Új privát üzeneted érkezett!

Közben az őszi topikban olvastam a választ a kérdésemre Mea.Kép
Lívi egy banánt és egy almát simán betol délután (ezt arra írom, hogy 1 banán után még kért tápi Lívikéd.)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!Kép

Köszi a gyors választKép

Akkor megnyugodtamKép

Megpróbálom kiváltani már a hamikat napközben.

Lívike nagyon édiKépKépKép
Mindkét LívinkKép

Mea
mea
 
 


Mea,
Igaza van Gabuskának, nem sok az. Dávidom másfélszer ennyit eszik pont Kép És mióta ennyit eszik, vagyis kajánként kb. 3 decit, alig hízott...

Gyönyörűek a babák Kép Olyan jó képeket nézegetni, még, még KépKép
pankata
 
 

 
 

Megnéztem a lánykát a másik topikban, még mindig azt állítom, hogy egyáltalán nem dundi! Egyébként van aki ezt mondja? Csak azért kérdem, mert sokszor szóbahozod.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mea, szerintem sem eteted túl.

Bárcsak ilyen gondom lenne nekem isKép.

Emi meg alig eszik.
Ma eddig 6-szor evett, átlagban 100 grammokat.Még 1 etetés van.

Sokszor kész kínszenvedés az etetés, 50 gramm szopi után alig fogadja el a tápit, kilöki-behúzza-kilöki-behúzza az üveget, és így legurul még 50-70 gramm.

Összesen 700 gramm körül fogyaszt egy nap. általában 6 étkezésre, de ma pl. 7 evésre fog kijönni, mert kelt éjjel fél 4-kor is.

Kb. felesben tápi és tej. Talán picit több most a táp, mert a fejt tejet nem fogadja el mindig.

Gyarapszik, de egyre lassabban.
Most pl. 14 dekát hízott múlt hét óta.

De nem kell neki több kaja.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mea!

Sztem se lehet túletetni egy babát, mert Zita pl kilöki a nyelvével a cumit, ha már nem kell.
Nem tudom, mi van vele, de már több, mint egy hete kihagyja a délutáni kaját, délelőtti meg sose volt. Most így kajál:
1/2 9: 180ml Sinlac
1/2 1: 180ml Mildibé
1/2 8: 180ml -"-
23h: 120ml -"-
ez össz 660ml. Ez elég?

Gabuska, végre tettél fel képet Líviről! Olyan, mintha körbe ki lenne borotválva a haja. Kép Nagyon édi!
Lackó és Emike is nagyon helyesek!
Vendég
 


Köszönöm a válaszokatKép
Megnyugodtam.

Mea
mea
 
 


Tünde,
tegnap óta Lívi is kap Sinlacot. Kiskanállal. Te hogy adod?

Teszek még képet. (Vigyázzatok, mert ha beindulok...)
Nagypapával (apai)
Kép
??????
Kép
Nyuszimacival (tényleg, szerintetek ez az izé nyúl vagy maci?)
Kép
Kifigyeli az sms-emet
Kép
És végül a nagy szerelem, a cica
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Nagyon arik vagytok :D Mi is sinlac-ot eszünk,de mi nem kanállal mert tápszer helyett esszük. Kanálall tejberizspépet adok neki.

Uxi!
Milyen tápszert esztek? Nem lehet hogy nem izlik neki?

Angi+LAckó

Kép
Kép
gangi
 
 


Gabuska!

A maciknak nincs nagy füle, úgyhogy szerintem inkább nyuszi.

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi,
köszi szépen!
Az zavart meg a Sinlacnál, hogy elég híg, viszont a dobozon tányérral van rajzolva az elkészítés.
Nekünk azért írta fel a doki, hogy ezzel adjam a főzit (vagy magában), mert nagyon sokat kakil és 2 hete nem hízik Lívi.
Aha, a füle nyuszi, a pofája meg a teste viszont macira hasonlít. (Ugye milyen érdekfeszítő témáim vannak?Kép)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gangi, Humana HA 1-et eszik.
De nem biztos, hogy azzal van baj, mert este eszi, délelőtt meg a fejt tej sem kell.

Mi az a Sinlac?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
a Sinlac olyasmi mint a tápszer csak egy kicsit pépesebb (rizs alapú), tápi helyett vagy zöldséggel-gyümölccsel lehet adni és felnőttek is kajálják.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


írta valaki korábban, hogy az Aventes üvegre Chicco cumit tesz, mert az latex.

Azt lehet mikróban sterilizálni?

Vettem egy Nukot (ami, mint utólag kiderült elég béna), de azt nem lehet mikrózni, így nem használjuk.

Lehet, hogy ezt Sinlacot hívták régen rizsnyáknak?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Mi is a Humana Ha-t ettük és nekem se nagyon ette csak amikor már nagyon éhes volt rákérdeztem a dokira, hogy nem lehet hoyg nem izlik neki? Erre írta fel a Sinlac-ot azt meg nyakalja. Mindez 3-3 és fél hónaposan volt. A védőnő is azt mondta hogy ilyenkor már kialakul az hogy érzik az ízeket. Kérdezd meg a dokit.

Kép
Kép
gangi
 
 


Uxi!

Sinlac
Jelleg: Táplálékfehérje iránti túlérzékenység kezelésére szolgáló, speciális - gyógyászati célra szánt - tápszer.

Fő jellemzők: Rizs- és szentjánoskenyérfa magcsíra-fehérje bázisú, növényi zsiradékot alacsonyabb, szénhidrátot (saccharose és keményítő) magasabb összmennyiségben, továbbá élelmi rostanyagokat tartalmaz, magas vastartalmú.

Egyéb sajátságok: Tehéntej- és szójafehérje-, valamint gluten- és lactose-mentes, K1-vitamint nem tartalmaz, emelt Ca-, I- és Zn-tartalmú. Fehérjéi alacsony allergenitásúak.

Javallatok: Tehéntej- vagy/és szójafehérje iránti, továbbá táplálékfehérje iránti multiplex - esetleg lactose intolerantiával is társult - túlérzékenység, lactose intolerantia, ilyen hátterű postenteritises syndroma, allergen-eliminatiós diéta, tehéntejfehérje iránti túlérzékenység kialakulásának megelőzése egészséges csecsemőknél anyatej hiánya esetén allergiát illető, terhelő anamnesticus családi rizikótényezők fennállásakor.

Alkalmazási meghatározások: 4 hónapos életkor feletti csecsemők, gyermekek, felnőttek naponta 1-2-szeri kiegészítő táplálása.
[size=-2]forrás: Pharmindex[/size]

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Gabuska!
Na ja, én is néztem a tányért a dobozon, aztán meg csodálkoztam a kikevert tápi állagán. Én nagyobb lyukú cumival adom, mert amin a tejes tápi átmegy, azon a Sinlac nem.
Zitának most sokkal szebb a bőre, csak nem tudom, mitől. Ugyanis kaptunk rossmannos popsitörlőt, elég erős volt az illata. Este a nyakát is azzal töröltem át, nem volt kedvem vattázni. Egy hete kivágtam a kukába, nem kenem testápolóval sem. Majd megemlítem a dokinak, esedékes lenne az oltás, csak az anyja lusta elvinni. Kép
Egyébként a doki aggódott, megeszi-e majd a Sinlacot, de nyakalja, nagyon bejön Zitának!
Hát igen, nem egyértelmű, nyuszi-maci. Kép
Vendég
 


Gabuska!Kép

Tök édik vagytok Kép
És Te meg nagyon csiniKép

Mea
mea
 
 


Zita, köszi!

Akkor ez valami tápszerféle, de felnőttek is ihatják "tejként"?

FelnőttápszerKép.

Gangi, megkérdeztem a dokit, de azt mondta, minden tápi rossz ízű. Ne váltsunk, inkább kezdjem a hozzátáplálást, és előbb-utóbb kiváltódik a tápszer.

Hát, nem tudom.
Még megvárom a dokit, és megkérdezem még egyszer. Ha más tápot enne, inkább várnék még a többi étellel.

Nekem nem totál egyértelmű még mindig, hogy nem ízlik neki, mert délelőtt még a lefejt tej sem kell.

Napok óta megszívjuk, ki kell önteni 40-60 gramm tejet, mert hiába melegítem, nem kell, csak 20 gramm belőle. Újramelegíteni meg nem lehet.

Ha meg csak 20-at melegítek, úgy csinál, mintha még kéne, ekkor megmelegítemm a maradékot, egyet szippant, és nem kell több.

Lehet, hogy jobb lenne inkább lefagyasztani, és ha összegyűlik 130 gramm kb 2 nap alatt, akkor este azt adni tápi helyett.

Vagy később belerakni a főzelékébe.

Uxi
Emi 13+4

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Nem lehet, hogy Emike egyszerűen nem akar enni délben?
Mint már írtam, Zita is elhagyta a délutáni kaját, hiába próbálkoztam, nem kell neki. Az első napokban én se akartam hinni a szememnek.
Igen, a Sinlac is tápszer, csak nincs benne tej.
Vendég
 


Tünde, nem tudom.
Emi egész délelőtt rosszul eszik.

Általában eszik 6-7 között, majd 10 körül és 1 körül, átlagban 80-100 grammot.
van, hogy a délután 4 körüli etetéskor is csak ennyit kér, de általában ekkor eszik többet (160-180), este meg már csak 80-100-at.

Lehet, hogy ennyi az étvágya, ez nem baj, mert összességében eleget eszik.

Csak az a rettenet kínlódás ne lenne közben (szopik 50-80 között, de ha csak 50-et szopik, és láthatóan éhes, akkor is cirkusz van utána a tápival/fejt tejes pótlással. Éhes, mert látom rajta, de kilöködi a nyelvével. És sír hozzá.
Aztán van, hogy kér, adom - kilöki-kér
-adom- megeszi.

Teljesen kiszámíthatatlan.

Szóval nem azt értem rosszul evés alatt, hogy keveset, hanem azt, hogy azt is kínlódva.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Aha, értem.
Nekem anno azért adott a doki HA-s tápit, mert rossz íze van, és így szopizik a tápi mellett. Lehet, Nektek is ezért kell "szenvedni" a tápszerrel.
Mindenesetre elég Sz@r lehet mindkettőtöknek.

Jut eszembe, a szoptatási tanácsadó még mindig nem válaszolt az e-mail-emre!
Vendég
 


SziasztokKép

Már olvaslak titeket egy jó ideje, hisz kisfiam is őszi, szept. 5-ei születésű...
ÉS ha már ez volt a étma, így bátrabban jövök közétek, örökbefogadtuk NorisztKép
Dori_Bp!
Hidd el, akik így döntenek(általában) azok teljesen tudatosan nem nézik meg a babát.. Tudják, hogy még jobban fájna nekik, és az ő életükbe nem fér bele egy pici baba...
Jobb ez így az örökbefogadó anyukának is, hisz a baba velük veszi fel a kapcsolatot...
Nehéz dolog ez.
Kérlek titeket, bár nem írtatok ilyenről, de ne vessétek meg ezeket az ANYUKÁKAT!!!! Így csupa nagy betűvel! Anyábbak az anyáknál, higyjétek el...
Nem zsákban végzik ezek a babák, nem kidobva, nem a kórházban hagyottan ahonnan intézetbe kerülnek, majd talán 1 évesen örökbefogadhatják, de már akkorára nagyon sok lemaradása lesz nekik...
Szóval, a legjobb a babának, ha a kórházból a szüleihez kerül a baba, azokhoz akik már nagyon várják, sokszor sokkal jobban, mint mások...
Nekik ez a legjobb, a babának meg főleg!! És higyjétek el, hogy a baba ebből nem túl sokat érez!
Nekünk rossz ezt látni, de ha átgondolják/juk akkor megértjük, hogy tényleg ez így a jó...

Hogy miért is írtam le mindezt?
Mert a mi örökbeadónkat mindneki lenézte a kórházban, mint valami leprást, és nagyon nem tetszettKép( Még szólni sme szóltak hozzá... Miért? Mert életet adott (nem elvett), mert egy babának az életét boldoggá tette...

Nme írtatok ilyet, csak ha már ez volt a téma, fontosank szántam leírni, mert láttam, hogy sokan elítélik ezeket az anyákatKép((

Uxi:
Kisfiam is hasonlóképpen eszik... Vasárnap már 5 hónapos lesz, de az evés nem az erőssége... Ma éppen 6 kiló...
Pedig egész nap 6szor eszik(/160 ml), még csak délben eszik meg fél üveg bébiételt(gyümölcsöt) és este pár kanál tejbepépet az is HA, mint a tápszer (milupa milumil)...
Dr.nőnek én is említettem, hogy rosszul eszik, vagyis szakaszosan, egyzserre nem nagyon eszi meg az adagját, ellöki, játszik vele stb...
Próbáltam már "nevelni" hogy akkor nem adom neki tovább, de egy idő után éhes lesz ismét...
Kb: így eszik: 8-12-15-18-20-22
És egész éjszaka alszikKép és de. is, de ezen változtatunk hamarosan...

Tudom, hogy ez így nem jó, többet kellene enni gyümölcsökből, de nem nagyon hajlandó...
Dr.nő azt modnta, hogy ne erőltessem mert akkor rosszevő lesz...
És a HA tápszert ő sme engedi felváltatni... pedig neki már nem szabadna ilyen sokszor enni...
Viszont többet 1 alkalommal nem tudok adni neki...

Van valakinek ebben a korban ilyen tapasztalata??
Itt csak fantazstikus evésekről olvasok... Hál' Istennek egyébkéntKép

Köszi, hogy írhattam:
Napsugaracska és kisfia Norisz

Ui: egyébként ez a dolog engem nem nagyon zavar, ha így jó neki...Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Szia Napsugaracska Kép
Jó hogy köztünk vagy Kép
Tudom, mire gondolsz, én dolgoztam Gyermekotthonban és én is csak tisztelni tudom azokat az Anyukákat, akik a gyermeküknek a legjobbat akarják, vagyis hogy boldogan nőhessenek fel, megadják ehhez az esélyt Kép

Hát a mi Dávidunk 4x eszik, de jó sokat, szal ehhez nem tudok hozzászólni. De sztem nem gond, ha többször is eszik a baba, sőt én szerettem volna, ha legalább ötször kajcsizik, de nem megy...
és mennyivel született Norisz?
Jut az eszbe, ha megadod az adatait, beteszlek a tábliba Kép

Gabuska,
nagyon édik vagytok Kép Első unoka Livi?
Én is nyuszira szavaznék Kép

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Szia NApsugaracska.

Én a 2005/2006 téli babásokhoz írok alapból (meg az ősziekhez is, de oda kevesebbet).

Ott is van egy anyuka, Kelimóni, akinek örökbe fogadott babája van.
Õ ott volt a szülésnél is, és ugyanezeket írta, mint te a szülőanyáról.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Napsugaracska!

Én nem "nézem le" az örökbeadó anyákat, csak nekem, mint 2 gyermek ANYJA teljesen felfoghatatlan, hogy képes erre egy nő. Legyen az rossz családi körülmény, egyedülállóság, betegség, szegénység, egyszerűen akivel egyet testet-lelket alkotok 9 hónapig, majd megszülöm, soha nem tudnék tőle elválni. Nekem ez a felfoghatatlan, hogy hogyan képes erre egy szülőanya.. KépKép Véleményem szerint NINCS olyan indok, ami arra késztetne engem, hogy lemondjak a saját gyermekemről. De mivel minden ember más, van akinek ez könnyebben/nehezebben, de MEGY. És nekem ez felfoghatatlan. Kép
Persze, hogy az örökbefogadó anyának ez a legjobb, ha kezdetektől ő van a babával, ezt is megértem.

Szóval magamban mélységesen elítélem az olyan "anyát", aki legyen az bármilyen rossz körülmény eldobja magától a gyermekét. Szerintem (bár nem tudom) biztos van olyan anya is, aki miután megszülte a babáját visszavonja az örökbeadást. Gondolom/remélem azért erre manapság van már mód.

No, azt már nem is minősíteném, aki a kukába dobja meg hasonlók. Kép

És le a kalappal minden örökbefogadó szülő előtt! Ugyanolyan kemény feladatot látnak el, mint itt bármelyikünk. Csak már meg is szenvednek gondolom a sok adminisztráció, tortúra és bürokrácia miatt.

Persze, hogy csatlakozz Te is! KépKép

Dóri&Gergő (7 és fél éves)&Viki (3 és fél hónapos)
Vendég
 


Visszaolvastam, nem írtam bántót szerintem. Kép
Elküldve 2006 Január 28 szombat - 09h 44:

--------------------------------------------------------------------------------
Örökbefogadásról:
amikor szültem az Uzsokiban volt ott egy kisbaba, akit örökbeadásra szántak. A csecsemősök gondozták, és naponta jött az örökbefogadó anya, ringatta, etette üvegből, tök szimpi volt. De nem vihette haza még, mindenféle papírok miatt. Aztán egyik nap bejött a szülőanyja, (tizenéves lány), és aláírt mindenféle papírokat még, hogy ő továbbra is lemond a fiáról. Annyira durva volt, úgy sajnáltam szegény kisbabát, és pont egyszer mentem be a csecsemősökhöz pelusért, mikor ott volt a csaj, és ügyet sem vetett a babájára.

Szívem szakadt meg, úgy sajnáltam a pici babát, de tuti jó helyen lesz az örökbefogadóknál.

Tényleg tud tejet fakasztani ???
Vendég
 


SziasztokKép

Köszönöm a szíves fogadtatástKép))
Dori_Bp:
Persze, hogy nem írtál bántót, írtam is többször, hogy nem azért reagáltam. Inkább csak azért, hogy akik olvassák a fórumot, és ezek szerint te is... Szóval, hogy ne itéljétek el az anyukát!!
Hidd el, van olyan helyzet, hogy muszály lemondaniuk....
És igen, HÁL' Istennek, van hogy mégis megtartják!! És én annak is örülök, hisz nagyon nehéz dolog ez...
Én inkább annak drukkoltam, hogy ha így gondolja ez még a kórházban legyen..., ne az első 6 hétben... Vagyis addig van ideje meggondolnia magát, de már 1 hét múltán jöhet haza a kisbaba, és akkor már nehezen viseltem volna, ha elvisziKép
Persze 3 nap után sme esett volna jól, de megértettem és elfogadtam volna.

A lényeg amiért írtam neked is, hogy ne sajnáld a pici babát, az lett volna neki rossz(persze nem 100 %) ha az édesanyja vitte volna haza...
Mi örökbefogadók pedig évekig várunk rájuk, az összes szeretetet megkapják ami csak létezhet szülő és gyermeke közt!!!
Ha látnátok Noriszt, megértenétek. Olyna boldog baba, annyira aktív és annyira kiegyensúlyozott. Koránál értelmileg kicsit fejlettebb is...
Szóval boldog babaKép)
Mi meg a legboldogabb szülők vagyunk!!!!! (legalábbis így érezzük:P )
ÉS hídd el, én sem értettem ezt a dolgot, mikor mi évekig próbálkoztunk, hogy akkor valaki hogyan képes erre... Éltem rossz körülmények között már, tudom mi az, mikor nincs semmi, SEMMI!!
Ne de ez hosszabb beszélgetést igényelne. Elfogadom, hogy így gondolkodsz, ez a véleményed.
És valahol meg is értem, csak én láttam a másik oldalt is, beszélgettem vele.

Kleimonit ismerem, vagyis netes abrátnőnek is hívhatom már szerintemKép
Mi az örökbebabára várva topicosok vagyunk, csak ő is keresi gondolom Gergőnek a társait.

Ha érdekel a történetünk, ott olvashattok rólunk, nagyon sokmindent leírtam akkor...

Nagyon szépek a babáitok!!
Majd tezsek fel nemsokára képeket én is, hogy lássátok a boldogságunkKép)
Na, inkább már most is teszek fel képetKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
napsugaracska
 
 


Napsugaracska! Kép

Nagyon szép és látszik, hogy boldog baba Norisz!! Kép Kis csintalan. Kép Szívből gratulálok Nektek! Ha lesz most kis időm, míg Viki alszik beleolvasok a topikba, mert tényleg érdekel.

Dóri
Vendég
 


Úgy tűnik nincs most időm, majd este. KépKép Mondd meg légyszi hol a topik pontosan! köszi

D.
Vendég
 


Jó reggelt lányok!!!

Napsugaracska,
én az örökbe adó anyákkal úgy vagyok, hogy egyfelől nem tudom felfogni, hogy hogy tud valaki megválni a gyerekétől, másfelől meg nálunk is szóba jött hogy esetleg örökbe fogadunk egy babát, ha nem lesz saját, és hát örökbe adó anya nélkül ez nemigen lehetséges. Szóval nézőpont kérdése. Az mondjuk biztos, hogy ha tudnám valakiről hogy örökbe adta a gyerekét, attól még szóba állnék vele és nem nézném leprásnak.
Nagyon szép a kisfiatok, gratulálok!!!!!!

Pankata,
köszi a dícséretet (mindenkinek), harmadik unoka Apósoméknak Lívi, de mivel az előző kettő a sógornőméknél pikk-pakk megvolt, Lívi meg évekig váratott magára, ezért "nagyobb szám".
Anyuéknak az első, nekik meg ezért nagy szám, úgyhogy csak egy "egész picit" lesz elkényeztetve!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Napsugaracska!Kép

Nagyon édes baba NoriszKép
Sok sok boldogságot kívánok Nektek VeleKépKépKép

Lányok!Kép

Lívi 4x eszik de sokat, nagyontud enni.
tudom, hogy ez jó de szeretném elhagyni a délit, tegnap így is tettem, csak főzeléket kapott de utána hamarabb lett éhes mert nem kapott semmi tápit.

Viszont ezért nem volt elég neki du. a gyümi.
Most akkor hogy tudom elhagyni a tápit napközben???

Mea
mea
 
 


Mea!
Türelem.KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Elsőre nem sikerült, majd összejön egyszer.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Napsugaracska!

Az a meztelen kép masnival a karácsonyfa alatt kész vagyok tőle, hogy nekünk ez miért nem jutott eszünkbe, pedig ha jobban belegondolok nekünk is Õ volt a legszebb ajándék. A Jézuska biztos azért hozta hamarabb nekünk (szept. 16) mert olyan jók voltunk :DDDDDDDD

Uxi!
Én megkóstoltam a Humanát meg ezt a Sinlac-ot, hát össze sem lehet hasonlítani, sőt volt anyuka aki azt mondta, hogy a BEBA olyan finom, mint a tejpor. Szóval szerintem nincs igaza a dokinak. Hozzáteszem én is csak azért mertem mást adni neki, mert az én doki azt mondta :D

Angi+LAckó

Kép
Kép
gangi
 
 


Lányok, nem akarok erről vitát nyitni, csak a saját véleményemet írom le: sokkal jobb a babának, ha valaki örökbe adja, mintha abortuszra mennének vele...

Így életben maradhat, és minden bizonnyal szerető szülei lesznek.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


A karácsonyfás képról jutott eszembe: apósom lelkész, és az óvodások karácsonyi műsorán Emi fényképét tette be a betlehemes jászolba.Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Napsugaracska,
bevallom, elérzékenyültem Kép Főleg a karis képtől, mert tudom, Számotokra ez még többet jelent...
nagyon édes Norisz Kép A nevet Ti választottátok neki?
jönnek az adatok? betegyelek a tábliba? Kép


Uxival egyetértek és én is láttam már a másik oldalt...
pankata
 
 


Sziasztok!

Uxi!
Akkor a mentőtiszt kicsoda? Vagy nem Te írtad?

Napsugaracska!
Sztem nagyon szép dolog, hogy felnevelitek és családot adtok Norisznak. És persze Ti is általa lettetek család.
Látod, én meg azon aggódom, hogy milyen kevésszer eszik a lányom.
Te írtad a múltkor az őszi topicba, hogy ne tegyünk már fel annyi képet? Kép

Gangi!
A Beba HA és a Mildibé HA is sztem iszonyatos ízű. A lányomnak más a véleménye. De a Sinlac tök fincsi! Kép
Vendég
 


Pankata, Napsugaracska! Kép

Na, most bevallom, én is elérzékenyültem, csak nem akartam írni.
Vendég
 


Sziasztok!

Napsugaracska,
nagyon jók a fotók, a karis képtől én is teljesen kész vagyok!

Az örökbe adókat ugyanúgy becsülöm, mint az fogadókat. Felelősségteljes döntést hoznak. Sokszor nézem a Tv-ben, olyan "anyák" is vannak, hogy nem hiszek a fülemnek, miket csinálnak a gyerekükkel. Bele sem tudok gondolni, mi viszi rá őket ilyen gorombaságokra és akkor finom voltam. Némelyik inkább örökbe adta volna, minthogy nevel egy lelki nyomorékot. Kép

Csajok,
Bogyó ma már egy egész almát benyomott a szopi után ebédre. Remélem nem tömtem túl, eszik majd rendesen délután és nem borul fel a nap. Tegnap este megkóstoltattam a Hipp körtés pürét is, nehogy már minden este ua. legyen a vacsi. Már fél adagot eszünk szopi előtt, ezért próbálok innit is adni utána, de az valahogy nem kell. Milyen egy babu, ha szomjas? Vagy majd csak akkor adjak innit, ha már nem lesz szopi?
Ma smsben lemondta a védőnő, úgyhogy Ti vagytok faggatva! Egyébként dec. eleje óta nem látott minket. Azt mondja sok baba van a kerületben, mi meg olyan jól elvagyunk. Na jó, rendben van, ne jöjjön hetente, de mégis, hányszor kéne jönnie ebben a korban?

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora!

Állítólag behorpad a kutacsuk, onnan lehet tudni, hogy szomjas. Na meg onnan, hogy nyökög, elkezded kajáltatni, és 40-50ml után nem kell. Kép Kép Ebben az esetben már csak szomjas volt. Kép Kép
Védőnő: a miénk friss diplomás, szülés után hetente jött 6 hétig. Ebben a cudar időben már csökkent a lelkesedése. Én nem bánom, kedves, aranyos, de még tapasztalatlan, a tankönyvet fújja, de igazán jó tanácsokat nem tudott adni.
Visszatérve a kérdésedre: sztem ha minden ok, nem KELL kimenniük a babákhoz havonta. De nemtom.

Örökbeadás: inkább adják örökbe, minthogy a kukában kössön ki a kisbaba, vagy verjék halálra, mert nem kell. Nem ítélkezem felettük, én nem tudnám a gyerekemet elhagyni, de nem tudhatjuk, hasonló élethelyzetben mi hogyan döntenénk.
Vendég
 


Havtünde, 2 apósom és 2 anyósom vanKép.
Anyósom és apósom elváltak, és mindkettő újraházasodott.

Anyósom férje mentőtiszt, (de nem ő a férjem apukája). Az igazi apósom lelkész, meg a felesége is.
De az egyszerűség anyósom férjét is apósnak hívom, mert velük közelebbi kapcsolatban vagyunk.

Néha "nevelőapósom"-ként is emlegetem, hisz a férjem nevelőapja (velük lakott a válás után).

Szóval Eminek 6 nagyszülője van, plusz egy pótnagymamája (az egyedülálló nagynéném, aki teljesen rácuppant, hogy most már neki is lesz "unokája", így kineveztük pótnagyinak.)


Védőnő: hozzánk 8 hétig hetente jött, most már csak havonta.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Tegnap nem volt elérhető a topik.

KÉpzeljétek, elmentünk a bőrgyógyászatra, mert már elég csúnya Emi arca, meg a homlokán és a tokáján is megjelent a pirosság.
Kiderült, hogy ekcéma.

Engem letiltottak a tejtermékekről, meg a tejcsiokirólKép,aprómagvas gyümölcsökről, joghurtról.

Ma kell visszamennünk, meg a gasztroenterológiára is, lehet, hogy másik tápit is kap.

A végén még kiderül, hogy azért nem ette, mert allergiás ráKép.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Írtam neked a télibe!!!
Vendég
 


Na lányok kaptam tegnap olyan könyvet, hogy Sorsunk a nevünkben, elő a fiú nevekkel leírom mit ír róla. Ne aggódjanak a lányos anyukák azt is megkapom majd később :D
Igyekszem majd minél hamarabb megírni a jelentését, persze ahogy engedi a Lackó.

Kép
Kép
gangi
 
 


Szia Gangi!

Akkor én rá is ugranék a témára!

Megmondanád, mit írnak Gergő nevéről?

Elég ennyi, vagy más is (vezetéknév, születési idő stb.) kell?

Köszi szépen!

Kuha

Kép
kuha
 
 


Kuha!

Gergő vagy Gergely nem mindegy

Kép
Kép
gangi
 
 


Gangi!

Köszi, tudom, hogy nem mindegy!

Gergő!

Köszi

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Uxi!
Ez a lány totál el lesz kényeztetve, ennyi nagymama és nagypapa között! Kép
Sajnálom az ekcémát.

Gangi!
Én is ismerem a könyvet, 1-2 ezért esett ki. A tanárom írta. Kép
Vendég
 


Bocs: 1-2 név ezért esett ki
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: