Új privát üzeneted érkezett!

Andi,
akkor ti is nagy családot csináltok hirtelen a nagyszülőknek.
A hugommal mi is így jártunk. Az első gyerekek között egy hónap van, most a másodikak között két hónap lesz. Kép Mindkétszer a hugom javára.
És ráadásul a két nagyobbik fiú, a hugom most is fiút vár, én meg még nem tudom...

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Doren, nem véletlenül az anyósomat láttad?Kép Jó-jó, neki fehér a kocsija és szürke foxija van, de a többi stimmelKépKép

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Nálunk is van kocsi, de azt leginkább a férjem vezeti... Habár nekem is adtak jogsit. Kép Most, hogy a férjem vidéken van, a dudu a garázsban alussza téli álmát... Valahogy a beállástól viszolygok, de a párom már kiolvasta egy könyvből a tutit, de még nem jutott el a megvalósításig...
Anyósnak is van jogsija, de szerintem már sok-sok éve nem vezetett. Azt mondta, hogy a mostanit nem is tudná. Kép Pedig csak egy mezei (jól feltuningolt) Skoda Fabia.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

 
 

Kari! A 2006. tavasziak közül többen járnak varrónőhöz. Aki (nem biztos hogy kizárólag) kismama ruhákat varr. Kérdezd őket, ha nem válaszolnak esetleg, akkor én is elő tudom kaparni valahonnan az elérhetőségét, írj e-mailt.

Krisztanyanya! Szia!!!

Gabi
paga
 
 


Szia Paga Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok lanyok!

Hihetetlen sok termes van. Alig gyoztem visszalovasni. Kép vegre a mai napon gyonyoru ido volt, igy egesz nap setaltunk, kint voltunk Lilivel. Az utobbi ket napon borzaszto volt, hogy nem tudtunk kimozdulni. En mar jobban vagyok. Rokakoma nincsen es emelyges mar csak ritkabban. Azert a gyomrom meg szokott rendesen fajni.
Jovo het kedden megyek a nodokimhoz es valoszinuleg jovo het penteken lesz AFP.
Nem lesz konnyu nekem, mert a dokim majdnem 2 honapig nem lesz Mutik a terdet. Kivancsi vagyok ki lesz a helyettese. Amikor szultem Lilit, akkor se a dokim volt ott, mert kulfoldon volt konferencian, hanem egy helyettes doki volt, de iszonyu jo fej. Nem is bantam, hogy helyettes volt. Kép
Huspara: szerintem nem kell tulzasba vinni. Igaz nem kell megenni a nyershust, de nyugodtan dolgozzunk vele. Attol meg nem lesz semmi baj. En Lilivel szinte az osszes tiltott dolgot nem tartottam be. Kép
Az ujakat udvozlom es gratulalok! Kép

Noemi: Gratulalok! Szerintem teljesen normalis a babocad merete. Mi az az inszeminacio? Bocs, hogy ilyen tudatlan vagyok.

Banya: Gratulalok neked is! A 6-ik het elott nem erdemes menni UH-ra. A 6-ik het utan mar lehet latni a lukteto szivecsket is. Ha korabban mesz, es nem latszik mas csak a peteszak, akkor ugyis visszarendelnek 1-2 het mulva. Szerintem felesleges ennyit UH-zni a babat.

na, mennem kell, mert lanyom szetszedi a szobat.
Egy kepet felteszek a 12-ik heti UH-rol.
Sziasztok Rita
14+5
Kép

Kép
Kép
trita
 
 


Doren!

A hajfestéssel kapcsolatban azért van némi igazság, mivel bőrön keresztül is felszívódik és ki tudja, hogy a vérbe kerül e, viszont ma már elég modern hajfestékek vannak, szerintem ezek már gyengék és nem ártanak. Én azért biztos ami biztos nem festek, bár annyira ellene sem vagyok.

Mikor fiammal terhes voltam, még én is BKV-ztam, hát nem sűrün adták át a helyet. Egyszer a metrón olyan tömeg volt, hogy már egy gombostűt se tudtak volna elejteni, de azért még fel akartak szálni és tiszta erőből nyomtak. Akkor már elég feltűnő hatalmas pocakom volt. Én meg elordítottam magam, hogy kinyomja belőlem a gyereket. Szerintem még 3 kocsival odébb is hallották Kép Úgy elszégyellte magát, hogy inkább visszalépett, bár amúgy sem fért volna fel.

Egy másik alkalommal 3 hónapos terhesen ültem a buszon és felszállt egy nagypocakos nő. Senki nem állt fel, így én adtam át a helyet. A férje rámnézett és megkérdezte, hogy én is terhes vagyok e. Pedig alig látszott. Na innentől 1 megállón keresztül "vitáztunk" hogy ki üljön le, mert mindketten azt akartuk, hogy a másik. Elég hosszú idő telt el, mire felállt a szemben ülő középkoru hölgy, hogy üljünk le mindketten Kép Csoda, hogy eszébe jutott.
Szerencsére most már nekem is kocsi van a fenekem alatt, így ezeket nem kell átélnem, bár utólag tanulságos.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Bocsi lányok de dolgoztam ezért elmaradtam egy kicsit.

Ha december 31-én betöltötted a 91 napot és jár a magzat utáni kedvezmén akkor a gyermek születéséig igénybe vehető ugyanazzal az értékkel mint az idén, mindegy hogy első második vagy hanyadik gyermek csak az összeg miatt van jelentősége a gyermekek számának.
Születése után ha első vagy második gyerek nem jár családi kedvezmény csak a három vagy több gyerekeseknek. Tehát lányok mindenki kérje ki a papírját.

Exodus
Gondolom azért kell le adni, hogy évközben figyelembe veszik a férjednek és úgy adják ki az éves elszámoló papírt hogy már érvényestik a kedvezményt. De ha nem adod le utolag akkor is érvényesíthető pláne ha te csinálod. Remélem kapsz válasz az APEHtől de nekem sajnos nem jók a tapsztalataim. Kiváncsi vagyok jót írtam e.

Remélem mindenkinek válaszoltam, de ha nem itt a címem csak a tárgyhoz írjátok be hogy babanet, különben az ismeretlent törlőm. i.meleg@t-online.hu kimaradt a profilból. Mindenkinek szívesen segítek.

Köszi Annann az övterelőt azt hiszem a hétvégén elis megyünk mert sajnos nem fogytam le ígymost erre szedem a kilókat és kezdek pocakosodni és zavar az öv.

Nálunk a méret a 7. héten egycenti volt és láttam a szívhanját azt mondták ez teljesen jó méret. 4 jetesen mentem először a dokihoz, hogy jó helyen van e, már akkor kaptam fényképet, és csinálnak videót majd a nagy ultrahangon.

Varrónők mennyiért dolgoznak? Én kérdeztem varrónőt de mereven elzárkozott a kismama cuccok elől. Anyukán felsőt varr esetleg mert ügyes a keze de a nadrág az soha nem sikerül legalábbis nagyban mert a tökmagnak tündéri cuccokat csinált.
Úgyhogy azt mondta keressek valakit vagy vagyek készen de amit most találtam az nagyon drága.

Na bocsi mert ez már megont hosszú lett
Szép esetét mindenkinek.
cila
 
 


Trita!
Nekem meg pont akkor lesz szabin a dokim, amikorra ki vagyok írva Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ez az utazgatás tényleg rémálom, ha pocakos, ha "csak" gyerekkel akar közlekedni vki.
Én sem bírnám már idegekkel a tömegközlekedést. A kisgyerekekkel is olyan szemét módon tudnak bánni az emberek..Kép

Rita, nagyon jó lett a képKép 8 éves lányom is simán felismerte a babád a "főbb" részeitKép

Verus

Kép
verus
 
 


Az én anyósom is tud varrni, csak olyan "elfoglalt", hogy nem ér rá nekem varrogatni. Bár nem mondta így, de meg sem rándult a szeme, amikor mondtam, hogy 8000 Ft egy naci. Kép
A hajfestésről annyit, hogy szerintem nem károsak már ezek az anyagok, de lehet, hogy a kismama többet árt a babának, ha nem mer kimenni az utcára a szorongástól, az 5-10 cm-es lenövésével , mintha 2havonta bepingálja Kép

Kép
Kép
dalminha
 
 


Cila!
Én is ugyanezt az infót kaptam ma a munkahelyemen a családi adókedvezménnyel kapcsolatosan.

Kedves mindenki!
Engem az érdekelne, hogy ki mennyit hízott és egyáltalán hány kilóról indultatok.Én az első gyermekenél ( 3 éve) 62 kilóval kezdtem és 76 kg-val mentem szülni( 158 cm vagyok ). Szoptatás végéig ( sajnos csak 7 hónapig ) 70 kiló voltam. Végül, 2 év alatt lefogytam 56 kilóra. jelenleg is ennyi vagyok. 12+5

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Kép

Üdv, minden frisspocisnak, ha elérkezettnek látjátok az időt táblázatilag, csak szóljatok!

Súly... én Hammával 13-14 körül híztam, na jó, lehet, h 15, az utsó 2 hétben már nem mértem, de elvileg akkor már nem is hízik az ember. Akkor úgy volt, h az elején piszkosul lkezdtem hízni, 3 hónaposan már semmi nem jött rám - most még egész jól állok Kép Annyira nem hízok, de a pocim már nő. Szó mi szó, már kényelmesebb a pocis nadrág (jajj, olyan jó Kép )! Én mondjuk nem vagyok egy nádszál, én akkor indultam 64 ről, most 65-66 ról (173 cm magassághoz) és gyakorlatilag még nem értem el a 67-et Kép ruhástul sem! A védőnéninél olyan jó mérleg van, eggyel kevesebbet mutat, mint az itthoni + a dokinénis Kép Azt tűztem ki magam elé, h ha nem muszáj, 80fölé ne menjek! De mondjuk a hízás is külnböző, m ez nekem csak hízás volt én nem vizesedtem a végén, mások pedig igen, azt viszont rögtön le is dobják, nekem meg beletelt vagy 1 évbe, mire normál súlyomnál voltam...

Hajfestés - én anno azt olvastam, h inkább a gőze árt, úgyhogy jól szellőző helyen fessük, a mai festékekkel már nincs baj - dokinénim is ezt mondta.

UH-k: én először a 9. héten voltam dokinál, ui. előzetesen megbeszéltük, a 9-10. héten menjek, ha lesz vmi. Sztem azért így, h már lásson szívhangot és túl legyek a 2. mensi időpontján is - de ez csak tipp. Hammával pedig már betöltött 7 hetesen voltam, pedg akkor még nem is voltam kiokosítva, de nem volt korábbra időpont Kép

Rita, gyönyörű a bébikéd Kép Mi is beszorutunk Hammával eddig, de ma bepótoltuk! Nálunk még az is van, h a kisasszony nem alszik du vagy nhezen, ha nem vagyunk kint délelőtt.

Doren, én is mindig megnézem, ha valaki bénázik előttem Kép Aztán mindig az a vége, h nem is csodálkozom, h így vezet :-D ...olyan emberek vannak...
Szerencsére mi nem tömegközlekedünk, biztosan én is felrobbannék főleg gyerekkel+pocival... ááááá.

Asszem kaja idő van, jó étvágyat Kép
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
Ann, megírnád még egyszer, hogy pontosan hol vetted a "visszaváltós" övterelőt? Lehet, hogy majd megkérnélek egy alternatív megoldásra, de ez még kiderül később... Kép
Rita, tök jó, a te babád szemből mutatta magát. Én mindig csak a hátát láttam, mondhatjuk, hogy **rt az egészbe. Kép Már most...
Cila, nekem eddig semmi gondom nem volt az APEH-val, mindig adtak tájékoztatást. De ha nem jön e-mail, majd bemegyek, úgyis ráérek. Kép Varrónő ügyében nem tudok konkrétat mondani, de szerintem 2-4 ezer között egyet simán megvarrnak, az anyag meg rajtad áll. Kép
Katus, én 80 kilóval kezdtem, aztán nagy ijedelmemben ledobtam ennek 10%-át, és most is itt tartok. 86 kilóig hitelesítve vagyok (már voltam ennyi), azt még elbírják a lábaim. Kép És 165 cm magas vagyok.

Más: ma megvettünk életünk első műfenyőjét (eddig mindig igazi volt). De az most is élt, hogy nagyobb legyen, mint én (képzelem, ha égimeszelő lennék)... Anyuval összeraktuk, és mivel kihajthatóak az ágai, így összehajtva nagyon idillien nézett ki. Kép Kép De majd 24-én meglesz a főpróba!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus, a
Minimanóban
vettük.
Cupp,
A
annann
 
 


Katus, én most 74 kiló vagyok. És 180 cm. Híztam 2 kilót, eddig. A 90-es lélekhatárt nem akarnám elérni...(első gyereket 75-tel szültem, az utolsót 89-cel..)

Én asszem körülnézek a jó minőségű használt ruhásoknál is, kismama gatyó kapcsán. Én már nem szeretnék több gyereket, és egy "egyalkalmas" télre nem szeretnék 8000-ért gatyát venni. És az még csak egy..

Kép
verus
 
 


Verus, én is használtban nézegettem, de nem volt sajna a méretemben gatyó, pedig már nagyon kéne. 8hetesen pocakKép, az első kettővel alig híztam, de most nagyon úgy tűnik gombóc leszekKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Hello Lányok!
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, aranyosak vagytok, és igazatok van, semmi értelme elmenni dokihoz ilyen korán, megvárom a hatodik hetet.
Tüneteim továbbra sincsenek, csak időnként fájdogál a hasam. Nem erősen, nem görcsösen, de érzem, hogy szurkálgat... Kérlek mondjátok hogy ez normális! Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Banya,Kép nekem is fájt, talán mostanában már nem. Én magne-B6-ot szedtem rá.

Amica, akkor virtuálisan kezet foghatunkKép Én is kerekedekKép és 10+4-nél vagyok csakKép

Kép
verus
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát akkor látom, hogy Ti is tanácstalanok vagytok kismamaruha ügyben. Megkérdezem még több kismamás barátnőmet is és ha valaki mond valami jó kis helyet,akkor megírom Nektek.

Hajfestésről én azt hallottam, hogy a fekete szín a legkárosabb, de alapvetően ha valaki nem viszi túlzásba és szellőző helységben festik akkor a 12-13. hét után már főleg nem okozhat nagy bajt. Így legyünk inkább szépek szerintem:-)!

Hízás: én eddig 2,5 kg-ot híztam igaz nagyon alacsony súlyról indultam. Nekem doki azt mondta, hogy 8-10 kg az ideális, de persze alkattol és babótól függő is.

Minimanó tényleg jó üzlet érdemes elmenni oda. Brendonba is voltunk csak nézelődni de szerintem nagyon drága, bár szuper jó dolgok vannak ott tényleg.

Nagyon drukkolok minden kismamának de a lombikosoknak főleg!!!:-) mindent bele lányok, jó hogy itt vagytok Ti is!:-)

Szép napot mindenkinek!
Kari
(15+3)
kari
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap dokinál. Minden rendben. Babácska már 15mm. Két hét alatt hatalmasat nőtt. Kép 2006. Július 21-re vagyok kiírva.

Ha már a kilóknál tartunk, nekem kb. 66kg Kép az induló súlyom és 168cm vagyok. És azt hiszem, hogy a héten végre veszek egy mérleget, mert eddig csak a szüleimnél mértem magam.

Banya
Szerintem normális. Nekem picit görcsölni szokott a hasam (most már egyre kevesebbet), viszont nincs hányingerem. Tök jó az étvágyam. A kalácson kívül mindent meg tudok enni. A melleim sem állandóan hiper érzékenyek, viszont megváltoztak.

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Sziasztok!

Én az első babát várom, június 30-ra vagyok kiírva - holnap lesz a picim 11 hetes :-) .
A következő UH-ra még másfél hetet várnom kell, de már nagyon várom, hogy lássam és meghallgassam a szivdobogását.

Ígérem majd igyekszem mindent tüzetesn átolvasni és nyomon követni az üzeneteket.

Üdv mindenkinek :-)

Dinnyécske
dinnyécske
 
 


Banya,töknormális, ágyazódik befelé Kép Én már a fogantatás utána 1. héten éreztem, de gondoltam, ez még nem bizti hogy az, de az volt. Kép Ahogy beágyazódott, elmúlt. Nekem Hammával is ugyanez volt,akkor még pánikoltam, hogy jajj, miért, mi baja van stb Kép Úgy a 8-9. hétre múlt el nekem. Most. De Hammával a 12. hétig biztosan volt. Sajna én érzékenyebb vagyok az ilyenekre, viszont mozogi is előbb éreztem! Kép

Én 7E-ért vettem a farmeromat, nem mondom, h olcsó,de ki fogom használni Kép Ez hasban szűkíthető gatyó, de voltak kordok (pl. fekete), meg bársony szerűség (zöld, szürke 2 fajta), vászon (vmi világos) meg egy sötétebb, vastagabb farmer, azok pedig a visszahajtós fazonban (amikor a has rész pamut szerűanyagból készül) - mind mind 7E pénz. Nekem több tetszett, mert egyiknek itt volt zsebe, másikon ott egy behúzó stb, csinik voltak Kép De az én gatyóm a lexebb! KépKépKép Ja, ez a bolt, amúgy Újpesten van.
Megnéztem a Minimanóban is, ott nem vmi szépek vmivel drágábban voltak (dobtam egy hátast pl kertész farmer 15E), de mondjuk ők nem is erre vannak berendezkedve.

Dinnyécske, üdv Kép

Ann
annann
 
 



Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Verus! Kézfog!!!!!!!!!
Képzeld karácsonyi meglepinek szánjuk, de tartok tőle, hogy előbb kiderülKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Verus!
Gratulálok a sok szép gyerekedhez. Nem kis dolog manapság 6 gyereket felnevelni.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Dinnyécske!

2 nappal jártok előttünk .. :-)

Minden jót
csillag7
 
 


Sziasztok,
Én is holnap szeretnék egy kicsit körbenézni gatyó ügyben. Ráadásul szombaton szülinapi buliba megyünk, kellene valami olyan ami kicsit elegánsabb. De a régiek már nem jönnek rám.
Kilóimmal én is szenvedek, 164 cm magas vagyok, első babával 53 kg-ról indultam, 68-cal mentem szülni, és szülés és szoptatás után maradt kitartóan a 61-62. Kép Most az elején leugrott 3kg az émelygések miatt, de már 2 visszajött. Mert múlóban az émelygés, és tudok enni...
És nekem a legnagyobb gondot az okozta, hogy a hasam nem ment le. Végig megmaradt a görögdinnye pocakom, pedig tornázni is jártam. Így most már büszkén mutogatom, mert megint van benne valaki. De hogy mi lesz jövőre?!?!?
Én akkor szerettem igazán magam, mikor 50 kg-os voltam, de az már csak a múlté (azt sem tudom írni, hogy megboldolgult lánykoromban, mert az első férjem ideje alatt volt Kép)Ma megyek a védőnőhöz, akinél szerintem nagyon rossz a mérleg, mert két kilóval mindig többet mutat az itthoninál Kép

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Képzeljétek el, 12+6 vagyok és kb 3 napja érzem, hogy bukfencezik a törpe a hasamban. Megjegyzem második baba. Ti is érzitek a tieteket. Mondjuk én az elsőt is már 15 hetes korában éreztem.

A ruháimmal kapcsolatban nekem is az a tapasztalatom, hogy pocakban kezd nagyon szűk lenni pedig még nem híztam semmit.

Kép

Kép
katus73
 
 


AmicaKép szerinted ezalatt a 2 és fél hét alatt akkorát fog nőni a pocakod, hogy nem tudod letagadni?Kép Nagyszülőknek szánjátok a meglepit? Télleg nick-eddel kapcs.: van olasz vonatkozása?;)

Nyanya, kösziKép A helyes fiatalúr a profilodban mennyi idős?

Üdv DinnyécskeKép

Doren, én is emiatt szeretnék többféle cuccot, lehetőség szerint nem aranyáron.

Én pedig jól begfáztamKép Fáj a torkom, meg tele az orrom..utálom!! remélem amilyen hamar jött, olyan hamar megy..

Verus

Kép
verus
 
 


Verus!
Le a kalappal a előtted és a férjed előtt, hogy ilyen sok gyermeketek van. Gratulálok!
Tulajdonképpen hány éves vagy ill. voltál az első gyermeked születésekor?

Kép

Kép
katus73
 
 


Verus!
Múlt héten töltötte a 3-at. Ez elég régi kép. Majd bővítem az albumot is.

Doren!
Nekem is maradt a fiam után egy görögdinnye. Én vékony maradtam, de a hasam a mai napig akkora, mint egy kismamának. Na most már legalább tényleg kismama vagyok, így nem kell bő ruhákkal lepleznem Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Trita!
Az inszemináció az amikor a spermát felfecskendezik a lehető legközelebb a petesejthez.
Banya!
Nekem is szurkált a hasam kb.az 5.héttől.Talán a 15-16.héten hagyta abba,de utobb már azért,mert a tökmag rajta csücsült a hugyhólyagomon.Én akkor mikor kezdődött,megkérdeztem a dokit,hogy ez most mi,és azt mondta hogy tágul a méhem és azért szúr.De én is mint Verus Magne-B6-ot szedtem rá.
Ann!
Én két gatyót vettem,egy farmert és egy fekete kordot,mind a kettő 7e.volt,de remélem kihúzom velük ápr.végéig.Ha rajtam múlott volna csak egyet veszek,de ott volt a párom és vagy ezredjére elmagyarázta,hogy egy kismamának szépnek kell lennie.Szerintem meghalnál a nevetéstől,ha látnád,hogy úgy jön velem végig az utcán,mintha én lennék a környék bombázója.Õrülten büszke,hogy 5 év kínlódás után végre apuka lesz.Ja!És van egy gumis derekú hosszú farmer szoknyám,még azt amíg fel tudom venni,addig hordom is.

A kilókról annyit,hogy az inszeminációk és a lombik alatt 40 kg-ot szedtem fel,tehát 60-ról indultam és a 10.héten voltam 102,de most már adtam le 5 kg-ot.Kicsit örülök neki,hogy fogytam és nem híztam még pluszba,mert visszeresek a lábaim és most nagyon fájnak.
Verus!
Ha szereted a kamilla teát igyál azt,én is mindig avval kúrálom a náthámat,meg egyél sok gyümit,és igyál még sok citromos teát.Remélem mielőbb meggyógyulsz!Orrdugulásra nem próbáltad még a Sterimart?Kicsit drága,de elég nagy doboz,és szerintem jó.
Doren!
Lehet egy kicsit én is ingerlékenyebb vagyok a kelleténél,de tényleg katasztófa,hogy sokan hogy közlekednek autóval.A nőkre mondják,hogy rossz sofőrök,de elnézem néha egynémelyik hapsi mit bénázik.Főleg mikor meg akarják mutatni,nekik milyen szupi kocsijuk van,meg milyen jó sofőrök.Szóval mostanában nem nagyon szeretek autóba ülni.
Üdv Dinnyécske!!!!!
Mindenkinek kellemes estét!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!
Végre hazaestem. Ma megvolt babócával az egészségügyi sétánk. Reggel a városban csavarogtam a barátnőmmel, du. meg elmentem a plébániára befizeteni az ezévi és a jövő évi egyházadót, és elmentem a garázshoz megcsipogtatni a kocsit, hogy riasztott-e, de nem.
Most nagyon várom a kilenc órát, megint hívom a férjem. Tegnap is beszéltünk, holnap jönnek, de jövő héten mennek vissza. Kép Evvan.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Andi, köszi, olyan hüle vagyok, mert a sterimar eszembe sem jutott. Még van is..De tudod: "kismama ne szedjen semmit"--> az én olvasatomban: szenvedjen..Kép Teázgatok, a kamillateát majd akkor iszom, ha már nagyon-nagyon vacakul leszek. Voltunk ma is a játszón, a séta jót tett, kidugult az orrom.Kép A torokfájásomra meg homeogene-t szopogatok.
FérjedKép jó pofa lehetKép És nem csoda, ha büszke!Kép
Jó sok mindenen lehettek túl, a tesómnál "asszisztáltam" (mmint a lelkitársa voltamKép) végig az inszemeket, majd a 2 lombikot..és a sok sikertelen hónap-év után feladta, és szinte rögtön spontán terhes maradtKép 2 és fél hetes a kis unokaöcsiKép

Katus, 31 vagyok. A legnagyobb gyerkőc 93-ban született.Kép

Nyanya, akkor utólag (pláne, ha benne vagyunk a 8 napbanKép) sok boldogságot a kisfiadnak!

Ex/Ági, és nem vagy nagyon magányos? Mit csinál a férjed?

V.

Kép
verus
 
 


Szia Verus.
Hát magányos az nem vagyok, így kifejezetten, de azért rossz, hogy senki nincs mellettem (persze a családot kivéve). Ráadásul hiába érzem úgy, hogy este jót aludtam, amikor reggel felkelek, a szemem úgy néz ki, mint amibe egy hullahopp karikát építettek be... Kép
A férjem egyébként telefon- és hálózatszerelő, és azért kellett menniük Rácalmásra, mert az ottani csapatot fenékbe billentették a rossz munkájuk miatt, ami valószínűleg a férjemék tesznek majd rendbe, ha mennek a jövő héten...
Mondjuk most beszéltünk, azt mondta este 7-8 körül itthon lesz. Mondtam, hogy hiszem, ha látom, mert ilyenkor mindig éjfél szokott a nóta vége lenni... Kép
Na menek tv-t nézni.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Multkor kicsit elkiabaltam magam, hogy mar nem vagyok igazan rosszul. Tegnap reggel a reggeli utan egy nagy rokakoma meglatogatott. Kép Mindezek mellett undor mindentol es gyomorfajas. Ma vagyok 15 hetes es meg mindig tart. Kép

Verus: Nagyon dicseretre melto ennyi gyereket felnevelni. Kép De nagyon kivancs lennek, hogy mit valaszolsz a kerdesemre. Latom te nagyon fiatalon szultel es utana mindig jott egy gyerek. Kép Arra lennek kivancsi, hogy nem hianyoznak a fiatalsag legszebb evei? Amikor te mar babaztal en fosuliba jartam, buliztam, tancoltam sokat, tarsasagi eletet eltem, kirandultam es sportoltam, kutyaztam sokat. Nem is tudtam volna elkepzelni egy gyereket mellettem. Igaz masok vagyunk, de te mar akkor ugy erezted, hogy mama szeretnel lenni? Ha igen, jo hamar felnottel. Kép Nekem ez az erzes 30 eves koromban jott el. Kép Es annak ellenere, hogy en nagy tarsasagi ember es karrierista vagyok es nagy bulizos, tancos, most a legfontosabb a lanyom es a pocaklako. A tobbi teljesen a hatterbe szorult. Meg is ijedtem, de sokan biztatnak, hogy, ahogy felnonek a gyerekek ez vissza fog fordulni. Kép

Huha, felkelt a lanyom. mennem kell.

Sziasztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Szia Rita!
Szerintem jól látod a helyzetet, itt is érvényesül az ahány ház... kezdetű szólásmondás. Kép
Én pl. már 17 évesen is szültem volna (akkor jött el a mama szeretnék lenni érzés), jó, akkor nem biztos, hogy itt tartanék (értsd: nem jártam volna fősulira). Spec. én soha sem voltam se karrierista, se bulizós. Mindenki azzal vádolt, hogy majd később nézzem meg magam, de immár lassan 23 leszek, és még mindig semmi... Kép

Szerintem az, hogy vissza fog fordulni, az csak azért nem lesz teljesen igaz, mert ott lesznek a gyerekeid, akikért mindig mindenkor igyekszel a legtöbbet megtenni. Csak egy egyszerű példa (jó, kicsit abszurd): meghívnak egy buliba, elfogadod a meghívást, de épp aznap valamelyik gyerkőcöd belázasodik. Gondolom, inkább otthon maradsz őt ápolni, mint a házibuli... Kép Tehát az érzés meglesz, csak időd nem... Kép Szerintem...

De dobáljatok meg, ha rosszul látom a helyzetet kiscsibe létemre!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Kismamik!

Régen voltam itt, mert rengeteget dolgoztam a héten. Kicsit ki is vagyok purcanva. Sajnos rókáék sem hanyagolnak, minden reggel meglátogatnak egyszer-kétszer. Ma már kicsit kiborultam ettől. Kép Ma töltöm a 14-et és még mindig hányok. Meddig fog ez még tartani?? Kép

Kismaminacit már én is néztem, de még nem vettünk, mert még nincs pocim, de hamarosan szerintem megindul a növekedés. Egyébként tényleg horror áron vannak, ha már találnék 10 ezer alatt, nagyon örülnék. Egy farmer tuti lesz, az strapabíró meg egy feketét szeretnék.

Betti
14+0

Betti
betti73
 
 


Sziasztok! Kép

Exdeus
Rossz lehet, hogy nincs otthon a férjed. Kép

Verus
Jobbulást kívánok Neked. Remélem hamar meggyógyulsz. Én is attól tartok, hogy megint elkapok valami nyavalyát, ami újabban szeret a tüdőmben landolni. Ma is ültem a metrón, erre nem felszáll valami kamasz aki köhög mint a fene. Kép Legszívesebben hazaküldtem volna.


Gondolom ti már mind voltatok védőnőnél. Nekem is el kéne menni kiskönyvet szerezni, viszont védőnő terén úgy tűnik, hogy két kerület közül is választhatok, és most nem tudom, hogy mi lenne a jobb megoldás. Én még mindig a szüleim címére vagyok bejelentve, nemrég meghalt a nagyim és a lakása az én tulajdonom, ráadásul abban az utcában van ahol a szüleim laknak. Tehát ez egy védőnő. De mi egy kerülettel arrébb lakunk a férjem lakásában, így mehetnék ahhoz a védőnőhöz is, mert azt hiszem igazán a tartózkodási hely számít. Csakhogy mivel így most két lakásunk van költöznünk kéne. Vagy eladjuk mind a kettőt és akkor ki tudja, hol fogunk lakni, mire a gyerek megszületik, vagy elköltözünk az én lakásomba, mert az jobb helyen van (ott van kert, meg terasz, meg jó levegő).

Majcsi
8+0

Majcsi
majcsi
 
 


Trita!
Én most töltöttem be a 13. hetet és még mindíg émelygek, de egyre ritkábban. Mondjuk egyszer sem hánytam, de cserébe a 7. héttől reggeltől estig émelyegtem egyfolytába este még súlyosabb volt csak akkor nem voltam rosszul amikor aludtam.
Az első babával 14. hétig voltam rosszul.

De összeteszem a két kezem mert az egyik kolléganőm 6 hónapos korig naponta 6-8X hányt naponta most két héttel a szülés előtt naponta egyszer. Mondjuk ez nagyon extrém és szélsőséges de én mindíg erre gonodolok, ha rosszul vagyok vagyok és hálát adok az égnek.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Exdeus: 17 evesen? Huha! Meg 23 evesen is nagyon fiatal vagy. Kép En 17 evesen meg nem is tudtam mi a csokolozas. Kép Abban az idoben sokat tanultam a suliban es a szuleimmel meg a barataimmal toltottem az egesz nyarat a nyaralonkban. Amugy azt tapasztaltam, hogy minden ember maskepp eli meg a fiatalsagat es ez fugg a nevelestol is. Edesanyamek a raersz meg tipusra neveltek szerintem. Kép Amit nem is bantam meg. Kép
A visszafordulas csak olyan ertelemben ertendo, hogy amikor mar nagyobbak lesznek a gyerekek. Persze egy lazas gyerek mellol ki se mozdulnek.

Katus: Hat neked is kitartas. Talan en leszek itt a forumon, akinek a legtovabb fog ez tartani.
De nem akarok ugy jarni mint a kolleganod. Jo, nem is hanyok annyit mint o.

Sziaztok Rita

Kép
Kép
trita
 
 


Szia Rita!
Apukádat nem Pató Pálnak hívják véletlenül? Kép
Ahogy írtam, én sosem voltam az a bulizós fajta...egyébként megjegyzem, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány pasim volt, és én is nagykorú voltam, amikor elvesztettem... Kép Engem arra neveltek, hogy azt kapsz, amit keresel...de ha terhes maradtam volna valakitől, akkor sem tettek volna ki, annak ellenére, hogy nagyon sokan pont ezért nem mondják el senkinek a babát, sajnos...

MÁS: ma megkaptam az APEH-os tájékoztatást, bemásolom ide.
Tisztelt Ügyfelünk!

A családi kedvezmény 2006-tól az egy és két gyermeket nevelo családok
esetében teljes egészében családi pótlékká alakul át.

A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (Szja.) 40.
§-ának 2006. évben módosult (3) bekezdésében meghatározott
feltételtol függetlenül is (tehát, ha az eltartottak létszáma a három
fot nem is éri el) családi kedvezmény érvényesítheto olyan magzat
(ikermagzat) után, akire tekintette a jogosult az Szja. 2005.
december 31-én hatályos szabályai szerint családi kedvezményt
érvényesíthetett. Ebben az esetben a születendo gyermek után
érvényesítheto családi kedvezmény összege az Szja. 40. §-ának 2006.
évben módosult (3) bekezdésében meghatározott mértéktol
(gyermekenként és jogosultsági hónaponként 4000 forint/fo) eltéroen -
a családi pótlékra való jogosultság megnyíltának hónapját megelozo
hónapig - születendo gyermekenként és jogosultsági hónaponként az az
összeg, amely a jogosultat az Szja. 2005. december 31-én hatályos
rendelkezései szerint a születendo gyermek után jogosultsági
hónaponként megillette (Módosító tv. 178. § (16) bekezdés).

Fent leírtak alapján, amennyiben 2005. december 31.-ig a magzat eléri
a 91. napos magzati kort, a gyermek születéséig a 2005. december
31.-én hatályos törvény alapján veheto igénybe a családi kedvezmény
abban az esetben is, ha a gyermek 2006-ban születik meg. A gyermek
megszületésétol azonban már a 2006. január 1-tol hatályos törvény
alapján kell eljárni.

Üdvözlettel:
APEH Központi Tájékoztatási Osztály

Kicsit darabos, de remélem érthető. És lőn, tényleg megkapjuk a szülésig az adókedvezményt, és utána a családi pótlékot. A három és többgyerekesek meg ezt is azt is. Éljen!!!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

MAjcsi, köszi, lassan, de talán javulokKép az orrom krumpli, a fejem kóc..azaz vörös és dagadt az orrom, és szénaboglya a fejemKép

Rita, nekem ezek az évek a "fiatalságom legszebb évei".Kép Ki hogy érti.. Kissé magyarázkodósnak tűnik, és enyhén szánalmasnak is érzem magam, amint itt bizonygatom, hogy "nekem milyen jó". Mert jó. Az életem pontosan úgy alakult, ahogyan terveztem. A gyerekeim tervezett és vágyott gyerekek voltak, életem első szerelméhez mentem feleségül, akivel most is olyan, mintha a mézesheteket töltenénk. Én egy karrierista anyuka és egy munkamániás apuka mellett nőttem fel, akik jóól eltervezték az életemet, hogy igazán büszkék lehessenek. Hiába voltunk sokan testvérek, anyámnak mindig a SZent Kórház volt az első, a kollégák a második..és vhol utána kullogtunk mi, a gyerekek. Én nem akartam ilyen életet. Az, hogy gyerekem lett fiatalon, az max. az "igyuk magunkat a föld alá" buliktól tartott vissza. Bulizni jártunk és járunk most is. Sem szellemileg elmaradott nem vagyok (tanulni is lehet gyerek mellett, van munkám,) sem pedig begyöpösödött háziasszonyka. Fél M.o-ot bebarangoltuk, minden évben nyaralni járunk, népes baráti társaságunk van, akiket az sem riaszt vissza, hogy 2 éve 200 km-re elköltöztünk Bp.-től. Szinte nincs szabad hétvégénk.., ja és van egy lökött bernáthegyink (kutyázás)Kép, a nyáron hagytam abba a baba-projekt miatt az aktív kosárlabdázást (sport),Kép, ha úgy alakul eljárok "zülleni" azaz lányok magukban, apa-gyerek nélkül. A táncot pedig tudatosan hagytam ki az életemből, mindig is viszolyogtam tőle.
Ja, és egy férfi volt az életemben, 17 évesen veszítettem el a szüzességmet, nem vagyok vallásos...Nem tudom, van még vmi, ami érdekel?Kép

Betti, ez több, mint kellemetlen..Semmi nem használ? Én most gyömbért iszogatok, mintha az enyhítette volna a gyomor panaszaimat. Igaz, én nem hánytam..csak émelygés volt, de az egész nap.

Ági, tul.képpen úgy értettem, hogy nem vagy-e nagyon egyedül..de ha jól veszem ki, szülőkkel együtt laktok. Vagy nagyon félreolvasok??Kép
Remélem, már mindjárt otthon lesz a zuradKép

Verus

Kép
verus
 
 


Verus!
Neked vagy nagyon jók a megérzéseid, vagy iszonyú mázlista vagy. Ritka, hogy az első szerelem így bejöjjön. Irigyellek érte és gratulálok. Jaj, és köszi a szülinapi gratulát. Tettem fel friss képeket az albumba Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta, nagyon helyes kissrácKép És szeret kreatívkodni?Kép Jaj, az én 4 és fél évesem a minap talált egy régi vízfestéket, víz híján ráköpöttKépKép, majd felfestette a nagylányom asztala fölé azt, hogy "HANA" (Hannának hívják)...Le kellett volna szidnom, de közben meg olyan büszke voltam rá, hogy írKép és hogy milyen találékonyKép
Megérzés? nemtom, sztem inkább mázlista vagyokKép
Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Verus, jól gondoltad, anyuéknál vagyunk.
Igazából ennek leginkább anyagi okai vannak, de egyébként sem érte volna meg, mert egyedül lennék szinte reggeltől estig minden nap. Arra meg sok egy lakás, főleg, hogy én min. 3 szobásat szeretnék, mivel két gyereket tervezünk.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Verus!
Inkább csak maszatolni és bohóckodni szeret. Sajnos értelmes dolgokat nem nagyon csinál, pedig próbálkozunk és esze is lenne hozzá, de borzasztó szétszórt. Most vettem neki egy korongozót, kiváncsi vagyok hogy fog e tetszeni, mert nyáron voltunk egy vásárban és ott agyagozhatott. Nagyon élvezte, hogy forog a keze alatt a puha agyag. Majd talán az óvoda megváltoztatja. Januártól megyünk Kép
Édes lehetett a fiad a vízfestékkel Kép Ilyenkor a legnehezebb kibírni röhögés nélkül Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ági, ha jól kijöttök egymással, akkor tök szuper a generációk együtt lakása. Neked is jó lesz, hogy mindig lesz segítségedKép

Kriszta, persze azért még csak 3 éves..Az ovi sokat fog változtatni rajta. Én még vacillálok, hogy a február végén 3 éves fiamat, mikor vigyem oviba. Mehetne márciustól is, tárt karokkal várják. De tartok attól, hogy -a most is kissé anyás gyerek- úgy érezné, hogy a pici miatt lepasszoljuk.
Ja, nem is bírtam kiKépKép
V.

Kép
verus
 
 


Verus!
Persze még csak 3 éves, de azért leköthetné egy kisautó, favonat, kirakósai a figyelmét legalább 5 percre. Csak az ágyon ugrál és számítógépezik meg TV-t néz. Ez a 3 dolog, ami hosszabb időre leköti a figyelmét. Minden olyat szeret, amit ellenzek, de persze az én hibám, mert miért hagyom. Egyedül számítógépezik, csak elindítom neki a www.gribedli.hu-t és onnantól egyedül játszik. Kitalálja, hogy mit kell csinálni. És mindig azt mondja, hogy "kantintok" ez az egér klikk akar lenni Kép És nem össze vissza kantint, hanem tudja mit csinál. Megőrülök, hogy 3 évesen ilyeneket csinál. Én már alig férek a számítógéphez, mert mindig elzavar Kép
Ovi: Én ezért örülök, hogy a terhességem elején kezd el járni, mert nem gondolja, hogy a kistesó miatt passzoljuk le. Mire jön a baba már javában jár az oviba. Szerintem szükségük is van az ovodára.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: