Új privát üzeneted érkezett!

Én láttam, láttam!!!Kép))

És jót vigyorogtam, és mutattam a páromnak, hogy némá', ott a CsKati, meg a kibújni nem akaró Gergő bébije.Kép)) Megjegyzem, gyönyörű, azok a hatalmas szemek!
És láttam Ibolyt is, és nekem is feltűnt, hogy Sarkai Katalin doktornő mintha máskor Sarlai névre szokott volt hallgatni...

Puszi:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Én is láttam!!!
Amikor kezdődött, akkor jöttek hozzánk vendégek, így gyorsan benyomtam egy kazit a videóba (az sem érdekelt, hogy letörlök róla valamit fontosat Kép ) és megnyomtam a REC gombot. Aztán meg visszanézéskor azon izgultam, hogy sikerült-e felvenni, mert csak 15 percnyi hely volt a kazin.. de minden oké volt, Gábort percenként böködtem, nézd má' a Kati, ....az Iboly..., Sarlai doktornő (a névelírásra még ő is felfigyelt Kép)
Kati, ha olvasod, Gergő hihetetlenül édes kisbaba, és a lánykáid csudaszépek!!!! Büszke lehetsz mindhármukra!!

Puszi, Erika
kerika
 
 


Én sajna lemaradtam. Kicsit zűrösek most a napok, apjuk nélkül...

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Jamina,

olvasom másik topicban, hogy a lánykád miket művel már... nagyon ügyi!!
Nálunk Luca a bátyusra ütött, csak az oldalára hajlandó fordulni, illetve, ha kicsit döntve van a babakocsi vagy ölben ül, akkor megragadja kezünket, kocsit bármit és ülne és ülne és ülne... Tomi dettó ugyanez volt..ezek valamit felcserélnek, nem gondolod? Kép
Most már viszont nem idegeskedem, mert anno még volt alkalom, hogy a védőnő kicsit felhúzott (pedig ezt leszámítva tök jól kijöttünk), hogy mér nem mászik?? már kéne 6-7-8 hónaposan? Dehát Tomi csak 9 hónaposan gondolta ezt így Kép (Más kérdés, hogy 8 hónaposan már körbejárta a lakást a falba kapaszkodva, de a védő néni csak kérdezte: mér, mér???..)
Amúgy, tesók hogy vannak egymással? És te hogy bírod a mindennapokat?

Puszi, Erika
kerika
 
 


Szia, Erika!
Hát ezt a két kis porontyot az ég is egymás testvérének teremtette! Annyira jól elvannak együtt, amennyire remélni sem mertem. Szaffi elbűvölten bámulja a bátyja minden megmozdulását, Ádi meg folyton ajnározza, simogatja, bohóckodik neki.
Ha a Szaffi (Faffa, ahogy Ádi hívja Kép) a mamánál marad ,,megőrzésre", míg mi mondjuk a Tescoba megyünk, biztos egész úton azt hallgathatjuk, hogy Faffa? Faffa?
Szaffi sokkal gyorsabban fejlődik, mint ahogy emlékeim szerint a bátyja tette, dehát ugye, ő lány Kép Ma pl. a baby-gymet rugdosta ezerrel, de nem ám véletlenszerűen, hanem célirányosan!
Simán hasra fordul, de vissza még nem tud. Csak arra kell vigyáznom, hogy ha már nagyon balhézik, én érjek oda hamarabb, mert ha Ádi fordítja vissza, nem figyel rá, hogy alászorul-e a keze. De a jószándék a fontos Kép
Szóval meg vagyok velük elégedve Kép

Nektek is puszi:
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Kati biztosan nem fogja ezeket a sorokat egyhamar elolvasni, mert nemigen van rá ideje, de átadom neki amit írtatok! Én is felvettem a Navigátort és én is megjegyeztem a bizonyos névelírást!

Jamina! Sms-ekre nem válaszolgatunk? Ejnye-bejnye!

Mindenkinek minden jót a 30 hetes mamától, Eveytöl
evey
 
 


Erika!

Igen jó hozzá a csak csőr.

Snoopy
snoopy
 


Sziasztok!
Sajna en sme lattam a Navigatort, pedig annyira meg szerettem volna nezni, de pont uton voltunk hazafele anyuekhoz... Kép Evy! Nem tudnad ledigitalizalva elkuldeni? Ugy megneznem!

Erika! Nekem Martin is es Viki is csak 10 honposan maszott, addig csak hemperegve kozlekedtek. Martin meg ugy se nagyon... Es 13 honaposan mindegyikojuk elindult... Szerencsere minket nem latogat a vedono, Vikihez talan ha 4 szer jott 1 eves koraig akkor sokat mondok.

Moni

moni
 
 


Szervusztok Lánykák!
Tegnap voltunk anyatejes napon. Egész helyeske volt Kép
Először a polgármester mondott beszédet, majd iskolások adtak műsort; énekeltek, verset mondtak, klf hangszeren játszottak.
Aztán ki kellett tölteni egy anyatejes kvízt, és a helyes megfejtők között apróságokat sorsoltak ki. Szaffi nyert egy nagyon helyes kendőt Kép
A végén mindenki kapott a polgármestertől egy szál kardvirágot 2 puszi kíséretében Kép
A csomagban, amit kaptunk, egész sokminden volt. Némelyik hasznos (pl. Palmolive tusfürdő, Homeopátiás füzet), még hasznosabb (intim síkosító gélből minta Kép) vagy csak csecsebecse (tükör, kitűző, toll, kulcstartó). Aztán olyan is van benne, ami első ránézésre pesszáriumnak tűnt Kép, aztán kiderült, hogy nem az. Tudjátok, mi az az Instead? Használta már valaki? Tapasztalatok?

Mostanában sokat kreatívkodom, gipszet öntök, dekupázsolok, díszeket csimálok elsősorban a (leendő -még nincs kész Kép) gyerekszobába meg a lakás többi részébe is.

Ádi nagyon ügyes kisfiú, bár még mindig elvan 15-20 szóval, a szobatisztaság terén haladgatunk. A reggeli pisi+kaki már majd' mindig bilibe megy, és azért ez napi 1 pelenka mínusz Kép

Szaffi továbbra is gyönyörű KépKépKép

Jamina

Ui: Evey, ha jössz jövő szerdán a Máltaira, akkor viszem a baldachint, jó?
jamina
 
 


Sziasztok!!!

Keresem Lieselt (régebben ebben e topikban láttam sokszor), vagy valakit, aki tudja, hogy miért nem tudom elérni a babastart.hu-t. Nálam van a hiba, vagy nem. Ha nem nálam, akkor mikortól lesz újra elérhető? (Monapelt szeretnék rendelni, és úgy emlékszem, hogy ha a babastart.hu-n keresztül teszem ezt, akkor a postaköltség nem engem terhel.)

Köszi a segítséget!

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Katicabogár,
Liesel oldala itt:
http://www.uti.hu/robinson/bolt/magsite/bframe-0.htm (ez egyébként a bababolt.com)
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett báránykaKép Valami "csoda" folytán visszakapcsolták az internetet. Úgy volt, hogy 6 hónapig lehet szüneteltetni, erre pár napja észrevettük, hogy újra él, de közben meg a gép esett szép. Végül úgy döntöttünk, hogy valahogy csak kifizetjük, így hát újra itt vagyok, ha még visszafogadtok!?

Próbálok képbe jönni, addig is annyit, hogy jól vagyunk, beindult a vállalkozás is, remélem most már egyenesbe jövünk. Egyelőre ennyi, este próbálok többet írni.

Sziasztok

Évi

Kovács sándorné
Évi
Sopron
 
 


Évi!

Már nagyon hiányoztál! Kép Örülök, hogy minden rendben!

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Évi!

Hurrá! Hurrá! Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Évi!
Szuper!!!Kép

Megirom már nektek, hogy túl vagyunk a 3 hónapos oltáson (kissé késve a dokinéni szabija miatt), és Ancsi 7300g, 63 cm. Nem kéne fogyóztatnom????Kép
Éjjeli alvása változatlan, de végre olvastam a szopitopikban egy jó indokot, miért kezdenek 3-4 hónapos korban ébredezni a babák. Keddi hasrafordulása valóban egyedüli volt, azóta látom, hogy tud oldalra kerülni, de nem sikerült azóta még újra hasra menni. Családi rekorddöntéshez még 5 napja van.
Gergő fiam lement a nagymamához, egyke unokatesó (lány) van lent még, nagyon élvezi, ő a főnök (itthon ugye nem nagyon lehet). Ma hazajön apja, de ez sem érdekli, még maradni akar!

Sziasztok:
Ildi
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Jamina: nagyon köszönöm!

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Hello Mindenki,

Már hetek óta olvasom a különböző topic-okat, de még nem írtam. Úgy látom, nagyon összeszokott "kis" csapat vagytok, ahová én is szívesen tartoznék. LEHET????

Magunkról: A lányom a hó végén lesz 5 hónapos. Sajnos "kitűnő" védőnőnk és dokibánk segítségével több, mint egy hónapja tápin él (Kitől ne fogadj el tanácsot topic). Ma már nem érzem olyan katasztrofálisnak, sőt próbálom a jó oldalát nézni (bárhol botránkozás nélkül etethetem, és hosszabb időre is a nagyikra lehet bízni). De egy biztos, a következőnél nem így lesz. Egyébként Orsi könnyen született (mindennel együtt nem volt 5 óra), ha kíváncsiak vagytok a történetünkre szívesen leírom egyszer (bár nem olyan megható és kalandos, mint amiket itt olvastam).

Na, egyelőre ennyit.

heppiKép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,
üdv körünkben Kép, mi mindig örülünk az új ,,tagoknak". Nagyon szép a kislányod. Mesélj még!
Jamina
jamina
 
 


Szia Heppi!

Győnyőrűűűűűű lányod van! Kép
Gyere, szívesen látunk, bár mostanában nem túl gyakoriak a hozzászólások, mondjuk annyi előnye van, hogy könnyebb követni az eseményeket, mint a nagyon futó topikokban.

Örülök, hogy ha sikerül a jó oldalakról meggyőznöd magad a tápi kérdésében. Az ember lelkiismeretfurdalás nélkül fogadja el a változtathatatlan helyzetet. Szerinted, már nincs esélyetek, csak tápit eszik?

Ha bármiben tudunk segíteni, csak szólj, bár a szopitopiknál többet mi sem igen tudunk nyújtani.
Halljuk azt a történetet!

Évi!
Nagyon jó ismét hallani rólad!
Az a 45 kg nem hangzik túl soknak. Te mit szólsz hozzá?

Ildi!
Ancsa kövérebb, mint Levi, mert centiben biztos eléri ezt az értéket, súlyban pedig biztos nem. De azért tokája neki is van! Kép
Ancsa egyelőre biztos a gömböc formákat kedveli, szerintem igény szerinti szopi mellé igény szerinti alakválasztás jár! Kép
Különben is 0%-os tejcsit adnál neki, vagy nagyobb tétel füldugó érkezett hozzátok??? KépKépKép

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok,

Köszi az érdeklődést, akkor tessék.

Először is: terhesség. Mivel már a hatodik héttől kezdve kiírt a doki táppénzre - az előző vetélésem miatt - így eleinte sokat unatkoztam. Aztán elkezdtem járni terhestornára, meg intimtornára, és attól kezdve tök jó volt minden. Maga a terhesség elég jó volt, nem hánytam, nem égett a gyomrom meg hasonlók. Persze a vége felé már kezdtem türelmetlen lenni. Az az igazság, hogy 20 kilót híztam a 9 hónap alatt, amit azért elég nehéz volt cipelni, és ahogy nőtt a pocakom, egyre nehezebbé váltak a mindennapjaim. Emlékszem, hogy majdnem agyvérzést kaptam, amikor be kellett kötnöm a cipőmet. Mivel nagyon nagy volt a pocóm, nehezen jutottam el a bokámig és tulajdonképpen vakon kötöttem be a cipőfűzőt, de ennyi idő alatt az összes vér a fejembe szállt, és majd eldurrant mire végeztem. Ráadásul a terhességem 38. hetében a dokim elment egy hétre síelni a Tátrába. Totál be voltam parázva, hogy nem nála fogok szülni. No, de a végén minden megoldódott. A 40. hét szombatjára voltam kiírva szülésre, de a doki már kedden befektetett a kórházba, mivel első baba inkább legyek ott, akkor tutira elérek időben a szülőszobára. Szóval kedd reggel 7-kor felvettek az osztályra. Tök jó volt mert egy olyan "csajjal" voltam egy szobában, akivel együtt jártam terhestornára (ő túlhordás miatt feküdt bent). Kedden délután úgy indult haza a dokim, hogy reggel addig nem reggelizhetek, amíg ő azt nem mondja, hogy lehet. Ez teljesen felvillanyzott, gondolván, hátha másnap megindítaná a szülést végre valahára. Este bejött a férjem meglátogatni, és mondtam neki, hogy lehetséges, holnap megindítják a szülést, de azért ő csak induljon el munkába (mint máskor), nehogy ezen múljon. Másnap osztották a reggelit, én persze kivettem egyet magamnak, márcsak babonából is, nehogy a végén még éhen maradjak. Aztán jött a doki, hogy akkor menjek a vizsgálóba megnézzük mizújs. Kiderült hogy már 3 ujjnyira kitágultam, úgyhogy szedjem a holmimat, megyünk szülőszobára. Ne tudjátok meg, majd kiugrottam a bőrömből örömömben. Első dolgom volt, hogy telefonálja férjemnek - apa, megyünk szülni! Persze előtte 2 perccel indult el a gyorsvonat Ceglédről, így kénytelen volt elutazni Kőbányáig, és onnan vissza az első vonattal. Szóval minden para nélkül, lelkileg felkészülve, örömmel csomagoltam, vártam a továbbiakat. Ja, tudni kell, hogy ekkor még nyoma sem volt fájásoknak, vagy összehúzódásoknak. Szóval lementem a szülőszobára, felvették az adataimat, vért vettek, előkészítettek szülésre, meg ami még ilyenkor szokás. Mire ezzel végeztem, lejött a doki is, megvizsgált, burkot repesztett, hogy beinduljanak a fájások, és ment dolgára. Ez volt olyan 8 után valamivel. Nos, a fájások szépen be is indultak. Ja, azt elfelejtettem írni, hogy amikor mentem le a szülőszobára, találkoztam a gyógytornászommal, akihez jártam terhes- és intimtornára. Egy tök aranyos 22 éves kiscsaj, de nagyon jól képzettnek tűnt, és nagyon lelkes. Szinte barátnők lettünk a tornák során, azóta is tartjuk a kapcsolatot, néha meglátogatja Orsit, vagy mi őt. Szóval mire túlestem a burokrepesztésen - ami meglepetésemre egyáltalán nem volt fájdalmas - lejött a gyógytornász Heni is hozzám, és nemsokkal utána megérkezett Péter is. Szóval a vajúdásom alatt ketten felügyeltek. Közben Henitől érdeklődtem, hogy a szülésznő milyen, akihez éppen kerültem, és mondta, hogy fogadni sem tudtam volna jobbat. Bizonyára igaza volt, mert amikor már nagyon erősek voltak a fájások, akkor elkísért zuhanyozni, mivel állítólag a melegvíz csökkenti a fájdalomérzetet, meg szinte végig masszírozta a derekamat, segített a légzésben stb. Tényleg nagyon rendes volt! Olyan 11 lehetett, amikor már fájások alatt elég rendesen éreztem a székelési ingert. Akkor megvizsgált a szülésznő, hogy mennyire szedődött fel a méhszáj, de mondta, hogy még nem szabad nyomnom, mert még tönkreteszem magam belülről, úgyhogy fájások alatt lihegjek, és NE nyomjak. Na és innen volt nekem maga a pokol. A fájások annyira nem voltak vészesek, de az, hogy NEM nyomhattam, az borzasztó volt. Dél körül már sírva könyörögtem, hogy hadd nyomhassak. Akkor megint megvizsgált a szülésznő és áthívta dokit, hogy inkább mondjon ő valamit nekem. Akkor a doki is megvizsgált, és azt mondta, hogy nem látja értelmét, hogy nyomjak, mert a baba feje még nem illeszkedett be a szülőcsatornába. Én meg mondtam a dokinak, hogy már a kezemmel szorítom össze a fenekemet, mert annyira kell nyomni, és szinte érzem, hogy ki akar jönni. Akkor megint megvizsgált, és azt mondta:
-Tudja mit? Ha jön a fájás nyomjon úgy, ahogy terhestornán tanulta.
(Ja, elfelejtettem, hogy Heni a gyógytornász végig velem volt, de amikor a doki megjött, akkor Péter kiment a szülőszobából, mert így beszéltük meg. Valószínűleg neki a kitolás már sok lett volna. Így utólag szerintem jobb is volt így.) Nos, akkor jött a fájás, felhúztam a térdeimet, nagy levegőt vettem, benntartottam, és minden erőmmel toltam. Amikor vége lett a fájásnak, tök megkönnyebültem, és felsóhajtottam:
- Na, ez jólesett! Kép
Erre a doki, a szülésznő, meg Heni is elkezdtek nevetni, hogy ilyet még nem hallottak. A fájás után megint megvizsgált a doki, és megdicsért, hogy jól elkaptam, mert már megindult a baba. Tehát ezután minden fájásra nyomhattam, és az utolsó fájás előtt mondta a szülésznő, hogy már a kis feje búbja kint van, már a hajacskájából egy tincset meg tud tekergetni. És hülye dolog, de az volt az első gondolatom, hogy:
- Úristen, gyorsan jöjjön már egy fájás, még megfullad!!!! Kép
Következő tolásnál segített a doki, mégpedig úgy, hogy felült a szülőágyra a fejem mellé a vállamhoz, és mikor jött a fájás, akkor megfogta egyik kezével a lábamat, maga felé húzta, a másik kezével (alkarjával) meg a bordáimtól a combok felé szinte kimasszírozta belőlem Orsit. És ez tök nem fájt, nem is éreztem, csak azt, hogy valami ott lent, ami nyálkás és meleg, kicsúszik belőlem. Ez volt Orsi, és ekkor fél egyet mutatott az óra. Azt hiszem nagyon szerencsés vagyok, hogy nem egész öt órai vajúdás után meglett Orsi minden fájdalomcsillapító vagy gyorsító nélkül. Persze Orsi már akkor is huncut volt, mert a doki jobb oldalt végezte el a gátmetszést, természetesen az én gyönyörű kislányom meg a buksija mellé rakta a kezét (a kis Superman), így bal oldalt végigrepesztett (ezt csak onnan tudom, hogy mondták, meg varrták, de érezni ebből sem éreztem semmit). Nos, ahogy Orsi kibújt, egyből fel is sírt, nekem meg az volt az első, hogy megkérdezzem: - Hová tűnt a hasam????
Mire a szülésznő valahonnan a lábaim közül válaszolt:
- Mindjárt odaadom.
És akkor a mellkasomra tették Orsit. Úgy dzsuvásan, véresen, hangosan sírva, de nekem gyönyörű volt, és csak a fejét láttam, meg a pici ökleit. Pár perc múlva a csecsemős nővér elvitte megfürdetni, megmérni stb, amíg engem összevarrnak meg lemosdatnak, hogy aztán Orsit is felöltöztetve engem is rendberakva még megkapjam pár másodpercre. Amikor elvittiék, akkor jutott eszembe, hogy ÉN NEM IS LÁTTAM, hogy VALÓBAN lány-e. De mindenki megnyugtatott, hogy lány. Nagyon egybehangzó volt, úgyhogy tovább nem is kételkedtem. Aztán bekötötték az infúzitót (valószínűleg abban volt fájdalomcsillapító, meg méhösszehúzó is), összevarrtak, lemostak, szóval viszonylagos emberi külsőt varázsoltak, hogy aztán amíg lecsöpög az infúzió (2 óra) bent lehessen velem Péter is. Eközben Orsit inkubátorba tették, és már vitték is fel a csecsemő osztályra. Kint a folyosón megkérdezte Pétert a csecsemős nővér:
- Maga vár Orsira?
Ő meg zavarában majdnem azt monta, hogy NEM, ő Beára (ez vagyok én) vár. De aztán gyorsan kapcsolt, hogy igen, és megkérte a nővért, segítsen neki, hogy hadd készítsen néhány fotót Orsiról. Aztán bejött hozzám, beszélgettünk meg minden, és nagyon boldogok és fáradtak voltunk. Fél háromkor engem felvittek a gyermekágyas osztályra, őt meg hazaküldtem enni, aludni, telefonálni, emilezni, stb. Az is tök jó volt, hogy 3-kor már újra láthattam Orsit, mert ugye eljött a szoptatási idő, és hozták a babákat. Azon a napon olyan fáradt volt szegénykém, hogy minden szoptatást végigaludt, nem is szopizott semmit. Másnapra már magához tért, és estére már mérhető mennyiséget evett. A következő naptól már végig velem volt. Szombaton hazaküldtek minket (meg még sokan másokat is) mivel a melegfront miatt aznapra csak az osztályról 11 szülés volt várható, plusz még aki otthonról fog érkezni, szóval kellett a hely. Itthon az első két hét meglehetősen nehéz volt, pedig Peti is itthon volt velem, hogy minél többet tudjak pihenni. Ő gondoskodott arról, hogy egyek-igyak rendesen, lehetőleg minél többet pihenhessek, egyszóval ne legyen gondom semmire. Ez alatt az idő alatt senki nem jöhetett hozzánk látogatóba (kivéve a gyerekorvost), de nem is bántam, annyira hullámzó volt a hangulatom, de inkább sírtam mint nevettem. Később ez sokat javult, a 4. héten már barátok is jöttek, belefértem a régi dolgaimba is. Egyszóval kezdtem emberré válni egy zombiból.

Tápi kérdésében: Annak idején nagyon el voltam keseredve, hogy nekem nem megy, pedig ennek KELL működnie, ez természetes kell, hogy legyen. Még írtam is egy LLL-s tanácsadónak, aki legnagyobb sajnálatomra olyan értelemben későn írt vissza, hogy akkorra már megbarátkoztam a tápival. Meg aztán amit leírt, akkora macera lett volna (a lányom meg már jóval túl a 4 hónapon), hogy a férjemmel úgy döntöttünk, inkább most nem. Talán önző dolog a részemről, de az a pár (?) nap, amíg újra vissza tudnám szoktatni Orsit a cicire, szóval az a pár nap üvöltés, meg nem alvás azt hiszem teljesen padlóra tenne lelkileg meg fizikailag is. Egyébként ez is olyan fura. 2 hónaposan 4900 g volt, 3 hónaposan meg 5000. Tehát 4 hét alatt nőtt 5 cm-t és "hízott" 100g-ot, viszont az én lányom kaja miatt (kivéve az első heteket) SOHA nem sírt. Ezt abból gondolom, hogy ha sírt és felvettem, akkor kb 20 másodperc alatt lenyugodott, esetleg el is aludt. És ha nem figyelem az órát, lehet, hogy egész nap sem kérne enni. Sőt néhány hete a napi öt evéséből 3x ébreszteni kell. Szóval ha adok neki enni, elfogadja, be is vágja mindet, de ha nem adok, viszont a kezemben van, úgy is jó.

Ja, és UUUUUTÁL öltözködni! Hallotttok már ilyet??? Milyen lány ez??? Az apja persze örül, hogy legalább ezzel nem lesz gond. Hááááááááát, ezzel nem is, viszont IMÁD vetközni és pucérkodni Kép

Na jó, eldugultam. Ja, és köszi, hogy befogadtatok Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Hajrá topik, dobjuk már fel! (különben is elegem vana levlistáinkból, egyfelől mert kettőt kell nézni, mi jött meg, mi nem, másfelől a primmel még mindig vannak afférjaim)

Heppi: üdv köreinkben, nagyon szép a kislányod! Mesélj még magatokról4

Snoopy: nem, füldugót nem tudok postázniKép.

Egyébként ez a kiscsaj nem ám olyan, hogy eszik, mint a gép. Ha nem elég éhes, ne akarjam ám betömni a száját. Viszont néha kisoroszlánt játszik, imádom ilyenkor, morog tátog (közben csikizem, pocaknál, nyaknál, meg a hajam az arcát), és a kisoroszlán játék vége általában az, hogy behergeli magát, és nem csak az orromat kapja be, hanem a cicit is!Kép
Nálunk most az unalmas a világ ha nem foglalkoztok velem és a minek küszködjek, ha ti is itt vagytok és majd segitettek a mottó. Hasra hétfőn kétszer egymás után fordult, aztán azóta megint nem. HÉtfőn még bemutatta a hason nyúlok a játékokért műsort (persze a babakocsiban), azóta semmi extra produkció. Próbálgatja emegletni a fenekét (fekvőtámasz), múlt héten megtanult sikoltozni ezt fejlesztgeti, változatosan étkezik (nyúl, maci, kutya). És továbbra sem fér a mózesba.

Gergő szerdán hazajött, lemaradt a keddi strandról, azóta egyfolytában menne, de nekünk meg regenerálódni kellett (nagylábujjaik feláztak, meg kicsit megpirultunk, igy jár aki augban megy először strandra).

Ébred a kiscsaj.
Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Végre éledezik a topik Kép; és nem csak a listára írtok!

Snoopy,
aztán el ne felejts a keresztelőről beszámolni! Biztos 1000 kérdésem lesz, mert én még assetom, hogy álljak neki szervezni!
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok,

ez nekem is nyerőbb a levlistánál!

Heppi,
üdv itt, bár most kicsit kihaltunk, de hátha Kép
Gyönyörű a babád (és Lucámmal egyidős Kép )
Jamina,
nálunk is szeptemberben lesz a keresztelő, a Tomié már két éve volt, mi érdekel konkrétan?
Lánykád továbbra is profi a mozgásban?
Ildi,
szerintem sose fejtjük meg, mikor, meddig alszanak Kép Nálunk együtt alszanak a gyerkőcök, de működik a dolog. Persze általában Tomi ébred sírva (írtam már róla a levlistán, azóta még tragikusabb a helyzet Kép ), és pl. ma éjjel is felébredt vele Luca, elkezdett gagyogni, majd visszaaludt Kép (IMÁDOM). De olyan is volt, hogy Lucám sírt nagyon éjjel (jó, bevallom, kb. ötször fodult ez elő), és Tomi meg se rezzent. Nem próbálod meg összeereszteni a lányokat? Lehet, hogy beválna...., botorkálás meg megszokható, vagy nem?
Snoopy,
olyan ritkán írsz, levlistára is, pedig úúúgy csípem az írásaidat. Mi van veletek? Zsombi folytatja a bölcsit? Mi most kezdünk, nagyon kíváncsi vagyok....
Évi,
de jóóóóó! Örülök, hogy minden rendben van Csongival, a bölcsit bizti szeretni fogja (egyébként az egyik indok nálunk is az volt, hogy kiürül a játszótér). 45 Kg? Atyagatya! És lebegsz a föld felett ezzel a súllyal?
Írj, ha tudsz, nagy most a lemaradásod!

Na, ennyi tellett tőlem, hajrá topic Kép, jó éjt: Erika

Ui.: apa bulizik, tegnap kapta a meghívást, mondta, gyere velem te is, anyuék majd vigyáznak a gyerekre. Juhhhé, gondoltam, legalább kimozdulunk....persze nem, anyósék ma pont vendégségbe mentek KépKép Ilyenkor mindig olyan rossz kedvem van KépKép
kerika
 
 


Sziasztok,

Egy általános kérdés:
Mi az a levlista?

Pildi,
A fentieken kívül mire vagy még kíváncsi? Szívesen elmondok mindent, de senkit nem akarok terhelni - szóval kérdezz(etek).

Erika,
Ezek szerint neked 3 babád van? És hogy bírod? Nekem néha még ez az egy is sok, pedig tényleg nyugis baba. De azért lesz tesója, az fix Kép
Figyu, az én lányom hason alvó, és még csak egyszer sikerült a hátáról a hasára fordulnia (hasáról a hátára már nagyon profi), azt is kapaszkodva - ez normális? És mikor fog már végre kúszni?

Ja, és a végére egy költői kérdés:
Cegléden rajtam kívül senki sem netezik?

Jó hétvégét mindenkinek: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


heppi,

nem-nem, "csak" kettő, Luca 5 hónapos, Tomi 2 éves volt májusban.
Ha megnyugtat a dolog, akkor írom, hogy Luca meg egyáltalán nem fordul se hasról hátra, se fordítva, illetve egyetlenegyszer produkálta a hátról hasra fordulást, de szerintem véletlen volt, hisz azóta sem csinálta. Ellenben állandóan ülni akar Kép Anno Tomival még kicsit aggódtam, na jó, azért nem túlságosan, mert ő dettó ugyanez volt, aztán meg alig múlt 8 hónapos és körbejárta a lakást kapaszkodva, mászni még ekkor sem mászott, majd csak 9 hónaposan, de csak pár hétig gyakorolta, jobban tetszett neki a függőleges világ Kép
Lehet, hogy nem is fog kúszni a lányod. Tomi soha nem mívelte, mint írtam, Luca sem mutat hajlandóságot rá.
Nyugi, nagyon ügyi a babád, tudja, mit mikor csináljon, megvan a maga kis fejlődési üteme, hiphop eltelik az idő, és már szaladhatsz is utána Kép Aztán meg hányszor fogod mondani, istenem, mikor még letettem valahova és ott is maradt? KépKép
Másik oldal: most olvastam a neten, hogy Lucától 10 nappal idősebb kislány már felállt! Hiába, no, nem egyformák Kép De ez benne a (z egyik) legszebb!

Szia, Erika
kerika
 
 


Erika,
áh, ezeknek az 5 hónaposan felálló baba-történeteknek sem szabad ám feltétlenül hinni! A neurológián a dokinő már attól is el volt ájulva, hogy egy ilyen idős baba hasról visszafordul a hátára Kép Mostanában nincs újabb ,,nagy tett", ha csak az nem, hogy megtalálta a lábát és azt rágja a Szafaládé.

Heppi,
PIldi szerintem előbb írta meg a hozzászólását, mint ahogy a Te hosszú leveledet olvasta volna Kép, az ilyen gyakran megesik Kép
A levlista az egy külön listára való írkálás, ahová ennek a topiknak a ,,tagjai" járnak, mert pl. ide feltenni egy képet, vagy más mellékletet küldeni nemigen lehet, így ezt a listára tesszük. Oda egy kis megismerkedés után moderátori meghívóval lehet csatlakozni.

JAmina
jamina
 
 


Sziasztok,

képzeljétek, én tegnap írom nektek, hogy Luca nem csinál semmit, erre ma éjjel jött rá, hogy hasra tud fordulni Kép Csak szegényke, pont jobb oldalra gyakorolja ezt, és azt az ujját szopizza, így elég idétlenül sikerül, na meg persze a kezét sem húzza ki, hisz az ujja a szájában van KépKép
Jamina,
nem mondtam, hogy ez a követendő, én is meglepődtem, igazság szerint persze szegény anyuka sem tud nagyon mit csinálni, mert hát, ha egyszer próbálkozik a felállással, akkor csak nem szíjazhatja le...

Ja, és ma éjjel nálunk járt egy rénszarvas-szán, és elvitte Tomi cumiját a messzi északra Kép Ne tudjátok meg, hogy Tomi milyen nyugodtan aludt cumi nélkül Kép, lehet, hogy ez volt minden gond okozója? És vidáman is ébredt, semmi nyafogás (ami mindig a kialvatlanságtól volt), talán....
Én meg a Mikulással is beszéltem éjjel ( Kép ), azt mondta, hogy nagyon örül, és gondolkozik Tominak valami "elő-ajándékon", persze csak napok, hetek múlva, és csak a "cumitlan" Tominak!

Na, megyek, éhes a család: Erika
kerika
 
 


Sziasztok!

Heppi:valóban úgy van, hogy mig irtam, közben jött a te irásod, és azt már csak elküldés után olvastam!

Alvás: nem akarok éjjel botorkálni, mindig is nagyon utáltam. Meg hát jó eséllyel Ancsi az utolsó baba, agyon van-lesz kényeztetve, ebbe az is bele tartozik, hogy nehezen engedem el magam mellől. A többiek soha nem aludtak a mi ágyunkban, igaz 5-8 naposan jöttünk velük haza, Ancsival meg 72 órásan, de ő egy hétig velünk aludt. Most nagyon úgy érzem, hogy nem szivesen távolodnék tovább tőle, jó érzés, hogy ott alszik nálunk. Azt hiszem, ha aludna stabilan, akkor könnyebben költöztetném, a többiekkel is ez volt, amig ébredtek éjjel, addig egy szobában aludtunk.

Hasra fordulás: Ancsi is ilyen, hogy sikerült neki 3-szor, de igaziból inkább véletlen volt, játékkal felhúzta a lábát, úgy került oldalra és onnan már eszébe jutott, hogy szoktunk hasrakerülőst játszani és bebillent. Ha direkt hasra kerülni próbál (mostanában épp nem sűrűn), akkor még nem húzza fel a lábát, és nem kerül rendesen oldalra.
A friss babás topikban van az 5 hónaposan álldigáló baba, láttam a fotókat róla. Tünemény egy baba, de végül is nem irigylem a szülőket, rövidebb volta nyugis időszak...Babakocsiból is ki akar mászni az a baba, nem lehet nekik könnyű. Nekem ennyire profin közlekedő gyerkőcöm már nem lesz, ők eléggé hasonlóak, előbb fejlődik az értelmük érdeklődésük, mint a mozgásuk, főleg Bálintnál és Ancsinál érezhető ez, mert őket tudtuk-tudjuk kényeztetni, cipelgetni ha igénylik.

Erika: gratula a cumitlansághoz! Bálint 2 évesen az ikrek érkezésekor hagyta el a cumit, elharapta és bevette a mesét, hogy nem lehet kapni... (bár ott lapitott a szekrényben a tartalék...)

Lánykám ma nagyon aranyos. MÁr befőztem a paradicsomot, és még hagyott megirni ezt is!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Megnéztem Franyó álldigáló Annácskáját. Hát, nem semmi!
Azért ő egy különlegesen ügyes baba és nem az az általános, hogy 5,5 hónaposan állni kéne, így senki ne frusztrálja magát amiatt -hallod, Heppi!Kép- amiért az ő babája még nem tudja!

Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Lehet, hogy szerencséd volt a neurológián, de itt a környéken a védőnő komoly aggodalmat kelt a gyanútlan szülőkben, ha a gyerek hat hónapos, és még csak forog. Ha dagadék fiam nem a harmadik gyerekem lenne, és alányaim nem feküdtek volna nagy békességben fél éven át, az eget köpködve, nyugodtan parázhatnék. Így csak büszke vagyok, mert a fiú hason körülaraszolja saját magát.
Franyót pedig csöppet sem irigylem. sofka
sofka
 
 


Sofka,
egyébként én semmi eltérést nem láttam a gyereken, a védőnő sem, csak a neonatológusnak tűnt fel valami és küldött tovább neurológiára 3,5 hónaposan. De nincs gond, egy kis tornáztatás meg havonta kontroll.
Szvsz a hason araszolgatás meg buksiemelgetés, hátról hasra fordulás (sátoros ünnepeken hasról hátra) elég kell legyen a védőnőnek egy 5-6 hónapostól Kép Vagy talán mindenkinek második gyermekes anyukaként kéne kezdeni, hogy az ilyen védőnéniknek ne higgyen...
Jamina
jamina
 
 


Jamina!
Erre ráéreztél!
Mikor a második gyerek megszületett, folyton azt hajtogattam, miért nem lehetett már az elsőre másodikat szülni. A harmadik pedig színtiszta szerelem, semmi aggodalom. Kivéve, mikor egyik vasárnap reggel öt percig sírt egyfolytában!! Komolyan gondolkoztam, hívom a dokinénit, a mentőket, az ügyeletet. Hát ilyen jó gyerek, a kis Hármaska. Mert se előtte, se utána. Szomszédainl állítása szerint egyáltalán nem sír. Persze könnyű neki, mert két nővére ordított az első pityogásra az első naptól fogva: anya, szoptasd!
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Én még mindig nem tudok bejutni a listára, odáig eljutok, hogy kapok egy levelet, hogy engedélyezésre várok, aztán semmi. Kép

Szia Heppi!
Üdv közöttünk. Kép Zsuzsi sem szeret öltözködni, de majd megszokja és pár év múlva már mi mérgelődhetünk, hogy már Ő dönti el, hogy mit vesz fel és mit nem. Nikikém már elég válogatós ruhaügyben. Kép

Rólunk: Zsuzsikám már egy kicsit nyugisabb, nem fáj olyan sokat a hasija, és igy egy kicsit több időm van a másik kettőre. Már gyönyörűen mosolygunk és gagyarászunk, viszont az étvágy még mindig megvan, 5240g-nál tartunk 7,5 hetesen (3590 g-ról indultunk). Kép

Na megyek vízszintesbe.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziastrok!
Többgyerekesek! A középső lánygyermek rendszeresen megpróbálja megetetni a járókában heverésző öthónapost. Láttatok már ilyet? Mit csináltatok? Egyébként nem agresszív, de rendes középső, néha fogat csikorgat, néha bűbájos. Help, sos!!!!
sofka
sofka
 
 


Sofka,
közben olvastam a másik topikban, hogy a Tűzoltó u.-ba van beutalótok UH-ra. Mi is odajárunk. Nem tudom, minden nap van-e UH, mi csütörtöki nap mentünk, dél előtt úgy 10-15 perccel (asszem, délig vannak); és egyáltalán nem kellett várni. A felvevőpultnál kell kérni egy ambuláns lapot az UH-ra (ha mégis a Tűzoltó u.-ba mész, akkor ezt ne felejtsd el), fizetni természetesen nem kell.
Jamina
Ui: Ádi is meg akarja néha etetni Szaffit, de úgy látom, nem komolyan, inkább csak az érdekli, én mit szólok hozzá...
jamina
 
 


Sziasztok!

Hát igen, ez a mai teljesitmény orientált világ, lám már a babáknál kezdődik!
Bálint fiam 6 hónaposan még semmit nem csinált, semerre nem fordult. Ráadásnak nem is nézegetett békésen, mert hisztis volt. Akarta ő látni a világot, de megtanulta, hogy egyszerűbb bőgni, mint próbálkozni. Ilyen tipus, ma is. Dokinéni 2 hetente látta (na ja, első gyerek), mégse küldött sehova.
(2. gyerek 5 hónaposan, 3. 4 hónaposan fordult hasra 4. immáron tudna, de mégse...) Egyébként én is úgy vagyok, mint Sofka a 3.-al: semmi aggodalom. Bár nálunk azért annyira nagy csönd nincs, Ancsi is az a tipus, aki megtanulta, ha nyafog, úgyis jön valaki, és szórakoztatja. Unatkozni meg nem szeret.

Magdi: Zsuzsi szépen hizik, mivel tömöd??? Lángos, kóla? Kép

Tegnap megejtettük az első hasról hátrát is, igy jár a baba, ha a feje fölött levő lógós játékot akarja nézegetni, miközben az anyja hasra forditja...

Ildi

Ildi
pildi
 
 


A kis etető négy éves. Gondolom ordítani botorság. Megbeszélni? Sosem tudom mi az olaj a tűzre. Ez a gyerek egy fekekte doboz. Marad a folyamatos jelenlét. Már nem szimplán megduplázom magam. Triplázok. Még szerencse, hogy a fogyókúrám kezdete folyton eltolódik, így van mit megosztani..
sofka
sofka
 
 


Sofka!

Miki is próbálkozott az etetéssel, de párszor mondtam neki, hogy Zsuzsi még csak a tejcsit szereti és azóta nem próbálkozik.

Ildi!
Hát persze, pizzán és tortán él a drága. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sofka,

tegnap nálunk is "bejátszott" a vajas-lekváros kalács Kép Legalábbis Luca játszószőnyegén szedtem a darabokat össze Kép
Mondjuk pont előtte beszélgettünk (Kép Tomi még csak kétéves), hogy Luca lassan féléves és majd elkezdi kóstolgatni a gyümiket, azt már kanálból (??) eszi és akkor már ő is segíthet nekem etetni, gondolom, ebből gondolta a kis drága, hogy akkor ezentúl szabad a vásár Kép
Igazat megvallva, én kicsit megijedtem először.
Én is próbálok osztódni, nekem még csak kétfelé kell KépKép (mondjuk egy darabig most nem is szeretnék háromfelé szakadni Kép )

Szia, Erika
kerika
 


Én nem tudom, miért jelenít meg egyszer regisztráltként, egyszer meg nem úgy. Pedig mindent mindig ugyanúgy csinálok... KépKép

Erika
kerika
 
 


MAgdi

Megvan a level neked amibe leirom mit hogy kell pontosan csinalni?
Valamiert nem jelensz meg engedelyezhetokent. Latszik hogy csinalsz valamit, de olyan mintha nem csinalnad vegig.

Napocska
napocska
 
 


Hello Lányok

Bocsi, hogy csak most reagálok, de nálunk a hétvégék a nagyiké (most éppen az én szüleimé volt, akik tőlünk 350 km-re laknak, ami több, mint 3 órás autózást jelent oda, és 3-at vissza). A lényeg, hogy nem voltunk itthon. De azért vasárnap este már elolvasgattam, amit írtatok.

Fordulás: nem is parázom én, hogy el lenne maradva a lányom, csak hát mindenütt azt olvastam, hogy ELŐBB hátról hasra fordulnak, és pár hét múlva fordítva. És az én lányom még nem volt 3 hónapos, amikor már rutinosan hasról hátára fordult (akár álmában is - aminek az lett a következménye, hogy jónéhány hétig éjjelente 5-8 alkalommal sétáltunk át hozzá, hogy visszafordítsuk, mivel ő hasonalvó és mindig nyüszögött). Most is éppen a katicabogár pozícióban tépkedi a rácsvédőjét - hogy ebben mit élvez? Kép A kúszást-mászást is csak azért várom már egy kicsit, mert így igen-igen közel a hét kg-hoz, már nem olyan nagy élvezet mindenhová cipelni, főleg, hogy én meg alulról kaparászom az 50-et.

Pildi: bocsi a félreértésért, mármint "egyszerre" írtunk, csak valahogy elkeveredtünk. Kép

Erika: neked is bocsi, de a profilodból két tündérke szemezget velem, és az utolsó mentés még 2002 januári. Szóval amikor én csináltam a sajátomat, és válogattam a fotók közül, akkor a változást mindig el kellett mentenem. Szóval ezért gondoltam, hogy 3 csöppség anyukája vagy.

Sofka, igazán szép családod van, gondolom, nem gyakran unatkozol Kép

Ja, és átfutottam mégegyszer az írásaitokat. Szóval Orsi kb egy hónappal idősebb a Pildi Anikójánál. Így nálunk már egy kicsit gazdagabb a repertoár: Egyszerűen falja a könyveket Kép, és van egy kicsi labdája (kb mint egy teniszlabda) aminek a belsejében "csengettyűk" vannak. Kb úgy működik mint a vakok csörgőlabdája. Na, azzal igazán nagyokat tud birkózni. Éppen most fordult hasra, hogy megkaparintsa a labdáját. No, így van ez kérem - ha valamit el akarunk érni, akkor azért meg kell dolgozni Kép Ja, és van egy kedves játékunk. Biztosan ismeritek a pont-pont-vesszőcskét. Nos, mi azt úgy játszuk, hogy én rajta mutogatom el, valahogy így:
Pont, pont (megsimizem a szemhéjait), vesszőcske (végigsimitom a nóziját és megérintem a száját), készen van a fejecske (egy ujjal körbecirógatom az arcát). Csini nyaka (a két mutatóujjammal a fülétől megcirógatom a tokáját, amíg össze nem ér a két ujjam), nagy a hasa (úgy csinálok az ujjaimmal, mintha pókok mászkálnának a hasán), puszit kap az Orsi-baba (nagy cuppanósat nyomok az orrára). Kép És tényleg nagyon élvezi, nagy kacagások és sikongatások kísérik (vendégségben igazi cirkuszi mutatványnak számít).

Ja, az 5 hónaposan felálló baba ügyében: azért erre igazán nem vágyok. Viszont ha így lenne, Orsi akkor sem tudna kimászni a babakocsijából, mivel nekünk olyan van, hogy attól lesz "mélykocsi", hogy a bébihordozóját (ami egyben az autósülés is) bele kell pattintani egy sportkocsiba. És hát ugye a bébihordozókban 3pontos biztonsági öv van, amit én elejétől fogva bekapcsoltam, ha benne ült a gyerek. Meg aztán elég költségtakarékos megoldás volt Kép

Na, megyek hátha még pihenhetek egy órácskát: heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Heppi:nem izzad bele a baba? Mi csak a kocsiban használunk hordozót, de ott igy nyáron szinte mindig beleizzad a lelkem. Igy aztán máshol elég ritkán van benne. Meg ő is hason alvó, de olyannyira, hogy a bébihordozóban nem is tud aludni, kocsiban el-el szundit max 20 percre, de ha pl. vásárlásnál elalszik a vállunkon és beletennénk (merthogy ilyenkor az ülésben nem tud elaludni) arra is mindig felébred. Babakocsiban is mindig hason alszik, nagyon ritka, hogy elszundit háton. Ancsi amúgy is egy hason baba,a babakocsiban alszik nappal is, és mikor ébred, akkor kukucsol belőle kifelé, eszi a kocsi oldalát, és ugyanezt csinálja séta közben is, ha unja hanyatt, hasra kell tegyem és akkor kinézeget oldalt, vagy felhajtom az elején a ....(napvédő-szélvédő tudomisén mi neve)-t, és akkor előre is kilát.

Övhöz szoktatás jó ötletnek tűnik, nekem egyik gyerek se maradt meg 1 éves kora után a kocsiban, ki akartak mászni (mármint babakocsiban). Sose kötöttem őket, ami van a babakocsiban öv, az csak "2 pontos" a régi noname kinaimban a gyerek bekötött övvel felállt és hüzta magával a kocsi alját (farostlemez van e célra behúzva)...

Ma megkaptuk pampersék és liberoék termékmintáját. Egy hete meg a milupa mega kecskeméti kecskés reklámanyagok árasztottak el. Melyik topikban is szoktunk ezekről kiakadni??? Valahogy a mit mikor javasolnak listájuk, meg a termékeikre irt korhatárok nagyon nemegyeznek az Iboly féle javaslatokkal. Itt van pl a banános tejpép termékmintájuk, azt ugye Iboly alapján 1 éves korig nem adom oda neki, addigra amúgy megromlik. Ők meg persze sokkal hamarabb javasolják. De a mézeset is, meg mindenféle gabonásat is. Na, ez itt elég off. Ja, a peluscégek meg küldték a midi termékmintájukat. Épp most gondolkodtam el rajta, hogy vegyek-e még midit, már ha akciósat előre veszek, akkor maxit veszek, lévén kb. 7,5 kg a kiscsaj, vastag combikkal, kezdi vágni lassan a midi... Jókor jön a termékminta....
Pampersék nekem semmi infót nem küldtek eddig, hogy lenne vonalkód stb gyűjtő akciójuk. Nővérem meg mondta, ő állandóan kapott, most hogy a lánya elhagyta a pelust (2,5 év), rámsózott egy adag megmaradt vonalkódot is. De ezek nekem semmi ilyenről nem irtak most se (liberóék igen).

NÉztem a nagyok naplóját, 4 hónaposan -mint most Ancsi- már kapták az első almaleveket. Ja, Ancsit meg még lazán odateszem az asztalhoz és nem nézi ki a szánkból a kaját. De félek,már nem sokáig, midnenesetre szigorúan megtiltottam a családnak mindennemű kóstoltatást, a többiekkel anno mindig úgy kezdődött, hagytuk nyalakodni őket saját almánkból, aztán nem akarták abbahagyni...


Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


OFF

Heppi,

nem tudom, mi a rendszer a profilban "mentés-ügyileg", a képet úgy 4 hete tettem fel, sőt továbbmegyek, az első képet azt hiszem, hogy idén áprilisban tettem fel, úgyhogy nem értem ezt a mentés dolgot. Regisztrálni meg 2001 nyarán regisztráltam.

ON

Szia, Erika
kerika
 


Aha,rájöttem, hogy miért csinálja ezt velem Kép Én vagyok béna, viszont a rendszer is cseles Kép

Erika
kerika
 
 


Sziasztok,

Pildi,
De sajnos beleizzad egy kicsit a tarkója, de azt figyeltem meg, hogy a mélykocsinak az oldala magasabb, mint a bébihordozóé. Szóval szerintem még így is jobban éri a levegő, mint a mélykocsiban. Régebben elég sokat kínlódtunk a séták során, mert ő sem tudott benne igazán pihenni, és csak sírt. De az jobban bosszantott, hogy minden szembejövő egy másodperc alatt megállapította, hogy éppen hol fáj a gyerekemnek, és mit kellene csináljak. Kép
Pedig szegénykém csak fáradt volt, és nem hason feküdt az ágyikójában. Ilyenkor 1 perc kocsi, fél óra ölben - és ez felváltva. Kép
Aztán rájöttem, hogy imádja nézni a játszótéren a gyerkőcöket, szóval csak addig kellett kibírni, ott aztán az ölembe ült, és nyugisan nézegette a piciket - még a nyála is alig csorgott. Aztán meg amikor először mentünk le anyukámékhoz (több, mint 3 órás autóút), nem volt más választása, ott kellett "ülnie", és végül is a fáradság és a meleg együtt megtette a hatását. Egyébként az autóban nagyon nem jár a levegő, olyankor mindig sokkal-sokkal jobban szenved a melegtől, ilyenkor el szokott fogyni kb 20-30 ml tea is az úton. Meg most már ki tudom cselezni a kisasszonyt. Van egy olyan gumis játéka, amit a bébihordozóra lehet tenni (ilyeneket lehet kapni kiságyra valót is - de majd készítek fotót és idelinkelem), amiken mindenféle rágóka, meg figurák vannak. No, ezt csak és kizárólag a hordozóban kapja meg, és csak akkor, ha már nagyon nem bír magával. Szóval ez a mentőőv, ha vmit el kell intéznem, vagy be kell vásárolnom. Szóval amikor már nagyon nyűglődik, akkor felteszem neki, és mivel már nagyon ügyesen fognak a babák 3 hónapos koruk után, elég jól le is köti. És ebben Orsi úgy el tud fáradni, hogy minden nyikkanás nélkül (és cumi nélkül!!!-ami nálunk nagy szó) el is alszik. De ha a hordozó a babakocsira van téve, akkor nem alszik többet 40 percnél, és ha megáll a kocsi, egyből felpattan a szeme. Viszont nem ordítja végig az utat, és a karom sem szakad le.

Erika,

Azóta én is cseréltem képet a profilomban, és tényleg nem lehet követni, hogy mikor mit ír ki utolsó mentés dátumaként. De legalább ezt is tudjuk Kép

Kérdés: Az én lányom tisztán tápis. Eddig szigorúan 4 óránként volt evés, és kb 6 hete minden evésre ugyanannyi az adagja (kb 160-170g). Viszont mostanában az öt evés közül reggel hatkor, délután kettőkor és este 10-kor tuti, hogy ébreszteni kell, vagy pont evés előtt bealszik. Szerintetek, ha akkor eszik amikor neki jól esik, de mondjuk csak 4x enne, az gond? Vagy lehet, hogy nem fogja végigaludni az éjszakát, és akkor bepótolná az 5. evést? Vagy ébresszem, mint eddig??? Látjátok, azért a tápizás sem olyan egyszerű..... HELP for heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Szerintem a táppal táplált baba is képes jelezni az igényeit. itt az utcánkban az egyik lány vitte magával a tápot, és sokszor négy óra alatt fogyott el az előírt mennyiség. Máskor meg kicumizta a lányka egyből az adagját. Ő azt az elvet vallotta, hogy az előírt napi mennyiséget nem szabad túllépni.
sofka

(: Jó lehetett a csokigyár!!!
sofka
 
 


Napocska!
Jön a leveled, azt írja, hogy küldjem vissza és akkor jön egy másik, hogy engedélyezésre várok.
Kell még valami más is???

Magdi
gallainémagdi
 
 


Katicabogar!
En is moshato pelenkat hajtok, de eddig nem sikerult szerezni, sot mindenhol hulyenek neznek, hogy mit akarok en. Ha Te talaltal valami elerhetoseget, vagy barkinek van infoja, legyenszives irja meg a pandika28@mailbox.hu-ra. Sajnos nem nagyon tudok internetezni, de a leveleimet igyekszem olvasni. Lassan feladom a remenyt, hogy en ilyen pelust fogok hasznalni.
A megadott Leslie oldal nekem sajnos nem jott be, lehet, hogy szar a netem.

Elore is nagyon szepen koszonom az infot es a segitseget!

Andi (33. het)
andi28
 
 


Andi

Mintabaoltok

Mini Manó Bababolt
Budapest, XIV.kerület, Nagy Lajos kir. u. 112
Telefon: 06-1/251-31-26



valamint:
Sling Time Bt.,
Budapest, IV. kerület, Árpád út 115.IV.em.14

Telefon: 06-1/360-00-38 (Telefonos időpontegyeztetéssel)

Áraink
<pre>
Termék Méret Ár
Monapel Mosható Nadrágpelenka kb. 3.5 kg-16 kg 1390 Ft
Monapel betét - 450 Ft
Monapel Külso Nedvességzáró S 3.5 kg - 6 kg 1600 Ft
Légátetereszto M 5 kg - 10 kg
L 9 kg - 16 kg
Monapel Külso Nedvességzáró S 3.5 kg - 6 kg 800 Ft
Nem légátetereszto M 5 kg - 10 kg
L 9 kg - 16 kg
Monapel Törlokendo - - 110 Ft
</pre>

TELEFONOS MEGRENDELÉS:
06-30-203-7903
8 darabtól, nincs postaköltség !
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: