredt és megetettem, persze itthon már evett rendesen a kis butus.Kép Hogy mit küzdöttönk ott az evésselKép)))? Szerintem is kellene ilyen találkozókat szervezni akár rendszeresen is. Majd még kitapasztaljuk, hogy hol, mert ez nem volt túl bababarát hely.

Petra,
Már lementettem a képeket, küldöm még ma!Kép Átküldöm mindet és szerintem amelyiket fel akarod teteni a mamák közé, vagy a profilodba, azokat küld el valamelyik maminak, biztosan segít valaki. Én nem tudom, hogy kell, béna vagyok hozzá.Kép

Áfonya,
Hogy mit ettünk?, hát szerintem leginkább semmit a legtöbben. Teljesen lefoglaltak a babákKép.

Lányok,
A többi képet amit készítettetek, elküldenétek nekem? Én is szívesen átküldöm ha kéritek.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


A Petrát megfürdettem és már 20-kor el is aludt. Nagyon elfáradt a találkozóba.

Bera
A szoptanít az micsoda?

Kata007
Készült fénykép rólam, küldök neked és szeretném, hogy felrakjad és majd elküldöm a korábbiakat is. Várom a jelszót. Végre megtudlak nézni Titeket is.

Áfonya
Irigyellek, hogy nem hullik a hajad. Sajnos nekem egyre jobban. Mit csináltál?

Rzsuzsa
Mezitelenkedés közben az Elõd nem pisil az ágyba?

Tényleg azt kellene, hogy mindenki a végére írja, hogy hány hetes a babája mert már nagyon sokan vagyunk és nem lehet követni.

Petra és a 19 hetes kis Petra
Petra
 


Áfonya, Conti
Remélem már kiheverték a babáitok azt oltást.

Ilke, Beszti
Hát ez tényleg nem egy bababarát hely volt. Szerintem is valami nyugisabb hely kellene, akko lehet, hogy még a Petra is szopizna.

Sokkal jobb így írni, hogy tudjuk, hogy kinek írunk.

Ilke
Majd elküldöm a Kata007-nek Õ biztosan tudja.


Petra
Petra
 


Sziasztok!

Haaaaaaat, irigyellek titeket a tali miatt,ez nalam csak nagyon ritkan fog összejönni.De talan egyszer.....Kép

Nyuszi!
Hat igen,jo kis ducika,de eeeedes!KépKépKép
Aaron soha nem nezett igy ki,mint Rebi.

LAnyok!Tudjatok mit szeret Rebi mostanaban nagyon?
Van egy Kelj fel Jancsink,amelyk,ha megbillentik hangot is ad.Ha ezt Rebi melle teszem, mar tudja,hogy csak oda kell nyujtania a kezet es a fejetöl a combjaig es vissza hadonaszni vele es akkor mar "müködik" is!
Tehat melegen ajanlom.

Uj topic
Szerintem is jo lenne,es ertelme.HA valaki kerdezni akarna (egy kisebb baboval),persze ugy is szivesen latnank.....Nem?
Es kinevezhetnenk magunkat az also tagozatnak.(ha mar felettünk jar az elözö osztaly)

En szomoruan vallom be,hogy ha napközben bekapcsolom a babanetet es a eleve az internetet,akkor itt is ragadok - elvezem,hogy azt nezegetek,olvasok amit akarok!CSak ennek az a hatulütöje,hogy a haztartas nagyon megsinyli.Valahogy szabalyoznom kene a dolgot.
TAlan ezentul csak este fogok jelentkezni.Vagy napközben egy fel ora utan kikapcs kötelezö vagy ilyesmi.... KépKépKép
Ezt a mult par napban allapitottam meg,most egesz türhetö a lakas...

De en szivesen jövök,csak hat hosszutavon nem lesz ez nyerö.Tehat mersekelni fogom a dolgot!Kép
DE NEM FOGTOK TELJESEN MEGSZABADULNI TÖLEMKépKépKép

Kryss&Rebecca (18 hetes)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Uff! Mi is hazaértünk. Persze nem most, csak most van idõm írni. Apa elment dolgozni, a gyerkõcök meg elaludtak.

Kicsit gáz volt, mert azt ugyan megbeszéltük a férjemmel, hogy hol találkoznk, csak azt nem, hogy mikorKép. Így picurkát morcos volt, mert már jó ideja vártak minket Noémivel, mire megérkeztünk. Remélem, a következõ találkozóig kiheveri a megrázkódtatást, mert csak az õ közremûködésével jutok el bárhová. Hiába, manapság jogsi nélkül csak félig ember az emberKép.

Áfonya!
Én sem ettem semmit, de hazafelé ezt már nagyon bántam, mert olyan éhes voltam, hogy a szemeim majd' kiestek.

Kár, hogy olyan kicsi volt a hely, hogy aki ahová leült, onnan jóformán el sem tudott mozdulniKép.

Petra, Pszi, Zsani!
Titeket is jól megnéztelek ám magamnak, legközelebb beszélgetni is fogunk talán egymássalKép.

Akik képeket csináltak! Fel tudjátok tenni mondjuk az "Ismerjük meg egymást"-ba a mai dátummal? Mert így azok is meg láthatnak minket, akik nem tudtak eljönni.

Tudjátok, egész végig azon paráztam, hogy hogy foglak megtalálni titeket, mert egy jó órával késõbb értünk oda. Már lelki szemeim elõtt lebegett, hogy dolgom végezetlenül megyek hazafelé, ráadásul Apa is irtó dühös lesz rám... Ki gondolta volna, hogy a mosdónál éppen Belétek botlok?
Még jó, hogy Noéminek pisilnie kellettKépKépKép.
Különben tényleg furcsa látvány volt annyi babakocsis anyukaKép. Nem is tudom, hányszor hallottam, amíg leértünk a kajádákhoz, hogy: -Mi van itt, felvonulás? vagy: -Mi ez, babatalálkozó?

Beszti!
Végül elfelejtettem megkérdezni, hogy melyik cégnél dolgozik a férjed? Már, ha nem titok...

Na, jól kidumáltam magam, most megyek aludni. Bár, talán meg kellene várnom Ádám elsõ ébredését, annyival kevesebbszer kell felkelnem éjszaka. Igaz, mindig úgy idõzíti a kis büdös, hogy akkor kel, amikor már lefeküdtem, de még nem alszom (csak majdnem).
Tényleg megyek...

Jó éjszakát!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jo reggelt mindenkinek Kép
Lányok tegnap este mi is szerencsésen haza értünk bár apa késetigy egyedül mentem haza petike is ahogy haza értünk evet .tényleg jo volt talizni én akár minden héten taliznák Kép a képeket meg majd felrakom ha sikerültek .elmeséltem este apának hogy hol voltam és hogy néztünk ki azal a sok babakocsival Kép ere ö jot nevetet hát tényleg szép látvány voltunk azal a sok baba kocsival Kép

Sasha,Conti
remélem a következö talira ti is eljötök ?

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Jó volt olvasni az élményeiteket, örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Úgyhogy én javaslom, hogy a következõ talit tartsuk Debrecenben. Kép Kép Kép (Aztán persze mehetünk Gyõrbe is Kép , jó lesz Áfonya?)

Szóljatok, ha vannak képek valahol!

Nyuszi! Igen, ezt én sem értem pontosan, hogy miért nem csak itthon jön rám. Kép Kép

Petra! Megpróbálom röviden: a szoptanít a tej szaporításhoz használható eszköz lenne. Van egy kis tartály, amit nyakba kell venni, errõl vezet 2 kis csõ (van különbözõ vastagságú)a 2 mellhez, amit bõrbarát ragtapasszal oda kell ragasztani. A kis csõbõl, amikor a baba szopik, jön a kaja(pl. tápszer, vagy más mama teje).
Így aztán a mellet is inger éri, mert szopik a baba, és a csövön a kaja is jön. (elvileg). Remények szerint így a mamának egyre több teje lesz és egy idõ után el lehet hagyni. Nekem nem sikerült. Kép

Kryss!
Azt hiszem én is így jártam a Nettel, mint Te. Ha leülök itt ragadok, ami más dolgok rovására megy. Persze nem a gyerekére, mert akkor teszem általában, ha alszik. De ha ébren van, akkor igen sokat kell vele foglalkozni, így aztán a többi munka látja kárát. Jó lenne valami egészséges arányt találni. Az a baj, hogy este már általában fáradt vagyok ideülni. No majdcsak kialakul...de vigasztal, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal.

üdv mindenkinek
bera
berka
 
 


Sziasztok!
A szokásos éber éjszaka után újra itt...

Valaki írta, hogyha új topicot nyitunk, mi lesz az új babás anyukákkal? Én emlékszem, mikor az elõzõ csapat elment, még egy darabig vissza-vissza néztek, hogy segítsenek annak, akinek kell. Én az elsõk között jöttem a mostani babák közé, mert a "korhatár" náluk 2002.máj.31. volt, és Ádám jún. 12-én született. Eleinte még a régiek adtak tanácsot, aztán õk lassan eltûnek, és újra feltöltõdött a topic.

Képzeljétek, Ádám tegnap pancsolt életében elõször. Mármint úgy, hogy verte a vizet, és közben sikongatott. Nagyon aranyos volt.
Mostanában van egy új szokása, hogy "fejkézláb" áll. Nem tudom jobban kifejezni, mert ezt a testhelyzetet nem ismeri a szakirodalomKép. Négykézláb áll, de a fejére is támaszkodik, mert gondolom, nem bírja még tartani a fejét. Ebból a helyzetbõl aztán elõre és hátra is közlekedik. Általában elõre, kivéve, mikor a pelenkázón van, mert akkor hátra. Mintha csak tudná. hogy frankón le lehet esni róla, ha hátrafelé megyKép. Vagy lehet, hogy tudja???

Most megyek, mert a férjem hamarosan hazaér, és addigra vissza kellene jönnöm a vásárlásból. Bár könnyen lehet, hogy a gyerekekkel nem indulok el, hanem megvárom, míg hazaér, és akkor nélkükük is el tudok menni.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Nem voltam biztos benne ,hogy ott találok még valakit, de azért végül mégiscsak elmentünk...Kép
Tök jó volt olyan sok mindenkivel találkozni! Tényleg rendszeresíteni kellene, csak egy jobb helyet kéne találni hozzá,nem? De nyáron azért más lesz, akkor akár egy parkban a szabadban is talizhatunk.Kép

Panda

Az Eü-ben dolgozik a férjed, hogy éjszakás? Csak kíváncsiságból kérdem, tegnap nem tudtam mindenkivel dumcsizni.Kép
Egyébként Emília is mostanában kezdett el pancsizni, mióta a nagy kádban fürdik, nagyon kicsi vízben és nem fogja senki.Kép Persze folyton ott vagyunk mellette...Vadul csapkod kezével és lábával és sikongat közben.Kép

Beszti

Tegnap nem vártatok már sokáig a férjedre ugye? Egész úton lelkiismeret furdalásom volt, hogy ott hagytalak Titeket. El is felejtettem megkérdezni, Klári nem tud feljönni a Netre, nem tudod?

Nyuszi és Emília 4,5 hónap
Nyuszi
 


Sziasztok
Lányok
Petike nem evet idáig semmit ma még csak teát nem volt hajlando semmit enni ere én petikét be a babakocsiba és irány az orvos melesleg ma egész délelöt tüszögöt ugyhogy most kapot uj kaját és kapot most valami kanalasat is ugy hogy a fiam mará már tejesen kiboritot Kép

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérni tõletek tanácsot:
ha szabadon választhatnátok meg, mikor járjatok baba-mama tornára délelõtt, délután, hány órától, hogy döntenétek?
Elõre is köszönöm a segítségeteket.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Pesti lányok!

Egy S.O.S kérdés:

Nem láttatok mostanában az Auchan-ban vagy a Cora-ban fa etetõszéket?
A párom megy holnap Pestre, és mivel itt Miskolcon most épp nincs ilyen etetõszék, megnézné ott. Idõben nem fog bõvelkedni, nem akarja bejárni a várost, de 1-2 helyen meg tudná nézni.
Ja és esetleg az ára is érdekelne (nálunk 6000,-).

Pussz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

De jó!!! 10-15-en babákkalKépKépKép Sasha irigyKép Na jó ez vicc voltKép

Kata007!
Húú, pont tegnap voltunk az Auchanban, de nem néztem még ilyeneket konkrétan, csak futólag, de nem emlékszem fa etetõszékre, bár nem mertnék megesküdni. Ha tudtam volna már tegnap akkor megnéztem volna! sajnálom!

sasha és Gabi 7 hetes

Kép
sasha
 
 


Zsuzsa
én nem jol idegileg mai napra tejesen tönkre mentem Kép korán reggel a férjem, boszantot fel délelöt a kispeti folytata azal hogy nm akart és most se nagyon akar csak ordit ha a kaját a szájába teszem idáig 200 ml kaját evet meg és a nagymama folytata a boszantástomat de ha ma még valaki mer boszantani az megkeserüli nagyon Kép

na most jol kimérgelödtem magam

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok,
Örülök, hogy jól sikerült a tali. Ha Solymi egy kicsit idõsebb lesz, én is szívesen elmennék majd...

A lényeget el is felejtettem megírni: Solymi szombaton hason fektében feltámaszkodott és szépen felemelte a fejét. Tök aranyos, amikor úgy koncentrál és erõlködik.... Azóta is szorgalmasan gyakorolja.

Holnap megyünk szemészetre a szemváladékozása miatt. Remélem, nem fogják nagyon megkínozni... Az oltásnál is úgy sajnáltam szegényt. A könnycsatorna-átfúvás mennyire kellemetlen a babáknak? (Mert lehet, hogy az lesz.)

Csipkebogyó, GRRATULA!!!!

Üdv:
Zita+Solymi 9,5 hetes
parazita
 


Sziasztok!
Nagyon irigykedem a tali miatt, a következõre tuti elmegyünk, csak ne jan. 8-án legyen, mert az lesz a köv. oltás.

Tiszta lelkiismeret furdalásom van, szinte egész napra anyámra hagytam a gyerkõcöt, mert apja ma úgy-ahogy szabaddá tette magát és karácsonyi vásárlást csaptunk. Persze minden nem lett meg, de haladtunk. A többit talán egyedül is megveszem. Sajnos nagyon rossz Betti hangulata az oltás miatt, alig birja megmozdítani az egyik lábát. Enni is nagyon nehezen eszik, ma megvolt 4-5 óra is a szopik között.

Conti Betti 19 hét

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Ágci!

Én délelõtt járnék, mert akkor én is fittebb vagyok és a gyerkõc sem nyûgös annyira. Mondjuk 9-10 óra felé.
Egy biztos: a szervezetnek a délelõtti mozgás tesz a legjobbat.

Pötyi
pötyi
 
 


Sziasztok!

Most megjobban irigykedem a tali miatt, hogy ilyen jolsikerultKép

Petra,
hajhullas: elment, ami menni akartKép Vettem anno Revalidot, de mindig elfelejtettem bevenni, igy azt modhatom, valszin a hormonok helyrealltak, legalabbis e teren.

Keyss, olyan Keljfeljancsink nekunk is van, Reka is imadja. Igaz, ujabban ragniKép

bera, haaat, nem lehetne a sorrend forditva?Kép

Panda, ez a forgastanitas eredmenye, a fejkezlab? Ejh, hat micsoda konduktor az ilyen?Kép /bocsi/

Zita,
grat. a kis SupermannekKép Ez a konyycsatorna-dolog eleg horror allitolag, meg is oszlanak rola a velemenyek, hany eves korban erdemes, stb.. Nem akarlak riogatni, mert /szerencsere/ szemelyes elmenyeim nincsenek, de keress ra, itt eleg sok helyen tema volt.

Potyi, mar kezdtelek hianyolni.. mi van veletek? Pemeske, Sasha es tobbiek, es Ti hogy vagytok?

Agci, en is inkabb delelott mennek, bar az az igazsag, anniyra nincs fix idobeosztasunk, hogy szerintem nincs a heten ket nap, amikor 2 szabad ora ugyanarra az idopontra esneKép OFF: MEgvettem a varrogepetKép

Rekanak ma reggelre bedagadt mindket szemheja. Azt hittem, az oltas miatti allergia, de a doki szerint kezdodo kotohartya-gyulladas. Kaptunk szemcseppet, napi 5szori hasznalatra, ill. megmutattaa doki, hogy kell lefogni hozza a gyereket. Namarmost ket kez kell hozza. Akkor a harmadikkal csoppentsek a szemebe? Mert ugye Aptya este 5 utan er haza, addigra legalabb 4 csoppot be kene mar "adnom". Lehet szurkolniKép
Kepzeljetek, hogy jartam tegnap. Rekanak elkezdtem almat adni, es a kov. szekletben piros dolgok voltak. Tokre bepanikoltam, nezegettem veszettul, mi az. Mar epp dokit akartam hivni, mikor meglattam a levetett harisnyajat, amely elenkpiros szinben pompazott a szeken. Az tortenhetett, hogy mivel mindig a szajaban a laba, leette rola a szöszöket. A fraszt hozta ramKép
Es annyit, de annyit beszelKépKép Es mar mindenhol, rendeloben, gyogyszertarban, olyan edesKép
Na, hagylak benneteket is szohoz jutni.
-Afonya
afonya
 
 


Nyuszi!

Klári tegnap megvárta velem a férjemetKép, már nem kellett sokáig várni. Klárit én kérdeztem, most nem tudom, miért nem netezik, gondolom Rebekka lefoglalja. A "Ma megint..."-be elég gyakran irogatott, de aztán volt egy kicsi gondja a babásság közepén (ha jól emlékszem), ami miatt pihent ezerrel (nem volt jó ülnie sem), és akkor nem tudott. Remélem elöbb-utóbb azért fog jelentkezni!Kép

Ágci!

Nem olvastam végig, ki mit irogatott, én azt hiszem, kora du. járnék (2 v. 3 óra körül). Délelött lehet, hogy épp aludna (ha reggel korábban kelt), estefelé meg már nyügibb. Délután a legfogékonyabbKép. A nagyobbal jártam délelött 10-re baba-mama klubba (3 éve), és elég sokszor nehéz volt nekiindulni, de ezt nem csak magamon láttam.
De ez csak most van igy, lehet, hogy késöbb változna, mert akkor meg a du. az alvásba kavarna bele.

Beszti (valaki irta, hogy irjuk babáink korát, hát ez nem is olyan egyszerü, utánanéztemKépKép, Nátán 20 hetes múlt elözö vasárnap)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
köszönöm szépen Pötyi, Afonya, Beszti.
No, majd meglátjuk.
off: Afonya, no de még nincs karácsony...!Kép
De azért varázsolok nektek ide egy kis hangulatot, jó?
Ágci
Kép

Kép
Ágci
 
 


Nyuszi!
A férjem egy internet-szolgáltató cég telefonos ügyfélszolgálatán dolgozik, ami non-stop mûködik. Igaz, csak a heti 40 óra kötelezõ, a hétvégék, éjszakák és szabadnapok nem. Ilyenkor csak az dolgozik, aki vállal ügyeletet. Õ sem szívesen teszi, csak a piszkos anyagiak, ugyeKép... Különben informatikus mérnök lesz, ha egyszer végre befejezi a fõiskolátKép. Már csak néhány vizsgája van hátra, de a két gyerek+ a munka mellett elég nehéz dolga van. Meg itt vagyok én is, aki szintén rabolja az idejét. Tegnap is például valami babanetes találkozra fuvaroztattam magamKép.

Ágci!
Én délelõtt mennék, mert akkor a legaktívabb, mégis a legnyugodtabb a gyerkõc. Mármint az enyém... Kb. fél 10 és 11 között. Hányszor alszik a babád? Ha kétszer, akkor az alvások elõtti 1,5-2 óra megfelelõ, de ha csak egyszer, akkor az alvás utáni idõszak is jó, mert akkor nem nyûgös, és ha elfárad, jobban alszik este. Már, ha egyáltalán van ilyen téren gond. Tapasztalataim alapján mindegy, csak az a fontos, hogy ne alvásidõben legyen, és emiatt ne borítsd fel a napirendjét.

Csics!
Ne bosszankodj! Te sem eszel szívesen, ha beteg vagy... Remélem, én nem bosszantottalak felKép! Nyugodalmas jó éjszakát! Kép -ezt pedig felejtsd el!

Ma kiszámoltam, Ádám tegnap volt 25 hetes. Miért tûnik mégis olyan nagynak?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
szerintem is nagyon jó volt a tali,csak tegnap már nem volt energiám írni.A csajszi is jól elfáradt, aludt is rendesen még ma is.
Ma voltunk uh-on. Hát Gréta ezt egyenesen élvezte. Mindent jól megnézett, a végén meg bealudt. Mondta is a dokinéni, milyen kiegyensúlyozott baba.Kép

Csics!
Remélem már jobban vagytokKép Amúgy tegnap óta Gréta is kevesebbet eszik. Nem lehet, hogy csak fáradtak?

Pszi!
Megnyugodott Balázska? Szegénykét úgy sajnáltam mikor elmentetek.De remélem minden o.k.Kép

Petra!
Szerintem én ültem Ilke mellett, akit tegnap kérdeztél. A páromat nagyon érdekli a babúszás, majd még kérdezek, ha nem bánodKép

A képeim sajnos nem sikerültek élvezhetõre, úgyhogy inkább nem teszem felKép

Pusszancs
Pemeske és Gréta 10 hetes
pemeske
 
 


Ágci: mi délelött járunk, és ezt nagyon jól be tudom illeszteni a napba. Elötte kaja, utána kaja, aztán vissza sétálni.
Köszi a karácsonyi képet Kép Nekem már kezd a hangulatom készülödni rá.

zsani
zsani
 


Jo reggelt mindenkinek
Panda,Pemeske ,Zsuzsa
tegnap miután apja haza jött a kezébe nyomtam Kép a fiát hogy most már neki sirjon és öt boszantsa hát nála rendesen evet-ivot Kép a rosszcsont kölke Kép mondtam is az apjának hogy szerintem azért olyan jo fiu Petike ha itthon van mert nem szeretné össze akasztani a bajszát az apjával Kép csak az én idegeimet szeretné lestarapálni Kép .

Lányok
nektek csinál olyat a babátok hogy alvás alat-elöt dobája magát mert petike ujaban ezt csinája és emiat már 2napja nehezen alszik el simagtnom kell a fejét és jol bekel takarnom vagy le kell fognom a lábát hogy megnyugodjon és elaludjon Kép csak nem tudom hogy mitöl van ? ilyet soha nem csinált mindig szépen eltudtuk altatni nem dobálta a tagjait elalvás elött.

Puszant Csics és Petike aki kb 16 hetes
csics
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk az ortophédián. Balázs csipõjével minden rendben van. Ott is megkaptuk, hogy jó nagy baba.
Szerencsére itt soron kívül beengedik a babákat, így kb. 30 perc alatt letudtuk az egészet.
Egyébként jó volt szerintem is a tali, csak a hely volt nagyon rossz. Majd legközelebb valami jobb helyre szervezük.
Én egyébként most egy hétre eltûnök netközelbõl, mivel megyünk vidékre a szüleimhez. Balázskára is ráfér már egy kis friss levegõ. Rám pedig egy kis pihenés.

Pemeske!
Nem volt Balázskának semmi baja, csak nagyon kifáradt. Elég keveset aludt a találka közben (csak kb. fél órát), és sok néznivalója akadt. Azért is indultam el vele, mert láttam rajta, hogy már nagyon fáradt. Hazafele még arra is vetemedett, hogy elaludt a babakocsiban, ami rá nem igazán jellemzõ. Ahogy hazaértünk még aludt kb. 2,5 órát. Utána mi ébresztettük fel, mert már erõsen fürdetési idõ volt.
Most játszik a nyuszikkal.
Szóval minden rendben van vele.

Na megyek, mert szólít a "fõnököm"...
Puszi
Pszi és Balázska (ma 15 hetes)
pszi
 
 


Sziasztok!

Csics,
tegnap ugy erkeztem haza, hogy at Aptya elaltatta a babakocsiban a gyerkocot, fenn a lakasban. Tudod, hogy aludt? Mindket laba fenn az egben!! Ma reggel pedig, amikor bementem hozza, keresztben fekudt az agyban, a bal labat kivarazsolta valahogy a rugdalozo-pizsibol es a halozsakjabol egeszen a combjaig, ott rugdosott vele csupaszan, persze kidugva a racson!! Felrohogtem, amikor meglattam a kis virgacsat kilogva a sok ruha kozul, aztan gyorsan neztem, hogy nem hideg-e. Kepzeld, mit kellett manovereznie hozza, hogy ezt megcsinalja.
En is kerdeztem, hogy a Ti babaitok nem sir fel ejszaka tobbszor is, csak egy nyekkenes erejeig, de senki nem valaszoltKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok,

Kata007, Áfonya,
Megkérhetem valamelyikõtöket, hogy a Babatalálkozón készült képeket feltennétek a pocakos oldalunka? Én nem tudom, hogyan kell, elõre is köszike! Szóljatok ha átküldhetem.

Nyuszi,
Örülök, hogy Ti is eljöttetek, csak azt sajnálom, hogy keveset tudtunk dumcsizni.
Tényleg jó lenne ha rendszeresítenénk a találkozókat, mondjuk minden hónap elsõ szerdáján vagy valami ilyesmi.

Ágci,
Baba-Mama tornával kapcs. Én legszívesebben 13:00 óra körül járnék. Nálunk a délelõttök elég mozgalmasak, és délelõtt Lili többször is el szokott aludni. Persze mindenkinél más a napirend és hát ugye nincs két egyforma baba semKép.

Hajhullás:
Nálam meglepõ módon javult a helyzet, hogy mitõl nem tudom, valszeg megkönyörültek a hormonjaim rajtamKép. Azért azt nem mondom, hogy nem hullik, de azért nagyságrendekkel kevesebb, mint néhány hete. Viszont tele vagyok kicsi hajszálakkal, állandóan a szemembe lógnak, vagy égnek állnakKép.

Pemeske,
Tényleg nagyon nyugodt Gréta baba, és, hogy milyen picuri még?, mintha a milyeink olyan óriásiak lennénekKép, de azért mégis.

Csics,
Nálunk is volt ilyen kapálózás régebben, ilyenkor én letettem egy pár percre, aztán újra próbáltam késõbb etetni. Nálunk ez valszeg attól volt, hogy nagyon fel volt még pörögve(a fürdés izgalmaiKép), és kellett neki egy kis idõ, míg megnyugszik. Volt olyan is, hogy a büfi volt csak a gond.

Kérdés:
Had kérdezzem meg tõletek, hogy a Ti babáitoknak nincs egy picikét beljebb az egyik szemecskéje, mármint a színes rész. Lillusnak a jobb egy kicsit beljebb van, és azt mondta a doki, hogy állítólag ez nagyon sok babánál van és kinövi fél éves korára. A párom viszont nagyon aggódik, hogy most vigyük el szemészhez, minnél korábban. Ti errõl mit hallottatok?

Puszi,
Ilke és a 4 ás fél hónapos Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Áfonya,
Felsírás: Lili is szokta, aztán ugyanazzal a lendülettel alszik is tovább, szerintem csak egy rossz álom lehet, mert azért nem minden éjszaka csinálja.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Áfonya

Az elõbb is felsírt Emília, aztán mire berohantam már aludt is tovább. Kicsit mocorgott ugyan, de megsimiztem a hátát és minden OK.Kép
A dumálás nálunk is kezd folyamatossá válni. Sõt, annyira tetszik neki a saját hangja, hogy a kezdeni rövid sikongatásokat mostanság hosszan elnyúló visítások tarkítják. Néha egész fülsértõ...Kép
Almát, vagy almalevet adtok Rékának?
Ja és sok sikert a szemcseppentéshez...Kép

Ilke

Legközelebb remélem hamarabb eljutok a talira...Kép De lehet hogy megyek még az idén arra felétek...
Lili szemével kapcsolatban úgy érted, hogy kancsalít picit? Emília is csinálta régebben, de már egyre ritkábban.

Tényleg mostanában azt csinálja a MAnó hogy folyton beharapja az alsó ajkát...nem tudjátok miért? Nem fáj semmije ,legalább is nekem nem úgy tûnik.Kép Nem nyafog, csak egyszerûen "szopogatja" az alsó ajkát..tök vicces. Van valakinek ötlete, hogy miért lehet?

Meztelenkedés

Mi is szoktuk...általában fürdés elõtt. Piszkosul élvezi. Napközben néha peluscsere után egy ideig nem adom rá vissza a rugit, és egy szál body-ban , meg zokniban pörög. Namost a zoknik valósággal elbûvölik, állandóan meg akarja fogni a saját tappancsait, úgy erõlködik, hogy csak na.Kép

Nyuszi és Emília (4,5 hónap)
Nyuszi
 


Sziasztok!

Ilke!
Nem lehet, hogy a képtár helyett inkább ide kellene valahova - ismerjük meg egymást? - feltenni a képeket?

Áfonya!

Biztos elkerülte a figyelmünket a kérdés. Lili rendszeresen felsír 3-4 alkalommal. De inkább nem is sírás, csak nyöszörgés. Nálunk ilyenkor a cumit kell a szájába tenni. Tudom, hogy nem túl népszerû a cumi, de amikor nem tudtam szoptatni, nekem olyan lelkiismeretfurdalásom volt, hogy arra gondoltam legalább így had elégíthesse ki szopi hiányát. Szoval cumi be és alvás tovább - szerencsére mostmár rendszeresen reggelig. Kép
Ja igen! Hááát le vagy maradva nagyon. Te nem tudtad, hogy a hozzátáplálást nem almával, hanem zoknival - esetleg harisnyával - kell kezdeni? Még jó, hogy Réka naprakész ebben a témában. Kép Kép Kép

Ilke!
Ezt nem nagyon értem. Arra gondolsz, hogy kisebb az egyik szivárványhártya? Vagy én értettem félre?

Pszi!
De jó, hogy Balázs csípõje rendben van! Kép

Sheila! Hova tüntetek? Hogy vagytok?

bera
berka
 
 


Áfonya
nekünk nincs ilyen felsiros broblémánk egyelöre ezért nem tudok hozá szolni.

Ilke
de lehet hogy az is baj hogy a lábánál van most a csörgö-pörgö-zenélö játéka és ha elkezd félálomba tornászni akor belerug és ara meg felkel mert hogy a lába alandoan jár Kép még álmában is .az ötlet nekem is tetszik hogy tartsunk minden honapban egy talit ha töbieknek is tetszik az ötlet akor én bene vagyok Kép

Áfonya
hogy tudot kikecmeregni a hálozsákbol a babád ?

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Hi,hi, ezt jól leírtam, amikor elküldtem akkor elolvastam mégegyszer és már én sem értettem, de akkor már mindegy voltKép. A lényeg, hogy igen kancsalít kicsit (nem tudom miért nem így írtam). Igaz nem mindíg, de azért legtöbbször. Szóval nem tudom, várjak fél éves koráig?

Nyuszi,
Beharapja az alsó ajkát? Hát nem tudom miért lehet, Lili meg mostanában úgy cuppog mintha puszit küldene. EnnivalóKép. Szerintem csak próbálgatják magukat.

Bera,
Oké, megpróbálom felrakni ide, remélem sikerül. Szólok majd.

Nem is meséltem: voltak tegnap vendégek, és képzeljétek hoztak nekünk egy gyönyörûséges fekete erdõ tortát! Hogy én hogy imádtam õket!Kép))) Na, egyébként is, de ez egy nagyon húzás volt tõlük.Kép

Puszi,
Ildi

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Áfonya!
Tegnap elfelejtettem írni, hogy nagy dilemma után azért döntöttem mégis a fejkézláb állás megtanítása merllett, mert forogni elõbb-utóbb úgyis megtanul. És egy konduktor gyereke tudjon valami olyat, amit a többiek nemKépKépKépKép.

Csics!
Ádám sem alszik el újabban magátólKép. Szerintem azért, mert együtt olvassuk a könyveket este Noémivel, és már egyre jobban érdekli õt is. Tisztára felpörög, utána meg nem tud elaludni. Úgyhogy most újra szopi közben alszik el.

Ma reggel kipróbáltuk végre a MONAPEL-t . Kb. fél órával az elsõ tisztábatétel után Ádám akkkkorát kakilt bele, mint talán még soha. Hirtelen azt sem tudtam, mit csináljakKépKép. Aztán megoldottam a problémát.

Most sietek, mert teregetni kell, és az sem baj, ha nem ég oda az ebéd.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Ilke!

Így már értem Kép és igen, nekem is ezt mondták - mi elvittük szemészhez is - és valóban, ahogy "öregszik" egyre ritkábban csinálja, mostanában már nem is láttam. Kép

Ha véletlenül nem sikerülne felrakni a képeket, küldd el szívesen segítek.

Nyuszi! nekünk akkor csinálta ezt Lili, amikor elkezdett nyálazni, szoval amikor -szerintem - mozgásba kezdtek a fogcsírák. Azóta is akkor szokta amikor -szerintünk - fáj az ínye. persze foga még nincs, úgyhogy az egész csak találgatás.Kép

bera és Lili (ma 25 hetes)
berka
 
 


Ilke!

Bocsánat, hogy igy ismeretlenül beleszólok, de igaza volt az orvosodnak. Nálunk a rokonságban van egy 2,5 éves kisfiú, aki kancsal volt picit eleinte, de tényleg kinõtte, és az öccse is, aki most volt 7 hónapos.

Csak meg akartalak nyugtatni!
Gyönyörû kis csöppséged van, gratulálok hozzá, olyan édes!
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: