Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma voltunk a nagypapám temetésén(Kép), és Ádámot is vittük. (Noémit nem.) Kicsit féltem, mert nem tudtam, hogy hogyan fogják fogadni, hogy egy pici babát ilyen helyre viszünk, de ez van, nem tudtunk mást csinálni. Szerencsére senki nem nézett ferde szemmel ránk. Különben nagyon jó fiú voltKép. A szertartás elõtt megdzoptattam az autóban, és aztán végigaludta az egészet a babakocsiban. Persze a ravatalozóba nem vittük be, de nem is lett volna hely. Mikor vége lett, felébredt, újra szopi az autóban. Utána a közeli rokonsággal valami pici étterembe mentünk. Itt kicsit gáz volt, mert nem tudtam hol szoptatni. Mikor Ádám újra álmos lett, bementem vele a mosdóba, és állva megszoptattam. Gondolhatjátok, milyen mutatvány volt a kisfiam paramétereivelKép... De szerencsére szépen elaludt, csak az volt a baj, hogy nem volt hely a babakocsinak, így a karomban aludt, ami majd' leszakadt. De végülis nem volt gond, minden simán ment.

Csics!
Tényleg menj el valahová! Lehet, hogy egy kis séta is használ. Én mondjuk nem vagyok egy menõkés fajta, de ma nagyon jó volt, hogy a temetés után kicsit elmentünk a férjemmel meg a tesómmal és a barátjával vásárolni. Csak két óra volt az egész, addig Anyu vigyázott a gyerekekre. Õ is szívesen csinálta, és mi is kicsit felszabadultunk.

Képzeljétek, Ádám az elmúlt éjszaka 2 óránként kelt felKépKép!
Nem tévedés, tényleg vigyori pofát láttok, ugyanis nem óránként volt riadó, hanem "csak" kétóránként.

Most megyek, mert hosszú az éjszaka, hátha sikerül ma is picit többet aludnom.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Pemeske-szemeske: a 2 hós oltás elvileg nem jár lázzal, ezért nem érdemes rutinból kúpot adni (inkább a 3-4-5 hósaknál). Viszont vannak akik belázasodnak töle, ezért érdemes megmérni a lázát mikor hazaértek, és lefekvés elött is mindenképpen (ez a fontosabb, nehogy éjjelre lázasodjon be). Gyakrabban elöfordul, hogy a láb bepirosodik, megduzzad, ilyenkor lehet borogatni (ezt nem tudom hogy kell kivitelezni, nekünk még nem volt rá szükségünk), és ha nagyon fáj neki, akkor jegelni, de csak úgy, hogy az ember a jeges cuccot (pl. mélyhütött zöldborsóKép) betekeri valamibe, és azzal picit masszirozza a lábát (max. 10 percig, de lehet többször).

No, jól kiokoskodtam magam Kép
Tegnapelött, mikor oltáson voltunk tök furi volt látni azokat a babákat, akik a praxisunkban vannak, és akkor voltak 3-4-5 hónaposak mikor eljöttem betegállományba szülés elött, és már tök nagy babák. Némelyiket meg se ismertem...

zsani
zsani
 
 


Petra,
Majd mesélj, hogy milyen éjszakátok volt, kicsi Petra hogy érezte magát. Ez a vígasztalhatatlan sírás ismerõs, nekem olyan lelkiismeretfurdalásom volt, hogy csak na. Pedig jót teszünk velük, de azért mégis.

Zsani,
64 cm? Ez igenKép, tudod-e, hogy szép magas leánykád lesz?
Lili csak anyatejet kap, és nem akarok adni neki semmit egy jó ideig még. A belgyógyász szerint 1 évig jó lenne tartani ezt az állapotot. Hát én mindent megteszek. Egyébként nekem is azt mondták, hogy egy picike (2-3 kávéskanál) gyümilé helyretenné a pociját, de annyira nem akarom még. És már megint a 3. napnál járunkKép.

Csics,
Sajnos amit Besztinek írtál arra rá kell, hogy cáfoljak, mert a párom szüleinek semmiféle allergiájuk nincs, nem is volt, õ mégis lisztérzékeny lettKép. Szóval nem ettõl függ.

Borcsa,
Hát igen ez a régi elv, miszerint mindent minnél korábban, ez borzasztó. Kapcsolódva amit Csicsnek írtam, a párom már 2 hetesen! almát kapott. Fél évesen pedig már kimutatták nála az allergiát. Az ember nem is gondolná milyen rossz, se egy tábor és sorolhatnám. De Te is tudod.
Ilyen nincs, amit a legjobban utálok az a sütõtök, hogy tudtál így rátapintaniKép?

Panda,
Mi is voltunk kb. 1 hónapja temetésen Lilivel. Én kenguruban vittem, de nagyon rosszul jött ki, mert nem tudott elaludni és a végefelé már eléggé sírdogált. Viszont állva etetni, ezt el sem tudom képzelni. Nem semmi mutatvány lehetett.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 

 
 

Pemeske
nálunk semmi probléma nem volt a 2honapos oltásnál se a lába nem dagadt be se láza nem volt csak este felé volt egy kis nyügösködés hogy csak a kezembe volt el .

Zita
ne félj nem lesz semmi baj .a 2honaposnál nem szokot semmi történi meg se érzik az oltást bár ez nem minden babára igaz .

Zsuzsi
azt mondják hogy nem tesz jot a gerincének az ülés adig amig maga nem tud ülni és pont ezért szokták azt mondani hogy a genguru se jo az ülö genguru de ugye a babák nem olvasnak könyveket igy nem is tudhatják hogy mint kéné és mit nem szabad csinálniuk Kép Kép

Lányok
tegnap vetem észre hogy petikének a heréi körül duzadt egy kicsit ezt tegnap már apjának is megmutatam és azt mondta hogy tényleg meg van duzadva de nem tudtunk rájöni mitöl igaz a golyoinál a bör egy kicsit be volt repedve igy beszortam hintöporal és elviszem petikét doktorhoz csak atol félek hogy beakarja majd oltani mert már itt az ideje és kedden bekelet volna oltani csak nem engedtem meg mert szerintem még nem gyogyult meg mert még köhög és televan nagyon az orra de a doktornö szerint meggyogyult de én nem igy látom hisz köhög és televan az orra .igaz láza nincs és akor a kérdések 1:szerintetek mitöl duzadhatot meg petike golyoinak környéke ? 2:szerintetek is belehet oltani egy kisbabát ha nincs láza de tele van az orra és ezért köhög ? vagy nem . remélem jol fogalmaztam meg a kérdést .

Puszancs Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok,
csak ket gyors okoskodasKép :

Oltasrol: nekem is azt mondta a doki, hogy csak a 3-dik havi oltastol eshet be laz, masodik havinal nem szokott. Azert persze este erdemes merni, esetleg kupot is adni. Nalunk eddig mindig mely alvos napot eredmenyezett a szuri, es csak a 4 honaposnal sirt fel nagyon, akkor ugye 2-tot kapnakKép. Borogtast en ugy probaltam megoldani, hogy felaldoztam egy kis zoknijat, azzal szoritottam ra a combjara, keves sikerrel mondjukKép Igy aztan, mivel nem latszott semmi pirossag, nem jelezte, hogy faj, nem kinoztam tovabb, de ha valakinek van hasznalhatobb otlete, szivesen fogadnam a jovore nezve.
Jaes Csics,
szerintem ugyi voltal, hogy nem engedted az oltast. Nalunk a dokim ugyanilyen szitunal magatol mondta, hogy az oltas raer, mert ha most beadja es belazasodik, nem fogja tudni, hogy a nathatol vagy az oltastol. Es hogy ha most kicsit le van robbanva a szervezete, jobban megviseli az oltas is. Igaz, kicsit csuszunk oltasilag ezert, de ennyit megert.

Ulesrol: epp tegnap talaltam cikket az origon rola, megprobalom belinkelni. Sot, volt ott megegy, azt isKép
Ules alatt az alatamasztan nelkuli, fuggoleges ulest ertik szerintem, de azt erezni is, hogy nem jo, mert meg az en "oreg" lanykam is nagyon imbolyog, nyeklik elore kozben.
Tevedtem, a babaszoban van az orthopediai cikk.
Na talan itt a link.

Szep napot mindenkinekKép
afonya
 
 


Sziasztok

Csics!

Bocs, hogy bepofátlankodok ide és még szekállak is, de van egy kérdésem:
Nincs a gépeteken helyesírási szótár?

Üdv

S.
S.
 


Csics, Conti!

A korai, 6 hónapos kor elõtti hozzátáplálás nem annak a kérdése, hogy ki minek a híve! A Magyar Gyermekgyógyászok Szakmai Kollégiuma és a WHO ajánlása az, hogy 6 hónapos korig kizárólag anyatej javasolt és igényszerint szoptatott babáknak elegendõ is, mind mennyiségileg, mind minõségileg.
Elõtte, mint ahogyan már Beszti is leírta, nagyon könnyen okozhat allergiát, és mivel nem érett rá a babák bélrendszere nagyon megterheli az õ kis szervezetüket. És valóban az sem elhanyagolandó, hogy minnél többet kap mást a baba, annál kevesebb tejecske fogy és így szépen el is lehet akár apasztani. Mire ez a nagy sietség? Fõleg ha Peti tápszert is kap, akkor mégjobban kellene védeni õt egyelõre az egyéb ételektõl, mert a tápszeresek bélrendszere még éretlenebb, mint az anyatejeseké. Mégha csak részben tápszeresek. Náluk még fontosabb, hogy ne kapjanak mást 6 hónapos kor elõtt. Gyorsan eltelik ez a 6 hónap és utána már adhattok neki ezt azt, egyre többet. Türelem!!! Kép
Menta
menta
 
 


Forti!
Ne haragudj, csak ma válaszoltam a leveledre, egy kis gond volt a levelezõmmel.

Menta!
Tudom hogy mi az itteni álláspont, nem is vitatkozom.

S.!
Hagyd békén Csicset, én imádom a szövegét, nehogy változtasson rajta!

Csics, szerintem csak akkor oltja be az orvos, ha egészséges. Golyóügyben nem tudok mit mondani, két lányom van.

Conti + Betti 4 hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Zsuzsa: nem azt mondtuk, hogy nem fáj a 2 hós oltás, hanem hogy nem szokott gondot okozni. Nálam a gond nem a nyügösségnél, hanem a láznál kezdödik (Juli kicsit lázas volt most az oltástól, hát majd berosáltamKépKép)
3 hós oltás: mivel kombinált (Di-Per-Te), ezért gyakran elöfordul a láz. Javasolják, hogy ha hazaértek, akkor egy kúpot neki (vagy felet attól függ, mennyi a súlya és milyen kúp), és aztán lefekvés elött is, mindegy mit mutat a hömérö. Julinak még reggel is höemelkedése volt, de én nappalra már nem adtam kúpot, és délutánra egy nagy alvás után elmúlt.

Juli most fekszik az ágyon, a bébigimet rugdossa. Megfogta az egyik "lábát" a bébigimnek, és húzkodja, söt az elöbb le is verte az ágyról, és rádölt (persze nem ütötte meg, mert a "létrarész" volt pont felette. Akkorát nézett, hogy még, hogy mi is történt most. Tekergeti a fenekét, a bébigimbe kapaszkodva próbál elemelkedni. Aktiv gyermek KépKép

zsani
zsani
 


Az elözö hozzászólást valamikor délután irtam ám, csak elfelejtettem elküldeni KépKép

Zsuzsa: szerintem hagyd hogy azt csinálja és olyan tempóban, ahogy akarja. Nem kell mindig az "okosokra" hallgatni, vannak nem átlag szerint fejlödö babák. Egyébként az index topicban mondta valaki, hogy az ö egyik rokonnya gerincsebész, és ö azt mondta, hogy 3 hós kor felett már ülhet félig ülö helyzetben, a lényeg, hogy egyenes legyen a gerinc (vagyis a feneke közvetlenül az emelt résznél legyen). (a fenti cikket még nem olvastam, mert nem volt idöm)

zsani
zsani
 


Conti
nem hiszem hogy változtatni fogok a szövegelésemen Kép
és köszi a dicséretet és a védelmet Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok Anyucik!

Kicsit régen nem jöttem, de Gabi nagyon lefoglal mostanában. Általában fáj a pocak. De hol jobb, hol rosszabb. Ez persze javarészt rajtam is múlik...Kép(éjjeli büfiztetés, lásd késõbb) Hát mi megint 2 napja szenvedünk a pocakfájással. Ráadásul éjjel 2,5 óránként kelt és mivel ott volt mellettem csak elõkaptam a cicit és evett. Én meg mindig bealudtam a szopikba... jó mi?Kép Nem a gyerek alszik bele, hanem az anyja. A büfiztetés ezzel egyenes arányban maradt el egész éjjel!!!! Mindig mikor felébredtem gondoltam magamban, hogy úú szegény, na majd mostani kajcsi után büfizünk, mert amig éhes addig üvöltene mint a sakál, de hát ugyi elmaradt. Ma egész nap fájt a hasa de nagyon. 2x is sétáltunk, mert a levegõn érdekes módon "nem fáj a hasa" vagy én nem is tudom. A második séta már a gyógyszertárba menet volt. Vettem Gripe Water-t és szélcsövet. Hazaérvén aludt még a kocsiban. Aztán kajcsizott, de kajálás közben vonaglott meg nyögött a gyerek meg vörösödött a feje annyira nyomottKép Na jó akkor lesz ami lesz alapon, ha hozzászokik, ha nem segitettem neki a szélcsõvel. 2 pelenkát telekakált, de még a szõnyeg is kakás lett. Csak úgy ropogott a feneke mintha egy háború kellõs közepén lettem volna. Gabika meg csak feküdt a két kis keze a feje mellett a végén meg teljesen elernyedt a kis szentem. Evett még és most alszik!Kép Annyira látszik hogy most jól van. Ja azért kapott Gripe Watert is! Egy kicsit. Lehet az is segitett még! Most õ is nyugodt meg én is!KépKépKép

További kellemes estét mindenkinek!
sasha&gabika

Kép
sasha
 
 


Sziasztok,

Hat az arcan a pottyok nem multak,sot a nyakan is vannak.Konzultatam a dokival hogy nem kennem a Hydrocortisonnal merthat most kenjem az egesz arcat??Erre mondta,hogy hat igen ezt nagy feluleten nem szabad hasznalni.
Abban maradtunk hogy kedden megyek ugyis Heim Palba az ortoped vizsgalat miatt,akkor a borgyogyaszaton megmutatom a dokinak.

Ti is megerztetek ezt a meleg frontot.?A csutortok esti 3 oras siras biztosan emiatt volt.

Zita,
Hat igen jo erzes a fodrasz.Nalam is volt egy ismeros fodrsz es befestette a hajam.Most aztan total barna letttem.Ahhoz kepest hogy nem reg meg szoke voltam nagy valtozas.

Afonya,Beszti
Koszi,Hat ez az,en 6* szoptataok csak hat tej nincs,es mi van ha ez a keves is elapad akkor mi van mar nem hat a gyogyszer.Hat ezt azert jol atbeszelem a dokimmal.
En mindenkepp szednek mert 3 evig biztos nem szeretnenk kistestverket,es hat ahogy magamat ismerem a szamolgatastol (Na jo nem attol)egy perc alatt terhes lennek : )))))

Petra,
Hat ez biztato.Kerdeztem a dokinenitol is hogy nem baj-e hogy ennyit alszik.Azt valaszolta, hogy oruljek neki mert sokan cserelnenek velem.

Pusz mindenkinek
Kataa es Alex baba aki tegnap 4 kg lett : ))))))

Kép
Kép
kataa
 
 


Szassztok Lányok!Kép

Kataa!Kép
A melegfront minket is megvisel, alig alszunk valamit... Mármint éjjelKép, nappal azért megy...

Sasha!Kép
Nem iszol véletlenül szopis teát?
Az én Almababám is hasfájós volt az elsõ három héten, amióta nem iszom szopis teát, nem fáj a pocak...
és kipróbáltam: a leggggeslegjobb tejszaporító a sör!Kép Sajnos csak alkoholmentesKép!

Ja, vannak új képek a profilomban!

Nnna megyek, szólít a rabszolgatartóm...

iancsa és a holnap 6 hetes Almácska

Kép
Kép
iancsa
 
 


Borcsa,
Jelentem tegnap ebédre leküzdöttem egy adag sütõtökpürétKép. Nem volt egyszerû legyûrni, de sikerült. Egyenlõre még Lilin nem jelentkezett a hatás. Tegnap említette valaki, hogy baracklevet kell inni, hát én vacsihoz megittam 1 literrel. Most már komolyan annyi mindent összeeszek-iszok, hogy rossz nézniKép. Csak lenne valamelyiknek eredménye. 3 napja iszom a Laktoherb teát, szerintem egész jó. Napi 1 litert abból is megiszom.

Csics,
Én szinte minden nap sétálok Lilivel 2-3 órát, nekem ez nagyon jót tesz. Próbáld ki Te is, de látom többen is ajánlották már ezt. Közben végig alszik a kis picúr és mire hazaérünk én is jobban érzem magam és õ is nyugodtabb. Ha végképp csapnivaló a kedvem akkor megszoktam spékelni egy kis vásárlással is a sétátKép.

Sasha,
Örülök, hogy jobban lett Gabika.

Iancsa,
Nagyon édes Alma baba!

Rzsuzsa,
A Gripe Water segíti a kakit is? Bocsi, de Lili már 2 hete nem kakilt magától így teljesen rá vagyok állva erre a témára. Szóval érdemes kipróbálni?
Pár hete Lili is csinált ilyet a kiságyban, az volt a furi, hogy a feje el volt teljesen hajolva, a lába beszorulva mégsem sírt. Csak édesen nézelõdött és gondolom filózott, hogy hogy is sikerült neki mindezKép.

Nyuszi,
Hogy vagytok? Emike jól van?

Forti,
Mizujs Levi babával? Várom ám a válaszodatKép.

Pusz,
Ilke és a 4 hónapos Lilibaba

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Kataa
Az én picikém a saját tejemtõl van tele kicsi fehér kiütésekkel. A doktornéni szerint a bennem lévõ hormonok miatt van, de nem lesz tõle semmi baja.
A bõre egyébként neki is nagyon száraz, de kaptunk rá valami gyógyszertári testápolót, ami rettentõen büdös, de használ.
Tabletta: Folyamatosan kell szedni függetlenül attól, hogy vérzel-e. Én mikor elkezdtem véreztem egy pár napig, és azalatt a Manó sem szerette a tejem, de elmúlt. Én a 6 hét után rögtön elkezdtem szedni (semmiképpen nem eshetek, teherbe mert egy második terhességet az epémmel már nem élek túl, úgyhogy elõtte mûteni kell). A doki szerint, maig egy csepp tejem is van mehet a gyógyszer. Én hozzátáplálok már az elejétõl fogva.

Zita!
Hannus is csinálta, hogy csak kézben volt hajlandó elleni. Õ is nagyon nehezen alszik el, és általában keveset alszik. Szerintem unatkozott az ágyában (ezt most is képes elõadni néha), aztán felfedezte a feje felett pörgõ állatokat, meg a kezét, és azt nézegetve már jobban el van. Újabban fel szoktam neki gyújtani egy kislámpát (amikor már sötét van kinn) és azt jó sokáig bírja bámulni, a végén még el is alszik bele.

Pemeske!
Hanna is "dumál" már. Szóval Gréti is biztos nagy dumás lesz majd.

Panda!
Én szülés után többször elájultam, úgyhogy a doki élbõl felírta a vasat. Szóval most is szedem, mint a terhesség alatt.

Petra!
Hannuskám a bal mellemet nem akarta elfogadni. Próbáltad már a hónaljtartást. Mintha a hónod alá csapnád (párnát teszel alá) és akkor olyan pozícióban néz a melled felé mintha a másikat szopná rendes irányból (jó hülyén írtam le mi? de remélem megvan mit akarok). Én próbaltam ezt, de jelzem nekem nem is volt tej a bal mellemben, csak azt mondták ettõl majd beindul (nem jött be), de nekem még bejöhet. Jelenleg egyébként csak egy mellbõl szopizik, és kap pótlást is.

Lányok!
Nekem a szopis teától folyton folyt a tejem, de iszonyúan, zuhanyzás közben spriccelt. Amióta nem iszom sokkal több marad bennem és a babu többet tud inni. Fura mi?

MA ESTE A TV2 NAPLÓBAN MEGTEKINTHETITEK AZ ÉN GYÖNYÖRÛSÉGES HANNÁMAT (MEG A KEVÉSBÉ GYÖNYÖRÛ APJÁT)

Puszi
dec8 és a 9 hetes Hanna (aki már ugyancsak 4 kg)
dec8
 
 


Sziasztok!

ElkiabáltamKép Éjjel hajnal 3-6-ig fent volt és a pocakját fájlalta. Kasi semennyi nem volt most délutánig, de csak jóindulattal lehet kakinak nevezni, mert szerintem csak széllel jött. Sokat durrogtat. Abbahagytam a szopis tea ivását múltkor 1 egész hétre de a babám pocakja ugyanúgy fájt tõle. De megint abbahagyom, hátha. Tejrõl is lemondok, bár a reggeli 2-3 dl-t nagyon hiányolni fogom. Tejterméket mást szinte nem is eszem. Ja de!!! tejföl! Ehh. Meglátjuk mi legyen. Azt hiszem szigorú tej és egyéb diétára fogom magam, hogy kiderüljön mitõl fáj a hasa.

ILKE!
Azt hiszem 1 cipõben járunk! A Gabi sem tud kakilni, pedig olyan hig a széklete hogy még. Szóval ezért nem értem miért nem megy neki. Valaki irta, hogy az is lehet, hogy mivel olyan hig a széklet ezért nem kap a végbél megfelelõ ingert. De szerintem van ingere a gyereknek hiszen erõlködik, de úgy, hogy teljesen bevörösödik, aztán nem jön és elkezd üvölteni. Te mit szoktál csinálni, hogy legyen kaksija? Lili is hasfájós, vagy csak 2 hete küzdötök? Csak hogy tudjam mire számitsak. Mondjuk ha magamból indulok ki akkor ez a gyerek 6 hónapos koráig szenvedni fog, mint én. Nekem akkor múlt el a hasfájásom, mikor kaptam mást is anyatejen kivül, de én nem akarok adni neki semmit 6 hóig, de az még nagyon messze van.

Gabit ma 2x csak a babakocsiban a levegõn rázva sikerült elaltatnom. Igen rázva, méghozzá az enyhe és a vad rázás között valahol. Én mindig le voltam döbbenve, ha anyukák az utcán vadul rángatták a babakocsiban üvöltõ gyereket mindenestül, de a Gabi igy kb 1 perc alatt megnyugszik és még 1 perc múlva alszik is. Mondjuk ez még szerencsés, mert van valami "trükk" legalább!Kép Imitálni kell a rossz járdát és akkor minden rendben... ideiglenesen. Jaa vajon a baba székletének rotkasága és az én székletem ritkasága között van valami összefüggés??? Mert én sem voltam vécén már 3 napja. Tudjátok mit nem értek? Mikor a kórházban voltunk fájt a pocakja, aztán itthon is. Ez megszünt kb 2 hetesen nála és most 1 hete megint fáj a hasija, pedig minden ugyanaz! Akkor még több tejet ittam, meg kávét is reggel egy keveset... 1 hete nem iszom a kávét!!! Lehet, hogy??? ÁÁÁ az nem lehet! A kávé segitett volna neki is?
A Grape Watert tegnap óta adagolom neki, de idáig nem nagyon használ, vagy türelmesebb legyek?
Ja a másik ahogy még el lehet altatni ha fogom a gyereket mintha szoptatnám, teljesen magam felé forditom még jobban, hogy a kis pocakját kicsit nyomjam ahogy lélegzem és cumi a szájába ami majdnem a cicimnél van. Járkálni kell vele de nem akárhogy, hanem kicsit táncolva, hogy ringjon is meg rázkodjon is kicsit. Borzasztó. A jobb alkarom olyan izmos lesz hogy még. Azon van a feje és a teste is. A balban nem tudom ugyanigy megfogni és ott hisztizik. Ki érti? Na mindegy. Addig kell vele igy járkálni mig el nem alszik, azaz ki nem köpi a cumit, na akkor végre leülhetek és betámaszthatom a karomatKép Ilyenkor mé kell várni legalább 20 percet, hogy mélyen aludjon és csak akkor tudom letenni, mert ha elõbb teszem le akkor felébreszti magát. Mert amig nem alszik mélyen addig repked, de én fogom a kicsi kezét igy nem ébred fel. Szép mi?Kép
Ja Gabikát tegnap este lemértük. 5 kg-on felül van!!!!!!! És még csak szerdán lesz 6 hetes! Ez azt jelentené, hogy 5 hét alatt másfél kg-ot hizott!

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha
A hasfájós babák általában szeretnek hason feküdni, mert akkor nem feszül a pocakjuk. Azt is nagyon szeretik, ha repülõ pózban tartod, akkor a karod nyomja a hasukat és nem fáj.
Valahogy így:
Kép
Ha pedig hanyat fekteted, akkor a kis lábát meg kell támasztani hogy szintén ne feszüljön a hasija. Ezt tapasztalatból mondom, Levi is nagyon hasfájós volt. Én fekve szoptattam és ahogy õ hanyat feküdt, a combomra támasztottam a lábát.

Lányok, ha csinálni akarok játszószönyeget Levinek, abba milyen bélés kell? Szivacs? A külseje csak plüss lehet?

Forti
Forti
 


Ja és közben simizd a hátát amikor a karodban van. Gabika azért nyugszik meg ha rázod a kocsit meg ha rázod a karodban mert az is jó hasfájás ellen, nem feszül a poci.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Vegre "beszel" a Kincsem, be nem all a szajaKép Eztan mar nem csufolhatja az Aptya nema kacsanak :-P

Sasha, Ilke,
Forti gyakorlati otletei jol hangzanak, szurkolok, hogy bevaljanak. Repkedes ellen nallunk a takaroba bugyolalas jott be, persze szolidan azert.
Ahogy iancsaeknal, ugy nalunk is a Laktoherb volt a pocakfajas oka, igaz, mi amator szinten uztuk, kopp-kopp. A kave meg lehet hashajo, nem kizart, hogy osszefugg.

Kicsit off, ma kaptam levelben egy "hasfajos Apukatol", mert panaszkodtam:
"Fel kezzel is eleg jol gepelek mar, egyelore csak e-mailt tudok irni, a zenekeszites es prgmozas meg nem megy, de ami kesik, nem mulik, persze 5 percenkent fel kell allni, mert ha rajon, hogy ulok (rajon, okos gyerek), feszkalodik.
Van az a Gripewater, ami elmulasztja a hasfajast, egyszer kiprobaltuk, asszem, bevalt, egyelore a kiserletet nem tudjuk ismetelni, mert kikopi,ha 5 litert adsz neki, azt is, mindet.
Van egy masik szer, amit eves elott 15 perccel kell beadni, ezt majd akkor tudjuk hasznalni, ha elvegeztuk a josiskolat, raadasul Nandor kezdi leegyszerusiteni a kommunikaciot, tokeletesen ugyanugy sir ehseg,
hasfajas es almossag (3) eseten, gondolom, azert, hogy az egyuttes fennforgas eseten kulonbozo sirassal ne kelljen vacakolnia.
Kettonknek osszesen 5 diplomaja van, meg 7 nyelvvizsgaja, illetve voltunk mar Nobel- es Oscar-dijra felterjesztve, megis a legbuszkebbek arra vagyunk, hogy hosszas kiserletezes utan Piroska ismeri Nandor megfingatasanak, en pedig megrottyantasanak modszeret (kell a ket szulo!), a legnagyobb orom pedig az, ha kajalas utan 36 perccel boffent.
Na, megvigasztaltalak?"

Forti,
a plussokkel vigyazz szerintem, mert gyakran fognak, foleg az elenk szinek, gondolom, abbol csinalnad. MAsreszt meg nekunk van pluss "ragokank", hat egyszeri nyalazastol osszeallnak a pluss-szalak, es ugy mar nem annyira jol nez kiKép Nekem a Hugom varrta a szonyeget, gyerekmintas kartonbol, kisse patchworkosre, tepozaras a vege. A belest en vettem bele, nem tudom, mi a hivatalos neve, olyan feher, nehol lesteppelt. En ugy kertem, hogy a szonyeg sarkaiba tegyen kotot belulre, hogy hozza tudjam rogziteni. Jaes, ha kinovi /ami lassan elerkezik, mert a fordulassal mar pillanatok alatt legurul rola, pedig jo nagy/, akkor falvedonek is jo lesz, akar belessel, akar anelkul.

Na, ez se lett rovid, bocsi.
Remelem, jo hetvegetek volt, sziasztok
-Afonya
Névtelen
 


dec8,
Most láttam Hannát és a papáját (alias=Hurka GyurkátKép))), aranyosak voltak! Köszi, hogy szóltál!

Sasha,
Lili nem volt eddig hasfájós, még az elsõ hetekben sem. Minden nap akár többször is volt kakija, de most kb. 2 hete egyik napról a másikra mindez leállt. Tegnap megint nagyon nyüzi volt már, hát egy picikét hõmérõztünk és már jött is. Elõtte a glicerines kúpot használtuk 2x, de tegnap már az sem segített. Szóval elég tanácstalan vagyok, már gondolkodtam rajta, hogy elviszem a Bethesdába, hogy vizsgálják meg. De az egyik barátnõm azt mondja, hogy ez természetes, mert ilyenkor ér el a bélrendszerük egy bizonyos fejletségett és ezért a sok kimaradás, õ 2-3 picikanál gyümilére bíztat. Azt meg én nem nagyon akarom. Szóval nem tudom mit tegyek, gyakorlatilag 2 hete nem kailt magától.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sasha
még valami: mi a Sab cseppet használtuk, nekünk az vált be de nagyon! Egyáltalán nem volt hasfájás miután elkezdtük szedni, ill. adni Levinek. Evés után vagy közben 4-5 cseppet anyatejbe kiskanállal. De nálunk maga a hasfájós idõszak is 2 hetesen kezdõdött és kb 8-10 hetes koráig tartott. Utána már a csepp sem kellett mert elmúlt hála az égnek.

Áfonya
akkor szerinted ne plüss anyagot vegyek hanem kartont? Nem ragaszkodom a plüsshöz, csak nem tudom hogy mibõl készülnek igazából. Bár Levinek szerintem mindegy csak jó szines legyen és lehessen nyalogatni. Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


FortiKép
En nem igazan szeretem a plussot, rugdalozokban sem, mivel Reka nagyon erzekeny boru, es a pluss szamomra nagyon muszalasnak tunik, olyan izzadosnak. En a pamutra eskuszom ezertKép Nomeg amit irtam, hogy osszeragad es megkemenyedik, legalabbis en ezt tapasztaltam a jatekokon. Jaigen, es nem tudom, mire tenned ra, parketta, szonyag, mupadlo, de szerintem tul puhara, suppedosre se csinald. Egyreszt megint az izzadas miatt, masreszt nehezebben mozog is rajta akkor, ha tul puha. Igaz, hogy neha Reka is lekoppantja az orrat-fejet kicsit, dehat meg kell tanulnia ezt is, nem kell mindentol vedeni oket.
Es a pluss csuszik is. Ezt mar tenyleg az eloitelet mondatja velem, lehet?Kép
Itt a babaneten van a Foltvarro Cili, o keszit ilyeneket, en megneztem a honlapjat otletekert, szerintem azok se plussok. Roviden ennyiKép
-Afonya
afonya
 
 


dec8: én sajna lemaradtam. Mért voltatok a tévében?

Nem tudom miért, meg hogy van ez, de mintha Julinak is megint fájna a hasa kb. 1 hete. Gondolkodom, de nem változott semmi, mégis.
Ma délelött az apája tápiztatta, és le is fektette, én szabad-órát kaptam, aludtam is egy kicsit, meg olvastam is (végre!!), aztán ö vitte le sétálni, én meg megföztem az ebédet/vacsorát. Önzö módon jól éreztem magam egyedül Kép

Juli új képeit [url=http://kep.tar.hu/szalaijulia/index.phtml?aid=27540401" TARGET="_top]itt[/url] nézhetitek meg. A profilomba is próbálok új képet rakni (ez nem mindig sikerül).

zsani
zsani
 
 


Zsani,
mar meg is kukkoltalak Benneteket, gratula a szulinaposoknak. Tunderi a lanykad, aranyos pofija van. Es milyen hosszu mar Juli!!
Kicsit off: Jol lattam, van egy tuzfolt/anyajegy a karjan? Egy baratom lanyanak is van hasonlo, pont ott, mint Julinak is, es nagyon tanacstalanok, mit csinaljanak vele. Merthogy a kislany most mult egy eves, es hat nagyon piszkalja mar, mert ugye puha, meleg, szines.. Es nem nagyon szurkul/barnul nekik a teteje, pedig a borgyogyasz azt mondta, idovel azt fog. Nektek a doki mit mondott?

-Afonya
Névtelen
 


ZSani
nagyon szép nagy lett már lilike Kép

Dec8
sajna nem látam tegnap a riportot csak az elözetesét Kép mert neteztem meg vendégek voltak .Kép

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Zsani!
Én is megnéztem a képeket, nagyon édes Juli, de tényleg hosszú, szerintem hosszabb, mint az én 5 hónaposom, bár én is alacsony vagyok.

Afonya!
Tûzfolt: nekünk is van, Lilinek a tarkóján. Mi is azt a választ kaptuk, hogy semmi gond, majd elmúlik, de egyenlõre "tartja magát". Bár volt mindkét szemhéján is egy-egy kicsi és az már tényleg nem nagyon látszik, inkább csak ha sír.
Nem tudnád megadni annak a foltvarró honlapnak a címét? Szivesen megnézném, én is szoktam alkotni néha faliszõnyeget, ilyesmit. Én pl. mindig vadászom (gyûjtöm) az apró mintás karton anyagokat, és amikor valamit kitalálok, akkor van mibõl összeválogatni a színeket.

Ilke!
Lehet, hogy megköveznek itt engem, de én lehet, hogy kipróbálnám azt a néhány kanálka pl. õszibaracklevet, nem hiszem, hogy jobban ártana, mint a rendszeres kakiltatás. Bár hozzá kell tegyem, nem volt most energiám visszakeresni, hogy Lili pontosan mennyi idõs, de mintha a 4 hónaphoz közeledne?

dec8!
Mi is késõbb kapcsoltuk be este a tv-t, úgyhogy nem láttalak benneteket. Mi volt az apropója?
berka
 
 


Áfonya,Forti
Meg tudnád adni Cininek a honlap címét? Kerestem de nem találtam, és engem is érdekelne, hogy milyen ötletek vannak ott. Igaz én már megvettem a plüs anyagokatKép. Azt tervezem, hogy egy Micimackós képet fogok felnagyítva megcsinálni, ezért kellett a sok egyszínû, élénk anyag. Az aljára pedig termo anyagot vettem, középre pedig egy vékony vatelint gondoltam (de ezt még nem biztos, hogy belerakom). Hát majd meglátjuk, hogy mi sül ki belõle. A plüsrõl jogosak az észrevételeid, de ha már megvettem megvarromKép).

Zsani,
Nagyon édes Juli!

Gyõzelem!!!Kép)))
Tegnap este Lili magától kakilt! He,he az élet apró örömei, vagy nem is olyan apró?Kép Már két hete ezen stresszeltem...
Szóval most egy kicsit pozitívabban látom a helyzetet. Én a sok barilére gyanakszom, mert az elmúlt napokban literszámra ittam.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Bera,
IGen Lili most múlt 4 hónapos, de azért nem akarok neki semmit adni még, mert mi optimális esetben csak 1 éves kora után kezdhetjük el a hozzátáplálást. A papija allergiája miatt. Szóval mindennel amíg lehet addig kell várni. Azért köszi, egyébként nincs kétségem a felõl, hogy használna.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Bera, Ilke, mailt kuldtem.
Most visszaolvasva, ugy irtam a plussrol, mintha valami emberiseg elleni buntett lenne abbol barmit is kesziteniKép Sok Anyuka meg imadja a plussrugikat, es siman felnonek a gyerekeik. Csak Reka ha kicsit is megizzad, mar ragyas lesz az arca, es a hajlatokban elkezd "hamlani" a boreKép Es az is igaz, hogy gyonyoru, elenk szinuek, biztos, hogy szep szonyeg lesz belole.
-Afonya
Névtelen
 


K@rvajó, elveszett a hozzászólásom......................... Jó hosszú volt. Imádom ezt az állandóan újratöltögetö szkriptet. Ezerrel gépeltem, mert közben Juli hiányolt, erre eltünik az egész.

Szóval rövidebben:
tüzfolt: azt mondták elmúlik, én körömvirágkrémmel kenegetem, múlik töle. Már csak kis részen piros.

Patchwork: kep.tar.hu/zila is patchworkös oldal.
Van egy jó bolt a XIII. ker. Pannónia utcában, a Csanády u. magasságában kb. Ott rengeteg nagyon szép kismintás anyag van, kékfestö is. Nagyon szép karácsonyi mintásak voltak tavaly, nem azok a tucatáruk, amik máshol. Lehet hogy a héten el is megyünk megnézni.
(kedves Babanet, ezt kb. 60-as szótagszámmal irtam, ne vesszen el, ha lehet!)

zsani
zsani
 


Tettem új képet a profilba, bizonyitandó, hogy még szopik a csaj Kép

zsani
zsani
 
 


sziasztok
Egyre rosszabbak az éjszakáink. Most már 3-4* kelünk, és nem is akaródzik visszaaludni. És a szopi is úgy megy, hogy szopik kb. 5 percet, majd cibálj a cicit, és aztán persze sikít. Kezdek kidõlni. Lehet, hogy ez a háromhónapos ugrás? Bár már tart egy-két napja, s csak a héten leszünk 3 hónaposak. De akkor mi?????? Bocs, hogy panaszkodtam

sasha
Hasonló gondokkal küzdöttünk, mint ti. Nálunk az is bejött, hogy úgy fogjuk, hogy a hasikája fekszik a karon, fejjel elõre felé. Nem tudom, világosan írtam-e. Így még a másik kezemmel is tudom picit nyomni a pocakot, s ezt nagyon szereti, be is szokott aludni. - Most látom, hogy Levi ugyanezt tanácsolta, sõt még illusztrálta is Kép
A séta nálunk úgy megy (tiszta hülyének néznek), hgy a síró babakocsit tolom félig a járdán, félig a füvön, mert így jobban ring, s használ általában Kép

Zsani
nagyon édik vagytok Kép

üdv,
bringa és hanna (3 hó)
bringa
 
 


Sziasztok!

Ma volt 2 kakis pelus, de még mindig kell neki!Kép

Forti!

Köszi az illusztrálást, de azt a pózt utálja, fõleg ha én fogom úgyKép

Ilke köszi.

Zsani!
nálunk nem akar bejönni, de lehet jobb is, mert fél alkarral nem is birom már el. 5 kg felett van már...

Lányok, ha valakinek van ml-s mérõje megnézné nekem mennyi az öt ml? kávéskanálnyi, evõkanálnyi???

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Nem tudom mi annak a kanálnak a neve Kép ,de a mokkáskanálnál nagyobb, az evõkanálnál viszont kisebb.


Áfonya!
Köszi!
Nekem ez az egyik kezdõ próbálkozásom a babaszobában van, kisebb foltokhoz nincs türelmem.Kép

Kép
berka
 
 


Sasha,
es az nem lehet, hogy a gyakori szopik miatt sok elotejet eszik es az meghajtja? Es azt meg nehez kinyomnia, a hig szekletet? Olyan jo lenne, ha nem szenvedne ennyit szegeny Gabibaba, meg olvasni is rossz, hat meg atelniKép

bera,
gratula, olyan kis vidam, harmonikus szinekKép
-Afonya
Névtelen
 


Sasha!
Szerintem legalább kölcsibe próbálj hordozókendõt szerezni!
Abban nagyon jól lehet hasfájós babut nyugtatni, és még megszakadni se fogsz!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sasha!
Teaskanal 5 ml
Evokanal 10ml
Névtelen
 


Ilke

[url=http://kep.tar.hu/foltvarro/index.phtml?aid=27533881" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/foltvarro/index.phtml?aid=27533881[/url]

Cili oldala!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Kataa,
Szerintem ne aggódj a pöttyök miatt! Solyminak is , miután lemúlt az arcáról, felment a fejére, most meg lefelé a mellkasára. Valszleg a tejtõl van, de nem erõs, mert szinte semmit sem eszem (mármint olyat, ami bármi gondot okozhatna a gyereknek). Mutattam a dokinak, és szerinte nem gond.

Sasha,
A hordozót én is tudom javasolni - sokkal kényelmesebb hosszútávon, mint kézben hordozgatni, és utazni is jobb vele. Szegény Gabi! Kitartás! Nekem a védõnõ azt mondta a híg kakira (Solyminak is az van), hogy még fejletlen az emésztése, és a cukrot nem tudja elég jól megemészteni, de ez majd elmúlik... Valaki említette a sok elülsõ tejet - ebben lehet valami!

Lányok,
Van valaki, aki a Városligetben szokta tologatni a babáját? Mert én igen, és jó lenne összejönni...

Üdv:
Zita
parazita
 


Sziasztok,

MA megjartam a nogyogyaszt a 6 hetes kontroll miatt.
Szerencsre minden Ok volt es felirta a gyogyszert is.
Viszont azt mondta hogy ha mar nem szoptatok akkor is szedhetem a ha bevalik.Meg nem valtottam ki de ugy olvastam nem az a neve amit irtatok.
Na majd holnap kiderul.
Addig apukam vigyazott Alexra,aki nagyon jol viselte a tavolletemet,persze hozza kell tennem hogy vegig tologatva volt a babakocsiban : ))))
Lanyok,en ugy irigyeltem azt a sok kismamat a korhazban.Olyan jo volt pocisnak lenni…….
Persze ez mindennel tobbet er hogy van az embernek egy gyonyoru babaja de en imadtam amikor a hasamban volt.
A pottyok kezdenek mulni ugyhogy lehet hogy holnap kihagyom a borgyogyaszt,ahogy valaki ajanlotta kenem babakremmel a kis pofijat.
Kaki ugyben nalunk is volt izgalom mert tegnap volt a 3,nap es este mar etvagya sem volt ugy tele lehetett a hasa.
Aztan vegre volt egy jo nagy adag es meg ma is egy emberes.
Bar en hozza vagyok szokva 2-3 naphoz a tapszer miatt de minidig ugy izgulok.
Bar a hetvegen adtam amr neki kamilla teat hatha az is segitett.

Iancsa,
Nagyon edes Almacska !!!!
Mar en sem iszom a szopis teat mert megcsomorlottem tole,es tejem nem lett tobb se kevesebb.
Bar Alex csak ritkan hasfajos de akkor bevalik a Gripe Water.

Dec8,
En sem lattalak sajna,de kar…
EN is mondtam a dokinak hogy alig van tejem azt mondta nem baj lenyeg hogy szoptassak mindig.Hat azzal nincs baj.

Afonya,
Jo volt a szoveg,es milyen igaza van a haverodnak !!!

Zsani,
Hu de nagy mar Lili babad !!!

Zita,
Hat igen nehany van a fejen is szegenynek.Hat ez nem az en tejemtol van hanem amit kapok.DE nem baj lenyeg hogy neki jo legyen.
Sajnos mi nem ott lakunk de jo is az ha az embernek van tarsasaga.
Pont a mult heten talakoztam Miszikevel a kismamaktol es mivel kozel lakunk jo lesz majd egyutt setalgatni.

Puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Bera
én bizti hogy nem vetlek meg de ha szereted a baracklevet akor te igyál azt és mikor szoptat akor az átfog meni a babába és az meghajtja én nekem ez bevált de ha te nem szereted akor athatod a babonak közvetlenül bár itt ez a felfogás nem népszerü Kép már mint hogy a babának baracklevet vagy bármi ilyet adjunk Kép .

Puszancs Csics és Petike Kép
csics
 
 


Lányok
bár lehet hogy buta ötletnek tünik miért nem szervezünk babatalálkozot a városligetbe vagy valamien zöld helyre én ugyse tudtam elmeni a kismama talira igy élöben még nem is látalak titeket .

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Egész hétvégén nem voltunk itthon, csak most volt idõm olvasni Benneteket.

Sajnos kakibajokra nem tudok semmiféle jótanáccsal szolgálniKép. Én már azt vártam, mikor jön el az az idõ, mikor Ádám csak egyszer fog kakilni naponta. Már ott tartunk, hogy néha csak egy kakis pekplus van, de akkor másnap akár 3 is. De ez már azért kevesebb, mint a napi 4-5 db.
Különben nálunk mindegy, hogy mit eszem vagy iszom, Ádám kakilását nem befolyásolja (az enyémet annál inkábbKép). Õ is mindig nagyon hígat alkot, de nem is nagyon tudna mást, mikor ugye csak szopik.

Ma nagyon aranyos volt Ádám. Azzal szórakozott, hogy a mamuszát (vagy mi az, amit ráad az ember, olyan plüss kiscipõ) húzogatta le. Én palacsintatésztát kevertem a konyhában, 2-3 percenként benéztem, visszahúztam a cipõt, és kész. Remélem, máskor is eljátszik majd így, nemcsak ma. Igaz, az utolsó néhány palacsintát már úgy sütöttem, hogy közben végig a kezemben volt (meg is fájdult rendesen a bal karom), de nem baj.
Ha valami érdekes dolgot lát, majd kiugrik a kezembõl, úgy "repked", és közben sikongat. Nagyon édes!

De most sajnos picit fáradt (nemcsak õ), így mennem kell, mert nem bír mit kezdeni magával. Szerencsére most itthon van a férjemKép, így Noémi az övé.

Mindenkinek minden jót, Sasha, Gabinak külön hasfájás mentes éjszakát!

Aludjatok gyorsan sokatKép!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Ma megvolt a két hónapos szuri. Úgy lett, ahogy gondoltam. Õ jobban viselte mint én.Most apukáján alszik, mint a bunda. Szegénykém! Tegnap Erzsébet napi családi közös zaba volt, és mindenki kézrõl kézre adta a kis drágát. Úgy elfáradt, hogy szinte egész nap aludt.Kép

sasha!
Nagyon együtt tudok veletek érezni. Nekünk is nagyon beválik a rázás, nagyon menõk a macskaköves járdákKép

Áfonya!
Nagyon tetszett a hasfájós apuka történet. Hogy megváltoztatja az ember fiát és lányát egy pöttöm kisgyerekKép

dec8!
Sajnos mi is lemaradtunk Rólatok.Kép
Éljenek a dumaláda kiscsajokKépKép

Csics!
Nekem tetszik a tali ötlete, csak nem tudom milyen lesz késõbb az idõ. Hidegben nem túl jó sokáig kint lenni, csak akkor meg hol??

Pusszancs
Pemeske és Gréta 9 hetes
pemeske
 
 


Ilke,

Köszi a hiányolást, megvagyunk. Emília mostmár fordul a bal oldalára is ,hasra még mindig nem. És vadul pancsol a fürdõkádban..Kép nagyon édi, tegnap felvettük videóra. Olyan veszettül csapkod a kezével és a lábaival, hogy néha megijedek és odakapok, õ meg csak vigyorog. Csak akkor ijed meg néha, mikor vizet fröcsköl a saját arcába...kis kuka...Kép És elkezdtünk kacarászni.Néha elég egy vicces pofát vágnom, vagy megcsiklandoznom.
A fordulásra visszatérve, ma kétszer visszafordult hasról hátra, pont mikor kameráztuk.Kép
Ja, a múlt héten csütörtökön egész nap a nagyinál voltunk, csak este olvastam, hogy mentek a Megatoysba...Kép majd legközelebb.

Sasha

Szoktad hason altatni Gabi Manót? Az is segíthetne neki elpihenni mikor fáj a hasija.KépPersze csak nappal.És ha kajcsizás közben vonaglik vedd fel függõlegesbe egy-két percre,akkor kijön frissibe a büfi és nem szorul be a gyomra közepébe. Mi nem voltunk ugyan hasfájósak,de vonaglás volt és ez nagyon bejött.Kép

Lányok,

December elején megint megyünk az angol nagyszülõkhöz. Már elõre izgulok, hogy mi lesz a repülõn. Lehet, hogy megint ott fogok szoptatni...Kép nem baj, nem érdekel ki látja. Egyedül az idegesít, hogy lehet hogy pár napra megint felnorul a Manó napirendje, pedig már kezd egész jól kikristályosodni.Kép
Ma voltunk bent a munkahelyemen a Manóval.Persze százan megcsodálták.És mindenki azt mondta, milyen nagy baba. Ami viszont furcsa, hogy minden második ember megkérdezte, hogy szoptatok-e még. Miért, az olyan ritka, hogy 4 hónaposan még szopik egy baba manapság?Kép
Holnap kapjuk a 4 hónapos szurit.Kép BRRRR.

Na most megyek aludni, mert leesik a fejem.

Jó éjt Mindenkinek!


Nyuszi és Emília, aki szombaton volt 4 hónapos
Nyuszi
 


Pemeske
remélem még egy kicsit marad ez az idö igy tudnánk a szabadba talizni de ha nem akor is ki lehet találni valamit valami olyan helyet ahol nem nézznek ki egy rakás gyereket anyukákal Kép

Puszancs Csics és Petike Kép
csics
 
 


Zita!

Én szoktam, bár nem minden nap. Ma valószínûleg megyek.
Szóval, ha gondolod, akkor egyeztethetünk valamit.
Bár Balázska eléggé kiszámíthatatlan séta közben, de
hátha összejön.

Pusszancs
Szilvi
pszi
 
 


Lányok,
Kérdeznék, mert kicsit bajban vagyok.
Két napja véget ért a mensi mentes idõszakKép, szépen megjött, de tegnap óta olyan erõs, hogy félek el fogok vérezni. Éjszaka 3x áztam át, most megyek ágyat mosniKép. Most hívtam a dokimat a kórházban akinél szültem, de egész hónapban nincs, nem is lehet elérni. Nem igazán tudok kihez menni, persze ha más nem akkor bemegyek az ügyeletre a kórházba, de kérdezném, hogy nektek mi a véleményetek? Az elsõ mensinél ez az óriási mennyiség természetes lehet? Nektek mik a tapasztalataitok? Sajna a közérzetem sem a legfényesebb, szédülök, nincs erõm...szóval gáz.

Viszont egy jó hír a végére: Lilinek teljesen rendbejött a pocija úgy néz ki!Kép Most már minden nap van kaki, iszom is a barilevet rendesen.Kép

Várom nagyon a válaszokat, mert nagyon tanácstalan vagyok. Nem tudom, hogy rohanjak a kórházba, vagy várjak még?

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke!

Az elsõ kettõ nekem is ilyen volt, azt mondtam, hogy ahhoz képest a gyermekágyi vérzés semmi nem volt...
De persze, ha már úgy érzed, hogy nagy a gond, akkor jobb orvoshoz fordulni.
Javulást!!!

bera
berka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: