Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok Lányok
Áfonya
igen szépen haladunk ugy nézki söt már egyszer ugy is normálisan tartota a fejét hogy nem hason volt az ágyon hanem az én kezembe volt én meg álltam és ugy volt a kezemben .remélem érthetöen irtam le Kép

Nyuszi
a babazsák elvolt szabva szerintem is. és szerintem ennyi pénzért már normálisat is lehetne árulni .mi is vetünk télre petikének de mi nem zsákot hanem lábfejes overált . miénk 9 honapos korig jo tehát elméletben jo lesz neki tavaszig

Lányok
nálunk is nehéz körmöt vágni mert álandoan csapkod és hadonászik a kezével lábával szerencsére nem én vágom a körmét petinek hanem az apja ö joban letudja vágni a körmét még akor is ha csapkod .
kápzejátek ahogy leirtam hogy átalusza az éjszakát petike aznap már felkelt félnégykor és azota megint vissza ált az éjszakai évésre ma is felkelt éjel 3-kor percre pontosan mint régen Kép ugyhogy néha ugyérzem hogy mire ki ismerem adigra változtat a szokásain hogy nehogy unatkozak Kép

Áfonya,Bera
BOldog hofordulot a babáknak Kép

Puszancs Csics és a ma 3 honapos Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok

Az én kis szupermanem ilyen: (remélem nem lesz túl nagy a kép) Kép Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
forti
 
 


A lenti képen épp kedvenc elfoglaltságát végzi: nyalogatja a pelust. Kép Kép

Forti és Levi (15 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 

 
 

Forti!

Nagyon aranyos a supermaned! És tényleg Lili is pont így csinálta 4,5 hónapos koráig. De, hogy miért jó így nekik, én csak nem értem. Kép Kép Kép

Csics!
Szerintem direkte azért csinálják, hogy nehogy már kiismerjük õket. Kép Kép Kép Nektek is boldog "háromhónapos" szülinapot!

Áfonya!
Apa kiheverte már a bulit? Kép

bera
berka
 
 


Forti,

Nagyon édes, fõleg a nyalogatós...Kép Levike szeret ébren is hason lenni? Mert Emike szeret úgy aludni,fõleg nappal teszem le úgy aludni, de ébren nem marad meg pár percnél tovább.

Csics

hol vettétek az overallt Petikének?

Nyuszi
Nyuszi
 


Nyuszi
Ha ébren van, nem nagyon szeret hason lenni, de ha aludni kell, csak hason tud elaludni. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok,
Csak röviden írok, azaz segítséget szeretnék kérni. Két napja Lilinek nincs kakis pelusa. Mit tegyek? Ez a mai már a 3. nap. Eddig minden nap elég szépen rakosgatott a pelusba, most akkor mi lehet? Eszik jól, a kedve is nagyon jó egyébként. Ha nem lesz más megoldás akkor azt a hõmérõzést hogyan kell csinálni?

Még valami, én mindíg akkor vágom Lili körmét ha elaludt. Ilyenkor mindíg a nagyágyon altatom el és akkor jól hozzáférek.

Forti,
Édes Levike!Kép

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke
Köszi Kép
Szerintem várjál még azzal a hõmérõzéssel. Tudod azt mondták hogy szopis babáknál ilyen is lehet.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Ilke,

Igaza van Fortinak, nálunk is volt ilyen. A dokinõ azt mondta, hogy anyatejes babáknál ugye kevés a salakanyag. Én csa a hatodik napon lázmérõztem egyszer. De akkor is csak éppen hogy egyszer kellett betenni, tudod,mintha lázat mérnél, már ömlött is a kaki.Kép De volt hogy az ötödik napon magától is megindult. Úgyhogy türelem.KépKakit terem...hihi.Még most is van, hogy három négy naponta van csak kakija.Fõleg amíg Õt nem zavarja, addig ne aggódj!

Babköröm

Én is akkor szoktam vágni, amikor este jól bealszik a szopinál. Akkor mint egy kis krumpliszsák eldobja minden végtagját...Kép
A lábán még én sem vágtam, de most már talán kellene.

Nyuszi és a 16,5 hetes Emike Kép
Nyuszi
 


Sziasztok!

Eddig ide még nem írtam, de remélem, beférek közétek.
Balázs hétfõn lesz 4 hetes, nagyon rendes gyerek, éjszaka kéoes 6-7 órát is aludni egyszerre.

Viszont a szopival problémában vagyunk. Még kb. 1 hetesen kirágta a mellbimbómat, de úgy, hogy szabályosan kettévált. Néhány napos kínlódás és zokogva etetés után úgy döntöttem, ez így nem jó, azt a mellemet csak fejni fogom és begyógyítom. A lefejt tejet cumisüvegbõl kapja. Lehet, hogy hiba, de kanállal egyszerûen nem ment.
A gond még az is, hogy nem tudom normálisan a szájába adni a cicit, mert csak a végét akarja szopogatni. Attól meg sebes lesz.
Beszti!
Ha jól emlékszem, Te írtad, hogy 2 hónapig szoptatál sebes mellel. Hogy csináltad? Volt valami trükk, vagy "csak" a sírás segít? Nem tudom a tied milyen volt, de a bal mellem most már 2 hete "nyitva" van. És ha még rosszul is veszi be, ott állok a hol a part szakad. Sosem fog már begyógyulni?? A nagyobbik fiamat 1 évig szoptatam, semmi problémánk nem volt elsõ perctõl kezdve.

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam, de gondoltam talán van jó ötletetek.

Sziasztok! Rita + Balázs mindjárt 4 hetes
ritasol
 
 


Már megint én..
Áfonya!
Bocs, hogy nem reagáltam, arra amit a szopiról írtál, de csak most olvastam el a szoptatós topicot. Ezt még nem sikerült teljesen végig olvasnom, de jól haladok. Szóval köszi a bíztatást, szent elhatározás, hogy a szájába adom, lesz, ami lesz. Még mindig sebes, és sajnos azt hiszem, nem is kapja be jól a mellemet. Ki kell tapasztalni.
Arra a bizonyos elõadásra nm tudtam elmenni, mivel csak ma olvastam el amit írtál.Kép
Lesz még hasonló lehetõség?

Sziasztok, Rita
ritasol
 
 


Sziasztok!

Szóval mindenki nehezen vág körmöt. Jó, a kezérõl én is alvás alatt szoktam, de a lábáról... Nálunk is az megy, hogy naponta kb. 2-t sikerül, és mire eljutok a végéig, kezdhetem elölrõlKép

Csics!
Jó, hogy Peti ilyen ügyes! KépKépKép Nemsokára behozza a vele egykorúakat!Kép

Forti!
Szuperlevi nagyon aranyos! De hogy tud hason cumizni?

Rita!
Szia, és gratulálok Balázshoz! Részvétem a szoptatás miattKép

Képzeljétek, végre megrendeltem a mosható nadrágpelust, hát kíváncsi leszek rá. Illetve ma érkezett meg. Én balga M-es külsöt kértem, mivel az 10 kg-ig van kalibrálva, gondoltam, jó lesz. Hát, ha a pelust ehhez állítom, nem ér össze Ádám pocakjánKép, úgyhogy küldhetem vissza, hogy cseréljék ki nagyobbra. Csak azt tudnám, hogy fog beleférni késõbb, mikor még nincs 5 hónapos, és már a legnagyobb méret kell neki? Remélem, beválik, mert a papírpelus derékrészénél mindig pöttyös a bõre, ettõl talán nem lesz.

Ugye mindenki meggyógyult már?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Bocsi,de nincs sokenergiam irni,neha meg olvasni sem,mar lassan egy hete egyedül vagyok a ket gyerköccel.De azert ha összejön bekukkantok.
A baratom üzleti uton van meg legalabb jövö het közepeigKép !

A körömvagasrol:
En vagom Rebi körmet,altalaban ebren van közben,nehezen,de azert sikerül.De a labarol nem vagom,onnet meg levalik.

Superlevi nagyon aranyos!Kép

Aaron ilyen pozban meg rugkapalt is a labaval.En ezt uszasnak neveztemKép.Es a doki erre azt mondta,hogy tegyem igenis elöre a kezeit,mert nem jo.De ez mara multe,Rebi nem szokott szaraz agyban uszni!Kép

Rita!
Hajraa,remelem,sikerül hamar benöveszteni azt a cicit!

Panda!
Sok sikert a moshato pelushoz,MONAPEL-t vettel?
Illetve veszel?
En nagyon szeretem az anyagpelust,persze azert hozza kell szokni....

Nyuszi!
Fel,fel a zsakcserere!KépKép

Ilke!
Tiz napon belül egyszer es egy napon tizszer!Anyatejeseknel mindkettö veglet OK!

Meg nem vagyok makk egeszseges,de azert OK.Es sajnos Rebi is kezd köhögni!Most duplan iszom a k(rKép)öhöges elleni teat -a fele Rebit illeti!- KépKépKépRemelem hat is!
Akkor most megyek összedobok egy rakottkrumplit (Aaron rendelte!) ,hogy holnap ne kelljen annyit fözöcskeznem,ha a gyerekek ebren vannak!

Joejt,Kryss&Rebi&Aaron

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Most indulunk Anyosekhoz Szolnokra, 3 napra, szoritsatok ertemKép Kb. fel lakast osszepakoltam, remelem, nem hagyok itthon semmit. Irjatok jo sokatKép

Mindenkinek jo hetveget, sziasztok:
-Afonya
Névtelen
 


Szisztok,
Köszi mindenkinek a kakis megnyugtatást. Igaz még mindíg nem volt semmi, de hát mostmár annyira nem izgulok, várok türelmesen.Kép Felhívtam a babadokit és ott azt mondták, hogy ha sokáig nem lesz akkor egy vékonyka darab glicerines kúpot lehet bevetni. Hát nem tudom.

Ritasol,
Üdv itt nálunk, gratula Balázskához! A többi tapasztalt mami biztosan tud majd tanácsot adni a szoptatáshoz, nekem nem volt ilyen problémám ezért én nem tudok hozzászólni.

Áfonya,
Jó utat! Majd mesélj!

Sajnos én még mindíg beteg vagyok, szerencsére Lili eddig nem esett vissza. Remélem kitart az immunrendszere míg meggyógyulokKép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Jo reggelt mindenkinek Kép
Nyuszi
a lábas overált az AUCHANban vetük 3000ft volt .

Panda
remélem hogy nem sokára tényleg behoza a kortársait .

Rita
üdv itt köztünk Kép

Forti
nagyon aranyos a képen Lévibaba Kép

Lányok
segitsetek petikének álandoan tele van az orra váladékal de senem lázas és nem is köhög csak ha félre nyel vagy ha nem kap levegöt a doktornéni szerint nincs semmi baja viszont napjába 2x-szer kell orszivo-porszivot használni hogy kapjon levegöt no meg orrcsepet is szoktam adni neki mi lehet a baja vagy csak én vagyak ilyen aggodos ? most kapná kedden meg a 3 honapos oltását de nem tudom hogy beadasam -e vagy várjak vele ? de viszont az orra nem folyik csak nagyon szörcsög .

Puszancs Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok

Körömvágás: nálunk lényegében nem jelent most már gondot, eddig én is akkor vágtam amikor aludt, de mivel õ hason alszik elég nehézkes volt hozzáférni a kezeihez. Különféle akrobata mutatványokkal közelítettem meg, hisz szuperman pózban elég érdekesen állnak a kezei. De most (tegnap) pl. leültünk a tv elé, Levi tv-t nézett anya pedig addig szépen levágta a körmét. Egyáltalán nem tiltakozott és nem rángatta a kezét. A lábán pedig eddig csak a nagy lábujján lévõt kellett levágni a többi annyira apró és nem akar nõni. Hála az égnek.

Panda
Nem értem, hogy hogy tud hason cumizni?? Lehet hogy csak nekem természetes hogy hason is cumizik?

Kryss
Vajon miért mondta a doki hogy nem jó, ha hátul van a keze? De mit csinálja, nem köthetem elõre ha neki így kényelmes. Levi is soxor felemeli a lábát is, olyan mint egy hajóhinta. Kép

Rita
üdv itt is közöttünk és hajrá szopi hajrá hajrá. Ne add fel, kitartást kívánok neked. Kép

Ilke
Én annó még pocakosan volt hogy használtam a glicerines kúpot. Hát nagyon gáz. Kép Ahogy beteszed már jönne is ki, és nem azért mert kúp, hanem a hatóanyag miatt. Ha ezt használod majd, vonulj fedezékbe, vagy legalább is öltözz be jól. Kép Kép Kép

Csics
Szépen fejlõdik Peti, csak így tovább. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Bocs mindenkitöl, hosszú leszek, és egy kicsit OFF is!KépKép

Szia Rita!

Igen, én szenvedtem nagyon sokat a mellemmel.
A helyzet az, hogy elvileg ha jól bekapja, akkor hamar be kell gyógyulniaKép, szellöztetve, meg anyatejjel kenve. Viszont ha nem jól, akkor mindaddig, amig nem jól csinálja, nem fog begyógyulni (ugy kell bevennie, hogy a bimbó egészen a lágy szájpadlási becsusszon, mert különben dörzsöli, inyével rágja).
Mikor hasonló gondom volt, a szoptatásos topicban sok tanácsot kaptam (pl. Ibolytól), hogy hogyan lehet beadni neki, mélyebbre tenni, rávenni, hogy kinyissa a száját (Iboly válaszait olvasd el mindenképpen!):

Hogyan nyissa nagyra 1.

Hogyan nyissa nagyra 2.

Ibolyt fel is lehet hivni és akkor ö is elmondja telefonon, meg érdemes LLL-es Baba-Mama Klubba elmenni, ott is segitenek.

A helyzet az, hogy én sem értettem, hogyan rághatta ki és miért nem gyógyul (elötte én is szoptattam már egyszer 13 hónapig). Mindenki azt mondta, hogy azért nem, mert nem veszi jól be. Nálunk igazándiból nem ez volt a helyzet, hanem az, hogy begennyesedett, és nem tudott a gennytöl begyógyulni. Én ugyan mindenfélét elolvastam, de olyan hely is volt, ahol pont azt mondták, hogy lehet igy szopiztatni, és sajnos sehol sem emlitették, hogy az ilyen az már nem biztos, hogy meg fog gyógyulni a szellöztetés-anyatej kettössel. (Azért irom, hogy nem biztos, hogy meggyógyul, mert nekem is volt több seb is, ami még igy is meggyógyult (az egyik mellemen 3, a másik kb. 5 seb is volt, közülük mindekettön egy olyan, amit irtál, hogy szabályszerüen szétvált a mellbimbó).) Ilyenkor már fertötleniteni kell. Viszont onnantól kezdve, hogy lefertötlenitettem, 1 hét alatt teljesen begyógyult az a seb (2 nap múlva már csak feleakkor voltKépKép), amivel majdnem 2 hónapig szenvedtem.
Sajnos arra nem tudok tanácsot, hogy hogyan lehet ilyenkor fájdalom nélkül szopiztatni.. Én az egyik mellemnél teljesen leállitottam a szopit, nem is fejtem (a mellszivó is ugyanazt csinálta, mint a gyerek, széthúzta ujra), hanem csak egy mellböl szoptattam (igy is volt elég tej), igaz, ekkor még a másik mellem jó volt. Viszont onnantól kezdve, hogy azt is kirágta, nem tudtam mit tenni, szopiztattam, mert kellett (késöbb az elsö mellem begyógyult, de annak meg elég sok idö kellett, mig ujra egy szopinyi mennyiséget termelt, még akkor is, ha mindig abból keztem a szopit, addig viszont minden szopi kétmelles volt, fájdalommal).
Utólag visszagondolva, nem is tudom, hogy birtam.Kép Talán az is segitett, hogy tudtam, ha ezzel megbirkózunk, akkor nagyon sokáig nagyon jó dolgunk lesz. Nagyon szerettem a nagyobbat is szoptatni, és nagyon kényelmesnek is tartottam.
Ami egy picit segitett, ha eltereltem a figyelmemet, pl. társaságban jobban ment (persze nem nagyközönség elött, hanem pl. ha anyukámnál voltunk, vagy a szomszéd hölggyel beszélgettem).

Kitartás!KépKépKép És ne add fel, hanem akár személyesen is keress meg olyan embert, aki tud neked segiteni!
Mi Nátánnal odáig jutottunk, hogy éhesen olyan, mint egy kisoroszlán, ugy nyitja a száját!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

csics!
Az orrdugulással kapcsolatban:
Dórinak is volt ilyen. Épp az egyik anyukával beszélgettünk róla az iskola elõtt amikor vártuk a nagyobb gyerkõcöket. Ekkor megszólalt a hátunk mögött egy idõs nõ. Elnézést kért, hogy akaratlanul hallgatózott, majd bemutatkozott. X.Y. orr-fül gégész. Kép
Szóval õ ajánlotta, hogy vegyek a gyógyszertárban Azulénes kenõcsöt. Fekete borsnyi mennyiséget tegyek a gyerek orrába. Dobjam a fenébe az orrcseppet. Nem érti a gyerekorvosok miért azt ajánlják rögtön. Szóval én vettem kenõcsöt, ami csodát tett. Kép Azóta nem használok cseppet, csak ezt. Mivel a másik anyukának éppúgy csodát tett, merem ajánlani tiszta lelkiismerettel!!!
A gyógyszertárban tudni fogják, hogy mit kérsz. Azulenol a neve, zöld-fehér színú a tubus. Nincs ráírva, hogy orrkenõcs, hanem égésre, fagyásra való. Az orr-fül gégész erre külön felhívta a figyelmem, hogy nehogy azt higyjem, hogy rosszat adtak. Ezt használják pl. azok is akiknek gyakran vérzik az orra. Maga a kenõcs kék színû, kicsit büdös, de Dóri nem tiltakozik ellene.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok anyukák!

Azért jöttem át most a frissbõl, mert tanácsot szeretnék kérni tõletek pelenka ügyben.
Vettem a TESCO-ban Pampers Newborn pelenkát 56 db-osat, de csak 1 csomaggal. A kérdésem az lenne, hogy vegyek-e még egyet, vagy elég ez is? Az ára 35Ft/db-ra jön ki, ami olcsónak számít, ha jól tudom?!

Kataa,
Szoktalak ám olvasni, és láttam a képet is Alexrõl, nagyon édes, remélem 2 hét múlva megint együtt topicolhatunk.

köszi

Brokkoli
37
brokkoli
 
 


Sziasztok!

Beszti, köszönöm a jótanácsokat, elolvastam mindent. Most kenem még a szájpenész elleni szerrel is, hátha valami gomba. (Balinak nincs szájpenésze)
KAptam egy telefonszámot is, ahol remélem, fognak a technikán is segíteni. Milyen érdekes: Azt gomdoltam, én ezt már egyszer 1 évig csináltam, nekem ez megy mint a karikacsapás. Hát, ehhez képest a császármetszés egy leányálom, komolyan. Ahogy a kisebesedett, repedt, kettévált mellbimbó fájni tud, az pokoli. Na, jó, nem sajnáltatom már magam, gyógyulunk.

Brokkoli, szerintem az jó ár.
Sziasztok, hív a kötelességKép
Rita+Bali a harapósKép
ritasol
 
 


Haliho!

Forti!

CSak akor nem jo,allitolag,ha a fejet is magasra emeli es rudkapal es a karjai hatul vannak.Valamit az idegrendszer fejlödeseröl magyrazott.Az idegpalyakrol meg ilyesmi.
Tehat,ha csak igy alszik,abban biztos nincs semmi.

Most csak ennyit irok!
Jo hetveget mindenkinek!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Csics,
Lili is pont így volt beteg most. Egész nap szörcsögött a nózija és folyt, láza neki sem volt és nem is köhögött. A doki szerint egy enyhe nátha ez. Viszont két nap alatt elmúlt neki.

Forti,
A kúpot csak a legeslegvégsõ esetben vetném be, 1x én is használtam még a kórházban a szülés utáni napon, így én is tudom milyen, hmmm...hát...Kép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


sziasztok
tettem fel hannáról szupermenes képet a profilomba. Teljesen olyan, mint Forti Levije.
Hanna alvása számomra rejtély... Nappal elég sokat alszik, este pedig mindig beájul 7 és 1/2 8 között, de fél óra múlva felkel, s csak egy-két.. óra múlva alszik el. Már mindent próbáltunk. Kép

Kryss
Most jól megijedtem, mert hanna fel is szokta emelni a fejét ebben a pózban Kép

csics
Én is állandóan szívom hanna orrát. De én vettem kézi orrszívót, mert azzal egyszerûbb

Kata
Én is veszek olyan Azulenol kenõcsöt, majd megírom, hogy bevált-e nálunk is Kép Köszi a tanácsot

Brokkoli
Szerintem is jó ár, de ha még nem szültél, ne vegyél több csomaggal. mert lehet, hogy nagyobb a babád, és akkor nem lesz neki kényelmes a newborn. Mini biztosan jó lesz Kép

üdv,
bringa és hanna (11 hetes)
bringa
 
 


Na, engem is sikerült jól megijeszteni, Lili is emelte a fejét ebben a szupermen pózban, rugkapált is.....de abbahagyta. Akkor ez most baj?

bera
berka
 
 


Kryss

Ilyet csinál:
Kép Kép

Akkor ez most baj??? Rám is a szívbajt hoztad ám!!!

Bringa
Nagyon édes a Te szuperman(girl)-ed is. Kép Kép Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


JAJJ!!! Akkor újra!

Kryss

Ilyet csinál:
Kép Kép


Akkor ez most baj??? Rám is a szívbajt hoztad ám!!!

Bringa
Nagyon édes a Te szuperman(girl)-ed is. Kép Kép Kép

Forti
Forti
 


Bocsi lányok de elfelejtettem kisebbre venni a képet. Tiszta hüle vagyok, már késõ van. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Bringa,Forti!

Bocsi,de nem akartam senkit sem ilyesztgetni!Csak azt mondtam,amit annak idelyen a doki mondott.
Aaron is ilyesmiket csinalt,mint Levi.
De erre mondta a doki,hogy akkor tegyem elöre a kezeit es probaljam neki kicsit ott tartani.Es hat nem is kell orakig "uszni" hagyni.
De sokkal több remisztgetes nem volt benne.

De lehet,hogy erröl tud valamit Panda?Ugye, Te vagy a konduktor a csapatban????Kép

En kicsit ki vagyok dölve,ma nem volt persze ovi es egesz nap a ket csemetevel.....kepzelhetitek.
Aaront elküldtem csendespihizni ebed utan.Ö nem aludt,de en igen.Lehet,hogy ö nem igenyli ezt az egy-masfel orat,de en igen!KépKép

Jo ejt Netek!
Egyebkent Rebi mostanaban ejszaka gyakrabban kel,tegnap ugyan "csak" haromszor, de az elmult hetfön negyszer!
Ilyet megszületese ota meg nem csinalt!
Kryss&Rebi (3,5honapos)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


jo reggelt
Forti ,Bringa
nem baj ha ilyet hana.és levi, petike is pont igy csinál és nekünk azt mondta a gyogytornászunk hogy ha neki igy van kedve lenni akor legyen .a kéz feltevést sem tudod eröltetni de néha azért tedföl a kezét .

Kata007
köszi a tippet Kép de amint megirtam hogy semmi baja csak az orra van eldugulva de az mindig délutánra elkezdet folyni az orra náthás lett Kép nehogy már nekem legyen igazam Kép

Ilke
tegnap délutánra ö is náthás lett Kép ugy mint lili csak ö köhög is de csak akor ha már nagyon teli van az orra és nehezen kap levegöt láza az nincs de ha követi azt a szokását hogy amit leirok ide vagy másnak elpanaszolok akor lesz Kép mert hogy majdnem mindig az elenkezöjét csinálja mint amit szeretnék Kép

Lányok
iszonyu rossz éjszakánk volt a fentebb leirt nátha miatt éjjel 2-töl negyed 4-ig etetük itatuk és orrszivo-porszivoztuk petike orrát hogy aludni tudjon Kép de nem nagyon segitet mert fél oránként kelt és kel mert nem kap esetleg levegöt igy most nem sokat aludtam Kép és szörnyen álmos vagyok de mire eltudnék aludni adira megint felriad és felkel igy föl kell venem és megkell itatnom-etetnem de inkább csak iszik meg a gyogyszerét eszegeti (anyatej) Kép tápot most alig eszik remélem hamar meg gyogyul .

Brokoli
tényleg elég 1csomag pelenka az ujszülöteknek valobol mert lehet hogy a te babád nagy lesz és nem lesz jo rá az ujszülöteknek valo pelenka . ha kell még akor majd megkérsz valakit hogy vegyen.

Puszancs Csics és Petike
csics
 
 


Jo reggelt!

Remelem, hogy Csicsen (drukkolok,hogy gyorsan gyogyuljon Peti! Kép ) es rajtunk (Rebi es en) kivül meg mindenki alszik!
Ma Rebi ugy döntött 6.20.- kor, hogy kialudta magat.Kép
Hat en meg nem,de ez öt nem izgatta,pedig mondtam neki!Es most pedig szunyal (egyedül aludt el!!! Kép),de Aaron fog hamarosan ebredni.Na mindegy!
Legalabb ma lehet napot is latni,nem csak szürkeseget es csöpögest!
Tehat
JO REGGELT MINDENKINEK!!!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Bringa, Csics
köszi szépen a válaszokat,Kép akkor nem veszek többet a newbornból.

pusz

Brokkoli
brokkoli
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam, gyógyulást a betegeskedõknek!

Panda!
Azért ha erre jársz, akkor tényleg kíváncsiak vagyunk a véleményedre szupermen gyerekek témában.

Jó éjt mindenkinek!

bera
berka
 
 


Sziasztok Kép
Ide is irok, nehogy azt higgyétek, hogy levesztünk.
Épségben megérkeztünk a "nyaralásból".
Még nem kedztem el végigolvasni a termést, mert Juli lefoglal Kép
Juli közben 3 hónapos lett (meg el is múlt). Nem mondhatnám, hogy élvezte a máshollevést, mert nem akart szopni. Minden etetésnél (kivéve a hajnalit, nem tudom miért) meg kellett küzdeni vele.
Mostanában egyébként is nyügös, mert nem tud elaludni napközben. Csak dörgöli a szemét, de nem alszik. Csak a babakocsiban tud rendesen elaludni v. cicin. De ha az ölemböl leteszem, rögtön elkezd "repkedni" és felébreszti magát. Tegnap már becsavartam egy takaróba, úgy végre aludt fél órát. Olyan aranyos volt, úgy nézett ki mint egy hurka Kép))

A szabad órákról (mert azért beleolvastam az oldalba kicsit): én voltam a menjünkel élharcosa, de már nem vagyok KépKép Képzeljétek: mikor a bababörzén voltam (Juli nékül mentem), majdnem bögtem a gyerekem után, én hülye Kép Úgyhogy most csak vásárolni szoktam leugrani, mig valakire itt hagyom a porontyot. Pedig lenne hétvégén egy tanfolyam, amire régóta szeretnék elmenni, de nem tudok, mert mindkét nap egész napos lesz :=( Brühühü...

Na, megyek apát ébreszteni.

zsani
zsani
 
 


Jóreggelt mindenkinek

Lányok segítsetek nekem, kezdek teljesen megzavarodni. Levi mostanában kicsit furin viselkedik. Már nem fejlõdésileg, úgy minden rendben, hanem ezzel az igény szerinti szopival vagyok gondban. Teljesen felborított minden rendszert. Pár napja írtam, hogy kiabál, de nem úgy hogy gügyög, hanem panaszosan. Valamelyikõtök írta hogy ilyenkor az õ babája vagy álmos vagy éhes. Nos nálunk most minden ezzel jelez. Szóval elsõ sorban az éhség van a háttérben. Tehát eszünk. Igen ám, de mikor végez az egyik cicivel, büfizünk és láthatóan még mindig éhes, akkor jönne a másik. De az nem kell neki, ugyanakkor egyfolytában kiabál és kapkod a szájával. Bekapja a cicit, de el is fordul tõle és tovább kiabál. Más nem maradt lefejtem a másik cicit és üvegbõl kínáltam, úgy elfogadta. Szerintetek miért van az hogy nem kell neki csak az egyik cici?
A másik, hogy eddig éjjel 1x kelt fel enni, most viszont eljutottunk oda, hogy megfordította a dolgokat, napközben pl. délben képes aludni 5-6-7 órát egyben, éjszaka viszont (ma is) 4x kelt fel enni. Újszülött korában nem csinált ilyet, és hát egy kicsit kivagyok. Kép Kép Tegnap evett este fürcsi után 8-kor utána aludt éjjel fél 1-ig (3-ig szokott), aztán evett 3-kor, fél 5-kor, fél 6-kor, és felébredt fél 7-kor is. Kép Egyszerûen nem tudom mit gondoljak. Oké hogy igény szerint együnk, de azért ez furi.
Segítsetek hogy mit csináljak???

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Aztamindenit de megijedtem!Kép Gabikát altatom az ölemben cicin, mert sehogy sem akar elaludni pedig olyan rohadt álmos hogy még. A cici már nincs a szájában, csak a mellett erre elkezd fuldoklani. Mindig nagyon mohón eszik és megszoktam hogy félrenyel, de ez most más volt hiszen nem evett. Mindegy. Gyorsan hasraforditottam simiztem a hátát ahogy szoktam, de most nem használt, kénytelen voltam hátbacsapkodni persze azért úgy hogy ne fájjon neki. Nem tartott tovább 5 másodpercnél az egész, de a szivbaj jött rám! Huh!

Zsani!

Hihi! A szabad órákhoz: Mikor a Gabi másfél hetes volt elmentem az Auchanba kb 1 óra volt az egész, mert csak cumit vettünk meg pár apróságot. De én már abban a pillanatban elbõgtem magam amint kiértünk a lépcsõházbólKép Azóta is, ha valahová muszály elmennem és nem vihetem a szmötyis idõ miatt "úgy futok mint a nyúl", hogy mihamarabb visszaérjek. Tegnap pl a Kõbánya bazárba mentünk, mert azt mondanom sem kell, hogy 1 db nadrágom van ami rámjön az is vékony és muszály volt venni párat. Mig anyukámra vártunk eltelt 1 óra a szopi után... Már tükön ültem, ugyanis úgy akartam hogy csak 2 óra legyen a szopik között, hogy még véletlenül se legyen éhes... persze lefejt tejet hagytam itthon, de arra nem számitottam, hogy annyian lesznek mint az oroszokKép Sehova sem fértem oda, ha valami érdekelt akkor 5 perc tolakodás után meg is nézhettem. Másfél óránál többet töltöttünk ott! Mire hazajöttem a Gabi fent volt, anyukám odaadta neki a lefejt tejet, pelenkázta és nem sirt mikor hazamentem, mert szerencsére akkor kelt fel 15 perce. De azért iszonyuan rossz volt. Legközelebb csak úgy megyek mégeccer igy vásárolni, ha már ott van valamelyik nagyija és úgy tudok indulni, hogy evés után azonnal, mert igy egyfolytában azon izgultam, hogy mennyi az idõ és vagy 5x telefonáltam hogy alszik e mégKép Mikor indultunk haza valószinü akkor kelhetett, de azért ez igy borzalmas volt, de most uralkodtam magamon és nem bõgtem. Pedig egyszer majdnem sikerültKépKépKép
Szerintem ez természetesKép

Hú jó nagy feneket keritettem a dolgoknakKép Most megyek és rendberakom a lakást, mert ma jön a védõnõKép Hú de nincs kedvem!
sasha

Kép
sasha
 
 


Zsani,

Emília is csinálta ezt a repkedést, amikor napközben megpróbáltam letenni aludni. Azzal cselezem ki, hogy nappal hasra teszem és mégha nem is alszik még teljesen amikor leteszem, jobban biztonságban érzi magát , mintha hanyatt tenném le.Kép Simogatom egy kicsit a hátát , betakarom, és otthagyom. És azonnal megcselekszem ezeket, amint látom, hogy álmos. Még nem mindig ugyanabban az idõben csinálja, de +-egy óra eltéréssel igen. és nem alszik sokat napközben egyszerre. Van hogy csak félórát. De akkor háromszor is. Egyszer délelõtt, egyszer kora délután 1-2 körül és egyszer késõ délután 5 körül. Õ is nagyon rossz alvó volt nappal korábban, mivel régóta 9-10 órákat alszik éjjel. De így legalább ha kicsi darabokban is, de alszik nappal is.Kép Csak akkor alszik nappal sokat egyben, ha elmegyünk valahová és ring valami a feneke alatt.(babakocsi, vagy hordozó Kép )

Forti

Nekem úgy tûnik Levi baba kezdi összekeverni a nappalt az éjszakával.Kép Szegény Forti. Azért próbáld szerintem továbbra is élesen elkülöníteni neki, este fürdés, meg esetleg keltsd fel, ha nappal túl sokat aludna. Mi sosem hagytuk Manót 3 óránál többet aludni napközben. Szerencsére csak ritkán is akart. Biztosan valami fejlõdési örvénybe került Levike és azért zavarodott össze. Kitartás, biztosan ki fog belõle jönni. És a folyton kajálás is erre utal, tankol a drága.Kép

Már rég akartam kérdezni Tõled. Még mindig rendelsz kaját? Én pár hete a Foodexpressztõl rendelek és nagyon jók.Kép Egy csomó idõt megtakarítok vele és rendes meleg kaját eszem. Úgysem lenne idõm fõzni, mert Manó nem alszik annyit egyben nappal.
Ja és nagyon tetszik a képen a kisfiad, irtó erõs kislegény lehet!
Megint olyan trutyi idõ van!!Kép

Ilke,

Meggyógyultál már?Kép

pusszancs
Nyuszi és a holnap 17 hetes Emi Manó
Nyuszi
 


Sziasztok!

Csics,
nem tudom, hogy próbálkoztál-e már azzal, hogy az ágy fej felöli részét megemeled pár centivel (kb. 10),így nem lesz teljessen vízszintesen a baba, és így nem dugul be annyira az orra. (Nekünk ez jó volt, amikor Balázska náthás volt.)

Forti,
nálunk éjszaka csak egyszer szopizik Balázs, akkor is csak kb. 10 percet van ébren. Nálunk korábban az volt a probléma,hogy az éjszaka közepén elkezdett nézelõdni, és nem volt hajlandó visszaaludni. Erre volt megoldás, hogy szinte tejes sötétségben szoptatok. Nem tudom, hogy ti hogy szoktátok.

Lányok,
lenne néhány kérdésem.
Mikortól lehet a babákat vakuval fényképezni?
Mit tegyek annak érdekében, hogy Balázska hajlandó legyen elviselni az overált. A probléma az vele, hogy nem tudja a kezét a szájához tenni, így üvölt. Cumit nem fogadja el, mert szinte teljesen átszokott a kézrágásra. Így meg nem merem sétálni vinni, mivel félek, hogy megfázik az üvöltéstõl.

Sziasztok!
Pszi és Balázska (majdnem 3 hónapos)
pszi
 
 


Sziasztok,

Épp csak benéztem, jobbulást a betegecskéknek!!!
Fájó szívvel, de úgy döntöttünk, hogy egy kicsit elkezdjük nevelni a kisdedet. Ma kezdtük el: egyelõre siker!!!! Szopi után, amikor nyugodtabb volt, letettem hasra a kiságyába, és otthagytam. Egy kicsit sirdogált szegény, aztán mikor legközelebb behallgatóztam, már csendben volt és aludt. Kész csoda! Remélem, ez nem csak egyszeri véletlen.
Különben sokat sétálunk, és a sétákat mindig végigalussza, de legalább is csendben van.

Éjszaka kb. 3 óránként ébred fel szopizni, egyszer-egyszer végigalszik 4-5 órát is. Én egy pólóval szoktam letakarni az éjjeli lámpát, hogy alig legyen fénye, és úgy szoptatok. Persze utána sajnos ki kell mennem fejni, és addig rendszerint felébred a gyerek, aztán nehezebb visszaaltatni.

Mindenkinek minden jót,
Zita és Solymi (7 hetes)
parazita
 


Sziasztok!

Forti!
En is irtam mult het hetföre virrado ejszaka nalunk is Rebi 4X ebredt es hamizott.A rakövetkezö 3-4 napon "csak" 3X.Es eddig ö sem csinalt ilyet.De mara mar visszaallt az egesz.Es napközben ugyan aludt jokat,de azert nem vitte tulzasba.Bar en öt ebresztem is,mert Aaront kell vinni az oviba es erte menni.De különben nem ebresztenem fel.Aaronnal meg megengedhettem magamnak ezt a luxust.(csak a cici akart neha szetrobbanni!)

De szoval ö is sokat kajalt a mult heten,mostanra visszalltunk a "regi" kerekvagasba.De Rebi nem kiabal.Az is volt,de mostanaban nem csinalja.

Pszi!
Nem tudom,lehet,hogy van valami oka,amiert ne lehetne,ezt en nem tudom.
Csak amiatt nem szerettük Rebit vakuval fenykepezni,mert mindig ugy összerandult,megilyedt a nagy villanastol.De mi mar születese ota fenykepezzük.Csak visszatartjuk magunkat...
Az overal temaban nem tudok tanacsot adni,Rebi is el akarja erni a kezet,ö sem cumizik.De nalunk el is eri.Es ha ezen kivül üvölt,akkor nem tudok mit csinalni.
Ugy ertem ,hogy attol en is felek,hogy esetleg tul sok hideg eri a torkat es megfazik.Ilyen esetben en ki szoktam venni a kocsibol( ha nem tudok hamarosan hazaerni) ,de ez igazabol elveim ellen van.Es ha annyira szakad az esö,akkor,usgyi haza.
Hat ez nem nagy tanacs,csak az,hogy nalunk hogy all a helyzet.

Sasha!Zsani!

Ismerös a nem elmenni akaras/tudashoz.En is hasonloan vagyok,inkabb nem megyek nelküle szinte sehova.Különben ram is ram tud jönni a böges.Bar ahogy idösödik Rebi,uyg azert mar elmereszkednek,de ritkan van ra lehetöseg.Nagyik nincsenek a közelben,a papa is csak este van itthon...sajnosKép.
Sasha!
Es azota sem tudod, hogy miert fuldokolt?
Nem egy buki folyott vissza esetleg?
Rebinel ez allandoan törtenik,eleg jol meg tud mar küzdeni vele.Aaronnal egyszer volt oriasi felrenyeles,de meg a korhazban.Mert hogy pelenkazas közben kenytelen voltam a hatara fektetni.
De nagyon at tudom erezni az ilyedtsegedet,Aaron 2X majdnem megfulladt alamadaraboktol.Mert egeszben akarta lenyelni,pedig mar evett akkortalyt kenyeret is.Mara feje is belilult,en meg jol hatbacsapkodtam es igy minden rendbe jött.Ja,meg labanal fogva fejre allitottam.Csak az ilyedseg maradt.Bar Gabinal az almaeves meg odebb van,de az ilyedtseg ugyanolyan.
Majd´ kiugrik az ember szive a helyeböl....Brrrrrr.Nagyon rossz!

Sziasztok,majd talan meg be tudok nezni.
Kryss & Rebecca(majdnem 16 hetes)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Zita!

Mert KELL mar azt a szegeny gyereket nevelni?????????Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Régóta nem jártam itt, remélem mindenki jól van!

Forti!
Nem tudom, ez megnyugtat-e, de hasonló cipõben járunk. Peti régebben evett este 8 körül, aztán éjjel 2-3 körül, és aludt reggel 7-8-ig. Na, ennek egy ideje vége. Eszik este 8-kor, aztán 11-12 felé, majd 4-kor, és itt tart nagyobb szünetet, délelõtt 10-ig elvan. Közben felébred kb. 6 körül, és 8 körül is, de én olyankor nem veszem fel, igaz, akkor nem sír, csak beszélget magának. Szóval érteni én sem értem. Ráadásul Peti napközben sem alszik 2-3 óránál többet. Egy ideig gyanakodtam, hogy lehet, hogy nem éhes, hanem szomjas, a fûtés miatt esetleg melege van, vagy túl száraz a levegõ. Elzártuk a fûtést, de nem segített. Most napközben párologtatok, éjszakára elzárjuk ugyancsak a fûtést, de ez sem igazán vált be eddig. De hátha nálatok ez van, próbáld ki!

Pszi!
Én egy Kismama újságban azt olvastam, hogy nem árt a babák szemének a vaku, mi fényképezzük is, újszülött kora óta.

Na, megyek, mert hív a "fõnököm"! Mindenkinek minden jót!

Dió és a négy hónapos Peti
Dió
 


Pszi
semmi baja nem lesz a vakutol mi is fényképeztük már petikét vakuval és nem ártot meg neki

puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Szia Kryss,

Azért kell megnevelni szegényt egy kicsit, mert nincs se éjjelem, se nappalom. Ha az anyukám nem lenne, szabályosan éhenhalnék, és a minimálisan szükséges teendõkhöz sem lenne idõm. Álmosnak igy is hulla álmos vagyok, mert ha alszik, akkor sem tudok semmit csinálni, mivel végig kézben kell tartanom. Szóval nem akarok kis "mintagyereket" nevelni, de annyit jó lenne elérni, hogy legalább egyedül képes legyen elaludni az ágyában... Éjszakára úgyis odaveszem magam mellé, akkor könnyebben el is alszik a hasamon, és egy idõ után hagyja magát "legurítani". Szóval szó sincs valami nagy szigorról.
A szopizásnál is kezdjük megpróbálni betartani a 3-4 órát, mert különben teljesen összevissza eszik és nyûgös. Elég jól mûködik is a dolog, mintha mostanában nem fájna a hasa...
Mindehhez hozzá kell tennem, hogy alapból én is nagyon liberális vagyok, és erõsen elleneztem az ilyesfajta "dresszúrát", de kénytelen vagyok belátni, hogy szükség van valamiféle rendszerre mindkettõnk életében.
Amúgy szép tõled, hogy így a szíveden viseled Solymi sorsát! Kép

Üdv:
Zita
parazita
 


Zita,

Bevallom én is rögtön megnéztem az írásod alján, hogy hány hetes a kismanód, mikor írtad a "megnevelést".Bár igazad van, ez talán nem a legjobb szó. Mégis igaza van Kryssnek, hogy rákérdez, mert anno én is emlékszem, hogy keresztül mentem ezen a procedúrán ,pont ebben a korban. Panaszkodtam is, és persze az idõsebb anyukák mind azt írták, hogy ja, magától elaludni kérem majd csak 3 hónapos kora körül fog.Kép És igazuk lett, bár biztos babája is válogatja, mert Emília az utóbbi hetekben pihen el magától este, anélkül, hogy hosszasan ringatná valamelyikõnk.Kép És még most sem mindig. És mivel korántól kezdve átaludta az éjszakát, (szigorúan mindig a saját ágyikójában) nappal csak keveset, azt is össze-vissza meg folyton rajtam lógva aludta. Szóval én is hulla álmos voltam, ahogy Te írtad. De bíztam benne, hogy kinövi ezt a folyton rajtam lógást és így is lett. Ahogy fentebb is írtam, már le tudom tenni nappal is, hosszabb-rövidebb idõre.Kép Úgy látszik vannak ilyen bújós, ragaszkodó babák és csak át kell vészelni ezt a pár hónapot, amíg ilyenek.Úgyhogy kitartás, nagyon is át tudom érezni a fáradt, kimerült ,frusztrált kisanyukák gondjait.Kép

puszi

Nyuszi és a 17 hetes Emi
Nyuszi
 


Csics,
Jobban van már Petike? Az éjszakázás miatt meg tudlak érteni, nekünk is ilyen volt az elsõ éjjelünk.

Forti,
Hû, én is arra tippelek, hogy megfordította az éjszakát és a nappalt Levi. Talán próbáld kicsit lefoglalni nappal jobban, hogy kevesebbet aludjon. Kitartás!Kép

Nyuszi,
Lassan gyógyulok, de azért még mindig nem az igazi. Lili jól van szerencsére. Annyira el akartam menni ma pár helyre, de kinéztem az ablakon: esõ, szél, hideg, brrrr, és meggondoltam magam. Holnap az Anyatejgyûjtõ Központban lesz klub, oda mindenképp el akarok menni, mert rendeltem játékokat Lilinek és el akarom hozni. Úgyhogy marad szerdára a vásárlás. Elterveztem, hogy varrok Lilinek játszószõnyeget. Ezért most plüs anyagokat keresek mindenhol, de eddig elég kevés sikerrel. Nem tudod-tudjátok hol lehet kapni? Micimackósat szeretnék, de ahhoz egyszínû és élénk színek kellenének, persze ilyen sehol sincs.

Pszi,
Mi is vakus gépet használunk a születése óta. Nem hiszem, hogy probléma lenne.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Nyuszi
Igen még rendelem a kajcsit, mi is nagyon meg vagyunk vele elégedve.
Köszi a dícséretet, tényleg erõs kislegény.
Remélem igazad van hogy fejlõdési örvénybe került, mert már nagyon kivagyok. Kép A sûrû kajcsizás már 2 hete megy, de eddig legalább éjjel nem csinálta. Ma pl. 2 óránként eszünk. Kép Bár ma még nem kellett üvegbõl adni neki.

Pszi
Én is mióta Levi megvan, éjjel sötétben szoptatok, nála eddig nem is volt gond az alvással õ is csak 1x evett, és utána már aludt is tovább, se altatni nem kellett se semmi. De most...kajál x-szer, és utána ugyan úgy alszik tovább. Tehát nem az alvással van gond szerintem. Lehet hogy ténylegesen csak most léptünk be a 3 hónapos fejlõdési szakba?
Overál téma:Én egy másik anyukával járok sétálni, az õ kisfia az ujját szopja és õ úgy oldotta meg hogy az egyik kis kezét kint hagyja az overálból, viszont az egész gyereket betakarja takaróval. Így az ujjszopás is megy és sétálni is lehet mert nem fázik meg.

Kryss
Akkor lehet hogy most mi vagyunk úgy mint Te a múlt héten. Levi most 15 hetes, ahogy látom Rebi pedig 16.

Dió
Köszi aranyos vagy, én is végig próbáltam már minden ilyesmit. Párologtatni én is párologtatok, este leveszem a fûtést (konvektor van), és nekem is eszembe jutott hogy talán szomjas. Éjjel nem is kell neki mind a két cici, elég csak az egyik, bealszik rajta és már teszem is vissza.

Amúgy mindenkinek köszönöm a bíztatást, remélem hamar helyre áll a helyzet. Lassan 4 hónaposak leszünk, úgyhogy ideje lenne. Kép Kép Kép

Forti és Levi (15 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Hord valamelyikõtök babája kengyelt?
Nekünk felírták, de nagyon kínlódunk.
Szerintem nagyon kényelmetlen lehet és mivel nem mutatták meg, hogy kell feltenni, csak reménykedem, hogy mindent jól csinálok. Van mikor úgy sikerül feltenni, hogy a merev lap alatta van, mint egy pad, s van mikor kicsit elõrejön az alhasához. ???
Az probléma, ha egy nap csak 10-12 órát viseli?

Pötyi
pötyi
 
 


Szuperbabás anyukák!

Nyugi, teljesen normális ebben az életkorban a hason "repkedés"! Sõt, sok olyan baba van, aki a karjait szétteszi, így tényleg olyan, mintha valóban repülne.
Gond csak akkor van, ha sokáig megmarad ez a mozgásforma (10-12 hónapos kor), mert az idegrendszeri fejlõdési zavarra utal pl.:autizmus. De akkor az már sztereotip mozgás, nem pedig a normál mozgásfejlõdés része, és ez ált. más tünettel is együtt jár (kontaktusképtelenség, nehezen kezelhetõség stb.).
Szóval, semmi baj, legfeljebb elõbb fognak repülni, mint járniKépKép

Nálunk nincs semmi különös, ugyanúgy óránként kelek éjszaka, és kivagyok, de ezt már kezdem megszokni. Különben úgy rémlik, minhta azt tanultam volna, hogy valahol alvásmegvonással kényszerítettek vallomásra embereket, tehát kínzásként alkalmazták. Szerintetek ezt tudják a mi gyerekeink?

Na, megyek etetni a csemetéimet!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Pötyi!

Szerintem vidd el a babát kengyellel együtt az orthopédiára, ott megmutatják. Gondolom, a szíjon is kell állítani, azt is megcsinálják. Vagy a gyerekdokit próbáld meg, biztos õ is tudja.

Panda

panda
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: