Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Úgy belaktam vacsira, apa hozott görög hamburgert feta sajttal, szuper volt, de most ég a gyomrom a hagymától :? . Pedig milyen jó volt 8) .

Patrícia, de vékony vagy irgum-burgum :wink: .
Cuki a foteles kép!
Naggyon sajnálom, de a számításom szerint 51%: lány, 49%: fiú :lol: . Kellett Nektek ilyen közel szülinaposkodni :wink: .

Látod, Titanillánál talán közelebbit tudok mondani, ha megmondja kb-ra a fogantatás idejét. Nem az utolsó mensi kell hozzá.

Megpróbálom azért leírni, hogy kell kiszámolni.
Szóval a nő ciklusa 4 hónap, a férfié 3 hónap. Egy függőleges egyenesen ábrázolod a hónapokat, a nő szülinapjától számítva 4 hónapig tartó csökkenő háromszöggel ábrázolod a lányt, a ffi szülinapjától számítva 3 hónapig tartó háromszög jelzi a fiút. Végül megnézed, hogy a fogantatás időpontjában melyik háromszög a nagyobb (szélesebb). Melyik ér ki jobban a középvonaltól :shock: . Le a kalappal, aki megértette :roll: .

Kiszámoltam magunknak is, nálunk 2 nap jött számításba, csak pont váltás van, így az egyik alkalomnál 17%:lány, 83%:fiú :D , a másik alkalomnál 35%:fiú és 65%:lány :? . Csak hát nem tudom, melyik alkalom volt az igazi :lol: .
Újabb jelentkező Mekk Mesterhez 8) ?

Hannablanka, nekem már Toncsinál is a csípőfájdalom volt a legrosszabb és már pár hetes koromtól. Nekem mindig fáj, de főleg ha pl. egy lábon állok öltözésnél. De folyamatosan ropognak az izületeim :roll: .

Ide járok az egri fősulira gazdálkodási szakra, elvileg utolsó év, gyakorlatilag :oops: , meglátjuk.

Kép kicsinyítés: ha rákattintassz a fotóra, azaz megnyitod a képet, akkor azzal a programmal ami a gépeteken van, ami megnyitotta, átméretezés (resize) max. 600x600 ra állítsd be. Úgy valószínű, engedi betenni, reméljük.

Holnap megyek az AFP-ért, szorítsatok!

Ja egy mai kép:
Kép

Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla!
Irgum-burgum te sem vagy vastagabb!!! :lol: Jól bekajáltál! :D
És köszönöm a számítást,végülis 2 százalékal nyert a kislány!!!
Afp???

KépKép
Kép
patricia83
 
 


...nekünk amúgy is bejött ez a Szeptember hónap. Az én szülinapom 9-e, 10-én házasodtunk össze,a férjem 12-én született,és Márkkal is 9-re a szülinapomra voltam kiírva,mondjuk ez nem jött be! :)
Lányok! Ha esetleg van / volt valakinek hasonló tapasztalata segítsetek! Márk 3 éjszaka óta hajnalban vagy kora reggel felébred és addig üvölt,míg át nem visszük magunkhoz! :shock: Nem kell se cumi,se simogatás,mutogat az ajtóra,hogy vigyük át hozzánk!!! Ott gyosan elalszik,és vissza is viszem az ágyába,akkor már ok,ha alszik,de vajon mitől lehet? Tavaly Szeptemberben elutaztunk egy hétre,ott is külön szobában aludt,semmi gond nem volt vele,de mikor hazajöttünk 2 hétig ugyanezt csinálta.Aztán ahogy jött el is múlt,de miért jött megint elő :roll: :?:

KépKép
Kép
patricia83
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma voltam az Afp. eredményemért. Jó lett, 0.71 MoM.

A fogamat is betömettem és nem fájt. De a vizitdíjat elkérte. Azt hittem nem kell fizetnem. Mindegy, kibírtam, de még most is azt gondolom, hogy nem kellett volna fizetnem.
Az injekciótól szerintem lelassult a baba. Ma nem mozgott annyit mint szokott. Remélem kiheveri mert idegesít egy kicsit.

Kép
szly27
 
 


Rolinak is voltak rossz napjai. Őt ha beraktuk az ágyába, sírva aludt el. Pedig újszülött korától fogva betesszük az ágyába és nem sír, csak magától elalszik. Tartott a sírás kb 1 és fél hétig, aztán ahogy jött el is múlt. Én nem vettem ki, mert ő sohasem aludt köztünk, sem a kezembe. Max a babakocsiban, de már ahoz elég nagy baba.

Kép
szly27
 
 


Csillala! Nagyon csini vagy. Ti mindannyian olyan vékonyak vagytok. Hát én nem és már kb 7 kilónál járok.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Nekem is meglett az afp-m, szar :shock: . Most már kezdek megnyugodni, eddig végig bömböltem a délutánt. Nekem magas lett, 2,01. Bár még negatív, de engem nem nyugtatott meg 1:318 :shock: . Mindenesetre kedden elmegyek uh-ra, ott azért remélem jól megvizsgálja és kiszűrhető ez a velőcsőzáródási rendellenesség. Meg megpróbálok a jövő héten valahová 4d-re is elmenni.
Előguberáltam az előző terhességem papírjait is, ott 1,59 lett és ott a referencia-tartomány 0,89-2,20, abba még pont belefér :? .
Szly, Neked mennyi a kockázat a 3 szűrésnél?
Nekem
21 triszómia: 1:3265
18 triszómia: <1:10000
velőcső :( : 1:318

A nő is olyan bunkó volt. Azt mondja, nincs kicsit negatív meg nagyon negatív eredmény. De hát azt ne mondja, hogy az 1:318 ugyanolyan jó, mint az 1:10000!

Na mindegy, kedden okosabb leszek!
Szóval jó kis hétvégének nézek elébe :cry: .

Toncsival is előfordul, hogy felsír néha, ha esetleg percekig sír és hallhatóan keres minket, akkor áthozzuk hozzánk.

Cs.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Irgumburgumos csajok irgumburgumm lesz...szemtelenül vékonyak vagytok.... :evil: :P :lol:

Csilla,
figyu az uncsitesómnak is 2,1 lett és neki azt mondták, hogy jó ez az eredmény!!!! Egyébként meg az afp-t sok dolog befolyásolja (pl hangulatod vagy egy ksi nátha..) és külföldön nem is csinálják sokhelyen, mert annyira nagy a hibaszázalék. Ugyhogy nyugi, okés!!!???

PAtricia,
te, pont most egy hétig volt nekünk is ilyen üvöltős korai kelés, mi ugyan nem raktuk be magunkhoz de már nem aludt vissza. aztán 1 hét mulva ahogy jött elment ez a dolog...Kiérti????

hannablanka,
én esténként sokszor meg vagyok győződve róla, hogy többet nem tudok felkelni az ágyból annyira fáj a hátam... :roll: Persze első bébinél nem volt ilyen... :shock:
Vendég
 


Csillala! Ne izgulj! A negatív az negatív, ráadásul ha valakinek nem jó az eredménye, még az sem beteg. CSak UH-on jobban megnézik. De persze a tied jó.
Nekem csak ennyit írtak: 0.71 MOM 0.40-2.50-ig jó. Összpontszám:920. Ez a pontszám nem tudom mi. De az én papíromon nincs más adat.

Kép
szly27
 
 


Titanilla,
végülis közel lakunk egymáshoz... :wink: :wink: Azért bemásolod, hogy hogy kell ingázni ? (az indázás is jöhet :wink: :lol: )

inerke,
a nyírő úgy tudom nem valami baba-mama barát kórház, de ezek függnek a dokidtól meg a csecsemősöktől is. Dalmit Istvánban szültem és nem volt rossz, de ami NAGYON kiakasztó, hogy a szobábka állandóan jönnek mennek a látogatók.az egy dolog, hogy szoptatni se lehet rendesen így, de pihenni sem... Én a 3 nap alatt ha 4 órát aludtam....JA és leterheltek a nővérek nagyon sajna, mert rengetegen ott akarnak szülni. Akkor jönnek csak ha a nyakukon lógsz... :roll: VAn persze 1 ágyas fizetős is ,de várólistás.
Vendég
 


Ja és a velőcső rendellenességet UH-on nagyon jól látják! És már eddig is látta volna.

Kép
szly27
 
 


JAjj gyerkőcök naaagyon édiiik!!!
Rakok én is fel... :P
Kép Kép
Vendég
 


Szly
Köszi, hogy kivetted a vesszőt!
A fogorvos tőlem is elkérte a vizitdíjat, pedig rögtön átküldött a szájsebészetre! Mellékesen: ott is fizetni kellett.
Ma az én Levim sem mocorgott annyit, mint szokott! Sőt, már teljesen kétségbe voltam esve: tegnap estétől ma délig meg sem mozdult. Még jó, hogy voltam ultrahangon, láttam, hogy dobog a szíve!


Csilla
Miért állsz féllábon öltözésnél? :D Tessék leülni! És tényleg nagyon csini vagy!!
Patrícia és temelletted én egy kis boci vagyok!!! Komolyan!

Ne aggódj, én is végigbőgtem a napot!
Ma voltam azon az ominózus AFP utáni ultrahangon. Ott, amikor meglátta a doki (nem az enyém volt) a 0,8-as MOM-ot, azt kérdezte, hogy voltam-e magzatvízvizsgálaton, mert ez az alsó határ. És miért nem mentem?! Én annyira kiborultam, hogy rögtön kényszerképzeteim támadtak, az orvos meg adta alám a lovat! Hogy biztos valami kromoszóma-rendellenessége van a kicsinek, és hogy én milyen felelőtlen vagyok, stb... Szóltam neki, hogy úgy tudom, azt a vizsgálatot csak 35 év fölött végzik az első gyereküket váróknál, vagy ha van kromoszóma-rendellenesség a családban.
És különben is hány éves vagyok? 32, 33 leszek májusban. (Szépen megtisztelt, általában mindenki fiatalabbnak néz!)

Mondtam neki, hogy az előző kisfiamnál is ennyi volt a MOM, és hogy az normális volt. És most is egészséges!

Adatok:
AFP 23,5 ng/ml
wAFP 27,7 ng/ml
MOM 0,8

Na, most mondjátok meg, minden kórházban másképp nézik az adatokat??? Nekem csak ennyi van!

Aztán végre hajlandó volt megnézni ultrahangon is, ahol Levi egy tökéletes 19 hetes baba adatait produkálta! De még mindig nem tudtam megnyugodni, nagyon izgulok, és félek!

BPD: 46mm
HC: 164 mm
AC: 168 mm (a kis haspók)
FL: 30 mm

Jelenleg medencé végű fekvés, lepény a hátsó falon G-I. Általános mennyiségű magzatvíz, jól működő szív, jó gyomor és hólyagtelítődés.


Azért megnyugtattatok, hogy nem vagyok egyedüli eset a hátfájásommal!

Sziasztok! Noémi

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Bacilivi
Gyönyörű a kislányod! :D

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Jó estét!
Csajok semmi pánik!!!Sok minden attól is függ,pontosan mikor vették le a vért!! És ha már 1-2 nap csúszásba vagytok a fogantatás pontos idejét illetően,akkor a terhesség kora se biztos hogy pontosan van meghatározva,ebből kifolyólag nem biztos hogy pont jókor lett levéve a vér!!!!Értetek? Ne aggódjatok!Csilla,neked jó is az eredményed,nekem meg pl. nem is írtak rá százalékarányt,csak egy eredményt,meg egy pontszámot,mint Slynak!
Noémi!
Ezt a választott orvosod "csinálta" veled? Azért elég rossz lehet,hogy van egy aggódó kismama,és a doki akitől megnyugtatást vár,még inkább elbizonytalanítja!
Bence és Dalmi is egy tünemény! :D Olyan szépek,bár itt minden gyerkőc olyan szép!!! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Vizitdíj :?: Én úgy tudtam,ha már van kiskönyv nem kell fizetni (csak magán dokiknál) :evil:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hali!

Most már megnyugodtam, remélem a hétvége is eltelik gyorsan.

Rá volt írva a papírra megjegyzésbe, hogy hiányos volt a kérőlap (utolsó menszesz dátuma) :shock: . Szóval úgy láttam 2 nappal van későbbre számítva :evil: . Inkább kitöltöttem volna én, akkor tuti jó :evil: .

Patrícia, Szly,Hannablanka szerintem Nektek nem tripla tesztet csináltak, csak a hagyományos AFP vizsgálat volt. Toncsival nekem is csak azt csinálták, nem is idegeskedtem miatta egy csöppet sem :? . Nálunk januártól ez a módi :shock: .
Nem a saját dokim volt, hanem a genetikai tanácsadó dokija. Valószínű, ha a sajátom, nemigen megyek vissza.

Hannablanka, akkor Neked is jó napod lehetett! Nem szorult ezekbe egy kis empátia :? .
A lényeg, minden jó lesz, minden jó lesz.... 8)

Vizitdíjat, csak a terhességhez közvetlenül kapcsolódó vizsgálatokért nem kell fizetni.

Édesek a gyerkőcök!

Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, de nem voltam itthon. Most leírom az ingás dolgot.

Egy karikagyűrűt felfűzöl egy cérnára és a csuknód oldalához dörgölöd a gyűrűt mielött fölé hejezed. (tenyereddel felfelé. Én becsuktam az ujjaimat.) Majd a ahol az ütőered van oda lógatod a gyűrűt. Ha előre hátra leng akkor fiú, ha körbe körbe akkor lány. egymás után ezt addig csinálod amig az inga nem csinál semmit ez azt jelenti, hogy nincs több gyerek. Én háromszor csináltam egymás után és 4.-re nem csinált semmit így 3 gyerekem lesz. Elsőre előre hátra lengett Ő Olivér és 2.-3.-ra pedig körbe körbe.
De ha a hasad fölé (fekve) lógatod akkor is megmutatja a jelenlegi pocaklakód nemét. nekem az is bejött.

Csilla: a fogantatás kb.: okt. 4-én volt. Én nem értettem az számítást, talán már túl késő van. :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Helló!

Titanilla, szerintem inkább fiúcska :shock: . Kb. 65%-ra mondanám, hogy fiú és 35%-ra, hogy lány :roll: .
No persze, azért erre mérget ne vegyél :wink: , főleg ha ingával lány jött ki :lol: .

Mi is csináltuk még régen az ingás dolgot, de én nem igazán hiszek benne, mert hogy én tartom, ergo én mozgatom a cérnát :? . Tehát tudom befolyásolni.

Majd az uh többet mond. Mikor is mész végül?

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla: Még nem tudom, 14-én megyek dokihoz, akkor talán megtudom, hogy mikor lesz legközelebb uh. Azért nagyon köszi. Igazából az a lényeg, hogy egészséges legyen a többi nem számít. Mind a kettőnek nagyon fogok örülni és már most is nagyon örülök! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Bacilivi, Hannablanka! Nagyin édik a gyerkőcök! Dalminak milyen kis pirosposgás az arca és még az orra is. Roli is így néz ki kint, csak az orra nem pirul.

Csillala! Nálunk csak sima Afp és Hepatitis szűrés van.

Keresek én is valalmi képet Rolkóról.

Kép
szly27
 
 


Kép Kép Kép

Kép
szly27
 
 


Az első képen az unokatesókkal bohóckodnak. Ők egyébként ikrek.

A második képen ismerkedett a hóval, de nem tetszett neki.

A marmadik képen bement a kutyák óljába. Gondolhatjátok, hogy én nem láttam, hanem apa engedte be!

Kép
szly27
 
 


Patrícia
Nem, nem a saját orvosom csinálta velem a balhét. Ő beutalt a kórházba ultrahangra, és így kerültem ehhez a másik dokihoz. Nála (az orvosomnál) ma voltam vizsgálaton, aki teljesen megnyugtatott, hogy minden rendben van Levivel, és nem kell izgulni. Azért a biztonság-, és az én kedvemért beutalt egy genetikai 4D-s ultrahangra. Ő is teljesen kiakadt azon a dokin. Elmondta, hogy nyílt titok, hogy elkezdett inni, és ilyenkor eléggé hülye!!! Hát, nem szeretnék a páciense lenni, ez biztos!
Ja, és mint kiderült, nem én voltam az egyetlen ember tegnap, akivel így viselkedett!

Igen, tényleg van vizitdíj! Állítólag ha nem a szokásos terhességi szűrésről van szó, illetve nem az nőgyógyászod utal be, fizetni kell. De rólam szerdán 2-szer is legombolták, pedig csak egyszer kellett volna. Így jár, ha valaki nem ismeri ezt az új rendszert! :cry:
(Bocs, ezt Csilla leírta, de csak most olvasom!)

Szly
Nagyon aranyos a kisfiad! És itt tényleg minden gyerkőc szép, így a pocaklakók is gyönyörűek lesznek!
És mekkora kutyája van ennek a fiúnak!
:D :D :D

Jó hétvégét mindenkinek!
Noémi

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Noémi, utána vettem észre, hogy nem is tőlem kérdezte Patrícia, csak annyira el voltam foglalva magammal, bocs :oops: . Örülök, hogy megnyugtatott a dokid. Már én is alig várom a keddet, bár már összehasonlíthatatlanul jobb a kedvem.

Nálunk a kórházban, mielőtt meglett a kiskönyvem, mindig megkérdezték, hogy aznap fizettem-e már valahol vizitdíjat!

Toncsi ma olyan édi volt. Mondtam neki, hogy elromlott a gép és nem tudunk most zenét hallgatni. Mire Ő: Tele van a hócipőm, meg anyának is!
Úgy el kezdtem nevetni, ahogy magamra ismertem :lol: .

Most már nagyon felcsigáztatok a fiú-lány kérdéssel, szerintem én is megtudakolom most már. Pedig olyan izgi lehet a szüléskor megtudni. De addig kifúrná az oldalam.

Ma végre nagyon aktív volt Minimanó odabent (biztos ez is nyugtatólag hatott). Persze apa sosem kapta el :D .

Szly, nagyon cuki a kisfiad. Tényleg mekkora kutyus, jókat lehet lovagolni, akarom mondani kutyagolni a hátán :D . Én is folyton a kutyaházban játszottam :oops: .

Jó éjt,
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!!

Titanilla,
na megcsináltam az ingás trükköt :-) Csaj jött ki a csuklómnál meg a hasamnál is . Ma megyek uh-ra és nagyon kíváncsi vagyok, hogy a doki is megerősíti e :wink: Ja most jöttem rá, hogy egy éve egy csaj ingázott így nekem meg apának és mindkettőnknek az jött ki , hogy 5 gyerek, ebből 1 csaj, 4 pasi... :shock: :shock: Hát azért bazira csodálkoznék 5 gyerekünk lenne... :lol:

Csilla,
de jó, hogy Toncsi már ilyen jól beszél!!! Én is alig várom... :)

sly,
az a kutyis kép SZUPER!!! Szereti nagyon a kutyikat ugye?

Na bocsi csajok rohannom kell, megjött apa Dalmival.
Pussszzzzzzz
Vendég
 


Sziasztok!

Hát szereti a kutyákat Roli, de a kisebb kutya állandóan nyal. Ha nem figyelek összenyalja a kezét, de még az arcát is. Egyébként elrendezi őket, mert tőlem mindig azt hallja, hogy takarodj Gina (elég hangsúlyosan, Gina =a bernáthegyi). Ő is mindig mondja, közben csapkod, a kutyák meg szaladnak hátra.

Bacilivi! Neked vasárnap is rendel a dokid?

Kép
szly27
 
 


Sly!
Tényleg tündéri a Törpid,de a bernáthegyi is!!!Imádom az ilyen nagy "dögöket"!Nekünk anuyéknál van egy nagyon barátságos,hatalmas kuvasz,és Márk meg szokta kutyagolni! :D Bár a kuvaszokkal mindeki fenntartással van,a 8kilós pincsi-utánzat kutyánk inkább leharapná a kezem,mint a kuvasz! :shock:
Csilla!
hihetetlen mennyi különbség van fiúk és lányok között,el sem tudom képzelni,hogy a fiam már mondatokban beszéljen!Pedig biztos fog! :) Nagyon ügyes a kislányod...és vicces!Ebben a korban olyanok,mint a szivacs! :lol:
Noémi
Elkezdett inni a doki,ezért kiosz mindenkit!Kemény! :shock:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Olyan gyönyörű idő van! Csak hát Toncsit holnap visszük szemészhez, és most tágítjuk szemcseppel a pupilláját, így nem mertem kivinni, csak miután elment a kertből a nap :? .

Ó, most úgy bekeményedett a pocim :? , lehet veszek be még 1 magne B6-ot :roll: .

Toncsi ma reggel átjött hozzánk, befészkelődött közénk, majd megszólalt, hogy elterültem mint a nagy Alföld :lol: .
Toncsi nagyon hamar elkezdett beszélni, úgy 1 éves kora óta, azóta be sem áll a szája :roll: .
Az a legviccesebb, hogy Toncsival szoktunk angol mesét is nézni, és persze folyamatosan dumcsizik, hol magyarul, hol angolul, hol vegyesen :shock: . Persze ez idővel letisztul, de a nagyi csak így néz :shock: , mi meg fordítjuk neki :lol: .

Emlékszem kiskoromban unokatesóméknak volt két nagy kuvaszuk, imádtam velük játszani, pedig csak évente 1-2 hetet töltöttem ott. Mindenki félve nézte, ahogy rángattam a bundájukat, kitúrtam őket a házukból, felültem a hátukra. Azt hiszem, infarktust kapnék, ha pl. meglátnám, hogy Toncsi ugyanezt teszi. Pedig én is mennyire élveztem akkor :oops: .

Mi most nyáron akartunk egy kisebb kutyust, de most lehet, megint toljuk egy évet 8) .

Lepihizett a család, megyek porszívózni :lol: , na jó, megvárom, míg felébrednek!
Olvasok addig :D .

Pussz
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Voltunk dokinál és úgy néz ki KUKIS LESZ!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D Jó végre sejteni, hogy kit is várunk :wink:

Sly,
nem rendel, de ügyis a kórházban és mondta, hogy menjük be egy uh-ra nyugis időszakban.

CSilla,
hú és 1 évesen miket mondott már? Mi még csak pár szót mondunk.Dalmi mozgásban haladt inkább gyorsabban. Nem volt 6 hónapos és mászott stb...De igazi beszéd még arrébb van. Mi van Toncsi szemével?
Vendég
 


Bacilivi!
Gratulálok a kis kukacoshoz! :) Hááát,az inga nem jött be! :shock:
Csilla!
Magne B6 jó ötlet,én is szedem! Nagy dumáj a kislányod!
Amúgy el lehet mondani általánosságban,hogy EGYÁLTALÁN NINCS FÉLELEMÉRZETÜK a gyerekeknek,lehet az magasság,állat....!!!!Hihetetlen Márk is miket csinál!Bár,ha jobban belegondolok,volt itt egy vendég,és a kislányának volt néhány babája... ne tudjátok meg,hogy félt tőlük Márk.Szerintem a hajuk miatt,merthogy a pónijától is elszaladt a saját állataitól meg nem fél!

Fiús anyukák!
Már ezer éve akarom kérdezni,hogy ti "csináltok valamit" a gyrkőc kukijával? Má' értitek a kérdést,ugye? Erről is annyira megoszlik a vélemény,valaki szerint hagyni kell,hogy "kialakuljon" a dolog,más szerint meg óvatosan vissza kell húzni a bőrt,de van aki azt mondja ezt csak fürdés közben lehet,mert különben sérülést okoz.Na akkor mi a teendő?Én eddig nem csináltam semmi!!!

Más,kicsit off!
Készültök valahogy a Valentin-napra? :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Bacilivi! Akkor színezek kékre! Grat. 1 lány, egy fiú.

Beszéd: Roli most kezdett igazán beszélni. Jó eddig is mondott szavakat: apa (ez volt az első szava), baba, papa, anya stb. De most nagyon utánoz. Mindent megpróbál mondani. Van amit nagyon szépen tisztán.

Fütyi: Én már egész kicsi kora óta (6 hós) fürdés közben hátrahúzom amíg engedi és kimosom. De sosem eröltettem. Azt hiszem a féléves vizsgálaton a doki hátrahúzta, de nem teljesen. Akkor kezdtem én is, hogy ami eddig feljött, ne tapadjon vissza. De most is olyan állapotban van mint 6 hónaposan volt. Csak mostmár nem nagyon engedi. Nézettem az orvossal, azt mondta kicsit még le van tapadva, de nincs szűkület. Azt mondta addig nem nyúl hozzá, míg a gyerek elég nagy nem lesz ahoz, hogy ő felhúzza és kimossa, vagy legalább engedje, mert különben visszatapad.

Mi nem nagyon szoktunk Valentin napozni. Esetleg veszünk egymásnak egy csokit vagy ilyesmi.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Valentinnap: Én általában vagy szív alakú pizzát, vagy sütit sütök és ezzel le van tudva. a Párom meg általában elfelejtgi mint mindent. :(

Fütyi: Én is csak addig szoktam Olivérnek visszahúzni amig megy magától. Amikor megszületett, csak csücsörített, de nem volt szűkűlete. A lényeg, hogy tudjon pisilni, a többi meg szokott oldódni, vagy késöbb, ha már elég nagy akkor megoldják. Amennyire feljön annyira viszont fel kell húzni és megmosni, mert a pisi alatta marad és be is gyulladhat.
Olivér sem engedte, hogy hozzányúljak, de kitaláltam, hogy "bábozok" vele és az segített.
Mondtam Olivérnek, hogy a fütyi mondani akar valamit és erre odanézett és engedte felhúzni. Kicsit hablatyoltam valamit, pl.: szia Olivér hogy vagy? Mit csináltál ma? Én már nagyon álmos vagyok, megyek aludni. -erre visszahúzom a bőrt. Közben meg is tudom mosni, úgy hogy észre sem veszi.
Ja és mostmár a végén ő húzza vissza a bőrt.

Ingázás: Tök mindegy bejön e vagy sem a lényeg, hogy egészségesek legyenek!!!! :D Annyira már engem sem izgat. Nagyon kíváncsi vagyok, már és nagyon várom az uh-t!!! :D :D

Jó éjt mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Bacilivi, nagyon gratulálok a fiúcskához! De jó :D !
Mi is kiingáztuk ma, hogy az én hasamban egy fiúcska van, az apáéban meg lány :lol: .

Holnap megyünk Toncsival szemészetre, mert mostanában olyan sokat kancsalít. Kíváncsi vagyok kap-e szemüveget, olyan kis cuki leragasztósat :roll: ? De hát ha kell, hát kell.

Bemegyek a nőgyógyászatra is, megkérdezem lehet-e már megcsináltatni holnap a 18. heti uh. Egy nappal kevesebb idegeskedés :? .

Utána néztem Toncsi beszédjének.
10 hós korában: apa :wink: , pápá, baba, tete, didi
12 hós: anya :roll: , cici
14 hós: papa, (na)gyi, Toncsi, nem, de, hami, víz, autó, kocsi, busz, köny(v), kock(a), alma, hapci, kapu, kulcs, toll, tánci, néni, bácsi, (l)apát,
17 hós: Mondókák: Boci boci tarka, Hinta-palinta, Zsip-zsup, Cifra palota. Gondolhatjátok a játszótéren majd szétvetett a büszkeség,
és azóta csak mondja, csak mondja :D .
Az olyan vicces volt, hogy nagyi sokáig csak "gyi" volt, aztán mikor legközelebb jött, akkor meg "nagyika". Majd hanyattesett a nagyi a meglepődéstől :wink: .

De a mozgásfejlődése nagyon lassú volt (bár ezt a koraszülöttségének tudom be :? ), 10 hósan kezdett mászni, önállóan ülni, felállni és csak 17 hósan kezdett el járni. Képzelhetitek már majd kihullott a hajam addig :shock: . Még most sem atombiztos a járása és még mindig sokat felbukik. Viszont mindig nagyon óvatos volt, csak akkor kezdett el valamit, ha már tutira meg tudta csinálni.

Mi sem szoktunk Valentin-napozni, apa ki nem állhatja a külföldről majmolt ünnepeket :? , bár Ő amúgy sem egy ünneplős fajta de nekem sem hiányzik.

És Torkos csütörtökön mentek torkoskodni? Már alig várom 8) .
Előtte szerdán meg Anya-nap lesz :roll: . Havonta 1x kb. 10-en el szoktunk menni egy kávézóba és dumcsizunk egy nagyot 8) .

Most már eleget locsogtam, jó éjt!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Csillala! Remélhetőleg Toncsi nem kap szemüveget, de ha mégis, akkor meg nagy esély van rá hogy rendbejöna szeme és nem kell sokáig viselnie. Nekem elsős koromban derült ki hogy szemüveg kell. Már akkor mondta a doki, hogy mivel későn vették észre nem fog megjavulni a szemem, örökké szemüveg kell. Mondjuk én nem vagyok szó szerint kancsal, csak távolra nem látok jól.

Titi! Én is próbáltam játszani Rolinak a fütyijével, de nála nem jött be. Akkor is tolja el a kezemet. Úgyhogy általában sírás van amikor mossuk.

Kép
szly27
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Úgy látom a fiúk nagyon vezetnek, ha innentől mindenkinek lánya lesz, akkor is csak kiegyenlíteni lehet.

Kép
szly27
 
 


Ja! Elérkeztem a feléhez! Hurrá!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Jól fellendült a topik! :)

Nagyon szépek a gyerkőcök és a pocakok is! :) De nekem is meg kell állapítanom, hogy itt mindenki szenvtelenül vékony, én nem is merek pocakfotót feltenni! :oops: :)

Kislányomról viszont igen, én is elfogult anya vagyok! :oops:

Kép

Bacilivi!
Én is gratulálok a kisfiúhoz, akkor ti is vegyes páros lesztek! :wink:

Csillala!
Nagyon drukkolok, hogy minden okés legyen az UH-on!

Én azon bosszankodtam kicsit, hogy elkavarták a vércsoport és ellenanyag eredményemet, most én futkoshatok utána a Véradóba! :evil: Ráadásul, még nincs is eredményem, de lassan böknének megint egy ilyen vizsgálatra, mert esedékes lenne! Jó, mi? Azért nem mindegy, mert Rh- vagyok, és ilyenkor néznek ilyet többször is!

Sajna mennem is kell, Violka itt reklamál, hogy nem vele foglalkozom!
Üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Bocs' a belekottyért...

Évi, Violkának Boldog születésnapot szeretnék kívánni. :) A napokban lesz, ha jól tudom... (Talán még emlékszel rám a 2008-ban szeretnék szülni topikból. Onnan már régen kimaradtam. :roll: )
Puszi:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


sziasztok!

Patrícia, Csillala!
hát nagyon vékonyak vagytok, és látszik, h nem az első babátok lesz, mert azt hallottam ,h a 2. babával a pocak 1 hónappal nagyobb.
Ezt ti is így vettétek észre?

Nekem fele akkora pocakom sincs, pedig holnap töltjük az 5. hónapot.
De én híztam pár cm-t a fenekemre, és a combomra is, meg van némi úszógumim is a derekamon oldalt :-(
de ennyi belefér. lusta vagyok ,ez az igazság, tornáznom kéne többet.
inerke
 
 


Sziasztok!

Bacilivi,Jevi,Szly:Nagyon aranyosak a gyerkőcök!!!!Büszkék lehettek rájuk.Kérdezősködnek már a kistesóról?

Csilla:tök jó lehet az az Anyanap.Én is eljárnék olyanra jól esne kicsit beszélgetni a barátnőkkel.Biztosan te is élvezed.Torkos csütörtök?Az meg mi???

KépKép
henka76
 
 


afp. Az afp mom értéke önmagában semmit nem jelent. Bármiylen afp értéknél lehet egészséges a baba.

leírom nektek, h én hogy jártam.
mi decemberben voltunk afp-n a Nyírőben, mert oda utalt a nődokim be.
dec. végén lett eredmény:
az afp mom 0,61. amiről úgy tudtuk, hogy jó lett.
Ennek fényében nyugodtan teltek az ünnepek.

Januárban mentünk a genetikai Uh-ra. Ott azt mondta a doki, hogy
0,8-nak kéne lennie v 1 körül.
hiába alacsonyabb az afp-m, mint 0,8, és ezutalhat down kórra, mivel a nyaki redő anno jó lett, és az Uh sem mutatott semmi kórosat, azért 90%, h semmi gond nem lesz.
DE
Pesten nem csinálják meg a négyes tesztet az afp-vel egyidőben, amiből kiderülhetne, h mi van. Vidéken megcsinálnák, ha ott laknék.

szóval kicit ideges lettem!
másnap mentünk újbóli - immár magán- vérvételre, majd uh újból egy génklinikán.
géndiagnosztikai klinikán: A múltkori alacsony afp után most egy magasat mértek. szóval káosz, de a lelet negatív. és az uh sem mutatott ki semmilyen rendellenességet.

A magas afp pedig nyitott gerincre utalhat. De az uh szerint a gerince ok.

szóval a Pestiek készüljenek fel, h ha nem jó az afp vagy nem elégednek meg azzal az egy értékkel (ami ugye semmire nem való), akkor külön meg kell csináltatniuk. érdemesebb elémenni, és az első trimeszterben elvégeztetni a csak akkor végezhető labort. (én legalább is így csinálnám a mostani eszemmel).

bocs, ha kicsit kusza lett a leírásom.
inerke
 
 


Henka! Roli még nem fogja fel, hogy tesója lesz. Mindig mondjuk neki, hogy anya pocakjában van a kistesó. Meg is simizi, puszilja, de azt gondolja, hogy az ő hasában is van, meg máséban is.

Inerke! Nekem a fiammal 0,59 MoM lett az eredményem, amire senki nem mondta hogy rossz lenne. Most 0,71 MoM. Erre is azt mondták, hogy jó. Ki érti ezt? Amúgy tényleg feleslegesen stresszelik ezzel a kismamákat. Meg attól is függ, hogy kin mikor végzik a vérvételt. Nem mindegy hogy pont 16 hetesen, vagy 16+5 naposan, mert teljesen más jön ki. Pláne, ha azt sem tudják, hogy hanyadik héten jár pontosan a kismama.

Jevi! Nyugodtan tegyél fel pocakfotót, én sem vagyok olyan vékony mint a többiek. Violka nagyon édes és milyen nagy fekete szemei vannak!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Nos, Toncsi szemüveget kapott :? :wink: . 3 hónap múlva kell visszamennünk, addig figyelni, hogy még mindig sokat kancsalít-e. Ha igen, akkor jöhet a letakarás. De az biztos, hogy még ilyen kis korban javulhat tőle a szeme. Mindenesetre azt nem tudom, mit látott a doktornő, mert Toncsó végig ordította és rángatta a fejét (bár érthető is abban a tök sötét szobában belevilágítanak a szemedbe, látszik, hogy nem gyerekgyógyász :? ).

Én meg naívan bementem a kórházba egy gyors uh-ra, aztán dobtam egy hátast a 20 ember láttán és sarkon fordultam. Talán holnap :? . Végül Gyöngyösre megyünk jövő kedden 4d-re (pont a szülinapomon :wink: ), remélem szép kis ajándékot kapok, bár addig a 18. hetes genetikai uh-ot csak el kéne intézni.

Henka, gondolhatod mi is nagyon élvezzük ezeket a csacsogós anya-napokat :wink: . A Torkos csütörtök most csütörtökön lesz, országszerte nagyon sok étteremben lehet ilyenkor féláron enni. Tavaly is voltunk, bár ahová készültünk már pár hete egész nap teltház van. De az is jó lesz, ahová idén megyünk. Neten keress rá az éttermekre, hátha torkoskodhatsz egy jót Te is :wink: !

Szly, boldog félidőt :D ! Te is tehetnél föl pocifotót.

Évi, nagyon szép kislány Violka!

Inerke, én sem tudom, hogy a négyes tesztet kinek csinálják, mert elvileg mindent megcsináltak hozzá, akkor már ki is számolhatnák! De ez tényleg érdekes, hogy pl. nálunk alapból csinlják mindenkinek a tripla tesztet is, máshol meg nem :shock: ? Az AFP Toncsival 1,59 MoM volt, most meg 2,01 MoM :? . De rájöttem teljesen fölösleges idegeskednem, úgy sem tudok semmit tenni, csak emésztem magunkat a picurival, inkább próbálkozom pozitívkodni :wink: .
Inerke, és neked a magas érték mennyi volt?

Nekem már Toncsival is viszonylag korán nőtt a pocim, volt hogy boltban is kérdezték, hogy most szülök a napokban, amikor voltam kb. 28. hetes :shock: .
De most az elején nőtt hirtelen, aztán kb. 13. héttől nem nagyon vettem észre változást :? . Úgy hogy most már türelmetlen is vagyok.

Most a fülembe tettétek a bogarat ezzel a négyes teszttel kapcsolatban. Lehet bemegyek megkérdezni, hogy mi a módja, ha megvan hozzá az összes adatom :shock: . Lehet, körberöhög, hogy mit képzelek :shock: , de egy próbát megér.

Ó, kint hagytam a babakocsit és mintha csöpörögne az eső!

Sziasztok
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Kép



Na, gyorsan csináltam egy képet.

Csillala! Milyen keretet fogsz venni Toncsinak? Szerintem Roli tuti nem tűrné el a szemüveget. remélem Toncsi könnyen megszokja majd.

Kép
szly27
 
 


Most látom milyen vékony a bőr a pocakomon. Ti kenitek valamivel? Rolival kentem, de szerintem adottság kérdése, hogy kinek lesz megrepedve. Vele szerencsére nem repedt meg, a cicim annál inkább.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Mai pocakfotó: (meggondoltam magam! :oops: :) )

Kép

Kép

Sedith!
Persze hogy emlékszem Rád, nagyon aranyos vagy, köszönjük! :) Gratulálok a babához, kicsit szégyellem magam, hogy onnan elmaradtam, de nem sok időm van sajna írni! :oops:

Henka!
Violka már nagyon várja a kistesót, mindig mondja, hogy majd mennyit fog segíteni, de azért néha a féltékenység tör elő belőle, úgyhogy vegyes a dolog!

Sly!
Most megnyugodtam, hogy nem csak az én hasam olyan nagy! :) Engem csak az bosszant, hogy Violával kb. ekkora hassal szültem! :shock:

Csillala!
Én is kancsal voltam, akkor még nem volt ilyen fejlett a szemészet, másfél évesen kezdődött, anyuék rögtön elvittek orvoshoz, de akkor nem foglalkoztak nagyon vele, később meg már műteni kellett, 5 éves koromban, szerencsére meggyógyultam. De ma már sokkal fejledtebb a dolog, úgy hallottam, és tökéletesen gyógyítható. Biztonság kedvéért Violkát is elvittem másfél évesen (nálunk a bátyámnál is ez volt), de nem volt semmi gond, majd most 3 évesen megyünk megint kontrollra, azért nem árt figyelni, főleg, mivel a Párom szeme se túl jó!

Inerke!
Nem semmi tortúrán mentél te is keresztül! :(

Ma ragyogó idő volt itt nálunk, remélem most már a tavasz jön!
Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Bacilivi
Éljen az újabb kukacos!

Patrícia
Egyetértek Szly mondásával, én is kb 6 hós kora óta húzom vissza fürdés közben, már amennyire engedi. (Nem Bence, hanem a kuki!)
:D Mostanra teljesen hátrahúzható. A nyáron még féloldalas volt, és a doki a tapadt oldalt ( 1 mm-nél kisebb volt a letapadás) hátrahúzta, mert valami dudor volt alatta. Abszolut nem fájt neki, nem is érezte. Ami alatta volt: olyan mint egy pici riszszem (hú, de hülyén lehet leírni), sárga, de nem pisi volt!A doki sem tudta, mi ez!
Viszont a barátnőm kisfiának a dokija kb 6 hónaposan hátrahúzta, a kicsinek pedig folyton visszatapad. Kb. 3-4 havonta szenvednek!

Csilla
Bence is 11 hónaposan kezdett el járni, és orrabukni. 10 gyerekből 9 a popsijára tottyan, 1 az orrára esik. Miért nem az én fiam legyen ez az egy! Annyira izgultam, hogy azon a pisze kis orrán marad-e még bőr! Ne izgulj, Toncsi is egyre ügyesebb lesz, ne siettesd!
Büszke lehetsz rá, hogy ilyen hamar beszélt. Bence 14 hónaposan mondta az alapszavakat: apa, anya, mama, baba, néni, bá(csi nélkül), aztán 15 hónaposan megszólalt: Süt a nap!
16 hónaposan: trolibusz, ribizli (fontos szavak)
17 hónaposan: Hnta, palinta, Gyí, te paci, Gólya, gólya, gilice
Aztán egyre több, és több szó jött! 23 hónaposan énekelte el először: Télapó itt van,...

Torkos CSÜTÖRTÖK
Azt hiszem, eléggé torkos lesz!!!! AJAJAJAJA! :D

Inerke
Tornázol te majd még eleget a babával, ne izgulj! 10-12 KG többletsúly normális a baba miatt!

AFP
Ti tudtátok, hogy külföldön nem is csinálják már az AFP vizsgálatot? Mert teljesen bizonytalan, és sokszor rossz eredményt mutatott. El kell találni pont azt a hetet!

Kép
Kép
hannablanka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: