Új privát üzeneted érkezett!

Szia Laura!

Hát most emiatt az eset miatt én is úgy gondolom hogy hétvégén összekészítem a kórházi táskám...
Sőt mi holnap megyünk a Brendonba beszerezni a hiányzó cuccokat. Eddig is így terveztük, de a tegnapelőtti dolog miatt most már a férjem is jobban hajlik rá Kép Pedig utál vásárolni, és nagyon nehéz rábeszélni hogy kísérjen el az üzletekbe. De gondolom aggódik hogy a végén rá marad a babaholmi beszerzése. Amit ő sem, de én sem szeretnékKép

Nekünk sincs még ágyunk, + minden apróság is hiányzik még, úgyhogy biztos sok mindent kell vennünk a hétvégén. Úúúgy örülök neki! Persze csak ha nem lesz addig semmi baj,ezért pihenek is ezerrel.Kép

Üdv:
Vera (30+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Most ment el a védőnő, nagyon kedves volt.Kép Nálunk még nem tudta megnézni a baba helyét, mivel még az égvilágon semmit sem vettünk neki, de majd jövő hétvégén körülnézünk a közeli Elefániban. Nekem azt mondta, hogy az állapotom miatt azért nem árt, ha már összekészítem a kórházi cuccot egy polcra, amit csak be kell dobni egy táskába. A baj csak az, hogy én, babonás liba, úgy gondolom, hogy ha ezt megteszem, azzal jelzek a szervezetemnek, hogy most már szülhet, ezért nincs nagy kedvem hozzá.

Én lassan már kezdek izgulni a szülés miatt, bár azért még nem nagyon.

Hülye hidegfront, egész éjjel nem tudtam aludni, és jöttek a keményedések ezerrel. Most is rögtön lefekszem, mert már megint kezdődik.Kép

Vigyázzatok magatokra!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Mi most utazunk el anyumékhoz Sopronba, csak jó hétvégét akartam még kívánni mindenkinek! Legalább nincs olyan dög meleg, habár az éjjel én sem aludtam valami jól!
A szülés miatt én csak attól félek, hogy rájöjjek hogy tényleg az és nem csak jóslófájás... Meg az egész eddig olyan messzinek tűnt, de amióta Anita... azóta nagyon foglalkoztat, és még a lakásunk kész sincs...szóval beszéltünk este Nórival és meggyőztük, hogy még jobb ott benn (az az a párom győzte én meg csak nevettem Kép)!

No most már viszont tényleg megyek, mert a párom a végén itt hagy.

Mindenkinek jó hétvégét, és vigyázzatok magatokra!

Meme
Meme
 

 
 

Köszönjük mindenkinek a jókívánságokat!
Anita kisfia a Robika nevet kapta,2.60 kg-mal és 50 cm-rel született a kis lurkóKépRengeteg koromfekete haja van,állandóan alszik és amióta megszületett nem hallottuk sírni.KépTüneményes kisbaba!Tejcsi még nem nagyon van,csak előtejecske,de hátha,nagyon bizakodunk!!!
Mindenkinek nagyon jó egészséget és kitartást a hátralévőkhöz!
Anita mindenkit puszil milliószor!Kép
jujukeri
 
 


Sziasztok!

Én is csak gyorsan benéztem, kíváncsi voltam kivel mi történt ma.Kép

Zsizsa, Meme!
Ezek szerint a hidegfront miatt gyakoribbak a keményedések? Én ezt nem is gondoltam, de ma rengeteget keményedtem, pedig eddig nem volt jellemző. Pedig feküdtem egész napKép
A baba a keményedések ellenére rengeteget rugdosott, nagyon jó érzés, úgy szeretemKép

Anita nővére!
Nagyon kíváncsiak vagyunk a babára, biztosan nagyon szép!
Annyira doppingolt a hír, hogy ő már babázhat, úgy örülök nekikKép
Üzenem Anitának hogy ne aggódjon a tej miatt, biztosan lesz elég, csak ki kell várniKép
És mi is pusziljuk őket!!!

Üdv mindenkinek és jó éjt:
Vera (30+1)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziaszotok!

Vera,
nekem nagyon hat a keményedésekre a hidegfront, ráadásul megnéztem ma este a teletexten, és az ország közepén hideg- és melegfront váltakozott ma folyamatosan. Kép A dokim azt mondta, hogy hidegfrontkor sokkal többen szülnek.
Az én babám is rengeteget rugdosott ma, én is imádom az érzést!Kép

Anitának én is azt üzenem, hogy türelem, a tejcsi jönni fog, csak ne aggódjon, mert az nem tesz jót. Inkább tegye sokat mellre, és minden menni fog.Kép

Jó éjszakát, aludjatok jól!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

Anita nővéreKép
Nagyon édes lehet a kis pici Robika.Kép Majdcsak elindul a tej is, hogy szép nagyra nőljön tőle. Várjuk vissza Anitát az élményeivel.Kép

Vera
A frontok nekem se tesznek jót, általában akkor kezdek görcsölni, meg sokat keményedik is a pocim. Tegnap szerencsére nem volt annyira rossz, vagy az is lehet, hogy már kezdem megszokni.

Tegnap a rossz idő ellenére elmentünk bababútort nézni. Az ágyat még nem választottuk ki, de a pelenkázószekrényt már kinéztük és szerintem ennél jobbat ami nem drága nem fogunk kapni. Azért még egy-két helyre elmegyünk, de szerintem a jövő héten megvesszük. Kiságyból egy egyszerűt(120x60-ast)+ kókuszmatracot fogunk venni kezdetnek, aztán ha már kinövi veszünk egy nagyobbat amit át is lehet alakítani. Most egyenlőre nem akarunk túl sokat költeni rá. Tegnap vettünk egy kis pamut rugit fehér alapon rózsaszín kis állatkákkal, nagyon édes lesz benne a baba.Kép
Én is már úgy vagyok vele, hogy minél előbb vegyük meg a legtöbb dolgot ami kell, mert augusztusban a férjemnek nem lesz sok ideje ilyesmire, és ha előbb jön a baba, akkor legyen meg már minden.

A jövő héten védőnőhöz megyek, kíváncsi vagyok mennyit híztam, mert ott mindig több vagyok, mint itthon.Kép Mondjuk a mi mérlegünk alapján már hetek óta ugyanannyi vagyok, úgyhogy próbálok most is keveset enni, hogy ne hízzak.

Jó pihit mindenkinek!
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Hu de sok minden tortent!

Anita!
Gratulalok Robihoz!!! Hanyadik heten jott? Majd meselj reszletesen!

Meg a Balatonrol irok, de vasarnap megyunk mar haza. Nehez igy a nyaralas, mert eleg sok mindenbol kimarad az ember, raadasul ebben a nagy melegben (nem tudom ki hogy van vele) de en alig kapok neha levegot, foleg este.

Vera!
Ne izgulj, minden rendben lesz, de pihenj jo sokat! Megeroltetted magad, hogy ez tortent?

Nekem a heten irto sokat nott a hasam (szerintem), kicsit nehezebben mozgok es az alvas sem olyan kenyelmes mint azelott.

Mult penteken voltunk 3D uh-n (meseltem) es a papir amit kaptunk azon tobb becsles-ertek szerepelt a kicsire vonatkozoan, azaz arra, hogy hany hetes lehet. En az orvosom szerint mult heten a 31-ben voltam, de a 3D uh papir szerint volt olyan ertek is, ami akkor 31 helyett 34-nek felelt meg! Lehet hogy elobb jon a pici?

Meg mindig dilemmazunk a babakocsin, en most a bebe confortot neztem ki, de irto draga... Lehet hogy marad a neonato.

Tovabbi jo hetveget mindenkinek, udv

Docka
AE
 


Sziasztok!

Ma délután elmentünk a Brendonba a listámmal, és szépen összeválogattuk a babadolgokat. Szerencsére találtunk ágyat is, kombi, ami később egy normál ággyá alakítható át. Az tetszik benne, hogy 70 cm széles, és van ágyneműtartója + a pelenkázó altt is van egy jó nagy pakolóhely.
Igazából ez volt a legfontosabb a babakocsi után (amit még múlt hónapban megvettünk), de a többi dolognak is nagyon örülök. Végülis néhány apróság kivételével minden megvan ami a babának kellhet. De azért még ne jöjjön! Kép

Laura!
Akkor ezek szerint nektek tutira kislányotok lesz? Kép Rózsaszín állatkák Kép
Én is megvettem már a babaruhákat, nekünk elég kékek Kép Pedig nem is akartam, de végül csak így alakult. Azért én vettem egy-két fehéret, vagy valamilyen más semleges színűt is.
Augusztusban nekiállok kimosni őket, de azzal még ráérek.

Most megyek vissza az ágyba, mert már így is sok volt a vásárlás is (pedig egy óra alatt megjártuk!)
Üdv mindenkinek:
Vera (30+2)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok lanyok!

Anitanak gratulalok a babajahoz biztos nagyon boldog lehet hogy a kezeben tarthatja azt aki honapokon at benne elt.
En a 35 hetet fejezem be,de egy parszor bekellett mennem a korhazba a 29-dik hettol mivel 8-5-3 perces mehkemenyedeseim voltak orakon keresztul.Hala Istennek hogy a mehszaj zarva van ,de alig hitt a szemenek a Dr.no es a noverek hogy meg nem indult meg a szules ilyen mehosszehuzodasok ellenere sem.A fiam (David Andras)nagyon sokat rugdos es mindig nagyon jo a szivhangja.
Tapasztalt mar valamelyikotok ilyen gyakori mehoszzehuzodast?SZerintetek mitol lehet?Hogy nem nyilt meg meg a mehszaj?
Nagyon jo benneteket olvasni,igen sokat tanulok toletek.
Puszi mindenkinek
GABi 75
 


Szia Lányok!

Visszaértünk a nyaralásból és micsoda jó hírt olvastam: megszületett az első "babánk"Kép Annyira nagyon örültem nekiKépKépKép
Ez viszont azt jelzi, hogy kezdhetünk készülődni;)

Anita
Gratula és várom nagyon, hogy meséljKép No meg egy képet a picurrólKép

Képzeljétek családlátogatással egybekötött nyaralás volt és dugig babaholmikkal megrakodva értünk hazaKép Győzőm kiválogatni, rengeteg picurka ruhácskát és egyéb eszközöket kaptam. És aminek a legjobban örültem, az egy régi de nagyon stabil állványos fürdőkád. Sajna amiket az üzletekbe láttam mind olyan nagyok vagy labilisak voltak, hogy azt hittem nem találunk megfelelőt.

Irigylem a „dinnyefalókat” Kép Sajnos én mindig csak 1 szeletet ehetek a cukor miatt, pedig úúúúúúúgy, de úgy degeszre enném magam belőleKép

Vera

Remélem most már minden rendben lesz! Pihenj sokat!

No pakolászok tovább, mindenkinek nyugodt éjszakát!
Szisz
33+2
szisz
 
 


Sziasztok!

Jó pár napja jártam már errefelé, alig győztelek visszaolvasni titeket Kép
Először is gratula Anitának a babához Kép Biztos nagyon örül hogy végre vele van a pici teljes valójában. Én már alig várom hogy az én babám is végre megszülessen, és jöjjön az a pár nyugodt kórházi nap, amikor csak az a fontos hogy ismerkedjünk egymással Kép
Mondjuk jobban örülnék ha ez az időszak itthoni környezetben telhetne el, de persze ott úgysem tudnék maradéktalanul a babára figyelni. Meg igazából az sem baj ha közel a nővér meg a doki ha bármi gond adódna. Tényleg, valamelyikőtök gondolkodott esetleg az otthonszülésen? Én nem igazán értek vele egyet...
Holnap megyek a dokimhoz, remélem mindent rendben talál, bár mi gond is lehetne? Kép

Jó éjt, sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!Kép

Tegnap elmentünk egy csomó helyre körülnézni.Kép A kiságyat a Brendonban fogjuk megvenni, meg a kókuszmatracot is. Pelenkázó lapból is ott láttuk a legjobbat, csak még le kell mérnünk majd a pelenkázószekrényt, hogy ráfér-e. Azt a Regi Bababoltban vesszük meg, ezen a héten ha nem jön közbe semmi. Vettünk ágyneműt is a babának a Kikában, van benne egy paplan, egy párna(lapos) és egy fejvédő. Meg egy vékony babaplédet is vettünk, de majd még kelleni fog vastagabb takaró is.
Egy pár újabb bodyt és rugit is vettünk, de most nem rózsaszínt, hanem más színekben, bár elég határozottan mondta a doki, hogy lányunk lesz.Kép Azért nem árt az óvatosság, mert ha mégis kisfiú és mi meg itt állunk csupa rózsaszín cuccal, akkor az azért elég kínos lenne.

Gabi
Ha a menstruációs görcs összehúzódásnak számít, az nekem is szokott lenni. Mondjuk én egyfolytában érzem olyankor a fájdalmat, úgyhogy nincs közte szünet, úgyhogy biztos nem teljesen ilyen a szülési fájás. Szóval nem tudom. Keményedéseim is szoktak lenni, de csak párszor egy nap. Én is voltam kórházban ezek miatt, de szerencsére nem indult be a szülés és a méhszáj zárva maradt.

Diti
Én nem igazán tenném kockára a gyerekem életét azzal, hogy otthon szülöm meg. Annyi komplikáció lehet úgyhogy szerintem felelőtlenség.

Már megint itt a kánikula, én tegnap is olyan sokára aludtam el.Kép Ti, hogy bírjátok ezt a meleget?

Vigyázzatok magatokra!

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Borzasztó ez a meleg , de látom, hogy más is van ki van, mert picit lelassúlt a topic...KépAz alvásról meg nem is beszélve...

Gabi, Laura!
Menstruációs görcseim nekem is vannak, kb. 1 hónapja meg elég sokszor is jelentkezik, reméljük nem lesz baj, habár a méhszáj zárva van.

No most ,együnk pihizni, azután 5 körül meg kiruccanunk a strandra egyet csobbani, mert máshogy ezt nem lehet kibírni Kép

Vigyázzon mindenki ebben a nagy melegben!

Meme
Meme
 


Friss hírek az első topic babáról.):
Tegnap érkezett haza Anita és a kis picurka,Anitának nagyon könnyű szülése volt,azt üzeni nektek,hogy kitartás,mindenkinek szorít hogy egészséges kicsije legyen!Neki nem fájt,de azt mondja,hogy semmihez sem hasonlítható,földöntúli érzés lesz,ami mindent elfeledtet majd...
Beigazolódott a jóslatotok,megindult a tejcsiKép,csak azt nem tudjuk hogyan lehet elérni,hogy még több legyen?Robika nagyon csendes baba,eddig,nyugodt,kiegyensúlyozott.
Van valami hókuszpókusz arra,hogy legyen széklet a maminak,mert mióta hazajöttek nem volt még?Nagyon szépen köszönjük a válaszokat előre is.
Amint tud benéz Hozzátok,hamarosan küld képet is,csak ahhoz apa segítsége kelleneKép
Veletek együtt szeretne egy új topicot létrehozni,ha majd már mindenkinek megszületik a kisbaba.Addig is hűségesen benéz,csak még nem olyan egyszerű....)
Sok puszit küldök én is,és szorítok Mindenkinek!
Jujukeri
jujukeri
 
 


Sziasztok!

Diti,
én nem szülnék otthon, az kéne még, hogy valami komplikáció legyen, és baj legyen belőle, amit a kórházban gyorsan meg tudtak volna oldani, viszont így túl késő! (Sajnos már hallottam ilyenről.Kép)

Laura,
irigyellek a vásárlásért, bár hétvégén végre mi is elfutunk körülnézni.Kép

Meme,
strand!Kép Olyan szívesen mennék én is!

Jujukeri,
nagyszerű, hogy beindult a tejcsi, ha több kéne egyszerűen többet kell mellre tenni a kicsit, vagy ha nem hajlandó a nagy meleg miatt, akkor fejni kell, attól szaporodik. Vannak olyan dolgok is, amik serkentik, birsalmalé, Lactoherb tea, stb. Van egyébként egy szoptatós topic, ott nagyon jó tanácsokat tudnak adni.

Székletre: szilvalé - apu szokott nekem hozni a CBA-ból Hey-hot, attól nagyon megindulnak a dolgok, meg a lenmag is jó (egy evőkanállal naponta, kajával is be lehet venni), és a rostos táplálkozás, bár a szopi miatt bizonyos zöldségek és gyümölcsök kiesnek.

A képeket nagyon várjuk!Kép

Köszi, hogy tájékoztatsz minket Anita és Robi állapotáról!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Anita nővére!

Amit hallomásból tudok székrekedés ellen az az aszaltszilva és a szilvalekvár. Lehet hashajtó gyógyteákat is kapni. Ami nekem bejött a terhesség elején az az olivaolaj. Tisztán egy evőkanállal nekem használt.
Amúgy ha sok 100%-os gyümölcslevet meg tud inni egyszerre azt mondják az is hashajtó hatású (én ezt nem tapasztaltam még).
Remélem a többiek is majd tudnak ajánlani valamit és egyik csak bejön!
Kívánok Anitának sok tejet és a pici Róbertnek is tulajdonkeppen ugyaneztKép!
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Úgy látom ti is hasonló véleményen vagytok az otthonszüléssel kapcsolatban mint én. Azért is vetődött fel bennem, mert manapság mintha kezdene ez is valami divattá válni. Biztos van szépsége is a dolognak, de szerintem is eléggé kockázatos. Ahogy magamat ismerem, már csak a tudat is hogy nincs segítség, komplikációt okozna.

A szilva tényleg nagy ász a nagydolgok területén Kép Ezt már tapasztalatból is tudom. Nekem még az alma-barack, vagy alma-narancs kombináció volt ami bejött, bár a szoptatás alatt a naranccsal vigyázni kell, nem minden pici baba szereti a narancsízű tejcit Kép

Úgy látszik én nagyon szerencsés vagyok a terhességeimet illetően, soha egy csepp hányingerem nem volt, és most is olvasom hogy többeteknek görcsei, keményedései vannak Kép Na nekem az is ismeretlen dolog, talán néha egy-egy rövidebb keményedés, de az már csak tényleg valami nagyon megerőltető dolog után. Ez vajon alkati adottság lehet? Kezdem úgy érezni magam mint valami ősasszony, vagy valami természeti törzs tagja, aki csak úgy elpottyantja a gyerekeit Kép Azért remélem a kellemetlenségeken kívül egyikőtöknek sem lesz semmi problémája ezekből...

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg elviselhetetlen ez a meleg!

Meme!
Melyik strandra jársz?

Anita nővére!
Én is hallottam, hogy az aszalt szilva beindítja, de nekem nem vált be. Nekem annak idején a kávé használt, persze most más a helyzet. Tényleg szerintetek terhesség alatt napi egy adag kávé árt? Én nagyon szeretem reggelire sok tejjel, de a terhesség elején leszoktam teljesen. Most volt egy-két hét amikor néha néha előjött...Nem bírom megállni, amikor reggel érzem az illatát.

Hányinger: mostanában nekem is előjött, de nem az a kezdeti korszakbeli. Nekem az első 3 hónap borzalmas volt. Most "csak" a szagokra jön elő.

Docka
AE
 


Anita nővére!
Aszalt szilva az tényleg jót tesz, de állítólag az aszalt sárgabarack is, habár ezt még nem próbáltuk! Tejcsi is biztos lesz bőven, a leírtakon kívül még nyugika kell és az segít!

Docka!
A pünkösdfürdői strandra járunk, de 5 körül szoktunk csak lemenni 7ig zárásig, mert akkor már nincs az a nagy kánikula. Nemrég nyitották meg a strandot, és tök jó mert mindig kevesen vannak, meg a a víz is nagyon tiszta!KépKépKép

Most viszont megyünk vacsizni, mert picit megéheztünk!

mindenkinek jó pihit!

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Gyorsan benéztem, kivel mi újság ebben a nagy melegben.
Én elég hisztis vagyok, a lakásban van vagy 30-32 fok. Mivel egész nap feküdnöm kell, ráadásul még az ágyhoz is hozzáizzadokKép Egyedül a ventilátor jelent némi frissítést, de az sem sok, mert a meleg levegőt kavarja.

Egyébként sincs valami kirobbanó jó kedvem, a csütörtöki vérzés óta bepánikoltam. Elég rendesen.

Hülye kérdés, de tudja valaki hogy néz ki a nyákdugó??? És milyen a magzatvízszivárgás???
Tiszta röhej, hogy nem tudom mit kell látni ill. érezni...Kép Pedig elég sokat olvasok a terhességről, szülésről, és tessék, itt idegesítem magam ezekkel. Mert én ezt nem tudom könyvből beazonosítani!
Tegnap este tusoláskor valami kijött belőlem (bocsi, de kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok erről). Remélem csak a vérzésből maradt vissza, mert azóta semmi nem volt.
Illetve ma még történt valami: színtelen vízszerű dolog folyt egy pici, nem sok, de ahhoz elég volt hogy megijedjek. Persze a dokim még mindig szabin, ma 2szer beszéltem az asszisztensnőjével, egyszer a szülőszobávalKép
Mire odakerülök, szerintem névről fognak ismerni. Kép

Azt tudom hogy a magzatvíz zárt méhszáj mellett is szivároghat, ill. hogy a nyákdugó a szülés előtt több héttel is elmehet. Azt hiszem, lehet holnap csak bemegyek a kórházba, hogy nézzék meg. Csak félek hogy benttartanak, ha aggodalmaskodom.

Anita nővére!
Anita akkor nagyon szerencsés hogy könnyű szülése voltKép nagyon irigylem. De azért tegyük hozzá, nagyon türelmes volt végig, nagyon megérdemelte hogy legalább a szülése ilyen legyen, ha már ennyit feküdtKép Nem is tudom mi lenne ha nekem már hónapok óta feküdnöm kellene?! Mikor még csak 5napja, és idegbajos vagyok tőle...

A tejszaporításról én is úgy tudom, hogy minél többször, akár 1-2 óránként mellre kell tenni a babát, és akkor több lesz.
És Anita igyon sok-sok folyadékot, reggeli előtt egy fél liter citromos vizet (ha bírja a gyomra), és egyen sárgabarackot, szilvát.

Ne haragudjatok hogy ilyen lehangoló vagyok, de egyáltalán nem vagyok nyugodtKép
Üdv mindenkinek:
Vera (30+4)

KépKép Kép
76vera
 
 


Haliho!

Docka
Én kezdetben abba hagytam a kv-t, és sokat fájt a fejem. Doki szerint lehetett összefüggés, úgyhogy visszatértem a reggeli tejeskávémhoz(igaz a diéta óta 10-re kellett halasztanom), ami egy normál adag kávé és sok tej. A doki azt mondta ez nagyon kevés ahhoz hogy bármit ártson. Szerinte a tea naponta többszöri fogyasztása és a kola rosszabbKépNo ezeket viszont nem iszomKép

Vera
A friss kismamák alatt régen volt szó a magzatviz és a nyákdugó felismeréséről is. Sajna nem tudom pontosan mikor, talán ha május és júniusra keresel vissza...nem volt igazán időm akkor elolvasgatni, csak futólag. De sokan hozzászóltak ott.
Üdv
szisz
szisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Bár én soha nem kávéztam, de a dokim azért felvilágosított, hogy napi egy adag tényleg nem árt. Persze ne valami fejbevágóan erős legyen, legjobb tejjel higítva. Ha valaki hozzá van szokva, akkor csak még rosszabbat tesz azzal ha a minimális adagot is megvonja magától, hiszen a közérzetének egész napra annyi, és az nem igazán használ a babának.

Vera, szerintem egyáltalán nem hülyeség hogy ilyesmiket kérdezel, ha egyszer még nem tapasztaltad, honnan kéne tudnod hogy mire számíts? Kép Én leírom most neked velem hogy estek ezek a dolgok, persze ez egyénileg változó lehet, nekem speciel közvetlenül a szülés előtt történtek. Már voltak fájásaim mikor elment a nyákdugó. Előtte én is tartottam tőle hogy nem fogom észrevenni, de akkor rögtön tudtam hogy az. Kinézetileg és érzésre olyan mint amikor épp megjön, kicsit véres, de inkább nyálkás. Talán nem véletlenül nyákdugó a neve Kép Nem is tartott sokáig, mire megfürödtem már szinte el is múlt. A magzatvíz nekem hirtelen folyt el, éreztem is ahogy repedt a burok, olyan volt mintha belül elpukkant volna valami Kép Aztán már ömlött is a víz...
Na most ugye ha neked már volt előtte vérzésed, akkor tényleg nem lehet könnyű a dolgod. A legutolsó teljesen abbamaradt már? Mert ha volt már 1-2 nap szünet, akkor nem feltétlenül kapcsolódik ez a mostani ahhoz. És amit most tapasztaltál az milyen volt? Inkább vér, vagy inkább olyasmi amit leírtam? Bocsi hogy ennyit kérdezgetek, csak segíteni szeretnék.
Ez a magzatvíz szivárgás sem egy egyszerű dolog szerintem, talán a legjobb tényleg felkeresni a kórházat. Én úgy vagyok vele hogy inkább nézzenek aggodalmaskodó hülyének, de a babának baja ne legyen. Mindezek ellenére ha tudsz, ne nagyon izgasd fel magad, az nem tesz jót a picinek...

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit pörgős,és elég izgulós hétvégén vagyok túl.
Kispapival elkezdtük a bevásárolgatást.Két napon keresztül szinte reggeltől-estig jártuk a boltokat.Nagyon kimerültem, elfáradtam és az egyes termékek árán marhára kiakadtam.Persze milyen az ember, mindenből a legdrágább tetszett meg.Teljesen kiakadtam, hogy egy kétrészes ágyneműgarnitúrán - persze a bébinek való - mi a fene kerül 4800-5900 Ft-ba.A baldahinos rácsvédősön meg 18000-30000 Ft-ba!?

Ti is ilyen drágán látjátok ezeket a kiegészítőket, vagy csak mi jártunk rossz helyeken?

De egy dolgon a babakocsi vásárláson túlvagyunk.
Hosszas osztás-szorzás után a bébé confort mellett döntöttünk.Mivel nekünk az első babánk lesz, és szeretnénk majd még egyet, így arra jutottunk, hogy a babakocsira nagyobb összeget áldozunk, remélve, hogy majd a tesó is tudja használni.

A sok jövés-menés eredménye nálam az lett, hogy a babóca nem nagyon akart magáról hírt adni.Lehet, hogy ő nagyon élvezte a pörgést, és elfelejtett mozgolódni.A második nap végére teljesen bepánikoltam,- nekem ez a kevés mozgás nem tetszik - úgy döntöttem, hogy reggel irány az orvos,így nem vágunk neki a hétvégének.De hál isten reggelre beindult a műsor a pocakomban, és azóta a mi kis bébink hozza formáját.Így aztán nyugodtan mentem hétvégén lakodalomba is, amit nagyon jól viseltünk.

Vera

Nálunk úgy van, hogy a védőbe is van egy orvos, akihez a terhesség alatt négyszer kell bemenni, függetlenűl attól, hogy van-e magánorvosod.
Ha az orvosod nem elérhető, próbálj meg a védőshöz bemenni.Amikor az elején véreztem úgy megijedtem, hogy nem volt erőm a kórházban vagy a rendelőben felkutatni az orvosom, hanem egyenesen a védőbe rohantam,ott megnéztek, és csak utána mentem keresni a dokimat, persze akkor már egy kicsit nyugodtabb állapotban.Ha bármi furcsát érzel, vagy tapasztalsz magadon mindenképp menj el orvoshoz,ne is foglalkozz azzal, hogy ismerik már a neved.

Mindenki vigyázzon magára, és a bébikre!
Azt hiszem holnap is nagyon melegünk lesz.
Mindenkinek kitartást:

Gigi
Gigi75
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszönjük Mindenkinek az információkat,próbálgatjuk...
Legyen nyugodt,pihenéssel teli ,szép napotok!
Jujukeri
jujukeri
 
 


Sziasztok!Kép

Jujukeri
Nagyon várjuk vissza Anitát, persze most a baba az első.KépKöszönjük Neked, hogy amíg Anita távol van írsz nekünk Róluk.Kép

Diti
Szerintem alkati dolog, hogy ki mennyire érzékeny (pl.a frontokra). Szerencsés vagy, ha problémamentes a terhességed. Remélem azért mi "szenvedő alanyok" is kárpótolva leszünk egy egészséges kisbabával.Kép Sajnos most is fájdogál a hasam, de nem is csoda, mert épp egy hidegfront közeledik.Kép

Vera
Sajnálom, hogy még mindig gond van, vagy legalábbis úgy érzed. Én is azt hittem egyszer, hogy szivárog a magzatvíz, de valószínű csak fel voltam fázva és sokat jártam emiatt a WC-re. Lehet, hogy ami kijött, az tényleg a vérzésből maradt vissza, csak mivel keveset mozogsz(ugye?)később távozott. A melegtől én is hasonlóan szenvedek, nálunk is 30 fok van.Kép

Docka
Az elején én is leszoktam a kávéról, de mostanában úgy innék.Kép Mondtam is a férjemnek, hogy kéne venni koffeinmentest azt biztos szabad inni.

Gigi
Ágyneműt mi is drágán láttunk, de sikerült a Kikában 3000 Ft-ért venni(hasonlót a Mini Manóban 6EFT-ért láttunk). Valószínű ilyen utolsó darab lehetett, mert csak ez az egy volt belőle, legalábbis olyan ami még tetszett is. Baldachin nincs hozzá, de a barátnőm szerint felesleges, Ő már le is szerelte.

Szép napot Nektek!

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Köszönöm hogy megírtátok a véleményeteket, tapasztalataitokat! Kép
Most már nyugodtabb vagyok, mert azóta megint nem volt semmi, aludni is egész jót aludtam, a baba pedig igazán aktívKép
Mostanában azt játszuk hogy kidugja valamilyét, elkezdem ott simogatni, és ha elveszem a kezem, odarúg hogy simogassam tovább. Nagyon édes, bár a testrészeit én még mindig nem tudom megkülönböztetni egymástól. Talán csak a lábacskáját, mert az olyan picikeKép

Diti!
Dehogy kérdezel sokat, nagyon aranyos vagy hogy próbálsz segíteni. A vérzés már abbamaradt, igazából egyetlen napig tartott. Ami kijött, az nekem úgy tűnt mintha még visszamaradt vérrög ill. sűrű folyás lett volna. (Szürkés színe volt, egyáltalán nem véres.) Csak szerintem azért mert bentragadt, összeállt, és én azt hittem hogy a nyákdugó. De tuti nem az voltKép Legalábbis remélem!Kép

Gigi!
Mi is megvettünk mindent, igaz mi egy óra alatt a Brendonban, mert többre nem volt erőm. Mondjuk én már jártam ott körülnézőben többször, fel is írtam mindent, úgyhogy most csak gyorsan össze kellett szedni.
Én is nagyon drágának találtam egy csomó dolgot, de nekünk most nem nagyon volt más választásunk. A férjem utál vásárolni, nem is igazán ért hozzá, tehát egyedül ő nem akart elmenni. Most hogy ott voltunk, mindenre azt mondta hogy vegyük meg, amin én még gondolkoztam volna, vagy megnéztem volna máshol is.
Mi mindenből egyfélét vettünk, mert a babának nem lesz külön szobája, csak egy kis sarok, viszont azt szeretném úgy megcsinálni hogy az nagyon szép legyen. Így nekünk minden natúr-fehér kockás és macis (biztos láttátok már a Brendonos ágyneműket, amire az van hímezve hogy "Szép álmokat"). Az ágyneműgarnitúrához tartozik egy paplan, párna, rácsvédő körbe és egy baldahin. Ugyanebből a garnitúrából vettünk kis plédet, pelenkatartót, fürdőlepedőt, és van hálózsák is, de azt egyelőre nem vettük meg, mert csak nagy méretben volt.
Vettünk még textilpelenkát (szerintetek 10 db elég, ha csak a feje alá, és büfiztetéshez akarom használni?), lepedőket az ágyba, vastag takarót, fürdőkádat + egy sínt a nagy kádra, mert mi a fürdőszobában fogjuk fürdetni.
Azt hiszem ennyi, már csak a nagyon apró dolgok maradtak, de azt majd anyukám és a nővérem beszerzikKép De elmondhatom, hogy már most többet költöttünk, mint amennyire számítottam.
Ennyiben jó az első babának, mindent megkap, a második meg majd örökliKép

Képzeljétek, most bontottam ki a hálós bugyit (Chicco), amit már rég megvettem, és akkora, hogy kétszer beleférekKép Sajna nem figyeltem hogy méretezve vannak ezek isKép A barátnőm viszont tegnap vett Tenát, és az sokkal jobb, úgyhogy aki még nem vett, szerintem olyat vegyen! Viszont a Tena Super betét nagysága egy kicsit megdöbbentett...

Ja, Gigi, egyébként nekem a védőnőm is szabin vanKépKép

Laura!
Szerintem is az lehetett a gond, hogy mivel keveset mozogtam, nem tudott kiürülni minden, és talán még ennek a maradványai jönnek néha-néha. De azóta semmi nem volt, szerencsére.Kép

Sziszke!
Már megnyugodtam, és remélem nem a magzatvíz volt, de azért majd megkeresem az archívban, hamarosan úgyis szükség lesz ráKép Köszi Neked is!

Most megyek feküdni, megint jó sokat írtam! (De most csak naponta egyszer ülök a gép előtt, be kell pótolnomKép )
És ma különben is jó dolgom lesz, mert itt van anyukám SzolnokrólKép

Üdv mindenkinek, legyen szép napotok!
Vera (30+5)

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera, örülök hogy végre minden rendben, játsszatok sokat a babával, ne is törődj semmi mással, ő a legfontosabb Kép
Ja, a textilpelus kérdés: nekem 30 db tök új volt, én sem használtam csak a feje alá és büfihez, és bár mostam rendszeresen, mégis néha megesett hogy igencsak leapadt a készlet Kép Szóval szerintem inkább 20 legyen az a 10 Kép Kép

Szia, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Vera! Jó hír, hogy már jöbban vagy!
A hálós bugyival én is megjártam én Tena-t vettem, de S-es méretben, és baromira kicsi. Nem vagyok egy túlsúlyos ember, alapesetben 55 kiló, de most az L-esből vettem egyet próbára és úgy tűnik hogy ez jó lesz. (soha nem hordtam L-es bugyikat...)
A Tena super betét valóban "brutális". Én már vettem. Te mennyit vettél belőle?

Gigi!
Ezeket a drága cuccokat a brendonban vettétek? Nagyon brutál árak vannak! 30 ezerért tiszta rablás!

A babakocsiról szeretnék kérdezni: Én is ezt a bébé confortot néztem ki (meg a néonato-t), de elég húzós az ára! A váz 50E a mózes ugyanennyi és a kis hordozó ugyancsak. Ti hol vettétek és mennyi volt?

Docka
AE
 


Sziasztok!

Azt hiszem össze kell most már írnom, hogy mi az ami kimaradt a hétvégi vásárláskor és szükség van rá. Pedig azt hittem mi már mindent megvettünkKép
De tegnap itt volt egy idősebb kolléganőm, akinek már unokája is van, és a napokban születik a második (tehát van tapasztalata), megnézte hogy miket vettünk, és azt mondta hogy nagyon szép a frottír fürdőlepedő, csak épp a kifogáson kívül másra nem nagyon lehet használni újszülötteknél, vegyek pelenkaanyagú fürdőlepedőt, mert az szívja fel rendesen a vizet. Ja, és szerinte legalább kettőt-hármat, mert mindig történik egy kis pisiléses balasetKép

Akkor lehet én is L-es TENA bugyit vegyek? Én 52 kiló vagyok alapból, már most 60, és még biztos jön föl egy pár kiló...

Docka!
Mi Neonato babakocsit vettünk, váz, amin sportrész is van+mózes+hordozó+napfénytető, esővédő, táska (szóval full extrás) került 99490-be. Én ennél olcsóbbat (már ami ilyen kategóriájú) nem nagyon láttam. Mondjuk a Bébé Confortot én nem ismerem.
Megpróbálok feltenni róla egy képet...
Kép

Üdv:
Vera (30+6)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Megint kérdéssel fordulok Hozzátok,miután egyik szakkönyv sem momd semmi okosat,és már mindem topicot végigböngésztem megoldást kutatva.
A székletdolog megoldódott,mint írtam a Picurka egészen nyugodt baba .Volt...KépMiután produkálta az első kakikát,azóta szinte folyamatosan sír,néha-néha elalszik egy pillanatra.Egy-egy etetés után eltelik egy kis idő és máris keservesen sírni kezd...a következő szopiig,az sem nyugtatja meg mindig.Pedig kakilt a kincsem.Van ötletetek,tapasztaltabb Anyukák?
Másiko amit kérdezni szeretnék:hogyan célszerű büfiztetni,hogy minél hamarabb elősegítsük,minél hatékonyabb legyen?Mennyit kell büfizni egy babának,ami már"elég"-nek számít?

Előre is nagyon köszönöm,ha tudtok válaszolni!!!
Mindenkinek kitartás,boldog előkészületeket!
Jujukeri
jujukeri
 
 


Jujukeri!

Szerintem próbálj meg érdeklődni a "friss babáknál", mert ott rengeteg tapasztalt anyuka van, akik egészen biztosan rögtön tudnak segíteni nektek Kép
Sajna én még nem tartok ottKép

Üdv: Vera (30+6)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Vera, a kolléganődnek teljesen igaza van, a frottír fürdőlepedő majd csak nagyobb korában lesz jó a babának, olyan fél éves kora után, amikor majd jobban hagyja hogy törölgesd, hosszabb ideig viseli el az esti megpróbáltatásokat Kép A tetra fürdőlepedő tényleg nagyon beválik, szinte nem is kell mást tenni mint a hajlatokat jól kitörölgetni, a többi részről szinte magától felszívja. Mi kettőt vettünk belőle és teljesen elég volt, ha be is következett bármi baleset, ott volt a másik, amit utána másnapra ki is mostam.

Jujukeri, könnyen lehet hogy azért lett sírós a baba, mert elkezdőtek a legtöbb babánál elkerülhetetlen hasfájások. Mennyi időnkét szopik a pici? Tavaly a kisfiammal én is beleestem abba a hibába, hogy ha sírdogált, akkor szopizzunk. Előfordult hogy másfél óránként is cicire került, annak pedig az lett az eredménye hogy még többet sírdogált. Ugyanis nincs két szopi közt ideje megemészteni az előző adagot, kapja rá a következőt, és annak hasfájás lesz az eredménye Kép Szóval érdemes kivárni minimum 2-2,5 órát az evések között, az 1-2 nap alatt meghozza az eredményt Kép Hogy a tejci se apadjon közben, meg kell próbálni fejni ha sikerül.
A büfiztetésre viszont nem tudok egyértelmű megoldást mondani, nekem volt olyan hogy Pindur 1-2 böfi után megnyugodott, de előfordult olyan is hogy fél órán át tartott a böfiztetés. Gondolom attól függ mennyit és milyen intenzitással szopik éppen. Ha látszik hogy nagyon mohón eszik, nagyokat kortyol, akkor érdemes félbeszakítani a szopit 1-1 büfi erejéig, és utána folytatni. Ez mind megelőzheti a komolyabb hasfájások kialakulását.
Remélem tudtam segíteni Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a chicco boltban és ott láttam mellszívó+orrszívó 11e forint. Van erről tapasztalatotok? Jók ezek? Mert maga az Avent mellszívó 13e...
Köszi
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Ma voltan a védőbeli doktornőnél 29.heti ultrahangon.Szerencsére mindent rendben talált,de a mi kis babánk nem akaródzik befordulni, sőt a hátán fekszik.Egy kicsit megijesztett, mert azt mondta, hogy az esetek 90%-ban ilyenkorra már megtörténik a befordulás.

Nálatatok már megtörtént, ha igen mennyi idősen?
Máshogy érzi az ember a befordulást, mint a mozgást?

AE

Az ágyneműs, baldahinos összeállításért, még nem volt szívem ennyit adni,de azt hiszem elöbb-utóbb muszály lesz.Hacsak nem kérdezem meg egy varrónő ismerősömet, hogy nem varna-e.De aztán lehet, hogy ezzel sem lehet kijönni olcsóbban.Egyébként jártunk a Brendonban,MegaToysban,Madrinában az árak általában teljesen hasonlóak voltak egymáshoz.
A babakocsit a Madrinában vettük meg.Ennél a típusnál mindent külön kell megvenni.

1. VÁZ: elég sokfajta közül lehet választani így az árak között is elég nagy a különbség.Mi a Trophy vázat választottuk fekete szinben felfújható kerék nélkül.Ez volt 39.990.-
Amit te láthattál az Trophy air váz lehetett,de króm színben és fújható kerekekkel.Tehát már ezen is lehet egy kicsit fogni, és nekem a fekete váz jobban is tetszett, a felfújható kereket pedig nem tartom olyan fontosnak.(ezt az eladó is mondta)
A kerekek között is van különbség.Nekünk az első kettő bolygós(amit ha akarsz ki lehet kapcsolni)a másik kettő fix, a rugózását 3 fokozatban lehet állítani.
A tólókart szintén több magassági fokban állíthatod.Alul nagy bevásárlóháló van.Egy mozdulattal csukható és nyitható a váz.

2.A váz és a mózes közötti KAPOCS.Ez volt 3.790.-

3.MÓZES ez 53.990.- volt.Rengeteg színben és anyagban válogathatsz, de az ára mindegyiknek ilyen körül mozgott.

4.HORDOZÓ ez 31.990.- volt.Ez az oldalt is párnázott fajta.(Van egy másik is ami nincs ennyire párnázva az 29.990,-)

5. KAPOCS hordozó és váz között 3.190.- volt

A sportrészt egyenlőre nem vettük meg.Azzal ráérünk tavaszig.A mózes teteje jó a sportra is, és a lábzsákja is. Ezért mi olyan színüt választottunk, amire azt mondták, hogy jövőre is futó lesz.De persze lehet külön kapni vékonyabb tetőt is, de az is elég húzós.A sportrészt jelenleg 27.900.- árulták.
Aztán lehet egy csomó mindent venni még pelenkázótáskát ez kb.15.000.-Ft, esővédőt stb...
Ja és a mózeshez tartozik még szunyogháló is.(de az esővédőt már kölön kell hozzá megvenni.)
Szóval szép és reméljük jó kocsi lesz, de ha az ember mindent megvenne hozzá, akkor egy kisebb vagyont költhetne rá.

Vera

Remélem minden rendben veletek.A babó aktívitása mindenképpen jó jel, biztosan jólérzi magát és ez a legfontosabb.
Nagyo szép dolgokat vehettél, azok a macisok olyan aranyosak,én is láttam őket.
Pelenkaalapú törölközőt én is vettem, egy ismerős mondta, hogy ilyet is kell venni föleg az elejére amikor még nagyon érzékeny a pici bőre.

Laura

Nagyon jó áron vettétek az ágynemüt,szerencsétek volt.A baldahinról én is eltérő véleményeket hallottam, azt mondták, hogy az első időkben még jók, de késöbb a gyerek belecsimpaszkodhat magára ránthatja.De viszont olyan jól néznek ki.

Teljesen igaz mit Vera "mondott":az első gyerek úgyis a végén mindent megkap.

Sziszke

A mell+orszívóval kapcsolatban én is kíváncsi lennék a véleményekre, mert én is néztem már ezt a fajtát ami így egyben van.De sajnos én sem tudok róla semmit.


Bocs, hogy hosszú voltam.

Kitartást :

Gigi
Gigi75
 


Sziasztok!Kép

Jujukeri
Remélem megoldódnak a problémák Robikával, sajnos tanácsot nem tudok adni, mert mi is az első babát várjuk.Kép

Vera,Diti
Még jó, hogy szóba került a füdőlepedő, én még nem vettem, de eddig én is frotírt akartam. Inkább akkor tetrát veszek kezdetnek.Kép
Vera és még mi maradt ki, ami fontos? Hátha én is elfelejtem.

Többen írtátok a Tena bugyit. Tul.képp. mire kell majd? A rendes bugyi betéttel nem lesz jó? Ja és hol lehet kapni?

Vettetek már szoptatós melltartót? Én múltkor néztem őket, bár csak úgy felületesen. Szerintetek létezik, hogy 7500 Ft-ba kerül?

Tegnap voltam a védőnőnél és csak fél kilót híztam az ő mérlegük szerint öt hét alatt.KépNagyon meg lettem dicsérve.Kép

Vigyázzatok magatokra!
Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Laura

Szoptatós melltartót a tescoban láttam olcsóbban is. Sajna nem bontottam ki, hogy milyen a minősége, de lassan nekem is vennem kellene, majd megnézem.

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van, állítólag ma már nem lesz olyan nagy meleg. Én nagyon nehezen viseltem a tegnapi napot, vagy ötször zuhanyoztam le magam, mert csak így lehetett kibírni itt a lakásban. Olyan jó azoknak akik nyaralnak!

Szerintetek lehet az a melegtől, hogy a baba kevesebbet mozgolódott tegnap, mint szokott, és estefelé nagyon enyhe görcseim voltak? Nekem még a 30 hét alatt egyszer sem fájt a hasam, tegnap egy kicsit meg is lepődtem. De az is lehet hogy a derekam fájt, és azt éreztem már a hasamban is? Nem tudtam igazán megállapítani, annyira nem volt vészes. Szerencsére.

Laura!
A Tena bugyi azért jó, mert kifejezetten a Tena betétekhez való, nagyon jól odafogja, nem tud elmozdulni. És ráadásul mosható. Úgy tudom hogy két darab 7-800 Ft körül van, és gyógyszertárban lehet kapni. Csak mindenképp nézd meg a méretet!

Szoptatós melltartót már én is néztem, a Brendon melletti kismamaboltban 3700 Ft-tól kapható (legalábbis úgy emlékszem), de az eladó azt mondta hogy azt szülés előtt vegyük meg, mert akkorra alakul ki a mell mérete.

De jó Neked, hogy csak fél kilót híztál most, én is kíváncsi leszek, mert itthon nincs mérlegünk...
De reméelm a sok dinnye nem hizlal Kép

Hallottátok egyébként hogy a valóvilágos Gábor volt barátnője hat és fél hónapra megszülte a kisbabájukat?! Én teljesen kiakadtam, 1200gr a baba, de talán most már minden rendben lesz vele. Bár épp tegnap hallottam egy másik esetet hogy ott is élt a baba, de mindössze 2 hónapotKép Azért ez nagyon szörnyű lehet, úgyhogy továbbra is nagyon drukkolok, hogy a mi picikénk is kihúzza még egy darabig.

Üdv mindenkinek:
Vera (31)

KépKép Kép
76vera
 
 


LAura!

Azt elfelejtettem leírni, hogy mi az ami még nálunk kimaradt:
egy olyan lepedő, aminek az egyik oldala frottir, a másik műanyagos (ezt is most mondták hogy kell ilyen is), hálózsák, tetra fürdőlepedő, még 10 db pelus, szeretnék egy párásítót a szobába, körömvágó olló, víz- és szobahőmérő, orrszívó, cumi-cumisüveg (csak hogy legyen itthon, ha véletlenül mégis kellene), vennem kell még egy-két ruhát, mellszívót, szoptatós melltartót és WC-re papírülőkét, amit majd beviszek a kórházba.
Ja, és lehet még egy pólyát is, de abban annyira bizonytalan vagyok. Szerintetek kell az? Ti vesztek?

Üdv: Vera (31)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok !

Először is gratula mindenkinek a kis pocaklakókhoz!:-))
Szeretnélek értesiteni Titeket is, hogy még a jövő hét végéig tart a nyári ruhák kiárusitása. Új ruhák 56-s mérettől. Utolsó darabok nagyon kedvező áron (nagyker ár alatt)
Ha valakit érdekel, szivesen küldök fotót és listát. (napozó, hálózsák, kisnadrág, vékony tipegők stb)
Elérhetőségem: gitike@freemail.hu
Giti
 


Giti!

Engem érdekel, elküldenéd az emailemre a fényképes listát?
(Küldtem e-mailt is, de valamiért visszajöttKép)
Köszi: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera!
Valószínű, hogy a hátfájás, hasfájás lehet a frontoktól. Tegnap óta szintén annyira fáj a hátam, hogy ülni, állni nem tudok, a hasamba is átsugárzik. Borzasztó!!!
Pólyát mi biztos nem veszünk mindenhol azt hallottuk, hogy nem egészséges, a védőnő sem ajánlja, mert a babóca nem tud benne mocorgni...

No most picit dolgozunk, majd később visszanézünk. Tényleg ti meddig dolgoztok még?
Ja és ti tudtátok hogy van valami anyasgi segély ami a terheség első hónapjától jár alanyi jogon! Tud valaki ebben segíteni?

Mindenkinek nszép napot !

Meme
Meme
 


Meme!
Akkor remélem nekem is csak a front miatt volt!
Egyébként én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a 11. héttől itthon vagyok. Te most hanyadikban jársz? És meddig tervezed a munkát?

Anyasági segély első hónaptól??? Én ilyenről nem tudok, csak az alanyi jogon járó adókedvezményről, ami a terhesség 91. napjától jár, és havi 3000 Ft. + arról az anyásigi támogatásról, amit szüléskor lehet igényelni, és 49050 Ft.

Üdv: Vera (31)

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera, Szisz
Köszi a tanácsokat melltartó ügyben.Kép
Én mondjuk túl nagy mellnövekedésre nem számítok már(eddig sem voltam egy "bögyös maca"), valószínű nem várok a megvétellel a szülésig.

Szerintem sem muszáj pólyát venni, bár állítólag szoptatásnál jó ha arra van fektetve a pici, mert megtartja a hátát. Gondolom ez egy párnával is megoldható.

Vera
A hasfájás nálam is előjött tegnap estére, tuti valami front volt a bűnös.
A műanyagos lepedő mire kell? Nem az a lényege a kókuszmatracnak, hogy jól szellőzzön? Ha letakarjuk ilyesmivel, akkor hogy fog szellőzni?
A dinnyét én is eszem ezerrel, de úgy látszik nem hízom tőle.Kép

Meme
Azt tudom, hogy szülés után van egy egyszeri segély ami kb. 50000 FT. A terhesség 3. hónapjától jár a családi kedvezmény, ha jól tudom 3000 Ft. Szülé után van a GYÁS fél évig( a fizetés 70 %-a) utána pedig a GYED a gyerek két éves koráig. Olyanról, ami a terhesség első hónapjától jár még nem hallottam.

Laura
Laura2
 


Vera!
Most vagyunk a 29-ben de a babóca elvileg egy héttel nagyobbnak mutatkozik!Kép
Augusztus végéig dolgozgatok, de mivel családi vállakozás, így valószínű, hogy havonta egyszer belibbenek a könyvelést, meg egy-két dolgot elrendezni. Legalább kicsit kimozdulunk. Plusz még levelezőre is járok, szóval elleszek otthon.( Ráadásul nem halasztok, de remélem, hogy menni fog) Kép

Laura, Vera!
Köszike az infókat!

Meme
Meme
 


Meme!

Akkor mi kb. egyidősek vagyunk KépKép, mert igaz én ma vagyok 31, de nálunk meg éppen kisebbnek néz ki a baba 1-2 héttel, és minden uh-on, tehát valószínű hogy kicsit el vagyok számolva. De a doki azt mondta hogy tartsuk magunkat az eredeti dátumhoz, aztán majd meglátjuk!

Azért egy családi vállalkozás tényleg nyugisabb mint ha valahol alkalmazott vagy. Gondolom sokkal kötetlenebb, mint egy 8-17ig tartó munkaidő. Én igazából azért is örülök hogy nem kell dolgoznom, mert tuti nem bírnék felkelni reggel. És utána ötig ott ülni, stresszelni, ha van munka, ha nincs.
Mi is úgy tervezzük, hogy a közeljövőben beindítunk valamit (pontosabban a férjem), én meg majd ott besegítek a baba mellett. És talán 3-5 év alatt elérünk odáig, hogy nem kell visszamennem a munkahelyemre. Kistesót is tervezünkKép Eddig még, aztán majd szülés után nyilatkozom...Kép

Üdv: Vera (31)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok Lányok !

Nagyon gyors leszek, mert sietnem kell. Csak egy kis életjel adok magunkrólKép.
Hamarosan jelentkezem és beszámolok Nektek minden apró dolgról.Addig nővérkém ír nektek , és nyugodtan kérdezzetek, ha tudok most jelenleg rajta keresztül kommunikálhatunk.
Sajna nem volt időm végigolvasni kivel mi történt azóta, de hamarosan remélem lesz időm rá.
A szülést is leírom majd lépésről lépésre, de az hosszabb időt vesz igénybe, még így is , hogy könnyebb szülés volt.
Tényleg szerencsénk volt, és merem állítani, hogy a szülés ( nálam) nem fájt!!
Olyan gyorsan jött minden, hogy mire észbekaptam addigra megvolt a babócaKép.Még időm sem volt megijedni sem.
Majd képeket is teszünk fel, de jó lenne , ha valaki segíten és leírná hogyan is kell....
Vasárnap jöttünk haza, és azóta volt már két alvatlan éjszakánkKép. Szegénykém elég hasgörcsölős és szeles, ami sajna éjszaka jelentkezik és nem tudjuk csillapítani fájdalmát. Most a védőnéni egy cseppet ajánlott , talán segít!
Lassan megyek, mindenkit üdvözlök és hiányoztok!!!!
Vigyázzatok nagyon magatokra és sokat beszélgessetek a babócávalKép
Nagyon csodálatos dolog anyának lenniKép Kép Kép, és köszönjük szépen a gratulációkatKép Kép.

Anita
anita77
 
 


Anita
örülök, hogy jelentkeztél várjuk a szüléstörténeted.Kép Remélem segít a babának az a csepp, amit a védőnő ajánlott. Akkor talán lesz időd írni, ha a baba is nyugodtabb lesz.Kép

Ma megvettük a pelenkázószekrényt.Kép Utána beugrottunk a Tescoba és vettünk két tetra fürdőlepedőt, 10 db tetra pelenkát meg melltartóbetétet. A szopis melltartókat is megnéztem, itt tényleg olcsóbb (3000 Ft), de csak D-s volt, az nekem meg marha nagy.Kép
Olyan jó ilyen babával kapcsolatos dolgokat venni, nem? Én úgy örülök mindig, amikor veszünk valamit.Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Laura
Én is szeretek vásárolgatni, de valahogy nagyon lassan jön össze mindenKép Most így a 34. hét végén kicsit meg vagyok ijedve, hogy meglesz-e minden mire a picur jön. Olyan ismeretelen ez a baba-bevasárlás világ, fogalmam sincs miből mi a legjobb (úgy hogy közben nem hagyom magam "kirabolni").
Ehh ma ilyen lehangolt napom vanKép

Ti milyen paplant (kiságyba) használtok a picurnak ősszel és majd télen? Fej alá elég csak a lepedő?

Anita!
Kívánom, hogy gyorsan múljon el a picurod hasfájása, habár ahogy hallom ez természetes és sok babónál okoz gondot a kezdetekben. Sok türelmet és jókedvet kívánok nektek!

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Anita!
De jó hogy jelentkeztél, gyere amint tudsz, mert nagyon kíváncsiak vagyunk ám mindenre! Kép
És képet is szeretnénk látni Kép

Én úgy tudom hogy úgy kell képet feltölteni, hogy megnyomod a melléklet feltöltése gombot, és a feljövő ablakban kiválasztod a gépeden a helyet ahol a kép el van mentve, ráklikkelsz a kép nevére, és ennyi. Szövegen belül pedig lehet rakosgatni, hogy hova is szeretnéd tenni.

Remélem hamar belerázódsz az éjszakázásba (is)! Olyan jó hogy Te már a kezedben tarthatod a babádat.Kép A férjed végül ott tudott lenni veletek?

Laura!
Elhiszem hogy boldog vagy mikor babaholmit vesztek, ezzel én is így vagyok, nagyon jó érzés.Kép
Jó lenne tudni, hogy a szoptatós melltartó valóban olyan fontos-e, mert én lehet nem is veszek.
Nem igazán tetszenek. És nem hiszem hogy melltartóban fogok szoptatni, úgyis itthon leszek, nem? Vagy szerintetek kell? Na jó, legfeljebb egyet én is beszerzek.Kép

Sziszke!
Még egyáltalán nem vagy elkésve a vásárlással, de gondolom azért többnyire már mindent megvettetek, ugye? Nekem az a bajom, hogy egyelőre még képtelen vagyok átlátni, hogy mi az ami már van, és mi az ami kellhet. Szerintem majd a gyakorlatban látjuk hogy igazából milyen ruhadarabok jönnek be, ami praktikus, mind öltöztetés szempontjából, mind pedig anyaga-vastagsága szerint. Lehet most veszek olyat is, amit végül rá sem tudok adni, mert vagy meleg lesz és nem kell, vagy nem tudom kihasználni. Hú, ezt jól leírtam, de remélem értitek mit akartam mondaniKép

Paplannal kapcsolatban csak annyi, hogy mi olyan ágyneműgarnitúrát vettünk, amihez van paplan is és párna is. A párna egy lap az egész, lehet nem is fogom a feje alá tenni, szerintem elég egy pelenka. A paplan normál vastagságú, szerintem télre is jó lesz, legfeljebb még ráteszek egy vékony takarót. De ha hálózsákban altatod, tuti elég csak az is. Nálunk mondjuk télen is nagyon meleg van a lakásban, szinte nem is fűtöttünk, és úgy volt 25 fok. A családunk mindig hőgutát akar kapni ha eljönnek hozzánk. Kép

Üdv mindenkinek, jó éjt!
Vera (31)

KépKép Kép
76vera
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: