Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, nagyon sokat segitett!Kép
Reggel óta kammillával mosom a popsit és nem raktam rá a Boraxos kenõcsbõl. Meg a kamillát nem töröltem le, hanem hagytam a levegõn megszáradni és mostanra mintha jobb lenne. Most kaptam meg a gyógyszertári kevert popsikrémet bekentem vele, de remélem most már jobb lesz neki. Ó ha hallanátok azt a panaszos sirást, a szivem szakad meg néha. Biztos nagyon fáj neki.

Cicitéma. Hála a Szopis topik szakembereinek és annak hogy olvasgatom már régóta kicsit jobb lett az erõsebb cici. Zuhanyzásnál reggel feltünt, hogy a nagyon-nagyon forró viz iszonyuan jót tett neki. Amig folyt rá a meleg viz addig nem fájtKép Meg szopiztatni is úgy szopiztatok belõle hogy az állacska úgy álljon.Kép Remélem rendbejön. Bár éjjel azt sem tudtam mi van, mert hol fáztam, hol meg levert a viz, az is lehet lázam volt de én meg nem mértemKép

Köszönöm mégeccer lányok!Kép
sasha

Kép
sasha
 
 


lanyok, bejelentkeztem vegre rendesen es toltottem fel kepet eletem szerelmerol Kép

eszter
adamama
 
 


Sziasztok!

Sasha,
idemásolok neked a mellgyulladásról egy kis szöveget. Ezt nem én írtam, csak elmentettem magamnak.

Mellgyulladás:

Pl. ilyenkor jó az a pozíció, amikor hanyatt fekteted a babádat az ágyra, és te fölé állsz négykézláb. A cicidet fölé lógatod, és így föntrõl szoptatod. Vicces pozíciónak tûnik, de hatékonyan kiüríti a tejcsatornákat. Szoptatások között hideggel borogasd, szoptatás elõtt pedig meleggel, hogy fellazuljanak a tejcsatornák. Kicsit masszírozva indítsd meg a tejet (meleg zuhannyal körkörösen masszírozva is megindul), hogy ne a baba szívja erõsen az elején, amíg beindul a tejleadási reflex, mert az ilyenkor nagyon tud fájni!!! MINÉL GYAKRABBAN szoptass ebbõl a melledbõl!!! A fejéssel vigyázz, a fejõgépek rendesen meg tudják kínozni a mellet. Én nem ajánlanám túlzottan, ha nem muszáj. Ami még nagyon jó, és mindenképpen próbáld ki: Normál fejeskáposzta levelét terítsd ki az asztalra, vagy gyúródeszkára. Sodrófával csinálj úgy, mintha nyújtanád, ettõl összetörik, levet ereszt. Ezt tedd fel a melledre, fóliát rá, és egy sztreccs póló odafogja. Cserélgesd kb. 45 percenként. Ez elég hatásos szokott lenni.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy szoptass belõle, az téves elképzelés, hogy ilyenkor pihenni kell hagyni. A fejõgép jóval kíméletlenebb mint a babád, ahogy szopizik. És minél többször ürül ki melled, annál jobb.

Ha hõemelkedésed van, Panadolt vagy Algopyrint vehetsz be, ez csillapítja a lázat és a fájdalmat. Fontos, hogy sokat pihenj!!! A mellgyulladás egyik oka a kimerültség is lehet. Ha nem üríti ki a tejcit a pici, érdemes fejni szoptatás után. Ha beáll a kereslet kínálat, akkor már nem kell.

Ha Mentának írsz van vmi tuti popsikenõcse, mondta, hogy felírja, aki kér.

Kataa,
az én kismanómat most szoktattam arra rá, hogy reggel, ebéd után, meg este van szopi, esetleg mégegy délután az alvás közben, ha nagyon gyorsan felriad, de eddig kb. 2,5-3 óránként evett. Ma már nincsenek ilyen szigorú szabályok, hogy 3 óra, 4 óra, ami szerintem jó, hisz mi is van amikor elõbb, van amikor késõbb éhezünk meg. Vmi rendszerességet úgyis fel fogsz fedezni elõbb vagy utóbb, de türelem. Még nagyon pici a babád, mindennek eljön az ideje.Kép

Eszter,
nagyon aranyos a kisfiad!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 

 
 

Kataa!
Nekem elõször 6, másodszor 5 hétig tartott a gyermekágyi folyás. Neked miért volt tervezett császárod?

Eszter,
amiket írtál, abból úgy tûnik, nincs komoly baj. Fõleg, hogy a családodban többször is elõfordultak lusta babák. Lehet, hogy genetikailag lusta. Azért írnék még pár dolgot, amit érdemes megfigyelni. Nyúl tárgyak után? Fog, átvesz dolgokat egyik kezébõl a másikba? Mindkét oldalát egyformán használja? Gagyog rendesen? Ha felállítod, terheli a lábait?
Azt nem írtad, hogy ül-e. Ezeket már mind kellene csinálnia (elvileg már forognia mindenképpen kéne, és ilyenkor általában már másznak is, bár sok gyerek ezt njóval késõbb kezdi, valaki pedig egyáltatán nem mászik). Bár a baba nagysága nem áll egyenes arányosságban a lustasággalKépKép

Sasha!
Én se kenem Ádám fenekét, csak este. Most Noéminek lett valamitõl irtó ronda a feneke. Hogy mitõl, fogalmam sincs, mert már csak éjszaka pelenkás, tehát kakival sosem érintkezik a popsija. Védõnõnek mutattam, nincs szájpenésze, lehet, hogy vmi mosószerre allergiás. Mindenesetre én Sudocremmel kentem be, másnapra szinte alig látszott valami. Még néhányszor bekentem, és el is múlt. Pedig annyira piros volt, hogy alig látszott valami a bõrébõlKép Ez a krém tényleg nagyon jó.Kép

A történeteiteket olvasom, de még nem sikerült elolvasni mindet. Én sem írtam a "Friss"-be, de ha vkit érdekel, a "Császárral szeretnék szülni"-ben nagy vonalakban leírtam. Megnézem, hogy pontosan mikor.

Panda

panda
Halásztelek
 
 



Sziasztok!

Nátán végre megkapta a 3 hónapos oltásátKép (nagyon sirt), mert Benin már csak néhány bárányhimlös pötty van, azok is beszáradtak (már biztosan nem fertöz), Nátánon meg tényleg nem jött ki semmi (igaz, csak a héten fog lejárni a 2 hetes lappangási idö (legalábbis Beni pöttyeihez képest, mert a szomszédban 4 hete jelent meg az elsö pötty a kisfiún, és hát nem zártuk el egymástól öket), de most már remélem semmi nem lesz), ezek szerint rajtam keresztül védett volt. Borogattam rögtön, meg kapott kúpot is, nem lett se láza, se fájdalmas a lába, igaz jókat alszikKép.

Sasha!

Tuti lázad volt, és nem is alacsony (nekem 39,5 fölött szokott volt ilyen tüneteket produkálni, és hozzá kell tegyem, nem vagyok "lázas tipus", nagyon ritkán megy 38 fölé, és csak most a mellgyulladások során ment 39 fölé, igaz, ekkor jóval (volt 40 fölötti is)). Azért mérd meg máskor, mert ilyen lázat már mindenképpen csillapitani kell (persze nem feltétlenül gyógyszerrel, hanem pl. ülöfürdövel is lehet).

Kataa!

Nem néz ki furán a fütyije igy?
Az a helyzet, hogy Beninek nagyon erös a fitymaszükülete, ugyhogy lehet, hogy nála is meg kell csináltatni, de én egy kicsit aggódok, hogy milyen is lesz utána...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Lányok!Kép

Áfonya tanácsára új képeket tettem fel a profilomba...

Sasha!Kép
Csatlakozom az elõttem szólókhoz! Én is a vizes vattára+gyógyszertári popsikrémre szavazok! Persze a kórházban erre nem volt lehetõség, így ott én is az ajándékcsomagokban kapott popsitörlõkendõket használtam, mire hazajöttünk, Alma popója is piros volt, de egyszeri Sudocrem-es bekenésre elmúlt.

Kataa!Kép
Nekem nem egész két hétig tartott, de nagyon gyengécske volt már a második héten...
Minket is negyedik napon hazaengedtek, mondjuk a MÁV-ban teljesen általános, hogy a császárosokat is hazazavarják, amint lehet. De én is már alig vártam, hogy mehessünk.

iancsa

Kép
Kép
iancsa
 
 


panda, maniakusan olvasom a babaszoba oldalakon, hogy melyik honapban mit tud a baba es adam a forgast kiveve mindennel OK: nagyobb targyakat 2 kezzel fog, atveszi egyikbol a masikba, ugy tunik, mindket oldalat hasznalja es istenien 'beszelget': a kedvenc a babababa es a nyamnyamnyam Kép

kiprobaltam, hogy felallitottam a jarokaban, fogta az oldalat es maga allt kb. 10mp-ig, utana osszerogyott Kép
ulni mar eleg regen szepen tud, egyenes hattal, szerencsere az nem gond.

mellgyulladashoz: nekem is volt egy enyhe, nekem a doki azt javasolta, hogy hasznaljak mellszivot szoptatas utan, hogy tuti ures legyen. mondott meg egyet, az viszont eleg faramuci: apucival kell kiurittetni, mert egy felnott szivoereje sokkal erosebb a picinel. nem probaltuk ki Kép
nekem az avent kezi tejszivo nagyon bejott. a motorosak nem annyira.
adamama
 
 


Kataa
nekem 6hétig tartot de már nagyon vártuk a végét Kép .
a fejét 2honaposan kell stabilan tartania ugy hogy nem imbolyog de böveb infot a WWW.BABASZOBA.HU
találsz .sajna az én petikém még nem tartja a fejét stabilan még anak elenére sem hogy járunk a Dévényhez bár már némi javulás mutatkozik Kép csak az idö mulik és csak nagyon lassan haladunk Kép

na abahagyom a nyafizást Kép
Puszancs Csics és Petike
csics
 
 


Kata, Beszti: fel lehet iratni a betétet azzal a csavarral, hogy ideggyógyász ill. nögyógyász irhatja fel. A hálós nadrágot meg csak nögyógyász, de az kb. 130 Ft a 2 db-os kiszerelés. Nekem a háziorvosom ideggyogyi is, úgyhogy ö irta a betétet. Bocs, hogy az elöbb ezt elfelejtettem irni Kép (kicsit álmos vagyok, mert 5 óta fenn vagyok)

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Eszter,
bocsi, nem akartalak megijeszteniKép En epp azert nem is foglaltam allast, mert azokon az oldalakon volt pozitiv es negativ pelda is. Csak telleg nem jatek, es egy vizsgalatot meger. Most, hogy irtad, hogy tengerentulrol irsz, mar sejtem, hogy nem olyan egyszeru elvinni egy vizsgalatra csak ugy. Remelem, Adamod egyszeruen csak lustaKép Nomeg tunderi a kepen. Olnya megertoen mosolyog, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam. Olyan szeretettel teli szemekkel nezKép

Napocska,
gyere maskor is, mindig jol jon egy tapasztaltabb Anyuka tanacsaKép

Csics,
eljon az az ido is, ne siettesdKép Szerencsere mar legalabb a kezet kihuzza maga alol, erre rajott tegnap. Gondolhatod, mennyit kellett forognia, hogy volt ideje rajonniKép Egesz nap forog, meg nem all. Csak azt tudnam, minek, ha utal hason lenni?Kép

Agci,
milyen az a tornaztato? Az a "bak"-szeru valami, amirol lognak le mindenfelek? /ezt jol megaszondtamKép/ OFF: A snitthatralekom talan holnapra kesz lesz, a scannerrel voltak zurokKép En meg megvettem a kabatkahoz az anyagotKép

Sasha,
szegeny, mindig van valamiKép Ez a laz azert nem jatek, tessek magaddal is torodni!!Kép

Gyermekagyi: en szules utani heten hasznaltam ilyen oriasbetetet, de en gyogyszertari segedeszkoz-boltban vettem darabra, kb 30-40 Ft-os aron. Ez is ragasztocsikos volt es oriasi. Ekkor ertettem meg, miert fontos az a kontos a korhazbaKép De most szamolom, en 20-at vettem, akkor itthon mar Allways-tol a legnagyobbat hasznaltam. Deutaltam ezt az idoszakotKép De legalabb itthon lehetett barmikor tusolni, nem az az undorito korhazi korulmenyek voltak. Hivatalosan hat hetig tart/hat/. Ez a buvos szam mindenbenKép 3 het utan mondjuk mar csak emlekezteto jele volt csak.

Popsitorlo, popsikrem: en lusta vagyok, bevallom, ezert rogton popsitorlovel "dolgoztam". Pampers van, ebbol 1 eleg egyszerre, nekem a szagaval sincs semmi bajom, vastag is. A vizessel elvileg egyetertek, csak eloszor kikesziteni, aztan elpakolni.. es kozben imadkozni, hogy le ne rugjaKép De lehet, hogy rosszul kepzelem a folyamatot.
Popsikrem: kb. 3 honapig volt piros neha a feneke Rekanak, addig normal esetben a gyogyszertarival kentem, es ha csunyabb lett, akkor a mintakent kapott Sudocremmel, ami szerintem "erosebb" lehet. Uticsomagba is ez van, mert kicsi /ilyenkor jok a reklamcsomagokKép/ A popsitorlot utra en a legkisebb szappantartoban viszem, nem szarad ki.
Aztan valahogy enyhultek ezek a borbajok, most egyaltalan nem kenem /ejszakara sem, amikor nincs csere/, max. ha gyanus. De tan hetente egyszer kell. Biztos fugg a kajalastol, hogy milyet kakal, fugg az erzekenysegetol, minden baba mas, ki kell tapasztalni.

Huhh, ez jo hosszu mar eddig is, elkuldomKép
afonya
 
 


iancsa,
inkabb csak onzo modon kertem, hogy tegyel fel kepet. Csinik vagytok mindharmanKép

Beszti,
koszi, remelem, en is ilyen szerencses leszek majdKép

Zsani,
reszvetemKép Reka a reggeli ebredessel meg nem allt at, azt egy oraval korabban csinalja, igy 1/2 7kor ma keltunk, de most bezzeg meg itt rohog az Apjanak a hatam mogott, esze agaban sincs aludni, pedig ugye regi szerint mar majdnem 10 ora, reg aludnia kene.

Joejszakat:
-Afonya
afonya
 
 


Jaigen, megvalamiKép

Kata, tok jo, hogy sikerult tejet szerezned. S meg az is lehet, hogy Rad is jo hatassal leszKép
Epp ezen filoztam minap, amikor olvastam a Frissben, hogy hasznalt fejogepet nem venne senki. En is igy voltam vele anno. Aztan amikor jo penzert megvettem /kezit/, s lattam, hogy mi van benne, hogy minden reszet amugyis kifozom, akkor mar gyanakodtam.. aztan kb hasznaltam egy hetig, akkor mar sejtettem.. es most, amikor olvasom, hogy hozatod a tejet, amit ugye mas fej, mas geppel, teljesen toled "idegen" dolog, es megis milyen jo, akkor mar tudom, hogy elhibaztam ezt a vasarlastKép Persze utolag konnyu okosnak lenniKép

-Afonya
Névtelen
 


agci, afonya - koszi a dicseretet, mintha hajjal kenegetnenek Kép

afonya, helyes kis hajasbabad van Kép

agci, a tied mar nagyobb lurkonak latszik, aranyos ott a sok labda kozt Kép
adamama
 
 


Kataa,
Örülök, hogy sikeresen túl vagytok a mûtéten, mielõbbi jobbulást a picikének!Kép

Sasha,
Nekünk a Bepanthen vált be a piros popsira, ha jól emlékszem 1 nap alatt helyrehozta.

Kata,
Én is a Tena Lady Supert használtam, és nekem is nagyon jó volt, én 1x sem áztam át vele.

Popsitörléssel kapcs.:
Mi popsitörlõkendõt használunk minden peluscserénél. A típusokat váltogatni szoktam, de eddig a Nivea volt a legjobb. És hát kencét is használunk mindíg, párszor megpróbáltam elhagyni a krémet, de mindíg jól bepirosodott a popsija ilyenkor, így egészen vékonyan mindíg bekenem. Éjszakára egy bálnazsír szerûKép krémet használunk, rózsaszín tubusban van. Ezt is a doki írta fel.

Na megyek mert megint elég fáradt vagyok és még hol van a lefekvés...Kép

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Áfonya,
igen arra.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


csics!

Igaz már kérdezték, de talán átsiklottál felette.
Ha kellemetlen a kérdés, akkor bocsi!!!

Te nem vagy magyar??
Én sem megsérteni akarlak, de már olyan régen kíváncsi lennék, hogy miért írsz annyi mindent egybe, és ennyi hibával.

"T"
Névtelen
 


Kataa!

Felraktam a tündéri kisfiadról Kép a képeket a képtárba!
Bocsi, hogy csak most, de közbejött valami és nem volt idõm a gép elé ülni!

Itt vagytok: [url=http://kep.tar.hu/kismamak" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/kismamak[/url]

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kataa: a folyás nekem kb. 4-5 hétig tartott, igaz a vége felé már csak jelképes volt.
Juli kb. 3 hetes kora óta eszik 5x (az éjszakát szinte kezdettöl átaludta, de elöször felébredt 2-kor is, aztán már nem). Ennek ellenére jól fejlödik és hosszra gyúr most KépKép
zsani
 
 


Sziasztok

Remélem már nem tart sokáig ez az étvágynövekedés, mert kezdek megint úgy kinézni mint amikor hazajöttünk a kórházból. Kép Levi rendületlenül 2-2,5 óránként eszik, még éjjel is, és hát elszoktam már tõle.

Kataa
Ezeken az oldalakon nyomon követheted a baba fejlõdését, hogy mikor mit kell(ene) csinálnia.

[url=http://www.babapont.hu/egesz/eopen.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/eopen.html[/url]
[url=http://www.babaszoba.hu/services/todo?BCID=AF723EEB-7ABDAE9A-FA5BD1AF-5C840E87" TARGET="_top]http://www.babaszoba.hu/services/todo?BCID=AF723EEB-7ABDAE9A-FA5BD1AF-5C840E87[/url]


Forti és Levi

Kép
Kép
forti
 
 


Kataa
nagyon helyes fiu Alexbaba Kép

Lányok
tegnap este nagyon nyügös volt petike csak a kezeben vagy apja kezében nem sirt este miután irtam nektek ugy gondoltam hogy kimegyek inni mert megszomjaztam de ahoz lekelet tenem petikét mert a lábabon aludt de amint letetem és kimentem azonal elkezdet sirni és csak akor nyugodot meg mikor fölvetem de ez ment este hatol fél 10ig szörnyü volt
Kép lehet hogy jön a foga? mert mostanában már folyik a nyálá Kép

Puszancs Csics és Petike Kép
csics
 
 


Csics: lehet, hogy az idöjárástól meg az óraállitástól volt. Juli is igy viselkedik már két napja. És neki is folyik a nyála Kép De még nem fogzik, néztem.

Viszont ma 1/2 7-kor ébredt. Imádom Kép

Kataa: Alex nagyon helyes Kép Olyan aranyosak, mikor a végtagjaikat mindenfelé széthagyják alvás közbenKépKép

zsani
zsani
 
 


Kataa!
Én is örülök, hogy jól viseltétek a mûtétet. Kép

popsi: én is a "lustábbak" közé tartozom, és popsitörlõt használok. Úgy voltam vele, hogy így indítunk, aztán meglátjuk, ha gond lesz. Lilinek csak a kórházban volt piros a feneke. Hazajöttünk, két nap Bepanthen krém és elmult. Azóta csak éjszakára használok nagyon kevés gyógyszertári krémet és nincs semmi gond. (pedig mostanában visszatért a napi 2x kaki)

Sasha!
Javulást neked! Kép Kép Kép

Eszter!
Ahogy leírtad, nekem is úgy tûnik, hogy nincs semmi gond Ádámmal, ha egyébként ilyen sok mindent tud már. Lehet, hogy kevesebb a mozgásigénye, esetleg a súlya miatt is.
Ja! És nagyon helyes ! Kép

Nálunk itt voltak anyósomék hétvégén, látták a církuszt Lilivel (a hasrafordulok és bõgök címût), erre nagy csodálkozva kérdezi a nagyapja: de akkor miért fordul állandóan hasra, ha utána meg sír? Kép nos erre én is csak azt a magyarázatot tudom, hogy egyszerûen élvezi a mozgást.
Engem meg az aggaszt egy kicsit, hogy mindig csak a bal oldalra fordul Kép, pedig egyébként nem látok a két oldal között különbséget.
Áfonya! nálatok hogy van ez? Megy mindkét oldalra?

Beszti!
örülök, hogy megúsztátok a bárányhimlõt!

Már megint olyan álmosító idõ van, és nem bírom ezt a korán kelést.(persze Õ már durmol megint) Hogy kell a gyereket átállítani? Kép Kép Kép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

bera, Afonya!

Nálunk is detto ez a helyzet. Hasrafordulok és bõgök. Bár ma már kétszer is kihúzta a kezét, és elég sokáig elvolt. Rájöttem, hogy a TV távirányítójáért bármire képes. Szóval ezt teszem a fejéhez, úgyhogy ha megfordul, a jobb kezéhez legyen közelebb. Ma már kétszer bejött és kihúzta. Kép
Dóri szinte állandóan a jobb oldalára fordul. Elõfordult már a bal is, de nagyon ritkán.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!

Ez a távirányító ez jópofa. Én is ilyesmikkel próbálkozom (bár a távirányítót még nem ismeri Kép ). Lili mindig kihúzza elõbb-utóbb a kezét, aztán kiemeli magát és ordít.Kép De ha valami kedvenc játékát gyorsan elérakok, akkor 2-3 percig (hatalmas idõ) is képes eljátszani hason.
Na majdcsak alakul...Kép Kép Kép

bera
berka
 
 


Sziasztok!

Ma ejjel ketszer is keltunk /bar az egyikben nem vagyok biztos, lehet, hogy csak almodtamKép/, es reggel 1/2 7 ota ebren vagyunk. Csics, lehet, hogy tenyleg valami front lehet, mert baratnom is epp az elobb dunnyogott a telefonba, hogy ejjel O sem aludt sokat.

AgciKép Lehet, ohgy veszek akkor megis. Egy ideig szemezgettem vele, de ujonnan sokalltam, hasznaltan nem lattam, aztan meg ugy gondoltam, kinotte. Szerinted meg most se keso? Nem unna?

bera,
en allitom, hogy balkezes lesz a lanyomKép En is az vagyok, s ugy lato, hogy az a "dominans" keze, de a vedono szerint ez meg nem alakul ki /ezt mondjuk furcsallom, mert amit en tudok errol az agyfelteke-dologrol, aszerint azert az mar eldolt, nem? De nem vagyok szakerto, szoval minden lehetKép/ Szerencsere a kezet mar kihuzza maga alol, igy legalab egy gonddal kevesebb. Szerintem mindket iranyba forog, attol fugg, melyik oldalan talalt valami erdekeset, amiert elindul. De meg akartam ma figyelni, hat ma meg egyszersem fodult hasra a kis budosKép /viszont mar haromszor bekakalt, jut eszembe a budosrolKép/ De ha hason van, egyaltalan nem jatszik, kinyomja max magat, meg pupositja a feneket, de nem igazan nyul targyakert. Valahogy mindket tamaszra szuksege van megKép
Taviranyito: amikor kezdett nyulkalni targyakert, en is beszereztem egy rosszat, csillog, konnyu es nem art neki a nyalKép
Ez az oraatallitas remesKép Eddig se volt egy kimondott napirendunk, de most az a pici is borul.. nameg ez a hajnali keles, hat..Kép

Eszter,
kosziKép

Kata007,
olvastam lanykad kiuteseitKép Noes a vasalnivalok, nalam enelkul is hegyekben... Minden reszvetem TiedKép

na megyek, mert gyanus panasz jon a masik szobabolKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Emlékeim szerint nem baj, ha csak az egyik irányba fordul (az a lényeg, hogy tegye), majd fog a másikba is.
Nálunk még ilyesmi nincs, de hamarosan biztos lesz. Nyulkál oldalra, meg nagyon szépen magasra emeli a fjét, söt ki is támaszt a kezével. A babaszoba.hu azt irja, hogy mutassam meg gyerekorvosnak, ha még nem fordul oldalra... Tényleg? Mi van, ha nem szeret oldalt lenni? Nátán ált. fekve szopizik, az oldalán, de onnan is mindig inkább hanyattfordul ha nem éhes már. Tegnap megijesztette a rendelöben az egyik kishölgyet (nem tudom, hogy már védönö volt-e, inkább olyan tanulófélének nézett ki), mert amikor hanyatt letettem, már rögtön feszitette is magát hátra, hogy a feje fölé hátranézzen. Erre a kishölgy: "Jaj, hogy teszi le?" Mondtam, hogy én ugyan sehogy (hisz még csak a 2. gyerekKép), ö akarja úgy...

Csics!

Elvileg nem lehetetlen, hogy a foga. Nálunk is minden mindig csupa nyál... De meg is van az "eredménye": két kicsi kavicsocska alulKép.
De nálunk nem fájt neki, csak a kezét rágja (a rágókákkal még nem boldogulKép).
Hál Istennek a cicizésnél esze ágában sincs harapni!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti,
emlekeim szerint Reka is nagyjabol egy honapja kezdett oldalra forogni, aztan most meg mar mint motollaKép Natan meg egy honappal szuletett kesobb, ugyhogy szerintem semmi aggodasra nincs okod. /ez a szopibol hanyattfekves ismeros, nalunk is igy van. Sot, nem csak akkor, ha mar vegzett, de rendzserint kozben is hanyattfordul es ugy eszik, pedig nagykonyvek szerint ugy kenyelmetlen neki. Biztos az lehet a baj, hogy meg nem tud olvasniKép/
Lehet, hogy O inkabb a fogakra gyurt eddig, nem?Kép
A babaszoba oldalakon amugy en eleg sok ellentmondast, kovetkezetlenseget talaltam, szerintem iranyadonak jo, kello fenntartassalKép

-Afonya
afonya
 
 


Oraatallitas: delre hivtam Apumat, hogy jojjon egyet setalni Rekaval, mert olyankor szokott elaludni 2-3 oranyira is akar. PErsze, kihagytam a szamitasbol, hogy most az mar 11kor bkovetkezik, Reka meg jokislanyhoz illoen javaban alszikKép Remek, ennyit a terveimrolKép

-Afonya
Névtelen
 


Afonya!
Köszi, hát sajnos van mit! A párom szerint ez a büntetésünk amiért Dóri ilyen álldott jó baba. Kép Tegnap volt 5 hónapos, de ezidõ alatt kétszer keltünk fel vele éjszaka, akkor is szopi és aludtunk tovább. Ebbõl is az egyik isteni szerencse volt, mert akkor égett le a gépünk az áramszünet miatt. Ki tudja mi történt volna, ha alszunk, mikorra ébredtünk volna fel? Lehet, hogy sose... KépKépKépKép
Tegnap megkaptuk az 5 hónapos oltást, kutya baja. Nem volt lázas, nem fáj a lába. Peluscserekor kicsit elsírja magát, de éppen csak egy nyekergésnyire. Amikor hazajöttünk adtam neki kúpot és borogatom neki.

Drága Beszti!
Dóri is nem régen fordul hasra. Kb. 3 hete. A te kisfiad fiatalabb is, tehát még van idõtök. Dórinál egyszer-kétszer elõfordult elõtte, hogy átfordult, de többször nem. Látod ma már ahányszor átfordult, a kezét is kihúzta mindig. Tegnap még bömbölt miatta. Napok alatt rengeteget változnak. Szerintem ne izgasd magad. Nem vagy már kezdõ! Kép
Na meg igaza van Afonyank: hiába van leírva a nagykönyben, ha Nátán még nem tud olvasni! Kép

Kata és Dóribaba (tegnap volt 5 hónapos)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya és Kata007!

Köszi a gyors megnyugtatást, nem aggódom ám komolyan!Kép Csak nem szeretem, ha ilyeneket olvasok, mert még engem is el tud egy kicsit bizonytalanitani, mi lehet akkor az elsögyerekes mamákkal (miért kell igy leirni, nagyon sok helyen csak azt olvastam, hogy a többség ezt vagy azt csinálja, vagy már csinálhatja, de itt nem igy irták).
Van egy kicsi összehasonlitási alapom, mert ugyan nem vezettem naplót Beninél, de egyéb problémák miatt (agykamratágulat, vizfejüséggyanú) Benit kellett vinni rendszeresen neurológushoz (utóbb kiderült, hogy csak egy kicsit nagyobb ütemben nött a feje, mint másoknak), és ö mindig leirta, hogy hol tart éppen (még olyan szakszavakat is használt, amit nem értek). Pont ennyi idös volt Beni is, amikor elöször vittük, és ott sincs szó még semmiféle forgásról sem, mégis teljesen egészségesnek minösitették. Aztán 7,5 hónaposan felállt (ült is), 10 hónaposan meg már kapaszkodás nélkül is járt. Ugyhogy nem késtünk még le semmit. Meg azt is tartom, hogy az anyák valahogy ugyis elöbb megérzik, ha baj van ilyen téren, én meg csak azt érzem, hogy Nátán egy gyönyörü, tökéletes kisbabaKépKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


I_Ancsa!
Most jutottam el odáig, hogy kicsit átnézzem a történéseket, szeretnék (nagy késedelemmel ugyan) gratulálni a kislányotokhoz! Ha minden jól megy, nemsokára én is bejelentkezhetek ide hozzátok, már csak úgy két hét kérdése lehet, ugyanis holnap töltjük a 40. hetet! Ja, én is kipróbálom a DM-es pelust (BabyLove?), már pár hete vettem egy újszülötteknek való csomagot, remélem nálunk is be fog annyira válni, mint nálatok!Kép

Sasha!
Remélem odaért hozzátok a gratuláló mailem! Most már akkor ugye rendes ritmusban zajlik a szopi? (Nem informáltam magam, csak a "friss"-ben ma délelött.)

Ja, majd Zsuzsin kívül Nektek is el szeretnék küldeni egy mailt, ha "történik valami", ne lepödjetek meg, ha nem Csipkebogyóként írom alá, de valószínü a standard szöveg megy majd nagyon röviden, már most vigyorgok, ha arra gondolok, hogy a német barátaim fogják bepötyögniKép...

Minden jót:
Csipkebogyó
csipkebogyó
 
 


Kedves Lányok!

Te ügyben mindenkinek köszönöm az infót.

Üdv Kata
Névtelen
 


Lányok
most már rájötem hogy mia baja petikének fáj a hasa Kép valoszinü hogy a tegnapi csokis müzlitöl de remélem tudom orvosolni baraclé ivásal mert fogat még nem látok a szájában Kép .

Kata007
petikét nem a távirányito hanem a TV pedig senki nem mondta neki hogy néze azt Kép bár a nagyszoba összes tárgya érdekli ugy hogy nagyon érdeklödö szerencsére .

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok Lanyok,

Koszonom mindenkinek a valaszokat.: )
Hat a korhazban en is Tenat hasznaltam es szuper volt,itthon mar csak sima Allwayst,mar alig van de azert meg van es kezdem mar unni.De akkor meg van egy par hetem J))

Agci,
Persze meg pici,es minden evesenek orulok mert tudom hogy csak novekszik tole: )

Panda,
Nekem a csipo problemam miatt volt a csaszar ,de a doki szerint amilyen veznavagyok ugyis az lett volna a vege.
De egyaltalan nem banom es ha a mell szitu nem jott volna kozbe aka holnap ujra szulnek annyira nem fajt.

Beszti,
Stramm kis manod van !
Alex kukakca nagyon szep lett.Es nekem egyaltalan nem fura ,mivel a ferjem is ilyen. (Uristen megol ha megtudja hogy ezt leirtam : ))))
Viszont ha tenyleg Beninek is problemaja van,minel elobb csinaljatok meg annal jobb.
Es meg lehet hogy jovendobeli felesege halas is lesz erte. (Tapasztalatbol mondom : ))))

Iancsa,
Nagyon edes a babucid!!!!

Csics,
Fel a fejjel,minden Ok lesz csak ido kerdese.En is jartam anno a Deveny Annahoz meg az oskorban es sokat segitett.

Afonya,
Hat igen en is ilyen okokbol tartoka tejtol,de azert ezt lesterilizaljak mielott kiadjak,csak nem lehet tul nagy gond.
EN aki mindent fertotlenitek,es tisztasag manias vagyok de hat most ez van.
Nekem is van kezi es elektromos fejom is,de azert eyik sem a tuti mert a vegen kezzel kell kipreselni a maradekot.Ahhoz kepest hogy milyen dragak….

Kata007,
Koszi szepen megegyszer.

Forti,koszi a lineket.Ne izgulj szopi utan ugyis lemegy, ha majs Levi utan rohangalsz : )))

Zsani,
En is imadom ahogy igy alszik.

Lanyok,
Ma volt az elso nap hogy delelott alig aludt Alex.nezelodik a kisagyban es ketorankent enni kert.Persze delutan behozta a durmolast; )))

Van meg par okos kerdesem,bocsi,
Szoval Ti telen hogy fogjatok levegoztetni a babat??Mennyi a homersekeleti limit amig ki lehet babakocsiban tenni es mennyi ideig?????
A kovetkezo babam nyari lesz,bar akkor meg a hoseg zavar be,na mindegy ezzel meg raerunk,de nagyon.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Megígértem, hogy írni fogok, ha már egyenesbe jöttünk. Nem akarom elkiabálni, de talán eljött ez az idõ.Kép Nagyon köszönöm a segítségeteket! Sokat jelentett, hogy meghallgattatok és még tanácsokat is kaptam. Tényleg bejött a hordozás, nagyon szereti Gréta. A hasa már másképp fáj, nem a kólika miatt, hanem inkább ha rosszat eszem és felpuffasztja. Már mosolyog ránk és újabban a hangom is megnyugtatja.Kép
Most inkább nekünk is az elalvás a gond. Nagyon keveset alszik napközben, éjjel kicsit többet, de akkor is rendesen 3 óránként enni kér. Elaludni csak karban vagy szopi közben hajlandó. Ha letesszük rögtön felébred. Szerencsére éjjel nem. Úgyhogy nappal tréning van. Kicsit mindig hagyom sírni az ágyában, de nem hagyom elfajulni. Hátha egyszer elalszikKép

Sasha!
Örülök Nektek!
Mi is ugyanígy kínlódtunk az elején, csak én még szoptatni sem tudtam egyszerûen, de az hosszú. Nekem is már hányingerem volt a fáradságtól.Azt tudom mondani, amit mindenki: helyesen döntöttél és kitartás, minden nappal egyre jobb leszKép A hordozókendõt próbáltad már?

Bocs a regényért!Kép

Pemeske és a 6 hetes Gréta baba
pemeske
 
 


Sziasztok, kis aggódó AnyukákKép

Eszter,
szerintem semmi gond nincs a kisfiaddal, reménjük, igazam vanKép

Áfonya,
a kezesség kb. 18 hónapos korra alakul ki véglegesen. Viszont családi halmozódás fedezhetõ fel ezügyben, úgyhogy ha Te balkezes vagy, könnyen lehet, hogy Réka is az lesz.

Az, hogy csak az egyik oldalra fordulnak a babák, nem gond, majd fognak a másikra is. Ádám például még egyikre sem fordul. Igaz, oldalról hasra és hátra is, és imádja, ha gurigatom az ágyonKép.

Képzeljétek, mostanában van egy új szokása. Szopi közben morog, mint egy kiskutyaKép Nagyon aranyos! És nézegeti a lábát! Ez nekem furcsa, mert Noémi ilyet nem csinált sosem, fõleg nem negyed órán keresztül. Különben õ is mindig ülne, fürdeni is csak így hajlandó, bár akkor is mindig húzza magát a lábához. Nagyon kell tartanom, nehogy orrabukjonKép
Jelenleg az ágyában játszik már vagy 15 perce, de nem tudom, meddig bírja még.
Most megyek, Noéminek vacsit kell adnom. Sajnos a férjem délutános, úgyhogy fárasztóak az estékKép

Panda

panda
Halásztelek
 
 


sziasztok Kép

koszi mindenkinek, aki igyekezett megnyugtatni. kepzeljetek, tegnap jatszott adam az apjaval furdes elott es parszor hasrol hatra fordult! persze, en mindig lemaradok az ilyesmirol Kép forgasugyben azota csend van, akkor volt annyi, nem csinalja ujra.

berka,
koszi Kép

panda, noemi hogyan viselte a kistestver erkezeset?
adam cumizas kozben szereti lehuzkodni a zoknijat es lengeti Kép

eszter
adamama
 
 


Pemeske!

Nagyon örülök, hogy minden rendben van, olvastam a másik topicban, hogy szopiügyben is egyenesbe jöttetek. El tudom képzelni, hogyan érzed most magadat, hogy nem adtad fel, és sikerült, mert magam is 2 hónapig szenvedtem a mellemel (nálnuk nem gomba baj volt, hanem gennyes lett a seb, emiatt nem akart gyógyulni). Igy aztán különösen nagy öröm, amikor Nátán békésen szopizik, mint ahogy gondolom neked is az Gréta ügyessége.Kép

Az alvásról annyit, hogy Nátán sem volt hajlandó a babakocsin kivül elaludni sehol (persze csak nappal, mert éjszaka a szopiba bealszik), most meg már többször elöfordult, hogy magától ágyon egy picit simizve elaludt, söt ma egyszer félig ébren tettem be nappal a kiságyába és ott is elaludt. Ugyhogy ez is alakul majd nálatok is!

Panda!

Nagyon aranyos lehet Ádám, ahogy morog!Kép

Kataa!

Beni már 3,5 éves, ugyhogy ö biztos fog már emlékezni rá, legalábbis egy darabig. 2 évesen a sebész mondta, hogy várjuk ki még a pelenkás kor végét, aztán majd meglátjuk.
Már mondtuk neki, hogy majd lesz valami csinálva vele, kicsit fel is akarom késziteni (a téma egyébként abból ered, hogy a szomszéd kisfiúnak megmutatta az apukája, hogy hogyan is kell pisilés közben "kezelni" a fütyit, és hát Beni rögötn rákérdezett, hogy neki miért nem, mi meg mondtuk, hogy neki nem lehet, és majd meg kell mutatni doktorbácsinak).

Csics!

Kitartás!.) Meglesz az eredménye!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsuzsa!

Én nem tudom mi baj lehetne ezekkel a teli pelusokkal. Szerintem nem kell semmi rosszra gondolni, ha 3 óránként jól tele szopcsizza magát, akkor kiadásnak is kell lennie, függetlenül attól, hogy éjszaka van. Nálunk Lili majdnem 5 hónapos és ma aludta át elõször az éjszakát Kép Képevés nélkül. Csodálkoztam is reggel (éjszaka nem teszem tisztába, ha nincs kaki), hogy nincs csurig a pelus, aztán persze rájöttem, hogy nem volt mitõl. No gyorsan be is pótolta az evést Kép
Megnéztem a profilod, helyesek vagytok.

Köszönöm mindenkinek a forgáshoz való hozzászólásokat, várunk türelemmel....

Eszter! A zoknihúzogatásról jut eszembe...
Nálunk ez a sláger. Zokni addig van a lábán, amíg ráadom. Merthogy az nagyon érdekes. Vagy lehúzza, vagy addig rugkapál, hogy lesúrolja. Itthon még csak-csak oké, de ha elmegyünk valahova...rendszeresen utánunk hozzák a zoknit, vagy próbálkoztunk már puha kis megkötõs cipõvel, de az is erre a sorsra jut. Akár hordozóban visszük, akár babazsákban. Ti hogy csináljátok? Mégiscsak kellene ebben a hidegben valami a lábára. Tegnap is elmentünk babazsákkal vásárolni, de a végén inkább levettem a kiscipõt. igaz lábfejes rugi van rajta ilyenkor, de az szerintem kevés....szerinte nem.

Pemeske!
De jó, hogy már jobban vagytok! Alakul ez majd, nekem pl. nagy álmom volt ez az éjszaka átalvása...persze ne kiabáljam el...

Sasha!
Hogy vagytok?

Kataa!
Szerintem nagyon hidegben is ki lehet vinni a babákat, ha már szedtek magukra egy kis hájat Kép. Inkább az erõs szélre kell vigyázni. Nem biztos, hogy jobb a nyári baba...mi meg a hõségtõl szenvedtünk júliusban, amikor Lili pici volt. Talán mindkettõnek megvan a maga elõnye-hátránya. Nekem inkább az hiányzik, hogy nem tudom akármikor levetkõztetni pucérra...pedig azt annyira szereti, ha úgy mozoghat.

bera
berka
 
 


Kataa
Úgy tudom, -5 fokig lehet kivinni a babát. Gondolom, bundazsákban, meg a babakocsi lábzsákjában, + takaróval, sapi + kapucnival. Nekem is a széllel van bajom, néha majd el fúj Kép

Bera
Húzd a zoknit a rugi belsejébe Kép

Lányok
Kezdem úgy érezni, hogy Hannával sehová sem tudok elmenni. Abszolút nincs rendszer az életünkben, fõként az igény szerinti szopi miatt. Én ezt nem is adnám fel semmiért, nem is nagyon bánom, de az fárasztó, hogy ügyintézés közben ordítani kezd (nem tudom szebben írni, Hanna nagyon hangosan sír, minden átmenet nélkül). Pl. ha éhes (mondjuk két óra telt csak el, de hát az igény szerint kéri Kép ), nem mindig tudom rögtön megszoptatni, s akkor addig sír. Ti hogy oldjátok meg? Nekünk se cumink, se cumisüvegünk. De akkor pl. hosszabb sétára hogyan menjek? Mert a kocsiban is felébred, ha éhes...
köszi a segítséget

bringa és hanna (10 hetes)
bringa
 
 


Bringa
szerintem vegyél neki egy cumisüveget és aba fejél le neki anyatejet és azt vigyétek magatokal igy ha hanna baba éhes lesz azt ad oda neki . és akor nyugodtan elmehetek sétálni mert a kaját sem kell nélkülözni se a sétát Kép.

Kata007
küldök néhány ujabb fotot petikéröl ragd légyszi föl Kép

Puszancs Csics és a ma 12 hetes Petike Kép
csics
 
 


Bera!

MI lenne,ha a zoknit a rugi ala adnad.Ha nem is lehet oda sokat rahuzni,de legalabb egy reteggel több!Kép

Bringa!

Nekem is ilyesfele problemam van.
NAlunk sajnos neha nem marad mas,csak a böges.KépDe akkor is megprobalom simogatni,ha tudom,felvenni,hogy erezze,nem hagyom egyedül.
Es hat persze ahogy lehet,cici.Setalni en nem nagyon jarok,inkabb ablakot nyitok ra es felöltöztetem.
En nem vagyok hajlando fejni es cumisüveget hasznalni,ez szoba sem jöhet.
DE pl. hosszabb setat lehet ugx tervezni,hogy valahova be tudj ülni,talan akad agy felreesö sarok.
Bar en Ausztriaban lakom,de itt biztos nem rugnanak ki.Te meg ihatsz közben egy teat,vagy hasonlot.

Szaisztok,most menni kell vasarolni!
Kryss&Rebecca (3 honapos)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy nem leszek népszerû ezzel a hozzászólásommal, de hát van ilyen:
Bringa,
egy 10 hetes babának nagyjából a 3 órát ki kell bírnia kajcsi nélkül. Még, ha igény szerint van etetve, akkor is. Nem rossz megoldás a cumisüveg és lefejt anyatej, de nem igazán jó sem. Az sem biztos, hogy azért sír, mert éhes. Ha ügyintézuni mentem, babazsákban vittem, vagy hordozókendõben, akkor nem sírt. Érezte, hogy ott vagyok vele. Ilyenkor nyióugodtan a karodba veheted, biztos vmennyire megnyuxik. Illetve még a cumi is szóba jöhet, egy ekkora baba már nem szokik le napi 1-2 órai cumizástól. Persze nem kell mindig beletömni a szájába. Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok ,
Na tegnap volt az elso este hogy a mi bekes kisfiunk ket oran at uvoltott minden ok nelkul.En az elso ora vegen elaludtam,biztos a faradtsagtol ugyhogy a maradekot a ferjem vezenyelte le,nagyon ugyesen.Csak azt kerdezte reggel hogy hogyan tudtam ekkora zajban aludni : )))
Az alvas egenlore nagyon jol megy.Mindig elalszik magatol,sot ejszak amikor felkel enni akkor is felalomban bakapja a magaet es alszik tovabb.
Szerintetek ez megvaltozhat,mert nehany nem tul joindulatu ismerosom mondta hogy csak az elejen ilyen jo alvok utana meg hisztisek lesznek ezerrel.
Szerintetek????

Szemeske,
Orulok hogy jol vagytok : ))

Beszti,
Erdekes hogy meg akarja varni a pelus veget.Nalunk ez ugy van megoldva hogy minden pelenka cserenel vazelines gezlapot kell a kukacara tenni hogy ne szaradjon ki .
A doki mondta hogy sirhat pisilesnel ,de szerencsre jol viseli.Nem faj neki meg a furdetesnel sem.Ja es mar kezdenek kiesni az elso varratok.

Bringa,
Hat sajnallak,viszont irigyellek is a szopi miatt.
Azt nem tudom hogy mi hogy fogunk barhova is menni,mert nem mindenhol tudom megmelegiteni az anyatejet.
Tenyleg ez a cumisuveg tarolo ami tartja a hot,mennyi ideig kepes ???Van valakinek tapasztalata???

Puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Lányok!

Köszi a zoknis ötleteket, bevallom ez nem jutott eszembe mostanában. Talán azért, mert direkt olyan szép kis vastag zoknikat vettem neki, hogy jól is mutasson. De ezek szerint neki is tetszik, így muszály leszek alá húzni a ruginak. Kép

Kataa!

Na ez az, amit én sem tudtam hogyan oldjak meg az anyatejjel kapcsolatban. Ha hosszabb idõre mentünk, akkor inkább tápszert vittem, mert egyszerûen nem tudtam mit kitalálni. Hiszen nekem még az is nehezítette, hogy fagyasztva kaptam, tehát ki kellett olvasztani, melegíteni...és nem mertem még órákig kinnt tartani, majd ujra melegíteni. De lehet, hogy nem kell annyira aggódni miatta. Mondjuk nem sokat mászkáltunk még el akkor hosszú idõre.

bera
berka
 
 


Kataa,
Gratulálok a kicsihez, és ne hallgass a huhogókra!!!!

Sasha,
Nyugodtan passzold le Gabit másnak pár órára. Az én kisfiam is olyan, mint a tiéd: egyszerûen utál egyedül lenni. Ha nem lenne az anyukám, már rég kipurcantam volna. (A párom sajnos most semmit nem tud csinálni a törött kulccsontja miatt.) Se enni, se fürdeni nem lenne idõm. Házimunkáról már jó ideje szó sincs... Most kaptunk egy hordozókendõt: remélem, egy kicsit megkönnyíti az állandó cipelgetést. Talán neked is beválna. Majd megírom a tapasztalatokat.

Megint beugrott egy "jó kis" mellgyulladás, de szerencsére már elmúlófélben van. Folyton fejni kell (éjszaka is, hajnalban is, minden szopi után legalább 1/2-3/4 órát), de legalább már ki tudok kelni az ágyból, és nincs lázam.

Üdv:
Zita
parazita
 


Zsuzsa!

Tényleg annyira tele a pelus, hogy cserélni kell éjszaka? Azért kell fel? Mert nálunk is jóval telibb reggelre, de én nem cserélem ki neki éjszaka, mert örülök neki, hogy hajlandó aludni a szopi után (volt eleinte olyan, hogy nappalt csinált az éjszakából, és játszani akart, meg nevetgélt, ha meg nem tettem, akkor sirt. Azóta szigorúan sötétben van szopi, semmi villany, és én általában már a szopiba bealszokKépKép, és emiatt csak késöbb kerül vissza a kiságyába.Kép)

Bringa!

1. Ha ügyintézés közben kezd el sirni, akkor sajnos várnia kell. Nálunk is elöfordul, hogy pont vásárlás közepén jut eszébe vagy a leglehetetlenebb helyzetben, de ilyenkor csititom, vigasztalom, aztán majd ha tudom, akkor kap enni. A hordozókendö sokat segitett...
2. Sajnos most tél van, mert nyáron azt javasolnám, hogy nyugodtan sétálj, aztán keress valami helyet, ahol megszopiztathatod, ha éhes lesz. Most csak az lenne a javaslatom, hogy ülj be valahová (nálunk ez pl. megoldhatatlan, mert egy nagyközségben élünk, de Budapesten nem).
3. Nálnuk a hosszab utak autóval történnek, ezért ha szopigond van, akkor én végsö megoldásként ott szoktam szopiztatni.
4. Én biztos, hogy nem cumisüvegeznék: A) cumizavar B) örülök, hogy nem kell fejni, meg fertötlenitgetni C) és hogyan tartom melegen a lefejt tejet... De ettöl függetlenül ez is lehet megoldás.

Kataa!

Mennyivel utána lesznek hisztisek?Kép És csak alvásnál?
Nekem az egyik gyerekem sem hisztis alvásnál, söt Nátán inkább az elején volt az, most már megszokta, hogy létezik éjszaka isKép, söt ahogy egyre inkább tud nézelödni, már ha felébred sem sir, hanem egy darabig még elvan. Beni kb. 2 hónapos volt, amikortól átaludta az éjszakát, és azóta is nagyon jó alvóKép, ha ö felébred, akkor az többnyire bajt jelez. Söt az altatásnál sincs baj, könnyen lefekszik és hamar el is alszik.
Beni egyébként idönként tényleg hisztis, de ez a 3 éves dackorszakkal van kapcsolatban, és leszerelhetö.Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!Kép

Csics,
nalunk is megszunt a hattertevezes, miota Reka is nezni akarja. Komolyan mondom, neha ijesztoen mereven bamulta a tevet, ugyhogy mar nem szol napkozben. Kiveve orrporszivozasnal, akkor az a csaliKép

Pemeske,
olvastam a szopi-kalvariatokat, ugyik vagytok. De jo, hogy alakulgattokKép

Panda,
jo lehet ez a morgasKép Reka is morog neha, olyankor csinalja, amikor nem indul be eleg gyorsan a tej.

Zsuzsa,
szerintem se aggodj vizespelusok miatt. Engem jobban idegesitene az ejszakai fejes, hogy birod?! En kiszamoltam az elejen, napi 2-3 oram ment ra a fejesre, ugyhogy en szep lassan elhagytam.

bera,
ez a zokniugy ismerosKép Reka raadasul egy sajtkukac, meg ugye vekonyka is, ugyhogy a labat lazan beemeli a szajabaKép Allandoan zoknit igazgattam, ha lazat vettem, mindig a szajaban maradt, szorosat meg nem akartam. A labfejes rugik se jonnek be emiatt, ugyhogy mi mar nadragot hordunkKép Ezert en vettem neki egy-ket harisnyagatyot, nalunk remekul bevalt.

Kataa,
seta hidegben: ha jo a kocsi, szerintem jo kis meleg kuckot lehet csinalni nekikKép Engem sokkal jobban zavar a szel, mint Rekat. Es 5 perc alatt elalszik, azutan mar az sem zavarja, hogy nem lat ki a "szelvedo" mogulKép
A fraszt hoztad ram ezzel a "kesobb-valik-sirossa" szoveggelKép En nem akarooook ennel rosszabbat, ha mar ideig eljutottunk alvasugyileg!!

bringa,
csavargasnal en is ugy szerveztem altalaban, hogy:
- nalam legyen aznap a kocsiKép Gyorsabb kozlekedes, plusz szopihely /a hideg miatt sajna mar nem mukodik a "kinn a padon majd megszoptatom" modszerKép/
- Agcival ellentetbenKép en 2 oranal huztam meg a hatart, s probaltam ugy idoziteni, hogy egy baratnohoz, exmunkahelyre, stb. essek be addigra, es lehessen szopizni.
Aztan pl Plazaban vannak kulon babahelyisegek, meg PEsten meg tobb ilyen bababarat-hely, szerintem jatszohazak..
az az igazsag, hogy a terhesseg alatti gyakori pisilesekkor mar felderitettem a lehetosegeketKép

Zita,
szegenyKép Akkor most van eleg bajod. Azt irtad, megint? Eszerint volt mar? Nem lehet az elejen elkapni valahogy, hogy ne verjen le ennyire a labadrol?

Bocsi a kisregenyert, de ma nem irtam megKép Elteszem magam holnapra, mert ma hajnali 5kor!!! keltunk, es persze csak a deli seta alatt aludt el Reka, en ugye akkor nem tehettemKép Hulla vagyok.

-Afonya
afonya
 
 


Lányok!
Szorgalmasan olvasom a szüléstörténeteket, és azt veszem észtre, hogy szinte mindenki császárral szült. Mármint, akiét olvastam. Én is... Ti miért? Nekünk az volt a baj, hogy Ádám faros volt, és nagy. Úgy készültünk, hogy ha 3 kg körül lesz, normál úton szülök, de mivel az utolsó UH 3,8-4 kg körüli babát mutatott, a doki nem ment bele. Fõleg, hogy Noémi is vákuummal született, mert egy kis téraránytalanság miatt rosszul fordult, és nem bírtam kinyomni.(Pedig 2 órán keresztül próbáltam, ketten is segítettek -egy nyomta, a másik lent próbálta befordítani-, mégsem mentKép)

Eszter,
Noémi jól fogadta a tesót, nagyon szereti most is. Persze van, hogy kéri, õt is vegyem fel, mert eddig csak õ volt, de ez nem nagy gond. Egyáltalán nem féltékeny, legalábbis látványosan nem.

Kataa,
hát, nem tudom mit mondjak... Ádám egy kis mormota volt, csak meg kell nézni a július végi archívot, ha nem hiszed. Most meg többször kelek fel hozzá, mint 3 másik gyerekhezKép És Noémi pont ugyanilyen volt. De legalább maguktól elalszanakKép Azért ez is valami. De mit nem adnék mondjuk 6-7 óra megszakítás nélküli alvásért.... Viszont azt vettem észre, hogy kezdek hozzászokni. Már nem vagyok fáradt annyira, mint az elsõ 1-2 hétben, pedig Ádám ugyanúgy kb. óránként ébred. Igaz, már nem szopik 20-25 percet, csak 6-8 körül. Aztán nyomás aludni.

Azt hiszem, akaratlanul is találtam valamit, ami jó a hajhullásraKépKép Egy AVON sampon. Még csak 3x mostam vele hajat, de már teljesen normalizálódott a helyzetKép Pedig annyira, de annyira hullott, hogy az nem is igaz. Ha esetleg valakit érdekel: AVON Herbal Care 2 az 1-ben uborkával és aloe verával. Ja, nincs ráírva a flakonra, hogy jó hajhullás ellen. Szerintem õk sem tudjákKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: