Új privát üzeneted érkezett!

Kanga! Nagyon drukkolok, hogy mihamarabb kiengedjék Gergőt, tökéletes eredményekkel! KépKépKüldök egy kis pozitív energiát, most biztosan jó hasznát veszed! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Márti+Ármin+Vilka
márti
 
 


Kanga! Nagyon szorítok!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kanga Kép Jobbulast Gergonek es kivanom hogy nagyon hamar egeszseges legyen.


Napocska
napocska
 
 

 
 

Kanga,
én is minden jót kívánok nektek!!! Kép KépKépKépKépKép Gergőnek sok-sok gyógypuszi!

Virág
Virág
 


Kanga!

Nagyon szorítok Gergőnek! Küldök neked egy jó adag pozitív energy-t, te meg inkább küldd át nekem a negatív hullámaidat, hogy csak a fiadra tudj koncentrálni, jó?

Pusszancs Nektek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Kanga!

Nagyon szorítok Gergőnek! Küldök neked egy jó adag pozitív energy-t, te meg inkább küldd át nekem a negatív hullámaidat, hogy csak a fiadra tudj koncentrálni, jó?

Pusszancs Nektek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Kanga, ismeretlenül is minden jót Gergőnek!
sofka
sofka
 
 


Kanga!
Gondolok Rátok!!!!

Bigacsiga!
Ha van egy kis időd, jelentkezz! Hogy vagytok?

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Gergő!
Gyógyulj meg gyorsan!!! KépKépKépKépKépKépKépKép

Tegnap volt a négyhónapos oltásunk. Eleddig az összes oltott gyerekünk mérsékelten akadt ki az oltásra. Prücsi most a szúrásnál nem produkált semmi különöset. Bezzeg az éjszaka!!!!

Felébredt, persze kúppal, borogatással és onnantól üvöltött, mint akit nyúznak. Nem akartuk hőméréssel zaklatni, de meleg volt. Ezért éjfél után ismét kúpoztunk. Aludtam 3x1/2 órát, meg vagy 4x10'-t. Pfúúúúúúj!
Amikor a 1/2 7-et reggelnek nyilvánítottam és nem voltam hajlandó tovább a zárt hálószobában élvezni Prücsi üvöltését, akkor kiderült, hogy amit melegnek érzünk, az 39.1 fokos testhő. Kép
A gyerek ha csak ránéztünk 10 decibelekkel hangosabban üvöltött. Hűtőfürdő, kúp, babusgatás (és még mindig nincs füldugónk!Kép)Amikor az ordítás alábbhagyott, akkor immáron 100-adszor megpróbáltam szopiztatni (folyadékpótlás, endorfin) de úgy megszokta, hogy a száját üvöltésre használja, hogy 2-3 percbe és a szájába fejt tejcsire volt szükség, hogy rájöjjön, hogy mit kell csinálni. Kép, de sikerült KépKépKép
Elaludt. Két óra múlva testhő 38.3. Nurofen. A változatosság gyönyörködtet. Üvöltés. A változatosság gyönyörködtetne...

Most alszik. Meddig lesz ilyen kripli??? Nincs ilyen tapasztalatunk.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Snoopy, legfeljebb egy nap! Hacsak nem fertőződött rá valami mással, de nem hinném! Már estére is, de holnapra biztos jobban lesz, addig tartsatok ki! Kép
Nem tudok sokat rólad: "eleddig az összes gyerekünk": ez hányat jelent? Látom, orvos vagy: milyen? (Jó, jó, tudom, hogy jó Kép)
Ja, és ne felejtsd el borogatni az oltást!

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Ma panaszkodtam Eveynek telefonon, hogy úgy érzem kiestem a társaságból, azt mondta essek vissza, úgyhogy most itt vagyok! Hetek óta először kapcsolom be a gépet, babaneten meg már ezer éve nem jártam, de úgy döntöttem ide térek vissza, meghagyom a levlistát eredeti rendeltetésének.
Anno mikor a szülés-történetünket elmeséltem még annyi mindenről akartam írni, mondtátok is, hogy írjam, aztán mégse lett belőle semmi... A szülés indításával kapcsolatos lelki vívódásaimat akartam akkor még ecsetelni, meg a kórházról mesélni, de mindez már olyan messze van...
Gergővel a kezdet nagyon nehéz volt, de szerencsére már túl vagyunk rajta. kb 1 hete megtalálta az ujjacskáját, elkezdte szopizni és azóta nyugi van itthon. Pedig már profi voltam egykezességben. Az első két napban rettenetesen élveztem, hogy nincs egész nap a kezemben a gyerek, aztán elkezdett hiányozni a cipelgetés (nekem már semmi sem jó ezekszerint Kép). Mostmár megvan az egyensúly, minden dolgom el tudom végezni, de közben azért időnként "rongálom" a gyermeket Kép
Egyébként az is eszembe jutott, hogy pont a szülés indítása miatt alkalmazkodott ilyan nehezen a bébi a kinti világhoz.
Elkezdtem tornázni, mostmár sajnos olyan méreteket öltöttem amit nem nézhetek tétlenül. Erre a környezetemből is jött pár utalás. 6 hetes vizsgálatra mentem gyerek nélkül a villamoson, oda-vissza átadták a helyet.. Kép azt hittem megüt a guta, bezzeg ha valóban terhes lennék senki nem venné észre. Aztán Gergővel mentünk a 2 hónapos oltásra, egy anyuka elismerően mondja: két ilyen kicsi gyerek, és már jön is a következő! Na ismét a guta ütögetett, úgyhogy most a tettek mezejére léptem. Kicsit kevesebbet próbálok enni, illetve fokozatosan csökkenteni az adagot (nagyon nehéz, imádok enni!), és tornázom. Nem szeretnék drasztikus lenni, gyors eredményt sem szeretnék, ellenben tartósat igen.
Pár szó a gyerkőcökről:
Alex alig várta már a sulit, mostanra azonban alábbhagyott a lelkesedése. Most minden a felvételi körül forog. Az egész osztályuk felvételizni fog kisgimibe. A szülőin elmondták, hogy most aztán össze kell szedni a gatyánkat, fogadjuk magántanárt ha sikert akarunk, meg ilyenek. Ezt általánosan mondták, nem egy-egy gyerekre vonatkozóan. Tök kiakadtam. Dehogy fogom az amúgy is leterhelt gyereket (hát még gyerek!) tovább terhelni. Ha nem megy így, akkor ne is menjen.
Kittit beirattuk oviba, majd csak februártól kezd, mert akkor lesz 3 éves. Addig is októbertől hetente 1x játszóházba fogunk járni az oviba. Ja, itt Szigetszentmiklóson helyhiány van az oviban, így mivel itthon vagyok Kittit nem vették fel. Csepelre fogunk járni. Emiatt most veszünk egy autót nekem amivel tudom hozni-vinni a leányzót. Csak azért látok esélyt arra, hogy meg fogom tudni oldani a feladatot, mert automata váltós, így talán lesz időm figyelni a közlekedés többi résztvevőjére is, és a táblákra. Legalábbis remélem.
Gergő hatalmas mosolygós bébi, nagyon cuki, okos és erős. Szóval tökéletes KépKépKépKép Kéthónaposan 6,3 kilós volt, centit ugyan nem mértek, de a 62-es ruhákból már nem sok jó rá. Imádja a zenélő-forgós és az állványos játékot, már nézegeti a kezét, és ma ahogy mellette fekve olvastam egy újságot, többször megfogta. Látszott rajta, hogy ő is meglepődött a tudományán, többször ismételte és közben kerek szemmel nézett hol a kezére, hol az újságra. Este már 9-kor alszik, először csak 4-5 óra múlva ébred, és most éjjel csodálkozva tapasztaltam, hogy kivettem az ágyából magam mellé, elmentem wc-re, melléfeküdtem, de rám se bagózott, szopizta az ujját, így aztán elaludtam én is. Csak másfél óra múlva jelentkezett kajáért. Talán nem kéne az első mocorgására kivenni az ágyából Kép Csak az a "baj", hogy én nem vagyok ahhoz hozzászokva, hogy a bébim az ágyában alszik. Mindenesetre mostmár délutáni alvás nélkül is megvagyok, egyáltalán nem érzem magam mosott sz*nak, pedig az éjszaka hátrelévő részében a 8-fél 9-es ébredésig fogalmam sincs hányszor van szopi, reggelre már nem emlékszemKép

Most még csak visszarázódásban vagyok, még csak futva olvastam egy-két dolgot, így reagálgatni nem nagyon tudok. De igyekezni fogok.

Juca! Neked mindenesetre nagy GRATULA!!!

Snoopy! Még a múlt században ugyan, de kérdezted ki szúrta az EDÁ-t a szülésnél. A nevét sajna nem tudom, bár nagyon kedves volt, bemutatkozott meg minden. Csak nem voltam olyan lelkiállapotban, hogy meg is jegyezzem. Szóval egy nagyon kedves, aranyos, vékony testalkatú, rövid barna hajú, nagyon fiatal(nak kinéző?) hölgy volt az illető. Nem tudom ráismersz-e ebből a leírásból Kép

Puszi mindenkinek
CsKati

Júj! Off-line írtam az üzenetet és mivel száz éve nem jártam itt, most megdöbbenve látom az új formátumot.
cskati
 
 


Kanga: jobbulást Gergőnek! Nagyon drukkolok!!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kanga! Szorítok Gergőnek! Jobbulást! Remélem hamar meggyógyul! Sok pusssz!
CsKati
cskati
 
 


Sziasztok!
KÖSZI!
Nagyon jó energiákat löveltetek felénk , mert már itt szuszog az ágyikójában!Kép Pénteken kontroll , hétfőn ismétlő vérvétel és reméljük az már normális süllyedést mutat!!!
Volt bent egy tíz év körüli kislány ugyanezzel a nyomorral , tisztára úgy nézett ki , mint Verus kislánya , csak Zsófinak hívták.
Olyan édes Gergő , mindenkinek boldogan meséli , hogy ő volt uh-án. Meg hogy mentővel (betegszállító) vitték át a központba a gégészetre.
Na megyek , mert az éjjel se én , se hugica nem tudtunk aludni , hiányoztak a manuskáink!Kép
Mégegyszer ezer köszi!
Bigacsiga!
Remélem minden rendben zajlott! Küldöm tovább Nektek a pozitív energiákat!KépKépKépKépKépKépKépKépKép
Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok,,
csak kutyafuttában írok egy pár sort.

KANGA, sok sok puszi Gergőnek!! Én is remélem, hogy hamar meggyógyul!

Cory, én itt gratulálnék a Kicsi Fiadhoz, millió puszi Nketek, remélem, hogy minden OK Veletek!

Holnap "műtik" Marcit!!! Ugye gondoltok ránk?? Asszem első lesz az altatottak között, ui. a többiek mandula-kivétre várnak. Pénteken jöhetünk haza, 7végén jelenkezek.

Ja, Kíváncsi..lány, fiú, lány, fiú, fiú a sorrend nálunk. 5 fiú..hűűűű, nem semmiKép

Puszi mindenkinek:

Verus

Kép
verus
 
 


Kanga, de jó, hogy újra otthonKépKép

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Verus: köszi Kép Pénteken vvalszeg jön haza Kép
http://babanet.hu/album/main.php?album=859

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok,

Kanga,
bizti minden rendben lesz hétfőn, nagyon jó, hogy már otthon is van Gergő!
Verus,
sokat gondolok rátok, drukk, drukk! majd írj, mert nagyon várom a híreket!
Kati,
tök jó, hogy jelentkeztél, már nagyon hiányoztál.
Képek csuda édesek, megszemléltem őket. Örülök, hogy már egyenesbe jöttetek, autóért meg irígy!
Írj sokat, és pussz a három manódnak!

Mi sajna benyaltuk az első "bölcsis" betegséget..
Tomi tegnap már nem ment bölcsibe, du. 38,6 volt, Luca meg 37,7. El doktornénihez, aki csúnya szemekkel néz rám (nagyon ellenzi a bölcsit), valami enyhe fertőzés, és a gyerekekből kiindulva, szerinte Tomi a "hordozó" (Na, ja azt nem tudja, hogy Apa hétfőtől tegnapig senyvedett... Kép ). Orrcsepp, Panadol, valami kanalas, meg Fenistil csepp, aztán haza. Estére Lucának 38 fölött, Tominak alatta, éjszaka tök tuti, bár Tomi éjfélkor már az ágyunkban landolt, meglepően jól aludt (lehet, hogy használt az orrcsepp), Luca fél 6kor evett és már alszik KépKép
Lehet, hogy csak a tegnapi nap volt a kritikus? Remélem....
Hétvégén keresztelő Böszörményben, remélem, mehetünk.
Dokinéni azt mondta, hogy még 2-3 esélyünk van, aztán nyista bölcsi....
Snoppy,
neked mi erről a véleményed? (Mint hasonló cipőben járónak és szakembernek?)
Levi Kép Remélem, már normalizálódott a helyzet.

Na, megyek, tegnap semmit nem olvastam a neten, míg alszanak, pótolom.
Sziasztok, Erika
kerika
 
 


Hali!

Verus! Rátok is gondolok! Kép

Kanga! Milyen jó hír!

Erika! Mi is "benyaltuk" az első náthát. Tegnap telefonáltak az oviból, hogy Vilit melegnek érzik, de nem tudják megmérni a lázát. (Na, ehhez nekünk is külön koreográfia kell.) Mentem érte hamarabb, idehaza lázmérés, szerencsére csak hőemelkedés. Ennek ellenére délután 2,5 órát aludt, amit már nagyon régen nem csinált. Este is csak hőemelkedés volt, de ma mégsem ment oviba. Holnap már viszem, addig dzsungelharc a porszívó-orrszívóval...

Remélem hamar rendbe jön mindenki!
Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Bevallom én, mint egy olyan gyermek anyja, aki 32 fokos külső hőmérséklet esetén is képes megfázni ezeket a praktikákat már nem veszem túl komolyan. Aznap, amikor lázas, akkor nem megy bölcsibe, meg másnap. Hőemelkedeés mérsékelten esik latba. Utána rögvest (kivéve hétvégeKép).
Mivel amit hazahoz, az végigtarolja a családot, ezért úgy gondolom, hogy Levi olyan strapabíró lesz, hogy legfeljebb akkor lesz lázas, ha krétát eszika suliban matekdolgozat helyett. Azért igyekszem Levi előtt megfertőződni, hogy addigra kész ellenanyagok várják, a bacikat, vírusokat, mire őt támadják. Szívesen csinálok ellenanyagot neki is... Kép
A dokinéninek van gyermeke? A miénknek nincs. Így amikor azt mondja, hogy a Balatonnál nyaraló gyereket ne engedjük 35 fokban a vízbe, akkor mérsékelten veszem komolyan. Okosan bólogatok a telefonba és csendben mutogatom a gyereknek, hogy deréknél mélyebb vízbe ne menjen. Veszek neki fenistil cseppet, ha mégis ekcémának bizonyulnának az elszórt kiütések a gyereken...

Kiváncsi!
Aneszteziológus, intenzíves orvos vagyok, de sürgősségi osztályon és mentőn is dolgozom, ha éppen nem babázom.
Köszi az infót, másnap már csak hőemelkedése volt, ma pedig már csak játszotta a haldokló hattyút. Kép

Cory!
De jó, hogy erre jársz! Gratulálok Zsombihoz! (nagyon szép név Kép) Elfelejtettem írni a szopitopikban, hogy ébresztgesd kb két óránként. Egyen soxor keveset, mert annyit tud egyelőre. Arra gondolok, hogy a szervezeted tudja, hogy a kora babák gyakran, keveset esznek. Biztos úgy rakja össze a tejet, nem? Akkor lehet, hogy jobb az összetétel szempontjából az elsőtej??? Profik kellenek ehhez...

Mindenki gyógyuljon meg! Mi is! KépKépKép

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok,

Apa, Tomi, Luca.... ugye kitaláljátok, hogy folytatódik a sor? Most én vagyok dögrováson Kép és az orrcseppem elfogyott. Tomi most rontott át hozzánk a hálóba, én meg úgy felébredtem, hogy a klaviatúrát csapkodom Kép
Snoopy,
igen van a dokinak két fia, velünk egyidősek.
Szóval, te már edzett vagy, hétfőn megy is Tomi a bölcsibe, tartok tőle, hogy kezdhetjük előlről a beszokatást....
Juca,
remélem, Vili jól van, puszi nektek!

Na, megyek egy pzs-ért, sziasztok: Erika
kerika
 
 


Sziasztok

Minden betegeskedonek gyogyulast.
Verus nektek is jo eerdmenyeekt a korhazba.

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok!
Verus , BcsKata!
Remélem jól vettétek az akadályokat és jól vannak a csemeték!!!

Orrfolyósoknak erős jobbulást kívánok!!!

Mi ma voltunk kontrollon . Még jövőhéten itthon lesz , de már igen jól van. Ja és nyirokmirígy-gyulladása volt. Annyira jól érezte megát bent apával , hogy ma azért könyörgött , hogy bent alhasson még! Hát normális a lelkem?!

Lányok!
Ha tudtok segítsetek!
Szép harisnyanadrágot keresek 80-as méretben lánykám részére. Esküvőre készülünk , a ruháját már megvarrtam , de harisnyánk nincs. Ja , de ne ezrekbe kerüljön!

Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó rég jártam babaneten. Megpróbáltam megkeresni az utolsó hozzászólásomat, hogy onnan pótoljam a lemaradást, és meglepve tapasztaltam, hogy márciusban írtam ide utoljára... most csak július elejétől olvastam vissza az eseményeket, de meglepően gyorsan a végére értemKép Azért látom vannak itt emberkék akik nem hagyják kihalni a topikot.
Újaknak üdv!
Régiek közül sokan eltűntek innenKép Remélem azért a levlistán megtalálhatóak, most majd ott pótolom a lemaradást.
Csajok! Evey olyan édi nem? Gyertek ám 20.-án!!!

Kanga! Örülök, hogy hatottak a pozitív energiák, mennek hétfőre is!!!KépKépKép

Verus! Marcival is remélem rendben ment minden. Sokat gondoltam, gondolok Rátok! Pozitív energia felétek is lövelve!

BCsKata! Rátok is szintén sokat gondolok! Szorítok, szurkolok! Ugye minden OK?

Évi! Jó, hogy újra tudsz netezni. Anno kórházas sztoritokon én is jól kiakadtamKép Na de ez már a múlt, soha többet ilyet... 45 kilódon kicsit elkenődtem, majdnem dupla annyi vagyokKép azért vigasztal, hogy csak MAJDNEM, meg hogy csak múló állapot.. (bízom benne)

Juca, Erika, Snoopy jobbulást, gyors kilábalást a betegségekből!

Most, hogy visszaolvasgattam látom páran láttátok aug.1.-én a Navigátort. Köszi a dicséreteket a gyermekekre vonatkozóanKép Viszont képzeljétek mire jöttem rá egy pár napja. Teljesen magam alá zuhantam tőle, úgyhogy légyszi írjatok valami vígasztalót. Szóval egy ideje feltűnt, hogy régen nem jelentkezett a védőnénink. Navigátoros szereplésünk napján találkoztunk vele utoljára. Azt mondta megnézi a műsort mindenképp, aztán majd 2 hét múlva jelentkezik. Lement a műsor és bár nagyon aggódtam amiatt, hogy nagyon béna voltam, csak pozitív visszajelzést kaptam (persze gondolom csak hogy megnyugodjak), ezért meg is nyugodtam.
Erről jut eszembe Snoopy milyen tapintatos volt mikor SMS-ben megjegyezte, hogy kicsit fáradtnak tűntem, holott azt is írhatta volna, hogy a kifacsart mosogatórongy is jobban néz ki nálamKépKép
Na, szóval megnyugodtam, hogy azért annyira nem voltam vészes.
Aztán elmentünk nyaralni, utána jött a sulikezdési láz, Kittinek óvodai szülői, meg óvodás hétvégi program, közben elkezdtünk köröket futni autó ügyben, Gergőnek oltás, megszervezni hogy eljussak 6 hetes vizsgálatra (a 8. hétre sikerült), szóval mit mondjak nem unatkoztunk. Közbe néha beugrott az agyamba a védőnő, de nem foglalkoztam vele túlságosan. Aztán ahogy telt az idő egyre többször jutott eszembe, és elkezdtem agyalni. Rájöttem, hogy a Navigátoros műsorral függhet össze. Aztán gondolkoztam mit is mondtam, szerntem semmi olyat... aztán erre is rájöttem... velem kb. fél órán keresztül csinálták a riportot, közben sok-sok kérdés elhangzott, én meg válaszolgattam rá. Namost a műsorba 2 mondatomat vágták be, az előtte elhangzó kérdést meg nem. Kérdezték, hogy mik a tapasztalataim az orvosok, védőnők szemléletváltásal kapcsolatban. Mivel Alex már 9 éves, régen volt kicsi, ezért vannak is tapasztalataim. El is meséltem, hogy anno mit tanácsolt a védőnő, meg, hogy most a kicsinél mi volt a helyzet. A műsorba ebből már csak az a rész került ami a régi időkre vonatkozott. Egy barátnőm (nincs gyereke) szerint mindez úgy, mintha a mostani védőnőmről mondtam volna. Nekem viszont olyan egyértelműnek tűnik, hogy ez csak régi eset lehet, hiszen Gergő még csak 3 hetes volt akkor. Még a régi "elvetemült" időkben sem tanácsoltak 3 hetes kortól gyümölcskóstoltatást, úgyhogy úgy gondolom mindenki számára egyértelmű, hogy a legidősebb gyermekemmel tapasztaltakat meséltem. Nemtom, szerintem talán az lehet a baja a védőnőnknek, hogy ország-világ előtt elmeséltem, hogy anno magyarán szólva hülyére vettem a védőnőt, nem fogadtam meg a tanácsát. Viszont most ő is (bár idősebb generációs, tehát át kellett esnie a szemléletváltáson) a kizárólagos szopit javasolja 6 hónapos korig. Tehát ha szerinte sem jó a korai kóstoltatás, akkor nem kéne annyira megorrolnia rám, hogy anno én nem erőltettem. Most talán arra gondol, hogy akkor ő meg minek beszéljen nekem, hisz őt is hülyére veszem... nem tom... most ezen rágom magam, csak hogy mindig legyen valami amin tudok szorongani. Ahelyett, hogy felhívnám és tisztáznánk a dolgot... Szerintetek? Vélemény?
Amúgy megmondom őszintén tulajdonképpen nem érzem szükségét az állandó védőnői felügyeletnek így a harmadik gyermeknél. Úgy gondolom, ha gondom van megkeresem, amúgy meg úgyis megyünk havonta most az oltások miatt. De ő olyan "állandóan jövős" fajta.

Na befejezem... bocsi... és sok pussz mindenkinek

Ja, és itt nagy kesergésemben elfelejtettem:
Cory! Bár itt a topikban nem volt konkrét hír, de kikövetkeztettem, hogy megszületett Zsombid! Gratula Nektek! Azt is kikövetkeztettem éles agyammal, hogy korábban jött a vártnál, de már ma haza is mehet, így valszeg rendben van Vele minden. Kívánom, hogy így is maradjon! Minden jót Nektek!

CsKati
cskati
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom itt is pótolni lemaradásaimat!

Cory: gratulálok!

CsKati: de jó, hogy vagy! Védőnővel tényleg legegyszerűbb lenne beszélni egyet. Enyém mondjuk egyetlen egyszer volt itt, de nem is hiányzikKép.

Nálunk is elkezdődött a suli, meg nekikezdtem az elmaradt elintéznivalóknak, igy nyakamba szakadt a keresztelő. Aztán jön a védés (tényleg, igény szerint szoptató őszi vizsgázó sorstársaim halihóóóó ki is irt még ilyet anno, tán Kati?????), egyik opponens már megirta a véleményét, még a másiké kell, aztán nekiállhatok azzal is foglalkozni.
Kert úszik, nem érek rá. Rémes.

Snoopy! Te mint orvos és gyakorló anya, lenne egy kérdésem hozzád. Töröm a fejem a bébiúszáson, lévén eddig mindegyik gyerekkel kihagytam, Ancsi imádja a vizet stb. dokinénink, akiben amúgy általában megbizom, és normálisnak tartom, nem bébiuszi párti, illetve az úszás oké lenne, saját házi kis medencémben, node a fertőzések.... Namost ugyebár szokás mondani, első évben kell egy kiló kosz a gyereknek, sőt olyat is hallottma, miszerint jobb ha van első évben némi takonykór is, hogy immunrendszer beinduljon. Ezzel a szemlélettel veszélyes az uszi avagy sem???? És a másik, hogy oltson az ember menjugate-el, 3 szurival egy éves kor alatt vagy sem???? Nincs szivem megszuratni szegény gyerkőcöt még ezzel is (nagyon megkapták az egyszurisat, mikor rohamidőszak volt), ugyanakkor tuti, hogy közösségbe hordom (suli), esetleg usztatom is... És persze neten is, ahány gyerekdoki, annyi féle hozzáállás. Mi a jobb az immunrendszerüknek?????

Megismerkedtem egy anyukával itt a környékünkről, 4 gyerekes, 4 csaszival!!!! (Zsóka!!!)

Jaj, annyi mindent akartam irni, erre nem jut eszembe semelyik, rémes. MI is ez, gyes kápós betegség???

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Ma állatkertben voltunk, gondoltam még utoljára ebben az évben menjünk el. Kikkó meg is jegyezte, hogy ugyanabba az állatkertbe mentünk, mint az ovival szokott.
Adri is élvezte, most ért el abba a korba, hogy már értékeli az ilyesmit. Heti kétszer oviba fog járni Krisztián csoportjába. Kíváncsi leszek, hogy fog neki tetszeni.
Én már elég nehézkesen mozgok, majd a züllésen meglátja, aki jön.
Kati is eljön Gergö babával (közben láttam, hogy írta), így már csak ezért is gyertek sokan!!Kép

Virág! Én is régen láttalak.Kép

Iboly! Remélem sikerült elintézni a 20.-át és el tudod Jaminát is hozni!?Kép

Kati! Ari vagy.Kép

Na, akkor kik jönnének? Tök jó idöt is mondanak egész hétre, így kint elücsörgünk a kertben, aztán, ha fázunk, majd bemegyünk!Kép

Betegeskedöknek, kórházban lévöknek jobbulást kívánunk!Kép

Evey
36 hét
evey
 
 


Sziasztok Lányok!

Pénteken hazajöttünk.
Eddig minden rendben, nem most szerdán hanem a rákövetkező hét szerdán megyünk varratszedésre.
Nagyon féltem a hazajövéstől, de Doni itthon sokkal bátrabban mozgatja magát mint a kórházban, úgyhogy valamelyest megnyugodtam.
Én két napig aludtam, lecsapódott az egész heti streszes fáradság. Még jó, hogy anyukám tudott jönni segíteni.

szisztok

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bigacsiga!
Jó, hogy jó hírekkel jöttél! Kép Doninak most már kellemes lábadozást, újabb nyavalyák elkerülését, Neked pedig pihenést!

De jó Nektek züllőknek! Fááááááááj a szívem...

Vili jobban van, ma már ment oviba, (most valahogy nem lelkesedett...) orra még mindig tele, de nincs és nem is volt láza. Csak most, hogy eldugult az orra és nyitott szájjal aludt, a torka kiszáradt és néha köhög. Mondtam az óvónéninek, hogy nézzenek már rá és sűrűn kínálják meg innivalóval.

Remélem Ti, többiek, már jól vagytok! Kép
Olyan jó most ez a kis napsütés...

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

CsKati!
Szerintem ne foglalkozz a vedonovel, ne lelkizz rajta! Bar en nem lattam a musort, mert pont uton voltunk. Az en vedonom ossz-vissz 2-szer volt kint Viki egy eves koraig! 4 honaposan vette at a Vikit, de azon a 2 alkalommal sem toltott nalunk 5 percnel tobbet. Le sme vetkozott, pedig teli idoszak volt! Az alattam levo anyuka mondta, hogy parszor keresett, de nem tlalt itthon. Elozo vedo neni mindig egyeztetett telefonon, es igy nem fordult elo olyan, hogy ne lettem volna itthon...

Vegre nem esik az eso! olyan jo!

Velunk minden rendben, bar Viki meg nathas, de nem oylan veszes, szepen fujja az orrat! Ferjemnek a torka faj... Martin es en tartjuk a frontot. Egyenlore.

Moni

moni
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Szerintem a gyerek edződjön. Jó dolog, hogy tudsz azon filózni, hogy lesz-e takonykórja Anikónak, vagy nem. Prücsöknek most is folyik az orra és nem először. Zsombi mindent ráragaszt. Persze uszis téma érdekes. Annyi jót hallottam felőle, hogy mi viszont mindkettő gyereket áztatjuk rendszeresen. Így derült ki, hogy Prücsi vízimádó. A 26 fokos Balatonban is vadul lubickol.
Összefoglalva: Legyen orrszívód és edzett gyermeked! KépKépKép

Kati! Védőnő egy beszélgetést szerintem megér. Nem sok vizet zavar nálatok, ha van, ha nincs, de miért legyen egy ember, aki haragszik Rád, amikor csak egy félreértés volt?

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok Lányok!

Minden betegnek sok sok gyógypuszi.
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Jaj pont az előbb bőgtem egy sort. Nincs elég baja az embernek...
Fürdettem a kisebbik fiamat belehajoltam a fürdőkádba ő meg leguggolt és teljes erővel felpattant. Jól orron vágott és belepasszírozta a szemüvegemet az orromban.
Hirtelen kiszakadt belőlem egy kiáltás taknyom nyálam egybefolyt, a szemem elhomályosodott, könnyezett, kitámolyogtam a fürdőszobából beálltam a sarokba és csak sírtam, sírtam.
Bevallom őszintén ez a része jól esett egy kicsit, leengedett a gőz, de az orrom marhára fáj és azóta egyfolytában folyik mint aki náthás. Remélem nem tört el, csak egy kicsit vérzett, de az is elállt hamar.

Nem haragszom rá, mert nem akarattal csinálta, csak olyan kis szeles... Meg vannak olyan aranyos kis dolgai is. A konyhába volt ebédről egy kis maradék csirke. Kijárogatott lopikázni, persze mindez már vacsi után volt. Hívtam fürdeni és még kiszaladt a konyhába. Látom ám hozza a maradék husit egy másik kistálba. Keresem az eredeti tálat hol van, nem lelem sehol. Benézek a szekrénybe ahonnan kivette a másikat, ott virít a "koszos" a tiszták. Az rejtély miért is kellett áttenni másikba. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Snoopy, köszi!!!! Ma megint elhalasztottam az uszit, mert tankolni kéne, azt meg nem akarok kettesben a leányzóval, amúgy is mindig apjukra hagyom a dolgot, viszont ciki lenne, ha elfogyna útközben a benzin... Ráadásnak leányzó kivételesen aludt délelőtt (reggel korán kelt), felkelteni nem vagyok hajlandó.
Egyébként Ancsi eddig mázlista, nagyok augban voltak taknyosak, Ancsi és én nem, nagyon bejött neki a születési dátum, mert ha meg hamarabb jött volna, akkor is betegek voltak a nagyok, ráadásnak lázzal. Gondolom, már nem sok van ilyenből vissza, legkésőbb őszi szünetre be szoktuk gyűjteni az első komolyabb hurutosat, gyanitom, azt ő sem fogja megúszni.

Tényleg, Pele és egyéb szakértők: van olyan, hogy szeparációs szorongás vagy hasonló 5 hónaposan???? Ancsi totál olyan, hogy egy pillanatra nem lehet egyedül hagyni (kivéve ébredés után, amig meg nem lát), még ha dumálok hozzá, messzebbről, az se elég, addig jókedvű, utána rögtön hiszti. De ha csak egyetlen percre távoznék, akkor is. Biztos, hogy a vele való foglalkozást is nagyon igényli, de azt hiszem nem csak ez van benne, ma egy bő félórát hagyott vasalni, csak énekeltem neki közben (ne tessék kiröhögni, leányzó birja a hangomat), elég volt igy is. De ki ne tegyem a lábam a szobából. Ja, és ha tesók vagy apuci van, az is jó, nagyszülők és egyéb nem oly közeli rokonok már nem mindig.

Meg volt a keresztelő, sikerült mindennel elkészülnöm, azóta is esszük a maradékot, élvezem.

BCsKata: fiad aranyos!!!Kép OrrodKép.

Juca: Vili csak délelőttös, vagy egész napos??? Most végül is nem dolgozol ugye? Meg leszek kövezve, de mond, fontos ilyenkor folyós orral oviba vinni??? Tudom, értem, hogy ő már effektive nem beteg, de még épp alkalmas, hogy a többire átragassza, és azok ki tudja, miként viselik majd. Dolgozó szülő mellett érthető, ha rohan vissza vinni az ember a gyerkőcöt, de ha nem muszáj?

Évi, remélem olvasol, itt irok neked is: értelmes védőnénink szövege volt, de egyetértek vele, hogy más a közösség, mint játszás, és más a bölcsi, ah ova minden nap kell menni. Ha igényli a gyerkőc a közösséget, lehet vinni játszóházba stb stb kismillió helyre, ahol ANYA IS VELE VAN!!!!, és amit ki lehet hagyni, ha úgy jön, és nem feltétlen minden nap kell. Persze ez is csak egy vélemény.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,

nem kötözködni akarok, de a bölcsi sem muszáj minden nap, akkor viszed - legalábbis nálunk - mikor akarod, lényeg, hogy tudjanak róla. És ha egy nappal korábban szólsz, akkor még csak fizetni sem kell.
Az én véleményem pedig az, hogy igenis jó tesz/tehet nekik a közösség, pláne, ha TUDJÁK, hogy anya/apa értük jön.
És tudod, néha pedig muszáj... mert máshogy nem nagyon lehet megélni, és vessetek meg, de én - Snoopyhoz hasonlóan - már nagyon dolgoznék, ráadásul nálunk nagyon sokat számít a tapasztalat, és itthon még a maradék önbizalmam is elcsöpög Kép Nem vagyok karrierista, de már vágyom egy kis szellemi táplálékra.

Más.
Nálunk is keresztelő volt a program, csak szombaton, tök jól sikerült, képzeljétek az egykori exem és a felesége lettek a keresztszülők!
Luca továbbra sem mutat hajlandóságot a gyümik iránt, a répa sem vált be, a sütőtök sem, próbálkozunk...
Tominál megjelent a 19. fog is, remélem, hogy követi a 20. is, mert a nyáltörölgetés már kicsit uncsi Kép

Kata,
jaaaaaj, én is rögtön sírok, ha az orrommal történik valami. Szegénykém, puszi neked!
Juca,
remélem, hogy Vilinek már ismét tetszik az ovi, egyébként nálunk is azt mondják, hogy orrfolyással nyugodtan vihetjük.
Kati,
hááát, egy beszélgetést mindenképp megér biztosan, csak magamat ismerve én tuti halogatnám, egyszercsak azt mondanám, most már minek? Tudom, nem ez a jó út! Amúgy nem emészd magad azért, van épp elég tennivalód, nem?
Evey,
még mindig passz... Sógornőm szüli-, és névnapját üljük szombat du., hogy mi lesz belőle, nem tom.
Jól vagy amúgy? Már úúúgy izgulok, hogy állsz a kötéssel?

Na, megyek, Tomi felébredt (majd jövő héttől alszik a bölcsiben), Luca szunyál, így aztán még sétálni sem tudunk menni ebben a szép időben. Majd, ha kel.....

Pusz, Erika


Sziasztok, Erika
kerika
 
 


Sziasztok!

Bemásolom ide is, hátha van aki nem jár a listára:

Na, akkor most rólunk. Kicsit hosszú leszek, de nagyon nagy
szükségem lenne a véleményetekre, mert nagy dilemmában vagyok.
Arról van szó, hogy beírattam Csongit bölcsibe. Két hét múlva
kezdenénk, de még mindig hezitálok, hogy be adjam-e. Igazából azért
gondoltam, hogy legyen bölcsis, mert nagyon jó kis banda volt itt a
nyáron a játszótéren, vagyis lassan másfél éve sülve-főve együtt
vagyunk. Nem csak a játszón, együtt mentünk állatkertbe, strandra,
programokra. Nagyon jól összeszoktak a gyerekek, látom mennyit
jelent, hogy ekkora társaságban vannak, egyik tanítja a másikat. Most
már maguktól eljátszanak, csak ha összekapnak akkor kell közéjük
állni. Még rémlik a tavaly tél, amikor Csongi nem nagyon tudott magával
mit kezdeni, és félek kevés leszek neki itthon. Egy kisfiú nem megy
oviba, a többi mind elkezdte vagy kezdi a bölcsit.

Igen, de én nem megyek vissza dolgozni, mivel nincs hová, és a fősuli is
nagyon lefoglal, 3 hét végén is menni kell, decemberben meg vizsgák,
így nem is keresek munkahelyet. Tehát, én itthon leszek. Anyu tudja
Csongit vállalni, ha én suliban vagyok.

Nem tudom eldönteni, hogy mi lenne jó a gyereknek. Maradjon velem
itthon, mégiscsak kicsi még, anyja mellett a helye? Vagy szüksége van
már annyira a gyerektársaságra, hogy adjam be, mert kevés leszek
már neki itthon? De mi van, ha nagyon élvezné, én meg megfosztom
tőle? De fontos ez annyira, hogy más legyen vele majdnem egész nap,
más nevelje?

Arról nem is beszélve, hogy elég hajlamos a felsőlégúti betegségekre,
lehet, hogy többet lenne itthon, mint bölcsibe. Tudom, hogy ezeken a
közösségi betegségeken át kell esnie, és ha nem most akkor majd az
oviban, és lehet akkor még rosszabb lesz?

Az apja azt hajtsa, hogy adjam be, nagyfiú már, ne akarjam magamhoz
kötni, meg ott egy kicsit majd "megnevelődik" . Ez onnan ered, hogy
mivel elindult a vállalkozás, az apja kb. fél órát látja a gyereket, de
abban sincs sok köszönet. Tényleg nem fogad szót az apjának, de
szerintem ezzel tiltakozik az ellen, hogy sosem látja, és alig játszanak
vagy csinálnak együtt valamit. Megértem az apját is, fáradt, gürizik, ha
hazajön szeretne egy kis nyugalmat, de lassan minden este csak
"cirkusz" lesz belőle. Én meg két tűz között vagyok, és irtó nehezen
lavírozok közöttükKép

Nos, dióhéjben ennyi. Kíváncsi lennék rá, hogy akik már átestek ezen,
milyen tapasztalataik vannak? Nem azt kérem, hogy mondjátok meg mit
csináljak, csak hogy mi a véleményetek!

Ildi, Erika, Kata köszi az eddigi véleményeket!

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Jaj, lányok, ti találkozni fogtok? De jó nektek...Kép
Habár nekünk se rossz éppen! A kis lurkó tegnap lett nyolc hónapos, és képzeljétek, pont tegnap jelent meg egyszerre a két első kis fogacskája!
Megvolt a szüret, egész jó termésünk volt ahhoz képest, hogy metszés óta nemigen néztünk rá. És képzeljétek, a szüret ideje alatt a két nagyobb fiam egyedül volt itthon! Szombaton ugyanis itt van tanítás, így nem utazhattak velünk pénteken. A nagyobbik nagyon aranyosan vigyázott a kicsire, s még a lakás is egészen rendben volt. Kép Sőt, még egy haver is itt aludt szombatról vasárnapra virradóra, szóval volt itt igazi kiskanbuli!
Bigacsiga, de jó, hogy végre túlvagytok rajta!
Én amúgy meg tudom érteni mindazokat, akik szeretnének a családi elfoglaltságokon kívül mást is csinálni! Legalább tanulni! Egyik barátnőm is elkezdett egy postgraduálist, már másodéves. Talán otthon majd lesz módom nekem is valamire.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

PIldi! Igen én vagyok a másik igény szerint szoptató vizsgázó. Bár kiderült, hogy nem októberben, hanem decemberben lesz a vizsga. Kb. akkorák leszünk mint Ti Anikóval. Egyelőre annyira igény szerint szopizunk, hogy sehova sem tudok Gergő nélkül menni. Hiába, nem tanultam a Kitti utáni kórházasdiból, mióta Gergő megszületett (már 2,5 hónapos hogy megy az idő..) egy cseppet sem fejtem, így Gergővel együtt, plusz egy felvigyázóval fogok megjelenni a vizsgán.
Bár én nem vagyok orvos, de gyakorló anya az igen. Én vinném Anikót úszni a helyedben. Sőt az én helyemben Gergőt is vinném, lévén eddig mindkét leány uszogott, csak sajna itt a közelben nincs lehetőség Kép
Gratula a keresztelőhöz!

Evey! TudomKépKépKépKépKépKépKép De Te sokkal jobbanKép

Juca, Móni! Továbbra is jobbulást az érintetteknek!

Snoopy! Nem válaszoltál Ildinek menjugate-al kapcsolatban. Engem is érdekelne. Kittit 3-al oltottuk, de ő nagyon jól viselte az oltásokat. Mondjuk Gergő is csak nagyon picit sírt az oltáskor, de utána nagyon vacak volt, bezöldült, becsomósodott a helye és nagy bőgés is volt, nyűgösség. Nem tudom milyen lesz a következő, de így nem vagyok biztos a 3 plusz szuriban. Segítség!

BCsKata! Júúúj nekem is nagyon fájt ahogy leírtad. Szörnyen hangzik, remélem hamar rendbejössz és tényleg nem tört el...

Erika! Keresztelőhöz Nektek is gratula! Azért nem semmi, hogy az exed lett a keresztapa! Védőnő ügyben: jót nevettem azon amit írtál, szerintem én is így tettem volnaKép Tennivaló az meg van ja mindig dögivel, osztódással szaporodik...

Évi! Tulajdonképpen egyetértek Ildivel, Erikával is. Én megpróbálnám a bölcsit a helyedben, hiszen olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy nem dolgozol, ha suliban vagy is meg tudod oldani Csongi elhelyezését, tehát nem kötelező jelleggel menne a dolog, nem kéne mindenáron ragaszkodni hozzá. Ha úgy látod Csongin, hogy mégse OK, akkor hagyjátok a fenébe, ha meg bejön, akkor annál jobb. Ha meg sem próbálod nem tudod mi sül ki belőle. Tulajdonképpen nálunk sem igazán eldöntött az ovi kérdés. Szerintem Kittinek szüksége van a közösségre. Beirattam, de úgy gondolom nem fogom minden nap vinni. Arra gondoltam hétfőt és a pénteket kihagynánk, így tulképp lenne egy hosszú hétvégénk, és közben folyamatosan menne 3 napot. Sokan azt mondták mikor mondtam, hogy nem vinném minden nap, hogy emiatt majd nem fog tudni beszokni, meg megzavarodik, hogy nincs rendszer. Hát szerintem ez rendszer, honnan kéne tudnia Kittinek, hogy a hétfő, és a péntek is ovinap. Na mindegy, egyébként én így tervezem, de nagyon képlékeny az egész, mivel mindezt magához a gyerekhez szeretném igazítani. Hogy ő mit szeretne, neki mi lenne a jobb. Szerencsére mi is megtehetjük, hogy legfeljebb lefújjuk az egészet, de ha végül mégis menne minden nap, hát akkor sincs semmi (jaj, dehogynem úgy hiányozna...Kép)
Na látod én se vagyok biztos abban, hogy mit akarok, mindenesetre megpróbáljuk.

Köszi véleményeket védőnő ügyben, bár az eszem tényleg a megbeszélést diktálja, én mégis olyan "erikásan" intéztem volna el. Na de képzeljétek, ma véletlenül összefutottam vele az utcán, és teljesen úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna. Mondta, hogy épp csütörtökön készült hozzánk, holnap akart hívni. Ha ő nem hozza szóba a dolgot én sem fogom erőltetni, lehet, hogy nem is volt semmi, csak szabin volt, beteg volt azért nem jelentkezett. Én meg már kombináltam, olyan hülye vagyok. Szóval jön, pedig tényleg szerintem semmi szükség rá.

Az ujjamat meg nem is meséltem, csak Snoopyt nyaggatom szegényt állandóan. De most sem jutott rá idő, Gergő baba háttérben nyekereg.

Pussz
CsKati
cskati
 
 


Sziasztok!

Menjugate! Bevallom én azt mondtam magamban, hogy ez a meningitiszesdi kicsit felfújt dolog. Igen előfordul egy-egy eset, de ha az ember gyanakszik, akkor időben el lehet kapni. Másrészt ezernyi gyakoribb veszély leselkedik a manókra aztán mégsem pánikolunk miatta. úgyhogy én nem adattam be Zsombinak és nem fogom beadatni Prücsinek sem. UFF! Szóltam!

Snoopy
snoopy
 


Snnopy!

Köszi, szivemből szóltál. Pláne, hogy a B-re (?) nem is jó, úgyis résen kell lenni, inkább csak elaltatja az embert, hogy nyugi lehessen. Persze tuti, hogy sosem bocsátom meg magamnak, ha baj lesz belőle...

Ildi

Ildi
pildi
 
 


SZiasztok!

Ildi: a mi dokink pont ezért nem ajánlja! Úgyhogy én nem adattam be Balunak, és Zsomának sem fogom. Elmondta, hogy milyen tünetekre kell figyelni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok,
hát, ovi-orrfolyás-köhögés téma:
(Kövezzetek meg nyugodtan, és bocs, kicsit erős leszek, de ez gyenge pontom, folyamatosan felhúzom magam rajta)
Nem nagyon értem, hogy miért kell a gyereket orrfolyósan, "kicsit" köhögősen oviba vinni? A gyerkőc nagy valószynűséggel pár napon belül nem ki, hanem belelábal gy még nagyobb betegségbe, egyszerűen azért, mert nem adták meg neki azt a sanszot, hogy amíg csak "kicsit" volt beteg (folyt az orrca, "kicsit" köhögött) kipihenje magát otthon, netán ne vigyék ki alig felöltöztetve az oviban hóban-sárban az udvarra, netán csak éppen attól legyen jól, hogy anyu/apu /nagymama otthon van vele.
Aláírom, hogy sokak munkahelyén az illetékesek ferde szemmel néznek az anyukára, ha "a gyerek megint beteg". De ennek ellenére sem értem, hogy miért kell esetleg egy-két-sok másik gyereket megfertőzni (a sajátunk inogó egészségéről nem is szólva)...
Nálunk is mondják, hogy hát a többiek is köhögnek, vigyem nyugodtan. Na pont ezért nem viszem. És hány de hány gyereket láűttam már az oviban láztól csilogó szemmel, taknya-nyálva egybefolyva, köhög, hogy alig kap levegőt. Hová rakjailyenkor a szülője a szemét???
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok lányok!

Írok már ide is. Adrinak meg volt az elsö napja az oviban, kicsit sírt, de hamar megnyugodott a tesó oldalán, egyenlöre szerdán és pénteken fog járni. Jövö héten megpróbálom az ottalvást is.

Zülléssel mi a helyzet? Írjatok már!! Lehet este héttöl jönni, de 10-ig meg kell a kaját rendelni (már aki vacsizni is szeretne), mert aztán nincs konyha! Ne hagyjátok már az utolsó pillanatra a döntést, mert nekem még meg kell vennem az italokat is! Ne csináljátok ezt egy 37 hetessel!!!

Kati! Én tisztáznám a védönövel! Nekem a lelkivilágomnak kéne, pláne, hogy félreértés!

Kíváncsi! Talizni fogunk nálunk (már ha jönnek) a csajok, de téged is szívesen látunk, ha el tudsz jönni! Én már úgyis láttalak a nagy talin, csak akkor még egy hozzászólásodat sem olvastam. Szentendre a helyszín.

Virág! Hol vagy? Jössz akkor szombaton?

Snoopy, Erika, Pele! És ti? Talonba tettétek!

Erika! Ne csináld már! Az délelött lesz, ez meg este!Kép

Nyilatkozzatok, mert mindjárt megszülök itt a nagy izgalomba! Szeretnék veletek talizni, mert utánna sokáig nem tudok!

Puszi, Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Evey, nekem tiszta a lelkiismeretem, szerintem irtam, hogy Ancsi nélkülem abszolúte nincs el este-éjjel, igy nekem ez most nem megy.

Viszont továbbra is támogatnék egy nappali babás talit, amig tart a jóidő!!

Ancsi tanul mászni, ha kutyázásnál megtámasztjuk a lábát, akkor próbálja előrébb csúsztatni a kezét, tök édes. Persze naponta egyszer kb 10 percig... de mindegy, hisz ráér.
Nagyok ma mentek kirándulni.
Rémes az új oktatási törvény, tanerőknek mindenről számla kell, nem működik a beküldöm a gyerekkel a pénzt azt jól van módszer. Minden programhoz külön engedélyeket kell irogatni.Viszont idén még osztályoznak, jövőre már nem... (zseniális, elsőben nem volt, másodikban most van, harmadikban nem lesz,szegény gyerek győzze érteni).

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Evy,drágám,

minden vágyam, hogy ott legyek. Az egyetlen kérdés a hazajutás. Ha esetleg valaki nagyjából felénk lakik, és hazahozna, nagyon boldoggá tenne. Legalább kipihenném a holnap fáradalmait (megint festünk Kép). Puszi,

Virág
Virág
 


Hát ha még oda sem kellene BKV-znom... Kép
Virág
 


Sziasztok!

PIldi!
Levlistán írtam, hogy én javasolnék egy keddet babás talira... Helyszín-ötletek?

Evey!
Sajnos nem tudok hogyan hazajutniKépKépKép Pedig megszakad a szívemKépKép

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma a babapatikában olvastam erről a szerről, megkerestem a neten is:

Heel
A Heel cég neve a latin "Herba est ex luce”- “a gyógynövény a fényből származik” - mondat kezdőbetűinek kombinációja. A Heel napjainkban a homeopátiás gyógyszerek világszerte egyik legnagyobb előállítója és forgalmazója, a világ több mint 40 országában rendelkezik képviselettel, valamint 10 saját külföldi leányvállalatot működtet.


Megfázásos betegségek:
http://www.heel-info.com/hungar/erkaelt.htm

Immunvédelem
http://www.heel-info.com/hungar/immun.htm



Evey! Ez neked!
Szédülés-Vertigoheel
http://www.heel-info.com/hungar/schwind.htm

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Pele, nem lehetne inkább szerda? Ha kedd, akkor ki kéne már jutnom Csömörre, mert 3 hete halogatom a babauszit, bevallom kicsit tartok tőle, miképp sül el, de ki kéne próbálni most már minél hamarabb, és az kedden van.

Helyszin: ez jó kérdés, nem bánnám, ha lenne valami közeli, de nincs ehhez jó ötletem.Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


CsKati!

A történetedhez kettő tőlem is.

A mi családunk pocakos család, tehát nekem már gyerekkorom óta pocakom van és nem szép lapos hasam.
Az egyik eset kb. 20 éves koromban esett meg, akkor amikor divat volt a nadrág szoknya. Nekem is volt egy ilyen, álltam benne a metrón és valami sugallatra fogalmam sincs miért, mert nem szokásom, de megsimogattam a hasamat.
Erre az előttem ülő pasas fogta magát és felugrott átadta a helyét. Én meg először csak hülye képpel csodálkoztam, amikor meg leesett fülig vörösödtem, sejted csak pocakos voltam, de nem terhes.

A második történet idén nyáron esett.
Játszótéren voltunk a gyerekeimmel. Egy derékba vágott húzott aljú térdígérő ruha volt rajtam.
Egyszer csak szalad le a barátnőm a szomszéd házból és fülígérő szájjal kérdezi jól lát-e.
Mondtam neki sajnos nem, ez sajátom. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


PIldi!

Felőlem lehetne, csak akkorra már vacak időt mondanak, nem szabadtéri talizásra valótKép A hétfő meg nekem nem jó.Kép

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Pele!

Mielőtt megműtötték Donit egy búcsú kiránduláson voltunk a Mamival a Margit szigeten. Megmutatták, hogy hova szoktunk járni + megnéztük az állatokat.

Megrökönyödve vettem észre, hogy elzárták az ívó csapokat pedig még szerintem egész szeptemberben nem várható fagy ami ezt indokolta volna.
Szóval, ha oda mentek számítsatok inkább arra, hogy nincs ivóvíz.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: