Új privát üzeneted érkezett!

Ma Bécs!!!! :lol: :lol: :lol: Csak kár, hogy terhes vagyok... :? :? :? Így Apa spórolhat... :lol:
Viszont fölülünk az óriáskerékre! Este beszámolok!
Mindenkinek jó pihit!!!! Marcsi kitartás!!!!!
Vendég
 


Hazaértem,dögfáradt vagyok,ráadásul amint megérkeztem,egyből kidobtam a taccsot... :(
Majd holnap írok bővebben...Borsó,privi ment a doki elérhetőségével!
Jó éjt nektek!

piki
 
 


Már megint sehol senki tegnap este óta? :(
Remélem,csak azért,mert mindenkinek tuti programja volt! :lol:


Részemről délelőtt főzőcske,délután barátnőzés,mivel apjuk házon kívül van egész nap :( .
Kaptam megint egy halom babaruhát,köztük egy csomó olyat,ami egyszer vagy egyszer sem volt a Biuson.Mivel költöznek és nem akarnak fölös lomot,már ideadták a játszószőnyeget is,meg pelenkázótáskát stb.
Csak győzzem hova pakolni... :lol: :lol: :lol:

Eszti,megjöttetek már?
Várjuk az élménybeszámolót! :lol: :lol:

piki
 
 

 
 

Hahó Lányok!

Na, végre lenyugodtam a csütörtöki idegeskedés után, bár pihenni nem sokat pihentem, volt nekem is progi bőven: pénteken rövid brendon látogatás ( már megvettem a szptatós párnát, ez lesz az egyik kari ajim ), aztán délután körmös majd főzőcske, szombat délelőtt ajándék vásárlás ( persze egyiket sem én adom, hanem Apám és Szabikám nevében kellett ajándékot vásárolnom, hmmm, férfiak :? ), aztán megint főzőcske, elpakolás. Ma délelőtt barátnőmmel találkoztam, aztán a változatosság kedvéért most Mikulás ajándékokat szereztem be kis családunk gyermek tagjainak. Kész rablás ez a Mikulás és Karácsony. Kiakadtam, elterveztem, hogy családom minden tagja kap egy csokimikulást a mikulástól, de amikor megláttam, hogy a normálisabb csokimikulások ( már úgy értem, ami nem noname, hanem talán tényleg kakaó van benne, pl. nestlé, boci, milka, kinder, stb. ) 500 Ft-tól kezdődnek, akkor letettem róla és maradtak csak a gyerekek. Ez van, gazdasági válság, sz...rt meg nem veszek.

Marcsi! Remélem, jobban vagy a tegnapi fáradtság és taccsparti után!

Eszti! Hogy sikerült a hétvége, rendben hazaértetek?

Lányok! Mit szóltok a legújabb rémhírekhez, két kismama is életveszélyes állapotban intenzíven a H1N1 miatt :? , én mostmár kezdek nagyon beparázni és tanácstalan lenni védőoltás ügyben. :?: :?: :?: :?: :roll:

Hahaha, Marcsi, most nem Te vagy legfelül! :lol:

Jó éjt, jelentkezzetek!

Ui: ez a tejérzékenység sztem maszlag, az tény, hogy piciknek nem nagyon kell adni tehéntejet, mert állítólag még nem fejlődött ki az az emésztőnedvük ( vagy nem termelődött még ), ami le tudja bontani, de az bizti nem baj, ha terhesen vagy szpotatósan vesz magához az ember, sőt a legjobb kálciumforrás. Meg én szeretem is.

Kép
ire81
 
 


Itthon! Hulla vagyok! Bibu beteg!!!! Hisztis is!!! Kuvagyok!!!! De jó volt!!! Most ennyi telik! Holnap bővebben!!! Pusz mindenkinek!!! Jó éjt!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

Ezt a honlapot most találtam, csak rendelni lehet, sztem egész jó rucik és korrekt áron:

http://www.monamama.hu/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

Kép
ire81
 
 


Eszti,örülök,hogy jól érezted magad! :lol: :lol: :lol:
Bibu nagyon vacakul van? Szegény... :( Remélem,gyorsan helyre jön,még mielőtt jobban lefáraszt! :lol: :lol: :lol:

Többiek?Szilvi?Adrienn?Borsó?

piki
 
 


Sziasztok!

Azóta Bibunak fölül is kijött 3foga, szóval lehet ezért van ilyen taknyosan... Majd kiderül! :? Mondjuk miért pont 3 jött ki fölül???? :? :? :? :?

Ma egész nap takarítok, DE képzeljétek APA SEGÍÍÍÍT!!!! :shock: :shock: :shock: Nem tudom mi van vele! :lol: :lol: :lol: Csak a kriajándéka nincs meg.... Nem tudom mi lesz :lol: . :cry: :cry:

Na megyek, este jövök, mert sok a dolgom!!!!!Még alul is meg kell csinálnom a dolgokat... :roll: :roll: :roll: (Én takarítónőt kérek karira!!! :lol: :lol: :lol: :lol: )
Vendég
 


Hello Lányok!!!

Vagyok nem tűntem el, csak átköltöztünk, és nem voltam net közelben, de este jövök és írok!!!! :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Csillog-villog minden! Illetve még alul kéne fölmosnom, de az marad holnapra!!!! :( Már nincs kedvem sem erőm sem!

Vmit nekem is kéne ruha-ügyileg vennem,mert most sokat nőtt a hasam és megint minden pici... :cry: :cry: :cry:

Na megyek! Szilvi jó költözést!!!! Jó éjt!!!!
Vendég
 


Sehol senki?! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Hoooooooool vagytok?????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Hát én is pont ezt akartam kérdezni,Eszti! :lol: :lol: :lol:

Mostam,vasaltam,mosogattam...a szokásos :? ...
Tanulnom kéne,meg csinálni a hülye dolgozatokat,de úúúúúgy nincs kedvem :( :( :( !

Szilvi,tök jó,hogy már átköltöztetek :lol: !Nagyon ügyesek vagytok!

Ja,Eszti,téged is meg akartalak dicsérni,amiért ilyen kis házitündér vagy! :lol: :lol: :lol:
Na,most már a jóságos Marcsi néni minden jó kislányt megdicsért! :lol: :lol: :lol: Ezek után várhatjátok a Mikulást nyugodtan,bizti hoz valamit! :lol:

Kicsit beleolvastam a novemberi,októberi babás topikba,meg megnéztem a csöppségekről felrakott képeket.
Ajánlom mindenkinek,aki eddig nem tette és van egy kis ráérős ideje!Nagyon tanulságos! :lol: :lol: :lol:
Én legalábbis szedem az igét,mazsolázgatok,ki mit,hogy csinál,mire mit használ,kinek mit mondott a védőnője/gyerekorvosa stb.
Nekem is vannak kialakult elképzeléseim dolgokról és nyilván nem fogok senkit utánozni,de azért jó friss infókat,tapasztalatokat olvasni.
Kicsit irigylem is őket,meg örülök is neki,hogy nekem ez még odébb van... :oops: :roll: :D

No,megpróbálok egy pöttyöt a tanulmányaimra koncentrálni,amíg még egyedül vagyok itthon.Később még benézek,remélem,addig írtok ti is!!! :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy Ti így sürögtök forogtok! :)
Én lehet hogy a frontoktól, de teljesen belassultam.. ma inkább kis se mozdulok, amint felállok kemény a hasam :(
Vendég
 


Hali Csajok!!!

Eszti ügyi vagy hogy kitakarítottál, és Bibusnak külön gratula, hogy ilyen ügyesen jár és a fogakhoz is!!! :lol: :lol: :lol:

Marcsi kitartás, sok sok erőt!!! :D :lol: :lol: :lol: 8)

Pénteken átköltöztünk, és csak tegnap lett netünk, hát én azt hittem megőrölük 2 nap alatt. :x Jó volt mit pakolnom, szinte már ki is pakoltam, csak 1-2 apróságot kell a helyére tenni, de ilyenkor döbben rá az ember, hogy mennyi kis sok sz@rja van... :? Kiborító, ráadásul 2 nap net nélkül, az nekem a világ végét jelentette!!!!!! :D :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Fanni,tegnap nekem is volt egy-két keményedés este,gyorsan vízszintbe is helyeztem magam. :(
Én is elég nehezen viselem a frontokat,meg ezt a szutyok időt,nekem a fejem fáj elég sokat,pedig sose voltam fejfájós.Most bepótolom. :?

Gondolom,nem kell részleteznem,mennyit haladtam a tanulással. :oops: :roll: :wink: Már nem is érdekel.Az előző vizsgaidőszakban is csak kutyafuttában készültem,akkor a meló miatt,mégis megcsináltam mindent,méghozzá egész jól.
Remélem,most a Panka egy kis helyzeti előnyhöz juttat. :lol:
Első félévben volt egy olyan prof.om,aki várandós hallgatóktól csak megkérdezte,milyen jegyet kér és beírta...csak azért,mert jó sok évvel ezelőtt egy kismama az ő szigorlatán vetélt el és ez annyira megviselte,hogy azóta terhes nőket csak így vizsgáztat.
Jó lenne,ha ilyen tanárom lenne még egy pár... :lol:

Na megyek.Megjött uram és parancsolóm. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Pihengessetek! Állítólag napi 3-4 keményedés átlagos, de nem vagyok szakértő, mert nekem sose szokott... De pihizzetek és Magne B6.

Én ma csak hulla fáradt vagyok. Holnap meg védőnő! Brrrr. Sok kedvem van!!!! :? :? :? :?

Nálunk Apa lebetegedett! :cry: :cry: :cry: Nagypn sajnálom és félek el ne kapjuk...Pedig Ő is szedi a vitaminokat vagy 6db-ot/nap. :shock:
És hallottátok, hogy ma meghalt a Sote-n csütörtök óta kezelt kismami? Szegény! Ma ezen kicsit beparáztam, de próbálom magam nem ijesztegetni. Azt mondják ez benne van a bizonyos százalékban... de azért sajnálom szegényt!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Na sziasztok!

Megjöttünk a védőnőtől! Most Apa kapott. Szegény halál beteg, de nem hagyta, hogy én sétálgassak Bibuval (fél órára van gyalog és busszal sem lehet menni, mert még hosszabb...én esküszöm nem értem miért odatartozunk... ). Szóval csak jót akart szegény, erre úgy megkapta, hogy tiszta beteg és persze miért nincs beoltatva és én is miért nem vagyok...Apa annyira pipa volt, hogy már a gyerek előtt káromkodott, oedig nagyon figyelünk erre. Viszont Bibu hatalmasat nőtt és végre hízott!!!!Idáig max. 5dk volt egy hónapban és már kicsit kezdtem aggódni, mert nekem néznem kell, hogy hízik e rendesen... Na most belehúzott! Másfél hónap alatt 30dk!
Én is ügyi voltam, mertmost tartok a kezdetektől +4kg-nál!
Ja, és Bibu 80cm!!!AZTAAAAA! 4nap múlva lesz egy éve, hogy 54-55cmvel született!!!!!
Na nálam ennyi!

Többiek?????
Vendég
 


Ismét csak én!!!Na nem mintha rossz társaság lennék...Minden egyetértek magammal és jókat vigyorgok itt. :lol: :lol: :lol: Szóval isteni társaság vagyok, de azért néha ti is közbeszólhatnátok! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bár már mindenki ajándékokat kajtat?
Vendég
 


Én ovis gyakszin voltam,vagyis csak intézménylátogatáson,de valami brutál módon felhúztam magam,annyira gáz volt ez az egész. :evil: :twisted: :twisted: :evil:

Most értem haza,de a csajokkal egész úton dühöngtünk...most nem részletezem,majd egy nyugisabb pillanatomban...

Eszti,Bibu akkor még nem töri össze a mérleget a súlyával! :lol:
Jól eszik amúgy? Vagy van valami gond és azért gyarapodott nehezen a súlya?
Te meg ügyi vagy a +4 kilóval-akkor ezek szerint most nem cseszett le a védőnőci,mint a múltkor?! :lol: :lol: :lol:
Komolyan 80 centi a csajszi? Manöken-alkat lesz,ha így folytatja!
Egy átlag 3 éves szokott 100 centi lenni,de neki addig még van 2 éve...

És így,hogy ezzel a magassággal született,mondjuk az 56-os rucik meddig voltak jók rá?

piki
 
 


Marcsi, az 56-osak azok kb. 1-1 1/2 hónapig. :lol: :lol: :lol: :lol: Az első félévben majdnem havonta kell cserélni a rucikat.... :shock:

Igen, Apja lánya magas lesz. Nem is tudom mikor kell nézni a 2.év elején vagy végén a cm-ket, mert az kb.-re megmutatja, hogy hány cm lesz....hát Ő már most többnek nézni, mint 160.
A súlyát nekem a szíve miatt kell nézni, mert ha nem hízik, akkor az lehet gond is. Bár neki csak lyuka van, de szeretném, ha azt sem kéne stoppolni... :?

Szegényke, remélem senki sem volt beteg...
Vendég
 


Amikor odaértünk az oviba,kiderült,hogy a gyak.vezetőnk mégse annyira zsírozta le a dolgot,mint ahogy nekünk előadta,mert senki nem tudta,hogy megyünk. :evil:
A vezető óvónő,akinek tájékoztatnia kellett volna minket,pont ma egész nap házon kívül volt :twisted: .
A helyettese azt mondta,menjünk,üljünk be a csoportba,majd,ha megjön a váltótársa,akkor elmondja nekünk,amit kell.
A gyerekeknek taknya-nyála egybefolyt,ketten is voltunk várandósok,mondtuk,hogy nem szívesen mennénk gyerekek közé,erre besértődött,pofákat vágott és közölte,hogy a gyerekek nem betegek! :shock:
Hát,pont úgy is néztek ki :shock: :evil: ...az idő nagy részében az óvónői öltözőben ültünk,roppant szórakoztató és tanulságos volt.
Aztán végighallgattuk ezt a szimpatikus óvónénit,aki szakmailag és emberileg sem igazán volt topon...a lányok,akik végül beültek a csoportba,mesélték,hogy az egyik kisfiút totál felhergelte ez az óvónőnek csúfolt némber,valami hülyeség miatt,aztán azon őrjöngött,hogy a kissrác hisztizik...

Szóval gyakorlat szempontjából ez egy kalap sz.rt se ért,maximum annyi,hogy láttunk egy jó kis negatív példát.
Csak ezért kár volt hajnalban kelni,hogy 8ra Óbudára érjek... :twisted: :twisted: :twisted:

piki
 
 


Ja,igen,tényleg úgy tűnik,hogy Bibuci nem lesz igazán mélynövésű! :lol: (apa így hívja az alacsonyabb embereket)
A szívével meg remélem, nem lesz semmi és tényleg kinövi...egy ilyen szép,ügyes nagy lánnyal csak így történhet! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Marcsi, ez nagyon durva!!!!!Minek megy az ilyen ovónőnek?????!!!!! Ezt sosem értettem. Én is ott hagytam a tanáripályát, mert tudtam, hogy nem az én szakmám... Na de ilyet!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Na most én is fölhúztam magam!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Marcsi, te kérdezted amúgy a dokit az oltásról?Én elfelejtettem és most gondolkozom, hogy mágiscsak fölhívom, mert kezdek parázni... De ugyanakkor féltem is Lillust...Nem akarom, hogy jó pár év múlva ennek legyenek szövődményei... Te mit csinálsz?

A többiek is válaszolhatnak, csak most eltüntetek... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Minden elszállt! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Kép
ire81
 
 


Na jó, majd lenyugodok és írok.

Amúgy minden OK, örülök, hogy Bibu ilyen szépen fejlődik és hogy Anyukája se fejlődik túl!:)))) Ügyesek vagytok mind2-en. Marcsi! Ne idegesítsd Magad, tudom, nehéz megállni, mert én is nagyon hamar felhúzom magam tök felesleges dolgokon.

Teljesen be vagyok parázva mostmár ettől az influtól. Védőnő szerint fel van fújva, nincs járvány, egyáltalán nincs több beteg az roszágban, mint egyébként ilyenkor szokásos az évnek ebben az időszakában. 61 betegük volt tegnap, egyik sem volt influ-s.
Ugyanakkor itt van ez a szegény kismama, bár jó lenne, ha több információt adnának meg róla, mint azt, hogy 21 éves volt. Nem akarok bántani senkit, de tudjuk, hogy vannak olyan, akik nagyon vigyáznak magukra ( rendszeres orvosi ellenőrzés, vitaminok, stb. ) és vannak akik leszarnak mindent ( cigiznek, stb. ), tehát lehet, hogy egyébként legyengült az immunrendszerük.
Kisgyermekes barátnőim fele beoltatta magát és javasolja nekem is, másik fele meg nem. Férjem ma délután oltatta be magát, most szédülget, kóvályog a lakásban. :? Ez is tök elgondolkodtató. Az ő háziorvosa szerint csak a 3. trimeszterben oltassam be magam, és ma a brendonban találkoztam egy kismamával, akinek a nődokija ugyanezt mondta, vagyis csak azért javasolta a védőoltást neki, mert már a 3. trim-ben van és van egy óvodás kislánya.
Tehát megint nem lettem okosabb egy perccel sem. Nekem az az elgondolkodtató, hogy ezt az oltó adagot egy kb. 70 kg-os emberre tervezték, gondolom annyi cucc van benne, ami egy felnőtt ember immunrendszerét kellőképpen aktiválja. De hogycsapódik le ez egy fél kg-s magzaton? Ha egy szar fejfájáscsillapítót nem lehet nyugodtan bevenni, mert jaj árthat a magzatnak, akkor miért gondolják, hogy ezt nyugodtan lehet?!?!?!?

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
ire81
 
 


Még annyi jutott eszembe a saját magam megnyugtatására, hogy kb. 50-60.000-en estek már át a betegségen, ebből 16 halálos áldozat van. Tehát 49.984-ne, vagy 59.984-en meggyógyultak. A halálozási arány tehát 0,032 % Ennyien szerintem rákban is meghalnak vagy közlekedési balesetben. :?

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Reni én is ezért nem akarom beadatni. Inkább megpróbálom kibekkelni... :? Nálunk Apa sem hajlandó! Szerintem FOSIK!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Eszti,a dokink az elején ellenezte,a média-cirkusz óta meg én se kérdeztem. :oops: Ettől mondjuk kicsit rosszul érzem magam,főleg,hogy a csapból is az folyik,hogy mindenki felelőtlen,aki nem oltat,én meg arra nem bírom rászánni magam,hogy felvegyem a telefont és megkérdezzem... :oops: :oops: :oops:

Amúgy meg teljesen egyetértek veled,Rena,abban,amit leírtál,én dettó ugyanígy gondolkozom az egészről.
Andris szerint is kicsit túlságosan fel van fújva az egész,minden évben van sajnos jópár ember,aki meghal az influenza szövődményeinek következtében,csak abból nem csináltak ekkora ügyet,mert volt más csont,amin a média rágódhatott.

Ez kicsit nekem arra hasonlít,mint amikor a történelmi ünnepeinken több az újságíró,riporter,operatőr az utcákon,mint a "tüntetők",és ebből próbálnak mesterségesen hírt és indulatokat gerjeszteni...és valahogy olyan izzadtságszagú az egész...

Fanni,jobban érzed magad?Keményedések?
Enyém gyerekem tegnap sztem egy órát nem pihent,egész nap forgott,mocorgott,rugdosott non-stop. :lol: :lol: :lol: Késő éjjelig ez ment,aztán 6-kor már arra ébredtem,hogy csuklik a szentem :lol: !Remélem,nem lesz hyperaktív! :lol: :lol: :lol:
Bár holnap majd tuti aludni fog egész nap...ja,nem is mondtam még nektek,hogy holnap 2-re megyünk 4D-re! :lol: :lol: :lol:
Már úgy várom,hogy láthassam!!!Remélem,sikerül jó képeket csinálni róla,amikből végre tehetek fel én is. :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Hát csajok, én is nagy parában vagyok, sajnos itt tényleg nem véd az immunrendszerünk (terheseknek nincs szinte semmi.. :evil: )és a láz a legveszélyesebb.. ha túl volnék a 12. héten biztos egyből mennék oltásra. Azért felhívtam a dokimat, mostmár ő is tanácsolja az oltást (kútvölgyi, de a kismamáról nem kérdeztem), de előtte a méretét látni akarja, így most megyek fel uh-ra.
De sztem nem fogja még beadni, bár remélem, hogy kicsit előrébb vagyok, mint 9 hét, mert a héten jelentősen csökkent a hányinger (ez a kiscsajjal a 12. héten esett csak meg).
Megőrülök, hogy jön a karácsony és nem mehetek emberek közé, vásárolni akarok, meg boltokat járni.. még két hét... tejóég... :roll: :evil: :roll: :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Engem is beparáztattak rendesen. Tegnap apukám azzal ébresztett hogy be akar oltani.. mert azt hallotta, hogy 44 terhes nőből 8 belehalt.. mondtam hogy jó majd még gondolkodom rajta..
Majd bekapcsoltam a tévét és a babapercekben Dr. Bánhídy Ferenc beszélt az oltásról.. ő nőgyógyász a II. klinikán.. ő szintén javasolja az oltást.. az én nőgyógyászom szintén.. azt mondják a "kisebbik rossz".. de engem ez még nem nyugtat meg..
Akkor miért nem adták be eddig a terheseknek a sima influenza elleni oltásokat?? Több helyen azt olvastam, hogy azért mert az összefüggésbe hozható az autizmussal..

Majd felhívtam egy természetgyógyász ismerősömet, aki azt mondta ha a felesége lennék sem javasolná és a saját gyerekeinek sem..
Azt mondta a legjobb amit tehetek, hogy megerősítem az immunrendszerem.. Probiotikum (pl. Protexin) + béta glükán.. (Maximmun) a béta glükán természetes anyag, régen még megtalálható volt a mindennapi táplálkozásban.. aktivizálja az immunrendszert.. nekem még 20 percet beszélt erről.. de sajnos nem tudom úgy visszaadni nektek.. de engem meggyőzött..

Csatolok egy linket nektek, ahol bővebben írnak a béta glükánról.. (csak egy másik termék kapcsán)
http://egeszsegporta.com/organic-missio ... enza-ellen
de még rengeteg infót lehet találni róla a neten.

Hát remélem nem gondoljátok, hogy "ez már megint okoskodik"
:oops: :oops:
Vendég
 


Nézzétek meg, nagyon édes! :)

A történet:
ezek az emberek neveltek fel egy árva kisoroszlánt, majd visszaküldték
Afrikába.
Egy év múlva elmentek meglátogatni őt.
(Előre figyelmeztették őket, hogy az oroszlán nem fog emlékezni rájuk).
Ez volt a találkozás:

http://www.cyberthing.net/video-play.php?id=105

/Lehet, hogy csak az állatok tudnak ilyen őszintén örülni?/
Vendég
 


Fanni! Köszi az infókat, szerintem senki sem veszi okoskodásnak!!! :D :D :D :D Igen én is a későbbi lehetséges betegségektől félek...
Ne nevessetek ki, de én azt mondtam Apának, hogy most már egyre több esélye van Lillusnak az életre és csak az a lényeg, hogy Ő túl élje... :? :? :? De persze én totál egészséges maradok!!!!!És itt mindenki isí!!!!!

Jaj, megnéztem az oroszlánt!!!!Nagyon cuki!!!!!Nagyon-nahyon!!!!
Vendég
 


Oroszlános video: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Persze a hülye hormonok miatt majdnem elbőgtem magam,amikor a fickók nyakába borult a cicus...na jó,nem csak majdnem... :oops: :lol:

Fanni,én sem vettem okoskodásnak,sőt!
Igyekszem én is inkább az immunrendszerünket felturbózni,mert valahogy még mindig nem vagyok meggyőzve az oltás helyességéről...bárki bármit is mond,tök rossz érzésem van az egésszel kapcsolatban...

piki
 
 



Sziasztok
megjöttem, megkaptam. Most akkor én leszek a kísérleti nyúl, ti meg a kontroll csoport :lol: :wink:
Vendég
 


Borsó,minden elismerésem a bátorságodért és elszántságodért!
Én még most se merem beadatni,pedig már jócskán túl vagyok az első trimeszteren... :oops: :? :roll: :shock:

piki
 
 


Én is köszi az oroszlános videót, Fanni! Gyorsan tovább is küldtem a barátaimnak, mert annyira tetszett!
Marcsi, én is bőgtem rajta. :oops:

Borsoo, kiváncsian várjuk a fejleményeket az oltás után.

Én ma úgy néz ki, hogy bezártam a boltot, voltam egy tárgyaláson reggel, ahol 6 kisebbségi vádlott volt ( szépen fejeztem ki magam? :lol: , vagyis politikailag korrekten?? ) és mindegyik agybafőbe köhögött meg tüsszögött, utána gyorsan hazarohantam, lefertőtlenítettem magam és az idén már biztos nem megyek tárgyalásra. Inkább kiíratom magam tp-re. Tényleg, ahhoz kell szakorvosi javaslat vagy a háziorvos minden további nélkül kiírja a kismamákat? Ti mit tudtok erről? Én semmit, mert szerencsére még sosem voltam táppénzen, életemben. Még a suliból se nagyon hiányoztam, sose voltam beteg. ÉS MOST SEM LESZEK!

Éjszaka nagyon bekeményedett a pocim, de már előtte éjszaka is éreztem, hogy arra kelek, hogy nagyon kemény egy részen, de azt hittem csak azért, hogy nagyon kell pisilni és pipilés után engedett is egy kicsit a keménységből, de múlt éjszaka nagyon rossz volt, meg is ijedtem. Gyorsan vettem is be magne b6-ot, meg ma is ittam két pezsgőtablettát ( 400 mg elvileg, bár csak ilyen dm-es, nem gyógyszertári. ) Magnéziumból mennyi a napi max adag, tudjátok? Nehogy túladagoljam magam, "oszt" annyira laza legyek izomilag, hogy széteses, öccse' :roll:

Kép
ire81
 
 


Hello Lányok!

Fanni nagyon édi a video!!!! :D :D

Én nem merem, nem fogom beoltatni magam, mert félek a következményektől. Párom gondoltkozik ratja mivel ő emberek között mozog, dolgozik, de szívem szerint őt sem oltatnám be.

Reni nekem a doki a magne b6-ból napi 4x1 tablettát mondott, hogy szedjek, de jövőhéten megyek hozzá, mert én nem tudok semmilyen bogyót lenyelni, én az ivóoldatot iszom. (csak erről még ő nem tud, mármint h ivóoldat van :oops: ) Mondta,hogy tanuljam meg lenyelni, hát köszi gondoltam magamba, nem neki jön vissza... :x :x :x :x :x :x

Jajjjjjjjj Csajok, én az elmúlt napokban annyit eszem, hogy..... :shock: :( Mi lesz velem, nem akarok sokat hízni, max 10 kilót engedélyeztem magamnak. :? :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Reni, a keményedések, azt hiszem napi 3-ig okés vagy mi? Nem tudom igazán, mert nekem még a szülés elött sem voltak..
Elhiszem, hogy nincs kedved többet ilyenek közé menni.Nagyon diplomatikusan fogalmaztál... :lol: :lol: :lol: Én ilyenek mellet voltam a kórházban bibuval... :lol: :lol: :lol:

Borsó, na mindennap kérünk beszámolót! Hogyvagy6hogy érzed magad/mit tapasztalsz. Mi meg majd rendesen jegyzetelünk... :lol: :lol: :lol: :lol: Csak vicceltem. Jó bátor vagy!
Mondjuk most hülyének fogtok nézni, de először azt mondzuk Apával, hogy ha választani kéne, hogy kit mentsenek meg, akkor inkább engem, hiszen nem azzal teszek jót, ha két árvát hagyok itt, de azóta meg annyira másképp érzek/gondolkozom. Szinte ölni tudnék a kis prüntyömért is... Na, de tényleg nem lesz nekünk semmi bajunk! Ez a kiscsopi ilyen különlegesen elkerül mindent!!!! :D :D :D :D :D :D

Na, mi holnap utazunk Apa családjához, szóval nem tudom mikor tudok bejelentkezni, de majd vmikor a 3nap alatt megpróbálok. Reni, hozzátok leszek közel, szóval majd gondolok rád!

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Eszti,
jó utat, pihenj sokat. Gondolom, el leszel kényeztetve :D

Ire
kiíráshoz nekem a nőgyógyász írt egy sort, kb, hogy: "veszélyeztetett terhes, otthonmaradása indokolt" és azt vittem el a háziorvosnak, így írt ki. (pedig nem voltam az nyilván, de ő felajánlotta, hogy szóljak bármikor, ha úgy kalkuláljuk, hogy így jobban jövünk ki. azt mondta, ez a minimum, amit az állam megtehet a kismamákért :lol: ) Szóval lehet, hogy kell papír, mert amúgy csak ha beteg vagy, akkor ír ki a háziorvos, azt hiszem.

Funky
nekem a doki azt mondta, hogy a sima influ-t azért nem nyomatják annyira, mert attól nem szökik fel ilyen hamar a láz, mint ettől, tehát könnyebb kezelni. (de nyilván: nem értek hozzá, csak ezt hallottam) én még sosem oltattam magam a simára és kb magasról le is t.jtam eddig. és asszem arra nem fogom most se.

Amin kiakadtam, hogy állítólag az a kismama is elment a háziorvosához pénteken, hogy köhög, és az hazaküldte azzal hogy öblögessen.. Hétfőn meg már meghalt. Ez elég gyors. De az ilyen dokit én....húúúú... nem is mondom. Hogy lehet ilyen felelőtlen valaki pont ebben az időszakban???

Sajnos, mivel 8-10 nap múlva alakul csak ki a védettség, még én is ugyanúgy parázok, van egy összejövetel most hétvégén, amire már hónapok óta készülök, és most itt tipródom. De asszem elmegyek, a doki azt mondta, hogy azért nem kell beleülni egy befőttesüvegbe és csövön át táplálkozni :lol:
De a végső döntést az adta, hogy 1: enyhe idő várható nemsokára, és lehet, hogy akkor jön majd a nagy hullám, 2: a gyereket se lehet utána oltani egy éves koráig, és nem akarok vele bezárva lenni, ha jövő ősszel megint ez lesz. Így meg védett lesz ő is.

De biztosat persze nem tudok.. már olyan rossz álmaim voltak az elmúlt néhány napban, és gondolom ez még egy darabig nem múlik el...

Meg ez a kórház mizéria is :evil: De azért elkaptam és felkértem a gátvédelemről híres szülésznőt. Mondtam, hogy megteszek mindent, hogy pár nappal előbb szüljek (haha). És megkérdeztem a bábakoktélról, azt mondta, hogy szerinte mehet, csak utána szedjem a lábam :lol: :lol: :lol:

De hogy ez a hüvelyi uh milyen kellemetlen volt (és hosszú), én a kiscsajnál nem is emlékeztem, hogy bármit éreztem volna. Mindegy a lényeg, hogy minden rendben van. Most előszedem a régi papírjaimat és szépen összehasonlítom az értékeket.

Hát én is híztam már, banyek, még jó, hogy a doki nem kérdezett rá :roll: 2 hét múlva újra uh, addigra összeszedem magam. Csakhát anyósom igencsak "vidékiesen" (tanyasiasan?) főz.. Mindig mondja is, hogy a kövér falatokat kedveli. Hát én meg meghaltam már egy kis salátáért :lol: Most itthon vannak, nálunk vendégeskednek, ma én főztem, (hozzáadott zsír nélkül) sült csirkecombot (provence-i fűszerrel), sültkrumpli, majonézes sali, hát betörölték mind, de lehet, hogy nem volt elég "kövér" :lol: És utána cukormentes tortát hoztam, na annak örültek (após cukorbeteg). Ja, mert szülinapjuk van, mindkettőjüknek :lol:

Azt még megtudtam, hogy a méhnyakrákot okozó vírus (hpv) elleni oltás százezres tétel. Csak info annak, aki esetleg gondolkozott rajta, mert én igen. De ezt nem tudtam. De azt persze nyomatják a tévében, mindenhol, mert az valakinek (vki zsebének) az érdeke. Grrrr.

Most mehetek megint kiskönyvért a védőnőhöz... aki aaaanyira egy púp a hátamon... Mindegy, kíváncsi vagyok a szülés után látom-e még ? :lol: :lol:

Van itt olyan, akinek nagyon tuti a védőnője? dicsekedjetek már egy kicsit, mert én teljesen kiábrándultam belőlük..

Na ennyi volt mára az én szófosásom (lehet, hogy ez már a mellékhatás ? :lol: Jegyzeteljetek, de ha a férjek ezt megtudják, biztos ellenzik majd az oltást!! :lol: )..
Pár napig sztem nem tudok jönni, apjuk szabit vett ki a hét elejére.
Megyek aludni, Jócakát!!

Mégegy: az internetes áruházaknak most biztos megugrik a forgalmuk, a kismamák többsége otthonról vásárol :lol: Minden helyzetben van, aki jól jár :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is megkönnyeztem az oroszlános videót.. megnéztem többször is :)

Borsó én megértelek téged is, szerintem mindenkinek az kell tennie amit a szíve diktál.. ( hú ez aztán jól hangzik) de tényleg, ha a te így vagy/leszel nyugodt, akkor neked ez a jó választás.

Eszti, tegnap már én is azt mondtam a páromnak, hogy ha én feküdnék kórházban, ilyen állapotban a mi babánk biztos túlélné..
De azért januárig nem megyek sehová, mert utána már 32 hetes leszek és akkor már tuti..
Nem hangzik túl jól, de az embernek mégis csak megfordul a fejében..

Nem tudom mennyi a max. magnézium adag.. max kettőt veszek be egy nap Magnerotból.
Viszont kedd óta sokszor keményedik a hasam, de csak akkor ha felállok.. ha ülök/fekszem akkor semmi bajom..

Hétfő óta szinte ki sem mozdultam a házból. vagyis tegnap elmentünk karácsonyi vásárlásra.. voltunk vagy 5 helyen és én mindenhol a kocsiban megvártam a páromat :S egyedül a C&A-ba mentem be, mert ott már telefonon nem tudtuk megbeszélni a nővérem ajándékát.. :? :shock: :)

Reni szerintem a háziorvosodtól függ.. ha jó fej akkor kiír.. Megmondod hogy teljesen kimerít a munka, nagyon sok a stressz és félted a babádat.. Szerintem várandósokat mindig kiírnak..
Vendég
 


Eszti,jó utat nektek és érezzétek jól magatokat! :lol: :lol: :lol:
Én is elkezdtem azon merengni,hogy vészhelyzetben inkább engem mentsenek,vagy a babát...Andrissal majdnem össze is vesztünk,mert
1.ne gondolkozzak baromságokon,mert ez vonzza a bajt
2.neki én fontosabb vagyok,mert másik gyereke még lehet,másik Marcsit viszont nem fog találni...

Ez utóbbi tétellel persze egyből vitába szálltam,mert én is már most anyatigris vagyok :lol: !!!!
De abban igaza van Életemnek,hogy kellemesebb dolgokkal is foglalkozhatnék,főleg így,hogy bármin képes vagyok elbőgni magam egyébként is... :oops:

Barátnőm,akivel együtt járunk suliba is,ma reggel azt írta,hogy ő most már lesz@rja az egészet(mármint a sulit,gyakszit),ott is mindig göthöl valaki...ő a 31.hétnél jár,a vizsgaidőszak sztem amúgy is ugrott neki,a pocija már totál lent van,ő is úgy érzi,nem fog eljutni a 40.hétig,a 36.ig szeretné kihúzni...
A sulin én is elgondolkoztam...bár jó lenne legalább a vizsgák nagy részét megcsinálni,de Andris meg a család többi része inkább karanténban tartana... :roll:

Rena,magnéziumból a MagneB6-ból napi 3x2 a plafon,nekem ezt a védőnő mondta,meg a doki is.A pezsgőtablettából nem szívódik fel az a mennyiség,amennyi fel van rajta tüntetve,ezt kalkuláld bele.
És csak támogatni tudom a táppénz gondolatát!!!Ezerrel!!! :lol: :lol: :lol:
Engem a házidokim simán kiírt anno,a vetélés miatt még rá is beszélt ugye...hivatalosan a tartós táppénzhez kell a szakorvostól egy igazolás,az adminisztráció miatt...

Keményedések:nekem erre a doki azt mondta,hogy ha nem rendszeres és nem kíséri egyéb tünet(pl.vérzés),akkor ártalmatlan,pihenésre,esetleg magnéziumra elmúlik...nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani-csak a méh "gyakorol". :roll: :shock:

Aki magnézium+B6-ot szed,az vigyázzon,mert a B6 igencsak étvágynövelő!!!És ez nem csak városi legenda,tény.Én is érzem a hatását,ezért ha elfogy,csak magában Mg-t veszek majd,mert mostanában állandóan éhes vagyok. :oops: :( :roll:

Borsó,nekem szupi védőnőm van,nagyon szeretem!!! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 



Igen, ezt én is hallottam hogy a B6 étvágynövelő.. meg az amúgy is van a terhesvitaminokban is.. ezért szedek magnerotot, ezt még szét is lehet rágni, semmi íze nincs és így könnyebben felszívódik.

Az én védőnőm egy évvel fiatalabb nálam, 1 éve védőnő.. nagyon lelkes.. de azért nem hiszek el mindent amit mond..
Szóval lehetne jobb is, rosszabb is..

Reni, Marcsi maradjatok inkább otthon.. :)
Marcsi, majd tedd fel a képet Pankáról! :)

Esztinek meg jó utat, szép hétvégét!!

Én holnap megyek meglátogatni egy volt kolléganőmet, szerdán volt három hetes a babója. :) :) :) :)
Vendég
 


Funky
megnéztem én is az oroszlánosat, nagyon édi!!! Nem értem, miért gondolta bárki, hogy nem fog rájuk emlékezni egy év után, a nagymacskák nem (sem) hülyék.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy jól érzi-e ott magát? :lol: Nincs több párnadagasztás, meg cumisüvegből tejecske :lol:
Jó lehet egy ekkora szőrgombóccal lakni :D

Na léptem mézeskalácsot gyártani.
Vendég
 


Mézeskalácsot??? Én is szeretnék, csak nincs sütőnk.. de majd valahol megsütöm.. már megvettem hozzá mindent.. :)
Vendég
 


Nemrég értem haza,mert barátnőm kísértük el egy darabig,aki végre eljött hozzánk,sok-sok könyörgés után. :lol:

A 4D szupi volt,mindjárt apa segít felrakni képet,mert nekem nem megy :( .
Panka most már 1000%-ra Panka,tutira puncis,apájának is be kellett ismernie. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Minden rendben vele,a korának megfelelően fejlődik továbbra is,majdnem 700grammot nyom és gyönyörű és édes! :lol: :lol: :lol:
Majd mindjárt meglátjátok! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 




Sziasztok!

Most értem haza, barátnőztem egy kicsit. :D

Marcsi nagyon-nagyon cuki Panka, kis hercegnő!!! Láttam iwiw-en is a képeket. Olyan ari, főleg amelyiken mosolyog! :lol: :lol: :lol:

Ma kellett volna mennem szájsebészetre, de megúsztam!!! :lol: Januárig nincs szájseb.!!! :lol: :lol: :lol:

Eszti jó utat, érezzétek jól magatokat, és vigyázzatok egymásra!!!! :D

Megyek álmos vagyok, és kicsit fáj alul a hasam is, nyilalgat.
Legyetek jók, és mindenki vigyázzon magára és babájára! :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: