Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Legyszi segitsetek!!!!!!
Tegnap Nuncsi annyira sirt,hogy tiszta lila lett , nem mozdult,nem vett levegot,teljesen megfeszitette magat,aztan par masodperc mulva levegohoz jutott es folytatta a sirast.Annyira megijedtem,csak nezett ram azt sem tudtam mit csinaljak :cry:
Mindez azert tortent mert kivettem a szajabol a cumisuveget,hogy megbufiztessem,erre ragott be.
Ma meg nagyon sokat bukizott.
Valaki tudja mit kell ilyenkor csinalni?

Csilla!Nagyon cuki a kis Nori.

Judit!En is kb 2 honapos koratol kezdtem Vivit tapszerezni,olyan 10napja nincs tejem egyatalan.Sot egy hete mar meg is jott.Azota is minden ok,en is kivoltam,hogy csak eddig szoptattam,hiszen nem igy terveztem,de mar teljesen megszoktam es szerintem Vivinek sincs ellenere a dolog...Ez van.

Edina!Lehet megis elkezdem a pepeket egy honap mulva...
A kis Lili is nagyon edes.
Nekunk is olyan hintank van mint nektek,csak otthon hagytuk,ket het mulva hozzak a szuleim.Lili szereti?Mert amikor mi probalgattuk Nuncsinek annyira nem jott be.Mondjuk akkor meg eleg kicsi volt.

Momoska sorry az ejszakakert!Bar Nuncsi egesz ejjel alszik en megis eleg sokszor felkelek hogy a ferjemet bokdossem,hogy ne horkoljon mar,mert felkel a pici.Mar gondoltam ra,hogy kiuzom a szobabol,na de akkor aztan lenne sertodes :(

Legyszi irjatok valamit mit csinaljak ha nem lelegzik????
Koszi
Reka

Kép
mamice
 
 


Sziasztok!

Réka: Ettől nem kell megijedni, nem lesz semmi baja, fog ő levegőt venni. De egyébként rá kell fújni az arcára és akkor rögtön levegőt vesz. Ilyenkor vagy abbahagyja vagy sír újra, de legalább vesz levegőt. Nálunk is elő szokott nagy ritkán fordulni hogy ennyire behergeli magát. Pl. most a dokinéninél is ez volt, alig tudtam megnyugtatni.... De nem kell emiatt megijedni!!!!

Lili is sokat bukik, majdnem minden szopi közben amikor büfiztetem. Ez attól van pl. hogy levegőt nyel, és nem büfizi ki, hanem ráeszik. Amikor büfizteted akkor pedig a levegővel együtt, mivel fölötte van a kaja jön ki a tejcsi is. Amíg a büfi nem túl sok, nem sugárba jön, és gyarapszik rendesen, addig ezzel nincs gond, emiatt nem kell aggódni.

Sokszor nálunk még jó órával utána is jön, de már csak vízszerű, nem tejcsis, és csak úgy csordogál ki a szájából amikor fekszik. Én emiatt nem aggódom, aggodnék.

Egyébként ha másért nem lélegezne, mondjuk pl. éjjel, elfelejtene lélegezni, akkor meg meg kell rázni. Na nem túl durván ám, csak finoman!!!

KépKép
domidina
 
 


Ja és a hinta. Amikor először ült benne, nem tartott tovább 1-2 percnél amíg bírta. Nem igen szerette, de szoktatni kell hozzá. Én addig hagytam bent ilyenkor, amíg nem sírt, hogy ne legyen neki kellemetlen élmény. Minden nap beletettem többször hogy szokja. Aztán szép lassan megszerette, persze ehhez az is kellett, hogy most már jobban érdeklődik minden után. Most már elvan benne akár fél órát is.

KépKép
domidina
 
 

 
 

Koszi Edina!Most megnyugtattal,remelem nem fog surun elofordulni,mert nagyon megijesztett.

Kép
mamice
 
 


sziasztok,
hat az oltasnak - egyelore - annyi aldasos hatasa volt, hogy csak egyszer kelt ejjel a manofej:-) de emiatt azert nem adatok neki mindig:-) (bar a multkori utan eleteben eloszor vegigaludta az ejszakat)

ja tenyleg...edina,
ha mazlid van, lili olyan lesz, mint aliz, nala 2 hetes koratol semmi nem zavarta meg az ejjeleit, se fogzas, se betegseg, se uj hely, pedig 3 honaposan volt o is eloszor hosszabban velunk fertodon, aztan 6-9 honapos kora kozott csomot nyaraltunk kulonbozo helyeken, de o meg 2 evesen is aludt 10-11 orat, majd evett, s aludt meg 2-3-at, ugyhogy 11 elott ritkan masztunk ki az agybol. nappal azert kovetelte a foglalkoztatast rendesen, s max. 2x50 percet aludt, 3 eves koratol meg semmi, borisz meg nappal meg mindig 3x-4x is alszik kb. 4-5 orat, s jobban elvan maga is.

reka,
affektiv apnoe. igy hivja a szakirodalom ezt a jelenseget. sok kolyoknel elofordul egyszer-egyszer, nem okoz gondot. de nezz utana, csomo cikk van, ha rakeresel.

csilla,
nalunk boriszbol aliz ugralasa valtja ki ugyanezt a hangos kacagast, s ugrandozast. (belolem inkabb idegesseget:-)). nagyon helyes kiscsaj nori. mutogatom am a csajokat borisznak, lelkesedik is rendesen, bar egyelore a felette logo plussnyusziert jobban, de lesz ez meg mashogy...gyanitom, s akkor a plusnyuszi mehet egy zsakba:-((.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Igencsak élő ez a topic! :) Az ember kihagy 1-2 napot és nem győz visszaolvasni! :)

Megpróbálok reagálni az előzőekre.
Momoska, a fütyis kép és a story szuper jó, még szerencse, hogy nem történt baj, így én is igen jót tudtam nevetni ahogy olvastam. A tesós képekért meg rajongok, már régebben is akartam ezt írni, amikor az ágyban feküdt egymás mellett Alíz és Borisz, annyira szépek és aranyosak! Mondjuk az éjszakáid nem lehetnek egyszerűek, de gondolom 2 ilyen gyönyörű gyerkőc feledtet valamennyit, ugye? Én már most azon filózok, hogy hogy fogok mindent bírni, ha meglesz a kistesó...
Mamice, a skype-on való kapcsolattartás biztosan sokat enyhít a magányodon, az biztos, hogy az internet ilyen téren rengeteget segít. Azért egy kicsit megnyugtató, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki babás anya létére nem egy konyhatündér - bocsi:) Szerencsére a férjem tök jól elfogadja, meg anyu nagyon sokat besegít (nyilván pont ez a baj, de a kényelmet nehéz feladni...)
A 2 hós oltás utáni aluszékonyság 1 napig tartott, aztán pont az ellenkezője történt, éjszaka másfél-két óránként keltünk, de szerencsére ez sem tartott sokáig. Cserébe kaptam egy rekord hosszúságú alvást is: este fél 9-kor letettem, és csak hajnal fél 4-kor kelt újra!! Aztán másnap már 3/4 3-kor kelt (szintén fél 9-től), majd 1/2 2-kor :? Mostanra pedig többnyire visszaállt a 3 óránkénti éjszakázás, bár tegnap 1/2 11-től 1/2 4-ig aludt.
A múltkor azt álmodtam, hogy átfordult hasról hátra :) Mondjuk tény, hogy amikor hasra teszem, annyira nem bírja, hogy látszik, hogy minden erejével azon küzd, hogy megszabaduljon ebből a testhelyzetből. Teljesen kihomorít, keze-lába a levegőben, és ingatja magát oldalra. És közben folyamatosan nyög.
DomiDina, Lili nagyon nagyon édes a harisnyájában, én is már alig várom, hogy harisnyában, kis szoknyácskában büszkélkedhessek Linával! :D A pihenőszőnyeg lassan nálunk is időszerű lesz, ez a piros különösen tetszik.
Judit, jó, hogy újra köztünk vagy! Egyetértek Momoskával, hogy sokkal fontosabb a Te és a babád nyugalma, de azt is hozzáteszem, hogy ahogy olvastam a soraidat, nekem is az jutott eszembe, mint DomiDinának - vagyis a bimbóvédő használata. Meg bimbóvédő krém. Én is ezekkel kezdtem, a kórházból úgy jöttünk haza, hogy tiszta seb volt a mellem, de a krém elég hamar helyretette. Viszont mivel nekem is lapos a mellbimbóm, ezért védővel szoptattam továbbra is, aztán hetekel később egyszer-egyszer anélkül is próbálkoztam. Hol jobban el tudta kapni Lina, hol nem, de mára már bimbóvédő nélkül szoptatok, olyan szépen megtanultuk, meg ki is szívta a bimbómat (Ő is, meg a fejőgép is), most már jobban kiáll. De ne bánkódj, van, aki még ennyit se tud szoptatni, a barátnőm is sajnos 2 hónaposan már rég tápszerezte a babáját, annyira nem volt teje. Nyilván senki nem így tervezi, de tényleg a ti nyugalmatok, és egészségetek a legfontosabb. Én akkor voltam nagyon kiakadva, amikor 1 héttel a hazajövetelünk után 40 fokos lázam lett, és a mellem is begyulladt. Volt egy kis méhproblémám, és antibiotikumot kellett szednem. Gyötrődtem, hogy szoptassak így, vagy tápszerezzek, a dokim és a gyerekorvos is azt mondta, hogy az a legfontosabb, hogy a babám egy egészséges anyukát kapjon vissza, és hogy ezekre a dolgokra nem is fogok emlékezni, csak arra, hogy milyen szépen növekszik, fejlődk a babám.
Csilla, a Halász Jutkát mi is nagyon szeretjük, meg van egy régi bakelit lemezem, még kiskoromban én hallgattam nagyon sokat, dalok, mesék és versek vannak rajta (ez utóbbiak természetesen megzenésítve). Azt is imádom, de Linának is tetszik amikor együtt énekelem a lemezzel :lol:
Remélem nem lettem nagyon hosszú.
Szép napot mindenkinek, hisz ma újra süt a nap!
Cs.

Kép

Kép
csürci
 
 


szia csurci,
nekem is tetszenek a gyerekeim, bar nem ismerek olyant, aki nem latja csodaszepnek a sajatjat:-)) es persze, hogy borisz elso reggeli mosolya feledteti az egesz estes, es aliz bujasa es vicces beszolasai az osszes addigi dacossagat es engedetlenseget (mert azert o eleg sulyos ilyen szempontbol), de leginkabb azt birom, amikor egymas tarsasagat elvezik nagyon. en mindig azt mondtam, h. egy gyerekre vagyok kalibralva, s csak aliz miatt vallalom a 2.-at, de azert igy olyan meg "csaladabb" lett a dolog. jo oket elnezegetni egyutt:-)
es ezzel a korkulonbseggel mar annyival nem nehezebb, mint amennyivel tobben vannak. inkabb majd a szervezes oldalaval lesz gond, ha pl. az egyik bolcsis, masik iskolas lesz stb.
borisz nekem meg almomban sem fordult at:-)
de mostanaban mar megint lusta a fejet is emelni hason. barmennyire aktivabb volt o pocakban, ugyanolyan kis lusta a mozgasfejlodese, mint aliznak.
viszont ma mar teljes erdeklodessel nezte a konyvet, amibol mondokaztam. persze nem oly sokaig...

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást, és a jó tanácsot.
Krémet használok, és lehet, hogy valamennyire segít, de teljesen mégsem gyógyult be sose a mellem, ahogy egy seb elmúlik, lesz egy másik.
a bimbóvédőt még régen egyszer kipróbáltam, de nagyon fájt a mellbimbóm benne, mert a mellmbimbóm oldala is érzékeny volt, pedig 2 fajta méretű bimbóvédőm is van.
Most az egyik mellem nem sebes, mert már alig szoptatok ebból, de még van benne tej, megpróbálom azon a bimbóvédőt, hátha beválik. örülnék neki nagyon.

Csilla, Nóri nagyon édes, és milyen nagy lett már.

Olivér sem fordult még hasról hátra, pedig akkor talán már nem sírva ébredne. (mert hason alszik, felébred, és rögtön nyöszörög, nappal, ha ilyenkor a hátára fordítom, akkor még pár percig elnézelődik, csak utána reklamál kajáért)

Ma valóban szép idő van, mi délelőtt sétáltunk egy jó nagyot.
Én már annyira várom, hogy állandóan ilyen jó meleg legyen, vagy még melegebb, amikor nem kell öltöztetni ahhoz, hogy kimehessünk.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


kepzeljetek, megleltem egy kepet aliznak, amit pont 3 hosan csinaltunk fertodon, amikor boriszrol a futyiset.
nemcsak az emlekeimben el, hogy aliz dagimalacabbnak nezett ki. teste is feje is, pedig akkor o "csak" - utana neztem - 6 kg-os volt es 65 cm. borisz meg 3 hosan 6.6 kg es 63 cm volt. hm. ki erti. de azert jo lenne, ha borsonak is lenne mar ennyi haja:-)
felteszem a futyist is ismet:-) Kép aliz3 Kép borisz3

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki eltűnt hétvégére. :)
Mi voltunk veterán találkozón, tegnap meg a kertben. Dávid jó nagyokat aludt a friss levegőn és tegnap csodák csodájára átaludta az éjszakát! :D Már a homlokát is fogdoztam, hogy nem-e lázas, figyelgetem nincs-e valami baja, mert annyira hihetetlen! Na persze örülök neki és remélem megtartja jó szokását.

Réka!
Ilyen légzéskimaradás néha Dávidnál is szokott lenni, de akkor, ahogy Edina is írta rá kell fújni. Ne aggódj emiatt. Bukások nálunk vannak, mégha szopi után böfizett is Dávid. Egy kicsi szokott kicsorogni a száján.

Momoska!
Mindig olyan jó képeket raksz fel. Alíz valóban húsosabbnak tűnik Borisznál, de tudod nincs két egyforma gyerek. :wink: Borisz is nagyon jól néz ki ennyi "hurkával" is. :)
Éjszakáitok hogy telnek?

Judit!
Egy dolog jutott még eszembe. Nézte valaki, hogy Olivérnek esetleg nincs-e lenőve a nyelve? Az is okozhat sebesedést. Te is belekukkanthatsz a szájába.

Edina!
Lili nagyon csinos kis hölgy. :)

Ja! Még nem is írtam. Dávid pont 3 hónapos korára duplázta meg a születési súlyát.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok!

egykezezek, bocs csak kisbetűkért.

tegnap megint utaztunk anyuékhoz, most nem volt olyan nyügi mint a múltkor, bár aludni most sem aludt sokat. sőt egész nap talán 2,5 órát. nyügi is volt már estére alig birtam vele.

viszont tegnap volt az első nap, hogy tudatosan "beszéllt" hozzám. :lol: :lol: :lol: hosszan és hanhosan, tisztán a pelenkázón. rájött hogyan kell formálni a "szavakat" és csak mondta, mondta....
De már napközben is beszélgetett a játszószönyegen a játékaival. Nagyon jó volt hallani. Jó lett volna megörökíteni, de persze pont ilyenkor nincs a közelbe felvevő, talán majd legközelebb....


A mozgásban még mindig nincs változás, ha csak annyi nem, hogy többször teszem hasra, és már jobban emeli a fejét és tovább bírja mint eddig, érdeklődőbb. Ez is valami.

Már csak a sapka kérdését kell vlaahogy áthidalni, mert egyszerűen ha hozzáér a fejéhez már üvölt és szombaton sem tudtam kitenni a szabadba, mert nem viselte el a fején. Pénteken, amikor nagyon meleg volt, akkor egy pelenkát terítettem a fejére, hogy tudjon levegőzni.

Most már megyek, elaltatom, aztán jön a következő menet az itthoni dolgok intézésében. Kellene vasalnom, halomba ál a ruha :cry:

KépKép
domidina
 
 


mi jo sok szabadlevegosprogramon voltunk a napokban. egyelore a szabadban alszik 2-3 orat is, akar, foleg, ha mozgasban van, itthon gyakram megebred az ominozus 40 perc utan, s mar nem alszik vissza napkozben.
foleg persze jatszotereken kotunk ki, de mar ketszer ebren is volt ott, ha nem ehes es nem almos, akkor kitunoen elnezelodik a sok kolyok kozott, persze nem a babakocsibol....
es....tegnap elete elso babazsurjan is volt. elso balozo. ugy mentunk, hogy pont felebredt, gyorsan meg is szoptattam, bar meg nem kovetelozott, s igy kb 2 orat bulizott vigyorogva 15 uvolto (fiuk)-sikito(lanyok pl. aliz) ovodaskoru kozott. a heten meg 2 babazsur var rank, de azok ovis tarsake lesznek, ott talan ott lehet hagyni aliz nelkulunk is.
tina,
az ejszakank valamivel jobb, mint 1-2 hete. par napja legalabb 5-6 orat alszik mar, s csak ugy ebred eloszor, aztan mar csak 3-4-et, aztan meg egyet. igy f9-f8 kozott vegulis 2x eszik (kb 2kor, es 6kor), de remenykedem. csak akkor vinnem at a gyerekszobaba, ha mar nemigazan ebred ejszaka, de azert meg osz elott. nemtom, osszejon-e...!!? :roll:
s kepzeld, borisz is pont 3 honaposan volt duplasulyu:-)))
2 napja az oldalra fordulassal probalkozik. csak szep lassan, megfoltoltan...:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


ja. nehany joidos setakep...telefonnal Kép Kép Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan két dologról.

Sapka: Lina sem bírja elviselni amikor elkezdem rátenni a fejére, rögtön sírni kezd, de ahogy beadom a cumit a szájába, elhallgat. A babakocsiban is tök jól elvan, órákat alszik - cumival. Amikor kiesik a szájából, és netán egyszercsak felébred, na akkor világvége van. Aztán amikor újra megkapja a cumit, akkor már alszik is tovább. Nem állandóan cumis, de érdekes, hogy bizonyos helyzetekben mennyire cumifüggő. Ti ezzel hogy álltok?

Mozgás: április 9-ei álmom tegnap valóra vált, Lina hasáról átfordult a hátára!!!!! :lol: Meggyőződésem, hogy azért sikerült neki, mert nem bírja elviselni ha hason van, és mindig is annyira próbálkozott megszabadulni ebből a testhelyzetből. Akkor mindjárt kétszer is megcsinálta, de azóta még nem.

Ja, és még egy: 2 hós oltáson azt mondta a dokinéni, hogy nem hízott eleget a 6 hetes korához képest. 1 hét múlva vissza kellett vinnem, akkor is "csak" 130-at hízott, a heti 150 elvárthoz képest, erre most megint vihetem holnap újra mérni. :? Kíváncsi vagyok, bár szerintem a 130 ezért nem olyan vészesen kevés, nem? Mit csináljak, ha lefordul a ciciről? Kínomban már van, hogy másfél óránként megkínálom, még ha csak keveset eszik is, és figyelem, hogy nehogy hasfájós legyen tőle. Holnap kiderül...

Momoska, képek ismét szuper jók! :P

Cs.

Kép

Kép
csürci
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok pár sort, mert lassan felébred.

Sajnos azt hiszem elkaptuk apától a nyavaját. Beteg volt, erős antibiutikumot kellett szednie, váladékozott, csúnyán köhögött. Aztán est már nekem is kapart a torkom, fel is vettem a maszkot, csak úgy mentem Lilihez. Azon imádkoztunk hogy el ne kapja ő is.

Na aztán reggelre köhögött, de attól hogy sok váladék volt benne és folyott a torkára. Láza nincsen, de időnként felköhög amikor alszik. Remélem ennél rosszabb nem lesz, legfeljebb sűrűn szívom az orrát. Azért a dokit felhívom ma!!!

Meg próbálok teát belediktálni, hogy pótolja a folyadékot. Nem igazán szereti, de egy kevéssel azért próbálkozom.

Nem emlékszem már, hogy volt ilyen helyzetben valamilyikőtök??? Mit adtatok neki, vagy mit csináltatok?


Momoska, tényleg jók a képek! ÉS drukkokol hogy javuljanak az éjszakáitok, az átalváshoz.

Csüri: Szerintem a doki had fújja a könyv szerinti adatokat, egyik füleden be, a másikon ki. Nem lehet minden gyerek egyforma, és főleg nem a leírt adatok alapján fog enni, hírzni. A heti 130 egyáltalán nem kevés!!!!! Akkor lenne gond, ha egyáltalán nem hízna, vagy fogyna annak ellenére hogy rendesen eszik. Mert akkor lehet gyanakodni arra hogy nem elég tápláló neki az étel. De amíg ilyen nincs....... Egyébként meg nem lehet a gyereket megtömni mint egy libát!!!! Ha neki ennyi elég és mellette nyugodt, jókedvű, akkor nincs miért aggódni.

Alvás: Tegnap is megpróbáltam kitenni a teraszra, hát, megint csak pelenka került a fejére, mert üvöltött a sapkától. Sajnos Lili nem nyugszik meg egy idő után, cumit meg nem használunk, kiköpi, nem kell neki. Most meg sz@r az idő, maradunk a lakásban....

Üdv: Edina

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
mi meg vmi jo kis hasmenses virust szedhettunk ossze. marmint nem en, hanem borisz csak (egyelore), bar nala nem lehet tudni, mert mindig nagyon higat kakilt, s mindig min. napi 5x, de most mar szombaton gyanus volt a gyerek, de csak viselkedesre, meg kicsit meleg volt, de csak 37.5 fenekben, vasarnap sokat bukott, tegnap jol volt, csak nagyon mohon evett, s tobbet nyugoskodott, erre ma reggel hatkor evett ejfel utan minimalisat, 7kor felkelt, f8kor mellettem visszaaludt, f9kor en ebresztettem, mert mennunk kellett az oviba, adtam neki enni, de kapkodva evett, majd rambukta az egeszet, s f9 ota (masfel oraja) mar 4x kakilt, higat. kedve jo amugy, nem is lazas. majd figyelem.
edina,
kohoges/natha
nekunk volt anno a horghurut, az eleg ronda kohogessel jart, de keves orrvaladekkal, meg utana fertodon 3 napig kis natha, az meg nem jart kohogessel, de azert leirom, amit anno nekem javasoltak.

szivna az orrat lehet akar orankent is, ejjel is, ha ugy erzed (nehezen veszi ra magat az ember, de vigyazni kell, nehogy letapadjon a valadek). elotte 10-20 perccel sterimar orrspray v. csecsemoknek valo nasivin orrcsepp. evesek elott mindenkeppen erdemes kiszivni.
ji, ha ilyenkor nem sokat van vizszintes helyzetben, inkabb a pihenoszekben, vagy a kezetekben akar (lehet jol elkenyeztetni:-), mert akkor nem tapad le a valadek. s ha nagyon suru a valadek, akkor erdemes naponta egyszer egy felbevagott teniszlabda ureges felevel a hatat megveregetni (kb 4-5 percig az egyik tudo folott hatkozeptol felfele a vallig, 4-5 percig a masik tudo felett szinten felfele), felszakitja a horgokbe kerult valadekot. dübizesnek hivjakl a korhazban, mert duborog, de a kolykok elvezik, olyan, mint egy masszazs nekik.
de ha sokat kohog, fojtottan, s szaporan veszi a levegot, ill. lelegzetvetelnel a szegycsontjanal besullyed, akkor mindenkeppen nezze meg doki, o felirhat koptetot, de csecsemoknel nagyon kell vigyazni a koptetovelé, mert meg nem tudjak kikohogni, ezert ritkan szoktak.
de ha mar nem olyan suru a valadek, s nem kohog annyit, akkor nem kell olyan surun szivni, mert a sok szivastol meg meg csak termelodik ais a valadek, akkor hagyni kell mar kicsit ontisztulni.
s a gyakoribb szoptatas jobb, mint a tea, mert toled nem csak a betegseget kapja, hanem az immunglobulinokat is, amit te termelsz a betegseg ellen.
ennyi...egyelore:-) remelem, hamar rendbejottok.

csurci,
ugyes kiscsaj lina.
borisznak ma mar az also teste es a laba atfordult oldalrol a hasonfekves iranyaba, de a felso teste nem. hasrol o o is mindig hatra akarja kuzdeni magat, de nincs meg meg a technikaja:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska: Még nem olyan vészes a dolog, csak akkor köhög, ha a torkára folyik a váladék, legalábbis én úgy veszem észre, és amit kiszívok az híg váladék, szerencsére nincs letapadva.
Tea: hát ha akarnék sem tudnék belediktálni, utálja uh. marad a szopi.
Köszi a választ! Remélem nem lesz rosszabb.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina!
Reméljük Lilinek nincs komoly baja. Dokit hívtad, mit mondott? Egy gyerekorvostól én azt is hallottam, hogy érdemes megemelni a kiságy lábát a fejrésznél és akkor nem tud úgy hátra csorogni a váladék. Ja, meg a váladék színére figyelj. Ha kezd sárgás, zöldes lenni az bakteriális fertőzésre utal és akkor szükség van AB-ra. A többit meg Momoska tök jól leírta.

Momoska!
Hogy vagytok? Gondolom most nálatok is megy a szopi ezerrel a folyadékpótlás miatt.

Csürci!
Cumizni mi is szoktunk séta közben is. Nagyon helyzetfüggő, hogy mikor van rá szükség. Van amikor teljesen jól elvan nélküle, akár el is alszik, de van, hogy csak hergeli magát, mert nem tud elaludni, na akkor szoktam neki odaadni, hogy megnyugodjon.
Éjszaka egyáltalán nem kell cumi (csak nagyon-nagyon ritkán) viszont akkor meg megtalálja az ujját. :? Hát, hogy melyik a kevésbé rossz, nem tudom...?
A súlyát illetően szerintem mindenképpen ki kéne várni, hogy egy teljes hónap alatt mennyit hízik, mert szerintem inkább az a mérvadó. Úgy legyen meg a 60 deka. Egyébként egyik héten lehet, hogy 130 g, a másikon meg 170.

Tegnap megvolt a 3 hónapos oltás. Dávidnak estére hőemelkedése lett, de adtam neki kúpot , így éjszaka mikor néztem, akkor már nem éreztem rajta, reggel mértem, de nem volt semmi, szerencsére.
Nálunk most elég ramaty idő van. A férjem meg biciklivel kiment a kertbe, de mivel szakad az eső, azt mondta, hogy val.szeg estére kint alszik, mert hazafelé útközben szétázna. :(

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Hát persze hogy hívtam a dokit, de mivel nincs láza, azt mondta nem kell bevinnem. Szívjam az orrát, na meg azt mondta hogy Calciumot szoktak nekik adni, uh. azt írt fel. De igazából ez nem tudom miért használna, most majd utánanézek a neten, mit írnak.

Mást nem mondott!

Egész éjjel aludt, bementem többször is, de szépen az orrán vette a levegőt, nem hörgött, uh. nem ébresztettem fel. Bár reggelre már szörcsögött uh. 5-kor már kivettem az ágyiból aztán jött az orrszívás meg a szopi. Eszik rendesen, azzal nincs baj.

De most már ha meghallja az orrszívót már kezt sírásra görbülni a szája és aztán onnantól végigüvölti az egészet. Úgy sajnálom szegényt, de muszáj.

A szopin kívül nem tudok belediktálni semmi folyadékot, most újra próbálkozom a babateával cukorral, hátha úgy megy.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Nem javult semmit az állapota Lilinek, sőt estére még az egyik szeme felső, alsó szemhélya is bpirosodott és bedagadt, többet köhög, uh. megyünk a dokinénihez.

Adtam ettől függetlenül homeos szert: Na most kellene leírnom a nevét fejből..... oscocci... valami ilyesmi. Én is bevettem belőle.

MEgint aludt egész éjjel. Igaz nyugtalanul, ami érthető, de aludt.Én meg a szobájába, de vagy ezerszer felkeltem megnézni.

Sajnos ahogy szívom az orrát most már vérzik is, pedig nem eröltetem és óvatosan csinálom, de muszály, mert tele az orra.

Merre vagytok???

üdv. Edina

KépKép
domidina
 
 


Még azt akartam írni, hogy ma jön a védőnő is és elviszi a mérleget :( :( Eddig mértem minden etetésnél és engem ez megnyugtatott, hogy tudom mennyit evett, kell-e pótlás esetleg.... Háááát nem tudom mi lesz.... hozzá kell szokhom hogy nincs???

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
edina,
aliznak is verzett az orra akkoriban, bar o orrverzos amugy is, minden betegsege orrverzessel kezdodik, s kozben is sokat, eleg ijeszto, mert most mar nem csak csepp. borisznakl tan 1x-2x lattam kis cseppet orrszivaskor.

nekem is nagy levegovisszatartas volt, mikor 4 honaposn visszavittuk a merleget aliznal, de 2 het alatt leporogtem rola:-). szerintem, potlast meg akkor adjal neki, ha ker. ha nem ker, s hizik (most mar ugy se kell tul sokat hizniuk:-)), akkor minek. ha meg nem ker azonnal, akkor ker valamivel kesobb. vagy nem???

az oscillococcinum az nem csak influenza megelozesre van????
egyebkent vannak jo homeos szerek kohogesre, nathara, amit kis forralt vizben oda lehet adni a kolyoknek, de utana min. 20 percig ne egyen semmit.

Kép
Kép
momoska
 
 


ja.
bejelentkeztem egy gyogytornaszhoz , aki devenyes modszerrel dolgozik, mert boriszt kisse hipotonnak latom, legalabbis a nyakizmot, s kis izomtonuseloszlasi gond is lehet, mert hason kitamasztasnal a jobb kezet hatra huzza. a haziorvos is latja, bar o azt mondta, ha sokat van hason, s kuzd, akkor rendbejon.
alizzal is jartunk anno, csak nem devenyesre.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Most készítem az ebédet, közben bejöttem a szobába és látom, hogy Dávid felébredt, de tök jól elvan beszélget a macikhoz az ágya fölött, ütögeti őket. Remélem később is így elfogja szórakoztatni magát.

Edina!
A mérleggel kapcsolatban, tudom, hogy most rosszul esik, hogy nem tudod majd mérni, de szerintem megkönnyebbülés lesz. Régebben el sem tudtam volna képzelni a szoptatást úgy, hogy ne méregessem, aztán így utólag visszagondolva jöttem csak rá, hogy milyen fárasztó volt. Most már a napi mérések is elmaradoznak. Volt olyan, amikor azt gondoltam, hogy kevés a tej Dávidnak, mert csak sírt a cicin, főleg este, de aztán rájöttem, hogy inkább azon hergeli magát, hogy Ő dolgozik, de már nem jön. Amikor meg leraktam aludni simán elaludt. Azon is gyötörtem magam, hogy napközben megevett 160-at, este meg csak 80-at. Gondoltam az biztos nem elég neki, pedig tudtam, hogy az zsírdúsabb, na de akkor is. Aztán a későbbi mérések alkalmával kiderült hogy csak elég neki, mert fejlődik. Hetente 1x meg szerintem megtudod beszélni az Erikával, hogy lemenjetek hozzá méredzkedni. Szerintem próbálj ki egy hetet mérés nélkül, aztán ha nagyon nyugtalanít, akkor a városban a Rómain van mérlegkölcsönző. A pótlásból meg szerintem próbáld a minimálisat adni, aztán majd ahogy Momoska is írta úgyis meglátod, hogy kér-e még.
Köhögésre a homeós dolgok közül nekem most a Stodal szirup ugrott de, de ha mentek a dokihoz, Ő majd biztos tudja mi kell.

Momoska!
Hason fekvésnél néha Dávid is hátra szokta tenni a kezét, de mostanában elhagyta. (Már amikor kibírja hason, mert nagyon nem szeret úgy lenni. )


Egy kérdés: Nem tudtok Visegrádon egy olyan szálláshelyet, ahová 5 hónapos babával lehet menni, családias hely és az árak nem a csillagos eget verik? (Momoska esetleg...? Ti elég sokat utaztatok Alízzal, ahogy itt olvastam)

Na megyek mert itt irogatás közben odaég a fasírt.

Sziasztok!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól, hááát jó hogy meghallgatta, írt is fel neki gyógyszereket. Klacid Baby, Sporonet, Suspensio terpini.

Egy kicsit soknak találom, de hát a doki csak tudja!
Meg a folyadékpótlást mondta, hogy menjen, de üvegből semmit nem tudok belediktálni, majd most megpróbálom kanállal úgy jobban megy. Bár most meg a két etetés között alszik. Meg éjjel is alszik, igaz nyugtlanul de nem ébred fel. Most akkor keltsem fel a folyadékpótlás miatt????
Egyébként napközben meg jó hangulatú, nevetgél, elvan, nem sír. Ha szomjas lenne sírna nem????

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
borisz sose egy komisz kolyok, de ma igazi mintagyerek, pedig meg az oviban is melegedett a kocsiban 40 percet, de csak nezelodott ott is. ugyhogy foztem, mostam, teregettem, mindjart vasalok is, s netezni is van idom.

tina,
borisz pl. a jobb kezet tobbszor tartja okolben is, mint a balt, ebbol is lehet latni, h. kicsit az a resz merevebb, mig a nyaki resz lazabb, mert a feje meg ingatagabb, ha tartom a kezemben is. ezekbol kovetkeztettem en is/orvos is az izomtonus eloszlasi zavarra. bar - ketsegtelen - nagyon enyhe. jovo penteken megyunk vizsgalatra a gyogytornaszhoz. remelem, 4-5 kezeles eleg lesz, mert azert ez penzes. ezzel csak -remelem - megkonnyitem neki az uj mozgasokat, nem kell meg a merevseget es erotlenseget is maganak lekuzdenie.
alizt nem devenyes modszerrel kezeltek, hanem csak arra fele mozgattak, amerre a letapadasok miatt nem nagyon akart, es arra erositettek, amerre lazabb volt, de az a kolykoknek picit fajdalmasabb persze, meg nehezebb.

edina,
mi is a klacid baby-t kaptunk anitibiotikumnak, es a spiroprent-et horgotagitonak meg a korhazban es utanara is, bar a koptetobol az ambroxol q-t irtak fel (nem a suspensio terpinit), de arra felhivta a figyelmem a doki, hogy mihelyt felszakadobban kohog, hagyjam abba a koptetot, nehogy ugy kepzodjon nyalka, hogy nem jon fel.
amit - sajat tapasztalatbol - javaslok (mert nagyon utalom az antibiotikumokat), es a korhazban tamogattak is, hogy az antibiotikum melle es utana is meg nehany napig add lilinek a normaflore-t napi 2x felet, a belfloraja miatt, hisz epphogy kialakult, ne vagjuk mar tonkre. tapszerbe siman bele lehet onteni, de mivel iztelen, s borisz nem iszik mast, ezert en siman csak belecsepegtettem a szajaba szopcsi elott.

Kép
Kép
momoska
 
 


ja. en se adtam neki plusz folyadekot, bar volt, hogy 1 masfel ora multan ujra szopcsizott, de csak azert, mert egyszerre keveseket birt o.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Megint aludt egész éjjel. Mondjuk éjfékor bementem, gondoltam szopiztatom egy kicsit a folyadék miatt. Felvettem, elhelyezkedtem, kicsit felsírt, szájába duktam a cicit, aztán szépen aludt tovább, hiába ingereltem. Aztán visszatettem az ágyba. Aludt reggelig.
Éjjel úgy veszem észre nincs szüksége semmire sem.

Ezt a normaflore-t megnézem, köszi. Miért nem mondanak ilyet a dokik????

A köptetőt nagyon utálja, öklendezik tőle. Na persze amilyen íze van, neki ez még nagyon szokatlan a tejcsi után. Nekem ízlik, de neki.....

Na megyek mert elaludt, reggelizek meg a szokásos, amí alszik.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok

nori az olemben, ebren ficnkol, igy irok

edina,
jobbulast kivanok nektek!mit mondott adoki hog ymikorra varhato gyogyulas?

tegnapelott voltunk csipo uh-n, jol beutaltak minket kistarcsara (vecsesiek vagyunk) es picit kacskaringos ut vezet oda, kb. 50 perc kocsival. na mindegy lenyeg hogy minden ok, de az ortopediara megint vissza kell menni....

megtortent a harmadik dpt oltas, minden rendben ment!!!!!!!! az oltast kovetoen ahogy a sirast abbahagyta nori, beadtam egy fel lazcsill kupot, meg 3x akkora borogatast, mint legutobb. igy semmi gond nem volt pedig nagyon feltem tole.

holnap megyunk babauszasra, ha minden rendben lesz. mar varom-.

nagyon fiocankol nori

legyen szep napotok, ejszakato, 7vegetek!

csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


ja meg azt akartam irni h attertunk a 4 h-kenti evesre, de van hogy csak 4 és fel, 5 ora mulva ehes nori. 140-210et eszik

ti hogy kajaltok?

KépKép
Kép
csillaz
 
 


edina,
a dokik ritkan gondolnak a megelozesre, keves az olyan. ha mar artott az antibiotikum a belfloranak, akko majd eszokbe jut valami probiotikum nekik is, de a rosszabb fajtanak majd csak hasmenesgatlo szer:-(

csillaz,
nalunk remeny sincs. talan 2x-3x volt 4 ora mulva ehes, de akkor abbol 2-ot ataludt. 3 orankent, viszont barmikor megmerem (hetente kethetente egyszer egy - egy eveset) meg mindig ott tart, ahol 8 hetesen, a 120 gr atlagnal, ill, ha veletlenul belefeledkezik es benyakal kemeny 140-et, akkor ugy nez ki, mint aki tul van harom tanyer pacalporkolton, s altalaban a tobblet vissza is jon belole:-). bar a napkozbeni 3 orankenti eves nem okoz nekem gondot, teljesen belefer a ritmusomba, de ejjel mar abbahagyhatna az ebredeseket, bar ma f9 utan csak f4 kor kelt,mar ez is nagy szam.

Kép
Kép
momoska
 
 


pl. most ahogy ezt irtam, eppen elalvasal probalkozott, de valami miatt nem akarodzott neki, igy - 2 ora elteltevel - megint szopcsizott egy jo adagot, s mar mosolyogva ment aludni. ugyhogy neha ez a 2 ora is belefer:-).

Kép
Kép
momoska
 
 


teljesen kiboritott ez a kiskolyok...az onallo alvasaval szinte elejetol fogva nem volt gond, erre ma (s mar tegnap kezdodott)minden - olyan lefektetesenel, amikor az agyaban kellett volna elaludnia, uvoltozni kezdett, meg az estinel is:-(, s ugy meg volt sertodve, h. simi-vigasz minden ellenere delelott 30 percig birta, ma este meg min. 15. percig, pedig vegig vele voltam. agyon csapom:-(

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Még mindig tart Lilinél ez a rohadt influenza.... Olyan mérges vagyok hogy elkapta. Persze nem tehet róla senki, de....
Sajnos nem eszik rendesen, nagyon keveset, pedig sokszor látom hogy még éhes, de megint megy a sírás szopi közben. Szegénykém, biztos az eldugult orr, meg a köhögési inger. Szerencsére láza nincs, viszont enyhe hasmenés igen. Gondolom az antibiotikumtól. Legszivesebben nem adnék neki semmi gyógyszert, de hát magától meg nem tudom meggyógyulna-e. Egyébként is minden gyógyszer beadás kínszenvedés. Olyan öklendezést, köhögést csinál. Tegnap nagyon megilyedtem, annyira sírt, öklendezett, hogy nem tudott levegőt venni a végén. Szörnyű volt. Már ritkábban kell szívnom az orrát.

Ma hogy ilyen jó idő volt, kint töltöttük a fél délutánt. Sétálgattunk az udvaron ha fönt volt, aludtunk a kocsiba, most sokat nem csak 2x fél órát. De talán a nap megteszi jótékony hatását.

Remélem gyorsan javul. Most még mérni sem tudom mennyiket eszik, ez is idegesít.

Tegnap felkelt hajnali 3-kor. Ilyen is régen volt már. Na akkor evett rendesen a mai nap folyamán.

Megyek elaludt, beteszem a kiságyba.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
edina,
emlekszem az erzesre, amit irsz, de tenyleg nem tudjuk elkerulni. en se birom alizt mindig tiltani, h. ne puszilgassa, foleg ne a szajat. lathatoan frusztralja, mert llandoan olelgetni, pedig aliz most is kohog. ugy se usszuk meg! szar, ha egy ilyen kicsi beteg, de en akkor is kiborultam, mikor bolcsibe kerult aliz 2 es fel evesen es 2 hetente ket hetig beteg volt, de talan most oszig is ugy volt, hogy 2 hetnel tobbet nem igazan jart oviba oktobertol majusig, csak nagy ritkan, viszont a betegsegei egyre enyhebbek es rovidebbek lettek.
borso se nagyon evett a horghurutjanal, nekem akkor a korhazban mernem kellett, 50-60 gr volt az atlag, de hogy megusszuk az infuziot, ezert adtam neki, amikor kicsit is fogekonybak lattam ra, igy volt olyan nap, hogy 10-12x is szopcsizott (bar neha mostnaban is 8x, ahhoz kepest nem sok).


mi meg ma kalandoztunk a normafanal egesz delutan. ez volt az elso ilyen nagyobb kirandulasa, es nekem eletem elso nyilvanos szoptatasa, alizzal valahogy megusztam ezt, bar most is rejtettek ketten plusz borisz is takart, valahogy nem valtoztam a kolykok ota ilyen teren, hogy hol pakolom elo a melleimet, hol nem, de most a friss hegyi levego annyira megeheztette a kolkot, hogy olyan uvoltozesbe kezdett alvas utan, h. az autoig sem tudtunk elmenni.
ma delelotti alvasnal is beprobalkozott kis uvoltozessel, de csak 2-3 perc simivel elmult. delutan ugye kocsiban, az nem gond, este meg oly faradt volt, h. epphogy csak egy pillanatra nyitotta ki a szemet, mikor letettem.
ugyhogy meg nem tudom, mennyire lesz tendencia...viszont ma meg a jatszoszonyeget nem birta, beletettem es egy perc mulva elkezdett duhongeni.

vicces kolkok!
teszek fel egy friss tesos kepet! valahogy nekem igy ketten EGYEK:-)
Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


ja edina,
tegnap elfelejtettem irni, h. en a gyogyszereket fecskendovel (gyogyszertarbol) adtam be, s nagyon lassankent. a klacyd-ot pl. szep cseppenkent kb 2-3 perc alatt. borisz egeszen kedvelte, szepen elnyalogatta. kanalas modszertol o is kohog es fuldoklik.

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

A Klacidot az elején még ő is szépen elnyalogatta a fecskendőből, aztán már úgy sem volt jó.

Ma volt az első alkalom, hogy a hasáról a hátára fordult :P És rengeteget gagyarászik most már, akár nekem akár néz valamit és annak dumálgat.

Enni továbbra sem eszik rendesen, csak az a baj hogy látom rajta, hogy ha nem lenne ilyen szarul, akkor enne még. Csak mindig van valmi ami felidegesíti, hol köhögni kell, hol éppen nem kap rendesen az orrán levegőt és akkor ordít.

A hasmenése rosszabbodott, föl is hívtam a dokit. Sajna szedni kell még a gyógyszereket, a hasnemésre meg ajánlott valamit. Na még egy gyógyszer amit szedhet. Egyik hozza magával a másik bajt.

Ja és ami még változott igy a betegeskedés alatt az a fürdés. Eddig a vízben elvolt, utána a törlölközést végigordította, most fordított rajta és ahogy a vízbe ér a lába más ordít, utána már minden ok.

Kérdezni akartam még, hogy nyárra ti milyen ruhatárat vesztek? Miből mennyit és milyet? Nem a méretre gondolok az mindenkinél lehet változó hanem miből. Body, rugi, stb. Lassan itt a jóidő és csak plüss cuccok vannak, az meg oltári meleg.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina, sajnálom Lilit, biztos rossz lehet neki is, és főleg neked, azt látni, hogy ő beteg. De talán most már hamarosan meggyógyul. És az külön érdem, hogy így betegen fordult először a hasáról a hátára.

Momoska, olyan szépek a gyerekeid, és elhiszem, hogy az a legjobb, amikor együtt vannak.
Borisz úgy látom mindig újít valamit, talán nem lesz állandó és újra fog tudni egyedül aludni.

Csilla, milyen volt az úszás?

Én még mindig kísérletezgetek. Sajnos a bimbóvédő nem vált be, így maradt a sima szoptatás napi kétszer, reggel és este (de utána is adnom kell tápszert), a többi tápszer. Így most nem sebes a mellem, és nem fáj. Szomorú, de ez van.
Viszont a cumikkal szenvedünk nagyon. Evés közben, folyik Olivér száján ki a tápszer, amikor megáll pihenni. De már 5 fajta cumisüvegünk van, különböző márkájú, egyik sem az igazi. Van olyan, amivel Olivér a 140 g-ot megeszi 5 perc alatt, aztán sírás, mert el sem jut a tudatiáig, hogy evett, és nagyokat bukik a gyors tempótól. Mi kipróbáltuk az aventet, a nuby cseppmenteset, canpoolból két fajtát, és a nuk-ot. a nuk az meg túl lassú, és bedühödik, hogy túl lassan jön belőle a tápszer.
Edina, Mamice ti milyen cumisüveget használtok?

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Edina,
hany orankent eszik Lili? Azert kerdezem, mert nekunk is ment a siras, tok keveset evett, felhivtam a dokit, es mondta hogy egyunk negyorankent, mert azert faj a hasa, mert mar nem emeszt olyan gyorsan, es nem tud tobbet enni, viszont szeretne. Mostmar nincs is siras, hanem megy a szopi ezerrel. De lehet hogy ha beteg, akkor surubben kell etetni, nem tudom.

Momoska! Szuper ez a kep! Az eddigiek is nagyon jok, de nekem ez tetszik a legjobban! Nagyon edesek ketten!

Nori a mult heten nagyon sokat magyarazott, formazta a kis szajat. Ez most kevesbe megy, most inkabb kinyujtja a kis nyelvet, mosolyog nagyon, es megfogja a nyelvet es ugy van :)
Mar masfel oraja alszik. Valoszinu, az idojaras miatt, meg szep, de allitolag nagy vihar kozeleg…

Az uszasra nem jutottunk el sajnos :cry:, mert Nori reggel nyolckor ebredt (alt. hatkor szokott) es igy nem ertunk volna oda idoben. Talan most szombaton…

Csurci,
miket szoktal meg enekelni Linanak? Nori nagyon szereti HJ-t, es ha sir, megnyugszik tole. Ha ugy latom, tele van energiaval, ezzel jol le tudja vezetni, en eneklek, o fekve rugkapal, tancol, es sikitozik, magyaraz. Nagyon edes.

Megyek megnezem.

Sziasztok,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Azt még elfelejtettem kérdezni, Edina, Mamice, ti milyen tápszert kaptatok?

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Csürci, Lina nagyon ügyes, hogy ilyen korán már a hasára fordult.
Alig pár nap különbség van Olivér és Lina között, de Olivéren még nem látom, hogy próbálkozna a fordulással.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Hello Mindenkinek!

Edina nagyon sajnalom,hogy beteg a pici.Nuncsinek meg csak egyszer volt tele az orra azt hittem megfazott,masnapra elmult,de mar attol is besza@tam.Jobbulast nektek!!Ja a normaflore-rol en is azt hallottam,hogy jo az ab mellett.Egyszer nekunk is kellett szedni,mert Nuncsinek kicsit nyalkas volt a szeklete es ezt javasolta a drneni.
En mar reg nem oltoztetem teli szerkoban,plussben.Mostanaban kerteszgatya vagy farmer alatta a kis body,hosszu ujju polo,harisnya/zokni,edzo csuka.En megmondom oszinten soha nem oltoztettem be olyan nagyon.Eleg hamar melege lesz,nem egy fazos tipus.
Nyaron kisruhakat fogok raadni meg vmi szandi,sapka.

Kicsit eltuntunk mostanaban.
Azt hiszem ott fejeztem be,hogy megyunk az oltasra.Na, el is mentunk csak nem adtak be neki,mert vmi volt a fuleben.A barom drno meg beijesztett,hogy ver van a fulebe es hogy vigyuk el fuleszetre,mert igy nem adjak be.Ok,elmentunk fuleszhez,magandoki,mert akkor meg nem volt tbszama Nuncsinek,de szerintem jobb is,ahogy itt az egeszsegugyet nezem.Na szoval mondta a dokibacsi,hogy nem ver,csak vmi baci lehet,nem lat semmi bajt,berakott antibakterialis gezt,aztan meg visszamentunk 2x,minden ok,holnap oltas.

Masik,hogy mar ket hete jon a ket also fogunk.Kicsit korai ez is mint a forgolodas mindenfele,de ez van.Kicsit nyugos,de semmi vesz.Ejjel ugyanugy alszik,csak olyan 11 fele alszik el,reggel 8:30kor ebred,hogy a laba a szajaban :lol:
Kicsit tobbet kell vele jatszanom,mert ahogy elkezd uncsizni,mar nyomkodja az inyet es rakoncentral,hogy vmi bibi van ott.

Judit!Mi a milupa,milumil Ha start-ot hasznaljuk.Nincs ra panasz,mast meg nem probaltam szoval nem tudom azok milyenek.
Eloszor avent szettunk volt,aztan elmentunk egyszer a Brendonba,ahol meglattam azokat a csodaszep Tommee Tippee uvegeket,plussz nagyon jo a cumi resze,olyan mint egy mellbimbo,szoval nem tudtam ellenallni nekik.Ugyhogy most van 3 nagy meg 2 kicsi a teanak.Megvettuk a sterilizalojat is,ahhoz jar ket cumisuveg is.

Csilla mi is 4x kajalunk,de mar 220milit.En is akarom vinni bebiuszasra, de itt sajnos ilyen nincs.Neha nagyon kiborit,hogy itt nincs minden ahogy otthon.Minden olyan draga es nincs valasztek.
Kepzeljetek ma megkerdezte a ferjem mennyi egy teljes gyanta.400 kuna,majdnem 14000ft :shock: :shock: :shock:
Otthon 3500-at fizetek,amibol 500 a borravalo.Kivagyok.Na mindegy ez nem lenyeg.

Ferjem is neha kiborit.Azt nem irtam,de most megint versenyszeruen kezilabdazik,szoval amikor hazajon itthon van egy kicsit aztan megy edzesre.Mire hazajon,mar elkabulok.Tok jo amikor szabad vagy eppen nincs edzes,elmegyunk ide-oda setalunk.Nemsokara vege a szezonnak,ugyhogy remelhetoleg visszaall minden a rendes kerekvagasba.
Szeretnek kerdezni toletek vmit.En nagyon szeretem a ferjem, de amiota Nuncsi megszuletett ugy erzem nekem o a legfontosabb az eletemben,ot szeretem a legjobban,es nelkule mar nem tudnek elni,viszont a ferjem nelkul igen.Sokat eszembe jut, es nem tudom,hogy ez igy normalis-e vajon.Valaki erez vmi hasonlot?

Momoska tok cukik a gyererekek!
De mindenki picurja nagyon ari.

Jo ejt mindenkinek,
Reka Kép Nuncsi

Kép
mamice
 
 


Tina,bocsi koszi a jotanacsot.Szerencsere meg nem sirt ugy megint,de azert koszi.
Reka

Kép
mamice
 
 


Sziasztok!

Még mindig megy a hurutos köhögés, de már valamivel többet eszik. Szerencsére tegnap már mérni tudtam délután. 90-eneket evett. Este is, ugyanis ment az ordítás ezerrel, 1,5 órába tellet az etetés és utána az altatás. Szörnyű volt! Nekem birka türelmem van, de tegnap este már elfogyott. Persze tudom most a betegsége miatt ilyen nyügi, de akkor is.

Reggel aztán 160-at sikerült ennie szép nyugodtan. Persze a tejem gondolhatjátok nem lett több ezalatt a majd egy hét alatt.
Továbbra is megy a hasa, de vonakodom adni a Smektát amit írt a doki.

Mi HUmana 1-et eszünk! És hogy milyen cumit? Háááttt, mindjárt megnézem.... Szerintem nevenincset vett a párom. Babynova, valami német és csepp alakú. Van teás, tápos, és főzelékes, bár az fölösleges!

Csak akkor eszik belőle ha nagyon éhes, azt is cicizés előtt, utána már nem eszi meg. Ezért kell hogy mérjem a tejmennyiségemet, teázni nem szoktunk, nem issza.

Egyébként mi nem eszünk sokat, kb. 6x eszünk egy nap olyan 2,5 3 óránként. Van amikor sokat alszik dél körül akkor 4-4,5 óra is eltelik, de ez ritka. De mi kb. 12-130 körül eszünk napközben. Reggel többet. Bár több nem is lenne a ciciben. Ezt megeszi, lehet hogy ezért eszünk gyakrabban mert kevés neki. De nem reklamás evés után uh. nekem ez így jó. Éjjel meg nem eszik.
Most igen, megint kelt 3-kor, de remélem ez is visszaáll.

Nuncsi nagyon édes ezen a képen!!!
Ja és amit felvetettél a férjeddel kapcsolatban. Szerintem ez is normális érzés, az ember természetétől függ, nem vagyunk egyformák.
Én nem így érzek sajnos vagy nem sajnos. Nekem a férjem ugyanolyan fontos most is mint Lili születése előtt, és nem tudom elképzelni az életemet nélküle sem. Persze most Lili az első, de nekem nap mint nap hiányzik a férjem is, alig várom hogy hazajöjjön. Még ha otthon a lánykával kell is foglalkoznom, azt próbálom mindig úgy hogy apa is a közelünkben legyen. Már sokszor az is elég hogy tudom otthon van.

Megyek elaludt, uh. jöhet a munka!!!

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
edina. a smectat en kaptam, mikor szules utan meg 3 hetig sulyos hasmenesem volt, s jocskan fogytam. nem veszelyes szer, csak az asvanyi anyagokat es bel nyalkahartyajat potolja, de borzalmas izu. sztem, ha normaflore-t adod, s lili eszik amennyit irtal, akkor ha nincs kedved, ne add a smectat.
borso alapbol 5x-6x kakil egy nap, az ab-tol meg tobbszor mar a korhazban is. aszontak, normalis ez, nem is adtak ra semmit.

mamice,
a fene tudja. a gyerekek nelkul biztos nem tudnek elni, barmit is tennenek, az apjuk azert nem teht barmit. talan ez a kulonbseg a sima es a feltetel nelkuli szeretet kozott.

ma hihetetlen nyugosen eszik, mar ejjel is, gyanakszom a fogara en is, de duzzanat nincs meg, bar 1-2 honappal a kinoves elott is zavarhatja oket.

Kép
Kép
momoska
 
 


na tenyleg nincs egy jo napja borisz hercegnek. nemjo neki sehogy, foleg magaban, az elalvas is egy kuzdes, nyog, kialtozik, neha belesir (most is ilyesmit tesz, gyuri a rongyat a szajaba), de azt fel oraig is elnezte amikor teregettem, s a ruhak keringtek szalltak a magosban...mondtam is neki, ne nyafogjon, mert lassan mar keso...lesz! :roll:

Kép
Kép
momoska
 
 


ja mamice,
birom vivien huncut fejet, s latom ( a polojan:-)), mar most tiszteli apucit:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Réka, Vivi nagyon édes a kis kalapban, vagy sapka?
És úgy látszik, mindenben előrébb jár: forgás, fogzás, mi jön még?
Vivinek nem okozott gondot átállni az anyamellről a cumisüvegre? Olivérnek, ha Aventtel, vagy más gyors cumisüveggel etetem, mindig folyik ki a szájából a tápszer, ha kicsit megáll.
És mennyi idő alatt eszik meg a 220g-ot?
a Tommy Tippy-t én is néztem, ha venni kell valami mást, én is azt néztem ki, hogy azt szeretném kipróbálni.
Éreztél valami különbséget a Tommy Tippy és az Avent között?

Az érzelmekkel kapcsolatban, Olivért nagyon-nagyon szeretem, és el sem tudnám képzelni nélküle az életem, de a férjem nélkül sem. Mindkettőt imádom, de máshogyan. És akkor a legjobb, amikor mindketten velem vannak.
Momoska, talán te fogalmaztad meg ezt legjobban.

Edina, Babynovát még nem is láttam. És ebből Lili nem eszik túl gyorsan? Amikor elször adtál neki, akkor sem?
Lilinek jobbulást.

Judit

Kép
vjudyt
 
 


Sziasztok!

Azt hiszen elég gyorsan szívja ki a tápit azt a keveset. Eddig max 60 ml volt amit adtam neki. De csak minimális folyik ki a száján. És ha így belegondolok, pihennie is kell közben és akkor nagy levegőt vesz, uh. azt hiszem elég gyorsan folyik belőle. De a ciciből is jön rendesen az elején! Persze mint már mondtam cici után már nem eszi meg, ahhoz éhes kell legyen.

Momoska: Adta ma neki smektát, de csak 1/5 folyadékba kevertem kb. 1/5-ét a pornak és azt egész napra elosztottam, uh. nem vittem túlzásba. Az evést sem viszi túlzásba, ma a reggelit kivéve 70 ml az adagja, ezt is szerintem csak azért, mert üvöltés van minden alkalommal.
1x azért mert beindult a tejleadó reflek pár korty után ami lassan jött, és ettől úgy megijedt - láttam - hogy elkezdett ordítani. Na onnantól kezdve aztán összesen 40 ml evett csak meg. Uh. annyira nem eszik jól, de ezzel is azért elvan.

KépKép
domidina
 
 


Judit és nem próbáltad még ki azt hogy a teás cumival adod? Azon kisebb a lyuk.

KépKép
domidina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: