Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Krisszie, Dorka maga ül fel?! Hihetetlenül ügyes! Nálunk még mindíg semmi, csak Fekvés A Nagy Télen Növesztett Fenéken, és bájos vigyorgás. Mintha nem lenne 3 dimenzió, az én kisfiam állókép marad...Kép

Ági, te eltűntél, és ez nem igazság!!! Tessék visszajönni! És tessék minket szórakoztatni!KépKép

Fcs, usziba jöttök?


Magdi, Tünde, Zsuzsófi és a többiek. Hol vagytok?Kép


ÉvaMiki
rizike
 
 


Sziasztok!

Vagyunk, csak betegek voltunk (Szilárd is és én isKép), még mindig nem gyógyultunk meg teljesen. Meg a gép is vacakolt, teljesen lelassult.

Szilárd már elmúlt 8 hónapos, de asszem ő a leglustább. Négykézláb már felhúzza magát, és rugózik, de abszolút nem mászik, még kísérlet sincs. Nem baj, csak szép lassan, ráérünk!Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Éva,
Á nem tud még egyedül felülni, a kezembe kapaszkodva felhúzza magát, aztán elengedi a kezem mert már megy ez egyedül isKép, de nem marad ülve, hanem egyből mászni akar csak alatta marad az egyik lába és még azt nem tudja kihúzni. Tisztára frászt kapok olyankor, mert teljesen magaalá van csavarodva a lába és úgy próbál mászni.

Orsi,
nagyon jól halad Szilárd, ebből a rugózásból lesz a mászás. Először jól megfontolja a dolgot és biztosra megyKép

Ági,
igértél képeket!!!!

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

 
 

SziasztokKép

Igéret szép szó, ha betartják úgy jóKép
Egy sok kacsás kép:

Kép

Egy mai járókás kép:
Kép

Ezt kapta anyukám Danitól anyáknapjára:
Kép

puszi
Ági

Ui: Csacsikám, végül egy Canon Powershot A 80-as gépet vettünk meg részletre.

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Krisz! Örülök, hogy nincs nagy zűr a Dorka szívével. Ez az ülésből előre dőlés nekünk is van, a kádban például kicsit cikisebbKép. El szoktam kapni, mert én sem bírom nézni, ahogy maga alá gyűri a lábát, bár egyszer megnéztem mi történik, ha nem kapom el, hát éktelen ordítás lett az eredmény. Megnézem ezt a baba-mókát.

Éva! Naná, hogy megyünk úszni! Alig várom!Tornázni is megyünk jövő héten, remélem, értelmesebb időjárás lesz.

Ági! Gyönyörű ez a Dani-fiú, mennyit nőtt! Jó kis gép lehet, mennyi volt végül?

Hat hós státusz: 8300 gramm és 75 cm. Kértem beutalót a szemészetre, mert Szabolcs sokat badzsít, és mellényúl olykor a dolgoknak. Próbált győzködni a védőnéni, hogy egy éves korig nem kell ezzel foglalkozni, de azért szeretném magam megnyugatatni. Nekem is pici koromtól kellett a szemüveg, és állítólag váltott takarással már csecsemőkorban is lehet fejleszteni a szemet, szóval megér egy vizsgálatot, azt hiszem.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hozzátáplálós kérdéseim lennének, remélem, jártok erre tapasztalt mamik, de Krisz, veled is beéremKép.

Először frissen reszelt almát próbáltunk, lassan három hete, próbálgattuk egy darabig a különböző fajtákat, de egyértelművé vált, hogy ez ne,m jön be - gondolom még kicsit ízetlenek az almák, vagy nem is tudom... Aztán vettünk üvegest. A Kiskecskés őszibarack-alma nagy siker volt, az alma-sütőtök is, aztán elküldtem Apát vásárolni, de nem kiskecskést vett, hanem sima Kecskemétit. Alma-őszibarack, Őszibarack, Alma-sütőtök, Sütőtök, Szilva. Kipróbáltuk az őszit, a tökös almát, meg az őszis almát, de valahogy nem jött be egyik sem, legalábbis nem akkora sikerrel, mint a Kiskecskés Almás-őszije. (Éva emlékszel, hogy gyűrte befelé a Margit-szigeten?) Ma megkóstoltam az Őszit, és kiderült, hogy émelyítően édes, mintha lekvárt ennék. (Apa volt az előkóstoló eddig).

Szóval tele van cukorral... Most olyat keresek, ami nem ennyire édes. Ti miket adtok? (Márka, gyümölcsfajta) És milyen friss gyümölcs van most, ami adható? A Kiskecskés is szimpi, de nem találtam sehol azóta.

Ja, és Krisz! Vettünk tejpépet, de az abszolút nem kell neki, ki is köpi. Próbáltam sűrűbben, hígabban, de sehogy sem jó. Most én eszemKép.
Fulescsacsi
 


Szia Fcsacsi!

Nem túl jó a kecskeméti őszije, tényleg mintha baracklekvárt ennél. Nekünk a Hipp alma-banán-őszibarack jött be legjobban, mert abban az alma a legtöbb és nem is túl édes. Bár a Hipp nem olcsó, de akciósan vettük. Az őszibarackosat lefagyasztottam és a tejpépbe mindig beledobok egy jégkockányit úgy viszont szereti.
Kiskecskéset én sem láttam még sehol.
Ma a kecskemétinek az almás-krumpliját próbáltuk ki, de felturbóztam meggylével, nagy sikert aratottKép
Minden üvegen elolvastam, hogy mi van benne cukrozott kizárva.

Én most tervezem majd az alma-sütőtököt szintén Hipp, mert bijo és nincs benne tejpor, nem úgy mint a kecskemétibenKép

Hát most nincs friss gyümölcs, majd nyáron bepótoljuk, addig marad az üveges.
Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Fcsacsi!

Bocsi, hogy beleszólok, de ha még most kezditek a gyümölcsözést, minek adsz neki tejpépet? Nem szopik már? Ha nem ízlik az alma, megpróbálhatjátok a banánt, azt minden gyerek szereti. Az én fiam először nem ette az almát, a banánt viszont annál inkább. Most már az almát is szívesen eszi, csak ne mindennap azt adjak neki.Kép (Fontos, hogy érett legyen, ne legyen zöld a végeinél.) Fagyasztva lehet kapni barackot, az is az elsők között adható.
Üvegesekből én HIPP-et és Nestlét szoktam venni, a lányomnál már végigzongoráztam egy párat: a Mildi kajái teljesen ízetlenek, a kecskemétiekben meg vagy cukor, vagy tej van többnyire (egy-két kivételtől eltekintve). Szilvinek nem is ízlett. Igaz, hogy a HIPP drága, de garantáltan bio. A Nestlét meg hatszázféle dologra ellenőrzik. Nekem a minőség és a megbízhatóság sokkal fontosabb, mint az ár. Ez az én véleményem.Kép (Egyébként ha csóró lennék, és üvegest kéne vennem, akkor is ezeket venném.Kép)

Én majdnem 6 hónaposan kezdtem tízóraira a gyümölcsöt, 7 hónaposan ebédre a főzeléket, 8 hónaposan uzsonnára a pépet, de nem tejpépet, mert még szoptatok, és amíg nem muszáj, nem adok tápszert. Fokozatosan emeltem az adagot. Ezek mellett sokszor szopik. Nem rögtön szopi után adom a kajcsit, hanem inkább két étkezés között.
2. gyereknél már rutinosabb vagyok, könnyebben ment az egész.
Remélem, tudtam segíteni.Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Krisz! Igen a Hippen gondolkodtunk mi is, bio, meg mindenKép. A kiskecskésben nem volt tejpor csak a sima Kecskemétiben. Nem értem, milrt gyártanak kétfélét. Vagy ez még a kifutó készlet? Majd lesem a Hipp akciókat... Almás krumplit házilag is lehet gyártani, nem?
Fulescsacsi
 


Szia Orsi, most olvaslak. Azért vettünk első körben Kiskecskést, mert szimpik voltak az összeállítások, igaz, a többit meg sem néztem igazán. És ez is ellenőrzött minőség. Utána Apa kicsit félrevásárolt...
Tejpép - ez nem tápszer... Az étkezést lenne hivatott változatossá tenni... Krisz adta az ötletet.
Banán: a védőnő szerint azt csak később szabad, mert nehéz emészteni.
A fokozatosság nálunk is működik.
Szopni pedig ezerrel szopik, már látom magam, mint kétéves fiát szoptató mamát. Igazából nem aggaszt, ő szeret szopizni, én meg szoptatni, csak azért lassacskán ismerkedni kell egyéb kajcsikkal is.
NO, HAJRÁ HIPP!
Fulescsacsi
 


Orsi,
köszi a részletes leírást, hasonlóképpen gondoltam én is ezt a hozzátápi dolgot. Délelőtt eszünk gyümit, este 2 szopi közt HA-pépet adok neki kis gyümivel dúsítva. Kb 50 ml-t eszik meg egyszerre. Muszáj volt elkezdeni a hozzátápit mert 3 hétig nem hízott egy grammot sem. Azóta pedig belehúzottKép

Fcsacsi,
persze én is itthon fogok gyártani almás krumplit, csak volt egy üveggel és kipróbáltuk. Hetek óta olyan ronda krumplit tudok venni, amiből nem akarok adni a csajnak.
Kéne valahonnan tuti bio krumpli, alma meg répa.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz! A miénk gyümölcsös tejberizspép. Nahát Szabolcsnak nem kell hízniaKép. Tényleg elég rondák a krumplik - az újkruplit viszont nem lehet pépesíteni, legalábbis anyám szerint. Itt vannak biopiacok. De honnan tudjam, hogy tényleg bio, amit veszek?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Nem is tudom, mit szóljak, kezdek frászban lenni, már mindenki etet, csak mi szopizunk itt továbbra is Kismikivel, aki 9 kila.

Orsi, szia!Kép

Egyébként, szerintem, és babkonzervek bocs- a legjobb a saját főzt. Friss, meg is lehet válogatni azért az alapanyagot, és valahogy kevésbé gépies. Nem? Kép

Hú, nem tudom, mit csináljak, adjatok tanácsot.


Éva
rizike
 
 


babakonzervekKép
rizike
 
 


Éva! Főzelék ügyben ez oké, de milyen gyümit adsz neki frisset manapság? Rosszkor születtek a gyerekeink. Gyümivel kezdj!
Fulescsacsi
 


Fcsacsi!
A tejpépek bizony tartalmaznak tápszert! Nem véletlenül csak vízzel kell keverni.
Szerintem még nem kell a változatosságon törnöd a fejed. Most még csak ismerkedik a másfajta állaggal, új ízzel. Ráérsz még variálni!Kép
Szerintem a banán nem nehezen emészthető. Nagyon sok gyereknél kezdik ezzel a gyümölcsözést alma helyett. Ha fokozatosan szoktatsz, van idő a bélnek hozzászokni.
Fagyasztott gyümölcsök között is érdemes körülnézni, van pl. barack.

Éva!
Ne izgulj, ha csak szopizik, és ilyen szépen hízik. Addig se kell főzőcskézned!Kép

Orsi
orsi
 
 


Orsi! Még jó, hogy nem ízlett nekiKép, legalább ő tudja mit akar, ha már én nemKép.

Megyünk úszni!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Megvolt az úszás, és merültünk! Sőt, nem is sírt! Sőt, végigbírta a foglakozást, és sokat mosolygott! Azért volt néha nyűgi, de egy kis játékkal újra jókedvűvé varázsoltam. (Lehet, hogy Éva anyukája volt a kulcs, aki a partról bíztatta a törpéket, és Szabolcs nagyon kedveli.Kép)

Aztán szaunázni szerettem volna, Szabolcs attól viszont teljesen kiakadt. Mondom én, hogy nem szereti a meleget... Mi lesz velünk nyáron, te jó ég! Azért egy kis cicivel helyreállt a világbéke, azóta is alszik a kocsiban.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!Újságom van!

KépMikiSamu megfordult, életében először, 2 perccel ezelőtt!!! Szépen, lassan, véletlenül-és nézett egy nagyot utána.Ó.Kép

Fcs, klassz volt az uszi megint, örülök, hogy Anyu is eljött. Szabolcs olyan arcot vágott a háton-hason gyakorlatnál, hogy majd meghaltam a nevetéstől! "Mit nekem, kérlek, egy kis hátúszás-mit nekem, kérlekalássan, egy kis mellúszás..."Kép
Könyvecskét nagyon köszönjük, el is kezdjük ma!

Puszi mindenkinek

Éva&Forduló Miki
rizike
 
 


Orsi, hát igenKép

De én ám szeretek főzni...Kép
Na, majd meglátjuk-oké, gyümivel kezdünk. Ahogy sejtem, talán a könnyű kis nyári alma lesz az első, vagy a barack?! Kiderül.

Ági, maci és kacsatúltengés esetére tudom ajánlani a mecsboksz (most írjam helyesen?Kép) és építőkocka vásárlást. Kép Mi épp most szereztük be mindkettőt.+textilképeskönyvet, de az gondolom már van.
A nagyinak készített kép rettentő kedves. Nagyon.

Puszi
Éva
rizike
 
 


Sziasztok !

Megvagyunk mi is, csak ritkábban tudok ideülni. Írni meg pláne ! Kép Kicsit összejöttek a dolgaink. Kép
Végre sikerült Alexának teljesen kiheverni a náthát és köhögést. Én nem tudtam, hogy ennyi ideig tart egy kisbabánál a normál nátha is. Kép kb. 2 hét volt. Ezért csak jövő héten mehetünk a 4 hós oltásra.
Látom a hozzátápi a téma. Ebben egyetértek Orsival. Én is gyümivel kezdtem Anettnél (Alexa még nem kapKép) és ráadásul a banánnal. Utána a főzelékek és csak utána a tejpép, akkor mikor már csak reggel+este szopizott. Az alma nem jött be elsőre és a banánt ajánlotta a doki annakidején az állaga miatt, merthogy könnyen lecsúszik. Elsőre kicsit higítottam a.tejjel, de nem kellett csak 1-2 alkalommal, aztán tetszett neki anélkül is. Később almával vegyítettem a banánt egyre nagyobb arányban, majd néhány alk. után az alma is ízlett neki egymagában. Persze én inkább a sajátgyártmány híve vagyok, nem az üvegesé. De ha vettem üvegeset, akkor nálunk is a Hipp jött be, épp a cukor miatt. Alexánál is ezt szeretném megvalósítani, de még várok 1 hónapot, ha már ilyen jól helyreállt a kínálat és a fogyasztás aránya a tejcivel.

Már remélem tudok jönni gyakrabban.Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Nagy-nagy gratula Samukámnak!!!!! (ha Szabolcs felébred, elújságolom neki, ígérem.) Kedden megyünk tornázni?

Ma kipróbáljuk a banánt.
Fulescsacsi
 


Szia Tünde!

Szegény kis Manód, örülök, hogy meggyógyult! Szerencsére mi eddig megúsztuk. (Kopp-kopp-kopp) Tényleg ráérsz a hozzátápival.

Megnéztem Alexa albumát, olyan széééép! Szabolcs gondolkodik, hogy esetleg új szerelme lesz. Vagy esetleg háremet nyit. (Persze ehhez a csajsziknak is lesz egy-két szavukKép).
Fulescsacsi
 


Fcs, köszönjük a gratulát!!!KépKép
Tünde, ti szedtetek valamit? Lehet adni ilyen picinek? Miki is náthás lett, de én csak szívom szorgalmasan az egyre jobban küzdő gyerkőcöcske orrából a t**tymót.
Nos.Kép Az alma-banán keverék ötlet szuper, ki is fogom próbálni!Viszont a tejpép-dolgot nem értem, az miért kell, ha van tej? Van valami olyan összetevője, ami a tejben nincs, és szükséges már?

szép napot és jó étvágyakat mindenkinek
Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!
Végre fel tudtam tölteni képet Bencéről. Ez már jó régi képKép


Kép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Éva!
Nem kell tejpép, csak korábban felvetődött, hogy Fcs adna tejpépet. De remélem, sikerült lebeszélni! Kép
Ha csak náthás, és nincs más baja, elég az orrszívás. Adhatsz orrcseppet, ha nehezen kap levegőt. De más nem kell.

Fcs!
Mi a helyzet a banánnal?

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi! Banán bejött, csak éppen olyan sűrű zöldes-barnát kakilt tőle, hogy csak na! De ízlik. Hamarosan kipróbálom keverve almával.
Szabolcs csak délután eszik, délelőtt nem hajlandó, összeszorítja a száját, délután meg csak úgy gyűri befelé...
Fulescsacsi
 


Sziasztok !

Éva :
Gratula Forduló Mikinek ! Kép
Alexa mostanában hanyagolja a fordulást, a hasonfekve kinyomás jobban tetszik neki. Kép
A náthára csak sóoldatos orrcseppet használtunk, a köhögésre kapott köptetőt (azt szeretteKép), a torkára meg antibiotikumot (ne kérdezd milyet, mert nem vagyok az gyógyszermegjegyzős típus), alig mérhető mennyiségben (2ml), de ezt nagyon nehéz volt beadni, mert többnyire kifolyatta a szájából. Gondolom nem ízlett.Kép Szerencsére, Alexa már újra 100-as. Kép

Fcsacsi:
Jó kisérletezést a gyümikkel !
Alexa köszöni a bókot ! Kép Szabolcsnak tán az a dús hajkorona ragadta meg a figyelmét, hogy a háremébe szeretné !KépKépKép Képzeld, kb. 1 hete már pelyhesedik a feje búbja. Még a végén tényleg lesz haja ! Kép Majd a jövő héten (most nincs itthon a gépünk) csinálok képet róla és felteszem.

Szisztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Hú de régen jártam erre és azóta mennyi minden történtKép

Fcsacsi,
nagy gratula Szabolcsnak a merüléshez!!!!
És mit hallok új szerelme leszKép hát Alexa tényleg gyönyörűKép
Most már Dorkának is be kell dobnia magát, mert elhalásszák az orra elől a pasitKép

Most nagyon jól sikerült az úszás és tényleg úsztunk egy kicsit kb 20 cm-t haladtunk a víz alatt, na jó Apa húzta, de akkor isKép

Tünde,
örülök, hogy meggyógyultak a csajokKép Dorka is folyton hason feküdne, sajnos ez a evés után jön rá általában és ilyenkor a kaja egy részét ki is szuszakolja magából.

Éva,
gratula Kismikinek a forduláshozKép innen már nem lesz egy perc nyugtod semKép
Hallom, hogy megfordult a csaj, mehetek visszafordítaniKép
Majd még jövök

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám, csak nehezen jutok el az írásig.Kép

Gratula minden izgő-mozgó, kúszó-mászó és rohangáló babócának!Kép
A babaúszásért pedig nagyon irigy-irigy vagyok!!!Kép

A fejem tetején állokKép: lassan végre beköltözhetünk az új házunkba, Zsanit oviba írattuk, Niki egyre többet kuruttyol napközben, stb...Kép

Niki holnap kapja meg a 3 hós oltást, ráadásul elég hosszú nap elé nézünk, mivel reggel 6-kor indulunk vonattal Pestre(kivételesen engem vizsgálnak ki, megint romlanak a májleleteimKép) és délután vissza kéne érnünk az oltásra.Kép Hát, azt már most tudom, hogy ilyen kiruccanás után csak hab lesz a tortán a szuri.KépKépKép
Viszont van jó hírünk is!Kép Niki tegnap oldalra fordult és úgy dumcsizott az Apukájával!KépKépKép Kb. 1 hónapja nincs cumi csak a hüvelykujja és már 2 hete, hogy teljesen(este 8-tól reggel 6-ig) végigalussza az éjszakákat!Kép No, persze előtte már jóideje kényeztetett bennünket az este 10-től reggel 4-ig alvással.Kép

Mennem kell, mert azonnal itt a kéményseprő átvenni a kéményünket...

Sziasztok,
Sztigris
Ui.: Néhány hete tettem fel új képeket a lányokról: Niki és Zsani
sztigris
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az újabb gratulációkat mindenkinek!KépKép
Sztigris, kitartás!!! Mi a szülés alatt költöztünk, és én árultam a lakást hatalmas hassal a kánikulában nyáron! Niki meg a Nagy irtó kedvesek együtt!

Krisszie, mi is merültünk, csak valahogy süllyedés lett belőleKép Ha nem fogom meg Mikit, a medence alján landol! Kicsit nehéz kölökKép

Tünde, mi lábon hordjuk kiKép a megfázást, még semmit nem szedünk, csak orrszívunk meg tengervizezün kreggeltől estig. A szomszédok csak azt hallják, hogy az új lakó anyuka porszívózni kezd, a gyerek meg torkaszakadtából ordít.Kép

Fcs! Mi újság a banánalma projekttel? Mi is ma próbáltuk ki, olyan "na jó, ha más nincs, akkor ez is jó" arcokat vágott Sami. Hát, majd a barack!Kép

Puszi nektek

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!

Zsófi! Bencéd változatlanul gyönyörű és nagyon ügyes. Merre laktok Szegeden? Júniusban leszünk egy hetet ott, esetleg egy közös játszóterezést csaphatunk - feltéve, hogy nem valahol nagyon messze laktok a mi mozgásterünktől - belváros (egyetem) és Makkosházi krt. - József A. sgt. környéke.

Sztigris! Édesek a csajok! A házról nem teszel fel képet?

Krisz! Főleg, hogy nem is láttunk új képeket Dorkáról, Szabolcs lassan elfelejti, hogy is néz ki a nőcije...

Éva! Lehet, hogy holnap élőben hamarabb talizunk, mint ahogy ezt olvasodKép. Banán-alma: mondjuk úgy, hogy falja. Olyannyira, hogy vissza is hányt pár falatot ma. Egy banán + egy alma összekutyulva - ennek a felét benyomta. Én már hamarabb abba szerettem volna hagyni az etetést, de kiverte a hisztit, hogy kér még...
Fulescsacsi
 


Szabolcs!

Csak nekedKép

Egy május 1-és, lufiszakértős

Kép

nézelődős

Kép

Puszi: Dorka

Krisz
krisszie
 
 


Dorka, szerelmem, továbbra is a tiéd vagyok! Kerekedik az arcocskád, még a végén illeni fogunk egymáshoz! Édes vagy, és továbbra is gyönyörű!!!! Anyudnak köszönjük a technikai közreműködést.

Szabolcs
Fulescsacsi
 


Fülescsacsi, mi onnan nagyon messze lakunk, mert Szueged mellett lakunk egy kis faluba, de ettől még összefuthatunk, nagyon örülnénk neki. Bármelyik helyszan jó, mond meg hol, és mikor, vagy írj privitKép

Zsófi
Gratulát köszönjükKép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Fcs,
szép teljesítmény!Kép Szilárd is hamar feltornázta az adagot, ha banánról volt szó. (Most pl. a spenótot is úgy eszi meg, ha banánnal keverem. Szerintem iszonyú párosítás, de vhol olvastam, hogy eleinte érdemes így adni, aztán később banán nélkül is megeszik. Szilvinél anno így kezdtük, és ma is szereti a spenótot.)

Sztigris,
gyönyörűek a lányaid!Kép

Éva,
ne izgulj, ha először nem annyira ízlik neki a kajcsi. Nagyon furcsa nekik még a kanalazás. Meg kell szokniuk az új ízeket. Csak több próbálkozás után lehet mondani, hogy nem szeret vmit, de aztán pár hét múlva meg lehet, hogy simán megeszi. Elfelejtik, hogy mi is volt, az, amit nem szerettek.Kép Eljön még az az idő, amikor majd nem tudsz elég banánt adni neki!Kép

Krisz,
Kép

Sziasztok
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Szabolcs, Dorka üzeni: Kép

Fcsacsi,
Nem semmi a adagot bír a srácKép Dorka egy fél almától kifeküdtKép
Ma sütőtököt próbálunk, tegnap eljátszottuk a dolgot. Az a klasszikus etetés volt, mindketten csupa sütőtökKép

Orsi,
nagyon bizarr a banános spenót, viszont jó ötlet ki fogjuk próbálni, bár csak 8 hótól adható nem?

Úgy örülök, hogy Dorka eddig mindent elfogadott, igaz játéknak veszi a dolgot nem evésnek.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Szerintem is elég bizarr a banános spenót, de ha így megeszi, ám legyen.Kép Azt hiszem, 8 hónapos kortól írják a spenótot, de én már 7 és fél hónaposan megpróbálkoztam vele. (Úgyis csak hetente 1x lehet adni.)
Nem baj, ha az elején Dorka játéknak fogja fel az evést. Szeret játszani, és az evést is szeretni fogja, ha már hozzászokott. (Később kell majd vigyázni, hogy ne játsszon evés közben, és az étellel se játsszon!)
Sütőtök ízlett neki? Szilárd szó szerint falja. (A répát meg utálja, na arra még nem találtam jó ötletet, hogy tudnám vele megszerettetni.Kép)

Mindenkinek szép napot! Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Banános spenót... Végül is azon az elven, ahogyan a banános alma bejött - nagyon édes és savanykás íz kompenzálja egymást -, még jó is lehet. De tényleg bizarr... Sütőtök nekünk csak almával jött be.

Szabolcs ma már egyértelműen az evésért evett, és nem játékból. És nem cicizett utána. Csak most dilemmában vagyok folyadék ügyben. Szabolcs eddig csak anyatejet kapott, ha valamiért folyadékot kellett kapnia, azt kanálban kapta. De most majd lassan kellene mást is kapnia, nem? Pohárban próbáltam, de nem megy, a csőrössel sem, nem tudja mit kell vele csinálni, cumisüveget meg nem szeretnék adni neki, bár az idősebb nőrokonok (anyós és hasonlók) azt mondták, adjam csak nyugodtan, majd leszokik. Ez hülyeség szerintem... Ma azt mondta valaki nekem, húzzam ki még két hónapig kanalazgatással, és utána simán megtanul pohárból inni. Szerintetek?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Annyira tanulok, nem bírok eljutni ide.
Hétfőn megyek szakdogát védeni. Drukkoljatok!!!!

Fcsacsi,
sztem próbáld kihúzni kanalazással én is így tervezem, mivel szopik még annyit nem kell, hogy igyon. A csőrös poharat viszont meg szeretném tanítani Dorkának. Gondolom lesz egy-két szava hozzáKép

Végre elkezdte próbálgatni a kúszást, nagy küzdelem ez neki, de előbb-utóbb sikerülKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

Krisszie,
Kina összes termése legyen a tied, Daniét csak azért nem ajánlom fel, mert mostanában nem igazán alkot, pelenkatakarékos üzemmódba kapcsolt a szentemKép
Nagyon szép csaj Dorka, Daninak nagyon tetszettek a képeiKépKép és üzeni, hogy öööööoooooo hooooKép

FcsacsikámKép
Kiprobáltuk az almaszopogatást és a banánszopogatást, a banán jött be jobban, alig birtam kihuzni a szájából, két kézzel fogta a kezem, amivel fogtam a banánt és huzta befelé a szájába.

Évi,
annyira édi a fiad, nagyon tetszettKép

Orsi,
tetszik a banános spenótKép lehet hogy még mi is kiprobáljuk, sose lehet tudniKép

Sztigris,
meglestem a képeket nagyon szépek a lányokKép

Nah ennyi volt engedélyezve, manó üvölt hogy éhes,
de azért gyorsan felteszek egy képet magunkról:

A legfiatalabb breakdances:
Kép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Fülescsacsi

Pohárral most is nyugodtan próbálkozhatsz.. újszülötteknek is megy Kép .. de nálunk anno a sima palackból ivás is ment... másoknál az un. sportkupakos üveg... Ügyesebbek ám, mint reméljük ;-)

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Krisz! Nagy-nagy drukk megy!

Ági! Klasz a kép! De élőben sokkal jobb volt!Kép

Rebi! Próbálkozom, de egy vicc, amit művelünk. Szépen nyitja a száját, ha poharat lát, még be is jut a szájába a folyadék, aztán szép ügyesen ki is köpi. Ugyanazt kanálból nyeli ezerrel. Talán ha újszülöttkorától poharaztunk volna, akkor menne...
Fulescsacsi
 


Fülescsacsi
a kifele hajló peremű poharat próbáltátok? Abból állítólag könnyebb...

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


SziasztokKép

Csacsikám,
szerintem kitartás és egy idő után rájön hogy ha lenyeli akkor jobban jár, mintha kiköpiKép
Amugy az öcsém volt olyan, hogy kanállal szeretet volna enni, mint a nagyok és mire a szájához ért valahogy mindig megforditotta a kanalat és ugye nem maradt benne semmi, és nem értette mért nem jut a kaja a szájábaKépKép

Viszont kicsit tanácstalan vagyok, az utobbi két napban folyton felébred éjjel Dani és elég nyügösen sirdogál, vagy a foga zavarja, vagy a pocija, mostanában elég kakagazdaságosra vette a figurát a kiskölök. Két vagy három naponta alkot csak nagyot a pelusba, viszont olan büdöseket ereget békegalambok gyanánt, hogy ha nem érzem el se hiszem, eleinte apáját gyanusitgattam, de hamar rájöttem hogy a kisszentem pukizik ilyen büdiketKépKép

Itt egy újabb kép manófalviról:
Kép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Mi a kanalazásnál tartunk: úgy néz ki, hogy én fogom a kanalat, Miki kitépi a kezemből, belenyomja a szájába, lenyalogatja, közben elengedi a kanalt, és türelmetlenül nézdegél. Ez a jobbik eset.
Van, hogy tátja a száját, kidugja a pici nyelvét, és arra kéri a körtésalmát. Ez a legaranyosabb eset.
És van az, amikor a kanállal kardozunk a kaja meg repül minden irányba. Ez is egy esetKép
Innni még nem próbáltunk.

Ági, a Dani eszméletlen, hogy mozog, és hogy nevetett, amikor Fcs énekelt! Majd megszakadt a nevetéstől!Kép Miki is nagyon éberen alszik, minden kis zörejre felpattan és nézelődik. Szerintem a fog is, meg már nem olyan kicsik, hogy úgy aludjanak, mint akiket leütöttek.
Én vettem egy apró piknikkosarat, egész pici csészékkel, kipróbálhatjuk a Szigeten valami innivalóval.
SZERDÁN MEGYÜNK A SZIGETRE? EZ MOST TOBORZÓ!


Puszi mindenkinek

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok! Csak egy rövid belekontárkodás erejéig:
(van egy 8 hós lányom, ezért szoktalak titeket olvasgatni) Írtátok, hogy biozöldségeket adnátok a gyermeknek, ha lenne. Nos:
Van biopiac Budapesten és más városokban is. Onnan tudod, hogy a termékeik tuti biok, hogy mindegyiknél kell legyen tanúsítvány (A4-es alakú igazolás "nájlonban") a termékek mellett, és őket folyamatosan ellenőrzik a biohatóságok. Tényleg jobb, ha a sárgarépát, krumplit, paradicsomot az első hozzátápiknál ebből adod, mert garantáltan vegyszermentes. Bp-en a legjobb a 2. ker-i Marcibányi téren van a műv.ház mellett, szombatonként de. üzemel, illetve szerdán de. is, de akkor alig vannak árusok, szombaton viszont sokan vannak, érdemes korán menni. Van egy internetes oldal is, ahol további részletket tudhattok meg: www.biopiac.net Nincs érdekeltségem a "biobizniszben". Csak én is agonizáltam pár hétig, míg megtaláltam a nekem legjobbat e téren.
Jó babázást és szép napot mindenkinek! Üdvözlettel: panu
panu
 
 


Sziasztok!

Panu,
kösz a tippetKép
én is úgy gondoltam, hogy az első kóstolgatásokat megpróbálom minél biobb alapanyagokból megoldani.

Köszönöm a felajánlott terméseketKép bejöttKépKépKép

Nagy hírem van:
Dorka egyedül ült a hétvégén, olyan büszke anyuka vagyokKép
Jó még csak kb fél percig bírja aztán biztos talál valami érdekeset és már borul is érte.
Odáig fejleszettük az üléstudománytKép, hogy egyik kezével letámaszkodik, a másikkal meg értenyúl a játékért el is veszi és játszik vele ülveKép
Ja és amíg én a szakdogavédésemet tanultam, a kedvesem unalmában megtanította a varázsitatóból inniKép

Na leállítom magam, többiek hogy vagytok?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


megint énKép

Panu,
gyönyörűséges a lányodKép

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Panu! Köszi a linket! Egyszer én voltam a Marczibányin, de szerdán, csak két árus volt, és egy kicsit drágának találtam, és ahhoz képest elég csúnyácskák voltak a gyümik... Majd szétnézek, hozzánk mi van legközelebb. Lizád tényleg gyönyörű! Esetleg jöhet még a hárembe...

Krisz! Bíztam benne, hogy bejelentkezel, hogy hogy sikerült, ezek szerint minden rendben volt!

Szabolcs is ül, el is játszik úgy, bár néha kalimpál egyet a kezével a levegőben, egyensúly után kapkodva. Max. 1 percet bír, aztán eldől, de nevet a dolgonKép. És egyedül még nem ül fel, csak kapaszkodva...

Itt a kölcsöngép, csak még ügyetlenkedünk a beállításokkal, felbontásokkal, meg főleg a kicsinyítéssel, de azért itt egy ma reggeli termés, csak, hogy elhiggyétek, hogy Szabolcs is szokott mosolyogni.



Kép
Fulescsacsi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: