Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nálunk is mindenki fiúra tippelt, mert nem voltam rosszul, meg a pocak hamar látszott. Én meg csak annyit mondtam, hogy majd meglátjuk, tulajdonképpen annyira nem lényeg, mert tényleg az a fontos, hogy egészséges legyen :wink:

Giga már akartam többször is mondani, csak mostanság nagyon feledékeny vagyok. :oops:

Szép napot mindenkinek!

Pusszi

Kép

Kép
bettó
 
 


Évus nem semmi azért 18 évesen manapság. Én még tuti, hog ynem lettem volna annyi idősen felkészülve egy babára. Gratula hozzá :wink:

Kép
bettó
 
 


Évus nem semmi azért 18 évesen manapság. Én még tuti, hogy nem lettem volna annyi idősen felkészülve egy babára. Gratula hozzá :wink:

Kép
bettó
 
 

 
 

Évus nem semmi azért 18 évesen manapság. Én még tuti, hog ynem lettem volna annyi idősen felkészülve egy babára. Gratula hozzá :wink:

Kép
bettó
 
 


Évus nem semmi azért 18 évesen manapság. Én még tuti, hogy nem lettem volna annyi idősen felkészülve egy babára. Gratula hozzá :wink:

Kép
bettó
 
 


Évus nem semmi azért 18 évesen manapság. Én még tuti, hog ynem lettem volna annyi idősen felkészülve egy babára. Gratula hozzá :wink:

Kép
bettó
 
 


Jujj bocsi nem akartam ennyiszer, de nagyon nem akarta az igazságot :oops: :twisted:

Kép
bettó
 
 


Évus!
Én is csak gratulálni tudok neked, hogy ilyen korán bevállaltad. Lilit én 23 évesen szültem, és rám is mindenki úgy nézett mint borjú az újkapura. :) Én meg csak a vállamat húzogattam, amikor megkérdezték, hogy tudom-e hogy mit csinálok... Nem foglalkoztam velük, és kész.
Örülök, hogy apuci is megvan!!! :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Évus Üdv körünkben! :lol: Én is csak gratulálni tudok! Én is bevállaltam volna 18 évesen a babát ha úgy éreztem volna hogy az akkori párom lesz életem értelm, de nem bánom sőt áldom az eszem hogy kivártam a mostani párom.

Szerintem ez a cukor vizsgálat is úgy van hogy ahány kórház annyi szokás! A sógórnőmnek a Kútvölgyi kórházban kiflit kellett ennie 2 dl tejjel, nekem majd a cukros lötyött kell innom.

Holnap megyek UH-ra kicsit izgulok, várom már hogy láthassam a babókat!


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Adri hogy-hogy megin menned kell UH-ra?
Én nem is tudom, mikor lesz a következő.
A cukros izére visszatérve, tesómnak pl. nem szabták meg, hogy mennyi citromlevet tegyen bele. Reninek most meg 1 citrom levét mondtak, meg 2 decit. Tesómnak elég volt egy deci is. Sebaj mások is túlélték, mi is túl leszünk rajta. Persze nem ez lesz az állapotosság legszebb emléke :P
Elvleg nem úg yszokták mondani, hogy a második időszakban visszatér az energia? Mert nálam nem akar jönni. Még csak egy ablakot csinálnak a házon, de én már reggel kihisztiztem magam, hogy elegem van a pakolásból. Pedig vasárnap megint pakolás, mostmár 99%, hogy jön az abalak. Sebaj szép lesz és kész :)
Tényleg Adri megérkezett a bútor? Képet kérjél hogyha lehet :wink:

Puszi

Kép
bettó
 
 


Itt van a nagyfiú: :)

Kép

Kép

Itt pedig az 1,7 cm-es talpacskák és a keresztbetett láb:

Kép

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Lili
Édes a kis pöszörős :wink: :)

Kép
bettó
 
 


Jó sokára tettem fel a képet. :) Annyit gyönyörködöm benne. Szonja meg a papírképeket rongyosra nézegette, és mindenhova viszi magával. Esti mesének pedig a 4D-és dvd-ét kérte. Olyan drága. Most van a bölcsibe beszoktatás egyébként.

Évus, üdv köztünk!!! És minden elismerésem a tiéd. Én Szonját 24 évesen szültem, de még rám is furcsán néztek, a baráti körömből meg nekem lett elsőre gyerekem.

Ági, nekem is lesz toxoplazma, mert anyukáméknál, akiknél elég sokat vagyunk, van cica. Meg most egy kicsit parásabb vagyok, mint Szonjánál. :roll:

bettó, nem tudom, írtam-e, de szupi a pocifotó!!! Az első szülési dátumot nyugodtan kitörölheted, a reális a későbbi, bár úgyis elöbb szülök. :? Ez értelmes volt. :P

Dóri, MERRE VAGY????

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Manka, ok. javítom :wink: Köszike én sajna még csak a növekő pocakomban tudok gyönyörködni.
Hogy viseli a pici lány a bölcsit? Gondolom akkor nagyon várja már a tesót :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Bettó!
De jól járt a tesód a zsemlével, meg a 2dl tejjel! :wink:
Nekem sajna a régi dokim nem fogadta el azt az eredményt, így később meg kellett csinálnom a cukros löttyös verziót is. :(
Ne izgulj a nyűgösséged miatt! Egész nyugodtan hisztizd ki magad, ha az jól esik. :D Majd megjön az erőd idővel!

Lili!
Aranyos a kiskrapek. Mentek majd még 4d-re?
Nekünk gyerekkoromban mindig volt cicánk, úgyhogy tényleg nagy valószínűséggel már átestem a toxoplazmán. Legalábbis remélem!

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga!

Az nem az én tesóm volt, hanem az Adri sógornője. Az én tesómnak csak egy decit kellett meginnia, nem 2-őt :wink:
Hidd el ki is hisztiztem magam, nem úgy néztem ki, mint egy leendő anya :oops: :P

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, nem olvastam végig amit írtatok, ezt lassan pótlom, csak szeretnék hozzátok csatlakozni. Jó, hogy van ilyen fórum, még tanulom egyelőre a dolgokat. Akkor később! Sziasztok!

jutiboszi
 
 


köszönöm a sok üdvözlést meg gratulációt meg megerősítést mindenkinek :)
nem tudom, nekem annyira természetes volt h az ember 18 évesen is nő, minden késöbbi tulajdonsággal/képességgel/feladattal együtt, s az anyaság a legszebb feladatok egyike, s ha már így elkényeztet a sors h ilyen korán megkapom ezt a feladatot, akkor vétek lenne visszautasítani. meg lehet h furcsán hangzik, de igazából minden feltétel teljesen optimális: életem párjával élek, 3 hét múlva beköltözünka saját lakásunkba, a családom is nagyon örült, én pedig kimondhatatlanul boldog voltam. szoval várjuk Lolát :D

toxoplazmások! nekem az első vérvételen megcsinálták a vizsgálatát, és nemvagyok ferőzött, s bár védve sem vagyok (nem voltam túl állatbarát gyerek :) ),de az orvosom nem pánikoltatott be: lévén h semmi okom a félelemre ha továbbra sem almozok macskát illetve ha nem csokolgatom - gondolom ti sem csináltok semmi ilyesmit, akkorpedig nincs helye az aggódásnak.

ti gondolkodtatok azon miben fogtok járni télen (kabát?!), nagy pocakkal?

p mindenkinek

Kép
évus
 
 


Sziasztok!

Jutiboszi!
Üdv köztünk!

Évus!
Ez már nekem is eszembe jutott (téli kabát), és csak reménykedni tudok, hogy enyhe telünk lesz!!! :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


aha, én is :) , bár most jutott eszembe h a 2in1ban lehet nayon csinos, meleg poncsókat venni. lehet h ez a megoldás :)

Kép
évus
 
 


Sziasztok!


Jutiboszi!
Üdv közöttünk. Biztosan láttad a táblázatott, hogyha gondolod beleírlak. :wink:

A toxora visszatérve, sajna én ölelgettem (persze nem pusziltam) a cicust. 2 havonat kell mennem kontrollra, eddig negatív :wink:
Képzeljétek most először hallottam a kis szívét dobogni. Fantasztikus dolog. Az a dili doki meg közbenmagyarázta a terheléses cukor mizériát. Legszivesebben szóltam volna neki, hogy csitt :twisted: :oops:

Nagyon sokat agyaltam a télikabáton. Eddig úgy volt, hogy tesómét fogom felvenni, de ő egy jópár centivel magasabb, így ez kilőve. Viszont eddig ez nekem újdonság, hogy van meleg pancsó. Eddig én csak ilyen kötött szerűséget láttam, de akor jobban szét fogok nézni. :wink:

Reni!
Milyen volt a cukros lötyi? :)

Adri!
Pincurok? Van kép?

Szép napot!

Kép
bettó
 
 


Évus, amúgy nagyon jól döntöttél, hogyha már késznek érzed magad rá, felesleges várni.
Nálunk sajna apa nem volt eddig biztos a dolgában. Most viszont, mióta rugdos, mindig érezni szeretné ő is. Mondatm neki, hogy amikor majd először a kezében fogja tartani, rá fog jönni, hogy mennyire felesleges volt eddig várni. :wink:

Kép
bettó
 
 


Bettó!

Nem, nem láttam a táblázatot, milyen táblázat? Egyébként írj bele nyugodtan,meg azt is írd meg légyszi, hgy milyen táblázat!
Köszi!

Évus!

Szerintem a poncsó nem túl jó megoldás, ha hideg telünk lesz, mert alul igencsak nyitott, esetleg befúj a szél, stb. Nekem van egy jó meleg kabátom, kb 3 számmal nagyobb nálam, bőven belefér majd a pocak, és alul össze lehet húzni. Sztem jobb, mint a poncsó!

jutiboszi
 
 


Csajszik!

Már mindenki tudja, hogy kisfiút, vagy kislányt vár? Csak azért kérdezem, mert nekünk még nem mutatta magát, de szerintem kislány lesz. Nem tudom biztosan, de annyi jel mutat arra, hogy kiscsaj lesz, hogy már én is teljesen beleéltem magam.

Az egyik barátnőm szerint az AFP eredményből is lehet következtetni a baba nemére. Erről mit tudtok? Nekem 40,3 U/ml, és a barinőmnek 40,6 volt a kislányánál, és 80 körüli a kisfiánál.
Nekem tul.képpen mindegy, hogy kiffiú v. killány, de annyira kiscsajos a helyzet!

Ja, és azt is olvastam, hogy a kismamák álmai is hamar elárulják a baba nemét. Én mindig kislányról álmodok, már az első perctől kezdve.

És egyelőre csak lánynevünk van, a fiún még nem is gondolkodtunk. Ha lány lesz, Lilianna lesz a neve, és képzeljétek el, hogy amikor a kórházban feküdtem, (mert sajnos véreztem, és 6 napig bent tartottak) az ablakkal szemben volt egy Liliomfa. Ebből is arra következtettem, hogy a fának is az a neve, ami a kisbabánké lesz!

Szerintetek megőrültem, mert a barátnőm szerint nem vagyok normális. És azt is mondta, hogy ne éljem bele magam ennyire, mert ha mégis kisfiú lesz, akkor meg fog sértődni, hogy én nem is őt vártam. Ebben mondjuk igaza van.

Lécci,lécci, írjatok véleményt!

Köszke!

Juti

jutiboszi
 
 


jutiboszi!

Üdv Közöttünk :lol:
Nekem MOm_ben van kifejezve az afp-érték!


Kabát!
Nem egyszerű dolog lesssz.de csak nem fagyunk meg!!

Bettó!
Túl vagyok rajta!A poén ,hogy nem olvadt fel benne az adalék ,és szét kellett rágnom,Majdnem visszajött,de mondtam a babucimnak,hogy ne küldje vissza :lol:

Figyu!
Neked is Mom-ban van megadva az érték ha lessz időd begépeled!
Kiváncsi vagyok Jutiboszi elméletére. :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Bettó!
Tök jó neked, hogy már hallottad a szívverését. Én majd jöv. hét szerdán megyek a védőnénihez, és akkor majd meghallgatjuk. :lol:

Jutiboszi!
Mivel nekem nincs 3 számmal nagyobb kabátom, így szerintem én is poncsózni fogok. Ezért egy kabátot nem fogok venni. Kibírom ezt a telet majd valahogy. Ha a mostani őszből indulunk ki, akkor nem lesz nehéz. Ilyen gyönyörű időt... :lol:
Szerintem nem vagy megőrülve! Ha hiszel ezekben a jelekben, tedd azt. Bár én az els terhességemnél abban voltam, hogy nekem fiam lesz. Aztán a 4d-n úgy széttette a kisasszony a lábait, hogy nem lehetett eltéveszteni. Nem volt egyáltalán rossz érzés, mert én is úgy voltam vele, hogy lényegtelen a neme, csak egészséges legyen.
Anyósom természetgyógyász, meg pszichotronikával is foglalkozik, és kaptam tőle egy cd-t. Az a címe hogy Találkozás a gyermekkel. Ez egy meditációs cd. A lényege az, hogy meditáció közben elvisz egy olyan helyre, ahol találkozhatsz megszületendő gyermeked lelkével. Ő ott a fizikai mivoltában mutatja meg magát, vagyis azt is hogy fiú-e vagy lány, hogy milyen a külseje, üzen-e neked valamit... stb.
Eleinte én nem hittem ezekben a dolgokban. Lilivel nem is hallgattam meg a cd-t. De most valahogy más a helyzet. Most nagyon nagy lelkiismeretfurdalásom volt az elején, mert a pocaklakóval szinte semmit nem foglalkoztunk, mert Lili is még nagyon pici, és most kezdi felfedezni a világot. Szóval ő is új még nekünk. Aztán amikor majdnem elvetéltem (én is voltam kórházban vetélés gyanujával 4 napot), megváltoztak a dolgok. Meghallgattam a cd-t és tényleg láttam a kisfiamat (kíváncsi leszek, hogy jól láttam-e..., még most is szkeptikus vagyok egy kicsit). Anyósom is kisfiút látott, és ami a legfurcsább, hogy a férjem (aki teljesen földhözragadt, csak annak hisz, amit a szemével lát, meg tud érinteni, stb, tehát egyáltalán nem hisz a szellemvilág szerű dolgokban) álmodott egyet. Az volt az álmában, hogy amíg ő aludt a picuri megfogta a kezét. Nem látta a nemét, mert egy ködfelhőben volt, de biztosan tudta, hogy fiú lesz. Ezt még mind azelőtt álmodta, hogy én meghallgattam volna a cd-t, vagy beszélt volna az anyósommal. Szóval teljesen magától...
Mellesleg az afp-ből ítélve is fiú...
Majd kb 5 hét múlva kiderül a 4d-s mozin. :wink: :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Jutiboszi
Még ennek az oldalnak a tetején van a táblázat. :wink: Ott majd látod, hogy milyen adatok vannak feltüntetve :wink: azért beillesztem megint. Amúgy tesóm is nagyom kislányt akart, ő úgy is indított, hogy neki csak az lehet. Kislány is lett belőle, de 5 fiút tesz ki sokszor. Mindig azt mondjuk, hogy csak azért lett kislány, mert ő ennyire azt szeretett volna. :lol:


Reni!
Örülök, hogy lement. Nekem Lányi azt mondta, hogy 4 hét múlva kell mennem tanácsadásra és előtte pár nappal csináltassam meg és mikor megyek következőnek, akkor már meg lesz az eredmény is :wink:
AFP: 1.34 MOM
Neked mennyi is volt?


Kép

Kép
bettó
 
 


Bettó!
nálunk az volt a szerencse h mielőtt teherbeestem, előtte kb 2 hónappal volt egy kis "babapara" ami kicsit megérintette a párom, s mikor kiderült h mégse lesz, teljesen elkeseredett h márpedig ő babát akar. és így Lolának már nagyon-nagyon örült. tuti h a párod nem fog ellenállni a kis tündéretek vonzerejének és szerintem majd inkább azt fogja mondani h még egyet legalább!! :D

Jutiboszi!
nemtudom, mert az a baj h én nem érzem jol magam olyan hacukában ami nem passzol rám + vannak olyan hosszú poncsók, amit alul össze lehet fogni egy csinos övvel meg melegen aláöltözni. ígyszerintem a budapesti klíma nem foghat ki rajtam :wink:

hát, nem tudom ennek az afpnek mennyi köze van a nemekhez, de izgalmas. tehát az én mom értékem 0,6 lett. (tudom h pocséknak hangzik de néztek másik hormont is és azt mondták minden ok) és kisleányunk lesz ám. veletek mi a helyzet?

p

Kép
évus
 
 


Giga!

Ne legyen lelkiismeretfurdolásod, ez természetes dolog. Ez a cd-s valami nem semmi. Nekem egy ismerősöm járt jógázni, ő már akkor tudta, hogy fiú lesz, de nagyon nem tudtak nevet választani. Ő akkor beszélt a kissráccal és Máté nevet kérte. Poén az egészben, hogy még csak szó sem volt Mátéról, de azok után már nem volt kérdés.
Szerintem van ezekben a dolgokban némi igazság.
Akkor már 25 hetesen van értelme 4d-re menni?

Kép
bettó
 
 


Bettó!

Akkor még van időd rákészülni :lol:
Nem mondtak semmit a költözésről?
Afp:1.13 mom

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


különös dolgok ezek a megérzések: én egyrészt gyerekkorom óta biztos voltam benne h nekem először lányom lesz, s most is, egészen amíg ki nem derült biztos voltam benne,így az ultrahang megerősített csak. szerintem tényleg van olyan h megérzi egy anya. de akkor sem kell természetesen kétségbeesni ha nem.
kiváncsian várom az eredményeiteket :)

Kép
évus
 
 


Évus!

Mi igazából 2 gyerkőcöt tervezünk, de azt mondtuk, hogyha úgy fogunk állni, mert sajna az anyagiaktól is függ, akkor 3 :wink:
Nála más bajok is voltak, így utólag kiderült. Nagyon félt engem. Volt egy éve egy nagyon kemény fogműtétem, és még ő is nehez élte meg. Utólag elmondta, hogy félt engem, hogy mi van hogyha nagyon sokat fogok hányni, meg a szülés sem lesz könnyű. De elmagyaráztam neki, hogy amikor meglátjuk a kis csemetét, minden más mellékes lesz, még a szüléssel járó fájdalom is. Így valószínű, hogy nővérem lesz bent velem, és nem Géza mert tehetetlennek érezné magát, és annál nincs rosszabb. De azt mondtam neki, hogy rábízom a döntést. Elfogadom bárhogy is dönt. :wink:

Kép
bettó
 
 


én már voltam 4dn 12 hetesen is meg18 bhetesen is mert ahova én járok ott minden uhvizsgálat 4dvel is történik. érdemes :) felejthetetlen élmény. meg én megkaptam dvdn és így apuci is meg tudta nézni.
szeintem menj mindenképppen, Bettó!

Kép
évus
 
 


Reni
Hallod teljesen kiment a fejemből. Jövőhéten úgyis mennem kell táppénzes papírért és akkor megkérdezem :wink:

Évus
Jó neked, hogy ilyen biztos voltál benne. Én igazából nem agyaltam rajta, a lényeg, hogy útban van :wink: Mostmár viszont, hogy kislányt mondtak, remélem nem fog megváltozni a vélemény, mert mindig hogyha mondunk valamit neki, akkor Kincsőzzük. :)

Kép
bettó
 
 


Igen, mostmár bizt, hogy menni fogunk, csak pár hete beszélgettünk, hogy ki mikor megy. Szerintem nov. elején be is fogunk jelentkezni :wink:

Kép
bettó
 
 


Bettó!
lehet h sokan megköveznének de én nem szeretném h bent legyen a párom, meg ő sem szeretne bent lenni. pont ez miatt. h tehetetlennek éreznémagát. én meg, nem is tudom, talán félnék h nem tud úgy részt venni az egészben, nem tudja úgy átélni mint én (ami persze természetes) és így olyan negatív érzései lennének meg tehetetlennek és kevésnek és nem mindenhatónak érezé magát.
biztosan minden redben lesz veled, és egy egészséges kisbabát fogsz világra hozni, s neked sem lesz semmi bajod. ne aggódj. :wink:

Kép
évus
 
 


azért ezt én úgy tudom elég nagy biztonsággal lehet megállapítani, mármint a baby nemét

Kép
évus
 
 


Évus!
Én nem is aggódom, inkább Gézu. Amúgy egyett értek veled. Nagyon sokan mondják, hogy bent kell lennie. Én nem így látom. Gondoljunk csak vissza pár évtizeddel ezelőtt apucik kint várakoztak. Akkor most miért kellene?

Kép
bettó
 
 


és hát a nők ősidők óta egyedül szülnek, elvonulva a férfiaktól.

Kép
évus
 
 


Giga1!

Kirázott a hideg amikor olvastam a hozzászólásodat! Én is nagyon hiszek ezekben a dolgokban amiket írtál. Először a barátnőmtől kaptam egy könyvet Lelki köldökzsinór címmel, abban olvastam ilyen beszélgetésekről a kisbabával. Leírnád a cd címét? Vagy egyáltalán lehet ezt kapni valahol? Vagy ha nem, el tudsz nekem küldeni valahogy egy másolatot? Kifizetem minden költségét!
Nagyon megköszönném, mert most kezdünk igazán kapcsolatba lépni a picúrral, már sokszor reagál a simogatásra, hangomra, és nagyon szeretnék még közelebb kerülni hozzá!
Előre is köszi!

Bettó!

Tetszik a táblázatod, illessz be engem is! Köszke!
Egyébként én is kislány korom óta első babának kislányt szeretnék, de félek, hogy most azért érzem ennyire kislánynak, mert mindig is azt szerettem volna. Majd kiderül!

Évus!

Igazából nem ismerem a poncsótípusokat, ha találsz megfelelőt. sztem bátran hordd, csak bennem mindig az élt, hogy alul nyitott, és befúj a hideg szél.
Egyébként nekem is minden eredményem jó lett az AFP szűrésnél, de én nem is aggódom, mert valahogy megérzésből tudom, hogy minden rendben van.
Különben én is gyerekkorom óta készülök az anyaságra, és mindig is úgy képzeltem, hogy lesz egy kislányom, aztán meg egy kisfiam. Én úgy gondolom, hogy már teljesen beprogramoztam az agyam erre. Mi 9 hónapig próbálkoztunk, mire megfogant a bébink, szerintem megvárta a petécském, hogy kislány jöjjön, ezért kellett ennyit várni. Nem tudom. De igazából tényleg mindegy, hogy mi lesz, mert tudom, hogy egészséges, és én már most nagyon, de nagyon szeretem őt!
Meg titeket is, hogy ilyen aranyosan törődtök egymással, meg velünk is!

jutiboszi
 
 


Köszi a dicséreteket! Nemsokára újra látom. :)
Még fogunk menni 4D-re, egyszer biztosan. Nem baj, ha nem sikerült jó felvétel (Szonjánál se sikerült, mert befele fordult), de legutóbb is 3/4 órát gyönyörködtünk benne.

Juti, üdv köztünk! Nekem is ez volt Szonjával, hogy nem lehet más gyerekem, csak egy Szonja, mivel kb. ovis koromtól tudtam, hogy így fogják hívni a lányomat. És az is lett. Szóval lehet, hogy van benne valami. :) És ha mégis kisfiú lesz, akkor is el fogod tudni fogadni, ne aggódj, jól vannak ezek a hormonok kitalálva. :wink:

A toxoplazmát nem csak cicától lehet elkapni, hanem mosatlan gyümölcstől, nem eléggé megfőzött húsoktól, penészes, lágy sajtoktól. És ha valaki fertőzött volt, az védettséget jelent, de úgy tudom, csak elvileg. Tünetei nem nagyon vannak, uh-szűrésen látszik, több magzatvíz esetleg.

Téli kabáton én is gondolkoztam, a C&A-ban fogom megnézni, ott biztos lesz. A 2 in 1 nekem kicsit drága.

Betti, egyelőre még beszoktatás van a bölcsibe, és ma először csak egy fél órára mentem el. Játszogatott, aztán keresett persze. Biztos, hogy fog sírni, és nekem se lesz könnyű, de mindjárt eléri az ovikorosztályt, nekem meg haladnom kell a sulival - még a köv. baba előtt.

Puszi

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Nálunk bent lesz apuci, azt mondta, nélküle nem is jöhet a világra. Én nagyon örülök neki, de azt is megérteném, ha nem szeretne bent lenni. A barátnőm férje nem lesz bent, nem szereti látni a barátnőmet fájdalmak közben, mert tehetetlennek érzi magát, nem tud mit kezdeni a helyzettel. Inkább kint marad!

jutiboszi
 
 


Lili!
a 2in1 tényleg elég drága,de képzeld voltam a Formes-ben, és ott egy kismamapulcsi/póló 20nál kezdődik...... :? elég elképesztő árak. de a c&aben nagyon szép holmikat lehet venni.
képzeljétek. most olvastam h a tatár nők hogyha nics extraszéles csípőjük, a szülés előtt napi 12 kmt gyalogolnak, ami állítólag nagyon megönnyíti a szülést.
én lehet h kipróbálom. nyomok egy séta-kört esténként a margitszigeten :lol:
puszi

Kép
évus
 
 


Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én elég sokat szoktam vásárolni most a terhesség miatt turkálóban. Sztem nem ciki, jól ki kell mosni, és kész. Negyedannyi pénzből tetőtől talpig fel lehet öltözni. Vettem már kismamanacit 2000ért (teljesen új, még rajta van az eredeti bolti címke-C&A-s), pulcsikat, stb. Érdemes körülnézni.

jutiboszi
 
 


Lili, egyébként minden elismerésem ha Szonjád mellett + várandósan még sulizol.

Kép
évus
 
 


Nektek nem fáj a csípőtök? Én sokszor arra ébredek, hogy majd leszakad a lábam. Állítólag nyúlik, vagy mi a szösz. De mit lehet tenni ellene?

jutiboszi
 
 


visszatérve az öltözködésre, az a baj h én elégkis vékonyan álltam neki a babavárásan (bár már kerekeden szépen :) ), és így a legtöbb kismamaruci óriási rám és csak a 2in1ban találtam például olyan nadrágot ami nem lóg a popsimon :) majd pár hónap múlva....

Kép
évus
 
 


Nem frissítettem, és egy csomóan elémugrottatok. :)

Ági, és a pocakod hasonlít a csajszis pocakodhoz? Mert nekem nagyon más, ezért is mondták a barátnőim, hogy tuti fiú. És igazuk is lett (bár még én nem veszem 100%-nak), meg én is ezt gondoltam.

Huhh, nekem akkora támasz volt a férjem, amikor szültem, hogy csak! Nekem nagyon szükségem volt rá. De tökre megértem, ha másnak máshogy van! A lényeg, hogy a szülő nő jól és biztonságban érezze magát!!!! Olyan ez, mint az otthon szülés. Van akinek az ad biztonságot, van, akinek meg a kórház. Nekem az utóbbi.
A nők egyébként nem szülnek egyedül ősidőktól fogva, sőt a női kísérők jelenléte sem egyértelmű. Még Magyarországon is nagy szerepe volt a férfiaknak a szülés körül. Kulturánként változik, és a 20. századi technokrata világára jellemző, ahogy anyáink, kórházban, egy szobában, apák nélkül szültek. Van erről egy jó könyv, ha érdekel leírom.

Puszi, pihenek, míg a csajszi alszik!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


kismamatorna a megoldás. nekem is fájt mindenem de amióta járok szuperül érzem magam. fittnek, hajlékonynak és erősnek. meg még segít a tartásomnak igazodni az új helyzethez ami nekm különösen fontos mert kicsit hátfájós voltam,
szoval szerintem keress vmilyen lehetőséget nálatok is, Juta!

Kép
évus
 
 


Csak nem bírok elszakadni...
Jutiboszi, az elevenemre tapintottál, nálam nagyobb turisat nehezen lehet találni. Az utóbbi egy Formes kismamafölső volt 1200-ért. Meg Next naci 1600-ért. :lol: A gyerekrucikról nem is beszélve.

Tényleg megyek!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: