Új privát üzeneted érkezett!

Kép
andi68
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki szánkózásra készül. Nálunk apa és nagypapa egyöntetűen lehurrogtak, hogy korai még a azánkózás a gyereknek, mert mi van, ha felborul stb. Szóval ez úgy néz ki elmaradt, bár azért még nem adtam fel teljesen.

Mára úgy néz ki nagyjából túlvagyunk a nyavaján. Láz már nincs egyikünknél sem. Igaz, Nádja szopin kívül nem hajlandó mást elfogadni, és kicsi hasmenése is van. Arról viszont elképzelésem sincs, hogyan adjam be neki a hasmenésre való szert, ugyanis totális a szájzár. Bár, talán annyira nem vészes a dolog.

MókiKép
Hogy tetszett Andrisnak a hóban sétálás?

IniKép
Biztos írtad korábban, de milxóyen autók vannak versenyben? Nálunk is szóbakerült a nagyobb autó. Jelenleg Fiat Puntóm van, de az így már gyerekkel együtt kicsi. Pláne, ha a nagyszülők is jönnek velem. Mert persze anno 3 ajtósat vettemKép Úgyhogy én most egy jó nagy kombira pályázom. Bár már rájöttem, akármekkora autót képesek vagyunk csurig pakolniKép

NoreszKép
És az nem megoldható, hogy 8-kor te is fisszafeküdj aludni? Nádjával is előfordult a múltkorában, hogy 3 napig ilyen korán kelt, és én bizony olefeküdtem vele aludni, amikor 8-9 felé kidőlt.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Kicsit nagyon sötétre sikerült képek a mai "kalandról":
http://babanet.hu/album/main.php?album=3698&page=3

Orsi
Úgy érted a daganatot, hogy ki is duzzad? Mert Máténak is van tűzfoltja a tarkóján, de teljesen lapos, mondhatnám, síkba ágyazott Kép ... doki néni ígérte, hogy elmúlik, de még nem látom, hogy halványodna...

Hajni
Megzabálom a copfokat a tulajjal együtt!! Kép
Mesélj majd a szánkózásról! Mi még csak bent punnyadunk, mert se szánkónk, se üldögélés-tudományunk nincs...

Ini
Myto-ba. A közelben van még Tale és Bystra, mindhárom helyen vannak pályák, na, nem túl nehezek,de visszaszokásra jó lesz Kép
Neked se semmi a fényképezős sztorid Kép

Tünde
A kockás fülű nyulat már én is láttam, sőt mi több, nekem is nagyon tetszett, csak akkor és ott kicsit drágálottam...

Szilvi
Szegény Dorka! Melyik foga jön? Remélem, hamar túl lesz a nehezén!

Kisbuksi
Várom a képeket! Kép

Bogi
Hólapátolás: brrrr.... ez az egyetlen előnye a lakásnak a családi házzal szemben. Remélem, nem nagyon eröltetted meg magad!

Judit
A szép ablaknak örülök, a jeges szeleknek kevésbé....

Móki
És befér Andris a kendőben teljes téli menetfelszereléssel???

Andi
Köszi a dupla hóembert Kép És gyógyuljatok gyorsan!

Mariann
Hmmm, megoldható lenne, csak sajna akkor jövök netezni Kép

Puszi
Noresz
noresz
 
 

 
 

Sziasztok,

a linkkel a bababoltot, és az akciót akartam mutatni, hogy ti tudtok erről a lehetőségről?

Bogi,
anyukám nemsokára jön, majd megkérdezem tőle, hogy van-e valami kiskapu, alkalmazott vagy, vagy válallkozó? Azt ugye tudod, hogy mostmár 2x 4000ft adókedvezményt kapunk a két babóra?
GYEDre nem mehetnél, és akkor a munkádat 30 napos megbízási szerződésekkel látnád el? Valami lehetőség biztosan van.

Ja, és az új sorozat, Buksikám,
a legszomorúbb az volt az egészben, hogy senkenk nem jutott volna a karjaiba venni azt a két csőppséget, meg megszoptatni, amikor annyia cuppogott az egyikKép
A többiről nem is beszélve.
Milyen tanfolyamra jársz?

Noresz,
ez az expedícióKép nem mutatom meg a fiamnak biztonsági okokbólKépKépKép

Most mennem kell, pocaklakó nagyon éhes.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Sajna mi csak Kincsivel kettesben élvezzük a havat szánkó nélkül, apa lelépett az osztrákokhoz mászni. Szombat este jön haza.Kép

Nelli,
nézd meg ezt:
http://www.ingatlanjog.hu/
http://www.ingatlanklub.hu/jogszabaly.htm
Talán van valami használható.

Judit, apósomnak természetes dolog a keresztelő, ő minden vasárnap jár templomba. Apa pedig így látja jónak. engem meg nem érdekel, csináljanak, amit akarnak. Hogy fog-e járni templomba, azt nem tudom, messze van még.

Manóka, a pocaklakó???Kép Jó étvágyat!

Buksi, most egy kicsit irigy vagyok.

Ma este siker, apának sikerült megfürdetnie Kincsőt. VÉGRE! Holnap nekem kell, remélem minden rendben lesz.
Kincsőnek nagyon tetszik a hó, ma sétáltunk az utcán és állandóan a hó felé vette az irányt.

Noresz, én később fektetem, és így 8 körül ébred.

Tünde, mi 9-36ost vettünk. (racing kid)
http://bebibolt.hu/index.php?main_page=index&cPath=69_70&zenid=16f7524f5b86c418c 211b5f5ddb91fa5
Vannak tesztelős oldalak, de ha jól emlékszem, akkor az ott található ülések nagyon drágák voltak.

Bocsi mindenkitől, lelépek, mert leragadnak a szemeim és még van egy kis dolgom.
Jó éjt!
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, annyit írtatok, de sebaj, csak így tovább! Kép
Végre megérkezett az idei tél első igazi hava! Mi is közel 4 órát csavarogtunk kint, de Kincsem nem nagyon izgatta az egész azon túl, hogy lerázta a kezéről azt a vizes, hideg, fehér izét. Kép
(Egész nap azt vártam, hogy szokásukhoz híven bemondják a TV-ben, hogy nem készültek fel a havazásra, de nem mondták. Kép)

Manga, sajna ez a fránya vírus nem a diétától függ, úgy hogy remélem már minden finomsággal traktálod Matyid! Kép Remélem és kívánom is, hogy februárra megerősödjön! Vitaminnal nem tömöd? A Vitakolant nagyon ajánlják, már több anyukától hallottam, hogy jó.
Sógornőm viszonylag simán úszta meg, de ő is elkapta, anyukám is. Ez van, de a fő, hogy már meggyógyultunk mindannyian!

Nelli, reméljük, hogy nem marad kis pogány az a kis kukacos! Kép
Gratula a sétához!!! Szocpolhoz: első gyermek után 800.000 Ft, második és harmadik gyermek után gyermekenként 1.200.000 Ft, negyedik gyermek után 800.000 Ft, minden további gyermek esetében 200.000 Ft. Ez a 2004. áprilisi módosítás. Most februártól lesz újabb változás de úgy tudom, csak a korhatárban ...

Ed, titokban beajánlanál ahhoz a paphoz? Kép Mi tervezzük az egyházi esküvőt, mert a "hivatalos" csak szűk családi körben zajlott, de nem most azonnal. Viszont mi a párommal mindketten katolikusok vagyunk, + a leendő keresztanya is az, a keresztapa meg református és konfirmált. Szóval ... Kép

Ines, kösz a javaslatot templomügyileg. Meglátom, mert azért meg kell vallani, nem vagyok az a nagy estivecsernyérejáró én se. Kép Fogakhoz drukk drukk és hajrá! Kép
Tali: ha most szombaton lesz, az még jó, Kispapim beleegyezett. Kép Van egy remek teázó a belvárosban, a nagyfiam ajánlotta. Megnézhetnénk, vagy valami mást. Kép
Húúúúúúú repjegyet ne is mondd. (de azért köszi, hogy emlékeztetsz rá! Kép) Tényleg intézni kellene, de most épp az út a fontos. Kép Na még ma megbeszélem a zurammal. Kép
(Út: hétfőn indulunk autóval és köv. hét keddjére tervezzük a hazaérést. Kicsit hosszú lesz, de útközben megalszunk valahol. Kép)

Buksi, remélem cicid rendbejött. Mivel pontosan tudtad, hogy mi a megoldás, nem írtam, bár biztos megnyugtatás lehetett volna számodra az is, hogy jót teszel ... Bocsi ...
Zepter érdekel engem is, légyszi számolj majd be róla, ha lesz rá kis időd.
Kérdőivhez csak ennyit: hajrá! S ha Te magad a bonyolítását is magadra vállalod, akkor csak köszönni tudom, mert ugyebár ezt az időt vagy a Vencelínó, vagy a Rogi, vagy az újnapirendesHázitündérBuksi idejéből lopod el ...
További tartós és gyors gyógyulást, erősödést Nektek!

Szilvi,
Te fejlesztő pedag. vagy? Úgy rémlik, mintha anno tornasort írtál volna ide ... vagy nem?
Pohárból iváshoz gratula! Mondd a Dédinek, hogy mi pl. remekül iszunk pohárból 1-2 kortyot, aztán zutty ki a szánkból is, meg a pohárból is! Szóval ügyi a Dorka! Kép na meg a felálláshoz, mászáshoz, tejtermékevéshez is nagy nagy gratula!!! Kép
Mesevilágot köszi, mi is megkísérlünk kijutni valamikor ...
Fogacska, bújj elő! Próbáltad már a Viburcol kúpot? (homeos lázcsillapító-nyugtató-görcsoldó kúp direkt fogzásra!)

Ildi, viszérre még javaslat: valahol olvastam valami injekcióról is ... mégsem műtét. ha meglelem, bővebbet is írok róla.
letámadás Kép ... khm ... szóval izé ... na az a nagy helyzet, hogy Noémi topiktársunk és én együtt pocakoskodtunk stb ... szóval a Liliána meg a Zoltán már a pocakban eljegyezték egymást, vagy mi boronáltuk össze őket ... Kép DE a fiam azt választ magának, akivel a legboldogabb és legteljesebb életet élheti. Szóval, ha ő úgy dönt, még bármi lehet. Kép
De azért nagyon köszi, irul pirul a fiam (meg én is). Kép Hiába, ezek a mai fiatalok, mai nők! Kép

Judit,
barátnőnek gratula, sok boldogságot, örömet kívánok Nekik! Apropó, tesódék hogy s mint vannak? Azzal a fiúval nem tartol semmilyen kapcsolatot?
Jól értem? Kispapi akkor most 2-ből 1 filmet megcsinál azért?
Keresztelő inkább nekem fontos. Én áldoztam/bérmálkoztam, volt olyan "templombajárós korszakom" is. Ezzel együtt, jónak tartanám, hogy ezen a téren is kapjon valamilyen nevelést a fiam. Szóval ami rajtam múlik, azt megtenném, aztán ha felnő, úgyis az ő kezében a döntés. (De mondjuk, ha csak a 10 parancsolatot tartja be, már akkor se lesz belőle elvetemült gazember. Kép)
Jó, jó, Lénának nem adom a fiam. Neki ott van Vencelínó! Kép
"szuszogó 10kg kölüli kis test érintésénél izgalmasabb és olvadozásra késztetőbb dolog" - na ehhez alkalomadtán (mondjuk egy zártkörű ÖTYÉ-n) elmesélek egy történetet. Kép
Hipiszupi ablak be fog válni? Fotó csudijaó! Kincsemről is csinálhatnál 1x párat. Kép
Esti mesét köszönöm, tetszik, egyetértek. Talán gyakrabban kellene ilyeneket olvasni, s megfontolni, átgondolni ..., hogy egyre teljesebbek legyünk.

Bogi, jó, hogy jelentkeztél és minden OK! Szerelős sorozat teccett! Kép
Visszaszoktatásra tipp: én leteszem, felsír, felveszem, majd a vállamra borul és úgy ringatom, csendben suttogok a fülébe ezt azt, míg megnyugszik (érzed a szuszogásán, ha elalszik, a súlyán is, valahogy nehezebb lesz), akkor le lehet tenni. Idő, míg hozzászokik, de nálunk, ha nem a cicin alszik el, akkor ez megy. Kép Mi most a nappali alvással, illetve inkább nemalvással vagy kevés alvással (kb. 30 perc) küzdünk ...
Adó Kép Családi adókedvezményt igénybe veszitek? Én épp most töltöttem ki hozzá a papírt, holnap adom le, s várok ...

Tünde, édi trükkös tükrös Kitti Kép Holnapház egész jó, 1x kimehetnénk oda. Kép Kockásfülün jót nevettem. Kép
Autósülés: utóbbinak ált. leszerelhető a háta, tehát csak ülésmagasítóra. Már írtam valakinek, hogy mi olyant vettünk 5 pontos övvel, ami menetiránnyal szemben rögzítve dönthető fekvő, de inkább "nyújtott ülő" (én hívom így) helyzetbe. Ez nagyon jó szolgálatot tesz, mikor Kincsem elalszik. Bizonyított már az őszi utunknál, 500 km-t végigaludt benne, de a városban ugyanúgy! Kép DE: mielőtt eldöntöd, hogy megveszed az ülést, tedd bele Kittit, s csak akkor adj érte pénzt, ha jól érzi magát benne. Különben nem fogod tudni benne tartani. Ez azért fontos, mert némelyik nagyon kemény, kényelmetlen, rossz a dőlésszöge, vagy akár csak nem érzi jól benne magát a gyerkőc. Szóval: hajrá! Kép

Manóka, gratulálok a 2. fiadhoz!

Andi, erről a kimenetelről csak tervek vannak, vagy van valami konkrétum is? S addig mit csinálsz a két gyerkőccel? Viszitek? Ott ki látja el?
Nálam a PC környéke a legrendetlenebb - nem éri fel a gyerek, s minden oda kerül. Kép
Gyógyulást!

Noresz, lehet, hogy itt az ideje egy újabb lekásfelújításnak Mátépupák szerint? Kép
Bocsi, de hol is van az a Nálunk? Kép Útról mindjárt. Kép
Sétához feltalálták a testvérfelállót. Kép Nekem nagyon tetszik. Na meg akkorra Pöttömjeinknek már 7mérföldes csizmácskájuk lesz. Kép Gondolom én... Gratula a Rangodhoz! Kép

Móki, jó, hogy akkor jössz, amikor tudsz! Kép
Nekem KicsiKincsem fejlődése minden nap misztérium ...

Hicu, legalább várjátok már meg, míg előbújik Csongor! Kép Kép Kép

Ági, jaj, ne! Mielőbbi gyógyulást Nektek! Valami segítséged van legalább?

Mariann és Nádja, gyógyuljatok!

Zitus, hűha! Nagyfiú lett Matyuszod, s kis hős is! Kép Zenészcsalád! Kép

Hajni, édesek a copfok! Ne aggódj, lesznek hosszabbak lófarkincák is még ott idővel! Kép


Lányok, többen írtátok ezt a konnektor dolgot. Nálunk a férjem valami "FI-relét" tetetett be a biztosítékok mellé. Ennek az a szerepe, hogy még azelőtt megszakítja az áramkört, mielőtt az megrázna. Szóval nálunk elvileg szabad a nyúlka, nincsenek vakdugók. Kép Bár igaz, hogy nem is nagyon érdekelődtünk eddig.
Tegnap intéztem el a villanyszámlánk még gyorsan az emelés előtt. Potom 42.000 Ft-ot kell majd befizetnünk. Kép

SzTigrisSzilvi Nikijének Nagyon boldog 1. szülinapot, ha benéz, mert mi akkor már úton leszünk. Kép

Mentem csicsikálni. Jó éjt mindenkinek, Álommanók járjanak ablakaitok alatt! Kép

Boró
femõke
 
 


Sziasztok,

hű de hiányoztatok, apát két napig nem lehetett levakarni a gépről, dolgozik. Még a leveleimet sem tudtam megnézni. Megpróbálok reagálni a dolgokra, de asszem reménytelen, hogy minden és mindenki benne legyen.

Zitus, azt a tesztet én is megkaptam, több példányban, nagyon jó. Szerintem kitehető publikba, nincs benne igazán intim dolog. Lehet, hogy megcsinálom, és kiteszem.

Manóka, gratula a kis pöcsöshöz Kép

Ági, jól megjártad Kép

Buksi, mellgyulladás Kép Már mondtam, de most is, ha ilyenkor tudok segíteni, szóljál nyugodtan. Mettomén, nem tudsz tápért menni, vagy elfogyott a pelus, vagy gyógyszer kell, bármi.
Egyébként annak idején nagyon alaposan felkészültem a szoptatásra, nem is volt semmi gond az elején, semmi sebesedés, semmi gyulladás. Nagyon meglepődtem, amikor kb 4 hónapos volt a Dini és becsomósodott piszkosul a mellem, hát még akkor, amikor úgy két hónapja nagyon fájdalmasra nyammogott. Azt hittem, hogy ezek szoptatós "gyerekbetegségek", ilyen rutinos párosnál már nem lehet gond. Lehet.
Zepter tanfolyam az meg micsoda?

Judit, jó látni Kép a tükrös csemete nagyon édes.
Te is írtad a kiságyat, de ez mindenkinek szól, akit érdekel. Ez nálunk úgy alakult, hogy Dini bölcsős volt kezdetben, és nem tudtuk eldönteni, hogy hol aludjon, ha kinövi. Írtam régen, hogy apának van valami mélylélektani írtózása a rácsos ágytól, ezért ő mindent akart csak azt nem. Én döntöttem úgy, hogy mégiscsak kiságy lesz, és egyedül intéztem az ügyet. A beszerzést is, és a beszoktatást is, ami lássuk be, nem sikerült. Gyenge voltam, na. NEm akarom másra kenni, de azért hozzátartozik, hogy apától nemhogy támogatást nem kaptam, hanem inkább enyhe ellenszenvvel figyelte a dolgot. És amikor közöltem vele néhány hete, hogy kiságyprojekt befejezve, annyit mondott, hogy végre. Ez is, mint egy csomó minden majd ezután, csak akkor sikerültetett volna, ha mi szülők egy emberként mozdulunk. A kérdés már csak az volt, hogy milyen matracon aludjon a gyerek, és ezt megoldotta az öcsém, aki nekünk adta a kb fél éve vett, és két hónapig használt rendes nagy duplaágynyi martacát. Hát most ez van, a kiságy pedig raktár lett.
GOndolkodtam mostanában egy keveset ezen, lehet, hogy később nagyokat fogunk szívni, de alapvetően optimista vagyok. Dini szépen megtanul majd egyedül aludni. egyszer valamikor Kép

Hicu, már mindenki elmondta, de akkor is, nagyon drukkolok, és sokat gondolok én is rátok, Csongorbébire is Kép

Mit akartam még?
Ja ötye: ez a szombat nem jó, jövő hét egyenlőre igyen, akár péntek, akár szombat. De ha most lesz, akkor majd megyek legközelebb.

Meghát a hó Kép én nagyon élveztem, a kutya is. Dini kicsit bizalmatlanul mütyürkézett egy adag havat, amit a kezébe adtam, aztán elaludt. De az ablakon át nagyon lelkesnek tűnt. A szánkózás fontosságáról én nem vagyok meggyőződve. Mert pl oké, hogy biztosan ül, de ha valami eszébejut, simán ledobja magát a szánkóról. Tényleg, van a babahinta mintájáta babaszánkó? És, szerintem neki egyenlőre az, hogy talpon csúszik, vagy keréken gurul még nem nagy különbség, így sem úgy sem rajtam van.
Azért a szánkózóktól kérjük ám a beszámolót és a képeket. Meggyőzhető vagyok Kép

Kipurcantam. Elküldöm, és újra olvasok.

pusz
orsi
orsko
 
 


Elfelejtettem:
Pénteken valaki készül a Vajdahunyad várba? Mert szerintem mi megyünk és utána +1 óra játszó is lesz.

Boró, beszélek apóssal. Szerintem mint Borónak segíteni fog Kép (bemutat a papnak, aki egy fiatal srác) A lánya is Boró. Szegény ma beborult az árokba a kocsijával és egy lova is elpusztult.Kép

Holnap este jövök, úgyis egyedül vagyok.
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Nelli,
neked akarom írni, hogy annak idején velem is elküldték anyuékat nevelési tanácsadóba sulikezdés előtt. Engem túl picinek talált az óvónő. Aztán a nevelési tanácsadóban, miután mindenféle dologgal leteszteltek azt mondták, hogy iskolaérett vagyok. Az lett a lapomra írva, hogy "Anyuka, apuka alacsony, a gyerek nem lehet nagyobb". Igaz, hogy külön padot kellett hozatni az első osztályban, mert nem értem fel azt a fajtát, amit a kortársaim. Kép Jól tanultam és semmi baj nem volt a fizikai képességeimmel sem. Ezt csak úgy leírtam, természetesen úgyis a nektek legmegfelelőbb módon fogtok dönteni.
Ja még annyit, hogy van egy aranyos képem. Másodikos évnyitón már a nagy padhoz álltam, de még abban a tanévben is enyém lett a pici. Kép

Buksi,
Nagyon rendes ez a VencelApuka Kép hogy a szánkózás miatt sietett haza a melóból. Mi is már alig vártuk, hogy elmúljon a szél és lemehessünk Alexával.
Remélem cici téren minden oké mára! De hogy csinálja Vencel, hogy alszik éjjel? Infot Alexának légyszi! Kép

Noresz
Csúcsszuperek a fotók! Kép Igaz kicsit megijedtem, amikor már elfeküdt a nagyfiú a földön.

Szánkózásról van itt 2 kép.
http://babanet.hu/album/main.php?album=3492&page=4&image=106392

Nagyon aranyos volt Alexa. Nevetett és mondta, hogy brrr, brrr! Annyit idétlenkedtünk, meg nevettünk Apával, mint valami kamasz gyerekek, de jó volt nagyon!

Judit,
Újablak miatt irigy-irigy. Nekünk is nagyon kéne, megmég sokminden más is.
Gondolataid jól estek és sokat segítettek.
Remélem hamar helyrejössz lelkileg!
Léna egy tündér a tükör előtt! Kép Még képeket! Légyszi-légyszi!
Hajmacera nem mindig lehet, most csak szerencsém volt! Igyekszem majd szemből is, de akkor nem volt itthon a dig.fényképező.

Ágiboszi,
Jaj-jaj! Gyógyuljatok hamar, annyira sajnálom a történteket. Leginkább az lehetet a rossz, hogy hallottad, hogy Dani sír és nem tudtál menni vigasztalni!

Hicu
Annyira izgulok, hát még te mi?! Kép
Buszos sztorid brutál!
Még most du is látom az éjjel álmodott fiadat Kép

Manóka
Mégegyszer gratula a fiucskához. Tök jó, egy csomó pasi fog körül venni! Nemrég kérdeztelek a dúlákról, hogy mi a szülésznők hozzáállása. Ha van időd írnál róla egy picit. Csupáncsak kíváncsi vagyok.

Mariann
Jobbulást, de látom már javulgattok is!
Én sem tudtam beadni a hasfogót. Esetleg még anyatejbe megpróbálhatod elkeverni. Csak tipp, nálunk ez sem jött be.

Andi
Nektek is jobbulást, hétvégére csak meggyógyultok!
Hol szoktatok szánkózni?

Móki
Hihi még régebben és is örömmel vettem ha átugrottam egy határt a felhasználói szinten. De úgylátszik hamar kiábrándulunk belőle. Kép
Nagyfiú nehéz már a kendőben? Kép

Bogi,
Minden frisset, újat megnézetem és elolvastam a honlapon. Nagyot nőtt Lili, jópofa a szerelős sorozat! Kép
Kíváncsi vagyok a köv UH-odra, vajon bejön az árnyék?
Sajnálom, hogy pont lemaradtál a sarki fényről!

Szilvi
Jobbulást a kis betegnek.
Ha nem haragszol belinkelem a többieknek a program leírását, amit ajánlottál, mert időközben én is rátaláltam:

http://egyszervolt.hu/napocska/hirek.htm Úgy az oldal közepetáján van, a Vajdahunyadvár címszó alatt.

Tünde
Kockásfülű nyúl, igen-igen én is nagyon szerettem! KépVan is egy ezer éves. A hugommal mindig összetekertük a fülét és ledobtuk az emeleteságy tetejéről Kép
Kittinek gratula a malackaplakátolásos projekthez, annyira jó, hogy minden nap meg tudnak valami újjal lepni!

Ini
Még mindig csodálkozom, hogy milyen előrelátó vagy és még kötelet is vittél a műtéted utánra! Kép Anno nekem sem ártott volna a hasi műtétemnél, de nem volt. Annyira kis semmiség lenne, és mégis milyen nagy segítség egy friss sebesnek...


Zita
Csúcsszuper a kép, mesevilág kiállítást fentebb belinkeltem. Kép

Ed
Izgin hangzik ez az aquafitness! Én annyira lusti vagyok mozogni, pedig jó lenne valamit.
Emlékszem a matracotokra, múltkor tettél is be róla egy képet. Kép


Manga
Jobban vagytok már? Kép

Ildi
Sajnálom a helyzetet, ami most kialakult apa és közted. Okosat nem is tudok írni, esetleg gondoltál már rá, hogy újra elcsábítsd? Gondolok itt valami sexy fehérneműre ilyesmi. Nálunk már a szoptatós melltartó látványától is elment minden ihlet...

Boró
Én is nagyon szerettem a Feneketlen tónál sétálni amíg a XI-ben laktunk. 20 hónapos kislány letámadta a fiadat?! Hű de korán kezdik! Kép
Nem is tudtam, hogy neked van egy nagyfiad! Mennyi idős?

Orsko
Kiságyprojekt kudarcba fulladásán nem csodálkozom, Dini=Alexával
Tetszett a story a kutya-gyerek-nyanyik-busszal kapcsolatban!

Katianyu
Gondolom a "bevásárlós cipekedős, babakocsis utazós" rész amit nekem írtál az Hicunak szólt. Kép Jót röhögtem, mert olyan a szöveg mint az RTL klub műsorelőzetese.

Most magunkról is:
Alexa pechsorozata nem ért véget! Kép A púp mellé szerzett ma egy csíkot is, átesett a köszöbön és lefejelte az ajtót. Tegnapelőtt meg nekiesett a számítógépasztalnak és felsértette a fülcimpáját, picit vérzett is. Úgy veszem észre, hogy akkor potyog, amikor már nagyon fáradt. Meg a legújabb dilije, hogy szaladni próbál, azaz szalad is.
Köszi a megnyugtatásokat, remélem is hogy jól vannak kitalálva ezek a babákok és bírják a koppanásokat. Csak az én szívem szakad meg néha. Meg már lehet, hogy azt hiszik verem a gyereket annyi harci sebesülése van! Kép

Legvégére hagytam azt, amivel kezdeni akartam. Nem volt egyszerű lelkileg ez a pár nap, de a segítségetekkel (sok-sok jobbnál jobb gondolat, telefon, email) sikerült átrágnom magam az elmúlt nap eseményeim. Buksi nagyon jól összefoglalta legutóbb a dolgokat, többet nem is kívánnék hozzátenni. Én csak tanultam az esetből!
Szóval akkor tényleg hajrá 4.b.!

Pussz
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok!
Ez csak egy "mégegybenvagyunk" jelentkezés, mert egyszerűen másra nincs már energiám.:S

Annyira édesek vagytok, hogy izgultokKép

Hajni! Nagyon kíváncsi vagyok vajon Csonginak is olyan sok haja lesz-e mint DudunakKép Mondtam itthon, hogy csak én nem álmodom azzal hogy megszülökKép

Holnap megyek CTG-re, flowmetriára meg ilyesmik, azután meglátjuk mi lesz, de szerintem a jövő hét csüt. a biztosKép

PUSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tényleg ne haragudjatok, hogy ilyen szűkszavú vagyok!!!Kép

hicudzsi
 
 


Folyt köv.

Noresz, és mindenki, akinek mostanában nem aludt a gyermeke. Dini sem... Legrosszabb a hétfő éjszaka volt. TEgnap beszélgettem a szomszéd nénivel, és ő mondta, hogy az ő állatai sem aludtak (kutyák-macskák) Meg is állapítottuk, hogy vmi volt a levegőben. BOGI HELP, nem most volt a nagy napkitörés, és mágnesen vihar, stb? Lehet, hogy a csecsemők, és az állatok az érzékeny szerkezetükkel ezt érezték meg?
Bogi, most látom, küzdesz a kiságyazással... nincs tanácsom Kép Illetve egy , de ez inkább magamnak: a kövkez gyermek kiságyban fog aludni, és passz. Nem lesz martacon összebújás, magam mellé vétel, semmi (mondom most, hihi). De asszem ez tényleg csak úgy megy, ha nem is tudja meg a ded, hogy máshol is lehet az éjszakát tölteni, mert azért lássuk be, az anyához bújás nekik elemi igényük. Az első gyermeknél még képes az em,ber kielégíteni ezt az ígényt, de szerintem ha több van, már nem megy. Látom, most ez foglalkoztat, szinte másról sem írok Kép

Harapás: igai nagy harapás még nem volt nálunk, cicit próbálta, akkor én befejeztem a szoptatást. Nem elvettem, és visszaadtam, hanem befejeztem. Az én véleményem erről (nem csak a ciciharapásról, hanem az egészről), hogy nyilván nem akarnak fájdalmat okozni, de akkor is azt okoznak, és egy kapcsolatban, legyen az anya-gyermek kapcsolat fontos, hogy mindenki a lehető lgjobban érezze magát. És ha az anya gyomra görcsbe rándul, ha meglátja az imádott csemete nyitott száját közeledni, az nem jó. Akkor tenni kell vmit. Najó, azt nem tudom, mit... rászólni, akár rácsapni kicsit, de mindenképpen éreztetni vele, hogy ezt nem szabad. Ha valakit persze nem zavar nagyon a harapás, akkor nem kell harcolni. Ez a nem szabad nálunk egyenlőre működőképes. Pl a konnektorok, vagy a kutya helye. Dini persze próbálkozik, de akkor jön a htározott nem szabad, és erre még eddig abbahagyta. Nem szereti, az látszik rajta, de ln sem szeretném, ha baja lenne.

Kezdek átmenni szófosóba Kép
Hajni, a copfos kép szuper, én először azt hittem, hogy meg van effektelve, olyan művészi Kép

Zitos, na mégegyszer az ágyhelyzetről... Dininek az ajtórács a végső akadály. Volt már, hogy éjjel is eljött odáig, reggel és napközben pedig egészen megszokott dolog, hogy miután felébred, lemászik az ágyról, és elkezd játszani. Aztán egyszer csak
szól, hogy már mehetünk...

Tünde, asszem az a különbség a két autósülés kategória között, hogy a 9-18-as dönthető, a 9-36-os pedig fix. Mi is lassan be kell, hogy szerezzünk egyet, én mindenképpen a dönthetőt szeretném.

Nelli, rakd kendőbe a babót Kép

Mariann, jó, hogy jöttél Kép

most már tényleg kész vagyok...

jóéjt
orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok infót.

Alvás ügy: Nem igazán támogatom a sírni hagyni módszert, még akkor sem, ha csak pár percről van szó, mert mindig rohangálok be hozzá. Kipróbáltuk, de nem nagyon vált be.
Pontosabban amikor kisebb volt, akkor egy idő után abbahagyta a sírást, de már van annyi esze, és akarata, hogy nem hagyja abba.
Így elaltatjuk, megy a kiságyba, aztán 3-4 óra múlva felébred, de nem tudom visszaaltatni (ami eddig abból állt, hogy cumi a szájba, és kész). Úgyhogy odaveszem magam mellé, úgy alszik, mint a mormota, és fel sem ébred.

Amúgy a Kismama januári száma taglalja ezt a kérdést, és megemlítik az Aludj jól gyermekem könyvet, mint negatív példát. Mindegyik szakember (pszichológus, gyerekorvos, stb.) többgyerekes apuka anyuka is egyben, és mindegyik elutasítja.

Amúgy azt is írja, hogy 1 éves kor körül megszaporodhatnak a felébredések, de nem kell azonnal átmenni, csak ha nem hagyja abba a sírást, mert már meg tudja nyugtatni magát egy kedvenc tárgyával.

Boró
Nálunk a férjem vesz igénybe minden kedvezményt a gyerek és a magzat után Kép
Neki több a fizuja, és azt javasolták a munkahelyünkön, hogy ő vegye igénybe.

Amúgy már semmit nem értek jóformán az adóból Kép

Manóka!
Alkalmazott vagyok, de már megnyugtattak, hogy nem úgy van, ahogy gondolom. Nem fog annyival csökkenni a pénzem, ha minden összejön, állítólag észre sem veszem a különbséget.
Majd meglátjuk.
Még nem is gratuláltam a kisfiadhoz. Mármint a kisebbikhez Kép
Én még nem tudom, hogy mi lesz, majd másfél hét múlva kiderül.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Huh, mennyit írtatok, alig lehet követni, de azért megpróbálom:

HajniKép
Köszi a leírást hajdani iskolába meneteledről. Elképzeltem, ahogy kis Hajni beül a padba, de a pad tetején nem lát átKép Kedves kislány lehettél. Dorka magassága jó, csak azok a kilók nem akarnak menni rá. Na meg a játékossága, a türelmetlensége, a kudarc kezelése sem kedvez az iskolába menetelnek, de nem baj. Majd beérik egyszer ő is. Állítólag Anyu volt ilyen egészen 18 éves koráig. Utána "komolyodott" meg egy kicsit. Hát, ha ez így lesz, akkor van még egy pár évem.
Alexa esései biztos a fáradtság miatt vannak. Borzalmas ez a szülőnek, de ők tényleg tudnak esni, és hamar kiheverik ezeket. Idővel majd edződszKép

JuditKép
Sajnálom, hogy még mindig ilyen "jeges szél" van közöttetek, de én bízom benne, hogy hamarosan rendbe jöttök, és felemelő érzés lesz a kibékülés.
Tényleg nem semmi, ilyen időben ablakot cserélni. De biztos megérteKép

ManókaKép
Én is gratulálok 2. fiúcskádhozKép Tényleg klassz lesz körül udvaroltatni magad 3 hapsivalKép
Az új kórházi sorozatban az átlagéletkor tényleg 20 év. Ez alatt sikerült elvégezniük az orvosit, és még gyakorlatot is szereztekKép Nekem nagyon erőltetetten játszanak egyenlőre még.

BuksiKép
Ilyen kispapi mellett én is szuperul érezném magamKép (Na azért én sem panaszkodom).
Napirend bevált?
Mellfeszülés jobb lett?
Vencelke mit okosodott mostanában?

BoróKép
Tényleg tipikus nálunk, hogy minden évben azzal jönnek, hogy nem tudtak felkészülni a hóra. Én is vártam már, mikor elkezdték ecsetlni, hogy hány falut nem lehet elérni, stb. De most tényleg nem jött elő, hogy nem tudtak felkészülni.
Huh, nem semmi ez a villanyszámaKép Hogy sikerült ezt így felhalmozni?
Ed, BoróKép
Köszönöm az infót!

MókiKép
Nincs semmi baj. Én nem szeretem a havat, de a gyerekek igen. Így aztán kénytelen vagyok elviselni.
Na a tegnapi sztori nem volt semmi:
Lementem a gyerekekkel szánkózni. Domcsi a babakocsiban, húzom mellette a szánkót. Dorka hál istennek már egyedül tudott szánkózni. ezalatt én sétáltam Domcsival, majd leszakadt a hátam. Mikor vissza akartam tenni a kocsiba, üvöltött mint a sakál. Persze pont ekkor nekimentek Dorka lábának, aki szintén elkezdett ordítani. Így két ordító gyerekkel, egy babakocsival és egy szánkóval kellett hazacaplatnom. Nem valószínű, hogy ezt sűrűn megteszem.

OrsiKép
Én tegnap láttam egy babát egy babaszánkóban. Nagyon édes volt, ahogy betakarva ült benneKép

EdKép
Sajnálat az apahiány miatt.
Milyen sokat vannak távol ezek az apák. Én mostanában szerencsés vagyok, mert a tavalyi szabikat veszi ki apa folyamatosan, így már a 3. hosszított hétvégét élvezzükKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Hajni!
Köszi, jól vagyunk már. Aranyosak a copfok. És nem akarja kiszedni belőle? A múltkor anyukám tett Matyi hajába egy lila lepke csattot (nagyon lányra készült anno) olyan fura volt, mert aranyosan állt neki a babaarcához, de persze hamar megszabadította magát tőle.
Matyi is sokat esik, sőt fejjel nekimegy a szekrénynek, ha már nagyon fáradt. De volt olyan időszak, amikor állandóan esett, hol az ágyról le, pont fejjel, hol a küszöbben akadt el, hol csak elengedte a kezem váratlanul. Sírt mindig, de asszem inkább engem viselt meg a dolog, nem annyira őt. Egy barátnőm apukája gyerekorvos, azt mondta, hogy ő először azt nézi meg, van-e a gyereken lila folt, mert ha egy sincs, akkor ott nagy baj vanKép

Szilvi!
Én nem vettem rossz néven, amit írtál!

Zita!
A piritósból kis falatokat tépek le neki. De valójában ez csak féloldalon dült piritós, így az egyik fele ropogós, a másik puha, és vajjal van megkenve.

Sajna a szombat nekem nem jó, csak a péntek, úgyhogy akkor marad nekem a jövő hét.

Pussz

Manga
manga
 
 


Sziasztok,

Nálunk változatlan a helyzet. Hátsó rágófog készülődik,semmi más tünet, csak a láz, ami kúppal is csak nehezen szorítható 38 alá. Chamomillát marokkal adom neki (fél óránként 5 golyó). Az étvágya is tűrhető, persze nem adok neki nehezeket. Éjszaka olyan forró volt, hogy fél 5-kor beadtam neki egy kúpot, és elhatároztam, hogy ma jön dokinéni. Reggel hívtam, persze, hogy szabadságon van, helyettese nem tudom, kijön-e. De nem parázom túl a dolgot, örülök, hogy utoljára novemberben volt beteg, és hogy a láz ellenére viszonylag jó kedve van.

Boró, köszi, hogy ajánlottad a kúpot, utánanézek. Igen, mozgéspedagógus és gyógypedagógus lennék.

Hajni, köszi a linket. Jó szórakozást mindenkinek!
Keveset tudtam visszaolvasni, és most Dorka is gépezni szeretne…

Majd jelentkezem…

Pusz mindenkinek

Szilvi és Dorka

Bbbcv c x frrvgf cvb r5br5 bgh

Kép
Kép
szilvih
 
 


Már megint rövid leszek.
Ugyanis vagy 3 oldal archívval vagyok elmaradva.. majd remélem a hétvégén bepótolhatom az elmaradásomat.
Szóval: ma voltunk dokinál, méhszáj nyitva, magzatvíz kevesebb.
Ha rendszeres fájásaim lennének, lódulás be a kórházba.
Az aneszteziológussal is beszéltem, nagyon jófej volt, mondta, hogyha tudok szerezni tűt, akkor szívesen megszúr azzal és így csak 6-8 órát kéne feküdnömKép
Ennek nagyon örülökKép
Spanyolon átmentem.. de elég vicces volt..Kép

Millió puszi!!!!!!!!!!!!!!
Emő+Csongor

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Hogy nálunk mi folyik ?! Köszönöm az érdeklődést,abszolút gyógyultnak nyílvánítottam magunkat Kép. A két betegség és az ezzel járó szopiügy azonban némi anya és/vagy cicifüggőséget okozott,aminek következtében Vencel 10 percenként a ruhámnál köt ki,rángatja és kiabál,hogy cici. Lássatok csodát, a nagy szopiimádatom ellenére,ez a az a rész,amit egyáltalán nem tartok helyesnek, úgyhogy igyekszem legalább egy órára korlátozni ezt az új szokást. Ugye ráadásul most minden nap elmegyek itthonról,amit Vencel nagyon nehezen tolerál. Bébiszitterék lebetegedtek,ma a férjem tesója jön vigyázni Vencelre,aki egy tünemény,Vencel imádja,de mondjuk pl. kakis pelust még képen sem látott Kép. Szóval eléggé nagy kavalkád van errefelé,ráadásul kispapi esténként dolgozik. Én szabályosan Pöttömök-hiányban szenvedek, már azon gondolkodtam,hogy lelépek egy internet kávézóba Kép. Olvasni ég nagyjából azért tudlak Titeket,és csak reménykedem,hogy hamarosan itt csacsoghatok órákig.

A tanfolyást nagyon élvezem,Boró,Osko,persze,hogy majd szívesen elmesélem,mi hogy merre,de ezt nem szeretném ide Pöttömökbe behozni,szerintem hülyén venné ki magát. De majd dumálunk.

A tegnapi szánkózás klassz volt,bár inkább a havon suhanás a faszerkezeten,mint a hó. Ráadásul apa kicsit elragadtatta magát és egy hirtelen kanyarral kiborította Vencelt.Aki a nagy bebugyolálás miatt egyszerűen arccal be a hóba Kép. Hááááát,nem örült. Aztán csak megbékélt,de ez a hideg,vizes fehér vmi nem lett a kedvencünk Kép. Íme néhány kép az örömről,csodálkozásról,megszeppenésről:

http://babanet.hu/album/main.php?album=4453&page=2

Ja! és én nem tudom,nem is akarom tudni,miből készül a hó,de ahol olyan lett az arca /azonnal letöröltük pedig/,csúnyán kipattogzott és csak reggelre múlt el.

Képzeljétek!

Tegnap még elugrottunk a Westendbe,és vettem egy Salamander bőrcsizmát. 24 ezer pénz lett volna,de 70%-os engedménnyel adták,kiárusítás miatt. Majd a pénztáros szerintem elnézett vmit és csak 16 ezret ütött be és abból jött le 70% KépKépKép

Most jó önző módon csak magunkról írtam,pedig ahogy visszaolvastam,mindenkihez lenne kedvem szólni.

Puszi mindenkinek,köszi az aggódást betegségünk alatt és persze hajrá 4.b! KépKépKép

Buksi
kisbuksi
 
 


Tünde,

Autósülés témában még szeretnék annyit írni, hogy ha mostanában, amíg pici, sokat használjátok, szerintem inkább 9-18-asat vegyetek. Ugyanis a 9-36-os nem dönthető egyáltalán, így a gyerek gerincére sokkal károsabban hat a terhelés, mintha kiválaszthatnád a fokozatot, hogy melyikben a legkényelmesebb Kittinek. Biztos láttál már előrecsuklott fejű alvó babát kocsiban, nem lehet jó úgy aludni, márpedig sokan elalszanak benne. Arról nem is beszélve, hogy 18 kiló után a 9-36-os ülésekről úgyis le kell szedni a háttámlát, mert kinövi. Marad egy ülésemelő, amit 1-2 ezerért úgyis megkapsz, ennyit úgyis fizetnél a régi újrakárpitozásáért, mert nincs olyan szövet, ami kibírja 10-12 évig.
Ráadásul sok 9-36-osnak nincs is saját öve, tehát a kocsi biztonsági övével kell belerögzíteni a kicsit, aminél most még sokkal biztonságosabbnak tartom az 5 pontos övet. Utolsó érv: Ha kistesót akartok, úgysem ússzátok meg az újabb ülés vásárlását, akkor inkább mehet neki a 9-18-as, Kittinek meg egy nagyobb kivitel.
Na megyek pihenni, Dorka elaludt.

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!!

Kivagyok... tegnap az ítéletidőben bebuszoztunk Anyuékhoz, mert szülinapja volt, tegnapelőtt lehalt a gép, újra kellett telepíteni... ennek köszönhetően van újra hosszú űűűőőő Kép Most meg megszánkóztattam CSengust.. bár rettenetesen fúj a szél Kép ...

csak nagyon csapongva tudok válaszolni, és tuti nem is mindenkinek Kép

Autósülés: Csenge a hordozó után kapta a mostaniját. Concord Trimax asszem... ez 9-36-os, saját belső 5pontos öv, és egy fokozatban dönthető(az bőven jó, ha alszik... nem billen előre a feje... de azért veszünk most már mindkettőnek olyan nyakpárnát...)... Mi is sokat agyaltunk rajta, és ez volt a legjobb... az árával nem kellett szerencsére foglalkozni, mert Apósék szponzorálták... meg nekünk amúgy is a legolcsóbb tetszett a legjobban. Lehet bele kapni frottír huzatvédőt... nyáron nagyon hasznos, de ilyenkor is... azt könnyebb mosni, mint az egész huzatot. Nem tudom, mennyit fog kibírni. Levi is kinőtte a hordozót, már agyaltunk, hogy akkor venni kell.. erre kaptunk egy ismerőstől egy 0-18-ast (?) .. az Levinek még jó ideig jó lesz... (Még Csengus is simán elfér benne...) Ha lesz hármaska (én szeretnék nagyon .. négyeskét is ... de egyelőre esélytelen Kép), mire neki kell esetleg nagyobb ülés, addigra egyik nagy csak kinövi az övét, és elég lesz neki a magasító vagy már az sem kell Kép
amúgy ilyesmi a miénk (vagyis ilyen, csak más huzatú)
http://bebibolt.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=69_70_124&products_id=222&zenid=16f7524f5b86c418c211b5f5ddb91fa5

Hicu
.. és hol van esélyed olyan tűt kapni? .. azért drukk-drukkk, hogy sikerüljön .. nem mindegy, hogy 24 óra vagy 6-8 .. Kép
most eszembe juttattad a tavaly(előtti) nyelvvizsgámat meg tavalyi államvizsgát nagy pocakkal .. Kép ... hamar letudtak, nehogy ott szüljek meg nekik KépKépKép

Levit nem szánkóztattam meg most... tegnap ordított a szélben... nagyon nem bírja... Kép Na majd ha leáll a szél.. és még marad hó... Kép addig beteszek egy régi CSengus a hóban képet Kép

Kép
azt hiszem nem árulok el azzal titkot, hogy nem igazán élvezte a dolgot KépKép

harapás
nekem a nőnemű is rendesen harapott .. Kép ... de elmúlt.. aztán visszajött.. aztán elmúlt... Levi szerencsére még nem próbálgatja az övéit... Kép .. nem hiányzik Kép

Buksi
Nem lehet, hogy a hirtelen hidegre reagált így az arca? (hidegallergia... + városban már sózás... )

Tali
Ha nem megyünk a szomszédékhoz... na akkor sem jó, mert most jut eszembe, hogy meghívtak egy koncertre a régi énekkarba -hoz -hez -mittudomén... Kép

Judit
Téli ablakcsere nem semmi... kispapi együttműködés... ismerős (... de fejlődőképesek.. ha ez vígasztal... Kép)

Ed
Remélem, már felesleges... nálunk CSengénél volt vízundor, de neki elég masszívan és korábban.. neki a nagyon érdekes vizi játékok jöttek be.. elfelejtett hisztizni a vízben Kép Aztán néha előjöhet (nemrég Levinek is volt.. szerencsére csak 1 alkalomra szólt Kép) .. nem lehet, hogy tényleg esetleg kicsit hidegebb/melegebb volt a víz, mint őkisasszonysága azt szereti?

Zita
A 15 hós az MMR? .. az egy hét után okozhat lázat... Egyszerre kaptatok mindent? (MMR, szabin, ActHib) Az egyik legundormányabb oltás... a köv. a 3 éves.... Matyi jól van?

Keresztelő
Melyik pap hogyan, mint.. tényleg paptól függ... Levi keresztelője előtt a pap semmiről nem kért "igazolást", csak hogy miénk a gyerek Kép a többit bemondásra is elhitte.. Kép .. de tudom, hogy vannak "vaskalaposak"... Ha vkinek nagyon nem megy, tudok vkit, aki "beosztásánál" fogva bármilyen extrém esetet meg tud oldani Kép

Tegnapelőtt anyós vigyázot a 2 gyerekre... eredmény: Levi füle totál lila.. pár nap múlva zöldfülű lesz Kép.. majd ha sikerül minden progit visszatuszkolni a gépre, és le tudom tölteni a képeket, felteszek képet.. még a lila változatból... Magamon csodálkozva nem csináltam balhét, hogy még vigyázni sem tud rájuk fél percre (kb. annyit voltam távol )

Hajni
Tök cuki Alexa 2 cofija KépKép .. használd ki, amíg engedi... Kép

Ágiboszi
Jajj.. min mentetek keresztül testileg/lelkileg KépKép Gyógyuljatok gyorsan-gyorsan KépKépKép

... na kisebbik dedet is visszakaptam (ha nyűgös akkor csak az enyém...) ... mennem kell...

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

SzilviKép
Biztos, hogy ilyen magas lázat okoznak a fogacskák? Mi is betegek voltunk mindketten, és szinte a láz volt az egyetlen tünet. Jobban mondva nekem fájt kezem-lábam-fejem, Nádja pedig 1x hányt. Kéz- láb- és fejfájásra ő még nem tud panaszkodni. Aztán szerencsére 3 nap alatt kilábaltunk belőle. Mondjuk mi is csak kúpot használtunk.

HicuKép
Lehet lemaradtam valamiről. Miért neked kell tűt szerezni?

RebiKép
Lehet, hülye vagyok, de én soha nem gondoltam, hogy az ember füle is belilulhat. H.., mindig van új a Nap alatt. Levi ráesett a fülére? SzegényKép

Erről az jutott eszembe, gyerekkoromban sokáig azt hittem, a tarhonya is gabonaféle, mint a búza meg a rizs. Kép

Buksi)
Hát, a csizmi nagyon jó vásár volt. Ilyenkor olyan elégedett tud lenni az emberKép
Én múlt héten éppen a biatorbágyi outlet előtt jártam, gondoltam beugrok. Lőttem is Nádjának 2 nagyon csini Schiesser nacit 1400/db, egy csodaszép kötött kardigánt, szintén Schiesser 1500-ért.

BogiKép
Szóval a 2005-ös személyi jövedelemadó adótábla így néz ki:

0 - 1 500 000 Ft 18%
tmarianna
 
 


Hicu,

pontosan hanyas tű kellene?

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Persze, hogy tudtam volna jönni tegnap és tegnapelőtt este, mert felborulni látszik az eddigi napirendünk(éjféli fekvés 10órai kelés) de most a gép volt vírusos.

De megnyugodtam, mert Hicuról nem csúsztam le, és nem várt itt a nagy hír, hogy Csongor bébi kopogtatottKépKép
HicuKépAzért ugye futja még egy bejelentkezésre ha indulni kellKépSokat gondolok rátokKépKép
Spanyolból nyelvvizsgáztál???, vagy miről maradtam le?

Noresz, BogiKép Micsoda kalandor gyerekeitek vannakKép Ősz hajszálak szaporodnak gondolom, bár én sem panaszkodomKép

MariannaKép Hát tényleg régen jártál már errefelé, Nádjáról képetKépaz altatáshoz meg sok sikert és kitartást! mondom énKép TarhonyaKép

HajniKép Jaaajjj de irigykedem mindig az ilyen copfosokatKép, már alig várom hogy én is gumizhassak, csatozhassak.
Ez a hajrá 4.b nekem nagyon tetszikKépKépKépek meg annyira vidámak és süt a jókedv rólaKép

RebiKép Olyan Csenge, mintha Zsófit látnám, csak még nekünk nincs szánkónkKép, Levi füle meg remélem hamar gyógyul és nem fáj neki, sajna megtörténhet ilyen bármikor, még ha fogja is gyereket, na nem mintha védeném az anyósodatKép

ÁgiKép Gyors jobbulást nektek is, és jöhetnél gyakrabban isKép

BuksiKép Szóval te már jól vagyKépcsizmaKépKépEz olyan jó ez ember lelkének. A képet meg csak akkor tudom megnézni ha elküldtem a hsz-t.

SzilviKép Az egyik doki szerint fogtól nem lázasodhat be, a másik szerint igen. Hallottam már én is annyi ellentétes véleményt, Amikor én azt hittem hogy a fogtól van láza kiderült, hogy a torka volt piros azért nem akart nagyon enni.
Remélem Dorka jobban van már és tényleg csak a rágó rakoncátlankodikKép

NElliKépHát a szánkózásotok tényleg nem semmi lehetett, bevallom én egy kicsit mosolyogtam rajta, én mindig azt mondom ha ilyen helyzetben vagyok hogy burleszkfilmet forgatokKép

BoróKép Ez az injekció érdekelne, majd én is megpróbálom keresni, de ha nagy munka hagyd majd megkérdezem vmi dokitól. TelefonszámlaKépKép Tavaly mi is hasonlót fizettünk év végén.

OrskoKép Én örülök, hogy ha szófosol, kiságy sztoriKép Autósülés: az a féle amit Rebi linkelt ez a Concorde dönthető úgy tudom és 9-36-ig jó, érdemes megnézned neked is.

JuditKép Léna édibéditündibündi. Ablakcsere: tavaly volt szerencsém hozzá de nyáron, fincsiségKépRemélem romeltakarítás megvolt, kispapival meg összebújva élvezitek az új ablakokatKép

ManókaKép Hogy vagytok a pocaklakóval, tessék tudósítaniKép

Ma délben jött volna a doki, csak ilyen rutin látogatásra délben, fél egykor elkezdtem gondolkozni biztos, hogy mára beszéltük-e meg. Hát persze, hogy holnapra. Ilyen süket vagyok már, vagy öregszem...Kép

Magunkról:Zsófi 7kor kelt és már be is aludt este 7kor. Felkészítettem magam lelkiekben ahhoz, hogy éjfél körül ébredhet és hajnal 5ig játszhatom vele, de remélem nem így leszKép

Átvette apa az új autót, a hangulatán sokat dobott, nem tudom, lehet, hogy már ez is fél sikerKép

Micsoda véletlen én is az autósüléseket néztem és a Brendonban ezt a Concorde trimaxot ajánlották 44.900ért, de apa ugyanezen a honlapon amit Rebi linkelt találta meg délelőtt ezt 38ért, azér nem mindegyKépMégha van pár ezres szállítási ktg akkor is megéri.

Annyit változik az ízlése Zsófinak, hogy nem győzök csodálkozni rajta. Eddig nem ette a banánt egyáltalán, de ma egy olyan adag kelkáposztafőzelék után, amivel egy fogyisabb napomon régen jóllaktam volna, bevágott egy fél babánt. Olyan, de olyan hasat evettKép

Na mire végigértem persze, hogy felébredt ZSófi is, most játék éjszakáigKépKép

Nektek azért jó éjszakát!!!
bpildi
 
 


Még idén nem is láttátok a lyányomatKép
A folyosó ördögeKép
Kép
A Merengőhöz
Kép
Apával
Kép
Produkcijjó!!!!
Kép

Na magunkról ennyit....

Jó éjt!

Ildi
bpildi
 
 


Buksi, megnéztem a szánkózós Vencelt.
Igazi tökös fiúKépKép Micsoda kék szánkóscuccos!
Ilyen szánkót szeretnék én is.

Na megyek maratonit játszani:

Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Hajni, nekem az kellett az uszi elkezdéséhez, hogy Apa bejelentse, hogy elmegy mászni. Mondtam neki, akkor én megyek az usziba.
Nálunk a matracos módszer bevált, legalábbis nekem, mert éjszaka nem kell rohangálni a kiságyhoz, ha felébred.

Ildi, jó játékot! Csini a lányod. És hihetetlen, hogy az apák milyen csodálattal tudják néznia lányukat.

Rebi, köszi, megoldódott az esti fürdés. Lehet, hogy tényleg egy kicsit melegebb volt a víz, amikor én fürdettem. Ma nagyon jót játszott!

Nelli, kezdem megszokni apahiányt, ma írt smst, jól vannak.
Kicsit irigy vagyok, hogy mindenki szánkózik. Én a babakocsit tologatom a hóban.
Remélem azért hamar megnyugodtak a gyerekek és nem ordítottak sokat.

Buksi, te mázlista! Lehet, hogy nekem is ott kéne vennem cipőt?

Kincsővel ma voltunk tanácsadáson. Ma 11 hós+1 napos, 9800g. A dokinéni megdicsérte, hogy szép baba. Az én lányom Kép
Jótanácsnak annyit mondott, hogy sokat legyen a gyerek levegőn. Asszem ebből nincs hiány!

Ha jól hallom, após kijött a fürdőből. Lépek fogatmosni.
Amúgy is sétálnék egyet, mert fája hátsóm az ücsörgéstől.

Hicu, pihenj sokt!

Jó éjt!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok
Szimultán dolgozom is, bocs, ha vki kimarad, vagy béna vagyok. Hangulatom a szerdai, sajna, holnap megint megyek be, évvégi őrület pénzügyes cégeknél már csak ilyen...
Majd mamatalin folytatom a nyafogást, azt hiszem kispapi betért olvasni ide vmikor. Kipuhatolom, lebeszélem, de addig sült hal vagyok a témánkban. Sorry
Kispapi filméjért aggódóknak mondom, hogy most egy harmadik verzió fut, de itt fel is adom, hogy beavatlak benneteket, magam sem bírom követniKép
Ablakok csudajók! Azt hittem levesz a fényből, hogy a keretnek is lett kerete, de sokkal több a fény. Talán keskenyebbek az elválasztók, vagy "mistic".
Irigykedem a hó/szánkó miatt rátok, de mi viszont első lépéseinket a rügyező tavaszban tehetjük meg. Hol van máááár!?
Ma nálunk járt az új védőnéni. Ez legalább egy tapasztalt védőnő, felnövőben lévő saját gyerekekkel és tizenvhány év tapasztalattal. Szimpi volt! A korábbi elment babázniKépKép

Móki
milyen volt pocakosan a Schöfiben?? Nekem olyan meleg érzés, pedig nem is vagyok pocis!

Mariann
jó, hogy jobban vagytok. Mi sem mentünk szánkózni. Én is korainak véltem.

Andi
jobbuljatok

Noresz
csodapofa MÁté ezzel a harmonikával!!

Boró
Félreértettél a templommal kapcsolatban. Egyátalán nem vagyok ellene, sőt! Csak szerettem volna tudni, mi motivál vkit manapság. Én pl bánom, hogy nem vittek el, ami meg a 10parancsolatot illeti, az nálunk is érvényes keresztek nélkül isKépKép

Hajni
Kép Kép?? Csudaédes lehettél! Nővérem is az utolsó volt az áltisk-ban, ma meg velem egymagas...És ha még nem mondtam volna, örülök, hogy ránk is van figyelmed! Tényleg!

SZilvi
én úgy emlékszem, hogy a chamomillát sem lehet bűntetelenül adni, már a mennyiségre értem. Tuti, hogy nem növeli a tüneteket??
Ami meg az autósülés témában írottakat illeti, kár, hogy pár héttel korábban, mikor interjúztalak benneteket, akkor nem írtad le, mert pont ezekkel a tünetekkel működő 9-36os ülést vettünkKép((

Hicu
ki az anesztes?? Grat a spanyolhoz!

Buksi
egy tuti fehér kabát, most meg egy vagány csizma, szinte inygéé, hát mire készül kelme. Vencelínó meg már most a sebesség ördögének tűnik!!

Ildi
csudavonzó kiscsaj a kádas képen! Jó régen tettél már fel képet!!

Hicunak drukkolok külön is
puszi
J
holophernes
 
 


Sziasztok!
Jaj, gyönyörűek aképek a babákokrólKép
Fürdőző Zsófi, szánkózó Vencel, copfos AlexaKépKépKép
Gyönyörűségesek!!!

Ildi! Nem nyelvvizsgáztam, csak a nyelviskola záró szintfelmérőjét csináltam meg, azaz befizethetek aköv. tanfolyásra, de nem fogokKép

Ed!
Tényleg szép nagy baba KincsőKép és csoda helyes is!
Sajnálom, hogy nem mehettél el te is a pároddalKép Mashunak most hétvégén lesz edzőtábora és én is majd megnézegetem őket lehetséges... de nekem is fáj olyankor a szívem...

Ildi! Édes lehetett Zsófi a főzelék utánKép
Dudunak is mindig megnő olyankor a pocijaKép

Marianna!
A tű csak azért kell, mert a kórháznak sajna csak 24 órás spináltűre van pénze, én meg szeretnék csak 6-8 órát feküdni spinál után. Ezért ha tudok szerezni ilyen tűt, az anesztes szívesen megszúr azzalKép Fantasztikus egy fickó egyébkéntKép
Az altatással kapcs. én csak azt tudom mondani, hogy minden gyereknél más és más módszer válik be, nincs egységes receptKép Remélem sikerül lassacskán áttérnetek az éjszaka átalvására!


Manóka!
A tű: ha lehet Braun márkájú PENCAN 25G-es, vagy atraumatikus spináltű "Sprolte" 25 G-es.
(így írta le nekem a doki)
Pocak???Kép
Mesélj, mi van veletek!!

Rebi!
Csengus nagyon édes a hóban!Kép
Hogy üthette be a pindúr a fülét??? Elképesztő...

Buksi! Örülök, hogy jó a tanfolyásKép És főleg, hogy gyógyultak vagytokKép

Szilvi! Volt kint a doki? Mit mondott???

Most visszafelé megyek, de sajna csak idáig jutottamKép

Judit!
Megkaptam az sms-t csak nincs píz a telcsimen, de holnap lesz feltöltve!!!KépKép Akkor írok!

PUSZI mindenkinek!!

Emő+Csongor

hicudzsi
 
 


Judit! Most láttam, hogy egyszerre írtunkKép
Örülök, hogy ablakok jók és filmprojecttel kapcs. is alakulgatnak a dolgokKép
Sajnálom, hogy nem vagy hangulatilag jólKép

Az anesztes a Sorbán lesz, teljesen kitanított spináltű ügybenKép

***************ez sok-sok pozitív energia!!Kép
Puszi! Emő+Csongor

hicudzsi
 
 


A gyerek alszik, én nem.... no comment.

HicuKép
Ez szinte hihetetlen, vigyél magyadnak tűt... de ne boncolgassuk az eü témát. Szerencsére én anno szintén 6-8 órásat kaptam, mert normál szülésnek indult. császár lett belőle végül, de így megúsztam a 24 órás fekvést meg az esetleges fejfájást. nádját este 7-kor kikapták, másnap 7-ko már pattahnattam is felKép

no most megyek aludni. elalvás +5 perc múlva kel majd Nádja. eddig csak egyszer sírt fe, és 2 perc alatt megnyugtattam

JuditKép
Ilyenkor dolgozol?Kép Én is dolgozgattam mostanáig, no meg neteztem közben...khmm

mariann
tmarianna
 
 


Buksi!
Még tegnap este akartam írni, hogy lehet, hogy nem a hótól lett kiütéses Vencel.
Nekem nagyon száraz a bőröm (tudom Vencelnek is volt már ekcéma gyanúja) és minden hóeséskor kipöttyösödik majd sebes lesz, még csak ahóhoz sem kell érnem.
Ezt úgy tudom megelőzni, hogyha ki kell mennem az utcára előtte jó vastagon bekenem a lábszáramat (mert az a legveszélyeztetettebb) testápolóval, és az arcomra is dobok némi krémet+a kezeimre.
Van a DM-nek egy védőkrémje, Dudura meg már azt teszem egyéves kora óta, mert addig gyógyszertárit használtunkKép

Puszi!!!Kép

hicudzsi
 
 


JuditKép
Hangulat és munkahegyek nem jó hírKép
Viszont új ablak örülök, hogy bevált.

HicuKép
drukkolok, hogy időben legyen a megfelelő tű. Már 1 heted sincsKép

EdKép
Nekem is a babakocsi van a hóban, és milyen nehéz tolni, mert nálunk nem igazán takarítják el még a főutakról sem.

IldiKép
Tündéri a lányod, de én egyáltalán nem látom ördögnekKép Apa is nagyon büszkén néziKép

Meg tudjátok mondani, mikor kezdődik újból a Megasztár? Februárban? Én már nagyon várom.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok! Kép

Orsko, tegnapelőtt beelőztelek 1 egész perccel! Kép
A másik gyerkőctől azért ne vond meg az öszebújást, szükségük van rá. Kép Viszont ha következetes vagy első perctől, akkor minden esélyed megvan a kiságyba szoktatáshoz. Nálunk pl. a mózes is a kiságyban volt. Kép Kölök még ma is imád benne lenni, csak akkor ott kell ülni mellette, merthát társas lény, s így úúúúúútál egyedül lenni. Kép

Ed, Após Kép Az após lánya borul be, vagy a pap? Remélem nem sérült meg, de a lovat nagyon sajnálom. Kép Kincső méreteihez grtula! Kép

Hajni, külön pad. Kép Szánkózós kép tetszik. Kép
Ti laktatok itt a kerületben? Érdekes, én a XVI-ból jöttem ide. Kép Nagyfiam már 19 éves, apától kaptam, ajándékba. Kép (Asszem írtam erről már 1x korábban, de sebaj, ismétlés ... :o)
Alexát ha már látod, hogy fárad, próbáld meg lefoglalni valami ülő játékkal. Remélem megússzátok ennyi sérüléssel! Alexa, hallgass anyura, légyszi és ne szaladgálj annyit, illetve csak óvatosan!

Bogi, csak +1 szót az adóról, aztán kussolok. Kép Ha apa nem tudja teljesen leírni, akkor osszátok meg. Ha igen, akkor tekintsd tárgytalannak okoskodásom.

Nelli, ekkora villanyszámlát nagyon könnyű összehozni, ha nem fizeted októbertől Kép Viszont akkor is sok, mert havi 10e Ft. Kiszámoltuk, ebből a 2 számítógép energiafogyasztása kb. 8.000!!!! a fennmaradó 2 e pedig a hűtő/fagyasztó, vasaló, mosógép, TV-k, energiatakarékos égők, mosogatógép, kenyérsütő + mikró. Szóval lehet vissza kellene venni a számítógépezésből ... De akkor is, egyszerűen hihetetlen!!!!

Manga, gyermekorvos Kép

Szilvi, kiment a dokinéni? Mi van Veletek?
Anyukád meg pont olyan lehet, mint az enyém. Kép Most mondanám, hogy ne törődj vele, de tudom, hogy nem lehet, s akkor is bánt, ha elhatározod, hogy nem fog. Szóval ezügyben tanácstalan vagyok, még én sem fedeztem fel a megfelelő módszert a helyzet kezelésére.

Hicu, hűűűűűűűűű, Te már ott állsz a szülészet kapujában! Kép Szerintem Csongor megvárja, míg beszerzed azt a tűt! Kép Illetve csak tipp, de a kórház ha beszerezné azt a tűt, akkor nyilván akár ki is fizetnéd nekik, nemde?
Spanyolhoz gratula!

Buksi, csak tipp, de lehet, hogy Vencel azért is cicizik annyit, mert míg rajtad lóg, addig tuti, nem hagyod ott. Kép
Képek remekek! Kép Vencel arcát kend be popókrémmel, míg elmúlik, s aztán csak krémezve vidd ki. Valszeg nagyon érzékeny a bőre, ami ugye még természetes!
Csizmácskáért irigy is meg gratula is! Remélem a legközelebbi ÖTYÉ-re abban jössz! Kép

Rebi, Csengusmaci a hóban Kép
Levi remélem hamar meggyógyul. Érdekes, nálunk is akkor történtek eddig "nagy" balesetek, mikor más vigyázott a fiamra.

Mariann, sok sikert a visszaszoktatáshoz! Azért arra kíváncsi lennék, hogy a Levi füléről hogy jutottál el a tarthonyáig. Kép

Ildi, injekciót már megtaláltam! A januári Patika magazinban van róla 1 cikk, meg a dokik elérhetősége is. Íme: dr. Bakos Ilona, Miskolc, Szemere u.6. I/1. Tel.: 30/9387404
Örülök, hogy segíthettem, s a sikeres eredményről kérek beszámolót! Kép
Mesélj az új járgányról! Zsófit elképzeltem félreálló pocakkal. Kép
Ja khm, izé, Zoltánom mikor meglátta a lábemelős képet azt mondta: óóóóóóó! Úgyhogy reményt még ne veszítse el Zsófi! Kép
Mikor feküdtetek le végül?

Judit, nem értettelek félre keresztelő ügyileg. Kép Sajnálom, ha úgy jött le.
Ami meg téged illet, nagyfiam miatt tájékozódtam a felnőttkeresztelésről is. 2 évig hittanra kell járni, s akkor keresztelő és elsőáldozó egyben lehetsz. Kép Nos ezzel nincs is semmi baj, de elképzeltelek hófehér ruhában "Kismenyasszonyként". Kép

Ines, Zitus, Katianyu, Ági, Andi, Tünde, és mindenki, akit nem soroltam fel, merre vagytok?

Talihoz 1 gondolat: mi lenne, ha azt mondanánk, hogy minden hónap x. napján van ÖTYE? Akkor mindenki úgy osztaná be az idejét, hogy arra a 2-4 órácskára biztos szabad legyen. Kép Csak azért merészelem javasolni, mert a mostani valahogy nagyon nem akaródzik összeállni. No nem okoskodom tovább.

Jó étvágyat az ebédhez! Kép
Ha ma már nem jönnék, akkor kellemes, havas-szánkós 7végét kívánok minden Pöttöm-családnak!

Pussz: Boró
femõke
 
 


Sziasztok!

Adó! Köszi a tájékoztatást, én is rájöttem, hogy nem eszik olyan forrón a kását Kép

Boró!
Nem leírás gondunk volt.
Bár az is, mert a lakáshitel adókedvezményét apa nem tudja érvényesíteni, mert a bruttó keresete 10 ezer forinttal több, mint a felső határ, én meg ugye nem vagyok Gyeden. De nincs gond, mert én érvényesíthetem, mint adóstárs. Így meg az egész összeget visszaigényelhetjük.

SZENZÁCIÓ JAKSY CSALÁDBAN!
Lili egyedül felmászott a nappaliban az ágyra. Ami elég magas. Kép
Ráadásul nem láttam, hogy csinálta Kép Kép
Ügyes kislány Kép
És utána büszkén mutogatott az ágyra, hogy ő oda mászott fel.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Noresz, a miénk kidudorodik, sztem a tiétek másvalami. Nekünk már halványodik.

Orsi
orsi17
 
 


Hicu,
90%, hogy tudok neked szerezni, de azért ne bízd még el magad, a profilos címemre írsz egy címet?

manóka

manóka
manóka
 
 


SziasztokKép

Egy gyors életjel magunkrólKép

Doki szerint megmaradokKép A jövés menés még egy kicsit rázós, de lassan jársz tovább érszKép
Dani mondanom se kell mindig a fájós térdemre akar felmászni és természetesen leszedni a kötést, mert tuti valami érdekes lehet alattaKép
Voltam kötözésen, hétfőn mehetek újra, varratszedés majd egy hét mulva.

Mindenkinek nagyon köszönöm a gyógypuszikat és az aggódást.

Dani már jobban van, hányás teljesen elmult, már láztalan is egy napja, bár az egész idő alatt nem látszott rajta hogy beteg lenne, ugyanolyan aktiv volt, max egy kicsit többet aludt délután, aminek most én nagyon örültem. Segitségem nem volt napközben, csak este mikor apa hazajött, ő fözött, ami a konyha állapotán meg is látszik, de sebaj hétvégén kettesben majd rendberakjukKép

Hajni, nagyon édi Alexa copffi képe, sőt meglestük a szánkós képet is, Daninak nagyon tetszettKép

OrsiKép
köszönjük az emailt, nagyon jól esettKépKép

HicuKép
Drukk hegyek, izgulok ámKép

Jujj ne hari de mennem kell, apa megérkezett és még nincs vacsi. Hétvégén megprobálok majd jönni.

sok sok puszi mindenkinek
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Fú, de le vagyok maradva!
Elnézést, nem fogok tudni sok mindenre reagálni, még mindig betegek vagyunk. Szerencsére Kittinek már elmúlt, de Peti még minig szörcsög, és a párom meg én is nagyon szenvedősre vettük a figurát. (én az életemben még ennyit nem fújtam orrot.) Kép
Ráadásul vendégink is vannak és annyira lelkiismeret furim van, hogy el fogják kapni....

Ági!
Térdre gyógyenergiát küldök neked!!!! Kép


Örülök hogy egyre többen meggyógyultatok.

Mi azért nem bírtuk ki, és kivittük a gyerekeket 1 órára szánkózni. Peti elaludt, és végig cipeltük, mondjuk akkor is cipeltük volna, ha nem alszik. Még nem megy annyira a séta, főleg kézen fogva nem szeret, egyedül meg még nem tud annyira.

Nagyon édesek a szánkózó gyerkők!

Most mentem, jó ÖTYÉ-zést, én biztos nem megyek vírusokat osztogatni. Kép

Andi
andi68
 
 


Sziasztok,

Tegnap anyóspajti jött, ezért nem jártam erre. Jó, ha itt van, csak hát csakhát... most azzal az ötlettel állt elő, hogy nem kéne éjjel megszoptatni Dinit, akkor biztosan átaludná az éjszakát. Ja, lehet, de ezt majd én eldöntöm. És annak ellenére, hogy talpraesett asszonyság az anyósom és azt mondja, hogy segíteni jön, valahogy mindig az a vége, hogy plusz terheket ró rám az ittléte. Mert kitalálja, hogy ő majd főz ebédet, de persze nem tudja, hogy mi hol van, percenként jön kérdezni; a kedvenc sorozatát meg kell néznie, ami persze pont akkor van, amikor én csinálnék valamit, és jó lenne, ha játszana Dinivel; tuti, hogy pont altatás közben jut eszébe valami hűdefontos, és bejön... De Dinivel jóban vannak, apának fontos az anyukája látása, és végülis én sem bánom. Ami a legjobb a látogatásaiban, az, hogy ilyenkor ő alszik a mi szobánkban, mi pedig a gyerekszobában, és most, hogy szép nagy gyerekágy van, azon hármasban. Jujde jó volt Kép Ez való nekem, mindenki egy rakáson összebújva, reggel vidáman, egy hasunkon ugráló gyerekkel ébredni Kép

Még büszkélkedek egy kicsit: Dini hintalovagol, rendesen, ahogy kell. És ma azt mondta közben, hogy "in-tta". Aztán később is mondta, és előre-hátra dölöngélt közben Kép Annyira édes volt Kép és mindjárt elindul, és beszél, és megtörli a száját evés után, és jön pusziért, és enni ad a halaknak, és kikapcsolja a tv-t... Hihetetlen aranyosak mostanában, nem? És őszintén, ki nem sz@rja le, hogy nem alussza át az éjszakát...

Ági,
jó figyelmetlen voltam, átsiklottam a térded sérülésének foka felett... varrni kellett Kép

dini ébred, küldöm
orsko
 
 


Sziasztok!

Napirend jobbra vagy balra,eddig bírtam,és közöltem kispapival,hogy vagy éjjel megszököm egy internet kávézóba,vagy lécci,lécci,lécci KépRájöttem,nem internet függő vagyok,mert alig használom másra a gépet,csak itt szeretek lenni,de nagyon,nagyon,nagyon.....

Szóval most visszaolvastam 3-4 archívot,de tényleg nem könnyű,ha az ember egyszer lemaradt,ezért senki ne lepődjön meg,ha ezer éves témára reagálok,és össze-vissza csapongok Kép

HARAPÁS: nem magyarázom a bizonyítványom Kép,csak annyit tennék hozzá,hogy tök jó,ha simán működik a "nem szabad",én úgy értelmeztem,hogy az agyonharapottak /Ági,Zitus/már túlvannak ezen a részen és tanácstalanok,ezért javasoltam,amit javasoltam. Meg azért,mert nálunk a "nem szabad" addig működik,hogy megérti,hogy nem örülök és vmiért tiltom,de azért ha van alkalom a tilosban járkálni,azért megpróbálja Kép.

KISÁGYBA SZOKTATÁS/VISSZASZOKTATÁS : szerintem ez csak azon múlik,ki hogy érzi jól magát. Akit nem zavar,sőt imádja,hogy gyermeke mellette szuszog éjjelente,az csinálja, persze vállalva azt,hogy ez egy jódarabig így marad,de ki bánja Kép?! Én ragaszkodom a külön alváshoz,viszont ebben az esetben a következetesség mindenek előtt. Bogi! Tudom,hogy így állapotosan nagyon nehéz és macerás milliószor felkelni Lilihez és rövid távon megoldásnak tűnhet,hogy magad mellé veszed,de ha utána ez zavaró számodra,akkor mérlegelj, melyik utat választod. Mert az,hogy a baba "kiszokott" a kiságyból,nem teljesen igaz,ugyanis vki ehhez kiveszi és kiszoktatja Kép.Vencellel ez talán azért könnyebb,mert gőze nincs arról,milyen lehet az éjszakát kiságyon kívül tölteni.

ÉJSZAKA ÁTALVÁSA: Hm...itt szeretnék félreértéseket eloszlatni. A mellgyuszimkor Vencel tényleg átaludta az éjszakát,de ez csak azért volt,mert Mr. Murphy-t nálunk szállásoltuk el aznap,hogy ha már tele a mellem,Vencel is aludjon és legyen mellgyuszi Kép. Szóval vannak éjszakák,amiket Vencel átalszik,de mivel mostanában fogzik,meg anyás,meg cicifüggő,meg egyébként is, így általában 3-5 alkalommal ébred éjszakánként,gőzöm nincs mit lehetne tenni ellene,úgyhogy sorry,nincs tanácsom /talán Hajni várta tőlema nagy receptet Kép/,de ha vki tudja,árulja el nekem is! Nálunk minden ébredéshez cici is jár. Egyenlőre életkori sajátosságként kezelem,majd kinövi Kép...

TOPIKTAGOK MEGISMERÉSE: Mivel páran reagáltatok a javaslatomra,nem adom fel. Legújabb verzióm: mivel a kérdésekre válaszolás tényleg elég űrlap kitöltős lenne, arra gondoltm,hogy írjunk össze néhány kérdést,inkább csak segítségképpen,ami alapján ki-ki írhatna magáról egy rövid bemutatkozót. A kérdéssor csak azt a célt szolgálná,hogy tudjuk,mégis mire kiváncsiak a többiek, viszont így ki-ki belevihetné a saját stílusát,személyiségét.csatolhatnánk egy-két képet, kedvenc verset,bármit hozzá,ki hogy érzi És utána azt elküldhetnénk egymásnak magánban.És félreértés ne essék, én úgy gondoltam,hogy nem /csak/ a saját kérdéseim lennének,csak összegezném,rendszerezném azokat. Úgyhogy ha van kedvetek,küldjétek a kérdéseket,vagy szóljatok,hogy ne fárasszam magam Kép.

TŰZFOLT,EPERJEGY,TÁRSAI:gőzöm nincs,melyik melyik,én császárral születtem, a hátamon volt egy nagy,sötétvörös,kicsit kidudorodó vmi,aztán visszahúzódott és most egy "kiszívás" van a helyén,ami okozott már néhány furcsa pillanatot,ha elfelejtettem megemlíteni Kép

És most hsz-ek ,ezeréves témákban Kép:

Hicu!

Már rég akartam írni,köszi az Élet játékát,jól hangzik,még gyakorolnom kell vele az azonosulást KépNagyon izgi események vannak nálatok,most már sosem kapcsolom ki a telefonom,nehogy ne kapjam meg az sms-t Kép! Tűtémában drukkolok,bár tényleg vicces azért,vagy szomorú...

Boró!

Most akkor mikor mentek Franciaországba? vagy ott vagytok? Bocs,de már elkavartam. Ha bármikor csatangoltok Feneketlen-tó környékén,egy kedves ismerősünk keres ott szép,35-40 m2-es lakást. csak szólok,hátha látsz vmi hírdetést.Köszike!

Szilvi!

Tudom,hogy nem mai hír,de gratulálok Dorka mászásához, nagyon örülök neki! Remélem megoldódott a láz,és tényleg csak fog van a háttérben!Anyukádat meg ne hasonlítsd a dédihez,mert magad is megbánnád,ha megismernédKép!

Ági!

Bár beszéltünk,itt is jobbulást Neked! Ja! És szerintem Dani igazán lehetne Bendegúz,Te már úgyis egy nagy Anyabanya vagy KépKépKép!

Móki!

Szerintem csodás,hogy ilyen jó a kapcsolatotok,indokolt távolmaradásnak számít! és szerintem sem lehet betelni a "babázással" ,én mindne reggel sírni tudnék a gyönyörűségtől,ha meghallom a kis hangját és magamhoz ölelem Kép

Zitus!

Még Te kérdezted anno,mit szólt Vencel a hányáshoz. Hát szerencsére mind az öt reggel történt,és gyakorlatilag végigaludta. Úgy öltöztettem át félálomban,de számomra nagyon ijesztő volt,végig az ölemben feküdt a kis alvó test és csak dőlt belőle... Nem akartam pánikolni,de végig éreztem a szívemet a torkomban Kép

Ini!

Jaj ne hari,de szétröhögtem magam a profilodban a képen KépKépKép! Szerintem ilyen szomorú még életedben nem voltál,mint amit ez a kép tükröz! De tényleg nem bántalak, csak ismerlek és nem vagy ilyen.

Manóka!

Tényleg nagyon édes volt az a kis cuppogó csöppség a sorozatban,de tudod,minden plusz idő a forgatáson pénzbe kerül,nem fér bele holmi szopi vagy dajkálás Kép. Azért a sztori sme volt hétköznapi: ikergyerekek két apától,ebből az egyik ferdeszemű KépKépKép

Mariann!

Hát ahhoz nem fér kétség,hogy a sebészúr jóképű,csak kérdéses, ált. suli hanyadikban kezdte az orvosit,hogy már itt jár Kép Éjszakai altatós projekthez sok sikert! Várjuk a fejleményeket,tanulnánk belőle!

Andi!

Ne haragudj az őszinteségemért,nekem nagyon rossz volt olvasni a párkapcsolatotokról. Abszolút megértem,kispapi miért nem akar beszélgetni,meg hogy fáradtak vagytok,de ahogy Te is fogalmaztál "silány lelkiéleteddel" kapcsolatban,én ettől rettegek. Ettől a semmitől. Hogy nincs gond,meg nem rossz,csak olyan semmilyen. egy verset juttatott az eszembe,ami alapvetően teljesen másról szól Kép,csak a hangulatában van vmi hasonló.Mindjárt megkeresem.

Na,most már enyhült a hiányotokból eredő feszültség,megyek is aludni Kép.

Ja! Kösi az ötleteket Vencel kipattogzásával kapcsolatban,nekem csak az furi,hogy azért már sokat volt kint szében,hidegben,és még sosem volt semmi.De azért majd bekenem az arcát.

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Jóreggelt,
Csak nem én leszek az első??
ma nagy kirándulás lesz Kép Apa már elment a kutyuval, ők gyalogolnak, mi majd kocsival utánuk, Esztergomban találkozunk, csülközünk, ottalszunk barátoknál. Jó lesz Kép Tegnap este kicsit aggódtam, mert mindkettőnknek boxoltak a majmok odabent, attól féltem, hogy újabb menete a kedves vírusnak, de elmúlt, úgyhogy tényleg semmi sem akadályozhat meg abban, hogy elmenjünk kirándukálni Kép

Akkor folytatom a tegnapit...

Buksi, a só simán okozhatta Vencel arcán a ragyákat, de ha elmúlt, akkor nagy baj nincs.

Andi, gyógyuljatok hamar-hamar Kép

Bogi, meséltem apának, hogy van egy csillagászkodó lány is a csapatban. Nagyon megörült, mert régóta dédelgetett álma, hogy csillagokat akar nézegetni, persze csak nagyon amatőr módon. Azt mondta, kérdezzem meg, hogy mit akar nézni, ls ahhoz mi kell. Szóval meg tudnád mondani, hogy mit akar a férjem? KépKép Azért pontosítok. MI az az égen, amit itthonról (városszéle) is lehet nézni, nincs töksötét, de talán jobb, mint a belváros. És ehhez milyen tipusú távcső passzol?
NEkem csak most esett le, hogy saját honlapja van a lánykának, meg is néztem, szenzációs. A szerelős képek KépKép

Boró, nem azt akartam mondani, hogy a kövkez gyermek nem kap meg és naphosszat a kiságyba lesz száműzve. Inkább valami olyasmire gondolok, mint amit Buksi csinál Vencellel. Nagyon következetesen, csak a kiságyban alhat éjjel. Persze megyek majd megnyugtatni, de szerintem két gyerek esetében már kellenek szigorú szabályok. (Nálunk most az a szabály, hogy nincs szabály Kép)

A testvér és korkülönbség témához már régóta hozzá akartam szólni. Én 14 hónappal vagyok idősebb az öcsémnél, és ez szerintem nagyon kevés. Legalább is engem annak idején nagyon megviselt. Csomó felnőttkori nyűgöm ide vezethető vissza. Pl akkoriban ha jött a kistesó, szigorúan abbahagyatták a szoptatást. Anyám, akire még igencsak szükségem lett volna, már nem csak az enyém volt. Apás is voltam kicsi koromban, de szerintem ez generált apásság volt. Én, ennek hatására is, három évet szeretnék a gyerekek között.
Többgyerekes anyukák, nagyon őszintén, nem tesztek a gyerekek között különbséget? Nem tudom, ugye nincs tapasztalatom, csak olvastam a témáról. Mégpedig azt, hogy a szülők óhatatlanul rangsorolják a gyerekeiket. Van kedvenc és kevésbé kedvenc. Nem arról van szó, hogy egyik gyereket szeretem, másika nem, ez nem tudatos folyamat. Persze azért izgat ez engem, mert felnőttkoromban kellett rájönnöm, hogy nálunk én lettem a második... Anyu a mai napig meggyőződéssel állítja, hogy ő egyformán viszonyult hozzánk, nem tett különbséget, stb. Vicces, mert most már "okosabb" vagyok nála, és elnézően mosolygok ilyenkor. A nagymamám volt igazán őszinte. Ő már megtehette. Sohasem titkolta, hogy neki a négy unokája közül van egy kedvence (az öcsém persze Kép) A fene tudja, ezt régen is, most is el tudtam fogadni.

Ildi,
Zsófi nagyon szép, egy kis hölgy Kép
most, hogy lett autótok, majd egyszer betervezhetnétek egy bp-i látogatást. Szerintem többek nevében is mondhatom, hogy ha jössz, szervezünk rád egy talit Kép Jó lenne élőben látni titeket Kép

Judit,
Kispapi olvasgat?? stikában, vagy te mutattad meg neki? Én nem szeretném, ha az enyém szabadon olvasná azt, ami itt folyik... Bár...egyszer itt nyüzsgött mögöttem, miközben valami intimus témáról írtam, mondtam neki, hogy ez engem zavar, menjen már odébb, erre mit bírt mondani?: "Ne félj, nem érdekelnek a titkaid..." köszöntem szépen :/
a tavaszt én is várom, és azt a látványt is, hogy a kicsi gyerek a nagy zöld fűben szaladgál.

Hicu, te nagyon aktív vagy, spanyol vizsga Kép

Mariann, sok sikert az alvósprojekthez. Majd mesélj, hogyan megy.

Nelli, babakocsi, szánkó, nem semmi Kép szomszédasszonyt láttam tegnap: két szánkó egymás után kötve, mindegyiken egy-egy gyerek Kép mondtam a zuramnak, hogy ilyet majd én is szeretnék Kép

szófosás befejezve, pakolászni kell, mindjárt indulunk KépKép

pusz
orsko
orsko
 
 


Sziasztok!

Orskó!
Hát ez nem nyugtatott meg.. Dudu és Csongor között 15 hónap lesz...
Mondjuk én még csak nagyon pozitív példákat láttam. A nagyobbik imádja a picit, szintre ikrekként nőnek fel stb...
Te vagy az első aki negatívumokról számol be.
Nálunk meg hatalmas korkülönbségek voltak és szerintem meg az nem jó.

Egyébként még egyben vagyunkKép és ma este farsangi buliba megyünk MashuvalKép
Meg kínai étterembe, mert megvadulok, ha nem ehetek csípős-savanyű levest, vaslapos marhával!KépKépKép

PUSZI!!!

hicudzsi
 
 


Nagyon szép hétvégét mindenkinek!!KépKépKép
Irígylem a kirándulókat!!KépKépKép

(Ja tegnap elment a nyákdugóm, de tényleg semmi nem utal arra, hogy ebből baba lesz egyhamar...)

PUSZI!!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors beszámoló alvásprojectről:
1. nap - 6x kelt, ebből 1x szopi, többinél ki sem vettem az ágyából, ott visszaaltattam. Leghoszabb sírás 5 perces volt, még éjfél előtt.
2. nap - Éjfél előtt 1x kellett hozzás bemenni, de 1-2 perc alatt visszaaludt. Reggel 1/2 5-kor volt szopi. Itt apró hiba csúszott be, ugyanis bealudtam szopiba, így együtt alvás reggel 1/2 9-ig. Éjjel fekve szoptatok, a gyerek szobájában lévő ágyon. (Év elején költöztem vissza a hálóba aludni).
3. nap - Első ébredés és akkor már szopi 1/2 2-kor. 1/2 5-kor mintha felsírt volna, de mire a szobájához értem csönd volt. Lehet, nem is sírt, csak álmodtam. Ébredés reggel 7-kor.

Szóval így állunk most. A tendencia jónak tűnik. Kérdés, így marad-e. Még annyit, csak akkor megyek, be a szobájába, ha már 1/2 perce sírdogál. Többször előfordul, hogy ugyan felsír, de visszaaltatja magát.
Most már csak azt nem tudom, mit csináljak az éjszalai szopival. Egyenlőre egy hétig biztosan marad még, addig még töprengek rajta kicsit.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Ma pompás napom van, nem takarítottam, mert anyós mindent megcsinált, nem főzök semmit mert annyi maradék van tegnapról, dédi süt valami újféle sütit, úgyhogy én netezekKépKép
Zsófit meg elaltattam odakint, mert süt a nap és szuper idő van Miskolcon.

MariannKép Ez az apró hiba becsúszás nekem nagyon tetszettKép Ez a legnagyobb baj nálunk, hogy én túl lusta voltam ahhoz, hogy éjjel 5-6szor keljek fel hozzá, ezért mi együtt alszunk már cirka 14 hónapja). De remélem sikerülni fog neked Nádját hozzászoktatni az új rendhez.
Az éjszakai szopival nekem semmi bajom nincs, pedig kevés teljesen átaludt éjszakánk volt, persze nem azért van szüksége rá, mert megéhezik, vagy szomjazik, de engem nem zavar.

HicuKép Elment a nyákdugó????? Na végülis lehet, hogy még ez napokat is jelent, de azért lehet, hogy már nem fogsz csípős-savanyú levest enniKép
Én nagyon várom a fejleményeket, szorítok NektekKép

OrskoKép Köszönöm Zsófi nevében is, tényleg aranyosak vagytok, hogy szerveznétek rám talit, és ígérem tervezem is, hogy tavasszal meglátogatunk benneteket. Annyira, de annyira jó lenneKép
CsülközésKép, immádom!!!

Testvérek: nekem sajna nincs, és én is nehezen tudom elképzelni, hogy tudnék még valakit így szeretni mint Zsófit, de biztos ez így természetes. Amikor anyósomtól kérdeztem, hogy is van ez, azt mondta, hogy persze imádta mind a két kölykét, de bevallja, hogy a férjemnek, mint kicsinek már sokkal több mindent megengedett. Ő volt a szegény kis árva, mert már nem élt együtt az apjával, mikor ő megszületett, és ezáltal több dolgot elnézett neki.És én úgy látom, hogy a mai napig is jobban megtalálja a hangot a férjemmel, mint a sógorommal.
Egyszer volt a kismamában egy cikk a szegény középső gyerekről, hogy az elsőt azért szeretik jobban, mert hát ő az első, az utolsó a legkisebb és a középső az meg ugye....
Na nem tudom, de mi biztos várunk egy jópár évet a tesóprojekttel, de szerintem a kis korkülönbség főleg a szülőknek megterhelő.
Olvastam még régebben, hogy a Vujity Tvrtko felesége elutazott az államokba 2 hónapra és a páréves gyereküket vitte magával nem a 8 hónapost, mert az még úgysem érti, miért nincs itt mama max. pár napig rossz neki, de a nagyobbiknak sokkal nagyobb törés lenne az anyahiány. Hát nehéz okosnak lenni..

BuksiKép Gondoltam, hogy nem fogod sokáig bírniKép
Hajrá 4.bKép!!!
Vencel arca gondolom mára rendbejöttKép

ÁgiKép Remélem jobban vagy már,írjál egy kicsit, hogy vagytok!Kép

AndiKép Jobbulást nektek is!!! Sajna én se tudok menni ötyézniKép

NYöszizik, megyek, de éjjel folyt köv.

Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Na, ma is szánkóztunk egyet, remélem nem a gyógyulás rovására, de már nem bírom a bezártságot. Azért már vannak javulásra utaló jelek. Kép (pl. nem ráz a hideg...)


Buksi!
Igen, persze hogy nem hari az őszinteségért.
Azért olyan a helyzet, hogy próbálom elhesegetni a sötét gondolatokat, meg nagyon optimista vagyok, és tudom hogy akármilyen is a férjem, nagyon szeret és bármikor számíthatok rá.
A gyerekek meg főleg.


Hicu!
Nyákdugó elment, akkor már a finishben vagy! De jó, drukk, drukk, drukk! Kép
Szereztél tűt?


A testvér kérdésről én már régóta szerettem volna írni valamit, de nem tudom sehogyan sem összeszedni a gondolataimat.
Valahogy én is úgy érzek, mint Orskó, hogy az ember akaratlanul is képes máshogy szeretni a két gyerekét, hiába mondják sokan azt hogy nem.
Máshogy szeretsz egy kisfiút, máshogy egy kislányt.
Nekem pl. hiába imádom Kittikémet, mégis látok benne olyan dolgokat, amit nem szeretnék látni, és esetleg ha Petiben ez nem lesz meg, akkor ezen a téren őt lehet hogy jobban fogom szeretni, de más téren meg nem.
Az hogy Peti akármit (rosszat!) csinál, egyből az ugrik be, hogy Kitti nem csinált ilyeneket, teljesen természetes szerinem, pedig ugye nem jó dolog összehasonlítani őket. Ha ketteske olyan dolgokat produkál, ami egy "tapasztalt" anyukának új, ez jut eszedbe.
Szóval én nagyon megpróbálom úgy elfogadni a gyerekeimet ahogy vannak, és még ha esetleg egy bizonyos pillantaban úgy érzem, hogy az egyik kedvesebb vagy a másik, a lényeg az, hogy ők ennek ne lássák kárát.
Mert mondjuk leírva is fura, hogy Peti sokkal kedvesebb baba, mint Kitti volt, de az már régen volt, és Kittike most már egy komoly kis hölgy, aki igaz, hogy picit befelé forduló típus, de ez nem hiba, ilyen és kész. A szülők feladata ezt észre venni.

A korkülömbségről:
Nekem nagyon jó az 5 év, de én direkt akartam így, azt hiszem már egyszer leírtam miért. (Nem is tudtam igazán eldönteni, hogy szeretnék-e tesót soáig.)
Az meg hogy szeretni fogják-e egymást vagy nem, szerintem úgy van, hogy valamikor biztos közel kerülnek egymáshoz, ha esetleg gyerekkorban nem akkor felnőtt korban. Erre van egy nagyon jó példám, a barátnőm aki soha nem volt igazán jóban a tesójával kiskorukban, most meg mióta mindketten anyukák lettek, szinte elválaszthatatlanok! (másfél év van köztük)
Én próbálom azt, hogy soha nem "tukmálom" rá Kittire Petit, hogy ne érezze azt, hogy most nem is akar vele játszani, de kötelező. Mert nem akarnám, hogy esetleg arra gondoljon, milyen jó volt neki, amig Peti nem volt. Így, amikor szól, hogy vigyem ki Petit a szobájából, akkor általában azonnal kihozom, vagy esetleg megkérem, hogy még 5 percig játszon már vele, vagy ilyesmi, de egyáltalán nem erőltetem.

De mostanában olyan rendes, hogy ő ajánlja fel, hogy: Anya, játszom Petivel, hogy tudjál mosogatni, vagy főzni vagy ilyesmi.


Ildi!

Ez nagyon érdekes, hogy melyiket vinné magával az ember. Én Petit vinném, de kíváncsi lennék ki hogy gondolja?


Mariann!
Szerintem nagyon jól haladsz az altatással. Csak így tovább!
Én is nagyon hasonlóan csinálom, (tam) de én 5 perc után megyek be, kivéve most hogy beteg, mert most nagyon szenved a bedugult orra miatt.
A bemeneteleket fokozatosan ritkítottam meg. De Peti nagyon mérges szokott lenni, ha bemegyek én nem adok cicit, ezért ha már bemegyek szokott kapni egy kicsit.

Nekem a hajnalokkal van gondom, ébredéskor 1 órán át szopizik, szerintem a semmit, mert 10 perc alatt kiszívja, és éhes, de nem fogad el akkor sem semmi mást a cicin kívül.
Így elég nehezen alszik vissza, mivel éhes.
Ez reggel 5-6 között szokott történni.
Valami ötlet féle?

Na, bocsi a szómenésért!
Gyorsan elküldöm, Peti most ébredt!

Puszika!
JÓ vasárnapot! (Meg maradék szombatot!) Kép

Andi


Ui.

Többen kérdeztetek az utazási tervünkről. Most egyelőre még nagyon terv, de mindenképp angol nyelvterület, és gyerekekkel lesz, ha lesz.
Mi ilyen utazós család vagyunk! (Nem tudunk a fenekünkön 2 évnél tovább nyugton maradni!)
Szóval majd ha konkrétumok lesznek írok bővebben!
andi68
 
 


MariannKép
Jó úton haladsz az alvás tanítása ügyében. Sztem ne menj rögtön be, ha sír, mert vannak a babáknak felületesebb alvási periódusa, mikor akár fel is sír, de aztán visszaalszik. Ha ilyenkor mész be, még jobban ráébred. Hagyjál neki egy kis időt, hogy tényleg sír-e, vagy csak álmában sírt fel.

Tesó szeretete:
Az tény és való, hogy én is látok Dorkában olyan dolgokat, amit nem szívesen látok, és nagyon szeretném, ha ezt kinőné. Tudom persze, hogy vannak olyan tulajdonságok, amiket nem lehet kinevelni, azokat el kell fogadni.
Amióta Domcsi megvan, azóta Dorkától többet várok el, és bizony van, hogy mérges vagyok rá, mert nem "teljesíti" az elvárást, de azt soha nem kérdőjeleztem meg, hogy mind a ketőtt ugyanannyira szeretem-e. Max. az egyiknek jobban szeretem bizonyos tulajdonságát, mint a másiknak, és fordítva.

ÁgiKép
Jó, hogy már javul a lábadKép Vigyázz magadra továbbra is.

HicuKép
Huh, már lehet, hogy a leves után a kórházba mész?

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok,

Önző módon magunkkal kezdek, aztánmeglátom,m ennyit sikerül olvasni, mert közben az ebéd is fő.
Szóval csütörtökön délután 39,1-et mértem végbélben, dokinéni nem jött, mert helyettesítő van, az meg nem jön ki... Nem értem... Elmentünk, belenézett a szájába, mondta, hogy a torka is piros, meg láttuk azt a hatalmasra duzzadt ínyét is... Vírus, csak lázcsillapítás és vitamin... De megnyugodtunk, hogy nincs más... Péntek reggelre a láza is lement, ma már szánkóztunk is egy kicsit... Soha rosszabb betegséget nem kívánik, mert végig jó kedve volt, még evett is valamennyit, csak a lázát kellett csekkolnom óránként, mert néha nagyon felment. Mire meggyógyult, vettünk egy fülhőmérőt, hogy ne kelljen mindig macerálni a hőmérőzéssel. Remélem, soha nem fogjuk használni... Kép

Ildi, de jó, hogy tettél be képet! Nekem a Produkcijjó tetszik a legjobban, ollyan igazi!

Ed, tényleg szép nagy baba Kincső! Meddig tart az apahiány?

Judit! Miért tartottad korainak a szánkózást? Dorka tök jókat rötyögött, ahogy húztuk végig az utcában! (Nálunk nem jár a hótakarító Kép) Szerintem jó buli! Ne hari az autósülés miatt… Légyszi… Biztos el voltam havazva, azért nem írtam le.. Kipróbáltátok már? Chamomilla-t annyit adtam, amennyi a homeos füzetben írva volt, és mindig nagyon jól megnyugodott tőle, esetleg a hasmenésében közrejátszhatott egy kicsit.

Hicu! Ha nem sikerül Manókának, megpróbálom a nővéremmel beszereztetni, bár nem biztos, hogy sima gyógyszerésznek adnak. Addig még maradj egyben!!! Kép Korkülönbség: Párom és húga közt 14 hónap van, mindig is imádták egymást, most is összetartanak… Nővérem és köztem 11 év van, most is imádjuk egymást, és összetartunk… Kép Nyákdugó… Ajjjajjj! Kép

Sajnos ez általános a magyar egészségügyben: tavaly bevitték apósomat gerincsérvvel hétvégén, és az egész osztályon egy db. Fájdalomcsillapító injekció volt. Mikor kiment a hatása, ajánlottak neki Algopyrint… Mi vittünk be neki…. Én szüléskor úgy volt, hogy szuri nélkül kapom a gátmetszést, mert nem volt lidokainmentes szurijuk… Utsó pillanatban találtak…

Boró, nekünk nagyon jól műxik anyukámmal kapcsolatban a 200 km távolság. Kép Jó, hogy van egy ilyen nagy fiad is, nagyon udvarias és lovagias volt, biztos tud segíteni Zoltánnal is.

Orsko, Hogy tetszik Dininek a babazene?

Bogi, gratlua az ágyra mászáshoz!

Ági, örülök, hogy Dani legalább jobban van…

Na mentem, közben este lett, remélem, Csongor baba még nem dugta ki buksiját… Kép

Pusz

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 


Boró!

Elfelejtettem megköszöni a címetKép, háát még nem szántam el magam, de sajnos biztos, hogy mozdulnom kell valamerre, mert már egyre jobban fáj esténként a lábam.

Mit csináltok kedves topiclakók?????

Bár én is maratoni játék közben vagyok, de ennyire még futotta, altatás után lehet, hogy visszatérekKép


Jó éjt!

Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak mostanában jöttünk-mentünk, estére meg már elfáradtam.

Mindenkinek nagyon köszi az infókat autósülés ügyben! Én is dönthetőt szeretnék, mert Kitti még elég sokszor elalszik a kocsiban. Csak korábban azt hittem, hogy csak a 9-18-as dönthető, de már láttam 9-36-osat is. Egyenlőre még mindig nézelődünk.

Nálunk a hóesés nem nagyon izgatta Kittit. Csak ült, és nézelődött a babakocsiban. De ha kivettem, úgy se érdekelte túlzottan. Viszont az első havas nap nagyon jó hatással volt rá, délelőtt és délután is másfél órát aludt! Kép Kipróbáltuk a szánkózást is, igaz, csak az udvaron. Esés is volt, de semmi gond nem volt, felfogta az overáll. Kép

Bogi, cukorterhelésen mi volt? Gratula Lilinek az ágyra mászáshoz! Biztos megmutatja majd neked is, hogy csinálta. Kép

Szilvi, remélem már jobban van Dorka és nem kínozza az a fogacska!

Noresz, ez az expedició csúcs volt! Kép Nagyon édi a képeken Máté! Kép

Hajni, hol van az a pados kép? Kép Bár így elképzelve is aranyos lehettél.
Kockásfülüvel mi is így játszunk, én is a fülét tekergetem, és próbálom ledobni, már amikor Kitti hagyja. Kép
Szegény Alexa! El is hiszem, hogy megszakad a szíved. Egyszer csak véget ér ez a pechsorozat.

Nelli, babakocsi mellett hogy tudod még a szánkót is húzni? Ráadásul a két ordító gyerek, tényleg nem lehetett egyszerű.

Hicu, gratula a spanyol vizsgához! Nyákdugó elment, húha, már tényleg nincs sok hátra! Drukk, drukk! Kép Kép Kép

Buksi, Kispapi tényleg imádnivaló, hazamenni a szánkózásért Kép Jók lettek a képek! Kép Csizma vétel, te mázlista! Kép Kép

Rebi, hogyan lett Levi füle lila?

Mariann, tarhonya Kép Kép Nekem apám hitte sokáig, hogy a somlói az tényleg galuska. Kép Altatáshoz kitartás!

Ildi, milyen jó étvágya lett Zsófinak! Hasat evett Kép Nagyon édi a képeken! Kép

Ed, gratula Kincső méreteihez! Sokat legyen a levegőn Kép Te este 11-kor még sétálni mész? Hova?

Idáig jutottam, most mennem kell, ebéd, aztán délután megyünk rokonlátogatóba. Majd este megpróbálok jönni.


Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok,

Benéztem, hogy van-e újság Hicuról. Emő, jelentkezz!

Judit, mi újság kispapival? Ilyenkor lenne jó, ha zárt topik lennénk... Csak egy ötlet, én nem bánnám... Kép

Ed, voltatok Mesevilágon?

Rebi, hogy van a ki zöldfülű?

Bogi, tényleg 2 gyerek mellett is folytatni akarod a munkát? Ha ilyen jó hivatalos fizud van, GYED-ből is a maximumot kapnád! Én úgy örülök, hogy egy ilyen országban élek, ahol megengedett, hogy 2 éves korig itthon maradhassak a gyerekemmel a fizum 70%ig! Amiatt, hogy picit túllógsz a felső adósávba, ne izgulj, leszel te még június környékén pár hetet táppénzen! Kép

Kicsit agonizálok anyóstémában: Képzeljétek, szülésig semmi bajom nem volt anyósommal. Mintaanyósnak tartottam, aki semmibe nem szól bele, sőt segít, amikor csak kérjük, apósommal együtt. Volt, hogy veszekedtünk a párommal, és neki öntöttem ki a szívemet. Kép Aztán Dorka születése óta valami olyan más lett. Külön lakunk, de egy kerületben, és most is rohan segíteni (gyerekre vigyázni), amikor csak füttyentek egyet. De valahogy mintha meghülyült volna, ha meglátja a gyereket, egyből megszűnik körülötte mindenki más, csak hülye arcokat vág, és idegesítősen beszél hozzá. Rájöttem, hogy valszínűleg a féltékenység miatt vagyok rá allergiás. Hogy rajtunk kívül valaki másért is odavan a gyerek, merthát miért ne lenne oda, pláne, mióta együtt járnak játszóházazni, így még extra jó élmények is kötődnek nagyihoz. Nem igazán szól bele semmibe, csak fejcsóválva vette tudomásul, hogy pl.4 hónaposan nem etettem meg tejberizzsel, ahogy ő büszkén a fiát. Sőt, amire megkérem, azt úgy csinálja vele, pl.ráadja a szandálját a játszóházban, amikor még nem tudott magától felülni, nem ültette, stb.
Ami konkrét kifogásom lehet velük szemben, hogy apósommal együtt iszonyú helytelenül beszélnek, (látol, mensz, tessék helyett: Mit?, ninó= rendőrautó, stb.) apósom még káromkodni is szokott, amikor ott van Dorka.Kép
De lényeg a lényeg: Azt akarom meggyónni nektek, hogy milyen szönyű dolog az irigység. Tudom, hogy Dorka imádni fogja őket, mert első unokájuk, és odavannak érte. Tudom, hogy sokszor szükség is lesz rájuk, ha megjön a kistesó, betegség, külföldi munka, stb. Minden ész érvet tudok, de akkor is olyan rossz, amikor átkéredzkedik az ölemből a nagyi ölébe! Kép A múltkor meg elégtétellel vettem tudomásul, hogy a kocsiban, amikor nagyon fáradt volt Dorka, nem bírt megnyugodni, amíg a nagyi vígasztalta, sírt, csak miután megkértem, hogy legyen csendben, és az én hangomra megnyugodott... Kép (Vezettem)
Na ennyit arról, hogy milyen önző egy állat vagyok, még soha életemben nem voltam senkire semmiért irigy, és most nagyon csodálkozom magamon. Ha esetleg valaki másnak is van ilyen élménye, úgy megnyugodnék, ha leírná, de csak ha tényleg...

Megyek, megnézem, apa befejezte-e már a DVD-jét...

Pusz

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: