Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én csak most bukkantam rá erre az oldalra, és kicsit beleolvasgattam az eddigi levelezésekbe. Nagyon tetszett, főleg azért, mert a környezetemben - rajtam kívül - senki sem várandós, ezért nagyon egyedül vagyok a témával. Ha nem probléma, néha én is bekukkantanék ide, és szívesen részt vennék a csevegésben Kép.
Egyébként Briginek hívnak és 23 éves leszek januárban. Most a 14. hétnél tartok, és elvileg május 14-én fogok szülni. Sajnos hajlamos vagyok túlparázni mindent, mert 18 éves korom óta abban a tudatban éltem, hogy meddő vagyok. Aztán egyszer csak bejelentette a nőgyógyász, hogy 6 hetes terhes vagyok. Néha még hihetetlennek tűnik, de azért igaz!!!

Üdv mindenkinek!
Simon Brigitta
 


SziasztokKép

Délelőtt annyi munkám volt (na jó, van is még...), most van 1 szusszanásnyi időm.

Andi
Köszönöm szépen a szabis infót!Kép Ezek szerint maradt a 24 napom, +2 a babára (de csak miután megszületett). Tehát a 24 napommal+a maradék 9-el gazdálkodhatok januártól márciusigKép
Képzeljétek nekem is éppen ma jegyezték meg, hogy ez már tagadhatatlanul baba-pocak (szó szerint: "Úristen mekkora!". Én pedig az egyetlen kosztümkabátomban feszitek, ami még rám jön...1 kis jóindulattal ugyanKép
Most is focizik a kicsiszivem, szinte egész nap jár valamije: keze-lába. Ha ilyen marad születése után is, akkor rohangálhatunk utána egész nap...Kép

Andi, Pumukli: én még tartom a +4 kg-t, de gyanitom 7végére meglesz a +5 mert baba látványosan gyarapszik. A plusz egyenlőre csak a pocakomon látszik, de számítok rá, hogy "lentebb" is lesz némi lerakódás.Kép De olyan boldog vagyok veleKép

Kitty
Nyugis lesz a kislányod, ez biztosan azt jelenti!Kép Édesanyámat faggattam a mozgásokról, Ő azt mesélte, Öcsém pl. meg sem moccant a pocakjában. Egyáltalán semmit! Csak kuksolt csöndben. Anya az utolsó hónapban a kórházban parázott, óránta mértek mindent a babán, mert meg sem moccant. Végül szép nagy 3,70-es makkegészséges kisfiú lett. Való igaz jelen állapotában is 1 hatalmas lustaságKép

Brigi
GratulálokKép Gyere sokszor és oszd meg velünk a tapasztalataidatKép Ja, és ne parázzKép Kép

Most el, ebédidő közeleg...

Szilvus
21+4

Ui.: Ti festetitek a hajatokat várandósan is?
szilvus
 
 


SZiasztok,

SzilvusKép
én festem a hajam továbbra is, mert eléggé őszülök, ráadásula a hajam feketére van festve, úgyhogy a lenövés így eléggé látszik. Mondjuk az eredeti sötétbarna hajszínemben is látszana. És azért 9 hónap alatt rendesen lenőne a festék, és eléggé borzalmas lenne a kinézetem. Az első 12 hétben azért nem festettem, de a végére már elég gázosan néztem ki.

Én Elevitet naponta szedem, amióta a kisbabát terveztük. Vagyis már hónapok óta. Ezt tanácsolják mindenkinek, azk felkeresi az Optimális Családtervezési Központot a Bolgárkerék utcában. A nőgyógyászom 2 hete azt mondta, hogy szedjem továbbra is az Elevitet meg 2x2 Magne B6-ot. Tehát én ezeket azóta is szedem. Na jó, Magne B6-ot néha elfelejtem.

Mariann 17+0
tmarianna
 
 

 
 

Sziasztok!

Visszanéztem ide, és örömmel láttam, hogy már kaptam is választ!

Szilvus!
Köszönöm az invitálást, bár itt mindenki babája nagyobb már az enyémnél, azért majd igyekszem közhasznú hozzászólásokat tenni. Sajnos a hétköznapokban is izgulós vagyok, és ezt most csak fokózódik Kép. Másrészt nem vagyok egyáltalán elégedett a dokimmal, most jutott arra az elhatározásra, hogy váltok. Ilyenkor ez még nem késő és normális, ugye?
Brigi

Eszty!

Láttam, hogy Te is a Margitban fogsz szülni! Szeretném megkérdezni, hogy melyik orvoshoz jársz, mert - mint írtam - én váltani szeretnék, de nem nagyon ismerem az ottani dokikat. Eddig a Sávai volt a választottam, de már többször volt aggresszív és ingerült, másrészt nem valami körültekintő. Néhány ismerősöm a Sóvágót ajánlotta, de róla nem tudok semmit.
Van valami tanácsod?

Brigi
Simon Brigi
 


sziasztok!

Jo regen nem jelentekeztem, de mostanaban nem nagyon vagyok gep kozelben, de vasarnaptol vissza all a rend es akkor leszek. Mi nagyon jol vagyunk babo ezerrel mozog es kiderult hogy leanyzom lesz. Picit fura mert nagyon fiut vartam de mostmar orulok.

Remelem mindenki szepen novoget. Mindenki vigyazzon magara.Vasarnaptol rendszeresebben jelentekezek majd

Sziasztok
Viki
bencebaba
 
 


Brigi,
köszöntelek közöttünk és amikor csak teheted, gyere és oszd meg velünk tapasztalataidat, illetve kérdezz bátran. Ha esetleg parázol, akkor gyere jobban és majd mimegnyugtatunk! Kép Azért mert nem vagy pont egyidős velünk, azért nem vagy sokkal lemaradva! KépKép Hogyhogy megállapították, hogy meddő vagy? Párod hogy áll a dologhoz?

Én a Sztanyik Lászlóhoz járok. Nem ismertem őt, az egyik rokonunk ajánlotta, illetve a neten néztem utána, hogy mit írnak róla. Eddig egy rossz szavam nem lehet, nagyon kedves, szolid és mindenre odafigyel. Még a védőnő is dicsérte! Akkor ezek szerint Te is a Margitba jársz vizsgálatokra?

Képzeljétek, határozottan (legalábbis azt hiszemKép éreztem, hogy a kis pocaklakó rugdossa a hasam! A köldökömtől pár centire. Nagyon jó érzés volt, vigyorogtam, mint a hülye. Valaki bejött volna, biztos hogy gyanakodott volna állapotomra! KépKépKép
Kérdés: nemrég voltam kint nagy wc-n és most egymás után (rövid időn belül) pisilési ingereim vannak. Mitől van? Lehet hogy hülye kérdés, de nem tudom.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Annyi a munkám Kép nincs kedvem csinálni....

Szilvus Kép
A férjem ma elment az eredményeimért a terhesgondozóba, és természetesen negatív lett Kép
Az AFP-m meg valami 0,46 akármi értékű....nem olyan amit Ti itt mondtatok...így ezt nem tudom, hogy jó vagy sem. Az előző AFP-m 0,28 volt, amit 1 héttel korábban vettek le.

Andi Kép
Majd írok mailt is, de ez a hetem nagyon zűrős Kép
A súlyom + 5kg, mint Neked Kép Csak Te előbbre vagy, ne feledd! Szerintem is sok, pedig nem viszem túlzásba az evészetet....A pocakomat is megmértem tegnap este, 95 cm. Neked mennyi???
Tegnap egyik kollégám pofátlanul mondta, hogy na, hadd nézzen meg, és elkezdett mustrálgatni....azt hittem, hogy jól bokán illetem, gyorsan otthagytam, szörnyű volt...Kép

Brigi Kép
Gyere mindennap, üdv itt közöttünk! Kép
Mi is voltunk annyi idősek, mint Te, nem is olyan régen....Kép Váltsál minél hamarabb dokit, mert az nagyon fontos, hogy jól viszonyuljon Hozzád, nyugodtan végighallgasson Téged, és hogy Te feltétlenül megbízz benne! Nekem is új dokim van, mert az előző idősebb lévén nem vállalt, hogy nála szüljek, de az új beválik! Kép

Utóbbi pár éjszaka elkezdett görcsölni a vádlim, és többször felébredek ez miatt...Szerintetek elkezdhetem szedni a MagneB6-ot? Megnéztem, és az Elevit-ben is van magnézium, és B6...nem lenne elég? Elevitet veszek reggelente. Vagy inkább kérdezzem meg a védőnőt vagy dokimat?

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Sziasztok!

Köszi,hogy megnyugtattatok mozgás ügyben, talán tényleg nyugus babám lesz. De honnan? A férjem is és én is eléggé izgágák vagyunk, és a 2 nagylány is. Mondjuk nem bánnék harmadszorra egy nyugodt kis babát.

Andi
Én az Elevitet csak háromnaponta szedem. De amikor a görcsöket mondtam a lábamban a dokinak Ő kalciumot javasolt, de úgy látom tényleg a Magne B6 jött be, mert azóta nyugisak az éjszakáim. Amúgy mást nem szedek.

Brigi
Üdv közöttünk, gyere gyakran, és bármi kérdésed, vagy kétséged van, valakinek biztos van tapasztalata az ügyben. Amúgy nemsokára május 18 is itt lesz.

Szilvus, Mariann!
Én nem festem most a hajam, de nem a baba miatt, nem hiszem, hogy ártana. De mióta babát várok rettenetesen kiszáradt a hajam, mindenféle pakolásokat rakok rá, hátha javul. Így aztán a festésről lemondtam, nehogy tovább száradjon. Nyugodtan fessétek csak a hajatokat, egy kismami is legyen csinos.

A kilókról: Most, mióta hideg lett,a tanácsadóban mért súlyom hirtelen megugrott.(Nehéz a bakancs, meg a pulóver) 55-ről indultam, 7 kg-t felszedtem. Ez eddig jogos, de a tanácsadáson a cuccok miatt 64-et mértek, amit a másik védőnő elértett,és 67 kg-ot írt be. Ugye milyen gyorsan hízok?(Persze itthon csak? 62 vagyok) Egy ideig biztos nem piszkálnak tanácsadáson a súlygyarapodás miatt.(Sőt legközelebbre "fogyni" fogok) Ha-ha.

Kitty
(27+0)
kitty123
 
 


Lányok, mindannyian annyi vitamint szedtek, én meg semmit, csak a vasat amit a doki most javasolt, s heti 2x a Kalcium Sandozt. Kellene szerintetek valamit még magamhoz vennem? Annyi zöldséget és gyümölcsöt falok fel naponta, hogy aki annál többet tud, az már csal...

Brigi
Dehogy kicsi a babád!Kép Pár hete mi pont ott tartottunkKép Úgy telnek a hetek, mintha most mondta volna az orvosom, hogy nini, ez bizony egy baba! Pedig hol van az már...(július végén volt). Nincs későn az orvosváltás, lépd meg mihamarabb. Válassz olyat akit ajánlanak és az első benyomásod is vele kapcsolatban nagyon jó.

Pumukli
És mit mondott az orvos az AFP eredményedre? Az az AFP MoM? Azt nézd.
Vádligörcsre MagneB6, asszem Kitty szedi még, ugye? Kérdezd Őt, használ-e.

Viki
Gratula a picilányhoz!!Kép Kép

Lányok, lesz még valakinek picifia? Hú, de jól jár majd az én kisfiam, válogathat a szebbnél szebb kislányaitok között! Kép Kép

Mariann
Kép Hasonló a helyzetem, bár én az eredeti szinére festetem már kb. 1 éve (sötétbarna). De sajnos van 1-2 szál ősz benne. Június végén volt festve utoljáraKép A lenövés nem látszik, ámde az ősz szálak igen. Ma megyek szépülni, szerintem sem árthat már ilyenkorKép

Szilvus
21+4
szilvus
 
 


Pumukli
Nekem használ a Magne B6, pedig csak 4 napja eszem.

Szilvus
Most,hogy említetted a gyümölcsöket, gyorsan bekepok egy kis gyümisalit. Mindenféle gyümiket összvágtam amit csak találtam, áés egy kis joghurttal leöntöttem.
Na, megyek is.

Ti mindannyian tisztába vagytok az ellátásokkal, amit majd kapunk? Mert én úgy tűnik, hogy egy kicsit bonyolult eset vagyok, ezért manővereznem kell, hogy mindenből a lehető legtöbbet kapjam. Passzív tp-en vagyok, így nem járna GYED, ezért szülés előtt még gyors be kell 1-2 hétre munkanélkülinek jelentkezni, így majd kapok GYED-et is.(Nem mindegy, hogy majd max.GYED-et kapok, vagy csak kb.20 e GYES-t. Vigyázzatok, ha valaki hasonló helyzetben van.

Na, megnézem a salátát.

Kitty
kitty123
 
 


Kitty Kép
Kikérted a doki véleményét mielőtt elkezdted szedni a MagneB6-ot??? Én régen szedtem, mert terhesség előtt is voltak lábgörcsös éjszakáim, csak az a kérdés, hogy most is szedhetem nyugodtan???

Szerintem is nyugis lesz a lányod természete....ezt olvastam is, de mesélte az egyik barátnőm, hogy az első gyereke nem mozgott csak nagyon ritkán, míg a második nagyon fickándozós volt. Kép

Szilvus Kép
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell festetnem a hajam. Eléggé egyedi a színe, bronzos vörös (szeplők nélkül) Kép....A tehesség elején majdnem hátközépig érő hosszú hajam volt, de teher volt már a hajszárítás, mosás, meguntam, és levágattam rövidebbre. Ez nem tetszett nekem se, és a páromnak sem, így levágattam nagyon rövidre Kép Ez tetszik mindkettőnknek Kép Ebbe is beletud majd kapaszkodni a kismanónk Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Szilvus!

A szabikhoz annyit hozzátennék még, hogy nézz utána annak is ( nem tudom tudod e), hogy a kispapa is kap 4 vagy 5 nap rendkívüli szabadságot a szülés után, épp azért, hogy összeszokjon a kis család.Szerintem ez igen jó dolog, mikor 2002 februárban én szültem ilyen még nem volt. Ott saját szabiból ment, és így egy kicsit spórolni kellett a maradékkal év közben az apucinak.

Vitaminokkal kapcsolatban: én szedem a Maternát (többé kevésbbé 2 naponta 1-t), Magne B-t (izomlazító gyanánt), valamint a Maltoffer -t(mert a doki bácsi mondta).

Képzeljétek a babácskám igen sokat mozog. Már el is felejtettem, hogy ez ilyen ó érzés. Az első is igen hamar megmozdult - 16. hét-(fejlődési rendellenességem, hogy szívecske alakú a méhem, így valószínűleg kissebb a hely egyenlőre bent, ezért előbb érzem a mozgást), most meg már több mint egy hete határozottan felismerhetőek a magzatmozgások. (ma vagyok 16 hetes 2 napos)
Holnapután megyek AFP-re, remélem nem talál ki senki semmilyen hülyeséget, én már eleget hallgattam ezzel a terhességgel kapcsolatban (ld. Péterffys topic), szeretném már, ha ez a terhesség is olyan volna mint az első: teljesen problémamentes. A kislányommal szülés előtt 1 héttel még házibulin táncoltam...

A hajamat az első terhesség alatt festettem, de most nem nagyon mertem eddig, épp a komplikációk, vérzések miatt, nehogy esetleg én szúrjak el valamit. Most már régóta nagyon jól érezzük magunkat, a fejem pedig úgy néz ki a lenövés miatt, mint egy lepukkant útszéli k-é, már alig merek emberekk közé menni. Azt hiszem jövő héten már be merem festetni. Szerintetek?
goczane
 
 


Mariann,
én most festettem be a hajam, de csak azért, mert az eredeti hajszínem barna és szőkésbarnára volt festve. A védőnő azt mondta, hogy a 20. hétig lehet festeni, így izibe visszafestettem! Kép

Szilvus,
én sem szedek mást csak a vasat. A maalox szirupot és a B6-ot abbahagytam, mert a hányinger már elmúlt! Én megkérdeztem a dokimat, azt mondta, hogy majd később szedjek vitamint. Ő csak tudja! KépKép

Pumukli,
az orvosnak mikor mutatod meg az AFP eredményed?

Mivel sokat írtatok gyümölcsről, én is megeszem egy banánt!Kép

Eszty
eszty
 
 


Eszty Kép
Jövő héten elmegyek UH vizsgálatra. A dokimhoz csak dec.9-én megyek, majd akkor mutatom meg az eredményemet. Szerintem ha gáz lett volna akkor a terhesgondozóban is szóltak volna, nem????

Pumukli
pumukli
 
 


Pumukli,
én azt mondom, hogy éreznénk ha baj lenne. A terhesgondozóban biztos szóltak volna ha gond.

Eszty
eszty
 
 


Erika
Köszönöm szépen az infót, utánakeresek. Miért szeretik az ilyet elhallgatni vajh? Nagyon köszönöm!!!! Kép
A mozgást én is pont a 16. hét legelején érzékeltem először mint Te (és azóta is teljesen lenyűgözKép.

Kitty
Finom volt a gyümi-saláta? Kép esténként pont ilyet szoktam kanalazniKép Most csak egy fél grape-fruitot.
Az ellátásokat ne is említsdKép A 168 nap TGYÁS még jó, mert azt a fizetés után kapjuk, na de a GYED...Kép Kép A GYES-t már nem tudom megvárni, prücsök megy szépen majd a bölcsibe...

Eszty
A 20. hétig lehet festetni? Ezt honnan szedi a védőnőd?

Pumi
Szinte SEJTETTEM, a hajad szinétKép Kép Kép Vajh honnan???? Kép Irigyellek, a természetes vörös a legszebb szerintem.

A vitamin-adalékokat azért kérdeztem, mert mint Esztynek, nekem is azt mondta a doki, ne szedjek semmit, egyenlőre bőven elég amit a gyümikkel-zöldségekkel bejut a szervezetbe.

Na, és most el, éljen a hajfestés (Erika, tedd Te is azt!)! Kép

Sziasztok,
Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus,
hogy honnan veszi a védőnő, hogy a 20. hétig lehet, nem tudom. Nekem ezt mondta, így még gyorsan befestettem és aztán már nem kell.

Elmentem haza, holnap jelentkezem, hogy mi volt az újbóli AFP eredmény és mi volt az uh-on! Ha minden igaz, akkor elengedték a páromat is, így most ő először látja a kicsi gyermekét uh-on. Kép

Pussz mindenkinek!

Eszty
eszty
 
 


Szilvus

Hát én is úgy vagyok mint Te, még a GYED-en itthon maradok, de a GYES alatt nálunk is bölcsi lesz.(Persze, ha 3 gyerek mellett még kellek valahol)

Amúgy fini volt a gyümisali, persze még egy kis kiflit is ettem felvágottal hozzá.
Lassan meg rendelem a pizzagolyókat, amit az egész család nagyon szeret.

Pumukli
A dokit nem kérdeztem a MagneB6-ról, mert szerinte kalciumhiány okozza a lábgörcsöt. Érdekes, hogy a MAgneB6-tól múlt el. De sokan szedik itt, és a patikában is azt mondták, hogy nyugodtan lehet. A papírjára rá is van írva, hogy kismamáknak ajánlott.

Kitty
kitty123
 
 


Szilvia,

en hennaval festem a hajam, ez egy noveny es artalmatlan, valoszinu a festek sem art de hat biztos ami biztos.

A tegnap voltam a dokimnal, uh-t csinalt es most mar o is jeszgetett, hogy nagyon lent tapad a lepeny. Azt mondja, o ugy remelte, hogy mostanra mar fennebb megy, de nem igy tortent. Azt is mondta, hogy a 24 hettol valamilyen izomlazito gyogyszert fog adni, mert ha gorcsolni kezd a mehem akkor fennall a veszely, hogy a lepeny levalik. Arrra gondoltam, most hogy olvasom miket irtok a magne b6-rol, hogy vajon nem jobb lenne az mint valami szintetikus gyogyszer?

Kitty,
a babamozgassal kapcsolatban azt hiszem minden gyerek mas. Nekem az elso nagyon sokat mozgott es eroteljesen, miutan megszuletett nyugtalan siros, nem alvos baba volt, alig birtuk ki az elso evet, a masodik alig mozgott es azt is csak finoman, es lett egy kiegyensulyozott, nyugodt baba. Most a harmadik mozgolodik, de ez egesz mas mint a masik ketto.
A ferjem nagyon orul, hogy ujra kislany, nem mondom jo lett volna egy fiu is, de ebbol nem csinalunk problemat.

Ildiko(18+6)
kildiko
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ildikó!

Már egyre többen írjátok, hogy biztos nyugis kisbabám lesz. Már nem aggódok annyit a mozgás miatt. Amúgy tegnap este éppen szépen mozdott, de annyira,hogy hullámozzon a hasam, annyira nem.Csak olyan finoman.(Azért gondolom az elől tapadó lepény miatt is van)
Hát én azért is kezdtem az izomlazítót szedni, hogy ne keményedjen a hasam.(Meg persze a lábam miatt)Legközelebb dec. 3-án megyek dokihoz, megpróbálom megkérni, hogy csináljon UH-t,hátha feljebb került a lepény.
Nem kérdezted a MagneB6-ról a dokidat?

Ja, képzeld, már a férjem is egész megbarátkozott az újabb kislánnyal, hétfőn, Réka napján fel is köszöntötte.

Na, szaladok a táppénzes papírért, utána majd benézek.

Kitty
kitty123
 
 


Kitty! Igaz mi nem tudjuk a nemét, de a baba az biztos hogy majd kirugja az oldalamat, a hasamat. Folyton rugdos, alig van nyugodt idöszaka. Nekem hátul tapad a lepény.

Szilvus! Én most nem merem festeni a hajamat.

Brigi! Gratulálok. Örülök, hogy egyre több az orvosi csoda. Igaz mi csak pár éve tudtuk hogy nem lehet baba, de nem adtuk fel a reményt. Szerencsére.

Bogi! A Dóra nevet kihuzhatod, nem tolunk ki a gyerköccel.

Viki! Gratula a kislányhoz!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Szilvus!Kép
Mikor és hol találkozzunk ma az előadás előtt? Mondjuk olyan 17.45-50 körül a főbejárat előtt (Podman. u.)? Azt hiszem ott van ez az előadóterem...

Ma éjszaka megvolt az első kellemetlen gyomorsavas élményem: éjszaka arra ébredtem, hogy valahogy visszajött a gyomromból egy jó adag sav a számba, olyan rossz érzés volt...Kép ara gondoltam, hogy talán túl sokat ettem este (két szelet szendvics) és az okozhatta, mert eddig még nem fordult elő ilyen...meg úgy egyébként is jó sz..rul aludtam, viszont hajnaltájt oldalt fekve jó kis rúgásokat kaptam a pocaklakómtól...Kép

Megyek délben a védőnőhöz, majd leméretem a hasamat és megmondom Pumukli, hogy mi hol járunk most, jó?Kép

Szép napot mindenkinek!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok, szép reggelt Mindenkinek! Kép

Hogy vannak a Kismamák és Kisbabák?

Hajam befestve, azt mondta a fodrász, nyugodjak meg, kimélő gyógynövényes a festéke (valami L'Oreal Professional). Le is vágattam rövidebbre, igy kényelmesebb. De, ha már a kencéknél tartunk, akkor kérdeznék Tőletek még valamit. Újabb "támadás" ért tegnap, a sminkelés miatt. Lehet vagy nem lehet? Nem érzem, hogy PONT ez ártana a babának... Ti hogy vagytok ezzel?

Olvasva soraitokat megijedtem ám!Kép Izgága bébim lesz? Oda a jó kis szunyáknak? Lányok, Ő állandóan zsezseg a pocakomban, most is kapirgál, pöcögtet...mintha mókuskerekezne. Néha egy focicsapatnyinak érzem, pedig egyedül vanKép

Sajnos most lépnem kell, rengeteg a munka Kép

MÁV-osok, ma előadás a MÁV Kórházban 6-tól. Andi, hivlak ebéd után, hogy egyeztetni tudjuk a találkánkat!Kép

Sziasztok!

Szilvus
21+5
szilvus
 
 


Andi
most olvastalakKép Időpont tökéletes, de szerintem az épületen BELÜL találkozzunk, tekintettel a hideg időre. Azért majd beszéljünkKép Az oldalfekvést picifiam is rühelli, gondolom azért, mert olyankor szegény jól összenyomódik...Állandóan reklamál, amint valamelyik oldalamra fordulok. Háton pedig nem tudok aludni, igy aztán kb. 5-6 hete nagyon sz..rul alszom, s korán kelekKép Gyomorsav nagyon kellemetlen lehet. Erre is ajánlottak a lányok már valamit, olvasd visszaKép

Karmen
Nekem is hátul tapad a lepény. Ez az oka, hogy jó korán és fokozottabban érezzük a rúgkapálásokatKép

Most már tényleg lépek.

Puszi Mindenkinek!

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok,

Szilvus,
szerintem ez a sminkeléses dolog elég nagy hülyeség. Ki volt az az okos, aki ilyenekkel traktál? Bár nem értek hozzá, da akkor minden kismami felhagyhat a tusfürdők és testápolók használatával is, persze a samponnal is. Vsz. mindegyikben van vmilyen kemikália. Hihetetlen, hogy miket ki nem találnak.

Én pl. több mint tíz éve nem szívesen lépek ki az utcára smink nélkül (azért, néha előfordul, de igen ritkán). Amit mindennap használok az a korrektor a púder, szemhéjfesték és szempillafesték. Nem hiszem, hogy ezzel ártanék a babának.
Ja, és nekem nem néhány ősz hajszálam van, hanem nagyon sok. Az elsp szálak még gimnazista koromban jelentek meg. Huszonévesen meg mégsem rohangálhat az ember mákos hajjal.

Lepény nekem is a hátsó falon tapad, de még nem érzem a babát. Pedig annyira várom már !!!

Ti szoktatok kávét inni ? Én bevallom, naponta megiszom egy tejeskávét. De szerintem ez sem árthat, és a vérnyomásom talán egy kicsit feljebb megy tőle reggelente.

Mariann 17+1
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Szilvus, Kitty és Pumukli!
Nagyon köszönöm a szíves fogadtatást, tényleg jól esik... Igyekszem minél gyakrabban jönni, bár ez nem mindig lehetséges, mert az otthoni net elég drága, a suliban pedig általában telt ház van. Van egyébként köztetek valaki, aki tanul még? Láttam, hogy beszélgettetek a GYES-ről és a többi juttatásról. Vajon én teljesen más eset vagyok amiatt, hogy suliba járok, vagy rám is ugyanúgy vonatkozik minden?

Eszty!
Igen, én is a Margitba járok terhesgondozásra. Eddig még csak egy vér- és vizeletvizsgálaton voltam, egy ultrahangon, és múlt héten a terheléses cukor vizsgálaton. Ez utóbbi eredményét nem tudom, a többi szerencsére jó lett. Bár az ultrahangon anno azt mondták, hogy a szokásoshoz képest kisebb egy kicsit a baba (akkor volt 11 hetes és 4 napos és emellé 47 mm), de ezt még bőven behozhatja.
Eléggé összetett esetnek tituláltak anno, mikor a meddőséget megállapították. A Pálffyhoz jártam akkoriban, és négy dolgot is felhozott ennek alátámasztására. Úgy látszik nem volt elég körültekintő és túl hamar feladta a dolgot. Most Kedvesemmel mindketten nagyon boldogok vagyunk, az elején el sem akaruk hinni a jóhírt.
Most már végképp eldöntöttem, hogy lecserélem a Sávait. Benéztem itt a társalgóba a kórházas topikba is, és nagyon rossz véleménnyel voltak róla a margitosok. Mindenki a Sztanyik dokit ajánlja vagy a Sóvágót. Most megpróbálok valamelyikhez bekerülni, de állítólag nagyon nehéz, mert sokan járnak hozzájuk. Igaz ez?

Karmen!
Tényleg Neked is azt mondták az orvosok, hogy nem lehet gyereked? Néha azért jó, hogy ők is tévednek, csak ezek után nehezebben bízik meg bennük az ember - legalábbis én. Nekem 4 - állítólag - nyomós érvvel támasztották alá a dolgot, aztán a természet mégiscsak figgyet hányt az egészre! Szerencsére! És Neked semmilyen komplikáció vagy rizikó nem merült fel amiatt, hogy előtte ezt diagnosztizálták? Elküldtek például genetikai vizsgálatra? Bevallom őszintén, hogy nem tudom ez mit takar, és hogy végzik. Meg főleg azt, hogy kin. Ezen csak azok esnek át, akiknél felmerülhet valami probléma vagy mindenkinél megcsinálják előbb-utóbb?
Én például nyáron voltam külföldön és szednem kellett malária ellen gyógyszert, ami mellett viszont nem ajánlatos teherbe esni, mert komoly mellékhatásai lehetnek. Elmondtam a dokinak, de nem küldött le genetikára, pedig a védőnők azt mondták, hogy ilyenkor szükséges. Remélem az új dokim pótolja ezt.

Puszi mindenkinek!
Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én egy 21 hetes kismama vagyok. A "kisfiam" (a doki szerint az) nagyon mozgékony, de akkor vagyok nyugodt ha jó sokszor érzem. Nagyon örültem hogy rátok találtam. Sokszor érzem magam bizonytalannak, s ilyenkor jó lenne néhány "túlélő" tapasztalata. Első gyermekemet várom, így nincs viszonyítási alapom.
Azt olvastam h ennyi idős terhesen ti csak 5-6 kg-t híztatok. Hááát, én már a kilencedik plussz kg-nál tartok, de a környezetem szerint csak a hasamon látszik. Az viszont jó nagy. Szoktak tippelni, hogy decemberben fogok szülni, néhányan ikrekre gyanakszanak, de a doki szerint minden eredményem normális (baba mérete, súlya, maggzatvíz mennyisége, AFP... minden). Mi a véleményetek a dologról? 50kg voltam, amikor teherbe estem, most 59 vagyok.

Más: Ti dolgoztok még? Meddig szeretnétek? Én szívesebben lennék inkább otthon, de félek h lassabban telne az idő, s egy idő után depis lennék a sok egyedülléttől. Ti hogy éltétek, élitek ezt meg?

Végül: Nektek is be szokott keményedni a pocitok ott alul? Pl. lépcsőzésnél v sietségnél? Milyen mennyiségben normális ez?

Ennyi sok kérdés eszembe jutott kapásból, s ez még csak a kezdet. Remélem befogadtok engem is!

Puszi: Nita
nitus
 
 


Andi, Szilvi!
Én is megyek az előadásra, szivesen találkoznék veletek!
Szilvi!
Nekem is ugyanazt kell szednem mint neked és vitamint nem. A terhességem elején még megkérdeztem, hogy ne szedjek valami vitamint, de azt mondta a doki, hogy nem kell most még van rengeteg gyümölcs, zöldésg, azokat egyem. Pedig ezeket nem is eszem olyan nagyon szivesen, de most már a vitaminforrásokból is kevesebb van.
darla
 
 


Sziasztok lanyok!

Na, megjottem. Az ujboli AFP ertekem 0,7 lett, viszont a BcHG-m csokkent. Ultrahangra eleg hamar bejutottam, szinte semmit sem vartam. Viszont a doki nem volt piskota. Nem tudom, hogy ki az, aki ismeri a Margitban a Pallfy doktort, de nagyon lazan es morcosan vizsgalt meg. De a lenyeg, hogy mindent rendben valalt, elvaltozast most sem lattak. Ja, es most megmutatta magat a pici, ugy nez ki, hogy kisfiunk lesz. Kép Hogy a doki szavaival eljek: pocsos. Kép

Brigi,
en nem jelentkeztem be a Sztanyikhoz, egyszercsak odamentem hozza. Ugyan azt meg nem beszeltuk meg konkretan, hogy nala akarok szulni, de nem hiszem, hogy gond lenne.
Amint olvastam, teged is hamar megvizsgalt a Palffy, mint ma engem. Nem tudom, hogy miert kell sietni, nem er ra?

Nita,
koszontelek kozottunk. En tapasztalatokat nem nagyon tudok mondani, mert fiatalabb vagyok nalad, de a tobbiek biztos. En dolgozom meg es januar kozepeig terveztem. Szerintem ha minden eredmenyed normalis, akkor folosleges azon izgulnod, hogy miert szedtel mar fel 9 kg-ot. A lenyeg, hogy minden rendben van.

Eszty 19+2
eszty
 
 


Rendszer-leállás van nálunk, "tökjó", most szállt el egy 1 oldalas angol levelem, "hurrá". Szerencsére, valami okból kifolyólag a net megyKép

Darla
Remek! 5:45 - 5:50 között találkozó a Podmaniczky úti MÁV Kórház bejárat, az épületen belül a hideg miatt. (06/30 960 4775 ha bármi vanKép Andival már leegyeztettük. Én szürke gatya, beige kapucnis kabátban leszek.
Már hogy lenne kevesebb vitaminforrás! Ott a finom narancs, mandarin, a grape-fruit, a kiwi, alma mindig van, még körtét is lehet kapni. Kép Tessék azokat enni!Kép

Mariann
Na, én is úgy gondolom, a kence hozzám tartozik. Azt hiszem, hogy a jó minőségű kozmetikumok nem árthatnak. Amikor festetlenül jöttem be a m.helyre megkérdezték szabin vagyok-e. Kép
Kávét nem iszom, nem bírom meginni a baba óta. Viszont a reggelhez hozzátartozik egy nagy vödör tejeskávé barnacukorral (2,5 dl tej, csipetnyi kávé csak a szine miattKép )

Nita
Dejó, istenke hozott közöttünk, örülök, hogy idetaláltál! Kép Gratulálok a 21. hetes kisfiadhoz, igy már ketten vagyunk "fiúsak" a sok-sok szép kislány közöttKép Szerintem tökmindegy mennyit hízol (bizonyos kereteken belül), ha a lábad, a gerinced birja és az egészségi állapotod, leleteid nem romlanak. Az 59 kg egyáltalán nem sok, bár nem tudom milyen magasság társul hozzá.
Állítólag normális, ha nem sokszor és túlzottan keményedik (javítsatok ki, ha nem igy van). Nekem pl. nem szokott. De olyankor egyszerűen vizszintbe kell helyezkedni, akkor ellazul a méh.
Addig dolgozz ameddig jólesikKép Nem leszel depis, mert ott az internet, a TV a rádió, a napilapok, a telefon és a jóbarátok, akik úgyis rácsörögnek a "szegény otthonülő" kismamiraKép Aztán a baba közeledtével rengeteg mindent kell vásárolni, berendezni a szobáját, stb. Kép

Asszem beindult a rendszer...

Sziasztok,
Szilvus
21+5
szilvus
 
 


Eszty,
gratu a kukucoshozKép! Meg a jó UH-hoz persze.

ps. karácsonyikajás doc-ot nagyon köszi, elmentettemKép

pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Meg volt a vérvétel, jól szét ment a vénám úgy vették le a vért, bedagadt a karom, most kék lila. Mindegy az a lényeg hogy a cukor jó lett. A terhelés utáni 5,8 lett. Viszont a hemoglobin most még alacsonyabb mint volt, lehet hogy ez a maltofer nem is használ rendesen régen a tardiferon folt szedtem az jó volt.
A vizeletemben pedig találtak fehérvérsejtet, és vörösvérsejtet, meg valami LHS-t. Az utobbit nem tudjátok véletlenül hogy micsida?

Nita, Brigi üdv közöttünk, gratulálok a pocaklakóhoz.

VAn a profilomban új kép, ha van kedvetek nézzétek meg.

Gabi
23+0

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Nita!

Örülök, hogy van még egy kezdő a "csapatban"! Én is csak tegnap csatlakoztam ide, de már most élvezem Kép.
Hát, az étvágyam nekem is említésre méltó, és sajnos én mindig hízásra hajlamos voltam Kép. Így a 14 héten 4 kiló plusznál tartok, ami nem túl veszélyes, de azért igyekszem mostanában visszafogni magam. Mondjuk az emésztésem pocsék, biztosan ez is hozzájárul, hogy egyre jobban feszít a nadrág. Ráadásul állandóan fel vagyok fújódva. Vettem a drogériában kifejezetten kismamáknak kifejlesztett csodaport (egy pici üveg volt 1000 forint), de hajszálnyit sem segített. A kefír vált be eddig legjobban.
Én ugyan nem dolgozom még, hanem tanulok, de már alig várom, hogy vége legyen a félévnek Kép. Valahogy kevésbé tudok koncentrálni, mint eddig. Szerintem a sok vizsgálat sok időt felemészt, meg ilyenkor az ember hódolhat a régen félretett hobbiknak! Én már várom az otthonlétet!

Eszty!
Képzeld el, a kórházak topikban rengeteg rossz hír terjengett a Sávairól, mindenki kibeszélte. Volt egy elég komoly sztori is közöttük, egy kismama a barátnője történetét mesélte el, aki elveszítette az ikreit a Sávai miatt. Ez a doki valami látnoki képességekkel rendelkezhet, mert pont most jött fel a babanetre, és elolvasta az üzeneteket. Hát, elég ideges és felháborott lett, ha érdekel olvasd el mindenképpen.
26-án elmegyek a Sóvágó rendelésére, meglátom mit szól hozzám. A Sztanyik doki egyébként mikor rendel?
A Pálffy mindig ilyen mogorva. Azért volt ő a nőgyógyászom, mert anyukám nála szült engem, és őt ajánlotta. Nem tudom, hogy régen is ilyen volt vagy csak most változott meg, de számomra nem volt megnyerő a fickó. Viszont a fiús mamákat szereti (kicsit soviniszta Kép).

Jó éjt mindenkinek!

Brigi (13+5)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Brigi, Nita!
Üdv köztünk! Ha szeretnétek bekerülni a táblicskuba, kérlek adjátok meg szépen sorban az adatokat, és beteszlek benneteket, jó?
A súlyotok miatt ne aggódjatok. Akik normál testalkatúak voltak a terhesség előtt, azok általában többet, vagyis nem többet, csak gyorsabban híznak. Úgyhogy semmi pánik.

Képzeljétek csajok miket tudtam meg a szülés előkészítőn. Ma az életmódról volt szó.
Pl., hogy gyümölcsöt a fő étkezések (reggeli, ebéd, vacsi) után 2 órával kell enni, és úgy, hogy a következő étkezésig is teljen el legalább 1-2 óra. Ugyanis ha valaki rögtön főétkezés után eszik gyümit, az sokkal gyorsabban és többet fog hízni. Szóval mindennek megvan a maga ideje.
Nekem most a cukor miatt ugye tartani kell az erős diétát, és a napi ötszöri étkezést, de minden esetben ez lenne a fontos.
A másik, hogy a vas felszívódását pl. a tea (bármilyen, a gyümölcs is) gátolja. A C-vitamin segíti, a tea gátolja. Ezért sem ajánlatos a tea fogyasztás, főleg olyankor, amikor magas vas tartalmú ételeket eszik az ember, vagy vas tablettát.
Ha még megtudok valami érdekeset, akkor megírom, ha nem fárasztalak benneteket vele.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Nita!

Én jelenleg itthon vagyok GYED-n a 20 hónapos kislányommal, így "csak" azt tudom elmondani, amit a Domival való terhességem alatt éltem át. Vele 2002 február 14-re voltam kiírva, és dec 31-ig dolgoztam (iroda). Én nagyon élveztem terhesen bejárni. Alapjában véve egy igen nyüzsgő alak vagyok, így valószínűleg nem bírtam volna ki otthon. Szerintem mindenki addig dolgozzon, amíg nem érzi terhesnek a bejárást, viszont az első ilyen gondalata után irány a háziorvos és a betegállomány. Az, hogy keményszik a pocak alja, elvileg nem gond, nekem is elég sűrün előfordult, a doki bácsi csak annyit mondott rá, hogy megeröltetés, ilyenkor pihenjek egy keveset, meg hogy felkészül a méh a szülésre. Én speciel a 30 héttől éreztem a jóslófájásokat(!!!), amire szintén azt mondták, hogy no para, csak a méhem gyakorlatozik... Még jó hogy joslófájásnak hívják, hisz így nekem majd 12 héten keresztül jósolgatott! Kép( A kislányom a kiírás ellenére febr 14 helyett febr 27-n született meg, megindított szülés, két napi vajúdás , néhány tolófájás után : császárral.)Ha érdekel a kiscsajszi megnézheted itt:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1068
http://babanet.hu/album/main.php?album=1087

ő pedig a kistestvér:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1148

Kérlek szorítsatok nekem, holnap megyek AFP-re. Nektek mennyi idő alatt volt meg az eredmény?

Üdv

Erika<!--attachment: Optimizmus-43993.unk*attachment_icon.gif*application/octet-stream*91.6*m%e1t%f3l+mindenki+legyen+optimista%21%21%21*Optimizmus%2edoc --><center><pre>
Képmától mindenki legyen optimista!!!
Optimizmus.doc (91.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
goczane
 
 


Bogi!

Köszi, hogy megírsz ilyen okos dolgokat. A fene se tudta, hogy ebéd után megeve a gyümölcs hízlalóbb, mint rá 2 órával. Ma már meg is próbálom ezt betartani, ugyanis kezdek elszállni a súlyommal.

Gabi!

Örülök,hogy jó lett a cukrod, de az amit kérdeztél arról nem is hallottam soha. Hátha valaki tudja a csajok közül. Amúgy cukorterhelés után nekem is olyan lett a karom, mint egy narkósnak. Pár nap és elmúlik.

Kitty
(27+2)
kitty123
 
 


Gabi!

Most néztem a profilodban a képet, hát szép nagy pocid van a 23.héthez képest. Szerintem az enyém is kb.ekkora, pedig 1 hónappal előrébb vagyok.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Beszéltem a dokimmal, azt mondta hogy laphámsejt és az nem kóros. Viszont a hemoglobinra azt mondta hogy ha 100 alá megy akkor injekciót kell adni. Most ugye 109. Hát remélem nem kerül rá sor.
A vas tablettát a tej kávé is közömbösíti, ezzel sem szabad bevenni.
Én eddig 5-6 kg-nál járok. és a has körfogatom 93,5 cm.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szisztok!

Gabi,
nem semmi, hogy mekkora pocid van. Én még csak a 19. hétben vagyok, de elég picinek tartom hozzád képest a pocakom. Kép
Elméletileg az LHS üledéket jelent, amire azt írják, hogy meg kell ismételni. Ezt olvastam a neten.

Brigi,
egy picit kellemetlen lehetett, hogy a doki pont fent volt a neten és elolvasta a hozzászólásokat. De hát magának köszönheti, hiszen senki nem mondja neki, hogy legyen olyan, amilyen! KépKép Sztanyik doktor úr minden pénteken renden 13:30-ig. Én tegnap bementem a magánrendelőjébe, hogy nézze meg a felvételt, eredményt és nagyon kedvesen fogadott. Ahhoz képest, hogy Pálffy a fiús mamákat szereti, hozzám egy csöppet sem volt kedves. De hát mindegy, mertnem ő az orvosom. A vizsgálatban meg az volt a fontos, hogy egészséges és nincs semmi rendellenessége.

Erika,
énnekem 1 hét alatt volt kész az AFP eredményem, amivel rögtön mehettem (még aznap) uh-ra.

A férjem közölte, hogy nem hajlandó elfogadni a doktor "diagnózisát", miszerint fiú, mert szerinte túl gyorsan vizsgált. Olyan aranyos, még mindig reménykedik benne, hogy kislány lesz inkább mint kisfiú. De mondtam neki, hogy hamarabb nézik a kislányt kisfiúnak. Igazam van?

Kérdés: lehet terhesség alatt kólát inni? Bármelyikre gondolok. (light, vanilia, sima)

Eszty 19+3
eszty
 
 


Eszty!

Igen lehet kólát inni, ugyanúgy mint kávét. ha kívánod miért ne !(persze nem literszámra)
nem tudom Ti, hogy vagytok vele, de szerintem egy terhes bármit ehet és ihat ha megkívánja, de persze csak mértékkel. Én ezt az elvet követtem az első terhességnél, és most is, nekem bevált. szerintem az ember szervezete tisztában van azzal, hogy mire van szüksége, olyat úgysem kíván meg senki ami ártalmas. Én speciel annak ellenére, hogy nem szeretem a kólát, terhesen szabályszerűen néha majd megvadulok érte!! (olyan szinten nem szoktam amúgy inni normál állapotomban, hogy még a szénsavas üdítőket sem szeretem. Amióta terhes vagyok rosszul vagyok viszont a kávé szagától, és inkább kólát iszom helyette aha a szervezetem egy koffein uán áhitozik...

hajfestésre visszatérve:
Az első terhességem alatt az első 3 hónapot kivéve, végig festettem a hajam (ráadásul szőkére)és semmi gond nem volt. Én ugyan nem kérdeztem meg a védőnőt, de a doki bácsit igen. A válasz az olt a terhesség nem betegség, nem kell egy nőnek igénytelennek látszani azért mert terhes.
Így tegnap a változatosság kedvéért befestettem végre a hajam, hiszen bőven lejárt az első 3 hónap.

A védőnőröl jut eszembe. Többszörös anyukák valószínüleg tapasztalták már (mint pl én), hogy a védőnői jótanács nagyon sok esetben szöges ellentéte annak, mint amit a gyermekorvos mond. Erre igen jó példa a szoptatás, ésaz újszülöttkor. Nálunk semmiben sem egyezett meg a két vélemény, tanács, így a saját kútfőmből voltam kénytelen kitalálni, hogy vajon a babácskának mi a jó. (ezek után én nem is erőltetem annyira ezt a védőnői dolgot. Biztos nagyon hasznos hogy vannak, de miután kötelező, és nincs választási lehetőség, teljesen elveszti a jelentősségét. pl. ha nekem nem szimpi nem hagyhatom ott, ha eén nem vagyok neki az, akár még rossz véleményezést is írhat- ld. 1. látogatás alklmával a családlátogatása, ami feltétele a koraszülött babák hazaengedésének...)

Voltam ma AFP-n, lelet csak 2-3 hét múlva megy a doki bácsihoz, és nekem kell utánaérdeklődni. Ez még nagyon sok idő!

üdv

Erika
goczane
 
 


Erika,
én sem igazán iszom szénsavasat, nem kívánom. Csak az utóbbi időben jött rám, hogy igyak hol narancsot, hol kólát. Én kávét nem iszom, mert továbbra sem kívánom, tehát a koffein bevitele max. kólával megy. Kép
Énnekem úgy volt, hogy kedden levették és jövőhéten meg mentem az eredményért, illetve uh-ra. A Margitban ezek szerint így csinálják.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok,

ma reggel voltam védőnőnél, pont mára lett meg az AFP-m eredménye 2,0 MOM. Kicsit megijedtem, de utánanéztem a neten és megnyugodtam.
Hétfőn megyek genetikai UH-ra, remélem megtudom végre lány vagy fiú a pocaklakó.

Szénsavasat én sem nagyon tudok inni. Régen azt az ásványvizet szerettem, ami tele volt szénsavval (pl. Margitszigeti), most meg már 3 hónapja mentese iszom. Kóát is csak 1 hónapban egyszer azóta. A mai pizzához azért rendeltem 1 dobozos Coca-Colát. Adjunk a kalóriáknak ! Kép
Bár eddig mindösszesen 1 kg-ot híztam, ami ugye nem sok.

Erika,
érdekes, nekem pont 1 hét alatt meglett az AFp eredménye. Múlt csütörtökön voltam vérvételen, és ma már védőnéninél volt a lelet.

Mariann (17+2)
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Bogi!

Köszönöm az üdvözlést és a lehetőséget a táblába kerülésre. Kicsit irígykedve néztem is a múltkor, hogy milyen szép, szóval én kihasználnám a felajánlástKép). Írom az adatokat:
23 éves vagyok (igazából csak januárban leszek, Budapesten lakom, a Margit kórházban fogok szülni és ha minden jól megy akkor május 14-én. Most 13 hetes és hat napos a pocaklakóm, még nem tudom tehát, hogy fiú vagy lány. (Egyébként valahogy olyan biztos vagyok benne, hogy kislány lesz!)Ha fiú, akkor Hunornak fogják hívni, ha lány, akkor Lucának. Ő az első kisbabám. Azt hiszem minden megvolt. Előre is köszönöm Kép.

Kicsit elkezdtem aggódni tegnap az alhasi fájdalmaim miatt. Tudom, hogy a görcsök és enyhe fájások ilyenkor normálisak, de nekem kb. egy hete ugyanazon a ponton folyamatosan fáj a hasam jobb oldala. Olyan érzés, mint mikor beszorul a levegő, és emiatt szúr. Volt valakinek hasonló tapasztalata?
A másik kérdésem az lenne, hogy a különféle vitaminokat nektek az orvos vagy a védőnő ajánlotta, vagy magatoktól kezdtétek szedni őket? Nekem semmit nem mondtak eddig az ilyenekről, de nem akarom, hogy valamiben hiányt szenvedjen a szervezetem. Próbálok nagyon egészséges dolgokat kajálni, de például nem tudom, hogy ezért mert vegetáriánus vagyok már jó ideje, nem kellene esetleg valamit mesterséges úton is pótolnom.

Puszi!
Brigi (13+6)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok,

Andi kórházban van reggel óta, reggel nagyon begörcsölt a pocakja, most magnézium-infúziót kap csepegtetve, majd egy újabbat később gyorsabb adagokban. Beszéltem Vele, baba és Ő is jól vannak , remélhetőleg 1-2 nap és hazaengedik.

Nagyon vacak napom van, most képtelen vagyok mást írni.

Begépelem a tegnapi MÁV kórházos előadás anyagát (ami nagyon jó volt, Andinak is jobb lett a véleménye Harsányi dr-ról, Ő tartotta az előadást). Szóval ha kész és érdekel Benneteket majd ideteszem doksiban, jó? A téma az uccsó 2 hónap, a vajúdás és a szülés volt.

Sziasztok,
Szilvus
21+6

Azért egy bágyadt mosolyt ideszúrok Kép
szilvus
 
 


Szilvus,
ha beszélsz Andival, akkor jobbulást kívánok neki, nekik!

Brigi,
énnekem egyikük sem ajánlott semmit. A dokimat kérdeztem meg, hogy nem kéne-e szednem vitamint, de azt mondta, hogy vas tablettán kívül egyenlőre mást nem. Így én nem kezdtem el önkényesen, majd nov. végén megyek újra, akkor megkérdezem megint.

Eszty
eszty
 
 


Szegény Andi! De tegnap még nem is volt semmi baja. Szilvi , ha bármi új infod van róla, irjad meg!
darla
 
 


Brigi! Nekem volt 2x endometriozis miatt mütét, majd mindig fél év hormonkezelés. Voltunk genetikusnál is, ott nem volt gond. Nekem elzárodtak a petevezetöim, férjemnek meg csak 1-2 millió volt a spermaszáma (20 millió alatt már lombik kell). Ja és volt 3 sikertelen lombik, amit nem tudtunk anyagi okokból folytatni. Több orvos is mondta, hogy spontán ne is reménykedjünk. Akartam mütétet, hátha megnyilik a petevezetö, azt is többen eltanácsolták.
Persze tudtam vannak csodák, de megvallom azért én se hittem benne hogy spontán még lehet. A lombikban biztam. A genetikát én kértem a nödokitól, hogy ha már várni kell a hormonkezelések miatt fél évet, nem lehetne-e. Ö irta meg a beutalót, szerintem maguktól nemigen a
adják.

Gabi! nekem most a sok dió rendbetette a vérképemet. Elötte nekem is beigérték a vastablettát.

Andiéknak jobbulást!!

Eszty! én imádom a kolát, de terhesség alatt semmilyen szénsavasat nem iszok, mert nagyon felfújt. Igy hamar elhagytam ezeket.
Helyette sok teát iszok. Én nem szoktam kávézni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szaisztok!

Andinak jobbulást kívánok, remélem mihamarabb otthon lehet újra.

Kólat még nem ittam a terhességem alatt,előtte sem szoktam. Viszont a reggelemet nem tudom indítani egy jó tejszínhabos kávé nélkül.A védőnő szerint még jót is tesz a vérnyomásomnak.

Majd még jövök, tanulni kell a nagylányommal egy kicsit, mert holnap magyarból írnak.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Húúúúúú amiket itt olvasok: tejszínhab, kóla... Nekem meg csak csorog a nyálam Kép Kép

Brigi!
Gyártom a táblicskut. Holnap felteszem az újat.

Karmen!
A teával is azért óvatosan. Főleg azt írod sok teát. Még nem terhesen SEM EGÉSZSÉGES a sok tea (a tévhittel ellentétben)! És ezt nemcsak a vas felszívódása miatt mondom, hanem úgy egyáltalán. És ebbe sajnos a gyümölcsteák (ami igazi gyümölcsből készült is) is beletartoznak. Szóval csak óvatosan.

Brigi!
A vegetarianizmus sajnos nem igazán használ a terhességnek, de ha mondjuk tojást, és tejterméket eszel, akkor annyira nem vészes. Itt Győrben majdnem minden orvos ajánlja a vitamint. Én Elevitet szedek.

LÁNYOK!
Még néhány hasznos info a vitamin készítményekről.
Nálunk az Elevit és a Materna terjedt el jobban. Mint megtudtam, a mi kórházunk azért az Elevitet ajánlja, mert az európai készítmény, míg a Materna amerikai. Az Elevitet úgy kísérletezték ki, hogy az európai étrendeket, étkezési szokásokat vették alapul, tehát ebben mindenből annyi van, amennyi a nálunk fogyasztott élelmiszerek mellett kiegészíti a táplálkozást. (És nem kapnak részesedést a gyógyszergyártó cégtől Kép )

A másik tévhit, hogy nagyobb babák születnek. Ez sem igaz!!!

Gabi!
Nekem 96 a HGB-m. Akkor injekciót kéne kapnom? Kész szerencsétlenség, hogy a dokim 2 hét szabin van. Bár a jövő héten már lesz. Mennyi macera van...

Na puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: