Új privát üzeneted érkezett!

Anna, én is a héten hívom fel a dokit, jövő hét pénteket néztem ki.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Anna :)
Érdekes, én a lányaimnál kívántam az édessséget! Ebből látszik, hogy ebből sem lehet kikövetkeztetni, hogy milyen nemű lesz.

Dóri :)
Jobbulást Nektek!
Genetikai Uh-hoz megy a drukk!

Szilvi :)
Mi újság?

Uxi :)
Legalább pénteken megtudod, hogy minden rendben van-e odabent!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Jó nagy a pangás itt. :shock:

Mi még mindig taknyoskodunk sajna, Vikinek elég sz.r kedve van, de még mindig alszik este 8 óta, igaz 1x felsírt. Gergőnek kutya baja, viszont férj szenved cudarul (persze ő van a legrossazbbul, ez nyilvánvaló, mert férfi :lol: )

Ma adjuk el (ha minden igaz) a kertes házunkat, és indulhat a telek/ház vadászat élesben. :D Egyenlőre fogalmam nincs hol fogunk lakni. :oops: :lol: (No, nem azt a lakást adjuk el, amiben most is lakunk :lol: )

Nekem tök nagy hasam van, a suliban is csak néznek, meg azt hiszik nem májusban fogok szülni, hanem hamarabb. Na, még csak az kéne.. :oops:

na, felébred a mormotám! :)
Vendég
 

 
 

Jóreggelt! :wink:

KépKép
evica76
 
 


Nézzetek be ide:

Babanet társalgó->Szülés-> !! Petíció a szülészorvos szabad választhatóságáért topikba.
(legfelül van)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Megvettük az első hivatalos kismamanadrágomat :lol: Büszkén feszítek benne. Végre nő a hasam is, sőt...most már kisebb méretű hordóhoz hasonló. Mi lesz itt később?

Lassan el kéne kezdeni a karácsonyi vásárlásokat is, de meghalok a tömegben. Nincs valami tippetek, hol nincsenek olyan sokan?

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Csilla, szerintem mindenhol sokan vannak :shock:
Nekem szerencsére még van 1-2 sima nadrágom is, ami jó rám (köszönhetően, hogy fogytam 10 kg-t).

Én meg bejelentkeztem dec. 20-ra 4D-s UH-ra. :oops: Nagyon kíváncsi vagyok a baba nemére :lol:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Csilla, nekem az Árkád a kedvencem, ott valahogy soha nem érzem, hogy megfulladok....Sokan vannak, de valahogy mégis "levegős".

Timi,

nem csodálom, hogy kíváncsi vagy!!!! Szerinted akkor már jól látható a kicsi neme? Bár, ahogy most utána gondolok, Zsófiról a 19. héten mondta egy doki, hogy szerinte lány és az csak 2D-s ultrahang volt. Akkor Karácsonykor már nevén szólíthatjátok a babát, ha bekopogtok hozzá!!! :wink: Tényleg, vannak már ötletek a nevet illetően?

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Erka: azt mondták, hogy 4D-sen már a 12. héttől látható a baba neme, ha mutatja :). Igen, már én is akarom a nevén nevezni, meg talán úgy Livi is jobban megérti. Így is mutogatja a hasamra, hogy tesóka, meg odabújik, hogy szeret... De aztán a sajátjára meg az apjáéra is mutat, hogy tesóka :lol: .
Névötletek vannak, de azért még átgondoljuk :lol: .

Ti már gondolkoztatok neveken?

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi :)
De jó, Te lassan megtudod a baba nemét :lol: És mit szeretnétek?

Csilla :)
Ilyenkor mindenhol sokan vannak :( Én pl. be sem megyek a városban, hanem a környékünkön igyekszem beszerezni a dolgokat. Auchan, Cora...

Szilvi :)
Mi újság Veled? Rég jelentkeztél.

Tegnap megkaptam a kiskönyvemet :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Nevek:Mi gyakorlatilag már eldöntöttük: Nóra Dorottya illetve Márton Péter. Mivel Zsófi is 2 nevet kapott, most már nem akarunk eltérni ettől a szokástól.....

Timi,
Nagyon szorítok, hogy megmutassa magát a baba!!! :D

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok

Tegnap megvolt az uh és a vérvétel. Tökmagocska öszze-vissza hadonászott a kezecskéivel. 4,4cm magas :D , Tarkóredő 2 mm és orrcsont ábrázolódik. Tehát minden tökéletes! :)

Tegnap doki után nyakunkba vettük a várost és egésznap karácsonyi bevásárlást tartottunk. :oops: De még így sincs meg az összes ajándék! :shock:
Ráadásul ebédelni étteremben kajáltunk, a menü Lebbencsleves, tökfőzelék+pöri. Én már az elején éreztem, hogy a főzelék savanykás :shock: :shock: ,de azért ettem belőle! Éjjel arra ébredtem hogy fáj a gyomrom, görcsöl a hasam és hányingerem van. Olyan hasmenésem volt, hogy csak ihajjj :oops: !
mára már minden oké!

Nálunk még nincs konkrét név. Majd ha már tudjuk mije lesz a lábaközött akkor választunk! Így legalább elég lesz csak lány nevet vagy csak fiú nevet választani!

Most megyek mert egyedül vagyok itthon és vár a takarítás :evil: !

Sziasztok
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Timi, te jó ég! 10 kg-t fogytál?????? 14 hetesen? Hát, neked nem lesznek súlyproblémáid...
Én eddig nem nagyon vacsiztam, de most borítottam be 3 szelet bundáskenyeret :oops: :lol:

Folyton csak halogatom ezt a karácsonyi bevásárlást, de rájöttem, hogy nem a tömeg miatt hanem mert semmi ötletem nincs!
Évekkel ezelőtt, már minden megvolt ilyenkorra. A karácsonyi ünnepet szeretem nagyon, de ez a bevásárlási mizéria kikészít. Idegesít, hogy muszáj valamit venni, és bár még nincs igazán személyreszóló ötletem egyre közeleg a határidő. Napok óta nyúzzuk egymást a párommal, kinek milyen ötlete van, de mindketttőnk agya üres :(

Csilla
Vendég
 


Vendég
 


Sziasztok!

Nelli: nekünk mindegy, mindegyiknek örülünk. :lol: Gratula a kiskönyvedhez :lol:

Erzsó: vigyázz magadra! Én azért nem is nagyon merek ilyen helyeken enni... (bár nekem szinte soha nincs hasmenésem, akármit eszek) Gondolom, most azért Te is megkönnyebbültél, hogy rendben volt az UH :lol:

Csilla: én nem a terhesség alatt fogytam 10 kg-t, hanem még előtte. (igaz, a szoptatás alatt is híztam kb. 10-et, meg még az előző terhesség előtt 20-at) Így most is van rajtam kb. 15 kg felesleg... Azért nem is nagyon merek enni, de mostanság szerencsére nem nagyon kívánom az édeset (amúgy nagyonis édesszájú vagyok)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Dóri, ez szellemes! Már az a mondat is egy gyöngyszem... Mindenki oda menjen, ahol a legjobb a bizalma...
Hát MOST úgy tűnik, megússzuk a pengetést, majd meglátjuk mi lesz... :shock:

Dóri, azért kíváncsi lennék az óriási hasadra az 54 kilóddal!! :wink: :)

Szerintem kicsit más fogalmaink vannak az óriási hasról... :lol:
Bár most már nekem is kezd látszani egy kicsit, és ez már nem a szalonna, hanem a baba, tényleg, olyan jó! :D

Csilla, én logopédiára járok a Bárczira, 2,5 év, most kezdtem, KEMÉNY!! :?
(((((Mit jelent a HR szak???))))

Erka, köszönöm az ötleteket, a férjemmel már én is egész jól állok, ami a karácsonyt illeti, (egyébként is... :) ), de tulajdonképpen nincs sok ajándék hátra, csak kicsit nyomaszt, hogy iskola, karácsony, minden egyszerre van...
De messze a karácsony a lényeg, borzasztóan szeretem, készülődni, ajándékozni, ünnepelni, figyelni a gyerekeimet, sütit enni napokon át :oops: , rokonokkal találkozni, mindent!!

De most vissza a dolgozatomhoz... :(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Én is most hallgattam a híradóban, hogy mégiscsak engedélyezik a szabad orvosválasztást! Úgy örülök!!!Holnap fel is hívom a dokimat:)

Karácsony: eddig még nem sokat készültem, hogy őszinte legyek... Még az ádventi koszorú sincs kész, pedig csak a tavalyit kellene felfrissíteni... Majd összeszedem magam azért! Jövő szombaton megyünk Bécsbe, akkor remélem tudunk majd egy kicsit vásárolgatni!

Én Marcival az első harmadban 3-4 kg-t fogytam az állandó étvágytalanság miatt, hát most meglátjuk, mi lesz... Mert étvágytalanság az már van:(

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 


Csajok, én úgy örülök, hogy még szabad az orvosválasztás :lol:

Karácsony: ha nincs személyes ötlet, akkor nagyon nehéz tud lenniu. Ráadásul a gyerekeknek már mindene megvan a nagyszülők miatt, így nekik is nehéz bármit is venni.

Timi :)
Ugyanígy vagyok az édességgel. Nem hittem volna, hogy valaha nem fogom kívánni :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Szerintem is jó, hogy marad még a szabad kórházválasztás :lol: . De tényleg, mindenki így is olyan nehezen talál olyan orvost, akiben tényleg megbízik, és megfelel minden elvárásának.... és akkor elvárnák, hogy olyan orvoshoz menjünk, akivel az ember legszívesebben szóba se állna...

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Rita, én is a Bárczira járok, szintén 2,5 évesre, csak tanulásban akadályozottak szakra. Már tavaly elkezdtem, csak most újrakezdtem, mert októberben szültem. :D

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Rita, Uxi, énis elvégeztem a Bárczi 2,5 éves másoddiplomáját, oligofrénpedagógián. :lol:

Bocsi, ha kicsit ritkán jövök, van egy jó kis hólyaghurutom, amire AB-t kell szednem, meg gombára is kaptam vmi bogyót, azt egyelőre nem szedem. A miómám nem nőtt, sőt talán kicsit csökkent is, és előrébb ugrottam egy hetet terminusban :shock: , most május 28. :P
11-én már mehetek is AFP-re. :)
Ígérem, a hétvégén jövök kicsit bővebben

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Uxi, akkor biztos találkoztunk már, van egy csomó közös óra nem?? :D 13-án lesz fejlődéstan Budayval, 14-én meg anatómia Mészárosnéval. Te melyik csoportban vagy??

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita, nekem nincs anatómia, abból felmentést kaptam.

Fejlődéstan talán nekem is akkor lesz, de máshol is tanulok, még nem tudom, hogy fogom megoldani a jelenlétet, mert aznap a másik helyen is lesz képzés :shock: .
Meg felvettem egy diszlexia alapismeretek nevű tárgyat is, abból 13-án vizsga. :cry:
Sajnos kevésszer voltam előadásokon, nem tudtam megoldani a gyerekfelügyeletet. A nagynéném vigyáz Emire, de októberben lakásfelújítása volt, nem ért rá.
Fejlődéstanon még csak egyszer voltam, szerintem annyi is lesz :? .
Nagyon más, amit órán lead, mint a könyv? Alig lehet érteni, annyira színtelen a stílusa, igazából követni sem tudtuk, csak lestünk az órán...

Nekem ráadásul év végén anatómia-kórtan szigorlat is lesz, mert nem a Bolognai képzést választottam. :shock: Még jó, hogy csak július legvégén szülök majd.
De hogy jövőre hogy fogok járni két gyerek mellett?! :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, mi az előző diplomád, ami miatt felmentést kaptál anatómiából?

Csak kíváncsi vagyok, mert anno nekem is felmentésem volt. :)

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi, pszichológus. Jó kemény anatómiánk volt, de most elő kell vennem, mert a fejlődéstannal nem haladok nélküle. Meg a szigorlatot sem úszom meg. :shock:

Néztek is a felvételin, mit akarok ott, de nem köthettek bele, mert megvan a tanári végzettségem is és pedagógus státuszban dolgoztam (nevtanban), így felvettek a 2,5 évesre.

Te mi alapján kaptál mentességet?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


? Azt írja ki, hogy ezt a hozzászólást október 15-én, vasárnap 20:14-kor írtam. :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


timóca! Remélem megmutatja magát aki odabent lakik a 4D-s UH-n :wink:

Formásodik a pocim, nem nő még de már azért nem az a plöttyedt izé :oops:

Kép

KépKép
evica76
 
 


Uxi, én konduktor vagyok. Valami kavar nálam is volt a kórtannal, mert csak a féléves vizsga alól kaptam felmentést, a szigorlat alól nem, és én ezt csak a szigorlat napján tudtam meg, egyszóval végül augusztusban tettem le.:) Akkoriban elég komolyan vették.

Évica, szép pocid van, meglátod, ezután már rohamléptekkel fog nőni.:)

Nekünk is alakul a karácsony, olyan jó, hogy rengeteg helyen lehet már online vásárolni, pl. Bookline, játékáruházak, stb., de konkrétan én a nővéreméknek Van-gogh belépőt veszek, ezzel is le van tudva egy egész család.:)

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk. :) Gyerekek ma anyuéknál alszanak, reggel vinni kell a kocsit garanciális átvizsgálásra, utána a céges kocsival Gergőt suliba fél 8-kor, aztán rohanás tovább férjjel a kórházba fél 9-re uh-ra. Már nagyon várom, volt kicsi rózsaszínezés tegnap, de bizti (remélem :? ) a méhszájseb szórakozott.

Karácsony: gyerekek megvannak ajándékilag, tesómék gyerekének a fa vasútjához kiegészítők, Gergőnek rendeltem még két könyvet a Bookline-ról, férjnek vannak tippjeim, apuéknak van Gogh jegyek, már meg is vettem. Barátnőméknek kell még a kislánynak meg a családnak, szóval van még dolgom ezügyben. :roll:

Holnap én is teszek fel képet. :) Izgulok, hogy minden rendben legyen. :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Szilvi: hogy-hogy előre ugrottál a terminusban? Nekem azt mindig a menstruációhoz számolják, és nem változtatják. Egyébként javítottam a táblázatban.

Évica: csini pocid van :lol:

Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Rólam most csak ilyen pocis kép van (tegnap vettem ezt a kismamás blúzt a Camponaban :lol: ):

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok csajok,

ööööööööö,gondoltam bekukkolok,hát amióta elmentem pang a topic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
na jó,azért jöttem hogy drukkokat kérjek tőletek,holnap megyek kontrollra és remélem januárba az ősziekhez fogok írni :wink: szóval szorítsatok nekem nagyon holnap du!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

örülök hogy mindenki jól van és nő a pocak :D

szabad H választás igaz ugyan,de annyit ér mint halottnak a csók,ugyanis:
"Az indítvány értelmében tehát mégsem kellene térítési díjat fizetni a kijelölt betegúttól való eltérés esetén, azonban a beutaló-köteles ellátások beutaló nélküli igénybevétele és az ellátást végző szakember megválasztása továbbra is fizetős maradna."

szóval tul képpen semmi nem változott,mert ugye az lett volna hogy akkor kell fizetned ha máshova mész mint ahova tartozol,vagy dokit választasz meg még egy harmadik amit már nem tudok.de ha mind 3 teljesül akkor is "csak" 30%ot perkálsz és ha a 3ból csak 1 akkor is............. :evil:

na eldugulok :roll:
cupp
gigi
Vendég
 


Csajok, olyan szép kis pocitok van :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Anyám, 14-15 hetesen már ennyire látszik a hasatok?

Nekem Emivel a 20. héten kezdett látszani, most meg kb. akkora, de baba nélkül is ekkora volt :oops:. Mi lesz 10 hét múlva :shock: ?

Emlékszem, az előző terhességemet a 19. héten jelentettem be a munkahelyemen, és nem akarták elhinni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Megvolt az uh, KISFIÚ! :) Viszont (várhatóan) az AFP megint nincs az ideálisban, 0.6 mom lett. Tehát irány az I-es klinika jövő pénteken (2 napi hidegélelemmel :evil: ). Vikinél uez volt, akkor 0.7 volt és minden rendben, csináltak egy uh-ot ott is és viszontlátásra. Na most ezt megint eljátszhatom. :evil: Elhatároztam, hogy nem idegesítem magam a hülye AFP érték miatt, nem járok úgy, mint Vikivel. Korának megfelelő, hátsó fali lepény, minden okszi. :) Egyébként már a terhesség megállapításakor közölte velem a doki mosolyogva, hogy lesz itt gond majd az AFP-nél mivel szoptatás alatt lettem terhes, és eleve kétséges az utolsó mensi napja, mert tök rendszertelen volt, meg barnázás előtte, és fogalmam nincs mely napot mondtam be végül.. :oops: :shock: De a terhességi kor stimmel, 18 hétnek megfelelő a bébike. :)

Este teszek fel képet én is. :)

Timi, Neked is szépen látszik ám! :wink:

Gigi, ezt másként tudom. :roll: De egyébként meg majd kiderül. Ezen sem parázom, ha fizetni kell hát fizetek, nem érdekel már. Nekem akkor is a saját dokim kell abban a kórházban, ahol eddig szültem és slussz.
Vendég
 


Ja, még valami. Nézzetek hülye buta libának :oops: (TB ügyben :lol: ), de én kérdezek egy hülyeséget. :oops: Én GYED-en vagyok, és ezalatt lesz meg a kistesó. Azt tudom, hogy kb milyen összegre számíthatok így 0 bérezett nappal, a szerz. szerinti béremre (ami naggyon jóó) ill. a minimálbér 2x lehet a max januártól (ez már :evil: ) Na most, kapok egy összeget, vagy KÉT gyerek után kapok EGY-EGY összeget? Vagy csak EGY "ellátmány" van?

TB tudatlan Dóri :oops: :D
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri, gratulálok a kisfiúhoz!!! :D Az AFP-t viszont sajnálom.... :(
Én is szoptatás alatt estem teherbe, sőt még mindig szoptatok, szóval ez kedvezőtlenül befolyásolja az AFP eredményt? Vagy csak a rendszertelen mensi volt a dokid problémája?
"TB ügyben" is ugyanabban a cipőben járunk, én is GYED-en vagyok, de hasonló tudatlansággal állok a kérdéshez, remélem akad vki közöttünk, aki többet tud erről mondani...

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka, nem azt moindta nekem a doki, hogy kedvezőtlenül befolyásolja az eredményt, hanem mivel fogalmam nem volt pontosan az utsó mensim első napjára, majd az uh lesz a döntő a baba korát illetően (ezért is kellett minnél hamarabb elmenni az uh-ra, asszem 5 hetesen voltam először), és ez okozhat majd nehézséget akkor, ha leveszik a vért az afp-hez, mert ott ewlég pontosan be kell lőni azt a pár napot, és az én esetemben ez elég nehéz. Szóval előre mondta no para. Én végigjártam a mizériát az alsó határértékbeli 0.7-es értékemmel Vikivel, volt ott extra 4D-s uh, plusz uh, sírás-rívás egy hétig, és komolyan nem éri meg a dolog, ha kicsit utánakérdezel vagy olvasol. És akkor még mindig ott van az a bizonyos 4 markeres vérvizsgálat 25 ezerért, hogy az ember lánya megnyugodjon egy kicsit, vagy ha tuti(bb)ra akarsz menni, akkor az amnio. Nekem nem javasolták mivel minden rendben volt az uh-on, a 12. heti uh tökéletes, nyaki redő rendben volt, és fiatal is vagyok. Szóval emlékszem ezeket nézte a genetikus a klinikán. Csak macera, meg ott van benned a félsz, hogy mi van, ha.... Bennem nincs ott szerencsére, mert végigjártam egyszer ezt, de akkor nagyon magam alatt voltam, az tuti. :(

TB szakértők! Help..
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri: én nem vagyok TB szakértő, de szerintem csak 1 összeget kapsz a két gyerek után... (nem hiszem, hogy azért dupla járna)
Gralulálok a kisfiúhoz :lol:

Anno az AFP-m nekem sem volt jó (felső határon volt), nekem a Söpf-Mérei-be kellett mennem, és ott szenvedni órákat az UH-ra... persze ott is minden rendben volt. Remélem, most megúszom :wink: . 18-án megyek vérvételre :roll: .
Egyébként én is szoptatok még, de nekem rendben volt a vérzésem.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok... Gyönyörű pocijaitok vannak, én is azonnal tükör elé álltam. Bár csak én láttam a képet, de higyjétek el van olyan gömbölyű mint a tiétek :lol:

Megtaláltam álmaim hipermarketjét: fóti Cora. Este 8-kor kimentünk: sehol senki, de a kínálatuk fantasztikus!!!!!! Rengeteg mindent vettünk, szerintem a fél társaságot le is tudtuk.
Nálunk a táncszőnyeg a sláger, több dobozzal vettünk és minden rokon kislány ilyet kap. A férjem úgy csavarta ki a kezemből az egyiket, mert itthon össze akartam rakni hogy kipróbáljam :) Amikor én gyerek voltam, miért nem voltak ilyen kafa játékok??????? :x

Olyan jó nézni, ahogy abban a táblázatban egyre magasabbak a számok!

Gigi, NAAAAAAAAGYON drukkolok Neked! Gyere máskor is, itt már csapattag vagy!

Csilla
Vendég
 


Sziasztok

szeretnék csatlakozni, ha nem baj..

Gigi drukkolok, visszaolvastam a topikot, és most mennek a drukkok :)

Uxi dokihoz mikor mész ??

Dori nem vagy tudatlan.. én sem voltam képben.. de megkérdeztem a TB-s ügyintézőnket.. Csak egy ellátást lehet igénybe venni... én megkérdeztem hogy járok jobban, ha TP-re megyek, vagy ha maradok GYed-n, de nekem mindegy, mert mindenhogy uaz az összeg. ezt ha olyan a cégeteknél a TB-s kérdezzétek meg.. és állítólag amikor az GYÁS-t igényli az ember, akkor kell lemondani a GYed-ről.. (ellenkező esetben büntett az OEP :( )

én május 2-re vagyok kiírva.. (bár nekem is mindig változik.. mert csak az uh-ra hagyatkozhatunk... :wink: )
az Uh szerint (80%) hogy újabb kislány érkezik :)
van egy majdnem 8 éves fiam, és 1 éves kislány.. (most öregítettem 1 hetet :lol: )

cintia2
 
 


csajok,
köszönöm szépen,olyan arik vagytok hogy még ismeretlenül is szorítottatok :) de meg is van az eredménye,minden szuper,dokim áldást adott a projectre,megkaptam a kis receptjeimet is :lol: :lol: :lol: :lol:

dóri,
amúgy engem sem érdekel mert ha fizetni kell hát fizetek,ezen már nem fog múlni,kenyába is mennék én a dokim után,úgyhogy.......de te hogy tudod :lol: :lol: :lol: :lol: azért érdekelne..... :roll:
afp meg :evil:
Vendég
 


De figyelmetlen vagyok... :oops: Itt örömködtem pedig magamban, amikor olvastam, aztán meg nem írtam egy rohadt sort sem. :evil: Gigi, hát persze, hogy drukkolok Neked!!! :D :D Remélem viszontlátunk az ősziben! :wink: És nézz be ide is. :)

Cintia, szia itt. Korbeli elosztás nálunk eléggé hasonlatos. :D

köszi az infókat TB ügyben, nekem tényleg fogalmam nincs. :oops: Hát nem viszik túlzásba a juttatásokat, de más országokhoz képest ez még istenes és igenis nagylelkű, hogy otthonmaradhatsz a gyerekeddel akár 3 éves koráig és nem zavarnak vissza dolgozni pár hónao után.
Vendég
 


Timi, a mensi szerint ez a terminus. Viszont a peteérésem rendszeresen nem a 14.napon volt, hanem a 20. nap után, ezt már majdnem egy éve néztem, tehát tuti. Az első uh-k szerint is ez volt a helyes dátum, de mostanra "behozta" a fejlődést. :roll: Most ez az új doki ezt mondta. Dorkával pont ugyanígy volt, úgy látszik, bennem gyorsabban fejlődnek a gyerekek. :twisted: Azért, ha túlhordom, még előveszem majd a korai eredményeket. :?

GYed: Ha gyedbe szülsz bele, akkor a gyed előtti alapbéred (tehát pótlékok, túlórapénz stb. nélkül) lesz az alapja az újabb gyednek, de max. a minimálbér kétszerese, és ez a tgyásnál is így van. (ha uis munkából mész tgyásra, és megvan a 180 napod, akkor az nem maximalizált.) De egyszerre csak egy gyedet kaphatsz. A tgyás egy kicsit több lesz, mint a mostani gyeded, mert valszleg most is a minimálbér kétszeresét kapod, de a tgyásból nem vonnak vmit, amit a gyedből igen. Úgyhogy célszerű megigényelni szülés után egyből azt. De akkor tuti az info ha az indexen megkérdezed szakbarbártól.

Dori, minek mész a klinikára, ha nem amniora?

Csilla, én is nagyon szeretem a fóti Corát.

Cintia, neked miért változtatják a terminust? Gratula a kislányhoz!

Gigi, drukkolok, és vigyázz a hormonokkal!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi, nem mindneki azért megy a klinikára, mert amnioja lesz. Mindenkit kivétel nélkül el kell küldjenek genetikára, ha vmi rendellenességet látnak vagy vmi érték nem az ideálisban van. Ilyen nálam most másodszorra ez az alacsonyabb afp. Bemész a pasashoz, kérdez dolgokat, mutatod a leleteidet, hümmög, elküld 2 ajtóval odébb az uh-ra, ahol kb. 2 perc alatt megnézik a babát és a friss uh lelettel újabb várakozás a genetikushoz. Megnézi, hümmög, mond vmit. Megkérdezi szeretél-e amniot. köszöntem nem kértem, és a papíromon az áll (előkerestem Vikiét), hogy számomra nem javasolják. Ennyi volt a sztori, gondolom most is hasonlóképpen lesz, mivel az uh-on minden a legnagyobb rendben volt. Szóval fél nap elmegy vele, és mindenki csak ott hőzöng, mert várakozik órák hosszat, meg nem is értettem mik azok a megjelenő számok ott, mint a bankban :lol: , aztán felhomályosítottak, hogy az ott a személyi számom ( ami a lakcímkártyán rajta van :shock:, egyébként szerencse, mert nekem fogalmam nem volt róla mi az én számom ) utolsó 4 számjegye. Persze csomóan bementek soronkívül, akiknek ott a dokija a klinikán. A kocsiba meg dobálhatta férjem állandó jelleggel az aprót, mármint a parkolás miatt az automatába. Szóval, nem volt egyszerű... nem véletlenül nem akaródzik mennem. Persze, ha vmi gáz lenne és kérdéses dolog megcsináltatnám az amniót, de szerencsére nincs így. Azt kell mondjam futószalag jellege van a dolognak, és hiába mondja nekem bárki, hogy az ott uhozó kb. 30 éves dokinő (én pl. nála voltam) nagyobb vagy legalábbis ugyanolyan tapasztalattal rendelkezik, mint mondjuk az enyém. Vagy "rááll a szeme". Aki csak CSUPÁN korát tekintve majdnem 2x annyi és mégis negyedórát vizsgál és átnézi a babát. na mindegy, ez az én véleményem.
Vendég
 


Cintia, még mindig nem hívtam fel a dokit :oops:.
Lusta anya vagyok, nem sürgős még, de a héten jó lenne beugrani, hogy megnézze, jó helyen van-e.

Most lehet, hogy én kérdezek hülyeséget, de szerintetek ha a kistesóval gyeden leszek, Emi meg betölti a 2 éves kort, utána a férjem kérhet rá gyest? (Mert a gyes mellett lehet tovább dolgozni 8 órában, de akkor még gyest is kapna)...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Dóri :)
Sajnálom, hogy a rossz AFP érték miatt megint ezt a mizériát kell végigjárnod!
Gratula a kisfiúhoz!

Cintia :)
Gratula a kislányhoz!
Most még nem fog megsértődni, ha öregíted a lányodat :lol:

Jaj csajok, olyan jó lenne ezen az első időszakon már túllenni, mert ez a rossz közérzet eléggé lefáraszt.

Szilvi, Te már teljesen jól érzed magad?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


sziasztok

Szilvi azért változik a terminusom, mert nálam csak az uh-ra lehet hagyatkozni..és hát nagyság változik..

Uxi szerintem simán mehet a párod gyes-re.. meg kell várni a 2 éves kort? vagy mehet előbb is vki gyes-re a nagyobbal? mert akkor mi is megjátszuk majd :)


Dori a genetikai uh-ra stb ennyit kell várni ? :oops: akkor lélekben készüljek rá? remélem nem kell.. hétfőn megyünk 4D-re k ott is rákérdezek a veséjére, ill. januárban megnézi még a dokim is.. és ha akkor is látszik a vesetágulat akkor tovább kell mennem.. (bár fiamnál akkor vették észre mikor megszületett, nem engedtük hogy megműtsék fél évesen, és erre kiderült 2 évesenm hogy kinőtte.. )

Uxi nem vagy lusta anya.. most én sem rohantam rögtön dokihoz, mert azt szerettem volna hogy már halljam a szívdobogásást mikor megyek.. :lol:

cintia2
 
 


Sziasztok!

Hú, ez a gyeses dolog jól hangzik, ha tényleg így van.. plusz zsozsó. :)

Cintia,
ezt nem hiszem el. :) Tök sok hasonlóság köztünk. Ez a hülye vesemedence tágulat.. :evil: Vikinél is észrevették a genetikai uh-on icipici tágulatot, de azt mondták mire megszületik nyoma sem lesz. Hát volt nyoma, a 6 hetes szűrésen, és azóta kontrollok, legközelebb januárban. Nála szó sincs műtétről egyenlőre szerencsére, csak figyelgetni kell, de kinőheti, és én ebben bízom. Ha most is nőtt a tágulat, akkor izotóppal meg kell nézni sajna. De még ez sem biztos. Kihez jártok/jártatok gondozásra?

Sajnos így volt, fél napos program. :evil: Megjegyzem azok észre sem vették a tágulatot. :roll: A genetikait természetesen a saját orvosom a saját kórházamban csinálta. :)
Megnézettem (rákérdeztem 2x is) a vesetágulatra és szerencsére minden oké azzal is. :)

Ma megyek karácsonyi vásárlásra, ma mindent el akarok rendezni, délben indulok,. és este fél 6-ra megyek a dokimhoz, addigra kész kell legyek. :) Gyerekek anyumnál lesznek addig. örülök neki, jó néha lefalcolni. :lol:
Vendég
 


Ja, és így már komolyan el kell gondolkozni a neveken... fiú névvel vagyok gondban igazán.. Ádám, Marci, Dávid van a tarsolyban, és 2 nevet kap majd a baba. :)

na megyek, még pakolászom, hajat mosok stb stb stb. :)
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: