Új privát üzeneted érkezett!

Pipacsvirág! Üdv köztünk! megkérdezhetem, hogy mi az az endometriózis? De lehet, hogy csak én vagyok ilyen tudatlan, bocsi.

Szép várandósságot neked is!

Bodza 7+1

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Bodza!

Köszi az üdvözlést! Kép Az endometriózis nagyon sok fiatal nőt érint, tulajdonképpen ez egy ciszta a belső női nemiszerveken, lehet több ciszta is, vérrel telítődik és sajnos meddőséget is okozhat. Laparoszkópos műtét útján távolítják el. Elég sok kellemetlenséggel jár, én azóta tünetmentes vagyok, de rengeteg nő van, akiknek sajnos kiújul, illetve nehezen esnek teherbe, sokaknak csak mesterséges úton lehet babájuk, többszöri próbálkozásra is esetleg. Tulajdonképpen a legjobb gyógymódnak a terhességet tartják az orvosok. Kép Ezért akartam én is babát, mert szentül meg voltam győződve, hogy én csak nehezen fogok teherbe esni.
Na jó, de még nem kiabálom el, először legyen meg az UH jövő pénteken! Kép

Neked is, mindenkinek szép várandósságot. Kép

Most megyek és megiszom még egy adag kakaót. Kép
pipacsvirág
 
 


Szia Pipacsvirág!

Örülök a terhességednek, kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a pénteki ultrahangon. Én is hasonló cipőben járok, de ezt majd később kifejtem, vigy magadra

Kép
pgsuska
 
 

 
 

Sziasztok!

Az én történetem sem egy egyszerű ügy. A párommal 10 hónapja próbálkoztunk.Az utolsó menstruációm december 17-én volt.Mivel mindig pontos vérzéseim voltak, így amikor nem jött meg, azonnal gyanakodni kezdtem.Rögtön egy nap elteltével megcsináltam a tesztet és az pozitív lett.Kb egy hétre elmentünk orvoshoz, ő is terhesnek talált. Vasárnap, január 30-án elmentünk az ultrahangra és az orvos 3mm-es embriót látott, ami egy 3 hetes terhességnek felel meg.Ő pedig egy több mint hat hetes embriót várt. Két dolog lehet. Vagy később van peteérésem, így később lehettem terhes, vagy a magzat már elhalt. Jövőhéten megismétlik az ultrahangot, akkor minden eldől. Nagyon félek, és ez a két hét nehezen telik......

Kép
pgsuska
 
 


PipacsvirágKép és PgsuskaKép

Üdvözöllek én is közöttünk!

Mindkettőtöknek szorítok az uh-hoz!
Tudom mit éreztek, Nagyon lassan telik az idő!
Nekünk is!Kép

Addíg is egyetek sok csokitKépKép és zsíroskenyeretKépKéphagymávalKépKép

Csilla
csillam
 
 


Szia Csilla!

De ari vagy!!Remélem, hogy szorítotok.
Megfogadnám jó tanácsod a kajával kapcsolatban, csak nagyon hízékony vagyok.
Már most mérem magam állandóan, pedig még hol van a vége.....
Ha tudtok írni valami hasznosat, szivesen látom, hátha jobban megnyugszom

Puszkó

Kép
pgsuska
 
 


Szia Csilla!

Megnéztem a kutyusodat, haláli jó fej. Imádom a nagy kutyákat.Egyszerűen meghalok értük.
Nekem berni pásztoraim voltak. Az utolsó Tutyikám, júniusban ment el, nagyon hiányzik...

Kép
pgsuska
 
 


Pgsuska!

Sajnos én nem értek ehhez, nem tudom mi lehet, de nyugodj meg, majd az ulthrahangon kiderül úgyis, hogy mi van, én szorítok, hogy minden rendben legyen, ne idegeskedj, az nem tesz jót. Fel a fejjel! Kép

Csillam!

Zsíroskenyeret csokival? Kép Akkor az emésztésre nem lesz gond! Kép Én most émelygek, úgy ennék valami finomat, de csak gondolatban, mert egyébként nem kívánom. Majd holnap reggel talán.

Pár napja mintha érezném kicsit a szívem. Pedig alacsony a vérnyomásom. Ez mitől lehet? Vagy csak beképzelem? Azt olvastam, hogy ilyenkor többet dolgozik az anya szíve terhesség alatt. No majd kiderül.

Eszter
pipacsvirág
 
 


PgsuskaKép

Háááát! Milyen okosságot írjak neked??Kép

Pihenj sokat!
A pociszurkálásoktól ,ha van ne ilyedj meg! Természetes!
Ne emelgess nehezet!
Ne zötykölődj buszon!
Nyers húst ,inkább csak gumikesztyűbe fogd meg!
Vegyszerekkel se érinkezz!
Inkább zuhanyozz,mint fürödj!
Kerüld a túl meleg-túl hideg vizet!
Gyógyszereket se vegyél be az orvos megkérdezése nélkül!
Kerüld a beteg embereket,mert most fogékonyabb vagy a betegségekre!
Most ennyi jutott eszembeKép

Érezd jól magad, az a fontos!( Nekem az orvosom mondta eztKép)

Itt mindekire lopóznak fel a kilókKép
Lehet a zsíroskenyér miatt??KépKépKép


Csilla
csillam
 
 


Ugye-ugye milyen aranyos az én BundimKép

Az uh-képet akartm felrakni,de nem sikerült,ezért feltettem a kutyámKép

Ő is családtagKép
csillam
 
 


Pgsuska,
A petezsák volt ekkora vagy az embrió? Nem mindegy ugyanis.
Sztem nekem sem volt nagyobb a Pincurim ilyen idősen, sőt kisebb volt! Kép Szóval még ne add fel és ne izgulj!
Falina
falina
 
 


na halihó!
először is.ÜDV az új lányoknak,mindkettőtöknek nagyyon-nagyon drukkolok!
Pipacsvirág,el vagyok ájúlva a nevedtől!én pipacsőrült vagyok,még egy nagy pipacsképem is vanKép
Pgsuska,maradj velünk sokáig!Kép
Bodza,az nagyon menő kocsi ám(imádom),gratula!
Mormota-bálna és társaiKép!tegnap már nem is írtam,mert azzal voltam egész du.elfoglalva,hogy mit tömjek magamba és hát nem a reform-étkezésre hasonlított,de én fel sem sorolom,mert csak elolvasva is komoly kilókat lehetne velük felszedni.és tuti,ha nem írnátok ennyi kajás dolgot,én sem őrülnék értük meg ennyire!tessék befejezni,vagy csak ritkán
,mértékkel beszélni róla,mert így egymást kergetjük a mega-zabábaKép
5+4

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


CORA
csajok, én a honlapjukon csak 3990,- Ft-ért láttam akciós gatyát. milyen 2800-asról dumáltok ti? és az milyen külsőre, frankó?? mert akkor én is ráveszem a kispapát, hogy vigyen ki Kép

olyan álmos fáradékony vagyok Kép
brühühü!

ancsipancsi
 
 


Pgsuska! Nagyon szorítunk, hogy minden rendben legyen.

Már nagyon várom én is a jövő szerdát, hogy megtudjam, minden rendben van-e.

Ma reggel az új (egyébként már 2 éves) kocsin hozott be párom a munkahelyre. Nagyon tuti! És képzeljétek, az anyósülést ha előre hajtom, külön kis szerkezet van ott, amire rá lehet csúsztatni a babaülést. Jó, mi? Ezt a kocsit egy kisbabás családnak találták ki. Kép

Szép napot mindenkinek! Végre péntek van, nem kell holnap dolgozni!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Pipacs!
Mikor teherbe estem, decemberben jó pár napig szívritmus zavarom volt, aztán sokat pihentem, és elmúlt, pont az EKG-ra Kép úgyhogy biztos megviseli kicsit a szívet ez a dolog Kép

ZSÍROSKENYÉR
Én eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen parasztbélű, de úgy látom másnak se kell messzire menni, hogy kaját találjon. Mikor nyaralásra megyünk, mindig készítek egy nagy adag májat, jó nagy adag zsírral lefedve, és hiába viszünk mindenféle finomságot, a nyaralás háromnegyedében ezt esszük kenyérrel, hagymával. Kép

Nyuszkó!
Beszélsz itt folyton a kajáról, aztán nem is hízol! Fene a képedet! Kép Én meg csak ránézek egy csokira, aztán már attól dagadok!

Pgsuska! Bírd ki az UH-ig nyugalomban, és növeld a babádat! Nekem is ezt mondta a doki, és bejött ;-)

Ancsipancsi
12+1

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!

Nyúlné de jó, én is szeretem a pipacsot, azért lett ez a nevem, mert a Pipacs utcában lakom és rengeteg pipacs van itt nyáron. Kép Egyébként közvéleménykutatást rendeztem a családban, hogy mi legyen a felhasználónevem itt, és Anyukám találta ki. Kép

Ancsipancsi köszi a választ, most megnyugodtam. Kép

A kolléganőm itt tüsszög mellettem, teljesen meg van fázva Kép Remélem nem kapom el, bár őszintén szólva én úgy háromévenként szoktam náthás lenni, influenzás még egyáltalán nem voltam (kipp-kopp, lekopogom), bár tudom, hogy most fogékonyabb a szervezet a betegségekre.

Tegnap nem tudtam vacsorázni, most is eléggé émelygek, de olyan fini szendvicseket csináltam, hogy nem tudok ellenállni nekik. Kép Szalámis, sajtos, zöldpaprikás szendvics, illetve sajtkrémes (póréhagymás ízesítésű), zöldpaprikás szendvics, nyámi-nyámi. Hoztam egy narancsot is, és igenis megeszem! Bár annyira nem kívánom a gyümölcsöt télen, de most muszáj, hogy a babó egészséges legyen! Kép

Mindenki egyen sok gyümölcsöt! És kevesebb nasit, ha lehet! Mondom én, aki nagy chipsevő! Kép

Éjjel azt álmodtam, hogy nem tudom lenyelni az Elevitet, mert olyan nagy! Kép Micsoda álom! :-)))))))))))))))
pipacsvirág
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok aranyos hozzászólást. Párom még életben van, bár önhibáján kivül, mert azóta azzal frocliz, hogy hogy tudok nyelvtanilag meg helyesirásilag töléletes SMSeket küldeni neki, mikor majd szétpukkadok a méregtől! Jó humora van, mi? :P

Tegnap mentünk a második ellenőrzésre. A dokim ezúttal megtapizta a méhszájamat, azt mondta szépen zárva van. Csinált egy ultrahangot, amiről elmondta, hogy orvosilag semmi szükség nincs rá. Nem baj, láttuk a babát. Illetve valami foltot amire ő azt mondta, hogy az a baba. Nem tudom, az első alkalommal, mikor a szivét néztük és az ott dobogott, az jobban meghatott mint ez a foltocska. Ezt most hason keresztül csinálta, nem is lehetett olyan jól látni.

Utána beestünk a Westendbe vásárolni. A C&A-ban én is találtam egy-két leárazott cuccot ami rámjön, hurrá, terhesnadrág, amiben kényelmesen elfér a hasam. Már semmi régi nadrágom nem volt kényelmes, 3 darab szoknya maradt amit hordani tudtam, az egyik belőlük mini ami ugye télviz idején talán nem a legjobb ötlet. Vettem egy nagyobb gatyát is, ami majd később lesz esedékes, de olyan jó árban volt, hogy nem tudtam neki ellenállni. Meg már csak egy darab volt belőle. Azt hiszem, végre megtaláltam a duciság előnyét, a 44-es cuccok senki másnak nem kellenek, ezért marad belőlük jó sok leárazva.

Apropó méretek... mióta visszaköltöztem Magyarországra (16 év után), kerültem a ruhavásárlást mint a tűzt. Amúgy se nagyon szeretek vásárolni (tudom, hiányzik belőlem valami alapvető női gén). Főleg a melltartókkal voltam mindig is gondban, mert igencsak túlméreteztek, terhesség előtti méretem 85D volt. Most bementem egy fehérnemű boltba, illetve a harmadikba, és már nagyon elegem volt, mert mindenhol csak a csipkés kis A kosarakat láttam, no mindegy, találtam egy normális boltot ahol az eladó tényleg segitőkész volt, viszont egy pillantást vetett kabáton keresztül a melleimre, és hitetlenkedve nézett rám, hogy bolond vagyok én, mit akarok egy D kosárral? Először nem értettem, de aztán elmagyaráztam neki, hogy terhes vagyok, azért nem tudom a méretemet, mert megnőtt, és új kéne. A nóta vége az volt, hogy az új melltartóm mérete 85G!!! Majdnem helyben elájultam. Tiz hét alatt D kosárból lett G! És azt mondják, a legnagyobbat majd szoptatáskor fog nőni. De ezek már nem tudnak hova nőni!!!

rokica
10+3

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ancsipancsi! Ezt a máj zsírban dolgot hogy csinálod? Csak rádobsz egy kis májra zsírt, megpirítod, kiöntöd, és hagyod lehűlni? Vagy adsz hozzá valami fűszert? Ez libamájjal és zsírral különösen fincsi lehet, bár én a boltit vettem idáig. De miért is ne csinálhatná maga az ember?

Mit főztök hétvégén? Jó ötleteket kérek! Valami könnyűt és gyorsat! Még ma be kellene vásárolni hozzá.

Olyan jó lesz végre holnap addig aludni, ameddig jól esik. Már alig várom. Kép

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Most én is jól megkivántam a zsiroskenyeret lila hagymával...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hú, ez a kosárméret tényleg durva. Ma reggel én is 3 melltartómat próbáltam föl, mire az egyikre azt mondtam, hogy na, ez talán még jó. De elhoztam egy negyediket magammal, itt van a táskámban, hátha szorítana, amit végül fölvettem. Nekem eredetileg C-s a kosár, de már nem jó rám.

Elárulod, hogy hol van ez a fehérnemű bolt?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Bodza:
A Westendben van... a középső szinten, ha a vizeséstől indulsz befelé akkor a bal oldalon. Valami márkabolt, de nemcsak az a márka van ott... ha hazamegyek megnézem a zacskóját, igy nem tudom fejből, bocs. Amúgy nem olcsó játék, ez az egy melltartó 8000 forint volt, nem tudom, a mérete miatt vagy miért.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Pipacs!
asszem sajtkrémet nem lehet enni, mert nem pasztörizált. mióta terhes vagyok, nem kívánom a chipset se Kép tök jó!!! tegnap vettem krumpliszirmot!!! utoljára kölökkoromban ettem. nagyon finom ám!

Rokica! az én párom is elmondta valakinek a terhességet, akin keresztül fix, hogy eljutott volna a főnökömhöz előbb utóbb, úgyhogy azonnal elmentünk hétfőn és bevallottuk a főnökömnek a dolgot, hogy ne mástól tudja meg, mert égés lett volna. és nem értette a párom, hogy miért hisztizek! milyen jó neked, hogy ilyen hatalmas cickód van!! Kép nekem bezzeg maradt 85 C-s Kép

ancsipancsi
 
 


Ancsipancsi:
Annyira nem jó, én el vagyok hűlve, szerintem groteszk méret!!! A hátam is azóta fájdogál mióta terhes lettem, pedig azelőtt nem volt vele problémám. Lehet a baba után, ha nem megy vissza valami normális méretre, megcsináltatom a műtétet. Van egy barátnőm aki mondjuk nálam jóval ducibb, és őneki megcsinálták szó nélkül biztositásra, anélkül hogy azt mondták volna neki, inkább fogyjon le (amit mondjuk nem értek), mert fájt tőle a háta.

Szóval hatalmas mell nem olyan jó, attól is félek, mi lesz ha olyan nagy hogy elnyomja a babát szopás közben?! Na jó, ez tényleg röhejes gondolat, de mégis...

A májzsiros receptedet megadnád? Kép Anyukám is szokott csinálni, azt hiszem, ő tejbe áztatja a májat előbb.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Bodza!
máj, ahogy ancsianyád csinálja Kép

végy akár csirke-, akár kacsamájat. én 1 kilóhoz legalább fél kiló zsírt szoktam tenni. akár a sima desznózsír is jó. vágj fel egy csomó paprikát és hagymát karikára, kezd el a felolvadt zsírban sütni, majd a májdarabokat szúrkáld meg villával, és tedd bele a forró zsírba. vigyázz, innentől kezdve kb. 10 perc alatt kész, nehogy agyon süsd! úgy finom, mikor még kicsit puha marad. a vége felé szoktam rátenni sót vagy vegetát, meg fehér és feketeborsőrleményt, de anyukám minden fűszert összehord rá, és nagyon finom az övé is ;-)

no. mikor úgy érzed, hogy kész, végy ki egy májat, vágd félbe, és ha túl pirosnak találod, tedd vissza, süsd még, ha jó, akkor zárd el a tüzet.
edd először így frissen, mártogasd a zsírját kenyérrel ;-)

aztán hagyd megdermedni. FONTOS!: a paprika és hagyma miatt levet ereszt, emiatt mikor megfagyott az egész, fúrj egy lukat a zsírba, egészen az aljáig, és azon keresztül öntsd ki róla a levet. ha csak 3-4 napra kell, akkor nem lesz baja, de 1 hét után az ilyen leves dolgok megsavanyodnak. úgyhogy néha, mikor nyaralásra viszem, csak májat és fűszert teszek bele, de paprikát nem. (igaz így is van egy kis "leve", de a már leírt fúrós módszerrel Kép leöntöm róla)

bón ápetít!

ancsipancsi
 
 


szép és jó, hogy leírtam a MÁJAT, DE JÓ, HOGY TUDJÁTOK, HOGY TERHESSÉG ALATT NEM IGEN SZABAD MÁJAT FOGYASZTANI!!! Kép

ancsipancsi
 
 


Nem baj, nekem amúgy is csak a zsirja kell. Kép

Azért nem szabad májat enni (amiről egyébként eltérnek a vélemények), mert nagyon gazdag A vitaminban, és az nagy mennyiségben káros lehet a babára. De szerintem egy-két falatka ami egy májzsiros kenyérre jut, még nem baj.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok Lányok!!

Isteni volt reggel úgy ébredni, hogy ennyien írtatok nekem. Köszönöm!!! Tartjátok bennem a lelket rendesen.
Én sajna nem melózom most, mivel veszélyeztett terhes vagyok ezért itthon téblábol.

Csillam!

Köszi a javaslatokat, drága vagy. Amúgy milyen fajta az a fáradtszemű jószágod? Masztifnak tűnik...

Pipacsvirág, Bodza, Ancsipancsi, és Nyúlné!

Köszönöm a szives fogadtatást.Arik vagytok nagyon, és jól esik, hogy szurkoltok nekem.

Falina! Köszi, hogy írtál. Az embrió mérete volt valószinűleg 3mm és ezért csóválta vadul a doktorbácsi a fejét, mert ő egy 6-7mm embriót várt legalább.


Jó munkát nektek Csajok!! Vigasz, hogy péntek van!!!

Kép
pgsuska
 
 


Ancsi anyu! Köszi a receptet, ki fogom próbálni!

Szépen süt a nap! Napozok itt munka helyett. Semmi kedvem nincs dolgozni. Aztán még otthon a házimunkák is várnak rám. Aludni akarok!

Szerintem ráveszem majd a dokimat, hogy májustól írjon ki táppénzre. Onnantól jó lenne már csak a babóval foglalkozni, és pihenni egy kicsit, mielőtt megérkezik.

Miért vagyok most ilyen nyűgös?!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Bodza!

A hétvégén krumpli főzit főzök jó tejesen mert azt így szeretjük. Lesz hozzá még sült husi is.
A másik terv, hogy chilis babot csinálok, nem túl csipősen, azt imádom mert Isten.
Még a derelye gondolata is ott lebeg előttem, de nem tudom, kéne-e.
A múlt hétvégén vadas volt, és gombás szelet. Remélem, adtam némi tippet
haliho

Kép
pgsuska
 
 


Tényleg, a derelyéről jut eszembe: farsang van, tehát farsangi fánkot sütök!

Köszi az ötleteket!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


NEM BÍÍÍÍÍROOOOOOM!!!!!!!!!!!
zsíros kenyér,krumpli főzelék.........
most megyek,elkapok egy vadkant,jól megsütöm és egyes-egyedül megeszem!!!!!!Kép
még valami,ha egyszer úgy isten igazából édesre vágytok a Ráday utcában van a Soul café és ott készítik a világ legtökéletesebb csokis desszertjét,azt hiszem ez is a neve!nekem hihettek,én szakértő vagyok és készűljetek fel,hogy fél(most inkább egész)orgazmust jelent ez az élvezetKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok,

PGSUSKA,
Ne aggodj, nekem 5 hetesen meg csak a petezsak latszott. Most 13 hetes vagyok es minden rendben velunk, koranak megfelelo a baba. Lattad a kis szivet mar?
Olyan furinak tartom az orvosokat, akik fejet csovalnak, azutan meg hagyjak a mamat tepelodni hetekig. Fel a fejjelKép

Lanyok, igy titeket olvasva foleg a vegen, meg a nyalam is kicsordult. Alljatok le!!!!!Kép

En egy ideje a langost kivanom. Istenemre megsutom a hetvegen.Meg allandoan rantott hust ennek.
Szerencsere en nem kivanom az edeset es nem szeretem a Milkat semKép
Most kitagadtok?Kép

Jo hetveget,
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Anikó:
Én veled tartok! Én is inkább sósszájú vagyok, bár azért az édességet sem vetem meg (de azt is inkább süti formájában), de inkább egy finom rántott csirkemell mint egy szelet torta, ha választani kell.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


ez is,az isKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Kiszáradtak a mellbimbóim. Mással is történt ilyen? Elkezdtek hámlani. Próbálom őket naponta kétszer bekenni, de istenigazából nem szeretem a krémeket.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rantott csirkemell, csillagokat latok, mennem kell enni.
Rokica,
Muszaly, kenned kell. Sajnos markat nem tudok ajanlani, mert nem otthon elek, de a legjobb ha patikaban veszed.

Aniko, aki nagyon ehes

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Szia Anikó!

Köszi a bíztatást. Remélem, hogy nem lesz gond a jövőhét végén. Már nagyon kész vagyok.
Attól félek, hogy ha valami rosszat mond, azt hogy fog túl élni. Most már visszagondolva, nem volt jó ötlet ennyire biztosan emlékezni az utolsó menses napjára, mert akkor az orvos sem ilyesztene meg ennyire.Akkor örülnék, hogy ott van egyátalán, és várnánk hogy nőjőn. Nem azt, hogy vajon miért akkora......

Szóval feltette a leckét rendesen erre két hétre. Próbálok csak jóra gondolni, de sajna nem mindig olyan egyszerű, főleg, ha volt sok rosszban részem az elmúlt időben ( 3év)..

Köszi, hogy ezt megírtad, megnyugtattál egy picit....

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok Lányok,

A kajához nem tudok nagyon csatlakozni, mert én inkább étvágytalan vagyok. Fogytam is már 3 kilót. De most ebédre egy palócleves szerűt ettem és az nagyon jól esett. Mostanság (1-2 napja) a palacsinta és a madártej foglalkoztat, de a szagokkal bajban vagyok főzés közben így édesanyámat kérem meg ezekre. Szerencsére pont most Januárban költöztünk velük ismét egy házba, miénk a tetőtér. Így sok segítséget kapok, ha kell. Kép

A tegnapi híradó után (m2),ma bejelentkeztem a Down kór szűrésre, mert azt a sima kötelezőkben nincs benne. Bár amúgy is gondolkodtam a dolgon de, a híradó megerősítette döntésemet.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Na tessék, látom mindenkire ráhoztuk a kajálhatnékot Csillámmal!KépNyúlné!Látod hogva vezettek dorgáló szavaidKépKép???
Micsoda ízözönKépNagyon büszke vagyok magamraKépKépKép
Hát nehogy már csak én szenvedjekKépKép!
Anikó, nem tagadunk ki a Milka miatt, ne izgulj!Kép

Üdv a két újoncnak, én is szorítok nektek, hogy minden rendben legyen!Pgsuska, főleg neked drukkolok, hogy minél hamarabb kiderüljön, hogy minden ok!KépKépKép

Ancsipancsi!
Azt nem tudom, hogy mi van a Corás újságban, de ott a helyszínen van/volt hosszanticsíkor irodai "diplomata"csininadrág, pontosan 2830 vagy 2930 Ft-ért!Sajnos tegnapra már mérethiányos lett!Kép44-től fölfelé viszont még volt jópár darabKép

KépÚgy dobálóztok itt a kosárméretekkel, mintha nem is lenne C alatt semmiKép
Pedig van, azaz vagyokKép, sokáig 75B volt aztán miután felszedtem 3-4 kilót(persze nem cicire, csak hátkerületre), lett 80AKép, most sem egyik sem másik nem jó!KépRemélem ettől még lesz tejcsi!
Úgyhogy akár én is nézhetnék valami jót magamnak, bár nekem se nőtt még akkorát a cicim, hogy egyből több kosarat ugorjak!Kép

Megann 8+5

Kép

Kép
megann
 
 


Ancsipancsi, a kételkedő!

Cora honlapról csak neked:
Kismama nadrág
96% poliészter, 4% elasztán
több színben
méret: 38-48
2890 Ft

Kép

Én ilyet vettem pirosban és mogyoróbarnában. Nagyon jól állnak, a fekete sápasztott volna.

Falina
11+1
falina
 
 


Prüntyi!

Én nem láttam a híradót, te igen ezek szerint, mi volt benne?
Hol lehet jelentkezni ilyen szűrésre, és hányadik hétben csinálják?
Pont most mesélte a belsőépítészünk, hogy egyik ismerősének 5 gyereke van, és az első lett Down-kóros, a többi egészséges mint a makk!
Micsoda szörnyűség!!!!!!!!

Kép

Kép
megann
 
 


Ancsipancsi,
mégvalami. Ez az ELSŐ kép a kismama ruhákat reklámozó oldalon...
Addig kételkedsz, amíg elviszik előled az összeset és esélyed sem lesz felpróbálni, hogy jó-e a 48-as méret! ;)
Falina
falina
 
 


pedig van,mellben szintén kiskosár,tegnap pont azt nézegettem,hogy mindegyik cicitartóból kivehetem a párnácskákat,te jó isten,alig várom már,hogy ne legyen titok a baba és teljes mellbedobással rohangászhatok végre!!!!!!HURRÁÁÁÁ!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Megann! Azért nem kell úgy megélni a Down-kórt, mint valami Isten-csapást. Nem könnyű elfogadni, tudom, mert elég sok ilyen gyerekkel találkoztam életem során.

Más az életük, mint egy ép kisgyereknek, de ugyanúgy rengeteg örömöt tudnak okozni szüleiknek. Szóval nem kell akkor se kétségbe esni, ha esetleg bekövetkezik.

De persze tudom, hogy mindenkinek, nekem is, leghőbb vágyam egy egészséges baba. És én is mindent megtennék érte, hogy ne legyen semmilyen betegsége. Csak ne mondjuk, főleg ne ilyen gyerek szüleinek, családtagjainak, hogy micsoda szörnyűség! Ennél nagyobb fájdalmat nem lehet okozni egy szülőnek, minthogy lesajnálod/szánakozol a gyerekén.

Ne kioktatásnak vedd, kérlek, csak munkám és magánéletem során is sokat foglalkoztam sérült gyerekekkel.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Nekem tegnap ajánlotta a doki, hogy csinálnak egy szűrést a Rózsacenter magánorvosi rendelőben, ahol egy vérvétellel meg egy ultrahanggal állitólag 99% ki tudják szűrni a Down kórt. Én nem kértem el tőle a prospektust, mert 30e forintba kerül, és az nekem sok.

Ellenben a nagynéném aki orvos azt javasolta, ha nagyon aggódom, akkor megcsináltathatom magamnak az amniocentezist (amikor hasbaszúrnak és mintát vesznek a magzatvizből) ingyen azáltal, hogy azt mondod a dokidnak hogy valami másodunokatestvérednek volt Down kóros gyereke, igy a TB fedezi. Nem egészen egyenes dolog, de gondoltam bedobom mint lehetőséget. Viszont az amniocentezist nem szokták rutinból ajánlani (hacsak nincs a családban genetikai betegség vagy 35 év felett) mert 2% vetélési esélye van. Szóval érdemes meggondolni.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ti ha kiderülne, hogy Down-os a baba, elvetetnétek?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Megann!

Arról volt szó, hogy a down kórt ugye csak 35.év felett szűrik kötelezően, és tb által támogatottan. éppen ezért, a 35 év alattiaknak nem akarok hazudni (úgy emlékszem) 25-30%- ának születik beteg gyereke.

Mivel én is azon az állásponton voltam, hogy a családban nem volt ilyen...stb, bizti nálam sem lesz, de kiderült, hogy ez nem annyira örökletes, mint inkább fejlődési rendellenesség! Amiről persze nem biztos hogy te/mi tehetünk, de ha nem muszáj én sem keseríteném meg sem a családunk, sem a beteg gyermekünk életét!

Ahova én jelentkeztem az az istenhegyi géndiagnosztika kp. ők a 12.hét körül csinálnak (egy napon) egy 4d-UH-ot specialistával és egy vérvételt és aznap du megvan az eredmény 97 % biztonsággal! És ha esetleg + az eredmény a 16. héten csinálnak egy átfogóbb tesztet. Az UH-és teszt: 28.000,-

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Hát... én valószinűleg igen. A párom sem egészséges lelkileg, mi szerintem nem tudnánk megbirkózni egy beteg gyerekkel. Az sem teljesen nyilvánvaló számomra, hogy egy egészséges gyereket kibir-e a kapcsolatunk. Hát majd meglátjuk.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kár hogy mifelénk nincs Cora, mert biztosan elmennék beszerezni ilyen gatyát már előre.

Nagyon émelygek, de ma délelőtt tócsit csináltam magunknak, hát nem lett jobb az émelygés, pedig azt kívántam. Egyébként szerencsére a gyümölcsöket is kívánom.

Megann, én is kismellű vagyok, 75B, de legalább szép formájú volt, ami az első baba szoptatása után tök lógósra ment össze. Most megint kezd széppé alakulni, szoptatáskor lesz majd igazi. (80C volt nekem). Bőven elég volt a tej, ez nem mellfüggő, sőt könnyebben lehet szoptatni vele, mintha túl nagy lenne. Több tesót nem tervezünk, úgyhogy lehet ha nagyon csúnya lesz megcsináltatom.

Cirmike
7+0

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Prüntyi!

Én úgy tudom, a Down kór esélye 1:600 normál esetben, tehát minden 600 babából születik 1 Down kóros!

Nekem a 25-30% nagyon magasnak tűnik! Még akkor is, ha minden más betegséget beleértünk. Mondjuk ha a sárgaságot is, akkor már lehet hogy érthető, de hát az nem jelent komoly veszélyt általában. Hol hallottad ezt a 25-30%-ot???

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: