Új privát üzeneted érkezett!

SZIASZTOK!

Alvás,
Fancsi 15hós koráig egy éjszaka minnimum 4-5kelt fel.Azt hittem mi már sose fogunk egy éjszakát végig aludni.Az elmult két hónapban visszont este 8-tól reggel 8-ig alszik.Mondjuk a ma éjszakánk kicsit gázos volt 1-től fél óránként fel sírt,5-kor már nagyon sajnáltam és kivettem őt annyira szoritota anyakam utána ott aludt velem 7-ig . Most meg már 10-óta alszik nem tudom mi van vele de egy kicsit gyanus .

Nekem többszőr volt már a Fancsi távol tölem úgy ,hogy mondjuk este átvittük hugomékhoz és reggel mentünk érte vagy reggeltől délutánig anyunál volt ezt kibirom és néha kell is.De tavaly csináltunk egy olyat,hogy elmentünk szerda este hatkor Olaszba és szombat délután jöttünk haza én ezt akkor nagyon megbántam(én ezzel nem akkartam senki gondolataiba beleszólni csak szeretem volna veletek megosztani remélem senkit nem bántottam meg).
Viszont kell időt szakitani mindenkinek amit a párjával tőlt kettesben úgyan is én ezt a hibát elkövetem mikkor Ricsi volt kicsi,hogy a férjemmel alig foglalkoztam és egy kicsit a kapcsolatunk megsinylete.

Dorki,
képek szupik

Kriszti,
hát a te anyosod sem semmi,és te igy birod idegileg le a kalappal előted.
Milyen autótok lesz?

Összintén bevalom egy kicsit csaló vagyok Fancsinál neki sokkal több nyafit megengedek mint annak idején Ricsinek.Meg is van az eredménye FancsinálKép.

Panu,
hogy van a kis csaj?

Na megyünk ebédelni .

Szép napot mindekinek
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Nyugodtan ömlengj, ezért tartjuk egymást, nem? KépKépKépKépKép És mélyen együttérzek veled, mert én is éppen ilyen dilis vagyok. Apa nálunk a türelem szobra, egyszerűen tűri, amikor rámtör a hülyeség, aztán megbeszéljük. Ettől még ugyanolyan lelkifurdalásom van, vagy még erősebb... és bizony éjjel nem is bírok felkelni... Ezért sokkal egyszerűbb, ha beköltözik Szabolcs hozzánk. Azt hiszem, lassan beletörődöm, de annyi "meg kell húzni a határokat" stílusú vélemény van a témában... Írtam levelet Sződy Juditnak, de nem találtam meg az emilcímét, mert kitöröltem a postaládámból - hónapokkal ezelőtt váltottunk levelet valamiről, már nem is emlékszem, miről... -, ezért az origos mamisuli címre írtam neki. Csakhogy már nem ő csinálja azt a tanácsadást. Az a lány, aki válaszolt, meg szépen felvázolta az Aludj jólt, holott én valami olyasmit vártam Judittól, mint amit Bori írt - még azelőtt írtam, hogy Bori leírta a gondolatait. Én olvastam a Mérgező szülők című könyvet, ismeritek? És magamon is tudom, hogy mennyit árthat egy szülő... Úgyhogy tényleg az a legjobb, ha összebújunk, csak ki kell találnom valami kényelmes szopi pózt, mondjuk egy nagy párnát teszek a hátam mögé támasztéknak, vagy ilyesmi... és azért azt hiszem, hogy elaludni a saját ágyában fog, még ha simogatással is, mert kell az a kis idő anyának-apának, amíg ketten lehetnek az ágyukban... Amúgy azt gondolom, ha végre tudom, mit akarok az éjszakákkal, lehet, hogy elhagyja a sok ébredést, és talán még az is eljön, hogy átaludjuk az éjszakát - egyszer valamikor... Nem hiszem, hogy a határok felállítása ezt jelenti, hogy hagyjuk üvölteni a gyereket, és annyira könnyen írkál ilyet valaki általánosságban - nyilván még sosem hallotta, hogyan sír Szabolcs... Gondolkodom, hogy bemásolom a levelet...

A személyautó azt is jelenti, hogy esetleg el tudtok jönni a talira? Mondjuk mi megyünk majd Szegedre, úgyhogy bennünket nem úszhatsz meg KépKépKép. Anyós nagyon gáz!

Hú, ez szörnyű, amit arról az anyáról írtál! Hogyan üthet meg valaki egy kisbabát? És még el is meséli? Amikor úgy érzem, hogy nagyon mérges vagyok, inkább kimegyek a szobából, de ilyet, meg főleg ilyen hülyeség miatt!

Én most abban bízom, hogy most, hogy apa normális helyen fog dolgozni, a kapcsolatunk és az én idegrendszerem is rendeződik. Három éve győzködöm, hogy ez csak illúzió, hogy az milyen klassz, hogy ő csak tizenöt napot dolgozik egy hónapban, a többit itthon van, ha a dolgozós napokon viszont a gyerek egyáltalán nem látja, és mi is legfeljebb egy órát vagyunk együtt lefekvés előtt. De tegnap megértette mit magyarázok. Szuper gyorsan elment a nap, és még kapcsolódni tudott az délutáni sétához, együtt vacsiztunk, fürödtünk, és soha többé nem maradunk le hétvégi programról, mert dolgozik...

Ja, akartam mesélni: este beszéltünk a szüleimmel telefonon, és jött a régi nóta. Vagyis nem régi, mert eddig tőlük még nem jött... Miért szopik még Szabolcs? Úgyhogy most gyűjtöm az érveket, mert félek, ez állandóan elő fog jönni, amíg otthon leszünk...

Dorki! Nagyon klassz Nikid van! Hát, most, hogy bejött az új állás, nálunk szerencsére nem lesz külföld, és nagyon örülök. El sem tudom képzelni, apa nélkül, bár akkor biztosan hazaköltöznék a szüleimhez.

Bori! Nagyon köszi, hopgy leírtad, tényleg sokat segítettél! Fodrász: én februárban voltam, de lassan ideje lesz... Kozmetikus: őszintén szólva én kétszer voltam eddig életmben kozmetikusnál... Egyszer az esküvőnk előtti nyáron Szegeden egy aranyos nőcinél, kényeztetés gyanánt, és kíváncsiságból, aztán amikor az esküvő előtti napon a sminket rakták fel Miskolcon. Mindkétszer ömlengtek, hogy milyen mázlista vagyok a bőrömmel, és tényleg, nekem egész kamaszkoromban, és azóta se, egyetlen pattanásom sem volt, csak az orrom körül pár olyan kis fehér cucc, de azt otthoni gőzöléssel is meg tudtam csinálni... Viszont tényleg szuper volt, nagyon jól esett, maszi, meg pakolás, meg minden... De amióta Szabolcs megérkezett még a régi időknél is jobban sajnálom ilyesmire a pénzt...

na, ezt két óra alatt sikerült megírnom, közben megebédeltünk, és elaltattam a lurkót is. Fini spenótos muffint csináltam, nagyon klassz lett!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Remélem senki se lett beteg!

Apánk ma dolgozik, épp az előbb hívott, hogy mellettük - a Lakihegyi rádióadóról bázisugrók ugrálnak, és az egyiknek nem nyílt ki az ernyője és placcs... Elég gáz. Én asszem nem mernék ilyen vad sportokat űzni. Főleg azóta vagyok besz@ri, mióta Boga megszületett.

Én is nagyon egyetértek Borival, addig kell örülnünk, amíg ilyen picik a babók, mert ha már nagyok lesznek, akkor ciki lesz összebújni meg puszit adni anyunak. sajnos látom a példát a tágabb családban. Kép Használjuk ki most az időt! Bogám is rászokott a pusziadásra, főleg akkor jön cuppogva, ha valami csínytevést követett el, és mérgelődök vele. Kedvence mostanában, hogy kipakolja a ruhásszekrényét. grrr, hát ezé vasalok én??? Kép

Külön nyaralást én nem bírnám, de nem vagyunk egyformák. 1-2 órára simán, fél napra már kicsit idegeskedve bízom a lányt a mamikra. Kép Egyszerűen hiányzik. Kép Viszont Zsuzsinak is igaza van, kell az is, hogy néha csak kettesben legyünk a párunkkal, és akkor ne apa-anya legyünk. Kép

Kriszti! Anyós nagyon gáz! brrr. Mér nem mondtad neki, hogy ha már ennyire otthon érzi magát, akkor talán ki is szolgálhatná magát?!

Panu! Bili azért nem nyerő még, mert azon meg is kéne ülni csupasz fenékkel. ez még nem megy. Ha le akarom húzni róla a pelust és ráültetem, akkor még megijed. Nyárra várok, akkor majd kint lehet pelus nélkül is, nem baj ha csurog a lábán,Kép szerintem úgy hamarabb rászokik majd a bilire.

Bölcsi téma: hát egyelőre én is a gyes melletti 4 órás munkában bízok. Aztán még nem tudom, hogy lesz-e rá lehetőség. Ha igen, akkor először inkább a maminál hagynám arra a rövid időre -persze csak ha mindketten kibírják és akarják. Ha nem megy, akkor kell néznünk valami bölcsifélét. Sajnos nálunk itt a faluban nincs. Kép , úgyhogy valami munkahely-felé-útbaesőt kell nézni. Majd még elválik hogy lesz.

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 

 
 

Zsuzsi,
kénytelen vagyok bírni, bár néha beszóltam, hogy milyen anyagias. Bezzeg itt nem az, ha sör, kávé vagy kaja kell Kép.

Eszter,
igen, azt jelenti - de mi csak 7végén tudunk menni Kép.
A szegediben benne vagyok Kép. Mikor?
A könyvet nem ismerem, de tényleg nagyon el lehet szúrni.
Fodrászkodni nekem is kéne nagyon, valszeg levágatom a sérót olyan vállig érőre. Majd látom (hú, milyen változás készül az életemben? Kép ).
Nálunk is türelemszobor Eszterapu - szerencsére, nem is tudom, hogy bírja ki velem??? Kép
A szoptatás-kérdésben meg állj a sarkadra és állj ki magatokért. Gondolom jön a bezzegazénidőmben tehéntej...
Mostanra felgyorsult a világ, klónozott kaják vannak (bocs, génkezelt Kép), szennyezett a levegő és egy kicsit a világszemlélet is megváltozott. Úgy a szoptatásról, mint sok minden másról. Kutatások ezrei bizonyítják, miért is jó, ha az ember szoptatni tudja a gyerekét minél tovább.
Egy ismerősön engem is csesztet állandóan, hogy milyen gusztustalan is nagy gyereket szoptatni. Bántja, hogy ő nyúl volt és feladta, mikor századjára is fájt. Nekem is fáj és irtózatos volt az elején.
Eszter 15 hetes volt, amikor először nem fájt a szoptatás. Akartam, volt tejem és mindent megtettem az érdekében. És SENKI nem fogja megkérdőjelezni, hogy ez normális-e, vagy hogy gáz, vagy hogy miért még mindig.
CSAK.
Mert mi így akarjuk. És nem akarunk erről többet beszélni Kép, ha valakinek nem tetszik, tartsa meg a véleményét.
Javaslom ha van rá módod, nyomtass ki pár cikket arról, miért jó sokáig szoptatni és dörgöld az orruk alá.
Majd beszélgetünk még erről szóban, ha akarod.
Én oldalt fekve szoptatok, Eszter felváltva nyomja, csak picit kell (5-10°-ot) jobban oldalra fordulni, ha váltás van Kép.
Éjszaka mindig közöttünk van, a kezem fenn van a fülem mellett, fexem a vállamon, ha elalszom.. Akkor sincs gond Kép. De olyan is van, hogy Ő fexik a vallamon, én oldalra fordítom és a popsiját fogom. Remélem, el tudod képzelni Kép. Én közben hanyatt fekszem, picit a bal csípőmön.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andi,
mondtam Neki, amikor ideért, hogy szolgálja ki magát nyugodtan. De csak sörért ment ki az erkélyre Kép.

Ugrás: durva Kép!
A nagynénéméknek van Epölön egy házuk. Nem messze tőlük meg siklóernyősök szoktak ugrálni. Egyszer mi is elmentünk egyet "hegyet" mászni és a hegytetőről figyeltük őket (mellettünk ugrottak). Elindultunk hazafele, majd félúton láttuk, hogy az egyiknek az ernyője alá kapott a szél. Nekicsapódott egy sziklának es meghalt... Döbbenetes volt. És mi végignéztük... Kép.

Bori,
azt hiszem sokunk szívéből beszéltél az előbb, megindító gondolatokat mondtál Kép.

Hú, amíg megírtam az előző pár Kép sort, Lányom elaludt az ágyunkon Kép. MOst akartunk kimenni a kiállításra.
Na, majd holnap Kép.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Fülescsacsi,
Sződy J.emilje: j.szody@sanomabp.hu
A mostani Kismamában pontosan egy nemalvós anyukának válaszolt (61.oldal),nagyon Rátok gondoltam,miközben olvastam.Érdemes lenne elolvasnod.
Ember-téma:most én tudatosan nagyon odafigyelek Rá,mert tényleg nagyon kiállhatatlan voltam,és észre sem vettem.A sógorom világított rá,ha nem hagyom abba az állandó szekálást,rossz vége lesz a dolognak.Mindenben csak a rosszat vettem észre,holott egy tünemény "emberem" van.Most csak azt látom,hogy imádja a gyereket meg engem is..És még mondja azt valaki,hogy huszonévesen az ember lánya már nem változik!
Kriszti,
igazad van ,engem is sokszor csesztetnek a párom okos rokonságából a szoptatás miatt,de annyira hidegen hagynak,többnyire nem foglalkozom velük.Ők már 3 hónaposan hurka-kolbász-pörkölt menüre tették saját dedjeiket,most az ilyen mamának minek magyarázzak WHO-ról meg ellenanyagokról?
Dorki,
ma Eszter elaludt,eszembe jutott amit írtál,hogy megvár a meló,és a Kismamával a kezemben odakucorodtam Eszti mellé-PIHENTEM.Nagy szó.Kicsit idegesít ugyan,hogy van még egy csomó hajtogatni való ruhám,meg miegymás,dehát fontossági sorrend is van a világon,ugye.És ha én magam nem vagyok az elsők között,akkor a fene ette az egészet.

Ma a Duna-parton sétáltunk meg lasztiztunk egy csomót.Eszter nem szívbajos gyerek.3 kb.tízéves formácska gyerek pattogtatott egy focilabdát,Eszti a mutatóujjával "befenyítette" -) a labdásat,hogy:Kisfijúú,adide azt a labdáááát!!!
A Janival sikítottunk a röhögéstől,a kisfijúú csak ötször akkora volt,mint ő.

Na,most befejezem,mert egy órát kaptam a gépnél,és most "jóasszony" vagyok,betartom ígéretem.
Holnap sajnos dolgozom,de este jövök!
Jó éjt mindenkinek,
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Kriszti
ezt tegnap elfelejtettem
www.bakonyhotel.hu
Dorki
dorki
 
 


sziasztok, már én is vagyok, nehezek ezek a napok.
apa 3. napja ügyeletben, mondanom se kell, hogy most a pápa miatt mindenki stresszel. holnap is dolgozik, szóval kettecskén vagyunk a csajszival, ma ugyanis az anyukám is hazament.

de, sajnos beteg lett Liza, de csak kicsit náthás, remélem, nem lesz rosszabb. Zsuzsi, nálunk hasonlóan telt az éjjel, végül velünk aludt, és egésznap összevissza aludt mindig egy keveset, vagy volt, hogy csak pihenni bekérte magát az ágyába egy negyedórára, olyan aranyos volt. ez anétha egyelőre nem gáz, kirándultunk is délután. elmentünk a budakeszi vadasparkba, ahol imádta az őzet és a bölényt, itthon is mondogatta, amikor dumáltam neki, hogy "blén", azaz bölény Kép. már csak holnapra kéne valami hasonlót kitalálni délutánra, szintén szabad levegőn, jó nagy térrel. lehet, hogy mégegyszer vadaspark???

azért remélem, mindenki jól van!! Kép

Kriszti, le a kalappal, hogy kibírtad, bár gondolom, a család megsínylette a rossz hangulatot Kép tényleg jó, hogy nem gyakran látjátok.

még nem tudom, hogy kibírjuk-e a 2-3 napot Liza nélkül, de úgy érzem szükség van rá. és itthon nem tudunk kikapcsolódni, mert mindig jön egy telefon, vagy történik valami, vagy egyszerűen be akarjuk hozni az elmaradt ügyeket, vagy apa egyedül akar pihenni. az anyukámmal pedig jól kijön Lizi. Zsuzsi, miért bántad meg? történt valami?

szopi: én Krisztivel értek egyet, csak az anya és a gyerek közös ügye, másra nem tartozik, hogy hogyan, meddig és miért addig? az én anyósom azt erőltette, hogy fekve szoptassak, mert szerinte az a legjobb megoldás az anyának, és nem akarta megérteni, hogy nem vagyunk egyformák, én törökülésben szerettem szoptatni. aztán meg az sem tetszett neki, hogy éjjel is szoptatok, mert szerinte annyi pihenés kell a gyomornak. hiába mondtam neki, hogy én máshogy gondolom, mindig fújta a magáét, de hát Liza 1 éves koráig 2x láttuk, így nem volt gáz Kép

Fcs, tényleg rossz, vagy legalábbis nehéz, ha nincs a közelben segítség, főleg olyan, aki tényleg közel áll hozzád. tudom, mert én is csak az anyámra számíthatok, aki 220 km-re él, és ő csak tavaly nyár óta tud jönni, mert addig nagyon beteg volt az apám, de ő már nincs, így a nagyi tud segíteni. de ezt nem is ragozom.

Fcs, tanácsadás: tudod, vagy bejön egy doki stílusa is, vagy nem, de attól még másoknak jó lehet, ha meglátják benne azt, amit te nem, és ettől még nem döntöttél rosszul, sőt, csak hát nem vagyunk egyformák. szerintem a legfontosabb, hogy saját meggyőződésed szerint cselekedj, és ha te nem akarod sírni hagnyi, akkor ne tedd. viszont szopi-ügyben is legyél ilyen határozott, ne hagyd magad.

Andi, én is a nyári bilizásben bízok, nem is vetem még bilit, és nem is akarok addig, nem mintha szükség lenne rá Kép

tali: mivel nálunk összevissza munkarend van, ezért nekem a hétvége is jó, csak akkor nehezebb jó helyet találni a túlzsúfoltság miatt, de megoldható. de hozzuk össze minél előbb. részemről csüt-péntek kizárva, és minden második szombat délelőtt.

Bori, adidealabdát Kép nagyon jó, nagyon tetszik Kép Liza is letámadott a vadasparkból kifelé egy hozzá korban illő kiscsákót, kb. 2 éves lehetett és bújócska-fogócskára próbálta rávenni, nagyon kacér volt Kép

na, írás közben meghallgattam az összes nekrológot, tudok mindent a hagyományokról, a konklávéról, fehér füstről, ezüst kalapácsról, sőt ma az mti-n még a lehetségesek névsorát is elolvastam. uptodate vagyok.

jóccakát, panu
panu
 
 


Kriszti
Küld már el hozzám azt a barmot, aki üti a gyerekét. Olyan szivesen szájon vágnám ingyen és bérmentve !!!!
Milyen autót vesztek? Anyósodról mit lehetne írni ????? Most legalább egy ideig nyugtod lesz ?Kép

nekünk jó hétvégén is a tali
Bori
megdicsérlek, hogy pihentél, jól tetted és csak így tovább. Ez a minimum ami jár !!! Kép
Panu
mi köze van a szoptatásnak a gyomorhoz ???
Lizinek jobbulást és jó sétát holnapra !!!Kép


amikor Niki hirtelen abbahagyta a szopit 8 hónaposan egyik napról a másikra én teljesen kivoltam. Nem gondoltam volna, hogy ennyire rosszul esik majd. Szinte használhatatlannak éreztem magam és itt sírtam apa vállán, hogy ez milyen borzasztó. Elszakadt közöttünk egy kapocs. Kép Aztán pár nap múlva lassan visszaszokott. Még 2 hónapig élveztük egymás társaságát és ez nagyon jólesett akkor. Volt, hogy terhesnek éreztem már néha, de az a pár nap cicimentesség ébresztett rá, hogy milyne jó is volt. Aki ezt nem érezte soha, annak fölösleges magyarázni, hogy ez miért jó.


Me kell védenem Nikit. A képen ugyanis nem húzza, löki, taszigálja a rokonkölköt, hanem ölelgeti és puszit akart neki adni. Ilyen téren elég galamblelkű a szentem, simán odaadja a játékát és azt is megengedi, hogy elvegyék tőle. De biztos vagyok benne, hogy ez változni fog, mert látszik rajta az akaratosság minden formája. Kép

Alvás: Ez egy hosszú írás lesz, akit nem érint nyugodtan hagyja ki.
Niki első alkalommal 14 hónaposan aludt el egyedül a kiságyában. Mi is nagyon sokáig szenvedtünk az alvással. Én úgy terveztem, hogy majd ő is szépen megtanul egyedül aludni és nem fogom a kezemben altatni. Meg is próbáltuk, de már pár hetesen is sokat sírt, ha letettük, pedig nem volt hasfájós. Egyszerűen igényelte, hogy kézben legyen. Ja és nem ülve, hanem állva. Valszeg egy magasságmérő volt beépitve a pelusába. Kép Már azon gondolkodtunk ,hogy veszünk egy bárszéket, mert az olyan magas, hogy nem venné észre, ha leülnénk vele. Próbáltuk mi is azt, hogy letesszük és sír egy ideig, de majd megszokja és elalszik. Emlékszem hányszor volt, hogy éjjel ültünk csöndben a hálóban apával és vártuk, hogy szegényke álomba sírja magát. És mindíg azt kézdeztem magamtól , hogy MIÉRT nem alszik el ? de erről a kérdésről hamar leszoktattam magam, mert szerintem egy gyereknél ez a legfölöslegesebb kérdés. Ha az ember lánya kizárja a felmerülő okokat (éhes, szomjas, stb ) akkor egyszerűen nincs válasz. Mikor nyáron elmentünk a tesómékkal nyaralni, náluk akkor volt útban a baba. Mondtam nekik, hogy legyenek szivesek ne kérdezgessék, hogy miért sír a gyerek. Előre szóltam nekik, hogy azért sír, mert gyerek. Akkor ezt nem értették, de azóta már mondta a tesóm, hogy most már érti. Kép Naszóval, hogy szavam fonalát el ne veszejtsem 9 hónapos koráig éjjel 2 körül aludt el. Legtöbbször cicin és csak becsempészni lehetett az ágyába. Gondolom ez sokaknak ismerős. Ahogy leraktam , abban a pillanatban kipattant a szeme. Az esti altatás 1- 1/2 1 órát tartott, addig cicin volt. Viszonylag hamar elaludt, de kivenni a szájából azt nem lehetett, így én is mozdulatlanul feküdtem. Elképzelni sem tudtam, hogy mi lesz , ha leszokik a ciciről. De 1 éves korában leszokott és onnantól a babakocsiban aludt el. De ez is egyre rosszabb lett,mert tologatni,rázni kellett. Azután eljutottunk oda, hogy a küszöbön kellett oda-vissza tolni erős rázogatás közepette, de még emelgetni is kellett a babakocsit. Én már attól féltem, hogy 1. agyrázkódást fog kapni, 2. szétesik a kocsi alatta. Na ekkor kaptam meg az aludj jólt. Elolvastam és mindent megértettem belőle. El is döntöttem, hogy én ezt a baromságot nem fogom a saját gyerekemmel megcsinálni !!! Annyira durvának tartom ezt a megoldást. Főleg ismerve a saját gyerekem ordítási tulajdonságait, ami falakat ledöntő hangerejű. Ki van zárva, hogy én azt tudnám hallgatni esténként. És az a könyv azt írja, hogy egyik napról a másikra tegyük a kölköt az ágyába, hagyjuk ott és majd megszokja. Lehet, hogy hányni fog, esetleg elájul, de nem érdekes..... Kép
Viszont arra rájöttem, hogy tényleg meg kell tanítani aludni, mert nem tud. Ebben az egyben igazuk van. Ez is csak egy képesség van olyan gyerek, akinek megy, van akinek nem. Úgyhogy humánusan és lassan 3 hónap alatt megtanultunk aludni. Elsőként a küszöböt hagytam ki, utána bevittem a szobájába és ott tologattam, hogy megszokja, itt fogunk ezentúl elaludni. Egyre kevesebbet tologattam, de mindíg megvártam, míg bealszik rendesen. Tiltakozott és sírt is, de csak pár percig vagy addig sem. Ha nagyon belelovalta magát, akkor kicsit erősebben megtologattam, de megint lelassítottam. És eljutottunk oda, hogy már tologatás nélkül is el tudott aludni. Persze szerintem ekkor már ő is értette, hogy jobb és kényelmesebb neki így is. Ezután jött, hogy valahogy a kiságyba kéne szoktatni. Azelőtt, ha a közelébe értünk már pánikszerűen sírt, de csak pár percre hagytam ott és utána mentünk a babakocsiba. Pár nap múlva már ő kérte, hogy tegyem a kiságyba, hentergett egy ideig, utána mentünk a babakocsiba. Bealudt, átraktam a kiságyba néha meg is ébredt,de már nem utálta. Apa vitte egyik este altatni és fél óra múlva kijött, hogy Niki a kiságyban alszik. Hát nagyon büszke voltam mindkettőjükre. Ezek nagyon nagy dolgok voltak akkor ! Már olyan kilátástalannak láttam a dolgot. Ezután egy ideig valamelyikőnk ott maradt vele, míg el nem aludt, de ez egyre hosszabb lett. Ált. 1 óra. Úgyhogy úgy döntöttem, ha látom rajta, hogy már lelassult ez kb. 5-15 perc, elköszönök tőle és kijövök. Előtte elmondtam neki, egyesével , hogy alszik már a mama, papa is stb. Ezt mindíg figyelte és ő is lefeküdt. Szóval kijöttem . Eleinte, pár napig sírt, de csak pár percet, utána simán elaludt, mostanában nem sír picit sem. Ha hallom, hogy tényleg komolyan sír, akkor visszamegyek és még pár percig maradok, ilyenkor megnyugszik és visszafekszik. Éjjel van, hogy 2x is ébred, ilyenkor vagy visszaalszik pár perc múlva vagy nem. Ha nem viszem magunk közé. De ez elég ritka. Na csak azért engedtem ilyen bőlére, mert mostmár így utólag látom, hogy én azt a hibát követtem el, hogy azt vártam, majd csak lesz valami és majdcsak megtanul ez a gyerek magától elaludni. De ez nem így van. Igenis meg kell neki tanítani csak persze nem mindegy, hogy hogyan. Nagyon sokat filóztam rajta, hogy mit kéne csinálni és azt hogyan és sokszor sírtam már együtt én is szegénykémmel, mikor már órák óta szenvedtünk. Azt még hozzáteszem, hogy ez az én szubjektív véleményem. Remélem tudtok hasznosítani belőle valamit. Kép
Én sajnálom a Pápát, főleg, hogy így "nyilvánosan" kellett meghalnia Kép . Azért az érdekes, hogy most én is megtudtam azokat a dolgokat amikben Panu is up to date.
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Bori! Köszi a Sződy Judit címét! Én már vagy fél éve nem veszem a Kismamát, egy évfolyamnyi van meg, de untig elég, utána úgyis ismétlődnek s dolgok Kép. Az online változatot azért olvasom olykor, fenn is volt a levélváltás: itt van, hátha a többieket is érdekli. Pontosan ilyet vártam tőle Kép.
Dorki! Igazából én nem érzek lelkifurdalást az Aludj jól miatt. Egy napig csináltuk, és akkor be is jött, nem volt nagyon nagy balhé - egyszer próbáltuk korábban is, és akkor abba is hagytuk, mert nagyon rossz volt -, mondjuk nem is tartottuk be szigorúan, mert 3-4 percnél ritkábban nem mentünk be. És azért volt jó, mert megtanult nem cicin aludni. Ezt nem tudom, hogyan értük volna el másként, hiszen nálunk apa a hónap felében nem volt itthon lefekvéskor, így még csak rá sem bízhattam volna az altatást. (Ez sok helyen megoldás tud lenni a helyzetben, csak nálunk kivitelezhetetlen volt.) Most pedig állok elébe, hogy azt szeretné, ha énekelnénk, simogatnánk, hamar elalszik. Nálunk a gond nem is az elalvás körül van igazán, hanem az éjjeli ébredések körül. De tényleg azt gondolom, ki kell várnom, amíg kicsit okosabb lesz, és meg tudjuk beszélni a dolgokat, ez hamarabb eljön majd, mint gondolnánk...

Bori! Hú, mekkora dumás a csajod! Csúcs!!!!! Szabolcsban az nagyon édes, ahogy a hangsúlyunkat utánozza. Mondok valamit, amit "megismétel" a maga anyelvén, de hajszálra azzal a hangsúllyal, mint ahogy én mondtam. Haláli!

Szopi: én sosem foglalkoztam azzal, hogy ki mit mond, pedig sokan beszólogattak, mert ráadásul én nagy nyilvános szoptató is vagyok. És mivel Szabolcs nagyon magas, mindig idősebbnek hitték a koránál, tehát már kilenc hónapos kora óta kapom a megjegyzéseket, hogy minek szoptatni egy ekkora gyereket. És tényleg: CSAK. csak a szüleimtől fura volt ez a megjegyzés, bár végiggondolva azt hiszem, azért aggódtak, mert rájuk lesz bízva pár délelőttön Miskolcon, és féltek, hogy oldják meg. Pedig hát ha nem vagyok ott, nem keresi, tudja, hogy ez a mi külön kis kiváltságunk Kép. Alváshoz nem kell neki, de éjjel amúgy is ott leszek, és a délutáni altatásnál is, úgyhogy aggodalomra semmi ok Kép.

Én sajnálom a pápát, bár nem vagyok vallásos, vagyis éppen valami határhelyzetben, kérdések tömkelegével a fejemben éldegélek a témával kapcsolatban, de ő egy nagyon jó ember volt szerintem. És én is sajnáltam ezt a nagy nyilvánosságot. Bár remélem, hozzá ez nem jutott el a csendes kis szobájába. Amúgy meg most már biztosan sokkal jobb helyen van Kép.
Fulescsacsi
 


Fcs, az indexen van egy nekrológ, már a címe is sokat mondó: Game over. egy része arról szól, amit te itt pár sorban megemlítettél.
http://index.hu/velemeny/jegyzet/jp2nekro/

érdekes, ajánlom. de nem egy buzgó hivő ember írta...

én sosem szerettem igazán nyilvánosan szoptatni, nekem az bensőségesnek maradt meg. és nagyon tisztelem azokat az anyukákat, akik ezt felvállalják. a szüleidnek mondd meg, hogy ne féljenek, nem fogja követelni tőlük Szabolcs a cicit Kép

Dorki, mi is tanítottuk az alvásra, még egészen kicsi korában, és azóta is az ágy CSAK alvásra szolgál, nem teszem bele máskor, nem büntetem ágybazárással, és elfogadja az alvás tényét. de valszeg mi ilyen szerencsásek vagyunk az alvás ügyekben, más gyereke meg másban jeleskedik. de ez így van rendjén.

panu
panu
 
 


Panu
érdekes volt az indexes írás. Elgondolkodtató.
Lizi nem taknyos már ?
Én sem használtam az ágyat másra, mégis utálta szegénykém, de már szereti és ez a lényeg.
Fcs
én megértettem az aludj jólt és magunkra ismertem benne, de ismerve a gyerekem sírási szokásait nem mertem felvállalni, de a lassú tanításban segített.
Niki éjszaka nem ébred mostanában, de a délutáni alvása úgy megy, hogy kb. 30 perc után sírva ébred , pedig nyugodtan alszik el a kiságyban. Ilyenkor beteszem a babakocsiba és vagy visszalszik vagy nem. De olyan csúnyán, keservesen sírva ébred, hogy néha megijeszt. Nem tudom mítől lehet.
Nálatok milyen az ébredés?
Dorki
dorki
 
 


Zsuzsi,
Ricsi fiadnak boldog névnapot kívánunk!

Kriszti

Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Kriszti!

Ricsi köszöni szépen .
Nagyon örült neki.
szuszoka
 
 


mi is, mi is...
Boldog névnapot kívánunk Ricsinek!

Liza és panu
panu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Mi is boldog névnapot kívánunk Ricsinek! Krisztit kinevezhetjük névnapfelelősnek Kép.

Panu! Hű, hát nem nagyon merek véleményt írni a cikkről, még előkerül valahonnan a semmiből valaki nagyon vallásos és megkövez... De elég bátor az írója, mitagadás... És azt talán egy vallásos is merheti gondolni, hogy az egyház valóban reformokra vár...

Dorki! A délutáni ébredés nálunk dettó ugyanez. Mindig felébred egy óra alvás után, mindig nagyon keservesen sír. Cicin alszik csak vissza, ott még a hátsimis éneklős módszer sem segít. És a délutáni alvás végén is elég nyűgöske, kell egy negyedóra cicizés az ölemben ülve, mire magához tér, visszatér a kedve. Az éjjeli ébredései is elég gázosak, viszont reggel mindig derűsen ébred - mellettünk.
Ágy: nálunk sem volt ijesztgetés, büntetés ággyal, csak annyi, hogy egy darabig nem használtuk. Amikor elhatároztam először, hogy bevetjük az Aludj jólt, akkor velünk aludt hónapok óta, a kiságyban a kinőtt ruháit tároltunk Kép. Úgyogy volt egy két-három hét kiságyhoz szoktatós időszak. Először is kipakoltuk a kiságyat, leszereltük az oldalát, és odatettük a mi ágyunk mellé, szintben. Aztán lassacskán elkezdtem odatenni, amikor elaludt, akkoriban cicin aludt el, a cumiról is akkortájt szokott le. Aztán visszaraktuk a rácsot, és amikor úgy tűnt megszokta, jött az ALudj jól. Hát, ha nem érti meg egy este alatt, biztosan nem folytattam volna...

Ma olyan jó kis napunk volt, bár még mindig apátlanul. Végre igazán jó idő van! Holnap pedig két Tavaszos lánnyal találkozunk, úgyhogy biztosan mozgalmas nap lesz, alig várom!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Ricsinek boldog névnapot!!!Kép

Névnapfelelős Kriszti, kösziKép

Szopcsi,
hú télleg olyan fura, hogy már 4 hónapja nincs. Fcs igazad van, tedd amíg jólesik nektekKép
mondjuk tényleg könnyebb hogy nincs már, pedig Dorka sohasem használta megnyugtatásra csak táplálkozási célzattalKép viszont annyira-annyira jóóó voltKép


alvás,
nálunk még mindig okés az alvás, délután 1x alszik kb 1,5 órát így estére ki van purcanva és végig ásítozza a fürcsit, ma is 8kor letettük és azonnal elaludt.

Ma voltunk megint uszizni, jó nagy kihagyás után. Azt hittem a csajszi sokat felejtett, de nemKép, amiket nem tudott 1 hónapja megcsinálni, azt most gyakorlás nélkül simánKép annyira nagyon okosodnak. Viszont uszi után Dorka akkorát esett az utcán szegénynek ki is csattant a szájaKép azért annyira durva látni vérezni a gyermekemetKép viszont egy fagyival kiengesztelődöttKép

Panu,
jó a cikk (amúgyis birom Tóta W-tKép), hasonlóképpen gondolom ezt az egész hajcihőtKép

valahogy én is túl intimnek találtam mindig a szopcsit, ha muszáj lett volna megteszem nyilvánosan is, de mindig sikerült elvonulniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


sziasztok,
Krisz, együttérzésem Dorkának, remélem, gyorsan elfelejti, vagy a fagyi már sikeres volt ezügyben ?? Kép

Liza is esett-kelt egész hétvégén. tegnap este leadtuk apának a kocsit, és utána a játszón lazán tigrisbukfencet nyomott egy korlát felett, pedig azt még nem tanulta Kép ma pedig egyszerűen megfordult a csúszda tetején és visszafelé fejjel előre ment le, illetve már gurult és hengeredett le a földre, még szerencse, hogy 3 lépcsős a csúszda, de utána a sima talajon is csetlett-botlott Kép persze, náthás szegénykém, és ma nyűgösebb volt emiatt.

és holnaptól már apánk is lesz, eddig melózott, nem sokat láttuk a hétvégén. na, de majd most a hét elején.

panu
panu
 
 


Ricsinek boldog névnapot ! Jó napja lesz, hogy ennyi csaj gratulál neki !!!

Fcs
szerinted mitől ébrednek így ? Nikihez is ha bemegyek rögtön, mikor meghallom a sírást látom, hogy még csukott szemmel fekszik, de nagyon sír. Már annyi mindenre gondoltam, hogy mitől lehet, de semmi értelme nem volt. Olyan, mint aki rémálomból riad föl. És nagyon nehéz megnyugtatni. Néha elég egy puszi és már alszik is tovább- ez inkább éjszaka van, de napközben sokszor nem is tudom visszaaltatni és akkor az egész délutánunk egy nagy kaka.
Ja mostanában Nikesz is szól miután bekakilt.. Na de akkor azonnal menni kell tisztába rakni, nincs kifogás !!!!! Kép
a tavasz egyesületes csajokkal találkozol ? Egyiküket ismerem innen (lakóhely szerint) Tinalillaát (Anna)
Krisz
Szegény Dorka Kép A szájára esett?? Akkor a fagyi direkt jó volt, mert hűtötte.

Nyilvánosan én sem szoptattam sosem , valahogy úgy éreztem, hogy az a mienk és senki ne bámuljon.
Jó éjt
dorki
dorki
 
 


Sziasztok,
Most nincs időm végigolvasni mindent annyit írtatok. Mi egy kicsit el vagyunk havazva. Vizsgám volt, meg dogákat is kellett leadnom a suliba. Elég fárasztó volt, mert mindezt a Marci mellett kellett csinálnom. Mi mindig együtt vagyunk, csak péntek du. suli időben van Apukámmal a munkahelyén. Ráadásul most sok munkája volt, úgyhogy órákra sem mindig tudtam járni és így még nehezebb felkészülni.
Apának meg új munkahelye van és reggel 6-kor megy el és 1/2-7 körül hulla fáradtan jön haza.

Itthon meg úszik minden pedig én erre nagyon allergiás vagyok. Mennyi mindenről lemond az ember a gyerek miatt!

Nagyon sokat mászkálunk mostanában. Ha nincs konkrét program, akkor megyünk Esztergomba, ott van egy Máltai játszó. A Marci imádja. A csúszda már kiskora óta a kedvence, mostanában meg állandóan homokozik. Itthon 2 kiló homokot rázok ki belőle. Du. meg ahogy felkel megyünk ki a kertbe. Alig lehet beterelni, főleg most, hogy olyan sokáig világos van. Így viszont én semmit nem csinálok a lakásban. Még a főtt kaja is alvás után van, mert amíg alszik addig tudok főzni.

Ha van valakinek valami tippje hogyan lehet jobban beosztani az időt, megoszthatná velem.

Lehet, hogy egy kicsit eltúlzom a dolgokat, de mindig azt mondom, hogy én azért vagyok most itthon, hogy a gyerekkel foglalkozzam. Ha egész nap mást csinálnék, akkor azzal az erővel elmehetnék inkább dolgozni és legalább pénzt is hoznék a házhoz. Apa azt mondja, hogy hülye vagyok és nem kell mindig a gyerek kívánságát lesni. Aztán meg folytatja, hogy mondjuk az igaz, hogy meglátszik a Marcin, hogy mennyit foglalkozom vele.

Kicsit hosszúra sikerült a mondókám, de a lényege az, hogy most már a gép elé sem ülök le, mert tényleg csak abban a 1,5-2 órában tudok takarítani, főzni, mosni amíg a Marci alszik. Hetente 2x, 3x pedig reggel elmegyünk és este keveredünk haza.

Régebben volt szó állatkerti taliról. Gondolom azt már lekéstük, de legközelebb mindenképp mi is benne lennénk. Mi szoktunk sokat arrafelé menni, a Marci imádja az állatokat. Úgyhogy ha van tali Pesten akkor szóljatok. Ha sokáig nem jövök küldhettek mélt, azt azért le szoktuk tölteni.

Most már próbálok többször jelentkezni.

Mindenkinek jó napot,

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

A mai napunk volt az eddigi csúcs:
Eszter ébredt negyed hétkor. Délelőtt felmentünk játszani a szomszédba, délben le, Eszter kész, 2 perc és alszik. Fú, de jó, nekiláttam főzni, egyszer benézek (a mi ágyunkon aludt el), néz rám nagy szemekkel. Felébredt 1 órás alvás után. Persze tökölős kaja volt. Nem voltam kész.
Alvás pápá, lementünk, 1 órája jöttünk fel (meg 6 körül enni), gyerek gémóver. Fürdés, szopka és alvás.
A nappali 4 órás alvás helyett 1 órát aludt.
Ez a nő... Kép.

Brigi,
Pocaklakó hogy van?
Egyetértek Veled, hogy azért vagyunk itthon, hogy gyereket neveljünk, csak olyan nehéz végignézni a dzsumbuda lakáson Kép...

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Dorki! Igen, a Tavasz egyesület családonbelüli erőszak munkacsoportjának minitalija volt, éppen Annáéknál. Én is tagja vagyok az egyesületnek ugyanis Kép. Akkor valahol a közeletekben voltunk?

Brigi! Klassz, hogy nem vesztetek el! Kép Én sem tudok jó időbeosztást... Nálunk a vásárlást is apa intézi reggel, mert annyira sok idő elment a boltba menéssel, hogy a főzés, játék, minden csúszott... De most a vásárlást és a főzést is estére tesszük át, így talán mégjobb lesz. Esetleg boltba együtt megyünk, amikor megyünk apa elé, még nem tudom, most fog alakulni az új napirend, ami apa új munkahelyéhez igazodik, mármint az esti része, hogy végre még pár órát együtt lehet velünk Szabolcs lefekvése előtt. Ja, nem volt állatkerti tali, de most már ideje szervezni valamit! Sajna mi szombaton elutazunk két hétre... persze azért talizhattok, többiek, mi majd megyünk a következőre! Szerintem talizhatnánk akár heti, kétheti rendszerességgel, aztán a nembudapestiek jönnek, amikor tudnak.

Hú, végre megtanultuk, hogy a "Kérem!"-re Szabolcs ideadja, ami a kezében van! És nagy kedvenc a hideg-meleg játék - szerintem ez is az Anya, tanítsból való. És az egymásba rakható poharakból már simán felépíti a tornyot, illetve egymásba is rakja őket, ha a kezébe adom a soron következőt, ha nem akkor próbálja, ami a kezébe akad, hát az is vicces Kép. És végre először dobott be egyedül egy formát a formabedobóbaKép, persze az a kör alakú volt, az a legkönnyebb... Lehet, hogy lesz még valami a gyerekemből? Kép
Fulescsacsi
 


Lányok, a mi topikunk csak nekem működik? Kép
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!
remélem nekem is müködik, tegnap nem voltunk itthonKép

Ja köszi mindenkinek a Dorkáért való aggódást, de kb 1 percig tartott a sírás az elesés után. Estée már nem is látszott a száján, szóval ezek a gyerköcök írtó gyorsan gyógyulnakKép

Hurrá Szabolcsnak a formaberakáshozKép!

Dorkánál még a kérem és a tessék elég esetleges, de csak kialakulKép

Nagyon sokat fejlödött megint a csajom, egyre tisztábban beszélKép ügyesebben jár/szalad/lépcsözik úgy látom most a megszerzett dolgok csiszolása történik. Ja és végre tud labdát dobni és rugni is, az apja megtanította hogy kell nem béna csajosan labdába rugniKépKép

Hú itt a jó idö; és folyton lent vagyunk, itthon viszont annyira nincs kedvem semmihez, takarítás: broáfKép és még az angolnak is neki kéne állni, húú de nincs kedvem...

na megyek intézek magamnak egy kv-t, hátha...Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Mi is kint vagyunk a jó levegőn délutánonként. Most meg vasalnom kéne. grrr..
Tegnap du összekapirgáltuk a kertben a száraz levelekte, és apa elkezdett tüzelni , na persze nem égett csak füstölt, Boga tök ari volt mikor rászállt a füst, mondta, hogy pfffüü-pffüüü. Ezt eddig csak a kakira, meg a lábszagolás után mondta. Kép Ezek szerint már tudja mi a büdös. Kép Kép Enyém lány eléggé leállt a beszélgetéssel, egy -egy szóból kispéciz magának egy szótagot, amit könnyen ki tud mondani, aztán mi meg találjuk ki, hogy mit akar. Így pl a cipő és cumpó (cumisüveg) is "PÓ". Na mondjuk ezeket elég nehéz összetéveszteni. Kép

Ügyes Dorka és szabolcs is!
Krisz! Enyém lánynak is voltak már harci sérülései az arcán, nem is egy. De azért tök rossz látni, ha vérzik a gyerek. Kép
Kriszti! Eszter eddig 4 órát aludt napközben??? Akkor te eddig időmilliomos voltál! Kép Na majd megtudod milyen a magyarok istene! Kép Kép Kép

Brigi! Háztartás miatt ne aggódj! (mondom én Kép ) Megvár! Kép A gyerek jó pillanatainál meg ha nem vagy ott, akkor az elvesztegetett idő.
Na megyek vasalni, amíg alszik a csibe. Kép Még talán van egy fél órám! Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Ma egész nap itthon vagyunk, mert nincs autónk. Délelőtt elindultunk a közértbe 10-kor és délre értünk vissza. Na nem mintha olyan messze lenne, 2 sarok, csak útközben annyi minden történik és nekünk semmiről nem szabad lemaradni! A Marci végig gyalogolt. Utána még itthon rohangált fél órát a kertben és fél 1-kor mutogatta, hogy kéri a cumiját és mutogatott az ágyára. Leraktam és 10 perc múlva már úgy aludt mint a bunda!

Irigylem azokat ahol már beszél a prüntyő. A Marci elég kényelmes ezen a téren. Mindent el tud magyarázni kézzel-lábbal és ő egyelőre megelégszik ennyivel. Csak alap szavakat mond: anya (ez megy egész nap!), apa, baba, mama, papa, nem, de (ez az igen), meg állathangokat tud. Meg használ sok olyan szót, amit én megértek de más nem, mert nem az eredeti szót ejti ki. Ettől függetlenül egész nap be nem áll a szája, de csak halandzsázik. Szoktam rajta nevetni is, mert halál komolyan tud halandzsa nyelven magyarázni. Mindenféle gesztusokat használ meg arckifejezéseket, amiket tőlünk lát. Tök édi.

Jó hallani, hogy a házimunkával mindenki ilyen hadilábon áll. Egyszer majd csak rend lesz nálunk is!

Most megyek, mert odaég a paprikáskrumplim.

Ja, pocaklakóval a legutóbbi uh-on minden rendben volt. Azóta viszont elég csúnyán elkaptam az influenzát. 3 napig 39 fokos lázam volt, egy hétig alig bírtam felkelni. Anyukámnak kellett szabadságot kivenni, mert nem tudtam a Marcit sem ellátni. Úgyhogy kicsit izgulok, és már várom a következő vizsgálatot.

Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Fcs, nekem nem működött tegnap du-tól, ma délelőttig, és most nézem, hogy már oké. a topikot is csak az oldal keresőjében találtam meg, így olvasni tudtam, de írni nem Kép

Szabolcs nagyon ügyes, a kérem, nálunk is esetleges, mint Dorkánál Kép, és a hallása is szelektív, azt hall meg, amit akar.

Kriszti, mi is nap, mint nap game over-t játszunk esténként, de a délutáni alvásra sem panaszkodok Kép

Fcs, mi a csajszival megyünk vásárolni, apára nem bízhatom, mert 1. a hónap felénél elfogyna a havi pénzünk, mert mindenből a legdrágábbat venné meg, 2. mindig kimaradna valami, 3. nyavalyogna állandóan. mi általában Lizivel megyünk a boltba, szokás szerint először kiflit veszünk, amiből ő kér, és akkor már tűri a vásárlást, csak ne piszkálják minduntalan a nénikék "milyen aranyos" - felkiáltással Kép, a piacra is így megyünk, ami kb. 2 km gyalog vagy busszal 2 megálló. a havi nagybevásárt intézem általábna egyedül, vagy amíg én szedem tele a kosarat, addig apa rohangál a gyerek után Kép

tegnap voltunk vásárolgatni együtt, Liza élvezte a mozgólépcsőt (mamut), a szökőkutat, többféle üzletbe befutott, majd nagy vetődéssel a folyosóra került elő, csúszott-mászott a cipőboltban, mert ott lent vannak a tükrök, érthető módon. de azért közben vettünk nadrágot nekem, és neki egy tündéri 2 részest, egészen normális áron.

panu
panu
 
 


Panu,
tündér Liza!!Nálunk is a kiflivel kábítunk,vagy egy Nesquick nyuszis kakaóval.
az előbb írtam egy jó hosszút,de elszálltKép
Szóval tömörítve,mert mindjárt ébred a csajom.
Dorki,
nem mondod,hogy Niki 9 hónapig hajnal 2-kor aludt el??Akkor Ti is bárhol el tudtatok aludni állva.....Napközben sokat aludt?
Kriszti,
megnyugodtatok már?Alszik az Eszter??
Nem akarom elkiabálni,igazából elhinni sem,de lehet,hogy átaludta az éjszakát...!!Úgy emlékszem,nem keltem fel hozzá,de annyira hihetetlen..

Fülescsacsi,most akkor 2 hétig nem leszel?????
Ne má'!

Brigi,
nálunk sincs sokszor rend.Ooooott a pont az Andinál,az a gáz,ha abból maradsz ki,ami a gyerkőccel történik.Nálunk is paprikás krumpli van...gyors kaja,többet tudunk játszaniKép

Tegnap Eszter 4 betűt felismert a klaviatúrán,mutatta,hogy ez a Mama betű,Eszter betű,Anya betű.....Eszméletlen,mennyire meg tudnak jegyezni mindent.
Szép Napot Mindenkinek,

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Előszőr is mindenkinek köszőni Ricsi a névnapi jó kivánságokat.

Folyamatosan olvasok mindent de már errőm nincs írni .
Nekünk is mostanábban nagyon szaladnak a napjaink mi is sokat vagyunk levegőn mikor meg itthon vagyunk akkor vagy tanulok Ricsivel vagy valami házimunkát csinálok.
Ma Fancsival elmentünk az Árkádba vettem magamnak egy cipőt meg egy kardigánt hát amit ez idő alatt Fancsi müvelt nem volt semmi.
Közértben meg mi is úgy kezdjük a vásárlást,hogy Fancsi kap a kezébe egy kifli és akkor egész jól elvan.

Fülescsacsi hova mentek ti két hétre?????????????

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Na, jól van, nem vesztetek el Kép. nekem bejött a topik, bár elég hiányos volt a Gyermekek, magzatok kor szerint, de a miénk megvolt! és írni is tudtam.

A kéremhez: na, ne gondoljátok, hogy mondja Kép, mert továbbra is csak víz és cici, viszont bármit odaad, ha kérem.
A formaberakással meg egyre jobbna haladunk.
És ma egyedül ült a laphintán. Már nagyon elgémberedtem a közös hintázásban, és felültettem (mindig próbálkozunk, de nem volt hajlandó eddig fogni a láncot). És olyan klasszul ült, egész jól tudtam lökni is. Na, azért a kezem odatartottam a háta mögé, hogy ha mégis borulna, akkor rögtön meg tudjam támasztani.

Két hét: Miskolcra megyünk a szüleimhez. A volt gimimben fogok zárótanítani. Két hetet lőttem be, de attól függ, hogy bírom az ősökkel. Nagyon pici a lakás, bár ők általában a kertben lesznek, de azért jönnek majd be hozzánk, ők vigyáznak majd Szabolcsra, amíg a suliban leszek.

Vásárlás: ez a kifli úgy látszik általános, mert mi is ezt csináljuk Kép.
Fulescsacsi
 


sziasztok,
és a gyerekek nálatok is megfordítják a kiflit (mert én felet adok egyszerre), hogy a csücskével kezdjék?? Liza mindig, akkurátusan megfordítja és jó étvággyal eszi. különben azért kifli, mert az édeset nem eszi. egyszer próbáltam túrós batyut, kiköpte, eldobta Kép, pedig milyen finom... Kép

Fcs, még szerencse, hogy van kert, és Szabolcs rohangálhat Kép mikor indultok? hétvégén? ls onnan egyáltalán nem tudsz netezni? igaz, biztosan sok dolgod lesz Kép

Bori, én is a gyors kajákban vagyok jó, vagy amit a sütőbe tolhatok és nem kell rá vigyázni Kép és azt is megcsinálom, hogy ha mégis elúszok és nincs kaja, akkor valamit adok ebédre (vajas kifli, joghurt, rántotta, virsli), és amíg alszik, addig megfőzöm a normális ebédet, és uzsonnára azt eszi már. ez bevált és én sem aggódom, hogy "jajisten, nem kapott meleg ételt" Kép

Brigi, csúnya ez az influ Kép, remélem, minden rendben van. antibiotikumot szedtél?? mennyi idős terhes vagy most?

Andi, pó Kép nagyon jófej Kép ez a beszédkezdet is édes, ahogy próbálják a hangokat kiejteni.

mi holnap állatkertezünk, a másik topikból való anyukákkal, de ha vkinek van kedve, jöjjön, bár elég későn szóltam.

mi is talizhatunk, jövő szerda??

panu
panu
 
 


Ügyes Lurkóknak gratula a fejlődéshez Kép.

Játszóterezés:
van egy olyan hinta, ami kötélből van, hosszú, csomó felfüggesztése van, rá lehet ülni és nyomatni (majd eccer teszek fel képet róla). Ez alatt tele van szórva kaviccsal. Eszterem ma hassal belefeküdt és "úszott" benne vadul Kép.
Jól nézett ki utána...

Eszter,
én nem tudtam írni ma délelőtt. Egy darabig próbáltam, de aztán hagytam a francba.

Krisz,
egyetértek, nekem sincs semmihez kedvem, csak lent lenni ebben a csúcs időben.

Andi,
igen, időmilliomos voltam, de:
este 9-10 között alszik el a Csaj,
reggel 6-kor fenn van,
éjjel is párszor,
szopik.
Szal rendesen "él belőlem" a csaj, ezért igazán jár anyucinak kis pihi Kép.
A délutáni alvása alatt főztem mindig, délelőtt tudtam gépezni is.

Brigi,
bevásárlókörút - állat Kép. Amióta Eszterem jár és felfedezte a 360°-ot, ő is nyomja ezt a mindenérdekel -t Kép.

panu,
kifli megy nálunk is. És a csücsök a legkirályabb! Soxor az enyémet is elkéri Kép

Bori,
nálunk pénteken volt paprikás krumpli nokival Kép
Éjszakák:
már nem ébred annyiszor, de szopit sem kap. Az első ébredésnél csak, majd ha utána kéri, akkor meg van mondva, hogy nincs, alszik. És csak reggel kap.
Druszacsajszi nagyon okos!

Mellesleg fájnak a melleim, nem tommitől (olyan erősen szívja), de egész a belsejében.
Vagy kevesebbedne a tejem???

Eszter elkezdte mondani a cicit Kép!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Kedvet kaptam a paprikáskrumplihoz. Kép Úgyis tegnap voltunk vásárolni, vettünk virslit is krumplit is. Már semmi nem volt itthon. Kép Mi általában 1 héten 1x megyünk nagybevásárolni Auchanba, a többi napon csak kenyeret kell venni frisset. Boga is már egyre jobban élvezi ezeket a shoppingolásokat, már nem nagyon sokáig ül meg a kocsiban, neki is kell a kezébe valami kaja. Amúgy meg rohangál, apa meg utána. Legjobban a pelenkákat szereti lepakolni a polcokról, de tegnap veszélyesebb vizekre evezett, mert egy egész karton üveges bébiételt kezdett el lecibálni. szerencsére időben észrevettem. Kép Nagyot szólt volna...

A taliban mi is benne vagyunk, jó a szerda is. Csak a hely mi legyen? Én a belvárosban kicsit el tudok veszni a kocsival Kép, majd lehet hogy inkább valakivel hamarabb kéne találkozzak, aki el tud navigálni. Bár nem tudom ki esne nekem útba Dél-pest, M0 felől...?

Lányom ma 1/2 9-kor kelt, bár este nem tudom mikor aludt el. 1/4 10-kor vittük fel és a tejcsi elfogyta után még énekelt, halandzsázott, pörgött az ágyon. Kép Már apa és én is elaludtunk, majd éjfél felé ébredtem arra, hogy már megint(/még mindig?) pörög, de már álmában. Kép Ekkor mentem vissza a helyemre.Kép

JA! Tegnapi vásárlás alkalmával megvettük mi is Bogának a kisházikót a 100 labdával. Kép Nagyon élvezi. Az egész lakás tele lesz velük!? Bár most éppen a dobozáról tépi a ragasztószalagot. Kép

Na megyek , reggelizni kéne...

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


egy-két friss fotó:KépKépKép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


off:
Eszter,
a TAVASZ foglalkozik vidéki városban élő anyukák gondjaival is?
Pl, egy áruház emeletére nem lehet felmenni csak lépcsőn. 1 2gyermekes anyuka hogy cipelje fel?
on

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Andi,
Boga háztulajdonoscsaj nagyon szép Kép!
Hol vettétek a kéglit?

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


OFF

Andi!
Már 3 éve írogatok a Babanetre, de csak ma tűntél fel Kép. A név és a baba születése is stimmelt, megnéztem a profilodat, és tényleg ti vagytok Kép. Máshová is írsz? Küldhetsz mailt is (profilban).

Andi (IV/G)

panda
Halásztelek
 
 


sziasztok, remélem, mindenki napozott ma a gyermek mellett a kertben, a játszón, sétálás közben Kép igen szép idő volt.

Andi, helyes a csaj, a ház aranyos, labdák még megvannak?? gondolom, szórja két kézzel Kép én útba esek, ha tali lesz, az Egérút mellett lakom, a lágymányosi környékén tudunk találkozni )pl. Lurdy parkoló), az nekem is közel van, ha gondolod. én is autóval mennék,

Kriszti, azt hiszem sorolhatnánk az ilyen helyeket, és a hozzáállást. én azt szeretem, amikor a villamoson csak egy ajtónál tudok kocsival felszállni (pedig a legkisebb kocsit használjuk) és ott tömörül mindenki, és a vezető nem vár, hanem csenget és zár. és még mondják azt, hogy ne használjunk a belvárosban autót. az aluljárók dettó, még a legújabbak sem használhatóak a babakocsisok illetve a mozgáskorlátozottak számára. nem is sorolom, mert csak dühítem magam.
Fcs, mit csinál a tavasz egyesület?? ti vagytok, akik tavaly tüntettek a Blahán a járható környezetért??

mi ma voltunk állatkertezni a másik topikból való anyukákkal. jól éreztük magunkat, bár a gyerekek szaladtak százfelé, illetve az enyém szaladt százfelé Kép kicsit lassú volt a haladás, pedig "csak" 6 anyuka volt 8 gyerekkel.
enyém gyerek reggel is lázas volt, de azért felkerekedtünk, aztán délben is lázas volt, hazajöttünk, aztán du. a kis láz mellé extra nyűg, egész estig kitartó nyávogás, nyöszörgés, nem evés, kis szünetekkel, amikor engedte, hogy meséljek neki, vagy énekeljek, estefelé még próbáltunk egy erdei sétát 3-asban, de ott is, jobbára ezt a műsort nyomta. így aztán félóra múlva hazajöttünk, és 8 előtt leraktam aludni, addig rajtam lógott, apa pedig hajtogatta, hogy türelem Kép ja, és ez a foga miatt lehet, mert nagyon nyálzik pedig ő nem szokott (meg nátha, meg hasmenés-szerű széklet ritkán). a szájába nem tudok belenézni, ha van valakinek erre jó ötlete, ide vele Kép

a tali lehet egy nagyobb játszótéren, vagy a Margitszigeten, további ötletek??


jóccakát, panu
panu
 
 


Sziasztok!

Hát, én akartam ma menni a Városligetbe, Állatkertbe, de éjjel rámtört a hasmenés-hányás... A mai napom szörnyű volt, de ilyen megértő gyereket, mint az enyém, még nem láttam! Amikor már teljesen kidőltem ebéd - én nem ettem, csak ő - után, de ő még nem volt álmos, én lefeküdtem, mert már nem bírtam se ülni, se állni, ő hordta oda a játékokat nekem, hogy felvidítson, de a csúcs az volt, hogy egy darab kenyeret is előkotort valahonnan, és a számba próbálta gyömöszölni... Annyira édes volt! Aztán valahogy összekaptam magam, és mivel cicin nem volt hajlandó elaludni, beraktam az ágyába kettő körül és álomba simiztem. Közben csöppet remegett a lábam, de szerencsére hamar elaludt. Úgyhogy végül ötig aludtunk két ébredéssel, és csak azután vágtunk neki a környéknek... Azért legalább egy kicsit volt levegőn...
Most altatja az apja.

Én meg jobban vagyok már, de azért eléggé elesett még... Remélem a pasijaim nem kapják el, este felhívott Cory, hogy náluk ez visszatérő dolog, és felhomályosított, mire számíthatok, náluk többféle verzió volt már...

Panu! Igen, a Blahások mi voltunk, bár én abból éppen kimaradtam egy elhalasztott szigorlat miatt, úgyhogy nem szerveztem, csak részt vettem Kép. Amúgy tényleg: Cory - a másik topikból is - is tag.

Itt van a honlapunk címe, bár még éppen készülőben van, de a fórum működik. Mondjuk a zárt fórum jobban pörög, de a nyíltba meg bárki írhat, ötleteket, vagy bármit. www.tavasz.org
és azért van már fenn egy kis anyag, amiből több megtudható a tavaszról.

Most éppen még semmit nem csinálunk, de talán végre beindulunk, éppen a csoporttá válást próbálgatjuk... Azért ötletelés van: akadálymentesítés, gyermekbántalmazás, egy csecsemőgondozási tanfolyam kezdő szülőknek, kismamáknak, a hosszútávú terv pedig a világmegváltás! Kép Kép Kép Kép

Kriszti! Írtam annak a lánynak, aki elvileg a vidékiekkel foglalkozik, de írhatsz te is neki(hicudzsi@freemail.hu), amúgy is szeretnénk bevonni nem budapestieket is, hiszen elsősorban neten tartjuk a kapcsolatot, ezt meg veletek is tudjuk. Lesz a honlapon chat is nemsokára, addig is a fórumba tessék írni mindent, ami eszedbe jut, amin változtatni kellene Szegeden, hogy emberibbé, élhetőbbé váljon a város.

Panu! Foghoz: sajna én sem tudok mit mondani fog ügyben, nálunk is van nyűglődés, meg mindenféle - láz mondjuk nem - , Szabolcs sem engedi a száját vizsgálgatni, akkor szoktam lesni, amikor kacag Kép. Persze semmit nem látok. Lehetséges, hogy az ötösök készülődnek? Mert hátrafelé matat. Pedig az alsó szemfogak még ki sem jöttek.

Taliba én most nem szólok bele, mert úgysem tudunk menni, de a következőre nekünk a Városliget jobb. Bár a Margit-szigetet is szeretem, és ha Panu felszed minket a Vajda Péter utcánál a Könyves Kálmánon, akkor oda is könnyen eljutunk Kép. Csak nincs gyerekülésünk...
Fulescsacsi
 


Fcs, ne reménykedj, a kicsi gyerekülés megvan még, talán belefér a fiad, ha nem akkor is beletesszük Kép
jobbulást kívánok neked! és tényleg ne kapják a fiúk! nagyon szorítok ezért!!!
az egyesületes infot köszi, munkából kifolyólag én inkább a másik oldalon állok, és segítek ha tudok.

megyek is, mert holnap meló, aztán még összekeverem a betűket... Kép

panu
panu
 
 


Ma egy nagyon rossz,nyűgös nap volt....
Persze(szerencsére)nem a babának,hanem anyánakKép
Biztosan nekem is jön a fogam,vagy valami.Tényleg,képzeljétek,nemrég voltam fogorvosnál és van még tejfogam 1 darab!!A doki is nézett nagyokat,még az asszisztensnőt is odahívta.

Még a múltkor akartam kérdezni:Ti bringáztok a kölykökkel??Hol lehet megfizethető áron gyerekülést venni a bicóra,és egyeltalán,mennyi szokott az lenni?

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Bori, én is nyúzom apát a biciklizésért, de mostanában körülnézünk, majd tudósítok, ha látok vmit. Kép

gyermek ma is hőemelkedéssel ébredt Kép de bírja magát, és nem nyűgös, egyelőre.

írjatok...

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Bringa-téma engem is izgat. Az enyém lenn porosodik a pinyóban, nekem is kéne gyerekülés rá, és tekernék... Legalábbis most így gondolom. Kép De nekem az a fajta tetszene, amit elölre lehet felszerelni, valahogy nem szeretném a hátam mögé rejteni a lányt. Kép

Panu! Köszi a találka-lehetőséget, a lurdy nekem is jó lenne. Csak már legyen rá alkalom! Kép
Labdáink az egész lakásban szerte-szét... Kép
Kiscsajnak jön a foga? (hőemelkedés...)

FCs! Remélem jobban vagy!? Csak a gyermek el ne kapja!!!

Kriszti! Házat Auchanban vesztegették 5és fél ropiért. Kép

Bori! És a fogdoki a meglepetésen kívül tett valamit a fogaddal? Szerintem ne hagyd kiszedni (már ha akarja), így még mondhatod, hogy te magad is gyermeknek számítasz. Kép

Panda! Mél megy!!!

ÁÁÁÁGGGII!! Hol vagy?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Nem tudok írni ebbe a topicba Kép.
Ez csak 1 próba.

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hú, csajok, mi történt... Sétáltunk a Népligetben, és Szabolcs egy hatalmasat esett a fák alatt a csupasz földön - tehát ahol nem volt fű. És úgy, hogy a feje is becsapódott elég keményen. Tele lett a szája földdel, és fel is repedt. Aztán ahogy lemostam, meg ivott egy kicsit, hamar megnyugodott, és jót bóklásztunk még, de itthon azt vettem észre, hogy mintha a szája alatt elindult volna a piros csík... Most elaludt, és már nem akartam ezzel zaklatni, ha felébred, többet tudok majd. Lehet, hogy csak kicsit bepirosodott és bedagadt az eséstől, remélem...

Jó nagy esés volt, rögtön Krisz és Dorka jutott eszembe...

Én már sokkal jobban vagyok, ma már eszegettem is, bár az étvágyam nem a régi, de én ennek csak örülök Kép. Egy nap nem evéstől már csúszik le rólam a nadrágom, igazán tarthatott volna tovább a nyavalya Kép. Szabolcs eddig nem kapta el, maradjon is így. Kopp-kopp-kopp.

Hogy van Liza?

Andi! Ezeket a labdákat sátor nélkül is lehet venni? Mert nekünk sátrunk már van, csak a labdák kellenének Kép.
Fulescsacsi
 


Most gondolkodom, hogy nem tudom, miért parázok, hiszen neki még tart a tetanusz védettsége, nem? Ezek az aggódó anyák...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fülescsacsi,
tehát kellemes két hetet kívánok ha van időd akkor kicsit pihiz is.
Szabolcs szája ,hogy van?

Panu,
Fancsinak is ilyen faramuci izlése van neki semm jönn be a túrósbatyú meg a kakaóscsiga inkább a kifli csücskös vége.
Nálunk is van ,hogy kitolodik az ebéd délután 3-4-re de hát ez van .

Eszteranyu,
kavicsba valo fetrengés az szupi.

Andi,
házikó nagyon szupi és a kis lakó pedig tündéri.

Bori,
tejfoghoz gratula nagyon vigyáz rá.

Fancsinak az a legjobb szórakozása a Ricsi edzései alatt,hogy az UTE pálya összes kavicsát cigi csikjét szotyi maradványokat begyüjti.Már vittünk ki neki labdát babakocsit babát semmi nem olyan izgalmas csak rohangálni és minden szart felvenni a földröl.Ja és azért szoktunk foci labdát lopni illetve a gyerekeknek a kirakot kulacsit is néha megszerezük.Van ez poweraid sport ital tegnap azt is meg kostolta Fancsi.............tők ciki amit művel kint a pályán de hát nem ülhetek itthon vele.
De már néha kiabálja a fiuknak gyeük!!!!!!!!!!!!

Taliba mi is benne vagyunk!!!!!!!!!!!!!!

Fancsi mostanában nem akkar reggelizni és nálatok ,hogy van ez?

Jó éjt!
Zsuzsi
szuszoka
 
 


Fcs, nekem mindig azt mondja az orvosunk, hogy inkább feleslegesen zaklassam, de szóljak neki, ha gond van, ha valamiben nem vagyok biztos. szóval, ne aggódjál, hanem hívd fel a dokitokat, de tényleg, és akár vidd el még ma, hogy nézze meg. megjegyzem, azért egy kis hős Szabolcs, hogy ilyen jól összeszedte magát egy nagy esés után. és neked további jobbulást Kép

Zsuzsi, a lányom akár az ikerpárja lehetne a tiédnek Kép mi is ezt csináljuk (kavics-, csikk- és egyéb szemét összegyűjtése, mások labdáinak rövid bitorolása, anya kulcsának megszerzése) a játszón, az utcán. tényleg ciki, de már nem érdekel. csak a szájába nem veheti, mostanában egyébként csak a száraz falevelet szereti nyalogatni Kép micsoda ízlés, szerintem megbolondult a kiscsaj Kép

ígérem, nézek bringaülést. és tájékoztatok.

köszönjük a kérdést, Liza du. megint lázas volt, de nem nagyon csak egy kicsit, most a nátha mellé betársult egy kis hasmenés, holnap diétázunk Kép viccet félretéve nagyon változó a kedve is, így egészen elviselhető. ma pl. elvittem autóval!!! (hülye anya) a játszóra (ez egy messzebbi, de jobban szereti) és csekély 2 csúszdázás 1 körbehinta után pápát intett és ment a kapufelé, elvezetett az autóig, és mutatta, hogy be akar ülni. ennyit az anyja ötleteiről Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

bereggeltem újra mert eltűnt, szóval Krisszie vagyokKép
és remélem most már tudok ide írniKép


Fcs,
Szabolcs hogy van? vitted dokihoz?

Panu,
remélem a lánykád nem lázas már és a fránya hasmenésen is túljutottatokKép

ma voltunk lent sétálni és megint előjött egy probléma ami, lehet nem is az, de4 engem halálosan idegesít!!!Kép
Tudjátok Dorka egy tündi-bündi az utcán bárkihez odamegy és mosolyog rá, eddig ok, de lakik a környéken egy csomó vénasszony és azok persze egyből leszólítják és egy litániát kell végighallgatnom, és udvariasan válaszolgatnom, mert a lányom tátott szájjal bámulja a furcsa bácsit (most mindenkit lebácsizKép) direkt délben megyünk le hogy akkor talán otthon ebédelnek de ma is kifogtunk 5 ilyet 500m-en.
Szerintetek? Vagy csak én vagyok antiszociális????

azóta meg különösen utálom őket, amióta egy vénember elment mellettünk, Dorka rámosolygott Ő meg félhangosan megjegyezte: 10 év múlva úgy megdugnálak
na megállt bennem az ütő olyan sokkoló volt hogy nem is tudtam mit reagálniKépKépKép

hogy lehet bizalomra is nevelni őket, de azért annyira mégsem??

Krisz
krissza
 
 


Sziasztok!

Fura, de újraregisztráltam, és a régi profilomat adta be így...

Csajok, én búcsúzom, de azért próbálok belesni a következő két hétben is, és az is lehet, hogy hamarabb jövünk!

Tessék nekem talit szervezni addigra Kép.

Puszi mindenkinek!
Fulescsacsi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: