Új privát üzeneted érkezett!

Egcsi Kép

Biztos Kislány Kép

Neked és Mindenkinek én is Nagyon Boldog Karácsonyt Kívánok

Alice
malice
 
 


Sziasztok lányok!

Megjöttünk a délelőtti sétából, de Atomanti még most is rohangál... Kép

Beja, akkor én is szorítok ma! Kép
Én is Elevitet szedtem a fiammal (4400g), úgyhogy lehet benne valami. Én most 2 naponta szedem, mert wc.-re se tudok menni tőle...Kép

Chello, Panó, gratula a csodás bébikhez!

Kinga, nagyon ügyi lehettél a vizsgán! Kép

Mindenkinek köszönöm, hogy szorít, tündérek vagytok!
Kép

Este jövök még beszámolni, hogy mi volt. Aki esetleg már nem tud netezni az ünnepek alatt annak, nagyon boldog karácsonyt kívánok!!
Kép Kép


Bellana
bellana
 
 


Hát igen, tényleg már szép nagy a babánk!

Beja, én Maternát szedek és Magne B6-ot de pont tegnap kérdeztem a dokit, hogy melyiket meddig kell szedni és azt mondta, hogy végig lehet szedni. Persze én sem akarok óriásbébit és azt mondta, hogy ha a következő uh-n úgy ítéli meg, hogy nagy baba lesz akkor onnantól elég ha 2-3 naponta szedek egyet a vitaminból. De az első 12. hétben mindenképp naponta kell szedni mert másképp nem jut elég vitaminhoz a szervezet és a baba.

Kinga, egyszerűen nagyon ügyi voltál a vizsgán és kész. Igaziból az a bajom, hogy nem nagyon lehetett semmit kivenni a babából még a monitoron sem. A múltkori sokkal jobb volt, lehet, hogy csak rossz szögben fogta be a babát. Na majd legközelebb.

Bellana, este várjuk a beszámolót! Kép

Chello
chello
 
 

 
 

sziasztok!

Ugyan Alice-n kívül mást nem ismerek itt, de talán befogadtok, ugye? Alice támogass! Kép

Magamról röviden annyit, hogy van egy 2.5 éves kislányom, és most várom júniusra a másodikat.
Budapesti vagyok, és a lányom előtt tanárként dolgoztam. 32 éves vagyok.
Régóta látogatom a babanetet, a chaten gyakran meg lehet találni du.

Alice: nagyon szurkolok neked, azaz nektek. Akkor bevált a jóslat? Nagyon vigyázz magadra, és hiába nagy a kísértés, ne igyál egy cseppet se!
Remélem a köv. UH után már büszkén újságolod majd a méreteit is.
Tényleg itt akarsz szülni a Tétényiben?
Hogy van a zöldséges barátunk? Kép

Beja: én a lányommal Elevitet szedtem, de a 7. hónapig csak napi felet, utána persze egészet. Az én lányom csak 2950g volt!
Most a 12. hétig egészet szedtem+napi egy folsavat, de engem is megfogott, így én is átálltam a napi 1/2-re+1 Magne B6-ra. Így jó!
Amúgy a Magne B6-ot csak a 36. hétig szabad szedni - hacsak nagyon nincs indok rá - mert a szülésnél lassítja a tágulást!

Búcsúzóul pedig annyit, hogy mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt, és BUÉK!!!!

Zsuzsa
(14hét+3 nap)
zerko
 
 


Szia Zsuzsa Kép

Igen bevált a jóslatKép Inni nem iszom ammán biztos és vigyázok magamra.Hát a kövi UH Hétfőn lessz már nagyon várom ,remélem minden rendben van odabentKép
Igen a Tétényiben szeretnék szülni, de jó is lenne ha már ott tartanékKép
A ződséges barátunkból most munkanálküli lett becsődölt a piac és most nem dolgozik csak ideiglenesen néhaKép de majd csak jobb lessz.

Jaj lányok annyira rossz hogy nem látok semmitKép

Alice
5+2
malice
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen írtam már, anno én kezdtem ezt a topicot. Sajnos hetekig feküdnöm kellett, részben kórházban, részben otthon, mert véreztem, de most már jól vagyok, és remélem, ezentúl minden rendben lesz.
Örülök, hogy ilyen sokan vagyunk itt, bár lassan eljön az idő, hogy újak nem jönnek, mert ősszel fognak születni az új babák.
Ahogy elnézem, elég nagy már az én babám a tiétekhez képest, de higyjétek el, én is türelmetlenül végigcsináltam az első 3 hónapot, ugyanis az ment a leglassabban.
Mi már tudjuk a baba nemét is: fiú lesz. Voltunk genetikai UH-on ma, és úgy néz ki, minden rendben van.
Örülök, hogy újra itt lehetek köztetek.
Mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt és egészségesen növekvő babákat!

Bobek (17+6)
bbobek
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden...

Voltunk UH-nKép 5-6 mm-es naaaaagy babánk van és már ver a pici szíveKépKépKép Úgyhogy megkaptam a papírt a terhességről, majd január első hetében megyek le a védőnőhöz...

Pusza mindenkinek,
Beja
beja
 
 


Beja, ez nagyon jó hír, gratulálok a nagy babához. Kép

Chello
chello
 
 


sziasztok!

Alice: hát, én bevallom, nagyon szurkoltam már nektek! Tényleg nincs már a piac? Hát, ez nem jó hír, de csak lesz valami melója szegénynek. És most is ide jársz dokihoz a Tétényire? Ja, és várom a hétfői beszámolót!
Addig is egy kis olvasmány! A többi kismamának is ajánlom, aki még nem ismeri.
http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl&

Bobek: aha, úgy tűnik, te nagyon haladsz. És jó, hogy már túl vagy a genetikai UH-n is. Csak azon méláztam el, hogy ha én a 17. héten megyek majd - január második hetében - szerintem jóval később kerül rá sor. A 19-20. héten majd. Neked hamarabb megcsinálták? Vagy ilyen gyorsan csinálják már meg az eredményt?
Mocorog már a babód? Érzed?

Beja: ez tényleg csodálatos, és ha az emlékeim nem csalnak, a második babámnál is nagyon megható volt ( Kép nem is volt az olyan régen ) A következőn majd, amikor a nyaki redőt mérik, mozog is. Bár az enyém aludt keresztbe tett lábakkal. De így is nagyon aranyos volt.

Sebaj, egy hónapon belül én is mehetek megint mozizni.

Nos, most búcsúzom. Jó pihenést Nektek az ünnepekre, na és jó kajákat, aki tud enni! Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál. Gyerekek nem sok kellett ahhoz, hogy szörnyet haljak az uh-os ágyon. Legalább 1 percig nem láttunk mást csak egy üres petezsákot!
Imádkoztam, hogy lásson valamit az orvos, hogy ott legyen a baba.
És végül meglett: 10mm-es! És kb. 7 hetes. Azt mondta a doki, hogy a hátrahajló méhem miatt sem látszik jól, egyenlőre. Meg nála csak hasi uh. van, nem hüvelyi.
Lassan megnyugszom, nagyon megijedtem. Ráadásul az autónk indulás elött kipurcant, úgyhogy marhajó. Dani már be is volt kötve. Úgy tűnik megoldódik a gond a karácsonyi utazgatással kapcsolatban. Kép

Beja: Gratula a babáhozKép Hüvelyi uh. volt?

Alice: mit nem iszol?

Bobek: szia! Örülök, hogy jobban vagy és sajnálom, hogy ilyeneken mentél át! Bízom benne, hogy most már minden rendben lesz.

Na, most megyek, puszi mindenkinek!

Bellana
bellana
 
 


Kép
panó
 
 


Sziasztok!

Vera: köszi és nektek is!

Dbarbi: Kép)
Dandy
 


Sziasztok :-)

Mi is kellemes karácsonyi ünnepeket kívánunk.

Marcsi és Ákos

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon szép, békés, meghitt ünnepeket kívánok.
Sok puszi:
noes
Noes
 


Sziasztok!

Csak azért ugrottam be, hogy boldog karácsonyt kívánjak mindenkinek!KépKépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

Laura,

remélem Niki állapota javulni fog! Niki nagyon szép.
Régebben írtad, hogy evés előtt sír, most nálunk is gyakori, nem tudom az okát.

Anita,

Robi nagyon helyes, nekem mindig annyira tetszett, olyan huncut arcokat vág! Virágot sokszor csak a teraszra viszem ki 10-15 percre levegőzni, ha nincs jó idő.

Gabi,

mi a neve az IKEA-s fotelnak? Nekünk is az van, Poang, annyira kényelmes!
Nem lehet, hogy Zsoltika 'fogcsírái' alakulnak és ez fáj neki, azért nyűgösebb? Nálunk is felsír néha a Virág egészen fájdalmasan, egy szülésznő ismerősünk szerint emiatt lehet, mert eléggé folyik a nyála, meg mindent tömne a szájába... Mondta a szülésznő, hogy akár még 4 hónapig is eltarthat ez így, mire kibukkan az első fogacska. Kép

Vera,

nagyon szépek a sütik! Kép

Judit
Judit74
 


Sziasztok!

Beja, Bellana de jó hírek!! Csak így tovább Kép

Nálunk mintha ólomlábakon járna az ido, pedig hogy surgetném most! Na majd úgyis kiderul minden 1 hét múlva az orvosnál Kép

További jó Karácsonyozást Kép

Soraya
soraya
 
 


sziasztok

Bellana: hát nem irigykedek a dokis sztori miatt! A köv alkalommal már nagyobb lesz, és könnyebben megtalálja. A hátrahajló méhed nem volt gond Dani születésénél?

Panó: ha én is számítok, akkor a korom 32, második babát várom, és 06.21-re. A szülés helye: Szent János Kórház. Köszi.

Mindenkinek további jó Karácsonyozást!
Sziasztok:
Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenkinek kellemesen telik a karácsony?
Nekünk eddig egész jól, bár az autónk bedöglött...igaz 18 éves szegénykém.
Viszont após értünk jött kocsival és haza is hozott Kép Bevallom tartottam anyóséknál tett látogatásunktól, de nem volt gond. Ott voltak sógoromék a lányaikkal (21 hónapos és 3 évesek), ott volt a dédi és egy másik ( felnőtt) unokatesó.
Csodák csodájára jól éreztem magam és Dani is nagyokat játszott a lányokkal Kép

Soraya: kitartás!!! Teljesen megértelek, ilyenkor olyan nagyon lassan megy az idő...

Zsuzsa: a hátrahajló méhem "csak" a teherbeesést nehezítette meg. A szülésnél nem volt gond,mert a terhesség alatt kiemelkedik.

További kellemes ünnepeket:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Panó, azt szeretném kérdezni, hogy engem is felteszel a táblázatba? Már egyszer megadtam az adataimat. Ha nem találod, szólj kérlek.

Köszi, Beja
beja
 
 


Sziasztok!

Chello, Soraya, köszi a grat-otKép

Z. Zsuzsanna, igen, megható a második babát is látniKép Ugyanolyan izgatottan vártam ezt az UH-t, mint anno Bálintnál az elsőt... Kép

Bellana, gratulaKép Már megijedtem, amikor olvastam az első mondataidat... 10 mm? EjhaKép
Nekem hüvelyi UH volt egyébként.

Sziasztok, további kellemes Karácsonyt! Kép

Pusza,
Beja
beja
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok én is!Kép

Nálunk csak annyi az újdonság, hogy szerdára akkora lett a pocakom, mint anno az elsővel kb. 4-5 hónaposan!!! Nem tudom mekkora lesz ez a babó, de reggel is nagy a pocakom, nem lehet a puffadást okolni. Másik jó hír, hogy teljesen elmúltak a rosszulléteim, de azért még szerencsére nem jön rám a nagy zabálhatnék.Kép

Kislányom nagyon aranyos, mindig megsimogatja a pocakomat, hogy ott van a tesó!Kép De mostanában még jobban anyás.

Beja: örülök, hogy köztünk vagy!Kép

Kinga: 23-án én is gyorsítottam volna a vizsgát, biztosan jól sikerült!

Bellana: kocsiKép kellemes csalódás anyós által!Kép Én is kellemesen csalódtam, mindenki aranyosan viselkedett és nagyon normális ajándékokat kaptunk, láthatóan anyósék is örültek az ajándéknak! Az az 1 perc keresés borzasztó lehetett, de a lényeg, hogy minden renben van!

Bobek: nem lehetett könnyű az első trimesztered, de most már szerencsére túl vagy a nehezén! Tudod, hogy mitől vérezhettél? Kisfiúhoz gratulálok, mi lesz a neve?Kép

További jó pihenést!

Üdv: Zsuzsiék (10+5)
zsu26
 
 


sziasztok!

Zsuzsi: az én lányom is tündéri. Amióta tudja, hogy Anya hasában van a kistesó, azóta az övében is van. Minden este kap simit, és puszit is a pocak. Volt már rá példa, hogy este a vacsinál meg akarta ő etetni a Kistesót, illetve egyszer, amikor kicsi babazoknikat rámoltam, fel akarta adni a kistesó lábára Kép Ja, és mondogatja, hogy csak a lábát szabad simogatni.
Nemrég felajánlotta már a Kistesónak a rácsoságyát is.
Megzabálom, olyan aranyos.
Amúgy az én hasam is sokkal nagyobb, mint a lányommal volt. Úgy tűnik, a szöveteink már gyorsabban engednek.
A te babód(nagy) mekkora?

Ballana: Köszi a választ, de ezek szerint mégsem volt olyan nagy akadály.

Beja: én is Kép De ugyanakkor egy kicsit gyakorlottabb szemmel is nézem már a dolgokat!

Nos, mindenki élvezze ki a Karácsony utolsó napját! Ti nem estek át a gyerekek ajándékhalmán? Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Alice!
Szerintem is nyugodj meg. Bízz az ÖREG szavában Kép Én ugyanezt csináltam az elején. Minden apróságon kiakadtam, ha nem azt mondták vagy látták, amit vártam. Bele kell törődni, hogy a technika nem tévedhetetlen, hogy már vannak korszerűbb gépek is, mint egyes orvosoké.

Amúgy az UH NEM ÁRT A BABÁNAK, maximum nem szereti, ahogy az enyém is utálja. Olyan gyakorlatokat vág le minden UH-nál, hogy az csúcs.

Alice!
Eljön még az idő (ahogy nekem is mostanában), hogy nem tudsz majd aludni a nagy pocakodtól (ami nekem nem is nagy 8 héttel a szülés előtt), hogy minden porcikád fáj, hogy a gyomrod a torkodban lesz, és minden pillanatban a szülés megváltó élményére gondolsz Kép Nekem is nagyon újak ezek az érzések, hiszen első terhességem, de azon, amin most Ti, én már keresztülmentem, így tudok tanácsot adni Kép (ha kéred, ha nem)
Amúgy kispapi hogy áll a dologhoz? Még szokja? Az én férjemnek kb. 4-5 hónap kellett, hogy felfogja, sőt lehet, hogy több. Csak mostanában kezd kímélni, eddig ment a perpatvar a takarítás és a házimunka körül, mostmár vigyázni akar rám, ami kész felüdülés.

Remélem mindenkinek szép karácsonya volt!

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én még mindig kínlódok a gyomrommal. Ez így ünnepek és a nagy eszem-iszom időszakában elég frusztráló...

Beja: akkor megnyugodtam, hüvelyivel biztos az én bújkálóm is hamarabb meglett volna.

Zsuzsa: nem értem milyen akadályra gondoltál a szülés alatt a hátrahajló méhvel kapcsolatban????
Egyébként elég baj volt az a másfél év várakozás míg sikerült Dani Kép

Zsuzsi: Remélem legközelebb nem lesz ilyen hosszú egy percem Kép És úgy tűnik egy rokon ma egy ismerősével elvontatja a tütüt és megpróbálják megcsinálni! Kép Hihetetlen, nem is gondoltam volna. Kép Ez most a meglepik időszaka.

Dani viszont jól megfázott, de lehet, hogy az unokatesóktól kapta el a kórságot, úgyhogy hosszú éjszakánk volt Kép

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


sziasztok!

Bellana: mindenek előtt jobbulást Daninak. Dani mennyi idős? Mit csinálsz a gyógyulása érdekében? Adsz neki Cebiont?
Én nem tudtam, hogy őszintén bevalljam, hogy a hátrahajló méh milyen következményekkel jár. Köszi a felvilágosítást! A 1.5 év nem kevés valóban, de a lényeg, hogy sikerült, és most a második is Kép
Ami a rosszullétet illeti, nálam a 10-11. hétig tartott, így neked is hamarosan a múlté lesz Kép Danival is volt ilyen? Mert nekem a lányommal anno semmi, nos most pótolta ( a fiam???) Kép

Beja: először nekem is simával nézték a lányom a 6-7. héten, és akkor csak a zsák látszott, benne semmi. Aztán a 9. héten hüvelyivel, és ott meg minden. Szóval a hüvelyi UH sokkal részletesebb!

Nos, vége a Karácsonynak, és indul megint a hétköznapi élet!
Jó gömbölyödést! Sziasztok!

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok! Kép

Már jó régen írtam, karácsony előtti készülődés és Hami nátha miatt. Sajna ez utóbbi még mindig megvan Kép Úgy sajnálom szegénykémet, hol azért mert nem kap levegőt, utána meg a porszívózás miatt.
A karácsony jól sikerült, a fa és a csillagszóró volt a sláger, no meg egy nagy lepke, meg az emberek főleg! Úgy kipurcant szegénykém, hogy folyton aludt!
És olyan sikerélményeim voltak, h pl. le tudtam tenni aludni annyi időre, amíg feldíszítettük a fát! Persze, amikor azért raktam le, hogy fölöltözöm, mert mind

És még pár régebbi reakció:
Aerika, üdv itt Kép

Laura, sajnálom, hogy rosszak lettek Niki eredményei, szorítok, hogy ne legyen nagyon súlyos és megtalálják azt a kezelést, ami számára eredményes! Sok erőt kívánok nektek!!!

Vera, mézeskalácsok naon jól néznek ki, remélem, fincsik is! Az idén nem sokmindenre volt időm, de ez nem maradt el! Kár, h a fára nem raktunk föl, pedig direkt laposra csináltuk.
Ja, azért hozzáteszem, h hárman készítettük!Kép

Diti, ez a féltékenység téma nagyon nehéz! De ha bántja a tesót muszáj tudomására hozni, h ezt nem szabad! Szerintem jól csináljátok, h annyi időt töltötök vele amennyit csak lehet. Mennyire lehet bevonni a nagyot a pici körüli teendőkbe – bár kicsi köztük a korkülönbség?

Zsizsa, szerencsére nekünk már múlik a folytonvisszajönatejcsi időszak – jött helyette nátha, úgyhogy a porszívó üzemel ezerrel. Ja, még nem is mondtam, 25én reggel beadta a kulcsot – mármint a porszívó. De ma újra bekapcsoltuk és ment Kép Muszáj neki, mert most létszükséglet!

Judit, Gabi, nekünk is Poang van, annnnnyira jó! Augusztusban vettük házassági évfordulónkra, de már direkt szopi célzattal! Azóta csodájára jár a család Kép

A levegőzésről: mi simán kimentünk eddig, de mióta beteg, nem vittem ki. A babakocsit mi lent tartjuk – hogy ne kelljen a 3.ról-ra cipelni, de így most nem tudom kivinni az erkélyre sem, pedig néha jó lenne napi többször kitenni, hogy aludjon (persze, ha meggyógyult). Ilyen sz@r időben nekem sincs kedvem kimozdulni és ha köd van, tényleg büdös van Kép

Pussssz mindenkinek!
Ann
annann
 
 


Szia Zsuzsa!

Dani (18 hónapos) most jobban van, estére lesz megint lázas. Legalábbis eddigi gyakorlatból úgy gondolom.
Most éppen azon fáradozik, hogy kiakasszon...
És most nem viselem valami jól a kiképzést.
Kap Cebiont, meg orrcseppet ha muszáj.
Amúgy vele sokkal rosszabb volt, sokat hánytam, lehet, hogy lányom lesz? Kép Persze lehet, hogy akkoriban sokkal jobban elhagyhattam magam, mint most az atomanti mellett.
Jó, hogy te is írtál a hasi uh.-ról, akkor bizti csak az volt a baj, hogy azon nem látszik rendesen.

Bellana
bellana
 
 


szia Bellana!

Igen, ez érdekes, hogy 2 terhesség hogy lehet ennyire más! Amúgy lehet, hogy tényleg lányod lesz! Mi lesz akkor a neve?

Az én lányom sokkal nagyobb, ő lassan 2.5 éves lesz! Íme ő:
http://babanet.hu/album/albumimages/1344/23265.jpg
Akkor nálatok szűk 2, nálunk szűk 3 év lesz a
babók között!

Gondolom már szalad a Dani, és onnantól az Anyukáknak nincs kegyelem. És te az emelgetését is kevésbé tudod elkerülni, mint én.
Nem akarlak bíztatni, és is azt hittem akkoriban, az a legrosszabb, ami jöhet, hát nem... Minden kornak megvan a maga nehézsége. És a rutinosok
szerint ez semmi a serdülő korhoz képest! Kép
És semmi ahhoz képest, ha 2 lesz!!!

Nos, ennyi az eszmefuttatásból!

Daninak jobbulást, és te meg pihenj, ha teheted!

Zsuzsa
zerko
 
 


ZsuzsaKép
Üdv a topikban!KépNagyon tündéri a kislányod!Kép

BobekKép
Gratulálok a fiucskához, örülök, hogy minden rendben!Kép

BellanaKép
Daninak jobbulást és vigyázz, nehogy te is elkapd!

BejaKép
Gratula!Kép

Remélem mindenkinek szép karácsonya volt! Olyan jó ajándékokat kaptunk, hogy csak na! Mindennek nagyon örültünk. Megtettük a nagy bejelentést, apukám még könnyezett is örömében. Anyósomék is nagyon örültek, szóval mindenki nagyon pozitivan áll a dolgokhoz.Kép A férjem egy tündér, egyáltalán nem cigizik a lakásban, inkább lemegy az utcára. Sajnos még mindig hánykolódok, de az ünnepi ebédeket megkíméltem. Ami nagyon bejön nekem, a fagyasztott meggy és mióta eszem, szorulásom sincs.Kép
Most megyek, de szilver előtt még benézek!

Egcsi
egcsi
 


Látom mindenki karácsonyozik mégKép.Nálunk nagyon jól teltek az ünnepek, igaz sokat mentünk alig voltunk itthon, pedig az lett volna benne a pláne, hogy együtt ünnepetük volna kis szűk családként, de majd jövőre!!!Így kellőképpen kifáradtunk a sok jövés menésbe.Degeszre ettük magunkat.De ami a legszebb és legjobb volt, hogy Robóka is nagyon élvezte a karácsonyt és az, hogy már vele együtt tölthettük el a szeretet ünnepét. Olyan megható és csodálatos dologKép. Nagyon érdeklődő gyermekünk (kisebb bánatomra már nem csecsemő...) annyira figyelte a fát , főképpen a csillagszóró és a gömbök keltették fel a figyelmét. Legszívesebben lehúzigált volna mindent a fáról. Nem tudom jövőre mi lesz?? Érdekes mulatság , az biztos.Látni kellett volna, rendesen a tudtunkra adta, hogy menjünk már közelebb és nézzük már meg mi is van a fánKép. Imádom. Sok szép ajándékot kapot. Majd teszek fel képeket is róla. Annyira érdekes, hogy eddig az figyeltem a karácsonyba, hogy ki mennyire örül az ajádékoknak, mert szeretek ajándékot adni nagyon. most viszont azt, hogy Robóka mennyire élvezi az egészet. Annyira jó volt.Kép.
Remélem nálatok is hasonló örömökkel telt a karácsony.További jó ünneplést kívánok mindenkinek.(persze azt már csak zárójelben jegyzem meg, mert illúzió rombóló lenne, hogy lesz programom holnaptól: mosnivaló hegyekben áll, takarítani is kéne, meg nem is sorolom a többit....)
De hatalmas boldogsághormonokkal töltődve állok ismét nekiKép.

Anita
anita77
 
 


Még annyit:

Danydi: nagyon aranyosak a gyerkőcökKép

Kicsit megkésve, de azért sok boldogságot a hónapokhoz:
Zsófi: Bence 6 hónaposságához,
Marcsi: Ákoska 5 hónaposságához,
Dea: Ábel 4 hónaposságához,
Zsizsa: Gabi 4 hónaposságához,
Susie: Anna 3 hónaposságához és
Diti: Réka szintén három hónaposságához, természetesen a tesónak boldog névnapot is kívánunk.
Babi: sok boldog névnapot Ádinak.

Megyek , mert Robóka már brümmögKép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, nagyon édes a lányka az ernyővel! Kis hölgy!
Daniról tettem fel én is új képeket: http://babanet.hu/album/main.php?album=848&page=2

Nem tudom mi lesz a neve a bébinek ha lány lesz, még nem töprengtünk ezen. Dani Viktória lett volna, de inkább a jelentése miatt. Kép
Amúgy Dani rendesen teper és tényleg nehéz megúszni az emelgetést bárhogy is "tiltja" a doki, elvégre ha a gyerkőc megmakacsolja magát a lépcsőházban, nem jön oda a doki, hogy felvigye helyettem. Kép Pedig de jó lenneKép
Ráadásul 2 napja nyűglődik éjjel...Gondolom a fogai megint, a náthán felül természetesen.

Egcsi: Jó, hogy újra itt! Kép Az ünnepi kaják tőlem se féltek. Kép Nekem a hideg gyümölcslé vált be, főleg az őszibaracklé. És amióta este veszem be az elevitet jobban vagyok. Ki érti ezt?
Klassz, hogy a család ilyen boldog volt! Kép

Puszi mindenkinek:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek, akinek szüksége van rá:
Hánykolódás-elleni Kép-k mennek ezerrel! KépKépKépKépKép

Nekem tök furi tapasztalataim vannak a "rosszullétekkel" kapcsolatban... Nálam ugyanis az van, hogy amikor érzem, hogy "fú, rosszul vagyok", nem fölül jön a dolog, hanem hasmenésem lesz... de csak egyszer-egyszer, nem sokszor, tehát nem vírus vagy ilyesmi... tök furi mindenesetre.

Uff, leragadnak a szemeim, mennem kell aludniKép

PUsza mindenkinek,
Beja
beja
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenkinek kellemesen telt az ünnep Kép
Nálunk nem minden úgy alakult, ahogy előre terveztük, de azért nem panaszkodhatunk. A Szenteste kellemes családias hangulatban telt, másnap anyósoméknál voltunk, arra se lehetett panasz. Kicsit későn értünk haza, de legalább a gyerkőcök elfáradtak, nem nagyon kellett őket ringatni Kép
Viszont éjjel mikor kicsi fiam szokása szerint felébredt, azt vettük észre, hogy tűzforró az egész kis teste. Megmértük, 38,6 volt a láza Kép Kapott lázcsillapítót, attól picit meg is nyugodott, viszonylag nyugodtan aludt köztünk egészen reggelig. Akkor sajna megint lázra ébredtünk, már 38,9 volt Kép Természetesen irány az ügyelet, ahol nem nagyon tudtak mit mondani, elvileg minden rendben vele, tüdeje tiszta, torka nem piros, nincs más dolgunk, mint hogy csillapítsuk a lázát, és ha másnapra sem múlik el, akkor vigyük el a gyerekorvoshoz. Erre a napra volt betervezve, hogy anyukámékat meglátogatjuk, de így persze nem mentünk sehova. Viszont jöttek ők, úgyhogy a velük közös karácsonyozás sem maradt el Kép
Pindur még délben is lázas volt, 38,7-et mértünk, estére viszont lement 37,2-re szerencsére. Aludni viszont nem nagyon akart, ezért úgy döntöttünk köztünk alszik, legalább nekünk is nyugtunk lesz valamennyire. Így elég jól át tudtuk vészelni az éjszakát, bár felébredt vagy 15x az éjjel Kép Olyankor odabújt valamelyikünkhöz, vagy ivott pár korty vizet, és aludt is tovább. Másnapra szerencsére nyoma sem volt az egésznek. Azaz mégis:
kinőtt mind a 4 első rágófoga!!!!!!!! KépKépKépKép
Komolyan mondom, sokkal jobb érzés, mint amikor a legelső fogacskája kibújt Kép
Tüncikém is rágja a kezét éjjel-nappal, ömlik a nyála, és a kis ínye is rendesen fehérlik, kíváncsi vagyok vele mennyit kell várnunk az első fogacskára Kép
Mivel dicsekedjek még? KépKép Pindur fél napját azzal tölti hogy az új 2kerekű biciklijén (persze pótkerékkel) körbe-körbe teker a lakásban, Tüncikénk újabban tartogatja a játékait, hangoskodik, zeng a ház, úgy beszélget Kép Apa végre ma először reptethette a saját maga által épített modell-repülőt, úgyhogy mindannyian fel vannak dobva rendesen Kép
Én meg attól vagyok boldog hogy ilyen jól érzik magukat KépKép

Most megyek, és még boldogabbá teszem magam egy forró zuhival Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

csak, hogy tudjuk, már ilyen szép nagyok a babókKép:

8 hetesen:Kép

12 hetesen:Kép

Jó éjt!

Zsuzsi (teljesen émelygéstől és rosszullétektől menetesen!Kép)
zsu26
 
 


szaisztok!

Ma délelőtt sokat gondolok Alicera, hogy vajon mi lehet velük...

egcsi: mindenek előtt köszi a meleg fogadtatást!
Anno a lányom bejelentésénél nálunk is volt meglepi. Ott Anyósom nem jutott szóhoz. Mi is Karácsonyra időzítettük. Beletettük az első UH másolatát egy borítékba, és odaadtuk nekik. Érdekes, nézegették, de rájöttek!
Most más volt a módszer! Anno Zsófinál mi gyűjtöttük a 200 forintosokat a terhesség alatt, hogy a baba megszületése után sokáig elég lesz pelusra. Sok összejött, és tényleg, több mint egy évig elég volt. Nos, most is követjük a hagyományt. Most felmutattam a 200 forintosokat tartó dobozt, és 3 év eltelte után azonnal leesett nekik. Ez a módszer is bejött!

Zsuzsi: ezek saját fotók? Vagy vadásztad a neten? Minden esetre nagyon látványos a dolog!
Nagyobb babók nincsenek? Kép

Jó, hogy nektek van, ami segített a rosszullétekre. Én is sok mindent kipróbáltam, de nem vált be semmi Kép Amúgy a hideg savanyú piákat, citrom fagyit ajánlják a szakkönyvek. A meggy is hasonló Kép
Akkor ezek a karácsonyi kaják jók lehettek, ha nem kívánkoztak ki Kép

Bellana: Dani is nagyon aranyos. Jobban van? Melyik foga jön? A hátsó rágók, vagy a szemfogai? Egyik sem problémamentes dolog. Kép
Zsófimnak már csak egy hiányzik Kép
És ami az emelgetést illeti, így van. Még én is néha kénytelen vagyok felemelni a kiscsajt! Ő ruhástul van vagy 14 kg, így igen nem tesz jót!
Pedig nekem sem szabadna! Én is le vagyok tiltva róla...

Na, jó hosszú lettem. Jó napot nektek!

Zsuzsa
zerko
 
 


Beja! nem tudom melyik verzió jobb a rosszulléteknél. Kép
Mindenesetre én ma elöször nem tudtam magam összeszedni annyira, hogy Danit levigyem sétálni...Pedig a városba is menni kellett volna, de hát ha megmozdultam már úgy forgott a gyomrom, hogy azt mondtam így nem megyek sehova.
Szóval most itt szenved a gyermek és én is. Kép
A hangulatom is pocsék, a férjemmel is sokat összeröffenünk, nem tudom mi van, megőrülök a hormonoktól.
Ráadásul dolgozik, de még 31-én is délután 4.-ig!
Tele a hócipőm.

Zsuzsi, én mos lehetek 8 hetes! Akkor egy olyan helyes kis ufó csücsül odabennt? Kép Kép

Zsuzsa: Citromfagyi? Más nem jó? A citromfagyit nem szeretem.
Daninak a felső örlői jönnek...Ő 13 kg múlt...
De mit lehet tenni?

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!Kép

A karácsony nálunk is jól teltKép, próbáltam nem gondolni semmi rosszra. Sajnos viszont nem kaptunk sehol baby gymet, ami tetszett volna, így csak anyutól kapott két új játékot, de még mindig egy műanyag bohóc a kedvence, folyton azt bámulja.Kép
Lett egy pár mosolygós képünk végreKép, majd megpróbálom beszkennelni jövőre és akkor felteszem őket.
Sajnos megtudtuk, hogy Niki betegségének van neve is Jacobsen szindróma. Sajnos csak külföldi honlapokat találtunk, így csak néhány dolgot tudtam kibogozni belőle egy fordítóprogrammal. Na ezektől sem lettem boldogabb, csak max. okosabb. Azért jópofa, hogy az orvosok nem is mondták, hogy konkrétan ez a baja, lehet, hogy nem is tudják hogy van ilyen szindróma?
Igaz az előfordulás gyakorisága 1:100000. Jól kifogtuk.


Diti
Gratulálok Pindur új fogacskáihozKép.

Sziasztok
Laura
Laura2
 


Sziasztok Kismamik Kép
Olyan aranyosak vagytok hogy gondoltatok ránkKép

Na itt vagyok 11 mm petezsák és látszott benne a babuci (szíkhólyag aszonta a dokiKép most ilyen vagyok KépKépKépKépKép
Jaj olyan jóKép
Annyit imádkoztam meg mindenKép
Tíz nap mulva kell ujra mennem hogy mi a szitu,aszonta a dokibácsi hogy addigra már a baba is jól fog látszani Kép
(már most alíg váromKép)
Nekem semmi bajom nincs a hasfájáson kívül ami általában este jön elő(mintha megjönne) de van amikor napközben is fájdogál.
Az nem baj.
Ja és ma vagyok 6 hetesKép

Pusszantás mindenkinek

Alice
6+0
malice
 
 


Alice: Hurrá!!!!!!!!!!!
Sok puszi!!:
Bellana
bellana
 
 


Bellana KépKépKép

KöszikeKépKépKép

Alice
malice
 
 


Sziasztok,
Elteltek hát az ünnepek...
Látom, van, akinél még csak most indul be igazán a rosszullét. Bellana, rád gondoltam, mert ha az ember már sétálni sem bírja magát összeszedni! Az én Danim is egy atomanti, csak ő már 5,5 éves - legalább emelgetni már nem kell! (22 kg körül van)
Az ünnepnapok hála Istennek, egészen jól teltek (az előbb hánytam 4 napja először), bár ez a szörnyű émelygés meg nyelőcső-frusztráció nem akar elmúlni. Minden nap olyan kimerülten rogytam esténként az ágyba, de végigcsináltam! És egyetlen hagyományos programunkat sem kellett lemondani!Sőt, tegnap nálunk volt a baráti körünkkel a karácsonyi parti, rendesen meg tudtam főzni, ez elég nagy sikerélmény volt.(Az alsó szomszéd jobban kifáradhatott, mint én, mert nagyon sok gyerek volt, és cseppet sem fogták vissza magukat)
Ma beszéltem az orvosommal, mert szerintem az AFP időpontját kicsit későre rakták - már majdnem a 18.hetet is be fogom addigra tölteni, de szerinte ez nem gond...Kérdeztem a toxoplazmózis-vizsgálatról is, azt mondta, azért viszont menjek be holnap a kórházba, hogy levegyék a vért, mert annak nem szabad várni. Tudjátok, van egy macskánk, és mivel nyáron sokat van kertben, fennállhat a veszélye ennek a fertőzésnek.

Úgy látom, sokan nincsenek most internet közelében, leszűkült a társasági kör! Gondolom, január 5-én mindenki ismét beszáll. Mi akkor megyünk le Balatonra egy hétre, talán egy kis hó is lesz addigra.

Vigyázzatok magatokra, jó egészséget kívánok, hormonháború nélküli heteket!

BoriKép
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


sziaszok!

Alice: hurrá! Kép és még egyszer hurrá! Kép
Ez a kezdet! Akkor az újévet is mozizással kezded??? És mit szól a párod? Veled volt?
Amúgy ez a "mindjárt megjön érzés" másnál is van. Ez a vérrel telítődés, és a méh tágulása miatt van, ha jól tudom. Nekem is volt. Estére elfáradsz, azért rosszabb! Feküdj le ilyenkor!

Bellana: szegénykém! Amúgy nálam is volt gyakran olyan, hogy nem voltam képes levinni a Zsófit. Szerencsére nekem segítettek a szüleim.
Hát, ha nem citrom? Gondolom a többi savanyú sem jön ne! Hogy állsz te a fagyasztott meggyel?Szederrel?
Amúgy a hormonok engem még most is kínoznak. Múltkor pl. ok nélkül kezdtem el pityeregni, és nem tudtam abbahagyni. Hát, nem egy kellemes állapot!
Amúgy gondolom nem nyugtat, de az én férjem is dolgozik Kép De gondoljunk arra, van nekik hol!
Már akkora a súlya Daninak? Ejha!
Amúgy mivel mit lehet tenni?

Nos, most ennyi! Sziasztok

Zsuzsa
zerko
 
 


Szijja ZsuzsaKép

A párom örült nagyon a hirnek és azt mondta hogy hozd haza a képetKép nemtudom mit gondolt hogy kidobom?
Nem jött velem mert korán mentem ő meg alcsizik még olyankorKép
Majd legközelebbKépszerintem ő is el fog jönniKépha meglátja az igazolványfotótKép

Alice
6+0
malice
 
 


Alice:

Korán? És ha szülni mentek? Ő akkor alszik,és annyit, amennyit akar!
Énmost megróttam! Kép
Elvárom tőle az aktív papaságot Kép
Nagyon vigyázz magadra!

Zsuzsa
zerko
 
 


ZsuzsaKép
Na jó most még úgysem látni annyira semmit,majd ha már látszik is.
Hát szerintem ha eljön a szülés ideje igencsak fog pörögniKép

Alice
malice
 
 


AliceKép

Csak azért, mert ha megy veled, akkor ezáltal már ő is készül a nagy feladatra! Hidd el! Én láttam a páromon! Hadd vegye csak ki a részét!

Zsuzsa
zerko
 
 


Helló lányok!

Bori! Jaj, nagyon édes a cica! Teljesen úgy néz ki mint a mi Nyafi cicánk. Illetve már nem a mi cicánk mint írtam a profilomban. Kép Majd próbálok róluk képet találni és felrakom. Kép
Ügyi vagy, hogy mindent ilyen flottul megcsináltál! Na, csak jobb lesz nekem is. igaz a segítség nagyon hiányzik, de hát nincs.

Zsuzsa: jól esik a vigasztalásod, jó tudni, hogy nem vagyok dinka, csak terhes. KépÉs igaz, legalább van hol dolgoznia a páromnak. Dani nagy súllyal született és majdnem 7 hónapig csak szopizott -nem volt zökkenő mentes az eleje- és a mai napig szopik még reggel. KépBízom benne, hogy a tesónál is végigtudom vinni ezt a bravurt.Kép
Amúgy Dani magas is, ált. két évesnek nézik, de már régóta. Mikor pár hónapos volt megróttak miért nem ül még az a gyerek, miért kényszerítek fekvésre egy ekkora gyereket. ari volt. Mondom, csak azért mert 3 hónapos...Jaj, csajok néha ledöbbenek milyen emberek vannak és némelyik elég rosszindulatú. A "mivel mit lehet tenni": költői kérdés volt, hogy emelgetni kell a lurkót mást úgysem tehetünk.
Na, de nem sopánkodok itt tovább, inkább örüljünk Alicenak!!!

Bellana
bellana
 
 


sziasztok!

Bori: képzeld én is kértem ilyen toxoplazma vizsgálatot, már 3 hete vártam az eredményre, mire kinyögte a laboros, hogy hiába várom az eredményt, nem küldték el az illetékes helyre, mert nincs szerződésük, tehát nem végeznek ilyen vizsgálatot.Kép Jó, hogy dec.4-én azt mondták nekem, hogy másfél hét múlva lesz eredmény és hogy nyugodtan várjak. Teljesen elvagyok keseredve, mert így az ünnepnapok között fogalmam sincs mit lehet csinálni. Elegem van az egészségügyből. Anyám meg hisztisnek tart, meg leszídott, hogy miért kell mindenkivel összevesznem, hiszen nagyanyáink is szültek egészséges gyerekeket...Kép Megjegyzem, csak az ő papagájai miatt kértem a vizsgálatot, mert másfél hétig vigyáztam rájuk. Jövő héten szerdán megyek dokihoz, majd újra megkérdezem ezt a hülye vizsgálatot. Mit jelent, hogy kifutsz az időből???? Ha baj van, akkor gyógyszert adnak vagy komolyabbat jelent?

Zsuzsanna: nem saját fotók, azért ennyire nem vagyok profi kimamaKép Korábban ajánlottam ezt a linket, itt láthatod:http://mama-baba.freeweb.hu/terhesjel.html

Alice: gratulálok! megnyugodtál?Kép

Bellana: ma nekem is csak annyi kedvem volt, hogy elmenjek vásárolni, főznöm is kellene...
Dorka szerencsére csak 11 kg (2 éves múlt), de mostanában nagyon igényli, hogy emelgessem, hozzám bújik, még bírom, a doki erről nem tud, de nem tiltott semmit.
Jó lenne játszóterezni, de nincs kedvem hozzá, most csúnya anyuka vagyokKép De legalább rend van a lakásban!Kép

üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: