Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Westend-be szerintem mi is elmegyünk.
A tetõterasz szerintem is jó ötlet. Egyébként van lift is, így elég könnyû feljutni.
A vízesés melyik szintjén? (földszinten?)

A kókuszmatraccal kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Balázska elég nagy lyukat feküdt bele.
Ez normális dolog? Most megfordítottuk a matracot, de
ha így folytatja, akkor hamarosan vehetünk újat.

Pszi
pszi
 
 


Sziasztok!

Zsani!
Ez a tejvadász kommandó nagyon tetszettKép Fõleg, mikor jön utánam a lányom, hogy "Szopit kérek!"KépKép

Vivien!
Csak így tovább!Kép És igyál sok folyadékot, meg azért igyekezz pihenni! (Jó vicc, mi?Kép)
160 gr az tök sok, akkor csak kell ott lennie tejecskének!Kép Ha estére nyûgösebb a lánykád, akkor próbálj pl. délután pihenni többet, meg akkor már csak vele foglalkozni.
Biztos, hogy fog ez menni, még ha kell is néhány nap az átálláshoz!
Sok sikert!

Pele
pelcsi
 
 


Pele: Juli "szerencsére" még nem tud beszélni KépKép De mikor öltözöm és látja a cicit, ezerrel vigyorog.

Vivien: gratula KépKépKép Azt mondják, hogy az Avent mellszivója a legjobb. Én is azt használom, és nekem nagyon jól bevált. Nem biztos, hogy a brutális szivás jobbat tenne a tejnek (nekem az egyik védönö mondta, hogy a durva szivattyúzástól beödémásodhat a mellbimbó- ezt nem tudom, hog igaz-e, mert mondott már hülyeségeket).

Zsuzsa: gratula a tejcsiadáshoz Kép Én is szerettem volna leadni, de ez most nem jött össze, örülök ha Julinak elég. De én is szoktam ám szugerálni KépKép

Most jöttek fel apájával a sétából, és úgy magára húzta álmában a takarót (Juli), hogy csak egy szuszogó (álmában hangosan szokott nyögdécselni meg szuszogni) piros overáll látszik, meg a takaró.

Tényleg, a Westendben melyik szinten? Nem is tudtam, hogy van ott lift. Ez tök jó!

zsani
zsani
 
 

 
 

Forti! Ha korog a gyomra, az még nem feltétlenül azt jelenti, hogy éhes. Nem tudom, te voltál-e már úgy, hogy olyan hangokat adtak a beleid, mintha a gyomrod korogna, pedig csak emésztés volt. Azt hiszem errõl lehet szó Levinél is. Tudod egy kisbabának 3-4 hónap kell, hogy megszokja a bélrendszere ezt az új feladatot: az emésztést. Addig sok a nyelt levegõ is és bizony feszíti az is a gyomrát, beleit és a tejecske emésztésével járó bélmozgások is lehetnek eleinte kellemetlenek. Röviden: figyelj arra, hogy mindig annyit büfizzen Levi, amennyit csak tud, legyen cicin amennyit csak te bírsz. Ha megvan az elegendõ számú pisis pelus, akkor bizony elégnek kellett lennie annak is ami bement. Kép
Próbálj meg egyre kevesebb pótlást adni neki és pohárból vagy fecsibõl vagy kanálból. Egyre kevesebbet. És nagyon-bagyon ajánlanám neked, hogy próbáld ki a hordozó kendõt. Csodákat tud mûvelni a nyûgös babákkal. (Tapasztalatból írom Kép)
Hajrá Forti! Menni fog! És köszönöm a képet!

Vivien! A kendõt és a pohárból való itatást neked is ajánlom figyelmedbe! És szerintem is menni fog neketek! Kép

Menta
menta
 
 


Szisztok Lányok
Zsani,Pszi
a földszinten gyülekezünk azt könyü megtalálni hisz az ott van az ajtonál ha a metrotol jövünk én sem tudtam hogy van lift is .minket könyü lesz megismerni csak egy kék alapon zöld-sárga mintázatu babakocsis anyukát kell keresni de a profilomban van egy kép rolam ugy nézek ki csak most rövid a hajam .remélem mindeki mindekit fel ismer Kép. már nagyon várom Kép

Pemeske
Jösz te is a talira a Westenbe ?

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Beszti!
Aranyos vagy, hogy hiányoltál! KépKépKép

Milyen volt vendégségben? Kép Hogy viselte Nátán?

Olvasom a topicot rendszeresen, de írni inkább csak a "Miskolc"-ba szoktam.
Beninek jobbulást és kívánom, hogy mihamarabb el is felejtse ezt a mûtétet. Hozzászólni nem igazán tudok ehhez a témához 3 lány után. Kép

Szóval mi megvagyunk, csak már lassan kezdünk kinõni innen az elsõ napokból, hiszen pénteken 1/2 évesek leszünk. Kép Ennek ellenére fogacskánk még mindig nincs. A forgás nagyon megy hasra, hátra, oda-vissza. A kiságyat lejjebb kell raknunk a napokban, mert kapaszkodik a tetejébe és húzza fel magát ülésbe. Ha velem szemben ül, a pólómba kapaszkodva már fel is áll. Ilyenkor büszkén sikkant egyet örömében, hogy õ milyen ügyes.

Pucúr!
De jó volt "hallani a hangod"!!!!!!! Kép
Nem igazán értettem, hogy csak rövid ideig voltál-e netközelben, vagy most már állandó nethozzáférésed van.
A lényeg: írtam mailt. Igaz csak pár sor, de ha válaszolsz, akkor legközelebb ígérem hosszabb leszek.
Addig is puszi neked és a Dóribabádnak is!

És persze Pusssz itt is mindenkinek! Kép

Kata és Dóribaba (aki 5 nap múlva fél éves)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Csics
Akkor hol találkozunk? Nekem jó a WestEnd. Nem lehetne inkább 14-15 óra között mert a Petra 13-kor eszik.

Pszi
A Petra is kapott vasat (Maltofert)de tõle vettek vért. Három hétig kellett szedni napi 4 cseppet. Utána megint volt vérvétel de már rendben van és nem kell szednie.

Vivien
Ne aggódj a szopi miatt nálam is ez volt a múlt héten és én is nagyon el voltam keseredve. Ittam a teát (most is iszom) és gyakran szopiztattam a Petrát és szerencsére helyreállt.

Ilke
Minden rendben van tejcsileg. Képzeld el szombaton és vasárnap is már 350g-ot fejtem.
Szilveszter: Mi még nem tudjuk, hogy elmegyünk e vagy hozzánk jünnek de azt tudom, hogy mindenképpen a Petrával szeretnék lenni. Nem érezném jól magam nélküle, egyfolytában csak arra gondolnék, hogy mi van vele.

Sasha
Nem semmi éjszakáid vannak. KITARTÁS!!!!

Petra
Petra
 


Sziasztok Lányok!

Eljött ez a perc is, hogy végre bejelentkezhetek közétek! Mint már sokan tudjátok, 3 hete, hogy megszületett Luca lányunk. (Eddig látogatóban voltak nálunk a szüleim, így ezért nem tudtam jelentkezni akkor sem, amikor a baba mindennel elégedett volt.)
Szóval: tejcsi van böségesen, enni folyamatosan tudnaKép Napközben elég nyugodt, estefelé szokott beindulni (ugyanabban az idöben van ébren, mint amikor még a hasamban volt!), de a késöi lefekvéshez mérten, éjszaka már csak általában egyszer kell felkelni hozzá. Imádja ha megsétáltatjuk a babakocsiban, amit minden nap 1-2 órában el is játszunk. Már mondtam is a páromnak, hogy "mounten"-babakocsit kellett volna vennünk, mert a múltkor már a szántóföldeken bukdácsoltunk, amitöl ha lehet, Luca mégjobban aludt. A fürdést is békésen, nézelödve türi, csak az bosszantja föl, ha már nagyon bénázunk az apjával... Ja, és olyan kétségbeesetten tud kiabálni, hogy a kórházban arról ismertem meg a hangját, hogy más baba soha nem pánikolt ennyire...
Bemutatkozásnak ennyit, ha lesz idöm feltétlenül jelentkezem!
Ja, a születéstörténetet a "friss"-ben olvashatjátok (nov. 23., 21:59).

Csipkebogyó és a 3 hetes Luca
csipkebogyó
 
 


Szisztok,
Csak két szót tudok írni.
Csipkebogyó! Gratulálok Luca babához!Kép
Csics,
Nekem is inkább a 15:00 óra lenne jobb szerdán.

Petra,
Ügyi vagy!Kép

Zsani,
Holnap írok mindenképp!

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Petra
jo legyen 14 ora de a 15 ora már nem jo mert nekünk fél 5 és 5közöt haza kell indulnunk mert fél 6hatra jön haza apa és enni kell adni neki Kép WESTEND FÖLDSZINTI vizesés

Ilke
nekem mem jo a 15 ora csak a 14 ora mert akor kevest tudnánk beszélgetni mert mint fentebb irtam Petrának nekem fél5 5kor haza kell indulnunk . remélem azért eltudsz jöni ?

Lányok
akor szerda 14 ora WESTEND földszinti vizesés petra kérésére de sajna enél késöbb nem tudom tenni mert akor már én nem tudok sokat ott tölteni már mint idöt .remélem mindenkinek jo minden ? Beszti,Pemeske Ilke Zsani Petra jo lesz a hely és az Idöpont ?

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Csics!

Apuci azt mondja, megoldjuk!Kép Szerda, 13 vagy 15 óra, Westend!

Áfonya!

Nem Nátán alszik el 1/2 12-kor, hanem én, ö legkésöbb 9-ig kidöl, de hát utána még vannak dolgaim (apuciKép, mosogatás, idönként egy-egy film, márha nem alszom bele, stb.)
Igen tervezünk több gyerköcöt, most ha kislány lett volna, akkor Hannának hívnák.

Pucur!

Halihó!Kép Még itt vagyunk, nem is tudom, hova kéne továbbmenni...
Mozgás miatt ne aggódj. Bár az engem is megnyugtatott, hogy megfordult hasról hátra, de csak amiatt aggódtam, mert Nátán nem teljesen simán bújt ki, császár, meg volt mekónium is a magzatvizben, ráadásul nyakán a köldökzsinór. Persze mindenki mondta, meg én is látom, hogy gyönyörü értelmes babaKépKép, de azért ez az elsö forgás kellett a lelkemnek.
Ha tudsz, feltétlenül jelentkezz még!Kép

Kata007!

VendégségKép.
Nátán nagyon rendes volt, evett-aludt, meg mindenki karjában nevetgélt.Kép
Benit ma viszem vissza a nagyanyjához, haakar menni, ott is marad pár napra, talán lesz egy kicsi nyugi!Kép Nem mindha Beni rossz gyerek lenne, de azért ö egész nap nyüzsög. akkor is, amikor egyébként Nátántól lehetne pihenni.
Dóri nagyon ügyes, hamarosan szaladni is fog?KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Csics!

14 óra is jó!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok
Rég jelentkeztem, de azért jól vagyunk.
Volt már vki baba-mama találkozón? Mert most szervezek egyet ide hozzánk (sajnos nem pesti vagyok, hogy meghívhatnálak benneteket), s nem tudom, kell-e vami konkrét progi is, vagy csak jól érezzük magunkat?
Hanna esti szokása elég egyedi: fél 8-kor bealszik,de úgy, hogy nem tudom a szájába dugni a cicit, hogy egyen még (mert kb. 5 perc után alszik be Kép), így cirkí 1 óra mólva újra ébred, cicizik, s alszik tovább. van vkinél hasonló? Egyébként még mindig kétszer kelünk... Viszont nappal is alszik sokat. Így azért tudok csinálni mellette dolgokat. Szinte mindig a babakocsiban alszik el nappal, remélem, azért majd le tud róla szokni.
Jó szórakozást nektek a találkozón.

Pszi
Én minden nap forgatom a matracot, s eddig még nem látok benne lyukat. Persze többféle kókuszmatrac van, milyen áron vettétek? Milyen vastag?

Panda
Minden elismerésem a tiéd, nagyon együttérzek veled, de azt hiszem, vhogy muszály lenne pihenned egy kicsit !

Zsuzsa
A mi babáink egyidõsek majdnem, s Hanna is nagyon szopizok mindent, ami a szája felé tart Kép De még nem látok fogacskát. És a nyála is ömlik.

Csipkebogyó
Gratulálok Luca babához Kép

üdv,
bringa és hanna (3 hónapos+3 napos)
bringa
 
 


Sziasztok!

KépKépKép Boldog névnapot az összes Katának!KépKépKép

Azt hiszem, nem sikerül elmenni a WestendbeKépKépKép A férjem el tudna vinni, csak délben Noémi pont alszik, így nem maradna senki, aki vigyáz rá. Na, majd legközelebb...

Tegnap voltunk meglátogatni a barátnõnet, akinek 2 hónapos a babája. Hát, nem semmi, amit csinál. Sajnos nincs elég teje (pedig Ibollyal is beszélt, betartja a tanácsokat), és pótolnia kell. Az etetés abból áll, hogy 1/2-1/2 óra szopi mindkét mellbõl, majd üvegbõl tej v. tápszer. Az egész kb. 1,5 órát vesz igénybe, és 2 óra múlva kezdõdik az egész elölrõl... Eddig nem is tudtam, milyen jó dolgom van, hogy a gyerekem csak szopik. Mert nappal még csak-csak mergcsinálnám, de ott éjszaka is ugyanez a mûsor. Szerencsére csak egyszer kel fel a kislány. Szóval, le a kalappal minden kevés tejes anyuka elõtt!!!

Zsuzsa!
Jó sütizést!KépKép A tejtesótok is olyan idõs, mint Elõd? Szegény szülei, õket sem irigylemKép.

Volt valaki (rajtunk kívül) az Auchanban? Megvettük a gyerekeknek a karácsonyi ajándékokat.

Most mennem kell, Ádám nagyon sír. Ma megkapja az 5 hónapos oltást. Kíváncsi vagyok, hogy fogja bírni, mert Noémi ennél nagyon üvöltött.

Sziasztok,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Ádám elaludt, olvastam is egy kicsit, úgyhogy tudok idõben megfelelõen hozászólni...

Látom, hogy változott az idõpont, de sajna, még így sem jó, mert a nagylány 1/2 1-tõl nagyjából 3-ig alszik. Majd meséltek...

Csipkebogyó!
Gratulálok én is, és üdv közöttünk!

Már én is gondolkodtam azon, hogy lassan kinövünk innen. Szerintem csinálhatnánk azt, mint az "elõzõ generáció", hogy egy évig írunk ide, aztán nyitunk egy új topicot azoknak, akik egy éven belül születtek. Mit szóltok?

Írtam, hogy tegnap voltunk mi is vendégségben. Szolnokra mentünk, picit féltem, mert nem szoktunk ennyit autózni. Úgy indult a dolog, hogy kiderült: Ádám kinõtte a babahordozót. Itthon sokat van benne, de nem szoktam bekötni, mert akkor nem tud rendesen mozoni. Mivel nekünk Wartburgunk van, abban nem kötelezõ a gyerekülés (nincs hátul öv), nem szoktuk abban vinni õket, mert eddig max. 15 percet utaztunk egyhuzamban. Sszóval, elhatároztam, hogy ilyen hosszú útra azért bekötöm Ádámot az elsõ ülésen. De hiába állítottam a legnagyobbra mindent, nem bírtam bekapcsolni az övetKép. Tehát az ölemben utazott. Noémi egész nap nem aludt, elaludt hazafelé. Nem adtam rá pelenkát, mert nem szokott bepisilni, de most sikerült az autót összepisilnie.
Különben semmi baj nem volt, Ádám szinte egész úton aludt oda-vissza, ott is aludt egy 3/4 órát, és este már 3/4 9-kor kifeküdt. Kifáradt szegény, pedig nem csinált semmit.

Remélem, a férjem kap olyan kütyüt a mosógépbe és megcsinálja, mert már annyi mosnivaló van, hogy nem tudom hová tenni. Utána meg nem gyõzök majd vasalni.

Most megyek valami ebédet kanyarintani, aztán irány az oltódás.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Csipkebogyó
Gratulálok Luca babához!

Pszi
Én is azt vettem észre, hogy a buksijánál kicsit be van süpedve.

Panda
Lehet, hogy át kellene menni "a túl az elsõ napokon, heteken" topikba.
Sajnálom, hogy nem tudtok eljönni szerdán.

RZsuzsa, Ilke
Én is egyfolytába kívános az édességet. A múlt héten én is sütöttem és tegnap meg palacsinta volt.

Zita
Megnéztem a tájékoztató füzetbe akkor lehet tejet leadni ha hetente kétszer van 100g. (de neked van)

Vivien
Még te mondod, hogy nincs tejed hát az a 160g NAGYON JÓ.

Csics
Akkor legyen 14-tõl 17-ig szerdán a vízesés elõtt.
A Petrát megetetem 13-kor az kb 5 perc és 14-re ott vagyunk.
Ott különben hol tudunk szoptatni mert egy kaja azért beleesik?

Nyuszi
Kiszámoltam a Petra tegnap aludt 20-tól 8-ig, de. 2 órát és du. 3-at azaz a 24 órából 17-et. Szerintem ez nagyon sok, szóval nemcsak az Emilia alszik sokat.

Petra
Petra
 


Sziasztok!

Raktam fel új képeket az "Ismerjük meg egymást-Kata007 képei" topicba!
Egészen frissek, ma készültek. Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csics,
Oké, akkor 14:00-kor ott leszünk a Westendben szerdán a vízesésnél. Ugye jól írtam mindentKép? Én már nagyon várom!

Zsani,
Küldtem mailt.

Vivien,
Én csak reggel és este fejek, mert napközben szinte teljesen kiüríti Lili a melleimet. E miatt ne izgulj. Egyébként nekem is Aventem van, szerintem elég jó. Esetleg próbálj figyelni arra, hogy másodpercenként szivattyúzzál (nem tudom máshogy írniKép), ez hasonlít a legjobban a baba szopizásához és így ürül a legjobban a tejcsi.

Kata007,
Hogy rohan az idõ, Dóri baba már ilyen ügyes és mindjárt fél éves? Mintha néhány hete lett volna, hogy írtad az utolsó napokat terhesen.

Petra,
A 14:00 akkor neked is jó nem?
Szilveszter: Hát igen valahogy nagyon gonosz dolognak tartanám ha Lili nélkül kezdeném az új évet. Valahogy apuci lazábban veszi, õ csak egy kis kikapcsolódásra vágyik és a szilveszternek sem tulajdonít nagy jelentõséget. Kicsit meg szokott mosolyogni amikor arról beszélek, hogy együtt kell lennie a családnak ezen a napon, pedig nem vagyok babonás de azért mégis.

Nyuszi,
Ti el tudtok jönni a találkozóra?

Panda,
Kép sajnálom, hogy nem jössz.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy a sok szopizás helyretette a dolgokat, mert ma már nem kellett üvegbõl pótolnom Kriszinek.Igaz, hogy a melleim kicsit fájnak, a mellbimbóm is kicsit sebes lett a napi kb.10 órás szopitól, de megérte!Köszönöm nektek a tanácsokat, sokat segített!Voltunk ma a védõnõnél, mondtam neki a problémát, mire egybõl tápszert írt fel,mondta, hogyha esetleg lenne még ilyen, akkor adjak Kriszinek tápszert, mert különben éhezni fog.Hát nem tudom, ezen kívül értelmes tanácsot nem tudott adni.A fejést még nem erõltetem, csak szopizunk, szerintetek fejjek is szopik után?A védõnõt kérdeztem, azt mondta fejjek, mert különben megismétlõdhet a tejci csökkenése.Volt ugyanis két éjszaka, amit Kriszi átaludt, én nem fejtem, így kb.8 óra kimaradt a szopik között, a védõnõ szerint ez lehetett a gond.Akkor most éjjel is keljek fel fejni?Mindenesetre most nagyon örülök, hogy nem adtuk fel, a tápszeres receptet elraktam jó mélyre, remélem nem lesz rá szükségünk.Mégegyszer köszönöm a tanácsokat!
Üdv
vivien
 
 


Ilke
Igen nekem is jó a szerda 14 óra.

Vivien
Örülök, hogy van elég tejcsi a Krisztinek. Szerintem ne fejjél éjjel mert a melled elõbb-utóbb rá fog állni arra, hogy nem kell éjjel tej. Én sem fejek éjjel csak reggel és este de van mikor reggel folyik magától. Ilyenkor kicsit kifejek mert a Petra általában ilyenkor mindig félrenyel mert nem tudja olyan gyorsan nyelni. A védõnõvel meg ne foglalkozzál!

Petra
Petra
 


Sziasztok Lányok
Bringa
szerintem csak érezétek jol magatokat nem kell semmi program .

Panda
nagyon sajnálom hogy nem tudsz eljöni de majd mindet elmesélünk .

Petra
biztos hogy lesz ott hely ahol megszoptathatod a babád biztos hogy van pelenkázo a WESTENBEN szerinem ott megtudod etetni vagy hozál cumis üvegbe anyatejet igy helyet sem kell keresni én cumis üveget is hozok .

Ilke
igen csak a földszinten tehát SZERDA 14 ORA FÖLDSZINT VIZESÉS WESTEND

Katáknak nagyon boldog NÉVNAPOT KIVÁNOK

Nyuszi ,Kataa
nincs kedvetek eljöni a talira ?

szilveszter
mi sem fogunk petike nélkül szilvezterezni ha egyátalán elmegyünk akor petikével és a uncsitesohoz és a nagyihoz megyünk vagy öket hivjuk ide .

na remélem minden fontosat leirtam amit szeretem volna Kép

Puszancs Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!
Azért nem írtam eddig, mert hétvégén nem voltunk itthon. Meglátogattuk a férjem szüleit.
Gréta már 3 napja kifordult magából. Egyfolytában sír, nem marad meg egy kicsit sem egyedül, csak kézben. Már teljesen kivagyok.Kép
De most apukája beültette az akvárium elé és nagyon tetszik neki. Dumál a halaknak jó hangosan, hogy biztos meghallják.Kép

Csics!
Jó az idõpont és a hely is. Ott leszünk. Nekem is gond egy kicsit a kajálás, még sosem gyakoroltam a diszkrét szoptatást. Itt az idõKép Majd Petrával elbújunk valahováKép

Petra!
Szerintem nekünk is kell majd tali közben ennünk, majd keresünk vmi helyet.KépA cumisüveget nem szeretném igénybe venni.

Zsani, Beszti!
Köszi az uh-s tapasztalatokat. Az a helyzet, hogy én mindentõl rettegek, ami az egészségüggyel kapcsolatos, és ezt nehéz leküzdenem. Pedig Grétának nem kellene ezt észrevennie, mert akkor õ is ilyen lesz.

Csipkebogyó!
GRATULÁLOK nektek és üdvözlünk itt nálunkKép

Szilveszter: nekünk ugyanolyan lesz, mint a többi nap, ugyanis sosem fekszünk le éjfél elõtt így sem.Kép

Pusszancs
Pemeske és Gréta 10 hetes
pemeske
 
 


Petra!

Én nem leszek szégyellös (majd elfordulok, meg eltakarom)Kép, és ott, ahol leszünk megetetem, ha kell, mert ennyi idö alatt nem is biztos, hogy csak egyszer kell, föleg mivel nekünk be Pestig is egy óra.

Vivien!

A védönöd tehát szopiszempontból nem ér semmit, igy arról sem tudhat, hogy kell-e fejni. Én nem mondom, hogy ne tedd, de elárulom, hogy én egyik gyerekemnél sem fejtem, Beni igy 13 hónapig szopizott, Nátán meg eddig 4,5 hónapja. Az elsö perctöl kedve volt elég tejem, persze ugy, hogy ha kellett, akkor nagyon sokszor evett. Fejhetsz tartalékba, hogy ha kell, akkor kéznél legyen, de éjszaka semmiképpen sem.

Panda!

Jártunk az Auchanban, de nem voltam nagyon elragadtatva. Nagyon nem szeretem az elrendezését, most már tudom, hol van, de a mûltkor egy ugyanilyen elrendezésüben nem találtuk tusfürdöt... Meg sokan is voltak, de sajnos csak akkor tudtunk menni (szombat de). Igaz, volt ami jó volt (melltartóbetét majd 200 Ft-tal és szopis melltartó 1000 Ft-tal olcsóbban)Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ilke!
Ugye, hogy rohan az idõ? Kép
Te is nemrég szültél és Lili már 4 hónapos... Kép

Afonya!

Attól, hogy ide ritkábban írok, azért éppolyan rendszeresen olvasom a topicot mint régen. Kép Nyugodtan írhatsz nekem, ide is.

Köszönjük a dícséretet! Kép
Hát tényleg csúcs az a tincs, de gondolom olvastad a történetét. Kép

Olvastam, hogy Rékád elég keveset beszél. Ne izgasd magad, Dóri sem beszél többet.
Ha látja, hogy ott vagyok, de nem figyelek rá és akar valamit akkor jön a heeeee-heeeeee.
Ha valami baj van (pl. éppen keresztben beszorult a kiságyba Kép, vagy kilóg a lába és nem tudja visszahúzni Kép), akkor jön a mam-mam-mam.
Aztán ha már látja a cicit, de még nem ért el a szájához (mert ugye ez borzalmasan hosszú idõ, ugye Kép), szóval ilyenkor jön az ajajajaja.
Ennyit beszél. Esténként viszont amikor jön a pelusnélküli egy óra (mert nálunk ilyen is van Kép), ilyenkor nem halljuk egymást az õ sikítozásától, kacagásától, éneklésétõl.

Pusssz! Kata és a 4 nap múlva fél éves Dóribaba

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Én is sajnálom, hogy nem megyek, de ha esetleg valaki csinál képeket, és felteszi ide valahová, akkor én is és azok is, akik nem pestiek, megismerhetünk Benneteket.

Megkapta Ádám az oltást. Nem sírt annyira, mint vártam. Egész jól volt a délután folyamán, csak estére lett nyûgös, mert picit felment a láza, de kapott kúpot, és most alszik.
Tudjátok, most kicsit irigy vagyok azokra, akiknek mocorgós babájuk vanKép. Ma megelégeltem, hogy az én gyerekem még nem csinál semmit, és "leteszteltem". Az eredmény: 10-15 mp-ig ül egyedül, az ágyon hasra tettem, köré mindenfélét, õ kiszemelt magának egy könyvet, és addig ficánkolt, amíg oda nem ért, és meg nem szerezte. Szóval nem ügyetlen, csak éppen forogni nem akarKép. Persze, ezt eddig is tudtam, de mikor ma a dokinéni azt mondta, hogy tornáztassam, mert még nem forog, elgondolkodtam a dolgon. Lehet, hogy minden konduktori leleményemet latba vetem, és megtanítom a gyereket forogni, akár akarja, akár nem KépKép.

Képzeljétek, Apuci megjavította a mosógépetKépKép! Most aztán nincs kifogás, moshatok és vasalhatokKép! Úgyhogy ne aggódjatok, amíg Ti beszélgetek szerdán, én sem fogok unatkozniKép (mert egyébként olyan sokat szoktam...).

Jó éjszakát!
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kicsit irigykedem am a tali miatt, fenykepezzetek nekunkKép

Kata007,
ezek a lanyok nem egy nyelvet beszelnek?!Kép
Nalunk a "heeeee-heeeeee" meg pici koraban /mert most mar olyan oriasiKép/ volt, amikor teleette magat, jollakott modon nyogdecselt utana.

"éppen keresztben beszorult a kiságyba , vagy kilóg a lába és nem tudja visszahúzni": ez valami elettani sajatossag lehet, nalunk is megvan, tisztara be tud pipulni neha, es akkor o is igy panaszkodik: "mam-mam-mam"
Cicihianynal nalunk "memme-memme" van, "ajajajaja"-junk nincsKép
Neztem, csodaszepen ul mar Doribaba, nekunk ez meg nem megy, igaz, nem is segitek neki.

Panda,
es mondd, tudsz mar hasonfekvo babat pelenkazni?Kép Mert ha még nem, akkor varj a forogni-tanitassal! Nalunk oriasi musor a pelenkazas, egyszeruen egy pillanatig nem akar hanyatt lenni ujabban. Persze, a pelenka-ratet nagyon erdekes, nem mintha nem 2-3 oraja latta volnaKép Aztan falkaparaszas is van, amitol kiraz a hideg, de ugye a tapetabordur is mindig az ujdonsag erejevel hat. Es akkor meg nem beszeltem arol, hogy milyen macskaugyesseggel tudja a teli pelust megkaparintani, ha nem vagyok resenKép Sose gondoltam volna pl, hogy egy body-felvetel ennyire fajhat. MArmint a gyereknek, hogy igy orditani kell hozza. S akkor meg a sapkarol nem is beszeltemKép S ha belegondolok, Reka meg pehelysulyu, egy nehezebb babat egyszeruen keptelenseg lehet megallitani. S mi lesz itt kesobb, kezdem sejteniKép
Mi meg beszeljunk meg egy virtualis vasalo-partyt? Csak felek, nekem annyi ido keves lenne, mint amennyit a tobbiek a talira terveznekKép

Na, elteszem magam, remelem, holnapra, mar mindenki szuszog. Joejt:
-Afonya

Ja, es grat. a sikeres szopiharchoz az illetekeseknek. Es Csipkebogyonak is szia, udv itt.
afonya
 
 


Sziasztok!

Zsani!
Fog majd beszélni is elõbb-utóbb...KépKép

Vivien!
VédõnõKép Szopiügyben ezek után azt sem hinném el, amit kérdez.
Gratula a tejcivisszacsalogatáshoz!!!! Nagyon ügyik vagytok! Fejni nem szükséges, a cici hamar alkalmazkodik az idõbeosztáshoz! Éjszaka meg pláne nehogy fölkelj emiatt!!! A pihenés 1000x többet ér a tejcitermelésnek. És látod, ha máskor is nagyobb lenne a kereslet, pár napos gyakoribb szopival beáll a kínálat is.

Panda!
Hatalmas Bábi-babám 5,5 hónaposan fordult meg elõx a hasáról a hátára, de akkor még nem mindennap csinálta. Most 6,5 hónapos, most már gyakran megfordul így, de vissza még egyáltalán nem tudKép

Jó éjszakát mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Jo reggelt mindenkinek
Panda ,Áfonya
majd csinálok képeket és felteszem és akor láthatjátok Kép

Beszti
honan jösz ?hol laksz ha megkérdezhetem ?

Panda
sok sikert a forgás tanitáshoz biztosan sikerül Kép

Beszéd téma :
petike inkább jo kedvébe szokot gagyarászni Kép olyanokat "hauu" ajajaj "hö" ha valami nem tetszik neki vagy unatkozik akor elkezd sirni keservesen .

Puszant CSics és Petike Kép
csics
 
 


Csics!

Persze, megkérdezheted, benne is van a profilomban, hogy Szigethalmon lakok (ez egy nagyközség Szigetszentmiklós alatt, Csepel kb. 20 perc tölünk, de Budapest belseje, vagy föleg a másik fele (pl. Óbuda) akár egy-másfél óra is lehet, közlekedési helyzettöl függöen).

Császáros lányok (meg persze a többiek is)!

Szerintetek lehet olyan, hogy túlemeltem? Mert tegnap elég zürös napom volt (levittem a nagyobbat a nagymamájához Veszprémbe), ráadásul elötte egy nehezebb dolgot megemeltem. Aztán du. látom, hogy picit véreztem (nem nagyon, csak éppen egy kicsit), na mondom, vége a menzeszmentes idöknek (már a férjemet is felkészitettem), de aztán azóta semmi, söt ujra teljesen kitisztult a hüvelyváladékom. Most akkor mi van?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Afonya!
Látod, élõ példa, hogy mennyire nem egyformák a gyerkõcök! Kép
Dóri másképp beszél, mint Réka.
Dóri alig akart elkezdeni forogni (bal oldalra még most is sokkal ritkábban csinálja), most viszont már elég szépen ül. Elég ha a közelében vagyok, már nyújtja a kezét, hogy ülni akar. Amikor persze adom neki a kezem, azonnal állóhelyzetbe nyomja magát. Kép

Beszti!
Én is emeltem már meg magam véletlenül, eszembe is jutott azonnal a császár Kép, de nem véreztem. Igaz nekem a gyermekágyi folyás elég sokáig tartott, 11 hétig, de azóta viszont semmi nincs. Akkor sem volt, amikor megemeltem magam. Szerinted a megemeléstõl lehetett?
Ha már itt tartunk én is kérdeznék valamit. Nekem még soha semmilyen mûtétem nem volt, így nem tapasztaltam amit sokan állítanak, hogy a seb megérzi az idõváltozást. Nekem fájdogált a sebem 2-3 napig mielõtt bejött ez a melegebb idõ. Már azon gondolkodtam, hogy felhívom a dokimat, de egyik napról a másikra abbamaradt. Tényleg megérzi a seb az idõváltozást?

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata007!

Igen, ha ez nem menzesz, akkor attól lehetett (egy önmagában nehéz ágytakarót megpakoltam ruhával, ugy emeltem meg, alig birtam el), vagy esetleg még attól, hogy kombináltam (az elözö után 1 óra vezetés, cipeltem a Nátánt is (7 kiló) csomagokkal együtt (Benit vittem kontrollra Madarászba), aztán még 4 óra vezetés).

Mondjuk valószinü elég hamar kiderül, hogy menzesz-e, de ha nem az, akkor jobban kell vigyáznom!

Mások is mondták már, hogy fáj a sebük. Nekem egyáltalán nem, semmilyen idöjárásra nem érzékeny, mindha nem is lenne (ahhoz képest, hogy az elején mennyit szenvedtem vele, ennek nagyon örülökKépKép).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kata007

Igen, megérzi a seb az idõváltozást! Jelentem nekem is feszül néha, mikor front közeleg!
Egyébként már én is akartalak hiányolni, mostanában nagyon "csendben" vagy.Kép Gratulálok Dóribaba nagyon ügyesen üldögél!KépKépKép
Nekünk még csak most kezdõdik a dumálás, akarom mondani a folyamatosabb formája. Volt már régebben tetszésnyilvánításnak egy-egy jeeeee, mondta is a férjem, hogy tessék, angolul gügyög a gyerek.Kép Aztán mostanában van a nyenyenye, és újabban egész mondatokat gügyög végig, de ne kérjétek, hogy lefonetikázzam...KépKépKép

Beszti,

Az azért furi lenne ha még 5 hónappal a mûtét után sem lenne szabad emelni, nem? Nem lehet hogy mégiscsak a mensid készülõdik? Nálam még abszolút semmi.

Ilke, Petra és a többi édességzabálóKép

Egyszerûen szörnyû, hogy mennyi édességet eszem, állítom, terhesen nem voltam ilyen kívánós.Kép Persze azért mást is eszek...És mégis lassan elfogyok.Kép

Csics,Ilke

Lehet hogy én is beesek a talira. Majd meglátjuk, mert Manó 1 és 2 között szokta a délutáni szundit elkezdeni.KépSzoptatni meg csak lehet ott is valahol! Akinek nem tetszik ne nézze! Tegnap is az ortopéd klinikán szopizással kezdtük az irattárban...KépJUTESZEMBE-

Tegnap megint voltunk az Ortopéd Klinikán és minden rendben!!!!JUHÉÉÉÉÉ!Kép

Ilke,

Majd küldök neked SMS-t, hogy megyek-e. MegSMS -ezed nekem ha elmentek a vízeséstõl,hogy merre keresselek benneteket? Bár biztosan nem lesz nehéz egy rakás Törpemanót meg Anyukát megtatálni...

puszika
Nyuszi és Emília (4 hónap)
Nyuszi
 


Beszti!

Szoptatás alatt lehet ez menszesz is, bár én nagyon jól érzem magam most "nélküle". Kép
Azért csak tessen vigyázni az emelgetéssel!
Bár tényleg igaz amit Nyuszi írt, hogy ennyi idõ után fura lenne nem emelni. Na meg ha a sebbel történt volna valami, felszakad belûlrõl, stb., akkor nem múlna el egy nap után.
Azért aki leghamarabb beszél az orvosával, ezt nem ártana megkérdezni, nem? Én hamarosan találkozok vele, ha eszembe lesz, rákérdezek.

Nyuszi!
Hát igen, ritkán jövök, mert úgy érzem kezdünk innen kinõni. .Kép
Talán át kellene menni másik topicba, de pl. a "túl az elsõ..."-ben azt hiszem nem igazán ismerek senkit. Kérdést már tettem ott fel a lányoknak és mindig aranyosak voltak, aki tudott válaszolt, de hát én nem velük voltam kismama, így nem ismerem õket annyira.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
A találkozóra Ti kenguruval vagy babakocsival jöttök??
Csics:Én nem viszek cumit mert a Petra nem iszik belõle!
Nyuszi:Jó lenne ha Te is el tudnál jönni, a Petra is délután kettõtõl szokott aludni, de majd durmizik a kocsiban!

Petra
Petra
 


Sziasztok!
Beszti,
szvsz az inkább menzesz volt. Én elejétõl kezdve cipeltem a lépcsõn fel a 11 kilós babakocsit gyerekstül, majd a 7 kilósat, akkor már nehezebb babócával, és nem történt ilyesmi, pedig sokáig kínlódtam a gátsebbel. Viszont az elsõ nekem is csak egy napig tartott, sõt utána azt hiszem ki is maradt egy hónapot. De aztán sajna megjött. Azért nem panaszkodom, mert csak a 8-9 hónap körül.
De azért vigyázz magadra! A cipekedés nem tesz jót a mellgyuszinak, nagyon kedvelik egymást!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Vivien,
Gratulálok!Kép

Pemeske,
Én sem vagyok valami rutinos nyilvános helyen a szoptatásban. Én általában a kocsiban szoktam megoldani, de hát ugye most ez nem lesz. A cumisüvegrõl nekem is ua a véleményem, ha bevetem akkor felborul a napi tejcsitermelés.

Kata007,
Olyan jó volt olvasni ahogy Dóriról írtál, nagyon édes baba lehetKép.

Panda,
Lili sem forog, van valami amivel esetleg lehet kicsit késztetni erre? Persze nem akarom erõltetni.

Nyuszi,
Szuper, hogy minden rendben van EmivelKép! Az is jó hogy nem vagyok egyedül ezzel az édesség dologgal. Már kezdtem azt hinni, hogy felborult valami bennem, de ezek szerint nem. Pedig ha elmegyek egy cuki elõtt akkor rendesen fizikai fájdalmat tudok érezni ha nem megyek be, ha pedig mégis akkor az még szörnyûbb. Megkérdezik, hogy mit kérek, ilyenkor sóhajtok egyet végignézek az óriási kínálaton (a közeli Horváth Cukrászda erre nagyon jó hely) és elkezdem sorolni...KépTalán a szoptatás miatt igényel a szervezetünk több energiát? És én sem hízok, sõt. Ok, SMS-ezzünk, azért nagyon jó lenne ha el tudnátok jönni!

Petra,
Mi babakocsival megyünk, de szerintem viszek kengurut is ha Lili kicsit nyüzibb lenne. Én is arra számítok, hogy Lili a kocsiban alszik majd egy nagyot.

Zsani,
Hát elég csalódott voltam, hogy elmaradt ma a klub. Holnap hogy legyen, akkor találkozzunk?

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Kata007!

Igen, ha ez nem menzesz, akkor attól lehetett (egy önmagában nehéz ágytakarót megpakoltam ruhával, ugy emeltem meg, alig birtam el), vagy esetleg még attól, hogy kombináltam (az elözö után 1 óra vezetés, cipeltem a Nátánt is (7 kiló) csomagokkal együtt (Benit vittem kontrollra Madarászba), aztán még 4 óra vezetés).

Mondjuk valószinü elég hamar kiderül, hogy menzesz-e, de ha nem az, akkor jobban kell vigyáznom!

Mások is mondták már, hogy fáj a sebük. Nekem egyáltalán nem, semmilyen idöjárásra nem érzékeny, mindha nem is lenne (ahhoz képest, hogy az elején mennyit szenvedtem vele, ennek nagyon örülökKépKép).

Beszti
Beszti
 


Bocsi, sikerült megint elküldeniKépKépKép, pedig nem ezt akartam, hanem egy másikat, de a gép hülyéskedik!!!

Szóval:

Menzesz még most sincs sehol!Kép

Kata007!

Azért ha felszkadna, az fájna biztosan, ugyhogy ez szerencsére kilöve.
Dokit majd hivom.
Tudom, hogy lehetne menzeszem szopi alatt. De Benivel is csak 8 hónap múlva jött meg, pedig ö nem is evett 2 hónapos kora után éjszaka, Nátán meg még most is felkel általában (eddig egyszer volt, hogy nem), söt van, hogy többször is.

Más: Nyithatnánk egy új topicot magunknakKép, vagy menjünk együtt át a "Túl..."-ba.Kép

Megnéztem lánykádat, nagyon aranyos. Lejebbállitottátok már az ágyat? Idöszerü lenne, ha már ennyire ügyes, hogy ül is, nehogy kipotyogjon!

Ágci!

Ez még egynapos mensinek se menne el (nálam meg pláne semminek, mert ha én egyszer elkezdem...Kép). Meglátjuk.
De apuci addig is örülhet.KépKép

Petra!

Babakocsiban tud aludni is, szerintem az jobb. persze nekem könnyü, mert én valószinü nem BKV-zok.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, Kata007!

Jó ötlet lenne nyitni egy új topikot szerintem. Ugyanúgy az egy éven belül született babóknak, mert akkor akikkel várandósak voltatok/tunk azok nem szakadnak szét!

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Beszti
Én nem érzem a sebemet. Velem ilyen vérzés dolog még nem fordult elõ pedig elég sokat cipelek. Szerintem nem az emeléstõl volt. Mindennap bevásárolok a közértbe az alul van a kocsiba + a Petra + a kocsi. Annyira nehéz, hogy mikor felérek a másodikra azt hiszem, hogy mindjárt meghalok.

Panda, Ilke
A Petra sem akar még megfordulni, de oldalra már fordul úgy, hogy teljesen kicsavarodik. Szerintem már nem kell sokat várni.

Ilke
Én is babakocsival megyek mert az a Petrának kényelmesebb. Csak annyira nehéz feltenni a buszra olyan magasak a lépcsõk.
Múltkor el kellett mennem a fogorvoshoz és kenguruval mentem. Hát mit ne mondjak "nagyon kedvesek az emberek" még véletlenül sem adták volna át a helyet. És azt vettem észre, hogy inkább a férfiak adják át. Ott állok két középkorú nõ között mert máshol nem tudtam kapaszkodni és õk meg bámultak ki az ablakon. Nem hiszem, hogy nem vettek észre.

Szoptatás: Én is a kocsiba szoktam, majd keresek valami nyugodt helyet mert lehet, hogy a nagy nyüzsi zavarni fogja, mert ugyebár én egyedül vagyok itthon és nem zajongok.

Beszti, Kata007, Sasha
Együtt kell átmenni a másik topikba és akkor nem lesz olyan nem ismersz senkit.

Nagyon nagy már Dóri baba. Fél éves ez nem semmi. Hogy megy az idõ, pedig nem is olyan régen írtad, hogy nem akar megfordulni.

Nyuszi
Tudsz akkor jönni?

Nem tudja valaki megadni a mobilszámát ha lenne valami vagy késõbb érnék oda. Nekem nincsenek a neten képeim és így jelszóm nincs így én még nem láttam senkit.

Petra
Petra
 


Petra
én megtudom adni az enyémet ime :06204328613 ha késel akor hivj fel különben én is babakocsival megyek sajna mi még nem ülhetünk kenguruba hisz még nem tartja olyan jol a fejét keres egy kék alapon sárga-zöld kockás babakocsit azuk leszünk mi de a profilomat megnézed akor láthatsz engem is és a babakocsit is csak most rovid a hajam .

Nyuszi
tényleg jo lenne ha eljönél ha tudsz feltétlen gyere el Kép

Lányok
tényleg jo lenne együt tartani a társaságot igy szerintem is jo ötlet ha csinálunk magunknak egy másik topicok én bene vagyok Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Hát én csak messzirõl irígykedek a tali miatt.... Kép
Érezzétek jól magatokat és fényképezzetek!

Kata!
Dóri baba gyönyörû, ügyes nagy lány. Gratula neki.

Nekünk még nem megy így a mozgás, de ma nagy öröm ért, mert végre Lili is megfordult hasról hátra. Úgy tetszett neki, hogy vagy 5x megismételte, remélem mostmár nem fogja elfelejteni, mert már nagyon aggódtam. Kép
Most jól el is ájult a nagy fáradtságra, már 2 órája alszik.

császár: sajnos nekem is szokott még néha fájni, olyasmi mintha izomlázam lenne, leginkább ahhoz hasonlít, és inkább csak reggel érzem.

Valaki ajánlotta it a szoptanít készüléket, ahhoz szeretnék hozzászólni. Szerintem csak erõs idegzetûeknek, mindenre elszánt anyukáknak ajánljátok, vagy akkor, ha van konkrét segítség, tehát valaki olyan, aki már tudta használni és eredményt is ért el vele. Ugyanis szerintem nagyon macerás, nekem nem vált be. Az ötlet szerintem fantasztikus:ingert kap a mell, baba sem marad éhesen, de a kivitelezés szerintem még nem tökéletes...vagy én voltam nagyon béna, ezt azért hozzátenném. A probléma az, hogy vagy éppen "orrán-száján" folyik belõle a tej, vagy épp sehol, de ritkán onnan, ahonnan kellene. Általában már folyt rólam a víz az idegességtõl... a gyerek ordított, mert éhes és nem jön...pedig szopott ezerrel...igaz épp 40 fokos hõség volt...de rengetegszer nekiveselkedtünk és sokszor bizony az lett a vége, hogy kaja átöntve cumisüvegbe, hogy legalább egyen valamit a baba. Szoval nem tudom...én innen a netrõl ismerem (én is mindent elolvastam, bevetettem, hogy tudjak szoptatni), de nem merném senkinek jó szívvel ajánlani, mert tudom mit álltunk ki. De az viszont igaz, hogy segített feldolgozni a sikertelenséget az is, hogy legalább ezt is megpróbáltuk.

Még valami - ha már úgyis regényt írok: szerintem is kellene lassan egy másik topic, mert - fõleg mi a lassan 6 hónapunkkal - igen csak kiöregedtünk innen.

üdv

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk Noémivel fogászaton. A doktornõ azt mondta, hogy mivel nem hozzá tartozunk körzatileg, elvileg nem láthatná el Noémit. De mikor bejelentkeztünk telefonon, az asszisztensnõ nem mondott ilyet. Csepelen voltunk, mi halásztelkiek vagyunk, de ezt elmondtam a telefonba is. Szóval, mi van? Fogorvost nem lehet választani, ugyanúgy mint védõnõt?

Képzeljétek, lehet, hogy mégis sikerül eljutni a WestEndbeKépKép! Megpróbálom Noémit hamarabb letenni aludni, így talán 3 körül odaérünk. Remélem, lesz ott még akkor valaki... Majd valahogy megtalállak Titeket. Bár Apa most éjszakás, és ha nagyon hulla lesz, nem fogom megerõszakolni, hogy vigyen el, akkor marad a következõ alkalom. Talán összejön.

Most megyek, mert minden gyerekemnek van valami gondja...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dícséretet mindenkinek. Kép
Meg is mutattam a hozzászólásokat az apjának, hogy hízzon egy kicsit a mája Kép, mert annyira büszke a lányára.
Ugyanis bárhová megyünk, csak õ viheti Dórit én nem. Persze Dórikám pehelysúlya Kép miatt én ezt nem is bánom. Ha látnátok milyen büszke amikor valaki megnézi, hát még ha meg is dícséri... Kép
A multkor a Corában egy csajszi megkérdezte, hogy melyik osztály, melyik polcán lehet ilyen szép kisbabát találni. Hát az én párom kapásból válaszolt, hogy ilyen tüneményes baba nincs még egy a földön. Kép

Más!
Az új topic nyitásában én is benne vagyok! Kép

bera!
Látod engem is mennyire zavart, hogy Dóri nem akart forgolódni, és egyik napról a másikra beindult a lelkem. Kép

Beszti!
Az az igazság, hogy én is emelgetem ám a babakocsit a Dóri majdnem 9 kg-jával, de még egyszer sem véreztem miatta. Mint írtam, Dóri 11 hetes kora óta nekem nincs meg, pedig õ a 6 hónap alatt összesen két éjszaka szopott. Minden éjszaka 9-10 órát alszik. Állítólag ha sok idõ telik el két szopi között akkor megjöhet a mensi is. Hát nálam ez nem jött be (párom örömére Kép).
Az ágy még fent van, mert a párom dolgozik, és estére hulla fáradt amikor hazajön. Õ hozzá akart fogni, de én nem engedtem. Kibírom hétvégéig, hogy nem hagyom egyedül a kiságyban egy percre sem. Inkáb hordozom magammal a lakásban a bébihordozóban (amibõl már szintén kimászik még a teljesen fekvõ állapotból is, ha nincs bekötve), vagy leteszem a földre.

Szép álmokat mindenkinek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok,

Ma voltunk a 2 hónapos oltáson. Solymi nagyon férfiasan viselte, de azért utána egész délután nyûglõdött. Most bealudt, remélem, az éjszaka is nyugis lesz...

Érezzétek jól magatokat a talin! Majd meséljetek!

Fejés: én a mellgyulladások alkalmával megtanultam és megszoktam a kézzel fejést. Sajnos csak ez hozza ki az anyagot alaposan. Úgy szoktam csinálni, hogy amibõl szopott, azt teljesen kifejem, a másikból pedig annyit, hogy ne feszüljön.

Petra, Ilke,
Köszi a segítséget tejadás-ügyben. Beszéltem a védõnõvel, és õ kapásból ajánlott nekem egy házaspárt, akiknek örökbe fogadott babájuk van, és kéne nekik a tej, úgyhogy a dolog valószínûleg megoldódott. Így még jobb is, mert közvetlen a kapcsolat.

Mindenkinek üdv,
Zita + Solymi 9,5 hetes
parazita
 


Sziasztok!

Osszevissza egy napunk volt, minden tervem dugaba dolt ma. Rekat akartam vinni oltasra 12-1 kozott, (meg csak az 5 honaposat kapna) persze szokastol elteroen ma elaludt 10kor es delben ebredtunk fel. Most jogos a tobbesszam, en is elszundikaltam rendesenKép Ugyhogy oltas marad holnapra, ha a gyerek is ugy akarja. Tenyleg ugy van, mire azt hiszem, van napirendunk, kiderul, mar masik van.

Edesseg: megnyugtattatokKép Terhesseg alatt egyaltalan nem voltam kivanos, meg dunnyogtem is, hogy most, amikor Kispapa ugorna elso szora /de nem bantom, mert egyebkent is egy tunder, igy is ugrik/, nem kivanok semmi extrat. Aztan tessek, lassan mar fel eves a gyerek, en meg csokizabalo lettem. Lehet, hogy a szoptatas? Vagy gondoltam arra is, a bezartsag erzese, az egyedullet ellensulyozasa, "egy kis jo az eletunkben"Kép

A topicvaltas nekunk mar illene, csak ujat nyitni nem igazan akartam, esetleg a "tul az elso.."-be is benezhetnenk, nincsenek sokan, vagy esetleg egy doglott topicot felhozni? DontsetekKép

Nektek is felsir ejszakankent tobbszor is a babatok? MErt Reka igen, csak par mp-ig, aztan siman alszik tovabb magatol, csak nem tudom, miert, rosszat almodhat vagy faj valamije?

Holnapra jo talit, kihalt lesz a topicKép
Joejt:
-Afonya

ui: nem hullik mar a hajamKépKép
afonya
 
 


Sziasztok lanyok! Vegre van idöm irni is egy kicsit, többnyire csak olvasgatni szoktam mostanaban, babaval a kezemben. Sasha megnyugtatlak es en is megnyugodtam, hogy a babaink meretei nagyon megegyeznek, ök azt hiszem ilyen kis belpoklosok.Milyenek a mostani parameterei? A tali miatt en is kicsit irigykedek, meg egy talira sem tudtam elmenni a csettelökkel sem. Olyan jo lenne egyszer azert talalkozni mindenkivel. Jo mulatast mindenkinek.
nyuli
 
 


Sziasztok!

Igen, erezzetek jol magatokat holnap!
Manapsag en is inkabb csak olvasok,valahogy nem jut idöm se erre se masra.De legalabb a gyerekekre azert iegn.Ugy ahogy....

Egyebkent azon kivül,hogy Rebi köhög es nathas jol vagyunk mindannyian.
Voltunk tegnap dokineninel,Rebi megkapta a negyhonapos oltast,nagyon ügyi volt nem is bögött.Eddig meg egyik oltasnal sem - de idövel majd biztos bepotoljaKép !!
Es hat rebi sem egy pillesulyu:7080gr es 64cm.Es szombaton lett negy honapos.
Es ma pedig 18 hetes!
Most csak egy rövid helyzetjelentest irtam,remelem hamarosan megint engedik a gyerekek,a papa,a lakas kinezete stb,hogy irhassak Nektek!
Joccakat!
Kryss&Rebecca (18 hetes)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


jo reggelt mindenkinek
szerintem magunknak kéne egy saját topicot nyitni egy tejesen ujat én már nevet is találtam :tul a 4 honaposkoron .vagy valami ilyesmi nevet kéne adni

Zita
gratulálok Solyminak nagyon jol viselkedet Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Jó talit!
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: