Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Snoopy!
Igen, régebben valóban úgy gondolták, hogy tápszeres babának hamarabb mehet a hozzátáplálás, mivel a tápszerből sok minden kevésbé szívódik föl, vagy nincs is benne. De aztán mára már bebizonyosodott, hogy a tápis babáknál valóban még óvatosabban kell eljárni a szilárd táplálékok bevezetésével, ahogy Virág is írta, merthogy ők nem kapták meg azokat a bélfal-érést serkentő anyagokat, amik az anyatejben vannak + az anyatej emésztőenzimjei segítik a még éretlen bélben a táplálék lebontását.

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Szép jóreggelt mindenkinek,

Először is még mindig a föld felett járok 20 cm-rel, mert a lányom tegnap a házassági évfordulónkra meglepett az első fogacskájával Kép Aztán tegnap este már fél tízkor megkapta a vacsiját, mert már nagyon bágyadt lett, gondoltam hadd egyen, hogy mehessen aludni. Már a büfizés közben a vállamon elaludt, így CUMI NÉLKÜL raktam le, és még mindig alszik. Egész éjjel egy hangja sem volt, és még most sem tűnik úgy, hogy ébredezni akarna (az én kis álomszuszékom Kép )

Birkanyírás terén befuccsoltunk apával. Ugyanis van egy tuti szakállvágója, gondoltuk, azzal esünk a gyerek fejének, azzal nehezen lehet belevágni a bőrébe, ha kapkodná a fejét. De olyan kis kíváncsi, hogy amint bekapcsoltuk (elég hangosan zizeg), már fordult is arrafelé, hogy mi az - szóval hajvágás most kimaradt. Egyébként csak azért szerettem volna kicsit vágni a hajából, mert fürdés után a vége mindig becsomósodik, és érzem, hogy kicsit meghúzom fésüléskor - nem mintha egyszer is szóvá tette volna.

Hozzátápit majd nagyon óvatosan kezdem el, és inkább 6 hónap után, mint hamarabb.

Pildi,
Gondolom most már késő, de nem próbáltad több réteg gézen átszűrni a szőlőt? Egyébként tényleg szőlőmagkivonattal készül néhány krém, szal szerintem nagy gond nem lehet, de azért kérdezz meg tőlem okosabbakat Kép

pusz: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


heppi!
Gratula a fogacskához!Kép
Na most elcsodálkoztam.Mekkora haja lehet annak a lánykának, hogy fésülgetni kell? Mert Marcipán másfélcentis séróját törülközővel tartjuk rendben. De kezdetben a lányokat mi i sa szakállvágóval rendeztük el. Csakhogy az ő hajuk is csak egyéves koruk után lett akkora...

Pele, látod erről nem beszélnek. Van egy barátnőm, aki egyik gyerekét sem tudta szoptatni. Tápozott, és már három hónaposan gyümölcslézett. Mert mégis csakjobbmintatáp, mondta a védőnő és a gyerekorvos. Látod akkor már nem próbált máshol segítséget kérni..
sofka
sofka
 
 

 
 

Pele!

Tök jó, hogy elmondtad!!!
Na pl ez még a Kismamában sem volt benne. Pedig ott eléggé naprakészek. (A gluténes kaják mehetnek féléves kor után már, mert ha valaki lisztérzékeny lesz, azt már genetikusan hozza magával)
Az egyszeri szopiztató, tápszerező anyuka csak itt juthat hozzá az UP TO DATE adatokhoz! KépKépKép

Snoopy
snoopy
 


Sofka,

Így szemre kb 7-8 cm, de nézd meg magad (2003/07/05) Kép

Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


heppi, nahát, hogy ilyesmi mindig máshol van... Persze mikor a nyolcéves nagylányom bogarait szedegettük a hátközépig érő hajából, hát visszasírtam a kezdeti állapotokat.
Apropó élősködők: gyerekek az első napi beszélgetőkörben. Na nyáron mit csináltatok?
Cserfes lányka: Én tetves voltam, azt irtottuk egész níyáron. Kórus:_ én is, én is... Tanító néni: Na most tegye fel az a kezét, akinek nem volt a hajában. Ketten jelentkeztek az úri környék úri osztályából. Talán nem bírt volna így elterjedni, ha az, aki először talált nem találja szégyellnivalónak, és jelzi az iskola felé..
sofka
sofka
 
 


Ó, te szegény sofka, vagyis inkább a lányod Kép

Télleg, a szülők nem érzik azt, hogy az ilyesmit bizalmasan is meg lehet beszélni a tanító nénivel? Nem kell egyből megszégyeníteni senkit, és főleg el lehet mondani, hogy ez nem nemtörődömségből vagy a kosz miatt van, hanem simán el lehet kapni BKV-n, boltban sorban álláskor stb.
Bár nekem soha sem volt, azért sose gondoltam volna, hogy ez ciki lenne. Lehet, hogy azért, mert nekem anno anya elmondta, hogy ez úgy terjedhet mint a nátha????? Azt sem szégelli senki!!!!
BRRRRRRR Most jól felhúztam magam Kép

Ja, küldtem neked privátba egy frissebb képet. Sajnos kicsinyíteni nem tudok, úgyhogy ha túl nagy, lécci ne emlegesd a felmenőimet Kép

pusza: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


sziasztok!

Heppi. gratula a fogacskához!!! Nálatok is befolyásolta a kakit?? Nálunk két hete indult a gyakoribb és zöldebb kaki, másnap első fog, egy hete második, de még mindig kicsit zöldeseket produkál.
És gratula a nagy alváshoz is!!

Mi tartjuk a 4-5 körüli megébredést, ma pl. nem volt rögtön visszaalvás (5 kor kelt) csak negyed 7-kor. Cserébe viszont majd 10-ig aludt!!!

Ma körtét fagyasztottam. Rémesen bebarnult pépelés után percek alatt. Kép

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,

Pildi,
Nálunk a kaki totál rendben volt/van. Aranysárga, krémes állagú, megszokott "illatú". Nálunk régebben volt zöld kaki, aztán amikor a gyümiket elhagytam pár nap alatt jobb, lett, de még nem az igazi. Kellett neki néhány hét. Ma már minden oké.
A gratulát köszi, szerintem az én kismackóm (ezt jelenti az Orsolya) megkezdte a téli álmát Kép

pusz: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem most már illik bevallanom: betöltöttük a 12. hetet. Kép
Névtelen
 


PIldi: És ezekkel a fagyasztott cuccokkal mi a terved? Felengeded, és mint a friss?
Marcipánnak is két rizsszem van az ínyén (fölül), de a kakija hagyományos. Talán kicsit gyakoribb. Viszont az állat kicsípte a nyála.
Ma kapott oltást, tündérmogyoró, és sírt. Hát még este. Most éppen alszik, de rohanok én is, hátha zűrös éjszakának nézünk elébe.
sofka
sofka
 
 


Nevtelen ki vagy? Kifurja az oldalam a kivancisag.


Pildi miert nem egybe fagyasztod darabolva es mikor kell akkor pepesited? mondjuk ugy tobb helyet foglal. Mi talan kenes lapot egettunk az edenybe amibe voltak a kortek es azzla fustoltuk at hogy n ebarnuljanak meg

Napocska
napocska
 
 


Napocska!

Ide tartozok és igazad van: kivagyok... (Kép) Azt mondták, hogy a 12. hét körül múlnak a rosszullétek. Hát...
Névtelen
 


Sziasztok!

Megint van egy titokzatos topiklakónk??? Juhé! Bár ahogy mostanában él a topik, lassan csupa "újak" irogatnak ide, már azt sem merem tutira venni, hogy a régiek közül való névtelen. Vagy igen?????
Mindenesetre gratulálok!!!! Most elég nehéz kitalálni, hogy ki lehetsz, kevesen járunk erre és azok is össze-vissza. Infot!!!!
"azt mondták" ez úgy hangzik, mint amit elsőbabás mond, pedig ha ide tartozol, már nem az vagy... hmmm.

Napocska. Köszi ezt a kénest, de amennyit én fagyasztok, ahhoz nem érdemes... A pépelés azért jött, mert igy egyből konyhakész és kellően kis adagokat is tudok csinálni, többi gyüminél ez eddig nem volt gond.

Sofka: hogy mit csinálok vele télen?? Kiolvasztom és jobb esetben úgy ahogy van adom a csemetének. Meg keverem majd almával, ha túl kicsi lesz az adag. Meg teszem majd joghurtba, ha akkorák leszünk. És ha valamelyik gyümölcs nem izlik a legkisebbnek, megeszik a nagyobbak fagyi gyanánt. (eperrel kezdtem, azt már tavaly -a nagyoknak persze- is pépelve tettem el, mert az eper darabban gusztustalan lesz fagyasztás után. Az eperkrém viszont isteni, cukorral pláne, de a natúr is jó turmixba, tejbegrizhez, palacsintatölteléknek stb.) Archivban olvashatod, hogy szépen sorra minden szezonálist fagyasztottam neki, többségét a saját kertemből, tuti biot (sóska, spenót, sali, tök, cukkini, zöldbab, ribizli (lé, piros és fekete), meggy (szomszédtól), szilva, ringló (anyutól), őszi, szőlő, körte (ezek piacról, ezek nem tuti biok sajna). Télen mát csak a krumplit kell majd hozzá megfőznöm. (még van a kertben cékla, répa, fehérrépa, ezek később vándorolnak részben a ládába)

Szerencsére a nyálas problémákat eddig megúsztuk. Kaki is ritkult, de még mindig több mint korábban és még mindig zöldes. Ma megyünk oltásra, majd rákérdezek drnéninél. MOndjuk nem hiszem, hogy baja van, mert amúgy teljesen okés (szokásos) a gyerek. Meg mostmár csak napi egy nagy meg egy kisebb kaki van (előtte 2-3 nap csönd majd egy kakilós nap volt a rendszer, aranysárgával).

Bálint a második nap kishiján elkezdte a holmi elhagyást a suliban. Pulcsival, tesióra után. Szerencsére meglett a portán. (három épületben vannak a gyerekek, nem is olyan trivi) Gergő meg büszkén mesélte, hogy első irásmunkájában (üzenőbe irtak valamit) neki csak egy hibája volt, mig Ilcsinek kettő, és hogy tannéni szerint most szépen irt. Juhé! Ancsi meg alig fér bele a régi 10 éves noname kinai kocsiba (most újra előszedtem, mert sáros az utca és vagy napközben toligálom a szőnyegen, vagy kimegyek a tágasabb kocsival. A kisebb kocsi ráadásnak 3,5 kgval könnyebb, hiába néz ki bénábban, mégis úgy döntöttem, az marad közlekedősnek. A nagyobban most is gépelés közben toligálom a lábammal a dedet.)

Sziasztok
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Kedves nevtelen aruld mar el ki vagy?! En is lassan lyukas oldalu leszek. Mostanaban nem nagyon jottem, de bejelentkezem, hogy tudjuk szukiteni a kort! Meg egy kicsit tobb infot kerunk, hogy tudjunk talalgatni!
Moni

moni
 
 


Ildi!
Pedig tutira veheted. Kép

Infót szeretnétek? Nem első gyerekes leszek. Persze egy négygyerekes mamától még messze vagyok. Kép
Névtelen
 


Nevtelen
Itt csigazol minket Kép De legalab felporog a topikunk.
Na egy lista en kik kozott valogatnek Evi, Juca, Kadri,Dia.
Azt hiszem a tippem Juca. elnezest ha tevedek.

Napocska
napocska
 
 


Sziasztok lánykák!

Szóval itt van az elveszett báránykám is! (Erika) Üdvözlet az újaknak is!
Érdekes, amit a testvérféltékenységgel kapcsolatban írtatok! Ettöl én is félek! Föleg, hogy annyira
anyásak a fiúk, de szerintem pl. Adri már érzi a közelgö változást. Kikkó nagyon várja a babát, vele
nem hiszem, hogy gondom lenne. Adri viszont biztosan nehezen fogja megélni, nagyon kicsi is még ehhez.
Mondogatja, hogy baba van az anya hasában, ki fog bújni, cicizni fog, stb., de szerintem még biztosan nem érti/értheti.
Vissza kellene találjak a topikba, mert úgy látom szívesebben jöttök ide, meg így mások is csatlakozhatnak.Kép

Névtelen tipp: Juca, Zsóka, Adri, Balumami.

Lényeg: Kati, mint elfoglalt háromgyerekes anyuka szeretne zülleni, ezért arra gondoltunk, hogy a szeptemberre bekalkulált züllést nálunk megint úgy ejtenénk meg, hogy itt maradnánk és esetleg rendelnénk kaját. Szalonnasütés már nem biztos hogy összejönne idö miatt, meg már fáradt is vagyok egy vásárlás, mosogatás, pakoláshoz. A kaját megrendelnénk, aztán még elücsörögnénk nálunk. Így a Kati is tudna jönni a Gergövel, mert bármikor átmenne a szobába szoptatni és itt aludnának. Mit szólnátok a szeptember 20-hoz? Felteszem a listára is.

Puszi, Evey /35 hét/
evey
 
 


Heppi!

Édi a lánykád!Kép

Evey
evey
 
 


Evey!

Már 35. hét????? Nahát! KépKépKép Tudjátok a nemét vagy meglepi lesz? Nem biztos ám, hogy Adri nehezen viseli majd a kistesót (persze, őt te ismered), Ármin pld. nagyon szereti Vilkát (másfél év van köztük), eddig csak néhányszor volt a szopi miatt sírás, ha Vilka szopizott előbb és már ő is akart, de Vilkát akkor is simogatta, puszilgatta, csak mondta, hogy már aludni akar Kép

Márti+Ármin+Vilka
márti
 
 


Sziasztok,

jelentem nem én vagyok a titokzatos mama..tippem: Adri, Dia, PZSM (elég öreg már Zsófi, nemKép..Zsóka, Juca..jaj, kit hagyok ki??

Próbálok az Ötös Fogatomról képet feltenni a profilomba..de vmi oknál fogva nem jelenik meg. Szerintetek mi lehet a hiba? (tallózok-saját gépből kiválsztok-mentek és a régi, még Négyes kép van ott..)

Ma reggelre minket is meglátogatott a FogtündérKépKép 1. Tominak elvitte a kipottyant felső 2-esét, kapott helyette egy tigrises kulcstartót (erre vágyottKép
2. Marcinak kapásból kivarázsolta mindkét alsó 1-étKépKép
Ildi, nekem úgy harap, hogy ha vmiről nem akar lemaradni, akkor a hang irányába fordul, a cicimet nem eresztve..nem részletezem..fáj.

Sajnos, holnap megyünk vérvételre Makkóval , ui. jövő hét csütörtökön megcsinálják a bronchoszkópiát..Nem ússzta megKépKép Csak lenne vége, úgy el vagyok keseredve..mert anno Tomival is így kezdődött..

Erika, járhatna Tomi suliba, csak még jobb az óvatosság. Szépen lassan kell a közösséghez szoktatni.
TomiKépKép

Evey, sajnos én tuti nem megyek. Katinak pussz..nem is értem, mitől elfoglaltKépKép Jól vannak? És TE?

Kata, bocs, hogy ide, de a listától kiver a víz, annyira egy béna szar..
szóval, lehet, hogy összefutunk a köv. héten a kh.-ban?

Balumamiról is akartam írni a listára: egy hete jöttek ki a kórházból, Bálintka megint befulladt (PIldi, amikor Te is írtad, hogy a Te Bálintod is rosszul lett..meg az én Tomim..zalánom..volt vmi a levegőben..), szegényekre rájár a rúd!
Most a mamánál vannak, onnan meg nem tud úgy nethez jutni, mint otthonról.

Heppi, szép a kisbabádKép

Testvérféltékenység..mi az??KépKépKép Én nemtomKépKép

Megyek, holnap hosszú napunk lesz.

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Evey!
Szerintem Adri is pont olyan okos, mint Zsombi, nem? Kép
Akkor pedig csak most vagy bizonytalan, hogy mit ért, mit nem. AAz voltam én is. De Zsombi bebizonyította, hogy minden tökéletesen eljutott az agyához, amit mondtam. Pedig amikor kezdtem, akkor még nem beszélt...
Testvérféltékenység? Mi az? Persze lehet, hogy azért nem tudom, mert a Prücsi hozott egy ajándék trailert a Zsombinak, amikor meglátogatta a kórházban...
Ennyit bőven megért! Kép

Verus!
Micsoda jó hírek fogügyben!
Micsoda rossz hírek bronchoszkópia ügyben! Hol csinálják? Remélem kiderül minden, ami kiderülhet!

Babahír!
Nem én. De ki???
Nem vagyok profi tippelő. Kép

Snoopy
snoopy
 


Te Verus, jól számolok, nektek is öt lurkótok van??? KépKépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Látom elég előkelő helyet szereztem egynémely toplistán. Kép
Nem húzom az időt, igen, én vagyok névtelen. Már nem kezdtem dolgozni, max. ezt a középső három hónapot tudnám végigdolgozni, ez pedig az iskolának sem túl szerencsés...

Köszönöm azoknak, akik rám szavaztak Kép, most megyek, mert lebukom a székről.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Jucaaaa!!!

De jóóóóó!!!! Én is rád szavaztam volna, no meg nagyon is drukkoltam neked!!!! (nem mintha a többi babáravágyónak nem...)
Nagy-nagy gratula!! És kb. egyszerre fogunk szülni!!!

Sok puszi: Pele
pelcsi
 
 


Apropó, Pele, hogy vagy? Kép (Lemaradtam néhány körről)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Juca!

Gratula a pocakossághoz. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Kíváncsi!

Köszi, nekem már múlik az álomkórKép Pénteken megyek dokihoz először (eddig vagy ő nyaralt, vagy mi), azért parázok ám, hogy egészséges legyen pici Mézesbaba.
Ált. a levlistára szoktam írni, mert nincs elég energiám ide is, meg oda isKép

Snoopy!
Még azt akartam írni, hogy nem baj, majd lesz egy csomó IBCLC meg Liga vezető, és szervezünk a védőnéniknek, dokiknak is fölvilágosításokat, és akkor majd jobban elterjed mindez a köztudatban!Kép
Remélem nem csak álmodik a nyomor...

Puszi: Pele
pelcsi
 
 


Juca

De jo Kép

Ezer gratulacio es nagyon sok boldogsagot nektek es mindenfele jot Kép



Napocska
napocska
 
 


Sziasztok!

Juca!

Gratulálok!!! Jól leplezted a nagytalin!!!!! Pedig ha jól számolom, akkor a 12 hét szerint bizony akkor már ott is volt, meg tudtad is!

Verus! Gratula a fogakhoz! Most egy ilyen fogas idő is lehet, mert a friss babás topikban is mostanában jön mindenkinek a foga. Gergő is növeszti a felső 2-eseit, illetve az egyiket (mindegyik tej kiesett már,de nem sietnek a maradók). Balumami Bálintját sajnálom! Sejtettem én, hogy nem egy sima eset volt Bálintom fulladása, azóta amúgy köhögése van, de nem fullad, claritine elhagyása után se.

Egy babás tali nem hiányzik nektek????

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat, még szükségem van nagyon rájuk! (Méhlepény nincs igazán ideális helyen...)

Ildi!
Igen, csütörtökön láttuk először UH-on, aztán szombaton volt a tali. Kép De, ugye mégsem állíthatunk azzal oda, hogy...
Mindenesetre az "azt mondják" kezdetű gondolatomat azért írtam, mert sem Vilivel, sem most nem szűntek meg a reggeli émelygéseim a 12. héttel. Sőt! Vilivel is akkor jött a komolyabb rész... De a 18. hétre elmúltak! Reménykedem most is. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Hello Lányok,

Inkább ide is bemásolom a nemrég kapott emilemet:

Ez most érkezett kérlek, szóljatok mindenkinek, akinek van e-mailje. A féreg egy csatolt Power Point file-on keresztül terjed, a neve:

Welkome to the matrix.pps
Ne nyisd ki a file-t!

Ha kinyitod, már késö. Elindul egy 10 másodperces animáció, majd megjelenik egy ablak,

?You?re hard drive is over?

szöveggel.

Törli a Hard Disk teljes információ-állományát.
Küldd tovább barátaidnak, munkatársaidnak, ismeröseidnek!

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!
Juca! En is gratulalok, es en is rad tippeltem volna!!! Jaj de jo! Irigy-irigy-irigy! De nem am rossz ertelemben! A levlistara irtam, hogy nekem meg min. masfel evet varnom kell...Kép
Moni

moni
 
 


Juca,

óriási gratula nektek! remélem, hogy hamarosan a rosszulléteid is elmúlnak.

Verus,
gondolom, azóta már észrevetted, hogy mégiscsak az új kép van a profilodban, mert ezt csinálja feltöltéskor. Ha bezárod, és újra nyitod, akkor te is tapasztalod. Ugyanígy jártam, és a szerkesztős topicban kaptam választ a felvetésemre.

Evey,
jaj, már a 35. hét..., nagyon izgi! Talit nem tudom, nagyon mennék, elvileg azon a hétvégén itthon is vagyunk (előtte keresztelő, utána érettségi tali), majd meglátom.

Puszi nektek: Erika
kerika
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre ide is eljutottam, hogy a babanetet is eltudom olvasni.

Hazajöttünk szép volt, jó volt. Bövebben késöbb.

Üdv az új mebereknek.

Sok érdekeset írtatok.

A névtelen is nagy meglepetés volt. Kép Kis huncut, hogy titkolta. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok.
Jucának gratula. Juca téged különben is örökké hajkurászlak hogy konzultáljunk egymással szobatisztaság/beszéd ügyben. De érdekelne Gallai Magdi Mikije is, tekintve hogy ő majdnem akkor született mint a Dömém. Irjatok!! Igaz ritkán jövök, de majd igyekszem. Mert mondjuk már teljesen kétségbe vagyok esve.
Puszka mindenkinek: ZA
ZA
 


Juca,
én is gratulálok!!! Kép

Evy,
én szívesen mennék 20-án zülleni! Kép Rég láttalak már titeket. Kép

Mostmár Abus is ovis, nap közben élem az egygyerekesek üdítő életét KépKépKép, csavargok, amíg a jó idő engedi. (Én ezt az őszi időt Pelével és Zsókával ellentétben imádom!!!)

Több, mint egy hónapja felújítunk, nem nagyon, csak festés, régi bútoroktól való megszabadulás, új bútorok, átrendezés, de nagyon jót tesz a lelkemnek a kreatívkodás, meg hogy sokkal otthonosabb lesz a házunk.

PIldi,
talizhatunk babákkal, persze.

Snoopy,
ha végre megjön a GYESkiegészítő, elaltathatsz végre. Kép Alig várom. Kép Hosszú hetek óta vizualizálom, hogy belémszúrod az altatót, én beájulok, és mikor felébredek, szépek, csillogóak és tökéletesek a fogaim (már azok, amiket nem húznak ki Kép).

Kíváncsi,
szia itt is! Kép Puszi,

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Juca!
KépKépKép

Virág!
De jó hallani Rólad!Kép
Recs szopizik még?
További jó felújítást! Majd megnézhetjük az eredményt?

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Szia, Snoopy,
igen, éjjelente úgy 5-10-15-ször... Áááááá, teljesen kipihent vagyok reggelente... Kép Kép Azt hiszem, én lennék maga a döbbenet, ha este lefeküdnék, és reggel ébrednék fel. Kép Két foga is jön, ráadásul nap közben is állandóan anya, anya, anyuci, anyuka (ez utóbbit honnan vette? sosem használjuk), a fenekemben van naphosszat. Pele azt mondta, másfél éves kor körül ez normális, ráadásul két foga is jön. Csak túléljem ezt az időszakot... És hajnalban úgy másfél-két órán át el sem engedi szinte a mellemet. Ehh...

Az eredményt? Persze! Ha teljesen kész lesz. Addig senki nem teszi be hozzánk a lábát. Kép Rá sem fogtok ismerni. Kép Majd bulizunk egyet. Oké? Addig talikra miért nem jöttök? Úgy értem, babákkal. Puszi,

Virág
Virág
 


Szia ZA!

Mi még pelusozunk. Ha nem adok Mikire pelust, akkor pisit wc-be rendezi, de kakival megvárja inkább az esti pelust, az wc-be még csak 2x ment. Kép Most hogy hűvös van megint pelus van egész nap és csak bejelenti, hogy "pisáátam" vagy "biszajtam"(ezeket apósomtól tanulta) és vigyorog ezerrel. Ilyenkor hozza a tiszta pelust és a popsitörlőt és elvágódik az ágyon, hogy rakjam tisztába. Ti hol tartotok?
Beszéd: folyamatosankotyog, lelőni sem lehet, mindenhez van hozzáfűzni való, saját vélemény és mostanában akármit kérek tőle, ha neki nem tetszik, egyszerűen bejelenti, hogy nem.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,

Juca, DE JÓKépKépKép és gratulálokKép

Erika, köszi..az igazság az, hogy mivel mobilon netezek elég lassú és költséges a bezárás és újra megnyitás..de majd odalent Délen..ott majd..hűűű meg haaa..szóval bízom abban, hogy normális netünk lesz.
Egyébként a sógornődről még egy kérdés: fel sem merül az, hogy vigye magával a kisfiút? Ez szomorú..

Kíváncsi, bizony jól számolszKépKép De én egy kis elmaradott tyúk vagyok..hisz' semmit nem tudok Rólad..azt írod "is"..neked is 5 csemetéd van?

Virág, szerintem még ne költsd az a pénzt..a szemetek azt írták nekem, hogy elutasítják a kérelmemet, mert én nem is voltam GYES-en..elő kellett vakarnom a "bizonyítékokat", és fellebeztem..persze nincs válasz azóta sem. Szóval jó ez a maszlag, amit orrba-szájba nyomnak a TV-ben, de attól tartok ez is csak PR..(persze titkon én is reménykedek abban, hogy karácsonyra megkapom..KépKép
Hogy tetszik az ovi a srácoknak? Jól emlékszem, most egy csoportba is járnak, vagy csak az óvoda a közös?? ÉS neked, hogy nincs, csak egy gyereked napközben??KépKép

Snoopy, a Budaiban csinálják..a vérvételen nagyon hősiesen viselkedett Marcipáng (á la Kari..), még az ujjszúrást is csak nézte, de nem sírt.
A pisi-vétel elég izgi volt, ui. a zacsiból kifolyt..majd cca. 2 órás várakozás után pisilt újraKép)
Kedden megkapjuk a leleteket, szerdán beszélünk az altatóorvossal, megvizsgálja és csütörtökön csinálják a beavatkozást. Aznap ott maradunk és pénteken jöhetünk haza.

PIldi, dehogy nem!!! Szervezzünk meg egyetKépKép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!

Jól felélénkült a topik! Ezer éve nem jártam erre! Igen zsúfolt, mozgalmas nyár van a hátunk mögött, annyi mindent csináltunk! És végre nyaralni is eljutottunk: hétfőn hajnalban jöttünk meg, Szlovéniában jártunk és Horvátországban, a hegyekben, sőt, a tengerpartra is lementünk vasárnap délután. Furcsa is volt, hogy elmentünk a nyárban és hazajöttünk ősszel! Akárcsak ti, ugye, Kata?
Sajnos, történt egy baleset is: faággal hadonászós játék közben megsérült Gergő szeme, a szaruhártya, úgyhogy Rijekában még a kórházat is megjártuk, üvöltött szegény kis maci a vizsgálat alatt, pedig fájdalomcsillapító szemcseppel indított a doktornő. Aztán ügyeletes gyógyszertár után kutattunk este 10-kor, már azt is tudom, hogy mondják a patikát horvátul. Sajnos. Egyébként az angollal mindenhol célt értünk, furcsa mód pl. a szlovén rendőrök tök jól beszélnek angolul!
Gergő szeme most már jól van, bár a fényre még érzékeny kicsit, különösen ébredés után.

A srácoknak elkezdődött a suli, az első nap csak a harmadik órára értek be, mivel hajnali fél négykor értünk haza. Lelkesen tanulnak, Isti kedvence a fizika lett, Andris pedig már egy piros pontot is hozott magatartásból. Közben a fogváltás időszakát éljük, sorra potyognak ki a fogacskák, Istinek már a hátsók, Andris pedig pont elöl fogatlan, csuda édes, no és rettentő pösze így.

Nekem a magánrendelés kicsit akadozott a nyári elfoglaltságok miatt, de most talán kezd beindulni, különösen mióta a Kismamában benne van az elérhetőség.

Juca, hadd gratuláljak, már nagyon vártam ezt a hírt!!! Ma gondoltam ám rátok, a férjem pont Debrecenben volt, mászófalat állítottak.

Verus, jó volt olvasni rólatok! Sajnálom, Makkit, tényleg jó lenne, ha végre kiderülne, mitől köhög, a bizonytalanságnál nincs rosszabb!
Jancsi jópofa lehet a nagyoktól tanult dumájával! Néha én is a fejemet fogom, hogy mi jön ki Gergő szájából Kép A "kijáj" nálunk is menő szöveg!

Évi, de jó, hogy újra tudsz netezni! A kórházi élményetek rémes, remélem, több ilyen nem lesz. Sulikezdéshez hogy állsz?

Ildi, gratulálok a fogzó leányzóhoz! Milyen jó, hogy Bálintnál csak enyhén jött elő az allergia! Hanyagságomnak köszönhetően mi most nagyon rendszertelenül szedjük a homeopátiás golyókat, de meg is van az eredménye! Megy az orrfújás ezerrel és sajna be is fulladtunk párszor. Kép
Nem hiszem, hogy a szőlőmag allergizálna, szerintem inkább csak hasfájást csinál, ha valaki érzékeny rá.

Virág, Pele, Snoopy, hadd pontosítsak! Még mindig tartja magát az a tévhit, hogy a tápszeres babáknál már 4 hónaposan meg kell kezdeni a hozzátáplálást, míg a szopis babáknál elég 6 hónaposan. Ez azért butaság -ahogy Pele is írta-, mert a babák emésztőrendszere 6 hónapos kor előtt nem érett a hozzátáplálásra, függetlenül attól, hogy anyatejet vagy tápszert kapnak. Sőt, az anyatejben lévő bizonyos enzimek segítenek lebontani a táplálékot, tehát a szopis babák még előnyben is vannak, amikor már mást is esznek. Viszont 6 hónaposan muszáj elkezdeni a kóstoltatást, legfeljebb, ha a baba nem fogadja el a hamit, akkor rá kell hagyni. Hetente legalább egyszer próbálkozunk, aztán ha elfogadja, akkor onnantól rendszeresen kapja. Tehát nem a 6 hónapos korhoz képest kezdjük később a tápszeres babák hozzátáplálását, hanem a korábban hitt négyhez képest.
Még annyit tennék hozzá, Virágom, hogy az LLL kizárólag szoptatással kapcsolatos javaslatokat tesz, a tápszeres babák táplálása nem az ő kompetenciája.

Snoopy, a gluténtartalmú kajákról tényleg ez jelent meg az újságban, de én úgy tudom, van szerzett gluténérzékenység is (azt hiszem, Juhász Judittal beszélgettünk erről), az pedig pont a korai ismerkedéstől alakulhat ki.

Erika, ez igen szörnyen hangzik, hogy a sógornőd itthagyná a kisfiát! Az édesapja után most a mamáját is elvesztené. Mire jutottatok Gáborral, magatokhoz vennétek a kisfiút?

Evey, huszadika jól hangzik. Mire nem vállalkozol te így az uccsó hetekben!

Virág, lakásfelújítás után akarsz bulizni? Kezdheted újra a festést! Kép

Na, miután jó sokat okoskodtam, megyek aludni.
Jó éjt, a fogzó babáknak hosszú szundit!

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!

Verus,
én biztos vagyok benne, hogy lesz lóvé. (Semmi kézzelfogható alapom nincs rá, egyszerűen nem létezhet, hogy nem kapjuk meg, mert nekem muszáj megcsináltatnom a fogaimat. Kép)
A kölycik egy csoportba járnak, igen. Olyan édesek, haogy pátyolgatják a kicsit. Kép És hát igen, csak egy manóval vagyok itthon... Hihetelen, de igaz. Rád is várhat ilyen állapot... Kép Az utolsó gyereknél. Kép (Hanyadik lesz az utolsó? Kép)

Iboly,
kicsit elszomorodtam. Én mindig igyekszem a legpontosabban fogalmazni, a leghelytállóbb információkat adni, és valamit mindig elrontok. Kép Ezentúl nem merem háromszor egymás után leírni az "L" betűt. Kép Kép Persze örülök, hogy pontosítasz, köszönet is érte, számomra nagyon fontos, hogy a leghelytállóbb dolgok hangozzanak el, de miért van az, hogy szinte minden ilyen hozzászólásomban hiba van? Kép

És igen, lakásfelújítás után bulizunk. Kép Szétrúgjuk a falakat. Kép

Virág
Virág
 


Verus,

nem okoskodni akartam profillal Kép Drukkolok, hogy Marcinál (már annyi beceneve van, hogy maradok a sima Marcinál Kép ) minden okés legyen.
Sógornő: igazából nem az, mert nem voltak házasok, persze tökmindegy. Nem, nem nagyon merül fel, illetve az, hogy kint (talán Svájcban) valami bentlakásosba adná. Na, akkor már inkább maradjon itt, mint kint, ahol - legalábbis eleinte - még a nyelvet sem beszéli, és az anyját ismerve, lesz olyan hétvége, hogy ki sem viszik a suliból KépKép

Iboly,
folytatva a Verusnak írtakat, egyelőre szünetel a kérdés, mert iskolát váltott a gyerek, jelenleg Waldorf suliba jár, én nagyon reménykedek KépKép.
Azt nem tudom, hogy mi lesz jövőre, tényleg komolyan gondolta-e az anyja, hogy megy. Amilyen h.lye (bocs), nem törődik, csak magával Kép
Irígy nyaralásért, szuper helyeken járhattatok. Pusszantás Gergő szemére, remélem, már végképp a múltté a baleset.

Magunkról:
Lucának kedden kijött az 1. foga, ezt megirigyelte Tomi, mert ő is kinövesztette a 18-at. Luca egyre kommunikatívabb, imádja a bátyust, nagyokat kacag, ha Tomi feltűnik a színen, hát még ha bohóckodik neki Kép Olyan arik...
Éjszakáink Tomi jóvoltából még mindig kicsit zűrösek, és ezt az elmúlt hónapban Lucám irigyelte meg ( tesók Kép ), szerencsére nála visszaállt a régi rend, gondolom a foga zavarta.
Tomi egy hete bölcsis, nagyon tetszik neki, még nem aludt ott, ez a jövő hét zenéje Kép Engem meg mardos a lelkifurka, hogy milyen gonosz vagyok KépKép De muszáj...

Megyek, betömöm a szülinapi süti egy részét...
Puszi, Erika
kerika
 
 


Iboly,

mármint abban reménykedem, hogy a suli beválik.

Erika
kerika
 
 


Verus,
mi is öttel bajlódunk! Kép Éppen ezért lepett meg, hogy még nem hallottam rólad, holott a lányokat már többségükben ismerem - nem is olyan pletykafészek ez itt, ebből is látszik! Kép
Láttam a képet, nagyon helyes kis lurkók mind! Egyikük ugye lány? A szövegből valahogy nem derült ki pontosan (vagy én nem tudok olvasni?).
Nálunk csak fiúk vannak, nagy bánatomra, de mind egészségesek és okosak, nagy örömömre.
Na, majd beszélgetünk, most irtózatos párnacsata zajlik a hátam mögött, így nemigen tudok figyelni.

Sziasztok!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,

nem akarok a Verus szószólója lenni, de azon a képen biza' két lányka is van KépKép

Erika
kerika
 
 


ZA!

Írtam neked a Szoptatás topikba! Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Hát agyamra ment a terhesség... Kép Természetesen a Szobatisztaság topikba írtam.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Tudom , hogy régen írtam , de most szükségem/ünk lenne egy nagy adag pozitív hullámra!!!
Gergőm kórházban van.Kép
Pénteken estére úgy megdagadtak a nyaki nyirokcsomói , hogy úgy nézett ki , mintha tojást dugtunk volna a bőre alá. Reggel ügyelet , délután eredmény , bakteriális fertőzés ,antibio.
Ma kellett visszamennünk , de nem is gondoltam semmi rosszra , mert a duzzanat alig látszik már. Erre kiderült , hogy a szombati vérképünk igen gyatra volt. És a mai még rosszabb lett. Süllyedés 13-ig normális erre neki szombaton 94 ma 110 lett.Csak a cuccaiért engedtek haza.
Bethesda Ilka utcai részében van. Nagyon jó benyomást tett ránk a kórház , mindenki kedves és figyelmes. Éjjel apa maradt vele bent.
Holnap a gégész nézi meg meg uh-k lesznek.
Hát ez történt velünk!
Mindenkinek pusza
Az aggódó Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: