Új privát üzeneted érkezett!

Na megint itt!

Most zabáltam magam tele másodszor töltött káposztávalKép Mindig megfogadom, hogy már nem eszem éjjel, de azután megbeszélem magammal, hogy kell Zsófinak éjszakára az a sok finom tejcsiKép

Annnnyira kíváncsi vagyok a Csongorra!!! De jó lenne már látni.KépKépLátogatni senki nem megy be hozzá?

Jól indult a napunk, anyósom rohan be 10kor hozzánk, hogy itt van a védőnő és mi még édesdeden csucsukáltunk ZSófival. Mondom neki miért nem mondta, hogy nem vagyunk itthon, hááát izé, eszébe sem jutott.
A mi két szobánk közül most mind a kettőben mintha atomot robbantottak volna, az egyikben: apa barátja nálunk van pár napig és az ő mobil ágya meg ruhái szanaszéjjel, nálunk meg ugye apa ágya szét, meg mi is egymás hegyén-hátán, a matracot még körbe szoktam rakni takaróval, mert Zsófi vándorol éjszakaKép GondolhatjátokKép Gyorsan behúzgáltam a nappaliból a hálóba amit tudtam, meg megpróbáltam félperc alatt emberi külsőt varázsolni. Persze a szertartásos reggeli szopi meg játék most elmaradt és nagyon nehezményeztem. Kép
Nálatok sem szoktak a védőnők előre bejelentkezni vagy úgy gondolják, hogy az ember mindig ráér?

Érdekes ez a fejlődési megtorpanás amit írtál Buksi, nálunk most egy fejlődési ugrás van. Elképesztő, hogy mennyi dolgot megért és ahogy utánoz bennünket.. Régebben tényleg azt hittem, hogy pár évnek el kell telnie amíg rendesen játszhatunk vele, meg kommunikálunk, de teljesen elképedtem, amikor apja mondja neki vidd ki a pisis pelenkát a kukába, Erre ő feláll, megfogja ki a hálóból a nappalin keresztül a folyosóra, kiérkezik a konyhába és beledobja a kukába a billenős részén. És várakozásteljesen ránk néz, hogy így jó-e. Biztos nem csak nekem van "értelmes" gyerekem, de engem ezek annyira meglepnek, hogy milyen okosak már ilyen korban is, tényleg nem néztem volna ki ennyi eszet belőlükKép Szégyen de ez van.
Egy jó hónapja amikor pisil, vagy kakil, (de ha pukázik akkor is) elkezd a kezével az orra előtt legyezni, és mondja hogy phű-phű. Vagy pl. teljesen véletlenül derült ki ez is, hogy tudja melyik az elefánt. Van egy elefántos felsője és amikor szóba jött az elefánt, elment és kihozta a játékai közül a kiselefántot. Döbbenetes. Evés után elég annyit mondani, hogy most megyünk megmossuk a fogunkat, és szalad végig a folyosón a fürdőbe és a fogkeféjére mutogat nyöszörögve. Majd ha meglátja a fogselymet nálam, eldobja a kefét és rögtön kéri ő is, és teszi a szájába.
De a legaranyosabb, mikor apa mondja neki, hogy te vagy a legszebb baba a világon, erre minden körülmény közepette teli szájjal vigyorogni kezdKépNa ennyi jó keveset rólunk.

BuksiKép Ilyen kispapi nincs isKép De ezért tényleg imádhatodKép Az enyémre nem jellemző az elcsavargás, annyira nem, hogy már az szerintem károsKépA talit meg valahogy én is így tervezem, hogy egy babás, meg egy mamás egymás utánKép
Jót röhögtem az ideális vendég sztoridon.
Még jó, hogy Judit és Léna ilyen toleránsKép

HAjniKép Azt, hogy mennyire édes Alexa már nem részletezem, mert tényleg ma még csak a gyerekeken ámuldoztam. De elhihetedKép A képek is nagyon jók. Micsoda név: JonatánKép

ZitusKép Ez egész biztos az oltástól van, nekem is azt mondta a doki, hogy a láz, vagy hőem. jópár napig eltarthat. Ezért nem kell aggódnod, a köhögés is biztos csak valami makacs nátha lehet. Remélem Matyid jobban lesz nemsokáraKép

ManókaKép Azért tényleg írjál egy kicsit ha már kipihizted magad (gondolom mennyire van időd pihizni egy rosszcsont mellett), de tényleg írhatnál majd magatokról, meg képet is szeretnénk, a pociról isKép

IniKép Akár egy primadonna Hanna, sízik meg énekel, mi vár még ránk ha elkezdenek cseperedni ezek a Pöttömök még jobban? Az éjszakai játékok kezdenek egyre jobban visszszorulni, már egész normális időben elalszik, 22.30-23.00 körül. Nálunk ez már haladásKép
De ettől függetlenül 9-óra előtt ritkán ébredKép
Remélem ezt a jó szokásást megtartja jó sokáigKép

Zárt topic: én egy kicsit azért jobban szeretném ha zárt lenne, mint ha nemKép Úgyhogy én ha lehet, a zártra szavazok.

Na megyek tényleg összecsúszni, jó éjt Mindenkinek!!


Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok,

Én értettem Judit diplomacímét bebe KépKép kérdezzetek bátran Kép

Andi, hallottam már a TAVASZ-ról, de csak nagyon keveset, és a honlap sem túl informatív egyenlőre. Ha jobban lesze, írjál egy kicsit többet róla. Annyira jó, hogy vannak ilyen civilszerveződések, egyben részt vettünk néhány éve, nagyon élveztem.

Noresz,
írtam egy jó hosszút a baba és otthon témában, és egy laza mozdulattal kitöröltem KépKép basszus. Majd este megírom megint. Csak a saját tapasztalatok voltak benne.

Tünde, szombaton nekem is beiratkozás... lehetett volna egy-két héttel később is. Vizsgám még van kettő, de amikor elkezdtem aggódni, aszonták ráérek.

Én is szeretném a véleményeteket kérni egy ügyben. Van egy kicsit fura viselkedése Dininek mostanában. NAgyon szeret dolgokat odaadni másoknak, kivéve az apjának. Nagyon sokszor előfordul, hogy nyújtja neki a valamit, és már majdnem elveszi, amikor hirtelen visszakapja a kezét, és ijedt arccal nekem adja a tárgyat. És ha az apja el akarja venni tőle, visít. Ezt nem vettem észre anyukámmal, de az apukámmal kapcsolatban sem. Azt még nem próbáltuk, hogy mi van akkor ha apa és nagymama vannak együtt, akkor kinek ad. Van vmi ötletetek mi lehet ez? Alapvetően nem gondolom, hogy valami viselkedési zavar, vagy bármi hűha lenne, csak érdekel, mert érdekes. Apát kicsit zavarja, asszem....

megyek, befejezem a főzőcskét, majmocska is ébredezhetne lassan.

pusz
orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Bogi
Én is nagyon várom az UH-t! Mármint a Tiédet Kép Kíváncsi vagyok, mit mutat a képernyő! Kép
Én az elején azt hittem, lány lesz Máté, fene nagy anyai megérzés....bár lehet,hogy azért, mert először lányt szerettünk volna ?!?

Tünde
De jó lehetett a találka! Tündéri a két kiscsaj, és mókás a telefonos jelenet Kép

Nelli
Anyósod szemüvege Kép Egyszerűen nem is értem, minek kell valakinek más szemüvege.... mekkora az esély, hogy jó a dioptria? vagy talán napszemüveg volt?
Kenőcsös Domcsi tényleg megért volna egy képet, de gondolom kisebb bajod is nagyobb volt ennél Kép

Ed
Kincső gyönyörűűű! És mi is ez a babaprojekt? Kép Kép

Szilvi
Úgy-de-úgy szorítok, hogy most már gyógyuljon Dorka és múljon a láza!!!

Ini
Kedvenc karaoke-sztárunknak banya-kalap van a fején? Kép Cuki a síszerkó is! És Nálatok ekkora hó van még? Itt már csak latyak, meg koszos hófoltok.

Manóka
Én is remélem, hogy visszatér az energiád, Te meg hozzánk! Már sokan kérdezték, és én megint nyúzlak, van már nevetek az új babónak?

Zitus
Matyinak is nagyon drukkolok a gyógyuláshoz, majd mondd el, mit szólt a doki!

Hajni
Tündér-Alexa még házias is! Kép Nekem is elkelne a segítség, Pupek-pupák jelenleg csak hátráltat. Lehet, hogy odaadom neki a cipőket, pucolja ki, ha már apája nem teszi túl sűrűn Kép

Kisbuksi
Jó ez a kávéházas hasonlat! Aminek gyökere ugye Anditól származik, de a folytatás is találó!
Szöszmötölő Vencelínó jó fej lehet Kép Kispapiról nem is szólva....szinte már mesébe illik Kép Lehet, hogy továbbképzést kellene tartania a többi Pöttöm-papának??? Kép

Andi
Nektek is repítem a gyógypuszikat! Kép Elég húzós ez a téli időszak Kép

Ildi
Fantasztikus, miket művel már szépségdíjas-Zsófi!! Kép
Védőnő: hozzánk is szó nélkül jön, de legalább napközben. Most a héten kifejezetten örültem neki, volt is egy csomó kérdésem. A bejelentés hiánya engem is bosszant, meg sokszor ők is potyára jönnek (ha épp sétálunk), de azt hallottam, nem finanszírozzák nekik a telefont (mármint azt, hogy mindenkinek előre szóljanak) Kép

Orsko
Dini-ügyben én még túl kicsi vagyok (azaz még nincs tapasztalat) Kép
Azért ha lesz erőd, kíváncsi vagyok az otthon témára...
Megkaptad a levelet?

És gyorsan pár tőmondatban a kétségeim vagy kérdéseim bababarát otthon ügyben, ne haragudjatok, hogy a lerágott csonttal dobállak Benneteket, csak inkább személyes tapasztalatok érdekelnek, és direkt a végére hagytam, hogy jóóóól át lehessen ugrani, ha uncsi Kép
Szóval összességében az elvem egyezik Kisbuksiéval, bölcsek a bölcsőben meg kis felfedező satöbbi. Most szabad terep a kisszoba egybenyitva az étkezővel, de a konyha felé kellene egy kisajtó vagy rács, mert így engem is lát, ha épp mosogatok, de nem jön állandóan a hideg kőre, a forró sütőhöz, nem húzgálja a gatyaszáram.

Tehát MINDENKI!
hol lehet ilyen kisajtót vagymiaszöszt kapni???

Gyakorlati gyenge pontok:
- lehet, hogy hiába látna, akkor is tutulna...majd megszokja??
- ha a nappaliban vagyok, oda is jöhet, de a legizgibb dolgok: kábelek, konnektorok, virágföld, tv, videó (jelentem, a celluxot már leszedte Kép) könyvespolc mind itt vannak, mindent elpakolni nincs máshol helyem.
- oké, hogy arany középút, és bizonyos dolgokat tilthatok (szerintem kell is, mert azért hadd érezzem már jól magam én is a lakásban), de hogy valósul ez meg egy 8 hónapos gyereknél????? hiába mondom, hogy nem szabad, úgyse érti. Vagy mindig megfogom, szoba másik végébe viszem, és ő újra spurizik?! (most ez van) Így se nekem nincs nyugtom, se neki, ez ugyanúgy korlátozás.
- előzőből jön az újabb kérdés: mennyire lehet/kell/szükséges hagyni egyedül játszani. Hiszen nekem is jólesne egy-két negyedóra nyugalom, még ha a közelben vagyok is, meg azt sem akarom, hogy csak velem játsszon. Viszont ha kimegyek a szobából, igaz, hogy lekötné magát, de rögtön a "tiltott" dolgok kellenek, ha bent vagyok, akkor meg én Kép Kép Kép ördögi kör. Vagy ez még ÉLETKORI SAJÁTOSSÁG, hogy egyedül nem játszik??? Kép Kép

nnnnnaaaa, most egyrészt jó bonyolult, másrészt jó unalmas lettem, bocsi tényleg, csak ezek a gondolatok kavarognak bennem, a saját tapasztalatotok biztos segítene, de mellette mi is lassan bele fogunk rázódni ebbe az új szituba...

türelmet köszönve ezer csók:
Noresz
noresz
 
 

 
 

NoreszKép
Életkori sajátosság, hogy még nem tud egyedül játszani. Ezt folyamatosan tanítani kell neki, hogy azért az anyának is van néha dolga. Nekem is Domcsi semmit nem hagyott csinálni, mert rögtön ott termett, ahol én voltam, és felkérte magát, de mostanra már elég szépen eljátszik, elkószál egyedül. Én hagytam időnként, hagy nyafizzon, de nem vettem fel. Próbáltam valami érdekessel lekötni a figyelmét. Mindig egy kicsit többet és többet hagytam arra, hogy maga találja meg a számára érdekes dolgot. Ha nagyon bele van merülve valamibe, még csak véletlenül sem szólok közbe, mert eközben is tanulja az önálló játszást. Amikor meg van időm, akkor minden figyelmemet csak neki szentelem, és ezt próbálom egyfajta rendszerbe tenni, hogy majd idővel tudja, ez most a közös játszás ideje.

Jó lett volna lefényképezni Domcsit, csak pont nem volt képünkKép

Diopriás szemüveg volt sajnaKép

ZitaKép
Matyinak jobbulást!

SzilviKép
Dorkának is jobbulástKép Lábaljon már ki ebből a csúnya betegségből.

HajniKép
Hát nem semmi, milyen házias Alexa és milyen édes a képekenKép Hozzánk is jöhet segíteniKép

Marszupilami: hát ha meg akarnám fogalmazni, akkor ez egy olyan tigrismintás állat, aminek egy nagyon hosszú, vékony, kunkorodó farka van.

BuksiKép
Hát a férjed benevezhetne egy "ki a legjobb férj" versenybeKép
Még ilyet, hogy milyen mázlid vanKép
Azért ilyen kedves szavakat én is nap mint nap kapok, pedig őszintén szólva, nem is mindig érdemlem megKép

ManókaKép
Pihizz sokat, mostanában én is fáradékonyabb vagyok, pedig nem is vagyok terhesKép

OrsiKép
Érdekes a szitu az apánaknemadommal. De én még ilyet nem tapasztaltam, így nem igazán tudok segíteniKép
Nekem Dorka volt olyan, aki nem szerette kicsinek a férfiakat, és az apjával se volt nagyon jóbanKép

Tegnap Domcsi már szinte többet ment, mint mászott. Lassan, de haladunkKép
Egyre jobban utánozza ő is a tesóját, még a csínytevésben is utoléri őt.
Mikor azt mondjuk neki: ügyes vagy, elkezd tapsolni. Meg lehet őt zabálniKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Teljesen kész vagyok. Tegnap történt ugye,hogy Rogi elment szórakozni. Miután ő hazajött ,két barátja még felment a szülinaposhoz iszogatni. hazafelé indultak, és a sötét lépcsőházban,nyílván elég ittasan felborítottak egy kukát. gyorsan fel is állították,de addigra megjelent egy fickó és szóváltásba keveredtek. A pasi nekik támadt,de csak kakaskodás lett belőle,egyébként ez a két srác még életében senkit nem ütött meg,nem is tudják hogy kell. Majd elindultak,de észrevették,hogy a dulakodásban az egyikük zsebéből kiesett a szemüveg ,így visszamentek megkeresni. Előkerült a fickó és egy barátja,immár késekkel és összeverték + megkéselték a két barátunkat. Az egyikük már otthon van,a másik még kórházban Kép. Egyszerűen nem hiszem el,hogy ilyen megtörténhet. Ilyesmit a Fókuszban lát az ember és azt hiszi,hogy csak kétes fazonokkal történhet meg a nyócker közepén. De nem. Szinte véletlen,hogy mondjuk az én párom inkább hazajött és nem velük volt. Most nem tudják,mit tegyenek,hiszen a szülinaposék ott laknak a házban,aki ilyet tesz ok nélkül,mit csinál egy feljelentés miatt ? Én mindenesetre nem fogom fel. Történt mindez a III. kerületben,nem mintha szmítana.

Más: most mentek el Iniék,tök jó volt,Olit majdnem megettem,amikor odabújt Vencelhez és megölelgette Kép.

Noresz!

Hát igen,jól hangzik az aranyközépút dolog,és én is azt gondolom,hogy MINDENKI érezze jól magát, és itt kell eldönteni,hogy jobban érzed-e magad,ha kis energia befektetéssel nagyrészt eltűnteted a "nem szabad" dolgokat,vagy a nap nagy részét azzal töltöd,hogy a fiadat próbálod lebeszélni ezekről a dolgokról,többnyire sikertelenül. Jó hír,hogy ezek a dolgok sem olyan izgik egy idő után,nálunk most már háborítatlanul van a video és a kábelek,bár én ezzel úgy voltam,hogy nyugodtan tanulmányozza. Azóta nem is érdekes,és semmi baja nem lett a videonak sem. Nem tudom,a hideg kőtől mennyire érdemes óvni,de ezt szintén neked kell megítélned. Nálunk csak a tűzhely "nem szabad " a konyhában,a kukát elraktuk a mosogató alá,ott vannak takarítószerek is,ez a szekrény lezárva. Így gyakorlatilag én bármit tudok csinálni,ő meg kipakolja a szekrényből az edényeket,fiókokat,stb. És jól érezzük magunkat.Amúgy ilyen kisajtójuk Boróéknak van az emeleten,nagyon profi szerkezetnek tűnik,nem tudom hol vették. Egyébként ahogy fedezik fel a lakást,egyre többször lesz vmi olyan érdekes,hogy Te már nem kellesz hozzá,csak a közelséged. Nálunk ezek többnyire felnőtt dolgok,de egyre gyakrabban van el a játékaival is.

Orsko!

Ta aztán fel tudod adni a leckét! Bárhogy töröm az agyam,nem értem ezt az a apának nem adom dolgot,de egyben biztos vagyok: semmi nagy dolog nincs a háttérben,ezzel együtt megértem,hogy apának rosszul esik. Kiváncsi leszek, kinek ad apa és nagyi közül!

Ildi!

Mi minden diplomáciai kapcsolatot megszakítottuk védőnénivel,gyakorlatilag lekoptattuk. nem is nagyon értettem az ő funkcióját Kép. Szerintem abszolút érthető,hogy nap mint nap elcsodálkozol az okos lányodon,felfoghatatlan,hogy nemrég még tehetetlen ksibabák voltak és ost meg szívják magukba a sok-sok infót! Ezen a kai,puki,pisi utáni "phű"-n teljesen elájultam,akkor ezek szerint ő már tudja,hogy pisil-kakil ?! nagyon okos!

Nelli!

Köszi az infót Marszu... ügyben,mi az ilyet csak tigrisnek hívjuk Kép

Jaj! Én úúúúúúúúúgy felhívnám Hicut,csak nem tudom,mennyire illik/szabad zavarni ilyenkor! De olyan jó lenne vmi infó Róluk Kép!!!

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


SziasztokKép

HicuKép

Csongor baba istenke hozott, vigyázz anyucidra és sok sok tejcsit, boldogságot és szeretet kivánunk nektekKép

BuksikaKép
Tuti hogy csak délután felé látogatnánk meg titeket, de ez nagyban függ még apa fáradtságán, Dani alvókáján, felhivlak majd telcsin és megbeszéljük.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Köszi az eddigi tapasztalatokat is, Kisbuksi, Nelli tényleg megnyugtattatok, hogy "három napig" tart minden csoda, meg lassan kialakul a rend Kép Kép
Ma épp az akváriumot nyalogatta teljes intenzitással tisztára, most meg Apa súlyzóját...talán vashiánya van Kép Kép

Szerintetek kezdjek el azon aggódni, hogy konkrétan és határozottan feláll a bútorok mellett, de önállóan nem ül???? (ugyebár fejlődés lépései, sorrend és dislexia)

Kisbuksi
ez egyszerűen elkeserítő, amit a késelésről írtál. Tesóm évfolyamtársát fényes nappal döfték mellbe, miután káromkodott azon, hogy majdnem elütötték autóval Kép Kép
nem tudom, hova tart ez a világ.....
remélem, a barátaitok hamar felépülnek

puszi
Noresz
noresz
 
 


KisbuksiKép
Hát a hátamon felállt a szőr a késelés kapcsán. Még egy pici szerencse, hogy férjed megúszta, bár gondolom, ez csak egy kicsit vigasztal. És én a III. ker-ben lakomKép

NoreszKép
Szerintem ne aggódj! A gyerekek nem mindig a könyvekben előírtak szerinti sorrendbe csinálják a dolgokat.

A nagyon süsü fejemmel elfelejtettem üdvözölni "kis" Csongort, aki nem is olyan kicsi, és kedves családjátKép Nagy gratula nekik, és sok tejcsit, nyogodt éjszakákat, jó egészséget kívánunkKépKépKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Nem bírtam tovább,felhívtam Hicut! Tök jól vannak,Csongor cicin lóg,előtejben nincs hiány és tényleg szigorúan nem kap semmi mást Kép. Volt vmi a műtét során:levegő beszorult,rekeszizom,rosszul aludt,gyulladásgátló,na ebből varázsoljatok ép mondatot,nekem nem sikerül Kép. De már kétszer volt egyedül kint éjjel,tök jól viseli. Dudu jól viseli anyukája hiányát,este néha kereste,d enem volt semmi gáz, meg érdeklődve nézegeti a kisbabát a kiságyban és mondja,hogy baba,vagy vmi hasonló "üdv közöttünk kisöcsi"-t. nagyon boldog volt Hicu hangja,remélhetőleg képet is láthatunk. Azt mondta ,nagyon furi,hogy milyen pici Duduhoz képest Kép.

Ági!

Várom a hívásod,csak szólj időben!

Noresz!

Igen,lécci kezd aggódni,már éppen ideje Kép! Az önálló ülés nagyrész mászásból történik "kiüléssel",tehát hamarosan következni fog,az állás meg némileg más vonal. Nálunk is hasonlóan történt.Elvileg az nem lenne rossz,ha állásból még nem indulna egyből el,hanem mászna egy jódarabig /jobb-bal agyfélteke összhang és társai/,de sokan ezt is cáfolják. Szóval semmin ne aggódj,legfeljebb a súlyzók kopásán Kép.


Én még mindig a késelés hatása alatt állok,folymatosan émelyeg a gyomrom és nyomi vagyok.Azért hicu feldobott KépKépKép

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Azt sem tudom, hol áll a fejem... lehet, hogy még nem is üdvözöltem Csongor babát... NAGY NAGY GRATULA A BORBÉLY CSALÁDNAK! KépKépKép

Nálunk mindenki beteg.. "ideális" dolog gyerekorvos nélküli időszakban KépKép Régi doki nénink elérhetetlen... aztán végül sikerült kihivni az itteni gyerekorvost... torokgyuszi+fogzás... baromi magas lázzal KépKép Csenge is lázas (de virgonc... és köszöni a köszöntéseket Kép)... mi is kezdünk kidőlni... jó kis 7vége igérkezik KépKép

... olvasni olvastam, irnék is, de most nincs időm Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Zitus, sajnálom, hogy Matyi nem javul. Kép Mit mondott a doki?

Hajni, annyira jók ezek a képek! Csuda édes Alexa! Kép KépÉs még takarít is! Kép Látom a tükör nálatok is bejön! Kép Nekünk is van ilyen teknős mocink, karira kapta Kitti, akkor még le sem ért a lába, most meg úgy megy vele, hogy csak nézünk.
Fogacskákhoz drukk!
A kockásfülü meg egyszerűen hozzá van nőve Kittihez, reggel első dolga, hogy kihalássza a dobozból, még ha a legalján van akkor is, ezzel kell menni sétálni, és amikor öltözünk és el kell engedni, hogy a kezét betegyem az overállba, akkor meg üvölt arra a fél percre is.

Andi, gyógyulgassatok hamar!

Ildi, éjjel töltött káposzta? És tudtál aludni? Kép Nálunk rendes a védőnő, ide szokott telefonálni, mielőtt jön. Hogy Zsófi mennyi mindent tud, tényleg hihetetlen! Kép

Orsko, akkor miről is szól Judit szakdogája kicsit konkrétabban és érthetőbben? Kép Szerintem ne aggódj Dini miatt, bár azt elhiszem, hogy apának nem tetszik. Esetleg próbáljátok azt ki, hogy amit Dini odaad neked, azt te továbbadod apának, és ha látja, hogy neki is lehet adni, akkor majd ő is odaadja magától. Lehet, hogy ez hülyeség, de most ez jutott eszembe.

Noresz, ilyen kisajtót láttam az Ikeában, de biztos lehet máshol is kapni.
Ülés miatt ne aggódj, Kitti is tulajdonképpen állásból tanult meg ülni, ez is már 9-10 hónaposan volt.

Nelli, éljen Domcsi! Milyen ügyesen jár, és tapsol! Kép

Buksi, ez a késelés tiszta horror. Kép Köszi a híreket Hicuról és Csongorról! Én is annyit gondolok rájuk.

Rebi, jobbulást mindenkinek!

Zárt topikhoz szerintem sem rossz ötlet, bár fogalmam sincs, hogy hogy valósul ez meg a gyakorlatban.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Ma nem fogok tudni jönni éjjel, mert apáék filmet akarnak nézni a gépenKép
De CSENGÉNEK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!!KépKépKép

Remélem Rebi jobban lesztek a hétvégéreKép!
Jobbulást NEktek!

Buksi, hát tényleg elképesztő!!! Úristen de jó, azért, hogy apa hazajött. Remélem jobban lesznek a barátaid! Gondolom, hogy érezhette magát mikor megtudta mi történt.

Örülök, hogy hallottam HicuékrólKépMéghogy kicsi a CsongorKép


mennem kell, de hátha éjjel mb é g visszajövök, csak zsófi a kezemben van
bpildi
 
 


Sziasztok!

Ma a Söfi kórház környékén jártam, de nem akartam Hicut zavarni. De örülök neki, hogy van infó róluk.

Buksi, köszi, a 2. babának asszem még érdekesebb lesz a neveKép
Szomorú, hogy ez megtörténhet a mai világban. Nem tudom, hogy hol kéne lakni, ahol nyugalom és béke van. Talán egy lakatlan szigeten...
kistesó: apa úgy határozott, hogy Kincső szülinapja után bármikor beköltözhet a tesó a pocakba. De csak a szülinap után!
Bár én még várnék egy kicsit (néhány hónap) főleg a felszedett 10 kiló miatt. Csak kemény edzéssel menne le, ami a bicajozás lenne - persze Kincsővel. Sajna napközben nem tudom lepasszolni a gyereket, hogy eljárjak sportolni.

ezeket a fotókat meg kell mutatnom nektek!

Megyek, segítek Apának, látom nem megy neki:
Kép

Apa, ez itt a vinyó helye:
Kép

Ez pedig a proci. Milyen jól forog az a lila kütyü:
Kép

Le sem lehetett vakarni az apjáról a leányzót. Hiába hívtam, mutattam neki játékokat, nem kellett neki.

Rebi, jobbulást!

Tünde, én is akartam kockásfülüt venni, de valamiért elmaradt. Nálunk egy kiskutyus a kedvenc, de ha nem látja, nem is keresi.

jó éjt, eddig bírtamKép!
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, mi lesz holnap. Dorka reggel láztalan volt, de délután már kellett egy kúp. Lefekvés előtt is adtam egyet, mert tegnap kihagytam, és forrón ébredt. Ha holnap lázzal ébred, persze nem megyünk, de ha láztalan, akkor még mindig nem tudom, belevágjunk-e. Múlt héten 2 napig tartott, az már megvolt. Kép Még szerencse, hogy nem kellett semmit előre foglalni, fizetni... De én ma reggel már próbálgattam a ruháimat, és olyan jó lenne egy olyan szülés-előtti-csini-ruhát felvenni holnap!Kép

Amúgy én valahogy nem követtem a fogacskák állását a topikban, mert nem gondoltam, hogy ilyen sok rágófogacska van már...Kép Most már Dorka is a TTT-ben lesz, a tízfogon túliak társasága-ban.

Hajni, takarítás közben édes lehet Alexa. Nálunk is Dorka mindent "letöröl", ha pl. egy papírzsepit megszerez. Ja, és szopi ügyben kicsit jobb a helyzet: nem én szoptatom a plüssöket, hanem ő a kádban a gumiállatokat. Nyomkodja a cicijéhez őket és cuppog. KépFogacskaügyben: Jobb, ha gyorsan kibújik mindegyik egyszerre, minthogy egyesével szenvedjen.

Manóka, ollyan aranyos vagy, hogy szereztél tűt Hicunak! Pihizz sokat, amennyit csak tudsz!!!

Orsko, ilyet Dorka is szokott játszani, hogy nem adja oda. És ő is az apjával. Nem lehet, hogy ez incselkedés? Hogy volt egyszer, hogy jót nevettetek azon, ahogy "behúzta a csőbe" az apját, és ezt akarja megint játszani?

ANdi, bocs, de én sem értem! Ha az elérési útvonal a fontos, akkor linkeld be magadnak az új PÖTTÖMÖK-et a Kedvencekbe, és észre sem fogod venni, hogy máshol vagyunk! Kép Ez meg itt fog maradni, hogy az arcivban keresshess! Én továbbra is a zárt topik felé izzítom a népet!

Noresz, rácsot pl. a KIKA-ban is lehet kapni. Alapvetően a méretükön kívül abban különböznek, hogy van-e egy átléphető vas az alján, vagy nincsen. Amin van, azon egy viszonylag kicsi nyitható rész van, és sokuk be is csukódik automatice utánad. Ez csak egyéni vélemény, hogy nekem ez kényelmetlen lenne, így a teljesen kinyíló modellt vettük. Ez meg csapódhat, és megütheti, ha nem vigyáz, de hát az ajtóval ugyanez a helyzet. Van, akinél nem jön be, olyan, mint a járókaügy.
Dolgok elpakolása: hát úgyis el fogsz pakolni! Kép A műszaki cikkeknél esetleg beválhat a napközbeni áramtalanítás, hiszen úgy nem éri meg nyomkodni, hogy nem történik semmi, ráadásul anya sem rohangál oda állandóan, hogy rámszóljon…
Egyedül játszás: nem vagyok képben, de ha van külön szobája, akkor talán ott kellene kipróbálni az egyedül játszás gondolatát. Ott biztosan nincs semmi tiltott, még ha a kiscipőit ki is pakolja a komódból... Kép Próbáld meg, hogy mindig a napnak ugyanabban a szakában, lehetőleg amikor kipihent, tele a pocak egyedül hagyni játszani. Eleinte segíthet, hogy ilyenkor valami nagggyonszuperjátékot veszel elő, amit máskor nem, egy picit játszotok vele, majd ha belemelegedett, egyedül hagyod. Mindig kicsit hosszabb időre, és próbálj meg visszaérni azelőtt, hogy elkezdene panaszos hangokat hallatni, hogy ne tanulja meg belőle az anyaszelidítést. Kép Ja, és mindig reklámozom: nekünk nagyon bevált a zenehallgatás ezen időszakokban, persze ha műszaki érdekeltségű a fiú, rejtett hangszórókon keresztül… Kép Na eleget okoskodtam, nálunk ezek váltak be.
Jajj, és hogy nem ül még, de feláll, nagyon ügyes a krapek, ez így jó, nehogy aggódj, mindent a szép, egyenes gerincért!!! Ül még majd eleget az iskolában!

Buksi, csak szörnyülködni tudok... És örülni, hogy Rogi megúszta.

Mennem kell, holnap hosszú napunk lesz, remélem… Kép

Pusz

SZilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ja, és Csengének Boldog Névnapot!

Megnéztem az összes albumot, Hajni, Rebi, Hicu, Nagyon jók!

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Csak egy rövid hír rólunk, Matyinak arcüreg-gyulladása van. Kaptunk AB, meg orrcseppett, meg infralámpával kellene melengetni, de azt még nem sikerült szereznem, bár próbálkozunk.

Hicuéknak örülök, Rebi nektek gyógypuszik, mert ilyenkor olyan tanácstalan az ember lánya, úgy szeretném, ha el tudná mesélni mi is a baj, de ugye ez még korai, pedig így meg nem tudom mit és hogyan segítsem!

Buksi: ez szörnyű, alávaló gazemberek az ilyenek. Ilyenkor sajnálom, hogy nincsenek szigorúbb büntetőtörvényeink!

Edina: édes a kis segítő a képeken Kép

Noresz: nálunk Matyi elég későn kezdte, hogy egyedül is el van, leginkább akkor, amikor az építőkockákat sikerült egymásba fűznie, illetve a motoron közlekedést megtanulnia. De 10 percné tovább így sincs el. Én becsukom az ajtókat és csak a szobájában vagyunk vagy pedig konyha és szoba, a többi zárva. Ez azért is van, mert a számítógépet be tudja kapcsolni, még a főkapcsolót is tudja hol találja és mindenre felmászik. Konyhában asztalon ül és rajzol, így elvan percekig. Pl: el tudok mosogatni. Szerintem kell nekik az is hogy néha egyedül maradjanak, de csak úgy ha bármikor csatlakozhatnak a felügyelő személyhez. Na nem hiszem, hogy segítettem ezzel. de Matyinak a barikádok sosem jelentettek gondot, kinyitotta, átmászott rajtuk, addig rángatta és üvöltött, hogy nem látta el a funkcióját.

Megyek, mert hajnalodik!

Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

most csak gyors bekukk,mert megyünk vásárolni.

Zita!

Jó,hogy jelentkeztél,gondoltam Rátok! Az arcüreg-gyulladás már nem olyan jó,de bármily furcsánhangzik,nálunk az AB csodákat művelt,ezt már írtam is,gyakorlatilag megszűnt a szeptember óta folyamatosan tartó szörcsögés. Remélem,most már csak jó hírek érkeznek Matyiról! Infralámpa ügyben nincs ötletem.

Szilvi!

remélem nem olvasol minket,minden rendben és elutaztatok Kép!

EZT MEG MASHU KÜLDTE:

Szia mindenki!

Eloször is, köszönjük a telefonokat meg gratulációkat. Csongor gyönyöru, Emo
ramatyul, de hosiesen, én végre kibabázhatom magam Duduval. Honlapot is
csinálok, ami fényképalbum, élménybeszámoló, ilyesmi:

borbelycsongor. uw. hu

Ez már most is muködik, néhány kép, adatok, ilyesmi. Ha minden jól megy,
reggelre bovítem élménybeszámolóval is, meg szebbé, jobbá teszem, aztán a
napokban töltögetem föl rá a képeket, ahogy készülnek, úgyhogy nézegesse
rendszeresen, akit érdekel! :-)

Még egyszer köszi, hogy ennyien érdeklodtök, nagyon jól esik
mindannyiunknak. (Na jó, Csongort igazából nem nagyon érdekli, de majd ha
felfogja egyszer, biztos örülni fog neki. )

Mashu


Puszi mindenkinek,jó hétvégét!

Buksi
kisbuksi
 
 


www.borbelycsongor.uw.hu

Gondolom,így jobb Kép
kisbuksi
 
 


Helló!


Ez a Csongor gyönyörű!!!!KépKép Szerintem nagyon hasonlít Duduhoz. A honlap szuper, és Dudu annyira édesen mutatja Csongort, hogy majdnem kedvet kaptam én is tesóhozKép
Remélem Hicu már jobban vagy és ha tudsz jönni majd beszámolsz nekünk is!!!

Gratulálok Nektek mégegyszer!!!KépKép


Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Nem megy Csongor honlapjaKép Ti meg tudtátok nyitni????

Zita!
média markt, tesco stb, szerintem ott lehet kapni, mi a media marktba vettük.
remélem Matyi hamar kilábal, iylenkor meg jobb AB, mielőtt jó kis fülgyuszi lesz belőle.

Noresz!
Mi az Ikeába vettük a rácsot. teljesen jól működik, nálunk a lépcsőnél van. Én is szoktatom őket az egyedül játszáshoz, Oli jobban eljátszogat, mint a Hanna picinek vagy most.

Mi ma voltunk cirkuszba, Hanna nagyon élvezte, Oli itt maradt anyukámékkal. Mind a két felvonást megnéztük, 2*1 óra volt. Csodálkoztam, hogy kibírta. A műsor lehetett volna egy kicsit gyerekbarát, kiakadtam pl. a halálmaszkos lovas karddal, bohocot megeszi a fürdőkádban a cápa, és amit teljesen felelőtlennek tartok, amiért lehet, hogy írok a cirkusznak egy levelet, hogy a légtornászokon nem volt semmi biztonsági kötél, még háló sem alul. Attól nem jobb számomra a mutatvány, hogy nem biztosítják magukat semmivel, sőt. Ha meg valami történne, akkor jó pár gyerekben hagynának egy borzasztó élményt, hogy lezuhannak jó pár méterről, a végeredményről meg ne is beszéljek.

Hanna és a férjem, most éppen maskarás felvonuláson vannak, Hanna katica jelmezbenKép


Tegnap Buksiéknál nagyon jó volt, Oli tündéri volt,ahogy átölelte Vencelt. Vencel meg nagyon nézegette Hannát(szerintem), és még én is kaptam tőle édes mosolyokat.
puszi

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ed, ezek a fotók, annyit nevettem rajtuk! Kép

Szilvi, remélem Dorka már jobban van, és te is tudsz szórakozni egy kicsit, és csiniruhát felvenni! Kép

Zitus, reméljük Matyi hamar meggyógyul! Ez már nekem is eszembe jutott néha, amikor Kitti csak sírdogál, hogy mikor fog már beszélni, hogy elmondja mi baja.

Buksi, olyan jó, hogy hozod a híreket Hicuékról! Nagyon édes Csongor a képeken! És Dudu is olyan tündéri, ahogy mutogat, biztos imádni fogja a kistesót! Kép

Ines, de jó Hannának, cirkusz, felvonulás Kép Bár tényleg figyelhetnének kicsit jobban a gyerekekre. Majd muti képet a katicás jelmezről!

Nelli Dorkának boldog névnapot! Kép

Bogi, mi volt az UH-n??

Nekem ma volt a beiratkozás, ilyen még soha nem fordult elő, kb 2 perc alatt végeztem! Kép Szerencsére ma még csak beiratkozás volt, de jövő héten, már kezdődik a tanítás is. És addig még kell írnom egy kutatási koncepciót is, hogy mit is akarok írni a szakdogába.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Hello,
most sikerült megnéznem Csongi babát!!!
Gyönyörű és tényleg nagyon hasonlít Dudura.

Tünde!
Felvonulásra nem vitte el a gépet a férjem, de itthon lefényképezem, ha beöltözik. Egy héten 2-3 alkalommal farsang ide-oda, nálunk maskarás bál van.
Este egyébkétn cirjuszosat kellett játszani, Hanna volt a közönség, Viktor(férjem) meg az összes előadó+ állat, mint fóka, oroszlán, elefánt.

puszi
Ines
ini
 
 


Sziasztok,

tettem fel képeket:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=3827&page=2&image=109180

Hicu példáján felbuzdulva, nanem egy új babáról, hanem az eskembeskemről is egyet.

Noresz, szerintem már mindent leírtak a többiek a gyerekkorlátozás témában. Én az ajtórács előnyeit akartam taglalni, nálunk egészen működőképes. Megakadályozza Dinit a szoba elhagyásában. Arra azért persze nem képes, hogy minden körülmények között rábeszélje az egyedül játszásra (mikor találják fel az ilyen rácsot? Kép), de sebaj. Ami miatt én nem szeretném, ha szabadon kószálna a lakásban, az elsősorban a kutya, másodsorban a lakás állapota (régi, felújítandó, összevissza drótozott), harmadsorban az, hogy képtelenség tisztán tartani, mert kertesház, közvetlenül a latyakból jövünk be. Én az ikeában vettem, nem ez volt a legolcsóbb. Akkoriban láttam a neten használtak hírdetését is (pl babaapro).

Ildi
hozzánk nem jár védőnéni, nem is tudtam, hogy kellene. Egyszer jött még az első napokban, aztán vmikor néhány hét múlva az új, mert pont akkor volt váltás. Azóta csak akkor látom őket, ha én megyek. Mondjuk nem bánom, hogy nem járnak a nyakamra.

Buksi
ez a késelés dolog valami iszonyat. Hogy van a srác? Egyébként én egyszer voltam úgy buliban, hogy kihívták a rendőrséget, és az a 3. ker-ben volt, az óbudai lakótelep egy 10emeletesében. Azt mondta a házigazda, hogy tele van a ház rendőrökkel, mert szolgálati lakások vannak ott, vagy mettomén. Ennek hatására még nem volt úgy buli nála, hogy ne riasztották volna a kollégákat. Ja, szakmai ártalom...

Ezt az oda nem adós dolgot megkérdeztük gyerekpiszológustól. Azt mondta, hogy semmi gáz. Az utalna vmi kapcsolati problémára, ha akkor sem adna oda dolgokat az apjának, ha vele van egyedül. Annak adja a játékot, aki akkor ott fontosabb.
Azóta megtörtént az is, hogy én nem kaptam meg vmit, igaz, hogy nem apával voltunk, hanem anyukámmal. Nála voltunk, és az, ha anyuhoz megyünk azzal jár, hogy én lelépek. Egészen érthető, hogy akkor és ott a nagymama a fontosabb. Csak öszintén szólva kicsit rosszul esett. Szilvi, most már át tudom érezni, amit a féltékenységről írtál... basszus...

Ha már panasznapot tartok: asszem írtam, hogy amikor anyósom legutóbb itt volt, előállt azzal az ötlettel, hogy éjjel ne kapjon cicit a gyermek, hanem vizet. Mert akkor majd jól át fogja aludni az éjszakát, és különben is már majdnem egy éves. Én már legszívesebben el is felejteném ezt a megjegyzést, annyira nem értek vele egyet, de sajna apának belement a bogár a fülibe. Kb másnaponta tesz vmi megjegyzést a témában. Szerinte jó lenne... mit csináljak vele? Mert anyósomat egye fene, ő még annak idején csak 3 hónapig szoptatott, és a gyereknek akkoriban az volt a dolga, hogy kisangyal legyen éjszaka. De a saját férjem is ezt gondolja?! Nagyon rosszul esik. Az oké, hogy én kelek fel éjjel, és lassan egy éve nem aludtam 5 óránál többet egy huzamban, de szivesen csinálom, csak szükségem lenne legaláb az elvi támogatására, arra, hogy azt érezzem, hogy ez így jó, és ne azt, hogy hülye vagyok, és csak elrontom a gyerek alvási szokásait... Bocs, hogy rátok zúdítottam.
csak pocsék hangulatban vagyok...

pusz
orsi
orsko
 
 


Dorkának boldog névnapot!!!!
Kép
A gif nem éppen alkalomhoz illő, de nem találtam jobbat.

Orsi!
Én is sokáig adtam Olinak tápot, amior éjjel 1 körül ébred. Férjem mondta, hogy ne adjak, mert a szervezet hozzászokik, hogy éjjel tápanyagot kap, gyomornak pihenni kell. Azóta teát adok neki (csipke tea, gyermektea, cukor nélkül) és így is vissza alszik tőle. Ha nagyonnem megy, hogy kb. már fél órája nem alszik vissza, akkor adok neki, ami mondjuk nem több 1 decinél.
De megint más a helyzet azoknál a Pöttömöknél, akik cicin alszanak el. A Hannánál a cicit cumisüveg váltotta fel, és rengetegszer ébredt éjjel és én mindig tejet adtam neki. Azt a mennyiségű tejcukrot meg valószínűleg nem tudta feldolgozni, mert eléggé puffadt olt a hasa. Most hígítjuk neki a tejet, meg sokkal kevesebbet kap.
De mindig az a lényeg,hogy úgy cselekedj, ahogy Te azt jónak látod!!!!!

SZépek a képek!!!

puszi
Ines
ini
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!
Dorottya lelkem már alig várja az ajándékát, de meg kell várnunk Apát, aki most úszik. Délután elmegyünk a mekibe, ez lesz az ünnepi kaja, aztán majd 19-én a szülinapjával együtt tartjuk meg a családdalKép

Domcsi ma olyan ügyi volt. Odavitt a nagyágyunkhoz egy kosarat, ráállt, és egyedül felmászott az ágyra, majd egyedül lejöttKép És olyan édesen járKép

OrsiKép
Az tény, hogy a gyerekeknek nem kell kaja éjjel már egyéves korban, de ha Neked és a gyermekednek is ez jól esik, akkor hagyd a többieket, és csináld érzésed szerint. Előbb utóbb csak elhagyja a cicit éjjel magátólKép

Most én is tele lettem a nagyszülőkkel. Én mindig nagyon figyelek, hogy mind a két nagymama egyformán kapja meg az unokát, de még így is képes a férjem örökké figyelmeztetni, hogy mi lesz, ha anyukája megtudja, hogy Dorka Anyuéknál aludt? Na mi lesz? Semmi. Majd náluk is alszik. Nem hiszem, hogy nálam humánusabb menyet kaphatott volna. Más a saját szüleit részesíti előnyben.

InesKép
Cirkusz biztos klassz lehetettKép Mi utoljára akkor voltunk, mikor terhes voltam, de nagyon jól éreztük magunkatKép
Hát tényleg jobb lenne, ha legalább egy háló lenne alattuk. Nem árt, ha esetleg írsz nekik.

MasuKép
Csongor baba tüneményes, és tényleg hasonlít DuduraKép

Megyek, Dorkával játszanom kell, míg Domcsi alszik.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Voltam 4D UH-n, szuper volt, 1 órát tartott. Sajnos nem látszott, hogy mi lesz, még kicsi hozzá, de egészséges. Meg sem állt végig.
4D képek sem lettek túl jók, nem volt teljesen tele a hólyagom, meg a 18. hét még nagyon az eleje. Maximum a nagyon vékony kismamáknak ajánlott ilyen korán menni.

De az élmény szuper volt.
Nagyon formás, mint Lili volt.
De remélem kisfiú lesz Kép

Majd teszek fel képeket a honlapra.

Puszi

ui.: Ma hajnalban megszületett a legjobb barátnőm kislánya: Szabó Nelli Veronika, 48 cm, 3,2kg.
http://szabob.tar.hu

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Bogi,
de jó, én is nagyon gondolkozom a 4Dn. De okos, ha nem mutatja magát, vagyis frainált már most?
Ugye, milyen jó gyönyörködni benne, ahogy kintről még alig érezhető, közben meg bent igen aktív életet élKép
AFP eredménye megvan már? Képeket várom.

Nelli,
Dorkának boldog névnapotKép, a mekihez meg jó étvágyatKép Domcsi produkcióKép, anyósék meg Kép. Igazából nálunk is, sokkal többet van a gyerek az én szüleimnél, minden hétvégén 1 nap az övék. Anyósom, ő nem nagyon izgatja magát, igaz, neki ott van a 4 éves másik unokája, aki sokat van vele hétvégén, ha az anyukája dolgozik. Az én férjem is olyan, hogy néha eszébe jut az anyja, és akkor adni akarja a gyererekrt oda. Szerencsére, ez nem nagyon szokott összejönni, igazából a 13 hónap alatt, ha 2x volt ott nélkülünk. Amúgy, sztem is így van ez rendjén, meg függ attól is, a nagyok mennyire igénylik az unokát.

Orsi,
a képek nagyon tetezsenek, gyönyörű a fiú, a gyermek nagyon mutogatott rá, és nevetettKép Tetszik az esküvői kép is nagyon, szépek voltatok.
Anyós- apa téma szomorú,igazat adok az elvi támogatással kapcsolatban.

Ines,
én nagyon szeretem ám olvasni, amikor Hanna játékairól írsz, olyan nagylány már, és ebből is kiderül, hogy mindent megfigyelnek a világrólKép Én még soha nem voltam církuszbanKép

Buksi,
én azt mondom, jól tetted, hogy felhívtad Hicut, olyan sokat gondolok én is rájukKép

A képek és a kis Csongi gyönyörű, már sokszor megnéztem őketKép És Dudu, ahogy együtt vannak, imádnivaló a kiscsaj isKép Nagyon vigyázzatok magatokra, és beszámolót várom nagyon! Ugye, ma már hazamehetnek?

Szilvi,
Dorkának boldog névnapotKépRemélem, hogy a láz már a múlt, és nem volt semmi aztán. A csini ruci nagyon jól hangzik, vajon én mikor jutok oda?Kép

Ildi,
1x kérdeztél a dúláról, én igazából még soha nem találkoztam vele, csak olvastam, illetve 1 Szülőszobán láttam. De nem vettem észre semmi olyat, amiben többet tudna nyújtani, mint egy szülésznő. Persze, ennyiből még nem szabad nekem sem levonni messzemenő konzekvenciákat. Viszont, azon már gondolkoztam, hogy vajon én elmehetnék-e dúlának?Kép

A zárt topkiot már nem emlékszem, hogy ki vetette fel, de a www.lx.hu oldalon lehet csinálni, és olvasni, illetve írni is csak az tud, akinek van hozzá jogosultsága.

Mi nagyon jól vagyunk, tegnap voltunk itt Debrecen mellett egy tavon, koriztunk, illetve a fiú nagyot aludt a szánkóban, mi mge nagyot sétáltunk. Mit mondjak, nagyon jó kikapcsolódás volt, és már 22-kor aludtunk mindannyian esteKép De kellett is, mert a fiú 7-kor szokásához híven már fent volt. Mikor tanulja majd meg, hogy vasárnap sokáig kell aludni?KépKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok! Kép

Először is Fiona Zebijének, Bogi Lilijének és ugye természetesen Hicu Csongorjának utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok! Kép
Nellinek és Dorkának pedig nagyon boldog névnapot! Kép

Mielőtt megpróbálnék visszacsatlakozni, meg kell vallanom, hogy visszaolvasni még nem nagyon volt időm, csak Hicuék után lapoztam vissza veszettül. Kép

Hicu, gratulálok a fiadhoz, megnéztem a képeket, tiszta Dudu Csongor! Jó egészséget és finom anyatejcit kívánok Neki, Neked meg gyors felépülést és azt, hogy sok örömet találj gyermekeidben! Kép

Szóval tegnap este fél tízre értünk haza. Már nem volt kedvünk még egy éjszakát szállodázni, inkább hazajöttünk. Kép Nagyon szép volt, nagyon hosszú és felejthetetlen. Kincsem Zoltánom meglepően jól viselte az utat, a szállodázást. Végig köztünk aludt, nem volt hajlandó a saját ágyában, csak úgy, hogy a feje nekem támasztva, a lábai az apjának, természetesen keresztben. Kép Így aztán nekem kellett kettejükhöz alkalmazkodnom, ami azzal járt, hogy keveset aludtam, s épp ezért nagyon fárasztó is volt. De akkor is megérte. Kép Csavarogni nem sok idő volt (ugye apa dolgozni ment), de azért csavarogtunk Le Mans óvárosában, megnéztük az ottani monstrum és gyönyörű katedrálist, a hetipiacot, ahol annyi tengeri izét láttam, amennyit még sehol. Párizson csak átrohantunk autóval, de az operán kívül mondhatni mindent láttam. Nem szántunk rá sok időt, mert ugye ősszel kell igazándiból egy egész hét alatt meghódítanunk. Kép Lesz mit.
Ami még említésre méltó, az a Reimsi Notre-Dame. Elakadt a lélegzetem, mikor beléptünk. Hatalmas, monumentális, lélegzetelállítóan gyönyörű. Vettünk egy CD-t, ami 1001 képben mutatja be a szobrait, ablakait, tornyait, kapuit stb.
Az idő is nagyon kegyes volt hozzánk. Bár kifele havat, havasesőt kaptunk bőven, Franciaföldön már száraz volt az út. Kint végig tavasz volt, havat csak hazafele láttunk német és labancföldön. Kép Ami nagyon hiányzott az a Buksi nyelvtudása. Kép Ugyanis végig szabotálták az angolt, egyszerűen ha angolul szóltál, franciául válaszoltak - a szállodákban. Mert a pórnép az angolul is meg németül is válaszolt, bár inkább az utóbbit preferálták. Nos ennyi dióhéjban, szép volt, jó volt, megint elmennék. Kép

Megpróbálok holnap visszaolvasni, s reagálni is. Most megyek fürdetni. Kép

Pussz: Boróék
femõke
 
 


Szilvi Dorkájának mi is boldog névnapot kívánunkKép

BoróKép
De jó, hogy ilyen sok szép élménnyel jöttetek hazaKép Neked lehet, hogy kicsit fárasztóbb volt, de majd itthon kialszod magadKép Viszont feltőltöttétek magatokat ebben a számomra egy kicsit uncsi télbenKép

A meki jó volt, az ajándék tetszett DorkánakKép
Domcsi este leesett Dorka ágyáról, épp csak el tudtam kapni, mert Dorkán átesett, nem tudtam teljesen elérni. Kicsit feljött a bőr, de a fogai épek maradtak.

Mamatéma még egy kicsit: eddig Domcsi örült a nagyiknak, de azért hozzám kérte magát. Most meg már annyira szereti őket, hogy akár el is menne velük, sír, ha elmennek. Ez egyik oldalon persze jó, de hol van az én anyás kislányom? Hát nem könnyű... Most már a 2. gyermekem is elkívánkozik tőlem?
Nálunk Anyósomnak csak tőlünk lehet unokája, így aztán én nem tehetem meg, hogy neki nem adom. És ráadásul imádja őket, ami persze nem rossz, csak hát a folyamatos egyenlőségtétel a két nagyszülő között nem egyszerű.
De nem panaszkodom, lehetne rosszabb is.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


SziasztokK!!!!

Köszönjük mindenkinek a névnapi köszöntéseket, átadtam Dorkának, de mondtam neki, hogy azért majd megtartjuk az igazi névnapját is szept. 2-án! Kép (Mivelhogy ő igazából Dorina Kép)



Megjöttünk vidékről! És mivel rosszul lettem az autistakisfiús-szülőmegölős filmtől (a címét nem tudom), inkább jöttem titeket olvasni. És persze élménybeszámolni!
Olllyan jó volt! Igaz, szombaton 10-kor még semmi sem volt bepakolva, az akkori lázmérés döntötte el, hogy megyünk. Leérve Dorka nagymamázott egyet, majd átmentünk a hotelbe, ahol végignéztünk 8 szobát, míg találtunk olyat, ami kényelmesnek tűnt: nem két fakeretes ágy volt benne, hanem 2 heverő, amit a falhoz is toltunk, így minden tökéletes volt. Dorka 9-ig bírta az osztálytalit, akkor felvittem elaltatni, apa meg fent maradt olvasni, a folyosón volt egy ülőgarnitúra kényelmes fotelokkal. Ha jelzett a babaőr, ő hívott engem telefonon. Kép Megpróbáltam a babaőrt is levinni, de túl sok vasbeton volt útjában. Szóval éjfélig tartott az "emlékszelmivoltoroszórán" dumcsizás, és olyan jó volt, Dorka születése óta először gondtalanul BULIZNI! Úgy fel voltam pörögve, hogy alig aludtam!

Manóka! SZombati séte szuper lehetett, edződött az egész család! Nálatok is olyan csontfagyasztó hideg van, mint Tújvárosban? Mi levittük Dorkát sétálni ma délelőtt, de tíz perc után úgy sírt, hogy zengett tőle a város! Ne félj, csini ruci lesz nemsokára, biztos pont akkor, amikor sokunk a második (harmadik?) nagy pocakját cipeli majd. Kép

Bogi, ultrahangra tele hólyaggal érdemes menni? Ezt sem tudtam!

Nelli, igen, nehéz a döntőbíró szerepét játszani a nagyszülők között, pláne, ha legyszívesebben egyiküknek sem adnád. Kép

Orsi, szerintem a topikban sokunk szoptat éjjel, én legalábbis meg tudlak érteni. Talán, ha mutatnál egy-két kapcsolódó Kismama-cikket a férjednek ezzel kapcsolatban, vagy ismeretségi körből olyat, akinek "" túlélte" a gyereke az éjjeli tápot, használna. Az én párom inkább tisztel miatta, csak azért szokott morcos lenni, ha Dorkát nem tudja megnyugtatni éjjel (pl. most az osztálytalin), dehát neki nincs olyan szép cicije... Kép
Na megyek képeket nézegetni

Pusz

SZilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem hétvégére,d etudjátok most volt a farsangi mulatság Kép! Nagyon jól sikerült,15 gyerek volt és nem vencel volt ám a legfiatalabb,hanem egy 3 hetes !!! kisfiú. Ezen én eléggé meglepődtem,ne értsetek félre,nem bántom őket,csak én nem vagyok ennyire laza.Legalábbis egyenlőre nem. A jelmezek közt volt méhecske, katica,varázsló,kiskutya, Batman,tigris és persze Csita Kép. Ha befejeztem a levelet,gyorsan megcsinálom az albumot, remélem sikerül visszaadniuk a képeknek a remek hangulatot Kép.

A megkéselt barátaink teljesen jól vannak,meglepő módon minket jobban megviselt lelkileg az egész történet. Az este után a kórházban lestrapálták az egész személyzetet a humorukkal, a borotválásnál kérték,hogy Batman-jelet borotváljanak nekik és lehetőleg sötétben világítós cérnával varrják össze őket. Szóval nem kell aggódni Kép

ZÁRT TOPIK: én tényleg tök hülye vagyok,nem gondoltam pl.,hogy ez nem a Babanet keretein belül fog megvalósulni,Manóka ébresztett rá. Javaslom,hogy most azok szóljanak,akik egyáltalán nem támogatják a zárt topikot /lehetőleg érvekkel/,mert ugy aaz már kiderült,hogy kik akarják,kiknek mindegy és van ugyebár Andi,aki olyannyira szeret minket,hogy hajlandó velünk tartani Kép. ja! És még azt akartamkérezni,hogy a gyakorltban ez hogy lenne? Mert ugye táblázat szerint vagyunk kb. 40-en ilyen-olyan intenzítással,de pl. aki nem ír és nem is tudunk szinte róla semmit,az is automatikusan "jön",vagy aki szól,hogy részt akar venni ebben,az fogja tudni a hozzáférést,vagy netán ideírunk egy üzit annak,aki esetleg ritkán olvas,hogy ez történt és íg lehet csatlakozni,vagy...? Bocs,csak egyáltalán nem vagyok képben.

na még egy info rólam,aztán befejezem: nagylány lettem Kép! Nme tudom miért,de nagyon örülök neki. Talán mert volt bennem egy olyan érzés,mi van ,ha nyárig nem jön meg és pl. emiatt nem jön össze a kistesó,d elehet,hogy pusztán azért,mert ez így van rendjén Kép...

Boró!

Isten hozott újra itthon! Örülök,hogy jól éreztétek magatokat,a reims-i katedrális meg engem is elkápráztatott. Majd megnézhetem vmikor a CD-t,ha nem vagyok pofátlan? A farnciák meg olyanok amilyenek, magamon kívül nem sok olyat ismerek,aki az országukon kívül őket is szereti. Nekem sok jó élményem van,talán mert sok időt töltötem kisebb városokban,falvakban is.

Szilvi!

nagyon bízom benne,hogy mindne a tervek szerint alakult,csini ruci és társai Kép.TTT Kép. Ezen a Dorka szopiztatja a játékokat dolgon nem bírok napirendre térni! Szerintetek csak én magyarázom bele,hogy a csajszik már most is milyen gondos bocsok,míg a pasik pasisak,vagy tényleg? Hirtelen Dudu ,Alexa és Dorka van előttem,mint játékaikat etető csajok,bocs,ha esteleg volt fiús példa és elfelejtettem. Ma pl. a farsangon Vencel egyből megtalálta azt a két db autót,ami volt a lakásban,pedig még az sem igaz,hogy itthon egyfolytában csak autózna.

Rebi!

Jobbulást nektek,aztán most már csak előkerülsz és írsz vidámabban,bővebben!

Noresz!

Még az egyedül játszáshoz azt akartam írni,hogy pl. Vencel akkor van nagyon jól el egyedül,ha apa is itthon van és dumálunk a másik szobában,konyhában. Akkor olyan barátságos családi hangulat lehet a folyamatos karattyolás miatt Kép. Pedig egyedül is dumálok neki,de az nem olyan.

Ed!

Ugye ez csak rossz tréfa volt,hoyg felcsigáztál kistesó-név témában és nem árulod el??? Neveket akarok!Na jó:lécci! Ügyes számítógépszerelőtök van,csak nem a 2.0-t telepítettétek Kép?

Zita!

Mi a helyzet? Matyi? Infralámpa? ha gondolod,nektek is küldök pár ijesztgetést,Ágiéknál bevált Kép. De remélem,erre már semmmi szükség! Nincs véletlenül kép a rajztehetség Matyiról? Nagyon megnézném! vagy vmelyik alkotását... Kép

Ini!

nem tudod feltenni azt a kéept,ahol Oli megszeretgeti vencelt? Olyan édes,én meg csak albumba tudok pakolni... Cirkusz:sajnos azt gondolom,hogy az emberek többségének bejön a biztosító kötél nélküli mutatvány, tudod: "anélkül könnyű,én is megtudnám... " Kép

Tünde!

Húha,nem tudom,mennyire lenne kedvem bármiféle kutatási koncepcióhoz Kép. na ennyit a mis suliba menésünkről,még mindig nem döntöttünk arról,hogy akkor ki,mit,mikor,merre,hol,mennyiért. Ja! tegnap csináltam mandulás sünit,úgyhogy előkerült a recept,még mindig nagyon gyors,könnyű és finom,holnap már tényleg felírom.

Orsko!

megnéztem a képeket, a telefonos sorozat a kedvencem.Esküvői kép nagyon teccccc,most már én is előkerítek egyet,egy ksi nosztalgia jól fog esni Kép! Apától nem szép,hogy nem 100%-osan támogat éjszakai szopi ügyben,alapvetően azt gondolom,hogy mivel amúgy is Te kelsz és max. Neked lehet fárasztó,ezért Rád kellene ezt bíznia,de amúgy is okos,tanult orvosember vagy mi, ne legyen már ilyen!!! amúgy próbáltál beszélni vele erről,mármint konkrétan az éjszakai szopiról,tágabban meg arról,hogy Téged bántanak a megjegyzései,stb. ? Mi lenne ha kedden elmennénk mondókázni?

Nelli!

Boldog névnapot Dorkának! Ettől a mindkét nagyinak pont egyformán dologtól meg rosszul vagyok. A férjem is ilyen /volt/. Igyekszünk egyszer ide, másszor oda menni,de egyszer úgy jött ki,hoyg voltunk az ő szüleinél és utána meg volt vmi,ami miatt megint oda mentünk. Így legalább nem az ő szüleivel történt a "nagy-nagy igazságtalanság" úgyhogy gyorsan tisztáztam is,hogy túl kellene lépni ezen a gyerekes mindenkinek egy szem cukorka szinte,mert az én szüleim soha nem csinálnának ebből problémát. Persze törekszünk az egyensúlyra,de ennek kényszeres betartását ostobaságnak tartom.

Manóka!

Óvatosan ezzel a korcsolyázással a Te állapotodban! Képek a szánkózó Imi fiúról? és úgy általában :képek Imi fiúról? És melyik tavon történt a korizás amúgy? És Ti merre laktok?

Ági!

Kár,hogy nem jött össze a tali,ha tudtam volna,hogy "hajnalban Kép" jöttök,nem kapcsolom ki a telefont! Milyen volt nagyiéknál? Ja! Amúgy az okos párom azt nem mondta,hogy én pont cicin altattam Vencelt,ezért vetet fel ő a telefont,nem bunkó voltam. De remélem,nem értetted félre.

Mentem albumot pakolni,remélem még ma felrakom!

Jó éjt!

Buksi

Ja! Az egész 4.B.-nek üzenem,hogy betegség miatt még csak-csak lehet hiányozni, de az igazolást kérjük ide feltenni....Kép
kisbuksi
 
 


Helló!

Csongor baba gyönyörű vagy!!!Kép

Nelli a nagylánynak boldog névnapot! Kép

Orsko, a támogatást tőlünk is megkapod! Teljesen át tudom érezni a problámád, mert az én környezetemben is mindenki azt sugallja, hogy elég volt a szoptatásból. Még a férjem is, bár részben őt is inkább azt zavarja, ami Szilvi párját, hogy nem tudja 100% megnyugtatni cici nélkül. Pedig ő volt az aki teljesen kiállt mellettem elejétől fogva és férfi létére egész jó kis szopitanácsadó vált belőle Kép
Viszont már ő is kezd elégedetlen lenni.
Ha azt az oldalt nézzük, hogy éjjel már nincs szüksége kajára egy ekkora babának, ezt talán el is lehet felejteni, mert alig esznek. Inkább lelki a dolog.
Én csak annyit mondok, hallgass a szívedre és Dinire!Kép

Pusza
Hajni
tigribigri
 
 


Szóval egy-két cuki életkép:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4453&page=2&image=109366

....és a farsang:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4706

Jó éjt még egyszer!

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Tehát Boróék hazaértek és szuperül érezték magukat! Azért az éjszakák nem lehettek túl kényelmesek, de gondolom mindent megért, hogy együtt lehetettek és sok szépet láttatok! Azért néhány képpel minket is megjutalmazhatnál, akik hazavártunk!

Buksi: Vencelfiú csoda édes kismajom volt, nem semmi a rucija! És hát Jane is látszott röpke pillanatra, ha nem is eredetit mintázó jelmezben, de gondolom jól érezte magát! És azok az autós képek, elég korán kezditek: taxi a farsangon, aztán meg autózni apával!!! Kép

Szilvi: olyan jó volt olvasni a soraid az osztálytaliról, hogy kibuliztad magad. A múlt heti buli nekem is jót tett, így el bírom képzelni milyen lehet a te hangulatod!

Nelli: nekem is fenntartásaim vannak az anyósommal néhanapján, de tudom, hogy ő is csak szeretni akarja Matyit, mint mi és épp ezért, hagyni kell! ágyból leesésKép

Rebi:hogy vagytok?

Ini:köszi a tippeket, de szerencsére egyik barátném anyósáéktól kölcsönbe kaptuk egy infralámpát, bár elég nehéz rábírni Matyit a hasznára és használatára, de megoldjuk!

Bogi: de jó, hogy "talákozhattál" a babóval, annak idején el sem tudtam hinni, hogy őt látom, aki a pocakban van. De miután megszületett tisztára ő volt! Remélem a következő alkalommal már megmutatja minden porcikáját Kép Mikor mész? És neveken gondokoztatok már?

Orsko: a képek csuda aranyosak, nagyon szép Dini, és a szilveszter sem lehetett semmi nálatok! De az a panaszos-sírós kép, olyan édesKép
Esti szopik: nálunk még mindig van néha, mert ha felébred és nem lehet másképp megnyugtatni és biza kiveszem és szopizunk, pedig már 16 hónaposak vagyunk. Nekem is mondtak mindenfélét anővéremék, volt 1-2 kísérlet a vízzel való helyettesítésre, de em vált be. Persze minden gyermek más-és más, de én a magam nevében nem hagytam azért sírni, hogy majdan elérjem, hogy végigaludja az éjszakát. És lám legtöbbször nincs is ébredés, csak ha van valami zavaró az éjben!

Tünde: olyan jólesett, hogy érdeklődtél Matyi iránt. Lassan javulgat, már csak a köhögés maradt, és csütörtökön megyünk vissza a dokihoz.
Milyen szakdolit tervezel? És hányszor kell járnod suliba egy félévben? Ilyenkor ki van Kittivel?

Köszi lányok mindekinek a gyógyító szavakat, még szedi a gyógyszert, de szemlátomást használ, láz és pötty az enyészeté. Valszeg azt tényleg az oltás okozta.

Jó éjt, és kellemes hetet!!!

Ja és Csongor csudajó hapsi!
Judit? Már megint csak a munka???

Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Annyi mindenhez, mindenkihez szeretnék írni, de most apa még ébren van és lehet, hogy rám vár, ezért nem időzöm sokáigKép
Mondjuk bejelentette, hogy egy alkalmat a masszázsbérletéből igénybe venneKép Ez még karácsonyi aji voltKép
A hétvége jól telt, alig csináltam valamit, anyósom főzött!!!!!, takarított, nálunk meg nem volt megállás barátok, barátok után....

NelliKépBOLDOG NÉVNAPOT DORKÁNAK!! Szegény Domcsi, tényleg szerencse, hogy nem tört ki a foga. Én is mindig azt nézem először, ha véletlenül beüti magát, hogy nem vérzik-e a szája, és mind a 6 foga megvan-eKép

BuksiKép Ilyen édes Csitát még sosem láttamKép De azért az "öngyilkos merénylő" is ott voltKép
Látom elszívta a farsangolás Csitát, olyan jó mikor így bújnak anyához.

BoróKép Üdv közöttünk újra!!! Nem semmi, ahogy így elindultatok télvíz idején ZoltánkáddalKép
Bárcsak nem lennék én se ilyen besz.riKép Én még nyáron is csak ilyen kis környékbeli üdülésben gondolkodom, lehet, hogy túlaggódom a dógokat?

OrskoKép Én sem értem igazából az ORVOS férjedet, csak téged értelek meg akinek rosszulesik, hogy a férje nem támogatja s szerintem teljesen természetes és normális dologban. Nálunk is volt egyszer egy olyan eset, hogy ZSófi nem evett rendes adagokat és éjjel viszont 10-15-ször is szopott rendesen. Még a dokink is azt mondta, hogy ennek már 13 hónapos korban semmi értelme sincs és én is úgy éreztem, hogy azért nem eszik rendesen, mert éjjel szopik. Még pár napig (én barom) szinte lelkiismeretfurdalással szoptattam éjjel és persze minden elfelejtődött egy-két hét után. Ha ő ébred éjjel, engem keres, cici a szájába egy-két korty és alszik tovább. Így nálunk az alvás időtartama 10-12 órás is lehet. Amikor erről próbáltam leszoktatni, hogy cici helyett simogatás csak sírni kezdett a férjem meg annyit mondott, hogy miért szórakozok a gyerekkelKépÚgyhogy maradt minden a régibenKép
Nem értem miért kéne egy egyébként az anyját kereső gyereknek éjjel a szájába vízzel teli cumisüveget adni. Remélem nincs már ezért rossz kedved és te csak hallgass Dinidre.
Az esküvőn csini voltál nagyonKép

HajniKép Végre ittKép

SzilviKép Itt volt T.újvárosban a bulitok? Tényleg én is bejöttem 25 perc után a sétából mert majd odafagyott a kezem a kocsihoz.

BogiKép Gratulálok a barátnődnek. Szép kislánya van. Remélem már kaptál cipőt LilinekKép
UH: szóval még nem látszódott a kis kukac?

Zitus, remélem Matyikád már jobban vanKép Szegény még egy felnőttnek is hogy fáj az arcüreggyulladás, hát még nekik, hol szedte össze?

Egy kérdést szeretnék felvetni, nem tudom ti hogy álltok vele, de én már kb 2 hete folyamatosan az autósüléseket nézem. Ugye már van autónkKép Eljuttotunk az összes teszt és értékelés figyelembevételével, hogy a Kiddy Life plust veszünk. CSak nekem olyan furcsa ez az ülés, hogy nem biztonsági öves annak ellenére, hogy ez állítólag sokkal jobb, mint az azok, csak szerintetek ebbe nem melegzszik bele nyáron. Nincs valakinek ilyen ülése, vagy infója erről? Nagyon érdekelne ti mit szóltok hozzá?

megpróbálom linkeli
http://home.tvnet.hu/~kiddy/

Na röviden ennyit mára, apa persze elaludt, most ezért én vagyok a hibásKép

Holnap jövök!

Ildi
bpildi
 
 


Ma nagy szinkron-lábrágás történt nálunk
Kép
Kép
Ekkor még nem tudta mi vár ráKép
Kép

Jó Éjt!
ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!


Agyilag már teljesen beszámíthatatlan vagyok, de jelentem olvastam és olvastam, képeket nézegettem, -nagyon ari mindenki!- válaszokat most nem tudok bocsika.

Már jobban vagyunk, szinte teljesen ! Kép

Kérdezett valaki a TAVASZ-ról, most pénteken lesz egy gyűlésünk, eddig télen nem sok mindennel foglalkoztunk, úgyhogy erről sajnos írni nem tudok, de bemásolom a meghívót, és akit érdekel, jöjjön el!!!!!



A TAVASZ 2005. február 11-én, pénteken 15 órától tartja a következő összejövetelét, amelyre mindenkit szeretettel várunk. Helyszín: Dési Huber István Művelődési Ház, 1098 Budapest, Toronyház u. 17/b.

Vendégünk lesz egy gyermekvédelemmel foglalkozó szakember, akivel a munkájáról és a gyermekvédelem hazai helyzetéről beszélgetünk.

Emellett természetesen a TAVASZ-t érintő egyéb témák is szóba kerülnek, illetve teljesen kötetlen beszélgetésre is lesz lehetőség.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Gyereket, családtagot, barátokat lehet hozni.


www.tavasz.org/forum

Ennek működni kell.

Végül, de nem utolsó sorban nagyon sok boldogságot kívánok minden kedves szüli és névnaposnak!!!!!
Kép

Zárt topik:
Meg lehetne kérdezni a szerkesztő rovatban is, hogy kaphatnánk-e egy ilyen lehetőséget a Babaneten belül.
Végül is csak egy jelszó kérdése.

Mindenkine jó hetet!
Andi
andi68
 
 


Ui.
Ebben a pillanatban olvasom, hogy nagyon közel állnak a TAVASZ-os szakértőink, a weboldalunk megnyitásához!
Szuper jó lesz!
andi68
 
 


Sziasztok!

Tanító néninek jelentem, a 4.b óráiról hétvégén igazolatlanul hiányoztam, mentségem csak annyi, hogy a kiscsaláddal rohangásztunk, mint pók a falon.

Szóval para-anya jelentkezik Kép
Köszönöm a jó tanácsokat, ötleteket, nyugtató sorokat, szép lassan összerázódunk Willy Fogg úrral, aki 80 másodperc alatt körbejárja a lakást Kép

Most akkor röviden, tömören, hogy csepp nyugalmamat hasznosan is tölthessem (mármint Nekem a leghasznosabb itt lenni, csak a vasalnivalóóóók...)

Csongor-baba csodaszép! Kép Kép és tényleg nagyon hasonlít Dudura. Nekem a részletesebb szöveges oldal nem jött be Kép

Nelli
Dorkának utólag is boldog névnapot! Kép
Még jó, hogy Domcsinak nem lett nagyobb baja. Már Bicska-kakának (ne nevessetek, azért kapta ezt a nevet, mert mindenhonnan lebicskázik, még nagy sietségében a vállán is átbukfencezik) is vannak harci sérülései a sok jövés-menéstől.

Betegeknek (Zitus Matyija, Rebi-család) gyors gyógyulást!

Gyerekek továbbra is és egyre inkább tündérek! Meglestem mindent és mindenkit, pc-guru Kincsőt, alkesz-Dinit, Csitát és a "pórul járt" Zsófit!
Na, meg menyasszony-Orsi is rendkívül csini Kép

Szuper lehetett a kiruccanóknak, én most jutottam el oda (nyolc hónap után), hogy végre csak egy fél napot szeretnék egyszer "világgá menni", de nálunk is az van, hogy csak én tudom elaltatni Pupákot (még nappal is Kép)
Ja, és korábban este 8-kor letettem, biztos lehettem benne, hogy 4-5 előtt nem jelentkezik, most meg, mióta a fogai jönnek (de már kint vannak, kérem szépen!), 2-3-szor is kelek bónuszban (és mindig szoptatok is, hallod, Orsko? Kép)...na, jó, ez se a világ vége, de könnyű a jót megszokni, hiányzik az egybe-alvás Kép

Boró
hogy bírta Zoltánkincsed a hosszú utat? nekünk most ez lesz aktuális pénteken...bár az nem is lesz olyan hosszú.

Szilvi
úúúúgy örülök, hogy jól sikerült az osztálytalálka! Kép

Zita
Kiskorunkban mi is használtuk az infralámpát, nagyon jó volt, remélem, Matyi is megszokja.

Ildi
Ülés téma nálunk is aktuális, de én valahogy jobban vonzódom a saját öves fajtához. Érveim nincsenek, bár a Kiddynek az a biztonsági párnás változata tényleg nagyon meleg lehet!

Andi
Ezt nem hiszem el! Pontosan-pont velünk szemben lesz a gyűlés....mi meg reményeim szerint épségben Szlovákiában síelünk Kép Pedig találkozhattunk volna Veled...meg még lehet, hogy másokkal is...

Most kicsit összevissza ennyi jutott eszembe.
Szombaton voltunk Corában, Máté nem fog már éhenhalni, és a feneke se marad pelenka nélkül, na meg egy-két ruha is a kosárban landolt (igaz, ami ma rajta van, drapp alapon piros csíkos, apja le is Rozizta...merthát félrevezető ruha nélkül is sokan lánynak nézik Kép )
Voltunk síkölcsönzőben is (legalább 10 éve nem síeltem, kicsit meglepődtem, mikor a nyújts-ki-a-kezed magasságú helyett egy nálam kisebb lécet adott a pasi...ja, hogy ez carving-léc? olyan is van?!? Kép Kép Gyerekek, szorítsatok, hogy egyben hazaérjünk Kép )
Kétféle hiperszuper gyors sütit is sütöttem, két turnusban vendégek is voltak, jót társasoztunk (amit sítábor után szívesen kölcsönadok, Buksi!!!)
Hát, ennyi, asszem.

Puszi
Noresz
noresz
 
 


BuksiKép
Tündéri képek egy igazi babás hapsivalKép Mivel még nincs sok haja, olyan kis édi babás még VencelKép Dorka volt ilyenKép

Hát igen, gyerekes dolog ez az egyenlőségdi, csak hát a férjem nagyon anyás, és védi anyja érdekeit, pedig néha (elég sokszor) felé mozdul el a mérleg unoka ügyben.
3 hetes babát én még az utcára sem vittem, nemhogy egy nagy társaságba.

És tanárnéninek jelentem, hogy a 4.b mai létszáma 10, hiányzik Judit, Ági, és a többiekKép

Zárt topic: Én természetesen követlek Benneteket, akárhova is mentek. Azért örülök, hogy ez nem akkor történt, amikor még én csatlakoztam hozzátok.

Nagylányság: Hát az biztos, hogy a tesó projecthez jó, ha a ciklusod szabályosan visszaáll.

SzilviKép
Jaj, de jó, hogy az osztálytali ilyen jól sikerült, és nosztalgiáztál egy jótKép
Én is szívesen bennelennék egy fősulis 10 éves taliban, csak nem egyszerű mindenkit megtalálni.
IldiKép
Képek nagyon édi bédikKép
Háztartás nélküli hétvége szupiKép
Érdekes, nekem a gyerekfelügyeletben résztvesznek a nagyik, de a takarításban nem. Ki érti ezt?

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Manóka!
AFP eredményt itt Győrben nem kapunk. Ha nem stimmel, akkor küldenek egy központi riogató levelet Pestről, hogy azonnal jelenjek meg az orvosnál. Szerencsére nem jött.
Azt mondtam már, hogy a terheléses cukrom kevesebb lett mint az éhomi?
5,4 az éhomi, és a terhelés utáni meg 4,8. Mit szólsz? Persze a 24. hét még messze van, addig bármi történhet.

Zita!
Holnap megyek a rendes 18 hetes genetikai UH-ra a kórházba. Azt férfi doki csinálja, aki nagyon jó. Majd megkérem, hogy lásson nekem kukacot Kép

Ildi!
Ugye milyen formás baba? 5 óra alatt meglett. Csodálom az anyukáját, mert akkora mint én, 156 cm körüli, és kb. 40 kiló. És úgy indult 2111-ről, hogy egy darab fájdalma nem volt. Utána a szülés már nagyon nagyon fájt neki, de nem csodálom, hogyha 5 óra alatt meglett. Biztos nagyon intenzív volt a szülése. És nem kapott semmi szert, csak fájdalomcsillapítót.(Bár nem hatott neki).
Szandált tudtam venni neki, 3500 Ft-ért a piacon egy speciálisan erre szakosodott árustól. Utána bementem egy gyerekcipő üzletbe, ahol ugyanez a márka, és szandál 5600 Ft volt. Örültem Kép
Azért még egy cipő nem ártana, de most csak téliek vannak, az meg nem kell.
Majd a tavaszi kollekcióban talán lesz valami.

Szilvi!
Hasi UH-ra nálunk a kórházba is ki van írva, hogy tele hólyaggal kell menni, hüvelyire meg üressel.
Csak már annyira kellett Kép

Na puszi mindenkinek.

ui.: Készülünk Lili szülinapjára. Csütörtökön lesz a nagy nap, de szombaton tartjuk a családit.
Baráti most nem lesz, mert minden barátnőm most szült, és még nem mozdulnak ki.
De a legjobb barátnőm kislányával együtt ünneplünk név-, és szülinapot is, mert Nelli és Lili egy napon van, és amúgy 4 nap van a szülinapjuk közt is. Jó nem?

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi
Szuper vásárt csináltál a kiscipővel! Kép
Már én is nagyon kíváncsi vagyok Pocaklakódra, jól beszéld meg a dokival a kukit Kép

és néhány aktuális kép:

http://babanet.hu/album/main.php?album=3698&page=4

puszi
Noresz
noresz
 
 


Sziasztok!

Ma reggel írtam, elszállt. Eddig ez volt a 3. eset babanetes múltamban.

Buksi!
Nagyon édes Vencel a képeken!!!! Felrakom persze, ma reggel már me is történt, de sehol semmi.

Bogi!
Kár, hogy nem látszott a neme, nekem pont a 18. hetin mondta meg a doki, hogy Oli kukis.

Szilvi!
örülök, hogy jól sikerült a buli, ilyenkor én sem szoktam soha aludni.

Noresz!
Férjem hugának van egy használt rácsa, amit nem használnak már. Jó állapotban van 4500 ft. Érdekel?

Nelli!
Dorka mit kapott névnapjára?

Már nem is tudom mit akartam írni, majd később.

puszi
InesKép
ini
 
 


Sziasztok!

Nelli, tegnap aludtam. Kép Belealudtam a CD-nézegetésbe, apa meg nagy csendben kiosont, hogy ne zavarja az álmom. Kép

Szilvi, örülök, hogy Dorka rendbejött és elmentetek arra a talira! Annak meg mégjobban, hogy jót buliztál, feltötltődtél. Elképzeltem apát a szoba előtt a fotelen fülelni. Kép

Buksi, jelmezes buli Kép Vencel remek Csita volt! Késeléses story - az ember néha kínjában nagyon jópofa bír lenni Kép Nagylánysághoz viszont gratula! Még 1-2 hó és indulhat a Vencelteső-projekt! Kép
CD-t nézni bármikor jöhetsz, csak előtte telcsizz. Most csak a vezetékesem műxik (ld. titkos táblázat), mert a mobilomra apa rácsukta az ajtót. Ma vitte szervízbe nagyfiam, meglátjuk mi lesz belőle. Lehet, hogy egy új olcsó telcsi, mert a csináltatása drága. Kép

Zitus, aranyos vagy ezzel a képes hazavárással! Kép Néhányat megpróbálok, de inkábbnem ígérek. Jó? Gyógyuljatok rohamléptekben! (Köhögésre nem próbáltad a kakukkfű szirupot? Vagy az már nem használ?)

Ildi, a kozmetikusom, aki évek óta ismert, ő is azt mondta, hogy nagyon bátor és laza anyuka vagyok. Kép Csodálkozott, hogy nem féltem agyon egyszem fiam. Talán azért látszik ez így, mert engem nagyon féltettek, s kialakult bennem egy túlzó aggályoskodás, félelem mindennel és mindenkivel szemben. Tudatosan törekszem rá, hogy mások ezt lehetőleg ne érezzék. Viszont így meg úgy tűnik, hogy nem aggódom, pedig nem a frászt! Kép De hadd fedezze fel az a legényke a világot (akár szó szerint is), s ebbe az is beletartozik, hogy visszük magunkkal ahova csak lehet. Illetve oda megyünk, ahova őt vinni tudjuk. Mert pl. tavaly júniusban Indiába azért nem mentünk, mert KincsemZoltánom még kicsi volt és túl sok oltás kellett még a páromnak is ... Kép
Szóval 1 ekkora csajjal országon belül már bármit betervezhetsz, csak előbb szoktasd hozzá, hogy néha nem otthon alszik a saját ágyikójában. De ez nem lehet nehéz feladat nálatok, mert a jányod is meglehetősen szülőfüggő. Kép
Ülést néztem, szimpi, de ... szóval én bezárva érezném magam benne. Kincsemnek még néha az öv is sok, nemhogy egy merev valami ami teljesen be/leszorítja. De Ti tudjátok.
Lábrágás Kép

Andi, mielőbb tűnjön el a szinte! Kép

Noresz, utat egész jól bírta Kincsem. Vittem játékokat, amikkel "báboztunk", meg gyerek CD-t, meg daloltunk, meg a dönthető ülésben fejét kitámasztva aludt is, este meg a nagy autókat/kis házakat néztük. Kép
Kisoroszlán támad, mi? Kép
Rácsot mi a KIKÁ-ban vettünk, ez önzáródó, de a legdrágább. Viszont a lépcső miatt nem néztem, hogy spóroljak-e 5 e Ft-on, vagy ne. De ha neked nem lépcsühöz kell, akkor fogadd el Ini ajánlatát, mert boltban legalábba duplája!

Bogi, Győrnél integettem Nektek. láttad? Kép Cukor nekem is kevesebb lett anno, úgy emlékszem. Pedig többet is ettem valamivel az előírtnál, mert nagyon éhes voltam. Kép
Cipő, UH Kép

Ines, Buksi, a kép remek, örülök, hogy megosztottátok vel(em)ünk! Kép

Zárt topik: nem is tudom. Ha Ti mentek, megyek én is. Ha nem kellek, maradok itt, vagy máshol. Kép

Na ezt gyorsan elküldöm, s megyünk ebéd-uzsonnázni. Kép

Boró
femõke
 
 


Sziasztok!

1 hét a szüleimnél Andrissal apa nélkül. Hű, nagyon hiányzott! De jót pihentem, anyu unokázott kedvére. Én Babanet megvonáson voltam, és most is csak az uccsó oldalt olvastam vissza, de már írok is.

Csongor! BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!Kép
Gyönyörű baba vagy!!!

Rebi, jobbulást a családnak! Jól összejött a fogzás+ betegség = nagyon magas láz. A hétvége remélem azért jobban telt, mint vártad, legalább alacsonyabb lázzal, s mára mindenki lázmentes!
Csenge, boldog névnapot!Kép

Nelli, ügyi-ügyi Domcsi!!!!! persze nem a leesésre gondoltamKép

Ed, fergeteges az informatikus csemete!

Szilvih, gratula a rengeteg foghoz! TTT Dorka remélem már stabilan láztalan, necsak pár órára. Édi lehet a szoptató csemete Örülök, hogy jól sikerült a találkozó! Úgy látszik benne van a levegőben a dolog, mert a férjemék is most szombaton röffentek össze - hihetetlen, de 24-ből 23an ott voltak, s az az egy is igazoltan hiányzott.

Ini, pedig jó ötletnek tűnik a cirkusz, de ahogy leírtad, nem egy gyerekbarát kivitelezés, sajna.

Bogi, olyan izgi, hogy hamarosan-reméljük -kiderül, hogy kukis lesz-e a pocaklakó! neveken már gondolkodtatok? Jó szülinapi készülődést!

Noresz, szuperek a képek! Nem semmi kis kópé krapek! Ezzel a mosollyal egy pillanat alatt leveszi a családot a lábáról, gondolom. Jó síelést, ép lábakatKép

Orsko, már minden okosat elírtak a 4.b-sek, én csak annyit, hogy hallgass a szívedre, és Dinire. ha már neked terhes a dolog, és valóban úgy érzed, változtatni kéne, akkor gondolkodj el a dolgon, hogy jó-e, vagy sem, addig pedig ne aggódj!
Szupik a képek (és csini a menyasszony) !

Buksi, imádnivaló a Csita Vencel. A 3. képen még csücsörít is! Meg kell zabálni! Ki az az öngyilkos merénylő a gyertyákkal, ébresztőórával és gyújtózsinórral? Csak nem a szerelmes férj és boldog apaKép? Örülök, hogy jó volt a buli. Ha idén nem is, jövőre tuti mi is benevezünk valahova.
Hát igen, bár a nagylányságnak én nem örültem ennyire, mint te, tényleg meg lehet az előnye tesóügyben - ha beáll a ciklus. Nálam még egy 35(v.38) napos után egy 19 napos szünet volt, így nagyon nem számolgathatunk, de azért nem adjuk fel. Ha jönni szeretne a tesó, majd ő számol helyettünk
Zárt topic? Még nem olvastam vissza, de miért is lenne jó? Azért nekem küldjétek ám az elérhetőségét!

Boró, üdv itthon! Jó lehetett egy kicsit kimozdulni - szerintem mi nyár előt maradunk a popsinkonKép

No ennyi mára, eszem valamit.
További szép napot,

Pusza,

Móki
móki
 
 


Sziasztok!

Vencel elkezdett áttérni a napközben egy alvásra. Furcsa,mert még mindig játszik,pedig ilyenkor már túl szokott lenni egy alváson. De tegnap is ez volt.

Képzeljétek! Böngészgetek a neten Valentin-napi meglepi ügyében és találtam egy számomra hajmeresztőt: akit meg akarsz lepni,annak bekötik a szemét,kiviszik a reptérre,beültetik egy vitorlázó repülőbe és csak ekkor veszik le ról a kendőt,de már ezzel a mozdulattal indul is a repülés KépKépKép! Én speciel szívrohamot kapnék,de azért csuda ötletes,nem?

Szilvi!

De jó,hogy sikerült az osztálytali! Abszolút átérzem,milyen volt végre kikapcsolódni,valami ilyesmit éreztem,amikor pár hónapja Judittal kiruccantunk. Nagyon feltöltődtem Kép! A szervezés meg tökéletes,hát hiába: azért a modern technikával nagyszerűen lehet szórakozni,apa meg riaszt,ha kell Kép.

Hajni!

örülök,hogy hallani Rólad,Alexával mi újság, Éjszakák? Fogak? Az én páromnak is furcsa ez a szopi ügy, főleg,hogy közöltem,hogy remélem,terhesen is még szoptathatok Kép. Kicsit úgy érzi,sosem ér véget a testem gyerekek által történő kizsigerelése KépKépKép. Amúgy nálunk semmi nem segít éjszaka, még apának is üvölt,mivel ez tényleg nem szól igazán sem evésről,sem semmi másról,csak egy jó kis megnyugtató bújásról anyával Kép. Én imádom,persze nem 15-ször/éjszaka... az húzós tud lenni.

Zita!

akkor megindultatoka gyógyulás útján Kép! Amúgy hogy működik ez az infralámpa, Mit kell csinálni vele és mennyi ideig? bocs,de semmi elképzelésem.

Bogi!

Én egy könyvben olvastam ezt a teli hólyaggal Uh-t, önszorgalomból be is tartottam,de a dokim jól megmosolygott,hogy ez ma már nem igazán fontos Képakkor remélem holnap már okosabbaklesztek kuki/nuni ügyben. nevek?

Manóka!

A fenti kérdés neked is szól! Hogy fogják hívni legkisebb kukacost?

Noresz!

És akkor van utazóágyatok? Nem kell?

Nelli!

Nálunk is csak anyukám jön el segíteni takarítani,anyós ilyenkor nem annyira kapkod,hogy ideérjen KépAmúgy nekem is még tök kisbabás Vencel,pedig mondjuk ha egy Matyit,Imikét,Petit elnézek,ők már olyan nagyfiúk! biztos a haj is számít Kép

Ildi!

nagyon édes Zsófi! apával minden rendben?

Este vacsizni megyünk apa tesója + barátnőjével. Mármint a barátnő a tesóhoz tartozik,nem apához Kép.

Puszi:

buksi
kisbuksi
 
 


csak egy pár mondat még:

Móki!

nem,az öngyilkos merénylő a házigazda volt Kép Apa és én Jane+Tarzan voltunk,legalábbis jelképesen Kép

Édes Boró!

és az ilyen "ha nem kellek..." kezdetű furcsa mondatok miből fakadnak ? Vagy csak rossz vicc? Hát már hogyne "jönnél" velünk Kép!

és szerinetm fontos,hogy ez mindenki számára világos legyen: a zárt topik célja nem a kirekesztés,max. az idegenek számára csak,nekünk Pöttömöknek annyit jelentene,hogy nyíltabban beszélhetnénk magunkról,apáról,anyósról,gyereknevelésről,szexről Kép, problémákról Kép, anélkül,hogy benne lenne a pakliban,hogy bárki olvashtaja. De még nyíltabbnak lenni sem lesz kötelező persze Kép.

na mentem.

Buksi
kisbuksi
 
 


hehe...most nem mentettem, el is szállt...még szerencse, hogy pár sor. tehát:

Kisbuksi
Én is így értelmezem a zárt topikot! Kép
Utazóágy: ma derül ki, mi van. Mi vagyunk a tarháló család Kép Kép Rájöttünk, nem elég az üdvösséghez, hogy szerelést kölcsönöztünk, síruhánk sincs Kép Azt is szerzünk kölcsönbe Kép
Jó kis amatőrök vagyunk,sebaj!

Móki
Olyan jó, hogy előkerültél! Én is tervezek ilyen egyhetes anyukámozást Mátéval, kispapinak meg hiányozzunk csak! Kép

és a fent található albumba tettem képeket "Roziról"

puszi
Noresz
noresz
 
 


Sziasztok újra!

Nos akkor kicsit avíttabb témák válogatva. Kép
Ha valami fontosat kihagytam, vagy valaki valamilyen témában a véleményemre kíváncsi, koppintson az orromra nyugodtan, s válaszolok. Kép

Ed, apósnak (és természetesen Neked is) 1000 köszönet, a részleteket beszéljük majd meg. Jó?
Évfordulóhoz nagy nagy gratula! Kép Réka Jurtájáról nem leltem beszámolót. Kérhetek?
Ez a leányzó csudaszép szemű! És milyen ügyes segítség! Kép

Hajni, tudom, hogy a XV. ker.-ben laksz! Kép Konkrétan ezt írtam: "Ti laktatok itt a kerületben? Érdekes, én a XVI-ból jöttem ide." Nos ezzel csak azt akartam írni, hogy mennyire érdekes, hogy Te innen Budáról mentél Pestre én meg Pestről Budára. Szinte helyet cseréltünk. Ennyi.

Judit, narancsos néni tecc, tecc! Kép Nálunk cukros bácsik dívtak, akiket messzire el kellett kerülni. Különösen azután, hogy unokatesóm 1 szem cukorért odaadta egyik aranyfülcsijét. Kép
Éjszaka átalvása: most megleptél vele, hogy azért nem merted leírni, mert ...
Én ennek kapcsán fogadatlan prókátorként arra kérnék itt minden topiktagot, hogy azért mert manóink így vagy úgy csinálnak valamit, amit a másé még nem, azért merjük már leírni. Ha már irigykedni kell, ne ezért irigykedjünk egymásra, hanem inkább a kispapik dédelgetéséért. Kép

Ines, Hanna és a lécek, csúcs! Kép Akárcsak a kakaokis! Kép

Andi, ez most parancs: tessék a jó oldalát is meglátni a dolgoknak, vagy legalábbis keresni benne valami jót! S akkor a rosszat sokkal könyebb elviselni! Kép
Lásd szakáll! Kép

Orsko, hízáshoz gratula! Rád is rádférne 2-3 kg. Ha nem, akkor vedd úgy, hogy nem írtam. Kép Nálunk szemmel láthatóan történik a hol kigömbölyödés, hol megnyúlás. Kép Most épp mi is gömbölyödünk.
Aktuláis még az odaadom-nemadom dilemmád? Nálunk akkor volt hasonló, mikor apa kevesebbet volt itthon, fáradtan jött haza, szóval nem Zoltánozott. Utána vezettük be, hogy reggel ébredéskor az ő dolga a fiúcska, s simán helyrerázódott minden. Szerintem kell nekik a gyakoribb kontaktus ahhoz, hogy "bízzanak". Érthető vagyok?

Karácsonyfát írtátok páran. Én úgy tudom nem kell leszedni 6-án, csak le lehet, miután a pap megszentelte (s házzal együtt). Kép Nálunk legalábbis sosem volt akkor rögtön leszedve ...

Pöttöm sztorik topikja: javaslatom, hogy ha lesz egyszer egy zárt Pöttömök, akkor ezt a nyíltat meghagyhatnánk e célra ...

Szilvi, hogy Neked milyen ügyes konyhalányod van! Kép

Katianyu, grat. az új melóhelyhez, a tejiváshoz! Kép Anyósról meg mesélj már egy kicsit! Kép

Buksi, ez a hajvágós altatás tetszett. Kép

Tünde, autósülés kapcsán nem a lábával lesz a gondod, hanem azzal, hogy megunja a háttal utazást. De azt nem tudom, hogy honnan jönnek rá, hogy szemből is lehet, biztos rólunk koppintják. Kép Bizományikat néztetek? Ott is szoktak jók lenni, legfeljebb valami takaró huzatot kell varrni rá. Szerintem amúgy sem bírnak ki ezek a huzatok éveket a gyerekeink alatt ...
Az a kis Vuk, az honnan van???????????????

Fejlődési ugrások/megtorpanásokhoz: ezt mi anno valahogy úgy tanultuk, hogy a manók megtanulnak valamiket, aztán azokat összerendezik, aztán megint tanul, megint összerendez, s így fejlődik. Nem tutom mennyire érthető.

Nelli, menő Domcsihoz gratula! Kép Feláll de nem ül téma: akkor itt majd mindannyiunk gyereke dislexia-gyanús lenne. Kép Szóval ne aggódj, ez természetes. Kép

Nos, mostanra utólértem magam és a topikot. Ha valami/valaki kimaradt, akkor bocsi.
Szoktátok volt mondani, hogy a kimaradtaknak duplapuszi. Nos, engedelmetekkel én is átveszem, de az első sor változatlanul érvényes. Kép

Boró
femõke
 
 


Sziasztok!
Hazaengedtek minket, kibuliztam magunknakKép

Baromi fáradt vagyok, mert Csongor egész délután cicizett/sírt és Dudu meg szintén sírt...mert nem tudtam vele foglalkozni...Kép

Nem könnyű, de majd belejövünk. Most Csongi végrte elaludt, így megyek Dudukázni.

Köszönöm az sms-eket, telefonokat!!Kép Nagyon édesek vagytok!!!!!!!KépKépKép

PUSZI!!!

hicudzsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?