Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na, jovok elkoszonni most mar tenyleg, osszepakoltam a cuccokat, egy-ket aprosag van meg vissza. Holnap hajnalban indulunk es 2 het mulva jovunk vissza!
Sok puszi mindenkinek es igerem majd visszaolvasok es mindenki ultrahangfelvetelet megcsodallom!

Na, milyen az uj tickerem? :lol:

Hasta la vista! :lol:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Tonti, hianyozni fogsz, siess vissza! Szepseges a tickered, megegyszer gratulal!

En kozben hazaertem es megkostoltam a szuperszonikus paprikaskrumplit: epp olyan, amilyennek szeretem! Nyaminyamm!
kami
 
 


Tontica
Jó utat kívánok nektek!Vigyázzatok magatokra,öltözzetek melegen!!!Várunk vissza! :D
Vendég
 

 
 

Timo! Itt a kepe a halacskaknak, amiket vettem :) (Remelem nem baj, hogy neha teszek fol ilyen fotokat, lanyok... majd ha lesz UH-m, azt is megprobalom felpakolni, de addig...)
Kép
kami
 
 


Sziasztok!

Alvástéma:

Én Zsuzsával csináltam azt, hogy korábban ébredtem... most sajnálatos módon az éjjel kellős közepén ébredek és van hogy csak órák múlva tudok visszaaludni. Pedig Zsuzsa az elmúlt egy-két héten átállt egy istenes éjjel egyszeri ébredésre. Ma pl fél nyolckor már aludt, és hajnali öt után ébredt, aztán visszaaludt még fél nyolcig!!! Ez magához képest hihetetlenül jó. Remélem, hogy egyre későbbre kitolja azt az egy ébredését, és akkor már csak reggel ébred, és tkp végigalussza az éjszakát. Olyan de olyan jó lenne! Bár már a jelenlegi helyzet is nagyságrendekkel jobb, mint volt, mert én is hónapokig nem aludtam egy huzamban többet mint 2-3 órát, és az nagyon brutál.


Kami:

A WHO, a magyar gyermekorvosok szövetsége, a védőnők szövetsége, stb, stb, mind a kizárólagos anyatejes táplálás mellett foglal helyet MINIMUM 6 hónapos korig, és a szoptatás folytatását javasolják MINIMUM 1 éves korig. Én sokat jártam LLL-es csoportokba, és ott elmondják, a baba emésztőrendszere nem érett 6 hónapos kor előtt hogy bármi más ételt megemésszen. A tápszer egy szükséges rossz, ha MUSZÁJ, hogy életet mentsen. De egy csomó baba allergiás lesz rá, mert a tehéntej az első számú allergén ilyen idős korban, és a tápszerek vagy tehéntej vagy szója alapúak. A szója még rosszabb, abban annyi növényi alapú hormon van, hogy megfelel több fogamzásgátló tablettának. Nem adnám a gyerekemnek.

Tehát 6 hónapos kor a legkorábbi, amikor biztonságosan be lehet vezetni más ételt (beleértve ebbe a gyümölcsleveket is, amikre mondjuk azért nincs szüksége a babának, mert tele vannak cukorral és semmi mással). Onnantól viszont nincsen meghatározott rend, hogy mit KELL először bevezetni, ez inkább országonként változik, hogy mit javasolnak.

Abban van egyetértés, hogy bizonyos ételeket érdemes késleltetni, főleg ha van bárminemű allergia a családban. Egész vagy feles tejet csak 2 éves kor után. Savanyított tejtermékkel is érdemes várni egy éves korig. Mogyorófélék komoly allergiát okozhatnak, erre azt javasolják, késleltessük 3 éves korig.

Ez megint egy olyan téma, amiben 1 nincs egyetértés 2 nincsenek a toppon se az orvosok, se a védőnők, mert sokan még azt javasolják, amit maguk tanultak 10-20 évvel ezelőtt. De a tudomány azóta előremozdult, és most már a szakmai kollégiumok hivatalos álláspontja is megváltozott, csak vannak akik nem tartanak vele lépést.

Egyébként az alábbi linkeken érdemes informálódni:

http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=kiadvany
http://www.lll.hu/szfuzet
http://www.szoptatasportal.hu/temak
http://www.szoptatas.lap.hu/


Babakaja:

Én is teljesen be voltam zsongva a sok babakajától, alig vártam, hogy Zsuzsának elkezdhessem adni a sok érdekes kaját. Hát... nem igazán érdekelte. Hónapokba tellett, amig mondjuk hajlandó volt egy negyed üvegnyi bébikaját megenni. :-/ Mennyiségnek nem mondható. Sokkal inkább szopizott. Az igazi ételeket mindig is jobban ette, a körte, banán, barack hamar kedvencek lettek, bár eleinte ezekből sem evett sokat. Az almára csak fintorgott. Kb 9-10 hónapos korára eljutottunk oda, hogy nem hajlandó üveges bébikaját enni, semmilyen mennyiségben. Viszont friss ételt nagyon szívesen eszik, főleg gyümölcsöket (mint a nektarinevős videójából is látszik). Akkor eszik legjobban, ha kézbe kapja amit eszik, és ő maga birkózik meg vele, vagy ha mi is éppen eszünk, és akkor hajlandó azt elfogadni, amit mi is eszünk. Ehhez persze az kellett, hogy az elsőktől fogva hajlandóak voltunk őt maszatolni hagyni, és inkább lemostuk őt is meg az etetőszékét minden étkezés után, de hagytuk üvesedni. Más 10-11 hónapos baba még nem eteti magát.

Tehát ő szilárd ételt alig evett hónapokig, és igazi mennyiséget csak akkor kezdett fogyasztani, mikor rendes kaját kapott, nem üveges műkaját. És úgy tudom, hallom más anyukáktól, hogy ez nem egyedi. Ne lepődjetek meg, ha a kisbaba nem repes a lelkesedéstől az első szilárd étel hatására.

A másik amire vigyázni kell, hogy a babakaja gyártók csak azt nem adják el, ami nincs törvényileg betiltva. De ettől még ott áll a polcon az állítólag 4 hónapos kortól adható bébikaja amiben tejpor van. Szóval érdemes előbb elhatározni, hogy mit vagytok hajlandóak adni a babának egy bizonyos korban, és végigolvasni az összetevőket, mert NEM a szakmai javallatok alapján állítják össze a bébikajákat.

folyt.köv.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Roki,

Koszi az infot. Na, hat en is valahogy igy gondoltam es tervezem: minel tovabb szopiztatni, de azert kb 1 eves koraban elvalasztani... Aztan majd meglatjuk mi lesz...

Szoval akkor te se tudsz rendesen aludni... ez milyen bena mar!!! Delutan meg mindig tok almos vagyok!!!!!
kami
 
 


Ebben a melegben nem volt kedvem felmászni ide a galériára, ahol a gép van, utána meg rohantam, hogy utolérjem magam a többi dolgomban. Timocska, Sági, köszi a hiányolást.

Timocska,
Nekem is volt egy depis korszakom a szülés után, ez nálam arról szólt, hogy én akarok még folytatást, páromnak meg elég volt egy gyerek. A poén a depiben az, hogy tudod, mi zajlik benned és körülötted, mégsem tudsz ellene tenni semmit, járkálsz mint egy zombi. Elég pocsék érzés, ha szerencséd van, elmúlik. Igazi segítség szerintem csak belülről jöhet, pl család, barát. A legjobb talán a párodat felkészíteni a dolgokra. Az enyém már előre fél:)

Korena,
Melltartóban én is 75tel kezdtem, most 85 és ugyanúgy C. Én szépen vettem a nagyobbakat, hogy terebélyesedtem. Kár, hogy nem szoptatóst, mert azt is lehet normálisan hordani, most meg van több nagy, amit nem tudok használni, és mire nem szoptatok, vszínüleg nem lesz jó.

Kami,
Sztem nem érdemes felkelteni a babát éjszaka, talán az első időszakot kivéve, amikor sárgaság miatt lehet, hogy álmosabb és nem ébred fel akkor sem, ha éhes. Én már olyan boldog lennék, ha aludna, a világ minden kincséért sem ébreszteném fel.
Nincs olyan teszt, ami biztosra szűr. Az álpozitív eredmények legalább akkora gondot jelentenek, mivel annak pedig egészséges gyerekek eshetnek áldozatul.

Moni,
Nálam is az a helyzet, hogy nemigazán van terhességre utaló tünet. Natival végigszenvedtem a terhességet és agyonaggódtam magam. Most csak aggódok. Akkor inkább ez a jobb. Nekem ez egy könnyen összejött második terhesség, ennek ellenére ezen nem változtat semmi. Gondolom gyárilag így vagyok beállítva. Mellesleg nekem az a 60 kg lenne az álomsúlyom.

Hízás:
Nekem a 15 kg 3 hét alatt lement, nem ezzel volt a baj, hanem hogy ez óriási megterhelés volt. A térdem azóta is kattog. Lehet hogy az a 15 m sem tesz jót, amit megteszek föl a lépcsőn egy 10 kg-mos gyerekkel.

Etetés:
Nálunk az jött be, hogy elég korán, 5. hónaposan elkezdtük. Először hetente 1x kapott krumplit anyatejjel. Azután jött a többi, répa, alma, banán. 6 hónaposan már a kezébe lehetett adni a dolgokat, mint párolt répa, banánkarika és már nem kellett pépesíteni az ennivalót. Van olyan ismerős, aki kivárta a 6 hónapot, mégis allergiásak a picik és olyan is, aki 1 évig kizárólag szoptatott. Náluk nincs gond, de az egész család allergiamentes egyébként is. Az étel elutasítás a később kezdő babáknál ahogy látom jellemzőbb. Nat nem eszik nagy mennyiségeket, de mindent hajlandó elfogyasztani és rágni is tud, nem úgy, mint az egy évig csak szopó ismerős, akinek ennyi idősen még botmixer kellett az ebédhez. Én elég bébikaja ellenes vagyok. Volt nekünk is kb 5-6 üveggel, főleg ajándék. Párom élelmiszertechnológus, úgyhogy nincs olyan illúzióm, hogy a bébikaját "odafigyelve" gyártják. De még mindig ezerszer jobb, mint a babapiskóta, túrórudi, jó kis cukros tea, amit magától érthető természetességgel nyomnak sokan a gyerekbe. És sajnálkoznak, hogy a 3 évesnek milyen rosszak a fogai, hogy mit "örökölt"szegényke.

Elválasztás:
Nati rájött, hogy szándékomban állt. Ő győzött, olyan kis koldulva tud rám nézni hajnali 3kor, kinek van ereje ellenállni?! Ha nem lát, nem kéri, de akkor én sem látnám őt, annyit meg nem ér.
Ha csak az elmúlt kb száz évet végignézzük, hogy mit ajánlottak az azóta előrehaladott tudomány adott állapota szerit, mindenki megtalálhatja a kedvére valót. A kezdjük egy hónapos kortól a hozzátáplálást a várjunk egy éves korig (ez volt régebben). A szigorúan 4 óránkénti szoptatás (pl náci propaganda) és szintén a második világháború körüli igény szerinti szoptatás nem új a nap alatt.

Szoptatás:
Nálam a siker titka az volt, hogy senki nem rágta a fülem, volt egy barátnő, aki rendszeresen megnyugtatott, hogy nincs gond, csak csináljam. Pedig gondból bőven kijutott. Pl másfél hónap, amíg úgy szoptattam, hogy sebes volt a mellbimbó, ami naggyon tud fájni és fittyet hányt mindenféle praktikákra és csodakenőcsökre.
lorca
 
 


Nevelési tervezetek:

Az mondjuk szent igaz, hogy amit az ember gyerek előtt eltervez, elég könnyen dugába dől mikor szembesül az igazi gyerek igazi igényeivel. A 2005 nyári babások közül az egyik anyuka mondott egy nagyon okosat egyszer: Azelőtt elveim voltak, most gyerekem van.

Muszáj tényleg alkalmazkodni az adott szituációkhoz, és az ember a legjobb tudása/elhatározása ellenére is tesz olyat, amivel azelőtt nem értett egyet, azért mert az adott helyzetben az a legpraktikusabb/legjobb megoldás. És tényleg az önmarcangolásnál jobb ha az ember praktikusan áll a dolgokhoz.

Még akartam valamit, de olyan szita az agyam hogy szörnyű...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok Lányok!

Annyira aranyosak vagytok, hogy hiányoltatok, köszönöm szépen. Tök jól esett! :oops: Nincs semmi gond, köszönöm, csak a héten nagyon elfoglalt voltam, de már itt vagyok. Az oldalakat csak végigfutottam, majd visszaolvasok a hsz elküldése után. Leírom nektek, hogy mi történt velünk:

Hétfőn-kedden itthon voltam, de ölég sokat dolgoztam, nem volt erőm már írni, amikor befejeztem... :roll: Hétfőn nagytakarítottam (ablak pucova, szőnyeg tisztítás, felmosás, portörlés, csempe törölgetés), kedden pedig kipakoltam a klotyót és a fürdőt, mert meszeléshez készültünk, persze nem aznap.

Szerdán lejárt a szabim, reggel bereobogtam a munkahelyemre. Nem bírtam ki, és a főnöknek (de csak neki) elmondtam, hogy valszeg terhes vagyok és nagyon örülök. Persze ahogy gondoltam, azt akarta, hogy maradjak itthon, nehogy a sok munka miatt stresszes legyek,stb.. Nagyon rendes volt! Viszont már írtam nektek, hogy vissza akarok menni dolgozni, mert unatkoznék máshogy... Úgyhogy arra jutottunk, hogy augusztus végéig itthon leszek, szeptembertől pedig megyek újra dolizni. Nekem tetszik. :)

Csütörtökön beszéltem a védőnővel, és áttértem az Elevit szedésére. Szilárd véleménye volt, hogy azt szedjem. Biztos jól tudja. És amúgy tök rendi a csaj, nekem nagyon szimpi, beszélgettünk is egy kicsit. Ez volt délelőtt, délután pedig készültem péntekre. ("Higéniailag"... :D)

Pénteken UH. (A dátumot elírtam a múltkor, bocsi, nem aug. 5, hanem 4. :oops:) Nagyon izgatottat vtunk, hogy mi lesz, mit fog mondani a doki, de minden rendben volt! Babuccó szíve dobogott, hohetetlen jó érzés volt hallani! Nagyon boldog vagyok!!!

Szombat-vasárnap megint otthon, szombaton jött a sógorom meszelni, vasárnap pedig ki kellett takarítani a WC-t és a fürdőt, mert bármennyire is igyekezett, mégis elcsöpögött a mész, és vissza is kellett pakolni.

Hát ez volt velünk, röviden, tömören. :) Még egyszer köszi a hiánylást, nagyon aranyosak vagytok. Most megyek, és vissza olvasok rendesen, szép napot, Kismamik!

Pusza

KépKép
catrine
 
 


Jaj-jaj, bocsi a rengeteg hibáért, korán van még. :oops:

bereobogtam=berobogtam,

izgatottat=izgatottak,

hohetetlen=hihetetlen,

vissza olvasok=visszaolvasok!!!

KépKép
catrine
 
 


Na így elsőnek szeretnék én is bekerülni a táblába. Adataim:

Nick: catrine
Mióta próbálkozunk: 2006. április
Terhességi kor: 7+0 (:))
Utolsó mensi: 2006. június 26.
Életkor: 24
Babák: eslő baba
UH: aug. 4.
Szülés várható ideje: 2007. március vége

Timocska: cex: nekem sincs kedvem hozzá... Nem tudom, biztos azért, amit Rokica írt. Viszont a párom nálam is a nyakamra jár, öh... Én nem élvezem és nem kívánom már annyira, mint terhesség előtt.

Móni: nekem sem szokott görcsölni utána a hasam, lehet, hogy neked sem attól volt. Vagy tuti? Bocsi, ha hülye vagyok.

Kami: örülök, hogy visszajöttél, és annak is, hogy jól érezted magadat a Balcsin! Biztos szuper lehetett. :)

Most ennyire tellett tőlem, nem olvastam vissza teljesen, de most dolgom van, 9 körül jövök, remélem, addigra lesz már más 2007. tavaszis éber pocakos! ;)

KépKép
catrine
 
 


Szia Cat! En mar eber vagyok 6 ora ota :) Es itt vagyok, szoval tartalak :) Orulok, hogy minden OK a babocaval, meg veled is. Oszinten szolva igen boldog lennek, ha augusztusban nem kellene bemennem dolgozni, de velem sajna ez nem fordulhat elo... Am december 1-gyel szeretnem majd elfelejteni a munkat!!!
kami
 
 


Sziasztok! :)
Cat!
Jó, hogy jöttél, kicsit aggódtunk miattad! Nagyon jó neked, hogy nem kell dolgoznod, nálunk Kamihoz hasonlóan elképzelhetetlen lenne, hogy ne jöjjek be. De azt hiszem január 1-el én is el fogom felejteni a melót! :D Ja, beteszlek a táblába nagy örömmel!
Kami!
Nagyon aranyosak a halacskák, lehet, hogy én is veszek valamit most már a bébinek!
Hétvégén esküvőn voltunk, most szombaton megint megyünk! Tiszta anyagi csőd! :) Egész hétvégén alig tudtam enni, fogytam is egy kilót! :(
Ja, tegnap megvettem RR: Légy bombajó kismama dvd-jét, persze a 9 hónapra ajánlott diéta sehol sincs... ez tiszta gáz, hogy így reklámozzák, és mégsincs! :( Kicsit csalódott voltam.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így elmaradtam én is, de zsúfolt hetem volt. Költözködtünk, és nem is dolgoztam. Az új helyen sajna meg még nincs internet. Most viszont reggel a munkahelyemen végigolvastam mindent, ami a múlt héten történt. Örülök, hogy mindenki jól van(eltekintve a rosszuléltektól) és azt hiszem jót tett nekünk ez a kis lehülés. Én legalábbis sokkal jobban viselem.
Nem tudom, hogy Ti hogyan vagytok vele, de nagyon nehezen viselem azt, hogy nem tudom,vajon minden rendben van odabent, a bogyócskával? Szörnyű érzés fog el néha!!! Persze a férjem állandóan nyugtatni próbák, hogy miért ne lenne minden rendben?

Mindenkinek egészséges,szép napot kívánok!

Kép
miaa
 
 


Miaa! Engem is neha elfog a nyugtalansag, ez tiszta bena, hogy nem erezzuk, nem latjuk-halljuk, mi van vele, csak remenykedhetunk. Nekem is ez a legnagyobb bajom - viszont jovo heten megyek a NAGY UH-ra es ha akkor minden OK, hamarosan mar erezni is fogom. Addig meg azt mondogatom magamnak: mig nincs eros hasgorcs vagy elenkpiros verzes, addig csak nincs semmi baja... Szoval teljesen aterzem, amit mondasz!
kami
 
 


Igazad van Kami, én is ezzel próbálom nyugtatni magam, hogy csak jelezne valamit a természet, ha gond lenne. Nagyon bízom benne!!!
Nagyon jó, hogy már csak 1 hetet kell kibírnod! nekem még van 4 hetem! Húú, de sok!

Kép
miaa
 
 


Az tuti, hogy jelezne. Szoval csak semmi aggodalom! Meg 10 nap az az egy het, de valahogy csak kibirom. Igyekszem nem gondolni arra, hogy valami gaz is lehet, azt akarom, hogy Zsebibaba csupa pozitiv gondolatot szivjon magaba anyucibol :) Neha beszelek hozza, megsimizem, ennyit tudok tenni :) A tobbit a termeszetre bizom!
kami
 
 


Csajok!
Néha nálam is felüti a fejét az aggodalom, de olyankor arra gondolok, hogy ha nehezen is, de megfogant, akkor most már semmi baja nem lehet! Meg tudom, hogy vigyáznak ránk fentről! :D Én is szoktam beszélgetni vele, énekelni, meg apuci is folyton nyüstöli a pocakpuszikkal! Úgyhogy ennyi szeretet elől nem mehet sehová! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Jó reggelt!
Cat
Örülök,hogy minden rendben van veled is és a babócával is!!!!Jól kidolgoztad magad,most rádfér egy kis pihenés! :D
Mia
Természetesen neked is nagyon örülünk,hogy végre itt vagy megint.Hova költöztetek?

Képzeljétek,szombaton lakásfelújításhoz vásároltunk és a Kikában a gyerekosztályra tévedtünk.Sikerült egy bő 45 percet ott töltenünk.Kinéztünk egy szuper babakocsit.A férjem ott tologatta az áruházban,tetszett neki a dolog.Na és megállapította,hogy milyen jól áll neki! :lol:

Jövő héten én is megyek dokihoz!Már alig várom!!!Természetesen én is nagyon izgulok,de én is úgy gondolom,hogy a természet jelezne valahogy ha valami nincs rendben!!!!
Vendég
 


Kami: detto, én is 6 óta vagyok fent, vmitől nagyon nem tudok aludni mostanában. :? Pedig most még csak a melegre sem foghatom, nem tudom, hogy akkor viszont mi van velem. A terhesség? ;)

Timocska: köszi, és azt is, hogy beteszel a tábliba. :) A melót én is januárban szeretném befejezni. Csak már tartanánk ott, akkor a szüléshez is mennyivel közelebb lennénk... ;)

Mia: szia! Ezzel sajnos én is így vagyok, néha pocsék érzésem van, fogalmam sincs, hogy éppen mi történik odabent, hogy jó-e neki, hogy minden oké-e vele, áhhh... Nagyon szeretném már érezni, ahogy mocorog, meg látni, ahogy nő a pocóm. :)

Időváltozás: jahajj, hát annak én állatira örülök! Igaz, hogy most megfagyni készülök, és sokkal jobban vigyázok, hogy a pocim mindig melegben legyen, meg persze arra is, hogy ne fázzak meg, de határozottan jobban érzem magam! Ráadásul allergiás is vagyok (parlagfű :evil: ), de bármit is mondanak a tévében, én az eső után sokkalta jobban lettem.

Csajok: ti hogy hívjátok a babát? Mármint van vmi aranyos neve, mint pl. Kaminál a Zsebibaba? Én csak Babuccónak hívom, ne kérdezzétek, hogy honnan jött. :D

KépKép
catrine
 
 


Sági: szió, köszi! Lakesfelújjításhoz drukk, én is szeretnék... Bár én inkább elköltözni szeretnék, vmi szép faluba, kertesházba, stb... 8) :roll: Kép

Jöhő hét már nem is olyan sok, kitartás mindenkinek addig is! ;)

KépKép
catrine
 
 


Cat!
Mi egyszerűen csak babának hívjuk! :D Meg néha juniornak! De jó lenne már kitalálni valami igazi nevet neki.. bár, ha ilyen tempóban haladunk, akkor mire megszületik sem lesz neve! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Csajok: van egy ötletem, amin egy ideje már gondolkodom, de csak most merem megosztani veletek... Arra gondoltam, hogy csinálnék itt a Babaneten egy albumot, ami a 2007. tavaszi babák nevet kapná, és kezdetnek feltölteném bele a mi képünket (tehát mindenkitől szükségem lenne egy portréra magáról, de persze lehet a párotokkal közös is, ahogy szeretnétek!), aztán ha majd lesz látható (vagy ha vkinek már most az, jelezzen!) a pocis képeinket, végül pedig, ha majd oda jutunk, képet a babáinkról.

Ha bolond ötlet, szóljatok ám, ha nem, várom a képeket! :) Betehetitek ide is, de küldhetitek emilben is: catrine@vipmail.hu

Most egy kicsit befogom a csőrömet, nagyon sokat dumálok, bocsi. :oops:

KépKép
catrine
 
 


Cat!
Szerintem jó ötlet, legalább egymást is, és a babáinkat is megismerjük jobban! :)
Sági!
Mi is megyünk a Kikába, mert hétvégén elgondolkodtunk, hogy kevés a szekrényünk a ruháinkak és a babáénak is, és mivel eredetileg onnan származik a nappali bútorunk, visszamegyünk oda szétnézni! Mi is ellátogatunk a babaosztályra is! :) Milyen babakocsit néztetek? (márka, ár)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo
Peg-Pérego kocsit néztünk.Elég drága:Csak a sportkocsi 80ezer+a hordozó 40+ a mózeskosár,de azt nem tudom mennyi mert azt mi nem hiszem,hogy veszünk.Nagyon k0nnyű,még könnyebb összecsukni.Sajna mi egy liftnélküli házban lakunk,úgyhogy ezeket a dolgokat én fontosnak tartom,hogy egyedül is tudjak majd sétálni vele és esetleg a második babát is túl élje.Használtan is lehet már elég jó áron venni-levető,mosható huzat-,de Ausztriában is olcsóbb!!!!!
Vendég
 


Jo otlet szerintem is, Cat!
En tegnap selejteztem le a ruhakat - amik jok lesznek a baba utanra, osszepakoltam egy nagy taskaba es visszuk haza a szulokhoz. Hat, mit ne mondjak - fele annyira van tele a szekreny :)
En olyan babakocsit szeretnek, ami tobbfunkcios, ossze lehet csukni fel kezzel is es konnyen be lehet vagni a csomagtartoba. Ugy 100-120 korul lesz... de ez az egyik legnagyobb befektetes gondolom. A masik a gyerekagy... az aprosagok 1000 Ft / db korul vannak (cumisuveg, ragoka, stb) vagy megolcsobbak, csak sajna sokfele kell beloluk es minden db-bol tobb...
kami
 
 


Na, ez az, nekem is a PegPerego-t ajanlottak a baratnoim, az egyik (Venezia) tipus tuti h befer a kocsinkba is, mer a baratnomnek pont iyen kocsija van... A Brendonban 120e Ft korul volt mozeskosarral + sportulessel egyutt, de ehhez meg kell majd egy autosules, ami tovabbi 35e ft... Hat, nem egy olcso dolog, de....
kami
 
 


Most megkeresem a net-en ezt a márkát, hogy lássam is, mert elképzelni nagyon nehéz! :D Mindjárt jövök! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo, Kami: örülök, hogy tetszik az ötlet, ha a többieknek is, nagyon szívesen megvalósítom, ahogy írtam is.

Babakocsi: Kamihoz hasonlóan én is többfunkciósat szeretnék. A mózeskosaras is nagyon tetszik, de mivel (ha minden jól műxik, és nem előbb jön, bár kétlem) tavaszi babám lesz, nem hiszem, hogy szükés lesz rá, mert az télre jó, hogy jó melegben tartsa a bébit, stb.. Szal nekünk sztem 2 funkciós lesz, hogy mélykocsiból (jujj, így hívják?) sportkocsivá alakítható legyen. Én vmi ilyet szeretnék, nézelődök is oldalakon, utcán. :D Tetszenek némelyek nagyon is.

Timo: mi is név nélkül állunk, Babuccónak meg nem anyakönyveztethetem... :lol: És az a baj, hogy én csak kislányokban gondolkodom, de így sem jutok semmire. Viszont ha fiú lesz, a jelenlegi állás szerint még annyi sincs, mint a lányból. De persze rengeteg még az idő. Amúgy nekem a Luca és a Hanna nagyon tetszik.

KépKép
catrine
 
 


Mi a pliko p3 completo-t néztük ki.Ez is kicsi,könnyű,esernyőre csukható...Azt hiszem én beleszerettem... :oops:
Vendég
 


Én is megkeresem, erről még nem is hallottam. Nekem márkát Chicco-t ajánlottak, de van még abból ma is babakocsi? Mert az tudom, hogy régebben volt, emléxem, hogy a most 12 éves unokahugimnak olyan volt. Meg mutatták is.

Előző hsz-mban javítás: szükés=szükség. :lol:

KépKép
catrine
 
 


Timo: http://www.brendon.hu/katalogus_2006_babakocsi.html, katalogusban 304-305. oldal!
kami
 
 


Timo: http://www.brendon.hu/katalogus_2006_babakocsi.html , katalogusban 304-305. oldal!
kami
 
 


Hú csajok, ez tényleg jó. Én a neten kerestem, nem a Brendont néztem, egy nagyon megtetszett, ezt meg is mutatom nektek.

Autósülésen gondolkodott már vki? Abból milyen márkát érdemes nézni sztetek?

Kép

KépKép
catrine
 
 


Kami!
Megnéztem, hát tényleg nagyon jó!!! Bár én biztos a helyszinen döntöm el, attól függően, hogy "hogy áll a kezemben"! :wink: A párom már megígérte, hogy elmegyünk a Brendonba, még akkor is, ha nem veszünk semmit! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Cat
Az az atósülés ami a képen jobb alul van,egy mozdulattal a bababkocsba is be lehet kattintani.
Vendég
 


Jaja, szerintem az autosules tok fontos, ha valaki sokat fog kocsival mozogni. En szeretnek, mivel szerintem jonni-menni fogok, amint lehet (nagyszulokhoz, babas baratnokhoz - egyik se Pesten lakik...). Nekem ezert fontos, hogy lapra zarhato legyen... Ez melyik babakocsi? PP Pramette?
kami
 
 


Hat igen, a Brendon nem eppen penztarcabarat, de mindenkeppen erdemes elmenni, legalabb szetnezni, megismerni a valasztekot, mert az ott aztan van... Hozzank eleg kozel van egy, a Vaci uton, szoval mi mar voltunk... es valsezg megyunk is meg :)
kami
 
 


Húú, aztán jó rákattantunk a babakocsi témára! :) Alig győzöm nézegetni a képeket a neten! :)
Nekünk is nagyon fontos az autósülés, egyik nagyszülő sem pesti, úgyhogy sokat fogunk utazni!
Hétvégén előszedtem a nővérem gyerekei régi babaruháit, olyan jó volt nézegetni! :D És az is tök jó, (én önző disznó), hogy mindig mindenki rólam és a babáról beszél! :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami: ha a PP Pragette a PegPerego, akkor az. :D Nagyon tetszik. Bár tudom, az előbb fejtettem ki, hogy nem szeretném a mózeskosarat bele, de az a baj, hogy azok a kocsik tetszenek a legjobban, amikben van. :roll:

Nektek mi a véleményetek erről? Kell mózeskosár, vagy nem?

Sági: hú, az tök jó! Bár annál felmerül egy újabb kérdésem: hosszú távon nem kényelmetlen az ülésben a babóknak? Vagy nem lehet az, mert hosszú útra is mehet a család, és a baba igényei szerint van kialakítva.?

Olllyan jó erről beszélgetni!!! :) :)

KépKép
catrine
 
 


PP az Peg Perego, csak nem akartam kiirni :) Jo dolog az a mozeskosar (pl a korhazba vinni kell egyet, ha jol vagyok informalva, mas egyeb kotelezo cucc mellett, ugymint: bundazsak, sapi, stb...), hidd el...
kami
 
 


Sziasztok!
Nem semmi mennyit írtatok reggel óta :D
Cat, Mia,
Örülök, hogy előkerültetek, már nagyon hiányoztatok :D
Mia,
Hát igen én is nagyon aggódós vagyok, mondtam is a férjemnek jó lenne, ha lenne egy uh-nk, akkor mindig tudnám, hogy randben van, a férjem szerint meg mindig nyüstölném :D :D
De nemsokára megyek uh-ra, szerdán 16:45-re már alig várom.
Babakocsi:
Mivel mi egy másfél szobás lakásban lakunk és sajnos még tárolónk sincs mindenképpen összecsukhatóra lesz szükségünk, meg persze a kocsiba is be kell, hogy férjen. Nézegettem az autósüléseket is, és azt láttam, hogy az újszülöttnek való csak 9 kg-ig jó, utána le kell cserélni, és az elején nem hiszem, hogy sokat fogunk kocsikázni, arra az időre meg napi 300 forintért lehet bérelni, szóval én csak olyat szeretnék venni, ami 6kg-tól jó.
Móni

Kép
móni23
 
 


Kami: tulképp igazad van. Oké, alszom rá még egyet, és sztem arra fogok jutni, hogy mózeskosár is lesz, mert nagyon tetszik, és most, ahogy írtad, leesett, hogy tényleg fontos.

Móni: szija! Köszi. :oops: Az autósüléssel kapcsolatban igazad lehet, viszont mi már most látjuk, hogy sokat fogunk utazni (már amennyire sokat a baba mellett lehet és szabad!), így szükség lesz rá. Párom nagymamája nem pesti, a dédi szintén nem, és ő tuti, hogy ne tud jönni, szegény nagyon beteg. :cry: Úgyhogy oda nekünk kell menni, amíg lehet, nem csak 1x...!

Timo: jahh, tényleg rákattantunk erre a témára, én is azóta böngészek. :D De ollyan jó sztem. :)

Móni, Sági: mondjatok légyszi ti is vmit az albumos ötletemre, mert szeretném látni az egybehangzó véleményt, hogy legyen-e, vagy ne. Köszi előre is. :)

KépKép
catrine
 
 


Rájöttem, hogy nekem a Graco márkájú kocsik tetszenek a legjobban. Aztán lehet, hogy ha meglátom és tologatom kicsit, akkor más lesz a véleményem!
Móni!
Ne aggódj, minden rendben van a babóddal! :) Ha nem lenne, akkor tényleg jelezne a szervezeted! Nagyon drukkolok az uh-hoz!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Cat,
A mi szüleink és nagyszüleink is vidékiek, Pesten nincs egyáltalán rokonunk, már csak azt nem tudom, hogy mennyi idős babával szabad egyáltalán utazni. Hisz az elején még levegőre sem viszik a babákat, vagy rosszul tudom. (Hát még elég sokat kell tanulnom :( )
Nekem is tetszik az albumos ötlet, már csak egy fotót kéne rólam csinálni, mert csak esküvőieket találtam a gépen és az ugye már 2 éves.
Timi,
Igyekszem nem aggódni, hisz tényleg semmi gond. Köszi a drukkokat az uh-hoz.

Kép
móni23
 
 


Szerintem kenyelmes dolog a mozeskosar, konnyu benne ide-oda hordozni a bebit, mikozben alszik. Az autosulesben is lehet hordozgatni, de az inkabb autozashoz praktikus... Nya, majd kialakul - vegulis van meg minimum 6 honapunk!!! Addig mibdegyiket kezbe is vehetjuk es probalgathatjuk - aztan rajovunk, hogy amirol azt gondoltuk, kelleni fog, megse kell, ami meg nem kellett regebben, hirtelen fontos lesz :)
kami
 
 


Én pont tegnap mondtam anyukámnak, hogy kb. két hétig ki sem szabad vinni a babát, mit csinálok egész nap bezárva? Aztán jól leteremtettek, hogy örüljek, hogy majd lesz erőm a baba gondozására, ne gondoljak még sétára és nagy dolgokra! :oops: Nektek szülés után fog segíteni valaki? Én úgy gondoltam, hogy miután hazavisszük a babát, első héten a párom lesz otthon, utána pedig jön anyukám egy hétre. Mondjátok, ha butaság... lehet, hogy az lenne a legjobb, ha már az elejétől ott lenne egy nő, akire lehet támaszkodni?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Telen a baratnomnek aszondtak, 8 hetes koraig ne vigye ki a babat. O 4 hetig birta - aztan kivitte par percre. (Neki is mozognia kellett mar vegre egyet). A babanak semmi baja nem lett... szerintem 8 hetes kora utan viszont mindenkeppen kiviheto! En megmondom oszinten nem szeretnem a szeltol is ovni a babamat, mert azt akarom, hogy eros kolok legyen es mar pici koratol szokja a levegot, napot, a szelet, ezt-azt. Persze megfelelo ruhazatban! Ebben mondjuk segithet az erkely, ahova ki tudom tenni par percre mozeskosarban :) (latod, cat, me erre is jo lesz :) ), hogy levegozzon kicsit. A tesom az 1 eves kolokkel koltozott Olaszorszagba - repcsi, kocsi onnantol szinte rendszeres volt neki...
kami
 
 


Timo: en azt szeretnem, ha az elso heten a parom lenne velem otthon es onnantol senki. Nem szeretnem, ha barki is bekoltozne hozzank. Max a tesom! De ot elobb meg haza kell csalni Olaszorszagbol :) Mindenesetre tudom, hogy ez igy nagyon meredek es tudom, hogy nem is fog menni. De azert ez az alaphelyzet. Ha ugy erzem, kell a segitseg, akkor szolok valamelyik nagymaminak (ha a tesom nem tud jonni, de o lesz az elsodleges, tekintve hogy meg nem tavoli emlek neki a tema...)
kami
 
 


Timi,
Én arra gondoltam, hogy az első hétre felhívom anyukámat. Ő mégis tapasztalt és meg tud nekem mindent mutatni, aztán tálan boldogulni fogok egyedül, meg persze a párom is sokat fog segíteni.
Kami,
A barátnőm szerint nagyon jó dolog a mózaskosár, sokkal szívesebben alszik a kislánya abban, mint a kiságyban és tényleg könnyű hozni-vinni benne, ha alszik.

Na most megyek a postára és a gyógyszertárba, majd jövök!

Kép
móni23
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: