Új privát üzeneted érkezett!

HUUUUUUUUUU, DE CIKI!!!!!
ELIRTAM MAGAM!KépKép
Termeszetesen a hasarol a hatara fordul "csak" Rebi!!!!

KOSZMO-tema:
Rebinek is van es meg Aaronnak is!Pedig ö mar 3 eves!
Es egy ismerösöm fianak is,pedig ök rendszeresen mostak a fiuk hajat,nem ugy mint en AaronetKép!
Itt azt mondjak,mhogy erzekenybörüeknel fordul inkabb elö es ha leszedi az ember (olajjal,hajmosassal es kefelessel) akkor csak ujra fog jönni.Tehat nincs sok ertelme,inkabb hagyjuk beken.
De ha, akkor en olivaolajat hasznalok,mint mindnbabaoval kapcsolatos dologhoz is!
Egyebkent szerintem se szepKép,de az en lanyom akkor is a vilagon a legszebb kislany nekemKépKépKép!!!

Jo ejt minden babanak es mamanak!!!
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


sziasztok

megvilagosodtam Kép - nem ide valo vagyok a 8 honapos lurkoval, atmentunk a hasonlo koru babak koze.

a betegeskedoknek gyogyulast, mindenkinek kellemes babazast Kép

eszter
adamama
 
 


Sziasztok!

Jó ideje nem jelentkeztem, és jó sok idõbe tellett végigolvasni a termést. Kép

Sasha!
Annyira sajnálom, hogy Gabi ilyen nyügice. Most nagyon messze van még, de hidd el elröpül az a 3 hónap amit itt írnak a lányok, hogy kinõjje a pocifájást.

Afonya!
A felülés nálunk is megtörtént. Nem marad úgy, de bármit elé tartunk, megfogja és felhúzza magát. Csak hát sokszor huppan vissza az ágyra, mert azonnal el is engedi ha felült. Viszont ha én ültetem állandóan nyomja ki magátt állásba. Sokszor nem bírom visszaültetni, olyan erõsen feszíti a lábát, hogy õ bizony állni akar. Kép
A hasrafordulás Dórinál már egy pillanat alatt megtörténik, sõt a kezét is lazán kihúzza. Viszont azóta nincs bõgés. Kép Hasrafordul, nyúlkál a játékokért, szóval tök aranyos.

Nyuszi!
Nálam a vashiány csinálta a szédelgõs idõszakot. Már Dórit sem mertem felvenni, nehogy elessek vele.

A koszmót nem tudom hogyan takarítod, de jó módszer, ha fürdés elõtt kb. egy órával olajozod be. Nekem anyukám mondta, mert a két nagyobbiknak nem volt, úgyhogy én nem is láttam még koszmót. Dórinak is volt egyszer, de ezzel a módszerrel 2-3 nap alatt letakarítottuk. Azóta nem jött elõ újra. Kép Mi is sima gyógyszertári napraforgó olajjal csináltuk.

csics!
A képeket megkaptam, de nem volt idõm a gép elé ülni. Máris felrakom õket.


Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 

 
 

Jó reggelt,
Úgy döntöttem még most reggel benézek, mert ki tudja lesz-e rá idõm ma. Nagyon durva éjszakánk volt. Tegnap gyakorlatilag alig aludt Lili. Csics a gyógypuszik csak hajnal 3-kor értek ide, mert csak akkor aludt elKép. Addig járkálás, ha leültem sírt. Aztán sikerült valahogy ágyba varázsolnom magam, mert már nem bírtam. Mint a rajzfilmekben olyan laposkúszásban csúsztam be az ágyba. Másodszorra sikerült is. Elõbb hagytam a hasamon aztán szépen lecsúsztattam magam mellé, úgy hogy a feje a kezemen maradt, így tudtunk pár órát aludni. Aztán megint sírás, aztán a hasamon aludt. Most viszont már éledezik, úgyhogy lassan megyek. Persze többször is kiporszívóztuk éjszaka a nóziját. A párom nagyon negatívan áll ehhez az orrszívóhoz, meggyõzõdése, hogy leszivattyúzzuk szegény kicsinek az agyát isKép)). Még egy jó hír: én is beteg lettemKép, vajon én mit szedhetek? Elevitet, 100mg-os C vitcsit szedem.

Nyuszi,
Tegnap írt föl a doki egy kencét a koszmóra. Mától kezdjük el használni, ha bevállik akkor szólok majd.

Áfonya,
Nektek is jobbulást! Köszike, ha lesz egy kicsi idõm akkor majd összeszedek pár képet.

Na megyek,
Pusszancs,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Kata007

Mi is gyogyszertari napraforgo olajjal takaritjuk, furdes elott. Eddig legalabb is. Most azt a modszert probalom, hogy harmadik napja nem mosom neki, csak reggel olajozom es jo alaposan kikefelem, amikor felpuhul. Szepen sZedi is le, de meg van , majdcsak elfogy egyszer...Kép Majd utana megmosom neki. Erdekes, hogy mar harmadik napja nem mostam neki, reggelre megis mindig tok szaraz a fejbore. Szoval hipererzekeny bore lehet.

Ilke

Ha bejon az a kence erdekel, mert jovo heten ugyis jon a dokineni a 4 honapos eltasra.
Remeljuk ma javul Lilike...KépKépKép

puszika

Nyuszi es a 16 hetes Emilia
Nyuszi
 


Sziasztok,

Jaroka ugyben,
Ez is biztos babafuggo, mert a noverem gyerekei utaltak benne lenniiszonyu hisztit csinaltak mindig.En meg gondolkodom hogy legyen-e.Vagyis van amr a nagyinal egy amit meg regebben vettek .Ez a fa hagyomanyos fajta.

Rzsuzsa,
Hat igen az ejszakai fejes mindig iszonyu faraszto.Neha felalomban csinalom : )))
Szerintem is keresd fel a dokit megegyszer mert egyaltan nem kene hogy gennyes legyen.Nekem amikor a 4.napon hazajottunk akkor meg ket napig volt egy kicsi.
Bar lehet hogy az emelgetestol neked nehezen gyogyul a seb.
Van akinek erzekeny a bore.Probaltad a bioptron lampat???
EN is csinaltam perszpr,de aztan a sogornomnek kolcsonadtuk mert herpesze lett a hatan es azzal kezelte.Szegeny terhesen ilyen nyavajat…..

Csics,
Lehet hogy kesobb nalunk is igy lesz,de egyenlore olyan jo hogy harman vagyunk !!!
EN pont azt probalom betartani hogy minden nap jusson ido a kispapara is.

Ilke,
Jobbulast Lili babanak!!!
Hat sajnos csak ritkan tudjuk rabizni anyukamra mert videken laknak de ha teheti jon.Sajnos anyosom meg mar nem el +a noverem is kulfoldon.
Gondolom majd ha asogornomnek meglesz a baba akkor kihasznaljuk egymas segiteseget: )))

Petra,
Teljesen igazad van,csak sajnos mindigvan egy uveg amitol szegeny nagyon szenved.En is ilyenkor gondolom hogy az az anya a sajat gyerekenek is ezt adja.
Amugy Alex megszokta a tejet,cskhat nem birja ki a 3 orat ket eves kozben.Neha a 2 orankent eszik 90-et : )))

Puszi mindenkinek
Kataa es a ma 1 honapos Alexander mano

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!
Sajnos nincsen idõm olvasni titeket mostanság, mert Gréta nagyon leköt. Már elég rég óta folyton nyûgös, mindenhogy sír, néha még a kenguruban is, pedig azt nagyon szereti. Most is itt lóg rajtam, csak így aludt el.

Lenne egy kérdésem. Szerintetek mit jelent, ha nyálkás a széklete? Rendes sárga a színe, csak nyálkák vannak benne. És szopik közben folyton feszeng, mintha fájna a hasa. Eddig is bántották a szelek, de most kifejezetten szopi közben csinálja. Nagyon aggaszt a dolog,mert lehet hogy csak képzelem, de az arca is olyan megviselt, karikásak a szemei, még alvás után is. A dokinéni szerint túletetem, egy kaját hagyjunk ki és adjak neki teát, meg gyümölcslét. 3 óránként eszik, nem hiszem hogy ez gyakori lenne..De akkor is ilyen a kaki, ha egy kaját kihagyunk éjjel.HELP!

Puszi!
Pemeske és Gréta 7 hetes
pemeske
 
 


Pele
Köszi, ki is próbáltam. Tényleg kényelmes a kendõvel, csak még szoknia kell. Kép

Zsuzsa
Hát nálunk jó is lenne a napi 5 szopi, ha éjjel nem kelne fel, ráadásul kétszer. Ez van. Nem hiszem, hogy valaha is át fogja aludni az éjszakát Kép

Csics
De jó neked, hogy petike már így alszik! Hanna is felfedezte magát a tükörben, ha jó kedve van, jókat gügyög és nevetgél. Õgy hiszem, tetszik önmagának Kép

Forti
Pont így vagyok én is. Mire rájövök a rendzserre, tuti megváltozik Kép

koszmó
mi is olajat használunk, szerintem jó. esetleg pár órával rá lehet kenni fürci elõtt, s egy sapi ráhúzni. persze meg jól dörzsölni fürdés alatt

mi tegnap éjfélkor aludtunk csak el...

Pemeske
Hanna is sokszor nyûgös, és feszeng néha szopi közben. Szerintem nem a gyümölcslé vagy a tea a megoldás. Én minden este olajjal megmasszírozom fürdés elõtt, ami nagyon jó. Igaz, mi már a 3. hónapban járunk, kicsit enyhültek már a hasfájások. Hason alszik? Sokszor büfiztesd, sokáig. Van, hogy hanna játszik fekve, s sír, felveszem, büfizik (1 órával evés után.) A 3 óránkénzti kaja szerintem nagyon jó. Mi van. hogy többször eszünk. Ja és éjjel kétszer... És a Gripe Water-t próbáltad már?

bringa és hanna (10és fél hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki Gabi jobban van!Irtam hogy szájpenésze van. Ma közösen az anyósommal kiokoskodtuk, hogy mi és hogyan volt az elmúlt napokban. Emlékeztek amikor tök ki voltam purcanva mert nagyon nyafi volt a Gabi és orákat volt a cicin de azon is sirt? Valószinü akkor kezdõdött a penészedés, csak nem látható helyen! Akkor kezdõdött a popsi pöttyösödése meg pirosodása is. A fájó popó a gomba miatt van, hiszen ahogy lenyeli a penészt úgy átmegy az egész belén... Mára már jobb a helyzet, talán kezd használni az ecsetelõ szerencsére!
Fájt neki a nyelve meg a nyelõcsöve azért volt olyan nyügös és sirt órákon át olyan panaszosanKép De ma már jobb a helyzetKép

A védõnõ szerint nem fáj, mert mondták az "okosok".
Anyósom ma meg elmesélte, hogy a volt fõnöke 3 éves lányának is volt. Vagyis 3 évesen volt penésze. Megfertõzte a kislány a nagymamáját és 3 napig enni is alig birtak úgy fájt mind a kettõnek! A nagyinak is végig a nyelõcsöve, a kislánynak még a beszéd is fájt. Elképzelhetõ hogy vannak olyan babák akiknek nem fáj annyira, de az én Gabimat nagyon megviselteKép Most már rájöttem, csak kár hogy ilyen késõn. Nem is a hasa fájt már, hanem az egész nyelõcsöve és lehet a kis belecskéi is fájtak. A feneke is érzékeny volt... Na mindegy a lényeg, hogy már orvosoljuk a problémátKépKépKép Ja és szopi közben nagyon görcsben volt a gyerek, de nem gömbölyödött, hanem teljesen kihúzta magát és úgy volt görcsben...Kép

Pemeske!

A Gabinak nem nyálkás a széklete, de õ is feszengett fõleg szopi közben meg nyugtalanul aludt, mintha fájna neki nagyon valami. igy utólag kiderült számomra hogy a szájpenész miatt amit lenyel és végigmegy a kis pociján, belein és a feneke is gombás tud lenni. Nem lehet penészes? Vagy hülyeség mert a nyálkás széklet nem arra utal? De ahogy olvasom nagyon hasonlit a Gréta viselkedése a Gabiéhoz!

puszi
sasha és a holnap 1 hónapos Gabi

Kép
sasha
 
 


Sziasztok

Ilke
Sajnálom hogy Lili és Te is betegek vagytok, gyógyuljatok meg gyorsan! Kép
Sok ++++++++ energiát küldök hogy használjon. Kép

Sasha
Örülök hogy Gabibaba már jobban van. Csak így tovább.

Bringa
Levi sem alussza még át az éjszakát, legalább 1x eszik még, de mostanában van hogy 2x.

Képzeljétek ma délelött lementünk az orvoshoz tanácsadásra, és végre sikerült elintéztem hogy átkerüljünk a másik orvoshoz, akinél akkor jártunk amikor Levi popója sebes volt. A mi orvosunk megint nem rendelt, ezért ehhez a helyettes dokinénihez mentünk, eredetileg csak azért hogy megvizsgálja és megmérje. Aztán rá kellett döbbennem, hogy oltás is lesz. Kép Kép Jajj, nem készültem rá, de ha már ott voltunk... Szegény kincsem, aránylag jól türte, csak akkor ijedt meg, amikor beleszúrták a tût és csak akkor kezdett el egy kicsit sírni amikor elkezdte feszíteni az oltóanyag. De most!!!! Reggel óta ébren volt, most kb. fél órája tudtuk úgy elaltatni hogy a vállamon volt. Mindig összerezzen, és nyügi szegénykém. Adtam neki kúpot és borogattam is a kicsi lábát, remélem használ.
Azért az ürömben öröm is van, képzeljétek már 6,77 kg és 64 cm.
Tényleg lányok létezik hogy Levinél még mindig tart ez a 3 hónapos fejlõdési ugrás???? 26-án volt 3 hónapos és még mindig sûrûn eszik, nem zökkentünk vissza a régi kerékvágásba.
A kolléganõmmel is beszéltem ma telcsin, neki is újságoltam hogy hány kiló Levi, erre kérdezte hogy éjszaka még eszik? Mire én: persze hogy eszik. Erre õ azt mondta hogy egy ekkora babának már nem kéne éjjel ennie. De kérdem én akkor mit csináljak vele, ha egyszer felébred?? Ti hallottatok már ilyenrõl, hogy le kell szoktatni a gyereket az éjszakai evésrõl?

No most már befogom, bocsi ha hosszú lett.
Forti és Levi (14 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, de az utóbbi napokban annyira lefoglaltak egyéb teendõim, hogy nem volt Rátok idõmKép Amikor lett volna (este), akkor meg olyan fáradt voltam, hogy energiám nem volt. Vasárnap este lefektettem a gyerekeket, és Noémi kérésére bent maradtam a szobában egy kicsit. Gondoltam, amíg elalszanak, lefekszem az ágyra. Valószínûleg hamarabb elaludtam, mint õk, mert az utolsó emlékem, hogy Ádám forgolódik az ágyában. Egy óra múlva ébredtem fel, de fürdeni nem volt erõm, csak úgy "mocskosan" bedõltem az ágyba. Hiába, azért hiányzik az alvásKép Már alig várom, hogy legalább 3-4 órát alhassak egyhuzamban. Sasha, teljesen át tudom érezni a helyzeted, az én fiam se valami nagy alvó. De legalább nem hasfájós.

Láttam, volt terítéken a császármetszés hege. Az enyém sem fáj, nem érzékeny az idõjárási frontokra, de amikor Ádám belerúg pelenkázás közben, akkor csillagokat látok. Valamelyik nap a férjem felemelt, és akkor is meghúzódott, és eléggé fájt is . Szerintetek ez azért normális, vagy 4,5 hónap után már ennyit sem szabadna érezni?

Na, azt hiszem, itt vége is az írásnak, mert Ádám teljes erõbõl ordít. Ma még alig aludtKép, csak 3x fél órát, és már tejesen ki van bukva.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


bringa!
A Próbáltam a gripe watert, de gréta nem hajlandó mweginni.De megpróbálom a hosszú böfit, mert asz tényleg ritkán megy.

sasha!
Nincs õpenész, a dokinéni megnézte, de köszi az ötletet.

pusz
pemeske
pemeske
 
 


Pemeske!

Engem mindig nagyon felháborít, ha ma, amikor a gyerkmekorvosok szövetsége (nem tudom, hogy hivják...) elfogadja a WHO ajánlását, miszerint 6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás tökéletes a kisbaba számára, ilyet lehet hallani gyermekorvos szájából.Kép
1. Ha az, hogy sokat szoptatsz, kedvezöen hat a tejtermelésre, akkor az, ha kihagysz szopit, kedvezötlenül fog hatni, esetleg odáiga fajulhat a dolog, hogy az amugy szoptatni sokáig tudó kismamának elapad a teje. Ha jól emlékszem a temelödö tej 2/3-a szopi közben termelödik és csa 1/3-a a köztes idöben.
2. A kisbaba bélflórája, egész szervezete alkalmatlan arra, hogy ilyen korán mást kapjon az anyatejen kivül. Ez igaz az akármilyen teára is. Ráadásul semmi szüksége rá!
3. Ez a túletetés érdekes kérdés, mert olvastam olyanról is, akinek a súlya miatt mondtak ilyesmit, de hát egy szopis babát nem lehet diétáztatni.
Lehet, hogy van más trükk is rá, de a túletetés ellen jó lehet az, ha akkor, amikor ugy tünik, hogy a baba csak a komfortszopi miatt akar mellen lenni, akkor az üresebb mellett kell neki odaadni.
4. A nyálkák miatt (mivel nem vagyok orvosKép) én azt ajánlanám, hogy olyannal beszélj, aki jártasabb a szopitémában:
Pl. Szent István Kórház Szoptatási Ambulanciáján Dr. Sarlai Katalinnal (216-0350/1644 vagy 455-5700/1644). A doktornö gyermekgyógyászKép és laktációs (szoptatási) tanácsadóKép egyben, ö biztos meg tudja mondani, hogy mi a helyzet. Ha kell akkor biztos személyesen is tud segiteni. (Ezek a telefonszámok épp azért vannak, hogy bárki hivja öket akkor, ha bajban van. Ez ugyan nem szopis probléma, de közvetlenül kapcsolodik hozzá. Szerintem mindenképpen megér egy telefont a kérdés! Más témában én is hivtam már a doktornöt és mind telefonon, mind késöbb személyesen nagyon kedves, segitökész volt!Kép)

Forti!

Nátán is eszik még éjszaka, ö most 6,57 kg. Igazándiból én sem tudok tanácsot adni, mert Benivel ugy volt, hogy egyszercsak leszokott róla, pedig még 2 hónapos sem volt. Nátán meg még most is felébred, nem hiszem, hogy baj lenne (hacsak azért ne, mert nekem nem volt még átaludt éjszakámKép). Én nem akarom leszoktatni róla még erövel, lehet, hogy majd néhány hónap múlva, ha nem változik a kérdés, akkor elgondolkozok rajta. Azért remélem, hogy fog, és hamarosan átalussza az éjszakát.

Panda!

Azt hiszem, hogy a császárheghez ennyi belefér. Valószinü pl. akkor, amikor felemelt a férjed, nem is igazán a heg fájt, hanem az, hogy ott nem olyan rugalmas, mint egyébként a böröd, ami viszont természetes. Lehet, hogy nekem még egyik gyerekem se találta megrugni? Mert nem emlékszem, hogy ilyesmi fájt volna, de azt is el tudom képzelni, hogy ez is normális valamilyen szinten.

Beszti (Nátán 17 hetes)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Pemeske,
attól is leht, hogy megfázott egy kicsit. Nos, arra viszont nem a víz, vagy pláne nem a gyümölcslé a megoldás, hanem a szopi!Kép És a többszöri büfi is lehet jó. nyugodtan szopi közben 2-3x is, aztán tedd vissza mellre.

Sasha,
gondoltam én, hogy szájpenész, írtam is, de lehet, hogy nem olvastad. 10 napig kell ecsetelni, ha elmúlik, akkor is. És még az is jó, ha a cickódat is bekened, mert akkor nem fertõzitek oda-vissza egymást.

Forti,
nem kell leszoktatni az éjszakai evésrõl!!! És jó, hogy dokit váltottatok, gondolom te is megnyugodtál.
Ha ez vigasztal, az én kisfiam ennyi idõsen 7 kiló volt, de szerintem nem pufi, most így 11 hónaposan. A profilomban megnézheted.Kép
És igen, lehet, hogy még tart a fejlõdési ugrás, 1-1,5 hét is lehet, amíg a tej mennyisége és minõsége nem idomul az új kereslethez, addig szopizik gyakrabban és ez jó. De lehet, hogy változik a "kedve" és mostanság így fog enni.
Az én csimutámnál is, mikor már kitapasztaltam mit, hogy, akor váltott, és így telet el a majdnem 1 év.Kép Fõ a változatosság.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok

Lenne egy kérdésem hol lehet megnézni, hogy egy 3-4 hónapos babának mennyit kell híznia hetente?

A Petra ma 16 hetes és 4880g. A múlt héten volt 4860. Ez akárhogy is nézem csak 20g ami egyenlõ a semmivel. Mikor kisebb volt 200-260g hízott egy hét alatt, késõbb 130-150g. Ha így haladunk akkor végén fogyni fog.

Ilke
Majd megbeszéljük, hogy mikor és hol találkozunk. Még ki kell gondolnom, hogy hogyan fogok menni.

Sajnos nincs idõm a többihez hozzászólni mert még el sem olvastam. Egyfolytába csak tanulok vagy ha a Petra ébren van akkor vele vagyok.


Petra

Petra
Petra
 


Petra!

A szopi topicban én is feltettem hasonló kérdést, talán két hete. Szakember nem válaszolt rá, de idöközben el is avult a kérdésem.
Akkor én azt kérdeztem, hogy nem baj-e ha megáll a súlyfejlödés egy idöre, vagy esetleg még egy kicsit fogy is a gyerköc (nálunk nem hizott Nátán semmit, söt... A mérés közbeni ugrabugra miatt nem biztos, de lehet, hogy fogyott is).
Aztán vártam még egy hetet, ujra megmértem, és kismaszatom hozta a formáját (söt felül is múlta) a heti 24 dkg-mal.
Lehet, hogy nálatok is csak ilyen kisebb megtorpanás van?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Pemeske!
Kakitémához: szerintem jó lenne, ha a doki csináltatna egy tenyésztést. Persze tudom nehéz az orvosnak megmondani, hogy mit csináljon, de ezután lehetne igazából eldönteni, hogy van-e valami gond. Nálunk hasfájós idõszakban többször megkérdezte a doki néni, hogy nem nyálkás, hasmenéses-e. Nem volt az, de mégis megcsináltatta 2x is a vizsgálatot. Így megnyugodhattunk, hogy "csak" a szokásos hasfájás.

Bringa, Forti!
Ne keseredj el, biztosan át fogja aludni egyszer az éjszakát. (én is ebben bízom Kép ) Nekünk (Lili 5 hónapos lesz holnap)eddig 2 éjszakánk volt, amikor nem kelt fel enni. De, ha felébred és éhes (ordít Kép ), akkor nincs mit tenni, megetetem. Szerintem sehogysem tudnám másképp megvigasztalni, no meg értelmét sem látom éheztetni. Ugyanis megeszi az adagját és alszik tovább. És már Õ is a 7kg-hoz közelít.

Súly: épp tegnap olvastam valahol a Neten, hogy akkor kell orvoshoz fordulni, ha 3 hétig is áll a baba súlya, vagy esik. Tapasztalatom heti hízásokra nem nagyon van, mert mi havonta járunk tanácsadásra(szurikra) és csak akkor mérjük Lilit.

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Kepzeljetek, tegnap este (5-9) voltam zulleni, munkahelyi tekepartin, teljes 4 orat is sikerult tavollennemKép Igza, orankent telefonaltam, mi ujsag. Bevallom, Apat jobban feltettem, mint LeanytKép Elso hivaskor setalni voltak, mert nem igazan birt vele, elso 10 percet allitolag a kocsiban is vegiguvoltotte, aztan mikor epp hazaindultak volna, elaludtKép Masodik telefonalaskor kajan epp tul voltak, szep volt a vilag, harmadiknal epp a "cipelos" stadiumnal tartottak, a "babakocsi tologatas a lakasban" c. fejezeten mar tul, az nem jott beKép A negyedik hivast nem en kezdemenyeztem, hanem Apa, hogy jo lenne, ha hazamennek, mert uvolt a gyerek /a faradtsagtol/, de elaludni nem bir. Igy hazamentem. Bar igazsaghoz hozzatartozik, hogy a sok cigifustbol, a baromi hangos /es altalam utalt/ lakodalmas zenebol, nomeg az absztinenciabol amugyis kezdtem besokallniKép Hazaertem, gyors atvedles, ket perc cici, es aludt a csemete, mint kisangyal. Apa meg mondta, hat igy konnyuKép Ahogy elneztem, az idegosszeomlas hataran allt kbKép
Jelentem, neha sikerul a hatrafordulas is, ugyhogy remenykedem, lassan vege a megprobaltatasaimnakKép Viszont a ulesbehuzas, forgolodas miatt ideje leeresztenunk a kisagyat, nehogy kipottyanjon belole.

Pemeske!
En ugy tudom, hogy a "tuleteteskor" feher darabkak, vagyis emesztetlen tejcsik vannak a szekletben. Nalunk mondjuk 2 egyforma meg sose volt, se szinben, se allagban, a doki szerint anyatejes babaknal az Anya kajalasatol fugg, ezert mindig mas. Nyalkasrol egy "elmenyem" van, amikor Reka nathas volt, es soroltam a tuneteket, akkor vetette kozbe a doki, hogy nyalkas a szeklet ugye... Nekem mindig azt mondja, hogy ha "budos", eltero szagu akkor figyeljek, meg a zold szin miatt se, es elso a lazmeres ilyenkor, mert a babak azzal jelzik, ha baj van.
Ja es nekunk is volt egy idoszak, amikor szopi kozben feszengett. Nekunk az volt a megoldas, hogy felidoben bufiztettem, jottek is rendesenKép Szerintem a gyumolcsle csak ront a helyzeten, nehezebben emeszti meg vagy meg is hajtja.
Reka 5 honapos, de meg mindig atlag 3 orankent eszik. Sot, rontja az atlagot az esti 5-9 orai idoszak, mert akkor 1-2 orankent, nyugossegtol, kialvatlansagtol fuggoenKép
Ejjel nem ebred fel, de teljesen magatol alakitotta, szerintem nem szabad eroszakosan beleavatkozni a sajat ritmusaba. Mondjuk, ezt az oraatallitas miatti hajnali 1/2 5-os kelesnel nehezen allom meg en is, morgok elegetKép
Petra,
nalunk heti 10 dkh hizas van csak, 20 dkg tan egyszer volt, biztos kaka elottKép Sot, volt olyan ketszer is, hogy nem hizott semmit egy heten. Mondjuk epp a minap merettem le egy teli pelusat is, kivancsisagbol, hat majdnem 20 dkg voltKép Pedig max 3 orankent cserelem, nem egynapi termes volt.
Szerintem ha kov. heten sem hizik, akkor kerdezz ra a dokinal, addig nem erdemes aggodnod rajta. Petra kis sullyal szuletett egyebkent?

Ez a "mire kitapasztalom, megvaltozik" ismeros, ugylatszik eletkori sajatossagKép

Na ennyi, kilocsogtam magamKép

-Afonya
afonya
 
 


Ebbol latszik, hogy tobb mint feloraig irtam a hozzaszolasomat, nem lattam beraétKép Kozben rohangalok Rekat forgatni, utana meg vigasztalni ugyanis, bar gyanus, hogy egyszer magatol visszafordult, legalabbis a hangokbol itelve. Jellegzetesen dunnyog, ha hason van /aztan jellegzetesen orditKép/, es masskepp, ha hanyatt.
-Afonya
Névtelen
 


Petra

Emília hízása is eléggé lelassult mostanában. Kb egy hete semmit nem hízik és az eddigi havi 1kg-t most nem fogja hozni...kb a fele fog összejönni. Szerintem sem kell aggódni, ha csak nem már sok hét óta nics hízás. De azért majd rákérdezek a védõnéninél.

Lányok

Ez a hajhullás nálatok meddig tartott? Nálam már egy hete és ijesztõ.Kép

Nyuszi és a 16 hetes Emike
Nyuszi
 


Nyuszi,
nalam a 3. honap vegen kezdodott es meg most sincs vegeKép Bar mar enyhebb. Igaz, annyi hajam tan sose volt, mint terhesseg alatt, szal volt minek kihullani. A hajhalo jo otlet szerintem, amikr egyedul vagy otthon. Csak ha varatlanul csongetnek, ne felejtsd el levenniKép
-Afonya
Névtelen
 


jo napot lányok
Hizástéma
petike heti 20dkg hizik se többet se kevesebet én nagyon megvagyok vele elégedve vele .mondjuk petike alig akart hizni de mostmár 5400gr .

Bringa,Forti
ne aggodjatok az éjszakai átalvás miat majd ha ö ugy érzi hogy elég nagy már hozá akor étfogja aludni az éjszakát petike saját maga ált át elöször az éjjel 2x-ri kajárol az 1x-re aztán mostmár átalalusza az éjszakát és csak hjnaban 5kor kell fel .bár egy kicsit mi is segitetünk szerintem mert rájötünk hogy minél késöbb kapp eni anál késöbb kell föl de inkább ö nött fel már nincs szüksége az éjszakai evésre mert szerintem fejletebb lett a gyomra igy többet tud enni igy nem lesz olyan hamar éhes.

Áfonya
én voltam aki a félszabadnaprol irt nekünk kell az a félszabadnap különben nem tudom hogy micsinálnék ha nem lene hisz vanak olyan dolgok amiket csak nélküle tudok csinálni vagy amikor ö alszik és most nem a házimunkára gondolok Kép.

Lányok
képzejétek ma elöször tartota meg petike a nyakát ugy hogy nem kellet hátul támasztani bár még nem tudja hosszu idei igytartani Kép . viszont én meg vitaminhiányban szenvedek valoszinü ma voltam laborba és holnap kell viszamenem az orvoshoz hogy megtudjam hogy miabajom mert mostanába fáj a fejem és álandoan kék-zöld foltos a combom de csak az egyik az amelyiken a babakocsit cipelem le föl a lépcsön

na abahagyom a száj jártatást mert igy is kisregénylett belöle Kép

Puszancs Csics és Petike Kép
csics
 
 


Kataa
tündéri a fiad nagyon aranyos Alex baba Kép most néztem meg
a képtárban.

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Igaz még nem jelentkezett be ide, de mivel sokan ismerjük itt, gondoltam szólok, hogy Csipkebogyó képeit felraktam a képtárba.

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Elolvastam mindenkit ksözönöm az együttérzést!Kép

Kata007!
elfelejtettem a képtár cimétKép www........hu????Kép
a jelszóra még emlékszemKép

puszi most mennem kell!
sasha

Kép
sasha
 
 


Panda
Én én szüléstörténetem a júl 28-i arhívba van. (júl.27 11.55)

Ilke
Neked kényelmes a kenguru, mert nekem annyira fáj tõle a derekam? Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul.
Én is egyre kevesebb tejet tudok lefejni, már csak este szoktam fejni. Iszod már a teát? Az nem okoz hasfájást?

A Petra még nem próbálkozik a hasrafordulással. Utál hason lenni és ha úgy teszem akkor addig billeg amíg meg nem fordul, elhúzza a buksija. A kiságyba meg feltornázza magát a felsõ rácsig annyira, hogy a nyaka is már ferdén van mert nem fér el, 5 percenként húzhatom vissza. A takarót viszont nem rúgja le.

Tegnap óta aggódom a súlya miatt. Ma minden szopinál mérés van és óránként etetem, de hiába nem kell neki. Nem is fogom erõltetni csak tudja, hogy mikor éhes. Csak az a baj, hogy ugrál a mérlegen össze-vissza és nem tudom megmérni.

Beszti
Akkor várok az aggódással én is még egy hetet. Lehet, hogy akkor duplán hízik majd.

Bera
Lehet, hogy nekem is vissza kellene vinnem a mérleget. Havonta mi is megyünk úgyis szurira.

Áfonya
Igen kis súllyal született. (2300g)
Elnézted amit írtam nem 20dkg hízott hanem csak 20g-ot.

Nyuszi
Mennyi a súlya most az Emiliának. Ha jó emlékszem akkor egy napon születtek és õ is kicsi volt. Meg tud már fordulni?
A játékokért nyújtja már a kezét vagy csak nézegeti?

Annyira szeretném már megnézni a képeket csak még mindig nem tudtam küldeni a Kata007-nek mert nincs szkenerünk.
Kiváncsi vagyok rá, hogy kikkel levelezem és a babákra is.

petra
Petra
 


Szio Petra!

Nem, nem olvastam felre, azt is irtad, hogy regebben 20 dkg-kat is hizott hetente, arra irtam, hogy nalunk olyan sose volt. De mivel Petrad kicsi sullyal szuletett, ezert neki maskepp kell gyarapodnia, gyanitom. De semmikepp se stresszeld magad, foleg ne az evesenkenti mericskelessel, mert az a babanak se jo /lasd izegmozog/, meg Neked sem, a tejtermelesednek. Epp a minap olvastam bele a fenti "Dorka naplo"-jaba, ott irt a mericskelesrol tok jot, mindjart megkeresem.

Lanyok,
lehetseges, hogy Reka most jott ra, hogy o razza a csorgot, es az adja a hangot? MEg hogy szandekosan, a hangjaert csapkodja vele mondjuk a pelenkazot? Szoval, hogy tudatosan csinalja, nem tudom, ertheto?Kép

-Afonya

Ja es visszaaaaafordulni is tud vegreKépKép Hihetetlen, mire kepesek ezek a gyerkocok: egy het alatt oda-vissza fordulas, meg ez a csorges. De hangja tovabbra sincs /orditason kivul perszeKép/
afonya
 
 


Na ez az:
"Az éhségtõl ordító csecsemõ látványa a mérlegen még az edzettebb apákat is felkavarja, de ennél már csak az anyamellen békésen elszunnyadó csecsemõ mázsálása a nagyobb disznóság. Meggyõzõdésem, hogy Kristóf ezért volt rossz alvó újszülöttként, akkor még betartottuk a szigorú mérlegelési szabályokat. Naná, hogy felébredt, amikor bizonytalanul himbálózott alatta egy kényelmetlen háló. Ettõl persze meg mi gondoltuk azt, hogy undok, zord csecsemõnk van, hogy nem bír már végre szunyókálni is egy kicsit. És a következõ etetéskor minden kezdõdött elõröl. No, nem! Belõlünk nem fognak meggazdagodni a kölcsönzõk, sztrájkba léptünk. Ezidáig nem is hiányzott a sûrû mérlegelés, elég volt hetente."
Névtelen
 


Sziasztok!

Most rövid leszek, mert mindjárt fürdetés. Kép

Áfonya!
Naaagyon irígy vagyok!!! Kép Kép Kép
Grat Rékának a visszaforduláshoz. Kép Ha lesz idõd írd már meg, hogy csinálja Réka, mert én el sem tudom képzelni, hogy fog rájönni Lili...

Petra!
Lili is kis súllyal született. (2450) Két hónapos koráig volt itthon mérleg, aztán visszavittük...azóta nem aggódunk a súlyon (annyira), de azért mindig kicsit gyorsabban ver a szivem, amikor havonta eljön a mázsálás ideje. Talán annyival könnyebb nekünk (ez az egyetlen elõnye annak, hogy nem szopik), hogy én mindig tudom, hogy mennyit evett.

bera
berka
 
 


Sasha
A Gabibabának gyógyul már a popsija? És a pocakjával mi van?

Ilke
Jobban van már a Lili? Én is megvagyok fázva és nem akarom, hogy Petra is beteg legyen C vitamin szedek és mézes teát iszom mert a torkom is fáj. Felhívtam a tejeseket és azt mondták, hogy nem szedhetek coldrexet meg strepsilst sem.
A Petrának is reggel be volt dugulva az orra én is kiporszívóztam. Nekem is úgy tünt, hogy nagyon erõsen szív de neki biztos nem fájt mert nem sírt.

Csics
A Petra is csak reggel 5-kor ébred fel. Eszik és utána durmizik tovább.

Áfonya
Én is adok a Petrának C vitamin cseppeket napi 5 csepp. Nekem a doktornõ javasolta.

Koszmó
Nekünk is volt. Én úgy csináltam, hogy fürdés elõtt kb 2 órával beolajoztam (gyógyszertári, A vitaminos), fürdésnél megmostam a haját és kifésültem. Csak akkor tudtam kifésülni mikor elaludt mert nem szereti. Kb 15 percig fésültem erõsen és így teljesen fellazult.

Járóka
Én is szeretnék venni de most már nem tudom, hogy melyik a jó a hálós vagy a fa.

Petra
Petra
 


Sasha!
[url=http://kep.tar.hu/kismamak" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/kismamak[/url]

Afonya!
Szerintem tudatosan csinálják. Ugyanis Dóri is csinálja, hogy csapkodja, de csak a csörgõt, vagy az olyan rágókát ami csörög. Azért gondolom, hogy tudatos, mert a többi játékkal nem csinálja. Kép

Ja, és képzeld Dóri ingatja a fejét a "nem"-re! Kép Olyan édi! Amikor megkérdezem, hogy "mész apához?" akkor azonnal jön a fejrázás, hogy nem. Közben vigyorog és két kézzel hajlik az apja felé, hogy menni akar hozzá. Tehát tuti nem tudja mit jelent, de tetszik neki, hogy nekünk mennyire tetszik, mert mindig vigyorgunk rajta. Kép

Pusssz! Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Petra!

A járókával kapcsolatban pl. gondold végig:
1. fix helyen lesz vagy csukogatni kell: ez esetben a fa szerintem nem praktikus (ami fa járókát én láttam, az nem egy mozdulat összecsukni (de mondjatok ellent, ha nem igy vanKép)
2. mekkora helyed lesz: van hálósból elég nagy négyzet alakú és kisebb téglalap is. Nincs túl sok helyed, akkor jobb megoldás, ha játszószönyeget veszel/varrsz és kapható elkeritö "kerités, amit bárhogy ki lehet nyitni (igaz, ebben nem igazán tud megkapaszkodni és felállni)
Én azt gondolom, ha egy gyerek fel akar állni akkor azt mindkettöben meg fogja tenni. Biztonságilag talán a hálós egy kicsit jobb, mert ha esik, akkor ott biztos nem üti meg magát.

Te sem irtad le, mit tud a kislányod, pedig engem is érdekelne mindkettötök válasza, mert nagyából Nátán is egykorú (ugy emlékszem, hogy Ilke Lilije van még, aki közel egykorú).
Nálunk Nátán még nem forduld sehova (egyszer megfordult hasról hátra, de nem tudom, hogyan, mert azóta nem láttam komoly próbátKép). Nagyon az oldalára se, csak a fejét forditja nagyon oldalra és a felsötestét. Viszont ügyesen játszikKép, utánanyúl a tárgyaknak és elveszi (vagy felveszi, ha mellete van), megfogja akár két kézbe is, ütöget vele, meg csörgözik (ha olyan a dolog). Ö szeret hason lenni (egy darabig), emeli magát, nézelödik.
Nagyon várom már, hogy forogjon!Kép (Meg kussszon-másszon, üljön, álljon, járjon...Kép, aztán meg késöbb azt, hogy végre újra ilyen szemlélödö csemete legyenKép, aki nem forgatja fel a szobát, mint egy hurrikán, és nem csacsog állandóan. De akkor ez már csak egy álom, mert pl. 4 évesen inkább felforgatja és csacsog! Jó vagyok nem? Mit nem adnék néha azért, hogy a nagyobb 5 percre csöndben tudjon maradni!Kép)

Afonya!

KépKép Nagyon ügyi, milyen hirtelen minden!
Majd fog "beszélni" is, aztán nem tudod "kikapcsolni"!Kép

Csics!

A kék-zöld folt egyértelmüen a babakocsitól van, az nem kóros, sajnos valami megnyomja, miközben viszed (nekem is volt rendszeresen a nagyobbnál (most nem kell ugy emelnem a kocsit)).
Peti nagyon ügyes!Kép

Sasha!

Remélem, hogy:

Keptar

Beszti (Nátán holnap 4 hónapos)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok

Tegnap írtam hogy megkapta Levi a 3 hónapos oltást, és hát elég rosszul türte a tegnap napot. Belázasodott, a lábát is borogattam, de elég nyûgõs volt, sõt a mai napi is nyügisen telt el.
Viszont egy pozitívum volt a mai napban, végre felfedezte a kis kezét. Nézegette és imádni való volt. Kép
Viszont még nem forog semerre sem, de gondolom idõvel ez is jön majd. Ja és a legújabb szokása hogy hason alvásnál, lévén hogy mindig így alszik, hátracsapja a kis kezeit mint valami repülõ mókus és úgy alszik. Ezzel csak az a baj, hogy ha napközben hasra teszem hogy nézelõdjön, nem támaszkodik fel, hanem a kezeit megint hátra teszi és úgy emeli a fejét. A kis butus még nem jött rá, hogy ha a kezére támaszkodna sokkal több minden látna. És egyfolytában nyalogatja a pelust ami a feje alatt van. Kép

Az éjszaka átalvásával kapcs. köszönöm a hozzászólásokat, nem vagyok türelmetlen és eszem ágában sincs megvonni a gyerektõl a kaját. Én is úgy gondolom hogy majd õ tudja hogy mikor nem kér már éjjel enni. Csak azt nem tudom hogy aki azt mondja hogy le kell róla szoktatni, az hogyan csinálja.

Forti
Forti
 


Sziasztok,
Nem írok sokat csak annyit, hogy élek még, igaz alig-aligKép. Nagyon náthás vagyok, de Lili csak 1 napig volt betegKép, remélem nem fog visszaesni. Viszont azóta minden éjszaka 2-kor felkel enni, holott 2 hónapja átalussza már az éjszakákat.
Petra,
Nekem is ezt mondták.

Na megyek, mert leesek a székrõl...
Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Forti!

Ö Szupermen!!!KépKépKép
(Mintha a fiamat irtad volna le, ahogy alszik, nagyon-nagyon aranyos.Kép A fejemelgetésnél: erösödik a kis nyaka, ha igy csinálja, nem? Nátán ilyenkor leginkább egy ejtöernyösre hasonlit, ahogy hason repked!Kép)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti
ugyan ezen vigyorogtunk a párommal, hogy van egy kis Szupermenünk Kép
igen, biztosan erõsödik a nyaka, Nátán is nagyon édi lehet így. És ha visszahúzod a feje mellé a kezét azonnal leteszi. Anyukámnak meséltem és kiderült hogy az öcsém is így alszik, és mondta hogy állítólag nagyon-nagyon kényelmes. Én nem tudom mert én nem tudok hason aludni.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Petra

Én is úgy emlékszem, hogy egyidõsek vagyunk...(jul 16.)Kép Emília tegnap 5470g volt esti szopi elõtt. Õ 2650g-mal született.De mint írtam, már vagy egy hete nem mozdult a súlya.Mi minden nap mérjük. De még nem idegesítem magam.
Ügyesen nyúlkál a feléje nyújtott dolgokért vagy ha a trapéz alá fektetem a lógó micsodákat csapkodja a kezével.Kép Hasra fordulni még nem tud, csak a jobb oldalára fordult már néhányszor és ha néha túl nagy a lendület arcra-hsra borult és persze jól megijedt.KépÉs persze a kezét sem tudja még kihúzni maga alól. De majd eljön az is.
Petra hány centi? Mert azért attól is függ a súlya...Emike úgy 62cm körül lehet, mert a bodyjai már 68-asok és kezdi kinõni a 62-es rugikat is.


Ilke

JOBBULÁST!!!!!KépKépKép

PUSZI

Nyuszi és a 16 hetes Emília
Nyuszi
 


Sziasztok!

Csak rovidenKép irok, mert enyem ma a kocsi, megyunk csavarogni.

Bera,
hat van is miert irigykedned, vege a forgatasi kenyszernek, megint szusszanhatokKép. A technikaja: ket kez elore kinyujtva a fej fole, esetleg keresztben maga elott, de azt ritkabban. Aztan jon a fenekfelpupositas /ezt mar Lilid is csinalja, nem?/, szerintem ezt hasizombol csinalja /tegnap este ki akartam probalni, hogy tenyleg lehet-e hasizombol, de elfelejtettemKép/, aztan kicsit felhuzza az egyik labat/terdet es elrugja magat vele, igy atfordul. Nem tudom, ertheto?Kép
/Mikozben irtam ezt, megint visszafordult, de most a feneket csak halvanyan emelte hozza/

Beszti,
jajaKép Nem dicsekveskepp irtam, hanem csodalkozasbol, vagyis inkabb elismeresbol, hogy kicsinek meg milyen sokmindenre kepesek. Bar en tudnek fele ennyit megtanulni akar ketszer ennyi ido alattKép Jo amit irtal, hogy szeretnek, hogy rogton szaladjon, aztan meg majd visszasirjuk, mig moccanni se tudtakKép

Kata007,
csak en azt hittem, elobb rajottek mar. Vagy talan a mozgasuk nem volt eleg "kifinomult" hozza? Mert ez nem tunik olyan bonyolult dolognakKép
Aranyos lehet ez a fejrazasKép Nalunk egy idoben mondta, hogy "nem", vigyorogtunk is, hogy koran kezdiKép Ujabban azt jatssza, hogy ha heveny erzelem eri, pl apja nevetve, jatszva kozelit fele, akkor szinte beremeg, aztan belém furja a fejetKép

Fius Anyukak,
minden reszvetem a Tietek pelenkaugybenKép Ma Reka hasonfekve rottyantott egy nagyot valoszinuleg, mert a hasan folyt ki a kaki. Azert ilyen meg nem volt. Akkor milyen lehet egy fius pisilesnel a helyzet?Kép

Betegeknek gyors gyogyulast, Mindenkinek szep napot:

-Afonya
afonya
 
 


Ma éjszaka már visszaállt a régi rendszer és Lili átaludta az éjszakát, végre kicsit kipihentem magam. Viszont a fejem az nagyon zúg, még a csontjaim is fájnak a náthától. Lili teljesen meggyógyult úgy néz kiKép. Hála az ellenanyagoknak a tejcsibõl azt hiszem.
Nyuszi,
Két napja használjuk a kencét a koszmóra, a vékonyabb réteg már eltûnt, szerintem jó lesz. Neve nincs mert gyógyszertári kence, annyit mondott a doki róla hogy egy vízzel lemosható krém ez.
Hajhullás még nálam is tart. Kb. 1 hónapja! Lassan kezd elfogyni. Már nem tudom ki ajánlotta az Avonos ubis sampont, hát volt itthon egy, kipróbáltam arra maradék pár szál hajamra de az sem segített. A fele annak is kihullottKép, a hajgumijaim kezdenek kiesni a hajamból, szóval drámai a helyzet.
Sasha,
Örülök, hogy Gabi baba jobban van!
Forti,
Levike nagyon szépen cseperedik, annyira kíváncsi vagyok már én is, hogy Lili hány kiló. Jövõ héten mindenképp megyünk méreckedni. Hi,hi jót mosolyogtam azon, hogy mit csinál Levi hason. Édes lehet! Egyébként Lili is ha már elfárad akkor belefejel a pelusba és azt nyalogatja, még ha alig kap levegõt akkor is. Ejtõernyõs, superman, repülõmókus ez tök jóKép. Lehet valami ebben az öröklõdésben, mert nálunk az újjszopás ilyen. Anyósom mesélte, hogy a párom csinálta baba korában, hogy a mutató és a közápsõ úját szopizta, és Lili is ezt teszi. Tán 1x volt a hüvelyk úja a szájában.
No, közben kajcsiztam egy kicsit, fincsi vajon pirított csirkemájacska volt a 10 órai, nyami, nyami…
Áfonya,
Ez az apuci az idegösszeomlás szélén dolog ismerõs, azért a 4 óra elég nagy teljesítmény a párodtól. Én múltkor osztálytalálkozón voltam, két óra után apuci már nagyon ki volt, teljesen bestresszelt, pedig Lili csak kicsit nyöszörgött. Persze rohantam hozzájuk, de amikor megláttam õket, jót derültem.
Petra,
Nekem a vállam szokott néha picit elfáradni a kengurutól, de csak ha órákig van rajtam. Egyébként nekem elég kényelmes. Szerintem próbáld meg állítani.
Nekem elég jól visszaállt a tejcsitermelés. Most olvastam a Kismamában, hogy akkor a legjobb a fejés ha kb. másodpercenként éri inger. No én eddig ezt nem tudtam, tiszta ciki, hogy 4 hónap után tudtam meg. Na mindegy. Szóval azóta mióta figyelem a másodpercenkénti ütemet (nem tudom máshogy írni) közel kétszerannyit kitudok fejni, és dupla annyi tejleadóreflexet is érzek alatta.
Ismerõs ez az araszolás a kiságyban, Lilit néha még éjszaka is igazítani kell, mert nem kap levegõt annyira rámászik a rácsvédõre. A paplant õ sem rúgja le soha. Egy angyalok ezek a babák nem?Kép
Kata007,
Édes lehet Dóri!
Kész cinkeinvázió van mióta tettem ki napraforgóbelet a madáretetõbe, óránként jönnek és 2-3 pár is. Tök aranyosak ahogy itt csivitelnek az erkélyenKép.

Na írjak még? Dehogyis, nem rémisztgetlek titeketKép))).
Azért látszik, hogy Lili jobban van, hogy ennyit tudok írniKép.

Pusz,
Ilke és a jövõ héten 4 hónapos Lili.

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Beszti,Forti
akor nekem is egy supermenem van Kép mert ha hason van akor ugy emelgeti a fejét hogy közben a lábát is fel emeli és nagyokat nyög Kép

Lányok
a fiam ugynézki apás lesz Kép tegnap este miután haza jött az apja rögtön hozá akart menni mert elkezdet sirni a kezemben és csak apja kezében nyugodot meg én utána le is voltam tojva Kép csak apjával szeretet volna lenni Kép az ö kezében .bár azt mondják hogy a fiuk anyásak de én nem ugy látom Kép bár az is igaz hogy apja egésznap dolgozik és csak este jön haza .

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Csics,

Ilyen sanyarú az anyák sorsa.Kép Egész nap güriznek a Manónak, aztán hazajön Apa és persze rögtön õ lesz a fõ attrakció... KépKépKép

Beszti, Forti

Tök vicces lehet a kis repülõ Manócska. Emília hanyatt szokta ezt csinálni, amikor jó kedve van és valami nagyon tetszik neki.Kép Illetve azt, hogy kezével lábával másodpercenként 10-et kalimpál és hozzá hangosan liheg örömében.Tisztára mint egy kis helikopter...

IlkeKép

Tök jó,hogy jobban vagytok. AZt hiszem én is kérni fogom azt a koszmó elleni kencét a dokitól. Már tele van a hócipõm az olajozgatástól, meg fésülgetéstõl. Képzelem Manónak mennyire elege lehet...Kép

Áfonya

Tényleg nagyon ügyi Réka, hogy ilyen mozgékony...Kép Mennyi idõs most? Tudom hogy minden baba más és más, csak kiváncsiságból kérdem.Én is akartam ma autóval csavarogni, mi is megkaptuk mára, hát nem ilyen mocsok idõ lett?Kép

Lányok

Nagyon trutyi ez az idõjárás.Egyszerûen nincs kedvem kivinni a Manót ilyenkor. Most is esik. Azt hiszem inkább jó nagy szellõztetés lesz belõle, meg gondolom nem tragédia, ha egyszer-egyszer kimarad a séta. Azért még meglátom, ha ötig eláll, lehet hogy elmegyünk apáért.

Képzeljétek, vettem egy babazsákot a Brendonban és nem lehet összekapcsolni a gyerek álla alatt olyan szûk, csak maximum ha megfojtom vele. Pedig állítólag 80-as. Nagyobb zsákot kell venni nekik vagy nem? Akkor hogy megy rá mondjuk egy 74-es gyerekre, ha már Emikére kicsi a nyaknál? Vagy elszabták? Vagy én vagyok hülye? Mindenesetre visszaviszem, és keresek egy másikat, vagy levásárolom az árát.Pedig ennyi pénzért már tökéletesnek kéne lennie! (8490)BRRR....

Na jó, eldugulok.Kép

Nyuszi
Nyuszi
 


Forti!

Jaj, nagyon jól leírtad ezt a hasonlevõs dolgot. Én meg azt hittem, hogy ezt a "butaságot" csak az én Lilim csinálta. Már teljesen kétségbeestem, hogy ha állandóan hátrafelé nyomja a kezét hasonfekvésben, akkor hogy fog feltámaszkodni és játszani? Hiába tettem elõre, Õ már nyomta is vissza. De kb 2 hete változott meg a helyzet, azóta általában elõre teszi és kinyúl a játékokért. (Mármint abban a max. 5 percben, amíg nem ordít hason) Na erre jó pl. ez a fórum, hogy megtudhassuk:nem egyedi a "problémánk".Kép

Áfonya!
Szoval reménykedek, hogy nálunk is mihamarabb megoldódik a helyzet, de Lili még csak a kiságyban emeli a fenekét, ha kitámasztja a lábát a rácsokban. Azért köszi, hogy leírtad, elmeséltem Kép Lilinek, hogy Réka hogy csinálja, remélem tanul belõle. Kép Kép Kép

Ilke!
Örülök, hogy Lili már jobban van, gyorsan gyógyulj meg Te is!

Most lehet, hogy nagyon butát kérdezek, de a koszmó az egyértelmûen látszik? Nyáron, amikor kinn voltunk a nagy fényben, én is láttam Lili fején, akkor olajoztuk, fésültük...stb. De benti fényben, villanyfényben akkor sem nagyon láttam. (elég nagy haja van, fõként középen, ahol a koszmó volt) De mostanában nem látom és nem is olajozom.
Szerintetek kellene? És, ha olyan "ügyi" vagyok, hogy nem veszem észre, annak lehet valami késõbbi következménye, vagy ez inkább esztétikai dolog? (Pl. lehet-e, hogy nem fog úgy nõni a haja, vagy ilyesmi?)

bera
berka
 
 


Örülök hogy nem vagyok egyedül a szupermen hajlamú babámmal Kép Kép Kép Látom elég népes a tábor.

A Zsuzsa által írt pukiról jut eszembe, hogy Levi kedden amikor kúpot akartam neki adni, úgy ahogy van telibe lekakálta a kezem. Kúp be, kaka ki a kezem pedig ott volt. Apuci jót derült a dolgon. Na gyorsan letisztogattam magam, kúp újra, erre jött még egy adag. Gondoltam is hogy elszaladok és veszek lottót. Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Ilke,
azert benyujtottak am a szamlat azert a 4 oraert rogtonKép Ma "fiu-nap" van, munkahelyi buli, gyanitom, en nem 4 oranyit leszek egyedul Rekaval Aztan persze holnap is hasznalhatatlan lesz az Apuka.

Csics,
en is szoktam morogni emiatt, budos arulo kolkeKép Persze, neha jol jon, amikor mar kell a felmento seregKép Irtad, hogy hasonfekve emelgeti a fejet Petike, ezek szerint szepen haladtok?

Beszti, Forti, Bera,
aranyosak leehetnek a kis SupermanjeitekKép

Nyuszi,
most 6-an lesz 5 honapos Reka. Marha gyorsan repul az ido.. En is nezegettem ezeket a babazsakokat, marmint ami setalashoz jo, mert Reka meg az oltozkodes, az ket kulon dolog. De olyan horror aruk volt, raadasul csak egy telet birna ki, hogy lemondtam rola. Lehet, hogy varrok egyet, Reka ugysem latja, milyenKép

bera,
amikor Reka feje volt koszomos /ugy 2 honapos kora korul?/, akkor az nagyon latszott, olyan volt, mintha vastagon korpas lett volna a feje, azaz a haja tove. Biztos ebben is vannak fokozatok, kinek mennyire jon ki.

Forti,
ez a kup ismerosKép Mikor a doki fel kupot javasol, mindig egy egesszel kezdem, amennyi bennmarad a vegen, az ugyis csak fel leszKép

A mai napunk eleg konkret lett, hajnali 3-kor megebredt Reka, enni is kert /koveteltKép/, aztan a szokasos 1/2 8as keles helyett 9ig durmoltunk, Viszont a csavargast rosszul idozitettem, tulsagosan elfaradt es a deli alvast kihagyta. Delutan 4re mar olyan faradt volt, hogfy semmi se volt jo neki, se a szopi, se a babakocsi, se a siras nem tudta alomba ringatni. Aztan nagynehezen elaludt, es most nemreg ebredt fel. Kivancsian varom, hogy alakul az ejszakank ezek utanKép


Remelem, nektek jobb napotok voltKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula a mozgáshoz!Kép Ádám még mindig nem produkálja magát, bár a fenekét már hetek óta "púposítja", de nem mozdul. Viszont háton fekve szó szerint pörög. Irtó hamar fordul egy teljes kört. A Ti babáitok is csinálják?
A hangja még mindig óriási... A közelmúltban amikor jobb idõ volt, teregettem az udvaron, és a csukott ajtón keresztül hallottam, ahogy Ádám kiabál. Nem sírt, csak jókedvûen rikoltozott.Kép
Már alig várom, hogy beszéljen, és neki is írhassam a jó mondásait. Mint ma Noéminek. Épp az ebédlõben vacsorázott, miközben a tévében az idõjárás-jelentés ment. Õ közvetítette nekem a dolgokat:
-Anya, azt mondta a néni, hogy holnap HABOS esõ fog esni...
Aztán megbeszéltük, hogy az a habos esõ havaseseõ.

Ti hogy vágjátok a gyerkõcök lábáról a körmöt? Mert Ádáméról gyakorlatilag lehetetlen, annyira rúgkapál.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Áfonya!

Az a bizonyos "most 6-án" tegnap volt...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Áfonya! Kép

Szoval akarod mondani tegnap lesz 5 hónapos Réka? KépKépKép
(No csak azért tudom ennyire, mert 1 nappal vagyunk fiatalabbak, így ma 5 hónaposak. Kép )

Panda!
Ez a körömvágás nálunk is kész církusz, kézrõl-lábról egyaránt. Általában soha sem sikerül egyszerre túlesnünk rajta. 2-3 ujj ma, 2-3 holnap....stb.

Jó éjszakát, én már alig látok ki a fejembõl.

bera
berka
 
 


Panda
Én mikor hazajöttem a kórházból már nem fájt a hasamon a heg. És most sem érzem már soha mintha ott sem volna.

Forti
Ne aggódjál, hogy a Levi még eszik éjjel. Én is mindig irigykedtem mikor olvastam, hogy már mennyi mindenkinek a végig alussza az éjszakát. A Levi is majd magától elfogja hagyni. Nekem sem lett volna szívem ahhoz, hogy mikor a Petra éjjel felébred és szopizza a kezét, akkor nem veszem ki és ne adjak neki enni. Mikor kiszedtem mindig olyan édesen kortyolgatott.
Különben ma volt az elsõ éjszaka, hogy reggel 6.30-kor ébredt. Csodálkoztam is, hogy már világos van. Remélem most már mindig így lesz mert eddig 5-kor kelt.

Bera
Mennyi a Lilinek a súlya?

Nyuszi
56cm.

Beszti
A Petra júl.16-án született. Hasrafordulni még nem tud, de hasról hanyatt már többször megfordult. Nem tudom, hogy ez tudatos e, de volt már olyan, hogy egymás után háromszor is.
A játékait csak nézegeti de még nem fogja meg. Ha a kocsi ülésbe teszem akkor emelgeti a fejét mintha felakarna ülni.
Majd írom tovább csak most mennem kell mert üvöltés van.

Petra
Petra
 


Lanyok,
en tok hulye vagyokKépKépKép Pedig meg is neztem nemreg, hogy Reka nevnapja /nov. 10/ vasarnapra esik. De annyira nem tudom, mikor hanyadika van. Miota nem dolgozom, jo, ha azt tudom, a het melyik napja van. Ugy remlik, ma a melohelyen is mondtam, hogy most hatodikan lesz 5 honapos, de nem akadtak fenn rajta. Vagy nem mertek szolni?! De feleves dec. 6-an lesz, azt talan tudni fogomKép

Panda,
porges nalunk is van, foleg iccaka. Kethavonta vehetek vastag halozsakot, ha igy folytatjaKép
Koromvagas: eddig csak egyszer vagtam en, amikor szopi kozben elaludt egy parnan mellettem, epp a heten. Kulonben fekveszopi alatt /pilledt allapotban/ Apa vagja le Reka kormet, sot, mi le is reszeljuk, mert allandoan osszekarmolja magat. Viszont epp a heten nezegettem, de a labarol meg mindig nem lehet levagni, annyira nem no. Ez normalis?

Egyebkent sikerult normalisan letenni aludni, ugy fel 9 korul. Apa meg még sehol. Remelem, nem ebreszti fel Rekat, ha "hazaesik"Kép

-Afonya
afonya
 
 


Petra!

Akkor tényleg nem egyformák, mert Nátán tényleg nagyon aranyosan játszik. Ma végre oldalt is fordult, ráadásul olyan természetességgel, mintha ö ez mindig is tudta volna, csak nem mutatta. Lehet, hogy tényleg igy volt, és csak velem játszik?KépKép Ezek a csöppségek!!

Panda!

Álmában...
Beninél nálunk a "Miböl készül..." kezdetü mondat a nyerö. Miböl készül: a tej, az alma, a kenyér, a hús és minden más. A tej szerinte ugy készül, hogy a bácsik beleteszik dobozba.Kép Teherautó meg bolt (mi megvesszük) is van a képben, de tehén sehol!KépKép Még a tojás és a tyúk kapcsolata sem tiszta neki, pedig a nagymamájánál vannak tyúkok és szedett össze ö is tojást. Képzelem, mit gondolhatott, honnan kerültek oda!Kép

Nyuszi!

Az a babazsák egyéretlmüen el van szabva!!!Kép
Nekem is van több ilyen alkalmatosságom, ami 80-as. Kisebbet nem akartam venni Beninél (ö is nyári, májusi gyerek), most még egy kicsit nagy Nátánnak, viszont a kisebbeket hamar kinöné, és még 80-as méretü korában is vigan hordhatja majd (feltéve, ha addig nem lesz meleg hozzá), ezt a Beninél kipróbáltuk!

Ja, nem is irtam, végül múlt csütörtökön mégis kijött Nátánon is a bárányhimlö. Épp jókor, mert az oltást még szerencsésen megkapta. Semmi különösebb nem volt vele, se láza, se semmi.Kép Söt ugy tünik, nem is viszketett neki, mert nem próbálkozott dörzsölni. Sok pötty volt a fején, meg sok a pelusában a fütyiénél, de máshol nem is igen, csak egy-kettö mutatóba. Mostanra szépen beszáradtak, csak néhány nagyobb csunyus még (de már nem fertözünk).Kép Ma az is kiderült, hogy a szomszéd kisifú az óvodából hozta haza (az óvoda ajtaján ki van irva, hogy járvány van nálunk)... Azt nem tudom, hogy mi sikeresen megfertöztünk-e valakit, mert pont aznap, amikor du. kijött rajta az elsö pötty, egész nap mászkáltunk. Igaz, cseppfertözéssel terjed, Nátán meg nem volt náthás, meg amugy sem került rajtunk kivül senki közel hozzá...
Holnap vagy holnapután kellene vásárolni menni, de nem tudom, mit csináljak. Egyedül nem tudok elmenni, föleg a szopi miatt (uttal együtt 2,5-3 órás elfoglaltság), de azért sem, mert kell a férfierö: egy hétre szoktunk elöre vásárolni, idönként nagyobb dolgokat (karton tej...), viszont nem tudom, hogy mások mit szólnának a pöttyeihez. Ugyan biztos nem fertözz már. Ti mit gondoltok?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: