Új privát üzeneted érkezett!

SzuperPele! Szuperokos vagy!!! Szuperügyes vagy! KépKépKép Gratulálok!!!!!!

Márti
márti
 
 


Sziasztok,
Pele,
gratulaaaaaaaaaaa!!!!!!!! Ugyi-ugyi KépKépKépKép

Matska,
üdv a topikban! A kép gyönyörűűűűű...

Virágom,
megkaptad a meghívót?
pusznyó
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Ildi,
korábban írták fel, de akkor nem használtam. Csak tudnám, most minek...! Igazán gyanút foghattam volna, olyan az állaga, mintha kocsikenőcsöt kevertek volna össze gyertyával. Most ilyenek a kölkeim (meg én is): Kép
Talán a mosogatószeres ötletet fogom bevetni este, nem tudom, de az talán elég jó zsíroldó. Kép

Pelének nagy ováció! Az alkoholos ötletet köszi, de azt hiszem, inkább én fogom alkalmazni, és belsőleg, ha ez így megy továbbb...Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Hogy lehet egy 6 hetes babát berakni a hordozókendőbe? A fekvős pozicókat képtelen vagyok kivitelezni. Felkötöm, Zsomát berakom, és nem jó. Lóg a feje és nem érzem stabilnak! Mikortól lehet ültetve belerakni? És akkor hogyan? Mert ugye tartania kéne még a fejét, hátát... Elegem van! Most emiatt ragadtunk bent a lakásban Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
szerintem 3 hónapos vagy 5 kilós koráig (ezt ortopédus mondta)inkább egy babazsákban hurcold,ha nem tudod a fektetést kivitelezni - azzal el fogsz boldogulni, a lurkó meg imádni fogja. Utána ültetheted a kendQbe vagy kenguruba.
Babazsákot a Megatoysban kapsz, még bundás is vanKép.
szia,
Matska
matska
 
 


Matska: babazsákom van, csak bíztam benne, hogy menni fog a kendővel, és emiatt nincs kimosva Kép
Köszönöm! De a mai napomon ez már nem segít Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Matska,
köszi. Kép Nagyon édes. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Pele: nappali szunyókálás, mi az??? Ancsi nappal egyben max 30 percet alszik, abból is max 3-at, amiből minimum egy az utcán ér minket, kiesett. Ébren nem lehet otthagyni, letenni, kendőben-kenguruban nem tudok tőle mozogni (rövid a kezem, nem tudom, próbálom/tam többször, egyszerűen nem megy), magyarán nagyon minimális dolgokat tudok megcsinálni, muszáj kihasználni azt a pici szunyát. Meg hát a netet is akkor tudom....Kép Meg ráadásul a 30 perc pont annyi, hogy mire elalszom, felkelt. Amúgy értem én, meg megértem én meg hasonlók, csak amikor elgondolkodom, hogy lesz-e ez jobb valaha, és valaha alatt nem két évet értek.... Ilcsi volt az igazán szuper gyerkőcöm, mert 3 hetes korától lényegében soha nem keltett fel éjjel, 8 év alatt max 10-szer, a 40 fokos lázzal együtt.
Ááá, különben is, én akartam, na mit panaszkodok itt!!Kép

Ma 50g barack ment be.

Háttérben a teljes család labdázik, Ancsi apja ölében "ül", teljes a békesség, ilyenkor semmi nyafi. Na ja.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pele!
Gratulaaaaaa!!!

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,

elvesztem, de már megvagyok KépKép
Hétfőn ugyanis már kicsit orrfolyós volt Tomi (amúgy ez nem teljesen jó megfogalmazás, mert pont, hogy nem folyt, viszont úgy beszélt, mint akit orron vágtak), a kedve viszont tök jó volt. Délután azonban megbeszéltük a gondozónővel, hogy a héten inkább nem viszem. Másnap elmentünk a dokihoz, semmi komoly szerencsére, így még aznap lehúztunk anyuékhoz, Gábort meg itthagytuk dolgozni (lévén itt van 20-a). Persze szegénykém meg kidőlt, hasonló tüneteket produkált apja és fia, egyik Pesten, másik meg Böszörményben. De azért nagyon jó volt anyuéknál lenni. Leszámítva persze azt, hogy Luca éjszakai nemalvása ott csúcsosodott ki KépKép, volt olyan reggel, hogy alig álltam a lábamon. Most már jobb a helyzet, csak szegénykém elkezdett szörcsögni (amúgy semmi nem jön az orrából), ezért gondolom én, többször ébred. Na, de anyuéknál vissza sem akart aludni! Már írtam a múltkor, hogy olyan mintha elfelejtette volna az ujját... na, pár perc nyafi után valamelyik éjjel megtalálta, most azt írom, szerencsére..
Tegnap hazajöttünk, de jövő héten sem megy Tomi bölcsibe, mert "ugat", így visszamegyünk a dokihoz. De továbbra is jókedvű, és, ha rosszalkodni kell, "ott van a szeren" KépKép
Apa továbbra sem 100 %os, most én tarom a frontot, remélem, engem elkerül ez a nyavalya:

Megyek olvasok. Sziasztok: Erika
kerika
 
 


Na, folytatom.

Evey,
remélem, jól telt az első otthon töltött éjszakátok Jázminnal, és úgy sajnálom, hogy nem sikerült "találkoznotok" a könyvvel. Majd jövő héten. Puszi nektek!
Pele,
óriási gratula!!!! Nagyon ügyi vagy!Távolabbi terveid?
Mézesfiúhoz is gratula, azért a Gábor is szép név KépKép
Neked címzem a kérdésem, azért persze mástól is szívesen várnék választ, szóval, Luca továbbra sem eszik SEMMIT tejcsin kívül. Abszolút nem feszélyez a dolog, csak arra gondoltam, hogy mi lenne, ha most 5-10 napot kihagynánk, és nem zaklatnám a kanállal? Tök felesleges amúgy is pempőzni, eddig a csúcs negyed körte volt. Csak mindenki azzal nyaggat, hogy minél később kezdi el, annál nehezebb lesz. Ez sem izgat igazán, de nyugtassatok már meg. Amúgy meg, ha így is van, akkor is mi a fészkes fenét csinálnék?? Hisz nem eszi meg, amit adok, hogy kezdjem el minél hamarabb??
Matska,
szia, gyere gyakran, nekem is Tomim (is) van!
Ildi,
én csak olvasom a friss babás topicot, lehet, hogy nem kéne? Már írtam fentebb, hogy ébredünk, néha keményen, néha biza félóránként, ez gondolom, nem az éhség miatt van. Én valamelyik nap, mikor éjfélkor már az x. ébredésnél tartottunk, és szopi után is nyafizott, kézben is, mindenhogy, betettem az ágyába és "akkor sírjál kislányom" felkiáltással kimentem a szobából, hogy kicsit lenyugodjak, de amint elhelyezkedtem a földön, elhallgatott és elaludt.. kb. 20-30mp volt.
Örülök, hogy uszi bevált, nálunk ez asszem kimarad. Wartburg KépKép de nagyon ügyi voltál!!
Évi,
most már úgy látom nincs nagy gond Lucával, forog, persze hátról hasra kevesebet, de legalább elmondhatom, hogy néha már tökre szeret hason lenni.

Megyek, felébredt Buci.
Ja, Juca,
majd én meglátogatlak!!

Pusz:Erika
kerika
 
 


Persze, hogy kimaradt,

Juca, gartu a lányhoz!! Akkor a Lelle a befutó?

Erika
kerika
 
 


Pelcsikém,
gratulálok minden hőstettedhez Kép; a Mézesfiúhoz és a sikeres vizsgáhot egyaránt.

Erika,
éjjel sok szopi: aha, ismerős. Egy gyakorlati jótanács: úgy tapasztaltam, ha éjszaka párologtatunk kamillás vízzel, akkor jóval kevesebbszer ébred. Szvsz a száraz levegő is közrejátszik abban, hogy többször kell a tejcsi. Nem állítom, hogy tuti módszer Kép, de nálunk bevált.
Hozzátáp: na ebben nagyon nem hasonlít a két lány! Szaffi akár egy egész almát vagy egész banánt is bevág. Kedvence a krumpli hússal -hát formára is olyan kis husi Kép, holott a kilóin (7,65kg 71 cm-hez) ez nem nagyon látszik.
De ha nem eszik, csak tejet, én nem erőltetném nagyon a többit, de persze várjuk meg, mit mondanak a tanultak Kép

Lányok, lehet már valami konkrétat tudni Napocska-partyról? Beszélt vele valaki telefonon?

Jamina
jamina
 
 


Ja, ezt effelejtettem:
Matska,
tésztagyurmához én szoktam adni még kis tálkákban a gyerkőcnek babot, búzadarát, kakaóport, málnaszörpöt -éppen mi esik a kezem ügyébe. És persze szigorúan csak az etetőszékében Kép, így is nagy lesz a disznóól körülötte, de legalább csak ott Kép
J.
jamina
 
 


Erika, az én kisebbik lányom detto a hozzátápibanKép Tegnap viszont egy pillanatra megtört a jég, amikor végre az egész család együtt ült az asztalnál. Az én Zsebim önfeledten tátotta a száját minden egyes barackos krumplis kanálkának, teljesen el voltam hülveKép Már máskor is feltűnt, hogy társaság hiánya van evés közben, de hogy ennyire? Esetleg próbálkozzatok ti is össznépi evéssel. A gyarapodás miatt meg fölösleges erőltetni a hozzátápit, mert anno Timi egy dekával sem hízott gyorsabban a kaják bevezetése után, sőt...Kép
Az éjjeli szopikkal én teljesen meg vagyok hasonulva (brrr, de magyaros fogalmazás), mert ha kihagyja a csaj, másnap már sokkal kevesebb tejcsi van, és este már éhes is maradKép És amíg nem nagyon eszeget mást, nem merem kockára tenni a dolgot, így is szükségem van minden tejszaporító praktikára. Azért nálunk 3-4 órát alszik egyben a lányKép
Örömmel olvasom, hogy Luca rájött, önállóan is megtanulhat pár mozgásformátKép És én még azt hittem Timi nagyon lustaKép

Pele, de bunkó vagyok, még nem is gratuláltam a vizsgádhoz. Naggyon ügyes vagy!Kép
Szóval megint fiad leszKép Valami recept már nekem is kéne, különben a férjem a kardjába dől a harmadik lánynálKép (Megjegyzem, már van egy fia az előző házasságából, szóval elvileg képes ráKép)

Jamina, lánykáink nagyon hasonló méretűek, csak az enyém 2 centivel mélyebb növésűKép

Juca, gratula a lánykához!Kép

Mennem kell, mert visítás vanKép
üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!
Eléggé eltüntem , de nem volt időm és kedvem sem úgy , hogy a kicsi visít ha ideülök.
Pele!
Szívből gratulálok a vizsgához!
Kint leszünk a börzén (251-256-os asztal).
FiúmézesKép Mit szóltak a skacok?

Cory!
Nagyon örülök , hogy már a 3kg-ot is túlszárnyaltátok!!! Balu mit szól az öcsihez?

Erika!
Gergőm egy éves koráig nem volt hajlandó cicin kívül mást magához venni.Aztán egyiknapról a másikra mindent evett. Blankám 7 hónaposan kezdett enni aztán csakcicit és ezt azóta is váltogatja.Kép

Napocska buli : szerintem még korai .Legalább is én nem tudnék még talizni , ha most költöztem volna haza .Rengetek gondja-baja lehet még.Nem lenne jobb novemberben amikor már a saját lakásukban vannak és már valamennyire beilleszkedtek?
Azért ne kövezzetek meg!

Virág !
Gratula Lillának!!!
Remélem tetszeni fog a munka!

BCsKata!
Rendben vagytok a pároddal?

Matska!
Üdv köreinkben!

Ezt most elküldöm , mert már tegnap is írtam és a lányom egy gombbal törölte!Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szóval rólunk :
Blankám múlt héten kakilt egy forintot. Apa abban reménykedik , hogy egyszer majd tízezres is sikerül!Kép
Ha telerakja a pelust és megkérdezem ki kakilt a gatyóba , rögtön rávágja , hogy a Deda volt!KépKépKép
Mostanában mindenkinek szórja a puszikat. Ja és mindenáron csattokat akar a "hajába"Kép.
Az oviból nem akar hazajönni.
Múlt héten volt a keresztszüleinek (ígykell írni???) a lakzija, éjfélig ropta , tovább is ment volna csak én egy kéthetes gyomorrontást viseltem éppen és már nagyon rosszul voltam.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Gegőm beszólásai:
-Kérek kindertojást!
-Még a tegnapi is itt van!
-De abban nincs már játék!
-Most nincs ,és nyugodj már leee!
-Majd lenyugszom , ha adsz végra K.tojást!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DM-ben. Cora előtt voltunk mert nem volt mosószerem és csak egy kicsit akartam venni , és sokat a Corában. Betettem egy kiszacsisat , mire a fiam elkeztett bömbölni és kiabált , hogy
-Anya!Tomi kristályt vegyélééél!
-Azt nem mert nem szeretem!ű
-De a Tomi Ktistály aktív gyöngyel aggódnod többé nem kell! Nem érted anyaaa?!
Hát mit mondjak ott áltam az üzlet közepén és sírtam a röhögéstől!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
G.-Gyere hugi feladom a mamuszod! Nyújtsd ki a lábad ahogy mutatom!
(B)Nem igazán úgy csinálja ahogy Gergő szeretné.
_Hugica , ne szórakozz már velem , tessék kinyújtani a lábaidat!
Aztán Blanka egyszercsak leveszi a mamuszt!Mire én:
-Gergő! Hugi levette a cipőt!
G.-Akkor add fel rá , nem vagyok a szolgád!!!
(Mindíg ezzel érvelek ha feleslegesen ugráltat.)Kép
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
-Ana! Amikor benéztem a hűtőbe , azt hittem rosszul látok annyi finomság van bent! Nem hiszek a szememnek!Kép
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Különben voltunk Eveyéknél a kórházban!
Annyira gyönyörű és formás a kilány , hogy ritkán látni ilyet!

Mellékesen megjegyzem , nálam is csak Pele volt bent anno a 3 hetes Bábival.De ezen nem hiszem , hogy meg kéne bántódni. Egy szülés után az ember teljesen más lehet , mint máskor. Én is sokszor rákérdeztem Eveynél , hogy biztos meglátogathatom , nem zavarom majd.

Na eldugulok , mert a listán van még 68 olvasatlan levelem.
Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Na én is megszólalok itt, ha sikerül!

Virág!
Milyen alapra ragasztod a puzzle-t???
És milyen ragasztóval?
Mert nekünk is van szinte teljesen kirakott 1000 db-os tájkép, felrakásra vár, de nem volt ötletem, mivel, hogyan.

Kanga!
Na ez az, téged is hiányoltalak, de oly fáradt voltam, mikor a hiányolós listát írtam, hogy hosszas gondolkodás után se ugrott be a neved.....

Matska!
Üdv itt!

Juca!
Öltöztetés ezek szerint megoldódik. Arra gondoltam még, hogy ilyenkor lehet kintre egy béléses gatya, bentre meg egy vékonyabb. Ennyit csak megtesznek, hogy kicserélik a gatyót, nem? Meg ez egy ovis fiúnak se olyan nagy feladat.

Eszter mostanában azzal örvendeztet engem, hogy egyedül öltözködik. És nem szabad segítenem, csak megmondani, melyik az eleje és a hátulja. Kép

Tali:
levlistán abban maradtunk (én), hogy megkérdem a főnökömet, lehetne-e valamelyik hétvégén a melóhelyemen.
Játék, hely, altatási lehetőség van bőven.
Ha kell, vállalunk valami szerény bérleti összeget?

Puszkó
Edó
edóka
 
 


Edó,

bocs, hogy belekotyogok, de nálunk tele vannak a falak puzzle-val (meg a garázs is), mi vettünk olyan ragasztót, amivel a már kirakott képet végigsimítod, a mintájánál (szivacsos vége van, kék-fehér hengeres dobozban), és egyberagad, felemelheted, mint egy táblát, szerintem nagyon jó. Áráról most ne kérdezz, mert már jó régen vettünk, lévén puzzle-t is régen raktunk Kép, két gyerek mellett nem merünk belevágni, pedig nagyon imádjuk. Majd. Azt tudom mondani, hogy a ragasztó elég kiadós.
Momo, Jamina,
köszi a tanácsokat, amúgy Lucám is 71 cm, csak ő 8,5 kg KépKép, szóval azért el nem fog fogyni. Együttkajálástól sem mindig jön lázba, ma viszont anyóséknál a kezemről egész sok banánt nyalogatott le Kép

Megyek, mert Tomi közölte, hogy fejezem be...
Sziasztok, Erika
kerika
 
 


Jaj, tényleg nem direkt csinálom, de megint kimaradt:
Kanga,
Gergő szövege haláli, hangosan röhögtem a gép mellett, Gábor meg is kérdezte mi a fene bajom van Kép

Erika
kerika
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a gratulákat, nagyon arik vagytok!!!KépKép Tisztára meghatódtam!

Matska!
Nagggyon jó a képKépKép

Kíváncsi!
Mi lett a hajatokkal?? Alkohol belsőleg tuti beválikKépKép

Cory!
Ez aztán a gyarapodási ütemKépKép
Kendő: nemcsak vízszintesen lehet, hanem úgy is, hogy a mellkasodhoz simul. Vagy ha elől keresztben nagyon szorosra kötöd, akkor a fejét, hátát is teljesen tartja.

PIldi!
Hát, nem egyszerű! Ha összebújtok, akkor sem alszik többet?
Ancsit már a hátadra is föl lehet kötni, úgy még el is éred a megcsinálandókat. Nem próbáltad még?

Erika!
Jaj, jajKép Jobbulást nektek, mennek a gyógypuszik!
Szerintem jó ötlet kihagyni pár napot, ha tényleg annyira nem fogad el semmit Luca. Lehet, hogy 2-3 nap után megjön a kedve. De nincs semmi baj, ha még akkor sem fogadja el. Próbáld többfélével kínálgatni, hátha egyszer bejön a szája ízeKép
Ha az álmosság miatt sír a lurkó, akkor segíthet, ha leteszed aludni, mert esetleg pont azzal tartod ébren szegényt, hogy ringatod. De ilyenkor tényleg fél percen belül megnyugszik a letevéstől. Ha ennél tovább sír, vagy egyre jobban belelovallja magát, akkor nem ez volt a baja. Ilyenkor ha a végén sok idő után mégis abbahagyja a sírást és elalszik, az nem azért van, mert lám-lám, álmos volt, hanem mert reménytelenségében pszichésen visszavonul.
Ildinek is írtam, hogy az ébredéseket ált. nem az éhség motiválja, janem a biztonságigény, amiről azt gondolom, hogy éppoly jogos szükséglet, mint bármelyik testi igény.

Jamina!
Akkor Szaffinak van ám étvágyaKépKép
Partyról még nincs konkrétum tudtommal.

Momo!
Látod, megtaláltad az étvágycsináló körülményt!Kép
Fiúreceptről majd megkérdem a páromKép

Kanga!
Asztalszám megjegyezve!
Öcsinek mindenki egyöntetűen örült, Hanna sem bánta egy csöppet sem!
Buliügyben nagyon egyetértek veled!!
Deda dumája haláli!!!
De jó neked, hogy voltál Eveynél!!!! Téged könnyebb volt meglátogatni, mert oda be lehetett vinni gyerkőcöt. Most meg Eveyhez hiába szerettem volna, nem tudtam hová tenni a lurkókat. Max. 7végén lehetett volna, de addigra meg hazajöttekKép

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Edó!
Szerintem egy szerény összeg biztos menne. Levlistán írtam, hogy nem lehetne-e nov. 2. hétvégéje (8-9)...?????

Erika!
Pedig biztos élveznék a kölkek a puzzle-kirakástKépKépKép

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

8-a nem igazán jó nekünk (párom aznap jön Svájcból haza). Bérleti dijat biztos össze tudjuk dobni!

Pele: háton, na ez eddig eszembe se jutott! Majd utánagondolok. (olyan kendőm van (kaptam), amit sajna nem tudok minden pózban megkötni,mert rövid)
Együttalvás: nem hiszem, ma pl. apja kezében aludt, direkt nem tette le, hátha akkor a 30 percnél vissza tudja altatni. Mire a leányzó: 30 percnél kinyitá szemeit, és ráröhög apjáraKép. Elég régóta van neki, hogy megébred a 30 percnél, kisebb korában még működött a visszaaltatás ilyenkor, ma már csak ritkán (pl.uszi után a múltkor) Egyszerűen ennyire van beprogramozva, többnyire elégnek is érzi. (ha sirva ébred, akkor esélyesebb próbálkozni, de sokszor ilyenkor is némi cicizéstől visszaalvás helyett inkább átmegy vigyoriba. Persze nem ritka, hogy vigyorizás 10 percig tart, aztán nyafi, vegyél fel anya)

Én bevallom őszintén, nem teljesen szopi után kapja a leányzó a gyümit, merthogy szopival teljesen dugig eszi magát, még sokszor utána fél-egy órán keresztül is bukik vissza belőle. Igy én ált. fél-egy órával szopi után kinálom. Lehet, hogy ez igy nem tökéletes, de nem igazán hiszem, hogy dugig pocakkal bármit is elfogadna. (cicit sem szokta ilyenkor elfogadni, nyugtatónak se)

Erika: szerintem nem gond, Iboly szokta irni, akár egy éves korig elég nekik a csak anyatej! Persze néhány naponta illik meg-meg próbálni. Én az eszik a család, közé ültetés, adni egy-egy falatkát a többiekéből (amit lehet már persze csak) módszerrel próbálkoznék, és ha igy hajlandó, akkor állnék neki pempőzni külön.

Kanga: nagyon jók, irjál még!!! EgyforintKép

Erről jut eszembe, nálunk Gergő szokott pénzkereső tevékenységet folytatni. Nem tudom min múlik, de mig a többiek alig-alig, ő rendszeresen talál az utcán (itt-ott) pénzt. Forinttól a százasig hol ezt, hol azt. Természetesen ez ilyenkor az övé lesz. Na mondjuk azért nem ezért érdemes felénk sétálnotok, nálunk sem terem minden bokorban tizezresKép.

Tegnap Gergőt vittük fogszabályzásra, Ancsi nagyon élvezte, hogy végre nem itthon töltjük a délelőttöt. Kenguruval mentünk, szunyókált a buszon, aztán kicsit ébren, duma stb, aztán megint egy kis szunyó (csak a szokásos 20 percesek, de du 2-ig, mire hazaértünk, 3 is összejött belőle), egyedül az öltözéseket utála. Császkáltunk egyet az Árkádban is (játékbolt, az ám a csuda hely!). Utána itthon elvolt majd 2 órát nyafi nélkül. Hiába, mindig tudtam, hogy főleg unatkozik az a legnagyobb baja.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Üdvözlök minden elveszett és előkerült túlterhelt anyát! Kép
Szerintem most padlót fogtok: Ciffel mostam hajat a ragacsosoknak! Kép Egész jó lett, bár még mindig nem tökéletes Bencénél. Azt hiszem, a második "beavatkozás" már teljes sikert hoz.
Ha már ragacsosok: a középső meg egy jól átgondolt mozdulattal belekente mindkét szemébe a Palma-tex-et. Úgy bedurrant neki, piros a szeme, mint a nyúlé! Kép Ma már istenes, de amikor friss volt a történet, még a szempilláin is ragasztó volt! Ehhez képest elmúlt öt éves. Az ember azt hinné, ekkorra már okosabban bánnak a ragasztóval.
Kanga,
aranyosak a történetek! Kép
Nemevős babáknak azt hiszem, tényleg jó a társasában evés, meghozza az étvágyat! Kép
Oh, puzzle! Emlékszem én még arra egyáltalán, mi is volt az? Kép

Szerintetek hogyan vegyem rá a rém okos két és fél évesemet a fogmosásra? Mindent utánoz, de ezt nem hajlandó ellesni a többiektől. Kép Vagy ezzel is várjak, mint a bilire szoktatással?

Pussz!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Juhéééé!Megkell osztanom mindenkivel!!!!
A 17
hónaposom aludt 8 órát egyhuzamban aztán szopi és további szunya!!!A cicim meg olyan nehéz , mint egy dinnye , de kit érdekel!Kép

Pildi!
Blankám a főzéseimet kisebb korában a hátamról szemlélte végig!Kép
És ha már tetszett Gergő szövege , jöjjön mégegy szösszenet az én "skizofrén" csemetémtől :
-Gergő hova mész?
-Hát a konyhába!
-Ki engedte meg?
-Valaki ide belesúgta a fülembe , hogy kimehetek!Kép

Kíváncsi!
Fogmosásra nem tudok mit írni ,nálunk meg nem lehet a kicsi kezéből kiszedni.

Edó!
Jól esett , hogy hiányoltál!

Na pusza!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Zsókám,
mint olvashattad, igen, megkaptam. Kép Köszönöm. Kép

Matska,
feldobni egy topicot úgy kell, hogy írsz. Kép És aztán egyre több régi tagnak lesz kedve szintén írni (mint pl. nekem. Kép ) Ily egyszerű. Kép Már fel is dobtad. Kép

Erike,
remélem, tényleg elkerül téged ez a nyavaja. Nekünk nincs lehetőségünk megbetegedni. Kép Hozzátápi: Nem tudom, emékszel-e, írtam-e, Recsivel hogy voltunk. Kb. 11 hónapos koráig csak anyatejet fogadott el. Minden héten egyszer - Iboly és Pele tanácsára - megpróbáltam valami gyümit, főzit, husit, de nem kellett neki semmi. A mai napig is általában keveset eszik, de még bőven szopik. (Anyósomnál bezzeg úgy zabálja a levest rengeteg sárgarépával... Kép) Mennyi idős is Luca? Ja, és hogy sokkal nehezebb: ha az evést, etetést munkának tekintjük, akkor igen, nehezebb. De hát egy teljesen természetes folyamatról van szó. Éhen, ugyebár, nem fog halni. Kép Ha éhes lesz, eszik. Előbb-utóbb másra is szüksége lesz, és akkor hidd el, enni fog. Kép

Kangám,
hugimnak átadom, nagyon kedves vagy. Kép Napocska partijával kapcs igazad lehet. Kép Munka: háááááááááááát... A telefonálás érdekes volt. Kb. 350-szer emeltem fel a telefont, ebből talán egy embert fog érdekelni. És a baj az, hogy nem tudom befolyásolni. Ha vkinek kell jelzálog, azzal semeddig nem tart időpontot egyeztetni. Akinek meg nem kell, annak nem kell, pont. Gyakorlatilag nem kihívás, hanem unalmas favágás. Pár nap múlva felhívtak, hogy sajnos technikai problémák adódtak, egyelőre nem tudok menni telefonálni. Annnnyira sajnáltam... KépKépKép

folytköv
Virág
 


namég Kanga,
édesek a gyerkőcök beszólásai. Kép Ha lesz most lehetőségem, én is teszek fel párat. Kép És irigy-irigy a 8 óráért!! KépKépKép Én is, én is, én is! Kép

Edó,
járt a képhez (már az IKEÁban) egy flexi meg egy karton, meg egy fehér lap. Na a fehér lapra. A puzzlehöz járt egy puzzleragasztó, azzal ragasztom rá. Kép

Erika,
én akkor puzzlezök, amikor alszanak. Na meg péntekenként. Kép Lassan haladok. Kép De már alakul. Ha kész lesz, lefényképezem, és beteszem, jó?

Kíváncsi,
az én másfélévesemet sem kell szoktatni. Kép Imád fogatmosni. Kép 2 és fél évesen szerintem már kéne mosnia, de nem vagyok szakértő.
Virág
 


Gyerkőcökről:
Recsi édesen beszél. Imádom a kicsi száját. Kép Pl. a mobilomat sokszor kikapja a kezemből, és azt mondja: "tejukám, enyim!" És mérges, de mosolygós arccal mered rám. Meg: cicikémmm!. Meg ha vki büfizik: majac! Ha vki bántja, szalad hozánk: a Biba bánta! a Biba bánta! (Közben Biba sokszor békésen játszik valahol. Kép) A puszi muszimuszi. 2 napja áll az asztalnál, véletlenül összemorzsázta: "Buta Recsike." Soha, soha nem mondjuk egyik gyerekre sem, hogy buta, vagy bármilyen negatív jelzőt. ??? Ha pelusozom: anya, puncikámmm, ne nyúkásszá! És mindent, mindent becéz. Kép Anyuka, peluka, aluka. Na ha enni akar, akkor nem becéz, akkor rövid: kanál!!! Kép Na meg, ha eltulajdonít vmit: enyim pájna! (persze az enyém Kép) Ma reggel meg alvás helyett bebújt a takaróm alá: "takajónk, Jecsike eeetünt. Nincs Jecsike." Bocsi, hogy így ennyit írok róla, de egyik gyerekem sem beszélt így, és nem győzök betelni vele. Kép

A nagyok ovisok. Szeretik - nagyjából. Biba meg Mancsi oké. De csütörtök reggel Abusnak nem volt kedve menni, öltözni végképp nem, és Macika magához húzta - kicsit erősebben, mint kellett volna. Megszorította a kezét, de nem volt vészes. Atól kezdve nem használta a bal kezét, mert nagyon fáj. Egy pillanatig bedőltem. Aztán átláttam, hogy kamu, nem akar menni. Kedvesen felöltöztettem. Pénteken már rendesen be voltam tojva, mert még reggel sem használta. Délután azzal fogad az óvónéni enyhe szemrehányással, hogy el kéne vinni orvoshoz, mert lógatta a karját egész nap. Na erre már teljesen betojtunk. Megkértem öltözés közben Abust, hogy hadd nézzem meg. Nem. Akkor megyünk azonnal a doktornénihez. (alapból fél tőle, nem tudom, miért. Hülyeség volt ezzel fenyegetni, de kiszaladt a számon. Kép) Megengedte. Észre sem vette, hogy nyomogatom, elmerült valamiben. Furcsamód egy óra múlva már mozgatta, használta a karját. Szombaton megjegyeztük, hogy látjuk, már nem fáj. Erre ő: "Mondtam én, hogy nem fog fájni, ha nem kell oviba menni..." Kép Kép mindenesetre megkönnyebbültünk. Na mára ennyi, pusszancs mindenkinek.

Virág
Virág
 


Sziasztok!
Regen irtam ide...

Fogmosas: Szerencsere Viki kezebol ugy kell kivenni, sot mar a fogkremre is rakapott, igy el kellett rakni a mosdotol... Martinnal sem volt gond. Mindegyikojuknel ahogy kibujt az elso par fogacska vettem baby fogkefet, es azzal mindig megtisztotottam, igy folyamatosan megszoktak. Hogy ennyi idosen hogy lehet elkezdeni?! Ugy sem hagyja Kivancsi, ha te mosod? Mert ha igen, akkor eloszor mindig te, aztan majd csak rakap...Kép

Juca!
Gratula a kislanyhoz!

Katica!
De jo hallani feloled! Te mikorra varod a tesot?

Katican, Pelen, Jucan, es Adrin kivul ki var meg babat most?

Mi megvagyunk. martin anyueknal van, szombaton vitte el apu, mi szerdan megyunk utana. Jo egy kis egygyerekes let! Kép Vikinek, lekopogom, elmult az orrfolyasa. Mult csut. ota mondjuk itthon van. zobatisztasag nem akar alakulni, ma 2X is bepisilt, viszont a kaki miatt szol. Probalok nagyon turelmes lenni, mert nem szeretnem megint elrontani, mint nyar elejen ... Kép En meg mindig nem birtam kialudni magam, pedig szombat ota 8 korul kelek csak... Ja es ejjel nem ebred Viki egyaltalan! Mi lenne velem, ha meg az is lenne??? Kép
Moni

moni
 
 


Sziasztok!

PIldi!
Úgy is föl lehet kötni, mintha csípőn hordoznád, aztán kicsit hátradobod. Én sokszor így szoktam csinálni, és ehhez nem kell hosszú kendő.
Szerintem ez a gyümiadási módszer teljesen jó!

Kíváncsi!
CifKép
PalmatexKép Néha nem igazán jön be ez a logika, hogy a korukkal okosodnak is... Áronom (6 éves) most nyáron ollóval egy óvatlan pillanatban földarabolta a rajta lévő pólót és rövidgatyát.KépKép
Fogmosás: nem lehet, hogy átment kicsit játszmába a dolog? Szóval hogy dafke nem mos, mert azt érzi, hogy ez most neked fontos lenne. ez esetben tényleg legjobb hagyni a dolgot, sőt, föltűnően csak a tesóknak osztani fogkefét, fogkrémet. Előbb-utóbb kérni fogja.

Kanga!
8 óra??!!! Iríííííííígy!!!!!Kép
GergőKép

Virág!
Recsi tényleg haláli, ahogy beszél!! ezt tanúsíthatom!Kép

Móni!
Lesz majd még szobatiszta gyerkőcöd, ne aggódj! Tényleg a türelem a legjobb módszer.


Puszi mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok lányok!

Nem találtam olyan topikot, ami témába vág, úgyhogy tőletek szeretném megkérdezni, nem tudtok véletlenül egy olyan helyet, ahol hordozható kiságyat lehetne bérelni négy napra? Most, a hosszú hétvégén elmennénk vidékre, és a lánykám végre szépen, nyugodtan, egyedül el tud aludni a kiságyában, aminek én roppantmód örülök, és félek, hogyha most négy napig megint köztünk alszik, akkor utána, ha hazaértünk újra szenvedhetünk a lefektetéssel hetekig.

Köszi, és puszi mindenkinek!

Kispici
kispici
 
 


Kispici, pl. tőlem lehet. Írj nekem, címem a profilban.

Cupp:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Szobatisztasag! Nagyon nem akar alakulni, tegnap bigyiban indultunk el, mielott elkezdtunk oltozkodni raultettem a bilire, de nem kellett neki. Mar az ajtot akrtam nyitni, mikor viki megszolalt: Anya bepisiltem... Kép vagy inkabb Kép Egybol PZSM jutott eszembe... Kép De nem szidtam le, csak megjegyeztem, hogy szomoru vagyok, hogy ma mar masodszor, es atoltoztettem, pelust adtam ra... Vagy Pele azt se mondjam, hogy szomoru vagyok? Mert neha nagyon uyges, pl. delben szolt, hogy kakilni kell, es igaz a sokadik alkalomra (ingerelte, de nehezen jott ki), de bilibe sikerult, sot pisilt is. ez is tegnap tortent. Szoval akkor most hogy is van ez?

Moni

moni
 
 


Pele,
én meg azt kérdezném, hogy mennyire van összefüggésben a gyerek beszédfejlettsége a szellemi fejlettségével? Pl. Dodi tudja, hogy ő kakilt a pelenkába, és ezt meg is tudja mondani. De vajon az, aki még nem tudja megmondani, mert nem is beszél annyira, az nem is tudja?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Móni!
Hááát, az az igazság, hogy azt se kéne mondani, hogy szomorú vagy. A pisivisszatartás képessége, vagyis az, hogy amikor teli a hólyagja, és szól, akkor még pár pillanatig visszatartsa, amíg "helyzetbe" nem kerül, előbb alakul ki, mint az a képesség, hogy akkor is elengedje a pisit, amikor még nincs teljesen teli a hólyagja, nincs a feszítő inger. Vagyis az történhetett, hogy a bilire ültetésnél még nem volt teli teljesen a hólyagja, tényleg nem tudott pisilni. Viszont utána már hamar megtelt, akkor meg becsurrant. Erről nem ő tehet szegény, tehát ha azt mondod, hogy szomorú vagy, akkor olyasmi miatt keltesz benne lelkifurdalást, ami nem áll az irányítása miatt. Ez ugye most is rossz a lekének, de van egy hosszútávú kellemetlen hatása is: nevezetesen hogy amikor már fogja tudni befolyásolni, akkor tudattalanul a ti megbüntetésetekre használhatja a bepisilést.
Szerintem megteheted pl. azt, hogy otthon bugyit adsz rá (ha ő is akarja, és természetesen úgy, hogy nem szomorkodsz vagy leszel csalódott, ha bemegy a pisi/kaki), de ha elmentek, akkor bepelusozod, így elkerülheted a fönti eseteket. Aztán ha szól, akkor legföljebb leveszed a pelust, és pisilhet.

Kíváncsi!
Nem, azért attól még tudhatja, hogy nem tudja megmondani. Sokszor lehet tapasztalni is, hogy mennyivel többet megértenek, mint amit el tudnak mondani.

Puszi mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Kiváncsi!

Gergő fiam beszédét már sok helyen előhoztam példának, biztos olvastad. LÉnyegében 2,5 évig csak ööö volt, nagyon kevés szóval. Ugyanakkor 2 éves korában szobatiszta lett. (hu, kapok a fejemre, biztos erőltettem, pedig tényleg, az ikrek mindketten remekül utánozták Bálintot, és kb 2 évesen (nyáron) elintézték a témát).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


SZiaztok LÁnyok! CSatlakoznék én is hozzátok. Sokatokkal váltottam már szót, de akivel még nem, annak bemutatkoznék. Vénséges 39 éves anyuci vagyok, két bogárszemű, gyönyörűséges fiam van (3,5 éves Attila és 22 hónapos Gergely), akiket örökbefogadtunk.
Lenne kérdésem is hozzátok! NYáron már itt-ott írtam Attila bekakilásairól, a nehezen alakuló szobatisztaságáról. Pele akko r a türelmet tanácsoltad, és az ovikezdés ellenére úgy tűnt, hogy be is jöttKépKép Utólag is köszi!
2 hétig járt, utána két hétig beteg volt és utaztunk a nagymamához, viszont utána sokkal szorongásmentesebben kezdte újra az ovit. viszont elkezdett éjjelente bepisilni, amit előtte tkp. soha nem tett (egyszerre lett nappalra és éjjelre szobatiszta a pisiléssel). most újra adok rá éjjelre pelust, mert eléggé elkeseredett a bepisilésekkor. Azután kb. 3 hét ovi után újra elkezdett bekakilni, pontosabban az eleje bemegy a bugyiba, és nem hajlandó mindig leülni utána a bilire, pedig, ha leül, akkor termel,és aznapra kész. HA nem ül le, akkor 3-4-szer is kicsi kaki a bugyiba.
Úgy éreztem, hogy elfáradt az oviban, újra elkezdte használni a búcsúzási rituáléját (bár kevesebb elemből állva mint szept. elején). Most a szünet miatt is nem vittem oviba (viszont én kórházban voltam 3 napig, ők addig a mamánál Apával együtt). Szerintetek ilyenkor jó ha kiveszem egy időre az oviból, vayg akkor kezébe adok egy játszma lehetőséget, hogy ha bekakil, akkor nincs ovi. Amúgy hoz haza mondókákat, szívesen tornázik, mindenkinek büszkén mondja, hogy "én már óvodás vagyok". Szóval elég ambivalensen viszonyul az ovihoz. Amúhy ott jól eszik, alszik is (itthon inkább válogat és nem alszik).
Sőt naygon aranyos, ahogy (valahol már írtam)mesében dolgozza fel az eseményeket: ősz elején olyan mesét kért, és olyat is mesélt nekünk, ahol az egyik szereplő (mókus, kislány, mozdony stb.) sírt, a másik pedig megvigasztalta. Mostanában olyan mesék kerülnek ki a fantáziájából Kép, ahol az egyik szereplő a másikkal" összebarátkoztak és összebeszélgettek". Amúgy láttam már ahogy ő vigasztalt egy síró kislányt.Kép Sőt adott puszit is már az egyik ovónéninek (ez nayg szó, lassan oldódik ismeretlenekkel szemben)
Szóval mi lehet a bekakilások hátterében? Találkoztatok már ilyennel?
Köszi, és bocsánat, ha hosszúra nyúltam.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Szia Zsuzsa,
üdv a topikban! Kép
Szerintem Pele majd eligazít, így nem is írok semmit a kérdéseidre Kép
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsuzsa!

Üdv a topicba Te, vénséges vén anyuka Kép Kép Kép
A nyomodba járok, márciusba meg utolérlek... Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bálint tegnap éjjel éjféltől 5-ig bulizottKépKép Nem sírt, de hangosan dumált, piszkált, bökdösött mindenkit. Ááááá, nem voltam hullafáradt reggel!!! Úgyhogy nem is mentünk oviba, örültem, hogy a lehető legtovább alhatunk.

Áront meg holnap (ma) reggelre itt fogja várni egy kishörcsög. Ezt kapja tőlünk a szülinapjára. Jaj, olyan izgatott vagyok, hogy mit fog szólni!!!!

PIldi!
Jaj, ne bomolj mááááá', miért kapnál a fejedre?? Barátnőm 4. gyereke úgy lett szobatiszta, hogy még elő sem vették a bilit, mondván, kicsi hozzá. Ő meg magától utánozta a nagyokatKép

Zsuzsa!
Üdv itt a topikban!!
Ez a bepisilés, bekakilás az érzelmileg megterhelő helyzetre adott reakció. Pont úgy, ahogy pl. kistesó érkezésekor, költözéskor, stb. is elő szokott fordulni (roppant érzékeny nagyfiamnál mindkét esetben előfordult). Azt jelzi, hogy átmenetileg nem tud megbirkózni a lurkó a helyzettel. A búcsúzási rituálé is arra utal, hogy némileg szorong a lurkó.
Minden bizonnyal igazad van abban, hogy elfáradt az oviban. Nem tudom, nem lenne-e megoldható, hogy pl. csak délelőttre vigyed, legalább egy pár hónapig (lehet, hogy így is fog aludni otthon, mert úgy kimerül a délelőtti ovitól). Ezen kívül az is nagyon jó szokott lenni, hogy ha látod Attilán, hogy érzelmileg, pszichésen kezd kimerülni, akkor előre megbeszélve csaptok egy görbe napot, amikor nem viszed oviba, hanem kitaláltok valami klassz programot hármasban. Fontos, hogy ezt előre kell megbeszélni, tehát nem reggel kitalálni, amikor esetleg nem akar oviba menni (nehogy játssma legyen, ahogy te is írtad). Szóval szerintem nem föltétlen jó ötlet rögtön teljesen kivenni az oviból, inkább ilyen "könnyített módon" vinni.
Fantasztikusan okos és érzékeny fiad van, ezt meg kell állapítanom újra: nagyon tetszett, amiket a mesékről írtál!

Puszi mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Köszi mindenkinek a fogadtatást!
Neked Pele köszönöm a gyors választ. A szorongás jeleit erősíti az is, hogy nagyon jó az oviban, nincs vele semmi baj, semmi civakodás, mindent megcsinál. Amúgy szófogadó, de elég élénk fiú, bár az utóbbi időben dacoskodikKép
Ő mindent agyban játszik le, már este kérdezi, hogy másnap hova megyükn, mi lesz, és így reggelig feldolgozza magában úgy-ahogy éppen erejéből telik. Az oviban ha sír, nem hagyja megvigasztalni magát, félrevonul és magában elrendezi, majd abbahagyva a sírást előjön. Szerencsére az ovónők érzik ezt, és nem akarják állandóan megérinteni, simogatni, megvárják hogy ő kezdeményezze a fizikai kontaktust.
most megyek értük a nagymamához, vasárnap óta nem láttam őket, már úgy hiányoznak!
Sziasztok
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok, Zsuzsa, üdv itt is! Kép
Nem tudom, ezek szerint lehet, hogy pszichés okok miatt volt nálunk is oly sokáig kakis a bugyi? Nem egyértelmű számomra, mert egyrészt nagyon sokáig tartott, másrészt inkább csak foltok voltak, amiket úgy magyaráztak a srácok, hogy nem tudták jól kitörölni a feneküket. Mostmár nem mindennapos eset, de azért előfordul! Mind a három egyedül kakilónál...Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Kíváncsi!
Lehet ám, hogy tényleg arról volt szó, hogy nem tudták rendesen megtörölni a feneküket. Ez az én fiamnál is gondKép

Zsuzsa!
Meg asszem volt arról szó, hogy a fiad nagyon próbál megfelelni az előírásoknak, szabályoknak, ha jól emlékszem.
A dacoskodás is tök természetes ebben a helyzetben.
Tök jó, hogy az óvónők megértőek!

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Köszi Lányok most már megnyugodtam, ráadásul van ovipszichológusunk, és vele is váltottam emilt.
Szóval türelmi álláspontra helyezkedek, azután majd meglátjuk.
KÉpzeljétek, kimentem értük ma a mamához, Attila úgy örült, szaladt hozzám és mindent elmesélt. A Gergő viszont szinte rémülten nézett rám, mert tegnap este fodrásznál voltam és megváltozott a hajam színe, másfajta vörösre lett festve. Ő minden rajtam történt változást rémülettel vesz észre.Kép Azután persze ő is az ölemben töltötte a délelőttöt.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Mikor 2 évvel ezelőtt levágattam a hajam, az akkor másfél éves lányom elszaladt előlem, a párom meg nagy fanyalgással fogadottKép Mondjuk akkor nem mosolyogtam olyan jót rajta...Kép

Áron nagyon örült a hörinek! Egész délelőtt ott ültek a terrárium előtt mind a hármanKép

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Pele!

Kép Kép Kép Kétszer is elolvastam ki az aki nálatok éjeli bagolyt játszott, én ilyen néven nem is ismerem. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Olvasni most még nem volt időm, de ezt muszáj megírnom nektek: HULLIK A HÓ!!!

Na, nem mintha különösebben örülnék most neki Kép

Iboly
iboly
 
 


Ma reggel Recsi kinézett az ablakon, miután Biba (Ruben Kép) elkiáltotta magát, hogy "havazik!!!", és azt mondta: "aaaaa, juj, hav" Kép És azóta ezerszer: anya, kéjek hav, kéjek hav! Kép Én örülök neki. Kép Persze ott, ahol te laksz, Iboly, én sem biztos, hogy örülnék. Kép

Puszi,
Virág
Virág
 


Sziasztok!

BCSKata!
Akkor majd én is írok szótártKépKépKép

Iboly!
Nem hiszek a szememnek: nem örülsz a hónak??? Pedig te emlékezetem szerint télimádó vagy.
Mieink reggel még ki is tudtak menni hógolyózni.

Virág!
RecsKép Bábinak is tetszett először, de aztán a hidegsége már nemKép

Puszi mindenkinek: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok!

Nagy készülődésben vagyok, most csak annyit írok, hogy kint leszek a börzén, de árulok, 1947-1948-as asztal közül az egyik. (De csak megismertek.Kép)

Ha van kedvetek, meglátogathattok, úgyis egyedül leszek ott a nagy tömegben.Kép

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: