Új privát üzeneted érkezett!

Hali Mindenkinek!

Nekünk jól telt a mostani éjszaka, nem ébredt fel Dani, csak reggel 8kor, ,amikor Apa munkába ment. Szerintem ilyenkor a vidéki nagyiékat piheni ki, mert ott egész nap nyúzták, hol apukám, vagy anyukám, na és persze a fõ, a hugom... persze Dani nem bánta. de már megfigyeltem, ha hazajövünk tõlük, akkor kezdõdik nála az akklimatizálódás, ami alvásban nyilvánul meg.

Mi a Brevi etetõszéket a "Megatojgliban" vettük.

Én orrcsepnnek az anyatejet hallottam a legjobbnak, de megkérdezem a dokinõnket arról, amit írtatok, meg persze az infrát is.

Orrszívó porszívóból milyet érdemes venni, név, típus, és kb. milyen árban vannak, hol lehet kapni, patika?
Ezzel a ballonossal szerintem is az a baj, hogy elõlrõl kiszedi ugyan a cuccot, de a fenti, mélyebb részeken, mindig bentmarad. Mondjuk annyira nem nagyon náthás, mert simán szopizik, minden nehézség nélkül. Szerintetek az LG Tornado porszívóra ráköthetem majd az orrszívót? Nem lesz túl erõs? Mondjuk vannak fokozatai neki, ,majd nem a turbóra kapcsolom, na meg elõtte én is kipróbálom, úgyis én is még náthás vagyok.

Képzeljétek, a Dani ha leültetjük, akkor minden segítség nélkül egyenesen ül! Annyira cuki, , ahogy egyensúlyoz, ha meg eldõlne, akkor a kis kezével visszanyomja magát. Ez tart kb. 5-10 percig, aztán puff, eldõl Kép Forogni csak nagy ritkán szoktunk hasról hátra még mindig... Viszont ma 4kézlábra állt, csak a tenyere és a talpa volt lent, Dani meg kinézett a keze között Kép

pussz, mindenkinek szép napot!

gumicukor és 1 nap híján 26 hetes Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Most már az én profilom is elérhetõ végre.
Tettem fel Daniról egy képet a karácsonyi ajándék hintájában. Az a sok párna a kitámasztás végett van, , mert még nagy neki egy csöppet az ülõke.

most megyek, mert ébredezik

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Mi a csuda van ma? Ez a gyerek reggeli után visszaaludt, majd felkelt tízóraizni, kicsi játék és még mindig alszik. No nem panaszkodom, csak nagyon szokatlan...(Lehet, hogy ez a hülye esõ?)

Gumicukor!
Nagyon aranyos Dani a hintában. Én is nagyon szeretnék egyet Lilinek, de apa nem nagyon akar belefúrni az ajtófélfábaKép Ti hogy csináltátok? (Valahogy csak rá kellene venniKép ) Vagy nincs valakinek olyan hintája/ötlete amihez nem kell nagy hatalmas kampókat befúrni?

bera

Ja és üdv az újaknak!!Kép Kép Kép
berka
 
 

 
 

ÁfonyaKép

HeheKépKép Nem emlékszem már pontosan mikor ébredtKép Biztos hogy összekevertem az õ ébredését, és az én felkelésememt, de igy dél felé már meg nem mondom melyik idõben történtKép Hiába no, az eszem megmaradt kismamásnakKép

Gumicukor!

Én is úgy féltem, hogy kiszivja az "agyát" a gyereknek, de amikor kicsit logikusan belegondoltam, rögtön rájöttem, hogy nem adnának ki olyan szerkentyüt orrszívó gyanánt ami kárt tenne a kicsikben. Az enyém totálisan müanyag és a márkája... Arinna pórszívó-orrszívó. Én a bõrömön próbáltam ki és nem is éreztem szívást, igaz eléggé el van vékonyitva a csõ, hogy azért mégse olyan erõvel szivjon. A gyerek egy szó nélkül türte. Ha fájt volna neki biztosan orditott volnaKép Ja nekünk meg Deawoo takaritógépünk van, annak is van ereje bõven, ráadásul még fokozat sincs rajta. Egy dolgot kell csinálni: Vana pórszivó csövén egy kis elzárható nyílás. Ha több fars levegõt szív annál gyengébb az orrszívónál az ereje. Tényleg nem kell tõle tartani, persze én is nagyon be voltam tojvaKép De amikor a fiam orrából annyi trutyit szívott ki amit én nem is láttam, és szó nélkül, akkor már totálisan megnyugodtamKép

Na jól van elég már a pórszivózásból:9
sasha

Kép
sasha
 
 


Áfonya!

A Brevit a Megatoys árulja, viszont ha már etetöszékröl van szó: nekünk is hasonlóan jó székünk van (állitható magasság, levehetö tálca, 4 fokozatban dönthetö ülés, biztonsági öv), mi tényleg a Brendonban vettük 3 éve, már Beni kinötte, most Nátán ücsörög benne (még enni nem evett benne, viszont nagyon jól tud nézelödni). Peg Perego márkájú, most már van duplatálcás is, ami szerintem nagyon praktikus. Igaz, az egyik legdrágább ülés, de nálunk nagyon bevállt, és nem is látszik nagyon megviseltnek, pedig 3 év alatt elég sokat megélt. Nátán még nem tud ülni, de mivel dönthetö, bátran beletehetem.Kép

Nyuszi!

Kitartás. Nálunk Nátán egyik este elaludni nem akart, csak kézben volt neki jó, mindenre orditott. Volt egy jó kis néhány napos szopisztrájkunk, amikor éjszaka egy csomószor evett, viszont nappal vagy vigyorgott a szopi helyett vagy orditott, pedig biztos éhes volt, de egyszerüen nem kellett neki. És mára megint egy nagyon aranyos bogárka, aki csak egyszer kelt fel éjszaka (ez nálunk nagy szám).

Tényleg: az én helyemben ti mit csinálnátok. Nálunk is kellene valami altatási szoktatás lassan (bár végül is pont a ma éjszaka minden rendben volt, de korábban 3-4-szer is megébredt). Viszont könnyüszerkezetes házban lakunk, a gyerekek és a szomszéd hálószobáját csak egy fal választja el. Már beszereztünk egy bébiörzöt, hogy meghalljuk, ha valami van, de mit csináljak az altatással? Nem hiszem, hogy akár 1-2 perc sirást is tolerálnának az éjszaka közepén, nemhogy 30-40 percet (ahogy Panda irta). Máshová nem tudjuk telepiteni az ágyát még erre az idöre sem.
De jó lenne, ha nem is kellene semmilyen módszer, csak végre átaludná az éjszakát.

Orrszivó: nekem Csöpi van, ennek csak a vékony csöve müanyag, a többi üveg. Volt teljesen müanyag is, de ezt valahogy sokkal higiénikusabbnak érzem.

Ma megvolt az elsö kiskanál alma, hát ezt a köpködést és fintorgást.KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,
Biztos hogy volt tegnap valami front mert egesz nap osszesen 2 orat aludt Alex ami tol eleg szokatlan.Este elaaludt 10-kor bar ejfeleig meg megebredt egy parszor de visszaaludt 7-ig.
Az uj dolog nalun khogy allandoan tomkodia kis oklet a szajaba.Meg nem nyalzik de ez mar a fog elojele??Mert eddig soha nem csinalta.

Egy kerdes a fejtartasrol.Alex nagyon szepen tartja mar a fejet,csak ha felveszem a kisagybol es nem tamasztom meg akkor meg hatrahajlik neki.Szerintetek ez ok igy 12 hetes korban.???

Brokkoli,
Persze hogy normalis ha bukik persze ha nem tul sokat.Olyankor csak moho aztan persze nem fer a pocijaba.Sokan csinaltak azt hogy megtamasztottak konyvekkel a fejenel a kisagyat.Allitolag ez segit.Mindegyik nap mas,meg nalunk is ugyhogy ez igy lesz meg neked is egy par honapig : ))))

Conti,
Bar en meg messze vagyok az etetoszektol,de tavaly a noveremnel sokkal jobban bejott az olben etetes kezlefogassal kombinalva.

Bringa,
Hat ez fantasztikud hogy Hanna mar maszik ilyen koran,gratulalok!!!

Gumicukor,
En sem mernem infrazni az meg tul eros sugarzas a picinek.Nekem is ez a tenfervizes sprae van es az orrszivot barhol lehet venni,bababoltokban+patikakbak,kb 1300 ft volt.
Bar meg nem kellett hasznalnom egyiket sem,de ha beteg a baba ti hanyszor szivjatok ki az orrat???lehet ezt tulzasba vinni??

Ti hol szilvesztereztek???
Mi mindenkepp otthon lettunk volna de sajnos a vendeg par beteg lett ugyhogy 3-an leszunk: )))Bar majdenm minden nap fent vagyunk ejfelig ugyhogy ez sem lesz valalmi szokatlan: )))

Na megyek ebedelni mig alszik Alex.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Nyuszi,
Hát elvileg ma melegfront van, lehet, hogy ezt érzi Emi. A vendégségek jótékony hatása nálunk is érzõdik, tegnap volt a csúcspont akkor már ölben sem volt el Lili, csak ha aktívan játszottunk vele. Szerencsére ma már javult a helyzetKép.
Ma délelõtt miközben a hajamat szárítottam, odatettem Lilit a fürdõajtóba az etetõszékben, hát hogy milyen mosolyokat kaptamKép? Teljesen jól elvolt, még a két játékát amit odakészítettem sem méltatta figyelemre annyira lekötötte, hogy ilyen magasan ennyi mindent lát. Mert hát ugye eddig az autósülésben volt ilyenkor.

Judy,
Köszi a jókívánságokat! Nektek is minden jót kívánok!

Áfonya,
Mi is a Mega Toysban vettük, máshol is voltak, de szinte csak olyanok amin tyúkok és malacok voltak, hát én olyat nem akartam, ezért elmentünk a Soroksári üzletbe és ott találtunk olyat ami a profilomban is látszik.

Rzsuzsa,
Ismerõs ez a hangoskodás. Mi mostanában minden reggel arra kelünk, hogy Lili egyszer csak elkezd hihetetlen hangosan nyögve kiabálni, nem tudom jobban leírni. Valami borzasztó hallgatni, ezért gyorsan átkerül ilyenkor a mi ágyunkba, hogy eltereljük errõl a figyelmétKép.
Nagyon jó a kép! Ügyi vagy.

Gumicukor,
Mi a MegaToysban vettük az orrszívót. Pisze a neve és 1250.-Ft-ba került. Ennek a két vége üveg, ami azért tetszik, mert minden használat után ki tudom fõzni és akkor nem kerül vissza a nózijába a baci. Egyébként nekünk is elég erõs a porszívónk (Elektrolux) és állítani sem lehet az erõsséget. De ami mennyiséget kiszívott Lili orrából az meggyõzött, hogy jó ez így. Egyébként a dobozra rá van írva, hogy újszülött kortól használható.

Egy kérdés:
Múltkor volt nálunk a doki és felírt Lili piros foltjaira Elocomot, használ valaki ilyen krémet?

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke!
Az Elocom szteroidos kenõcs, csak akkor használd, ha muszáj! Noéminek is kellett egyszer ezzel kenni a hajlatait, mert vmi ekcéma jött ki rajta, de felhívták a figyelmünket, hogy csak icipicit szabad rá tenni, és amint lehet abbahagyni. Igaz, 2 kenés után elmúltak a pöttyök.

Azt hiszem, mi is veszünk egy porszívós orrszívót. Eddig elektromosat használtunk (Pesztonka), de egy csomószor nem is szívott ki semmit, pedig hallottam, hogy a gyerek orra tele vanKép. Ilyet inkább ne vegyetek. Jó drága, majdnem 5000 Ft, és csak akkor ér valamit, ha már magától is kijönne a fikusz.

Ádám is kitett magáért alvás ügyben. 1/4 9-kor kelt, fél 11-kor már aludt, és negyed 2 után ébredt. Mikor fog elaludni délután? Ja, és este nagyon bõgve aludt elKép.

Judy!
SziaKépKépKépKép!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

VÁÁÁÚÚÚÚ....Kép
Már fél órája alszik!!!KépKépKép
Végre tudtam ebédelni is, meg rendet rakni.Egész délelõtt rajtam lógott olyannyira, hogy futva mentem ki mindenért a szobából, mert rögtön raplizott, hogy hogy merem ott hagyni. Remélem most alszik vagy 2 .....órát.....

akartam írni ,de közvben megint felébredt .Igaz, most játszik a kiságyban.

Ilke és etetõszékesek

Nehéz darab az etetõszék? Azért kérdezem, mert Apa elutazik egy másik kontinensre 2 hétre Kép . Szóval még elõtte elvitessem magunkat a Megatoysba, vagy elbírom egyedül is? Fel a második emeletre....


Petra2-Ági

Fogacska még nálunk sincs, habár lehet hogy ez a mérhetetlen nyafkaság annak az elõjele....Kép A forgás meg egyik napról a másikra jött. Megy mostanra ezerrel. Sõt már arcon kúszást is produkált, mikor el akarta érni az egyik játékot.

Gumicukor

Ez a hinta engem is nagyon érdekelne. Bár lehet, hogy az etetõszékkel most elleszünk egy darabig...Kép

Beszti

Köszi a biztatást, csak iszonyú tehetetlennek érzem magam, mikor nem tudok rajta segíteni...meg aztán leszakad a hátam a kis seggét cipelni egész nap.De mint Ilke is írta korábban az aktiv foglalkozás leköti.Ezt a levelet is csak háromszori nekifutásra tudtam megírni.Kép

Még jövök
Nyuszi
Nyuszi
 


Panda, az elado anno nekem is azt mondta, a Pesztonkarol rosszak a tapasztalatok.
Beszti irta a Csopi orrszivot, a Megatoysban epp akcios decemberben /etetoszek utan keresgeltemKép/: 1290 Ft kuponaron.

Panda,
Reka is rengeteget aludt ma, gyanitom, ha ma lenne szilveszter, nem lenne gond a musorralKép Mi gyerkoccel egyutt megyunk egy barati, szinten babas parhoz, babarabdi lesz, mert jon még par "csaladka". Kivancsi vagyok, milyen lesz. Kicsit tartok tole, hogy Apanak jo buli, nekem kisse faraszto. Aztan masnap valoszinuleg O lesz faradtabbKép

-Afonya
afonya
 
 


Ja, azt meg nem is irtam, hogy miota melegebb van, mezitlab rohangalok itthon. Hat a gyerek meg van orulve a labujjaimertKép Akkorakat sikongat, vigyorog rajta, ahogy mozgatom neki, hogy csak lesek. Tudom, olcso jatek..Kép
-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Így utólag kívánunk mindenkinek boldog karácsonyt és elõre boldog új évet!
Kép

Hát nálunk elnézegette Ádám a fát, de csak az égõsor miatt. Roppant módon csípi a lámpákat, meg mindent, ami világít. Az ajándékai közül a babygym-mel jól elvan, bár még nem köti össze, hogy a kis játékok azért mozognak, mert Õ kalimpál a kis kezeivel. De tetszik neki, ahogy mozognak a feje felett.
Hát nálunk az együttalvás olyan, hogy mi a babával külön szobában alszunk. Próbáltam, hogy magára hagyom a szobájában, de akkor meg az apja ébredt fel, hogy én éjszaka folyton mászkálok a másik szobába, ahányszor Ádám nyikkan. Így most a fiammal alszom, de külön ágyban.
Orrszívó: nekünk is csöpi porszívós orrszívónk van, nekünk is bevált. Van Nuk ballonos is, de nem ér semmit. Naponta egyszer ki kell takarítani Ádi orrát, mert nagyon száraz a levegõ és minden lerakódik benne, és ez a porszívós jól kiszed mindent.
De már nagyon várom, hogy éjjel mikor aludna többet! Mert 3-4 óránként még mindig felkel enni. Pedig már 8-9 deci tejet is megeszik egy nap, igaz még mindig üvegbõl. Pedig mindenap cicire teszem, de nem hajlandó. Tök éhes, de akkor is hagyja, hogy kicsússzon a szájából, nem harap rá egyáltalánKép
Kapott Gripe Watert, mert õ is olyan kis hasfájós, olyan nehezen lehet büfiztetni. De úgy néz ki, hogy ez segít rajta. De nem merek neki sokszor adni, csak kétszer egy nap.
Sasha!
Te adod még Gabinak? És milyen tapasztalataid vannak ezzel kapcsolatban?
Na meg nálunk is megvolt az elsõ vedégeskedés! Eddig mindenki ide jött, de most mi mentünkKép Ádám élvezte, hogy mindig dajkálta valaki a fenekét, igaz jól el is fáradt, pedig csak 4 órát voltunk oda.
Na megyek, próbálok pihenni, amíg alszik a fiam.

Sziasztok!

Betti és Ádám(aki pont január elsején lesz 8 hetes)

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Áfonya!

Áruld már el hogy csináljátok ezt a gyerkõcös bulit! Mi is gondolkodtunk rajta, de valahogy nem tudtam kitalálni. Pl. egy másik szobában fektetitek le a gyerekeket? Tudnak vajon aludni, ha nem a helyükön alszanak? Nem ébreszti fel õket folyton a hangoskodás? (ami azért velejár a bulinak) Most úgy érzem, hogy jó lett volna belevágni...de végülis maradunk itthon. Esetleg majd a tapasztalatok is érdekelnekKép

Ezzel a Pesztonkás orrszívóval mi is bevásároltunk....

Ilke! Az Elocom az tényleg szteroidos krém, nekem a férjem használja, mert nagyon száraz és gyulladásra hajlamos a bõre. Neki is azt mondták, hogy csak módjával... Mióta Lili megszületett nekem is ekcémás a kezem (illetve így diagnosztizáltamKép, mert orvos még nem látta.) Amikor nagyon ronda én is használom, hatásos is.

Rzsuzsa! Aranyos a kép! A forgásról: Lili is volt úgy, hogy megtanult valamit, aztán utána jó darabig nem csinálta, majd ujrakezdte.

Betti!
Mi is használtuk a Gripe Watert, mihelyst lehetett. Alig bírtuk kivárni, hogy 1 hónapos legyen Lili. Nyugodtan használd annyiszor, ahányszor rá van írva.(azt hiszem napi 6X). Nekünk hatásos volt és ráadásul nagyon szerette a kiskanálból kiszopogatni. Sok kisbaba utálja, mert ez tulajdonképpen kaporolaj (vagy mi a szösz)és elég erõs íze van, de lili szerette.

bera
berka
 
 


Hali!

Na vettünk orrszívós-porszívót, olyat, amilyet sasha is használ Arinna márkájút. Patikábnan vettem. Elõtte felhívtam a gyerekorvost, ajánlotta az Sterimar orrsprét is,amit ti is írtatok. Porszívózás elõtt be kell fújni vele, majd porszívózás után is, sõt lehet infrázni is, mert nem erõs a sugárzása.
Az orrszívást elõször magamon próbáltam ki, nem is volt olyan rossz, csak aztán a gyereken. Tényleg nagyon szépen kiszívta a cuccost, és egy szava sem volt közben, sõt, még az orrsprét is jól tûrte. annyira örülök neki! köszi mindenkinek a tapasztalatokat!

Babahinta
A szobánk belmagassága kb. 4 méter. Az ajtófélfában van 2 kampó, azon van a hinta. de ezen a kampón még a Dani nagypapája is hintázott valamikor, szóval ez nem friss fúrás... Dani nagyon szereti, amint a képen is látszik Kép

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Köszi a gratulációkat Kép. Azt már látom, hogy tanácsokért ide is érdemes lesz fordulni, mert sok tapasztalatototk van már Kép. Persze anyósom is biztos sok jó tanáccsal ellát majd KépKépKép. (megj.: azért többnyire tényleg jó tanácsokat ad, úgyhogy véletlenül sem akarom én bántani Kép).

Panda: igazad van, igyekszem megfogadni a tanácsodat Kép.

Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek!

Hayimpapa és Hayimmama (akit talán már 4 nappal császár után hazaengednek a kórházból), no meg persze a majdnem 4 napos Márk kölyök Kép

Hayim Apuka
hayimpapa
 
 


Hû, köszönöm a krémmel kapcsolatos válaszaitokat, nekem sajna a doki ezt nem mondta. Egyébként eddig 2x kentem be vele Lili nyakát hátul és tényleg elmulasztotta a pirosságot.

Nyuszi,
Szerintem vegyétek meg együtt, mert a mienk olyan nagy dobozban volt, hogy alig lehetett megfogni.

Szilveszterrel kapcsolatban, mi is itthon leszünk édes hármasban, mi tegnapelõtt kibuliztuk magunkatKép.

Most jöttünk haza az IKEA-ból és képzeljétek összefutottunk ott a Halacskáékkal! Nagyon édes a babájuk, rengeteget mosolygott Lilire.

Puszi,
Ilke és Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Babahinta
Szerintem lehet olyat is venni ami mint egy kar kapaszkodik meg az ajtofelfaban,legalabis kulfoldon igen akkor gondolom a Brendonban is.

Ilke,
Na kiprobalom En is azt hogy odaviszem hajszaritas kozben Alexet mert ahogy meghallja hogy kint valamit tevekenykedek nelkule maris hianyolni kezd.

Nyuszi,
Huha az nem elhet egyszeru,mar en is gondolkodtam hogy mi lesz akkor ha mar nem fog delelott sokat aludni.Azt hiszem akkor elmarad a fozs meg ilyenek.En mindig ugy csinalom hogy delelott mindent elvegzek es delutan mar csak a gyereke meg az apjae vagyok.

Fodbetti,
Nyugodtan add a GripeWatert mert ez nem gyogyszer csak gyogyhatasu keszitmeny.Es mindenkepp boiztesd meg ha nehezen is csinalja mert pont attol lesz hasfajos.Nalunk mar nem kell mert bar csak ritkan volt a kapott tejtol de mar az is elmult: )))

Hayimpapa,
Iztosan hazaengedik oket es akkor egyutt bucsuztatahatjatok az O evet ,engem is 4 nappal a csaszar utan engedtek haza.
Bar elso ejszaka ugysem fogtok nagyokat aludni ugyhogy majd ra lehet fogni a szilveszterre.

Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

"Kispapa" is udvozol Benneteket, ugyanis ma elmentem etetoszeket venniKép Persze ez ebben a formaban nem igaz, nem tudja, hogy innen meritettem az otletet. Haaaat.. ahhoz kepest, hogy az elso boltban azt mondtam, hogy az elso sorban levo szekek nem erdekelnem, mert 40-ert nem veszek etetot, ahhoz kepest a masodik boltban csak sikerult megvennem egy Peg-Pérego Prima PappatKép De itthon megmagyaraztam, miert is jobb ez, mint a tobbi. Es mivel egyedul voltam vasarolni, igy el is hittekKép
Most epp az a furcsa helyzet allt elo, hogy a gyerek mindjart megeszi az etetoszeketKép

bera,
hat van még nehany homalyos pont a buliban, ez teny. En mar lestoppoltam a kisagyat alvasra Rekanak, mivel O a legkisebb, legalabb a fejere ne lepjenekKép Ha mar elaludt, akkor elvileg jol alszik, nem zavarja a zaj. /A szamitogep is az O szobajaban vanKép/
Majd meselek, mik a tapasztalatok. Ha tulelemKép

Kepzeljetek, mar rendesen felul, kozepen tamaszkodik csak egy kezzel es hihetetlen modon elvezi. Egesz nap ezt gyakorolja. Csak ul es mosolyog, tunderi. Mondjuk, ulesbol "kikaszalodni" meg nem igazan tud, nagyokat tud borulni.
Nem dicsekves am, tudom, hogy nem nagy kunszt, csak inkabb amulat, hogy egyik naprol masikra mennyit tanulnak /elso gyerekKép/, barcsak nekem menne ennyire. A felulesben is kiegyeznekKép Epp elhataroztam, hogy valamit kezdek magammal lassan, mert ugy eltunyultam, hogy az mar szegyen. Csak ilyen szoptatos mellekkel eleg korlatozottak a lehetosegekKépKép

Hayimpapa, gratula. A fogratulat keretik atadni persze HayimmamanakKép

Hinta: en lattam most a Brendonban olyat, ami allvanyos, az ajtokimelo.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

MeggyógyultunkKép! Teljesen tiszta volt a tüdeje a kiscsajnak, olyan boldog vagyok, remélem nem látunk dokit egy ideig, és végre nem kell kínozni Annát a különbözõ szívó, fújó rettenetekkel. Szegénykét úgy sajnáltam, reggelenként felébred nagy vígan, és akkor jön anya a hörgõtágítóval, orrszívóval, orrcseppel felfegyverkezveKép.

Minden prüszkölõ babusnak jobbulást!

Gumicukor,
én infráztam Malackát, ráadtam a napszemüvegét, aminek leragasztottam az üvegét leukoplaszttal. Hááát, nem mondom, hogy imádta, apa fogta, hogy ne vegye le, de jót tett neki a lámpázás.

Nyuszi,
szerintem jobb, ha Apa cipeli az etetõszéket, mert van súlya. (bár gurítható...Kép)

Betti,
Gripewater nekünk is bejött, Dávidnál használtuk, õ nagyon hasfájós volt.

Beszti!
szerintem szólj elõre a szomszédnak, hogy szerezzen be füldugót egy pár napraKépKépKép, és aztán mindent bele!

pusz mindenkinek
Zulu+Anna+Malacka

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Gumicukor!

Mi szinte az elsõ héttõl használjuk a pórszívós orrszívót, mert Emma bukós volt, telement az orra mindíg kajcsival. A sima elektromos orrszívó semmit sem ért, a porszívó kiszívja gyorsan. náthás még nem volt, én kb 2-3 naponta mikor látom hogy van az orrában van valami, kiszívom. Érdekes hogy kisebb korában mindezt egy hang nélkül tûrte, mostanában viszont ordít rendesen. Amúgy a fürdésnél ugyanez van, eddig szerette, most egy hete sír. Úgy látszik kezdi felmérni hogy mikor mi történik vele.

Együttalvás-külön alvás téma: Nálunk Emma rögtön külön szobába került, igaz bébi-örzõvel és légzésfigyelõvel felszerelve. Nekünk bevált.
ost karácsonykor volt alakalmunk kipróbálni az egy szobában alvást, mivel a nagyzülõknél nem volt külön szobája. Az eredmény: Õ ugyanúgy aludt mint itthon (éjféltõl 8-ig), bezzeg én állandóan felébredtem az éjjeli szuszogására, mozgásraKép Úgyhogy maradunk a külön szobánál. Kép Amúgy nálunk is az a helyzet amit Kataa írt,ha sír, akkor az se nyugtatja meg ha egy ágyban van velünk, ha meg alszik akkor bárhol alszik.

Hayimpapa!

Gratulálok!!! Még a másik topikból emlékszem rád, nagyon tetszik hogy van ilyen lelkes kispapa, illetve most már apuka!!!

Brokkoli!

Ne aggódj, ha nem alszik olyan sokat nappal. Emma se alszik nappal szinte semmit, egész kicsi kora óta (max. 2-3 órát), eltekintve egy két rendkívüli naptól. Viszont éjjel alszik 8 órát már kb 2 hete, és elõtte is éjjel aludt csak akkor még felkelt enni egyszer.

Képzeljétek Emma tegnap óta kezd érdeklõdni a baby gym iránt. Neki eddig is volt, de nem nagyon foglalakozott vele, most meg próbálja tudatosan érintgetni a figrákat. Persze még nem köti le túl sokáig, de azért mégis.) Viszont oldalra egyáltalán nem próbál még fordulni. Lehet hogy azért mert amúgy is utál hason lenni, még ha mi fordítjuk is oda? Szerintetek 12 hetesen ez nem baj, hogy még semmi késztetése ilyesmire? Viszont hanyatt lelkesen rugdos a lábával.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ilke!

Képzeld mi ais ilyen Elocom -ot kaptunk Emma fejére, mert van rajta valami pikkelyes hámlás, de nem koszmó. Hát én elolvastam a használati útmutatót és megrémültem. 5 napig kentem vele a fejét, nem használt semmit. kérdeztem az orvost, azt mondta kenjem tovább. Hát bevallom én nem tettem, mert én úgy értelmeztem a leírását hogy valami hormon tartalmú és amíg használtam lett egy ilyen enyhe folyás az Emmánál, amitõl jól megijedtem...szóval én nem szimpatizálok ezzel a szerrel. Mondjuk nekem mivel a fejét kentem elég nagy területet kellett bekenni.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ilke, Mano,
szerintem keressetek ra itt a babaneten az Elocomra, sok rosszat irtak mar rola, koztuk en is.
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Beszti,
nekem az egyik könyvemben az van (az Aludj jól, gyermekem-ben), hogy ilyenkor át lehet/kell menni a szomszédhoz, a helyzethez kellõ komolysággal elõadni, hogy most jöttök a dokitól és valami olyan baja van, amitõl nagyon sír, nem tudtok gyógyszert szedni rá, stb. és nagyjából egy hét alatt elmúlik magától is. Vagy valami ilyesmiKép.
off: táblázatügyben majd várom a leveledKép. on

Mi a tavaly szilvesztert egy ordító 6 napos pólyás társasgában töltöttük: apa fõzte éjfélkor a cumit, én nyugtattam. Azóta egy ördögien komisz, imádnivaló és gyönyörû csajszi lett.Kép

Üdv
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Beszti
örültem, hogy már a táblába is felkerültünk. Hiányzó adataim 26 év, Érd

Kataa
Az én kisfiam is az öklét szereti. Próbáltam párszor a cumit, de egyáltalán nem érdekelte, úgyhogy nem is erõltetem. Gondolom az ujjacskáját még nem találja meg, csak a kis kezét tudja a szájába tömni. Eleinte azt hittem éhes de van mikor evés után csinálja.

Betti
Mi is úgy csináljuk, mint Te, én a fiammal alszom, de külön ágyban. Persze úgy 3 hónapos kora körül szeretnék visszaszivárogni a férjem mellé...Gergõ csak egyszer kér éjjel, 2 óra körül. Szép mennyiség a 8-9 dl tejcsi. Az én fiam 7,5 dl-nél többet még nem evett.
Tényleg, szerintetek hányszor és mennyit kéne ennie a babának? A védõnõ azt mondja minimum 6-szor egyen, de nálunk sokszor csak 5 evés jön ki. Nincs szívem azért keltegetni, hogy egyen. A súlya szerintem jól fejlõdik, 2 kg-ot gyarapodott a két hónap alatt és mosolygós, jókedvû baba. Pedig az evés nálunk is kínlódás, mivel kevés a tejcsi. Kb 2/3-nyi anyatej mellé 1/3-nyi Bebát kap a kisfiam. Én a Szoptanítot használom, így a cicirõl kapja a pótlást is, kicsit be van csapva a baba.
Majd a héten megkérdezem a dokit, hogy kell-e erõltetni a 6. evést, úgyis jön a védõoltás miatt.

jó éjszakát mindenkinek

Judy
Judy
 


Áfonya: mostanában Juli is sokat alszik. Én nem szoktam bolygatni, mert hadd aludjon, ha neki úgy jó... (aszongyák a családban, hogy túl engedékeny vagyok- én- hát hülyék ezek??!!)

Zsuzsa: itt is esett tegnap, ennek örömére jót sétáltunk Fortival Kép Vagy 2 órát Kép A gyerköcök aludtak, mi meg áztunk.

Beszti: szuper a táblázat, ez a "NEW" meg kifejezetten király KépKépKépKép

Etetöszék: nekünk Peg Perego Prima Pappa van, a Jézuska hozta. Több fokozatban dönthetö hátra, és Juli imádja. Meg etetni is ebben lehet a legnormálisabban. Most a majdnem fekvö pozicióban van, és látszik rajta, hogy kényelmes neki.

Most nem tudok tovább olvasni, mert mennem kell a közértbe, de délután még próbálom bepótolni Kép

Mindenkinek boldog új évet kivánok, nagyra növö, boldog babócákat, nyugodt éjszakákat Kép

zsani
zsani
 
 


Szisztok Lányok
bocs hogy eltüntem de kispapáztam-papázok mivel itthon van szabin de azért olvasni olvaslak beneteket csak irni nem volt idöm .

Kataa
milyét támasztod meg a fejét vagy a hátát? elméletileg még nem baj ha nem tartja a fejét stabilan de szerintem nézesd meg egy gyerekneurogusal ha nagyon aggodsz jobb tudni hogy nincs semmi baja .

orszivás:
nekünk is orszivos-porszivonk van és nekünk is bevált én petikének sima sóoldatal mosom át az orrát + orrcsepp viszont nem igazán tetszik az orrszivás neki mindig sír Kép

Lányok
a nyafizás, sírás az nálunk is megy minden nap amiota jön a fogunk no meg azért mert megfáztunk elkaptuk apátol a náthátKép és egyre inkább utálunk egyedül lenni csak az nyugttatja meg ha ott vagyok vele egy légtérbe különben jön a aja-aja hivás mert hogy mindig ezt mondja ha hiányol Kép no meg vadul forog össze visza háton és hasra de a hasárol még nem tud vissza fordulni és ilyenkor megint sírunk és segitségért kiabálunk Kép .

KELLEMES SZILVEZTERT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNUNK
Csics és Petike Kép
csics
 
 


Jó reggelt all!

Áfonya!

Ma 6-kor kelt a manóm! Akkor ezek szerint tegnap senem fél6-kor és senem fél 7-kor, hanem akkor is 6-kor!
De legalább tegnap magától visszaaludt, most meg itt nyafizik. Úgy nézem ma nem "úszom" meg az altatást.

Gabi is nyúlkál ha van "felette" valami szines és zörgõKép Ez többnyire a pelenkázó feletti polcra erõsített mikulászacsiban merül ki, mert más nem nagyon érdekliKép A csörgõ bigyók nem nagyon kötik le, pedig van neki -így karácsony után - vagy 10 csörgõ kütyüjeKép Holnap lesz 12 hetes a drágám, de még õt sem nagyon vonzza a megfordulás, vagy az ilyenek! De bõszen gagyog, most inkább nyafog, panaszkodik /közben meg elaltattam/ álmos volt a szentem!Kép
Én is megyek, nyávog az a fránya macska, bár nem tudom mi a baja... megyek kideritem
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a Gripe waterral kapcsolatos írásokat! Hát Ádámnak töményen nem jött be, visszaköpte az egészet, aztán jót vigyorgottKép De kitoltam vele, egy kis tejjel összekevertem, úgy megitta.
De most meg náthás lett a drágámKép Szörcsög, köhécsel és enni se annyit eszik, amennyit szokott. Szívom az orrát ezerrel, nézem nehogy lázas legyen, remélem nem kell orvoshoz vinnünk.
Judy! Szerintem ha minden ok a babával, akkor Õ tudja, hogy mennyit eszik. Ha ötször, akkor ötször. ha éhes lenne, biztos többször kérne! Egyébként hány kiló a fiad? Majd írd már meg, hogy viselte az oltást! Nekünk hétfõn kell majd mennünk. Ja, és mi az a szoptanít?
Mindenkinek, aki megy ma szilveszterezni, jó bulizást!

Puszi!

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!Kép

Kép

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok,

Afonya,
Azert jobb iyeneket egyedul venni mert ha hazamesz mar ugysem lehet semmit csinalni es ugyos elhiszik hogyez volt a legjobb: )))
Jo bulizast es gratula a stabl uleshez.
Nekem is kene mar valamit mozognom,mert hiaba csak 2 kg van rajtam es igy is nagyon vekony vagyok de az mind a hasamon,bar jok ram a regi nadragjaim csak epp az osszes felsom szuk es derekig er ugyhogy pont latszik benne aa kis hasikam.
A multkor a szomszed csaj megkerdezte hanyadik honapban vagyok,azt hittem lenyelem keresztbe.

Zulu,
De jo hogy meggyogylutatok!!!!

Mano,
De jo hogy nem csa en vagyok igy,pedig mindig mondom neki hogy mas babaknak ez kivatsag hogy a szulok agyaban alhatnak de nem ertekelia lelkem.
Hu az nem tul jo ha belemegy a kajcsi az orraba.Nekem tavaly a keresztfiamnal volt igy es ugy megijedtem gyorsan odaaadtam az anyjanak,szegeny ugy pruszkolt.
Szerintem nem kell meg forogniuk majd a negyedik honapban nem???
En is eszrevettem hogy ha valamit tartok el a kkor kinyujtja az ujjait a targy fele es neha intenziven csodalkozik a kezen: )))

Judy
Igaza van Fodbettinek ha elega babanak az 5*I eves akkor eleg.
Nem minden baba eszik egyforman,en is ggodtam egy par hete hogy nem eszik ugyanugy mindig ugyanannyit,de szerintem most ert el oda hogy szabad akarata is van es szol ha neki ez eleg.Lenyeg hogy hizzanak valamennyit.
Nekem 6*eszik Alex,de az elso heteket leszamitva mindig is ennyiszer evett mert ejszaka alszik.

Csics,
Ha a fejet nem tamasztom meg akkor megy egy kicsit hatra.
De kiprobaltam hogy hason ha megemelem akkor stabilan tartja fejet.Ha fuggolegesben van akkor is ugyhogy nem aggodom tulsagosan.Jobbulast Petikenek!!!

Mindenkinek nagyon boldog uj evet es minden jot kivanunk!!!
Kataa es a ma 12 hetes Alexander

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

Áfonya
Régebben kérdezted de csak most tartok ott. Alvás: A Petra 21-tõl alszik reggel 6-ig, utána szopi és még vissza alszik 9-10 ig. Napközben alszik de, ebédután és du. is ez kb négy óra.

Panda
Ádámnál bevált az alvós könyv?
Én is húzom halasztom a gyümölcsöt pedig el kellene már kezdeni már mindjárt 6 hónapos. Nem tudom, hogy Te, hogy vagy vele de én inkább csak szopiztatnék. Már most attól rettegek, hogy mi lesz ha már nem szopizik, de hát ez az élet rendje. Nem is gondoltam volna, hogy ez ilyen jó dolog.

Mikor megszületett az Ádám volt idõd foglalkozni a Noémivel is? Engem nagyon foglalkoztat már ez a testvér dolog de még nem döntöttem el mert a suliból és még van egy évem. Két gyerek mellett azt meg nem olyan könnyü befejezni, mikor most sincs semmire idõm.

Csics, Nyuszi
Gratulálok a megforduláshoz!

Ilke
Lili már megtud fordulni? Eszik már gyümit vagy Te is csak halogatod.

Mikor lesz megint találkozó? Nagyon sajnálom, hogy múltkor nem tudtam elmenni. Nem kellene rendszeresiteni pl. minden hónap elsõ hétfõje vagy ilyesmi.

Petra
Petra2
 


Sziasztok!

Elso meneten tul vagyunk, 10kor kezdodo munkahelyi pot-evbucsuztaton voltunk. Reka 9-kor kelt, ugyhogy kisse siettunkKép Es nagyon elvezte, nezegetett tatott szajjal, minden szemuvegest megcsodalt, minden szakallt-bajuszt megcibaltKép De ami fura volt, masnak a kezeben nem akart ellenni, legorbult a szaja. Kivancsi vagyok, a faradtsag miatt volt-e ez, vagy mar kezdodik nala is az "anyassag", az idegenektol valo tartozkodas. Vittem magammal reszelt almat is, igy sikerult kollegakat lebeszelni, hogy virslivel, kenyerrel tomjek a Manot. Egyik kollegano konyorgott, hadd etesse O meg Rekat, mondtam, haaat...ha nagyon akarodKép Nos, kaja kozben csak egyszer markolt bele az almas uvegbe, majd a kollno ruhajabaKép, egyszer verte ki a teli kanalat a kezebol, ra a szoknyajara, s egy ovatlan pillanatban sikerult a pezsgos poharat is felboritaniaKép De kollno becsuletere legyen mondva, hosiesen turteKép

Zsani,
nekunk is olyan etetoszekunk lett, remelem, tetszik majd annyira Rekanak, hogy engedi majd, hogy pl elmosogassak az ido alattKép

Csics, jobbulast Petikenek, es gratula a forgashoz. Jo olvasni, hogy milyen szepen fejlodik a kezdeti nehezsegek utanKép Neked meg kitartast a visszaforgatashoz, elenken emlekszem en is, milyen strapas idoszak voltKép

SashaKép
Mikulaszacsi nalunk is bejott, igaz, jatek kezdetekor még piros volt, nap vegere meg lenyalta rola a festeket, nem vettem eszre, hogy ilyen Kép

Kataa,
latom, Te is tudsz mar valamit, rutinos vasarlo vagyKép A mozgas nekem nem is a kilok miatt kene /bar amiatt is ramferne/, hanem maga a mozgas hianyzik, neha ugy veszem eszre, tisztara olyan nehezen kelek fel az agyrol, mint 9 honapos terhesen. Meg amikor Rekat cipelem, olyan hulye testtartasom van, kitolom a hasam, azon konnyebb ulnieKép
Nektek nem fajdul meg a derekatok? Reka nem egy nehezsulyu, nagyon keveset van kezben, de igy is strapasnak tunik.

Zsuzsa,
Reka a mai napig nm tudja a huvelykujjat szopni /cumija sincs/, O is a mutatoujat ragcsalja, rosszabb esetben az osszeset kapja be, kivetel a huvelykujja. Es persze ezerrel folyik a nyala. A legjobb, amikor cicizes kozben elkapja az en ujjamat, es azt probalja meg becsempeszni a szajaba, persze szopi kozbenKép
Nektek nem motoszkal szopi kozben a kezevel egyfolytaban? Az arcomon, a szamba kotor, az orrom csavarja, stb..

Mindenkinek jo szilveszterezest, akar otthon, akar buliban, boldog uj evet kivanok/legalabb olyant, mint az ideiKép/:
-Afonya
afonya
 
 


Ja, es kepzeljetek, a mai nap produkcioja: ulve is tud kakilniKép
-Afonya
Afonya
 


Áfonya

Hol vetted a Peg Perego Prima Pappát? Mi a Brendonban vettük délelõtt...KépKépKép
Nagyon várom hogy Apa felhozza az autóból és kipróbáljuk.Tök édi kutyik vannak az ülésén.
Gratulálok az üléshez! Nagyon ügyi a Kismanód!
Emília is produkált már ülve kakilást. Az ölemben ülve....Kép És tök vicces, mert mióta nemcsak szopik naponta többször is kakil, irtó keményet és hangos nyögésekkel és eltorzult képpel szabadul meg tõle....Kép

Judy

Szerintem se kell aggódni, ha jól hízik és vidám kiegyensúlyozott baba. Biztosan "szólna" ha éhes lenne.Kép

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánunk!!!!

Nyuszi és Emília
Nyuszi
 


Sziasztok Lanyok!

Megint "csak" irok es nem olvasok!!!
Mindenkinek jo szilveszterezest es BOLDOG UJ EVET kivanunk!!!

Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Na hali!

Kataa!
Még az én Gabim se forog, és nem csinál semmit! Viszont intenziven gyömöszöli a kezét a szájába és tördeli ezerrel a praclijait. És most kezd tudatosan fogni is és a tárgyak után nyúlni.

Áfonya!

Nekem nem az a "hagyományos" piros mikulászacsim van ami "tökpiros". Az eleje átlátszó zacsi és a hátulja belülrõl kék és kivül ezüst... Ez attól mikulászacsi, hogy mikulás csokit kaptam benne, de akár egy cserepes nyövényt, üveg piát, bármit lehet benne csomagolni.

Hogy néz ki a Peg Perego Prima Pappa etetõszék? És mennyibe kerül? Annyit beszéltek róla és olyan hosszú neve van, hgoy már kiváncsi lettemKép

Mi megyünk éjfélezni vagy a nyugatiba, vagy a Stexházba. Kb 1 hétig beszélt rá a párom, mire beadtam a derekamat. Olyan 10 után indulunk és éjfél utánán nem sokkal jövünk is haza. Lefejtem 250 tejcit, annak elégnek kell lennie, mert nem hiszem, hogy ennyit megenne egyszerre. Úgyhogy 2-4 órát remélem kibir a lefejt tejecskével. Anyós addig vigyáz rá, bár már elõre látom, hogy azon fogok rágódni, vajon sikerült e elaltatnia vagy ordit mint a veszett kutyaKép Ugyanis majdnem egy hete olyan cirkuszt csinál néha az elalvásból, hogy semmivel sem tudom lenyugtatni! Se cici, se cumi, se takaróval, se annélkül, se babakocsiban. Ha felémforditva megfogom, hogy jó akkor még nem alszol, ha nem akarsz, akkor is ordit, ha valami érdekes felé forditom az se jó, ordit. Ilyenkor már egyszerüen én sem tuodk mit tenni, mint fogom magam és lerakom az ágyra cumi nélkül és csak a fejét simogatom. Ilyenkor úgy ordit hogy tiszta vörös. 1 perc után felveszem, megpuszilgatom, ráteszem a cicire amin nyüglõdik még picit, mert nem éhes és jön az a fránya tej. Ilyenkor jön a becsapás és jön a cumi a szájába. Észre sem veszi a cserét és 3 perc múlva aszik. Ha szerencsém van nem riad fel 20 percenként. De ez mondjuk csak nappal van.

Boldog Új Esztendõt Kívánok Mindenkinek!!!
sasha és a holnap 12 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunk:

Zsanci és Fanni, aki már majdnem 5 hónapos
Zsanci
 


Halihó!

Sasha,
jó mulatást!Kép

Betti, Csics,
jobbulást a piciknek! Mi is kínlódtunk a náthával, de a hidegpárásító sokat segített. (Csak ne lett volna olyan istentelen drágaKép...) Nekem fiziológiás sóoldatot adtak a kórházban, az elvileg olyan lehet, mint a Sterimar, ugye?
Ja, még valami, már a múltkor is akartam írni, csak elfelejtettem, szintén a kórházban tudtam meg, hogy a kisbabák ritkán lázasodnak be, de ettõl még lehetnek nagyon betegek. Ez nálunk be is jött, Annának még csak hõemelkedése sem volt, pedig egy hajszál választotta el a tüdõgyuszitól.

Nnna, ébredezik a törpefõtörzs... Hosszas félórás alvásából. Kezdek elkeseredni, ez a kölök is olyan mint a bátyja, 0 alvásigény. De ez van!Kép

Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk, bulizóknak jó mulatást!!!KépKépKép

Zulu+Anna+Malacka

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Halihó!

Látom mindenki bulizik. Mi itthon búcsúztatjuk az óévet édes hármasban. Ilyen még úgysem volt, de ez a szép az egészben.

Köszi a megnyugtatásokat az 5 evéssel kapcsolatban.
Egyébként ma kijött a 6 evés, de csak azért mert felkeltettem, mivel fürdetni mégiscsak kéne a babát. Tegnap ugyanis ez is elmaradt, este fél hatkor evett 5.-ször, elõtte nem fürdettük mert korainak gondoltam, utána visznt aludt éjjel 1-ig, akkor már nem akartam fürdetni. Ma felébresztettem 9 körül, fürdött és simán elfogadta a 6. kaját is, és nem volt nyûgös. Hát nem tudom. Ti mikor fürdetitek a babákat? Azért szeretném 8-9 körül, mert utána jól alszik.

Betti,
a fiam 2750 grammal született, 2650-el jöttünk haza, ma 4920 grammot mértem.
Remélem a kisfiad pocijának használnak a cseppek.
Majd írok a védõoltás tapasztalatairól.
A szoptanít azoknak van akiknek kevés a teje, vagy nincs is, pl. koraszülöttek, örökbefogadott babák (!), vagy pl. szoptatás újrakezdésénél. A lényege, hogy szoptatás után a pótlást (tápszer, vagy anyatej) szintén a cicirõl kapja a baba, egy kis mûanyag üveg lóg az ember nyakába a kajával, ebbõl kis csõ vezet a cicihez, amit a baba bekap a cicivel együtt és így szívja ki. Azért jó, mert a cicik több ingert kapnak. Van aki így ki tudja szorítani a tápszert, nekem annyira nem nõtt meg a mennyiség, fele-fele arányról 2/3, 1/3 arányra nõtt az anyatej, de innen nem akar mozdulni. De próbálom így kihúzni minél tovább.

na jó, megyek búcsúzom a 2002-es évtõl, ami számomra igen kedves, hiszen Gergõt kaptam tõle.

BUÉK mindenkiek!

Judy

Ui. hogy kell képet felrakni?
Judy
 


Sziasztok!

Mindenkinek BUÉK!!!!

Áfonya, nálunk is szopi közben megy a mûsor. Ez elõször csak simogatásból állt, mármint hogy simizte a mellemet. Mostanra eljutottunk oda, hogy tépi a melltartót, ruhát, cicit, amit ér, közben kifli alakban kitekeredik, hogy alig birom fogni. Mostanában gyakran fekve szopizunk ez miatt nappal is, mert úgy rugkapálhat ahogy csak akar.

Ilke, az Ikeába be lehet vinni a babakocsit, nem emlékszem mi ott a helyzet.

Nálunk se fog, se fordulás, csak oldalra maximum. Viszont ha sokáig eltûnök, nálunk is jön a nyafi. De olyan aranyos amikor meglát, tiszta extázisba esik. Lányok, olyan szerencsém van a nagylányommal (13 éves), tisztára "pótmama", nagy segítség nekem. Nagyon szeretik egymást. Igaz még nem mertem teljesen ráhagyni, csak akkor megyek el itthonról ha alszik Betti, és tudom hogy hamar hazaérek.

Mindenkinek mégegyszer Boldog Új Évet, legalább olyat mint a 2002 volt..

Conti+Betti 5ésfél hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Boldog éj évet mindenkinek!
Elõbb írtam egy szép hosszú levelet és elszállt, brühü…Megpróbálom pár szóban összeszedni megint.

Kataa,
Az új IKEA jó nagy, lett egy nagy elõnye, most már van benne mozgólépcsõ egészen a parkolótól.
A forgás miatt ne izgulj, Lili sem forog még, pedig már lassan 6 hónapos lesz. Rájöttem, hogy az a baj, hogy ha oldalt van akkor elõrerakja a lábát és attól nem tud megfordulni.

Petra2,
Lilit még csak szoptatom, de már nagyon tervezem, hogy elkezdjük az ismerkedést egy kis almával. Rengeteget eszik mostanában, reggel mindkét teli cicit kiüríti, ami azért nem semmi. Nem is tudok fejni csak esténként, és akkor sem sokat már. Te adsz még le tejet? Szerintem én lassan abbahagyom. Te hogy tervezed a hozzátáplálást? Én úgy gondoltam, hogy beszerzünk egy gyümicentrifugát és elõször azzal készítek neki egy kis almalét.
Talival kapcsolatban:
Nem írtátok lányok, hogy volt annyira jó a Mikkamakka, hogy legközelebb is ott legyen a tali? Én szívesen bejelentkezem, csak mondjatok idõpontot, pl. jan.15.? Azt hiszem az szerda.

Áfonya,
Lili is ezt csinálja, az ökle mindig a szájában van, régebben õ is rengeteget öklendezett tõle, de szerencsére errõl leszokott, talán rájött, hogy ez nem jó?Kép Most viszont az a legújabb, hogy szopi közben csipkedi a hátsó kezével a cicimet, a másikkal meg tolja el magától, a szájával meg persze nem engedi. Hát nem mondom, hogy nem fáj. De erre a csipkedésre most annyira rákapott, hogy amikor ölben van akkor meg a nyakunkat markolássza a jó kis erõs kezével de úgy hogy csillagokat látunk.

Judy,
Mi is hármasban szilvesztereztünk, és nagyon jól elvoltunk, igaz az alattunk lakó fél 3-ig bulizott, de szerencsére Lilit ez csöppet sem zavarta, sõt még a petárdák és a tûzijáték sem. Meg is beszéltük apucival, hogy idén megpróbálunk elköltözniKép.
Szerintem ne izgulj az evések száma miatt. Én 6 hónap alatt 1x sem néztem se a mérleget se az órát, mindig csak Lilit figyeltem, de õt nagyonKép.
Képek felrakásával kapcsolatban: a Segédletekben találsz segítséget a képek résznél.

Conti,
Szopival kapcsolatban detto ugyanaz a helyzet nálunk mint nálatok. És ahogy írtad a fordulás téren is ugyanúgy állunk, egyformán fejlõdnek ezek a babák nagyonKép.
IKEA-ba lehet vinni babakocsit.

Puszi,
Ilke és Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok ebben az evben eloszor!

Na tuleltuk a szilvesztert, bar 3-an voltunk csak ejfelkor jottek at a szmszedok koccintani de mivel a folottunk lako bulizott ja s az utcan is egyfolytaban petardaztak szegeny Alex 3* probalt meg elaludni de egy ujabb petarda mindig felebresztette: (((((
Ugyhogy hasonloan mint Ilkeek mi is remelhetoleg elkoltozunk az iden.Eddig soha nem zavart a petarda zaja de most nagyon,pedig szeretek a belvarosban lakni de az biztos hogy jovore nem leszunk zajos helyen szilveszterkor.

Petra2,
Azt elhiszem hogy jobban elvezed a szoptatast meg kenyelmes is.En mar most is allandoan mosogatom,fertotelnitem a cumisuvegeket ugyhogy fel sem fog tunni mar ha mast eszik es munka lesz vele.

Afonya,
Hat igen a mozgas is hianyzik mert ugye az ember a napi setan kivul csak itthon roja a koroket.Meg Alex sem tu nehez de ha sokaig tartom elfaradok elegge.Remelem majd egyutt erosodunk veluk ahogy nonek.Bar gondolom egy ket hatfajast nem uszunk meg.

Zulu,
Igazad van ha egy kisbaba lazas jobb orvost hivni mert a laz ilyenkor nagyon veszelyes lehet.Bar en kaptam olyan tanacsot is hogyha nem l;azas nem kell orvoshoz vinni.Barezt nem fogadtam meg aggodo elso gyermekes anya leven.

Judy,
En is felebresztem megegyszer Alexet ha melyen alszik az 5.eves utan mert ugy at tudja aludni az ejszakat es neked is pihentetobb a dolog.Ilyenkor olyan kis beletorodok megeszik es alszanak tovabb.
De jo hogy te probalkozol a szoptatanittal.Sajnos en nem tudtam elkezdeni mert nem talaltam akkor sehol.Lenyeg hogy igy a baba eszik.EN is szoptataok mindig az uveg elott szigoruan.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog és eseménydús új évet kívánok!

Nálunk a szilveszter gyorsan eltelt. A férjemmel és Danival tollasbálban voltunk, vagyis tévéztünk a jó meleg ágyikóból. Dani már 1/2 9-kor benyomta a szunyát 1/2 6-ig, aztán még 2 órát visszaaludt evés után. A petárda zaja sem hatotta meg, pedig a hülye szomszédaink az erkélyrõl (ez pont a Dani ablaka mellett van) petárdáztak és hujjogtak, de oda se neki, Dancsi húzta tovább a lóbõrt... Én persze tiszta ideg voltam, mert ki nem állhatom a petárdásokat. Ma délelõtt sétáltunk a ligetben és tele volt velük minden, szanaszét dobálva, elég lehangoló látvány volt...

Viszont a 30-adikai este kicsit nyûgösebben telt. Elõszilvesztereztünk a családdal, apósom szervezett egy családi vetélkedõt, nagyon jó hangulat volt, rekedtre röhögtem magamat. Dani is bírta egy darabig, de aztán 1/2 10kor úgy döntött elmegy aludni. Míg mi jól éreztük magunkat aludta az igazak álmát, meg is lepõdtem, mert azért beszûrõdött a zaj. Aztán jött mindezért a +torlás Kép 1kor végre próbáltunk elaludni, amikor is õ felkelt, gondoltam csak enni fog, de azon kívül, hogy leszívott mindkét oldalon, esze ágában sem volt visszaaludni. Helyette szabályosan röhögõgörcse volt Daninak. Ha ránéztem rögögcsélt, ha letettem hasra, akkor is, háton ugyanaz, csak még a tappancsait is csikizte közben. Hát ilyet még nem láttam. Aztán kezdett átváltani panaszkopdásba, azt hittük a foga, de nem, annak még híre hamva sincs. Meg olyan hangokat adott kis, amiket még sosem hallottam Kép Aztán reggewl 5kor végre elaludt, egészen délig.
Kicsit fent volt, játszottunk, hintáztunk, ahol szép lassan bedõlt és elaludt Kép Annyira cuki volt, ahogy elnyomta az álom. Észre sem vette, amikor kivettem és letettem a kiságyába aludni. Jó 4 órát lenyomott, annyit szunyált.
Ma éjjel már rendesen aludt szerencsére, és az orra is már egészen jó, már csak 2x orrszívózunk naponta.

gumicukor és 1 nap híján 6 hónapos Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


sziasztok
Zsuzsa
petike is szopja az ujját és eszi az öklét az utobi a kedvenc elfoglaltsága Kép de semmi baja sem lesz töle szerintem .

Áfonya
csak akor strapás amikor öltöztetem vagy pelenkáznám mert imád forogni Kép de egy forgo gyereket nehéz pelenkázniKép.viszont szerencsére egyre nehezebb petike igy már nem anyira jo egyhelybe állva tartani ökelmét mert hamar megfájdul a derekam.

Zulu
mi is fiziologiás sóoldatot használunk plusz orrcsepp és igy nagyon szépen kilehet tisztitani petike orrát .

Judy
mi 7orakor fürdetjük petikét mert fürdés után van még 1-2 evés mielött elaludna petike.

Áfonya,Conti
a hadonászás nálunk is megy álandoan ezért én minden evésnél az egyik kezét kénytelen vagyok lefogni Kép a másikal meg nyugodtan hadonászhat Kép

Talival
kapcsolatban nekem jo a 15-ke ezidáig a mika-maka is jo volt .

Kataa
én is mindig aggodok aggodásban én tol teszek bárkin Kép én még az oltást se adatom be h ugyérzem hogy még beteg petike láz még nálunk se volt lekopogom mert oltás után azonal adom a kupot neki náthánál meg még nem volt lázas idáig bár én félek egy kicsit mert azt mondták hogy most fog januárban ideérni az évenkénti infulenza és petike még nincs beoltva agyhártya gyuladás ellen pontosaban meningokokosz B ellen azt csak február elején kaphatja meg miután megkapta az utolso kötelezö oltását .

Pusz mindenkinek
és BOLDOG UJ ÉVET Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Remelem, mindenkinek jol telt a szilveszter, es jol kezdodik az eve.
bera, gondoltam am RadKép. Delutan 7 korul kiugrottunk Anyumekhoz es az ott gyulekezo rokonsagnak egyben. boldog uj evet kivanni, aztan olyan 8 korul mentunk a buliba. Ott mar lefektettek gyerkocoket /ezt nem ertem, mindegyik oregebb, mint Reka, s mar 8 kor aludtak egy kulon szobaban, uuugy irigykedtem./, Reka is elaludt utkozben a kocsiban, gondoltam, hurra. De ahogy betettem a kolcson-kisagyba, felsirt. S persze felebredt tobbi gyerek is. Es nagy orommel konstataltak, hogy egy kisbaba kerult kozejuk, mely oromuknek heveny szemkipattanassal, hangos "baba-baba" kialtasokkal adtak tanujeletKép Kovetkezo korben ugy 10 fele probaltuk meg altatni oket, sikerult is, kiveve egy gyerkocot. Na, na, tippeljetek, kicsodat?! Hat persze, RekamatKép 11 fele azert elaludt, egeszen effeli 1 oraig sikerult bekesen szuszognia, amikoris felsirt, ezzel persze ujfent felriasztva az egesz szobatKép Szerencsere minden gyerkoc hamar megnyugodott es visszaaludt. Talan mar mondanom se kell: kiveve egyetKép Rekamat. Ugyhogy olyan 1/2 2 korul ugy dontottem, jo lesz nekunk itthon is mar, szerencsere Apa sem probalt ellentmondani /najo, tett egy gyenge kiserletet, de Reka nyert hangerobenKép/ Itthon aztan egy gyors szopival letettem aludni, Apanak ennyi sem kellett hozzaKép
Aztan reggel 1/2 9kor kezdodott a nap, Apa szamara a masnapKép Keritesnek alcazva magat aludt egesz delelott a jatszoszonyegenKép
Osszessegeben jo volt, orulok, hogy elmentunk, kicsit talan farasztobb volt, nomeg a szoptatas miatti "majdnem absztinencia" sem dobott a dolgon, de megerte.

Nyuszi,
en is a Brendonban vettemKép Sot, mivel van ismeros, kaptam hozza gratis egy olyan raillesztheto jatekot. Sajna szinben nem volt nagy valasztek, kek-feher kockas, aztan egy nagymintaval a hattamlan /amire azt mondta az elado-ismeros, hogy ha nem akarom, hogy egyfolytaban forogjon a gyerek eves kozben, akkor inkabb hanyagoljam/, es vegul amit megvettem, ami a profilban levo kepen van.

Sasha, teszek rola kepet a profilba. Ara sajna huzos, majdnem 40e volt. Mondjuk, Neked bevallom /Apanak nemKép/, hogy voltak 6-10e Ft-ert fabol keszult, kesobb asztalla-szekke alakithato tipusu etetok is, azokon is vacillaltam, azok is tetszettek.

Es, es, es, a nagy hir: ma eszrevettem, hogy kibujt a foga. Mondjuk, a Hugom mar tegnap is mondta, hogy erzi, de nem is figyeltem, mondtam, hogy az nem az.. mar beletorodtem abba, hogy en lanyom fogatlan maradKép Lehet, hogy mar egy hete kinn vanKép

Remelem, mindenki jol van, azok is, akik mar reg nem jelentkeztek, mindenkinek jol kezdodik az eve:
-Afonya
afonya
 
 


sasha: ebben a korban még az a normális, ha Gabi "nem csinál semmit", ahogy te mondod. Pedig a kéztördelés is nagyon fontos állomása ám a mozgásfejlödésnek Kép

Csics: ne aggódj annyira Kép Tavaly pl. egyáltalán nem volt influenza (pedig mondta is a dokinéni, hogy nem dolgozhatok, ha lesz).Remélem idén sem lesz nagy járvány, mert nem szeretném hazahozni.

Tali: szerintem is jó ötlet, hogy rendszeresen legyen, de ha lehet akkor kedd v. csüt. délután legyen, mert februártól megint dolgozom, és a többi napokon nem tudnánk semmiképpen sem menni.

Áfonya: mi is akartunk olyan fa etetöszéket venni, de végül apa szavazta meg, hogy annak kicsi a tálca része.

Nálunk jól telt a szilveszter, csak Juli szegény éjfélkor felébredt a petárdákra. Mondjuk nem sirt, csak vigyorgott, hogy most mi van KépKép Szopi után nagy nehezen visszaaludt, mert akkor már ritkultak a petárdák.

Na, megyek, mert ma korán akarok lefeküdni.

Ja, képzeljétek, hogy megfordult a csaj Kép Csak az a baj, hogy éjjel, és 4x KépKépKép Csak a mocorgást hallottam, aztán ott lesett, hogy mi történt Kép Tisztára álmos volt, ahogy megforditottam rögtön aludt tovább, aztán megint fordult. Hihetetlen Kép Bezzeg nappal nem KépKépKépKép

zsani
zsani
 
 


Sasha

Dani is így kezdte, hogy kéztördelés, ez volt 4 hónapos korában, ha jól emlékszem. Anyukáméknál voltunk és ott kezdte, aztán rá 2 napra pedig két kézzel nyúlt a játékokért, egyik napról a másikra. A tappancsozással is ugyanígy volt. A babaúszáson mellettünk öltözõ baba már régen fogdosta a talpacskáit, míg Daninál még mindig semmi, éppen irigykedtem is miatta, aztán még azon a 7végén bemutatta ezen tudományát is.

Fürdésnél nálatok is favorit a szivacs? Dani ahogy meglátja, csap vág, víz kiloccsan, csakhogy az övé lehessen Kép Így van 2 mosdatószivacs, az egyik a játszó, a másik pedig a mosakodó.

Kisfiús anyukák!
Fütyitéma:
Már közel 1 hónapja fürdetéskor "kezelgetjük" a minikukkert. Kicsit még le van tapadva, de a doki szerint állítólag majd jó lesz. Néha jön egy kis fehér trutyi, ez természetes, nem gyulladástól van, azt babalajos vattával kell törölgetni. Kb. mikorra lehet teljesen hátrahúzni a bõrt a kukikáján? Vagy ez is egyénileg változó? Én úgy hallottam 1 éves korra már rendesen bejáratódik. Nálunk már kicsit javult a helyzet, mindig kicsivel hátrébb lehet húzni. Nem fáj neki és nincs is berepedve, nem piros, pisilni is könnyen pisil, rendszerint engem Kép

Olyan picurka a fütyije, hogy alig tudom megfogni, pláne még izeg-mozog is közben. Apja nem nagyon vállalkozik erre a mûveletre, azt mondja, rossz nézni, amit csinálok. Pedig tényleg nem fáj neki, mert akkor biztosan sírna, meg hát megmutatta a dokinõ is, hogyan kell.
Nálatok hogy van ez?

gumicukor és Dani (26 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok

Elõször is mindenkinek nagyon boldog új évet kívánunk Levivel együtt. Kép

Másodszor, mióta nem jelentkeztem annyit írtatok, hogy nem gyõztem olvasni, ezért most elhagyom a hozzászólásomat a témákhoz.

Mi jól vagyunk, Levente is forog mint ha kötelezõ lenne, gyakoroljuk a felülést, nyáladzunk egyfolytában, fogacskát még nem látok, de valahol már bizti ott van.
Nálunk a hozzátáplálás nagyon jól megy, elõnyt élveznek a desszertek, a fõzelékeket inkább kikerüli Levi Kép Kép
Egy ízlik neki nagyon, az alma-banán-csirkehús. Szopizunk is még, igaz már nem sokat, 1 nap kb. 2* 3*.
Éjjel még mindig felébredünk enni, amúgy nagyon jól haladunk az egyedül elalvással.

Kataa
Nem felejtettem el a könyvet, a következõ talin összefuthatunk és akkor odaadom a másolatot.

Zsani
Tegnap úúúúúgy eláztam míg hazaértem hogy csak na. Levi pedig édesdeden visszaaludt. Ma pedig igaz nem esett az esõ, de majd megfagytam olyan hideg volt.

Gumicukor
Kukac témával kapcsolatban, nem tudom hogy mások hogy tudják, de úgy hallottam, hogy egyenlõre nem szabad piszkálni a kukacukat. Mondjuk orvosa válogatja, ha a tied megmutatta hogy mit kell csinálni vele, akkor lehet hogy szerinte lehet, a mi orvosunk, eddig 1x nézte, és mondta hogy szépen alakul, de azóta sem piszkálta sem õ sem mi.

A talival kapcs. most már mi is szeretnénk elmenni egyre, az itthoni körülmények is már olyanok hogy tudok idõt szakítani rá, és szeretnék veletek találkozni. Úgyhogy szerintem is lehetne havonta. Ha rendszeres lesz, akkor vállalom hogy sütök sütit és igazi zsúrt csinálhatunk. Kép Kép
Zsani tudunk akkor együtt menni?

No eldugulok már, puszi mindenkinek.
Ja néztem a profilokat, édesek ezek a bébik. Kép Kép

Forti és Levi (2 nap múlva 23 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 


Hali!

Áfonya,
megkukkoltam Rékát, gyönyörû lányod van!Kép

Csics!
Én influenzamegelõzésre évek óta az Osscillococcinum nevezetû homeobogyót használom, eddig bevált. Kisbabák is kaphatják, Dávidka is szedte már 2 hónaposan, kis vízben feloldva.

Gumicukor,
szerintem mindent jól csináltok kukacügyben, kb. egy éves korára már könnyen hátrahúzható. A mi dokinénink szerint még akkor sincs gond, ha 2 évesen sikerül, a lényeg, hogy nem szabad erõltetni, mert akkor hegesedik.

Kérdés tapasztaltabb mamikhoz: meddig tart a cicifüggés? Mert a lányom engem használ cumiként is, és hát most már rojtosra van rágva a cicim... Az igény szerinti szoptatásból szépen átcsúsztunk az igény szerinti cumizásba, és ha ébren van, akkor folyamatosan rajtam szuszókál. Vagy ordít, ha fellázadok, és elmegyek mondjuk fürdeni.
A másik hátránya a dolognak, hogy sikerült úgy bedurrantania a cicimet, hogy alig bírtuk kimasszírozni belõle a csomókat. Azért persze örülök is, hogy ilyen kis cicibubus, mert Malackát sajnos nem tudtam szoptatni, csak lefejve kapta a tejet, amig volt.
pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szisztok Lányok
nálunk megkezdötek a hétköznapok mivel apa ma elment dolgozni.

Áfonya
gratula a fogacskához Kép hogy viseli Réka a fogzást ? nem sír sokat nem étvágytalan ?

Zsani
gratula Lilinek a forgáshoz Kép

Tali
nekem jo a kedd v csötörtök idáig de akor nem kéne a mostani talit is kedden v csötörtökön tartani?

Fütyitéma:
kezdetben mi is huzogatuk a bört de most már nem mert itt a lányok azt mondták hogy baj lehet belöle igy felhagytunk vele különben nálunk apa csinálta mert hát ö mégis csak fiu Kép.

Forti
nálunk is nyerök az édes izek vagyis inkább csak azok a nyerök Kép még az orvoságnak is édesnek kell lenie mert akor szivesen beveszi Kép

Pusz Csics és PetikeKép
csics
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: