Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Kép

Mivel elölről nemtudok visszaolvasni, így hátulról kezdem, hátha úgy jutok valahováKép

Noresz!
Hát csak bíztatni tudlak, egyenlőre nem túl nehéz két gyerkőccelKép Ha Dudu fáradt csak akkor vannak összetűzések, azaz hisztik, de Csongort nem bántja.Kép Egyébként meg beledugja a kis ujját Csongor szájábaKépKépKép, meg simogatja a fejét miközben szopizik, meg állandóan fel akarja venni és megölelgetni (mint a játékállatkáitKép).
Sajnálom, hogy a kicsi megint beteg, nálunk is volt ilyen időszak amikor egyik betegségből a másikba mentünk át és halomra kapta szegény lyányom az AB-t. Szóval lehet, hogy van egy ilyen érzékenyebb korszak!Kép

Rebi!
Gyógyuljatok!!!***********************

Buksi!
Jó utat!!!Kép Azért remélem szibériai tigrissel nem találkoztok majd!Kép Bundabugyit csomagolniKép Internetkávézót feltérképezniKépKépKépKép

Nem csodálom, hogy megijedtél Vencel legújabb trükkjétől!!:S

Boró!
Gratula a fogasodáshoz! A képek valami elképesztőek!! Olyan kedvem támadt utazni!!!KépKépKép

Te is és Buksi is kérdeztétek a szopit.
Szóval harcolunkKép PróbálkozunkKép Mintha kezdene haladni a dolog, Csongi pofija kerekedik. Bár egész nap a cicimen lóg szinte, Judit (a szoptatási tanácsadó) szerint szuperjól csináljuk.. sőt a gyerek egy kis szopigép, mert ő még olyat nem látott, hogy 20 perces baba az ujját szopta volnaKép
Eddig két alkalommal jártam ott, hogy feladom, de Judit mindig tartja bennem a lelket, nagyon sokat segít, iszonyú hálás vagyok neki ezértKép

Andi!
Örülök, hogy meggyógyultatok végre!!!Kép
Ez a játszóház azért érdekes lehet!Kép

Nelli!
Mikről maradtam le? Domcsi jár?Kép De jóKép
Nagyon jó, hogy tornázol! Nekem a csípőm szélesedett ki mégjobban, az már soha nem fog visszamenni, elbúcsúzhatok a kedvenc gimis farmeromtólKépKépKépKép Viszont ma már a régi itthoni nacimban lófrálok, húzódik vissza a pocimKép

Hajni!
Gyógyulj te is!!!
Majd megnézem a képeket is remélemKép

Szilvi!
Nekem is fáj, ha a gyerek strapálja magát, integet meg minden, és rá se bagóznak...Kép Dudu még nem beszél csak azt mondja "ott", ezt egy kétéves barátjától tanultaKép

Manóka!
Te életmentő!!!KépKépKépKép
Nagyon szép név a Zsigmond!!!
Neked is szól amit Noresznak írtam a tesóságról:9 Eddig bíztató a dologKép

Most elküldöm, mielőtt eltűnikKép
(Eddel hagytam abba azt hiszemKép)

hicudzsi
 
 


Ed!
Gratula az egyedül evő Kincsőhöz. Aranyos lehet! A Horror Étterem nagyon gáz, szerintem majd kipróbáljukKép

Ildi!
Nagyon ügyesek vagytok az üléssel!

Tünde!
Elég jó lehetett a cukrászdás nap! Elég érdekes a szakdoga címe Hogy bírod???

Bogi!
Tényleg anyósoddal ne törődj! Mivel kicsi lesz a korkülönbség így szerintem kisebb a trauma. Vannak érzékenyebb korszakok amikor sokkal nagyobb fájdalmat jelent a nagy számár a a picúr érkezése. Gondolom emlékszel, hogy az első idők milyen gyorsan telnek, ahogy a most pocaklakó már a szőnyegen nyomul a nővérkéje után, összenőnek

Ini!
Mesélj a gyerekekről!!! Mostanában csak másoknak írogatsz!Kép
Az album az egy honlap: borbelycsongor.uw.hu

Most mennem kell…
A szerelős csajokhoz csatlakozunk mi is felteszek pár szerelős képet, Dudu talált egy csavarhúzót és anyunál segített összerakni a szekrényeket!
http://babanet.hu/album/main.php?album=4024&page=3&image=110381

PUSZI!!!!!!!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

A mai legfontosabb dolog:

Drága Lilike!!!KépKép
Boldog Első Születésnapot kívánunk Zsófival együtt!!KépKép
A szombati meg a mai buliról is majd képeket kérünk. Milyen szép kislány lett belőle!Kép
Kép

HicuKép De jó, hogy írtál, örülök, hogy jól vagytokKép Most próbálom majd megnézni a honlapotokat hátha működik, mert nem jött be.
Dudu eszméletlen milyen nagy babaKépMájkrémeskenyérKép

Mennem kell ZSófihoz, de éjjel próbálok jönni!
annyi mindent szeretnék írni, ja és mégsincs ülésünkKép Azért kösz mindenkinek a gratulációkat hozzáKép

Ildi
bpildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ed, nagyon ügyi Kincső az egyedül evéssel! Kép Jól csinálod ezt a csigázást, most már én is nagyon kiváncsi vagyok. Kép Nem árulod el a nevet? Vagy most már megvárod, míg Buksi visszatér?

Szilvi, fapofás emberek engem is tudnak idegesíteni. Gratula Dorkának a köszönömhöz! Kép Foghoz drukkok! Remélem láz elkerült titeket.

Hajni, Tigribigri tényleg a Jégkorszakból van? Én azt hittem a Micimackóból. Szép mennyasszony voltál te is! Kép
Mindenkinek hosszú haja volt korábban? Úgy látom, sokan levágattuk a hajunkat a gyerkőcök óta, vajon miért? Kép
Alexa nagyon édes a munkahelyi képeken!Még ruhában is a tűzoltósághoz öltözött? Kép
Kitti mostanában nem produkált újat, még mindig a Kockásfülü a kedvenc, bár néha már sikerül anélkül sétálni menni. Muszáj volt rászoktatni, mert ha a nyúllal megyünk, akkor nem engedi a kesztyűt felhúzni, mert fogni kell a nyulat. Kép

Buksi, köszi a receptet. Még délelőtt egyszer benéztem, olvastam, délután voltunk vásárolni, így este össze is dobtam. Tényleg nagyon finom. Bár a formázás nem olyan tökéletes, mint a te képeiden, de szerintem holnapra úgyis elfogy. Jó utat nektek, holnapra már enyhébb időt mondanak, pihizzetek sokat!

Nelli, gratula Domcsinak a végleges járáshoz! Kép Beszéd miatt meg ne aggódj, majd fog ő még dumálgatni. Ügyi vagy, hogy van erőd otthon tornázgatni.

Andi, örülök, hogy végre meggyógyultatok!

Bogi, de édes Lili mind a két képen! Kép

Boró, miért kell levágni Kincsed haját? Nem adsz még egy esélyt, hátha a másik oldal is begöndörödik? Kép Gratula a fogacskához, pacsihoz és a nevetéshez! Édes lehet nagyon! Kép
Vukra nem tudom mire gondoltál, nekünk csak nyulunk van. Kép Visszanéztem a képet, azt hiszem az egy oroszlán, de azt Liliánáé, vagy majd Noémi kijavít, ha mégsem az. Gyerekkorom óta erre vágytam, hááát??? Már az előző fősulin is utáltam szakdogát írni. Bár azóta sokkal egyszerűbb, egy csomó minden rajta van a neten, be sem kell gépelni, csak másolni.

Ines, jobbulást nektek!

Rebi, remélem Levi is hamar meggyógyul. Nem lehet valahogy elérni a régi dokit? Vagy csak felhívni, hogy legalább most segítsen, vagy ajánljon maga helyett valakit?

Hicu, hát te itt? De jó, hogy van időd ránk is! Kép KépEgy kis szüléstörténetet nem mesélsz? Édes lehet Dudu Csongorral, miért pont a szájába akar nyúlni? Kép Örülök, hogy a szopi megy, kitartás a továbbiakhoz is!
Szakdogához hozzátartozik, hogy én az egyik mobilcégnél dolgozom, így gondoltam, hogy akkor valami közöm is legyen a témához, azért választottam ezt. Mert egy listából lehetett választani, de a többi cím nem tetszett. Úgy a fejemben már nagyjából megvan, hogy miket is akarok írni, majd csak meg lesz májusig, akkor kell leadni.

Ildi, mi történt az üléssel?

Mi ma végre vettünk ülést! Egy sima egyszerű, olcsó, dönthető és kényelmes is (Kitti által tesztelve). Végül 0-18 kg-os lett, és még a huzata is tetszett mindkettőnknek.

És még fülbevalót is vettünk Kittinek. Kihasználtuk a Valentin napi akciós kedvezményt. Ezzel kapcsolatban megint lenne egy körkérdésem: füllyukasztást hol érdemes, mire kell figyelni, meg ilyenek. Igazság szerint a kórházban kellett volna kilyukasztani, de valamiért akkor elmaradt. Azóta meg most sikerült fülbevalót venni.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


LILI!!!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk neked! Továbbra is legyél szép és okosKép és legyél mindig nagyon-nagyon boldog!!!

Kép

Sok puszi a Borbély CsaládtólKép
Csongor, Édua, Mashu és Emő

hicudzsi
 
 


Megnéztem egy pár képet végreKép

Hajni!
Nagyon szuper az apa munkahelyén sorozat!Kép Hogy bírta el az a csöpp lány azt a nehéz csövet???Kép
Gyönyörű az esküvői képetek is!!!Kép
Szép pár vagytokKép

Manóka!
Hát mindjárt megzabálom a fiadat, olyan édes ahogy alszik a kocsiban!KépKépKépKép Jó, hogy nálatok ekkora volt a hó!
Látom ő is inkább az edényekkel játszik, nem a játékaival..:S Én sem találom soha a mikroedényeket vagy afedelüket, mert a fél konyhám a gyerek játszókosarában vanKép

Buksi!
Mérnökember Vencel nem semmi.. nem értettem mit csinál a vonalzóvalKépKépKép
Ő is még mindig gyönyörű, de a kedvencem most a közös képetekKép

Bogi!
Szépséges a lányod!Kép
Olyan meghatóak ezek az ilyen volt, ilyen lett fotókKép

Tünde!
Fülbevaló ügyben nem tudok felvilágosítást adni, de ha jól emlékszem amikor a barátnőm ilyen helyen dolgozott, egy éves kor körül már megcsinálták minden babának, minden hacacáré nélkül.

MAshu a fotelban alszik a mellkasána fiával, Dudu meg épp a paelusokat dobálja szét a szobában, így volt időm feljönni megint.

Kicsit menekülés is, hogy itt vagyok, szuperjó közöttetek, feledtetitek a szomorúságot ti is (mint a gyönyörű gyerekeimKép)

Sajnos a szülés előtt két héttel meghalt az én imádott nagyim, akivel Dudu snapszerozott Karácsonykor. A család ügyesen titkolta, csak a hazaérés után kellett megmondaniuk, mert mindenáron fel akartam hívni őt elújságolni az unokáját. Most kimondtam, pedig nem akartalak szomorítani titeket.

Millió puszi!
Még lehet, hogy jövökKép

hicudzsi
 
 


Egy csomó ember nevét nem látom, Móki, Zita, Judit, Ágiboszi????
Most így hirtelen ők jutottak eszembe! Mi van veletek???

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Jajj Hicu, őszintén sajnálom a nagymamádatKép
Sajnos sokszor igaz, hogy ahova a Jóisten ad, akkor el is vesz valamitKép
Vigasztaljon most a kis Csongor meg Duduka!
De édes lehet Dudu, mikor simizi Csongort! Mennyi boldog, csodás percet élhetsz át velük!

Ini, mi a baja a gyerkeknek? Remélem nem komoly, csak az ilyenkor télen szokásos vírus. Írjál, hogy vagytok.

TündeKép Ez a kockásfülű nyúl annyira aranyos. Így ragaszkodni hozzá. Nálunk nem volt ilyen slágerjáték. Bár még lehetKép Gratula az üléshez! nektek legalább már összejött. Mi tényleg ennek extrán nagy feneket kerítettünk, de már mindegy.

Szóval nekünk mégsincs ülésünkKép Ahol tegnap megrendeltük onlájn ma felhívtak és közölték, hogy csak egy db van, konkrétan az sem olyan huzattal, hanem kukásnarancssárga, meg egy éve náluk áll már és meglehetősen koszos. Furcsa is volt, hogy mennyivel olcsóbb. Ezután a központot felhívta apa és megkérdezte, hogy nem tudnának-e esetleg újat rendelni. Elnézést kértek, hogy a régi viszonteladójuk ilyet akart eladni nekünk, majd közölte, hogy annyi probléma volt azzal a bolttal, hogy már meg is szakították az üzleti kapcsolatot. Erről ennyit. Apa jövőhéten megy Pestre és megveszi személyesen.
Na majd azért tudatom ha megvan, már csak azok kedvéért is akik érdeklődésssel olvasták a folytatásos, bénázásos, szappanos üléstörténetünketKép

NoémiKép Először is: remélem gyorsan meggyógyultok ebből a gombás-köhögéses betegségből. Ez a párásító dolog: marha szerencsés vagy hogy így rájöttél és nyugodtabban alszik. Én úgy tudtam, lehet rosszul, ez csak arra jó, hogy nem hagyja a nyálkahártyát kiszáradni és nem tudnak a kórokozók, baktériumok megtelepedni. De ha ettől jobban alszik miért ne? Nálunk ilyen probléma nincs, alvás rendben, meg mi sajnos néha penészedünk is olyan párában élünk, amíg nem szigetelünk meg vakolunk.
Anyós, meg a pelenkázás, nem értem miért kéne félóránként pelenkázni egy egyéves gyereket. Éjszaka sem kell felkelni hozzá pelenkázni, legalábbis én nem szoktam már elég régóta. Ezért miért ébreszteném fel? FElszívja a libero bőven azt a kis pisit. Sőt már néha alig van benne valami még egy jó 10 órás alvás után is. Inkább felkelés után termel bele jókora adagot. Napközben meg kaka után rögtön, de egyébként meg 2-3 óránként szoktam cserélni neki. De ha elolvasod egy még a kórházban kapott valamilyen babaápolással kapcsolatos kiskönyvet, abban is az áll, hogy ilyen korban a napi pelenka adag kb. 4-5 egy nap. Egyáltalán nem tesz jót a bőrének a gyakori csere, törlőkendőzés, meg kenegetés. PErsze, hogy az is irritálhatja a kis bőrét. Elmagyaráznám anyósodnak a te helyedben, hogy nem sajnálod te a pelenkát a gyerekedtől, csak az ő érdekét is nézed. Egyre inkább úgy működnek, mint a felnőttek. Legalábbis én Zsófinál azt veszem észre. Ő naponta egyszer kakál és 3-4 szer egy nagyobb adagot pisil. NEm hiszem, hogy anyósod is félóránként-óránként járna Wc-re pisilni.
Na csak felhúzom magam. Ne foglalkozz ilyenekkel csak Liliánával meg a pocakoddal.
Tessék szépen enni most már, hogy van étvágyad és a hasad sem megy. Írjál azért, hogy vagytok!

BoróKép Ez a pacsi, meg hahaha nagyon ügyesKép Ilyen hajról még sosem hallottamKép Fogakhoz is külön gratula. Panadol: ennyire megviseli a fogzás?

NelliKép Az elmúlt hetekben írtam én is, hogy Zsófi szinte alig mond valamit. Hát ahhoz képest már egy szószátyárKép A járkáláshoz Domcsinak gratula! A maradandó fogak meg nagyon sokat változnak még felnőttkorban is. Ezért korai aggódniKép

RebiKép Jaj szegény Levi, bárcsak már meggyógyulnátok teljesen és tudnál egy kicsit írni valami jót is magatokról! Doki: tudom ém is milyen érzés valami megbízható és jót elveszíteniKép

HajniKép De jó volt ennyi képet nézni rólatok! Úgy szeretem az ilyeneket nézegetni, én lusta dög módra nem töltöm az albumunkat már régóta, de majd megemberlem magam... Mekkora pocid volt!!!! Alexa nekem kapásból apára hasonlít, aki egy nagyon jóképű tűzoltóKép
Esküvői képetekről nekem is a királylány jutott eszembeKép Szépek voltatokKép

Szilvi, mi az, hogy csütörtökön lázasak szoktatok lenni? IkeaKép
Köszönöm: micsoda választékos kifejezésKép

A kimaradtakat pótolnám holnap, mert úgy elálmosodtamKép

Apától kapott ma Zsófi egy csöpögésmentes itatóspoharat és úgy tetszett neki, hogy ide sem akarta adni. Egész nap össze-vissza szeretget, de úgy hogy közben ilyen színpadiasan lehunyja a szemét. Zabálnivaló, és nagyon anyásKép
Ma mindenre azt mondta, hogy nem. Megkérdem tőle, Zsófi kérsz melegszendvicset, hozzon anya vacsorát? nem, és ingatja a fejét. Reggel egy csokis nápolyit akartam neki adni, erre ő visszatolta a kezem és fejingatással mondta, hogy nem. Nem is kérte. Szinte beszélgetni lehet vele. Azért cssk evett egy kis szendvicsetKép

Na jó éjt Mindenkinek!
bpildi
 
 


Lili!
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Kép

Andris és Móki
móki
 
 


LiliKép
Nagyon boldog első szülinapot kívánunkKép

IldiKép
AutósülésKép Már azt hittük, ez rendben van.
Poharakat már ebben a korban szeretik. Nagyon édi lehet, ahogy nemezik egyfolytában. Nekem Dorka volt ilyen. Mondtam neki: nem-nem, erre Ő: de-de.
Domcsi úgy szokott táncolni, hogy feját rázza nemmelKép

HicuKép
Őszinte részvétem a nagymamád halála miattKép Tényleg szomorú, de gyakran így van. Valaki születik, valaki meg meghalKép

TündeKép
Ha úgy érzed, hogy Kittike nem tépné ki a füléből a fülbevalót, akkor nyugodtan lövesd ki neki. Nálunk pl. a fodrászatban is megcsinálják. de van olyan gyerek, akinek többször is ki kell lőni, mert visszaforr, meg begyullad.

NoémiKép
Hát ez a folyamatos betegeskedés nem jó dolog, meg az anya mindig aggódik, ha sok AB-t kell a gyereknek adni, de vigasztaljon, hogy Dorka is állandóan beteg volt a bölcsiben, és most, az oviban szinte sohasem hiányzik, olyan jól bírja, pedig vékonyka szegény. Adjatok immunerősítőt neki, az sztem használ.

Én sem értem, miért kellene egy 1 éves babát óránként pelenkázni. Nálunk tényleg 4-5 fogy egy nap, de van, hogy csak 3. Attól függ, hányszor kakil. És nem piros a feneke, nem reklaám, hogy zavarja a pisi.

BogiKép
Édes a gyerkőcKép
Jó lehetett az utazás, és milyen jól kitaláltátok a kocsiban való lefoglalást.

AndiKép
Gratula az 1 éves adatokhoz, tökéletesKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Hicu őszinte résztvétem!
Annyira klassz, hogy ilyen ügyi kis csajszi vagy! Hidd el fog az a szopi menni, mert nem az a feladom-típus vagy! Judit=Sződy Judit?

Noémi örülök, hogy elmúlt a hasmenésed! Anyósodon "cseppet" kiakadtam, valószínűleg még a textilpelusok korában él. Én azt hiszem elküldtem volna a pelenkáival együtt. Kép

Most mennem kell főzni, de még jövök!
Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!

LILINEK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK! CSODÁLATOS AZ ILYEN VOLT ILYEN LETT KÉPEKEN, MINT EGY KIS TÜNDÉR A TÖRÖLKÖZŐ ALATT!
Kép

Hicu: nagyon jó, hogy ilyen hamar otthon lehetettek a kicsivel, sokkal hamarabb gyógyul az ember! Őszinte részvétem, remélem megérted a családod is, hogy miért nem mondták el.

Noémi: nagyon jó olvasni rólatok, gyógyuljatok meg. Anyós témában: szerintem is engedd el a füled mellett, és ha már pelenkát hozott, akkor mond, hogy a popsitörlő is fogyóban van! Én a sudocremet használom, ha piros-pöttyös lesz a feneke, van így nálunk is, akkor egész nap azzal kenem és másnapra rendbe szokott jönni, kivéve ha hasmenés a ludas. Az antibiotikummal kapcsolatban én csak azt tudom mondani, hogy a mi dokink homeós, ezért nemigen ad gyógyszert, és lám több mint 2 hónapig betgeskedett Matyi. Most elvittem egy másikhoz, felírt sumetrolint és én úgy látom sokkal jobban van, de a mai kontroll remélem megerősít ebben. Úgyhogy néha kell az a fránya AB.

Ildi: nagyon édes lehet Zsófi, amint szeretget, nálunk is 2 napja ad Matyi cuppanós puszit, eddig csak odatartotta a kis arcát a puszi helyett. Most meg ahol ér cuppant! Itatópohár Kép MIlyen? Szóval ti is beléptetek a :nemesek táborába!

Tünde: bár fiús anya vagyok, de a füllyukasztást szerintem egy fülbelövést csináló kozmetikusnál is lehet, bár szerintem teszteld le mennyire figyel a tisztaságra. A barátnőmék is így lövették ki a picilány fülét és épp csak pici nyikk volt mikor úgymond lefogták aművelethez. Ott voltam és tényleg nem sírt. Bár én nagyon sajnáltam és meg is fogadtam, ha lányom lesz ilyet soha, de persze a fülbevaló is olyan édes!
Milyet kapott Kitti?

Ed: nekünk is tetszik az a horror étterem, és mivel filmekben is kedveljük ezért egyszer bizti kipróbáljuk. Bár a férjemnek említettem Buksi 120 féle sörös éttermét és rögtön a címet klrte, hohy legközelebb azt fogjuk felkeresni, ha Pesten járunk.

Nelli: gratula a sétáló Domcsihoz, kép??

Noresz: kellemes sielést, szánkózást! Gondolni fogok rátok, remélem jó időt fogtok ki!

Buksi: Ti is biztos jól érzitek magatokat, remélem ha hazaértek írsz! Addigra az is kiderül Matyi jobban lett-e a sok gyogyótól.
És itt a rajzos képünk:
Kép

Ezt elküldöm, mert vacakol a net mostaában és folytatom!
zitus
 
 


Boró: nagyon tetszettek a képek, voltam én is egyszer az osztályommal Párizsban kirándulni, annyira jó volt újra látni! És Zoltánkincsed csuda édes! Miért akarod levágni azt a fodros haját? Jó lehetett, hogy így utaztatok, minden elismerésem apa szupi ötletéért! Fogakhoz kitartást!

Zárt topik: természetesen szívesen olvasnálak és írnék én is, ha zárttá válik a Pöttömök, úgyhogy ne hagyjatok ki!

Bocsi a szétszórtságért, de kissé álmos és fáradt vagyok, éjszaka Matyi volt, hogy 2-3 órát képes volt eljtszadozni, így nekem is éberen kellett figyelnem!
Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Gyorsan szeretnék Lilinek sajnos utólag Boldog Szülinapot kívánni!!! Isten éltessen még 110 évig!!!

Tegnap olyan fáradt voltam, hogy este 8-kor lefeküdtem, és reggel f8-ig aludtam. (kisebb megszakításokkal.Kép) Így nem voltam, és most is olvasok, este megpróbálok jönni. Pusz

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Hicu!
Őszínte részvétemKép
Olyan jó, hogy írtál, sokat gondolok ám Rátok, hogy hogy mennek a napok, én is nosztalgiázom közbe, hogy milyen volt, amikor Oli egy kis pindurka volt még.
Hanna is nagyon sokat segített nekem, meg persze most is. Most már olyan édesen eljátszadoznak egymással, ma ki nevet a végént társasoztunk a Hannával és Oli volt a dobó mester. Annyira élvezte, hogy dobálja a kockát.

Ildi!
AutósülésKép De így legalább olyan lesz, amilyet Ti akartok. Érdekes, hogy Opelba nem megy, mint német autósülés, német kocsiba. És rendesek, hogy elmondták, pedig a Römer Ts drágább a lordnál. Nekünk a TS plus van, Hannának a Römer KID.

Noémi!
Anyóst én is elküldtem volna a búsba. Liliána meg jobban lesz majd, ha vége van ennek a vacak időnek.Mi tavaly vettünk hideg ultrahangos párásítót, de sokszor elfelejtjük. Éjszakára még egy vizes törülközőt szoktam a radiátorra tenni, ha náthásak mint most, akkor pár csepp eukaliptusz olajat rá.

Ildi!
Náthásak és vele együtt baromi nyűgősek!!!

Szilvi!
Mi is napok óta rögtön a gyerekek után mi ia aludtunk, valami van a levegőbe. Tegnap csütörtök volt, remélem azért láz az nem.

Valentin napra én is kitaláltam jópofát, de én is inkább hétfőn mesélem el, hogy mi, mert nehogy olvassa a páromKép

Zita!
Itt nálunk is van egy homeopata gyerekorvos, és most elég rosszakat hallottam róla, ő sem akar soha AB-t adni, pedig néha muszály. A mi dokink mindig azt mondja, ha 3 napig nincs javulásra jel, akkor bizony néha hozzá kell nyúlni az AB-hez.

annyit gondolkodtam azon, hogy tulajdonképpen miért baj, ha azt mondjuk a gyereknek, hogy nénó mentőautó? Vagyis a dedó beszéd? Ők ezt fogják tudni ismételni először, vagy inkább ne?
Csak mert állítólag a Teletubbie(nem tudom, hogy ismeritek-e), állítólag pont ezért szuper, mert olyan nyelven (dedó) beszélnek, ami nekik való. Nekünk valóban hihetetlneül borzasztó...

Szóval egy kicsit most kavarodnak bennem, hogy jó-e vagy árt-e stb.
Szilvi, mint szakember, írsz róla egy kicsit?

Manóka!
Imi nagyon édes!!!!! Ha van energiád, akkor írjál légyszi a tűk különbségéről (spinális)

Tünde!
Mit dolgoztál a mobil cégnél? Megkérdezhetem melyiknél? Akár privibe is válaszolhatsz, ha nem akarod itt.

puszi
Ines
ini
 
 


Kép
ini
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket a képekre! Kép

Látom Ini felvetett egy kérdést, ami engem is izgat, mégpedig, hogy miért is ne mondjunk a gyereknek pá-pá-t s hasonlókat. Szerintem egyáltalán nem csinálunk vele rosszat. Én ha szirénázó autót hallunk/látunk ninót mondok, pápázunk, tiktakolunk és ezeket már ő is mondja és sok mást is.
Nemrégiben olvastam Vekerdy Tamás Kicsikről nagyoknak című könyvét. Ha nem bánjátok idéznék belőle, nekem nagyon tetszett ez a rész.

<font color="119911">Gyereknyelv
A gügyögés az, amikor selypegve, hülyén bájolognak a gyerekkel. Ismeri Karinthy írását? Azt hiszem, Gőgicse a címe. Karinthy utazik a vonaton, vele szemben ül egy család, apa, anya, kisgyerek. Egész idő alatt gügyörésznek a gyerekkel, és Bübükének szólítják - végül a szülők elalszanak. Karinthy szörnyen unatkozik, és megszólítja az ébren maradt gyereket: "Bübüte méjt nem ajutál?" Azaz: Bübüke mért nem alukál? És akkor valahogy így folytatódik a szöveg: Bübüke felém fordul, és mély megvetéssel néz végig. "Nevem Réz Jeromos." - mondja. "Az úrnak nem vagyok Bübüke. Ezeknek az vagyok, szegényeknek, mert rokoni viszony köt hozzájuk, és el kell néznem gyengeségüket... Ezek társadalmi félszegségek, uram, és én alkalmazkodom..."

Hát ez a gügyögés.
Egészen más a gyereknyelv. Hódmezővásárhelyen az én gyermekkoromban is élt egy igazi kisgyereknyelv, amit nemcsak a parasztasszonyok ismertek és beszéltek, hanem az óvó nénik is. Például:
A mama a gyereket a karjára veszi, és mutatja neki a lámpát.
Azt mondja hozzá: zsi-zsa. Aztán kimutat az ablakon, mutatja a holdat, arra is azt mondja, hogy zsi-zsa. A világosságot először így érzékelteti, így próbál tárgyakat meghatározni: Co-có a ló, a víz tü-tü, a kenyér pa-pa, a tűz f-jujj, vagy: f-süt.
Ezt az effet pedig úgy mondja, hogy beszívja az alsó ajka meg a felső foga közt a levegőt: f-süt! Ebben aztán az is benne van, hogy vigyázz, ne menj közel!
Így, az édesanya karján, ezekből a hangokból kedveli meg a gyerek a beszédet. És ebben a gyereknyelvben az a gyerek, hogy csak egyes hangokból vagy hangpárokból áll. A hangokat lehet gyakorolni rajta. És ugyanakkor ezek a hangok valamit utánoznak abból, amit kifejeznek.
Egy-egy hang ismételgetése és próbálgatása a gyereknek tetszik. Ami tetszik neki, azt szívesen csinálja, és így jön rá magától sok dologra, amit a tanítás semmiképpen sem tölthetne a fejébe.</font>

No mivel elmúlt éjfél megyek elteszem magam holnapra, azaz mára Kép
Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Hé, mi ez a kihaltság? Mindenki hétvégézik? Utólag Buksinak, Noresznek, Orskonak is kellemes utat kívánok!

Hicu! Neked van a legfontosabb mondandóm! Higgy el sok mindent a szoptatási tanácsadónak, csak egy dolgot ne: Hogy 2-3 nap összebújástól majd lesz annyi tejed, amennyi kell!!! Mert készülj fel arra, hogy esetleg sokkal több idő lesz! De lesz! Én is emiatt majdnem feladtam! Ahány LLL kiadványt olvastam, mindegyikben benne volt, meg a tanácsadó is ezt szajkózta, már kívülről tudtam. És eltelt sokszor 2-3 nap, és én csak vártam, hogy Dorka végre 2-3 órát elégedetten, jóllakottan végigalszik, és nem történt meg. 5 hetes korában mondtam azt, hogy most már úgy néz ki, belerázódtunk. Ja, és nagyon pótlásellenesek. Egy darabig bírtam az éjjel-nappal szoptatást, aztán már olyan kimerült voltam, hogy azért nem volt tejem. Dorka max. félórákat aludt. És ekkor nyomtam hozzá esti lefekvéskor egy pici tápot. Sírtam, hogy most már nem lesz megállás a lejtőn, mert most már mindig többet kell pótolni (ahogy lll mondja), de nem így volt. Dorka aludt egy pár órát, én is, és volt tejcsi a pihenéstől! Persze nemsokára tejtesótejre váltottunk, 2 hétig kapott 50-100 ml-ket naponta, egyre kevesebbet. A mai napig szopizik.
Csak azért írtam le, mert anno nekem is egy babanetes lány ugyanígy leírta, hogy hasonlókat élt át. És ez segített át a holtponton, pont akkor készültem feladni, épp tejtesót kerestem. Nagyon-nagyon jó az LLL, de nem kell szentírásnak venni mindent. Persze lehet, hogy neked pont az fog bejönni. Szóval kitartás!
Nagyon sajnálom, ami nagyiddal történt! Nekem apukám ment el a terhességem alatt&#8230; Akkor azt kívántam, bárcsak Dorka az ő kék szemét örökölné. Párommal mindketten barnák vagyunk, szülei is, anyukám is, így elvileg lehetetlen volt. Dorka minden nap ezerszer néz rám, és mindig az ő szemével... Így egy kicsit olyan, mintha velem lenne...

Noémi, hát neked sem könnyű a túllelkes anyóssal. Mindegyik dolog, amit írtál, külön-külön is kiborító, de a leginkább a "jajj mit adjon neked a mama?" volt. Mert még ok. a pelenkázás, hisztiznitanítás, stb., mármint Liliána úgyis tudja, hogy ezek csak a nagyival összefüggésben vannak, minthogy írtad, hogy a jelenlétükben kezdi el csinálni a nyavalygást. De hogy egy gyerek étkezési szokásait ilyen pici korban elrontják azzal, hogy egy nyikkanásra mittoménmit tömnek a szájába, attól rosszul tudok lenni. Egy életre elronthatják. Nincs jókedvem = eszem. Ezt nem is kell fejtegetnem. Felelőtlen anya, meg a többit, amit írtál, meg úgyis tudod, hogy nem vagy. Nem tudnád a párodon keresztül megvédeni magad? Hogy ő megvéd téged, amikor ilyeneket mond neki rólad? Akkor neked nem kellene konfrontálódnod vele, ez így 31(?) hetesen nem egészséges dolog.
A párodtól meg kérdezd meg, hogy szeretné-e, ha 4 éves korában is "mitatajsz"-ozna Liliána. Vagy szívesen megküzd-e azzal, hogy amikor már kínos, hogy így beszél, akkor meg kell tanítania neki egy másik nyelvet. De ne vitatkozz ezen vele minden nap. Ha csak este mitatajsz-ozik vele, de te napközben rendesen beszélsz neki, inkább téged fog utánozni, azt hallja többször. Amúgy a csecse-t én sem értettem... Kép Vagy az, amikor valami szép?
Pelenkadolog: Dorkának is volt gomba, az első fogai kibújásakor. Illetve előtte. Nem lehet, hogy fogzik Liliána? Nekünk is volt Canesten, meg más krém is, egy hónapig kenegettem, majd meguntam, nem kentem semmivel, popsitörlőt sem használtam, csak vizes vattát. (kicsit macera). Elmúlt, de hogy ettől, vagy hogy kijött a foga... ? A következő fogsorozatnál megint jelentkezett, ekkor nem kenegettem, hamar elmúlt. Nem azt mondom, hogy ne kenegesd, de nálunk ez történt.
Édes dolgokat írtál Liliánáról, ő is milyen aranyosan fejlődik!

Rebi, Dorkánál is láz volt az egyetlen fogzási tünet! Én sem vinném buszon, milyenkor nagyon gyenge az immunrendszerük, bármit elkapnak.

Boró! Gratula a fogakhoz! Volt hajvágás? Én ismertem olyan kisfiút, akinek derékig megnövesztették a haját! Csúnya látvány volt! Persze ez 2-3 éves korára következett be, jajjnemaztakarom mondani, hogy Zoltánkincsed... Ő most nagyon édes a fürtjeivel, de amin túl kell esni, azon lassan túl kell esni!
Meg kell hogy mondjam, egy kicsit kirázott a hideg az autóban hátul játszós sztoritól... Én extra para vagyok... Mielőtt kihajtok a kapun, bekapcsolom a biztonsági övet, hogy kikapcsoljam, mikor kiszállok bezárni. Sose lehessen tudni...Kép Ugye nem haragszol, hogy leírtam?
Leszel te még bombanő igenis! Csak meg kell találnod, hogy neked mi jön be a fogyásra.
Ja, és te is Borsodi-Szabolcsi vagy?

Andi! De jó, hogy írtál erről a helyről! Egyszer én is láttam a hirdetést, és el is akartam menni, de elfelejtettem! Most majd felkerekedünk!

Bogi! Nagyon édes Lili a rózsaszín törcsis képen!

Hajni! Az autóból kukucskálós képet már láttam, az isteni, most megyek és megnézem a többit! 1-2 év múlva a PÖTTÖMÖKET is elvihetnéd egy ilyen kirándulásra!

Zitus, alig írtál magatokról... Hajrá!

Ini, fentebb már részleteztem picit, miért nem jó a dolgoknak nem a megfelelő nevét tanítani. Nem sok idő kell hozzá, hogy már gagyinak tűnjön a nénóautó, és akkor úgyis újra kell tanulnia. Ha meg azért szeretnéd mondani a hangutánzó szavakat, mert úgy könnyebben megjegyzi a dolog nevét, akkor mond azt, hogy "mentőautó, nénónénó, kutya, vauvau", de utána. És ha a vauvaut mondja is ki elsőnek, akkor erősítsd meg, hogy "ügyes vagy, ott a kutya." Persze van a dajkanyelvnek egy része, amit lehetetlen kikerülni, nem mondjuk a cicire, hogy emlő, a kakira, hogy széklet, stb. stb. Te amúgy is szerencsés helyzetben vagy, ha egy dologra nehéz magyarul a neve, ott lehet a német, ami sokkal könnyebb... Kép Vagy fordítva. Mindig csak azt tartsd szem előtt, hogy egy pár hónappal/évvel idősebb gyerek szájából is jó hangzana-e a ninóautó, vagy mennyivel komolyabbnak, okosabbnak a mentőautó.

Még fejtegetném, de nagyonkéső lett, oda a kialudtságom. Kép

Már régen szeretném kérdezni tőletek, hogy tud-e valaki valami tippet arra, hogy a madarakat hogyan lehet a madáretetőhöz szoktatni? Hetek óta kint lóg az apósom által készített csodaetető piros tetővel és sárga falakkal, csodaszép, tele pintyeleséggel (Auchan). Én, ha madár lennék, biztos csak oda járnék, de ehhez a madársejár...Kép
Magasan van, nem fér hozzá macska, mit csináltam rosszul? Szeretném, ha nézegethetnénk Dorkával, amint falatoznak...

Jelentem, nem voltunk lázasak csütörtökön,m int eddig két előző csütörtökön. Rettegek a következő fogtól...

Dugultam, pusz

SZilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Babanyelv: azért a gyerekek nagyon okosak tudnak lenni. Ha eleinte tényleg csak a dajkanyelvet is tanulják (bár ez sem igaz, mert ők is folyamatosan figyelnek és tanulnak), idővel megtanulják a normális beszédet anélkül, hogy azt külön tanítanánk nekik. Egyszerűen beszélni kell hozzájuk. Akinek meg van nagyobb tesója, az még előbb tanul meg jól beszélni, na meg a bölcsi is segíti ezt.

Domcsi ma lázas lett. Ahogy alszik, hallom, hogy köhécsel is. Még nem tudom, mi lesz belőle, de jó lenne, ha nem lenne nagyon beteg.

ZitusKép
Sajnos nem tudok képet feltenniKép
A rajz absztrakt, de jóKépA madarat Te rajzoltad?

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Jelentem Matyi gyógyultnak nyílvánítva! Nagyon örültem, mikor a doki bácsi végre ezt kimondta mert féltem, hogy fel kell szúrni. Kicsit pityergősre sikeredett a dokilátogatás, de megérte, mert jó híreket hallottunk. Viszont az út oda és hazafele siralmas volt, anyira csúszott az út, hogy attól tartottam most vagy most fogok elesni és elejteni a gyereket. Autónk nem lévén a buszról való le és felszállás is sikamlósra sikeredett, de szerncsére épen maradtunk.

Nelli: úgy sajnálom a képet, mikor Matyi először elindul, úgy istenigazából olyan édesen rakosgatta a kis lábait és közben mindig attól tartottam, hogy most tottyan egyet.
A madár az én művem, de most már tanulok rajzolni. Az Anyák lapja régebbi számainak utolsó lapjain találtam rajokat, mit hogyan kell elkészíteni pl: mókus, harkály, papagály, béka, tyúk, zebra... Leírja lépésről lépésre és nagyon jól megy már! No meg be kell valljam a www.egyszervolt.hu-n vannak nagyon édes kis mondókák, amikkel egyszerűen lehet sünit, egret, csigát és bárányt rajzolni. érdemes ide ellátogatni, ha van időtök. Matyival minden nap este meghalgatjuk és nézzük az Iciri-picirit meg a Kárókatonát!

Szilvi: nagyon szép, ahogy édesapáddal kapcsolatban írtál! Nálunk a nővérem szülése után pár nappal halt meg édesapám és így már se az unokahugom, se Matyit nem láthatta, de ha néha leFerikézem Matyit, akkor az azért van, mert pont úgy áll és tartja a kezét, ahogy édesapám tette ha valamibe nagyon belefeledkezett.

Babanyelv: én bevallom próbálok odafigyelni, hogy mindent helyesen tanuljon meg, de persze vannak kivételes szavak: pl a szamár nem csacsi, hanem csicsóka. Ez csak úgy jött a nővérem kislányától(Kitti) és mindenki így nevezi. A sejpítést nem szeretem, mert butául hangzik, de a kutya eleinte nálunk is vau-vau, a mentő után jön a ninú ha megyünk, akkor csitt-csatt-ogunk. És egyebek. szerintem ezeket a hangutánzó szavakat könnyebben tanulják és aztán úgyis összeállnak a hangokból a szavak.

Megyek, mert a muffin lassan beég a tepsibe.
Legyenek esésmentes napjaitok! Zita
zitus
 
 


Sziasztok,

Olvastam-olvastam, írni nemtom mikor fogok.
Gyorsan egy, mert az kicsit szivemcsücske: a madarak Kép
Szilvi, ha a környéken vannak madarak, és elég hideg van és hó, tehát nehezen találnak maguknak kaját, akkor fognak jönni. Ha még nem etettetek, akkor még nem ismerik a helyet, és kb két-három hétbe is beletellik, míg megtalálják. Az is lehet, hogy a szépséges etető nem elég hivogató nekik. Szerintem a műanyagflakon a legjobb, mert az átlátszó és látják benne a kaját. Gondolj bele, mitől is kellene egy madárnak tudnia, hogy a kis házikó eleséget rejt. Egyébként a tél elején célszerű elkezdeni az etetést, így a vége felé már inkább kifelé húzódnak a városból.

Most ennyi, lehet, hogy este jövök, ha nem leszek nagyon fáradt, és elmesélem, hogy hol jártunk...

pusza

orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Nem tudom most milyen napirend következik nálunk, mert Zsófi 7-kor fürdés után elájult és sztem még fel fog ébredni 9-10 körül.
Persze ment a rendes napirend egy hétig, de már annyira korán kelt (8-kor)Kép, hogy 11-kor már a délutáni alvás következett. Fél egykor felkelt és egész délután ébren volt, most meg 7-kor elájult.
Nálunk folyamatosan havazik, holnap ha minden igaz Buksiék hazafele meglátogatnak minket.
Madarak: nálunk a ház előtt van két óriási fenyőfa és minden télen baglyokkal van tele. Volt olyan, hogy csak az egyiken 16-ot számoltunk össze. Nem vicc, az ablakunk előtt 1 méternyire. Csak sajna ilyenkor a fa alja tiszta bagolyköpetKép
De aranyosak, amikor forgatják a fejüket és néznek minket lent, ahogy lomotykálunkKép

ZitusKép Waaaoooh, micsoda rajz!Kép Örülök, hogy meggyógyultatokKép Itatópohár Tommy Tippy márkájú. Csöpögésmentes. Miskolcra jellemző, hogy csak a Brendonban lehet kapni, amikor venni akartam csak fül nélküli volt (nem tudom azt hogy fogja meg egy kisgyerek..) de megígérték, hogy a jövő héten hoznak Pestről. Hát hoztak,
1-dbotKép Amiért ha véletlenül nem telefonálok, hogy jött-e, el se tették volna. De tényleg jó, csak elrágják egy idő után a fejet, de lehet pótfejet venni rá. Azt mondta az eladó, hogy sokkal jobb, mint az Avent-es meg bármi más márkájú, mert azok egy idő után csöpögni kezdenek. Sokan panaszkodnak rá, erre meg még sosem volt panasz. Bár lehet, azértm mert ilyet nem sokszor lehet venni nálunkKép
Az egyszervolt honlapon nálunk a Pinty és Ponty meg a Kalapszalag a slágerKép

OrskoKép Na mesélj már milyen volt a kisnyaralás, meg képeket is!!! KépKép

NelliKép Jobbulást Domcsinak, remélem is, hogy nem lesztek betegek!

IniKépNektek is gyors gyógyulást a náthából. Ülés: így tényleg olyan lesz amilyet szerettünk volnaKép

RebiKép Ti hogy vagytok? Remélem jobban márKép

HicuKép Közös képeket a kicsikről én nagyon szeretnék látni, ha ráérsz én annyira örülnék nekiKép

Holnap jövök én isKépAnnyian nem írtok mostanában, hogy még felsorolni is hosszú lenne
Kép Nem szeretnék kooperálni mindenféle hülyeségeket, de remélem, hogy csak a hiperaktív pöttömök miatt van ez így. Azért életjelet adhatnátok néha-néhaKép

Mindjárt teszek fel nektek képet, csak lekicsinyítemKép

Tegnap volt itt egy barátnőm a kislányával. Egy napon születtek Zsófival. Amikor Zsófi meglátta Sárát annyira megörült neki, hogy bújt hozzá, simogatta és folyamatosan azt mondogatta ilyen kis karattyolós hangon, hogy jjjjeeejjjKép Olyan aranyos volt, úgy meghatódtam tőle, hgy így örül egy kisgyereknekKép

Jó éjt!

Ildi
bpildi
 
 


Na ezt nézzétek, meddig csak sopánkodtam, hogy én még mindig nem tudok copfocskázni, csatozgatniKép

Kép

Itt a kis barátnőjévelKép
Kép

Jó éjt még egyszer!

Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, Kitti kicsit betegeskedik. Szerencsére annyira nem komoly, folyik az orra egy kicsit, hőemelkedése volt, és este párszor fent volt. Most úgy tünik, hogy a mai éjszaka már jobb lesz.

Nagyon köszi mindenkinek a fülbevalós segítséget!

Hicu, nagyon sajnálom a nagymamádat!

Ildi, kár, hogy nem jött össze az ülés. De mindjárt itt a jövő hét, és nektek is meglesz. Ti nem jöttök Apával Pestre? Zsófi szeretgetése nagyon édes lehet! Kép És a copfokkal is tündéri! Kép

Zitus, cuppanós Matyi Kép Örülök, hogy meggyógyult! A fülbevaló virág alakú, középen egy kis rózsaszín kővel. Már egyszer anyukámmal nézegettük, de most a párommal is arra jártunk, és így megvettük.

Ines, a Pannonnál vagyok, először a telefonos ügyfélszolgálaton kezdtem, majd telemarketinges csoportban dolgoztam.

Hajni, hallottad, hogy a tűzoltók vitték a szülő kismamát? Rögtön rátok gondoltam. Kép

Szilvi, de jó, hogy megúsztátok a lázat. Madarakhoz nincs ötletem, de remélem azért majd csak odaszoknak.

Nelli, Domcsinak jobbulást!

Babanyelvről én még így nem is gondolkoztam. Nekem semmi bajom a pá-pá-val, vau-vau-val meg az ilyenekkel, de a selypítéstől meg az olyanoktól, hogy pl. dönörüm - gyönyörűm helyett én is rosszul vagyok.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Helló!

Ildi oh de cukik vagytok!!! Mondtam én ám, hogy lehet már ott copfizni Kép
Igen-igen tényleg csöpög az Avent és megőrülök tőle! Azt hittem, hogy én vagyok a béna és rosszul rakom össze, de apának is csöpög...

Tünde jobbulást nektek!
Nem hallottam a sztorit, tényleg? Minket is ugrattak, hogy majd ők visznek szülni, mert csöpögött a magzatvízem, de még hazaküldtek a szülőszobáról, és hazafelé bementünk a tűzoltóságra. Aztán végül egy kollega vitt a kocsiján másnap. Pedig a piros autó szebb lett volna Kép (A piros autók "csak" az esküvőnket látták Kép )

Orsko hoool? Nekem kilyukad az oldalam a kiváncsiságtól! Kép

Nelli jobbulást a járóbabának!

Kicsit utána érdeklődtem a zárt topikoknak. Az egyik Babanetes ismerősöm ajánlotta ezt a fórumot:
http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/
Úgy látom, hogy a mi Rebink is tagja ennek a fórumnak. Írnál róla, ha van időd?
Annyit tudok, hogy magunk közül kell egy moderátort választani, kell egy beépített ember, hogy csatlakozni tudjunk. (Rebi? Kép )
Vannak nyílt, zárt és láthatatlan topikok.
A nyíltat megkukkoltam, Andinak biztos tetszene, mert a nicknevek mellett arckép is lehet Kép

Aztán:
Van egy angol nyelvű, nekem kínai:
http://gaim.sf.net/

Aztán:
http://www.lista.prim.hu/

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Ja még annyit Tündének fülbelövés témában, hogy sok helyen egy "gyógyfülbevalót" lőnek be és utána lehet berakni a sajátot. Alkohollal és ha esetleg begyullad kamillával kell kenegetni. Mi már kórházban kilyukasztattuk a nővérekkel.
Majd muti képet a nagylányról! Kép
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok egy kicsit, mert már megint alig látok az álmosságtól meg a sok olvasástól! Kép

Nálunk semmi újság, szerencsére jól vagyunk.
Holnap szeretne apa a Kölyökhajóra menni Kittivel, mert olyan jó kislány és már nagyon régóta szeretne menni. Egyszer már voltunk kb. 2 éve és még mindig emlékszik rá, és várja.
A Szaffi című darab lesz a Fogi szinház előadásában, remélem jó lesz.

Nem látt valaki véletlen?

Babanyelv.
Szerintem van egy időszak, amikor a gyermek elkezd szavakat mondani, és persze hogy még nem tökéletes, de ilyenkor a szülők teljesen babanyelv lázba esnek, és komolyan mondom, szinte ragályos!
Mi kb. középúton voltunk, monduk a pá-pát de pl. a nénót soha. Kinek mi tetszik.
Viszont Kittike egy csomó szót tanított nekünk, amikor elkezdett dumcsizni, valahogy átvettük tőle. Annyira aranyosan mondta, hogy meg lehetett zabálni, és azért egy 2 éves gyereket még nem hiszem hogy folyamatosan javítgatni kell. Most már inkább fontos, mert már majdnem 6 éves, és vannak hibák, de nem komoly.

Hajni!
Nagyon érdekes amiket bemásoltál Vekerdy könyvéből. Én is nagy rajongója vagyok.
A hódmezővásárhelyi tájnyelv is nagyon érdekes.

Az én párom erdélyi, és ott is olyan érdekes dolgokat mondanak a gyerekeknek.
Sajnos nagyon ritkán, évente csak egyszer látjuk őket, és Kittike az utóbbi találkozásnál már elég furcsán nézett, amikor ilyeneket mondtak:
Evés helyett: papálni.
Alvás helyett: belbelni.
Bab helyett: paszuly vagy fuszulyka, de ez már nem csak gyerekeknek való nyelvezet, hanem általánosan így mondják.
A legjobb az volt, hogy egyszer sétáltunk a dédivel a faluban, és nézegettük a házakat. Erre megszólal a dédi, hogy: nézzétek milyen szép ez az Élet!
A párom megmagyarázta, hogy a ház = élet.
Ez engem annyira meghatott, mert ha belegondolunk tényleg egy élet,mire az embernek háza lesz, és az egész életed benne van a házban.
Szóval szép ez a magyar nyelv.

Azért a "csecse" nekem sem jön be!

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Rebi Levijének nagyon boldog első születésnapot kívánunk!
Kép
Alexa és Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Leventének boldog szülinapot!Kép
ini
 
 


Levi fiú!

Nagyon sok boldogságot kívánuk szülinapodra!

Kép

Andiék.
andi68
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Milyen volt az éjszaka? Kellett játszani?
Gondolom Buksiék már voltak...
Te nem jössz a pároddal ülést venni? És akkor legalább kettesben tudtok lenni.

Andi!
Milyen volt a kölyökhajó? Mi márc végén megyünk Süsüre. Hanna tavaly már volt Dolák Salin(nem tudom, hogy kell írni, meg igazából nem is tudom, hogy ki ő,párom volt a Hannával, de a Hanna nem élvezte, inkább 8-10 év körüli gyerekeknek való volt)

Hicu!
Ha van időd írj! Kiváncsi vagyok, hogy hogy alakulnak a napjaitok.

Babanyelv:
Engem a pá-pá meg hasonló engem sem zavar, hiszen ezt ismételik, de azt én sem bírom, amikor a nagymamám gyere helyett gyele-t mond.
Meg úgy szívják magukba az infót, hogy nekünk nem kellett újra tanítani a Hannát, most már vau-vau kelyett kutya, hap-hap helyett kacsát mond.

Nelli!
Domcsi hogy van? Voltatok Dorkával a nevelési tanácsadáson iskola kezdés ügyében?
Autóvásárlással hogy álltok?

Olinak kbújt az 5. fogaKép Tegnap egész nap pukizott, puffasztót nem is evett, de úgy tűnik nálunk a fogzáshoz ez is társul. Nappal nem zavaró, de éjszaka...

Tünde!
Kitti jobban van? Nálunk is náthásak a gyerekek.
Rögtön az agyhártya utáni oltás jött ki, de nem tartom valószínűnek, hogy összefügés van közöttük.
Pannon, Budaörsön dolgoztál? A vezérigazgató vagy lehet, hogy csak helyettes (... Róbert)anyósa anyósom szomszédja. Férjemet anno tanítgatta angolra!

Buksi!
Francia leckét nagyon szívesen. Elég ciki, hogy állandóan utazunk Franciao-ba és nem beszéljük.
Van esetleg valami tipped, hogy milyen könyvből tudnék én itthon valamit tanulgatni?

Zita!
A rajzot elfeletettem dícséni,nagyon jó.
Hanna leveleket írogat mostanában és tele matricázza. Az iciri picirit mi si néztük, de a másikat még nem fedeztem fel, de mindenképpen megnézzem.

puszi
Ines
ini
 
 


LEVENTÉNEK NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK! Matyi és Zita

Kép
zitus
 
 


Sziasztok!

Ma már jobban vagyunk, Kitti végigaludta az éjszakát, mára csak egy pici orrfolyás maradt. Az is lehet, hogy a foga jön, mert annyira nyálzik. Már régen jött új foga, de én nem emlékszem, hogy ennyire nyálzott volna.

Hajni, annyi volt, hogy egy vajúdó kismamát vitt a mentő, de elakadtak és hívták a tűzoltókat. Viszont olyan jeges volt az út, hogy egyszerűen nem tudták kihúzni a mentőautót, így a kismamát végül a tűzoltók vitték be a kórházba.
Az esküvötőkre kivonultak a kollégák a tűzoltókocsikkal? Jó lehetett! Kép
Szerintem az izgis és a primes zárt topik is jó lenne, bár csak nagyjából néztem bele. Végül Buksi vajon írt a Babanetes szerkesztőknek, hátha itt is maradhatnánk?
A fülbevalóhoz nekünk is mondták, hogy van ahol először ideigleneset kell hordani. Majd jövő héten körbenézek itt a környéken, hogy hol hogyan csinálják.

Andi, milyen volt Szaffi? Én úgy szerettem azt a mesét! Kép És van nálunk egy kamaraszínház, a múltkor láttam egy műsort, itt is játszák Szaffit. Már alig várom, hogy majd Kittivel mehessünk színházba. Kép

Levinek nagyon boldog első születésnapot! Kép

Ines, gratula Olinak a fogacskához! Remélem a nátha nálatok is hamar múlik! Igen Budaörsön dolgoztam. Azt hiszem tudom kire gondolsz, ő vezérigazgató helyettes, de korábban ügyfélszolgálati igazgató volt.

Zita, én most néztem meg ezt az iciripicirit, és úgy meglepődtem. Ez nekünk könyvben van meg, és Kitti imádja. Kép Próbáltam neki másik mesét lejátszani, de az jobban érdekelte, hogy a hangfal gombja kéken világít, és inkább azt nézte. Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


SziasztokKép

Gyors bejelentkezésKép Megvagyunk, csak időm nincs nagyon irogatni, néha néha sikerül olvasnom, de mire a végére érek már dölök is el a fáradtságtól.
Dani jól van, csak egyszerre 4 rágó foga jön felül és ettől baromi nyügös és oltári hisztisKép

Minden manócskának nagyon boldog szülinapot utólag is, isten éltesse őket még vagy kétszáz évigKépKép

Bababeszédhez annyit mondanék én is, hogy a helytelen gügyögés tényleg rizikós, mert nehéz a berögzülést megváltoztani, de szerintem a hangutánzó szavaktól semmi bajuk nem lesz, mi is pápázunk, néha vau vau megy, de igazából lusta disznó babanyelven felül dumcsizni, inkább halandzsázik.

Minden beteg babónak és szüleiknek gyors gyógyulást, sok sok pozitiv energiátKépKépKép

HicuKép
Kitartást a szopihoz, és sok sok energiát a két picurhozKép

Most dugolok, mert apa hiányol és pihentetnem kell a térdem is felpocolva, mert a változatosság kedvéért, ma a félig olvadt, félig fagyott havon megcsusztam és a varrott térdemet végig horzsoltam rendesen, azt hiszem amig nem olvad el véglegesen a hó én már ki se dugom az orromat, mert ugy is csak térdre tanyázomKép

Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát és sok puszit
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Peti még nem alszik, pedig ilyenkor már mindig szokott. Most nagyon bírja az ébrenlétet.
Pedig ma először mászkált nyilvános helyen, a West Endben voltunk Kittinek szemüveget csináltatni, és nagyon élvezte Peti hogy mászkálhat. Kittike is olyan büszkén ment utána, meg vezetgette is, amikor Peti hagyta magát.

A kölyökhajó jó volt, de mivel én nem voltam, csak másodkézből tudom.
Apa szerint kicsit nagyobbaknak való volt a darab, nem mindent értett Kittike.
Aztán kifestették tigrisnek. Nagyon jól sikerült.
Egy kép is készült, (potom hatszáz forintért) majd beszkenneltetem.

A legérdekesebb az volt, hogy ott mindig van rajzelemzés, érdemes egy rajzot vinni, ha éppen nincs kedve a gyerkőnek akkor rajzolni, akkor is tudják elemezni.
Apa elvitte Kitti egyik legszebb rajzát, de a hölgy nem tudta elemezni, mivel filctollal készült.
Sőt! Szinte hogy jól lecseszte, hogy nem szabad filctollal rajzolnia ilyen kicsi gyereknek, és hogy ne lepődjünk meg, ha majd diszlexiás vagy diszgráfiás lesz. Gondolom emiatt.
Pedig olyan szépeket rajzol filccel.
Aztán rajzolt egyet Kitti, amit egész korrektül elemezett.
Hát ennyi volt a Kölyökhajó.

Ini!
Mi azt hiszem láttuk azt a Süsüt a Lurdy házban, de már nagyon régen. Annyira emlékszem, hogy Kitti szerette.

Tünde!
Én is imádom a Szaffi rajzfilmet, de apa szerint ebben semmi macska nem volt, szóval teljesen más volt. Hmm. Mély nyomokat nem hagyott a gyerekben, valami boszorka és kormányzó volt és Jónás.
A legjobban az tetszett Kittinek, hogy: Jónás, hát mégis visszajöttél? Ezt Szaffi mondta.
Na, ezek után mindenki fejtse meg, jó volt-e a darab! Kép
Nekem is van egy elveszett barátnőm, akit Kiss Tündének hívnak, és azt hiszem ott dologzott Budaörsön ő is a Pannonnál. Nem ismered véletlenül?

Hajni!
Eltaláltad, tényleg tetszik ez az Izgi-s csevegő, a képek miatt. Kép
Szerintem az a gond ezekkel, hogy egyik sem olyan hogy pl. képeket lehetne feltenni.
Pedig nekünk azért ez fontos lenne, nem?

Na, most már tényleg le kell fektetnem ezt a kis gézengúzt!

Sziasztok!
Jóccakát!
Andi

Ui.
Mindenkinek Boldog Valentín napot kívánok!
Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

LeventeKép
BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK NEKED!KépKép
Rebi: Remélem már jobban vagytok, és jót ünnepeltetek! Képeket hamar!Kép

Majd ha elaludt Zsófi beszámolok én is a mai napról. Egyébként szuper volt, nem tudom ki érezte jobban magát, Vencel Zsófival vagy mi felnőttekKép
Készül album is a minitaliról, ha Buksi bírja a gyűrődést a mai nap utánKép

Na majd jövök!

Ildi
bpildi
 
 


Levi, hát ez meg majdnem lemaradt a köszöntésből:

Kép Kép

Isten éltessen mégegyszer!

Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket Kép Szerencsére ma már jobban voltunk, úgyhogy sikerült ünnepelni Kép Képeket majd talán holnap... Az 1 éves még mindig itt garázdálkodik... eszébe sem jut aludni Kép .. bezzeg a nagy Kép

... ja .. még a zárt fórumról: szerintem itt a babaneten reménytelen. Mi most költöztünk át az izgi-re, ott megoldható jól... a másikat nem ismerem. Az izgi szervere stabil és megbízható, külföldről is elérhető (másik helyről ezért kellett "költözni", mert ott nem ment). Ha az jó, megkérdezem a zárt (és titkos?) fórum mikéntjét...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok,

levi, boldog névnapot nekedKépKép

alig van erőm olvasni is benneteket, nem hogy írniKép

Megnéztem ma a Sorstalanágot, és nagyon tetszett, de el is fáradtam rendesen.

Ini,
igazából nem nagyon értek ezekhez az atraumatikus dolgokhoz, de sztem az lenne a lényege, hogy leginkább szövetbarát, és a lehető legkisebb roncsolást véágzi. Vannak nem csak tűk, hanem varróanyagok, eszközök is ilynek.

Babanyelv: nagymamámnál azt mondják a gyerekeknek, ha valami meleg, hogy zsizsi, ez nekem nagyon tetszik, és már Imike is értiKép

most megyek, le kell pihennem,rengeteget vasaltam ma.
Szép álmokat nektekKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Nem,Ildi,sajna Buksi nem bírja a gyűrődést,éppen kidőlőben...de holnap nem menekültök!!! A minitaliról annyit,hogy a hipi-szupi hétvége után hab volt a tortán,ha nem maga volt a torta Kép!

Levinek sok boldogságot!

Puszi:

Buksi árnyéka
kisbuksi
 
 


...mivel apa vmi hű de nagyon izgi filmet néz,felraktam a Zsófi-Vencel egymásra mozdulás legédesebb képeit.Láthatjátok, minden volt,ami egy párórás futórandiba belefér Kép. A legbájosabb az volt,hogy Zsófi megetette Vencelt főzelékkel,szőlővel és meg is itatta. Hát hiába,tudja,hogy kell közeledni egy férfihoz. A képeken látható még ahogy Zsófi felpróbálja Vencel cipőjét, megsimizi,megszeretgeti,könyveket nézegetnek,játszanak,Zsófi meglesi Vencelt szopi közben. Igazán édesek voltak. Persze mi is nagyon élveztük a nagy találkozást,csak rövid volt. Szerintem. Most pedig vagy megyek,vagy lefordulok a székről.

Ja! A képek:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4453&page=3&image=111162

Buksi

Ui.: Úgy írnék Ildiről is szépeket-jókat,mert annyira jófej pöttömös csajszi,de az hülyén jönne ki,mert olvassa... KépKépKép
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Szóval ma megvolt az első kihelyezett Pöttöm-minitaliKép
Itt volt nálunk a Buksi család!!! Csak reméltem, hogy a hó nem szól közbe és végre tudunk találkozni, egyelőre Miskolcon, de azért nem adom fel a reményt, hogy megyünk Pestre is majd egyszerKép

Szóval megérkeztek Buksiék és megcsodálhattam a sok fénykép után élőben is a bibolyás szemű-söprűszempillás VenceltKép, aki elég gyorsan feltalálta magát és kedves barátkozásba, ismerkedésbe kezdett.
Zsófink jó vendéglátó módjára még aludtKép, de egy kis cirógatásra felébredt, majd meglehetősen morcin személni kezdte a kis jövevényt. Az aperitif után, ami az ajándékba hozott konyakosmeggy megrágcsálását és a ruhákon való szétkenést jelentette, feloldódott és megkezdődött a le se tagadhatatlan lamúrKép Közös szőlőcsipegetés, kelkáposztafőzelékevés, sőt a genetikailag kódolt háziasság jegyében meg is etette Vencelt, ami nem kis derültséget keltett, mivel szegény Vencel nyelte ha kellett, ha nemKép (Igaz sokszor nem is mindig sikerült a szájába beletalálnia, de Buksi szemet hunyt a menyjelölt eme kis esetlensége fölöttKép)
Sokszor előfordult a nagy egymás szeretgetésében, úgy kellett őket megfogni, hogy el ne essenekKép Tényleg olyan, de olyan jó két kisgyereket látni egymás mellett, hogy kedvet kap az ember a kistesóhoz.
Sajnos úgy elröpült az az itt töltött kis idő, de biztos lesz folytatása....Kép Már csak azért is, mert Vencel konyakmeggyes pólócskája itt maradt(ragadt?)Kép
Ennek a talinak köszönhetően, jól telt a hétvégénk, Zsófi most alszik, és lehet, hogy Vencelről álmodik?Kép

RebiKép Örülök, hogy jobban vagytok és hogy jól ünnepeltetek, képet tényleg szeretnék látni!KépMit kapott Levi ajándékba?

IniKép Nem kellett játszaniKép Este 7-től másnap fél 9-ig aludt. Igaz párszor kinyitotta a szemét, sőt nézte pár percig a másik szobában lévő tévét, de mögé feküdtem és visszaaludt. Nem számoltam ez alatt a maratoni alvás alatt hányszor szopizott. De hát igaz is, nem lehet üres hassal ennyit aludniKép Ülést készülünk venni, szerdán apa megy Pestre és ha nem jön semmi közbe elkísérem. A kettesben létről meg annyit: már bejelentkezett a barátnőm barátnője útitársnak hozzánk. Ennyit a meghitt beszélgetésrőlKép Majd hazafele, talán.

HajniKép Úgye milyen kis csini copfjaink vannak már nekünk is? Nekem ezek az új lev.programok olyan furcsák. Én úgy tudok ragaszkodni minden, kedves szívemheznőtt dologhoz, hogy az már betegesKép De hát végülis, a jót is könnyű megszokniKép

Tényleg úgy néz ki, megyek a fővárosba, de nem szeretnék sokáig időzni (most készülök először magára hagyni Zsófit 2-óránál többre), meg azt sem tudom még, hogy apát elkísérem-e a programjára amire készül, plusz az autósülést mindenféleképpen meg kell vennünk, csak hogy lezárjam már ezt a témát, úgyhogy taliügyben nem ígérek semmitKép Úgy gondolom, inkább majd ha Zsófival együtt elkirándulunk hozzátok akkor csatlakozunk egy előre megszervezett játszóházas bulihozKép

Én is eddig bírtam szuflával, hiába öregszem...
Holnap jelentkezem, de addig is, itt van egy kis képanyagKép

Itt kezdődött mindenKép
Kép

Kép

A lelkes kelkáposztafőzelék evő-etető páros
Kép

Vencel már menekülneKép
Kép

A friss barátokKép
Kép

Jó éjt Mindenkinek!

Ildi
bpildi
 
 


Na Buksi, jól elkerültük egymást!Kép

Kicsit elfogult vagyok, de az album nagyon tetszettKép
Most tessék pihenni, holnap meg jönniKép

Puszi mégegyszer mindenkinek!


Ildi
bpildi
 
 


A sok-sok szerelmes szülőnek csodás együtt töltött napot kívánunk!
Kép

Buksi, Ildi: a képekről leolvasható, hogy a minitali szuperül sikerült, édesek a gyerekek együtt, igénylik most már a kicsik is egymás társaságát. Nálunk is a tesómék kisláya és Matyi csudijól elvannak, csak néha kell levakarni őket egymásról, ha valami mindkettőjüknek egyszerre kell, akkor megindul a test-test elleni harc!

Még fenn vagyok, mert Matyi éjfélkor aludt el, 2x próbáltam letenni, de már olyan ügyesen észrevette, hogy ha a lábával dörömböl a kiságy oldalán, akkor megjelenik a rabszolgák egyike és előbb-utóbb egy kisebb-rövidebb eszmefuttatás után kiveszi. Ma is ez volt!

De most elkezdődik holnaptól a napirend szigorú betartása és betartatása!!!

Jó éjt vagy jó reggelt(?), Zita
zitus
 
 


BOLDOG KépKépKép SZÜLETÉSNAPOT kívánunk minden egyévesnek!!!!!!!
Képzeljétek Balinak kijött a 10. foga. Kb. 3 hét leforgása alatt 3 fog.Számomra gyorstempóba bújnak elő.De amilyen gyorsak a fogai annyira nem akar elindulni.Pró..ba és nem meri a lábakat megemelni,De remélem ezt nem baj.Kúszik-mászik,folyamatosan áldogál a bútorok mellett,már több ideig áll meg, de a menés ...
Már mi is meggyógyultunk...az a fránya hurutos megfázás....
Most már megyek még egy kicsit visszaalszom. Mindenkinek
Kép
ari80
 
 


Sziasztok
Millió puszi és köszönet, hogy hiányoltatok minket, és marhára lelkiismeretfurdalásom is van, hogy így elhanyagoltalak benneteket. Tudom, hogy ócska duma, hogy munka van, más pedig tényleg nincs. Kb 2heti archívot kéne visszaolvasnom, s egyelőre esélyt se látok rá. Momentán bent vagyok, kispapi mától forgat (!!!), az előző hetek is avval teltek, hogy előkészítette ezt a hetet. Én meg a dolgozóban az informatikai szempontból legkockázatosabb műveletet kellett végrehajtsam. Kb egy középkori ikon miliméterpapírra történő másolásához tudnám hasonlítani a sziszifuszi munkát, amin úgy fest, hogy sikeresen túl vagyunk. Léna beteg is volt nochdazu, segítség meg nem volt sajna. Nem sírok, mert mindent meg tudtunk végül oldani. Lénácska kicsit nyűgi, hogy keveset vagyok mostanság mellette, de négykézlábas fogócskával hamar ki lehet engesztelni, vagy a Lnecsibabával történő összebújással, csudapofa.
Nagyon boldog szülinapot kívánok a februáriaknak, és arra gondoltam, hogy tarthatnánk egy játszóházi, amolyan Buksi-féle partit a sok ehavi pöttömnek. Nekünk február végéig a hétfőket leszámítva mindenkor jó lehet, alkalmazkodunk a többeikhez.
Remélem nem sok a beteg bébi, mert azt viszont nem szívesen kapnánk szülinapi ajinak.
Még1x bocsi mindenkitől, hogy nem tudok visszaolvasni, és hszni normálisan, ez amolyan életjel inkább rólunk
J és Léna Lencsibabával
Kép
holophernes
 
 


Helló-belló

kezünk-lábunk megvan, minden szuper volt, majd még mesélek, meg képet is teszek fel.
Arra jöttünk haza, hogy az ajtónk elől ellopták a csodaszép-hatalmas-féltve-nevelgetett-ápolgatott leanderemet. ez beárnyékolja kedvem.

most visszaolvasok, meg mosom a ruhákat, majd még jövök.

mindenkinek puszi:
Noresz
noresz
 
 


Sziasztok!

Először is boldog szülinapot Rebi Levijének!!!

Kép

Most pedig először egy kicsit rólunk, s utána, ha sikerül visszaolvasni ébredés előttKép már írok is!!!

Sose gondoltam volna, hogy így el tud rohanni egy nap, mikor az ember nem dolgozik v.milyen munkahelyen. Nem panaszkodom, mert szervezzük is a programokat rendesen, mikor mi megyünk, mikor hozzánk jönnek. oszt huss, elmegy a nap, és a gép közelébe sem jutok.
Újdonságaink: az eddig néha gügyörésző manóra néha rájön a gajgajozhatnék, és szó szerint be nem áll a szájaKép A porszívót, konyhaszéket, nagyobb dobozokat maga előtt tolva közlekedik ezerrel, és fennhangon adja tudtomra, ha elakad valahol, és segítségre van szüksége. Az elmúlt 3-4 napban szinte naponta észrevehető a változás, hogy mindig kicsit hosszabb ideig áll meg egyedül. persze még csak másodpercekben mérhető a dolog, de olyan büszke vagyok, mintha az én érdemem lenneKép
Hosszú hétvégén voltak nálunk a barátnőmék 2 gyerkőccel(4éves és 4 hónapos), és szombaton a picit itthon hagyták 2 órára. Bevallom egy kicsit féltem a dologtól, végül is még csak egyzsre láttam a kislányt, úgy 4 hetes korábanKép, de végül hihetetlenül élveztem a helyzetet.
Andrisom iszonyúan elfáradt hétvégén, a délelőtti 2,5 órás alvását a délutáni 1 órás helyettt 2,5 órásra egészítette ki, s 8kor ismét álmosan került ágyba.
Kajaügyben ma egy hete áll a bál: ha meglátja a fiatalúr a kanalat, szájzár. Szóval pépes kaják kizárva, de a darabosból is válogat, ha elékockázom. Tegnap jól meg is jártuk. 20 perc múlva feladtam a próbálkozást, s kapta a kedvencét, főtt borsó, kukorica, husi, párolt almadarabkák, lehet csemegézni. Jól bepakolt borsóból, s ma éjjel olyan pocakfájásra ébredtünk 1kor, mint anno, hasfájós korában. Úgy ropogott a pelus, mint a fene, csórikám meg Kép visított. Szóval borsószünet 1-2 napig. Esetleg valami ötlet, hogyan szokna vissza a kanálra? Naggggyon önálló kar lenni a kiskarpek, de a leves, főzi, más kaják nem mennek még egyedülKép

Apa dolgozott szombaton és vasárnap is, holnap van határidő, így nincs pardon, de szegény ő is ki van nyúlvaKép Azéert tegnap késő du. azért átugrottunk még egy barátnőmhöz, ahol a férjnek kellett egy kis segítség csocsóasztal összerakásban. Persze apa lelkesen ugrott, de jó is volt neki egy kis kikapcs., és nem a gép előtt gubbasztott.

No, és most jönnek a kommentárokKép

Judit, annyira jó ez a kép Lénáról az ő Lencsibabájával! Remélem Léna teljesen jól van, és megint egészségesen huncutkodik körülötted!

Buksi, Ildi! A minitalis közvetítésKép és a képek magukért beszélnek! Klassz, hogy sikerült találkoznotok!

Zitus, milyen lesz a aszigorú napirend? De nézd a jó oldalát a hajnali babanetezésnek: Legalább ilyenkor hajnalban nincs tömeg a babaneten, és el tudod küldeni az üzitKép Klassz a rajz, és az a madár a bal szélen!Kép

Tünde, Kittynek jobbulást!!!

Hicu, aranyos vagy, hogy hiányoltál! Bár ritkán jövök, napjában többször is eszembe jut a kis társaságunk!Kép Mikor Csongor született, rengeteget gondoltam Rátok, hogy milyen lehet megint egy picurral nagytesó mellett, és hogy a szopi hogy megy! Sajnálom, ami a nagyiddal történt. Kívánom, hogy Csongi és Dudu annyi boldogságot hozzon, hogy csak a jó dolgoknak élhess! Nem olvastam teljesen vissza. Szopiügyben mi újság? Nagyon szorítok ám!!!

Andi, én is teljesen meghatódtam ettől az élet= ház szótól. (és annyira természetesnek tűnik!)

Hajni, édesek a képek apa munkahelyén. Gondolom ott is körberajongták a leányzót!Kép nem gyakran jár arra 2 ilyen csini lány, mint anya és lánya!Kép

Nelli, jobbulást Domcsinak!!!

Manóka, mekkora a pocid? Hamarabb nő, mint a nagytesóval? Pihizz sokat-a lehetőségekhez képest!

No ennyi mára, és bár szívecskés, nyilazós képem nincsKép, szerelmetes napot és még szerelmetesebb éjszakát kívánok minden Pöttöm mamának és papánakKép

Pusza,

Móki

Andrisom ennyire élvezte a szánkózást-néha azért elmosolyodott ámKép
Kép
móki
 
 


Sziasztok!

... gyorsan csak rakok fel ilyen volt/ilyen lett képeket (ha sikerül Kép)

Kép

lett:
Kép
Kép

A szülinap érdekes lett... anyós megint alakított... ha zárt topik lenne ki is fejteném Kép ... de nem jött be neki... nélküle is remekül megoldottuk a dolgot Kép

albumban lévő képek: www.babanet.hu/album/main.php?album=4788&p=8890070

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Még nem volt időm visszaolvasni,meg most ment el tőlünk a rendőrség. na nem kell megijedni,ez a Valentin napi tréfa része volt. Becsengetett hozzánk egy nyomozó meg egy járőr,hogy valaki bejelentést tett vki,hogy tegnap az M3-on balesetveszélyesen közlekedtünk.Mindent tudtak,rendszám,helyszín,stb. Rogi elég gyanakvó volt,de megmutaták az igazolványt,végül beengedtük őket. A járőr még leszaladt a kocsihoz vmi papírokért. A nyomozó elmesélte,hogy nem kell aggódni,egy párszor majd be kell menni,kihallgatják rogit,talán bíróság is lesz belőle,de semmi különös Kép. Szegény párom meg csak bizonygatta,hogy ő még soha nem vezetett veszélyesen,főleg mióta gyereke van. Lényeg a lényeg,mielőtt apa teljesen összeomlott volna belépett a járőr a gitárjával és valentin nap alkalmából elénekelte a What a wonderful world-öt KépKépKépÍme a rend őre:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4453&page=4&image=111409

Kispapi miután magához tért,annyit tett hozzá,hogy majd 60 éves kora után az egészségi állapotára való tekintettel jobb lenne,ha áttérnénk az üveg bor,könyv,süti típusú ajándékokra Kép....

Azért én is sokat izgultam,mert miután mindnet leszerveztem kispapi munkahelyére,megbetegedett és itthon maradt. Úgyhogy ma reggel a paplan alá bújva küldözgettem az infókat sms-ben a változásokról Kép

Pusza,még jövök hamarosan!

BOLDOG VALENTIN NAPOT!

Buksi
kisbuksi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: