Új privát üzeneted érkezett!

Ines, gyönyörű a Hanna!!
rbogi
 
 


Fiona,
kenjed, nehogy repedjen, ha már eddig kibítra!
Nektek is ilyen nagyok a betűk?

manóka
manóka
 
 


Ines!
Gratulálok Olivér születése alkalmából.
Szép nagy baba lett. Hogyan viselted a császármetszést? Milyen érzéstelenítést kaptál, és mik voltak az előzmények (előtte végeztek ezzel kapcsolatosan vizsgálatot, vagy kellett másik orvossal beszélned)?
Kívánom, hogy a két gyerek mindig ilyen jól viselkedjen és sok örömet jelentsen neked.
Niki barátnőddel mi újság van?
Anikó (Istvános topikból)
Névtelen
 

 
 

Manóka Drága!

Írd meg priviben a címedet légyszi!
Már úgy szégyellem a pofám, mert vissza szeretném küldeni a könyvedet!
Csíkokat tudtam szerezni a védőnőmtől, meg anyu munkatársától, úgyhogy megoldódott a dolog Kép
És már amúgy sincs sok hátra abban bízom.

Rettentően irigylem a finishben lévőket. Én már nagyon mennék szülni Kép

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Köszi jól vagyunk. A császárt most is nagyon jól viseltem. Úgy mozgok,hogy senki meg nem mondaná, hogy egy hete volt a császár. Semmi fájdalom.
Meg kell dicsérnem a dokimat.Arany keze van.
Spinális érzéstelenítést kaptam, 6 óra után kelhetettem fel. Jó, hogy nem kellett sokáig feküdni. Úgy érzem, hogy nem lesz nehéz két gyerekkel, Hanna megint "normálisan"viselkedik.
Csak az első nap volt neki fura.Nikieről nem tudok semmit, holnap írok neki sms-t

Ines
ini
 
 


Kedves Ines!
Nagyon-nagyon nagy gratula Nektek! Bocs, hogy így ismeretlenül kotyogok bele, de láttam az istvános topikban, hogy ugyanaz a dokink, gondoltam, megkérlek, nyugtass már meg, hogy jól választottam! (Én júliusban szülök, és eddig nagyon szimpi, de jó lenne olyasvalakivel is beszélni, aki már szült nála.)
Hálás köszi előre is!

Dzsungelcsiga (16+2)
dzscs
 


Szia Dzsungelcsiga!
Jól választottál, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Most már több mint 4 éve az orvosom, és eddig egyszersem csalódtam benne. A terhesgondozás és a császár is szuper volt vele. Arany keze van, senki meg nem mondaná, hogy múlt hét pénteken császároztak. Hiányozni fog a terhesgondozás. Pont ma voltam nála, kiszedte a varatokat.
Szóval jól választottál. Ad át az üdvözletemet neki, ha mész hozzá legközelebb.

Ines
ini
 
 


Ines Kép
Oké, megmondom, hogy Reé Ines a babanetről üdvözli Kép Már akkor is ki volt akadva, amikor megkérdezte, hogy honnan szedtem őt, és mondtam, hogy interneten dicsérték Kép
De megnyugodtam, köszönöm szépen.

Dzsungelcsiga
dzscs
 


Hello,
akkor inkább ne üdvözöld, ha ennyire ki volt akadva. De jól választottál.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés!
Az NST vizsgálatot a TB téríti, vagy fizetni kell érte?
Engem csütörtökre rendelt be a doki, délután 3-ra, és úgy, hogy ő is ott lesz. De nekem nincs heti 10 ezer forintom a nőgyógyászra, mert tegnap voltam nála magánrendelésen, és akkor már kifizettem egyszer a vizsgálati díjat. Ez meg a kórházban lesz. CSak azért kérdem, mert nem nagyon hallottam még, hogy az orvos is jelen van. Én úgy tudtam, hogy a nővér vagy a szakorvos megcsinálja a vizsgálatot, és utána vinnem kell az eredményt a dokimnak.
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
igy szokott lenni Gyorben is. Lehet, hogy epp ugyel a dokid es igy kenyelmes neki, nem? Bar a delutan 3 eleg fura idopont, emlekeim szerint akkor mar nem nagyon volt CTG. De a terhespatologian van egyebkent a ketyere, UH-tol fuggetlen, a szoba alapbol tok ures, ugyhogy elvi akadalya biztos nincs.
Csak egy apro reszlet: Gyorben fajaserosseget nem neznek. Legalabbis masfel eve nem neztekKép

-Afonya
Névtelen
 


Kedves Bogi!

A vizsgálatot persze téríti a Tb. Előírás is, hogy az utolsó 4 hétben nézni kell. Viszont vannak ilyan dokik, akik az utolsó 4 hétben szeretik hetente látni a kismamát. Ezt sokszor tisztázzák előre, a terhesség kezdetekor, hogy hogyan számoljunk. Az én dokim nem volt ilyen, szerncsére, én sem tisztáztam vele előre.
Az is lehet, hogy csak szeretné látni a vizsgálat eredményét. Egy dokinak mindenképpen alá kell írnia, addig a szülésznő ki sem engedhet a kórházból. (Általában egy szülésznő vagy nővér csinálja a vizsgálatot.) Talán, ha a doki nem vizsgál meg, csak megnézi, akkor semmi oka pénzt kérni, nem?
Hát ennyit tudtam segíteni. Ha mész csütörtökön, egyél-igyál előtte valamit, hogy mozogjon a babó, különben megpiszkálják, hogy felébredjen.
manóka,

köszi a tanácsot, azóta is próbálkozunk, már két hete. Az első héten nem hízott semmit, a másodikon 150 g-ot. Persze a másodikon kénytelen voltam adni neki napi 1-2-szer tápszeres pótlást. Nem szeretném feladni, de lassan kezdek kimerülni a 24 órás szoptatástól. Most elkezdtem tejtesót keresni, mert ezt a napi 1-2 tápszert is olyan rossz adni neki. Ha esetleg valaki már telepakolta otthon a fagyasztóját, szóljon, szívesen átvesszük.
Mindenkinek további jó babázást!H.Szilvi
szilvi. h
 


Lídia!

Írtam a profilodban megadott címre!

H.szilvi
szilvi. h
 


Sziasztok!
Megszületett Nikie kislánya, Boglárka ma reggel 6.09-kor. 3780g a súlya és ügyesen szopizik.

Ines
ini
 
 


SZiasztok Csajok!

Húúúúúúúúúúúúú de jó Nikienek. Fel is teszem a táblicskuba a druszámat Kép

Áfonya! Már nagyon kikupáltam magam a terhesség és a szülés témából, el is igazodok Győrben a kórházban, csak a pénz kérdés izgatott Kép Bennem is ezért ötlött fel a gondolat, mert délelőtt szokták csinálni az ilyen vizsgálatokat, ahogy eddig tapasztaltam. És nem hiszem, hogy megvizsgál, mert hétfőn már megvolt a dolog.

Szilvi!
Én sem beszéltem meg a dokival, de most hétfőn pl. már nem is adott új időpontot vizsgálatra. Holnap ezért rá is kérdezek. Az is lehet, hogy vizsgálatra már nem hív be, csak a cukor miatt hetente kéri az NST-t, esetleg gyakrabban. Majd meglátom.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Helló!

Nikinek gratula, szép nagy baba lett Bogi!

Bogi,

szerintem csak azért hívott a doki délutánra, hogy ő tudja megnézni a regisztrátumot. ezek szerint, jó kismsmája lehetsz, rendesen fizető. itt nem kell adni pénzt, én úgy gondolom. ált. a 34-35. héttől hetente NST kötelető minden kismsmának Mo-on.

manóka
manóka
 
 


Nikie!

Gratulálok!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Manóka!

Hát rendesen fizetek a magánrendelésen, az biztos Kép
Meg az a helyzet, hogy a férjemet is ismeri, egymás mellett nőttek fel, bár ő pár évvel idősebb a férjemnél.

Nem is meséltem még, hogy hétfőn bejött velem a párom a vizsgálatra, és amikor az orvosom kitapintotta a fejecskéjét, odahívta Atit, hogy fogja meg ő is. Szegény férjem ügyetlen volt, aztán én is megfogtam, tényleg szuper jól lehetett érezni, és megmutattam apucinak, hogy hogy próbálja, akkor érezte. Hát nem biztos, hogy Lilinek tetszett, de szuper élmény volt.
Meg az is tetszett, hogy úgy kérte az NST-re az időpontot, hogy a férjem is be tudjon jönni.

Csajok, de hülye vagyok. Hát itt van a kutya elásva Kép Ők ketten beszélték meg, hogy mikor legyen a vizsgálat, hogy Ati be tudjon jönni velem. Én pont öltözködtem, és csak félig figyeltem oda. Na szép, én meg azt hittem, hogy... pedig dehogy...
Kép Kép
Na jön a táblicsku, babákkal együtt!
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Szilvi! Köszi, írok majd, csak teljesen el vagyok havazva, még torokgyulladásom is van, hogy honnan szedtem, rejtély!

Bogi! Mos látom, hogy a táblázatból hiányik egy-két adat, ezek: 39. hét, 3400 gr, 56cm.
Köszönöm!!!
lídia
 
 


sziasztok! szuleim nagy oromere ma vegre megszulettem erre a nagy vilagra 2950g es 48cm-rel. niki( szilvi legkisebbje)
Szilvi helyett
 


A fenti hozzászólást én másoltam át a "Friss mamákból" , hogy itt is tudjátok.

R.Bogi Te jössz!!!

Utána meg én?

fiona
még 12 nap
és itt ülök egy havas hegy tetején. Kép vagyKép
fiona
 
 


Sziasztok!

Gratula Szilvinek és Nikie-nek!!!!!

Ma voltam ctg-n, nem lett túl jó, de megbeszéltük a dokimmal, hogy hétfőn megcsászároz!! Vasárnap este kell bemennem, és hétfőn reggel meg lesz a baba!- a szemem miatt lesz a programcsaszi- persze, ha addig be nem indul magától. Ma sokat keményedek. Remélem azért kihúzzuk hétfőig, hogy nyugodtan kivegyék, ne kelljen rohanni..

Puszi mindenkinek, RBOgi
rbogi
 
 


Bogi!
Az mit jelent, hogy nem lett tul jo a CTG?
Kevés mozgás, vagy alacsony pulzus?

2004.02.02. az nagyon szép dátum!!!

fiona
38+3
fiona
 
 


Bogi!
Tényleg nyugisabb, ha tudod, hogy mikor kell menned. A lányod miatt is egyszerübb. Azt már akartam kérdezni, hogy mi az apanyelve.
Mi is két nyelven beszélünk a gyerekekhez,én németül a férjem magyarul. Szuperül megkülönbözteti beszédben is. A férjemhez inkább magyarul szokott szólni, hozzám németül.
És nem kezdett el később sem beszélni, már olyan szép mondatokat mond.
Te kérdezted egyszer, hogy bevállalnék -e egy harmadik császárt? Igen, bevállalnék. Gondolkodás nélkül.
Én teljesen abban a hiszemben voltam két évig, hogy a kíméletes császárt csinálták, mert tényleg pár nap alatt eltünt minden fájdalmam.
De nem, a "kíméletlen" császárt csinálták.

Fióna!
Te is nagyon közeledsz a 40. héthez.

Ines
ini
 
 


Ines, mi az hogy kíméletes és kíméletlen császár?
Az apanyelve az olasz.
rbogi
 
 


A Misgav Ladach féle császámetszés a kíméletes. A kíméletlen a hagyományos.
http://www.nlc.hu/cikk.php?id=61&cid=4280
ini
 
 


Ines!
Az István Kórházban senki nem csinál kíméletes császármetszést?
Azért kérdezem, mert nekem már másnap nem volt semmiféle fájdalmam, át tudtam menni a másik kórházba Kírához. Egyedül az okozott fájdalmat, amikor esténként oxitcin injekcióval kínoztak, hogy húzódjon össze a méhem.
Az orvosom meg nem beszélt arról, hogy milyen metszést alkalmazott.
Továbbra is minden rendben?
Anikó
Névtelen
 


Sziasztok! Gratulálok minden újonnan kibújt kisbabának és anyukájának! Lassanként többen vagyunk túl a szülésen, mint ahányan előtte álltok.
H. Szilvi! Ha egy kis időd engedi, ajánlom a szoptatós topikot. Nagyon profik ott a lányok, biztosan tudnak segíteni neked. Ha ennyi tejed van, hogy csak 1-2 tápi kell naponta, akkor biztosan lehet abból többet is csinálni. Bíznod kell magadban, és menni fog.
Verácska sajnos egy kicsit betaknyosodott, porszívóznom kellett az orrocskáját. Különben szépen gyarapszik, az első ruhácskáit már ki is nőtte. Tegnap végre visszakaptuk a bébihordónkat, így bele tudtam tenni itt benn a lakásban, amikor már nyűgösödött. Szépen elnézelődött benne, és a tesói is jobban tudtak vele foglalkozni - így nekem újabb értékes negyedóráim szabadultak föl.
RBogi! Szurkolok neked és majd gondolok rád hétfőn. Máris irigylem a pocakosokat, olyan jó kismamának lenni!

Puszi mindenkinek
Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!
Anikó!
Nem tudom, hogy csinál-e valaki is kíméletest az Istvánban, de nekem is csak a méhösszehúzódások fájtak. Lehet, hogy abban van a titok, hogy 6 óra után felkeltünk? Még a Hannánál a szülésznőm mondta, hogy minél többet mozgok, annál hamarabb gyógyulok.Egyáltalán nem úgy emlékszem vissza rá, mint egy őrült fájdalmas dologra.

Ildikó!

Nekem is hiányzik, hogy nem vagyok kismama, jó volt terhesnek lenni. Főleg úgy, hogy a 9 hónap alatt egyszersem voltam rosszul.

Ines
ini
 
 


Lányok, hol van már a kismamság, amikor ilyen kis babóca lesz a karjaitok közt!Kép

manóka
manóka
 
 


MANÓKA!
CSODÁLATOS!!!!!!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


http://babanet.hu/album/main.php?album=1582

NÉZZÉTEK MEG!
KIS BUKSIÉK már otthon vannak Vencellel, és róla a fotók a mellékelt albumban!
Gyönyörű kisbaba, szépen szopizik!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Manóka!
Nagyon aranyos! És már ilyen csöppséggel a nagy kádban fürödtök?
Uszó vagy vizilabdás lesz belőle, én mondom!!!
Kép Kép Kép Kép
Csecsemőuszáson már gondolkoztatok?

Fiona
még 10 nap, de már éjjel alig merek aludni.
fiona
 
 


Manóka!
Gyönyőrű a baba. Lassan már én is rakosgatom a képeket fotóalbumba. Talán ma befejezem.

Ines
ini
 
 


Fiona,
szeretném a babaúszást, és ekkora fütyivel szerintem lehet vizilabdás is. nem minden nap fürdünk a nagykádba, mert at igen sok idő, de a www.babauszas.hu oldalon olvastam, hogyan kell csinálni,és ez előkészítése is lehet az uszodának.

Reé,
várjuk a képeket!

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Légyszi szólítsál Inesnek! Reé a vezeték nevem.

Én a Hannával jártam a Rubin hotelbe a Kalovitsra. Nagyon jó volt, 6 hónapig jártunk, de jött a tél és nem mentünk már, mert állandóan hurutos volt. Érzékeny eleve a náthára, így plusz még nem akatunk rátenni egy lapáttal.
De nagyon élvezte.

Ines
ini
 
 


Ines,

OK, én Debrecenben lakom, így nincs nagy választék az úszással kapcs, de mindenkép szeretném.Sajnos, a nátha nekünk is fennáll, pedig még olyan kicsi-ép egy hónapos. De tavasszal tudom majd csak vinni, remélem, nem lesz betegség akadálya a dolognak.
És Hanna máskép viszonyul a vízhez, az úszáshoz így, hogy jártatok?

Fiona,
már nagyon szurkolok neked, majd csak leszánkózol a hegyről, ha beindul a szülés. Végül is, hogy döntöttél a homeos bogyokkal kapcsolatban?
Én szülés után az arnica C200-at 3 napig 1-1 bogyót kaptam, a gátam gyönyörű, egy kicsit sem fájt. Caullot is szopogattam a vajúdás alatt, nekem a doki egyáltalán nem bánta, nem is foglalkozott vele.

manóka
manóka
 
 


F. Bogi!

Neked is nem lesz nemsokára ilyen gyönyörű!!

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Hanna az elején sem sírt az úszásnál, az esti fürdést is mindig imádta. Az úszás miatt talán a nagy medencétől nem félt. Nyáron a nyaralásunk a Zalába volt, ahol egy hétig csak strandra jártunk. Mindenki nagyon élvezte. Idén is ezt tervezzük.

Én is szedtem az arnicat, valóban jó.

Kész az album. http://babanet.hu/album/main.php?album=1547

Ines
ini
 
 


Ines!
Gyönyörűek a gyerekeid!
Anikó
Kisbuksi Vencelkéje is tündéri, Manóka fiacskája bátor!
Névtelen
 


Manóka

Nagyon jó ez a babauszásos oldal.
Sőt amit feldobott hirdetést az egyiptomi Sharm el Sheikről, ott voltunk december elején nyaralni.
Pont elhatároztuk a férjemmel, hogy vissza kéne menni, de kisbabával nem merünk.
Pedig itt a megoldás, baba-uszotáborral kell menni!

Én is terveztem babauszást, és nálunk Csömörön pont van egy maszek uszoda, ahol van is rá lehetőség. Szerintem kb. 2-3 hónapos koráig itthon pancsolunk és utána lemegyünk az uszodába is (persze ha az egészsége engedi)

Homeo bogyokat eltettem a korházi táskába és viszem magammal. Kép
Kéne máélnateát is iszogatni, de már nem birom az izét. KépKépKép

Ma tök jól voltam. Még nem akar kijönni, habár mintha már 2 cm-rel lejjebb ment volna a hasam.

Fiona
38+4
fiona
 
 


Anikó!
Köszi, majd igyekszem mindig friss képeket feltenni.
Mi 3 hónaposan mentünk úszni először. de elptte már a hoppá szóra locsolgattuk az arcát. Mikor merülünk, akkor is azt mondjuk előtte.
Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines,
nagyon szépek vagytok!Nagyon tetsik az a kis szinváltás Hannaának a 2. és 4. hónap között. Olivér meg egy igazi duci fiúcska, nagyon aranyosak együtt.

Fiona,
Mint ahogy azt egy kedves szülész kollégám szokta mondani, sosem voltál még ilyen közel.
A lányoddal könnyen mentek a dolgok?

manóka
A hoppával jó tippet adtál, tegnap este már így csináltam.

manóka
manóka
 
 


Hello,
hát nem semmi hurkákkal a combon született Olivér.
Pár napja egy kicsit hasfájós, de csak nappal. Viszont így most inkább karban van. Majd ezen is túl leszünk. Mindjárt keresek is egy topikot, ami hasfájással foglakozik. Remélem hamar megtalálom, mert nincs nagyon időm nézelődni.

Ines
ini
 
 


R.Bogi!

Szurkolunk a nagy napon!

Ines
ini
 
 


Lányok!

Fiona megszült, Benedek 3550g, és 53 cm.
GRATULÁLUNK!!!!!!

manóka

manóka
manóka
 
 


Tudtok valamit R.Bogiról? Remélem, minden ok. volt.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Fióna!
Gratulálunk! Kép
Ines
ini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?