Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Még keddig ki kell tartanom szülésügybenKépKépKép a tű miatt!
Manóka úgy tűnik küld nekem egyetKép

Szilvi! Köszi a felajánlásodatKép Sajna gyógyszertári ismerős nekem nem tudott szerezni, és amikor felhívtuk a pesti ellátókat ott is hiánycikk volt egyszerűen...

Most megyek, mert mindjárt összeesem olyan fáradt vagyok, este vagy 15* felkeltem annyira keményedett a hasam...

Millió pusszancs nektek!
Anyós+tesótémához még egy csomót akarok írni, de most tényleg nem kényelmes ezen a széken ülni!Kép
PUSZI!!!!!!!!!!!!!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Hicu, mi van már????? Jelentkezzél már egy kicsit, hogy egyben vagytok-e még, lécci!Kép

Sikerült-e még tegnap csípős-savanyú levest enni?Kép

Tünde, én is írtam, hogy az az ülés amit Rebi linkelt dönthető és elég biztonságosnak is látszik. Olyat akarok én is, csk várok még egy kis nagyszülői hozzájárulást, mármint anyagilagKép
Régen tettél már képet KittirőlKép

SzilviKép Nyugodj meg, én is éreztem már ilyet, csak mondjuk akkor amikor Zsófi még pár hónapos volt. Akkoriban fürdés után, alvás előtt elkezdett nyekeregni, majd sírni nálam. Erre jött anyósom elkérte és amikor már átadtás közben volt a gyerek már akkor abbahagyta. PErsze nála megnyugodott, majd rendszerint percek alatt el is aludt. És ez így ment esténként többször is ha felébredt játszottunk vele, szopizott majd sírás nálam percekig, anyós be majd nála altatás. Volt hogy a zuhanyzóban bőgtem fürdés közben, hogy én csak arra kellek neki, hogy etessem, tisztába tegyem, a legnagyobb dolgot, meg hogy megnyugodjon nem tudom elérni. Azután hetek alatt kialakult, hogy már én kellettem az elalváshoz, ha bent is volt anyósom kéredzkedett hozzám és valahogy helyre jött minden. Így visszagondolva nem szégyellem kimondani, hogy nem tudtam mit kezdeni azzal, hogy ő sír, persze sétáltam vele, meg énekeltem de már előre görcsöltem fürdés közben, hogy mi lesz etetés után, vajon ma se fogom tudni megnyugtatni az egyébként nem sírós gyerekemet. A barátnőim is mind kinevettek, hogy miért fújom fel ennyire a dolgokat. De ezért Zsófira sose tudtam haragudni. Jópár hónap kellett ahhoz, hogy összeforrjunk mi ketten, hogy megismerjem mikor mit szeretne, mit csináljak, hogy még jobban érezze magát, és úgy érzem, hogy most tudtam teljesen jó anyává válni.
Na el is kanyarodtam a témától rendesen, de én is éreztem már irigységet a gyerekkel kapcsolatban. De csak akkor és hála nem sokáig tartott. Már most örülök minden segítségnek, mert tudom, hogy csak én vagyok az aki kell neki, ha baja van. Az meg ha át is kéredzkedik a nagyikhoz egy természetes dolog, egy pillanatnyi igénye, és ezért nem érdemes irigykedni, mert gondolj bele, hogy Dorkának meg egyébként rád van szüksége, és a gyerekszeretet is többszörözödik nem feleződök, ahogy Katianyu írta.
A káromkodás más dolog, bevallom én is szoktam, de már tudatosan szoktatom le magam róla, és a gyerek előtt nem szabad. Hihetetlen mennyi mindent megértenek már így is.
A helytelen beszédet nem tudod kiköszöbölni anyósodéknál, de ha ti nem így beszéltek nem hiszem, hogy ez ragadna Dorkára vagy esetleg ő is így beszélne majd. Azért veletek gondolom több időt tölt, mint anyósoddal.
Egy kicsit olyan érzésem van mintha a hibákat keresnéd a férjed szüleiben, ha a te szüleiddel lenne hasonló a helyzet akkor is így éreznéd? Mert bevallom velem előfordult már, hogy amit megjegyeztem anyósomnak, ugyanaz valahogy anyukámnál fel sem tűnt.
Szóval lehet, hogy az ember hajlamosabb arra, hogy jobban lássa egy másik ember hibját akit kevésbé szeret, mint azét akit jobban szeret.
Na nem tudom érthető voltam-e, már szófo.ó lettem én is.

Na most mennem kell, éjjel jövök.

Ildi
bpildi
 
 


Na már látom, hogy még semmi Csongorfronton.
Akkor még jól jönnek a drukkok,
DRUKK, DRUKK, DRUKK, DRUKK, DRUKK, DRUKK KépKép

Ildi
bpildi
 
 

 
 

Sziasztok,

Hicu,
izé... az az igazság, hogy ezt a tesós dolgot már korábban is le akartam írni, de pl pont miattad nem tettem. De a szombat reggeli hangulatban (fél hétkor kezdtem bele a hsz-ba) mégiscsak leírtam... Igazán nem nyugtalanításul. Ez ugye nálunk volt így, ami egyéni eset, és nem kötelező, hogy másnál is így legyen. És őszintén szólva nagyon jókat játszottunk az öcsémmel, és most is nagyon jó a viszony közöttünk, és alapvetően jónak találom a családomat. Ezek már a felnőttnyűgjeim, amiket sikerült oda, a kicsi koromban kapott negatív élményekre visszavezetni. Nem kell aggódni, vagy nyugtalankodni, csak szerintem érdemes tájékozódni arról, hogy Duduban a tesó érkezése mit válthat ki, ezt ti, szülők hogyan tudnátok kezelni. ÉS ez ugyanúgy érvényes bármilyen korkülönbség esetében.

kibírod keddig??? ez már nagyon finisnek tűnik Kép drukkolok Kép

Szilvi,
nem mondom, hogy sajnos, de nem tudok veled hasonló tapasztalatokat megosztani. Én nagyon örülök neki, hogy Dini nem csak velem érzi jól magát, neki is fontos, hogy minél több mintát lásson maga körül. Amit Ildi írt, olyasmi nálunk is előfordult mikor Dini pici volt. De csak egyszer-kétszer, oda nem jutottam el, hogy rossz anyának érezzem magam.


magunkról: hétvége szuper volt Kép Volt kirándulás, éttermezés, nagy játszás. Dini is szuper volt, pl az étteremben minden negatív várakozásunkra rácáfolva le lehetett kötni (zsáknyi játékkal és minden jelenlévő, beleértve a pincért is, bevonásával persze, de akkor is). A háziak 3 gyereke lenyűgözte (engem is Kép). A hó továbbra sem a legjobb barátja. Gyönyörű, csillogó és sok volt, Dini addig nyújtogatta magát lefelé, míg letettem. A keze könyékig belesüppedt, hideg volt, nedves és ettől nagyon megijedt...

Még a tesótémához a legújabb "élmény". Három fiúgyermek van a családban, akiknél voltunk, 7, 5 és 1 évesek. Két v három éve éppen mélyponton voltak, azt mondták, hogy letettek a 3. gyerekről, mert szörnyűséges a féltékenység, ami a meglévő kettő között van. Tényleg, a kicsi ahol csak tudta , kihasználta a kicsiség előnyét, a nagy pedig jártában keltében, stikában le-le csapta az öccsét. Az a nagy hűha persze elmúlt, megjött a legkisebb. Ez a legnagyobbnak nagyon jót tett, ő lett az okos nagyfiú, akire a kicsit is rá lehet bízni. Az immár középső viszont megsínylette. A középsőség összes tünete kijött rajta. Nem tudja elhelyezni magát. És nem szeret még egy tesóval osztozkodni az anyján. Hmmm nem könnyű…

pusz
orsko
orsko
 
 


Szilvi,
a babazene Dininek tetsz, csak az apja kap tőle sikítófrászt Kép aszongya olyan risardklájdermanos... Dini viszont rázza a fejét, ha meghallja.
fejrázás + robotembermozgás = táncolás

jaj, majd elfeledtem beszámolni arról, hogy 3 DB ÖNÁLLÓ LÉPÉST tett meg ma a gyermek KépKépKép
orsko
 
 


Sziasztok!

Bogi, gratulálok az ágyramászáshoz! Kép

Ági, remélem nem nagyon erőltetted meg magad most 7végén a takarítással! További gyors felépülést kívánok!

Orsko, nálunk a "talán ezt nem kéne", "talán azt nem kéne" dolgok sosem jöttek be. Valahogy minden úgy működött, hogy ráéreztem, hogy mikor minek jött el az ideje. Kép Biztos Te sem "működsz" másképp, úgyhogy hallgas az ösztöneidre!
Hintalovaglás Kép Örülök, hogy jól telt a 7végétek! Kép
Lehet, hogy nem úgy ment át, ahogy gondoltam a kiságyazás, mert nem értettelek én félre. Kép Azt mondják, 2 gyerek 1 szobában már remekül elalszik, s egyik sem zavarja a másikat. Reméljük Nektek bejön ez is, meg a kiságy is! Kép
Én nevezhetem magam többgyerekesnek? Kép csak mert én nem teszek különbséget a két fiam közt, de a nagytól elvárok dolgokat. Kép Ja és az bosszant, ha azt mondja, hogy: "De Öcsi miért nem ...?" Kép
Amúgy nálunk szülőtéren ugyanaz a helyzet, de én már nem foglalkozok ezzel, bátyámmal ellentétben, aki még mind a mai napig nem tudta feldolgozni gyermekkori "sérüléseit", s minden adandó alkalommal elmondja, hogy "de neked volt saját szobád". (Köztünk 6,5 év a korkülönbség, de csak nagyon ritkán kellett rám vigyázzon, mert apum otthon volt velem.)
Na erről majd még, ha még aktuális. :o
A 3 DB ÖNÁLLÓ LÉPÉSHEZ pedig nagyon nagy gratula!!!! Üdv a Lábonjárók Nagy Csapatában! Kép

Buksi, és mindenki, akit érdekel az éjszaka átalvásáról a tapasztalatom. Nekünk meglehetősen kevés gondunk volt az éjszakai alvásokkal - kezdetben. Aztán Kincsem 7 hós kora körül kezdődtek a gondok. Ugye jött a nyaralás, utazások, fogzás, menés ... Kezdetben én is azt tettem, amit minde "rendes" anya, a gyerek nyikkanására szaladtam hozzá, hogy mi lehet. Aztán mikor már nagyon bezombisodtam (vagy 2x, mert volt olyan is, hogy éjjel 2-4-ig játszani kellett agyerekkel), apa megálljt parancsolt. Addig cicizett vagy sétáltunk vele s visszaaludt, azután csak megnéztük, hogy nincs semmi baja, s sírni hagytuk (de csúnya vagyok, mi?). Magától megnyugodott, tán 2 éjszaka kellett hozzá! Azóta is van, hogy álmában fel-felsír, de mindig visszaalszik. Kivéve hajnal 5-7 között, mert akkor átköltözik a mi ágyunkba, s cicizés után még alszunk jó esetben 8-ig. Ennyi. Ha valaki jobbat tud, ossza meg velem is, ki tudja, hátha még szükség lesz rá. Kép
Lakás: OK, majd jól kinyitom a szemem. Kép
Francia o.: holnap hajnalban indulunk 1 hétre Le Mans-ba. Apa dolgozni megy ki, s mivel autóval megy, adódott, hogy csatlakozhatnánk. Hát így történik, hogy idén 2x járjuk meg az utat, mert októberben 1 hetet töltünk Párizsban. Kép

Mariann, gratulálok, remekül alakultok! Csak így tovább! Szerintem a szpoval várj még keveset. Kép

Andi, érdekes, ahogy a gyerekeidről írsz. Én most úgy gondolom, nem tudnék így, de hogy hogy tudnék, azt sem tudom. Kép
Hajnali szopik: ha már úgyis ágyban vagytok, nem mindegy, hogy 10 percet, vagy fél órát cicizik? Legfeljebb váltogasd, hogy ne ázzon fel. Jobbat nem tudok. Kép

Szilvi, örülök, hogy Dorka rendbejött! Tényleg ne legyen sose nagyobb baja! Kép
Nagyfiam segít, persze. Néha bemegyek hozzá és megkérem, foglalja le az öccsét fél órát, mert nem bírom tovább. Kép Ha van ideje, akkor megteszi. Máskor meg a sétát kötjük össze ügyintézéssel, mert így messzebbre és könnyebben is el tudok jutni a babakocsival. Ez nekünk a kikapcsolódás, mert olyankor be tudok menni pl. olyan bolokba is, ahova a kocsival nem tudnék, s ugyebár szabadabban nézelődök is, mert tudom, hogy biztonságban van a gyerek. Kép
Féltékenység: nálunk inkább a fordítottjára volt példa. :/ Szerintem Nálad ez ebben az esetben természetes érzés, s ne aggódj, egyre több olyan szitu lesz, mikor csakis Te leszel az, aki kell a Lányodnak! Kép

Hicu, benntmaradós drukkhegyek keddig! Kép Mire hazajövünk, Te már 2gyermekes boldog anya leszel! Kép Gratulálok hozzá így előre is!

Ennyi voltam mára és 1 hétre. Megyek, mert még pakolnivalóm van. Kép Szerintetek láz-, köhögés- és fájdalomcsillapítón kívül pakoljak még valami gyógyszert (gyereknek és nekünk)?

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra és a Pöttömökre. Majd jövünk. Kép

Boró és ZoltánKincse
femõke
 
 


Sziasztok!

Orskó!
Ez jó volt Kép
Városszéle, nem tök sötét.
Bolygók, és hold. Ehhez egy kisebb lencsés távcső (refraktor) is tökéletes, olyan 8 cm körüli átmérővel.
Tükrösből (reflektor) is elég a kisebb, olyan 10-15 cm körüli tükörrel.
De elég egy jó minőségű binokulár is amihez persze egy állvány is javasolt.
A telescopium.hu, vagy az mcse.hu oldalon tudtok utána nézni!
Egy dolgot fogadjatok meg. Az áruházakban kapható Soligor meg ilyen típusú ún. gagyiszkópokat nagy ívben kerüljétek el!!! Siralmas élményt nyújtanak, és az embernek az élettől is elmegy a kedve, hogy egyálatlán 1 Ft-ot is kiadott azért a valamiért.

Egyébként Pesten van egy csomó lehetőség, ahol tudtok kukkolni. A http://polaris.mcse.hu/ Polaris Csillagvizsgálóban szuper programok vannak, és sokszor van bemutató.

Szilvi!
Mindenképpen dolgozni fogok a két gyerek mellett, mert (súgva mondom), nem szakadok bele a munkába. Mivel itthonról interneten keresztül dolgozom, még a lábamat sem kell kitennem.
És szülni sem táppénz, hanem szabadság alatt fogok Kép
Egy távmunkásnak nem is illik nagyon táppénzre menni, ez az egyik lényege a dolognak.
Már én is tudom, hogy az adó dolgot nem kell olyan véresen komolyan venni Kép

Alvás dolog.
Lilinek úgy néz ki, hogy jön a foga. Lehet, hogy ez megzavarta az alvási szokásait?
Persze igazatok van, hogy kivettem, és én "szoktattam" magam mellé, de nem tudom, Ti hogy vagytok vele, az én férjem nagyon nyűgös, ha nem alussza ki magát a másnapi munkára.
és mivel szellemi munkát végez, nem árt, ha kipiheni magát. Ezért soha nem hagytam Lilit sírni, mindig átmentem hozzá. Igaz eddig elég volt, hogy cumi vissza, és gyerek már aludt is tovább.
Amióta helyet tud változtatni (mászik, feláll, lépeget, 7 hónapos kora óta), azóta vannak kisebb-nagyobb zűrök az alvásával. Ezt a velem alvást csak másfél hete csinálja, de ha közelítek vele a kiságy felé, mikor ébren van, már kétségbe van esve.
(Most a kiságyban alszik, és a hintában aludt el Kép Kép )

Minden betegnek jobbulást kívánok!
Hicu!
Drukkolunk. Barátnőm péntekre volt kiírva, még egyben van.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Remélem ma nem száll el az üzim, mint szombaton, de már nem volt időm újra írni!

Orskó!
Gratula a lépésekhez!!!! Tesó korkülönbség:
Nővérem gyerekeinél majdnem 14 hó van. Nagyon jól müködött a dolog, nagyon hamar összenöttek, ma is jól megértik egymást,de a viták minden nap megvannak. De ez talán így is van rendjén.
Hanna és Oli közt a két év is jó, de most már van féltékenység mind a kettőnél, Hannával igazán akkor tudok jót játszani(vonatot építeni, legózni), amikor Oli alszik, mert szétrombol mindent. Olival meg kevesebbet tudok játszani, mint régen a Hannával. Talán ilyen téren jobb, ha már ovis az egyik. De együtt is már szépen játszanak.

Mariann!
Jól haladtok alvásilag, csak így tovább.
Fordon belül volt kérdéses, hogy melyiket. De már szombaton megrendeltük, pénteken, ha minden igaz átvesszük. A fél éves toyota kombit most adtuk el, nem jött be. És kombit ajánlok....

Tünde!
Mi Römer autósülést vettünk, mert az adac teszteken az vitte a babért. Sajnos árban is.
Először egy Remi nevezetű ülést vettünk a Hannának, ami nem jött be,sírt benne, mert kényelmetlen volt, és hirtelen fékezésnél elég rendesen előredőlt.

Hicu!
Izgulok nagyon, szorítok, gondolok Rátok, várjuk a hírt, és remélem, hogy Manókától a tű megérkezik!!!!!

Szilvi!
Érdekes amit leírtál, én soha nem éreztem így. Én kimondottan örülök, hogy imádják anyuékat vagy a férjem szüleit. Bár a férjem szülei felé kisebb a kötődés, mert ritkábban látják őket, de a Hanna már ott is sokat aludt 1 éves kora óta.

Boró!
Jó utat Nektek, talit meg szervezzünk, ha megint itthon vagtyok. Reméljük akkor midenkinek lesz ideje.
Én még vinnék seb fertőtlenítőt, meg fertőtlenítő kendőt, ragtapaszt.

Hajni!
Én is szívesen megnézném az iskolapados Hajnit!!!!

Szánkóról:
Nálunk Oli nem nagyon élvezte, húztam a szánkon de még mosolyogni sem mosolygott. Majd jövőre. Hanna viszont annál inkább élvezte, hempergett a hóban stb.

Ágoi!
Próbálj meg pihizni. Fáj még?

puszi
Ines
ini
 
 


Ines,
köszi a remek tanácsot, de megnéztem, s az az EÜ-i dobozban van. Kép
Puszi:
Boró
femõke
 
 


Boró!
Én fejfájáscsillapítót (nem tudom ez a fájsdalomcsillapító fogalmában benne van-eKép) még tuti vinnék, széntablettát (vagy a pindúrnak Smecta port) nem tudom ott mit fog enni, de idegen koszton rájöhet a hasmars amíg nem áll át a fűszerezésre egy nap alatt.
Ja és Kalciumot (az esetleges allergiás reakcióka) mert a barátnőmék most jártak Svédországban és a gyereket eléggé kicsapta valami új kaja és ott nem kaptak Kálcium pezsgőtablettát.
De persze az a baba kicsit érzékenyebb, ezért ha még nem volt ételallergiátok akkor most sem leszKép

Ennyi jutott eszembe!Kép

NAGYON JÓ UTAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kép
PUSZI!!!

hicudzsi
 
 


Hicu,
köszi, a Kalcium nagyon jó ötlet!!!! A tejes dolgoktól néha még mindig kipöttyösödik. Kép
A fájdalomcsillapító nálam Quarelint (fej), Demalgont (fog) és apának Solpaflexet (hát) takar. Kép
Kaját itthonról viszek Kincsemnek (Hipp, Hipp, Hurrááááááááá!!! Kép), ott max a kenyérből, vagy főtt natúrból kaphat. Kép

Remélem már rég pihensz! Kép

Boró
femõke
 
 


Sziasztok!

Nos be kell vallanom őszintén nem olvastam mindent véggi, és csak azért nem jötem oly sokáig, mert hosszú-hosszú idő után végre apával buliztunk eegyet péntek este! Bp-en voltun, egy barátném rendezett házibulit megünneplendő 3.X-ét! Nagyon jó volt, pénteken az esti vonattal mentünk, Matíira meg a nővéremék vigyáztak itt nálunk. Olyan jól éreztük magunkat, hogy regelig activitiztünk a végén és így nem is aludtunk, jöttünk a 6.30-as vonattal. Matyi átaludta az éjszakát, és nagyon jó fiúcska volt.

Látom testvérkérdés: nos nekem van két nővérem egy 14 illetve 3 év korkülönbséggel. Ők nehezebben élték meg a tesók dolgot, de nekem meg kell mondjam nagyon jó volt, hogy ők voltak és vannak. És most sem tudnám elképzelni másképp az életemet, főleg, hogy a szüleink már nem élnek.
De az is igaz, hogy néha jobb lenne, ha nem lenne ennyi év közöttünk, mert van amiben már számít az a 14 év! Inkább legyen az elején nehezebb, de aztán olyan sokmindenben tudnak segíteni egymásnak, csak nagyon oda kell figyelni. Mert láttam én is olyan testvérpárt, ahol a lányt istenítették a szülők, a fiú "el volt nyomva" és felnőtt korára nemcsak hogy nőgyűlölő lett(kollégám volt az illető, soha nem volt egy kedves szava a női nemről, pedig 2 gyermekes családapa és 2 leánygyermekkel), hanem a szüleivel és testvérével is áll a bál náluk.

Hicu: jó hogy írsz, annyit jársz az eszemben! remélem a tű meglesz!

Judit: kívánom, hogy visszatérjen a jókedved, hiányoznak a régi, nevetést gerjesztő soraid.

Gratula minden babónak az új tudományokhoz, ne haragudjatok, hogy nem írok többet, de lassan éjfél, és a pénteket még nem pihiztem igazán ki!

Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Boró: jó utat, vigyázzatok magatokra és érezzétek jól magatokat!
Ja és hátfájásra van a Flector tapasz, aférjemnek bejött a becsípődéskor, igaz, hogy kicsit drága.
zitus
 
 


Sziasztok! Csak gyors leszek, mert bealszom a gép előttKép
Még mindig egyben vagyunk, szerdán fekszem be a kórházba, addig megpróbálom elhitetni magammal, hogy jobb lesz mint 2003-banKépKépKép

A fiam pofiját is láthattam ma egy profi UH.s segítségével és egyszerűen el vagyok olvadva tőle, olyan szépségesKép

Tesék írni, hogy a szerencsétlen kismama olvashasson jóó sokat!

Ja vam dakladivaju szasztav klassza, tricaty szem ucselnyikóv. Szivodnya atszuszvujet:
Buksi, Judit, Andi, Tigri, Móki, Bogi és a többi hiányzó!!! Ne kelljen névsorolvasást tartanomKépKépKép

PUSZI!
(egy borongós kedvű, de nemsokára szülő kismama)

hicudzsi
 
 


Sztigris!

Boldog születésnapot Nikinek útólag is!!!!

InesKép
ini
 
 


utólagot akartam írniKép

Ines
ini
 
 


SzilviKép
Én nem féltékenységet éreztem a nagyszülőkkel kapcsolatban, hanem bizonyos korig én szeretem magam mellett tudni a gyermekem. persze a nagyik mindig előbb kérték volna el a gyereke, mint én adtam volna, ebből volt egy kis probléma. Nálunk mintkét oldalom nagyon erős a szeretet, így aztán minden héten egyszer mindkét nagyszülő láthatja a gyerekeket. És nagyon kell mindig vigyáznom, hogy egyformán kapják meg őket.
Nekem az nem tetszik igazán, hogy Anyósom minden egyes alkalommal hoz valami játékot nekik, így aztán Dorka már jól el lett kapatva. Hiába mondom, hogy nem kell, teljesen felesleges, csak nevet. Én úgy érzem, fél, hogy akkor már nem fogják az unokák annyira szeretni őt.
Egyébként túl nagy gond hál istennek nincs velük, bár Anyu is mindig többet akarna, mint amennyit mi szeretnénk. Állandóan elvinné Dorkát magukhoz, hogy ott töltsön pár napot, de hát a hétvége nekünk is hétvége, meg annak idején, mikor dolgoztam, alig tudtam vele találkozni, amit most próbálok pótolni.
Mi nem vagyunk olyan szülők, akik állandóan lepasszolják a gyerekeiket, ebből van néha konfliktus.
De azért én azt vallom, hogy a nagyszülőknek is joguk van az unokájukhoz, így igyekszünk megteremteni, hogy mindkét félnek jó legyen.
Persze, hogy nagyon szeretik a nagyszülőket a gyerekek, hiszen tőlük "csak" szeretetet kapnak, ellátják őket minden jóval, és csak játszanak velük, de ez így van rendjén. Azért az első az életükben mi, szülők vagyunk.

OrskoKép
Gratula az első lépésekhezKép

Domcsi is már egyre összefüggőbben jár, hamarosan végleg elindulKép

BoróKép
Nagyon jó utat kívánunkKép

HicuKép
Hogy vagy?

Ma éjjel Domcsi is felkelt 2-kor, és csak sírt. Kivettem magunkhoz, ahol úgy játszott, mintha napközben lenne. Hál istennek csak 1/2 órát csináta, aztán visszatettem aludni.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


<pre>

Anyuka Baba Szülinap Születési
adatai 2005.01.31
-n tölti Baba
névnapja Anya
szülinapja Testvérek Pocaklakók
Noresz Máté 2004.05.26 3050g/54cm 8 hónap 5 nap 21.szept 19.júl
Mariann Nádja 2004.04.20 3950g/57cm 9 hónap 11 nap 01.aug 31.máj
Móki András 2004.03.15 2800g/51 cm 10 hónap 16 nap 30.nov 06.dec
Judit Léna 2004.02.28 3980g/58cm 11 hónap 3 nap 29.máj 15.febr
Edina Kincső 2004.02.26 2950g/51cm 11 hónap 5 nap 25.júl
R.Tünde Kitti 2004.02.24 3600g/50cm 11 hónap 7 nap 30.ápr 15.nov
Orsolya Dénes Buda 2004.02.20 3000g/56cm 11 hónap 11 nap 09.okt 31.máj
Zsazsa Benedek 2004.02.17 3900g/56cm 11 hónap 14 nap 21.márc
Betty Lili 2004.02.16 3550g/53cm 11 hónap 15 nap 11.júl 01.okt
Fruzsi Márk 2004.02.16 3700g/57cm 11 hónap 15 nap 25.ápr
Rebi Levente Attila 2004.02.13 2600g/50cm 11 hónap 18 nap 28.jún 20.júl Csenge 2001.11.7.
Fbogi Lili 2004.02.10 3230g/51cm 11 hónap 21 nap 11.júl 09.ápr
Fiona Benedek 2004.02.03 3550g/53cm 11 hónap 28 nap 21.márc 25.aug Alexa 1995.12.29.
Sztigris Niki 2004.01.28 2950g/48cm 1 év 0 hónap 3 nap 10.szept 24.máj Zsani 2001.10.17.
Zsóf Gergely 2004.01.24 3900g/57cm 1 év 0 hónap 7 nap 09.máj
Gigi Virág 2004.01.21 3300g/48cm 1 év 0 hónap 10 nap 26.nov
Reé Ines Olivér 2004.01.16 3940g/59cm 1 év 0 hónap 15 nap 21.nov 23.jún Hanna 2002.01.09
Andi Peti 2004.01.12 4000g/55cm 1 év 0 hónap 19 nap 29.ápr 07.okt Kitti 1999.03.04
Victoria Dorka 2004.01.08 3500g/52cm 1 év 0 hónap 23 nap 06.febr 10.okt
Aranka Bálint 2004.01.07 3710g/ 1 év 0 hónap 24 nap 14.febr 24.jún
H.Szilvia Dorka(Dorina) 2004.01.06 3500g/57cm 1 év 0 hónap 25 nap 02.szept 18.jún
Noémi Liliána Eszter 2004.01.03 2660g/51cm 1 év 0 hónap 28 nap 27.júl 26.nov
Manóka Imre István 2003.12.30 3330g/51cm 1 év 1 hónap 1 nap 05.nov 11.júl
Tigribigri Alexa Regina 2003.12.27 2730g/54cm 1 év 1 hónap 4 nap 18.máj 23.jún
BarnánéIldikó Veronika 2003.12.25 3700g/52cm 1 év 1 hónap 6 nap 13.jan 24.jún Orsi 1996.01.21.
Zsófi 1998.05.28.
Márton 2000.02.20.
Manga István Mátyás 2003.12.19 3650g/56cm 1 év 1 hónap 12 nap 20.aug 18.jún
Boróka István Zoltán 2003.12.18 3850g/57cm 1 év 1 hónap 13 nap 20.aug 03.júl
Ágiboszi Dániel 2003.12.09 3440g/52cm 1 év 1 hónap 22 nap 21.júl 16.dec
Timi Kristóf Ádám 2003.12.08 3550g/56cm 1 év 1 hónap 23 nap 15.márc 05.márc Johanna 7 éves
Balázs 5 és fél éves
Nelli Dominika 2003.12.07 3490g/57cm 1 év 1 hónap 24 nap 04.aug 12.aug Dorottya 1999.02.18
Kisbuksi Vencel 2003.12.03 1560g/43cm 1 év 1 hónap 28 nap 28.szept 19.márc
Orsi Bence 2003.12.01 2840g/48cm 1 év 1 hónap 30 nap 23.aug 17.márc
Ildi Zsófia 2003.11.20 3600g/53cm 1 év 2 hónap 11 nap 17.szept 09.aug
Heni Boldizsár 2003.11.13 4000g/57cm 1 év 2 hónap 18 nap 06.jan
S.Emese Andris 2003.11.08 3160g/52cm 1 év 2 hónap 23 nap 30.nov 17 és 14 évesek
Kriszti Gergő 2003.10.31 3750g/60cm 1 év 3 hónap 0 nap 17.nov
Hicudzsi Édua 2003.10.30 3800g/54cm 1 év 3 hónap 1 nap 09.máj
Pindur Dani 2003.10.21 3120g/55cm 1 év 3 hónap 10 nap 21.júl 12.máj
M.Sylvy Márkó 2003.10.10 3250g/53cm 1 év 3 hónap 21 nap 25.ápr 31.máj
Brigi Zsófi 2003.10.01 3200g/51cm 1 év 3 hónap 30 nap 15.máj 22.jún
Katianyu Ákos 2002.01.09 3 év 0 hónap 22 nap 22.jún 11.aug Eszter 1993.09.26
DZita Ferenc Mátyás 2003.09.29 3200g/51cm 1 év 4 hónap 2 nap 03.dec 27.dec
</pre>
ini
 
 


Helló!

Csak egy szóra és egy képre jöttem, most direkt a kismamink kedvéért! Kép
Hicu én annyira izgulok! Keddet és a tűt tuti megvárja Csongor! Manóka nagyon rendes csajszi! Kép
Este jövök!
Közkívánatra a beigért kép:
KicsiTigriHajni és a másodikos évnyitó:
Kép

Szóval azt hittem már ülhetek a második padba, de később előre parancsoltak Kép
Puszi
H
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Hicu!
Én jelentem itt vagyok! Kép

Tesó kérdéshez nem is szóltam hozzá.
Nálunk ugye úgy alakult, hogy másfél év sem lesz a két gyerek között.

Én annak idején évekig könyörögtem a szüleimnek egy tesóért, de nem lett, mert a házasságuk nem volt egy eszményi.
Aztán elváltak, anyukám megismerte apukámat (a nevelőről van szó Kép ), és 14 év után lett egy kistesóm.
Őrületesen jó volt. Bár inkább anyaként éltem meg, mert anyukám bele is rokkant a terhességbe és a szülésbe (sajnos a nyakára maradt nagy pocakosan egy agydaganatos, béna sógor (apu bátyja), akit neki kellett cipelni, húzkodni. Apukámnak a húgom az egyetlen gyereke, majdnem 40 éves volt, mikor született, és neki sem volt semmi gyakorlata. Mivel anyukámnak nincsenek tejmirigyei, nem szoptatott, így 14 évesen, 8. osztály végén, felvételi környékén én maradtam a húgomnak. Nekem mondta először, hogy anyu, hozzám szaladt, ha bármi baja volt. Ha rásóztam egyet, akkoris hozzám rohant sírva, hogy vígasztaljam meg. Persze megszakadt a szívem. Azóta is van, hogy álombasírom magam, mert eszembe jut, hogy megütöttem a pici húgomat.
Édesapám annak idején a legjobb barátnőmmel lépett le, náluk is van két fiú, de őket természetesen nem érzem öcsémnek, mert velük semmi kapcsolatom nem volt.
Most, hogy Lili megszületett, most kezdünk kicsit közeledni egymáshoz édesapámmal, pedig egy cégnél is dolgozunk Kép

Na elég ennyi szomorú történetből Kép

Lili éppen alszik a hintájában.

Tegnap este 8-fél 9-től, fél egyig a kiságyában aludt Kép Haladunk-

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hicu!
Annyit gondolok Rád. Szerinted kihúzod szerdáig?
A tű mikorra várható?

Manóka!
Tartanál nekünk egy továbbképzést ezekről a tűkről? Annyira érdekel.

Bogi!
te is lassan mész 18 heti uh-ra. remélem kiderül, hogy mi lesz.

Táblázat!
Akkor mi legyen, átdolgozzam egy kicsit?
Szívem szerint még tennék egy olyan változást, hogy a tesók is külön sorba legyenek,mint pl. Csongor születésénél, Dudu ne kerüljön a tesókhoz.
Vagy Hanna, Dorka, Kitti stb. is egy külön sort kapjanak.
Vélemény?

Na megyek, mert ebéd után el kell mennem az új kocsihoz a pénzügyi dolgokat intézni.

puszi

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Hicu, izgalmas kalandban van részünk melletted!
Móki lelépett egy hétre a szüleihez. Jó neki, nyaralhat!

Boró, most olvasom, hogy elutaztatok. De jó nektek! Azért írom:
Apósommal beszéltem, bemutat titeket a papnak.
Az árokba Boró borult be, csak hülyén írtam.

Pénteken voltunk Mesevilágon utána az állatkerti játszóban is. Köszi az ötletet, nagyon jól éreztük magunkat!
Apa szombat este megérkezett, jót másztak a hidegben.

Tesókérdés: nekem 5 testvérem van, 1 édestesó, 2 anyai, 2 apai ágon. A korkülönbségek: 2,7,14,16,17 év. Mindegyiknek megvolt az előnye ill hátránya is. Most nem részletezem, hosszú lenne.

Apa most mondta, hogy márciusan kezdjük a babyproject 2.0-t, így a 2 gyerek között min 20 hónap lesz.

Éjszakai alvás: hát, hát, nehéz kérdés, lehetne nyugodtabb is. Én már nem szoktatom vissza a kiságyba, mert mire visszaszokna, addigra ki kellene szoktatni a tesó miatt. Bár este "megfenyegettem", ha nem alszik, megy a kiságyba és ott sírhat. Ma jobb volt egy kicsit.
Éjszaka nálunk is van még szopi. Sírni hagyni nem szeretem, mert akkor apa nem tudja kipihnni magát.
Valamelyik nap pl egy 17 méteres árbócon lógott és antennát szerelt. Bár ki van biztosítva, de fáradtan ne legyen odafönt. És sosem lehet tudni, hogy aznap "alszik-e" az irodában vagy tetőkön mészkál vagy egész nap vezet a városban.

Tünde, séta a lakásbanKép

Lépek, mert főzni kellene és megint fáj a hátsóm az ücsörgéstől.

Ed

Bogi, jól vettem ki a szavaidból, hogy a kiságy a másik szobában van? És mi lenne (persze ha ez megoldható), ha Lili külön ágyon, de mégis melletted aludna? Hülyeség? Nálunk így van, mert nincs külön gyerekszoba.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Hicu, már akartam kérdezni, hogy mikor megyünk együtt görizni???KépKépKép És bicajozni?

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

Orsko, babazene nálunk sem apa kedvence, de akkor hallgatjuk, amikor nincs itthon. Kép
Gratulálok a 3 lépéshez!

Ildi, kicsit megnyugtattál féltékenység ügyben, hogy te is éreztél már ilyet.&#8230; Szerencsére nálatok ez már a múlt. Igen, mindenképpen a hibákat keresem bennük, és ez szörnyű. Az is, hogy teljesen &#8222;kianalizáltam&#8221; a problémámat, mégsem tudok úrrá lenni az érzéseimen. Olyan, mint a baby-blues volt. Remélem, én is hamarosan hasonlóképpen beszélhetek róla. Mikor jöttök Pestre? Akkorra biztosan szervezünk egy talit!

Bogi, éjjel forgolódtam álmomban, hogy minek szólok bele munkaügyeidbe, de örülök, hogy nem fogadtad rosszul. Végülis te tudod, hogy tényleg mennyi időráfordítással jár a dolog, és hogy mellette tudsz Lilivel is foglalkozni. Reméljük, június után is így lesz! Alvásügyben több helyen is hallottam már, hogy a mozgásfejlődés nagyobb lépései megzavarhatják az alvást. Poén csak az, hogy akkor Dorkának már legalább repülnie kellene, mert soha nem aludt át egy éjszakát sem!! Kép

Ini, én szívbajt kaptam volna egy ilyen előredőlős gyereküléstől!

Ja, és Dorka új tudománya: Megáll egyedül! Szombaton még csak kint, a cipőjében, de ma már bent, mezítláb is. Sőt, még rugózott is a zenére, és 2 véletlen lépést tett a járókáig, ami nem volt az igazi, de akkor is! Aki novemberben még csak forogni tudott! És mondott &#8222;mondatot&#8221; is: Bá el = Bácsi elment. Kép

Na mentem, pusz

Szilvi és Dorka, akinek keze-lába kilóg az ágyból, úgy alszik.Kép

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Élünk és virulunk,csak a hétvégén kevés a lehetőség netezni. A vasárnapot uncsitesóméknál töltöttök,biztos emlékeztek rájuk,a két nagyobb srác a szülinapi bulin. nagyon jó volt,Vencel imádta a két nagyfiú társaságát.Ment velük mindnehova,meg próbált bekapcsolódni a játékaikba. Egyébként őkigazi jótestvéek,3 és fél év korkülönbséggel. Imádják egymást,amikor a kicsi sír,a nagy magához öleli :"jaj,gyere pupák,megpuszilgatlak".

Én azt hiszem,teljesen kiborítottam Vencelt a múltheti sorozatos távollétemmel,elég rosszul is éreztem magam emiatt. Most már megnyugodtam,és az élet is visszaállt a régi kerékvágásba,de azért nagyon rossz volt. Szombaton egész éjjel csak cicin akart aludni,mihelyst letettem,máris üvöltött. Inkább hajlok abba az irányba,hogy a cicifüggőség mögöt az van,hogy amíg "rámcsatlakozik",addig nem megyek el Kép. Szóval megviselt minket a múlt hét.

Szilvi!

Én telhjesen értem és érzem,miről beszélsz anyós ügyben,hasonlóan furcsa,megmagyarázhatatlan negatív dolgok zajlanak bennem is,csak nem irigység,mert Vencel nem rajong értük különösebben. Furcsa,de erről olyan nehéz írnom ide. ha nem bánod és nem zavarlak,magánban szívesen leírom,csak most úgy érzem,ország-világ előtt bántanám őket,pedig nincs is rá okom.

Hicu!

Hihetetlen,hogy mindjárt szülni fogsz,és még benézegetsz adsz néhány jótanácsot,stb. KépNekem már helyetted is megy a hasam az izgalomtól Kép!

Ed!

Apa úgy látom nem veti meg az extrém helyzeteket Kép! hagyd is pihenni!

Éjszakai alvás: Mariann! nagyon ügyi vagy,szépen haladtok. Már én sem ugrom minden hangra,így tényleg gyakran csak forgolódik egy kicsit és alszik tovább. De az igazi ébredésre a cicin kívül semmi nem gyógyír Kép.

Zitus4

Hú de jól hangzik ez a buli apával! Az meg nagyon kedves Matyitól , hogy elalszik nélküled és jól tölti az éjszakát.Nálunk az ilyesmi egyenlőre kizárt. Ez a pestre vonatozás,buli és irány haza mindenesetre már a tiniromantika határát súrolja,gondolom,jót tett Nektek is egy kis kettesben kirucc Kép!

Hajni!

Ez a kép könnyeket csalt a szemembe!Milyen édes kislány voltál! És milyen pici! érdekes,hogy szerintem mi most hasonló magasság,azaz mélység vagyunk,én ált. suliban mégis a nagyobbak közé tartoztam. valahol ötödik körül kezdtem lemaradni a tornasorban.

majd még bekukk,pusi:

Buksi
kisbuksi
 
 


természetesen alaphelyzetben tisztában vagyok kis- és nagybetű,mássalhangzó-kettőzés és hasonlók fogalmával,bocsi!

B.
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

A tegnapi rokonlátogatás nagyon jól sikerült. Kitti produkálta magát, állandóan mutogatott, és az asztal alatt lelte meg a helyét. Kép

Alvásgondok, szegénykéim. Lassan úgy érzem én vagyok az egyetlen, aki nyugodtan aludhat. Kitti már néhány hetesen is aludt 5-6 órákat egyben. Amikor felkelt, gyors szopi és aludt is vissza. Nekünk soha nem volt gond az éjszakával. Csodállak titeket, én nem tudom, hogy bírnék órákig játszani éjjel. Sajnos ötleteket sem tudok adni, pedig tényleg úgy segítenék nektek. Mi egy szobában alszunk, a kiságy a mi ágyunk mellett van. Nagy ritkán előfordul, hogy felnyikkan, ahogy forog álmában, de nem ébred fel. Ha meg mégis felébred, felveszem, 5 perc, visszateszem és alszik tovább. De szerintem ilyen is csak egy hónapban egyszer ha van. Nálunk apa hajnalban kel 3-4 körül (buszvezető), de sose kellett arra panaszkodnia, hogy a gyerek miatt nem tudott aludni. Mondjuk tud is aludni, ha szabadnapos, akkor se hallja meg, amikor reggel ébreszt a gyerek. Biztos van benne valami tudatalatt, hogy neki erre nem kell figyelni, mert én úgyis felkelek, ha kell. Volt már olyan is, hogy mentem suliba, és mindketten aludtak, még mondtam is apának, hogy most viszont ne aludjon annyira.

Nekem a napközbeni alvások nem mentek (lehet, hogy ezért alszunk éjszaka), de már az is megoldódott. Szóval kitartás, sajna mást nem tudok mondani! Kép

Testvérek, a húgom és köztem két év van. Gyerekkorunkban egész jól el voltunk, persze azért voltak veszekedések is. Aztán a szüleink elváltak, (már felnőttek voltunk) én úgymond anyám mellett álltam, a húgom apám mellé, és ennek az lett a következménye, hogy évek óta nem beszéltünk egymással. Nem túl jó ez a helyzet így, de hát ez van.

Ildi, itt egy kép Kittiről, kb ennyire érdekelte a hó, csak nézett unottan. Kép

Kép

Autósüléshez nekünk is jól jönne valami támogatás. Igaz anyukám felajánlotta, de mondtam, hogy majd megoldjuk. Vettem lottót, de sajna nem mi nyertük az 5-öst. Kép


Szilvi, örülök, hogy Dorka ilyen jól viselte a betegséget. Gratula az álláshoz és a lépegetéshez is! Kép Anyósékkal kapcsolatban sajna nincs ötletem.

Orsko, gratula Dininek a lépésekhez, meg az összes többi tudományához! Kép

Sztigris Nikijének boldog születésnapot utólag is! Kép

Boró, jó utat nektek, vigyázzatok ebben az időben!

Zitus, ez a buli tényleg jól sikerült! Kicsit irigykedem is.

Hicu, nincs uh-s képed? Hadd gyönyörködjünk mi is!

Hajni, ez a kép fantasztikus! Milyen kicsi voltál! És ezek a kisdobos nyakkendők, de rég is volt! Kép

Ines, szerintem jó ötlet, legyenek a tesók is külön sorban a táblázatban, ha nem nagy gond, és meg tudod csinálni.

Ed, drukk a bébiprojekthez! Kép De ha rögtön összejön, akkor hogy lesz ebből nagypocakos államvizsga? Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


TündeKép
Hál istennek Domcsival én sem ismerem az éjszakázást (most éjjel azért 1 órát fenn volt). Ő is már 2-3 hónaposan végigaludta az éjszakát. De Dorkával 2 évig keltem éjszaka 1/2-1 óránként. Nagyon kemény volt. Nem is tudom, mit csináltam volna, ha Domcsi is ilyen lett volna.
Kittiről a kép tündériKép

HajniKép
Tényleg nagyon édes kislány voltál. Biztos szerettek a tanárok.
A Csaó Darvinba volt úttörő és kisdobos egy-egy fiatal hapsi, és egyik sem volt már az. Én még javában énekeltem a szovjet himnuszt.

Én is boldog szülinapot kívánok utólag Sztigris NikijénekKép
Domcsi már olyan hosszakat tesz, és mindig valami van a kezében, mintha azzal biztonságban érezné magát. Jaj olyan furi, hogy most már tényleg napok, és járni fogKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Csak életjel... nem túl jókedvű Kép Ma vittem Levit dokihoz kb. éves státuszra, meg megbeszélni, hogy hogysmint... erre ott derült ki, hogy a homeos dokinénik nyugdíjba ment Kép Most elég tanácstalan vagyok, hogyan tovább... még emésztenem kell...
Ja: ottani mérleg szerint másfél hónap alatt 15 dkg-ot hízott... (mondjuk indulás előtt vettem le róla egy 25 dekás tele pelust... kiváncsiságból megmértem... de Levi súlyát már nem bírja a konyhai mérleg Kép) Szerintem legalább 10 kilót hízott... vagy én gyengülök rohamosan...
... éjszakánként megint nyűglődés van... fog? front? hó? ... már megint egy kis levelibékát fogtam ki KépKép

Buksi
Én ma csak 4 órára hagytam anyuéknál Levit... azóta nem cuppan le rólam.. ill. beöltözve fél lépésre eltávolodom, kétségbeesik...

... úgy volt, hogy busszal kell hazajönnünk, de Após megszánt, eljött értünk... nem tudom, hogy jöttünk volna haza ebben az időben 2 alvó gyerekkel...

Hicu
Gondolok ám Rátok nagyon... és sokszor... Kép

... többiektől bocsi... de muszáj mennem...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap lelkiismeret-furdalásom van.Kép Történt ugyanis, hogy reggel felébredek, és világos van kint. Következő gondolat, Úristen! Mi van a gyerekkel? Ugyanis nem keltem fel egyszer sem az éjszaka folyamán hozzá. Hát rájöttem. Akkora kretén vagyok! Az ő szobájában elfelejtettem bekapcsolni a bébiőrt, csak az én szobámban lévőt kapcsoltam be. Ami ezáltal nagyon zúgott, de valahogy este ez nem tűnt már fel. Így, még amit amúgy meghallottam volna sírást, azt sem hallottam meg a sistergés miattKép Amint kikapcsoltam a vackot, rögtön meghallottam a gyerek sírását. Rohanok be a szobájába, hát az ágy egyik végében fekszik, takaró nélkül, és amint meglátott nyújtogatta a kezecskéit.KépKépKép Hogy lehetek ilyen sötét!!!! Most remélem, nem okoztam neki komolyabb traumát.

Más. Este bizottsági ülésen voltam az önkormányzatnál, és gyalog mentem (igen, én!), hogy élvezhessem a hóesést. Annyira gyönyörű minden, és mikor jöttem haza, este 10-kor, már a madár sem járt. Minden fehér, tiszta és békés. Kedvem lett volna sétálni egy nagyot, de azért annyira nem vagyok bátor, hogy egyedül bebarangoljam a falut éjszaka.

Ma voltunk doktornéninél is, egyrészt kíváncsi voltam Nádja súlyára, mert karácsony előtt méreckedtünk utoljára, másrész rekedt egy kicsit és 2-3 kanál főzeléknél vagy gyümölcsnél nem eszik meg többett naponta. Szopizással szerencsére nincs gond, azt elfogadja. Szóval a kisasszony 9400 grammot nyomott. Tehát szerencsére nem fogyott amiatt, hogy csak szopizik és nem eszik mást.

Válaszolni most nem maradt időm, napközben meg el voltam havazva (hihihi most találó).

Mariann
tmarianna
 
 


SziasztokKép

Egy halovány életjel rólunk isKép

MEgvagyunk, a lábam gyógyulgat, a seb fájogat a húzódás miatt, ami persze a gyógyulás jele, ez a 22es csapdája, ami persze egyszercsak megoldódikKép

Dani sajnos kissé taknyos lett, de nem vészes, tuti sokat segit az anyatejcsin felül a cebion, mindennap adok neki. Megismerkedtünk mi is a hóval, hát mint ne mondjak nem igazán aratott nagy sikert, sőt mikor apája megdobta egy hógolyóval még meg is sértődöttKép nem tetszett neki a hideg és vizes valamiKép Emugy egész nap elvan, jön megy a lakásban és amit lehet mindent visszintbe helyez a földön, könyvek, kazetták le a polcról, a száritóról amit elér ruha szintén, olyan mint egy kis szélvész, néha ha kedve tartja segit visszarakni őket, de nem tellik el 5 perc és máris ugyanott van minden. NAgyon sok mindent megért,ha kérek tőle valamit odahozza, viszont babanyelven kivül nem beszél semmitKép de azon néha percekig is karattyol.Kép

Testvértéma:
Köztem és az öcsém között 4 év van, a lehető legrosszabb konstrukció nálunk. Mi gyerek korunkban sem értettük meg igazán egymást, mondjuk ez fakadt abból is hogy én lány ő meg ugye fiu és az apumék igazán fiut vártak elsőre is, és ezért ő volt a kedvenc, nekem meg folyton az jutott, hogy te vagy a nagyobb legyen már több eszed, stb... de gondolom néhány helyen ismerős a szitú. Kicsinek folyton rám kent mindent és mindig neki hittek, nagyon kevés kivétellel és a legszomorubb a dologban, hogy felnöttnek sem értjük meg egymást, ég és föld vagyunk természetileg, sőt miota kiderült, hogy nálunk is lesz baba anno, nem is beszélünk egy nagy veszekedés utánKép Neki már van két fia, ők voltak eddig a kedvenc unokák, és ami a legcsunyább dolog szerintem egy nagyszülőt az unokákkal zsarolni, azt már nem igazán tudja fegyverként felhasználni, mivel itt van DAni és őt bármikor láthatják anyumék, játszhatnak vele, elvihetik, ezért eléggé neheztel ránk, de hát ez igazán az ő problémája nem az enyémKép
(bocsi csak ugy kikivánkozott belőlem, mert anyumék csendesen nyelik az egészet, de igazán nem tesznek ellene semmit, holott ezt nem érdemelik meg annyi szeretet után, amit az öcsém kapott tőlük)

HajniKép
Nagyon édi ez a kép, ugy felhozta bennem a régi emlékeket az áltsuliról.

HicuKép
Nagyon nagyon drukkolunk neked, tök izgi, legalább annyira izgulok most érted, mint amikor én szültem. Remélem sikerül a tú projectet összehoznotok, de azért valahol kész röhej hogy egy kórháznak már erre se tellikKép

BuksiKép
ISmerős a szitú, ha néha néha ráhagyom a nagyiékra Danit, akkor tuti mikor visszajövök nem távolodik el tőlem még fél centire se, sőt rögtön csimpaszkodik belém hogy vegyem fel, és ha véletlen leakarnám tenni akkor visit ezerrel. Most még mi vagyunk az anyaistenKép

NelliKép
Nem csak himnusz éneklés ment oroszul, de a jelentés is, tavaris prepadavátyelnyicaKép Jajj de rég volt, talán igaz se volt.
Nem is biztos hogy napok kérdése, inkább pillanatok, de olyan édik ilyenkor, ahogy kacsázik a popsikjukKép

RebiKép
tuti hogy Levit ez a hüle időjárás viseli meg. AMi meg a méricskélést illeti, nálunt is alig hizott valamit, én mégis ugy érzem hogy dupla sulya van amikor nem akar menni és cipelni kell a nagy popóját őfelségénekKép

BogiKép
Hu hogy szalad az idő, már a 18. heti uhKép Bizzunk benne hogy megmutatja magát, és tudni fogjátok, hogy milyen néven törjétek a fejetekKép
Tök jók a szerelős képekKép
Ami meg a folytonos adóváltoztatásokat illeti, hiába hangoztatják, hogy jobb lesz, csak azt felejtik el hozzátenni, hogy kinekKéphát nem annak aki fizuból él, az tuti.

TündeKép
a hó hasonlóan izgatott minket is, mint Kittikét a képenKép Átalvásilag nálunk sokáig tök jó dolgom volt, de ugy 9 10 hónapos korában rászokott Dani hogy éjjel 3 körül felkell cicizik 5 percet és alszik tovább, utána 6 kor ujból de hála még 8 vagy 9 ig visszaalszik. Viszont én napközben ha sikerül akkor alszom vele, ez legalább pótolja az alvásmegszakitást.

SzilviKép
Nagy gratula Dorka uj tudományához, mindig elolvadok mikor irja valamelyikötök hogy mit mond már a babóca, annyira okosak hogy hihetetlen. Egy hét és lassan rohanhatsz majd utánaKépKép

IniKép
Majd fotot kérünk ám az új autórólKép Ami meg a táblázatot illeti szerintem jó ötlet a tesók új sorbaKép

ZitusKép
Activity, de rég játszottam, igaz velem nem nagyon szerettek mert mindig megvertem mindenkitKép Tök jó lehetett igy egy kicsit romantikázni. Apának legalább egy kis kikapcsolás volt a sok tanulás mellett, neked meg felüdülés vele lenniKép

Hu a többieknek sok puszi, de ébredt Dani, szegény szörcsög a nátha miatt...

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!
Köszi a dícséretet a régi képre Kép hát igen nem voltam égimeszelő.
Most hozzászólnék, de már egy kissé lemaradva:

Hicu
Szerintem Csongornak is sok haja lesz! Azon kuncogtam magamban, hogy most teszek fel Alexáról copfis képet, mikor te már ezer éve raktál fel Duduról copfokat! Hiába no aki már az anyaméhben is hatalmas hajat növeszt Kép

Orsko
Nálunk nincs akadály az ajtó előtt, mert különösebb veszély nem éri ha kimászik a matracról (pl. nincs lépcsőnk)
De még olyan sohasem volt, hogy eljátszott volna magától. Vagy sír a matracon csücsülve vagy kimászik hozzánk.
A léptekhez hatalmas gratula!

Ed
Nekem nem kell a matrac előnyeit bemutatni, mert már hónapok óta így alszunk! Kép Teljesen egyetértek veled az apának ki kell pihennie magát dologgal kapcsolatosan! A babaprojekthez hajrá! Kép

Bogi
Ezen a "megnyugtatommagamakedvenctárgyammal" dolgon mindig nézek egy nagyot. Alexának vagy nincs kedvenc tárgya vagy én vagyok Kép

Nelli
elképzeltelek szánkóstúl babakocsistúl hát tényleg burleszk Kép
Valóban szeretik a tanárok a pici gyerekeket! Amúgy én is büszke vagyok rá, hogy voltam még úttörő, a hugom már nem... Szerintem nem volt az azért olyan rossz dolog. pl Akadályversenyek stb.

Manga
Néha kiszedi a hajgumit, néha nem.
Matyi csattal édi lehetett. A Nickelodeonon a Fecsegők tipegőkben volt múltkor a kisfiú benevezve egy lány szépségversenybe Kép

Szilvi
Én is teljesen értem, hogy miről beszél, de el fog múlni! 100%!
Dorka nagyon klasszul beindult! Kép

Buksi
Te bőrcsizma mázlista! A szánkózós képek nagyon jó, az utolsó főleg! Kép

Rebi
Csengus nagyon édi, még akkor is ha anno nem élvezte a havat.
Lila fül, jaj! Levelibéka nagyon jóóó Kép

Mariann
Hajrá altatás projekt! Kép

Idi
csúcsszuperek a képek, lassan már ti is gumizhattok Kép
A kislányod nagyon hasonlít egy barátnőm kislányára. Ő Fruzsi és Zsóci a beceneve

Boró bár már most nem olvasod, de biztos visszaolvasol.
Szóval nem XVI, hanem XV.
Gazdagréten laktunk 4 éven át, a múltkor írtam is, hogy pont ott volt a lövöldözés az OTPben. Jó kis kerület szerettem nagyon!
Elnézést, ha már írtad az ajándék gyereket!


Orsi
a mi tűzfoltunk már elmúlt. Az eperfolt (tényleg van ilyen is) is elhalványul, a hugomé el is múlt. Alexának a homlokán van egy pigmentfoltszerű valami. Mindenki mindig megkérdezi, hogy mi az, megütötte. De az kivételesen nem bibi.

Ini
a tábla ötleted jó. Szerintem már a kg/cm sem nagyon kéne, de ez csak az én szerény véleményem.

Tünde
ez az unott Kitti nagyon cuki! Nekünk is ilyen az első babakocsink! Kép

Bogi muszáj betennem neked egy képet ne haragudj meg érte!
Nagyon ritka jelenség, amikor a Plútó átvonul a Nap elott és ez szabad szemmel látszik. Eddig összesen egy képet sikerült készíteni róla:
Kép


Most mennem kell, mert már leragad a szemem és mindjárt ébred a lányom.
Puszi

Hajni
tigribigri
 
 


Szaisztok
Rövid bekukk, sajna marha késő van, éa csak most jutnék el hozzátok, de lehull a fejem. KRÓNIUKUS BABANET HIÁNYOM van már!!!!!!
Holnap, Matáv ide, vagy oda, én napközben fogok benézni, alaposan MINDENKIT végigolvasok, addig meg további jó éjszakát kívánok mindenkinek, álomporokat és tündéreket küldtem nektek.
puszik
J
holophernes
 
 


ÁgiKép
Örülök, hogy a lábad javulgatKép
Dani nagyon édes lehet, ahogy jön-megy és pakolgatKép
Domcsi sem beszél, ne aggódj!
Testvéreddel kár, hogy ilyen a kapcsolatKép Nem lehet leülni, és megbeszélni, mi bántja a másikat, és hogy lehetne rendezni?

HicuKép
Már csak 2 nap!!!

JuditKép
Gyere csak, gyereKép HiányzolKép

HajniKép
Kép viccesKép

RebiKép
Dokinéni nyugdíjba vonulásaKép De Te már biztos nagyon profi vagy a homeobogyók kérdésébenKép Meg találsz biztos másik dokinénitKép

Dorkának vasárnap lesz a névnapja. Nincs valami jó ötletetek, mit vegyek neki? Kimondottan nem játékot szeretnék, hanem valami kézügyességes dolgot.

Táblázat kérdése:
Én örülnék, ha a nagyobbik gyerek adatai is egy külön oszlopban lennének, és az ő név-és szülinapját is jeleznénk.

Ja, és most szerdán lesz Megasztár előzetes, 12-én pedig az első döntőKép Hurrá!

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Hicu!
Ma még nem jelentkeztél be a babanetre, csak nem?

Nelli!
Akkor a táblát megcsinálom, de ne számítsatok rá, hogy örült gyorsan, mert sajna időm nagyon kevésKép
Ajándék: Szerintem a Crayola cégnek nagyon jó kézügyességi termékei vannak, gyöngy, írószer stb. Hanna most kapott sablonokat, azzal rajzol, most mindenkinek levelet ír és a borítékra annak a segítségével írjuk rá a nevet. Mondjuk Dorka már idősebb 3 évvel, neki ez már megy.
De pl. gobelin szerűséget is lehet kapni már nekik,az jó kis türelemjáték, talán mint iskolaelőkészítésnek sem rossz, hogy ülve maradjanak egy ideig(mint laikus ezt így látom)

Autósülés: azért annyira nem dölt előre, de az éppen elég volt nekem.

Mariann!
Szegény Nádja, lehet, hogy most lesz egy-két rosszabb éjjel, vagy nagyobb ragaszkodás.

Buksi!
Ez a VencelinoKép A héten elfelejti szerintem, bár nem árt, ha szokják, hogy mással vannak.

Szilvi!
Azért azt be kell valanom, hogy én is keresem a hibákat anyósékban, találok is, de a saját szüleimbe is tallhatnék, ami nem tűnik fel. Az viszont a férjemnek. De ezek nem tragikus dolgok.

Rebi!
DokiKép Budakeszin is van egy homeopata gyerekorvos. Torbenkova Nagyezsda. Itt rendel Budakeszi, a gyerekorvosi rendelőbe. Még nincs is messze tőletek.

Ági!
Erről a testvér émáról már beszéltünk, de akkor a megkülönböztetés témán keresztül. A férjeméknél a huga a tökéletes szülei szemébe, ezt hétvégén is érzékeltük. Annyira fura, mert én soha nem éreztem, hogy a szüleim különbséget tennének.

És én sem tezek, hasonlítgatni, meg csak annyira szoktam, hogy Olit, mint fiút sokkal inkább más dolgok érdeklik, mint a Hannát.

Na megyek, mert ma halrudak lesz ebédre, még ki kell sütnöm.

puszi
Ines
ini
 
 


Helló!
Hicu jelentkezz ha még egyben vagytok! Kép

Puszancs
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok Csajszikák!
HICUKA?????????????????????
Csodaszép idő van, és ha lenne GIFem, akkor hópelyheset be is raknék, csak kaácsonyfadíszeim vannak, az meg mégiscsak idejét múlta. Jut eszembe, nálatok még van karácsonyfa? Én még mindig lusta disznó voltam leszedni... Mikor kell leszedni a fát a katolikus hagyományok szerint??

Orsko
Kirándulás hogy sikerült? Szigorú szabályok? Szerintem az elsőnél vannak még talán szabályok, a másodiknál már minden a túlélésen alapszik. De ezt leginkább Ini, meg Andi, meg Rebi, meg még sorolhatnám a többieket, tudhatja. Nálunk a tesómmal még voltak szabályok, ő rendszerető, szabálytisztelő is maradt, jöttem én, aki meg lettem a renitens és öntörvényű. Folyton azt hallgattam, hogy "bezzeg a nővéred"! Bár az emberi/gyermeki tényezőt sem lehet kihagyni, enélküli infó meg ugye nem vanKép
18éves korunkig pokoli püfölések zajlottak aszobánkban, amikor elköltöztem otthonról, onnantól alegjobb barátnőmnél is többet jelent. Tehát nem lehet elb.szni azért olyan nagyonKépKép
SzánkóvonatKép hát ezért elég ijesztően hangzik, mert hát ugye nem éri el a távolabbi gyeremekes szánkót, ha épp szükséges
Lépés! Ez igen!!!!!Tapsi-tapis, ahogy Léna-baba mondaná

Hicu
szerintem mindenhol a szülőkön múlik. Nálunk 2.5évvolt, mégse sikerült a nővérem velemistörődjetekmár jelzéseit felfogni. Talán többet kell majd Dudut szeretgetni, szinte mindig vele lenni, de ez 30nm-en nem olyan lehetetlenKépKép
Ugye bejelentkezel? NSTn mi volt, szundi még mindig? Nyákdugó, hurrá, akkor mindjárt lesz bébike!

Marinann
jól hangzik az alvás! Épp itt az ideje, hogy kicsit fellélegezzetek! Drukk
Nádjáról meg már nagyon rég nem láttunk képet, tessék szíves lenni...
Gondolom nem lett senni komoyl baj az éjszakai csereagyú-anyu miattKép

Andi
bedugult orra kipróbáltam egy eukaliptuszos párologtatót. Nem nagyon bíztam benne, de egyszer mehet. Minden reggel volt anózijában válladék, amióta párologtatunk kb fürcsi előtt és elalvás után 1órán át, azóta tiszta orral ébred. Ez most pont olyan volt, mint egy kafa mosóporreklám. Lehet, hogy legközelebb az ARIELes doboz mögött láttok a TVbenKép
A reggeli nyammogás nálunk is van, Szerintem ez amolyan ébredési szokás lehet. Nekem pont jó, hogy még nem dönget 1000rel reggel. Mellesleg nincs olyan reggel, hogy vmit ne öntenék ki, vagy ejtenék ki a kezemből, szóval jómagam is még alszom olyankorKép

Szilvi
javulást nektek! Torok volt,vagy íny végül?? Ülésügyben nincs harag, természetesen, magamra vethetek csak. Használjuk, és bízom benne, hoyg a CHICCO(nemtom hogy írják hirtelen) mégis csak jó márka, és nem is olyan rossz, az az ülés.
Anyós miatt meg nekem is vegyes érzéseim vannak. A gyereke okosak, a nagyszülők marhaságait filmszereplőként megélik, majd el is felejtik. mindenesetre ami árt, azért szerintem szólni kell. Buksi mesélte a nagyszülők dolgait, és ő is így látja. Nehéz dolog, de biztos jó, hogy van segítség. Féltékenység: hát én nem ezt vettem ki a szavaidból. Inkább a féltést! Dorka szeretet nem csökken, ha másokat is befogad, de ezt úgyis tudod. Féltékenység szerintem meg inkább csak félelem a veszteségtől, és akkor meg már meg is válaszoltad magadnak, hogy nincs is baj. Sosem kötődik egy gyerek anyánál jobban senkihez. Nekem is rosszul szokott esni, mikor a nyagi láttán kaszát-kapát eldobva rohan, aztán lélegzetet veszek, elmegyek egy nyugodt numerára a WCbe, meg elolvasok egy gyűrődésmentes újságot. Mikor meg nyűg van, akkor úgy is én leszek a sikerstory. Ne legyen kétséged, hogy jó vagy-e, nagyon jó anya vagy, és gondod szülő. Nincs semmi gond, vedd könnyedebben.
Repülő DorkaKép
GRATU az álláshoz!


Ildi
erkélyen altatod, vagy házban laktok? Nem emlékszem, bocsik! AMi meg a látogatást illeti, szóval ICvel 2óra az egész út, a Keleti környékére is szervezhetjük magunkat, ha rá tudod venni magadat, vagy egy szombat délután kimenőt kaphatnál, és az esti ICvel már mehetél is haza? Na mit szólsz?

Boró
Remélem csudajól érzitek majd magatokat!

ogi
egyetlen kukkot nem értettem a leveled elejéből, ugye ez normális???


Zitus
ez aztán a party! jajj de régen activity-ztem. Nem kellene egy játzsós mamatalit rendezni??? Jó mulatság lenne!!

Nelli
erről a játékos, ajándékozós dologról jutott eszembe. Kicsi koromban egy néni mindig hozott narancsot nekünk, mi csak a narancsos néninek hívtuk. Semmit nem játszott velünk, csak mindig hozott narancsot. Szerettük. Ilyen egyszerűen működött. Később már nem találkoztunk vele, szóval erről nincs infóm, csak amit én éreztem gyerekként.
Imádtam kapni. Bármit. Én is hasonlóan álltam a most már 7éves unokahugomhoz. Mindig vittem vmit neki, vagy egy újságot,vagy egy gesztenyét, vagy egy fejmesét. Szerintem ezt a reflexet gyakorolják a nagyik amikor folyton vesznek vmit, vagy etetnek (én ez utóbbitól kapok sikító frászt...). Beszélj vele, hogy olykor pénzért nem vehető dolgot hozzon, vagy inkább sokkal gyakrabban. Gusztustalan, hogy meg akartam venni a szeretetét, lehet innen is nézni, én a kedvébe akartam járni, imádtam a tortúrát, ahogy kicsalogatja belőlem a meglepit, ahogy örül, és ahogy ráugrik a meglepire.
Remélem Domcsi nem kelt az utóbbi napokban. Azt hizsem ez életkori sajátosság. A sok nappali aktivitást éjjel is folytatni akarja. Elmúlik papírforma szerintKép


Hajni
kép rólad tündeményKépKépKép

Bogi
hát nem egy leányálom a múltad és olykor a jelened. Őszintén szólva bámulattal adózom az optimizmusodnak és az életkedvednek. Hogy van a pocaklakód??

Ed
kispapi elég pasis munkát választott! Biztosításotok azért van, ugye?? Kincső hogy halad??

Tünde
kicsit megnyugtatál, hogy nálatok sincs éjjeli őrület. Léna olykor kel, de inkább átalussza az éjszakát. Cumi kiesik,vagy felmászott a kiságy falára, de mindig van racionális oka az ébredésének. Sosem aludt velünk, mindig külön szobában lakott, 2hónaposan reggel 5kor kelt, manapság meg 7-8között. Elalváskor matat a tenéjével (pelus), megvizsgálja a csücskeit, meg a mintáját és már szuszog is. Nem mertem megosztani, mert csak bosszantanám vele a többieket. Köszi
Milyen békésen tűri Kitti a kocsit, nálunk csak ha az álommanóval megyünk sétizni, ilyen békés a világ!

Rebi
mi újság kispapival??

Nálunk ua pepitában, de lassan lakónikus nyugalommal veszem tudomásul, hogy most ez van. Kispapi szerint neki csak a munka és a család jutott osztélyrészül, hát kérdezlek benneteket, ez totál deprimáló világ lenne. Bár én a családod javítanám Lénára, de ezt csak nektek mondom. Remélem a baby-blues kispapinál elmúlik hamar, mert az álmaim nem sokat változtak, ha értitek, mire gondolok.
Bent ezer munka van, itthon hulla vagyok, fejemre nő a szennyes és én csak a levegőre, meg a lányomra vágyomKép

Puszillak benneteket
J, akinek pompi kedve van ma Kép
holophernes
 
 


sziasztok!

Hicu??? Merre vagy?

Hajni, egy hátránya van a matracos alvásnak: Kincső az egyik oldalon, Apa a másikon. Ha Kincső nyugodtan alszik és Apa megfordul, akkor egyből ébren vagyok, hogy akció van, ébred a a gyerek. És akkor jövök rá, hogy csak Apa azKép
Bár nem emlékszem, hogy tegnap este mikor feküdt le és arra sem, hogy reggel mikor ment el dolgozni.

Nelli, mi pl a tesómmal a foglalkoztató könyveket szerettük nagyon. A többire most nem emlékszem.

Tünde, a 2006os államvizsga törölve, mert ezt a félévet nem teljesítettem. Minden összejött, nem volt energiám arra a rengeteg marhaságra.
Számításaim szerint 2008ig ráérek tanulniKép

Ma este kiruccanunk Apával, étteremben (Réka jurtája) fogunk vacsorázni. Oka, hogy 2 évvel ezelőtt mondtuk ki az igent. Sajna sokáig nem maradhatunk, mert Anyu holnap hajnalban kel és legkésőbb 9kor Kincsit el kell hozni.

Képzeljétek, éjszaka (este 10-től reggel 8-ig) csak 2* ébrdet fel és szopi után már aludt is- Vége kipihentem magam!

borzalmas, hogy az ember itt lóg a neten, a mosogatás meg nem halad. Kincső és Após is alszik, nyugi van.

Talán jövök még, mosogatok egy kicsit.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok! BejelentkeztemKép
Nem akartam senkit ijesztegetni, csak egész éjjel alig aludtam és reggel meg a postást krgettemKép
MEGVANNAK A TŰKKépKépKép
Millió puszi érte Manókának!!!KépKépKépKépKép

Most meg aludtam egy jóóótKép
MAshu elment Duduval bevásárolni, vesznek nekem egy papucsot és sétálnak isKép Gyakorolják az édeskettest amiben pár napig részülk leszKépKép

MEgyek visszaolvasniKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Javulni látszik a helyzet,már nem esik olyan kétségbe vencel,ha kimegyek a szobából KépBár éjjel úgy tűnt,megint eljátsza a szombatit,de mégsem Kép. Kispapi meg virágot hoz,romantikus sms-t ír,szóval jól vagyunk.

Hajni!

Nálatok mi a helyzet a cicifüggőséggel?Nálunk köszönjük,megvan Kép Ja! A Plútó-s poénodon kifeküdtem,szerintem Boginak is nagyon fog tetszeni Kép!

Ági!

Egész napos pakolás Kép. Bennem ez olyan mókuskerék érzést kelt. Próbálok lépést tartani,valamelyest uralkodni a káosz felett,de hiába Kép. Örülök,hogy jobban vagy,Dani meg ne taknyoljon,mert odamegyek Kép! De tényleg,jobbulást!

Ed!

És ezt csak így szerényen? Gratula az évfordulóhoz,még 80 hasonlót! Tényleg borzalmas,hogy az ember itt lóg a neten...Kép

Tünde!

Hát Kitti tényleg nem tűnt túl boldognak a hótól. Az anyaga Vencelnek sem tetszik,viszont a hóember,hóesés lámpafény alatt,hóban szaladgáló kutya, szánkózó gyerekek,ezek most a hét slágerei.

Judit!

örülök a pompi hangulatodnak, és szerintem nagyon jó,hogy Léna átalussza az éjszakát,szerintem ezen senki nem bosszankodik,max. irigykedik a szó nem negatív értelmében Kép. Olyan ügyi vagy,ahogy kispapi hangulatait viseled,én nem vagyok ilyen toleráns. Ép szombaton raktam helyre kispapit,akire néha rájön a sok hűhó semmiért és akkor már pénteken fújja,hogy mindjárt vége a hétvégének,meg hogy mennyi dolga van, és semmi nem szép meg jó csak úgy simán. Ilyenkor kicsit el kell beszélgetni vele és helyére kerülnek benne a dolgok és azoknak fontossági sorrendje.

Mariann!

Nagyon sajnálom,ami történt,bár alapvetően azt godolom,hogy ilyenkor a hüle anyuka sokkal jobban szenved a lelkiismeretétől,mint a baba Kép. Remélem,hamar túlteszed magad rajta. Ez olyan ,mint a fejreesés:tudom,hogy jól ki van találva a gyerek és kell esnie,meg minden,de sosem bocsájtom meg magamnak,hogy pont akkor történt,amikor velem volt...De ő bizonyára túlvan rajta Kép

Nelli!

Ajándék témában nyugodtan halgass Inire,nekem bejött Kép

TESÓTÉMA: Örülök,hogy ennyien megosztottátok a saját tapasztalatotokat,érzéseteket,csak méginkább erősödött bennem,hogy ez mennyire a szülő felelőssége. Köszi Orsko,hogy kicsit továbblendítetted a témát azon a ponton,hogy a mindenki minden gyerekét egyformán nagyon-nagyon szereti,és leírtad a saját eseted,úgy érzem,ezután lendültek be a többiek Kép.

Rebi!

Dokinéni nyugdíj ellenére nem folytatná tovább magánorvosként hivatalosan vagy nem annyira hivatalosan ? csak mert tudom,hogy úgy szeretitek és úgy ismeri mindkét manót... Amúgy a homeopata oldalon elég sok gyerekorvost találni.


na megyek. Ja! Kész lett Vencel Csita jelmeze,merthogy az lesz a farsangon. Mi meg Jane és Tarzan. Mielőtt röhögőgörcsöt kapnátok,nem párducmintás bikini és fecske lesz,hanem egy sima fehér pólóra ráírjuk,hogy Jane ,illetve Tarzan.

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Háromszoros hurrá a tűknek, Manókának és Hicunak!
Hurrá, hurrá, hurrá! Kép
Kép
tigribigri
 
 


Jaj Hicu,de jó,hogy még van erőd bejelentkezni!

Manóka!Te meg egy igazi tünemény vagy,most hogy elsimítottad a dolgokat,írj majd Imikéről,rólad,pocaklakóról Kép!
kisbuksi
 
 


Hajni!

Látom Te is ezt vártad Kép!
kisbuksi
 
 


Valahogy olyan fura érzésem van Hicu miatt...;
Hicu, ha olvasod még, légyszi tegyél még fel egy nagypocakos képet Csongi babával!

Nelli, nálunk is ez a helyzet, apósomék mindig célozgatnak rá, hogy mikor lesz már olyan, hogy otthagyjuk hétvégére Dorkát. Mikor megszületett, előszedték a párom régi kiságyát, hogy majd ott fog aludni, ha náluk lesz KépaS . Meg még tervben sem volt a gyerekproject, de anyósom már tervezgette, hogy ő majd elmegy GYES-re helyettem, de jó lesz neki... Hát ne legyen. Ezt a gyereket azért szültem, hogy én legyek az anyja, én neveljem, és annyit legyek vele, amíg kicsi, amennyit csak tudok, mert olyan hamar elmegy ez a pár év! Azt, hogy ők elcseszték anno, hogy mindig lepasszolták a gyerekeiket a nagyszülőkhöz, az az ő bajuk. Persze arra én is ügyelek, hogy heti egyszer lássák, de mostanában anyósom &#8222;el lett kapatva&#8221;, mert mindig játszóházazott Dorkával, amíg mi Széchenyiztünk&#8230; És egyre többet akar.
Domcsinak gratula a járáshoz! Tényleg biztonságban érzik magukat, ha markolhatnak valamit járás közben! Mi a Petőben mindig adtunk nekik egy karikát vagy valamit a járáshoz.

Na jó, dugultam ebben a témában&#8230;

Hajni, ha jól látom, neked még a padod is másféle volt&#8230;Én mindig akartam alacsonyabb lenni, meg első padban is szerettem volna ülni, de nálam ellenkező eset állt fenn. Plútós kép nagyonjó! Akartam is kérdezni, hogy te voltál-e még úttörő, de akkor megkaptam a választ. Szerintem is jó dolog volt, a nyári táborok különösen.

Bogi, egy kicsit megdöbbentem azon, hogy apukád a legjobb barátnőddel lépett le. L 14 éves korodban? Bocsi a kíváncsiskodásért, csak ez az intim részlet nem hagy nyugodni&#8230;

Ini, szerintem kiveheted, akik már nincsenek itt, a szülinapok követését megkönnyítené.

Ed, babyproject 2.0 izgi! 20 hó, bátrak vagytok!

Kisbuksi, szívesen veszem, ha leírod, kíváncsi vagyok, és hátha neked is segít egy kis &#8222;lelkizés&#8221; az ügyben. J Biztos helyrerázódnak a dolgok anyahiányos Vencellel pár nap alatt anyával&#8230;

Tünde, irigy irigy azéjszakák miatt&#8230; Napközben viszont nekünk jobb, bibí!

Rebi, írjál kicsit légyszi Leviről, olyan régen tetted! Miket csinál, miket eszik, stb. Dorka sem hízott semmit az elmúlt másfél hónapban, de elhatároztam, hogy nem parázok rajta. Engem is mindig Vitacolan-nal tömtek kiskoromban, utáltam enni, mert mindig erőltették.

Mariann, az is lehet, hogy békésen aludt egész éjszaka, és csak akkor kelt fel, amikor téged is felébresztett az anyai ösztönöd! J A mi bébiőrünk riaszt, ha a másik nincs bekapcs, vagy ha megszakad a kapcsolat. De most már tutira nem fogod elfelejteni soha többet!

Judit! Én is Matávval netezek, mostanában napközben. Letöltöm az oldalt 2 perc alatt, megírom a választ offline, majd 1 perc alatt feltöltöm. De biztos tudod&#8230; Persze ezért szokott előfordulni, hogy 3 óra késésben vagyok az eseményekkel&#8230;

Mentem, pusza

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Hicu, hurrá!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Na, itt vagyunk megint.

A tesótémához:
Szerintem is nagyban a szülők felelőssége, hogy a testvérek hogyan élik meg "tesóságukat". Nálunk nagyon sok nehéz pillanat volt, legjobban a nálam 10 évvel fiatalabb öcsémmel jöttem ki, még kamaszkoromban is. A húgom mindig a nővéremhez csapódott, "párosban" játszottak amolyan véd- és dacszövegséget alkotva.. Én ezért nem támogatom a nagy korkülönbséget, mi most úgy terveztük, hogy Édua és Csongor között legyen kicsi a korkülönbség (lehetőleg ne legyen 2 évnél nagyobb). A harmadik csöppséget meg akkorra terveztük, amikor már oviban végzősök lesznek a "nagyok", vagy suliban kezdenek.KépKép

Marianna!
Sajna nem tudom visszakeresni, hogy ez az éjjeli szopi, még születés óta volt meg, vagy egy betegség miatt állt rá vissza? Örülök neki, hogy ilyen szépen sikerült egyre csökkentened a felkelések számát! Most már rendben vagytok? Kipihenitek magatokat éjjel?

Ildi!
Milyen mázlista vagy az anyósoddal!!! Nekem is kéne valaki aki sütit süt, mert én már megmozdulni nem tudok néha...KépKép

Andi!
Szerintem itt csak az a baj- már ha ezt bajnak lehet nevezni -, hogy Kitti már nem kisbaba, egy jóval önállóbb emberke, mint Peti. Van saját egyénisége, vannak konkrét kívánságai és esetleg a saját természeted nem kívánt darabjait véled néha felfedezni benne. Szóval jobban ismered mint Petit. És az ember azzal akit több ideje ismer, jóval kritikusabb. Biztos vagyok abban, hogy egy idő után nem fogod egyiket sem ezért vagy azért jobban szeretni, hanem egészében látod majd őket.
Drukk a külföldi munkához/kimenetelhez!

Szilvi!
Mi lázmérésre homloklázmérőt használunk szinte Dudu születése óta. Ha lázas a gyerek, akkor az megmutatja és csak akkor használjuk a hőmérőt popsiba, ha pontos értéket akarunk.
Örülök, hogy ilyen gyorsan túlmentetek ezen a betegségen.Kép
Szerintem anyóstémában nem a féltékenység vezérel téged. Ahogy leírtad, tényleg nem jól bánnak a kicsivel. Nem szabad neki helytelenül beszélni, gügyögni. Mi mindig odafigyelve beszélünk Dudunak. Meg kellene beszélned vele, hogy te (és persze a párod) milyen elvek alapján neveled a kicsit (pl. nem adsz neki 4 hósan tejbegrízt). Nálunk is lassan fogta fel a család, hogy a gyerek nem ehet csokit. Nehéz harc, de érdemes még most tisztázni a dolgokat. Mutass neki azzal kapcsolatos írásokat, hogy mennyire káros a dedó-beszéd, a tej egyéves kor előtt stb. hátha ez segít, és ha a szabályokat betartva még mindig idegesít téged, akkor tényleg féltékeny vagyKépKépKép

Zita!
Örülök, hogy tudtatok bulizniKépKépKép

Tigri! Ez a fotó hatalmas! Nagyon édes kicsi lány voltálKépKépKép

Tényleg nem csinálunk egy olyan oldalt, ahova feltesszük a képeinket (lehetőleg suliskorit+ a táblázatot na meg a válaszokat a kérdésekre) ez lehetne titkos oldal is, hogy ne nagyon szedjék le az adatainkat.
Én megpróbálok feltenni egy sulis képet az albumba rólam is meg Mashuról isKép

Bogi!
Hát tényleg nem lehetett könnyű a dolgod... Az nagyon jó, hogy tudsz majd dolgozni a két gyerek mellett is!

Ini!
Szerintem jó ötlet a táblázatalakításKép

Tündi!
Fantasztikus ez a kép a lányodról.. lehetne a címe: meditálok a hóbanKép Csodaédes!!!Kép

Ed! Remélem hamarosan mehetünk görkorizniKépKép
Tesóprojecthez drukk!

Rebi!
Csak találtok másik homeós dokinénit!!!Vagy ő nem vállal titeket magánpraxisban?

Ágiboszi!
Örülök, hogy kicsit jobb már a térded!!!
A könyvek nálunk is a földön végzik, kicsit macerás minden nap visszapakolgatni... de így jér az akinek ekkora könyvtára van...

Judit!
Elvileg jan. 6-án kell leszedni a fátKép Nekünk már muszáj volt, mert derákig jártunka tüskében, így 6-án búcsúztattunkKép
Mit szeretne még ezen kívül kispapi? Lassan tényleg elmehetnétek egy héten legalább egyszer romantikázni valahova, akkor talán szétbontaná a "családot" a "bombázó feleségemre és a csodás lányom"-ra. Menjetek iszogatni egy kicsit, biliárdozni (persze szigorúan mély dekoltázsban!!!) Az én receptem ugyan szigorúan erotika központú, de szerintem ez jobb út egy elgyötört, önmagát sajnáló "családapához" mintha hasán keresztül próbálkoznál.
Tapasztalatom szerint egy forró, izgató éjszaka után sokkal könnyebb rávenni a kispapikat mondjuk egy közös kirándulásra, vagy amúgy fárasztó bevásárlótúráraKép

Buksi!
Dudunak is vannak ilyen fázisai (cicizés nélkül)és ehhez nemkell sokat távol lennem tőle, de pár nap alatt kiheveri.
Remélem azért megint írsz majd jó sokat!! Kép

Bocs akinek nem írtam névreszólóan! Összecseréltük MAshuval a telcsijeinket (mert az övé lemerült) és folyamatosan csörög...
Nagyon puszillak ám titeket is!!!

Emő+Csongor (39+2)
Egyébként rettenetes rémálmaim vannak mostanában.. remélem majd ha a fiamat a kezemben tarthatom akkor elmúlnak!!!

hicudzsi
 
 


http://babanet.hu/album/main.php?album=4024&page=3

na itt vannak képek a "kezdetekről"Kép Apa amikor kicsi volt, meg én, meg az esküvőKép

Tigri!! Láttam az új albumotokat!!!Kép Nagyon szépKép Alexa nagyon huncut a fiúzós képenKép

hicudzsi
 
 


Most csak ennyi, hogy:

Hicu!
Jó, hogy jelentkeztél, most az asztal alól mászom éppen ki, mert szétröhögtem magam a légzsák képenKép

Puszi

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Kicsit félve írok a "milyenisez illetve lett topik-téma" miatt, mert csak mesélek és kevés lesz a hozzászólásom. Kép

Liliána beteg volt 2 hétig. 4 napig 39 fokos láza volt, majd kiütései, de nem valamelyik "pöttyös" betegséget kapta el, hanem "csak" egy vírus miatt lett ilyen. Amúgy jól van és úgy tűnik alul és felül is jön 2-2 fogunk.

Mi pocaklakóval jól, illetve én kevésbé, de majd csak kibírom valahogy. Most kezdtük a 30. hetet és azon kevesek közé tartozom, akiknek megy a hasuk terhesség alatt. "Csak" olyan 5-6 alkalomról van szó naponta. Minden átfut rajtam és senkinek nem kívánom a görcsöket. Ma megyegyeztünk dokimmal, hogy diéta. Semmi vas és magnézium (engem ezek is hajtanak). Amúgy méhszájam nem nyíilt tovább, kiscsaj meg növekszik odabenn. Én meg nem híztam 8 hete semmit, az össz eddig 3 kiló. Monjduk nem tudom, mitől híztam volna...

Ágiboszi
Régóta akarom már kérdezni, hogy hogy vannak Dani szemölcsei. ELmúltak -e neki?

Kisbuksi
Hatalmas ötlet a jelmezetek. Nagyon eredeti família vagytok. Kép)

Testvértéma
Én nem hiszem, hogy Liliána kárt fog szenvedni azért, mert 15 hónappal kisebb lesz nála a testvére. Tudatosan megpróbálunk mindent úgy tenni, hogy ne viselje meg. Szerintem nincs ideális korkülönbség. Minden helyzetet el lehet szúrni! Persze nem így terveztük, de ha már így lett, akkor kihozzuk belőle a maximumot.
Nálunk 4 év 4 hónap van a testvéremmel. Én nagyon vártam, nem voltam féltékeny, de ő volt a minden. Erről sem a korkülönbség tehet, hanem a szülök. És igazából mostanra nőttünk össze, nem volt közös érdeklődési körünk. Szóval ez sem volt jobb.

Hicu
Mi is pont így tervezzük a 3-at. Majd ha végzős ovisok ill. kezdő iskolások lesznek.

Éjszaka
Nálunk kezdett rémálommá válni a 6-7-szeri kelés Liliánához. Apa kicsit amnéziás és szórakozott lett miatta, agyilag kimerült és a munkájában is kicsit nehezen teljesített. Utána nézegetett az Interneten és arra az elhatározásra jutottunk, hogy gyerünk a gyereket közénk. 2 hétig így aludtunk. Beleesett Liliána betegsége pont, így amúgy sem hagyjuk soha magára a szobájában...és végre kialudtuk magunkat! Azóta egy hete ismét egyedül alszik és csak 1-2x kelek (kelünk) hozzá. Azt hiszem, könnyen előfordulhat, hogy hamarosan az 1+3 félben egyszobába kerülünk éjszakára mind a négyen majd. De ha nekik ez kell, így lesz. Feladtam az elveimet. Kép

Hicu
Hatalmas drukk a finishez!!!

Ne hari, hogy csak ennyi voltam, de POcaklakó feszeget nem szereti, ha itt görnyedek.

Sok pusz
Noémi

profilba próbálok friss pocakos képet feltenni.
noémi
 
 


Sziasztok!

Annyi mindenről szeretnék írni, de nem tudom, mennyire lesz időm.. bár most a kisebbik eljátszogat, a nagyobbik eszik (addig sem beszél Kép)
Levi most épp formabedobózik... de tök ügyes... amit nem tud rendesen berakni, azt megoldja úgy, hogy kinyitja a kiszedő ablakot, és berakja ott Kép .. ja és nem engedi, hogy segítsek Kép
Akkor most önző módon csak rólunk, aztán mire marad még idő...
Levi nagyon sokat változik... iszonyú nagy zsivány.. olyan pofikat tud vágni, hogy ihajj Kép szeret bujócskázni )pl. elbújik a 2 hatalmas tenyere mögé Kép)... ha nincs rajta cipő, akkor fél perc alatt lerántja a zokniját... és utána megpróbálja felvenni (=odahelyezi a tappancsára... és a 20. alkalom után felháborodik, mert nem marad ott Kép) Pár napja megállt kapaszkodás nélkül... aztán hirtelen eszébe jutott, hogy vmit nem csinál, amit eddig szokott, és gyorsan megtámaszkodott... végre 4kézlábazik... bár ha nagyon siet, akkor még a tökéletesre fejlesztett kúszást választja.. kapaszkodva elképesztő gyorsasággal sasszézik odébb, hajolgat, gugol (ez gg?)... Tudja, hogy mit nem szabad csinálni (telefon, tv, apja fiókjai...), de csinálja a disznóságokat, és ha szólok neki, visszavigyorog, és minket nézve tovább piszkálja/taperolja/huzogatja... és visong.. nagyon tetszik neki ez a "játék"... A szókincsét elég nehéz betűsíteni... azért halad.. néha egész hosszan gagyarászik ... ha nem sikerül neki vmi, akkor visít... olyan fülrepesztő módon (és sajna azt tapasztaltam, hogy még mindig tudja fokozni a hangerőt...) Amúgy furi, mert Levi egyformán használja mind2 kezét.. anno Csenge sokáig úgy tűnt, hogy balkezes lesz, mindent bal kézzel csinált.. aztán 2 éves kora körültől meg jobbkezes(nek tűnik) ... bár tudom, hogy ez még változhat... ha vmire mondom, hogy kérem, akkor többnyire vigyorogva a tenyeremre rakja Kép .. ez már megint levire vonatkozik Kép Csenge a háta mögé dugja, és közli, hogy elvitte a cica Kép
Ja .. Levi evészete is alakul... a napi 1000 szopi mellett már kb. 2-2 decinyi főzelék (már hússal) és vmilyen gyümi elfogy.. általában... aztán időnként meg szopin kívül semmi. A hó, hideg, szél még mindig nem a kedvence...
Tegnap a doki megnézte... ugye elég rossz így, hogy eddig nem is látta, nem tud mihez viszonyítani... Elvileg semmi gond nincs, a súlyra mondta, hogy ha sokáig ilyen, akkor lehet, hogy majd bele kell vágni egy csomó vizsgálatba... pedig pl. a születési súlyát bőven megháromszorozta... anno CSenge súlya 4-5 hónapig stagnált, mégsem zaklatta a doki még elméletben sem... és azt meg én látom, hogy mennyit mozog (rengeteget)... nem is csodálom, hogy nem hízik annyit... De még elmegyek itt leméretni, mert ez a mérleg megbízhatóbb...
Mindenképpen beszélek a régi dokinkkal... aztán meg reménykedem, hogy nem sűrűn lesznek betegek... legalább addig nem lesz semmi, amíg eldöntöm, hogy mi legyen ...

majd teszek fel képeket róluk.. mert nagyon édesek Kép Leviről ordítósat is, mert azt hiszitek még, hogy mindig csak mosolyog... pedig nem .. KépKép (elég, ha fél méterrel odébb megyek Kép)
Amúgy nálunk abszolút igaz, hogy a kicsi figyeli a nagyot, és megpróbálja utánozni.
Csengus egész nap locsifecsi.. ami aranyos.. csak nem egész nap Kép Bár most már néha egész szépen eljátszogat... Levit is egyre nehezebb fényképezni, mert ahogy meglátja a kezemben, elkezd felém teperni...
Csengus néha annnyira aranyos Levivel.. pl. amikor elkezd neki mesélni... de máskor meg sunyin odébb löki, rálép, belecsíp Kép
ja.. Levi füle.. Anyós vigyázott rájuk.. ők lent, én jöttem fel... mire megmásztam a 2 emeletet, akkor hallom, hogy Levi visít... egyre jobban visít... rohanok le, Anyós kétségbeesetten nyöszög levinek , Csengus felügyelet nélkül.. Szerencsére nálam levi rögtön megnyugodott... de látom, hogy Levi füle tiszta lila, meg van dagadva... Mi történt? Semmi (na erre tudok rohadtul kiakadni...) Aztán kiderült, hogy beültek a fotelba ő felállt, CSenge ölébe rakta Levit... fotel megbillent, meg Csenge is lökött Levin, úgyhogy jól bevágta a fülét a fotel karfájába... szerencsére már alig látszik.. végül nem zöldült, csak egyre halványabb lila...

na kellőképpen csapongtam, azt hiszem KépKép

Judit
Nálunk kispapi téren minden OK... de pl. most is kiakadtam az autó nélküliség, kiszolgáltatottság és ki tudja mikor leszünk önellátóak dolog miatt Kép

Ini
Már régóta akarok Neked írni... remélem hamarosan összejön...

... egyre többször merül föl, hogy x,y dolgot nem írunk le, mert nem publikus... lenne igény egy netes zárt fórumra?

... na eddig bírták elviselni a gyerkők hogy írok..
Hicu
neked azért drukkok Kép

.. már rakom fel közben a kpeket, ha készen vagyok írom a linket...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: